خانه > انقلاب اسلامي, اينترنت, تاريخ, سياست > چرا بی بی سی و کلمه سخنان قالیباف را تحریف کردند؟ / فایل صوتی اصلی اضافه شد

چرا بی بی سی و کلمه سخنان قالیباف را تحریف کردند؟ / فایل صوتی اصلی اضافه شد

2555

در روزهای گذشته رسانه‌های ضدانقلاب حملات عجیبی را علیه آقای قالیباف براه انداختند. ابتدا سایت کلمه با انتشار متن سخنرانی قالیباف در جمع بسیجیان، او را بعنوان فردی خشونت طلب و عامل سرکوب دانشجویان معرفی کرد. به دنبال کلمه، بی بی سی فارسی هم با انتشار یک فایل صوتی ناقص، به کمک دوستانش آمد تا پروژه تخریب قالیباف را گرم‌تر کند!

 البته بی بی سی و کلمه، با انتشار این خبر، دو هدف را دنبال می‌کردند. اول حمله به قالیباف به بهانه سرکوب دانشجویان و جدا کردن آرای نخبگان و دانشجویان از او و دوم القاء وجود تناقض در اظهارات قالیباف، تا لااقل این ادعای دوم یعنی وجود تناقض و دروغ، در ذهن مخاطب باقی بماند! در حالی که اصلا تناقضی وجود ندارد. در واقع یک چیز بیان شده. اینکه مسئولان اصلاح‌طلب حکم تیر را امضا کردند. حال چه با رضایت خودشان چه با فشار قالیباف! اما نکته مهم اینجاست که تاکید بر تناقض از سوی بی‌بی‌سی، کاملا آگاهانه انتخاب شده تا یک مساله مهمتر مخفی شود.

دیروز فایل صوتی دو ساعته‌ای در سایت به اصطلاح کمپین حقوق بشر ایران منتشر شد که تفاوت آشکاری با فایل صوتی بی بی سی و متن خبر سایت کلمه دارد! بررسی دقیق این سه فایل مختلف (یعنی خبر سایت کلمه، فایل صوتی بی‌بی‌سی و فایل دو ساعته‌ی جدید) نشان می‌دهد که بخش‌های مهمی از سخنان قالیباف در بی بی سی و کلمه، عمدا حذف شده‌ است که می‌تواند حقیقت ماجرای کوی دانشگاه و این هیاهوی جدید را روشن کند.

اول به این بخش از متن خبر سایت کلمه توجه کنید: «در سال ۸۲ بعد از به آتش کشیده شدن کوی دانشگاه و حادثه طرشت، من در جلسه شورای امنیت کشور محکم دعوا کردم و حرف های بسیار تندی زدم و شان جلسه را رعایت نکردم و گفتم که امشب هرکس بخواهد بیاید تو کوی و بخواهد این کارها را انجام بدهد، من به عنوان فرمانده ناجا، له شون می‌کنم و جمعشان می‌کنم. این عزیز جعفری شاهد است. حرف بقیه این بود که اگر نیروی انتظامی می‌خواهد وارد کوی دانشگاه شود باید مجوز شورای امنیت کشور را داشته باشد و مدیران دانشگاه این اجازه را بدهند. آقای معین و ظریفیان در آن جلسه بودند و با من مخالف بودند…. (اینجا بخشی از سخنان و توضیحات قالیباف حذف شده!) من در آن جلسه با برخوردی که انجام دادم مجوز حضور نظامی و تیراندازی برای ناجا را در کوی دانشگاه از شورای امنیت کشور گرفتم. بعد رفتم به همکارانم گفتند که بروند استراحت کنند، چون قرار نیست اتفاقی بیفتد و توضیح دادم همین هایی که تو جلسه شورای امنیت کشور هستند باعث فتنه و شلوغی دانشگاه ها می‌شوند.»

فایل صوتی بی بی سی هم تقریبا شبیه همین متن کلمه است، یعنی آن بخش حذف شده‌ی میانی را ندارد! هرچند از همین بخش تحریف شده می‌‌توان متوجه منظور قالیباف درباره عاملان اصلی کوی دانشگاه شد، اما انتشار و پخش ادامه این سخنرانی و آن قسمت حذف شده، بهتر می‌توانست ما را متوجه منظور قالیباف کند؛ چون با وجود آن توضیحات، خیلی چیزها روشن می‌شد. آن بخش حذف شده حاوی چه نکاتی است؟

اگر فایل صوتی دو ساعته را شنیده باشید، قالیباف بعد از اشاره به نام معین و ظریفیان، توضیح می‌دهد که «من نرفتم آن دانشجویی را که لاستیک آتش می‌زند، بزنم. او عامل هست، کس دیگری او را انداخته جلو تا منِ نیروی انتظامی این جوان بچه مسلمان و گمراه شده را بزنم! من که نباید او را بزنم.»

.: فایل صوتی این بخش از سخنان قالیباف که توسط بی‌بی‌سی و کلمه حذف شده است (۳ دقیقه و ۴۴ ثانیه) .

پخش آنلاین
 

دانلود این فایل با لینک مستقیم از اینجا. (لینک کمکی از اینجا).

اما این قسمت کاملا آگاهانه از متن خبر سایت کلمه و فایل صوتی بی‌بی‌سی ( آنهم نه از اول و آخر سخنرانی که دقیقا از وسط همان بخش کوتاهی که بی‌بی‌سی پخش کرده) حذف شده است. اتفاقا قالیباف عین همین توضیحات را، یک بار دیگر هم تکرار می‌کند که باز توسط کلمه و بی بی سی سانسور و حذف می‌شود! یعنی او دو بار توضیح می‌دهد که اینها (عناصر پشت پرده و مسئولان دولتی) عامل اصلی کوی هستند نه آن دانشجوی عزیز و برادر ما. (دقیقا با همین عبارت)

پس توضیحات قالیباف نشان می‌دهد که او تنها قصد تهدید مسئولان دولتی برای خاموش کردن فتنه را داشته نه سرکوب دانشجویان (که اتفاقا این تهدید هم مثمر ثمر واقع شد) یعنی به هیچ وجه نه به فکر تیراندازی به سمت دانشجویان بود و نه اصلا از چنین حکم تیری استفاده کرد. وگرنه چه دلیلی داشت که بعد از دریافت حکم تیر، به اطرافیان و نیروهای تحت امرش بگوید بروید بخوابید چون فتنه تمام شد؟!

ضمن اینکه در بخش‌های مختلفی از این فایل صوتی دو ساعته، دارد از تعامل خودش با دانشجویان منتقد دفاع می‌کند و توضیح می‌دهد که در نتیجه سیاست‌های او در نیروی انتظامی، از سال ۸۲ به بعد هیچ اتفاق تلخ و برخوردی با دانشجویان صورت نگرفت.

اینجاست که آن ادعای تناقض هم حل می‌شود. چون تناقض وقتی وجود دارد که قالیباف کاری کرده باشد و بخواهد آنرا گردن دیگران بیندازد. مثلا تیری شلیک کرده و یا دانشجویی را مجروح و کشته باشد و حالا بخواهد آنرا ناشی از حکم تیر دولت بداند. اما وقتی تیری شلیک نشده و برخوردی هم صورت نگرفته، دیگر نگران چه چیزی باشد که بعدا دچار تناقض شود؟!

این چیزی است که سایت کلمه و بی بی سی آنرا کاملا آگاهانه و عامدانه مخفی کردند و با تحریف و تقطیع سخنان قالیباف و دروغی اینچنین ناشیانه، مدعی ورود او به دانشگاه و سرکوب دانشجویان شدند! اما خوشبختانه از آنجا که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد، انتشار فایل صوتی دو ساعته توسط یک سایت ضدانقلاب دیگر، تحریف سخنان قالیباف را در کلمه و بی بی سی روشن کرد. هرچند این سایت جدید هم واقعا قصد به چالش کشیدن بی بی سی را نداشت. اتفاقا این سایت هم علی‌رغم انتشار این فایل صوتی و با وجود توضیحات دقیق و صریح قالیباف و تعبیرات محترمانه‌اش درباره دانشجویان، باز مدعی سرکوب دانشجویان از سوی قالیباف شد. جالب اینکه ادعا می‌کند قالیباف در این فایل صوتی به سرکوب دانشجویان اعتراف کرده است! ظاهرا در دروغ گفتن، کلمه و بی‌بی‌سی و سایت حقوق بشری با هم رقابت داشته‌اند!

به هرحال آنچه از مجموع سخنان قالیباف برمی‌آید این است که وی به هیچ وجه در پی برخورد با دانشجویان نبوده و اصلا آنها را طرف مقابل خودش نمی‌دانسته. بلکه افرادی را در میان مسئولان وقت مقصر اصلی می‌دانسته که در نهایت با سیاست تهدید، آنها را به انفعال می‌کشاند. اخذ امضا و حکم تیر از مسئولان وقت، بخشی از این سیاست بوده تا دست از فتنه‌گری بردارند.

اما در میان این هیاهو و جنجال تبلیغاتی ضدانقلاب علیه قالیباف، آنچه بیش از همه عجیب است، سکوت جالب برخی رسانه‌های داخلی و مدعی انقلابی‌گری است! ظاهرا در این فضای انتخاباتی، مصلحتشان حکم می‌کند که حتی در قبال حمله ضدانقلاب به موضوعات حساس جامعه و انقلاب هم سکوت کنند تا مبادا حرف زدنشان موجب حمایت از قالیباف شود!

واکنش مرتضی طلایی به ادعای معین و ظریفیان

یادداشت مرتضی طلایی درباره اتفاقات کوی دانشگاه

 1. امیر
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۳:۴۸ | #1

  اقایان ظریفیان و معین ” هر دو ادعاهای قالیباف را تکذیب کردند و نصیحتشان کرده اند که این روزها تمام میشود اما تاریخ باقی خواهد ماند و قضاوتهایش! تکذیبیه در روزنامه ندای سبز ازادی_ قالیباف یک دروغگوی بی شرم است که شهوت قدرت و مقام به هر راهی میکشاندش.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۶:۵۱ ق.ظ:

  تکذیب کردند؟ قالیباف همین حرفها رو سال ۸۸ هم زد. چرا اون موقع تکذیب نکردند؟ من یه سوال پرسیدم. بالاخره معین برگه حکم تیر رو امضا کرد یا نه؟ چرا معین در تکذیبیه اش به این مساله هیچ اشاره ای نکرده؟ شما در لینک زیر ببین معین چی رو تکذیب کرده؟ دقیقا چی رو؟ دروغگوی بی شرم رو کم کم می شناسیم. شما عجله نکن! :) http://www.baharnewspaper.com/News/92/02/28/11270.html

  [پاسخ]

  بنیامین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۹:۱۶ ق.ظ:

  “روغگوی بی شرم رو کم کم می شناسیم. شما عجله نکن”
  سال ۸۸ هم در مورد احمدی نژاد حرفهای فراوونی می زدید و ادعا داشتین که خیلی می فهمید. کمتر از دو
  سال از همه تمجید و تحسین هاتون توبه کردین(البته این اخلاق شما رو تحسین میکنم). مواظب باشین در
  مورد کاندیداهای امسال دچار همون اشتباه نشین. این دفعه شاید نتونین توبه نامه بنویسین

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۹:۵۹ ق.ظ:

  یعنی اگه الان ما به هاشمی رای بدیم، چهار سال دیگه توبه نامه نمی نویسیم؟

  البته سیاست بالا و پایین زیاد داره. مثلا مشارکتی ها که یه روز هاشمی رو نابود کردند و از مجلس کشیدند بیرون، حالا میگن رای به هاشمی خدمت به اسلام و میهنه! :)

  محمود پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ ق.ظ:

  تناقض و دروغ قالیبف روشنه . هیچ جوری نمیتونی توجیهش کنی
  اوقبلا هم در یک سخنرانی اتهاماتی به احمدی نژاد زده بود . ازجمله گفته بود یک روز ، در جبهه نبوده . این با
  زندگینامه ی منتشره از احمدی نزاد متناقضه

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۳ ق.ظ:

  جواب سوال شما اقای حسینی اینه که نخیر ” مجوز صادر نکردند. ظریفیان گفته: بیان صدور مجوز از سوی وزارت علوم یا کشور به اقای قالیباف برای ورود به خوابگاه دانشجویان جرم و دروغ بزرگی است” اقای معین در سال۷۸ برای همین رفتار استعفا داد! بعد خود بیاید چند سال بعد برای ورود نیروی انتظامی مجوز امضاء کند؟ اینکه چرا در سال ۸۸ این حرفها تکذیب نشد چون این دروغ در اون روزگار قرار نبوده روی سرنوشت مردم تاثیر بزاره و کسانی که این دروغ به اونا بسته شده ترجیح دادند که جواب هر دروغی رو ندن تا بلکه از بار جدلهای گمراه کننده کم بشه اما حالا فرق میکنه چون یه دروغگو با استفاده از این دروغها قصد اون داره که خودش رو به بالاترین پستها برسونه و ارزو از دلش در بره و یه چهار سال حداقل مردم به این گشنه گدا کولی بدن.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴ ب.ظ:

  من یه سوال پرسیدم. چرا آقای معین خودش تکذیب نکرد؟ چرا؟ من چکار به ظریفیان دارم که بیاد از طرف معین تکذیب کنه. این فقط من نیستم که دارم این سوال رو می پرسم حتی سایتهای شما هم همین سوال رو از معین می پرسند. مثلا رادیو کوچه از معین توضیح خواسته. خوب بیاد مثل مرد تکذیب کنه. سخنگو لازم نیست!
  http://radiokoocheh.com/article/209153

  بهرام پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۶:۲۲ ب.ظ:

  معین تکذیب کرد آقای حسینی

 2. غلامعلی یوسفی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۶:۱۹ | #2

  جناب ناصر چوبین ( سروش )
  سوالی مطرح کرده بودید :
  – جداً هاشمی تغییر کرده یا اصلاح طلبان نگرششان به وی عوض شده ؟
  – دوستان اصلاح طلب هاشمی دوست جواب بدهند ؟
  . . .
  این سوال شما چقدر پاسخ روشن و قاطعی دارد.
  هاشمی تغییر کرده است یا اصلاح طلبان؟
  معلوم است اصلاح طلبان
  چــــــــــــرا؟
  پاسخ یک کلمه است، حقیقت هم همان یک کلمه است:
  مردم جهان سوم بی جهت نفی می کنند، بی جهت درگیر می شوند.
  مردم جهان سوم تمایل شان به نفی، مخالفت و حذف است.
  و این است علت دشمنی ها و مخالفت های گذشته اصلاح طلبان با هاشمی.
  . . .
  حال چرا امروز اصلاح طلبان عوض شدند؟
  مردم جهان سوم همیشه برای حذف، مخالفت و نابود کردن آماده اند و به اینکار تمایل دارند( حتی اگر استاد دانشگاه باشند )
  بدیهی است که بعدأ به اشتباه شان پی می برند اما در اکثر موارد دیگر فرصتی برای جبران اشتباهات گذشته بدست نمی آید.
  این اولین باری ست که در طول تاریخ ” فرصت جبران اشتباه ” بدست آمده است.
  * * *
  البته بنده اصلاح طلب نیستم.
  من شخص طلبم.
  بر این عقیده هستم که باید به یک یا چند نفر ارادت و اعتماد پیدا کنیم نه به یک گروه یا جناح.
  بدیهی است شخص منتخب ما بلاخره به یک جناح یا گروه نزدیک تر است.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۶:۲۴ ق.ظ:

  بعبارت دیگر
  علت دشمنی های گذشته با هاشمی ، همان خوی ستیزه جویی در بین مردم رشدنیافته است که بی جهت با هر چیزی مخالفت می کنند.
  برای دشمنی و نابودی و حذف همیشه آماده اند.

  [پاسخ]

  ناصر چوبين ( سروش ) پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۲ ق.ظ:

  جناب یوسفی عزیز

  سوال کرده بودم که : هاشمی تغییر کرده یا اصلاح طلبان نگرششان به وی عوض شده ؟

  فرمودید :
  (( مردم جهان سوم تمایل شان به نفی، مخالفت و حذف است. ))

  به نظر شما این بزرگترین دلیل برای حذف هاشمی از جانب اصلاح طلبها میباشد ؟!!!
  یعنی سیاستمدارهایمان دل خسته میشوند و این را دلیلی برای حذف رقبایشان میدانید ؟!!!
  مردم ما هم کلاً بعلت دل زدگی از نفر قبلی رأی خود رو با تغییر نام به صندوق می اندازند ؟!!!
  برادر عزیز نفرمایید ؟
  این تحلیل را میتوان فقط به عده ی اندکی از غیر سیاسیها و عوام نسبت داد نه به افراد سیاسی و گروهی خاص ، چرا که با توجه به مقدار رأی جابجا شده بین این دو گروه (( اصولگرایان و اصلاح طلبها )) میتوان گفت که مقدار رأیی که هر دوره اقبال به دیگری پیدا میکند حدود ١/٣ است و این را میتوانید با نگاه آمار متوجه بشوید ، و این ١/٣ را میتوان به رای اولیها ، افرادی که انتظاراتشان برآورده نشده است ، افرادی که تعلق خاطر به گروه های سیاسی ندارند و به قولی فردگرا و شخص طلب میلاشند ، و در آخر افرادی که تنوع طلب هستند .
  بر خلاف شما معتقدم که هم مردم سیاست را خوب متوجه میشوند و هم سیاسیون ما بازی را خوب بلدند

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ ب.ظ:

  این مطلبی که عرض می کنم حقیقتی محض و مطلق است.
  . . .
  در جامعه ما حداکثر کاری که از دست یک دولت بر می آید مشخص نیست.
  به همین خاطر نمی توانیم آدم موفق را از ناموفق تشخیص دهیم.
  بعبارت دیگر وقتی تعریف آدم خوب یا آدم موفق معلوم نباشد، همه را بد خواهیم دانست و همیشه بدنبال بهتر خواهیم بود.
  . . .
  مشکل اصلی جامعه ما این است که
  اگر شخصی ده برابر ماهاتیر محمد توانایی و لیاقت داشته باشد و هشت سال هم رئیس جمهور ما بشود، هیچکس متوجه توانایی او نخواهد شد، هیچکس قدر او را نخواهد دانست. حتی پرفسورهای اقتصاد و سیاست.
  . . .
  در جامعه ما کسی به این سوال نمی تواند پاسخ دهد.
  اگر فرد بسیار با لیاقت و موفقی رئیس جمهور شود، پس از دوسال یا چهار سال، جامعه به شکلی در می آید؟ تورم چقدر کم می شود؟ اشتغال، قدرت خرید…
  در سال ۵۷ فکر می کردیم کشورمان ویرانه ای بیش نیست درحالیکه یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان سوم بود.
  . . .
  مشابه آن اصلاح طلبان هم فکر کردند هاشمی موفق نبوده لذا او را نفی کردند، اما بعدأ به اشتباهشان پی بردند.
  البته بخشی از هواداران امروز هاشمی هنوز هم به اشتباهشان پی نبرده اند و از روی ناچاری حمایت می کنند.
  . . .
  و در پایان اینکه نظر شما چیست؟
  شما علت این همگرایی را چه چیزی میدانید؟

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۶:۴۰ ق.ظ:

  وقتی چشمان شما بسته است، شما همه جهات را خطرناک حس می کنید درحالیکه همه جهات شما خطرناک نیستند.
  درواقع شما همه جهات را نفی می کنید در حالیکه همه بد نیستند.
  مردم رشد نیافته هم چون قدرت تشخیص ندارند و شخصیت شناس نیستند همه را نفی می کنند.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۷:۲۸ ق.ظ:

  بعنوان مثالی دیگر
  روزی تمام مصریان از اینکه مبارک را سرنگون کردند پشیمان خواهند شد.
  اما دیگر فرصت جبران اشتباهشان را ندارند.
  ” ” مردم جهان سوم تمایل به نفی دارند، تمایل به دشمنی و حذف دارند ” ”
  بدیهی است که تمام این دشمنی ها و حذف ها حساب شده و درست نیست.
  . . .
  منظور از تمام مصریان، منظور تمام واقعیتگراها و باانصاف هاست.

  [پاسخ]

  ناصر چوبين ( سروش ) پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱:۲۶ ب.ظ:

  جناب آقای یوسفی عزیز

  در مورد اینکه هاشمی چرا به اصلاح طلبها نزدیک شده است و اصلاح طلب است یا خیر و هاشمی تغییر کرده یا اصلاح طلبان نگرششان به وی عوض شده بصورت دو فصل مجزا توضیح داده ام
  میتوانید بخوانید

  [پاسخ]

  سیده مهدیه پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۶:۰۷ ب.ظ:

  آقای یوسفی! فرمودید:”در جامعه ما حداکثر کاری که از دست یک دولت بر می آید مشخص نیست.
  به همین خاطر نمی توانیم آدم موفق را از ناموفق تشخیص دهیم.” خب یعنی چه منظورتان چیست؟واضح بگویید!نه تنها در جامعه ما که در هیچ جای دنیامشخص نیست…جای خاصی مد نظرتان است؟بفرمایید!
  موضوع دوم فرمودید:”مشابه آن اصلاح طلبان هم فکر کردند هاشمی موفق نبوده ”
  ج:تنها فکر کردند؟مطمئنید؟امیدوارم مردم جریان آن صف های طولانی,آن کوپن های زیبا وبرنج های درجهn,و …که تازه همان ها هم به مناطق محروم نمیرسیدرا به یاد داشته باشند!تازه این از برنامه هایی بود که هنوز که هنوز است به آن افتخار هم میکنند ومیخواهند آنرا ادامه دهند ,…اگر بیایند!خدا بخیر بگذراند!
  سوم :فرمودید چشمانتان بسته است!خیر چشمانمان اتفاقا باز است که میبینیم!میبینیم گندی را که به کشور در دوره اصلاحات! درمواضع هسته ای زدند در مواضع مذهبی زدند!منکراتی که بنیاد نهادند!امر به معروف نهی از منکری که امری دولتی خواندند!و…
  چهارم:”مردم رشد نیافته هم چون قدرت تشخیص ندارند”
  قدرت تشخیص ندارند؟؟؟؟؟؟؟؟این حرفها آشناست حرفهایی که در دوره اصلاحات در مجلس زده میشد وتوهین هایی که به آحاد جامعه میشد…که مردم را “یک مشت قابلمه به دست” خطاب کردند…آیا این مطابق به شرع وقوانین اسلام مبنی بر عدالت خواهی و عدالت گستری است؟؟؟؟؟؟اتفاقا مردم خوب هم قدرت تشخیص دارند که خیلی وقت است گول افرادی مثل شما را نمی خورند!شما از این زورتان میگیرد!
  والسلام………..
  اللهم الجعل عواقب امورنا خیرا…..

  [پاسخ]

 3. تنها
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۸:۱۴ | #3

  با سلام خدمت مسولین محترم سایت
  من نمیدونم این سایت , سایت نرم افزار و بازیه !!! یا سایت حمایت از قالیباف!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 4. حسين
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۰:۳۳ | #4

  سلام آقای حسینی عزیز
  اینکه در جریانات اعتراضات ۸۲ قالیباف آنگونه رفتار نماید و به اصرار حکم تیر بگیرد با توجه به سابقه و تجارب امنیتی و نظامی ایشان کاملا طبیعی است و با توجه به دغدغه های طیف ایشان نیز قابل قبول.
  چیزی که غیر قابل قبول است دوگانگی رفتاری و گفتاری ایشان است. ایشان در همایش دانشگاه شریف مجبور نبود حکم تیر دادن را به گردن اصلاح طلبان بیندازد و در مقابل از خود قهرمان بسازد.
  اینجاست که ایشان را از چشم ما می اندازد.
  واقعا با این دوگانگی به عمق شخصیت ایشان پی بردم.
  البته قابلیتهای اجرایی ایشان را می ستایم ولی گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری نیست.
  معاون اول یا وزیر مسکن و راهسازی می تواند گزینه خوبی برای ایشان باشد.
  بدرود.

  [پاسخ]

  ایرانی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ:

  خخخخخخخخخخخخخخخ…..
  همین مونده معاون اول با اون پرونده ی فساد اقتصادیش تایید صلاحیت شه…
  بعضی دوستان دچار اعتماد به سقف کاذب هستند،گویااا……

  [پاسخ]

 5. سیدمهدی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۱:۰۴ | #5

  همین که بی بی سی قالیباف رو تخریب میکنه ونه مشایی ورفسنجانی رو باید ازش هزارتا پند گرفت آخه مسایلی که پشت سر مشایی میگن اگه یکیشم راست باشه نیاز به ساختن صد تا مستند داره اما بی بی سی میدونه کی رو باید الان تخریب کنه

  [پاسخ]

 6. ناصر چوبين ( سروش )
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۲:۱۸ | #6

            (((    هاشمی چرا اصلاح طلب شده است   )))
     ……………………………………………………….

  هاشمی در سال ٨٨ بدین علت طرف اصلاح طلبها رفت چون که بزرگترین مخالف خود را احمدی نژاد میدانست ، احمدی نژادی که اصولگرایان از وی حمایت جمعی میکردند ، و خود میدانید که سخترین صحبتها نسبت به خود را از زبان احمدی نژاد شنید ، و میتوان گفت رقیبی مشترک و سرسخت برای هاشمی و اصلاح طلبها ، و صدای اعتراض افرادی که به دلیل توهم تقلب به خیابان کشیده شده بودند ، هاشمی یکی از باسیاست مردان ما هست که شم سیاسی خوبی دارد و این بار برای تنویر خود بکار برد ، نامبرده را میتوان تنها فرد سیاسی نامید که همواره سعی داشته از اول انقلاب در صحنه قدرت باقی بماند ، وقتی دید از جانب اصولگراها اذهان عمومی بر خلاف وی میباشد از شرایط بوجود آمده استفاده کرد و خود را به مخالفین آنها چسباند تا با زرنگی اینبار نقشی دیگر را در آنطرف بازی بکند ، (( وقتی این طرف اقبال نداشته باشی بهترین کار پیدا کردن نگاه ها در آن طرف است )) ، علت حرفهای برون رفت از مشکل هاشمی در خطبه نماز جمعه آن روز هم همین بود ، هاشمی خود میدانست نه حرفهایش حلال اصلاح طلبها است و نه حرفهایش حرف دل سیاسیون اصلاح طلب میباشد ، فقط میخواست اقبال و توجه معترضان خیابانی را به سوی خود جلب بکند ، هاشمی بسیار زرنگ است ، هاشمی عوض نشده ، هاشمی را نمیتوان اصلاح طلب نامید همانطوری که اصول گرا هم نیست ، هاشمی بدین علت اصلاح طلب نیست که در مبانی اصلاح طلبی با رفتارش مغایرت دارد ، در کل با اصول اصلاح طلبی مشکل دارد ، ، و در اصل هاشمی بودن ، اصلاح طلبها هم با وی مشکل دارند ، پس فریب این سیاه بازیها ، این سیاست بازیها رو نخورید ، فقط قدرت مهم است و به قدرت رسیدن

  ………………………… (( آزموده را آزموده خطاست )) ……………………

  [پاسخ]

 7. گروهبان فلفلی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۷ | #7

  شخصا بر این عقیده استوارم که باید یک دیکتاتور تمام عیار مثل بیسمارک یا شاید هیتلر(البته بدون تفکرات جنگ طلبانه) بر کشور ایران حکومت کنه ما ایرانیا جنبه و ضرفیت دموقراضه(دموکراسی!!!!) رو نداریم.
  یک حاکم مطلق العنان . یک پپیشوای بی همتا!!!!
  یک حاکم سخت کوش که سیاسیون ما رو به کار کردن و عرق ریختن وادار کنه.
  به قول مرحوم بازرگان که=
  «با کمال تاسف و شهامت باید اذعان کرد، که در تمام ادوار از جمیع جهات و جمیع شئون ،ما ایرانی‌ها از کار فراری بوده و هستیم؛ و همیشه به جای عمل به حرف و تشریفات و حداکثر به بحث و نظر می‌پردازیم.»

  [پاسخ]

 8. جواد
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۴:۰۵ | #8

  آقای معین در ارتباط با وقایع کوی دانشگاه در سال ۷۸ و تنش‌های دانشجویی سال ۸۲ گفتند آقای قالیباف سخنانی ضد و نقیض همراه با تهدید و اتهام بر زبان رانده‌اند.
  وآفای ظریفیان معاون دانشجویی وزارت علومدر زمان اصلاحات گفت بیان صدور مجوز از سوی وزارت علوم یا کشور به آقای قالیباف برای ورود به خوابگاه دانشجویان جرم و دروغ بزرگی است. آقای معین در سال ۷۸ برای همین رفتار استعفا داد بعد خود بیاید چندسال بعد برای ورود نیروی انتظامی به کوی دانشگاه مجوز صادر کند این حرف کاملا بی‌پایه و اساس است.
  نقل به مضمون

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۵:۲۸ ب.ظ:

  جواب سردار طلایی به ادعاهای معین و ظریفیان:
  طلایی: موضوعی که دوستان از آن اظهار بی اطلاعی می کنند مربوط به سال ۸۲ می شود و زمانی که تعدادی از مسئولان دولت وقت در ملتهب کردن فضای دانشگاه نقش داشتند و عده ای از دانشجویان را به اعتراضات خیابانی ترغیب می کردند. در این فضا آقای قالیباف در شورای امنیت حضور پیدا کرد و برای قطع این مدیریت پنهانی آشوب ها اصرار بر مجوز حضور در کوی دانشگاه را داشت و مسئولان دولت وقت که در جلسه حضور داشتند بصورت مکتوب مصوب کردند و این مجوز را به قالیباف دادند. احتمالا دستپاچگی دوستان در متهم کردن آقای قالیباف به این بر می گردد که این مجوز مکتوب آنها برای ورود پلیس به کوی دانشگاه محور اخبار قرار نگیرد.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920228000939

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱:۰۷ ب.ظ:

  علی‌اصغر احمدی معاون امنیتی وزارت کشور و دبیر شورای امنیت کشور نحوه تصمیم‌گیری درباره مهار بحران خوابگاه دانشجویان را تشریح کرداو گقت در جلسه شورای امنیت کشور درباره نحوه مهار این حادثه و جمع کردن آن بحث شد که دکتر معین براساس سابقه موضوع تاکید کردند که تجمع‌های دانشجویی در ابتدای امر نیازی به حضور نیروهای امنیتی، نظامی، قهری و پلیس ندارد و تاکید کردند که نیروی انتظامی نباید حق ورود به محوطه دانشگاه و کوی را پیدا کند. ملاحظات ایشان باید مد نظر قرار می‌گرفت اما حفظ امنیت که از وظایف ذاتی پلیس است را مطرح کرده و به آقای معین تایید کردیم که تا جایی که بتوانیم به دانشگاه ورود پیدا نخواهیم کرد اما اگر به دلیل عدم حضور پلیس حادثه‌ای رخ دهد و خونی ریخته شود چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ ایشان این را پذیرفتند. کمیته‌ای با حضور معاون وزیر علوم، معاون وزیر اطلاعات و معاونتی از نیروی انتظامی و من به عنوان معاون امنیتی وزارت کشور و دبیر شورای امنیت کشور و وزیر کشور که ریاست شورای امنیت را بر عهده داشت تشکیل شد. جلسه کمیته تشکیل و امور را رصد و تدبیر کرد و هرجا لازم می‌شد پلیس عمل می‌کرد. پلیس در آن شرایط تعاملش با دانشگاه‌ها و دانشجوها خوب بود، تعامل خوبی با مجموعه اعضای شورای امنیت داشتند و بنا را بر این گذاشته بودند تا فضا داغ‌تر و تند‌تر نشود و همه مصمم بودیم تا ایجاد امنیت و آرامش بر قرار شود.
  با همکاری دوستان سپاه که آن زمان آقای جعفری فرمانده قرارگاه ثارالله بود و در جلسه شورای امنیت حضور داشتند بنا را براین گذاشتیم امنیت عمومی را با حضور پایگاه بسیج در جاهایی که آرامش بود برقرار کنیم و جاهایی که ناآرامی هست پلیس با لباس رسمی ورود پیدا کند و از حضور لباس شخصی‌ها جلو‌گیری شود. این صحبت‌ها که مطرح شده درباره این‌که دستور تیرداده شده را به‌تازگی می‌شنویم. پلیس نیروی مسلح است و بنا نیست که جایی اجازه تیر بگیرد و در شرایطی که با مقوله‌ای مواجه می‌شود که از سلاح استفاده کند تابع مقررات و قوانین خاص خودش است. فضایی نبود که شورای امنیت بگوید پلیس تیراندازی کند یا نه. ایجاد امنیت تدبیر شد و اتفاق افتاد. این‌که جایی گفته تقاضای تجمع شد و همه مخالف بودند و من موافق بودم در شورای امنیت موضوعیت نداشت و اصلا در شورای امنیت چنین بحث‌های ابتدا به ساکن مطرح نمی‌شد و کمیسیون ۱۰ احزاب در این‌باره تصمیم می‌گرفت. از آن طرف این‌که یک کسی مدعی بشود که می‌خواستم برم آنجا و برخورد کنم و جود نداشت. صورتجلسه و مذاکرات هست. فکر می‌کنم این تضاد و دوگانگی که در اظهارات بعضی‌هاست یا ناشی از فراموشی است یا به شرایطی که در انتخابات رای یک عده‌ای را بگیریم بازمی‌گردد.

  [پاسخ]

 9. سین
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۵:۲۲ | #9

  معتقدم،
  این رویه حظرناکی هست که ما با یک فایل صوتی طرفدار ، و برعکی علیه کسی بشویم.
  این حرکتی بچگانه است که ما برای انتخاب کسی ، عملکرد او را در مسئولیت های قبلی را از لحاظ دستاورد ها و کاستی ها نادیده بگیریم و تنها در زمان شور و هیجان انتخاباتی بازیچه این و آن شویم و رای مان را ببازیم.
  این عاقلانه نیست که اگر به این نتیجه رسیدیم که اگر مسئولی در یک پست اجرایی خوب عمل کرد ، الزاما در سایر پست ها و مقام ها را به همان خوبی است.
  این ، این ، این خیلی بد است که ما یک برای انتقام گیری یا لج بازی سرنوشت خودمان و دیگری را به سکانداری ناشی بسپریم.
  از همه بدتر اینکه فراموش کنیم بخش بزگی از این بازی ها دارد توسط عمر وعاص های وطنی و غیر وطنی کارگردانی می شود که ما سیاه چهرگان بازی روحوضی تئاتر آنها باشیم.
  من از آقای قالیباف بدم نمی آید. او کنار پیاده رو ها صندلی گذاشته تا من وقتی پاهایم خسته است بنشینم. او سر چهار راهها گل کاشته . پل ساخته. آسفالت کرده. فاضلاب را دارد تکمیل می کند. اما حریف موشها نشده و موشها دارند کم کم از ما نمی ترسند. او بیش از حد اجازه لند مرتبه سازی می دهد. او در فرهنگ سراها کلاس های گلدوزی و سرمه دوزی و نقاشی دایر کرده.
  حالا با آن توصیف هایی که گفتم قالیباف خوب است که بیاید رئیس جمهور شود و بتواند در موازنه قوا و در تعامل با نظرات یکدست و بی تغییر رهبری ، راهی برای نجات از این بن بست بیابد؟ نمی دانم؟
  قالیباف سردار است. در جنگ بوده. ممنون از او که مردی بوده در لشگر دفاع از خاک و ناموس ایران. دستش درد نکند. من هم برای رزمنده ها شال گردن بافتم و پول تو جیبی ام را ، همه اش را ریختم برای جبهه. آیا من یا قالیباف که تمام توانمان را در حد مقرر برای جبهه گذاشتیم شایسته اداره مملکتیم؟ نمی دانم.
  قالیباف رئیس نیروی انتظامی بوده. در جایی که باید برای انجام مسئولیتش تیر و گلوله و تفنگ و تشر را بکار م یبرده. رئیس کتابخانه نبوده که ابزارش کتاب باشد و قلم و کلام. یک جایی دستور تیر داده. به جا بوده دستورش؟ نم یدانم. قاب سر گوسفند را نیرد ، من و شما ظهر آبگوشت مان بی گوشت می شود. قالیباف اگر فرمان تیر نمی داده ، پس ان بالا چه غلطی باید می کرده.
  درست اش اینست که کسی که معلم دبیرستان می شود باید حداقل لیسانش باشد و معلم دبستان دیپلم. کسی که آشپز می شود ملاقه و کفگیر و گاز و روغن نباتی را باید بشناسد.
  کسی که رئیس جمهور می شود باید چه خصوصیاتی داشته باشد. قالیباف با این نواری که از پخش شده نشان میدهد که بلد بوده غائله یک آشوب شهری را بخشکاند. گس چرا بر نگردد سر پستی که استعداد دارد.
  قالیباف اگر موش ها را بکشد و چاله های خیابان را گل بگیرد و هوای آلوده ترمیم کند، م یتواند شهردار بماند.
  موضوع اینست که قالیباف نه خوب است و نه. اگر جای درستش قرار بگیرد عدالت است. مثل احمدی نژاد که دیر فهمیدیم باید برود گرمسار.
  حالا رئیس جمهور خوب کیست؟
  باید بگردیم.
  مثل همیشه بی ویرایش.

  [پاسخ]

  سین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۳:۲۵ ب.ظ:

  فقط یک جمله ام را اصلاح کنم ( قصاب سر گوسفند را می برد)

  [پاسخ]

  مسافر پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ ب.ظ:

  خب این همه از قالیباف گفتید یک کلمه نگفتید کی نظرتونه

  [پاسخ]

  هوادار 9 پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱:۱۷ ب.ظ:

  سلام آقا یا خان سین (احتمالا خانم باشید، چون اشاره کردید به بافتن شال گردن برای رزمنده ها که معمولا خانم ها انجام میدادند)
  دوست عزیز، اول حرفات خوب اومدی و اینکه نمیدانی کدام درست و است کدام نادرست نشان از صداقتت دارد ولی بعدش خراب کردی چون ندانسته هایت را نفی کردی و اولش گفتی که نمیدانم قالیباف شایسته است یانه؟ (آیا من یا قالیباف که تمام توانمان را در حد مقرر برای جبهه گذاشتیم شایسته اداره مملکتیم؟ نمی دانم.) در آخر حرفات بد و بیراه به آقای قالیباف نثار کردی؟! تو هنوز تکلیف خودت را نمیدانی و داری راجع به دیگران نظر میدهی؟ پیشنهاد میکنم برای روشن شدن افکارت به سایتهای هوادار قالیباف سری بزنی و تفکراتی که راجع به دکتر قالیباف داری رو اصلاح کنی، شما اگر کسی را سراغ دارید که دانشجو بوده باشد و در جریان کوی دانشگاه از نیروی انتظامی تیر خورده یا کشته شده باشد معرفی کنید تا ما هم افکارمون رو نسبت به آقای قالیباف عوض کنیم. چرا وقتی چیزی نمیدانید اظهار نظر میکنید؟ اگر درست به نوارهای واقعی سخنان آقای قالیباف بدون سانسور گوش کنید متوجه مییشوید که ایشان به این یقین رسیده بودند که کسانی که خط مشی به دانشجوی آن زمان میدادند افرادی از داخل دولت و اصلاح طلبان فریب خورده بودند و ایشان چون قصد تخریب کسی را نداشتند ناچار شدند حکم نظامی و تیر و ورود به کوی دانشگاه را از شورای امنیت کشور بگیرند و آن را علنی مطرح کردند که به گوش افراد پشت پرده کوی دانشگاه برسد تا حساب کار دستشان بیاید و مصداق این حرفم این است که قالیباف به آقای طلایی و کارکنان ناجا گفتند امشب راحت بخوابید و اتفاقات تمام شد.
  این خیلی خوب است که دیدگاهت راجع به احمدی نژاد صحیح و منطقی است و امیدوارم با حرفهایی که به شما عرض کردم نکته های مبهمت در خصوص آقای دکتر قالیباف روشن شده باشد، من حدود ۱۲ سال است که آقای دکتر را از زمانی که وارد ناجا شد تا امروز میشناسم و به تو قول میدهم ایشان فرد قابل اعتمادی هستند، مثل احمدی نژاد به مملکت و رهبری و اصولگرایان خیانت نخواهد کرد چون اثبات کرده اند.

  [پاسخ]

 10. هاشم
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۶:۱۷ | #10

  با سلام به همه دوستان و احترام به نظراتشان. همانطور که دوستان می دانند در زمان تصدی دکتر قالیباف در نیروی انتظامی ایشان موجب تحولات بسیار در نیروی انتظامی شدند و این نیرو با دید فرهنگی و اجتماعی پایه گذاری شد و در نیروی انتظامی سعی شد تا اعتماد بین پلیس و مردم با لا رود و با کارهایی ازفبیل سیسنم کامپوتری برای نظام وظیفه – گذرنامه – پلیس ۱۱۰- ایجاد امکانات عالی برای نیروی انتظامی – با لا بردن سطح معیشت کارکنان – با لا بردن سطح علمی کارکنان نیروی انتظامی و …. به نظر شما با این خدماتی که دکتر با برای بهتر کردن نیروی انتظامی ارائه کرده آیا کاری میکند که این اعتماد را دست بدهد شما هم اکنون در شهرداری تهران ببینید همزمان باحجم بسیار بالای کار عمرانی در شهر تهران چقدر به کار فرهنگی و اجتماعی توجه شده است. افتتاح فرهنگسراها و پردیس ها – سرای محلات – جشنواره ها و ….. ما هم اکنون مدیری را در برابر خود می بینیم که بر خلاف بسیاری دیگر از مدیران وعده نداده است و حرفی زده به آن عمل کرده است.

  [پاسخ]

  هوادار 9 پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱:۴۰ ب.ظ:

  در تایید صحبتهات اشاره ای هم کنیم به دوران تصدی احمدی نژاد در شهرداری که هیچ خدمتی نکرد و مفت مفت در دولت ۸ سال از جیب مردم بیچاره خورد و برای پوشاندن گندکاریهاش دست به دامن رحیم مشایی شده و داره به این در و اون در میزنه که کسی غیر از نزدیکان خودش مملکت رو اداره نکنند تا معلوم نشه که چه خدمات بزرگی به ایران کرده…
  آرزو میکنم روزی را ببینم که احمدی نژاد را همچون حصنی مبارک در دادگاهی بی طرف حاضر کرده و از نحوه اداره مملکت اون رو بازخواست کنن و امیدوارم رییس جمهور بعدی اینقدر وجود داشته باشه تمام گندکاریهای اون و رییس جمهورهای قبلی رو فاش کنه.

  [پاسخ]

 11. Farhad
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۹:۴۲ | #11

  احتمال اینکه قالیباف برای جمع کردن افتضاح خودش دوباره حرفهای خودش رو با ورژن جدید و اضافه کردن این بخش ضبط و پخش کرده باشه هم هست. به هر حال صحبت از کسی هستش که هنوز زنده ست و میتونه دست به یه همچین کاری بزنه!!!!

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۷:۴۳ ب.ظ:

  چقدر باحالید شما :)

  [پاسخ]

  مسافر پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ ب.ظ:

  “فرهاد” با حال نیست “بی معرفت” است!!!

  [پاسخ]

 12. محمد
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۲۲:۰۳ | #12

  در هر صورت قالیباف افتخار خودش را برخورد با دانشجوبان دانشگاه تهران میداند ، به خاطر همین تفکرات است که تمام نخبگان ارزوی مهاجرت از کشور را دارند ، چون تصمیم گیران امثال قالی باف هستند

  [پاسخ]

 13. حسن
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۲۳:۵۵ | #13

  جناب آقای غلامعلی یوسفی با کنار هم چیدن مقدمات بسیار قابل خدشه نتایج مورد نظر خود را گرفته اند که در جای خود قابل پاسخ است چون دیر وقت است اگر عمری بود در حد بضاعت خودم پاسخ خواهم داد و اگر چه درس شخصیت شناسی میدهند اما در شناخت شخصیت مردم به اشتباه یا به عمد آدرس اشتباهی می دهند و دلیل تنفر مردم از فساد و مبارزه با آن را به تنبلی آنها منتسب می کنند! تنفر از فساد و تبعیض و بی عدالتی در فطرت هر انسانی است خواه با دین یا بی دین !گرچه در متدینین مضاغف است به دلیل تکلیف دینی آنها.

  [پاسخ]

 14. محمد
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۰:۴۶ | #14

  به هر حال اصل سخنان قالیباف در جمع دانشجویان شریف با این سخنان تفاوت ساختاری داره و به نظر میرسه ایشون میخواهند رای هر دو طرف را جمع کتند!! یعنی به فراخور شنونده حرف می زنند

  [پاسخ]

 15. ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۳:۲۱ | #15

  میگم امید خان اصلا معلوم نیست شما توی انتخابات پیش رو میخواهید به قالیباف رای بدهید ، ها!!!!!!!
  اینو گفتم که بدونید خیلی زرنگید و ما اصلا از غرض شما هیچ نمیدانیم؟
  فقط با فرض موارد فوق الذکر بگویید آخر چرا؟؟؟؟؟؟
  مگه آدم قحطیه؟؟؟

  [پاسخ]

  ترسا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۸:۴۶ ق.ظ:

  واااا!!! بنده خدا خودش صراحتن تو پست های قبلی گفته بود که!

  [پاسخ]

 16. ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۶:۲۸ | #16

  عالی نوشته ای امید جان. دست مریزاد.

  [پاسخ]

 17. ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۹:۵۶ | #17

  سلام

  همین مونده بود که شما از تکنو کرات ها دفاع کنید!

  چقدر از رانت شهرداری استفاده کردید؟

  نوش جونتون …..

  [پاسخ]

  جعفر پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ب.ظ:

  والا هر چی فکر کردم یه جوابی بهت بدم نتونستم.
  اخه اینقدر استدلال منطقی کردی که دهنم بسته موند!!
  نوش جون ما که نه ، نوش جون خودتون

  [پاسخ]

 18. آریوشین
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۲:۵۰ | #18

  برادر ارجمندم آقای حسینی سلام!
  اگر از همان ابتدا این‌کار ( پیوست کردن فایل صوتی) انجام می‌شد ، مناسب‌تر و به لحاظ حرفه‌ای هم شایسته‌تر بود. اما این درنگ و تأخیرتان هم بی حُسن نبود. جعلیات و دفاعیات کور معاندان هم بعد از آن همه هوچی‌گری و سیاه‌بازی بیشتر رنگ باخت. سند رسوایی و شرّ همان افراد «شورای امنیت کشور» ( «موسوی لاری» وزیر کشور و «مصطفی معین» و حضور پای ثابت فتنه : فائزه هاشمی، مجید انصاری و فاطمه کروبی در بین دانشجویان … به خودشان برگشت.
  اما جالب‌تر رفتار و موج‌سواری خود فتنه‌گران بعد از آشوب ۱۸ تیر است . مثل استعفای همان که حکم تیر را هم امضاء کرده (مصطفی معین)، آن هم به بهانه‌ی «حمله به حریم امن دانشجویان» .:lol:
  دست‌مریزاد
  عجب بلوفی زد و حکم مکتوبی از همین به اصطلاح مدافع دانشجویان گرفت.

  [پاسخ]

 19. هوادار 9
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۳:۲۶ | #19

  a href=”#comment-119126″>@Farhad
  بابا تو دیگه کی هستی؟ چقدر باهوشی؟ بی بی سی رو هم کنار زدی! بابا سیاست مدار! یه سری به سایت هوادارن حقوق بشر بزن که نوار اصلی رو اونجا گذاشتن، دقیقا همون نواریه که شما میگید جعلیه و خودش دوباره تنظیمش کرده! آقای هنرمند سایت هواداران حقوق بشر که مال قالیباف نیست اگه قبول داری پس چرا ندانسته قضاوت میکنی؟ هیچ چیزی علیه قالیباف پیدا نکردید و دارید دست و پا می زنید که اون رو خراب کنید؟ میدونید چقدر سند و مدرک علیه رفسنجانی و رحیم مشایی وجود داره که مردم عادی هم از اون مطلع هستند و قالیباف میتونه اونها رو خراب کنه ولی این کار رو انجام نمیده؟ میدونید تکرار همین اشتباهات سال ۸۴ و ۸۸ باعث نابودی کامل مملکت میشه؟ چرا وقتی تخصص ندارید اظهار نظر مفت میکنید که وقت منو میگیرید که جواب تک تک نادانها را بدهم؟
  لطفا کسانی نظر بدهند که چیزی از سیاست حالیشونه. باتشکر

  [پاسخ]

 20. مهران
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۵:۵۱ | #20

  ایول آقای حسینی
  ایول
  یه تنه بی بی سی رو خوابوندی :)

  [پاسخ]

 21. بي بي سي
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۷:۰۱ | #21

  اعتراف خبرنگار BBC فارسی به دروغ پراکنی علیه قالیباف + سند
  http://www.fardanews.com/fa/news/263528 :)

  [پاسخ]

 22. كامران
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۹:۵۳ | #22

  نگاه کنید دوستان الان دیگه این توجیهات فایده ای نداره. مهم نشون دادن خشونت قالیباف بود که متاسفانه یا خوشبختانه خودش به قسمی از واقعیت اشاره کرد. در هر صورت مصاحبه معین تو بهار نشون میده که باز هم حرف دکتر شما صحیح نیست. اقای قالیباف گاف داد و رفت. اگه همشهری و تهران امروز هم خودشون رو تا سر حد مرگ جر بدند دیگه نمیشه جلوی این ابرو ریزی رو گرفت. بای بای حیابان پاستور بای بای. بچسبید به خیابون بهشت تا اون رو هم ازتون نگرفتند. ای شمایی که نونتون به گروه مجلات مشهر یو شهرداری بسته هست و برای این دارید از یک خشونت طلب دفاع می کنید.

  [پاسخ]

  هاشم پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱:۳۹ ب.ظ:

  با سلام آقای کامران خشونت را کسانی تزریق کردند (اصلاح طلبان)که بر خلاف گفته هایشان چیز دیگری از دکتر قالیباف خواستند که دکتر با درایت مجوز را از آنها گرفت ولی اجرا نکرد و این آینده نگری دکتر فالیباف را نشان می دهد دکتر قالیاف همیشه با همه رو راست بوده و بر خلاف عملکرد دیگران هر قولی که برای بهبود وضعیت قسمتی که مسئولیتش را داشته انجام داده است هم اکنون که وضعیت شهر تهران را می بینید که در زمان مسئولیت ایشان چقدر فرق کرده است. واقع بین باشید .

  [پاسخ]

 23. جواد
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۲۳:۲۸ | #23

  علی‌اصغر احمدی معاون امنیتی وزارت کشور و دبیر شورای امنیت کشور در زمان اصلاحات نحوه تصمیم‌گیری درباره مهار بحران خوابگاه دانشجویان را تشریح کرد و گقت در جلسه شورای امنیت کشور درباره نحوه مهار این حادثه و جمع کردن آن بحث شد که دکتر معین براساس سابقه موضوع تاکید کردند که تجمع‌های دانشجویی در ابتدای امر نیازی به حضور نیروهای امنیتی، نظامی، قهری و پلیس ندارد و تاکید کردند که نیروی انتظامی نباید حق ورود به محوطه دانشگاه و کوی را پیدا کند. ملاحظات ایشان باید مد نظر قرار می‌گرفت اما حفظ امنیت که از وظایف ذاتی پلیس است را مطرح کرده و به آقای معین تایید کردیم که تا جایی که بتوانیم به دانشگاه ورود پیدا نخواهیم کرد اما اگر به دلیل عدم حضور پلیس حادثه‌ای رخ دهد و خونی ریخته شود چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ ایشان این را پذیرفتند. کمیته‌ای با حضور معاون وزیر علوم، معاون وزیر اطلاعات و معاونتی از نیروی انتظامی و من به عنوان معاون امنیتی وزارت کشور و دبیر شورای امنیت کشور و وزیر کشور که ریاست شورای امنیت را بر عهده داشت تشکیل شد. جلسه کمیته تشکیل و امور را رصد و تدبیر کرد و هرجا لازم می‌شد پلیس عمل می‌کرد. پلیس در آن شرایط تعاملش با دانشگاه‌ها و دانشجوها خوب بود، تعامل خوبی با مجموعه اعضای شورای امنیت داشتند و بنا را بر این گذاشته بودند تا فضا داغ‌تر و تند‌تر نشود و همه مصمم بودیم تا ایجاد امنیت و آرامش بر قرار شود.
  با همکاری دوستان سپاه که آن زمان آقای جعفری فرمانده قرارگاه ثارالله بود و در جلسه شورای امنیت حضور داشتند بنا را براین گذاشتیم امنیت عمومی را با حضور پایگاه بسیج در جاهایی که آرامش بود برقرار کنیم و جاهایی که ناآرامی هست پلیس با لباس رسمی ورود پیدا کند و از حضور لباس شخصی‌ها جلو‌گیری شود. این صحبت‌ها که مطرح شده درباره این‌که دستور تیرداده شده را به‌تازگی می‌شنویم. پلیس نیروی مسلح است و بنا نیست که جایی اجازه تیر بگیرد و در شرایطی که با مقوله‌ای مواجه می‌شود که از سلاح استفاده کند تابع مقررات و قوانین خاص خودش است. فضایی نبود که شورای امنیت بگوید پلیس تیراندازی کند یا نه. ایجاد امنیت تدبیر شد و اتفاق افتاد. این‌که جایی گفته تقاضای تجمع شد و همه مخالف بودند و من موافق بودم در شورای امنیت موضوعیت نداشت و اصلا در شورای امنیت چنین بحث‌های ابتدا به ساکن مطرح نمی‌شد و کمیسیون ۱۰ احزاب در این‌باره تصمیم می‌گرفت. از آن طرف این‌که یک کسی مدعی بشود که می‌خواستم برم آنجا و برخورد کنم و جود نداشت. صورتجلسه و مذاکرات هست. فکر می‌کنم این تضاد و دوگانگی که در اظهارات بعضی‌هاست یا ناشی از فراموشی است یا به شرایطی که در انتخابات رای یک عده‌ای را بگیریم بازمی‌گردد.

  [پاسخ]

 24. SAGm
  ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۹:۱۸ | #24

  آقا این مسئله که میگن قالیباف یه جا گفته به من حکم تیر دادن یه جا گفته حکم تیر رو گرفتم تناقض نیس . با توجه به اصل مصاحبه ی کامل
  مثلا کسی برای گرفتن یک فرم از دانشگاه تقاضا میدهد دانشگاه هم بر حسب اون تقاضا فرم مورد نظر با به دانشجو می دهد الان از یه طرف فرم رو به دانشجو دادن از یه طرف هم خود دانشجو گرفته و این تناقض نیست
  در مورد حکم تیر هم همینه قالیباف برای آنکه شرایط رو برای اصلاح طلبانی که دنبال تنش بودن سخت کنه ازشون حکم تیر می خواد و به نوعی اون حکم تیر رو ازشون میگیره از طرفی هم اونا طبق درخواست قالیباف حکم تیر رو بهش میدن یعنی هم حکم تیر رو بهش دادن هم خودش گرفت در عین حال که تناقض هم نیست…

  [پاسخ]

  بهرام پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۸:۱۰ ب.ظ:

  در جواب فقط باید خندید
  یه لطفی بکن سیاه بودن ماست رو هم تحلیل کن

  [پاسخ]

 25. بهرام
  ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۲۰:۱۳ | #25

  بهرحال جلیلی نامزد سپاهه و احترامش واجب :D از وقتی قطعنامه دادن بهش بخونه معلوم بود نقشه ها براش دارن

  [پاسخ]

 26. من
  ۱ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۴:۴۳ | #26

  امید حسینی! ماله کشی سردار تکنوکرات، تداوم رفسنجانی و احمدی نژاد چــــــــرا؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!

  [پاسخ]

 27. alimis
  ۲ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۳:۲۴ | #27

  ریس جمهور ادم کش نمیخوایم

  [پاسخ]

 28. گل زرد
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۳:۲۴ | #28

  به نظر من آقای زیبا کلام تایید کرده که به قالیباف رای بدهیم. چون قالیباف در مورد اجرایی بسیار خوب عمل می کند برای همین بی بی سی و … دست به تخریب آقای قالیباف می زنند ، تا ما یک نفر نا کار آمد را انتخاب کنیم تا مملکت در معرض سقوط قرار بگیرد بعد خارجی ها بیان و کودتا کنند. به نظر من ملت شریف ایران گول دشمن را نخورند و بدانند که آمریکا و انگلستان دشمن ما هستند و بس.

  [پاسخ]

 29. سعید
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۱:۵۴ | #29

  اگر فیلترینگ نبود، اگر همه راحت حرف می زدند، بی بی سی خیلی زود رسوا می شد. حالا تعداد هر چند کمی هم که این مطلب رو بخونن و برای اطرافیاشون تعریف کنن، این پخش میشه و همه باور می کنن چون پاسخی (مثل مطلب شما) بهش داده نمیشه. چرا باید پاسخی باشه وقتی خبری نیست؟ این رسانه زیر زمینی ایران به ضرر همه ست، بیشتر از اون به ضرر مردم، که مجبورن یا مونولوگ این نظام رو باور کنن، یا مونولوگ ضدنظام رو، هیچ وقت دیالوگی نخواهد بود تا طرف حق معلوم بشه. ولی خوبه که نظام هم طعم داروی خودش رو بچشه.

  هرچند بی بی سی تحریف کرده ولی حتی متن تحریف نشده ش هم قابل دفاع نیست.

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 12028
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: