بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘دفاع مقدس’

چند کلمه تشویش اذهان عمومی!

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۸۴ دیدگاه

۱-فرمانده کمیته جستجوی مفقودین درباره ۱۷۵ شهید تازه تفحص شده گفته است: «این پیکرهای مطهر متعلق به غواصان عملیات کربلای ۴ است که با دستان بسته به شهادت رسیده و زنده به گور شدند»

نمی دانم چه بگویم. اصلا حرفی مانده؟ دلم برای مظلومیت شهدا می سوزد. همین طور برای مظلومیت مردم ایران و مظلومیت خود ایران. کشور ما در جنگ تحمیلی مظلوم بود و این مظلومیت همچنان ادامه دارد. دارم فکر می کنم که نهایت مظلومیت یک آدم یا یک ملت کجاست؟ چه مظلومیتی از این بالاتر که ملتی بخاطر عقیده و راهی که خودش انتخاب کرده، از سوی زورگوها مورد تاخت و تاز و انواع و اقسام جنایت قرار بگیرد؟ و چه راحت چشم ها و گوش ها برای دیدن و شنیدن این مظلومیتها و آن جنایتها بسته شد…

۲-وضعیت امروز یمن و وحشی بازی سعودی ها در این کشور، آیا مصداق مظلومیت و جنایت نیست؟ آدم کشی در دنیای مدرن ما، آنقدر عادی و پیش پا افتاده شده که این همه جنایت اصلا به چشم نمی آید. چه دنیای مسخره ای هست وقتی آدمها حق ندارند طبق خواسته خودشان زندگی کنند. (یک چیزی در این مدت حالم را جا آورد. آنهم پرواز هواپیمای ایرانی به سمت یمن بود و بی توجهی خلبان به تهدید سعودی ها و حرکت جالب آن سرنشین محترم برای خلبان سعودی!)

۳- (بی ربط) یکی دو هفته پیش فیلمی از شبکه سه پخش شد که برایم جالب بود. فیلمی از کشور کره که برعکس سریال های افسانه ایش، بدجوری به دلم نشست. با دیدن این فیلم فهمیدم که چرا یک آدم مجبور به خودسوزی می شود تا صدایش توسط مسئولان و رسانه های مختلف شنیده شود.

۴-(این هم بی ربط) یکی از برنامه های خوب تلویزیون که این شبها گاهی تماشا می کنم، خندوانه هست. مخصوصا آن عروسک باحالش «جناب خان» که هم خنده را بر چهره خسته مردم می نشاند و هم باعث شده که صدای جنوبی ها در رسانه ملی شنیده بشود! (هرچند در قامت یک عروسک) کاش خندوانه گرفتار محافظه کاری نشود و از همه مهمتر اینکه برای ادامه مسیر، مجبور به تحمل بعضی مهمانان عبوس و تبلیغاتی و سفارشی و تحمیلی نشود!

۵-(این هم محض عقده گشایی!) همان چند روز مانده به انتخابات، نظر مرحوم آیت الله مهدوی کنی را درباره دکتر ولایتی و سعید جلیلی شنیده بودیم. یکی پاسخ تلفنش را نمی داد، آن یکی کلا اهل مشورت نبود! تلاش آن مرحوم و هشدارهایش هم نتیجه نداد. نامه ای که اخیرا منتشر شده، یک نمونه از آن هشدارهاست. کاش دنیای سیاست، حساب و کتابی داشت، کاش می شد چرتکه انداخت و یقه بدهکاران را گرفت. ولی نه. در کشور ما ایران، بدهکاران، خیلی زود طلبکار می شوند! نگاه کنید! بخش اعظم دلواپسان امروز، همان تکلیف گرایانی هستند که دیروز به نتیجه هیچ کاری نداشتند و این روزها را اصلا نمی دیدند!

خب فکر می کنم همین چند خط برای بازگشت دوباره ام کافی باشد. دیگر چه می ماند؟ آهان تا یادم نرفته مراتب اعتراض خودم را نسبت به حیف و میل بیت المال در راه مطربها اعلام می کنم و امیدوارم که این بیت المال در راه خدا خرج شود.

ضمنا از اعلام جرم علیه آقای احمد توکلی و محاکمه وی به خاطر تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام، کاملا حمایت می کنم و خواستار آنم که نامبرده به اشد مجازات محکوم و سایت تشویشی الف هم تعطیل بشود ان شاءالله…

و من الله توفیق