خانه > سياست > مذاکره همان تحریم است!

مذاکره همان تحریم است!

مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۰۰ رأی موافق در مقابل ۲۰ رأی مخالف، لایحه محدود شدن صادرات نفت ایران را تصویب کرد. آنهم زمانی که دوره‌ی به اصطلاح تنش زای محمود احمدی نژاد رو به پایان است و دوره تعامل و تنش‌زدایی حسن روحانی در پیش.

شرط عقل این بود که لااقل چند ماه به این دولت جدید فرصت می‌دادند و منتظر می‌ماندند تا ببینند چه می‌کند و چه تحولاتی ایجاد می‌شود؟ وقتی همین ابتدای کار دولت روحانی، تحریم‌ها را تشدید می‌کنند و همان سیاست چماقی سابق را ادامه می‌دهند، یعنی اینکه احمدی‌نژاد و روحانی برای آنها فرقی ندارند. هدف اصلی، چیز دیگری است.

با این وصف چه انتظاری از ما دارند؟ که مثلا دست‌هایمان را بالا ببریم و تسلیم شویم؟ البته هستند کسانی که دقیقا همین تسلیم شدن را می‌خواهند. منظورم آمریکایی‌ها نیست. منظورم دقیقا برخی به اصطلاح هم‌وطنانی است که همیشه وکیل مدافع آمریکا هستند. چه وکلای مدافع مفت و مجانی و چه مواجب‌بگیر! (چه بدبختند آنهایی که مفت و مجانی از اربابشان طرفداری می‌کنند. کاش لااقل هزینه وکالتشان را بگیرند و دفاع کنند!)

به هرحال واقعیت این است که آمریکا با اینکه ظاهرا از مذاکره و گفت‌وگو و تعامل دم می‌زند اما در عمل تصمیماتی می‌گیرد که با ادعایش نمی‌خواند. اگر واقعا به مذاکره اعتقاد داشتند و در نیتشان هم صادق بودند، باید لااقل حرکتی می‌کردند که این ادعای مذاکره را ثابت کند نه آنکه همزمان هم تهدید کنند و هم تحریم. آخر کدام آدم عاقلی حاضر است این همه دشمنی و دروغ را ببیند و باز هم به دشمنش اعتماد کند؟

همین یکی دو هفته پیش بود که رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا گفته بودند: «آمریکائى‌ها میگویند ما میخواهیم با ایران مذاکره کنیم. خب، سالها است که میگویند میخواهیم مذاکره کنیم؛ این یک فرصتى نیست که براى ما به‌ وجود آوردند. من اول سال گفتم که خوشبین نیستم. در مسائل خاص، مذاکره را منع نمیکنم – مثل مسئله‌ى خاصى که در قضیه‌ى عراق داشتیم، و بعضى از قضایاى دیگر – لیکن من خوشبین نیستم؛ چون تجربه‌ى من این را نشان میدهد. آمریکائى‌ها، هم غیرقابل اعتمادند، هم غیر منطقى‌اند، هم در برخوردشان صادق نیستند. این چهار ماهى هم که از آن صحبت ما گذشت، همین را تأیید کرد؛ موضعگیرى‌هاى مسئولان و دولتمردان آمریکا نشان داد که همین مطلبى که ما گفتیم – که گفتیم خوشبین نیستیم – درست است؛ خود آنها عملاً این را تأیید کردند.»

جالب اینجاست که بعد از این سخنرانی، برخی سایت‌های ضدانقلاب مدعی شده بودند که رهبری در برابر خواست مردم قرار گرفته و مانع تعامل و گفت‌وگو شده است! این «خواست مردم» اخیرا یعنی بعد از انتخابات ۲۴ خرداد، به موضوع تحلیل‌های کارشناسانه‌ی این قبیل رسانه‌ها تبدیل شده. به زعم جماعت ضدانقلاب، کوتاه آمدن و تسلیم شدن در برابر دشمن، بخشی از پیام مردم در انتخابات بوده! اگر این سیاست رسانه‌ای را بگذاریم کنار آن سیاست تحریمی، به نتایج جالبی می‌رسیم. اینکه تعامل و مذاکره از نگاه ارباب و وکیل مدافع، یک چیز بیشتر نیست: عقب‌نشینی و کوتاه آمدن ایران از حقوقش و طلبکاری و پیشروی بیشتر آمریکا. یعنی تهدید و تحریم تا تسلیم.

خلاصه اینکه ما همچنان امیدواریم دولت آقای روحانی با میانه‌روی و تعامل خود و با تغییراتی که در ادبیاتش ایجاد می‌کند، یک بار دیگر این فرصت را به مردم ایران و دنیا بدهد تا با چشم خود ببینند و قضاوت کنند که کدام کشور صادق است و کدام کشور نیست؟

 1. محسن
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۵:۴۵ | #1

  @ایرانشهر

  ایرانشهر عزیز

  با زیرکی؟
  روحانی صد در صد اعتقاد داره به اینکه ” اسرائل غده سرطانی است و باید از بین برود ” شما شک نکن!
  اون موقعی زیرک بود که اعلام نمی کرد که “اسرائیل یک زخم بر بدنه اسلام”.

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۶ ق.ظ:

  بالا سمت چپ:منبع خبرگزاری مهر

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۹ ق.ظ:

  عذر می خوام،فارسی ساز من اشتباه اینو کپی کرد
  خیر،روحانی همچین چیزی نگفته،سیاستمدارها لزوما نباید اعتقاداتشونو بیان کنن،باید در پی راهی برای به کرسی نشوندن اهداف ملی و تامین منافع ملی مردم باشن ! بنده و شما میتونیم آرمان محور باشیم،سیاستمداران باید منفعت ملی محور باشن !
  روحانی گفته که اشغال فلسطین زخمی بر پیکر اسلام است و اسراییل شهرک سازی میکنه،این موضع همه لیبرال های دنیاست که اسراییل به اشغال لبنان سوریه و فلسطین پایان بده و به مرزهای پیش از ۱۹۶۷ برگرده،آمریکا هم ۵ سال هست داره فشار میاره که شهرک سازی متوقف شه !

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ق.ظ:

  عین جمله ی روحانی اینه:
  ” به هر حال در منطقه ما سال‌هاست زخمی بر بدن دنیای اسلام نشسته در سایه اشغال سرزمین مقدس فلسطین و قدس عزیز ”

  ایشون به کل سرزمین فلسطین اشاره کرده
  ایشون آرمان گرایی کردن با این جمله! در صورتی که فقط شهرک سازی اشاره می کردن اونوقت ” با زیرکی ” بود.

 2. reza
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۹:۳۰ | #2

  با سلام
  من باز هم از امید حسینی تشکر میکنم که چنینن فضای ازادی رابرای بحث در این بار ه باز گشته
  اما امید خان شما که انصافا از دید من یک روحانی منصف هستی خواهشمندم منصفانه جوابم را بده
  اولا این اخلاق زشت تسخیر سفارت و برخورد با سفرا در تاریخ ۴ یار ایران را بیچاره کرده۱-کشتن فرستاده چنگیز در شهراترار که بعد ازان حمله مغول و بیچارگی های بعد از ان که تا قرنها ایران را درمانده کرد
  ۲-کشتن گریبایدوف و قضیه بعد از ان که خوشبختانه روسها در حا ل جنگ با عثمانیها بودند و اکنش تندی نشان ندادند
  ۳-تسخیر سفارت امریکا:این حرکت درابتدا به هیچ وجه مورد تایید امام نبود و وقتی در عمل انجام شده قرار گرفت از دانشجویان حمایت کرد جالب انکه روحانیونی بزرگی مانندمهدوی کنی ضمن مخالفت با این حرکت اذعان داشت در ان مکان به هیچ وجه نمیشود نمار خواند و ملک شخصی است
  ۴-تسخیر سفارت انگلیس:این حرکت مثلا خودجوش که بعد ها معلوم شد که رهبری هم از ان دل خوشی نداشته است و وزارت خارجه غرامت ان را تمام و کمال داد.اقای حسینی شما فکر میکنی انگلستان در کشورش نمیتوانست تعداد زندانی و اراذل و اوباش را از زندانها به سفارت ایران گسیل دارد ان وقت چه بلایی سر بچه های سفارت می امد ؟مشاهده کردی بعد از این عمل زشت قوه قضاییه ما چه برخورد شدیدی با خاطیان کرد؟به نظر شما غرامت این حرکت را باید ان بیخردان از جیب مبارکشان میدادند یا از سهم بیت المال مردم؟ایا این حرکت به ضرر انها شد یا ما ؟ما نزدیک به ۲۰۰ هزارایرانی و مخصوصا دانشجو در انجا داشتیم یا انها در ایران کسی را دشتند؟شما ها تمام این حرکات را میگویید کار عده ای خود سر است پس از چشم نظام نبینید؟خوب قبول.ولی ایا وظیفه برخورد با این خودسران با نظام نیست؟این خودسران که انقدر قدرت دارند که به لاریجانی در قم رحم نکردند؟یعنی زمان برخورد با اینها فرا نرسیده یا نه درون نظام هم هواداران از انها حمایت میشود
  پس با این حساب رژیم شاه منحوس هم در قضیه ۱۵ خرداد .۱۷ شهریورو دیگر جنایات هیچ تقصیری نداشته و ان حرکات کار معدود خودسرانی بوده که حداکثر درساواک اقوامی داشتند که از انها حمایت میکرده و در عین حال نمی گذاشتند شخص اول مملکت از این جنایات با خبر شود وگرنه شاه ۱۰۰ درصد با انها برخورد میکرد و دیگر اصلا انقلاب لزومی نداشت

  [پاسخ]

 3. بنیامین
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۰:۱۶ | #3

  البته هستند کسانی که دقیقا همین تسلیم شدن را می‌خواهند. منظورم روسها و چینی ها نیست. منظورم دقیقا برخی به اصطلاح هم‌وطنانی است که همیشه وکیل مدافع روسیه و چین هستند. چه وکلای مدافع مفت و مجانی و چه مواجب‌بگیر! (چه بدبختند آنهایی که مفت و مجانی از اربابشان طرفداری می‌کنند. کاش لااقل هزینه وکالتشان را بگیرند و دفاع کنند!)

  [پاسخ]

 4. ایرانشهر
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۰:۳۵ | #4

  اندر احوالات دکتر محمود حرف بسیار و ناگفته ها فراوان ولی حیفم میاد از این شاهکار دیروز حرف نزنم.
  این بابا که دوساعت تو اون گرما راهپیمایی کرد و یه ساعت هم ایستاده سخنوری،نمی تونست ایستاده مثل بچه آدمیزاد نماز بخونه !!!
  آخه نفاق مذهبی و ریاکاری و عوام فریبی تو باید تا لحضه آخر ادامه پیدا کنه؟
  آخه تو کمبود چی داشتی که اینطوری شدی ؟ اون گدای علیل پاکستانی که تو پمپ بنزین بین راهی خودشو میندازه رو زمین تا یکی یه پولی بزاره کف دستش از بی پولی اینکارو می کنه گدایی ترحم و توجه نمی کنه ولی تو چی؟!
  عجب داستانی داریم ما :)

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ ق.ظ:

  من یه پیشنهاد دارم واسه آقای ضرقامی
  امروز ساعت ۱۶ یه ساعت پیش از تنفیذ،یه وقت دیگه هم به احمدی نژاد بدید،شاید حرفی باقی مونده باشه
  والا :)

  [پاسخ]

  حیران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱:۳۸ ب.ظ:

  فعلا که کم مونده آقای ضرغامی دو تا نوار مشکی مورب طرفین صفحه تلوزیون قرار بده

  [پاسخ]

  رهگذر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۵:۱۵ ب.ظ:

  ضرقامی!! نشسته لحضه به لحضه اینا رو میخونه لحضه به لحضه!! باور کن بابا آقای حسینی اینا کلاس چندن میان اینجا مینویسن اشتباهات بسیار بدتر هم اینجا دیده شده که واقعا ناامید کننده است

  [پاسخ]

  مسعود فقیه ایمانی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۸:۳۹ ب.ظ:

  خدا لعنتت کند. حضرت زینب هم با بعد ساعتها دوندگی و تازیانه خوردن و جمع کردن و آرام کردن اعهل حرم امام حسین نمازش را نشسته خواند . حالا یک نفر بگوید ایننکه داشت چند ساعت دوندگی می کرد چرا نشسته نماز خواند..
  ان شا< خودت دچار از پاافتادن بشوی تا دیگر از این حرفها نزنی.

  [پاسخ]

 5. شهرام
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۲ | #5

  اتفاقا این نشون میده که آمریکاییها تازه عقلشون سرجاش اومده و فهمیدن که در مملکت ما رییس جمهور در مساله هسته ای نقش هویج رو داره. مگه همین احمدی نژاد چند هفته پیش نگفت برنامه هسته ای در اختیار من نیست؟
  روحانی و احمدی نژاد و … فرقی ندارن تا وقتی که مجبورن برای همچین مساله ای از بزرگترشون کسب تکلیف کنند. آمریکاییها هم ترجیح میدن وقتشون رو تلف نکنن و به فشارشون برای قانع کردن اون بالاییه!! ادامه بدن.

  [پاسخ]

 6. تشنه
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۷ | #6

  دوستان پیشاپیش پایان هشت سال دفاع مقدس ۲ رو به همه تبریک میگم!!
  تنها کمتر از ۶ ساعت باقیمانده!!!
  پیشنهاد میکنم آقای ضرغامی گوشه صفحه تلویزیون اینو بزنه و دقیقه به دقیقه کم بشه تا لحظه نهایی!!!

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۳ ق.ظ:

  امیدوارم اسرای مارو هم آزاد کنن :)

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ق.ظ:

  جدا کاش اسرا آزاد بشن :(

  [پاسخ]

  آزادی(آزادی) پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ق.ظ:

  خوش به حال کسایی که با حمایتشون از این “مرد پابرهنه قرن”، روی کار آوردنش و حالا واسه رفتنش سر از پا نمیشناسن….آدمایی که همیشه از زمان عقبن و شاید همیشه شاد…. و این ما که در طول تاریخ ثابت شده بخاطر گندی که این آدما به زندگیمون میزنن، همیشه دو بار غمگینیم و سرشار از نفرت…یکبار زمانی که صدامون رو نمیشنون ….بار دیگه زمانی که مواجه میشیم با ندامت و پشیمونی و خوشحالی این همیشه فریفتگان تاریخ از رفتن محصول بصیرتشون.

  …سرنوشت ما را بتی رقم زد که دیگرانش می پرستیدند
  بتی که دیگرانش می پرستیدند.

  [پاسخ]

  با بک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ:

  خوشا بحال مسکینان در روح، زیرا ملکوت آسمان از آن ایشان است.
  انجیل متی، آیه نمیدونم چند

  [پاسخ]

  ناصر چوبين ( سروش ) پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۸ ب.ظ:

  آخی …
  الهی …
  یعنی یک چیزی توی دنیا هست که بابک بهش اعتقاد داشته باشه !!!!!
  جون من تو به انجیل اعتقاد داری ؟!!!
  خب خدا رو شکر ، من تاحالا فکر میکردم تو با همه چیز مخالفی
  عجباااااااا

  [پاسخ]

 7. حیران
 8. ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۴:۴۷ | #8

  آمریکا هرگز سیاست خودش را عوض نخواهد کرد. چون در اینصورت آمریکا دیگه آمریکا نخواهد بود و طبعا ایران باش مشکلی نخواهد داشت همچون روسیه
  و این را جریان اپوزیسیون میدونه
  لذا میگند راهی نیست جز اینکه جمهوری اسلامی باید با آمریکا و اسرائیل کنار بیاد
  به همین خاطر میان با یک مشت آسمون ریسمون بافی چند گزاره رو میذارند جلو آدم: اسرائیل با ما کاری نداره! اسرائیل با یه چند کشور عربی مشکل داره! اگر آمریکا بده! روسیه هم بد! (در حالی که روابط ایران با روسیه یک روابط دیپلماتیک متعارفه و روسیه با ایران هیچوقت مثل یک ارباب برخورد نکرده)، ببینید ترکیه رو با آمریکا کنار اومده چقد خوب! و…

  [پاسخ]

  گروهبان فلفلی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۳:۱۴ ب.ظ:

  گفتین=(در حالی که روابط ایران با روسیه یک روابط دیپلماتیک متعارفه و
  روسیه با ایران هیچوقت مثل یک ارباب برخورد نکرده))))
  اگه حرف شما در مورد ارباب نبودن روسیه درست باشه باید بهتون بگم =
  روسیه اب به اندازه کافی برای شنا کردن نداره و گرنه اونم شناگر ماهریه قربان !!!!!!
  ولی در مورد درست نبودن حرفتون باید بگم نه عزیزم روسیه
  پاش بیفته مارو عین خیار میفروشه….هنوز انقده جا داریم واسه دوشیده شدن.
  سر نیروگاه بوشهر و و s 300 و …..به اندازه کافی مارو دوشیده که نگو و نپرس
  تازه بماند که همین چین سر قضیه پول نفت چقدر به ما جنس بنجل انداخته
  به قول یکی از حضرات که سابقا گفته بود چین با همیشه گرون حساب میکنه!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  مکتوب پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۴:۰۶ ب.ظ:

  اینو همه میدونیم که روسیه ایران رو به عنوان یک اهرم فشار علیه امریکا استفاده میکنه
  ما هم از روسیه دلخوشی نداریم ایضا از چین. ولی برخی از منافعمون را از طریق همین ها تامین کرده و میکنیم و همین کشورها با ایران تخاصم نمیکنند
  ولی دقیقا مشکل اینه که آمریکا حاضر نیست مثل همین روسیه با ایران برخورد کنه
  و همیشه مواضعش از بالا و همراه با تحمیل خواسته هاشون بوده
  روسیه راحت میشینه با ایران مذاکره میکنه برای رسیدن به یک نتیجه مشترک
  ولی امریکا هر وقت حرف از مذاکره زد تحریم ها رو هم بیشتر کرد یعنی مذاکره برای تحمیل خواسته هاشون به ایران
  اگر گفت از سوریه حمایت نکن بگیم چشم
  بگه به هیچ شکلی هسته ای نباید داشته باشی باید بگیم چشم
  بگه اسرائیل را به رسمیت بشناس بگیم چشم
  بعد جالبه بعد از این همه تجربه از آمریکا شماها فکر میکنید ایران اگر همین چشم ساده رو بگه مشکل حله در حالی که تجربه ثابت کرده امریکا در این مذاکرات هیچ امتیازی به ایران نخواهد داد و همیشه مکارانه با ایران برخورد خواهد کرد. مثل آزادسازی اسرای آمریکا در لبنان با میانجگری ایران، کمک برای حمله به افغانستان و… که در این چند مورد و دهها مورد دیگه آمریکا به تعهداتش عمل نکرد. بعد شما باز برید بگید چرا ایران به آمریکا امتیاز نمیده!
  اصلا چرا راه دوری بریم! مگه نه این مرسی به امریکا چشم گفت!؟ مگه پشتش رو خالی نکردند الان؟ اینو که دیگه خیلی دور نیست :?:

  [پاسخ]

  گروهبان فلفلی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۵:۵۱ ب.ظ:

  عزیز جان!
  تمام حرفهای شما در مورد امریکا درسته.
  من فقط در مورد روسیه و چین صحبت کردم.
  چون به نظرم چه بخوایم و چه نخوایم روسیه و چین حالا حالاها
  نفوذشون به اندزه امریکا در جهان نمیرسه.
  یعنی ارادشو دارن ولی زورشو ندارن.
  وگرنه اونها هم یه چیزین در همون حد.
  ذات ابر قدرتی وسوسه کنندست!!!
  در اخر من خودمم خوب میدونم امریکا هنوزم که هنوزه روحیه
  امپریالیستی شو داره و به قول شما کوتاه بیا هم نیست..
  به قول بهروز تو فیلم وضعیت سفید=

  نیش عقب نه از بهر کینست…جنس ذاتش اینچونینست!

 9. گروهبان فلفلی
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۵:۰۴ | #9

  وای وای فقط یه ساعت تا تنفیذ مونده !!!!!!!!

  یعنی تا اون موقع زنده میمونم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 10. ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۵:۲۱ | #10

  آقای حسینی اینو بخونید: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920511001057
  واقعا وجدان این آقا شرف داره به وجدان برخی از این هموطنان عزیز

  [پاسخ]

 11. سیدمهدی
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۴۸ | #11

  به سلامتی تنفیذ هم تموم شد انشالا موفق بشه دکتر روحانی به عنوان کسی که بهش رای ندادم آرزوی موفقیت برای دولت آینده میکنم

  [پاسخ]

 12. کاظم
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۷:۰۶ | #12

  آقای امید حسینی بخواند

  واکنش جلیلی به شایعات پیرامون دیدارش با رهبر انقلاب

  محمدصالح مفتاح از فعالان فضای مجازی و مدیر مسئول سایت تریبون در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی گوگل در خصوص برخی شایعات مطرح شده در خصوص دیدار سعید با رهبرانقلاب نوشت: امروز از دکتر جلیلی (در حاشیه نماز جمعه روز قدس) درباره نقل قول ها از جلسه اش با رهبری پرسیدم. بحث مدیریت جهادی و قالیباف را صریحا رد کرد و گفت: چنین چیزی نبوده است و این نقل قول ها غلط است.

  [پاسخ]

 13. رهرو
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۸:۲۱ | #13

  سلام
  آقای امید حسینی دوست داشتم نظرتون رو در مورد این جمله آقای سرلشگر رحیم صفوی بدونم
  “ما این استعداد را داشتیم که صدام را ساقط کنیم اما بعضی از مسئولین سیاسی با امام همراهی نکردند”

  اینم لینک:
  http://www.mashreghnews.ir/fa/news/237366/%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%84%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%AD%DB%8C%D9%85-%D8%B5%D9%81%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۶:۵۷ ب.ظ:

  تا وقتی این قبیل حرفها، بدون ارائه سند و مدرک معتبر مطرح بشه، فقط ادعاست و ارزشی نداره. مسئولین باید با سند و مدرک (بدون حب و بغض و مچ گیری و تحلیل های ساده) درباره جنگ و آتش بس و قطعنامه حرف بزنند و توضیح بدن که منظورشون از عدم همراهی مسئولین سیاسی چیه؟ و چرا امام در نامه اش از مسئولین سیاسی و نظامی وقت حمایت کرده؟

  [پاسخ]

  مکتوب پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۷:۲۰ ب.ظ:

  سردار صفوی خودشون یک سند زنده هستند مگر اینکه ایشون را قبول نداشته باید که ظاهرا اینجوره! چون هم وزیر سپاه آقای محسن رفیقدوست این را گفته بودند و هم محسن رضایی! خب اگر فرماندهان سپاه سند نباشند پس کی را قبول دارید؟ ضمنا سردار صفوی از آقای هاشمی را همچنان با تعبیر «حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی» خطاب کردند که اگر اندکی نسبت به ایشون کینه داشتند اینجور نمیگفتند. متعجبم چرا فکر میکنید آقای صفوی هم قصد مچ گیری و… داشتند و با حب و بغض اینها را گفتند
  پیشنها میدم حتما کتاب راز قطعنامه که توسط موسسه کیهان منتشر شده را بخونید
  سندهای زیادی در اونجا ذکر میشه
  فقط یکیش اینه که در تمام طول جنگ در بیشترین حالت ۱۵ درصد بودجه کشور به جنگ تعلق گرفت که این معمولا برای کشور در حال صلح صورت میگیره.
  آقای حسینی لاتقف ما لیس لک به علم

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ب.ظ:

  اروپایی ها با تاسف از جنگهای گذشته شان صحبت می کنند.
  طوری سخن می گویند که کاش جنگ شروع نمی شد یا زودتر تمام می شد.
  حال ما از تمام شدن جنگ ناراحت هستیم!!
  . . .
  فرض کنید با یتیم شدن هزاران کودک دیگر و با بوجود آمدن هزاران معلول دیگر، بلاخره صدام را ساقط می کردیم این کار چه حسنی داشت!!؟ چه فایده ای داشت!؟

 14. احد
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۳:۰۰ | #14

  با سلام به دوستان عزیز

  با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما

  آغاز ریاست جمهوری حجه الاسلام روحانی را به همه شما تبریک عرض میکنم و امیدوارم همانگونه که مولا و مقتدامون امام خامنه ای فرمودند تمام تلاشمون رو جهت کمک به ایشان به کار ببریم .

  ان شاءالله ایشان هم همانطور که فرمدند همیشه در تمام قضایا به خداوند متعال پناه ببرند و اسیر یاوه گویی ها ملحدان و بی خدایان داخل و خارج نشوند .

  [پاسخ]

 15. احد
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۳:۰۹ | #15

  با سلام خدمت جناب آقای امید حسینی
  امیدوارم پست آینده تان من باب خداحافظی درباره خدمات و زحمات دکتر لجباز اما دوست داشتنی جناب دکتر احمدی نژاد باشد .
  چه زود گذشت ۸سال ریاست جمهوری ایشون . البته من ۴ سال آخر رو بیشتر یادم میاد و عمر گذشته خودم رو بیشتر حس میکنم .
  خدا کند هر جا هست موفق و موید باشد . دلمان برایش تنگ میشود .
  برای لجبازیهاش . برای کار کردنش . برای وزیر عوض کردنش . برای حرفایی که پشت سرش بود و برای ۸ سال خاطرات تلخ و شیرین

  [پاسخ]

 16. ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۰۴ | #16

  با سلام
  این مطلب شما در سایت نقل قول و در قسمت سیاسی نوشت درج گردید./
  وبلاگ خود را در نقل قول ثبت نمایید./
  http://naghleghol.ir/
  منتظر مطالب دیگر شما هستیم./

  [پاسخ]

 17. حسن
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۴۲ | #17

  @غلامعلی یوسفی
  امیرالمومنین میفرماید : کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا

  [پاسخ]

 18. ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۰:۰۰ | #18

  با سلام
  مطلب شما در پایگاه خبری تحلیلی گلستان نیوز به آدرس http://www.golestannews.ir/ منتشر شد.
  با آرزوی توفیق برای شما

  [پاسخ]

 19. ۳ شهریور ۱۳۹۲ در ۱۶:۵۱ | #19

  سلام
  اینجا یادداشتی هست که توش از شما و این مطلب نام برده شده. خواستم در جریان باشین. ارادتمند
  http://www.dordikesh.com/1392/06/%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%86%d9%90-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%82%d9%88%d9%84-%d9%88-%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a8%d8%b1-%d8%b9%d9%82%d9%88%d9%84/

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 12573
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: