خانه > اينترنت, جامعه, سياست > چرا عراق نو، بخش عربی ندارد؟!

چرا عراق نو، بخش عربی ندارد؟!

نگاهی به ادعاهای اخیر سایت «عراق نو»

بعد از گذشت تقریبا یک هفته از اعلام آتش‌بس در غزه و پایان موقت جنایات ارتش اسرائیل، جوش و خروش مردمی در سراسر جهان علیه رهبران جنایتکار اسرائیل همچنان ادامه دارد. اما همانطوری که قبلا هم گفته بودم، آدمهایی در این دنیا و نیز در ایران وجود دارند که به بهانه‌های مختلف، چندان رگ غیرتشان به جوش نیامد. مسئولان سایت «عراق نو» دقیقا از این دسته آدمها هستند. امروز بعد از حدود یک هفته دوری از دنیای نت، وقتی ادعاها و دلایل پیش پا افتاده این سایت مشکوک را مبنی بر ناصبی بودن رهبران حماس خواندم، برایم جالب به نظر آمد که بدانم چرا دست‌اندرکاران آن فکر و ذکرشان را تا این اندازه به این مساله معطوف کرده‌اند؟!

اگر خاطرتان باشد این سایت ابتدا در روزهای جنگ غزه، خبرهای دروغی را درباره مصاحبه جعلی و دروغین یکی از رهبران حماس با شبکه الجزیره منعکس کرد و پس از آنکه نتوانست برای ادعای دروغ خود مدرکی ارائه کند، این روزها هم به آب و آتش می‌زند تا به هر نحو ممکن دلایلی را برای خوانندگان خود ارائه کند تا ناصبی بودن حماس را اثبات کند! به همین منظور در ۲۸ دیماه، مطلبی را با عنوان «دلایل عراق نو بر ناصبی بودن برخی رهبران حماس» در سایت خود قرار داده و دلایلی را مطرح کرده است.

مدرک اول: نزار ریان

مدیران «عراق نو» برای اثبات ادعای خود ابتدا به سراغ نزار ریان می روند. همانطوری که می‌دانید نزار ریان یکی از اعضای حماس بود که در جنگ اخیر، به همراه تمامی اعضای خانواده‌اش در بمباران هوایی ارتش اسرائیل به شهادت رسید. از مطلب «عراق نو» چنین به نظر می‌رسد که انگار وقت زیادی را در اینترنت و … صرف کرده‌اند تا شاید بتوانند متن و یا سخنی کوتاه از نزار ریان علیه شیعه پیدا بکنند، اما همانطوری که می‌بینیم در نهایت دست به دامن دو تالار گفتگوی وهابی می‌شوند! در یکی از این تالارهای گفتگو، شخصی که معلوم نیست کیست و اهل کجاست و چه ارتباطی به ریان و حماس دارد، مطالبی را به نزار ریان نسبت می‌دهد و «عراق نو» هم عینا همان را ترجمه کرده و مدعی شده است که این بخشی از فعالیت‌های نزار ریان علیه شیعه است!

البته «عراق نو» ادعا می‌کند که این تالار گفتگو، متعلق به مقاومت فلسطین است، اما با نگاهی به بخش‌های مختلف آن، مشخص می‌شود که برخلاف ادعای «عراق نو» این سایت هیچ ارتباطی به حماس و مقاومت ندارد و اصلا فلسطینی هم نیست. با کمی دقت متوجه می‌شویم که این تالار به گروه‌های القاعده نزدیک است و به انعکاس عقاید آنها می‌پردازد، چرا که بخشهایی را به مجاهدین (یا همان تروریست‌های القاعده) در کشورهای سومالی و افغانستان و عراق و قفقاز … قرار داده. نکته عجیب و مشکوک این سایت  وهابی اینست که در معرفی نزار ریان، بجای اینکه به موضوع اصلی – جنگ حماس با دشمن اسرائیلی – و شهادت نزار ریان بپردازد، بحث مخالفت او را با شیعه مطرح می‌کند! گویی نزار ریان در جنگ با شیعیان کشته شده است. البته دشمنی این تالار گفتگو با شیعه به حدی هست که بخش‌های ویژه ای را علیه شیعه در سایت خود قرار داده و حتی بخشی را هم به معرفی حزب الله لبنان (یا به قول خودشان حزب شیطان!!) اختصاص داده‌اند.

«عراق نو» در ادامه باز هم به یک تالار گفتگوی دیگر اشاره و صحبتهای یک شخص بی نام و نشان را به عنوان یکی از شاگردان نزار ریان نقل می‌کند و البته تاریخ سخنرانی و منبع و مدرک آن شاگرد خیالی هم همچنان نامعلوم است!

«عراق نو» با اشاره به این قبیل سایتهای تالار گفتگو می‌نویسد: «البته عدم تسلط ایرانیان بر زبان عربی بسیاری از این مواضع را پوشیده نگاه داشته بود. ما تمامی انانی که به عربی مسلطند را دعوت میکنیم به پایگاه‌ها و تالارهای گفتمان طرفداران حماس سری بزنند تا مواضع انان را از رافضه “شیعه” دریابند!»

سوال من از مدیران «عراق نو» اینست که آیا با اتکا بر یکی دو سایت – آنهم نه سایت‌های خبری، تحلیلی و سیاسی و نه حتی سایت‌های مربوط و منتسب به حماس بلکه یکی دو تالار گفتگوی وهابی- می‌توان نتیجه گرفت که حماس سازمانی ناصبی و مخالف اهل بیت است؟ اصلا میزان اعتبار این قبیل تالارهای گفتگو در دنیای خبر، نت و وبلاگستان تا چه اندازه است؟ و چرا بجای توسل به این قبیل سایتها، مواضع رهبران حماس را از زبان خودشان نشنویم؟ از همه مهمتر به نظر شما انگیزه این قبیل سایتهای وهابی در مطرح کردن دشمنی و مخالفت نزار ریان با شیعه، آنهم درست در روزهای جنگ با اسرائیل، چه چیزی می‌تواند باشد؟ (دلیلش را در ادامه همین مطلب می‌نویسم)

اما مسئولان «عراق نو» که گویا خودشان هم متوجه مضحک بودن این دلایل می‌شوند، در نهایت به چهره و عکس و ریش اعضای حماس متوسل می‌شوند! کشف بزرگ «عراق نو» اینست که در زیر عکس نزار ریان می‌نویسد:«البته عکس شیخ نیز سلفی و وهابی بودنش را به خوبی روشن میکند!!»

2271_396

مدرک دوم: محمود الزهار

«عراق نو» درباره الزهار هم دلایل پیش پا افتاده‌ای دارد:«آقای زهار نیز از آن دسته رهبران حماس است که در ایران تعریف و تمجید میکند و در کشورهای عربی حرفی دیگر میزند… محمود الزهار از رهبران برجسته حماس در مصاحبه‌ای مشروط بودن حمایت ایران از فلسطینیان را به انتشار آئین تشیع در فلسطین تکذیب کرد و گزارشهای مبنی بر انتشار مذهب شیعه در فلسطین را تلاشی برای تضعیف جنبش حماس و ایجاد شکاف در وحدت میان فلسطینیان دانست . وی اظهار داشت: نمی‌دانم این ادعاها از کجا سرچشمه می‌گیرد، ما به هیچ وجه قصد شیعه شدن نداریم و این را نمی پذیریم، البته روابط خوبی با کشورهای اسلامی از جمله ایران داریم ولی از ورود به این مباحث خودداری می کنیم چرا که ما اهل تسنن هستیم و معتقدیم حق با ما است ولی در این بحث وارد نمی‌شویم و ما امیدواریم با هند وچین نیز بر علیه سیاستهای ظالمانه غرب ائتلاف داشته باشیم.» و باز مشابه نزار ریان، پایین عکس محمود الزهار می‌نویسد:«چهره سلفی ایشان نیز نیازی به توضیح ندارد!!»

2274_849

البته من هر چه در جملات بالا که به نقل از محمود الزهار آمده، دقت کردم چیزی علیه شیعه و یا ایران پیدا نکردم. سوال من از این دایه‌های مهربانتر از مادر اینست که چه انتظاری از اهل تسنن دارند؟ یعنی واقعا انتظار دارند که اعضای حماس و یا دیگر پیروان اهل سنت دست از اعتقاد خود بردارند و بگویند حق با شیعیان است؟ طبیعی است که پیروان هر مذهبی اعتقادات خودشان را دارند و باید از عقاید خودشان هم دفاع بکنند. تاکنون هم هیچکس ادعا نکرده که وحدت شیعه و سنی به معنای کنار گذاشتن اعتقادات مذهبی هرکدام از آنهاست. ضمن اینکه این انتظار بیهوده‌ای است که صرف حمایت ایران از حماس، حماس بیاید و بگوید حق با شیعه است و سنی‌ها چنینند و چنان!

همچنین باید توجه داشته باشیم که در سالهای گذشته و بخاطر حمایت همه جانبه ایران از حماس، موج تخریب و شایعه وهابیون علیه حماس بیشتر از گذشته شده است. تا جایی که رسما و علنا رهبران حماس را متهم می‌کنند که تحت تاثیر نفوذ معنوی ایران و حزب‌الله لبنان، به تشیع جذب شده‌اند! اگر کمی وقت بگذارید و دقایقی را در یوتیوب و سایتهای دیگر جستجو کنید، کلیپ‌هایی را می‌بینید که علیه حماس ساخته‌ و در آنها ادعا کرده اند که «رهبران حماس، شیعه شده‌اند!»

یک نمونه از این کلیپ‌ها را  اینجا ببینید که با نشان دادن تصاویری از سفرهای مقامات حماس به ایران و حضور آنها در حرم امام خمینی، حماس را به خیانت به آرمان فلسطین و اهل سنت متهم کرده‌اند!

من کاری به صحت و سقم این ادعاها ندارم (هرچند مدارکی هم وجود دارد که شیعه بودن برخی رهبران حماس  و جهاد اسلامی و … را اثبات می‌کند!) اما باید بدانیم که مواضع افرادی مانند محمود الزهار دقیقا پاسخی است به این نوع شایعات و تبلیغات. شایعاتی که هدف اصلی سازندگان آن، نه دفاع از اهل سنت و نه حتی ترس از شیعه شدن رهبران حماس است، بلکه در حقیقت تحت تاثیر قرار دادن مردم عوام و کاستن از میزان محبوبیت حماس و در نهایت شکست سیاسی آنها است…

به هر حال به نظر می‌رسد در این زمانه فتنه و توطئه، دو دسته علی‌رغم اختلافات ظاهری، دقیقا یک خدمت مشترک را به اشغالگران اسرائیلی می‌کنند. وهابیون با کنار هم قرار دادن تصاویر دست دادن رهبران حماس با رهبران ایران، نتیجه می‌گیرند که آنها شیعه شده‌اند. در مقابل آنها آدمهایی هم از جنس «عراق نو» با نشان دادن عکس ریش و چفیه رهبران حماس نتیجه می‌گیرند که آنها سلفی و ناصبی هستند!

انگیزه مشکوک «عراق نو» وقتی بیشتر آشکار می‌شود که می‌بینیم آنها به هر دری می‌زنند تا مخالفت خود را با حماس و حمایت ایرانیان از مقاومت مردم فلسطین نشان بدهند. به عنوان مثال این سایت بعد از آوردن دلایل مضحک و پیش پا افتاده بالا می‌نویسد:«دیروز اقای مشعل در قطر و در حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران و در اجلاس غزه شرکت نمود و از تمامی کشورهای عربی و مردم همیار اروپایی تشکر کرد اما از ایران شیعی نامی به زبان نیاورد.» به مسئولان محترم سایت «عراق نو» پیشنهاد می‌کنم که بجای پرداختن به موضوعات اینچنینی به اوضاع کشور خودشان بپردازند و ضمنا بجای بخش فارسی، بخش عربی سایتشان را راه‌اندازی کنند!

 1. ۴ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۵:۳۲ | #1

  سلام
  واقعا که اینا خودشون را مسخره کردند. البته بعید نیست این افراد حاضرند با طرح هر بحثی حتی شایعه کردن ناصبی بودن فلسطینی ها اقدامات انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران را کم رنگ و مردم را نسبت به کمک به همو نوعان خود بی تفاوت کنند. که البته کار بیهوده ای است.
  در مورد وحدت شیعه و سنی هم که دقیقا زدید به هدف. احسنت
  اگه اینا راست میگن به قول شما چرا نمیان بخش زبان عربی را راه بندازند؟ چرا میترسن این صحبت ها با زبان عربی منتشر بشه؟

  [پاسخ]

 2. ۴ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۸:۳۷ | #2

  عقل دارن اونا
  می دونن که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.
  برای چی از گلوی مردم خودشون بزنن بدن به مردم یه جای دیگه ی دنیا؟؟؟!!!!
  نه مثل رهبران فاشیست ایران

  [پاسخ]

 3. ۴ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۰:۳۱ | #3

  همیشه فریب و نیرنگ روش چنین افرادی بوده. همین وهابی‌ها فیلم ملاقات احمدی‌نژاد با یهودیان ضد صهیونیزم را به عنوان سندی بر هم‌دست بودن ایران با یهودیان منتشر کردند!
  تازه سلفی بودن که دلیل بر نادانی و دشمنی با شیعه نیست. سلفی تقریبی با سلفی تکفیری فرق دارد. اخوان المسلمین و بسیاری از جنبش‌های سنی آگاه به کنار، مگر شیر دره پنج‌شیر، احمد شاه مسعود، سنی و سلفی نبود؟ چرا سلفی‌های تکفیری و وهابیان اقدام به ترور او کردند؟ دوست و دشمن اعتراف دارند که او یکی از فرهیختگان کشورش و از افتخارات افغان‌ها بود.
  مگر واژه بنیادگرایی اسلامی را برای اسلام ناب محمدی که امام خمینی مطرح کرد، ایجاد نکردند؟
  کلمه سلفی با آن‌چه این روزها وهابی‌ها از آن برداشت می‌کنند و آن را باید به درستی «سلفی تکفیری» نامید، تفاوت بسیار دارد:
  نگاهی به جریان سلفی‌گری
  «کلمه سلفی یک کلمه مثبتی است و در اندیشه اسلامی جایگاه بسیار مثبتی دارد. یعنی اقتدا کردن به سلف صالح. مسأله اقتدا به سلف صالح در همه متون تکرار شده، هم در متون شیعی و هم در متون سنی. این اصطلاح را قاعدتا باید جز اصطلاح های مثبت به حساب آورد. همه علما و اندیشمندان روی توجه به سلف صالح تأکید کرده اند منتها در ادبیات جدید سیاسی سلفی ها به گروه هایی اطلاق می شود که به متون اسلامی و احکام اسلامی با یک دید قشری و متحجرانه نگاه می کنند و برای هر حکمی یا حکم هر پدیده ای بر می گردند به گذشته که آیا در گذشته چنین حکمی بود به خصوص در سنت رسول الله(ص) و اگر نبوده آن را به عنوان یک بدعت به حساب می‌آورند و این باعث می شود که بین نگرش این افراد یا اینگونه جریان‌ها، تحولات جدید در سطح جهان یک نوع تعارض شدید به وجود بیاید. در حال حاضر اصطلاح سلفی‌ها به یک چنین گروه هایی اطلاق می‌شود که بیشتر تحت تأثیر «ابن تیمیه» و جنبش وهابیت و جریان‌هایی که در عراق هستند. هر نوع تجدد یا اندیشه مستقل را نفی می‌کنند و آن‌ها را به نقطه‌ای می‌رساند که بسیاری از مذاهب اسلامی و حتی جوامع اسلامی را تکفیر می‌کنند و به نوعی تضاد بین خودشان و حتی جوامع اسلامی و دیگر مذاهب اسلامی می‌رسند».
  شاید اگر فرصت شد از اندیشه تقریب بگویم و تفاوت اساسی آن با اندیشه‌های تکفیری‌ها را شرح دهم.
  http://taghrib.org/farsi/index.htm

  [پاسخ]

 4. Farzaneh
  ۴ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۲:۴۳ | #4

  akhe baba chera dast az sare iin Palestine va hamas bar nemidarid, age shoma ha zerangid iin kharab shodeh khodemon ro abad konid niaz be fozoli to kar oon moft khorhaye bi vojdaneh hamas nist, berid be oon TV begid bejaye iinke faghat neshon bedeh bache ro daran mikoshan neshon bedeh baeso banish khodeh bipedar Hamas ke ba soestefadehaz esme KHdoa va mosalmoon che ghalata ke nemikonan oon ham az Israeil bi vojdan ke barash farghi nemikoneh. Hala shoma va jenabeh rahbar kabiretoon beshini fatva bedid ke berid be oona komak konid, khodeh araba kari nadarn shoma shodid dayeye mehraban tar az madar. iino bebin shaiad sharm koni, shaiad be gheirat oon bigheirate Rahbar mozametoon bar bokhor avaz jam kardan komak bara Ghazeh, be mardome khodemon komak koneh. nemidonam shoma chetori mikhaid fardaye akharet javabeh iin melat ro beid. Shoam boro oon Rohani aziz rahbar ro jam koon ke rafteh ba khanom shohar dar rabeteh jensi bargharar kardeh !!!!!!! albateh momkeneh begi iina che rabti be harfaye shoma dareh Aghaye Ahestan…Rabtesh hamin bas ke shoma ha yad gerftid dardeh hameye donia beresid ama ghafel az iin keshvar khodemon. be omid rozi ke betonim be Irani bodanemon benazim na be fekr iin bashim ke felan site chera be arabi naneveshteh !!!!!!

  [پاسخ]

 5. Farzaneh
 6. ۴ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۳:۳۰ | #6

  به کامنت نویس بالایی:
  اول این‌که شما که ادعا می‌کنید برای کشور خودتون اهمیت قائلید، لطفاً فارسی بنویسید و فینگلیش ننویسید.
  بعد هم یک سؤال: چرا باید پول بیت المال رو بدیم بهایی‌ها و … بخورن و بعد پدر اکثریت مسلمان مملکت رو دربیارن؟ تازه مگه نباید اهل کتاب جزیه بدن؟ اینا که اهل کتاب هم نیستن.
  امید جان، مسلمون‌ها دارن کشته می‌شن و تازه در صورت موفقیت، هدف بعدیشون ایرانه، اینا هنوز دارن داستان می‌بافن برای منحرف کردن قضیه.
  اسلام، جزئی از تمدن ایرانیه و بهش افتخار می‌کنیم.

  [پاسخ]

 7. ۴ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۳:۴۰ | #7

  لینک بالایی را دیدم. وای بر آنانی که حتی از بدبختی ملت هم می‌خواهند استفاده کنند و از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. باید به هر انسان فقیر و درمانده‌ای کمک کرد.
  حال این پیوند را ببینید:
  کودکانی که اول پدر و مادرشان را از دست دادند و سپس میسیونرها به خاطر بیسکویت و آب، عقیده‌شان را از آن‌ها می‌گیرند.
  آیا ما در قبال این کودکان بی‌گناه مسئول نیستیم؟

  [پاسخ]

 8. ۵ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۰:۳۷ | #8

  مغالطه ها و استحمار یک سایت مشکوک وهمراه با منوشه امیر اسرائیلی

  استعمار همیشه بدین فکر بوده است که با اختلاف افکنی به اهداف خود برسد و با استحمار ومغزشویی مردم ممالک مستعمره (رسمی یا فکری)، آنها را بیش از همیشه سرکیسه کند. هیچ عقل عاقلی نمی تواند بپذیرد که فعلا حمایت ما ایرانیان و دولت انقلابی نهم از مردم فلسطین کاملا درست است و در مسیر شرع و عقل سیاسی و استراتژیک است. اما جاسوسان اسرائیلی چون منوشه امیر که در سایت وزارت خارجه اسرائیل وصدای اسرائیل مطلب می نویسد، شروع به شایعه پراکنی کردند و گفتند ونوشتند که حمایت ایران از سنی های حماس وجهاد اسلامی فلسطین درست نیست. چرا که آنها ناصبی هستند و ایرانی ها شیعه!

  اما با شواهد زیادی که دوستم حامد و همین وبلاگ بطور مفصل اوردند و اثبات کردند که فلسطینی ها شافعی هستند و اهل بیت را دوست دارند و افرادی چون ابوسرور و ابوشریف نمایندگان حماس و جهاد اسلامی در همایش روز عاشورا در میدان فلسطین تهران و در تاریخ ۲۸ دی در دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، ارادت عمیق خود به اهل بیت رسول الله(صلوات الله علیهم) و امام حسین (ع) و عاشورا را بازگویی کردند و شایعات را توضیح و تبیین کردند، جاسوسان و جاهلان باز هم به فکر افتادند و برای خود شروع به دلیل سازی و مغالطه کردند که “آی ملت! فلسطینی ها طرفدار یزید وضدشیعه هستند! از آنها حمایت نکنید!” اینقدر دلیل سازی اینها سفسطی بود که خودشان هم فکر کنند الان پشیمانند و نگران. از جمله استدلال های انها این است که عکس برخی رهبران فلسطینی ها را به دلیل شباهت با برخی وهابیون ناصبی خطاب کرده اند! در صورتی که وهابین معتدل هم داریم و اساسا وهابیت با ناصبی گری یکی نیست وبالاتر از همه شباهت چهره یکی با یکی که دلیل نیست. این از پست ترین نوع استدلال سفسطی به قول منطقین است که انرا تمثیل گویند.

  به یاد تاریخ افتادم وسادگی و هرزگی استدلال های این قبیل افراد. در زمانه ای که شش قرن از آن می گذرد، سه امپراطوری در جهان بود که ایران وعثمانی و هند بود و لاغیر. اروپائیان مشغول قرون وسطایشان بودند و جنگ های قبیلگی و به ثروت بنگال هندوستان و هرمز ایران و قسطنطنیه عثمانی رشک می بردند. استعمارگران خون اشام اسپانیایی حریف نشدند و از بین رفتند اماانگلیسی های خبیث با حربه هایی توانستند بین این سه امپراطوری فاصله بیندازند و آنها را زمین گیر کنند. اولا دست به احداث سه فرقه جدید بهایی گری و وهابیت وقادیانه زدند و همزمان مستشاران ومسیونرها را راهی دربارهای این سه کشور کردند وهمراه با فشار نظامی، اختلاف بین شیعه وسنی انداختند وایران وعثمانی را به جان هم انداختند و هند را از دارالاسلام جدا کردند وبه بزرگترین مستعمره تاریخ بریتانیای کبیر(!) تبدیل کردند. افرادی چون امیرکبیر را هم که مخالف بهائیت و منادی وحدت بین شیعه وسنی بودند را هم با قتل و شکنجه و تبعید از سر راه برداشتند وامور را به فراماسونرها و دوستان بهائیان ومیسیونرها وممالک فرنگ دادند. افراد وابسته و غربزده ای چون میرزا آقاخان نوری. و طی یک قرن از قدرت این سه امپراطوری هیچ نماند و اینها تبدیل به بیش از بیست کشور وابسته به غرب شدند وفراماسونرها وبهائیان سوگلی استعمار وارباب مسلمانان شیعه وسنی در این سه کشور شدند!

  الان هم بنده به امثال این سایت مشکوکم که یا نفوذی از اسرائیلین داشته باشد یا جاسوس غیر رسمی یا در بهترین حالت احمق باشد که در هرسه صورت به اسرائیل خدمت می کند و با مشابهت های موضع گیری اش با رادیو امریکا و صدای اسرائیل ومنوشه امیر بهترین خدمت را به صهیونیسم بین الملل می کند وبالاترین خیانت را به شیعه وسنی و مراجع و ولایت فقیه. (ابتدا نمی خواستم این حرف ها رابزنم ولی پس از اینکه دیدم چندین روز است که بالاترین خبر این سایت عراق نو برائت چند عراقی از حماس است و چند تحلیل آبکی وسوفیسطی از ارتباط فلسطین وناصبیان! کار کرده است ودست بردار نیست، دیگر شکی براینم نمانده است، مگر اینکه اسن سایت این تحلیلهای خود را بردارد و بیش از این به ارمان حضرت امام و مراجع بزگوار تقلید در حمایت از فلسطین خیانت نکند.)

  دوست بزرگوارم در آهستان(این ادرس) نیز پاسخ هایی به این سایت داده که در ادامه می اورم:

  بعد از گذشت تقریبا یک هفته از اعلام آتش‌بس در غزه و پایان موقت جنایات ارتش اسرائیل………….

  [پاسخ]

 9. ۵ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۰:۳۸ | #9

  دوست من
  با اجازه متن کامل یادداشت شما را در وبلاگم اوردم….

  [پاسخ]

 10. ۵ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۰:۵۸ | #10

  به نام خدا
  اولا : سلام
  دوما : اصلا تو این موقعیت این ها دنباله چی هستن که دارن زور میزنن بگن حماس ناصبیه ؟؟ خود اون ها میگن ما ناصبی نیستیم و شافعی هستیم این ترسوها برای فرار از تکلیف می خوان به زور اون ها رو ناصبی کنن!!
  سوما : من به شما لینک دادم !!
  چهارما : در جواب این فرزانه آقا!!ی بی احساس بگم که : ۱- شما اگه ان شاء الله خدای نکرده !! چشم و دل و کله تون( البته این یکی بعیده !! ) درد بگیره میرید و یکی یکی اون ها رو خوب می کنید یا هم زمان … مساله جهانی هم همین است که با وجود مشکلات داخلی نمیشه اون ها رو نادیده گرفت ..
  ۲- شمایی که این قدر به فکر کشورتی باید بدونی که بعد حماس و حزب الله و تحت فشار قرار دادن سوریه ، تا قبل از پیروزی حماس ، حد اکثر ۳ ساله دیگه نوبت ما بود …

  [پاسخ]

 11. amir
  ۵ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۳:۲۸ | #11

  سلام خوشحالم که ۲ بار است که کامنت‌های من مطلب‌های بعدیت رو تیین می‌کنه

  ۱ داداش قضیه چیه؟ مدرک هم که دادیم مینویسی مشکوک؟ به چی‌ مشکوکی قاضی مرتضوی؟ میگم اگه دستتون بود اینم میبستین ا؟ سایت مشکوک، فیلم مشکوک، هه هه خیلی‌ باحالی‌ پس بیخود دوستان دیگه مدرک درخواست نکنن چون از حالا هر مدرکی‌ ارائه شود مشکوک است.بابا فیلم هم میدی میگن مشکوک است،
  ۲ خامنه‌ای در مورد خیلی‌ از مواردی که ظلم آشکار بود(مثل قتل زهرا بانی‌ یعقوب،زهرا کاظمی،سخنرانی جانباز دکتر اقاجری در مورد دکتر شریعتی‌ ….) ۱ کلمه نفرمودن اما همینکه مشاعی دست دوستی‌ به سمت اسرائیل دراز کردن و کفن پوشان معترض شدن ولایت فقیه فرمودند حالا ۱ چیزی گفت کش ندین و مستقیما اعتراضات را خابوند(اونم در مورد خط قرمز نظام)…

  آیا ولایت همون والا حضرت نیست؟ برای چه انقلاب کردیم؟

  ۳ استاد بزرگ ، پیر دیر، عالم بزرگ، لطف بفرماید ۱ پست هم به این مطلب اختصاص بدین

  طبق قانون اساسی‌ دادستان کل کشور و ریس دیوانه عالی کشور باید مجتهد باشند، چرا خمینی بهشتی‌ و مهدوی کنی را که مجتهد نبودند به این پستها منصوب کردند، خدا به اون این حق رو داده بود بالاتر از قانون اساسی‌ قدم بردارد؟
  آهستان: ببخشید تو الان مطمئنی امیر هستی؟ یا همون موسی دیروزی هستی که سوتی داده بودی؟

  [پاسخ]

 12. بهزاد
  ۵ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۸:۱۱ | #12

  سلام شازده .
  مطلبی که برات راجع به موشک های ایرانی توی دستای غره ای ها کامنت گذاشته بودم چی شد ؟
  فکر کنم اگه از نظر کسی خوشت نمیاد سانسور می کنی.
  اشکال نداره اینجا هم مثل بقیه جاها …… همه جا سانسور
  زنده باد سانسور !!
  ولی فقط شما یادت باشه و البته بقیه هم یادشون باشه :
  اگه ایران توی فلسطین و لبنان بازار فروش تسلیحات نداشت هیچ وقت سنگ اونا رو به سینه نمی زد.

  [پاسخ]

 13. محمد
  ۶ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۰:۱۶ | #13

  خدا خیرتان دهد که به ارتباط مرتجعین و صهیونیست ها می پردازید.
  نکته ای که خوب است به آن توجه کنیم این که اگر سران حماس شیعه شده باشند (که شواهدی هم در این زمینه هست)، درست (و به نفع تشیع) این است که تشیع خود را ابراز نکنند.

  [پاسخ]

 14. ۶ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۰:۳۰ | #14

  خصوصی
  ما آخرش نفهمیدیم تو همون آهستان رفیق قدیمی خودمونی یا نه! هر چی کامنت هم به نام پاک دیده گذاشتیم بی جواب موند.
  اما الان اومدم بگم یه مطلب نوشتم در مورد فیلم یوسف. نظرت را می خوام. نظر خود خودت. هر چند تو هیچ وقت عادت نداشتی یه مطلب را دقیق بخونی و نظر بدی!
  تازه اگه خودت باشی. امید! http://pakdide.parsiblog.com/

  [پاسخ]

 15. ۶ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۵:۰۹ | #15

  بنام خدا. به روزم .یا علی

  [پاسخ]

 16. پوبا
  ۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۶:۰۲ | #16

  همتون سرکارید واقعا فکر می کنید توایران کسی فکر غزه هست
  فعلا که سرمون شلوغه می خواهیم سران صهیونیستو دادگاهی کنیم تا می تونید برای هیت منصفه ثبت نام کنید شام هم میدیم

  [پاسخ]

 17. Farzaneh
  ۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۶:۵۹ | #17

  Hey Mr… I don’t need you to tell me how to write, I wish I was here on Friday and could respond back to your comment right away!!!! I was born elsewhere and my first language is English, but I do have lot of respect for my mother language and I think my Farsi is much better than you kidddooo. Anyhow just to let you and your arrogant leader to know; please mind your own god damn business and keep your nose at your own sight pal. I hate people like you who try to make decision for one and all. People ain’t last in your ISLAMIC country; at least for sake of heaven take this name off that country or try to lend a hand to your own folks first. You are one of that self-interest human being who they say: “we are right no matter what.” I’m glad to be Muslim but in other hand I’m happy my father is not like yours who forced you to be Muslim. I followed Islam by my own will and I learned to help those poor families in Iran first, How many families you by yourself help pal? Huh? I hate to see people like you talk about Islam in such a manner, you are free to go and help Gaza but do it on your own not with countries assets and most importantly people’s faith. There is a lot to say but why bother where almost certainly you are among those who don’t give a crap (Pardon my language) to other people’s opinion!!!!! Palestine could be free from Israel if you and your leader don’t help Hamas. You don’t care about those kids in Gaza you just want them to die to have your show going. I hate your guts….

  [پاسخ]

 18. Farzaneh
  ۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۷:۰۴ | #18

  That message was for my buddy Hossain and by the way have some self steam friend….
  آهستان:دوستان عزیز از فینگلیش نوشتن فرزانه ؟؟ ناراحت نشن. چون ایشون مقیم کانادا هستند!

  [پاسخ]

 19. Farzaneh
  ۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۹:۰۶ | #19

  Dear Ahestan
  I hope you mind someone from Canada make comments in your site. No matter where we live bottom line we are all Iranian.

  [پاسخ]

 20. Farzaneh
  ۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۹:۲۲ | #20

  Oh by the way, thanks for ignoring my last pm to Hossein, it verifies who you are!!!! Don’t be afraid of facing the truth

  [پاسخ]

 21. ۱۳ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۷:۰۵ | #21

  سلام
  من قضاوتی نمی کنم ولی این عراق نو برای همین روزها درست شده و تلاش کرده در گرماگرم جنگ نقش لبه دوم قیچی را بازی کند که لبه اول آن را وهابیون در اختیار دارند و حماس را به عنوان شیعه به عرب ها معرفی می کنند. فکرشو بکن

  [پاسخ]

 22. sasa
  ۲۱ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۲:۰۲ | #22

  خواهشا سانسور نکنید اگه دین دارید بذارید ازادانه یه مطلبی بگم
  خداییش چرا باید ایران یعنی نظام جمهوری اسلامی بیاد در مسائل اطرافش یک چشمش بازباشه یکیش بسته ؟!
  منظورم اینه که چندین سال هی تو گوشمون خوندن فلسطین فلسطین کشتارکشتار/ اسرائیل مرگت باد ………….
  خوب همه دیدند شنیدند و فهمیدند یک کشوری اومده بزور درست شده توی قلب خاورمیانه حالا هرچی …. اومدن هی کشتن هی کشتن تا امروز که جدید جدیدش غزه است که همتون شاهد بودید چه به سر بچه های زبون بسته اومد ….
  خوب دل هر انسان عاقل با ایمان و بادین بدرد میاد قبول؟؟؟!!!!!!
  سوال من اینجاست ایا این درسته نظام جمهوری اسلامی ایران بیاد سالهای متمادی تو گوش مردمش فلسطین فلسطین بخونه و برای ملتش چهره صهیونیزم رو روشن بکنه و اونو اینقدر بزرک بکنه تا این که حتی بچه هامونم یاد بگیرن اسرائیل بده جیزه !!!! فلسطین گناه داره و…….
  ولی بیاد چشم دیگشو روی مسائل کشور همسایش ببنده و نبینه یک منطقه ای هم هست که کوچکتر از غزه است ومردمش وضعشون بدتر از غزه است حتی در وضع بد معیشتی قرار دادنشون کشتارشون بدتر و فجیع تر از غزه است بطوری که یک دشمنی بدتر از اسرائیل بیاد بجای ریختن گلوله و بمب و موشک رو سر قربانیاش بیاد قربانیاشو قطعه قطعه کنه بدون سروصدا !! بیاد اونارو مثله کنه دست و پای مردانشونو جدا کنه و کنار سرهای بریدشون یذاره و ازشون عکس بگیره و به این عملش افتخار کنه و بهشت رو به اعتقاد خودش فراهم کنه
  حتی اخیرا خیلی اروم دستای کودکانی که مثل همون کودکای فلسطینی که منو تو براش حق نفس کشیدن میدونیم و دلمون با دیدن اشکاشون کباب میشه بیان دستاشونو قطع کنن و دیگر چه و چه ……..
  میخاید بدونید کجا رو میگم شایدم بدونید !
  اره پاراچنار پاکستانو میگم
  تلفظش راحتر از فلسیطینه ولی نه جایی نوشته میشه و نه خونده میشه !؟
  چرا باید منو تو ازش بی خبر باشیم چرا؟؟؟ لابد اونا کافرن و مسلمون نیستن؟؟؟
  نه! هم مسلمونن قبلشونم کعبه ست خداشون یکیه ولی
  ولی امام اولشون با امام اول اونا یعتی با خایفه اول اونا (یعنی فلسطینیا)فرق داره
  شاید همین اعتقادشون به ولایت امیرالمومنین سبب شده به چشم نیان هان؟؟؟؟/ بعید میدونم اخه سران مملکت ما همه دم از علی ع میزنن !! به نظر شما بعید نیست که شیعه بودنشون باعث شده تا مسلمونای غزه یا به اعتقاد عراق نو “ناصبی های فلسطینی” تا این حد به چشم بیان که جمهوری اسلامی از همه لحاظ پشتیبانشون باشه از مسابقات گرفته و حمایت از فلسطین کنه تا تالارهای گفتگو میزگردها کلیپها مقاله ها وبها فیلمهاوووووووو
  ولی مسلمونای پاکستان یا به اعتقاد وهابی ها” رافضی های ملحد” اصلا و به هیچ وجه دیده نشن؟؟؟؟؟؟
  حال این سوال مطرح می شه
  آیا اخبار شیعیان و ظلمی که علیه شون صورت می گیره جزء اخبار و رویدادهای جهان اسلام نیست؟
  کوتاهی رسانه ها و حتی صداوسیمای جمهوری اسلامی تا چه حد ؟؟؟؟ سیاست یک چشم بینانه جمهوری اسلامی تا چه حد؟؟؟؟؟
  که مراجع کشورهای مجاور دادشون از این سیاست بلند بشه تاجایی که ایت الله صافی بیاد بگه شیعیان پاراچنار مظلوم تر از غزه اند. منظور این عالم بزرگوار عدم مظلومیت مردم غزه نبود ، منظور شون اعتراض به کم توجهی رسانه های داخلی به مظلومیت شیعیان پاراچنار بود !!!!!!!!
  خداییش چرا اخبار مظلومیت شیعیان در پاراچنار پاکستان، افغانستان، یمن، بحرین، کویت و … بصورت منصفانه منعکس نمی شه؟
  خداییش اگه اسلام و مظلومیت معیار است، آیا این معیار در مردم مناطق یاد شده وجود نداره؟
  اقا داداش خواهر نمیدونم کیا مخاطب من میشن ؟؟؟؟
  هرروز خدا دارن همین ورا یعنی خیلی از ایران دورنیست اخه پاکستان مگه فاصلش از فلسطین نزدیک تر نیست مگه قبلا جزو قلمرو ایران باستان نبوده اخه ای خدا ای الله ای پیغمبر اسلام ای محبین رسول الله چطور میشه دوربینای صداوسیما هر روز مناطق فلسیطینی رو زیر نظر داره تا اخبار روز اونجا رو بگه ولی نمیاد اخبار اینطرف رو رصد کنه و…………
  قضاوتش با شما باشه

  والسلام

  [پاسخ]

 23. ۱۲ اسفند ۱۳۸۷ در ۱۶:۰۹ | #23

  پاراچنار مدتی ابزار دست دشمنان غزه بود اما اکنون که موضوع غزه قدیمی شده دیگر کسی به پاراچنار نمی پردازد. این در حالی است که هم اکنون پاراچنار نیاز به توجه دارد. زمانی که موضوع غزه گرم بود در پاراچنار درگیری نبود ولی اکنون در آنجا بازهم اوضاع دو سال قبل در حال باز گشت است. کودکان ما را ربوده اند در منطقه هنگو و عده ای را کشته اند. بیش از ۱۵ نفر از شیعیان پاراچنار در اسارت طالبان محلی هستند و بابت آنها پول می خواهند؛ پول های هنگفت برای فلج کردن شیعیان جنگ زده و مردم مجبورند خانه های خود را بفروشند تا پول آنها را بدهند. عده ای با پول آزاد شده اند و عده ای در انتظارند. کشتار از نوع جدید شروع شده و قبلا ما در جبهه با هم روبرو می شدیم ولی اینک آنها مسافران بی دفاع ما را می ربایند. وضع پاراچنار بسیار وخیم شده و شاید رسانه هایی که جنگ پاراچنار را بی موقع در رسانه ها – و آن هم با اهدافی خاص – براه انداختند نقش مختصری در بدتر شدن اوضاع این منطقه شیعه نشین داشته باشد. بهر حال آنهایی که در برابر غزه دکان پاراچنار باز کرده بودند هرگز دلشان به حال ما نسوخته بود وگرنه به اوضاع کنونی ما نیز توجه می کردند. آنها دلشان به حال شیعه نمی سوزد بلکه میخواهند از سیاست های دولت انتقاد کنند و روش های سطحی و بدون تحلیل را به کار بگیرند. بیایید اکنون که وضع غزه بهتر شده است بیایند اکنون به پاراچنار توجه کنند اگر واقعا دلشان به حال شیعیان می سوزد!!!

  [پاسخ]

 1. ۱۸ آبان ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۶ | #1
 2. ۱۹ آبان ۱۳۸۹ در ۱۳:۱۸ | #2
 3. ۲۷ آبان ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۵ | #3
 4. ۲۴ فروردین ۱۳۹۰ در ۰۸:۳۸ | #4
 5. ۱۹ اسفند ۱۳۹۰ در ۱۹:۳۳ | #5

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: