خانه > جامعه, فرهنگ و هنر > چه کسی ساز ناکوک می زند؟!

چه کسی ساز ناکوک می زند؟!

ماجرای لغو کنسرت های موسیقی همچنان ادامه دارد. عجیب تر آنکه این بلا معمولا بر سر موسیقی سنتی و اصیل ایرانی نازل می شود. آنهم برای چهره های مشهوری چون شهرام ناظری و کیوان کلهر! پیش از این نیز بارها شاهد لغو کنسرت هنرمندانی چون سراج و اصفهانی و سالار عقیلی و … بوده ایم.

حالا این داستان تکراری آنقدر عادی شده که کار از نقد و انتقاد و توجیه و تفسیر این برخوردها گذشته. مشکل امروز ما این نیست که بنشینیم و برای عده ای مطلب بنویسیم و آنها را نصیحت کنیم؛ مشکل امروز ما این است که سیاست های دولتی و حکومتی درباره موسیقی متناقض است. گویی در کشوری با ایالت های مختلف و قوانین متفاوت بسر می بریم! در استانی و شهری کنسرت فلان هنرمند برگزار و در استان و شهری دیگر به بهانه هایی چون حساسیت مذهبیون و خانواده شهدا لغو می شود.

البته این قبیل دلایل دیگر پاسخگوی هیچ آدم عاقلی نیست و مسئولان محترم جدا باید برای این مساله چاره ای بیندیشند. اگر قانون مشکل دارد، قانونی تصویب کنند، اگر در اجرا با مشکل مواجه هستند، آنرا رفع کنند. اگر برگزاری کنسرت موسیقی آنهم از جنس اصیل و سنتی و توسط چهره هایی شناخته شده، واقعا غیرقانونی و غیرشرعی است، جدا مانع برگزاری آن شوند و اگر هیچ مشکلی ندارد، با این قبیل رفتارهای سلیقه ای، منطقه ای و مقطعی برخورد کنند. به هرحال یک بار برای همیشه تکلیف را روشن کنند تا مدام شاهد افراط و تفریط در این حوزه ها نباشیم.

ما به کجا می رویم؟ آن مسئولان محترمی که پشت سر این چنین تصمیم هایی نشسته اند در کجا و در کدام فضا سیر می کنند؟ وضعیت آنقدر خنده دار است که آدم گاهی دچار توهم توطئه می شود و شک می کند که مبادا این تصمیم گیران، واقعا به قصد مسخره کردن مذهبیون و خانواده های شهدا و یا تحریک جوانان و هنرمندان و نارضایتی آنها همچین تصمیماتی را می گیرند! و یا شاید برخی مسئولان آنچنان خود را نسخه اصل و اصیل انقلابی گری و دیگران را منحرف و ضدانقلاب می دانند که به هر قیمتی می خواهند حرف خودشان و عقیده و سلیقه خودشان را به کرسی بنشانند.

آنها اگر از عقل و هوش و ذکاوت سیاسی، بهره ای داشتند و اگر متوجه تغییر و تحولات جامعه و مردم مخصوصا جوانان بودند و به نیازهای جدید جامعه توجه داشتند، آن وقت می فهمیدند که برای هر دستور و حکم و تصمیم خود، باید مسائل مختلفی را درنظر بگیرند. مخصوصا تصمیماتی که ممکن است تبعات داخلی و خارجی مختلفی برای کشور داشته باشد. البته این حرف، تنها به بازتاب های سیاسی این تصمیم ها اشاره دارد. حال اگر بازتاب های اجتماعی و فرهنگی آنرا هم در نظر بگیریم و بفهمیم که با این تصمیمات، احتمال نارضایتی بسیاری از هنرمندان و علاقمندان و جوانان و اقشار مختلف مردم هم وجود دارد، مساله پیچیده تر می شود.

وقتی ما با هنرمندان اصیل و سنتی کشور که هنر آنان با تاریخ و فرهنگ و ادبیات و موسیقی همین جامعه همخوانی دارد، اینگونه برخورد می کنیم و باعث نارضایتی و دلخوری آنان می شویم، آنوقت چرا از آنها توقع داریم که به ساز ما برقصند؟! وقتی تلویزیون ملی ما، فلان هنرمند معروف و مشهور را نشان نمی دهد، چرا گله داریم که تلویزیون دشمن، او را نشان می دهد؟ وقتی ما او را سانسور می کنیم و فرصت اجرای برنامه اش را از او می گیریم، چرا توقع داریم که دیگران از او سوءاستفاده نکنند؟

البته من قطعا دنبال توجیه حضور برخی هنرمندان در رسانه های بیگانه ای همچون صدای آمریکا و بی بی سی فارسی نیستم، حرف من این است که این هنرمندان هم مثل همه آدمها انتظارات و توقعاتی دارند و وقتی آن انتظارات برآورده نشود، طبعا آزرده خاطر و سرخورده می شوند. حال اگر همچین برخوردهایی را هم اضافه کنیم که وضع خرابتر می شود. در چنین شرایطی، طبیعی است که انتظار هر واکنشی را باید از آن هنرمندان داشته باشیم؛ از نارضایتی و قهر و مصاحبه تند گرفته تا مهاجرت و پشت کردن به ملت و کشور و حتی دشمنی! (که خوشبختانه هنرمندان ما، معمولا با ملت خود قهر و دشمنی نمی کنند)

به هرحال، آن وقت دیگر نمی توان فقط یقه آن هنرمند را گرفت و تنها او را متهم کرد. چرا که در به وجود آمدن چنان شرایطی و چنان واکنشی، همه مسئول و مقصرند. آن مسئول محترمی هم که با تصمیم خود، با برخورد ناشایست و تند و غیرمنطقی و غیراخلاقی خود، هنرمندان را از جامعه و نظام می راند، در همه رفتارهای بعدی آن هنرمندان قطعا مسئول است و نمی تواند پای خودش را از ماجراهای بعدی بیرون بکشد. بنابراین خوب است کمی فکر کنیم و اگر حتی به هنر و هنرمندان هیچ اعتقادی نداریم، لااقل برای حفظ موقعیت سیاسی اجتماعی خود هم که شده، تغییری در فضای فکری خود بدهیم!

 1. بازنشسته آموزش و پرورش
  ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۲:۰۵ | #1

  یادش بخیر زمان پهلوی خدا ببامرز میرفتیم اجرای زنده هایده و مهستی را تماشا میکردیم، چه صدای بهشتی و آسمانی داشتند ، روح انسان جلا پیدا میکرد ، من البته آن موقع سنم خیلی کم بود…. تازه پشت لبم سبز شده بود…… نور به قبر همه ی آن ها ببارد
  ناشکری کردیم اعتراض کردیم حالا حتی نمیشود صدای شهرام ناطری را بشنویم
  مولانا میگوید
  از خدا جوییم توفیق ادب
  بی ادب محروم شد از فیض رب

  در ادامه و چند بیت بعد به قوم ناسپاس یهود اشاره میکند

  مائده ار آسمان در میرسید
  بی شراع و بیع و بی گفت و شنید

  در میان قوم موسی چندکس بی ادب
  گفتند پس کو سیر و عدس

  منقطع شد خان و نان از آسمان
  ماند رنج زرع و بیل و داسشان

  مولانا میگوید شکر نعمت ها از ادب است ، شاکر بودن از ادب است ، وقتی پادشاه به میهن و ملت عشق میورزد و من شکر نگویم و بر علیه او شعار بدهم این بی ادبی است و بی ادبی باعث قطع شدن رحمت الهی میشود. که متاسفانه ما (خدا ما را ببخشد) ناسپاسی و بی ادبی کردیم و خوان و نان منقطع و تمام شد و رنج و محنت و خفت برای ما به ارمغان آمد. و دیگر نمیشود محترمانه از موسیقی لذت برد… موسیقی تبدیل شد به گناه و مفسده ، آخر خداوند کی گفته موسیقی حرام است ؟! مگر میشود خداوند موسیقی را دوست نداشته باشد

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱:۳۹ ق.ظ:

  بعضی اشتباهات رو نمیشه جبران کرد

  [پاسخ]

 2. احمد
  ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۳:۳۱ | #2

  واقعا هرقدر تاسف بخوریم کم است ایران انچنان خراب شده که هر گز نمیتواند به شرایط قبل از انقلاب برگردد
  متاسفانه همه از شاه ناراضى بودیم که چرا مثل پادشاه انگلیس یا سایر پادشاهان اروپا نیست وطبق معمول خودمان هر گز بخودمان نگاه نمیکردیم که خود ما چقدر به مردم انگلیس ویا جاهاى دیگر شباهت داریم
  غوغا سالارى شایعه سازى شعارهاى بى محتوى همیشه روش جامعه ما بوده وکمونیستهاى بیوطن ودر راه خدمت به کمونیسم وشوروى انزمان به این غوغاها دامن زدند ومذهبى در این میانه از شرایط سو استفاده کرده وسوار شدند
  حکومت قبلى وشاه کلى عیب داشتند ولى مگر مردمان ما بى عیب بودند مگر جامعه ما برشد کافى رسیده بود؟
  پهلویها نهایت کوشش را کردند که بسرعت ایران را هم سطح ممالک مدرن بکنند ولى این هدف روندى طولانیست وبا سرعت جامعه ایى را که قرنها دچار عقب ماندگى بودنمیشود متحول کرد
  خمینى مرتب میگفت پدر وپسر مملکت را ویران کردند
  چون اخوندها براى سوارى گرفتن از مردم جامعه خرافه زده بدبخت عقب مانده میخواهند تاریخ زمان قاجار را بخوانید وعکسهاى انزمان را ببینید شرایط فاجعه وگریه اور بوده انوقت پهلویها با ان سرعت در راه تغییر شرایط کوشیدند
  در مملکتى که یک مدرسه درست وحسابى نبود ارتش نبود جاده نبود بیمارستان ودانشگاه وراه اهن نبود دوا ودرمان نبود امنیت نبود همه چیز را با حداقل امکانات ساختند
  در مملکتى که هر حرکت ابادانى وپیشرفت توسط اخوندها ومذهبیها در نطفه خفه میشدبارها مدارس توسط عمامه بسرها ویران شد خمینى امد وگفت پهلویها مملکت را ویران کردند وجامعه ما قبول وباور کردند یک ذره شعور به خرج ندادند بوند تحقیقى بکنند یا حداقل از نسل قبل راجع بشرایط قبل از پهلویها بپرسند
  بنابراین حق هان بود

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱:۴۳ ق.ظ:

  احسنت تاواریش احمد
  چپ = ویرانی و بدبختی و هزار درد بی درمون

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۷:۵۹ ب.ظ:

  دوست عزیز اسم خوبی را انتخاب نکردی.این همه اسم چرا اسم این مرحوم را انتخاب کردی؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۹:۴۴ ب.ظ:

  پسرشم. توی سوابق مرورگر داشتم پرسه میزدم دیدم اینجا این آیدی روشه همینجوری نظر گذاشتم. شک دارین و باور نمیکنین از صاحب وبلاگ بخواین از روی آی پی چک بکنه ببینه فرقی نمیکنه

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۹:۴۴ ب.ظ:

  علیرضا یوسفی ام

  سین پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ:

  علیرضا جان ، از آنجا که دلیلی برای باور نکردن شما نیست و اصل بر اینست که انسان ها راستگو هستند ، باید بگویم پدر شما یک مشخصه عمده داشت. پختگی و سعه صدر و زبان ادب.
  همه ما در این مدت از ایشان یاد گرفتیم که باید مثل رود آرام آرام رفت و سنگ سفت. نه مثل سیل رفت و بنیان برکند و خرابی به بار آورد.
  شما کمتر به پدرتان شبیه هستید. ما همه از او یاد گرفته ایم. حالا که او برای بعد از خودش میراث نوشتاری به جا گذاشته ، حرفهایش را به دقت بخوانید. او آدمی بود که از دیروز ، درس فردا می گرفت.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۲:۲۹ ب.ظ:

  با بابام تقریبا همفکر بودیم منتها اون به صورت تجربی به این مسائل رسیده بود من با درس
  البته بعضی اوقات برمیداشت کتاب هام رو میخوند

  اژدها پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۶:۲۱ ق.ظ:

  احمد جان عزیزم،

  درست می‌گویید.

  هر چه بر سرمان آمد را خودمان بر سر خودمان آوردیم. تا دم دروازه تمدن بزرگ رفتیم و آنجا در جا زدیم و برگشتیم. چرا؟ چون پادشاه پیشرو از رعیت چموش نفهم نپرسید می‌خواهد از دروازه تمدن بزرگ بگذرد و مدرن بشود یا نه. و رعیت ناسپاس کینه به دل گرفت که چرا نپرسیدی و با آخوند واپسگرا همداستان شد تا پادشاه را زمین زد.

  امروز باید بلند بگوییم به درک که نپرسید. ایرانیان به اندازه نخود در سرشان مغز نبود بفهمند بهشت آنی نیست که آخوندها می‌گویند؛ این است که روز در دستگاه پادشاه کارمندی کنند و شب در هیلتون لازانیا بزنند با جانی واکر و به خانه که برگشتند روی مبل قسطی گل‌بهی پلاستیکی بنشینند و در تلویزیون اشتوک‌هاوزن را ببینند که در حافظیه شیراز هنرمندیها می‌کند. وقتی ایرانی شاسکول نمی‌فهمید تا مدرن نشود آدم نمی‌شود پادشاه راهی نداشت به زور مدرنشان کند که آدم بشوند، ولی بختمان کپک زد و نشد.

  این را به یاد آریامهر برایتان اینجا می‌گذارم از آن لذت ببرید. همان خدا بیامرز اشتوک‌هاوزن است که به حافظ افتخار داد و کارش را در حافظیه اجرا کرد.

  http://bit.ly/1PvG4Sp

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۸:۱۳ ق.ظ:

  فرید زکریا یک حرفی دارد به اسم psudo democracy یا illiberal democracy (دمکراسی غیر لیبرال). این قضیه تفاوت دو سیستم را بسیار روشن میکند. به طور خلاصه این است که مشکل کشورهای خاور میانه اکثریت گرایی (وجه رای دادن در دموکراسی) نیست؛ بحث لیبرال نبودن افراد است. اگر افراد لیبرال نباشند اتفاقا اکثریتشان رای به شرایطی میدهند که وضع مملکت را بدتر میکند.
  این وضعیتی است که در تفاوت بین دو سیستم؛ بشدت دارد در بین افراد احساس و مشخص میشود.

  [پاسخ]

  اژدها پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ق.ظ:

  ع،

  فرد زکریا نمی‌شناسم. در سیاست و روابط بین الملل چند مجله هست که هر کس دستی در ساختن مفهوم و نظریه دارد در آنها می‌نویسد. نام فرد زکریا در هیچ کدام نیست. گوگل می‌گوید این آقا مجری برنامه‌ای در سی‌ان‌ان است. اگر بنا بود وارسی پدیده‌های پیچیده سیاسی را به مجریان سی‌ان‌ان بدهند ساختن آلیاژهای پیچیده را نیز به شیر علی قصاب می‌دادند.

  این که برای احمد عزیزتر از جانم نوشتم طنز بود.

  این کمترین نه در معنای ایراینیش و نه فرنگیش چپ نیست.

  ع پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷ ق.ظ:

  آه! سوتی شد پس!
  البته در مورد وضعتی که سال ۵۷ پیش آمد؛ جیمی کارتر (که فکر کنم بین خود آمریکایی ها یکی از بدترین ریاست جمهوری ها قلمداد شود) و سایروس ونس و علی الخصوص سولیوان یک طرف است؛ و مثلا برژنیسکی یک طرف دیگر.
  خوب البته میتوان گفت که برژنسکی هم جدش به شیر علی قصاب میرسد چون ساده لوحی و پرتی سالیوان و ونس را نداشت و واقع بین تر بود.
  به هر حال مفهومی را که ملتی با گوشت و پوستش حس کرده باشد؛ بسختی میتوان با حربه چپ ها (نگاه از بالا و یوتوپیایی) منکوب کرد.

  ع پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۵۰ ق.ظ:

  و البته شاید لازم به ذکر باشد که مفهوم دموکراسی غیر لیبرال در مثلا شوی تولیزیونی مطرح نشده است. مقاله ای است در فارین افرز.

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۹:۴۹ ب.ظ:

  ع جان معلومه کتاب مقدمه بر انقلاب اسلامی زیباکلام رو خوب خوندی ها
  آورین آورین

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۹:۵۰ ب.ظ:

  اژدها فرید زکریا درسته مجریه سی ان انه ولی نظریه پرداز مهمیه. برو کتاب آینده آزادیش رو بخون تا بفهمی . دو سه تا کتاب دیگه ش هم ترجمیده شده خیلی خوبن. همه شون رو خوندم. (الان افه اومدم!!)

  بينام ... پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱:۰۹ ق.ظ:

  فرید ذکریا دانش اموخته ی لیسانس از ییل و دکترا از هاروارد ه، تو علوم سیاسی. استاد راهنما هاش: ساموئل هانتینگتون و راب کوهین بودن. خودش یه مدت استاد مدعو تو کلمبیا هم بوده. سر دبیر فارین افرز بوده و جزو شورای سربیری و سردبیر بخش ها مختلف و ستون نویس هفتگی نیوز ویک و واشنگتن پست. ار پنج تا کتابش سه تاش جزو پرفروش ترین های سال بوده.

  ع پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۸:۱۵ ق.ظ:

  “امروز باید بلند بگوییم به درک که نپرسید.”.
  اژدها! فکر کنم چپ بودید؛ نه؟ اگر این طور است جمله بالا نشان میدهد؛ انسان صادقی هستید.

  [پاسخ]

 3. شاعرانه
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۸:۴۲ | #3

  نظرات دوستان توهین به شعور مردم ایران است . یعنی یک ملت بزرگ با اینهمه هزینه و سختی اشتباه کرد ؟ فریب خورد ؟ تو این مملکت آخوندها میلیاردر هستند و غیر آخوند همه گدا و گشنه و دربدر ؟ لامبورگینی و مازراتی و غیره زیر پای آخوندا هست ؟ شوپارتی ها را در مجالس شبانه آخوندها برگزار می کنند ؟
  نوکر اجنبی بودن و صرفا مصرف کننده بودن و وابستگی و تحقیر و تکیه بر کاه ، کار درستی بود که محمد رضا می کرد ؟
  وقتی زیاد بی بی سی و صدای آمریکا و من و تو تماشا کنند نتیجه این میشود که برای شاه عزاداری کنند و برای هزاران جوان ایرانی که جانشان را برای انقلاب و دفاع از وطن از دست دادند بگویند به درک . حقشون بود میخواستند فریب نخورند . و در آخر بگویند مرگ بر شهدا درود بر شاه
  نمیدانم به حال این مردگان مغزی و آلزایمریهای سیاسی که اینچنین می نویسند باید گریه کرد یا خندید !

  [پاسخ]

  سالم پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۸:۵۴ ق.ظ:

  سلام
  این هم یه جور بدبختیه دیگه
  یعنی بگیم این دیکتاتوری بده اون خوب بود
  نه برادر دیکتاتور همه ش بده
  کارشون در شیشه کردن خون ملته
  شاه و شیخ نداره

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۹:۱۶ ق.ظ:

  اصلا نمیخواهم از عنوان یا حتی استعاره “پدر” استفاده کنم به عنوان “سرپرست ملت”. صرفا مثال است. فرض کنید یک پدری فرزندش را بزور به خرید و فروش مواد مخدر وادار کند و پدری فرزندش را بزور مجبور کند بمدرسه برود. از دید شما چون هر دو “با زور” بوده بد است؟
  در توهم و ایده آل که سیر نمیکنیم مث چپ ها. اگر چه زور مسلما بد است؛ هدف آن بشدت مهم است. ممکن است اتفاده کننده از آن انسان باهوشی نباشد و بجز زور راه دیگری بذهنش نرسد؛ اما اینکه فرد به چه هدفی میخواهد برسد بسیار مهم است.

  [پاسخ]

  اژدها پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۹:۵۳ ق.ظ:

  ع،

  پیشنهاد من این است که به پیامدهای جداسازی زورگویی از هدف زورگویی خوب اندیشه کنید.

  ع پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۴۱ ق.ظ:

  @اژدها
  مفهوم high modernity را ببینید.
  https://en.wikipedia.org/wiki/High_modernism

  reza پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۷:۵۷ ب.ظ:

  سلام .خیلی قشنگ و صادقانه گفتی

  [پاسخ]

 4. مس
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۹:۱۲ | #4

  حالا تیم مشهدالرضا رو چطوری تشویق کنیم؟

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷ ق.ظ:

  الان واقعا لنگ اینی ؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۹:۴۸ ب.ظ:

  ها لنگیم جون تو

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ق.ظ:

  خب سواله برام. مشهدالرضا سوراخه خوبه؟

  [پاسخ]

 5. احمد
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۸ | #5

  من اهل یکى از شهرهاى غرب ایران هستم پدرم برایم تعریف میکرد که در زمان قاجار ودر شهر ما وشهرهاى نزدیک ما با وجود اینکه خاک ایران بود عده ایى از اهالى بانتخاب خود وبنا بر مصالحى تصمیم میگرفتند که تبعه عثمانى باشند براى اینکار به دفتر نمایندگى عثمانى که اسم خاصى هم داشته ومن فراموش کرده ام میرفتند وپاسپورت عثمانى میگرفتند
  مثلا در همان کوچه پدرى ما دو خانواده از همسایه ها بدلایلى اختلاف پیدا میکنند ودعوا یشان به زد وخورد وجرح واسیب میرسد وشکایت
  وپدرم میگفت صبح که بلند شدیم دیدیم خانواده متهم بر سر دروازه خود پرچم عثمانى را نصب کرده اند که معنیش اینبوده که تبعه عثمانیند ومصون از مجازات توسط حکومت ایران
  یعنى حتى قبل از اینکه بدفتر عثمانى بروند وبقول انزمان تذکره عثمانى را بگیرند خودشان سر خود میتوانستند با زدن یک پرچم عثمانى بر سر دروازه خود کیلومترها دورتر از مرز تابع عثمانى شوند
  اقاى رشدیه که اولین مدارس جدید بعد از دارلفنون را در ایران بنا نهاد چه بدبختیهایى از دست عمامه بسرها نکشید علاوه بر اینکه اخوندها با عده ایى اوباش باسم طلبه بارها مدارس را خراب کردند جان خودش را هم تهدید کردند ومجبور میشد از شهرى بشهر دیگر پنهانى بگریزد
  عمویى دارم که اوایل زمان پهلوى که مدرسه در شهرمان تاسیس شده بود پدر بزرگ او را از مکتب در اورده وبه مدرسه فرستاده بودند
  وچون اخوندها زورشان به تخریب مدارس در زمان پهلوى نمیرسید خانواده دانش اموزان را تهدید میکردند وپیشنماز مسجد محل بپدر بزرگ من پیغام داده بود حالا که پسرت را به مدرسه فرستاده ایى دیگر خودت نباید به مسجد بیایى
  که مسجد جاى بیدینهایى مثل تو نیست
  انوقت اقاى خمینى ادعا میکرد که پدر وپسر مملکت را نابود کردند ومردم ایران هم لابد باور میکردند که دنبال خمینى راه افتادند
  اگر مردم ایران بجاى خرافه پرستى دنبال تعقل بودند این روزگارمان نبود واخوند جماعت هم در طول تاریخ میلیونها بار ثابت کرده اند که بشدت با تعقل وتفکر مخالف ودشمنند ونفعشان در عوام ماندن ونادان ماندن توده هاست واقعیتى که در این چهار دهه هر روز شاهدش هستیم.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ب.ظ:

  پدرت زمان قاجار زنده بوده؟ بعد سنش هم در حدی بوده که خاطره از اون دوره به یاد داره؟ خودت پس ۷۰ ۸۰ حداقل داری دیگه

  [پاسخ]

 6. حسن
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۲۵ | #6

  بعد از شل دین و لامصب و خداناباور و ماتریالیست و مجاهد خلق و … چشممان به سلطنت طلب جماعت هم روشن شد

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۱ ب.ظ:

  تکثر رو پذیرا باش
  دنیای موشک گذشته دنیای تکثره!! خخخخخخخ

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۰۵ ق.ظ:

  کوفت …
  یاد پسر شجاع افتادم
  هر جانبازی که از دنیا میره یاد پسرشجاع میترسوندم
  کجایی باصفا

  [پاسخ]

 7. reza
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۰:۲۲ | #7

  دوستان همگی سلام.مطالب را میخواندم فارغ از اختلاف نظرها.واقعا این دوستمان که با انشانگر غلامعلی یوسفی مطلب میگذارد واقعا کار زشتی میکند.ولی حرکاتش آشناست و ظاهرا همه را میشناسد اگر دلقک ایرانی بود دقیقا میگفت که او کیست؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۹:۴۷ ب.ظ:

  پسرشم بابا
  هر از گاهی اینجا رو نشونم داده بود کامنت میذاره منتها یادم شده بود چند روز پیش توی سوابق مرورگر پرسه میزدم چشمم خورد یادم افتاد
  شیطنت کردم گفتم یه کامنت شبیه پدر بذارم فهمیدین
  شک دارین به صاحب سایت بگین آی پی رو چک کنه

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳ ب.ظ:

  راست می گه. کسی نمی تونه با اسم کس دیگه بیاد پیام بزاره

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۱۲ ق.ظ:

  چطوری تو پسر …
  چه کل کلایی داشتی با اریوشین …
  یادش بخیر
  راستی رضا دیگه اطلاعات فوران نمیکنی؟
  خیلی یاد میگرفتم …
  مخلص داش رضا
  قدر شماها رو ندونستیم گیر چه عتیقه هایی افتادیم
  حلال کنید جون داداش

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۱۴ ق.ظ:

  حالا مثلا دلقک کیو دفیقا گفت کیست که چنین تخصصی براش قایل شدی؟
  یه بار گفت اریوشین همون نمیدونم کیک بود که مزخرف محض بود

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۱ ق.ظ:

  شاید منظورت فرزاد باشه. نکنه از اولش فرزاد پسر یوسفی بوده؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۶:۳۶ ب.ظ:

  فرزاد؟؟؟ خخخخخ
  نه بابا

  [پاسخ]

 8. شاعرانه
  ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۸ | #8

  سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه:

  یک ماه و چند روز پیش وزیر دفاع آمریکا در پایگاه ظفره امارات که در اختیار آمریکایی‌هاست، اعلام کرد که ما و متحدان بین‌اللملی و منطقه‌ای‌مان به دنبال این هستیم که توانی ایجاد کنیم که مقابل توان ایران بازدارنده باشد. این یک مطلب کلیدی و مهم است و خلاف حرف‌هایی بود که برخی افراد برای اهداف و غرایضی می‌زدند و می‌گفتند که ما فلان کار را کردیم که از جنگ جلوگیری کنیم، در حالی که اصلاً چنین چیزی نبود.

  وی گفت: نه‌تنها احتمال جنگ نبود، بلکه شرایط بازدارنده ما به‌نحوی بود که دشمن به‌دنبال ایجاد بازدارندگی برای خود بود، لذا این افراد باید از این حرف و انحرافی که ایجاد کرده‌اند، توبه کنند. در دنیا کتمان واقعیت و دروغ و فریب افکار عمومی بزرگ‌ترین گناه است، هرچند که مسلمان هم نیستند، ولی این موضوع قبیح‌ترین و زشت‌ترین کار در یک کشور است که اگر مشخص شود فردی این‌کار را کرده، کم‌تر از یک ساعت استعفا می‌دهد.

  [پاسخ]

 9. شاعرانه
  ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۱ | #9

  اومدند برجام را علم کردند مردم را فریب دادند که اگر برجام به سرانجام نرسد آمریکا به ایران حمله می کند . ۳ سال تمام اطلاعات غلط به مردم دادند رفتند هر چه که دانشمندان ایرانی ساختند را به دشمنان باختند اما در عوض تنها چیزی که گیرشان آمد فقط رفت و آمد خارجیها مثلا برای عقد قرارداد هست در صورتی که نه بانک ها و نه غربیها و نه سرمایهگذارها جرات ندارند در ایران سرمایه گذاری کنند . به همین دلیل آمریکاییها آنقدر گستاخ شدند که نوبتی میخواهند دستاوردهای مردم ایران را نابود و فلج سازند . الان در حالی که خودشان تو سوریه و عراق از تروریستها حمایت می کنند و آموزش می دهند ایران را در لیست کشورهای حامی تروریست قرار دادند . تحریمها را بر نداشتند که هیچ بیشتر هم کردند .
  بعد از هسته ای نوبت موشک رسید و رجز خوانی می کند . بعد از آن حتما نانو تکنولوژی و جمیع دستاوردها را میخواهند الفاتحه کنند . و هر وقت که از این دولت تحقیر و دروغگو فریب کار انتقاد کردند متهم به هزار اتهامشان می کنند . و هر کج هم کم آوردند انداختند سر دولت قبلی . یکی نیست به این دولت بگوید قبلیه هیچ نکرد شما چه کردید ؟ روحانی شلوارشونمیتونست بالا بکشه از سر صدقه هاشمی اومد رای اورد حالا هم فکر میکنه با هم رای میاره ! مملکتو بباد فنا دادند و هنوز هم دارند مردم را فریب می دهند .
  پول گاز و برق و آب را گران می کنند میگویند برای امکانات دهی به روستاها می باشد جالب این است که حتی برق و آب روستاها را نیز گرانتر کردند !
  وقتی از دشمن حرف میزنی می گویند نه بابا دشمن کجا بود الکیه خودتان توهم می زنید . این دولت نه میفهمه دشمن یعنی چه و نه میفهمه دشمن کیه .
  خدایا مارا از دست دولت تحقیر و فریب نجات بده

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۲:۰۱ ق.ظ:

  گیرتون چرخیدن یا نچرخیدن همون ۴ تا سانتریفیوژه الان؟ میچرخید چه گلی به سرمون میزد که حالا که نمیچرخه غصه ش رو بخوریم؟؟

  [پاسخ]

 10. تیرگر
  ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۶:۰۷ | #10

  اعوذ باالله من نفسی
  الحمد للّه ربّ العالمین ، و صلّى اللّه على محمّد و آله الطاهرین و شیعتهم التابعین ، و لعنهُ اللّه على أعدائهم أجمعین
  محضر آقای حسینی و یکان یکان دوستان سلام و درود

  قال رسول الله
  اَنَّ اللهَ بَعثََنی رحمهً للعالَمین و لِاَمحقَ المعازفَ و المزامیرَ و امورَ الجاهلیه
  خداوند مرا مبعوث کرد تا رحمتی برای جهانیان باشم و ساز و نی ها و امور جاهلیت را نابود سازم

  ◘ عنایت بفرمائید نی از مصادیق جاهلیت است ، همان نی که بدعت گذارانی چون عرفا مثلا مولانا آن را زبان حال انسان توصیف کرده، شیطان که شبیه یک هیولا بر انسان وارد نمیشه که شما اونو راحت شناسایی کنید ، شیطان با کلام نرم با کلام انسانی با استدلال های عرفانی بر شما وارد میشه ، شیطان به این صورت در قلب مؤمن نفوذ می کند به او می گوید : به به چه آواز نیکویی ، صدای این نی چه نیکو است ، آه آن آواز شجریان را گوش بده ، یاد خداوند را در جان تو زنده می کند، ببینید عزیزان شیطان اینگونه مکر می کند .

  ◘ از امام صادق سوال شد، منظور از آیه ۳۰ سوره حج که خداوند می گوید از گفتار باطل بپرهیزیدچیست؟! پاسخ این گفتار باطل همان غناء است
  و اجتنبوا قولَ الزُّورحج، ۳۰، قال: قول الزُّورِ الغِنا

  از رسول خدا نقل شد “الغناءُ رُقْیَهُ الزّنا” غِناء طلسم زنا است
  امام صادق فرمود غنا موجب فقر و تنگدستی است الغناءُ یُورِثُ الفقر
  امام باقر فرمود: الغناءُ یُنبِتُ النفاق فی القلب غنا نفاق را در قلب می رویاند

  ◘ حلالُ محمّد حلالٌ إلى یوم القیامه ، و حرامه حرامٌ إلى یوم القیامه
  حلال محمد صلى الله علیه و آله حلال است تا روز قیامت و حرام او حرام است تا روز قیامت
  شما جایی از حدیث مشاهده می کنید که گفته شده باشد موسیقی در زمان معصوم حرام اما در زمان شما که موسیقی را دوست دارید حلال است؟! …..ای عبادی الرحمان ، حرام خدا را در نظر آحاد مردم حلال جلوه ندهید (عزیزان اینجا اون قسمتیه که خطیب محترم اوج گرفته و مسلمونا باید گریه کنن)

  ◘ هر که جلوی اجرای کنسرت ها را گرفته قطعا و تحقیقا مُر دستورات اسلام ،رویه ائمه و شرع انور بوده
  ائمه نیز برابر باورهای شما معصوم و صاحب علم لدنی میباشند ، خیلی خوب آیا معصومِ صاحب علم لدنی حکم اشتباه صادرمی کند؟!

  ◘ موسیقی از آن حرام در حرام های تضمین شده ی شیعی اسلامی است ، ساز موسیقی آن آلت حرامی است که برابر شیوه و سیره معصوم و رسول با آب زمزم و کوثر نیز پاک و مطهر نمیشود. بیننا و بین الله موسیقی آنهم کنسرت و نمایش علنی مزقون و مزقون چی با کجای سنت رسول یا ائمه همخوانی داشته؟!

  ◘ مشکلی اگر هست باید با ابا عبدالله(جعفر صادق) و اسلام حلش کنید ، تنزیل احکام مسجل اسلامی به نزاع های سیاسی مشکلی را حل نخواهد کرد، ایضا روزه داری و کوزه داری هم نهایتا یکجایی صدای مؤمنان اسلام شناس را بلند می کند. راهش اینست که دندان فاسدی به نام حکومت دینی کنده شود، ۹۹ درصد احکام اینِ مذهب نورانی برای دنیای امروز قابل اجرا نیست ، ماله کشی و بزک دوزک شده ی آنهم جوابگو نیست ……

  ◘ بهترین مدل بزک دوزک ترکیه بود که الحمدالله امروز آنها نیز به مرور در حال برگرداندن قطار اسلام به ریل گذاری اصلی هستند، مشکل جوامع اسلامی با لذت زندگی و مدرنسیم با اسلام های ماله کشی شده و بزک شده حل نمیشود.

  ◘ یکان یکان کشورهایی که اسلامشان بزک شده و من درآوردی بود توسط مؤمنان اسلام شناس در حال شیفت بک به قعر تاریخ است.

  ◘ شما اصولگرا و مکتبی هستید ، من بعید می دانم بتوانید به گرد پای اساتیدِ اسلام جعلی از قبیل آقایان کدیور و سروش برسید. حقیر کمترین توصیه میکنم مثل اینجانب گر جهنم میروی مردانه رو

  ◘ خطبه طولانی و از مسیر خارج شد ، عذر میخواهم

  و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۴:۴۷ ب.ظ:

  اوه اوه اوه …
  گنده زنادقه اومد …
  چطوری شما ؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱:۵۹ ق.ظ:

  باز این ضد دین اومد

  [پاسخ]

 11. احمد
  ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۷:۲۰ | #11

  اقاى غلامعلى یوسفى کذاب
  بلى پدر من زمان قاجار زنده بوده وچند سال قبل در سن نود وهفت سالگى از دنیا رفتند
  منهم خودم را هرگز جوان معرفى نکرده بودم
  ولکن دعوا سر سن وسال من وپدرم نیست که شما بخیال خود مچ گیرى کرده اید کارى که هرگز شیوه اقاى یوسفى واقعى نبود
  بهر حال هر کس علاقمند باشد میتواند صحت نوشته مرا در مورد زمان قاجار وشرایط نکبت بار انزمان تحقیق کند
  امام شما فرمود که پدر وپسر ایران را ویران کردند وخودشان امدند که ایران را اباد کنند
  حالا از شما وهم مسلکان مطلع ومدعیتان میخواهم فقط یک مورد از ابادیهاى زمان قاجار که توسط پهلویها ویران شد بنویسید
  البته اگر میتوانید مستند ومنطقى وبدون فحش وفضیحت ومسخره بازى بنویسید
  وهم چنین در جواب ان هموطن دیگر باید به عرض برسانم اگر حکومت سلطنتى انبود که در زمان پهلویها دیدیم وحکومت دینى واسلامى اینست که در این چهل سال دیده ایم نه صد ونه هزار که میلیونها میلیون رحمت به حکومت دیکتاتورى سلطنتى از ان نوع
  ودر مقایسه شاه وامام میلیونها رحمت به شاه که با تمام وجودش وطن پرست بود بى رحم نبود مرتجع نبود وخیلى چیزهاى دیگر که عاقلان دانند

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱:۵۸ ق.ظ:

  من عاشق محمدرضاشاهم ولی پهلوی از دیگه از دست رفته. افسوس خوردن براش فایده ای نداره. باید به فکر اصلاح مملکت با همین نظام فعلی بود

  [پاسخ]

 12. Rorr
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۲:۰۹ | #12

  شاعرانه جون کدوم دستاورد؟ کدوم نانو؟ النصره شم الان از هزیمت های ما فیلم پهبادی می گیره میذاره اینترنت.نکنه میخوای بگی روحانی پهبادامونو برده قایم کرده؟نمیگم نداریما.میگم یکم شک نمی کنی یه مقدار از این ادعاهایی که راجع به توان نظامی و پهبادی و هسته ای و غیره شد خالی بندی و تبلیغاتی بوده؟

  هرچقد میخوای با روحانی مخالف باش.خیلیم کارخوبی میکنی.فقط حواست باشه عمله بی مزد و مواجب یا حتی با مزد و مواجب یه مشت مفتخور دیگه نشی.الان که دیگه جنگ تحمیلی نیس که بگن هیچچی نداشتیم.خودشون فیلم تبلیغاتی و انیمیشن و ال و بل درس میکنن که با پهباد و موشک تل آویو و واشنگتنم می گیریم.بعد یکم ضایس آدم می بینه نیروهای ما و متحدامون مث مورچه دارن از جلوی النصره فرار میکنن اونام با پهباد فیلم می گیرن!

  تو اینطور فک نمی کنی؟

  [پاسخ]

 13. سالم
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۸:۲۰ | #13

  میگم استاد گرامی
  این موضوع مستند بی بی سی درباره رابطه امام خمینی با آمریکا چیست؟ بنده مستند را ندیدم. آیا موضوع مهمی است؟ یعنی آقای خمینی یک رابطه جدی پنهانی با آمریکا داشته یا صرفا شانتاژ خبری است؟ دوست داشتم نظر حضرت عالی را بدانم

  [پاسخ]

  سالم پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۸:۲۰ ق.ظ:

  اگر جناب رور به این سوال پاسخ بدهد ممنون می شوم.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۹ ب.ظ:

  رور رفته گل بچینه

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ب.ظ:

  رور بیا توضیح بده قضیه رابطه چی بوده؟ من که صفحه ی آخر کتاب قلعه حیوانات داره جلو چشمم رژه می ره

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۸:۱۱ ب.ظ:

  بابا اهل مطالعه
  بابا قلعه خیوانات خون
  بابا متجدد
  بابا نهج البلاغه نخون…

 14. مس
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۱۷ | #14

  شاعرانه نفسش از جای گرم بلند می شه. نه کارخونه داره که نگران فروش و صادرات محصولاتش و حقوق داادن به کارگراشو داشته باشه نه شغلش به خاطر تحریم در معرض خطره و ….

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۹ ب.ظ:

  اعتفادات ما تا حدود ۷۰ درصد بازتاب منافع ماست

  [پاسخ]

 15. احمد
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۸:۱۷ | #15

  اگر حکومت انقلابى در روزهاى ابتداى انقلاب افرادى را که به عمد یا سهو لفظ امریکا را بزبان میاوردند مجبور نمیکرد که هفت بار اول دهانشان را طاهر کنند تا بعد اعدامشان کند رو شدن اسناد ارتباط جناب خمینى با امریکا اینهمه تو ذوق نمیزد
  مهندس بازرگان تنها دولتمرد نسبتا معقول ومنطقى حکومت اسلامى بخاطر اینکه در الجزایر با یک مقام امریکایى مذاکره کرد برکنار شد
  البته چنانکه میبینیم امت حزب الله وطرفداران انقلاب وامام کماکان از رو نمیروند که نمیروند
  همچنانکه اینهمه ندانم کارى اینهمه جنایت اینهمه فساد واین همه اختناق این جماعت را از رو نمیبرد.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۸ ب.ظ:

  بازرگان برکنار نشد استعفا داد

  [پاسخ]

 16. احمد
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۲:۰۱ | #16

  قربان غوغا سالاران وامت عاقل حزب الله بازرگان را مجبور به استعفا کردند اگر شما یادت نمیاید من کاملا یادم هست که ایشان در الجزایر با برژینسکى ملاقاتى کرده بود موضوع ملاقات هم بررسى قرادادهاى زمان شاه با امریکا بود
  ووقتى بایران بر گشت امت غیور حزب الله قیامت کردند که بازرگان باید محاکمه شود وبه عادت همیشگیشان شعارهاى مزخرف وبى سر وته
  واینکه بازرکان غلط کرده که بدون اجازه امام مذاکره کرده
  والبته بازرگان ودیگر عقلا میدانستند این کولى بازیها از کجا اب میخورد در جواب گفت مگر من هویدا هستم که براى هر قدمى از مقام ملوکانه اجازه بگیرم وخیلى سریع متوجه شد که نه خمینى کسى است که مملکت دارى بداند ونه امت حزب الله یک ذره عقلشان به منافع ملى وروابط بین الملل میرسد وباین ترتیب مجبور باستعفا شد چون نمیخواست باصطلاح پاپت یک مشت عمامه بسر نادان بشود

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۶ ب.ظ:

  ما که اون زمان نی نی بودیم ولی شعار “بازرگان پیر خرفت ایران” نشون دهنده فشارهایی است که روی ایشون بوده

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱:۴۵ ب.ظ:

  از اولش باید عقلانیت میداشت میفهمید. کره توی دمای بالای ۱۰ درجه آب میشه. دولت میانه رو ها توی فضای پرحرارت انقلابی ساقط میشه

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۲:۴۹ ب.ظ:

  به قول یوسفی خدابیامرز ، انقلاب عوارض داره هیچ انقلابی بعدش اعدام و وحشی بازی و شعارای الکی نبوده. ما هم مثل بقیه

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴ ب.ظ:

  وات؟ نبوده؟ منظورت اینه که بوده دیگه؟

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۷ ب.ظ:

  اره منظورم همینه که خودت فهمیدی

 17. شاعرانه
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۳:۴۹ | #17

  و باز هم از شاهکارهای دولت تحقیر و فریب :

  در اسنادی که به دست کیهان رسیده، پرداختی برای حقوق مهرماه ۱۳۹۴ مدیر عامل یکی از بانک‌های کشور مبلغی بیش از «۱۵۱ میلیون تومان» است. برخی از عناوین در فیش حقوقی این مدیرعامل بانک به شرح زیر است؛

  – انتقالی کشیک خرداد الی شهریور: ۱۰/۸۳۳/۲۳۸ تومان

  – انتقال مزایای غیرمستمر خرداد الی شهریور: ۵۲/۸۷۲/۲۲۰ تومان

  – حق مأموریت: ۲/۷۵۷/۰۲۳ تومان

  مطابق اسنادی که به دست کیهان رسیده دریافتی اسفندماه ۱۳۹۴ این فرد نیز رقمی بالغ بر «۲۳۴ میلیون تومان» بوده است که چند مورد از عناوین پرداختی به وی عبارتند از:

  – تفاوت کشیک!: ۱۲/۷۵۸/۶۹۴ تومان

  – تفاوت ماموریت!: ۱/۷۷۲/۰۴۱ تومان

  – واریز عضویت در کمیته: ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان

  – حق ماموریت یزد: ۱/۸۸۵/۹۹۸ تومان

  – تفاوت ماه رمضان- عیدقربان- عیدغدیر!: ۳/۶۴۵/۳۴۱ تومان

  – تفاوت پاداش ۲۲بهمن: ۲/۷۰۱/۰۹۷ تومان

  البته حقوق ۲۳۴ میلیونی تنها دریافتی اسفندماه این مدیر بانکی خدوم و زحمتکش نیست. طبق سند رسیده به کیهان ۱۲ اسفندماه مبلغی بیش از نیم میلیارد تومان به حساب یک شخص خارج از سیستم بانک واریز می‌شود و این فرد ۳ روز بعد یعنی ۱۵ اسفندماه مبالغی را به حساب ۳ مدیر ارشد بانک مذکور از جمله مدیرعامل واریز و تقسیم می‌کند!

  مدیرعامل این بانک پیش از این در ائتلافی با «مانی مهاجان»، «علی اسدیان» و «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور شرکتی تضامنی را برای مبادله ارز و سکه راه‌اندازی کرده بودند.

  انشالله مردم شریف ایران در خرداد ۹۶ این دولت تحقیر و فریب و غارتگر را تغییر خواهند داد

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۶:۴۷ ب.ظ:

  خخخخخخخخخ

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۸ ب.ظ:

  چقد شاعرانه چرت و پرت می گی. خوبه تو بحثا شرکت نمی کنی . فقط به منظور تنویر افکارر عمومی متن می زاری و می ری

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۰۱ ب.ظ:

  ادب مرد به ز دولت اوست

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۴:۵۹ ب.ظ:

  جملات فتنه گرانه چرا میگی؟!! خخخخخخخخ

 18. شاعرانه
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۴:۰۰ | #18

  مسعود دانشمند در گفت‌وگو با «نسیم آنلاین» در خصوص تأثیرات برجام بر اقتصاد ایران طی ۴ ماه گذشته اظهار کرد: بعد از برجام هیچ گشایشی در اقتصاد ایران اتفاق نیفتاده است. یک سری افراد خارجی به ایران آمدند و رفتند و فقط کشور ما را نگاه کردند. یک سری از خارجی‌های دیگر هم به ایران آمدند و فقط یک یادداشت تفاهم امضا کردند! بنابراین رفت و آمد بیش از ۱۵۰ هیئت تجاری خارجی به کشور دستاورد خاصی نداشت.
  وی افزود: در این سفرها یک قرارداد که به معنای واقعی کلمه «قرارداد» باشد و طرفین براساس آن متعهد به انجام کاری در زمان مشخص شده باشند، امضا نشد. اگر قراردادی منعقد می‌شد باید نظام بانکی ما به نظام بانکی جهانی متصل می‌شد، آیا این اتفاق افتاده است؟
  دبیرکل خانه اقتصاد ایران گفت: تمام گفت‌وگوهای ما با آمریکایی‌ها در چند وقت اخیر این بود که شما جلوی فعالیت نظام بانکی ما را گرفته‌اید. وقتی نفت خود را می‌فروشیم، باید پول نفت را به نظام بانکی بیاوریم و به وسیله آن کالاهای مورد نیازمان را از هر کجای دنیا که مایل هستیم تهیه کنیم. در حال حاضر نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

  [پاسخ]

 19. Rorr
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۰:۰۸ | #19

  اول
  شاعرانه جون بابا خوندی کامنت منو؟ سرتاپای دولتو بشور پهن کن رو بند.فقط قربون دهنت به شما که طرفدار نظامی بیشتر شاید گوش بدن.اگه میشه پروژه پهباد و آرکیو۱۷۰ نشوندن و شاهد ۱۲۹ و بقیه این جنغولک بازیا رم حساب کتاب مالیشو یه گزارش خلاصه ای ازش بدن. من فقط موندم اونی که آرکیو آمریکایی رو از رو افغانستان هدایتشو دس می گیره میاره تو ایران مینشونه اون موقع که جبهه النصره با پهباد روز ۱۵ خرداد از درب و داقون کرن نیروهای سوری و ایرونی داره فیلم میگیره کجاست که این پبهاد اینا رم از کار بندازه! شاهد ۱۲۹ کجا بود که دو تا موشک بزنه وسط النصره که مث گوسنفد مدافعین “حرم” رو قتل عام نکنن.البته احتمالا سردار سلیمانی با پهبادها داشتن کنار حرمهای خیالی سلفی می گرفتن…

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۴ ق.ظ:

  این الان چه ربطی به توانایی ایران داره ؟ در خان طومان آمریکا وقتی روسیه را فریب داد و آتش بس کردند تروریستها ناجوانمردانه به نیروهای مردمی سوریه که عده ای از هموطنان ما هم در انجا بودند شبیخون زدند و با پهبادهای آمریکایی فیلم میگرفتند .
  میدونی شبیخون یعنی چی ؟
  و این شبیخون چه ربطی به پایین کشاندن پهباد آمریکایی داره ؟ یعنی با اینکه اوباما هم اقرار کرد و از ایران خواست برش گردونه دروغه ؟
  طرز نگاشتن شما بچه گانه است .

  [پاسخ]

 20. Rorr
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۰:۰۹ | #20

  دوم
  من راستیتش ندیدم این مستند بی بی سی رو.چیزی که جسته گریخته به چشم خورده این بوده که دم انقلاب کارتر پیغام پسغام با امام رد و بدل میکنه که ما کاری به کارتون نداریم امامم همچی مبهم میگه اوکی! مام کاری به کار آمریکاییا نخواهیم داشت.مث بقیه داستانای مربوط به خمینی حول و حوش ۵۷ سر ترجمه دقیق دعواست و فقط خدا و خود ابراهیم یزدی می دونن چه راز دلی به امام گفتن و چی جواب شنفتن و به آمریکایی ها تحویل دادن.
  والله اعلم

  [پاسخ]

  سالم پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۸:۱۳ ق.ظ:

  متشکر جواب خوبی بود.
  به نظرم آمریکا از انقلاب ایران بی خبر نبوده.
  یعنی یک طرح کلی از انقلاب را در اختیار داشته است.
  حتی ارتش ایران هم از انقلاب اطلاع نسبی داشته.
  اگر این اسناد درست باشد.

  [پاسخ]

 21. احمد
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۱:۴۰ | #21

  کدام دولت خارجى احمق وکدام سرمایه دار احمق تر تعهد کرده بودند که به محض امضا بر جام پول وسرمایه بى زبان خود را به کشور گل وبلبل واخوند بیاورند
  به کشورى بیاورند که عوض قانون در ان سپاه ونورچشمیها حکومت میکنند

  کدام سرمایه دار خارجى مغز خر خورده که سرمایه اش را به کشورى بیاورد که شب تا صبح ممکن است قوانینش بر حسب بادى که در دل بعضى از ما بهتران میپیچد عوض میشود
  خوردن مغز کدام خر میتواند تا این حد عقل وشعور ومحاسبه را از صاحبان سرمایه خارجى را بگیرد که سرمایه خود را به کشورى بیاورند که
  بدون دیدن دم ودود افراد خاص نتوانند قدم از قدم بر دارند کشورى که جامعه اش به برکت انقلاب شکوهمند در فساد غوطه ور است
  جامعه ایى که در بهترین حالت بپاى قرون وسطا هم نمیرسد
  جامعه ایکه کارگران فلک زده اش عوض اینکه به گفته پیامبر قبل از خشک شدن عرق مزدشان را دریافت کنند تازیانه شلاق را دریافت میکنند
  احتمالا کار صهیونیسم است

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۵۱ ب.ظ:

  چقدر عصبانی ای. انقدر غصه نخور. سال دیگه روحانی ۱۷٫۳ میلیون رای میاره دوباره رئیس جمهور میشه. از ۱۳۹۸ هم که رئیسی میشه رهبر برخلاف واکنش منفی اولیه جامعه به رهبر شدنش کم کم وضع بهتر میشه نظرها بهش عوض میشه. خاتمی هم چند بار ازش تقدیر میکنه. ۱۴۰۰ هم ظریف رئیس جمهور میشه. دوره ظریف اصلاحات گسترده ای انجام میشه. ۱۴۰۵ اختیارات رئیس جمهور و مجلس گسترش زیادی پیدا میکنه شورای نگهبان و رهبر اختیاراتشون محدود میشه. از شعارای ظریف برای دور دوم ریاست جمهوریش بوده ولی بعدش مانع میشن چندتا تظاهرات گسترده به خصوص به خاطر همزمانی با مرگ هاشمی راه میفنه و زیر بار میرن. (قضیه مرگ هاشمی رو باهاش زیاد شوخی میکنن میگن مرگش هم با اهداف سیاسی بود!!). با ۶۹ درصد رفراندوم متمم قانون اساسی جدید رای میاره. لوایح سه قلوی دولت رو هم مجلس تصویب میکنه. از خرداد ۱۴۰۵ به اون طرف دیگه نمیدونم چی میشه. اتفاق خاصی بیفته تعریف میکنم. خخخخخخخخخ

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ب.ظ:

  نوستراداموس شدی برا خودت. منم به آینده امیدوارم. جوش الکی هم نمی کنم

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۴۷ ب.ظ:

  رهبر سوم هر کی میبود حتی آملی لاریجانی هم میشد تن به یه سری اصلاحات محبور بود بده

 22. Rorr
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۸:۳۹ | #22

  من یه حد وسطی بگیرم.

  بعیده امام آینده ایرانو تا ۲۰ سال بعد انقلاب طرح ریزی کرده بوده. امام خودشم اسیر امواج انقلاب شد و خوب موج سوار ماهری بود.اینکه همش نقشه بود ولی زیاده رویه و توهم توطئه…

  از اونورم هی نگین حالا انقلاب میشه یه چند ده یا چند صد هزار نفری کشته میشن بی خیال! مگه ماست ترشه که حالا آدم بگه بقال حواسش نبود فروخت.چطور از کسانی که پدر مادر فرزند برادر خواهرشونو بی گناه اعدام کردن و حتی یه عذرخواهی ساده هم ازشون نشده توقع دارین که برگردن بگن: انقلاب بود دیگه! پیش میاد!خوبه الان انقلاب بشه بیان از سر کار از سر کلاس از سر خونه زندگی با اردنگی بندازنتون گوشه زندون خانوادتونو اعدام کنن بعد چند سالم بگن ای آقا انقلاب شد دیگه…چقد سخت میگیری!!بی خیال!

  پیش نمیاد! سخت نمی گیریم!معلومه که باید خونهای به ناحق ریخته شده جبران بشه. معلومه که باید عاملین و آمرین اگه زنده ان تو دادگاه عدل و اگه مردن تو پیشگاه تاریخ حساب پس بدن.معلومه که اموال غصبی باید به صاحبان اصلی یا به ورثه برحقشون برگرده.دیه اعدامهای ناحق به ورثه پرداخت بشه و رسما ازشون عذرخواهی بشه. کسانی که به ناحق زندان رفتن یا کار و زندگی و مالشونو از دست دادن باید مورد دلجویی قرار بگیرن و ضرر و زیانشون تا حد امکان جبران بشه.
  حالا میخواد جمهوری اسلامی سرکار باشه یا هر حکومت دیگه ای.اگر هم قرار باشه حکومت دیگه ای بیاد سرکار به همون روشی که جمهوری اسلامی چی ها قدرتو قبضه کردن (با آویزون کردن مخالفین از درخت) و بازم حق ناحق بشه، بازم بله! اون ناحق ها هم باید جبران بشن.دنبال عدالت بودن به معنی دنبال آدم کشی بودن نیس.

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۰ ق.ظ:

  مردم ایران انقلاب کردند . مریخیها نبودند . تو همین کشور و متعلق به ایران بودند . به رهبری امام خمینی . گروهکهایی با انقلاب مردم مخالف بودند که آنها هم از همین مرز و بوم بودند . هر چه کردند اصلاح نشئند و مقابل مردم ایستادند . اسلحه دست گرفتند و کشتار مردم بی دفاع را به صورت ترور آغاز کردند . جنگهای مسلحانه کردند . مردم هم آنها را قصاص کردند . حالا کی از کی باید عذرخواهی کنه ؟ کسی که بعنوان مثال اگر برادرت را ترور و شکنجه میکرد جنابعالی حاضر بودی قصاص نشود و اگر شد از خانواده قاتل عذرخواهی کنی ؟
  به اسم سازمان مجاهدین بر علیه مردم شورش کردند و حدود ۱۸ هزار نفر را ترور کردند . حالا باید بجای خانواده مقتول از خانواده قاتل عذرخواهی کرد ؟
  شما از خونهای بنا حق ریخته شده حرف میزنی اما حق را گم کردی لطفا پیداش کن تا قضاوتت اشتباه از آب در نیاد .

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۴۵ ب.ظ:

  past is past

  [پاسخ]

 23. Rorr
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۷ | #23

  عزیزم شاعرانه منم همش از کلمه «ناحق» استفاده کردم. اگه همش حق بوده که بحثی نیس.همین که احساس میکنی باید جواب بدی و زور بزنی که به خدا یک قطره هم خون ناحق ریخته نشد، دم خروس ماجرا رو نشون میده. مجازات برحق و عادلانه نیازی به دادگاه مخفی و دادگاه انقلاب و ویژه روحانیت نداره.این حرفا گفتن نداره که…

  “مردم قیام کردن گروههای مسلح ترور کردن مردم قصاص کردن”…این چرندیاتو از کجا درمیاری؟ تو اسلام که نیست. اسلام میگه قصاص نفس.چیزی به اسم اینکه عمر زیدو کشت و الان میشه پسرخاله عمر رو گرفت ده سال انداخت زندان و بعد هم با یه دادگاه سه دقیقه ای اعدامش کرد تو اسلام نداریم.این قرآنی رو که میخونی احیانا از تیرگر قرض نگرفتی؟

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۳ ب.ظ:

  وقتی در جواب عاجز میمونی ا کلمات تند برای تحریک نگارنده استفاده می کنی تا با مغلطه و تحریک کامنت گذار فضا را به نفع خود تغییر دهی؟
  پیشنهاد دوستانه از طرف این بیگانه به شما اینه که مطالعه کن جانم مطالعه کن برات ضرری نداره

  [پاسخ]

 24. بازنشسته آموزش و پرورش
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۸ | #24

  همه ی سال های گذشته من هرچه به جوانان گفتم انقلاب با کمک و پشتیبانی امریکا بوده به من خندیدند و گفتند دایی جان ناپلئون
  الحمدالله بخشی از اسناد دولت آمریکا از حالت محرمانه خارج شده یک خبرنگار بی بی سی بر اساس آن ها رشته ایی گزارش تهیه کرده هر یکی دو روز بخشی از آن در بی بی سی چاپ میشود و معلوم است که آمریکا به موفقیت انقلابیون بر علیه پهلوی بزرگ هماکری داشته است.

  البته من به غربی ها حق میدهم ، محمدرضای میهن پرست و عاشق ایران در مسیری بود که میتوانست در یک دهه ایران شیعه را به مقام رفیع برساند

  همان نقطه ایی که ۱۸۰ درجه بر خلاف آن و توسط انقلاب رسیدیم
  روحشان شاد اعلی حضرت بدانید که با بزرگان و صلحا محشور است نه با ضالین و مغضوبین

  میدانم که ایشان آن دنیا ایرانیان را حلال میکند زیرا عاشق این کشور و مردم بود

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۴۱ ب.ظ:

  با کمک و پشتیبانی آمریکا نبوده صرفا اعتمادسازیها و خدعه امام باعث شد سیاست انفعالی در پیش بگیرن و ارتش رو از کودتا کردن منع کنن. فکر میکردن ملی-مذهبی ها یه چند سال میان روی قدرت و امثال بازرگان چند سالی روی کار هستن بعدش هم جمهوریخواه های سکولار قدرت رو میگیرن و یه جمهوری متمایل به غرب سرکار میاد تدریجا اما زهی خیال باطل. هر چی برژینسکی گفت این خمینی خطریه به خرجشون نرفت

  [پاسخ]

 25. بازنشسته آموزش و پرورش
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۱۵ | #25

  اعلی حضرت تنها پادشاه شیعه در جهان بودند که سران کشورهای دیگر برای ده دقیقه ملاقات با ایشان سال ها در نوبت و انتظار می ماندند

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۰۰ ب.ظ:

  پدر جان
  اعلی حضرت شما یک دیکتاتور فاسد و بی دین و ظالم وستمگر و نوکر اجنبیها بوده یه مهره یه آدم بی اختیار یه ضد دین که خیلی از جوانانی مارو به اتهام دینداری و مبارزه با امپریالیسم شکنجه کرد و کشت حالا هم دیگه نیست و به درک واصل شده نمیدونم چرا عشق اون مردک تمام دین و ایمانتو ذوب کرده و از بین برده پدر جان

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۴۲ ب.ظ:

  ظالم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۵۰ ب.ظ:

  اتفاقا مذهبیا دستشون باز بود. شاه فقط چپ ها رو باهاشون برخورد میکرد.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۵۱ ب.ظ:

  چپ ها و ملی ها
  مذهبی واسه خودشون ویراژ میدادن

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۳۶ ب.ظ:

  سالها انتظار؟؟؟ دیگه حالا اغراق هم نکن عموجان
  کاش ۵۷ اسدالله علم زنده بود. اگه زنده بود نمیذاشت انقلاب بشه.

  [پاسخ]

  سالم پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ق.ظ:

  حبیب هم آغا رفت
  حبیب می شناختی؟
  می گفت من مرد تنهای شبم
  مهر خاموشی بر لبم
  یه گیتار بزرگی میزد زیر بغلش
  بعد اعلی حضرت روزگارمون سیاه کردن این شیخ ها

  [پاسخ]

 26. Rorr
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۰:۰۳ | #26

  دقیقا غلامعلی…دقیقا. پست ایز پست…درست ترین حرفیه که زدی!

  شاعرانه جان مطالعه کنم؟ مثلا چی بخونم؟میخوای سرنوشت یهود بنی بنی فلان و بنی بیسارو بگی که دسته جمعی قتل عام شدن ازش نتیجه بگیری که قصاص گروهی هم مجازه؟

  گفتم که قرآنت شبیه مال تیرگره…یکم شک کن به چیزایی که به خوردت میدن.عقایدتو از سایتای خبری کپی نزن.رجانیوز و تسنیم و امثالهم جنگ رسانه ای میکنن دنبال حقیقت نیستن مومن.

  در مورد پهبادهام عزیز دل آمریکایی کجا بود؟پهبادی که تو بازار تو اسباب بازی فروشیا می فروشن ورداشتن باهاش از نیروهای درب و داقون ما فیلم میگیرن. با کمترین امکانات جلو بزرگترین قدرت نظامی منطقه وایسادن و دائم دارن پیروزی کسب میکنن.لابد از قدرت ایمانشونه!

  بعدشم چیزی نگفتم که جوش میاری.میگم اگه حقوق مدیر عامل بیمه و بانک منتشر باید بشه و امثال تو شلوارشونو پرچم کنین چرا مال سردارای سپاه و مسوولین دیگه نه؟ حالا گیریم رهبر مقدس.سردارای سپاهم مقدسن؟ اونام اگه ایکس میلیارد تومان از بودجه ورداشتن آخرش نتیجه کارشون دو تا انیمیشن آبکیه خب بیا عزیز دل مورد عنایت قرارشون بده. پهباد خیالی حرم خیالی سردار خیالی جنگ خیالی…فقط شهدامون واقعین :(

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۵ ب.ظ:

  پهباد اسباب بازی ؟!
  همینه دیگه
  لطفا برو بیشتر مطالعه کن با اطلاعات زیاد اظهار فضل کن
  ببین کی پشت تروریستهای داعش و النصره و الباقی هست

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۱۶ ب.ظ:

  خودشون پشت خودشونن

  [پاسخ]

  Rorr پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ق.ظ:

  شاعرانه جان بحث پشت سری نیس.بحث نمایش قدرته.یه طرف دائم داره میگه برترین نیروی نظامی خاورمیانه س و واسه آمریکا شاخ شونه میکشه..ینی ادعاش در این حده.سیلوی موشکی نشون میدن.پهباد موشک انداز نشون میدن. اینا بالاخره واقعین یا دروغکی؟

  اونطرف حالا هرکی پشتشه قصه ش اینه که ما دسمون خالیه یه مشت کشاورز و بقال و چقالیم با چنگ و دندون داریم جلو قویترین ارتش عربی و ارتش شیعی می جنگیم.پهباد فیلم بگیر چیز خاصی نیس تکنولوژی محرمانه ایم نیس.حالا شاید آمریکا بهشون داده شاید عربستان.اینش مهم نیس تو این ماجرا.

  مهم اینه که یه طرف با کلاش میریزه رو سر اونطرفی که لااقل تو تبلیغات توپخونه داره نیرو هوایی داره سیلوی موشکی داره پهباد و مهباد داره و میزنه دهنشو صاف میکنه.تو جنگ ویتنام هم ویتنامیا با چوب درخت که با آمریکاییا نمی جنگیدن بهشون اسلحه می رسید.همین الان بی آبرویی که واسه عربستان تو یمن درس شده مگه حوثیا سنگ پرت میکنن واس عربستانیا؟ همه با اسلحه می جنگن و بشون می رسونن قدرتهای رقیب… ولی تاثیر روانی شکست ایران در برابر یه مشت تروریست ظاهرا پاپتی خیلی سنگینه از مرگ هموطنان هم که معلوم نیس اونجا چیکار میکردن بگذریم…

  چرا نمیای بپرسی کی مسووله؟ به نظرت فقط تو بیمه دزدی می شه؟ فقط تو دولت بی کفایتی میشه؟بقیه پسر پیغمبرن؟

  [پاسخ]

  اژدها پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱ ب.ظ:

  با کمترین امکانات؟

  برادر من؛ عزیز من؛ بزرگوار، شما که نمی‌دانی کالک را با کدام ک می‌نویسند بیگدار به آب نزن. اینکه سپاه در سوریه چه می‌کند با اینکه نصره و دیگران چه قدر “امکانات” دارند دو داستان جداست.

  [پاسخ]

  Rorr پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ق.ظ:

  به روی چشم بزگوار.منظورمنم کمترین امکانات اونطوری بود که در تبلیقاتشون نشون میدن.
  صحبت سر این بود که اگه فیش حقوقی منتشر میشه و مسوولین فحشکش میشن بابتش بهتره فیش حقوقی و بودجه های دریافتی همه نهادها منتشر بشه معلوم بشه کی چقد دریافتی داشته کی چقد خروجی…

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۱:۰۱ ق.ظ:

  یه سوال. این فیشای حقوقی قبلا تو دوره مموتی چطور بوده؟ حالا یه دفعه تو اوضاع کمبود پول روحانی اومد حقوق اینا رو شونصد برابر کرد؟

 27. ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۳:۳۱ | #27

  ع،

  اینکه خیال می‌کنید نوشتن در مجله سیاست خارجی نشان از نظریه‌پرداز بودن کسی است؛ نشان می‌دهد سازوکار نظریه‌دانی و سیاستگذاری در ایالات متحده را نمی‌دانید.

  چیزی می‌نویسم در اینباره.

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۶:۲۲ ق.ظ:

  بنویسید. منتها پیشنهادم این است که سر جای خودش! یعنی جایی که این شبهه را ایجاد نکند که قصد بیشتر مشخص کردن “ندانستن” بقیه است تا چیز دیگری.

  [پاسخ]

  omid پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۱:۳۸ ب.ظ:

  موضوع عجیبیه ، بندرت جمله ای ، مطلبی از شما خوندم که احساس همذات پنداری نکرده باشم . مگر زمانی که عصبانی میشوید .

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۸:۳۸ ب.ظ:

  این آریوشین رو ولش کنین باو. کارش اینه که بیاد به سیاستهای غیرعقلانی رژیم بزک علمی و منطقی بده.

  [پاسخ]

 28. ع
  ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۸:۱۶ | #28

  ز راهی که رفتی / کسی برنگشته
  به راهی که اسمت / رو سنگی نوشته

  حبیب محبیان ۱۳۹۵ – ۱۳۳۱

  یادش گرامی

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۸:۰۷ ب.ظ:

  ای چرخ فلک خرابی از کینه توست
  حبیب هم به سینه خاک رفت

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۸:۱۱ ب.ظ:

  اخ اخ اخ …
  یه دختر همسایه داشتیم به اسم شهلا …
  خواننده محبوب اون روزای خاطرخواهی کی میتونست باشه ؟

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۵ ق.ظ:

  خوبه دیگه
  به اسم هنر میرن خارج عشق و حالشونو میکن وقتی پیر شدن میان ایران میمیرن بعد یه عده مشنگ داد میزنن ای وای فلانی هم رفت اخ دلم ننه !
  اما هنوز ندیدم فریاد زنندگان و داغداران مطربها و عشق و حال کنندگان برای جوانان شهید مملکت ذره ای متاثر شوند !

  میگن هایده هم وصیت کرده بود تو امام رضا دفنش کن !
  هایده دعای صد بند هم خونده بود

  کلهم هنرمندان دنیای عجیب و غریبی دارن

  حسن پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵ ق.ظ:

  اهستانو کنترات برداشتیا …
  الان دیگه منم باید شهادتین بگم واسه اعتقاد به نظام و شهیدانش؟
  الان من داغدار مطرب جماعت به نظر میام؟

  reza پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴ ب.ظ:

  سلام .حسن.
  دیگه حوصله سابق را ندارم و از طرف دیگر حوصله مجادله اصلا .ولی برام جالب بود که حبیب گوش میدی همونطور که درایوش گوش میدادی و جالبتر زمانی میگفتی ظاهرا اصلاح کرده میروی دیدن عرفا

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۸:۴۳ ب.ظ:

  منظورم شما نبودی همسنگر
  منظور من با اونایی هست که توضیح دادم

 29. احمد
  ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۹:۰۴ | #29

  محمد على قهرمان بوکس جهان مرد وبیشترین احترامات در مورد او بعمل امد
  او از مسیحیت به اسلام تغییر مذهب داد از دخالت امریکا در جنگ ویتنام که مشابه دخالت فعلى ایران در جنگ سوریه است بشدت وعلنا انتقاد کرد سربازى نرفت
  وکسى بجرم ارتداد وتغییر مذهب مزاحمش نشد زندانى واعدامش نکردند همیشه ازادانه عقیده خود را بیان کرد تازه سیاه پوست بود واز اقلیت تحت ستم امریکا
  ودر مراسم تشییع بیل کلینتون به او اداى احترام کرد
  این یعنى جامعه پیشرفته مترقى
  ودر جامعه اسلامى ما مسلمانى از جلوى کلیسایى رد شود
  یا کسى ازادانه از جنگ ظالمانه وویرانگر ایران در سوریه انتقاد کند
  بلى جامعه متمدن وپیشرفته بسیار متفاوت از جامعه عقب مانده با قوانین قرون وسطایى مانند ایران عمل میکند.

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۹:۲۹ ق.ظ:

  پدر بزرگ
  احتمالا تو تیمارستان بستری نیستید ؟ اونجا مگه اینترت دارن ؟ ممنوع نیست ؟ واقعا ؟

  [پاسخ]

 30. غلامعلی یوسفی
  ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۰:۴۲ | #30

  کارخونه بهایی “ارج” که در زمان رضاشاه خائن تاسیس شده بود و در زمان اوج خود در پیش از انقلاب از سامسونگ و الجی پیش بود سرانجام به دست توانای نظام مقدس و الهی تعطیل شد.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵ ۸:۴۸ ب.ظ:

  اول بعد انقلاب مصادره ش کردن و دولتیش کردن در نتیجه به لحاظ کیفیت و اینها به تدریج به فنا رفت بعد دوره هاشمی چندتا اختلاس گنده توش شد و به لحاظ مالی هم به فنا رفت آخر سر هم بعد چند سال رسما پوکید

  با تولید لوازم خونگی غربی یکی از بازوهای تهاجم و نفوذ فرهنگی غرب در راستای تغییر سبک زندگی ایرانی-اسلامی بوده که جا داره سرانجام موفقیت در به فنا دادن این کارخونه رو که در دوره ستم-شاهی صادرات گسترده ای هم به کشورهای منطقه داشته رو به ملت مومن و انقلابی و ولایتمدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی تبریک گفت

  خسته نباشید قهرمانان عرصه اقتصاد مقاومتی خخخخخخخخخخ

  [پاسخ]

  بازنشسته آموزش و پرورش پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۱:۴۱ ق.ظ:

  داغ مرا تازه کردی
  مستقیم در چشم آدم ها نگاه می کنند و میگویند پهلوی به اقتصاد این کشور خیانت کرد!!! تولید را نابود کرد؟!!!
  شما نگاه کنید ، پهلوی همینجور پشت سر هم کارخانه راه اندازی میکرد
  بعد از انقلاب حتی یک کارخانه ی مونتاژ هم راه اندازی شد که مثلا همسنگ همان ناسیونال باشد

  آقای موسی در سال ۸۸ گفت مشکل کشور رویه ایی است که در چشم ها نگاه میکند و دروغ می گوید ، اما داستان را نصفه تعریف کرد، کاملش را نگفت که مشکل سیستم و نظامی است که ساده تر از خوزدن یک لیوان آب دروغ می گوید.

  نمونه اش آن بالاتر وجود دارد در همین صفحه آن آقا چه دروغ ها که به پهلوی نسبت داد
  خدایا اینا مثل بچه های من هستند آن ها را ببخش، اگر چیزی میگویند نمی دانند فریب خورده اند

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۹:۲۸ ق.ظ:

  پدر جان
  بنظر شما بعد از انقلاب هیچ پیشرفتی در ایران نشد ؟ کارخونه ای ؟ چیزی ؟

  داعش ۱۴۰۰ سال از مردم عقب تر هستند که در عصر گلوله و موشک و اتم با شمشیر سر می برند
  شما ۱۴۰۰ سال از داعش هم عقب تر حرکت می کنین که تمام پیشرفتها را در عصر محمد رضای ملعون و نوکر اجنبی ها می بینید !

  reza پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ:

  سلام .اولش هم باورم شد که از فوت پدر گفتی.چون مشخصاتی که گفتی دقیق بود.فقط لطفا از مشخصات پدر از نظر سن و شغل و مدرک تحصیلی مشخصاتی را میگویی؟بیماریش چه بود؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۲:۵۹ ب.ظ:

  ۶۲ سالگی فوت شدن
  لیسانس اقتصاد
  ۵۶ استخدام وزارت تولیدات کشاورزی و مواد مصرفی شد ولی ۵۹ تصفیه شد. کلا دو سال و نیم بیشتر اونحا نبود
  بعدش برگشت مشهد و زد توی کار اسباب بازی. هم تولیدش هم واردات و صادراتش
  بیماری خاصی نداشت یکم فشار خون داشت و آرتروز گردن
  توی خواب سکته مغزی کرد
  تک فرزندم
  حدود سه میلیاردی ارث گذاشت

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۳:۰۵ ب.ظ:

  سه میلیارد ارث. ای خدا!!!!!!!!!!!!!
  خدابیامرز پدرتون رو

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۶:۲۲ ب.ظ:

  یادمه قبلا گفتی سرطان ریه داشت

 31. شاعرانه
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۹:۳۳ | #31

  رکود عمیق حاکم شده در سه سال اخیر و چشم امید بستن دولت روحانی به برجام و خارجی‌ها، ۶۰ درصد ظرفیت تولیدی کشور را به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل کشانده که کارخانه ارج یکی از آنهاست.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۳:۰۲ ب.ظ:

  یاد رونق و رشد طلایی و شکوفایی اقتصادی دوران معجزه هزاره سوم بخیر
  از وقتی روحانی اومده اینطوری شده!

  [پاسخ]

 32. سین
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۷ | #32

  برای بررسی کارنامه مدیریت بعد از انقلاب در درس پیشرفت عملی لازم نیست نخ و ریسمان به هم ببافیم و صبح تا شب حرف از کشفیات لابراتواری بنویسیم. ” ارج” که سقوط کند و پشت بندش تمام پایه ها و ستون های اصلی به این معنی است که ما حتی در موضوع ساده ای مثل تولید لوازم خانگی ( شامل آفتابه و لگن هم می شود) ، نتوانستیم یک یخچال بدون برفک و کم مصرف بسازیم تا از خرید برنده های خارج بی نیاز شویم.
  کارنامه مدیریت در فیش حقوقی مدیران بانک ها و سازمان ها و نهاد ها تبلور عینی حکومت مستضعفان است. مستضعفانی که بر نهاد های و شرکت ها و ارگان های مصادره ای تکیه زدند و به طرفه العینی یا سه هزار میلیارد به جیب زدند و رفتند کانادا و هنوز تصویر چفیه بر گردن و شعار های انقلابی شان در سایت آن بانک قابل رویت است و یا در قالب فیش حقوق دریافت می کنند.
  در زمینه آموزش و پروش و دانشگاه هم که ماشالله همه کردانیزم. بورسیه و پیام نور و … حالا همه دیگر دکتر هستند مگر خلافش ثابت شود. حاج آقا هم که قبلا باب بود موقع صدا کردن کسی که نامش را نمی دانستیم حالا غیر قابل استفاده می شود. چون حاجی حاجی مکه.
  از چه بگوییم که گفتنش دلمان را خون نکند. این چند دسته شدن حضورات برای اینست که زیر لحاف ملا همه کار بکنند و مردم از ترس مار به مارمولک پناه ببرند و فکر کنند در امانند.
  این شاعرانه جوری کامنت می نویسد که عینهو از بعد از انقلاب تا حالا مدیران و مسئولان مملکت از زیر دست این جناب جنتی با هفت آب کر شسته و تطهیر نشده اند و فرضا از طرف نتانیاهو به این سمت رسیده اند.
  آقا جان از هر طرف بنویسی تف سربالاست. قدیمیها یک چیزی می دانستند که می گفتند این جماعت را چه به مملکت داری.
  حالا خدا کند چند شتر باقی بماند تا اینها دولا دولا سواری کنند و بتازند.

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۷ ب.ظ:

  ضعفها را دیدی و نوشتی قوتها چه شد ؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۲:۴۴ ب.ظ:

  قوت ها چون خیلی خیلی زیاده و همینجور از در و پیکر نظام مقدس و الهی مون قوت میریزه بنده خدا دهن روزه حال نداشت بنویسه شون

  [پاسخ]

 33. شاعرانه
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۳۸ | #33

  دولت تحقیر و نا امیدی و فریب نصف سهم سایپا را به شرکت سیتروئن فرانسه واگذار کردند !

  هر دم از این دولت بری می رسد !

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۲:۴۳ ب.ظ:

  ای وای چرا این کار رو کرد آخه؟؟؟؟؟؟ خاک بر سر شدیم که! اینجوری که کیفیت خودروهای داخلی بالا میره بعد چجوری ما شهید بشیم؟؟

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۳:۰۳ ب.ظ:

  البته زیاد هم به فرزاد نمی خوری

  [پاسخ]

 34. شاعرانه
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۰ | #34

  کانادا که چندی پیش اومد ایران گفت میخوام باهات دوست بشم ۱۳ میلیون دلار پول ایران را دزدی کرد !

  سیاست لبخند و تسلیم همینه دیگه

  [پاسخ]

 35. مس
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۳:۵۵ | #35

  شاعرانه از اونایی هست که قبل از انقلاب کسی تو فامیل و دوست و اشناشون انقلابی نبوده بعد انقلاب شده انقلابی دو آتیشه. این مدل آدما رو زیاد میبینم. مغزشون پر از ماجراهای غیر واقعی و دروغه. قابل بحث هم نیستن چون واقعیت و حقیقت از نظرشون همونه که تلویزیون پخش می کنه

  [پاسخ]

  شاعرانه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۸:۴۴ ب.ظ:

  تو بجز متلک پراکنی و پلیس بازی هنر دیگه ای بلد نیستی ؟

  [پاسخ]

  مس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ ق.ظ:

  گشنه م بود. چرت و پرت گفتنم گل کرد

  [پاسخ]

 36. مس
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۳:۵۶ | #36

  غلامعلی یوسفی جدید هم همون فرزاده. قطعا و صددرصد. کاش با اسم خودش میومد

  [پاسخ]

 37. مس
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۳:۵۷ | #37

  حسن هم خیلی باحاله

  [پاسخ]

 38. مس
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۳:۵۷ | #38

  رور هم خیلی حوصله داره با شاعرانه بحث میکنه

  [پاسخ]

 39. مس
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۳:۵۸ | #39

  اصلا کی از من نظر خواست که بیام درباره ادما نظر بدم؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 40. مس
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۴:۰۰ | #40

  کاش بازنشسته آموزش پرورش به جای حسرت گذشته خوردن یه حرف امیدوارکننده برا جوونا می نوشت. تو پستای قبلی دیدم که طرفدار احمدی نژاده که برگرده و حالا هم فهمیدم علت طرفداریش چیه. نکن داداش نکن

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 3 13199
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: