خانه > انقلاب اسلامي, اينترنت, سياست > من منتقد دانشطلب و مخالف زندانی شدنش هستم

من منتقد دانشطلب و مخالف زندانی شدنش هستم

 من با دانشطلب اختلاف نظر داشته و دارم. اختلاف نظر جدی در مسائل و موضوعات مختلف. گاه این اختلافات، آنقدر شدید بود که به جروبحث‌های تند تلفنی و یا وبلاگی تبدیل می‌شد. حالا هم که دارم این مطلب را می‌نویسم به تحلیل‌ها و مطالبش، انتقاد دارم. به نظرم دانشطلب گاهی با بغض و عصبانیت می‌‌نوشت. مخصوصا درباره برخی شخصیت‌های نظام. (یک بار بدون نام بردن از وی، لحنش را نقد کردم.)

ولی علی رغم این انتقادها، از بازداشت و زندانی شدنش اصلا خوشحال نیستم. واقعا معنی این قبیل برخوردهای تند را نمی‌فهمم. نه فقط درباره دانشطلب، که با تمام برخوردهای این چند سال اخیر، با وبلاگ نویسان مخالف بوده و این را در مواقع مختلف نوشته‌ام.

البته منظورم این نیست که وبلاگ نویسان نباید به هیچ قانون و مرجعی پاسخگو باشند؛ حرفم این است که در دوره و زمانه‌‌ی حاضر دیگر نمی‌شود با این قبیل برخوردهای سلبی با صاحبان فکر و اندیشه برخورد کرد. آنهم به بهانه حفظ نظام!

باز هم تکرار می‌کنم که اصلا و ابدا قصد دفاع از مطالب وبلاگ دانشطلب را ندارم و عمدا روی این مساله تاکید می‌کنم که با تندروی‌های دوستان حزب‌اللهی چه در عرصه‌ی عمل و چه نظر (حتی با جوی که این روزها به بهانه دفاع از دانشطلب در فضای مجازی براه افتاده) مخالفم.

شاید بعضی دوستان این را به حساب محافظه‌کاری من بگذارند. باکی نیست. خود دانشطلب هم گاهی چه به صورت مستقیم و علنی و چه با ایما و اشاره، همین لقب را به من می‌داد اما من همیشه با نوع نگاهش به مسائل سیاسی جامعه مخالف بوده و هستم. به هرحال امیدوارم که هرچه زودتر دانشطلب از زندان آزاد شود.

پی نوشت:

در مطلب قبلی درباره‌ی کینه ها و بغض‌هایی که در دل بسیاری از حزب‌اللهی‌ها (مخصوصا جوانان حزب اللهی) نسبت به برخی شخصیت‌های سیاسی مذهبی نظام شکل گرفته، کمی توضیح دادم. به نظرم این مساله آنقدر اهمیت دارد که درباره‌اش بیشتر و دقیق‌تر حرف بزنیم و مطلب بنویسیم.

من علت خیلی از مشکلات سیاسی امروز را همین کینه‌ها می‌دانم که خودش ناشی از تحلیل‌های غلط و اشتباه است. الان قصد دفاع از شخص خاصی را (مثلا علی لاریجانی‌ که ظاهرا دانشطلب بخاطر انتقاد و یا اهانت به او به زندان افتاده) ندارم؛ ولی اگر به همین مورد خاص دقت کنیم، می‌بینیم که دقیقا در روزهای خاصی، حملات عجیب و همه جانبه‌ای از سوی برخی سایتها و وبلاگ‌های مدعی حزب‌اللهی به لاریجانی صورت گرفت که اگر دنبال سرنخ آنها باشیم، ردپای چند شخصیت سیاسی مخالف لاریجانی را می‌بینیم (مثلا آقای ح ر) و چون این‌آدمها از طرف جماعت حزب اللهی به عنوان افراد بابصیرت شناخته می‌شوند، ادعاهای آنها هم خود به خود پذیرفته می‌شوند! درحالی که به جرات می‌توان گفت، بخش زیادی از این ادعاها، نادرست و اشتباه و دروغ و ناشی از رقابت‌های سیاسی و دشمنی‌های شخصی بوده است.

این درست که برادران لاریجانی مخصوصا دستگاه قضایی، با برخوردهای تند و گاه تبعیض آمیز خود، بهانه به دست مخالفانشان می‌دهند، ولی انصافا نباید نقش عوامل تحریک کننده و اهانت کننده را نادیده گرفت. این آدم‌ها مسئول آشفتگی ذهنی و ذهنیت آشفته‌ی بسیاری از جوانان کشور هستند که قطعا یک روز باید پاسخگوی کردار و رفتار و گفتار خود باشند!

  1. ناشناس
    ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۳:۴۲ | #1

    موافقم..بسیار زیاد

    [پاسخ]

  1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: