بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘دسته‌بندی نشده’

نخبه سالاران مردم فریب

۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۳۳۸ دیدگاه

دیروز صبح که جمعیت انبوه مردم را در محل های توزیع سبدکالا می دیدم یاد آآدمهایی افتادم که همین چند سال پیش مدعی دفاع از کرامت ایرانیان بودند. کرامتی که این روزها به راحتی از سوی دولت تدبیر و امید لکه دار میشود. آنهم در سرما و یخبندان و شرایط نامساعد جوی گیلان که اخبار آن از رسانه ها منتشر شده است.  مردمی که بخت با آنها یار بوده در سرمای شدید از ساعات ابتدایی صبح جمع و ساعتها معطل میشوند تا چند قلم کالا نصیبشان شود.

دیروز میخواستم از این صحنه ها عکس بگیرم با خودم گفتم کرامت مردم بخاطر همین چند قلم کالا به اندازه کافی لکه دار شده، دیگر من  شریک این کار نشوم.

این روزها که بخاطر برف سنگین شمال توفیق اجباری نصیبم شده که چند روزی بیشتر در گیلان و در کنار پدر و مادرم بمانم، واقعا مایل نبودم که دنیای حقیقی را کنار بگذارم و مطلب بنویسم اما این چند روز نخبه سالاران مردم فریب پرادعا به ما آآدمهای بی سواد، آآنقدر سبدکالای حماقت و تمسخر و توهین اختصاص دادند که اگر همین چند خط را نمی نوشتم راحت نمی شدم.

البته خوشبختانه اسم من در لیست افراد واجد شرایط دریافت سبد کالا نیست. به لطف تدبیر نخبه های باسواد آآنقدر حق و ناحق در همین برنامه گداپروری صورت گرفته که ما بی سوادها هم به آنها میخندیم. امشب فهمیدم که به مادربزرگ پیر من هم که هر ماه منتظر حقوق نصف و نیمه پدربزرگ مرحومم هست، سبد کالا تعلق نگرفته! تدبیر و برنامه ریزی نخبه ها آنقدر حساب شده بود که خودشان هم متوجه گندشان شده‌اند.

شب سرد و زیبای زمستانی همه شما بخیر

Categories: دسته‌بندی نشده Tags: