کی، چی می‌گفت؟

IMG18235137

دوره هشت ساله ریاست جمهوری احمدی نژاد با همه خاطرات تلخ و شیرینش، با همه ضعف‌ها و قوت‌هایش و با همه خدمات و اشتباهاتش به پایان رسید. امروز که مراسم تنفیذ را تماشا می‌کردم، یاد چهار سال پیش افتادم. یاد روزهایی که اجازه ندادند حتی یک روز طعم شیرین پیروزی را بچشیم؛ و یا هشت سال پیش که دقیقا بعد از پایان انتخابات، بعضی‌ها شروع کردند به غر زدن و نقشه کشیدن. یعنی حتی منتظر گذشت زمان هم نشدند، از همان ابتدا، رای مردم برایشان تلخ بود. اما اما؛ ما با اینکه شکست خوردیم، اهل نقشه کشیدن نیستیم، حقیقتا آرزو می‌کنیم که آقای روحانی موفق باشد.

انتخابات این چند دوره اخیر، یک حقیقت را ثابت کرد. اینکه راستی‌ها با آنکه همیشه سرشان شکسته و همیشه متهمند که دموکرات نیستند، ولی معمولا با نتیجه انتخابات مشکلی ندارند. اما اصلاح‌طلبان که انگار دموکرات و لیبرال به دنیا آمده‌اند، معمولا تاب و تحمل شکست را ندارند.

امروز یاد همه کسانی افتادم که تا چند روز قبل از انتخابات، ادعا می‌کردند که رییس جمهور قبلا تعیین شده و انتخابات هم فقط یک نمایش است. یاد نظرات بعضی خوانندگان همین وبلاگ افتادم که یا کلا انتخابات را تحریم کرده بودند و یا تقلب را پیش‌بینی می‌کردند. جالب اینکه بعضی از همان‌ها، امروز صاحب رای شده‌اند و حق و حقوقشان را از ما می‌خواهند! بدون اینکه پاسخی منطقی به این سوال داشته باشند که اگر نظام قادر به تقلب ۱۱ میلیونی باشد، چرا از عهده‌ی تقلب ۲۵۰ هزار تایی برنیاید؟!

نظرات پایین فقط بخشی از نظرات این دوستان در روزهای انتخابات است. قصد اهانت به هیچکدامشان را ندارم. فقط جهت یادآوری است. انشاالله همه ما اهل انصاف و اعتدال باشیم.

****

*یلدا :

روحانی؟ سامان اینا دلشون رو خوش میکنن که از اصلاح طلب ها هم کاندید هست و رای نمیارن. خودشون هم میدونن چرا هاشمی تایید نشد .. مثل غول چراغ جادو که امیدوارم داستانشو شنیده باشید احمدی نژاد میره داخل بطری و جلیلی در میاد بیرون ..

*سامان :

انتخابات روستای شما ۳ وجهیه، بنده روحانیو در حد وجه و ضلع و …. نمیبینم، انتصابات امسال کاملا درون حزبیه، اصولگرایان هم دارن با هم صندلی بازی میکنن.

Esmal:

من که از اول گفتم جلیلی تعیین شده و خلاص. حالا هاشمی یا حتی مشایی با حکم حکومتی بیان میشه ماجرای معین و مهر علیزاده تو انتصابات قبلی. سیاه بازی ها دیگه نخ نما شده. آنچه مهم است نظر…….

*سامان :

خدایی هیچ خبری بیشتر از این نمیتونست خوشحالم کنه چون از هموت اولم نمیخواستم رای بدم فقط میترسیدم وجدان درد بگیرم بعدا، که الان بدون وجدان درد راحت میگم من رای نمیـــــــــــــــــدهم حتی اگه تمام کاندیداها به ترتیب تو آکادمی گوگوش شرکت کنن!!!

*سامان:

هاشمی رد صلاحیت شد! کلا یه ۴ تا نامزد درست و درمون که سرشون به تنشون بیارزه تو این انتخابات وجود نداره، همشونم کبریت بی خطرن!!!!

*مهرداد تحریمی:

عزیزانم بیخود جوش نزنید رای هم بیخودی ندهید چون نتیجه مشخص است : رئیس جمهور : ولایتی؛ معاون اول : قالیباف؛ اگر شد یاد حرف من بیفتید ببینید کی گفتم  :)

 *یلدا :

شجاع مبارکت باشه جلیلی. هاشمی که رد شد صلاحیتش. ما هم از دو راهی رای دادن یا ندادن خلاص شدیم. میشینیم تو خونه و شاهد حضور ۹۰ میلیونی امت همیشه در صحنه خواهیم بود ..

*غریبه:

و البته به این میگن انتخابات مهندسی نشده!!! درست مثل هشت سال پیش !!! درست تر مثل ۴ سال پیش!!! درست تر درست تر مثل ۴ سال و ۸ سال و ۱۲ سال و و و الا ابد الدهر بعدی!!!

*آرش:

خوب ظاهرا اینجور که بوش میاد هاشمی رو رد صلاحیت کردن به خاطر سن بالا. مشایی هم که تکلیفش معلومه ظاهرا همه چیز برای ریاست جمهوری جلیلی آماده است پایداری ها بشکن بزنن …

*علیرضا:

رای مردم بیشتر از ۵۰ درصد مال هاشمیه ولی قطعا جلیلی رییس جمهور میشه

*احسان:

اینو مطمئن باشید هاشمی و مشایی تایید صلاحیت می شوند رای بالایی هم دارند ولی سعید جلیلی رییس جمهور می شود.

 *سامان:

بنده تو انتصابات ۸۸ گول خوردم و شرکت کردم

*سعید:

چه هاشمی بشه چه قالیباف فرقی نمیکنه. البته من به هر حال رای نخواهم داد.

*جوانک:

من که به هیچ وجه در نمایش انتخاباتی این حکومت حاضر نشده ام و نمی شوم و نخواهم شد.

*بابک:

جهت باد همچنان نامعلومه. منتها در برابر لنکرانی باید از ائتلاف ۲+۱ دفاع کرد. هرچی نباشه یکی از این سه و یا بهتر بگم یکی از قالیباف یا ولایتی یا بهتر بگم ولایتی قراره رئیس جمهور بشه مثلا.

*سین:

می دونم چرا این روز ها برادران اصولی و پایداری خیلی مطمئن می گند جلیلی. من هم که گوشام تیز. ربطش میدهم به اون خبری که چند صباح پیش درباره کاندید نظام شنیده بودم. داستان نحوه ثبت نام جلیلی رو می‌دوزم به اینکه یک دفعه این بابا شد اصلح مقبول و با چراغ خاموشش پیوند می‌زنم و میرسم به داستان کوسه ها. راستش این برادران اصولی و پایداری در جواب اینکه خودم رو به جیگری زدم و ازشون پرسیدم چطور مطمئنید ایشون میاد گفتند همون جوری که سال ۸۸ مطمئن بودیم.

*بابک:

انتخابات سه قطبیه؟ این خنده دارترین حرفیه که تا بحال شنیدم. انتخابات در حال حاضر یک قطبیه: ولایتی. اگه دولت موفق بشه مشایی رو کاندید کنه که بعیده اونوقت تا حدودی انتخابات دو قطبی میشه: مشایی ، قالیباف و البته این شو تا حدود زیادی فقط یک بازیگر داره: سپاه.

*سامان:

والا ما یه بار گول خوردیم رای دادیم نتیجشم دیدیم، دیگه رای نمیدیم!

 *سهراب:

موفق باشید عزیزان ولایی، امیدوارم با انتخاب یک رئیس جمهور یا تدارکاتچی ولایتمدارتر از پیش، همین یه مشکل کمبود ولایتمداری هم حل بشه و همگی خوش و خرم به زندگی زیر سایه ولی فقیه به تعالی برسیم.

 *ایرانشهر:

جشنواره پوپولیزم نظام تقدیم میکند:

ائتلاف ٠+٣ با حضور کاندیدا های ولایی :سعید جلیلی به عنوان رییس دولت

حداد عادل معاون اول

سید محمد غرضی سخنگوی دولت

بقیه کابینه متعاقبا اعلام خواهند شد

 *سامان:

اگه جلیلی انتصاب بشه، ما هم ۴سال که نه ۸ سال میکوبیم به سر شما و منت میزاریم، اونوقت دیگه حق ماله کشی و … هم ندارید!!!! وای چه حالی میده،ما که از خدامونه!!!!

 *امیر :

من حتا اگه اطمینان داشتم که اینا توی رای‌ها دست نمیبرن و انتخاب روحانی یا عارف بر اساس رای مردم صورت میگرفت حاضر به شرکت در انتخابات بودم و هر چه که پیش می اومد بهش گردن میذاشتم اما اینرا هم غیر ممکن میدانم زیرا نظام از سال ۸۸ تا کنون هزینه زیادی کرده که حتی یک کلمه مخالف هم نشنود” پس به این ترتیب نقش ما میشود هیزم گرم کننده تنور انتخابات که از این بابت هم حاکمیت کم نیارد و حماسه مورد نظرش را بدست اورد و ما میشویم اصلاح طلبانی که در یک رقابت انتخاباتی از اینها شکست خورده ایم! عارف که بدون هماهنگی با جبهه اصلاحات امده ثبت نام کرده و روحانی هم که از اول خطش جدا بوده پس ما ناراحتی وجدان از بابت انان نداریم که بگوئیم تنهایشان گذاشتیم و امید وارم نتیجه رایزنیها هم به عدم مشارکت در انتخابات باشد.

*امیر:

افراد عبور کرده از غربال شورای نگهبان کسانی هستند که بر اساس ریسک انتخاب نشده اند و اگر آنان احتمال از کنترل خارج شدن انان را میدادند اینها هم میرفتند بغل دست بیش از ششصد نفر دیگر و نامزدها بجای هشت نفر میشدند شش نفر یا پنج نفر ! چه فرقی میکرد؟ کسانی که تصور میکنند با رئیس جمهور کردن روحانی میتوان تغییراتی هر چند جزئی در گفتمان مسلط بر بنیاد گرائی افراطی بوجود اورند بما بگویند آن جزئی چقدر تاثیر دارد؟ روحانی کسی است که در اتفاقات سال ۷۸ مثل شریعتمداری کیهان تظاهر کنندگان دانشگاه را اراذل و اوباش خواند و از منظر یه ادم امنیتی کار دانشجویان را تخطئه کرد! حالا هم مشتی اعتراض به صدا و سیما یا افراط گریهای بیش از حد کرده و اصلا اعلام کرده که من فراجناحیم … گذشته از همه این حرفها مگر قرار است حاکمیت تن به یک انتخابات رو راست و سالم بدهد و اگر ببیند روحانی یا عارف قرار است رای ها را درو کنند بنشیند و تماشا کند؟ بخش مهندسی سپاه پس به چه دردی میخورد؟ غرض اینکه شرکت کردن در انتخابات از نظر من کار عاقلانه ای نیست

*مریم:

برا انتخابات که نیازی به رای نیست، فقط برگزار می شه و فیلمای حماسه حضورو برای چند روز بخشای خبری و میان برنامه ها با موزیک متن وطنم وطنم، فراهم می کنه. مث مناظره که برگزار شد در شکل یک برنامه مفرح عصر روز تعطیل، برگزار می شه

*رودا:

دو هفته مونده به انتخاباته، این برنامه های مناظره هم قرار نیست بتونه رو نظر کسی تاثیر بذاره، بلکه فقط نمایشی است از دموکراسی برای خالی نبودن عریضه.

 *سامان:

نگران نباش من تضمین میدم جلیلی همون دوره اول با ۶۳% آرا برنده بشه!!!

*رودا:

برنده مناظره حسن روحانی بود. این اولین مناظره ای بود که کامل نگاه کردم…. با این حال، چه فایده؟ ما که می دونیم روحانی قرار نیست رئیس جمهور بشه.

 *سامان:

(جلیلی) چنان با ۶۳% آرا برنده باشه و همرو حذف بکنه و بعدم به ما بگه خس و خاشاک که دیگه عبرت بگیریم که رای ندیم. البته بازم عبرت نمیگیریم. اینا به ارزون و گرونش فکر نمیکنن به ۸سال آینده فکر میکنن، فوق فوقش یه ۲۰هزار نیروی امنیتی و لباس شخصی میریزن تو خیابون و یه کهریزک بنا میکنن که دیگه آدم فیلش یاده هندستون نکنه!!!تاریخ برای ما باید همیشه تکرار بشه.

*سامان:

اعتماد به نفسشو از اطمینانش برای ریاست جمهوریش گرفته،چون قراره با ۶۳% آرا برنده باشه.

 *سین:

در این برنامه ای که برای ما چیده اند که طرز فکر و سیاست مورد وثوق اقتدار گرایان در خصوص مذاکرات هسته‌ای و اقتصاد، سیاست و فرهنگ، به تمامی و بی کم و کاست و بدون گارنیش ( یعنی بدون آرایش و گریم و ظاهر سازی) از زبان آقای جلیلی صادر شود، از آن طرف به طور محدود و برنامه ریزی شده و در فضای کاملا حساب شده نقطه نظرات انتقادی از زبان نمایندگان دست چندم به اصطلاح گروههای فکری و جناح های مختلف (اصول گرا ، اصلاحاتی و مستقل) در مقابل این نظر گفته شود. در اینجا چه می ماند؟  ( مشارکت حداقلی مردم، آرای پایین عارف و روحانی ، اعلام پیروزی جلیلی با پشتوانه سازمان رای) از فردایش به محاق رفتن هر تفکر انتقادی و از بام تا شام پرو پاگاندای حکومت که دیدید مخالفان سیاست های ما جمع عارف و روحانی بودند و همه به روش های اداره کشور رای دادند.

*بابک:

 هیچ نظرسنجی میدانی معتبری وجود نداره. نظر سنجی میدانی تو این خراب شده یه امر امنیتیه و اونهایی که منتشر میشه دستگاههای امنیتی برای مهندسی انتخابات منتشر می کنن. ولی مثلا از مناظره دیروز میشه فهمید که ولایتی رای بالایی داره. بهمین خاطر دوستان اصولگراش سعی در کوبیدنش داشتن.

 *تیرگر:

تصور من بر اینه که بدون توجه به آراء، باید آقای سعید جلیلی به مرحله ی دوم انتخابات فرستاده بشود و در یک رقابت حماسی :) با دیگر کاندیدایی که رای لازم را اخذ کرده به عنوان رئیس جمهور معرفی بشود. رقیب آقای جلیلی بر اساس نظرسنجی ها آقای قالیباف خواهد بود. بنابراین گروهی که تا حدی پتانسیل اعتراض خیابانی داشته باشد در همان مرحله‌ی اول حذف میشود (حسن روحانی)… در نهایت رای سازی به نفع سعید جلیلی اگرچه اعتراض قالیباف را در پی خواهد داشت ، اما او (قالیباف) حامیان فدایی ندارد تا به طرفداری از او حاضر به اعتراض خیابانی بشوند. مضافا بر اینکه اصولا جنس و سرشت قالیباف برای اعتراض خیابانی و ایستادن در مقابل حامیت نیست. قالیباف اگر یقین کامل هم داشته باشد که آراء به نفع رقیب او دستکاری و مهندسی شده باشد بازهم اعتراض حاشیه دار نمیکند. بنا بر این پیش بینی من ریاست جمهوریِ سعید جلیلی است.

*رودا:

الان هم بهتره خودشون بفرمایند یکی از کاندیداها را انتخاب کنند. با صداقت مسئولیت وضع اقتصادی، اجتماعی و … کشور را هم در آینده بپذیرند و از زیربارش فرار نکنند. نمی توانند.  ختم کلام اینکه : رهبر و بیت خودشان انتخاب می کنند، پس بهتر است یکدونه خوبش رو انتخاب کنند که به نفع کشور و مردم باشد.

 *بابک:

رای هم نمیدم. مهندسی انتخابات در مرحله رد صلاحیت انجام شد. از اصولگراها که بگذریم دو تا اصلاح طلب پلاستیکی داریم که اون یکی که یه خورده رای و قدرت داره اصولا اصلاح طلب نیست. در بعیدترین استراتژی که روحانی از این نمایش بیرون بیاد ملت ما فقط چهار سال اتلاف وقت نصیبشون خواهد شد.

 *سین:

من امروز به خواهرزاده هایم گفتم رای می‌دهیم. اما خودتان را آماده کنید که خبر پیروزی آن کسی که به او رای داده اید را نشنوید …

*بابک:

مجری انتخابات سپاهه. رایهای سازماندهی شده خیلی زیادی وجود داره که از دست دولت خارجه. بسیج، بنیاد شهید، کمیته امداد و … رسانه ها کاملا دست ارگانهای نظامی امنیتین. پس دولت این وسط کاره ای نیست. تنها فرقی که الان با ۸۸ داره اینه که اوضاع بسیار امنیتی‌تر، بسته‌تر و کنترل شده تره. من نمیدونم شما چه امیدی به این اوضاع دارین؟ و البته هر رایی از صندوقها بیرون بیاد اگر حتی مورد علاقه من باشه من قبولش ندارم چون این نمایش مضحک انتخابات رو قبول ندارم.

*بابک:

من رای نمیدم و به باقی همفکرانم هم توصیه می کنم رای ندن.

 *امیر:

شما این پیش بینی منو بخاطر داشته باش تا بعد بگی ایول” انتخابات به دور دوم کشیده میشه و رای گیری برای قالیباف و ولایتی خواهد بود! روی جلیلی داشتند مطالعه میکردند تا بالاخره به این نتیجه رسیدند که با وخیمتر شدن اوضاع اقتصادی به کسی بعنوان رئیس جمهور احتیاج دارن که اولا در مواقع حساس فشار نیروهای رادیکال پشت سرش نباشه و دیگه اینکه خودش هم کمی از اقتصاد سر در بیاره که جلیلی اینکاره نیست! رقابت بین قالیباف و ولایتی نیز به برنده شدن ولایتی منجر خواهد شد با اینکه قالیباف از نظر مدیریتی از ولایتی قویتر است اما رفتار او در اینده برای نظام قابل پیش بینی نیست. حال میکنید چه انتخابات با حالی داریم ؟ امریکا حسودیش شده.

*امیر:

پیروزی روحانی در انتخابات به طنز بیشتر شبیه است ” چرا که حاکمیت به هر وسیله که شده از اینکار جلو گیری خواهد کرد ” اراده حاکمیت با برخورد با خاتمی و رد صلاحیت هاشمی معلوم شد و بعید است که اجازه دهد روحانی بی حرف و حدیث از صندوق اراء بیرون بیاید!

 *بابک:

۱- روحانی به هیچ وجه رئیس جمهور نخواهد شد. کسایی که هاشمی رو رد صلاحیت کردن اونقد … نیستن که بزارن روحانی رئیس جمهور بشه.

۲- نظام سردرگمه. به نظر من نتیجه این سردرگمی رفتن جلیلی با قالیباف به دور دوم خواهد بود. نظام قدرت این که یکی رو دور اول برنده اعلام کنه نداره.

 *سین:

من خودم قبلا هم گفته ام ، چون به سلامت انتخابات هنوز که هنوز است ایمان کامل ندارم اگر جای اصلاح طلب و رفسنجانی چی ها بودم همه ی توانم را جمع می کردم پشت سر قالیباف.

 *محسن احمدی

نگران نباش امید خان چون مردم بناچار و در غیاب یک کاندیداى درست و حسابى به روحانى راى میدند ولى مطمنا داخل صندوقها تعدادى موش متعهد وجود دارد که راى ها را میخورند وهر کس که … بپسندند بیرون میاورند مثل دوره قبل پس باز هم هم میگویم اصلا نگران نباشید

 1. ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۵:۱۳ | #1

  جدی امید؟ این اولین باره که نظر من رو حذف می‌کنی. متاسفم. اگر دروغ‌گو نامیدنِ احمدی‌نژاد و خلاف خوندنِ آمارهایی که ارائه داده و می‌ده توهین تلقی می‌شه که اصولاً بهتره در نظرات رو ببندی عزیز جان. اینطوری مطهری و توکلی هم می‌شن خلافکار! اینکه وقتی ملّت فحش بی‌دلیل و منطق می‌نویسن حذف نمی‌کنی تا مظلوم‌نمایی بشه و وقتی تحلیلی بدون فحش می‌نویسن که مطابق پسندت نیست و جوابی براش نداری حذف می‌کنی عملی خیلی غیراخلاقی هست. باز کیهان لااقل شمشیر رو از رو می‌بنده و تو سیاه‌کاری صداقت داره! ازت انتظار بیشتری داشتم.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۳:۴۹ ب.ظ:

  جدی چی؟ همیشه این قدر زود نتیجه میگیری و زود قضاوت می کنی؟ لااقل صبر کن و دلیل طرف رو هم گوش کن. من اگه اهل سانسور بودم که اجازه نشر این همه کامنت رو نمی دادم. یه لحظه احتمال بده مثلا مشکلی برای وبلاگ پیش اومده.

  [پاسخ]

  دردی کش پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵ ب.ظ:

  اگر مشکل فنی بوده من از صمیم قلب معذرت می‌خوام.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۷ ب.ظ:

  خواهش می کنم

 2. حیران
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۰۶ | #2

  http://www.entekhab.ir/fa/news/123455

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۴:۱۰ ب.ظ:

  خیلی ببخشیدا. اینجا سایت لینک و خبر و این جور چیزا نیست. این مطالب رو بی زحمت جای دیگه به اشتراک بذارید. مثلا در شبکه های اجتماعی که همه ببینند. اگه درباره مطلب وبلاگ نظری دارید بنویسید. خوشخال میشم وگرنه حذف میکنم

  [پاسخ]

  حیران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۴:۴۲ ب.ظ:

  اختیار دارید شما ببخشید من هم با حذف این مطلب موافقم

  [پاسخ]

  تیرگر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۴:۵۷ ب.ظ:

  این ورد پرس نه تنها اینجا ، من دیدم چندتا وبلاگ دیگه هم باعث سوء تفاهم شده
  آقا نظرات اینطرف غیب میشه ، اونطرف چی؟
  داخل داشبورد وبلاگ هم دیده نمیشه؟!
  اینارو آزاد کن برادر ، کاری نکن که این وسط سطل زباله آتیش بزنیم :grin:

  [پاسخ]

 3. مرجان
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۱۷ | #3

  راستی توی این پستتون جای نظرات گهربار دوستمون پسرشجاع خالیه

  و من همچنان این سوال رو دارم :
  چطور پسرشجاع ساعت ۲ نصفه بعد انتخابات از توی روستاشون فهمید که روحانی اول شده ولی موسوی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری سال ۸۸ نمیتونست خبردار شه تا شمارشهای اون لحظه کی اوله؟؟

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۴:۲۱ ب.ظ:

  مطمئنم تا حالا در هیچ حوزه انتخاباتی در کنار هیچ صندوقی نبودی. اگه بودی این حرف رو نمی زدی. نتایج روستا، معمولا یه ساعت بعد از پایان شمارش آرا معلومه. یعنی اگه آخرین فرصت رای گیری ساعت ۱۱ شب باشه، معمولا ساعت ۱۲ شب آرای روستاها معلومه. اینو هر کسی می تونه تو روستا و منطقه خودش بفهمه. تو شهر و شهرستان ها هم همینطور. مردم شهرها معمولا تا چند ساعت بعد انتخابات، نهایتا تا صبح (وقتی جمع آرای روستاهای مختلف رو بینند) می تونند نتیجه کل شهرستان رو هم بفهمند.

  منتهی موسوی وقتی هنوز کار شمارش آرا تمام نشده بود یعنی ساعت ۱۱ شب نشست خبری برگزاری کرد و خودش رو رییس جمهور خوند! حالا فرقش معلوم شد؟

  [پاسخ]

  تیرگر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۴:۵۹ ب.ظ:

  پسر شجاع و برادر مسعود واقعا جاشون خالیه ، کلا جای بچه های پایگاه خالیه
  توی خیابون که اسلحه دارن و زورمون بهشون نمیرسه ، حداقل اینجا یِ کم دور هم باهاشون صفا کنیم :grin:

  [پاسخ]

  یک نفر از جنس خاک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۶:۳۰ ب.ظ:

  سلام تیرگر. خوبی؟ چه خبرا؟ نیستی :)

  [پاسخ]

  تیرگر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۷:۳۲ ب.ظ:

  آقا عرض ادب و احترام ، خیلی مخلصیم

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۷:۴۶ ب.ظ:

  باور کن من با مخالفین هم دوستم و اصلا عضو پایگاه نیستم و اسلحه هم ندارم . من یک نوحه خوان معمولی در روستای خودمان هستم (با مداح و مداحی اشتباه نگیرید ) و کارهای فرهنگی را بصورت کمک به بسیجیان عزیز انجام میدم .اما عضو هیچ کجا نیستم .

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۷:۴۹ ب.ظ:

  در ضمن روستای ما هزارتا رای دهنده داره . بنظر شما شمردن رای چند ساعت طول میکشه برادر من ؟

  یک نفر از جنس خاک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ب.ظ:

  سلام شجاع جان. دلمان برایت تنگ شده بود. بدون شوخی می گم.
  کلا بدون حضور تو این وبلاگ صفا نداره.
  مخلصتیم با مرام

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۳۹ ق.ظ:

  ما هم مخلص شماییم برادر من

 4. کاظم
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۳۱ | #4

  فکر کنید شماها ریختید بیرون برای خوندن دعای توسل و زیارت امین الله. خدایی اگه خسته و کوفته بر میگشتی و با خنده ای روی لب ، بعد می دیدی چندین نفر ریختن سطل زباله آتیش زدن و مسجد و… چه حالی بهت دست میداد. بعدم میگفتن آقا تقلب شده. اینا سیب زمینی دادن به ملت ، حسن روحانی رفته همه رو ماچ کرده و یه تراول ۵۰ تومنی تو جیبشون گذاشته. چه حالی میشدید ؟ آیا نمی گفتید اینا به شعور مردم توهین کردن برای اینکه بگن تقلب شده ؟؟

  اگر میگفتن هاشمی این و از صندوق در آورده اصلا هر کی هاشمی بخواد همون رییس جمهور میشه. همون که به ما میگفتین هر کی رهبر بخواد رییس جمهور میشه. رای مردم تاثیری نداره. آزادی نیست. اگر رای شما رو به اون کسی که بهش علاقه دارید با استدلال های مختلفی که ما هم الان هزار تاش رو تو آستین داریم زیر سوال میبردن ناراحت و غمگین خسته نمی شدید ؟

  اگر میگفتن جلیلی و قالیباف مشهدی بودن حتما باید کل مشهد به اینا رای میدادن و یا رضایی لره و بارها هم گفته بود من داماد لرستانم. غرضی هم چون نن جونش ! فهمیده گوشت گرون شده(با عرض معذرت از آقای غرضی) پس تقلب شده. دلهاتون همه آشوب نمیشد ؟

  اگر میگفتن حسن روحانی با پریدن به این و اون و نشون دادن کلید جادویی و خرافه گرایی مردم رو گول زده ؟ احساس نمی کردید به شعورتون و شعور ملتتون توهین شده؟؟

  اگر می ریختن بیرون و میگفتن دروغگو دروغگو ۵۰ ممیز ۷ درصدت کو ؟ یا میگفتن رییس جمهور جلیلی و یا حتی رییس جمهور قالیباف. مستاصل و ناراحت و غمگین نمیشدید؟

  اگر مطرب و رقاص فراری از وطن ، از سروش تا گوگوش هر چی آدم مسئله دار و درب و داغون ،

  [پاسخ]

  یک نفر از جنس خاک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۶:۳۲ ب.ظ:

  انتخابات ۹۲ و ۸۸ با هم از لحاظ ماهیتی تفاوت داشتند.
  اشکال شما این است که دوره ی ۱۰ و ۱۱ رو یکی می دونی.

  [پاسخ]

  کاظم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۱۴ ق.ظ:

  شورای نگهبان همون شورای نگهبان ، دولت و مچری انتخابات همون دولت .مسئولین برگزاری همون افراد ،رئیس جمهور برگزار کننده انتخابات همون رئیس جمهور ،مردم هم همون مردم
  گفتم اگه گزینه مورد نظر شمار رای بیاره انتخابات درسته اگه رای نیاره تقلب
  این تئوری تا همیشه با شما خواهد بود

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ ب.ظ:

  نخیر جناب،سال ۸۸ دولت قرار بود گزینه خودش رای بیاره،ولی سال ۹۲ دولت به هیچکی اقبال نداشت و هیچ گزینه ای تو انتخابات نداشت.فرقش اینه عزیزه من.

  فرهاد پاسخ در تاريخ مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۲ ق.ظ:

  انتخابات
  مجلس ششم
  شورای شهر اول
  دولت هفتم
  خبرگان آخری
  دولت یازدهم

  همه ماهیتشون فرق داشت!؟

  [پاسخ]

 5. سیدمهدی
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۳۹ | #5

  بالاخره کابینه معلوم شد انتخاب آقای رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور وپورمحمدی به عنوان دادگستری جالب بود

  [پاسخ]

  سيدحسين پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱:۴۵ ب.ظ:

  اقای رحمانی فضلی با مدرک جغرافیا چند سالی رییس دیوان محاسبات بودند !! جاییکه طرف باید اشنا به علم اقتصاد و حسابداری و حقوق باشه ولی رییس عزیز با دانش جغرافیا امور رو اداره می فرمودند !!
  کابینه باحالیه ، چپ و راست با هم ائتلاف کردند و هرکس یه سهمیه ای گرفت شکر خدا همه هم راضی هستن .
  چند نمونه جالب :
  رییس دفتر : نهاوندیان سهمیه موتلفه
  وزارت کشور: رحمانی فضلی سهمیه اقای لاریجانی
  وزارت مسکن: آخوندی سهمیه اقای ناطق نوری( به قولی خواهرزاده گرامی!)
  وزارت نفت: زنگنه سهمیه اقای خاتمی و اصلاحات
  وزارت اموزش پرورش: نجفی سهمیه اقای هاشمی و کارگذاران
  وزارت اموزش عالی: میلی منفرد سمیه اقای خاتمی و اصلاحات
  وزارت جهاد: حجتی سهمیه اقای خاتمی و اصلاحات
  وزارت کار: ربیعی سهمیه اقای خاتمی و اصلاحات
  ….
  حالا بگذریم یه سوال اساسی ، اپوزیسیون و مخالف و متقد این دولت جدید کدوم گروه و حزبه؟؟ ( همه با هم ائتلاف و توافق کردند و هر کی سهمشو گرفته !) همه اصولگرایان سنتی و میانه ، اصلاح طلبان ، کارگزاران ، ملی مذهبی ها ، اصول گرایان اصلاح طلب ؟!! و … راضی و خوشحالند .

  الان کی قراره این دولت رو بپاید و زیر نظر بگیره و آمارشو بده؟؟؟؟؟!!!
  دوستان لطفا نگن مردم که به لطیفه شبیهه . کدام سایت و خبرگزاری و روزنامه و مجله و تریبون و … دست مردمه که میخواهد در سطح عموم نظرشو بگه و منتشر کنه؟؟
  پایداری هم اینکاره نیست و بردی هم در جامعه نداره .
  پیدا کنید پرتقال فروش را !

  [پاسخ]

 6. ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۷:۳۹ | #6

  ایا راه حل فقط حفظ حجاب است؟
  بروزیم :))

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۷:۴۱ ب.ظ:

  نگاه های آلوده قابل اصلاح نیست.
  نه می توان نگاه مردها را اصلاح کرد و نه حجاب زنها را !!
  ما مردمی هستیم با خواسته های ناممکن.
  ” ” ما مردمی هستیم که زندگی را بر خودمان سخت می کنیم. ” ”
  از نظر حجاب و شاید از هر نظری:
  جامعه ای اسلامی تر از عربستان نمی توان بوجود آورد.
  اسلام منطقی، ” اسلام عملی ” چیزی مانند عربستان است.
  . . .
  جامعه بشری مانند بازار است.
  در بازار همه نوع سلیقه وجود دارد، همه نوع کالایی هم عرضه می شود.
  در جامعه بشری درصدی علاقه به بی حجابی دارند، درصدی اهل حجابند، درصدی آلوده اند، درصدی صالحند، درصدی به الکل علاقه دارند، درصدی از الکل متنفرند،….
  مانند جامعه عربستان مردم باید آزاد باشند و بدلخواه خودشان زندگی کنند، اما…
  اما در جامعه اسلامی لازم و مفید است که ” قدری ” ظاهر حفظ شود اما در باطن نباید ” مردم زیر هیچ فشاری قرار داشته باشند ”
  ” ” فشار نابود کننده است. ” ”
  جامعه تحت فشار به سرنوشت شوروی دچار خواهد شد.
  هیچ ایرادی ندارد که آرزوهای بزرگ داشته باشیم اما این آرزوها را نباید با ” فشار ” محقق سازیم.
  هر چیزی را که با فشار درست کردید، هر چیزی را که با فشار اصلاح کنید، بدانید که عاقبت ندارد و دائمی نیست.
  جامعه اسلامی، متفاوت و بالاتر از عربستان، ترکیه، امارات، مالزی … نمی توان بوجود آورد.
  ما مانند نوجوانی هستیم که فکر می کند متفاوت با همه اقوام و آشنایان خواهد بود!!
  ” ” اگر بخاطر بیاورید این احساس در نوجوانی به قوت وجود دارد و ما هم در سیاست هنوز نوجوان هستیم!! می خواهیم جامعه و حکومتی بسازیم که تاکنون نبوده!! ” ”
  ما باید سعی کنیم از بهترین حکومت یا بهترین جامعه ای که تاکنون ایجاد شده یک قدم جلوتر برویم نه اینکه شرایطی متفاوت با همه تاریخ بشر و اسلام بسازیم.

  [پاسخ]

  یک نفر از جنس خاک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴ ق.ظ:

  سلام جناب یوسفی عزیز

  متاسفانه یا خوشبختانه بحث های من در وبلاگم، ریشه ای هستند. یا باشیم و بهترین باشیم یا کلا از بیخ نباشیم.
  به هر حال این هم واسه خودش یه نوع دیدگاهه دیگه!
  من معتقدم آموزش و پرورش با اجبار و نصیحت و پند و اندرز موثر واقع نمیشود. این را روانشناسی نوین هم می گوید.
  اما معتقدم برای رسیدن به ۱۰۰ باید از ۱ شروع کرد و به ۲ رسید و سپس به ۳ و….
  تغییر آنی و سریع ریشه ای نیست. بنابراین شاید در دیدگاه من مسائل کمی آرمانی جلوه نماید اما این بدین معنی نیست که یک شبه به همه آن آرمانها برسیم. صزفا یک نوع تعیی مقصد است که به روشنی ابتدا بدانیم که به کجا می خواهیم برسیم. استفادن کاوی نویسنده کتاب مشهور “هفت عادت مردمان موثر” می گوید : ابتدا به آن جایی که می خواهی برسی ولو اینکه غیرممکن و آرمانی بنماید با وضوح مشخص کن سپس قدم به قدم به سمتش روانه شو.
  مقوله حجاب و فرهنگسازی در آن زمینه کار چند نفر نیست. یک حرکت جمعی است.

  موفق باشید

  [پاسخ]

  تیرگر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ ق.ظ:

  امروز برای اولین بار دلم به حال احمدینژاد سوخت
  همه ی کاسه کوزه ها سر این بیچاره خورد شد
  من فکر می کنم بدترین شغل در این کشور ریاست جمهوریه
  موفقیت ها به پای رهبری و درایت معظم له نوشته میشود و ناکامی ها به پای رئیس جمهور
  برام جای سواله ، آیا روحانی هم خودشو سپر بلای رهبری میکنه!؟ :???:

  [پاسخ]

  تیرگر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۶ ق.ظ:

  نمی دونم چرا کامنتم اومد اینجا؟!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷ ق.ظ:

  شما تا حالا چه موفقیتی رو به پای رهبری نوشتید؟ هر کس مسئول اعمال و وظایف خودشه. رییس جمهور هم طبق قانون وظایفی داره. ضعف و قوتش به پای خودش نوشته میشه نه به پای دیگران. البته دوستان شما نقاط قوت احمدی نژاد رو کلا ندیدند و نقاط ضعفش رو هم به پای رهبری نوشتند

  تیرگر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۲:۵۳ ق.ظ:

  برگزاری بدون اما و اگر این انتخابات که به خیرالموجودین رسید به پای آقای خامنه ای هست
  همونجور که انتخابات پر از ابهامِ سال ۸۸ مسئولیتش در گام اول یر عهده ی اقای خامنه ایی هست

  احمدینژاد هم اونقدر خسارت به بار آورد که دو تا نکته ی مثبتش رو گِل گرفت
  درست موقعی که ترکیه با یک کشتیِ صلح موجودیت و روش اسرائیل رو به چالش گرفته بود ،رفت پشت تریبون و گفت کدوم هولوکاسات کدوم کشک کدوم پشم.آدم بعضی وقتها از منظر تئوری توطئه به این نتیجه میرسه که احمدینژاد مهره ی صهیونیست ها بوده!!!

  روزی که باید مثل یک رئیس جمهور رفتار میکرد ،رفت میدان ولیعصر و به مردم دهن کجی کرد و اونارو خسوخاشاک خطاب کرد.
  فراموش نکنیم که رای تهران برای میرحسین بود و درست در همین شهر به مردم و رای مردم اهانت کرد.
  و به نوعی هیزم آتش شد.
  احمدینژاد یک پای حوادث سال ۸۸ بود. بین مردم خط کشی کرد . مردم را به بالاشهری و پائین شهری
  و به شهری و روستایی تبدیل کرد.
  نیتم جسارت نیست. اما این آدم یه جورایی بیمار بود.
  آرزوی قلبیم اینه که مهندسان انتخاباتی در بیت رهبری و شورای نگهبان دیگه از این تیپ معجزه ها از آستین بیرون نیاورند

  راستگو پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۲ ب.ظ:

  عذر می خوام ولی نظراتت باعث خنده س!
  واقعاً برام جالبه که یه عده فقط خوشون رو مردم! میدونن و بقیه رو چماق به دست!
  خودشون عقل کل و رأیشون حداکثر! و اگه نمایندشون رأی نیاورد، حتماً تقلب شده!
  دهن کجی یه نفر رو تو بوق و کرنا می کنن و بعد خوشون یا هواداراشون یا همفکراشون تو خیابون به مردم که هیچ، رهبر و مسئولا رو هم موزد عنایت قرار میدن. حتی به بنیانگذار انقلاب هم بی حرمتی می کنن.
  شاید احمدی نژاد هیزم آتیش ۸۸ شده باشه ولی نسبت احمدی نژاد به برخی(!) که نصف شب کنفرانس می ذارن که پیروز انتخابات اینجانب هستم مثل نسبت یه کاهه با انبار علوفه!

  یه توصیه ی دوستانه اگرچه می دنم بی تأثیره. یکم، فقط یکم، فقط و فقط یکم درست به دور و ورتون نگاه کنید.
  توی انتخابات اخیر دیدیم که بعضی از دلایلی که برای اثبات تقلب سال ۸۸ می آوردید بازم تکرار شد. مثل رأی ۱۰۰ درصدی روحانی توی بعضی شعبه ها و رآی بالای صددرصد توی بعضی از شعبه ها.
  حالا دیگه خدوتونید و وجدانتون.
  والسلام.

 7. گروهبان فلفلی
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۸:۱۲ | #7

  اقای حسینی یه سوال از خدمتتون داشتم؟!
  اونم اینه که من یه کلیپی از حسن روحانی در اپارات دیدم که
  اخر اون کلیپ حسن اقا یه ادعای عجیب و غریب
  (البته به قول خودشون مبهم!) میکنه اونم میگه که=

  {یک کلمه به صورت مبهم بگویم: امسال ,
  یعنی سال ۹۲ سال ۸۸ نخواهد شد!!}

  منظورش چیه واقعا”؟!
  منظورش اینه که دیگه تقلب نمیشه؟!
  یا نه منظورش این بوده که مطمئنه حتما رای میاره؟!
  قبول کنیم حرفش خیلی ایهام داره.
  لینکشو این پایین براتون میزارم شما هم ببینین=
  http://www.aparat.com/v/5UQdv

  [پاسخ]

  سیدمهدی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۸:۳۲ ب.ظ:

  بیخیال حالا دیگه رییس جمهور شده وواسه این حرفا دیر شده فعلا باید سکوت کرد

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۰۱ ب.ظ:

  حرفتو تایید میکنم بنده شخصا حضور داشتم این حرف در جماران بود اگر خاصی به شما توضیح دهم

  [پاسخ]

 8. احد
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۸:۵۶ | #8

  شعری در محکومیت فجایع روز قدس ۸۸

  ماهِ صوم است و بدان با باده اند
  بی وضو و مُهر بر سجّاده اند
  شد نجاست مایه ی بی غیرتی
  گرگِ نرها در پی یک ماده اند
  قدرت و شهوت دو صد مال حرام
  کردلانی این چنین را زاده اند
  عده ای ساکت تماشا می کنند
  خاص ها دنبال راه و جاده اند
  اشعری بودن کنون سنت شده
  عده ای از شیخ ها هم ساده اند
  ارزش خون حسین سوت و کف است؟
  یا به قدر ت دین و دل را داده اند؟
  غزه و لبنان فدایِ رقصشان
  با همه دیو و ددان هم باده اند
  گرگ های گلّه بر لشکر زدند
  گوسفندان طعمه ی قلّاده اند
  دشت حاصل خیز ایران لاله داد
  در غنیمت خوردنش آماده اند
  با ندای این عمار علی
  این نجسّانِ دنی افتاده اند
  میرمهدی اسدی

  [پاسخ]

  با بک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۹:۵۶ ب.ظ:

  نه غزه نه لبنان / جانم فدای ایران

  [پاسخ]

  احد پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶ ب.ظ:

  غزه و لبنان فدایِ رقصشان
  با همه دیو و ددان هم باده اند

  [پاسخ]

  جابر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۵۶ ق.ظ:

  کاش راست میگفتن و جانشان فدای ایران بود
  همین ها در مقابل آمریکا بارها گفتند نه هسته ای و نه ایران جان ناقبلشون فدای عمو سام

  [پاسخ]

  یلدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۵ ق.ظ:

  تو هم که از خدا نمیترسی ؛ این تهمت ات رو یادت باشه؛ ضمنا جان خودت فدای عمو سام و غزه و لبنان ؛

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹ ب.ظ:

  مدرک ،فیلم، یا هرچی که میتونی نشون بده تا این اراجیفی و که گفتی و ثابت کنی.

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۱:۵۱ ق.ظ:

  رسول خدا(ص):«هر کس شبیه قومی رفتار کند جزو آنها محسوب می شود».

 9. آرزو
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۸:۵۸ | #9

  منم کلی حرف خنده دار زده بودم لابلای این پیامهای دوستان که انتخاب شدن, ای بابا, ما تو قرعه کشی ها هم شانس نداریم:-D

  [پاسخ]

 10. ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۹:۴۴ | #10

  این جالبترین پستی بود که آقای حسینی عزیز زدند گر چه همه پستهایشون زیباست .
  اولین باره اینجوریشو می بینم که یک آیینه گذاشتی مقابل مخالفین تا ببینند که تفکراتشان چه اشکالاتی داره و پیش بینیها و تحلیلها و تردیدها و سو ظن هایشان نسسبت به انتخابات درست نبود .

  از همه مخالفین هم تشکر میکنم که بیاد من بودند . این روزها یکی از عزیزانم بیماره و من نیز ناراحتم و کمتر نت میام
  انشالله دست بدست هم بدهیم تا ایران را درست و ملت ایران را سرافرازکنیم .

  [پاسخ]

 11. پای اعتقاد…
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۱:۵۷ | #11

  جناب شجاع عرض سلام لطف میکنیددرصورت رضایت ایمیل خودتون روبرای بنده بزارید؟؟؟نگران نباشیدازمخالفان شومانیستم… منتظرم یاعلی

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۱۶ ق.ظ:

  سلام برادر من
  یه آدرسی بذارید تا من ایمیلمو واستون بذارم برادر

  [پاسخ]

 12. ع
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۲:۰۴ | #12

  نمیدانم میشود یا نه؛ حتی نمیدانم درست هست یا نه؛ اما میگویند ذهن انسان خاطرات بد را خیلی راحت تر از یاد میبرد. حالا هم نمیشود هر دو طرف موضوع ٨٨ را فعلا بیخیال شوند؟ یک طرف که کاندیدایش برنده شده؛ طرف دیگر هم به نوعی برنده بوده. چون فکر میکنم خیلی ها که آن سال گفته بودند هرگز دیگر رای نمیدهیم دوباره آمدند و رای دادند که فکر میکنم برای طیفی که دلبسته این سیستم هستند امر خوشحال کننده ای است.

  خیلی از دوستانی که به آقای روحانی رای دادند میگویند که با تردید این کار را کردند؛ من هم نمونه هایی از این مورد در دور و برم دیدم. خوب این تردید یعنی اینکه حتی آنها هم هنوز قسمتی فکر میکردند که هرچه سال ٨٨ اتفاق افتاده (از نظر این دوستان را بیان میکنم) ممکن است یک استثنا بوده باشد و سیستم عقلانی تر از اینهاست که دوباره بخواهد کاری که این دوستان فکر میکردند سال ٨٨ تکرار کرد را تکرار کند.

  قسمتی از این هم بخاطر حرف آقایان هاشمی و خاتمی بود. خوب دوستان این دو نفر هم جزو همین سیستم هستند. شما با اطمینان به حرف آنها به نوعی به این سیستم دوباره کمی اطمینان کردید و فکر کنم حداقل از دید خودتان انتخاب آقای روحانی نشان داد که اطمینان شما اشتباه هم نبوده. اگر این سیستم افرادی را که شما دوست ندارید را دارد؛ خوب آقایان هاشمی و خاتمی را هم دارد. به نظر من اگر مثلا یک سیستم کاملا آقای خاتمی را ضد خودش میدید اجازه نمیداد که به راحتی ایشان از کسی حمایت کند که حمایت ایشان تاثیر گذار بشود. آقای هاشمی هم که هم در تنفیذ و هم در تحلیف بودند و در سیستم اصولا پست بالایی دارند.

  الان خیلی از اصولگراها هم میگویند که اصلا آقای روحانی “روحانی” است “اصولگرا” بوده و روی این مسئله تاکید میکنند. فکر میکنید چرا؟ قسمتی این است که به نظر چون میخواهند بتوانند آنها هم راهی پیدا کنند که رییس جمهور را از خودشان بدانند.(افراد عادی را عرض میکنم و نه شخصیتهای سیاسی که ممکن است بخاطر نفع شخصی این کار را بکنند). کار خیلی خوبی هم هست. یک رییس جمهور داریم که رییس جمهور همه باید باشد و همه باید بتوانند با او ارتباط برقرار کنند. حالا یکسری چون ایده های اصلاحی دارد؛ یکسری چون “روحانی” است. چه عیبی دارد؟

  به نظرم به این خاطر خیلی روی خطوط تفاوت انگشت نگذارید. جامعه ما از این دوقطبی ها خیلی دارد صدمه میبیند. من یکبار در بحث آیکیو که شد ذکر کردم که یکی از علت هایی که بهره هوشی به دموکراسی کمک میکند این است که فرد بهتر میتواند “خودش را جای دیگری بگذارد” و دنیا را از دید او ببیند.

  خوب مثلا خودتان را جای آقای حسینی بگذارید. او فکر میکند چون سال ٨٨ فرد مورد نظر شما انتخاب شده شما کارهایی کردید که کل سیستمی را که از نظر او بخاطرش افرادی جان خود را فدا کرده اند زیر سوال رفته. اما الان که کاندید شما برنده شده مثلا حتی یکی دو کلمه هم نمیگویید که در تایید این سیستم باشد؛ پس نتیجه میگیرد که بی انصاف هستید.
  برعکس دوستان هم از آقای حسینی میخواهند بفهمد که چقدر در این چند سال خواسته های آنها نادیده گرفته شده و بفهمد که اگر حرف کسی میتواند روی آرا این همه تاثیر داشته باشد؛ بالاخره باید به این فرد credit داد.

  کامنت طولانی بود؛ ببخشید. خواستم یاداور شوم که شما هر دو گروه برنده شده اید. هر یک به نوعی. این دست گذاشتن روی اختلافات را کمی کمتر کنید(نه اینکه از بین ببرید چون حقیقت از بین همین اختلافات بیرون میاید)؛ فقط کمی هم نقاط مشترک راببینید. جامعه به این هم احتیاج دارد.

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۵ ب.ظ:

  این دوستان فکر میکردند سال ٨٨ تکرار کرد را تکرار کند= این دوستان فکر میکردند سال ٨٨ انجام داد را تکرار کند

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۷ ب.ظ:

  یکی از کامنت گذاران حرف خوبی نوشته بود:
  اگر سبزها دردسر درست کردند، تهمت زدند، اصولگرایان هم چند میلیارد از ثروت این کشور را دود کردند.
  گذشته ها گذشته
  هیچ جناحی نباید خود را طلبکار دیگری بداند.
  اینقدر فتنه فتنه نکنید، بخدا که آنها فتنه درست کردند، اما شما هم ثروت مردم را آتش زدید، هزاران انسان را زیر فشار اقتصادی افسرده، مریض و حتی کشتید!!
  گذشته ها گذشته
  هر یک از دو طرف اگر خود را طلبکار و بی گناه بداند اشتباه است.
  هر که گذشته را یادآوری کند به خطا رفته است.

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۲:۰۰ ق.ظ:

  خوردن مال حرام در نظر خداوند بسی شوم است حدیثی از معصوم (ع)خواندم که نوشته بود:گناه درهمی ربا نزد خداوندبزرگتر از ۷۰ بار زنا با محرمی در خانه خداست.
  با مطالعه کمی تاریخ متوجه میشوید که اصلاح طلبان گرامی هم از مال بیت المال بارها بسته اند برای خودشان.

  [پاسخ]

  با بک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ب.ظ:

  اینکار شدنی نیست.
  نمیشه رو کشته های ۶۷ و ۸۸ به نظام دموکرات رسید. بالاخره حسینی و دوستاش که کور نیستن. میدونن تو ۸۸ آدم زیاد کشته شده. کم عقل هم نیستن که سناریو های دولتی رو باور داشته باشن. اینا یا خودشون همدست و طرفدار قاتلا هستن یا از روی این جنایات لیز می خورن. به خودشون و بقیه دروغ میگن.
  نمونه تئوریکش به اصطلاح روشنفکران دینی هستن. کسایی که از هیچکدوم از اصول اسلام مصباحی نمی گذرن ولی مثه شعبده بازا از تو کلاهشون اسلام رحمانی در میارن.
  ساختنه آینده بدون نقد گذشته ممکن نیست.

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۳ ق.ظ:

  من فکر کنم الان با این حسابی که شما گفتید تا ابد همه کشور ها باید با همدیگر قطعه رابطه کنند. چون بلاخره در یک مقطعی یک کشور آسیبی به یک کشور دیگر رسانده. مثل آلمان و بقیه دنیا یا مثلا آمریکا و ژاپن. یا حتی داخل کشورها بین گروه ها دعوایی شده است. کسی نگفته نقد نکنید من گفتم “این دست گذاشتن روی اختلافات را کمی کمتر کنید(نه اینکه از بین ببرید چون حقیقت از بین همین اختلافات بیرون میاید)؛ فقط کمی هم نقاط مشترک راببینید. جامعه به این هم احتیاج دارد.” گفتم کمی سعی کنید همدیگر را بفهمید. حالا شما راست راست بیا به طرف بگو تو قاتلی و دروغگو!
  جالب است که چند بار این جمله را در جایی غلط به کار بردی که “حقیقت مطلق به فاشیزم میرسد”(مثلا موقعی که ازمن از قانون حرف زدم). اما حالا که لازم است سعی کنید حقیقت را از چشم افراد دیگر هم ببینید؛ این کار را نمیتوانید بکنید. برای همین است که من همیشه پشت ذهنم فکر کرده ام که شما خیلی اوقات شعاری حرف میزنید.

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۰ ق.ظ:

  یک مورد دیگر. من راجعبه جنگهایداخلی آمریکا یا جنگ بین شمال و جنوب هیچ چیز نمیدانم. اما راجع به آنها شنیده ام. لطفا اگرکسی تاریخ آمریکا رامیداند بیاید توضیح بدهد که آیا همین کشور از اول کاملا دمئکراتیک بوده و بدون هیچ گونه درگیری به سیستم دموکراسی رسیده اند.

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱:۱۶ ب.ظ:

  قطعاً نه،امریکا خون دل خورده،جنگ های داخلی نزدیک ۴ یا ۵سال طول کشید،قبل اونم درگیر نژاد پرستی و کلا کشوره واحدی نبود!قبل از اونم آمریکا کشوره واحد تو ویکیپدیا civil war سرچ کن و بخون.درگیری ها بر سر قوانین برده داری و سیاهان و …. بود.شمالیها آدمهای دمکراتی بودن از همون اول در مقابل جنوبی ها تند رو بودن،هنوزم که هنوزه شمالیها دمکراتن و جنوبی ها هم بیشترشون جمهوری خواهن.ایالات جنوبی مثل تگزاس معمولا به جمهوری خواهان رای دادن و میدن و خواهند داد، به خاطر همین حدس زدن انتخابات آمریکا معمولا سادس،۲تا ایالت هست که هیچ وقت رای مشخصی نداشتن،الان یادم نمیاد اسماشونو ولی به ایالات تایین کننده معروف هستن.مثل ایران که سیستان و بلوچستان و کردستان همیشه به اصلاح طلبا رای دادن و تهران هم همینطور.البته زمان محمود همه بلا استثنا به محمود رای دادن و این روند یهو تغییر کرد و دوباره امسال درست شد!!عجیبه نه!!!

  ع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۲:۲۲ ب.ظ:

  متشکر. منهم همین را عرض میکنم. این صدمه ها جزو لاینفک پیشرفت است. لذا به نظرم نمیشود گفت که چون صدمه ای ایجاد شده دیگر نمیشود به سیستم خوبی رسید. بلاخره همانطور که آقای یوسفی معمولا میگویند روند پیشرفت شاید خیلی روند خوشایندی نباشد. (شاید مربوط به طبیعت آدم است). البته مسلم است که این حرف ها توهینی به آنها که صدمه دیده اند نیست چون برخی صدمات جبران کردنش واقعا شاید ناممکن باشد.

  احد پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ:

  جناب ع سلام علیکم

  حالتون خوبه ؟ چرا اینقدر دیر اومدین ؟

  به هر حال خوش اومدین

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۵۱ ق.ظ:

  سلام دوست من
  دست شما درد نکند. من اینجا هستم. فقط کامنت نمیدهم.

  [پاسخ]

 13. ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۳:۰۵ | #13

  سلام . من معمولا خواننده مطالبتون هستم اما اولین باریه که نظر میذارم . با اینکه نمیتونم خیلی واضح حرف بزنم اما قبول کنید که همیشه هم شما راستی ها درست عمل نکردین و اصلاح طلب ها بد . وقایع سال ۸۸رو خیلی شفاف نمیشه درموردش بحث کرد و نظر داد . اما چیزی که گذشته رو اینقدر زنده اش نکنید . اینکه شما بقول خودتون توی این انتخابات برنده نشدید اما به خیابانها نریختید دلیل بر خوبی مطلق شما نیست . اینکه سال ۸۸یه عده که توی انتخابات شکست خورده بودن ریختند توی خیابانها یکی از دلالیش و مسببینش همین جنا ب اقای احمدی ن‍ژاد بود . با تحریکایی که میکرد قبول ندارین ؟ اینکه نسجیده حرف میزد . بهونه دست بقیه میداد . به جای آروم کردن اوضاع اون رو متشنج میکرد . رییس یه جا خیلی توی آروم کردن و ناآروم کردن اوضاع نقش مهمی داره و متاسفانه ایشون اون سال بسیار بسیار بد عمل کردن . قبول کنید و همش رو تقصیر بقیه نیدازین . موفق باشید

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ب.ظ:

  بله. من منکر اشتباهات خودمون و یا احمدی نژاد نیستم. هرگز اشتباهات رو توجیه نکردم. احمدی نژاد قطعا طرف مقابل رو تحریک کرد. ولی به هرحال قبل از اون، کسای دیگری هم بودند که داشتند آماده می شدند. مثلا شب قبل ساعت ۱۱ نشست خبری و اعلام پیروزی.
  با این حال منم قبول دارم که خیلی ها در حوادث سال ۸۸، مقصرند.

  [پاسخ]

  حمید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۲:۱۷ ق.ظ:

  بازم به انصاف شما!

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۹ ب.ظ:

  امید جان میدانی از منتقدینی هستم که از صمیم دل دوست دارم حال که انصاف داری و البته قصد نبش قبر نداشتم ولی مجبور م کردی بگویم
  ۱-مگر اصلاح طلبان بسیار ناباورانه انتخابات ۸۴ را نباختند پس چرا از دعواو اشوب خبری نبود
  ۲-در انتخابات ۸۸ اولین اعلام نتیجه را خبر گزاری فارس که متغلق به یک نهاد نظامی است و معمولا پیشگوییهای خطرناکی دارد اعلام کرد
  ۳-من هم قبول دارم که درانتخابات ۸۸ تقلب کاغذی نبود ولی تخلفهایی بود که از صد تا دوپینگ بدتر بود(سهام عدالت -افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان-توزیع سیب زمینی-دادن سکه به دکه داران-دادن بن به هنرمندان-تبلیغات فاحش رسانه ای-عدم دادن وقت به هتک حرمت شدگان-قطع پیامکها-عدم تمدید رای گیری در محله هایی که طرف مقابل ارای بالایی داشت سعادت اباد تهران -گلسار رشت-ولیعصر تبریز-استادان همدان-کیان پارس اهواز)امید جان شما که قانون را بهتر از من بلدی نظارت شورای نگهبان در تمام مراحل رای گیری است.حال این شورا که انتخابات اصفهان را دومین شهر ایران را در دوره پنجم به علت وعده انتخاباتی یکی از کاندیدا به احداث مترو باطل کرد هیچ تذکری که به نامزد متخلف نداد بعضی از انها از این نامزد علنا دفاع کردند
  ۴-شما عزیزان میگفتید این اعتراضات مخصوص تهران و انهم شمال شهر است پس چرا در هیچ شهری دیگر در ان غیر از قم که انهم محدود بود هیچ جشنی بر پا نشد؟
  ۵-نمی خواستم بگویم. اصلا این حرف را قبول ندرم که ما درانتخابات سابق تقلب ندارم مگر انتخابات ۲ خرداد ۷۶ در لرستان را یادتان رفته که اقای محمد زاده مدیر فعلی محیط زیست بالای ۲۲۵ درصد ارا را جمع اوری کرد و تنها استانی که ناطق برنده شد لرستان بود(مازندران زادگاهش طرفین مساوی بودند)و بعد ها با افتخار گفت من خیانت نکردم همکارانم به من خیانت کردند این پیشنهاد رحیمی استاندار کردستان بود(همین رحیمی معاون اول) ولی خودشان عقب نشینی کرد ند که متاسفانه با عدم شکایت اقای خاتمی(البته خوب کاری کرد اونم میخواست به ۴۰۰ هزار تومان جریمه محکوم شود) پرونده مختومه شد.مورد بعدی انتخابات قصر شیرین بود که فقط به صرف برنده شدن یک سنی در شهر عموما شیعه نشین که با شعارهای مگر شیعه بمیرد سنی مجلس بمیرد نتنایج به کل عوض شد.همین بلا بر سر حوضه تکاب و شاهین دژامد که مرحوم ساوجی می فرمود ما نمیگذاریم از این حوزه سنی به مجلس بیاید . خدا وکیلی دوست ندارم این اتفاقات تلخ را بگویم ولی وقتی بعضی حرفها پیش میاید انسان مجبور است
  من اولین بار شما را با علی اشرف فتحی دیدم و از مرامتان خوشم امد .من با نجمی مدیر منبر نت هم صحبت کردم ولی فضای اهستان چیز دیگری است.من خیلی درسها دراهستان یاد گرفتم چه از منتقدین و چه از موافقین و حتی مخالفین ولی برای من همه انها زیباست و من این محیط رنگارنگ رابیشتر می پسندم تا فضای مونو لوگ

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۵ ب.ظ:

  سلام
  اولا سال ۸۴ هم اصلاح طلبان مدعی تقلب شدند. یادتون رفته کروبی به دولت خاتمی تهمت تقلب زد؟ علت اینکه اون بار نگرفت، یکیش این بود که دولت اصلاحات متولی انتخابات بود و این به ضرر خود اصلاح طلبان بود.

  ثانیا من صد بار تا حالا گفتم که تقلب رو اصلا و ابدا قبول ندارم، ولی تخلف رو چرا. همیشه گفتم که تخلف شده. قطعا شده. از سخنرانی اعضای شورای نگهبان به نفع احمدی نژاد تا مثلا سهام و … ولی این تخلفات هم از هر دو طرف بود. آیا تبلیغات زودهنگام تخلف نیست؟ فعالیت ستاد قبل از شروع رسمی تبلیغات چطور؟ در همین قم، ستاد مرکزی موسوی کنار حرم قرار داشت که تقریبا دو سه هفته قبل از انتخابات رسما و علنا فعالیت می کرد. این تخلف نیست؟ تهمت و اهانت و تمسخر رییس جمهور مملکت در حضور خاتمی و رهنورد و فائزه هاشمی در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی چطور؟ این تخلف نیست؟ پس تخلف از هر دو طرف بوده…

  راستی کجا منو فتحی رو دیدی؟ مشکوک شدم. یادم نمیاد :)

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۰ ق.ظ:

  خانم نیلوفر
  یعنی اگه احمدی نژاد اشتباه کرد مردم باید بمیرند و شهرها به آتش کشیده شود ؟!

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۷:۱۷ ب.ظ:

  والا مردم که از پشت بوم پایگاه بسیج بهشون شلیک شد!!!چندتا واست فیلم و عکس رو کنم؟؟!!!

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۷:۴۵ ب.ظ:

  جناب سامان
  یعنی اگر از حادثه ای فیلم و عکسی نباشد کذب است ؟ این منطقی نیست برادر من . اتفاق یک لحظه است . چه کسی از شهادت غلام حسین کبیری عکس و فیلم دارد ؟ من که ندیدم .
  از تیراندازی به ندا آقا سلطان شما فیلم و عکسی دارید ؟ لحظه جان دادنش نه . اون لحظه ای که او را با تیر زدند ؟ داری ؟من که ندیدم .
  از اون مادر و دختر در مهد کودک چی ؟ عکسی چیزی داری ؟ من که ندیدم

  از هیچکدام اینها هیچکسی عکس و فیلمی ندارد و لذا نمیشه ثابت کرد برادر .

  شما اینقدر به عکس و فیلم استناد نکن که بیشتر حوادث را نمیشه فیلم گرفت چون برای یک ثانیه اتفاق می افتد مگر اتفاقی دوربینی چیزی روشن باشد که اونم خیلی نادره .

 14. مهران
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۳:۲۶ | #14

  امسال تو کهریزک کسی کشته نشد، پس سال ۸۸ هم کسی کشته نشده چون نظام همان نظام است و کهریزک همان کهریزک. تاره امسال اقتدار نظام بیشتر هم شده بود.

  امروز از چهارراه جلو خونمون که می‌گذشتم، پام لیز نخورد، پس سال قبل هم پام لیز نخورده چون چهارراه همان چهارراه است و من هم همان آدم. تازه امروز خیابان خیس هم بود.

  امسال من با همسایمون هیچ دعوایی نداشتم، پس ۴ سال پیش هم دعوایی وجود نداشته چون من همانم و همسایه هم همان. تازه امسال کرایه خانه را هم بالا برده بودم.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ب.ظ:

  یاد بگیر که کتاب رو از صفحه اولش بخونی نه از صفحه آخرش!

  جنایت کهریزک اتفاق افتاد، بعد از اینکه اغتشاشاتی رخ داد. اغتشاشات بعد از عدم تمکین به رای مردم و قانون رخ داد. ما جنایت کهریزک و یا برخوردهای بد رو توجیه و تکذیب نمی کنیم، ولی همه اینها محصول یه فرآیند بود. چه بسا اگه به قانون و رای مردم احترام گذاشته می شد و اغتشاشی هم رخ نمی داد، جنایت کهریزک هم اتفاق نمی افتاد.

  پس کتاب رو از صفحه اولش بخون !

  [پاسخ]

  مهران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۱ ب.ظ:

  امید جان یعنی تو واقعا موضوع را نگرفتی؟!

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۲ ب.ظ:

  چرا موضوع رو کاملا گرفتم. فقط خواستم با منطق خودت جواب بدم. اون مثالهایی که شما زدی، منطقی نبود. ما درباره یک موضوع حقیقی و عینی داریم حرف می زنیم. یعنی انتخابات سال ۸۸ و انتخابات سال ۹۲
  لیز خوردن شما و آب خوردن شما و دعوا کردن و نکردن … مثال های خیالی هستند. حتی اگه اینها مثال واقعی باشند، رفتار اختیاری نیستند. یه حادثه هستند که ممکنه تکرار بشه یا نشه. ولی تقلب یه رفتار اختیاری هست. برحسب قضا و قدر اتفاق نمی افته. با دخالت انسان و حکومت رخ میده.

  شما میگی عدم تقلب امسال، دلیلی برای رد تقلب چهار سال پیش نمیشه. خوب من میگم چرا نمیشه؟ وقتی آدمهای نظام همون آدمهای چهار سال پیش هستند، نظام هم همون نظامه و یه رفتار سیاسی رو قبلا انجام داده و تجربه داره، چرا دوباره تکراش نکنه؟ قطعا تقلب ۲۵۰ هزار تایی سخت تر از ۱۱ میلیونی نیست

  یلدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ ق.ظ:

  آقای حسینی ؛ جان هر کی دوست داری با این اعداد رو اعصاب نداشته ی من رژه نرو .

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۳۰ ق.ظ:

  مگه شما روی اعصاب ما راه نرفتید؟ مگه نگفتید ۱۱ میلیون تقلب شده؟! البته من قصد مقابله به مثل ندارم. فقط هر وقت کسی این ادعا رو تکرار کنه، منم جواب میدم

  یلدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹ ق.ظ:

  اعداد رو سیستم یکسان شون رو تا ابد بفرمایید ؛ اشکال نداره ؛ شما دارید سیب رو با پرتقال جمع و تفریق میکنید ؛ (ما که ریاضی خوندیم ؛ نادرست میدونیم این رو‏)‏

  حمید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱:۵۳ ق.ظ:

  خیلی خوب گفتی آقای حسینی
  کتاب رو از صفحه اولش بخونید
  از اونجایی که تخلفها شروع شد.
  از دروغهایی که به هم بافته شد.
  از آمارهایی که ساخته شد.
  از حمایتهای نا بجایی که صورت گرفت.
  از مناظره کذایی که در آن روزگار سرخوش و شادتان کرد و بعد از مدتها فهمید که چه بر سرتان آورد.
  از حمایت رسمی اکثریت ناظران انتخابات از کاندیدی که پیروز شد و …

  و مهم تر از همه از آغاز ریاست جمهوری احمدی نژاد و اعمال و رفتار او که باعث شد افرادی برای دفع او با تمام توان بجنگند و هستی و نیستی خودشان را فدای جنگ با دروغ و نیرنگ و ریا و خرافه و رمالی کنند. و گرنه میری که سالها دور از سیاست بود همچنان به زندگی ادامه می داد و درگیر جنگ اعصاب و در نهایت حبس و حصر نمی شد.

  حسینی جان
  “یاد بگیر که کتاب رو از صفحه اولش بخونی نه از صفحه آخرش!”

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۷ ق.ظ:

  چرا عذرخواهی از اغتشاشات سال ۸۸ اینقدر سخت است ؟!
  عذرخواهی نه حالا چرا اعتراف به اغتشاشات اینقدر برای مخالفین سخت است ؟
  بالاخره در سال ۸۸ اغتشاش شده یا نه ؟
  اگه اشتباه بوده چرا عذرخواهی نمیشه ؟
  کشته شدن دهها نفر بدست آشوبگران درست بوده یا نه ؟
  تقلب صورت گرفته یا نه ؟ مدرک ؟ سند ؟
  اگه نگرفته پس کوعذرخواهی ؟
  یکی از نشانه های بارز مخالفین این است که جرات و جسارت اعتراف به اشتباه را ندارند .درست بر خلاف ما .

  سامان پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۳:۵۷ ب.ظ:

  “کشته شدن دهها نفر بدست آشوبگران درست بوده یا نه ؟”

  یا حضرت عباس!!!!حداقل یه چند تا فیلم و عکس از اغتشاش گران در حال کشتار منتشر کن!

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۴۰ ق.ظ:

  ” شما میگی عدم تقلب امسال، دلیلی برای رد تقلب چهار سال پیش نمیشه. خوب من میگم چرا نمیشه؟ وقتی آدمهای نظام همون آدمهای چهار سال پیش هستند، نظام هم همون نظامه و یه رفتار سیاسی رو قبلا انجام داده و تجربه داره، چرا دوباره تکراش نکنه؟”
  چون از تجربه ش درس گرفته! ینی در واقع درس سختی گرفته.
  دیشب تلویزیون روشن بود و یکی از این تحلیلگرایی که من نمی شناسم هیچکدومشونه چون تو فضای ژورنالیستی مقاله ای، مطلبی، نظریه ای چیزی ازشون ندیده م هیچوخت و اگرم چیزی می نویسن احیانا کیهان نویسن و قاعدتا من نمی شناسمشون، حالا بگذریم!این آقای تحلیلگر – که یه سری جملات تکراری می گفت که وختی کانالا رو عوض کردم بقیه تحلیلگرا هم داشتن بطور همزمان
  همون افاضاتو به خورد مخاطب بی نوا می دادن، انگاری همه دارن بیانیه حزب و منویات برادر بزرگ رو می خونن-از اینم بگذریم! داش می گفت: وختی نظریه عزیز و بی بدیل و متعالی ” مردم سالاری دینی” مطرح شد، خارجیا نمی دونستن که این چه جور چیزیه! و امروز این نظریه به بلوغ رسیده و الان “خودمونم دقیقن فهمیدیم” که این نظریه ینی چی! این جمله آخر خیلی بار معنایی داشت. خب همونطور که آقای کارشناس گفتن نظام فهمید دقیقن تا کجا!ینی همون ۸۸ بهش فهموند فشار دادن خرخره ملت حد یقفش کجاست، از کجا دیگه بیشتر بخواد فشار بده ملت به صورتش چنگ می زنن. اتفاقا دقیقن همون تجربه تلخ به دادش رسید این بار، فهمید وختی یه ملتو گول زدی و به امید بهشت بردیش هاویه! تا یه جایی همین طور مات و مبهوت قدم به قدم باهات میاد ولی یه جایی هم ممکنه از سرّی در بیاد و واویلا! پس تو هم باید یخورده مراقب باشی و یه دو قدم کوچیک هم بهش اجازه بدی خودش برداره. ینی دقیقن نظام کِی و کجا و چه جوری دستش اومد! فهمید اشتباه می کرده که با امت طرفه! انگار با نیمچه ملت طرفه. پس این به قول آقایون “دستگاه اجرایی” رو البته به طور کاملن کژدار و مریز بی خیال شیم فعلن! اگه دقت کنی که حتمن می کنی البته می بینی چه اصراری هم دارن که از لغات ” قدرت اجرایی”، ” رئیس دولت”، رئیس دستگاه اجرایی” و این تعابیر استفاده کنن و پرهیز عجیبی از اسم ” ریاست جمهوری” دارن، دیشبم من چن دقیقه ای که اعصابم اجازه داد و هنوز لازم نشده بود برم زیر ماسک اکسیژن! حرفای کارشناسای مدعو آقای ضرغامی رو گوش می کردم هی می گفتن: ” می بینید که تو کشور ما قدرت اجرایی چقدر خوب جابه جا می شه و نظام هم تحمل می کنه! ” یا: ” تغییر گفتمان در سطح اجرایی اتفاق افتاده و نظام عزیز هم حرفی نداره!” خلاصه پسوند اجرایی رو جا نمی انداختن.
  پس آقای حسینی! جواب سوال شما که ” چرا اون تجربه رو تکرار نکرد نظام؟” اینه: ” چون جاش هنوز درد می کرد”

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۵۹ ق.ظ:

  ضمن اینکه اینبار ” تونس ” و “لیبی” و “مصر” و ” سوریه” و ” ترکیه” هم جلوی چشم نظام بود و نظام فهمید که این تو بمیریا می تونه از اون تو بمیریا نباشه! اونوخ به نظرتون نظام از حداقل هوش و درایت برخوردار نبود که نخواد همون تجربه رو تکرار کنه؟ مث یه پدر خوش خیالی که جلوی یه جمع بزنه زیر گوش پسر جوونش به خیال اینکه این هنوز همون پسربچه ی “پس گردنی خور” چن سال پیشه! بعد یهو ناغافل ببینه پسره هم یکی خوابوند زیر گوشش!خب گوشی دستش میاد دیگه! طبیعیه این آدم دیگه این کارو تکرار نمی کنه و دفعه بعد اگه موقعیت مشابهی پیش اومد و چلنجی بین اون و پسر شد یه لبخند به پسرش می زنه و ژست بزرگواری می گیره و دیگه دستشو بالا نمیاره مگه اینکه سفیه باشه.

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۴۵ ب.ظ:

  بابا یه جوری از لیبی و تونس و مصر حرف می زنی که انگار همین چهار سال پیش سعی نکردید که ادای اونها رو در بیارین. همون موقع ما به شما گفتیم که هر گردی گردو نیست. برو یه سر به آرشیو سایتهای خودتون در چهار سال پیش بزن. ببین چه ادعاهای عجیب و غریبی درباره انقلاب و جنبش و سرنگونی نظام مطرح می کردند. شماها اگه مثل مردم تونس و لیبی و مصر بودید که وضعتون این نبود. مردم مصر و تونس یه ساله دیکتاتورها رو سرنگون کردند. چرا؟ چون واقعا مردم بودند. همه مردم. شماها واقعا باورتون شده که مردمید؟ واقعا باورتون شده که مثل مردم مصر و تونس عرضه دارید؟

  کاظم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ق.ظ:

  هیچ وقت نخواستم از ادبیات خودتون استفاده کنم اما مجبور شدم

  پیام تبریک خاتمی به موسوی!

  سایت یاری نیوز ساعت ۱۲:۱۰ روز ۲۳ خرداد، به نقل از خاتمی، خبر پیروزی میرحسین موسوی در دور نخست انتخابات را مخابره نمود، همچنین سایت جمهوریت در ساعت ۲۱:۰۶ خبری را با عنوان خاتمی به میرحسین تبریک گفت” منتشر کرد.

  “سید محمد خاتمی” رئیس جمهور اسبق کشور ضمن حضور در حسینیه جماران و انداختن رأی خود به صندوق، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: « همه باید آنچه مردم انتخاب می‌کنند، بپذیرند و از رأی مردم تمکین کنند» وی در ادامه تأکید کرد: «همه شواهد امر حاکی است که مهندس موسوی انتخابات را برده است اما من پیشگو نیستم.»

  ما میگفتیم احمدی نژا د دورو برش جادوگر و جن هست مثه اینکه خاتمی خودش پیشگو جادوگر بوده

  حتما این دوره خاتمی خوب نتونسته پیشگویی کنه روحانی رای اورده

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵ ق.ظ:

  خب اون بنده خدا که گفت من پیشگو نیستم و اینطور حدس می زنم از شواهد و قرائن!
  استغفراله! اگه به این می گید تبریک پس به اون تبریک غرّای رهبر چی می گین قبل از تایید نتایج انتخابات؟ اونوخت انتظار هم داشتین که با بی طرفی کامل آقای جنتی! صحت و سقم انتخاباتو بررسی کنه! بعد از اینکه رهبر عملن تنفیذ کردن با پیامشون

  عابر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۵:۵۶ ب.ظ:

  تبریک غرای رهبریبه احمدی نژاد اونهم پیش از تایید نتایج؟؟
  http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=contentShow&id=5563
  کجای این پیام شما کلمه تبریک پیدا کردید به ما هم نشون بدید!!
  من نمیدونم معنای پیام تبریک رو نمیدونید یا حتما باید لینک پیامهای تبریکی که به رئسای جمهور قبل فرستاده شده براتون بذارن تا فرقش رو متوجه بشید؟؟؟
  یعنی واقعا یکی باید دنبال نظرات شماها راه بیفته و دروغاتون رو افشا کنه؟؟
  در ضمن خاتمی در حین رای گیری در ساعت ۲۱ روز ۲۲خرداد به صورت رسمی پیروزی رو به موسوی تبریک گفت!!!!

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۹:۰۱ ق.ظ:

  آقای عابر خان یا خانم عابر جان!
  شما درست می گید، تبریک کلمه مناسبی نیست! کلمه درست دقیقا “تنفیذ”ه، ینی لینکی که گذاشتید منو متوجه اشتباهم کرد، مرسی.”پیام تنفیذ رای ۲۴ میلیونی رئیس جمهور منتخب!”
  و آقای حسینی! چرا انقد با حقد و بغض جواب می دید! من به شما ارادت دارم برادر من! سر جنگ هم ندارم! چیزایی که می گم یا نظراتمه یا مشاهداتم، این دوستاتونم همینطور، تو جواب کامنتای من هی نوشتن ” چرا دروغ می گی؟” ولی نگفتن “چه دروغی آخه؟” این برادران حزب الله چرا انقد حالِ عصب دارن آخه! مثلن تو همین مورد خاص مگه پیام رهبری روز ۲۳ام منتشر نشد؟ حالا من گفتم تبریک، ببخشید! تلطیفش کردم یه خورده فقط! اسم این دقیقن تنفیذه! ینی به رسمیت شمردن رای ۲۴ میلیونی و به رسمیت شناختن رئیس جمهور منتخب! شما بیاید جواب اون نکته مورد بحثو بدید، توهین نکنید یا عصبیت به خرج ندید برا “من قال” ، بیاید ببینید ” ما قال!”
  من می گم قرار بود آقای جنتی که خیلی هم بی طرفیشو نشون داده بود تو این مدت! قرار بود بعد از “این پیام” و دوباره تاکید می کنم ” بعد از این پیام” به اعتراضات رسیدگی کنه؟ در کمال بی طرفی؟ و ایضا آقای الهام( سخنران میتینگ انتخاباتی رئیس جمهور منتخب ۲۴ میلیونی!)؟قبول کنید که انقد آشو شور کردید که با یه دریاچه آب هم از گلوی مردم پایین نمی رفت دیگه!
  بعدم آقای حسینی عزیز! ما نخواستیم ادای اونا رو دربیاریم! اتفاقا اونا ادای ما رو دراوردن! (-: یه نگاهی برید به تاریخ وقایع بندازید.
  و البته درست می گید! من احترام زیادی برا مردم اون کشورا قائلم، خیلی شجاع و مبارز بودن ولی مصر و تونس دیکتاتورای ملویی داشت بابا! وگرنه می شد مث عمرالبشیر آدم کشت مثلن و موند! یا مث بشار عزیز! الان یکی نیاد بگه ای دروغگو! تو طرفدار تروریستهای تکفیری هستی! نیستم به خدا! از تروریستا به اندازه دیکتاتورا بدم میاد، بلکم بیشتر حتی! منظورم توان مقاومت از راه خشونت عریانه
  و البته قبول دارم مردم ایران از انقلاب قبلی انقد سرخورده ن که انگیزه مردم مصر و تونس رو ندارن دیگه و البته من فک می کنم مردم ایران اصالتا یه انقلاب دیگه نمی خوان، وگرنه که طفلیا با اون شور و شوق تو انتخابات شرکت نمی کردن، بازم می گم خودتون انقد آشو شور کرده بودین که اون وقایه به وقوع پیوست
  و فرقیم که ایران با لیبی داشت این بود که تو ایران شما فقط با مردم طرف بودین، مردم کوچه و بازار، زن و مرد و کوچیک و بزرگ، ولی تو لیبی مبارزه مسلحانه هم بود.
  تو ایران هرچی که سعی کردین نعل وارونه بزنید و بوقای تبلیغاتی تون گوش فلکو کر کرده بود، یه آدم مسلح حتی محض نمونه وجود نداشت که بخواید به اعتبار اون، حرکت مردمو خشونت آمیز نشون بدین.
  و ضمن اینکه آ
  ولی آقای حسینی! من به شخصه اصلن طرفدار راه های انقلابی نیستم، کاملن به اصلاحات قدم به قدم اعتقاد دارم و خاتمی ِ درونم بسیار پررنگه! همونقد اهل صلح و مدارا و رواداری. ولی جالبه برام در جواب کامنتام انقد عصبانیت به خرج دادن دوستای شما که من مجبور می شم از موضع یه مخالف سرسخت و جدی جواب بدم!
  من فقط یه آدمیم که اخبارو رصد می کنم و با تحلیل خودم با موضوعات برخورد می کنم. ضمنا ماهواره هم ندارم تو خونه م.
  ضمن اینکه آقای حسینی! برادر خوب من! همه مردمن، حتی شما هم مردمیم، ما که به طریق اولی مردمیم، چون بی شماریم! D-:

 15. ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۳:۴۴ | #15

  امشب به بزرگترین اشتباهم پی بردم. من در مقابل نظرات مخالف افراد ولایی زیاده از حد موضع می گیرم.
  این بد است و سعی دارم اصلاح شوم. پیام ما باید از اول تا آخر صلح باشد. بالاخره مردم یک سرزمینیم و برادر و خواهر همدیگریم. این کشور باید به دست هم ساخته شود. ولو اینکه دیدگاهمان ۱۸۰ درجه باهم تفاوت داشته باشد. مگر می شود در دنیا ۲ انسان عین هم فکر کنند؟ کار ما هم اشتباه است. اگر مدعی خوبی هستیم باید در عمل نشان می دادیم که من ندادم.
  شاید ربطی به پست جناب حسینی نداشت. ولی از کسانی که با رفتار تندم مایه ی ناراحتی و تنش اشان شدم پوزش می طلبم. دعا کنید اصلاح شویم.

  یاحق

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ:

  واقعا خوبه. همه به اصلاح خودمون نیازمندیم

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۹ ق.ظ:

  تنها کسی که در آهستان در مقابل نظرات مخالف صبور هست آقای یوسفی هست .

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۴۸ ق.ظ:

  همین کار شما کار خوبی بود. همینکه به این نتیجه میرسید “خوبی” است. چرا؟ چون مهم رسیدن به نتیجه است. عمل های بعد از آن دیگر خود به خود بر طبق آن انجام خواهند شد.

  [پاسخ]

  گروهبان فلفلی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۵:۰۶ ب.ظ:

  fبه
  یک نفر از جنس خاک=

  پس خودتم فهمیدی چه اسکولی هستی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 16. حمید
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۰:۵۲ | #16

  “احمدی نژاد یعنی مشایی و مشایی یعنی احمدی نژاد”
  چی شد که شورای نگبان مشایی را رد صلاحیت کرد؟ مگه محمود نظر نزدیک نگفت که من با این آقای زلال بهاری فرقی نداریم؟ مگه شورای نگهبان فرقی کرده بود؟
  آقای حسینی شما از منش من خبر داری. خوب می دونی که سال ۸۸ توی اعتراض ها شرکت نکردم اما اگه اشتباه ۸۸ تکرار می شد و کسی مثل مشایی از صندوق در میومد ولو اینکه اعتراض عمومی مثل اون سال شکل نمی گرفت، تک و تنها تظاهرات راه می نداختم. مطمئن باش تقریبا تمام کسایی که اون سال اعتراض کردند هم دوباره به خیابون می ریختن و بجای جشن و شادی، از روی درد و رنج فریاد می کشیدن.
  قیاس این انتخابات با افتضاح ۸۸ پسندیده نیست. هر چند رد صلاحیت هاشمی و محدودیت های رسانه ای قبلی جناح اصلاح طلب قابل توجیح نیست. ولی بازهم حداقل های یک انتخابات سالم رعایت شد. در انتخابات ۸۸ ننجون مهدی که هیچ! ننجون من هم فهمید که نظر آقا به کی نزدیکه. آقا فقط شخصا بوق دستش نگرفت و هوار نزد که بیاین به محمود رای بدین. کل مجموعه های زیر نظر رهبری چشم و گوش بسته دروغ های مموتی را توزیع کردند و نه فقط به آقای خامنه ای بلکه به مقام رهبری هم آسیب زدند. خدا را شکر که انتخابات قبل آسیب شناسی شد و چنین رفتارهایی تکرار نشد. شما هم قیاس نکن که قیاست مع الفارقه.

  [پاسخ]

  با بک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ق.ظ:

  اینکه نظر خامنه مشخص باشه اصلا بد نیست. اتفاقا باید مشخص باشه. اینکه یه نفر همه کاره مملکت باشه و طرفداراش سخنرانیاش رو به عنوان رهنمود ازش یاد کنن خطرناکه

  [پاسخ]

 17. اطلسی
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۲:۴۱ | #17

  واقعا جالبه! کی جلوی خوشحالی شما رو گرفته بود؟ تمام شلوغی های بعد از انتخابات وقتی شروع شد که مردم از شک اعلام نتایج خارج شدن. اصلن فرض بر اینکه فتنه گرها نزاشتن شما جشن بگیرین! مگه نه اینکه کل اعتراضات تهران بود؟ چرا در شهرهای دیگه طرفدارهای دکتر ۲۳ خرداد نرفتن بیرون بوق بزنن و جشن بگیرن؟؟ لابد دیدید که ۲۵ خرداد امسال به محض اعلام نتایج همه ی ایران غرق جشن شد، چرا ۴ سال پیش که دکتر با این اختلاف! رای اورد شهرای دیگه بجز تهران به محض اعلام نتیجه جشن نگرفتن؟؟ به قول یکی از دوستان کامنت گذار انقدر گفتین که باورتون شده! دیدن حقایق واسه بعضی از شما به خاطر تعصب زیادی که دارین غیر ممکن شده! درست مثل طرفدارهای تیفوسی استقلال و پرسپولیس! اگر ۴سال پیش جشن خیابانی در ایران نداشتیم شاید دلیلش چیز دیگری بوده! وگرنه مشهد و شهرکرد و اهواز و گرگان و کرمانشان که کسی به قول شما اغتشاش نکرده بود! چرا اونجاها جشن نگرفتن؟!
  در ضمن هیچ کس هنوز توضیح نداده که چطور ۴ سال پیش با سرعت نور رای ها شمرده شد و امسال که قرار بود با سرعت بیشتر بشمرن اینقدر طول کشید؟! جواب این سوال رو فقط وزیر کشور داد که گفت سرعت را فدای دقت نمیکنیم!!
  تعصب نداشته باشین و قبول کنین انتخابات ۴ سال پیش نرمال نبود، همین!

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۵۰ ق.ظ:

  من ۴ سال پیش تهران بودم و می تونم شهادت بدم روز ۲۳ خرداد انگار گرد مرگ پاشیده بودن رو این شهر، و خودتون هم حتمن شهادت می دین که اون روز هنوز هیچ اعتراضی شرو نشده بود! ولی من یک نفر که بخنده یا احساسی مبنی بر شادی داشته باشه تو سطح شهر ندیدم. همه یه سکوت عجیب غریب و غمباری داشتن.
  دوستان از شهرای دیگه م می تونن مشاهدات عینی شونو از اون روز بگن. چون ظاهرن ما قضیه ۴ سال پیشو بی خیال شیم برادران چماق به دستمون بی خیال نمی شن.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۴۳ ب.ظ:

  روز ۲۳ خرداد، اولین اتوبوس تو تهران آتش زده شد. یا تهران نبودید یا اینکه اون بالا بالاها داشتید سیر می کردید و ماهواره تماشا می کردید

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۲ ق.ظ:

  چرا ۴ سال پیش که دکتر با این اختلاف! رای اورد شهرای دیگه بجز تهران به محض اعلام نتیجه جشن نگرفتن؟؟

  شما مجال دادین ؟ جشنو از دماغمون در آوردین .

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ق.ظ:

  برادر من نخوندی مث اینکه! می گم بیست و سوم! هنوز کسی با دماغ شما کار نداشت!
  بعدم اصلن تهران فتنه خیزو ولش کن! بقیه شهرا چی؟ شهرای کوچیک چطور؟ چرا امسال یه جریان نشاط تو تمام مویرگای ایران جاری بود انگار ولی اون سال زهر غم ؟

  [پاسخ]

  کاظم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ق.ظ:

  شما تو شهرهای کوچیک بودی؟ زمان انتخابات ۸۸؟ چرا دروغ میگی؟

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۵ ق.ظ:

  من چه دروغی گفتم! من مشاهداتمو از تهران گفتم و گفتم بقیه بیان از شهرای دیگه بگن. البته خودمم خبر دارم! چون خانواده م تو یه شهر کوچیکن، عموم تو یه شهر کوچیکه دیگه، خاله هام تو یه شهر کوچیک دیگه و مادربزرگ و پدربزرگ و دایی م تو یه شهر کوچیک دیگه! ینی حداقل حال و روز ۴ تا شهر کوچیکو با سند زنده می دونم!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۵۰ ب.ظ:

  خوب خدا رو شکر خانواده شما تو کل کشور پراکنده اند و همه شهادت دادند که کل کشور ماتم زده بود و همه مردم دروغ تقلب رو باور کرده بودند. ما هم لابد اهل ایران نیستیم و از مریخ اومدیم و از هیچی خبر نداریم :)

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ق.ظ:

  و البته خدا رو شکر تو عصر اطلاعات چیزی مخفی نمی مونه. یه عکس مشابه اینایی که خبرگزاریا از شادی تو سراسر ایران منتشر کردن بیار مال سال ۸۸ مال هر شهری که دلت خواست!
  منظورم از خبرگزاریا بی بی سی و …. نیستن، همین خبرگزاریای خودمون، تابناک و خبرآنلاین و…
  یه عکس محض نمونه بیار که تو همین شهرایی که امسال جشن بود، بجنورد و سمنان و بلده و نی ریز و …سال ۸۸ یه نفر بوق زده باشه!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۴۶ ب.ظ:

  اون سال در همه شهرهای ایران جشن و سرور بود. جنابعالی که به گفته خودت تهران بودی، چطور از گوشه و کنار مملکت خبر داشتی؟

  اطلسی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱:۲۶ ب.ظ:

  پسر شجاع عزیز
  یکبار دیگه مطلب رو بخون البته این بار بدون تعصب!
  ۴ سال پیش ۲ صیح ۲۳ خرداد مشخص شد دکتر رییس جمهور شده، تا ۲۵ خرداد حتی تهران هم خیلی شلوغ نشده بود ولی در شهر به غیر از جشن دولتی سازمان یافته خبری از شادی مردمی نبود!
  اصلن فرض بر اینکه تهران اغتشاش شد!! شهرهای دیگه این کشور که ماشالله با اون قاطعیت به دکتر رای داده بودن چرا کسی نیومد یه بوق بزنه!
  امسال ولی به محض اعلام نتایج کل ایران از خوشحالی منفجر شد و تقریبا تو هر شهری کارناوال شادی و جشن مردم بود، اگه بدون تعصب به این حقایق نگاه کنین مشکلات ۴ سال پیش و ۸ سال آینده این مملکت حل میشه!

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۶:۳۷ ب.ظ:

  وقتی از ماهها پیش از انتخابات خاتمی حدود ۳۳ بار در صحت سلامت انتخابات تشکیک میکنه و حامیانشون هر نتیجه ای جز پیروزی رو فقط نشانه تقلب در انتخابات قلمداد میکردند!
  وقتی روزهای پیش از انتخابات حامیان موسوی با شعار “اگر تقلب بشه(یا به عبارتی اگر موسوی رای نیاره) ایران قیامت میشه” به حامیان احمدی نژاد نوید آمادگی برای یک جنگ خیابانی رو میدند!!!
  وقتی به خاطر رفتار وحشیانه حامیان موسوی حتی در روزهای پیش از انتخابات از ترس خسارت ، کار و بار کاسبها کساد میشه و مغازه ها بسته…!!
  و با این شعارها به نظام این پیام رو میدن که حتی پیروزی احمدی نژاد هم برابر ناامنی و خشونت!!
  وقتی موسوی (در حین رای گیری!!) خودش رو پیروز اتخابات معرفی میکنه و خاتمی پیام تبریک بین خودشون رد و بدل میکنن!
  ولی در زمان دیگری نتیجه انتخابات به نفع احمدی نژاد اعلام شد…
  این اتفاقات خود باعث ایجاد نوعی دوگانگی حسی و تردید میشد!
  پیروزی احمدی نژاد گرچه باعث خوشحالی بود ولی حامیانش جرئت ابراز این خوشحالی رو در مقابل حامیان موسوی نداشتند!
  در ضمن تا جایی که میدونم اگر نحوه ابراز خوشحالی رو هم که در نظر بگیرید متوجه میشید که راهبندان و رقصیدن بی مهابای دختر و پسر بین ماشینها بیشتر ازینکه نشانه خوشحالی باشه نشانه فوران عقده های درونی که فقط از طیف آزاد یخواه(!) این جامعه سر میزنه پس لزوما حامیان نظام برای ابراز شادی نباید درست مثل اونها رفتار کنند!
  ضمن اینکه اغتشاشات اراذل و اوباش حامی موسوی از همون ۲۳ خرداد کلید خورد که منظور احمدی نژاد از به کار گیری لقب خس و خاشاک در سخنرانی ۲۵ خرداد برای همین اوباشی بود که با آتش زدن اتوبوس و بانک و اموال عمومی به جان امنیت و آسایش مردم افتادند و پیروزی رو بر حامیانش زهر کردند!
  جشن رسمی برای ابراز خوشحالی مردم و اعلام رسمی پیروزی احمدی نژاد در اون شرایط لازم بود!
  اینم به یاد داشته باشید که اگر قرار باشه با ریختن یا نریختن مردم در کف خیابان تقلبی به اون وسعت اثبات بشه پس مردمی که هر سال در راهپیماییهای ۲۲بهمن و روز قدس شرکت با شکوهی دارند اصولا نباید شما رو به رسمیت بشناسند!!

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۷:۵۲ ب.ظ:

  جناب اطلسی
  من اهل یکیازشهرهای کوچک مازندران هستم . خودمان به اتفاق مردم شهر خیلی شادی کردیم و بوق و ..
  این چیزی بود که من دیدم و شرکت داشتم برادر من .
  شماها هنوز ذهنتان مسموم است و فکر میکنید اتفاقات و تفکرات اونی هست که شماها فکر میکنید و انتظار دارید !اما حقیقت اینطور نیست .

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۷:۵۳ ب.ظ:

  جناب عابر
  و در یک کلام ” از کوزه همان تراوت که در اوست ”
  جریانات سال ۸۸ دقیقأ، دقیقأ، دقیقأ همان رفتاریست که مردم جهان سوم انجام میدهند.

  شما پیگیر اخبار سایر کشورهای منطقه باشید خواهید دید که چنین رفتارهایی مرتب اتفاق می افتد.
  حتی جریانات زمان مصدق هم چیزی غیر از این نبود.

  خوب توجه کنید
  گویی مردم جهان سوم انرژی زیاد دارند!!!

  برخی فعالان اصلاح طلب وقتی آن همه احساسات قبل از انتخابات را دیدند، آن همه اجتماعات را دیدند… گفتند حیف است که از این انرژی و جنبش استفاده نکنیم!!
  حیف است این همه تجمع بدون استفاده رها شود!!!

  باور کنید ما جهان سومی ها ابتدا باید اخلاق و منش غربی ها را بیاموزیم.

 18. رضا
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۸:۲۶ | #18

  من متوجه اینکه شما هر از چندی از نقاط قوت احمدی‌نژاد می‌گید نمیشم. یعنی‌ چی‌ که می‌گی احمدی نژاد نقاط قوت هم داشت. به پزشکی که در طول ۸ سال طبابت از سر بیسوادی و استفاده از داروهای اشتباهی‌ باعث مرگ ۱۰۰ نفر میشه که جایزه نمیدان چون ۱۰۰۰ نفر دیگه رو نکشته .. ایشون وظیفش بوده کار کنه ولی‌ رفته با توهم و ندانم کاری کار رو رسونده به این‌جایی که دوست و دشمن از رفتنش شدند . خوب این یعنی‌ چی‌ که شما می‌گید نقاط قوت هم داشت.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱:۳۲ ب.ظ:

  بله همینطور است من هم وقتی این عبارت را می شنوم ناراحت می شوم.
  ناراحت می شوم که چه تصورات اشتباهی در جامعه ما وجود دارد.
  شخصیتهای بزرگ و توانا کسانی هستند که موفقیتهای بزرگی را کسب می کنند.
  آنگاه ما خوشحال می شویم که در چند مورد اشتباه نداشته است!!

  [پاسخ]

 19. غلامعلی یوسفی
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۸:۲۷ | #19

  جناب نیلوفر، مهران، حمید و اطلسی

  این جملاتی که می نویسم برایم غم انگیز است.
  احمدی نژاد، هم بینوایان بیچاره و بی سواد را فریب داد و هم نخبگان و صاحبنظران را بازی داد!!

  این آخری ها حتی تحلیلگران اصلاح طلب را هم به اشتباه انداخت، بعضأ می گفتند ” احمدی نژاد اخیرأ دارد اصلاح طلب می شود ” می گفتند احمدی نژاد ضد ولایت فقیه شده!!
  شما می گویید در واقعه ۸۸ دولت مخالفین را تحریک کرد، دولت رفتارهایی انجام داد تا تصور تقلب بوجود آید و …
  اینها همه درست اما شما بگویید چرا اصلاح طلبان یا سبزها به ” این راحتی فریب خوردند ” به این راحتی تحریک شدند، به این راحتی اشتباه کردند.

  بزرگترین اشتباه آنها این است که خطاهای رئیس جمهور را یکباره بحساب رهبر گذاشتند!! آیا اتفاقی از این بهتر برای احمدی نژاد وجود دارد، یعنی مخالفین و دشمنان خودش را بسمت رهبری منحرف کرد!!
  ” ” نمی دانم چه سری هست که احمدی نژاد در فریب دیگران اینقدر موفق است. ” “

  [پاسخ]

  حیران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۳ ق.ظ:

  “بزرگترین اشتباه آنها این است که خطاهای رئیس جمهور را یکباره بحساب رهبر گذاشتند”
  آقای یوسفی این دقیقا هدف اصلی جریان احمدی نژاد بود که اعتماد مردم را نسبت به عمود خیمه ی نظام که همان جایگاه ولی فقیه بودسلب نماید و آیت الله هاشمی رفسنجانی با تیزبینی تمام این هشدار را در نامه ی تاریخی بیان نمودند اما افسوس که شد آنچه نباید می شد
  “سر چشمه شاید گرفتن به بیل ، چو پر شد نشاید گرفتن به پیل”

  [پاسخ]

  اطلسی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱:۴۸ ب.ظ:

  جناب آقای یوسفی
  در عوام و خواص فریبی احمدی نژاد شکی نیست ولی بحث سر تحریکات دولت در سال ۸۸ نیست، بماند که تحریک و تحقیر زیاد دیدیم از رئیس دولت وقت!
  بحث من اینه که فریب تقلب را قبول ندارم و هنوز هم شبهات زیادی به اون انتخابات هست! از چگونگی نحوه ی اجرا تا نحوه ی شمارش آرا. چرایی قطع پیامک های تلفن های همراه که هیچ کس تا به امروز جواب قانع کننده ای نداده و هزار چرای دیگر که تاریخ تکلیف آنرا مشخص خواهد کرد.
  بحث فراتر از این حرفاست اقای یوسفی

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۲:۵۸ ب.ظ:

  بنده خودم به موسوی رای دادم ( بخاطر حمایت هاشمی و خاتمی )

  در هر حال جنبش سبز در جریانات ۸۸ لااقل ۵۰ درصد و بلکه بیشتر مقصر است.
  فرض کنیم تقلب گسترده ای رخ داده باشد باز هم جنبش سبز باید مراحل قانونی را طی می کرد. نه اینکه به خیابانها سرازیر شوند.

  رفتار غرب را با موضوع غنی سازی در نظر بگیرید، چقدر مدارا می کنند، چطور مراحل قانونی را یک به یک طی می کنند، چقدر با حوصله مذاکره وچانه زنی می کنند.
  حال آنرا مقایسه کنید با اعتراض جنبش سبز!! مانند آتش فشان در طی چند روز یا چند ساعت منفجر شدند.

  شاید بتوان گفت در جامعه ما تاکنون شخصیت بزرگ سیاسی متولد نشده، لذا ما با رفتارهای سیاستمدارنه آشنا نیستیم.
  وقتی حکومت پیشنهاد بررسی توسط یک کمیته را میدهد نپذیرفتن آن قابل دفاع و قابل توجبه نیست.
  . . .
  حقیقت یک کلمه است راه نجات ما هم ، همان یک کلمه است.

  صد و پنجاه سال است که تلاش می کنیم داشته های غرب را بدست آوریم داشته هایی مانند احزاب آزاد، روزنامه های آزاد، انتخابات آزاد، …
  اما هیچوقت سعی نکردیم رفتار و اخلاق آنها را بیاموزیم.

  ببینید آنها چقدر دیر عصبانی می شوند، چقدر دیر ناامید می شوند، چقدر دیر دست به ستیز می زنند، چقدر حوصله دارند،
  ” ” چقدر سعی می کنند تا تمام مسائل را با گفتگو حل کنند ” “

  [پاسخ]

  آزادی(آزادی) پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۴:۳۵ ب.ظ:

  احزاب آزاد، روزنامه و مطبوعات آزاد، رسانه ی آزاد … همه اینا میتونن تریبونی بشن برای رسوندن همین حرفهای شما!!
  التماستون میکنم موضوع به این سادگی رو درک کنید…باید آب باشه تا بتونی شنا یاد بگیری….باید آب باشه تا بتونی شنا یاد بگیری…باید آب باشه تا بتونی شنا یاد بگیری…باید آب باشه تا بتونی شنا یاد بگیری…

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۵:۰۹ ب.ظ:

  شما مانند شاگرد تنبل یا بی استعدادی هستید که علت عدم موفقیت خود را نداشتن امکانات ذکر می کند!!
  غافل از اینکه متناسب با همان امکاناتی که داشته، موفقیتی کسب نکرده است!!

  در مصر الان آب هست اما آنها چه می کنند!!؟
  باید مردم ابتدا به مرحله ای از رشدیافتگی برسند سپس بدیهی است که فضای باز به افزایش این رشدیافتگی کمک خواهد کرد.
  پس از ۱۳۲۰ ما دوازده سال طلایی داشتیم، فضایی کاملأ آزاد. نتیجه چه شد؟ سال به سال بر ” بد رفتاری ها ” افزوده شد در سالهای پایانی حتی ترور هم در جامعه شایع شد، روزنامه ها در پایان این دوازده سال بهتر نشده بودند که بماند، جز فحش دیگر چیزی نمی نوشتند!!

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۵ ب.ظ:

  جناب یوسفی مراحل قانونی یعنی شکایت قربانیان کهریزک و در پایان جریمه ۴۰۰ هزار تومانی در مقابل ۴ قتل . ناقابل قتلی ۱۰۰ هزار تومان

  حمید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۱:۴۲ ق.ظ:

  آقای یوسفی عزیز
  من اصلا در اعتراض ها شرکت نکردم و مخالف بروز تنش در جامعه بودم. من هم مثل شما اعتقاد داشتم که باید از طرق قانونی پیگیری کرد. حرف من در این نبود که اعتراض ها به جا و درست بود. حرف من این بود که این اعتراضها در پاسخ به رفتارهای نادرستی بود که پیش از انتخابات صورت گرفته بود.
  قابل ذکره که در انتخابات قبلی اعتراض نکردم اما در صورتی که همان روند در این انتخابات هم تکرار می شد اعتراض می کردم.

  [پاسخ]

 20. کاظم
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۹:۲۹ | #20

  آقای تیرگر بخواند

  طبق آمار رسمی موجود نزدیک به ۲۹۶ مرکز و موسسه آموزشی غیر انتفاعی براساس مجوز وزارت علوم در کشور به امر آموزش می پردازند. در بین نام های صاحبان مختلف این مراکز آموزشی اسامی برخی صاحبان دانشگاه های غیر انتفاعی به دلیل شهرت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آشناتر از سایرین به شمار می رود. اسامی برخی از موسسات غیر انتفاعی را به همراه صاحبان مشهور آنها: ۱- فاضل اردشیر لاریجانی برادر رئیس مجلس شوای اسلامی – “دانشگاه غیرانتفاعی طبری” در بابل ۲-سعدالله نصیری قیداری – مؤسسه غیرانتفاعی “عبدالرحمن صوفی” در زنجان ۳-محمدمهدی زاهدی وزیر علوم دولت نهم، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس – مؤسسه غیرانتفاعی کرمان در کرمان ۴-حسین عبده تبریزی – دبیر کل بورس دولت نهم- مؤسسه غیرانتفاعی “پژوهش صنایع ایران ” در قزوین ۵- حمیدرضا ناطق نوری – مؤسسه غیرانتفاعی “محدث نوری ” در شهرستان نور ۶ -خرازی وزیر خارجه دولت خاتمی – مؤسسه غیرانتفاعی مهر البرز در تهران ۷- مرتضی حاجی وزیر آموزش و پرورش- مؤسسه غیرانتفاعی “علوم و فنون ” در مازندران ۸- مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس، دبیر کل حزب مردمسالاری- مؤسسه غیرانتفاعی “فضیلت ” در سمنان ۹-علیرضا محجوب نماینده مجلس- مؤسسه غیرانتفاعی “کار ” در قزوین ۱۰- خانواده هاشمی رفسنجانی و ناصر باهنر – مؤسسه غیرانتفاعی “رفاه ” در تهران ۱۱- محمدباقر قالیباف، شهردار تهران – موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی- غیردولتی خراسان- مشهد ۱۲- موسوی لاری، وزیر کشور دولت خاتمی – مؤسسه غیرانتفاعی «ارشاد» دماوند ۱۳- علی اکبر متکان، معاون اداری مالی وزیر علوم- مؤسسه غیرانتفاعی «پردیسان»در فریدون کنار ۱۴- حسین نادری منش، معاون آموزشی وزارت علوم- مؤسسه غیرانتفاعی «ربع رشیدی »در تبریز ۱۵- آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس سابق قوه قضائیه – موسسه قضایی غیرانتفاعی «عدالت» در تهران ۱۶- محمود احمدی نژاد، رئیس دولت نهم و دهم که به تازگی مجوز تاسیس دانشگاه غیر انتفاعی “ایرانیان” را در تهران دریافت کرده است.

  بنیاد باران پس از پایان دوره دوم ریاست جمهوری محمد خاتمی با همکاری چند تن از وزیران و استانداران پیشین وی راه اندازی شد. «هیئت دولت» درواپسین روزهای عمر دولت اصلاحات در اقدامی عجیب طیّ مصوّبه ای نام «بنیاد» را به لیست “مؤسّسات قانون استخدام کشوری” اضافه کرد.
  هیئت موسس باران همان گونه که از ماموریت هایش برمی آمد چهار تن از معاونان پیشین خاتمی و دو تن از وزیران دولت هشتم بودند. «حسن حبیبی» و «محمدرضا عارف» که به ترتیب در دولت های هفتم و هشتم در جایگاه معاون اولی خاتمی امور دولت را رتق و فتق می کردند در کنار «محمد باقریان» و «محمد ستاری فر» از نزدیک ترین مشاوران خاتمی به همراه «جعفر توفیقی» وزیر علوم و «سیدصفدر حسینی» وزیر اقتصاد مسئولیت تاسیس بنیاد باران را بر عهده گرفتند.

  شورای عالی بنیاد، هیئت مدیره ای به ریاست «محمدرضا عارف» -که«مرتضی حاجی»، «حبیب الله بی‌طرف»، «جمشید انصاری»، «محمد شریعتمداری»، «بیژن نامدارزنگنه» و «محسن صفایی فراهانی» در آن عضویت داشتند- را مسئول راهبری بنیادی کرد که ریاست آن برعهده «سیدمحمد خاتمی» بود. هیئت مدیره، «جمشید انصاری» استاندار خاتمی در آذربایجان غربی را نیز به عنوان مدیرعامل بنیاد برگزید و بنیاد رسماً فعالیت خود را از آذر ۱۳۸۴ آغاز کرد.

  [پاسخ]

 21. ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۹:۴۶ | #21

  اکبر گنجی در وبسایت رادیو فردا می‌نویسد: محمد خاتمی در جلسات خصوصی گفته که در انتخابات ۸۸ تقلب صورت نگرفته، مصطفی تاج‌زاده گفته تقلب موثر صورت نگرفته است. محمد موسوی خوئینی‌ها نیز پس از شنیدن گزارش «علی‌اکبر محتشمی‌پور» و عبدالواحد موسوی لاری در مجمع روحانیون مبارز درباره تخلفات انتخابات ۸۸، در همان زمان با تظاهرات خیابانی مخالفت کرده و فعالان اصلاح‌طلب بسیاری از شهرها نیز گفته بودند که آرای خوانده شده واقعی بوده است.

  [پاسخ]

 22. غریبه
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۰ | #22

  با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین
  همونطور که بارها گفتم دوست دارم در اینجا بیشتر خواننده باشم تا نظردهنده – و بویژه بعد از پیروزی دولت تدبیر و امید در این نظرم راسختر شده ام – تا از همین رو بشه به خیلی از اتفاقات و دیدگاه ها و نظرات موافقان و مخالفان و به کم و کیف افکار طیف های مختلف فکری واقف بشم اما این امید عزیز یه کارهایی میکنه که قلقلکم میده ساکت نشینم لذا:
  ۱- این کار امید عزیز که به زعم خودش یه نوع مچ گیریه!! بیشتر کار کساییه که کم میارن و به جای اینکه جواب مستدل و منطقی به مخالفینشون بدن، میگردن تا دو تا تناقض توی حرف طرف مقابل پیدا کنن و اونو علم کنن تا به خواستشون برسن ولی نمیدونن که برای اثبات خودت، بیشتر از اینکه طرف مقابلت رو ناتوون نشون بدی باید تنها و تنها تواناییهات رو اثبات کنی و بس!! بگو خب!!!
  ۲- حتما این ضرب المثل رو شنیدی که میگه “مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه” خب این حکایت حال و روز قبل از انتخابات ماست. حتما انتظار داری با اون اتفاقات و جنایات ۸۸ – که دوستان بارها و بارها در همینجا به اون اشاره کردن و دلیلی برای ردشون نداری مثل کشتارها و بگیر و ببندها و ضرب و شتم ها و تجاوزها و شهید دزدیها و …. که هیچ انسان برحقی فکر انجام یک موردش رو هم به ذهنش نمیاره – ما بیایم از لطف و مرحمت و رافت!! دولت کریمه دم بزنیم و بدون هیچ اخطار و انذاری، از دیگران بخواهیم تا به حکومت و انتخابات اون اعتماد کنن؟؟ اون هم انتخاباتی که با رد صلاحیت ها آغاز شد و با تهدیدها و تهمت ها و دریدگی های امثال ح.ش !!! – که هیچگاه با “حُش “هم قابل مهار نیست – ادامه داشت؟
  ۳- هر کسی با کمترین بهره از عقل و دانایی ، اگر در سطح جامعه میگشت و با خواست مردم کوچه و بازار کمترین شناختی پیدا میکرد – که نتیجه آن را در انتخابات دیدیم – و بعد میامد و در اینجا نظرات امثال پسر شجاع را – که خود را وصل به اصل نظام و رهبری می خوانند!!! – میخواند که “جلیلی را نفر اول و روحانی و عارف را نفرات آخر انتخابات” میدانست !!! طبیعی است که اینگونه عکس العملی از خود بروز میداد ” که دولتیان دوباره سرمست قدرت شده و در صدد اشتباه دیگری هستند” ، که اگر اینگونه فکر نکند باید در عقل و خرد او شک کرد . بعید میدانم با این استدلال مخالف باشی هر چند که باز هم میایی و ما را به سفسطه و مغلطه و قمپوزدر کردن متهم میکنی.
  ۴- موردی را که در شماره ۳ اشاره کردم در انتخابات ۸۸ و در ابتدای روز ۲۲ خرداد هم دیدم و هم شنیدم که چند نفر از آشنایان!!! همکار برادران کودتا به عینه بنده را از هرگونه فعالیت و تلاشی برحذر داشتند و این نکته را گوشزد که : ” از ساعت ۱۲ امشب مقرر است که اعلام آرای احمدی نظرنزدیک – بدون توجه به نتایج سر صندوق ها – با ۶۹-۷۰ درصد و موسوی با ۲۹-۳۰ درصد شروع و در نهایت محمود جون با اعلام ۶۳ – ۶۴ درصد رئیس جمهور شود!!! همین خاطره بد کافی بود تا تلاش کنیم دوباره در آن مخمصه گرفتار نشویم.
  ۵- کاش برای رهایی خود از این مخمصه فکری خودساخته ، حداقل انصاف را به خرج میدادی و سایر مطالب برخی از دوستان را هم ذکر میکردی – از جمله خود مرا – که در عین بدبینی به عملکرد نظام در برگزاری انتخابات باز هم همه را به مشارکت حداکثری در انتخابات و بستن همه راه های تقلب از جانب حکومت دعوت میکردیم کاری که برخی آقایان!!! به جهت پائین بودن تعداد همفکرانشان با آن (مشارکت حداکثری ) مخالف بودند یا حداقل تمایلی به آن نشان نمیدادند.
  ۶- اگر مرا متهم به نیت خوانی نمیکنی باید بگم – این جمله را در روزهای منتهی به انتخابات هم بارها اشاره کردم – که همین دست و پا زدن های برخی از آشنایان!! برای اعتلاف کاندیداها و تمرکز روی یک کاندیدا، به نوعی ایجاد زمینه ای مساعد برای یک رقابت نزدیکتر و در نهایت سهل والوصول بودن تقلبی دیگر بود که البته با سرمست شدن برخی از آشنایان دیگر و تازه کار بودنشان این امر محقق نشد و اختلاف آرا آنقدر بود که فهمیدند در صورت حماقت مجدد ، دیگر ” نه از تاک نشان ماند و نه از تاک نشان”
  ۷- یک فرض اینجا مطرح میکنم که دوست دارم امید جان شخصا به آن پاسخ دهد: فرض کنیم شما مجبور به ترک موطن خود هستید از نقطه ای به نقطه دیگر ، – مثلا از عرض یک رودخانه – و در این راه طولانی مجبورید از تنها وسیله موجود که احتمالا قایقی سوراخ با موتوری معیوب و سکانداری ناشی و مخالف شماست – و قبلا هم از او و قایقش ضرب شصتی را نوش جان کرده اید – عبور کنید، آیا اتکای دوباره شما به این وسیله و صاحبش و استفاده مجدد از آن، نشاندهنده بی عیب و نقص بودن آنها و عیب و ایراد داشتن خود شماست؟؟ البته فرض محال که محال نیست!!
  ۸- یک خواهش دیگر هم دارم که لطف فرموده نام و مشخصات یک نفر، فقط یک نفر را اعلام کنید که در دوره قبل به احمدی رای داد و اینبار به حسن روحانی!!! در مقابل من نام ۵ نفر را میبرم که در دوره قبل به موسوی رای دادند و اینبار به قالی باف یا رضایی – این یعنی حداقل ۱۸ میلیون از ۳۶ میلیون در دوره قبل هم به موسوی رای دادند که قطعا به این تعداد باید بسیاری از مخالفان احمدی در سال ۸۸ که امسال رای ندادند را اضافه کرد. البته نگو که این استدلال درست نیست چرا که خود شماها بارها طی این مدت با استناد به همین دیالوگ گفته اید که رای نداده ها به دکتر روحانی در جبهه مخالف اصلاحات و یار غار اصول گرایان هستند!!! یعنی ۱۸+۱۰ میلیون طرفدار برای خودتان دست و پا میکنید بماند که این روزها دکتر روحانی رو هم جزء جبهه خود دانسته و با فراموش کردن حرف ها و نوشته های آنچنانی خود در دو سه ماهه گذشته او را مادرزاد اصولگرا و ….. معرفی میکنید بابا رو رو برم!!!
  ۹- در پایان انتظار بیشتری از امید حسینی میره که ایکاش حسینی با این ید طولا در امر سیاست و سیاست زدگی و قلم فرسایی، حداقل به مباحثی بپردازه که به جای تلاش بیهوده برای بالا بردن خود و رای و نظر نویسنده، بیشتر دغدغه افزایش شعور و دانش مخاطب را در خود داشته باشه. چیزی که توی این پست نشونه ای از اون نیست!!
  حرف زیاده ولی همین مقدار برای اهل تفکر کافیست!
  بدرود

  [پاسخ]

  کاظم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۱ ق.ظ:

  ما که هزار بار برای انتخابات ۸۸ دلیل آوردیم
  لطفا این لین رو دوباره مطالعه بکنید

  http://alef.ir/vdci5zaq.t1apw2bcct.html?63154

  [پاسخ]

  اطلسی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۲:۱۵ ب.ظ:

  کاظم جان
  من این لینک رو دیدم، از سوال ۴۶ تا ۶۰ توی این لینک بود. نکته ی جالب اینجاست که شما میگی ما هزار بار دلیل اوردیم ولی در همین لینک تقریبا همه ی سوال ها بی جوابه و نهایتا گفته به وزارت کشور یا شورای نگهبان ارجاع دادیم و منتظر جوابیم!

  [پاسخ]

  حیران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۳:۳۶ ب.ظ:

  هزار بار دلیلتان ۹۹۹ با جمله ی بسیار دندان شکن”این سوال عینا برای روابط عمومی وزارت کشور ارسال شد و منتظر و پیگیر پاسخ آن هستیم.”

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۴۸ ب.ظ:

  جالبه! این کار من شده نوعی کم آوردن! یعنی من اگه برم حرف و نظر کسانی رو منتشر کنم که می گفتند همه چیز نمایشه و انتخاباتی در کار نیست و رایی شمرده نمیشه و رییس جمهور قبلا انتخاب شده، از نظر این آقای غریبه کم آوردم. خدا رو شکر معنی کم آوردن رو فهمیدم :)

  [پاسخ]

 23. کاظم
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۷ | #23

  هیچ وقت نخواستم از ادبیات خودتون استفاده کنم اما مجبور شدم

  پیام تبریک خاتمی به موسوی!

  سایت یاری نیوز ساعت ۱۲:۱۰ روز ۲۳ خرداد، به نقل از خاتمی، خبر پیروزی میرحسین موسوی در دور نخست انتخابات را مخابره نمود، همچنین سایت جمهوریت در ساعت ۲۱:۰۶ خبری را با عنوان خاتمی به میرحسین تبریک گفت” منتشر کرد.

  “سید محمد خاتمی” رئیس جمهور اسبق کشور ضمن حضور در حسینیه جماران و انداختن رأی خود به صندوق، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: « همه باید آنچه مردم انتخاب می‌کنند، بپذیرند و از رأی مردم تمکین کنند» وی در ادامه تأکید کرد: «همه شواهد امر حاکی است که مهندس موسوی انتخابات را برده است اما من پیشگو نیستم.»

  ما میگفتیم احمدی نژا د دورو برش جادوگر و جن هست مثه اینکه خاتمی خودش پیشگو جادوگر بوده

  حتما این دوره خاتمی خوب نتونسته پیشگویی کنه روحانی رای اورده

  [پاسخ]

 24. تیرگر
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۱:۵۵ | #24

  آقا حالا که همه چی آرومه ، بفرمائید انشاء الله اسراء و گروگان ها را کِی آزاد میکنید !!?
  نظام که ثبات داره ،مردم هم که حرف فتنه گرهارو قبول ندارن. این فتنه گرهای مزدور یک اقلیتی هستند که مردم آگاه و همیشه در صحنه به اینا توجهی ندارن. پس نگه داشتن اینا در زندان و حصر {انصافا از زندانی شدنم بدتره} چه توجیهی داره! ؟
  رای مارو که پس ندادید ،حداقل گروگان های ما را پس بدهید :grin:

  [پاسخ]

  کاظم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰ ب.ظ:

  آقای تیرگر بخواند

  طبق آمار رسمی موجود نزدیک به ۲۹۶ مرکز و موسسه آموزشی غیر انتفاعی براساس مجوز وزارت علوم در کشور به امر آموزش می پردازند. در بین نام های صاحبان مختلف این مراکز آموزشی اسامی برخی صاحبان دانشگاه های غیر انتفاعی به دلیل شهرت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آشناتر از سایرین به شمار می رود. اسامی برخی از موسسات غیر انتفاعی را به همراه صاحبان مشهور آنها: ۱- فاضل اردشیر لاریجانی برادر رئیس مجلس شوای اسلامی – “دانشگاه غیرانتفاعی طبری” در بابل ۲-سعدالله نصیری قیداری – مؤسسه غیرانتفاعی “عبدالرحمن صوفی” در زنجان ۳-محمدمهدی زاهدی وزیر علوم دولت نهم، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس – مؤسسه غیرانتفاعی کرمان در کرمان ۴-حسین عبده تبریزی – دبیر کل بورس دولت نهم- مؤسسه غیرانتفاعی “پژوهش صنایع ایران ” در قزوین ۵- حمیدرضا ناطق نوری – مؤسسه غیرانتفاعی “محدث نوری ” در شهرستان نور ۶ -خرازی وزیر خارجه دولت خاتمی – مؤسسه غیرانتفاعی مهر البرز در تهران ۷- مرتضی حاجی وزیر آموزش و پرورش- مؤسسه غیرانتفاعی “علوم و فنون ” در مازندران ۸- مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس، دبیر کل حزب مردمسالاری- مؤسسه غیرانتفاعی “فضیلت ” در سمنان ۹-علیرضا محجوب نماینده مجلس- مؤسسه غیرانتفاعی “کار ” در قزوین ۱۰- خانواده هاشمی رفسنجانی و ناصر باهنر – مؤسسه غیرانتفاعی “رفاه ” در تهران ۱۱- محمدباقر قالیباف، شهردار تهران – موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی- غیردولتی خراسان- مشهد ۱۲- موسوی لاری، وزیر کشور دولت خاتمی – مؤسسه غیرانتفاعی «ارشاد» دماوند ۱۳- علی اکبر متکان، معاون اداری مالی وزیر علوم- مؤسسه غیرانتفاعی «پردیسان»در فریدون کنار ۱۴- حسین نادری منش، معاون آموزشی وزارت علوم- مؤسسه غیرانتفاعی «ربع رشیدی »در تبریز ۱۵- آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس سابق قوه قضائیه – موسسه قضایی غیرانتفاعی «عدالت» در تهران ۱۶- محمود احمدی نژاد، رئیس دولت نهم و دهم که به تازگی مجوز تاسیس دانشگاه غیر انتفاعی “ایرانیان” را در تهران دریافت کرده است.

  بنیاد باران پس از پایان دوره دوم ریاست جمهوری محمد خاتمی با همکاری چند تن از وزیران و استانداران پیشین وی راه اندازی شد. «هیئت دولت» درواپسین روزهای عمر دولت اصلاحات در اقدامی عجیب طیّ مصوّبه ای نام «بنیاد» را به لیست “مؤسّسات قانون استخدام کشوری” اضافه کرد.
  هیئت موسس باران همان گونه که از ماموریت هایش برمی آمد چهار تن از معاونان پیشین خاتمی و دو تن از وزیران دولت هشتم بودند. «حسن حبیبی» و «محمدرضا عارف» که به ترتیب در دولت های هفتم و هشتم در جایگاه معاون اولی خاتمی امور دولت را رتق و فتق می کردند در کنار «محمد باقریان» و «محمد ستاری فر» از نزدیک ترین مشاوران خاتمی به همراه «جعفر توفیقی» وزیر علوم و «سیدصفدر حسینی» وزیر اقتصاد مسئولیت تاسیس بنیاد باران را بر عهده گرفتند.

  شورای عالی بنیاد، هیئت مدیره ای به ریاست «محمدرضا عارف» -که«مرتضی حاجی»، «حبیب الله بی‌طرف»، «جمشید انصاری»، «محمد شریعتمداری»، «بیژن نامدارزنگنه» و «محسن صفایی فراهانی» در آن عضویت داشتند- را مسئول راهبری بنیادی کرد که ریاست آن برعهده «سیدمحمد خاتمی» بود. هیئت مدیره، «جمشید انصاری» استاندار خاتمی در آذربایجان غربی را نیز به عنوان مدیرعامل بنیاد برگزید و بنیاد رسماً فعالیت خود را از آذر ۱۳۸۴ آغاز کرد.

  [پاسخ]

  آزادی(آزادی) پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ب.ظ:

  آقا آروم چیه؟ کاندیدای منتخب و مورد حمایت فتنه گرا تو انتخابات توسط مردم (!) شده رئیس جمهور! تازه کار کفن پوشا شروع شده. شما میگی فتنه گرای اصلی رو آزاد کنن؟ الان که دیگه مردم پشت نظام نیستن تا نظام با خیال راحت به اموراتش بپردازه! اما بالاخره خدا بزرگه….راههای دیگه ای هم هست واسه حفظ قدرت و بقا و اینا!

  من پیشنهاد میکنم شما همینجا درخواستی که مطرح کردی رو پس بگیر تیرگر جان : )

  [پاسخ]

  آزادی(آزادی) پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ب.ظ:

  ضمنا از همه ی دوستان دعوت میکنم تو این شرایط بحرانی پیشنهادات خودشون رو در خصوص انواع راه حل برای حفظ اقتدار نظام مقدس ارائه بدن. به بهترین پیشنهاد جایزه ی ارزنده ای تقدیم خواهد شد.
  با تشکر

  [پاسخ]

  تیرگر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۳:۲۳ ب.ظ:

  :)

  [پاسخ]

  راستگو پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۵:۱۲ ب.ظ:

  والا تا وقتی که این به قول ما «سران فتنه» و به قول شما «مظلومان پاک تر از ملائکه»، شکرایی رو که خوردن رو بالا نیارن و گندایی رو که زدن رو جبران نکنن و از مردم عذر خواهی نکنن، مردم حتی به آزادی اینا هم فکر نمی کنن.

  البته اگه الآن حس «خود مردم پنداری» و دیگر «جماقدار انگاریتون» گل نکنه و رگ غیرت ما بی شماریمتون نزنه بیرون!!!

 25. کاظم
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۲:۰۹ | #25

  سلام آقا امید امروز یه مطلب در مورد فلسفه علم خوندم

  آقای پوپر جایی در نقد مارکسیست ها نوشته بود که : ((این ها تا جایی تجربه را قبول دارند که به نفع خودشان حرف بزند))

  یاد بعضیا افتادم که میگن اگه ما رای بیاریم انتخابات درسته
  اگه رای نیاریم تقلب شده هرجا منفعتشون باشن میگن هرجا هم نباشه سکوت و هیچی نمیگن

  [پاسخ]

  با بک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶ ب.ظ:

  وقتی یک مکتبی وطنی در تایید حرفش نقل قول از پوپر میاره عرش خدا میلرزه. به حق پنش تن

  [پاسخ]

  اطلسی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۲:۰۵ ب.ظ:

  کاظم جان
  بیدار که نمیشی! امیدوارم خوابت سنگین باشه و خودتو به خواب نزده باشی برادر!
  ۱- چرا ۲۴ ساعت قبل از انتخابات ۸۸ پیامک ها قطع شد بصورت خودجوش؟!
  ۲- چرا آرا با اینکه بیشتر بود با سرعت نور شمارش شد ولی بعد از ۴ سال با اینکه چند میلیون رای کمتر بود و حتی قرار بر این بود که با سرعت بیشتر شمارش بشه اینقدر دیر اعلام شد؟!
  ۳- چرا ۴ سال پیش مشارکت مردم در بسیاری از حوزه های رای گیری بالای ۱۰۰% و حتی به ۱۳۰-۱۴۰% هم رسید؟
  نکنه که خیلی سریع و شلخته تنظیم شده بودن؟؟

  [پاسخ]

  حیران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۳:۲۴ ب.ظ:

  اطلسی جان جالب‌تر این‌که سایت«الف» در ساعت ۴۶ دقیقه بامداد ۲۳خرداد، با قطعیت نوشت: «محمود احمدی‌نژاد برای ۴ سال دیگر به عنوان رئیس‌جمهور اسلامی ایران انتخاب می‌شود»

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۶:۴۸ ب.ظ:

  در مورد صحت و سقم اطلاعات ارائه شده توسط فتنه گران معمولا تردید هست!
  ولی بر فرض درستی این حرفتون به نظرم این تاریخ و ساعت از ۱۲:۱۰ دقیقه ظهر ۲۲ خرداد(در حین رای گیری ) که سایت یاری به نقل از خاتمی موسوی رو پیروز انتخابات دور دهم اعلام میکنه (!)، قابل قبول تر باشه!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۵۶ ب.ظ:

  صدبار بلکه هزار بار به این سوالات جواب داده شد. منتهی شما گوشی برای شنیدن نداشتید.
  پیامکها قطع شد چون دقیقا شب انتخابات، اطرافیان آقای هاشمی از طریق سایت آفتاب و آینده خبری رو منتشر کردند که به سرعت پیامک هم شد. این خبر دروغ مدعی بود که رهبر انقلاب در دیدار با هاشمی گفته مردم جواب دروغگوها رو میدن! این پیامک دروغ داشت منتشر می شد که دفتر رهبری در اطلاعیه ای اون رو تکذیب کرد. حتی خود رهبری هم فردا صبح موقع رای دادن، شخصا این خبر رو تکذیب کردند.
  جالبه در دروغ گفتن و انتشار دروغ کسی به پای دوستان شما نمی رسه، بعد که جلوی انتشار این دروغها رو می گیرن، طلبکارید که چرا پیامک ها قطع شده

  [پاسخ]

  راستگو پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۵:۲۲ ب.ظ:

  یاد قضیه ی گاو بنی اسرائیل افتادم! حالا بماند.
  منظورم اینه که اگر سریع بشمارن، میگید وای! اگر کند بشمارن، میگید وای!
  ولی اتفاقاً اگر اخبار رو دنبال می کردید، متوجه می شدید که این دوره هم برخی از شهرا بیشتر از ۱۰۰% مشارکت داشتن. که این به خاطر گردشگری و مهاجرت و این جور چیزاست. مثلا من خودم توی شهر محل تولدم زندگی نمی کنم ولی موقع رأی دادن گاهی می رم محل تولدم رأی می دم.
  بعدش هم اصلاً عقل قبول نمی کنه که وقتی یه همچین به قول شما«تقلب گسترده» ای صورت می گیره، انقدر شلخته باشه. دانشجوی ما برای تقلب سر جلسه ی امتحان، هزار و یک ترفند بلده که لو نره. اونوقت اگر کسی بخواد تقلب کنه اونم تو انتخابات، انقدر واضح؟!
  نه عقل شما قبول می کنه؟!

  [پاسخ]

 26. مرجان
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۹ | #26

  آقای حسینی شما بخش مقالات درخواستی ندارید؟!‌ D:

  میخواستم اگه امکان داشته باشه مطالبی در مورد بیژن زنگنه و قرارداد کرسنت بنویسید یا حداقل منابع مطمئنی معرفی کنید که بتونم مطالعه کنم. با سرچهای همینجوری انقدر مطالبی که میخونم متناقضه که واقعا نمیتونم بفهمم حقیقت ماجرا چیه.
  آیا واقعا این قرارداد ننگین بوده یا منافعی هم برای ایران داشته؟
  ممنون میشم جوابم رو بدید.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۵۲ ب.ظ:

  سلام
  درباره زنگنه تو اینترنت فکر کنم مطالبی هست. نامه آقای روحانی درباره زنگنه هم هست. این :
  http://www.jahannews.com/vdcaiene049nwy1.k5k4.html

  [پاسخ]

 27. پای اعتقاد…
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۵:۲۰ | #27

  جناب شجاع مثلاچه آدرسی بایدبزارم؟یه دونه ازاون ایمیلاتوبده به ما!

  [پاسخ]

  پای اعتقاد... پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۷:۵۹ ب.ظ:

  جناب شجاع منظورتون ازآدرس چیه؟

  [پاسخ]

 28. ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۹:۵۴ | #28

  اکبر گنجی گفته :
  محمد خاتمی در جلسات خصوصی گفته که در انتخابات ۸۸ تقلب صورت نگرفته، مصطفی تاج‌زاده گفته تقلب موثر صورت نگرفته است. محمد موسوی خوئینی‌ها نیز پس از شنیدن گزارش «علی‌اکبر محتشمی‌پور» و عبدالواحد موسوی لاری در مجمع روحانیون مبارز درباره تخلفات انتخابات ۸۸، در همان زمان با تظاهرات خیابانی مخالفت کرده و فعالان اصلاح‌طلب بسیاری از شهرها نیز گفته بودند که آرای خوانده شده واقعی بوده است.

  [پاسخ]

 29. مهران
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۰:۱۸ | #29

  امید حسینی:

  “… ولی تقلب یه رفتار اختیاری هست. برحسب قضا و قدر اتفاق نمی افته. با دخالت انسان و حکومت رخ میده”

  دقیقا منظور من هم همین است که تقلب یک بیماری نیست که همیشه اتفاق بیافتد.

  مقدمه:
  من هدفم کل کل کردن نیست. این هم مشخص است که نه من به خاطر دل پری که از نظام دارم و نه تو که برایت نظام مقدس است، هیچکدام دیدگاه بیطرفانه‌ای نسبت به اینگونه مسائل نداریم. هدف من پیدا کردن «حداقل‌هایی» است که روی آن به توافق رسیده و شاید هم یک زمانی در آینده بتوانیم از «من» و «تو» ها یک «ما» ساخته و کشورمان را به جلو ببریم.

  تقلب یک پروسه است و هدف دارد. باید موقعیتی پیش بیاید که تقلب موضوعیت پیدا کند. در دوران تحصیل در دانشگاه یکبار حالتی پیش آمد که مشکل ساز شد. چند روز بیشتر به امتحان نمانده بود و من یاد نگرفته بودم. خلاصه نشستم سبک سنگین کردم و نقشه یک تقلب را ریختم. سبک سنگین از این جهت که بلاخره آدم باید با خودش به خاطر کاری که می‌خواهد بکند، کنار بیاید. خودم را توجیه کردم که این مواردی که باید امتحانش را بدهم، زیاد به درد من نخواهد خورد. تازه اگر من زمانی در آینده نیازی داشتم، همان موقع کتاب می‌گیرم و می‌خوانم.

  برگردیم به انتخابات. از دید کوتاه من در انتخابات ۹۲ مسئله در نهایت به انتخاب بین قالیباف و روحانی ختم می‌شد. یعنی اگر بخواهیم به مسئله تقلب فکر کنیم، موضوعیتش این بود که ظاهرا با تقلب قالیباف را برنده اعلام کنیم. حالا بیاییم این دو را با هم مقایسه کنیم که کدام یکی برای نظام بهتر است؟ از دید «کوتاه» من اگر از این بگذریم که پست های پی‌در پی اخیر می‌خواست ناخوشنودی اصولگرایان را به ما القا کند، روحانی به مراتب مناسبتر برای نظام است. رفتارهای روحانی قابل پیشبینی بوده و رفتار او طی سالهای گذشته یک برداشتی را ارائه داده است، که می‌شود طبق آن عمل کرد. حالا شماها اصرار دارید که اگه نظام کارش تقلب بود، ۲۵۰ هزار تا رو می‌تونست جابجا کنه! آخه برای چه؟ مگه نظام عقلشو از دست داده که برای انتخاب یک نامناسبتر به تقلب روی بیاورد؟

  انتخابات ۸۸ اصلا با این انتخابات قابل مقایسه نیست. آنجا انتخاب بین احمدی‌نژاد و موسوی بود. یعنی دو قطب متضاد جامعه.

  اینها افکار من نوعی می‌باشد. اگر می‌خواهیم همدیگر را بفهمیم، باید یک کمی به افکار همدیگر هم آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم روش‌های مناسبی برای قانع کردن همدیگر پیدا کنیم. با تکرار جواب‌های از پیش آماده شده و حالگیری از همدیگر ما قدمی به جلو حرکت نمی‌کنیم. شکاف در جامعه بدترین بلاییست که می‌تواند در یک کشور وجود داشته باشد.

  در آخر می‌خواستم به یک ایراد منطقی هم اشاره کنم و آن این عدد ۱۱ میلیون می‌باشد. معمولا وقتی سر یک موضوعی دعواست، دیگر استناد کردن به اطلاعات جانبی آن موضوع خطاست. ما سر «کل انتخابات» به نتیجه‌ای نرسیدیم، شما ها می‌گین توی «اون انتخابات» ۱۱ میلیون اختلاف بین این و اون بود!

  —————————————————————–
  اگر پاک نشد، به خاطر تحملت و اگر هم پاک شد، به خاطر آنکه حداقل خودت یکبار خواندیش، متشکرم!

  [پاسخ]

 30. سید رضا
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۰:۲۵ | #30

  اول اینکه من در انتخابات شرکت نکردم
  در عجبم امید جان

  واقعا فک میکنی تو انتخابات ۸۸ پیروز شدید یعنی بدون توجه به نظر معترضان و با توجه به اونچه در ۴ سال گذشته کاندید پیروز تون پیاده کرد گمون میکنی بردید یعنی سه هزار میلیارد جزو برد هاتونه یازده روز خونه نشینی چطور؟الم شنگه مجلس چی(یکشنبه قشنگ)
  اعتقاد دارم معترضان ۸۸ چنان هزینه اون تقلب رو برای رژیم بالا بردن که دیگه تا سالها این جسارت در کسی از مسولان برای دور زدن مردم وجود نداشته باشه
  بدبختایی که فکر میکنن باید برای روحانی نقشه کشید منتظر جلیلی بودن تا خون جوون های این مملکت ریخته بشه خوب البته تشنه خون هستن و دلشون رضا نمیده به کمتر از تکه پاره های بدن مردم بدبخت

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۸:۵۸ ب.ظ:

  آخه بابا یکی بگه چه هزینه ای بالا رفته؟ مثلا شما چکار کردید؟ مگه با گفتن و ادعا کردن شما، بحرانی ایجاد میشه؟ بحران و انقلاب و هزینه، یعنی انقلاب مردم مصر، تونس، لیبی… شماها چه هزینه سنگینی برای نظام ایجاد کردید که حالا از شما بترسند؟ یعنی جابجا کردن ۲۵۰ هزار تا رای، هزینه زیادی داره؟

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۳ ب.ظ:

  آقای حسینی؛ فکر کنم حداقل از رفتار من مشخص باشد که من آدم جناحی نیستم. و لذا نمیخواهم از کسی دفاع کنم.
  من میخواهم قسمتی چیزی را که آقای سید رضا گفت به صورتی قابل ارتباط تر برای شما بیان کنم. دوستی میگفت که میدانی خوبی دموکراسی برای سیستمها چیست؟ این است که اگر کسی در سیستم مشکلی ایجاد کرد؛ سیستم به مردم میتواند تا حدی بگوید: خوب انتخاب خودتان بود دیگر.
  آقای سید رضا در حقیقت دارند در قسمتی از حرفهایشان این مسئله را بیان میکنند که چون قسمتی از مردم در سال ٨٨؛ درست یا غلط؛ گفتند که فردی از طرف سیستم به ما تحمیل شده است؛ به این علت سیستم مجبور شد علنی تر از دفعات پیش از آن فرد حمایت کند. این به نوعی باعث شد که تمام اشتباهات این فرد (که شما هم فکر کنم قبول دارید که خیلی هم کم نبود) به پای کل سیستم نوشته شود. در این حالت به نوعی یک فرد معادل با کل سیستم قلمداد میشود و حالا هر اشتباه او به پای کل سیستم نوشته میشود. این هزینه ای است که ممکن است تحمیل شده باشد. در حالی که در حات عادی میشود گفت که خوب این چیزی بوده که خود مرهدم انتخاب کردند؛ باید بپذیرندش.
  شما این دموکراسی و این حرفها را خیلی هم دست کم نگیرید که شاید به فکر سیستم ها هم باشد!

  [پاسخ]

  حیران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۲:۱۵ ب.ظ:

  آقای حسینی بالاخره هزینه ای داشته یا نه؟
  “آن مسئله‌ى اصلى این است که یک جماعتى در مقابل جریان قانونى کشور، به شکل غیر قانونى و به شکل غیر نجیبانه
  ایستادگى کردند و به کشور لطمه و ضربه وارد کردند؛”

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۴:۴۲ ب.ظ:

  اون هزینه ای که سبزها فکر می کنند نه. منظور ما از هزینه همین اقدامات غیرقانونی و تلخ کردن کام مردم و دروغ بستن و … هست. حالا نظر سبزها رو بخون تا متوجه بشی که اینها چی می گن؟ مثلا وقتی می پرسیم «چرا این دفعه تقلب نشده باشه؟» می گن از ما ترسیدید! منم دارم میگم سبزها عددی نیستند که ازشون بترسیم. مگه دفعه قبلی چه غلطی کردند که حالا بترسیم؟

  مریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۸:۴۳ ق.ظ:

  هزینه ای که دادین همین بود که به غلط کردن افتادید که این دفعه دیگه از اون غلطا نکردید.

  حیران پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۹:۰۳ ق.ظ:

  شرمنده آقا! علیرغم انصافی نسبی که در شما دیدم ولی از حرفتان جز این برداشت نمی شود که شما از لطمه و ضربه وارد کردن به کشور که ازنظر شما هم اتفاق افتاده صد البته که هیچ بیمی ندارید ،غلطی که به قول شما سبزها نتوانستند انجام دهند تعرض بر صندلی هایی بود که به هر وسیله ای((تقلب یا تخلف که این تفکیک بسیار مسخره تر از انکار تقلب است که البته شاید به حق از سوی منصفانی مطرح شد که هم وجدانا انتخابات را سالم نمی دیدند و هم به خاطر مصالح !نظام نخواستندبا معترضین هم صدا شوند واز دایره ی خودی ها خارج گردند.)) رییس جمهور محبوب شما و اطرافیان بعضا منحرفش (البته بازهم به قول خودتان) بر آن تکیه زده بودند. نه تنها آن هاهیچ غلطی نکردند که هیچ نهاد قانونی دیگر هم نتوانست جلوی اعمال خلاف قانون دولت امین و پاکدست شما رادر این ۴ سال بگیرد و هرکه با این باند مافیایی (به قول رییس مجلس) در افتاد نتوانست هیچ غلطی بکند.

 31. غلامعلی یوسفی
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۱:۰۴ | #31

  فکر می کنم روحانی نه تنها شایسته است، نه تنها تواناست، بلکه عجوبه ایست.
  همینکه وزارت ارشاد و کشور را به اصلاح طلبان نداده آخر تدبیر و دانایی ست.

  درواقع از نقاط قوت اصلاح طلبان استفاده کرده و مراقب نقاط ضعف آنها نیز بوده است. احسنت
  گویی خداوند نظر لطفی به بینوایان و زحمت کشان داشته است.

  بارها به این نتیجه رسیده ام که ما مردمی هستیم با بخت و اقبال بلند، فقط کافیست بدنبال ۱-آزادی ۲- دمکراسی ۳- عدالت ۴- پول نفت نباشیم، همچنین حذف ۵- فساد ۶- اشرافیت ۷- لیبرالیسم را هم نخواهیم.

  [پاسخ]

 32. reza
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۲:۰۳ | #32

  بچه ها از بحث انتخابات ۸۸ خارج شویدا یا دوست ندارید درمورد ترکیب کابینه صحبت کنید؟
  من یکی راستش بعد از اعلام کابینه حداقل از حضور رحمان فضلی و پور محمدی نارحت شدم ولی دقت که کردم به نتایج جالی رسیدم
  از اینکه کابینه بین همه دیدگا هها تقسیم شده شکی نیست ولی حدا قل برای من یک مسلم بود که بالای ۹۰ درصد ارای روحانی درجامعه متعلق یه منتقدین است و من یکی کمتر اصولگرایی را سراغ دارم که به روحانی رای داده باشد ولی ذکر چند نکته خالی از لطف نیست
  ۱-این کابینه باید از سد یک مجلس اصولگرا عبور کند پس قطعا بده بستنانهای خودش را دارد
  ۲-مهمترین قسمت شعارهای این دولت سیاست خا رجی و اقتصادی است که خوشبختانه به کاردانها سپرده شده
  ۳-اگر قانون را مطلعه کنید وزیر دادگستری از طرف ریاست قضا پیشنهاد میشود خدا میداند چه کسانی مطرح شده اند که روحانی در بینشان پور محمدی را انتخاب کرده و پور محمدی هم از ان نان به نرخ روز خورر هاست بعد ازانتخابات می گفت نظرات هیچکس اندازه من به روحانی نزدیک نیست و جالب تر از ان ایشان الان ریاست بازرسی کل کشور است که قاعدتا عنوانی بالا تر از وزیر بیکار ه دادگستری است که فقط نقش پیک را دارد فکر نمی کنید این انتخاب صرفا یک تو دهنی به احمدی نژاد برای برکناری پور محمدی از دولت بود
  ۴-انتخابی که صدای همه را دراورد انتخاب رحمان فضلی است که حتی ظاهرا هاشمی نیز با ان مخالف بود اگر اندکی دقت کنید علاوه بر رفاقت قدیمی روحانی با رحمان فضلی این اتخاب را میتوان رشوه ای به لاریجانی و فراکسیون ۱۲۰ نفر ه اش در مجلس برای رای اعتماد نامید .از طرفی تا زمانی که مجلس در دست جناح راست است در کمیسیونهای مهم ماتند ماده ده احزاب وزارت کشور یک رای دارد (برای دادن مجوز به اجتماعات و احزاب) پس اگر دموکرات ترین انسان نیز از طرف روحانی نتخاب شود عملا دست وزارت کشور فعلا کوتاه است. در ضمن رحمان فضلی قطعا از شعار های روحانی نیز مطلع است و قطعا با یک ژست بسته به دولت نمی اید . فقط می ماند انتخاب استانداران.بر خلاف انتظار غالب انتخاب استانداران با معاون اول است که ان هم جهانگیری است
  ۵-در مورد ارشاد هم علی جنتی با پدرش بسیار اختلاف دارد و فقط از او نامش را ید میکشدو انشا الله طول عمرش و البته با چند تا از اقوام که در کویت با او بر خورد داشتند بسیار از حسن رفتار و منش او تعریف میکردند
  در مجموع به نظر من با احتساب جمیع جهات انتخاب کابینه از طرف روحانی هوشمندانه و مدبرانه بوده است و برای من یکی اصلا مهم نیست چه کسی درون کابینه است اصلاح طلب یا اصولگرا.جنتی به ارشاد برود و مطبوعات ازاد باشند.طرف دیگر به امور خارجه رود با دنیا تعامل کنیم برای من اهداف مهم است نه افراد

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۴ ب.ظ:

  @reza:
  ببخشید من لیست گرایش های سیاسی اعضای پیشنهادی کابینه آقای روحانی را در لینک زیر دیدم که ٧ اصلاح طلب را نام برده بود.

  http://www.mehrnews.com/detail/News/2110202

  اما در سایت بیبیسی فارسی یکجوری نوشته بود که انگار به اصلاح طلب ها اصلا سهمی داده نشده است. این در تناقض با این لینک قرار میگیرد. به نظر شما کدام درست میگویند؟ آیا گرایش های اشاره شده در لینک مهر درست هستند یا حرف آن رسانه دیگر درست است؟ (راستش من اصلا در این حوزه های سابقه های افراد تخصصی ندارم

  با تشکر

  [پاسخ]

  تیرگر پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ ب.ظ:

  یکی از یکی درغگوتر ، حد وسطو بگیر :) البته بی بی سی یه مقدار خورده شیشه قاطی کرده
  مثلا درباره “جعفر میلی منفرد” نگفته اصلاح طلب هست اما اشاره میکنه که بعد از استعفای معین سرپرست وزارت خونه شده {خوب خود به خود مخاطب متوجه میشه که طرف گرایش اصلاح طلبانه داره}

  من شخصا اخبارو زیاد مقایسه میکنم ،
  متاسفانه به این نتیجه رسیدم که خبرگزاری های ما نسبت به اون طرفی ها قابل اعتماد نیستند.
  جدا از این بابت ناراحت هستم .
  . . . . بگذریم
  در زمینه انتخاب کابینه کامنت آخر آقای یوسفی به نکته ی خوبی اشاره کرده {شماره ۳۱}
  وزارت خونه های بحث برانگیزو به اصلاح طلب ها و کارگزارانی ها نداده.
  وزارت خونه های اقتصادی به اصلاح طلب ها رسیده ، فرصت خوبیه که خودشونو به مردم نشون بدن .
  وزارت اقتصاد ، نفت ، صنایع و رفاه میتونه به نظرم میتونه سکوی پرتاب به بالای اصلاح طلبان باشه.

  یک نکته ایی هم من اضافه کنم ، وزارت اطلاعات به نوعی به یک ارتشی رسیده ،
  سید محمود علوی بر خلاف وزاری سابقِ اطلاعات سابقه ی کار تشکیلاتی با سپاه نداره
  و مدت ها رئیس عقیدتی سیاسی ارتش بوده !!!.
  دوست دارم در این زمینه رفقا تحلیل ارائه بدن .
  ما که هرچی فکر کردیم به نتیجه ی خاصی نرسیدیم.

  من شخصا نظرم اینه کابینه ی خوبی انتخابی شده . راه غر و نق زدن همه ی گروه ها بسته شده .
  البته برادر حسین شریعتمداری در روزنامه ی وزین کیهان امروز بازم گیر داده ، …خوب اون اصولا عذرش موجه هست ، اشکالی نداره …. به قول شادروان احمدینژاد اونقدر غر و نق بزنه که نق نق دونش بترکه :)

  [پاسخ]

 33. مریم
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۲:۰۷ | #33

  متن جالبی بود
  متشکرم

  [پاسخ]

 34. ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۳:۳۰ | #34

  مشعوف شدیم :)

  [پاسخ]

 35. راستگو
  ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۷:۰۷ | #35

  @تیرگر
  والا هر وقت شکرایی رو که خوردن بالا اوردن و گندایی که زدن جبران کردن، اونوقت مردم شاید در مرود آزادیشون تصمیم گرفتن.
  البته اگه حس خود «مردم پنداری» و «دیگر چماق دار انگاری» شما عود نکنه و رگ غیرت «ما بیشماریمتون» نزنه بیرون!!!

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 12580
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: