خانه > اينترنت, جامعه > خداحافظ بالاترین، فرندفید سلام!

خداحافظ بالاترین، فرندفید سلام!

سایت بالاترین دو سه روزی هست که از کار افتاده. طبیعی هست که این روزها و این شبها، مدیران و کاربران بالاترین حال و روز خوبی ندارند. مخصوصا آنهایی که عادت کرده بودند بافته‌های ذهنی و توهمات و تخیلات شخصی‌ خودشان را در بالاترین داغ کنند و به قول خودشان اسلام و حکومت را زیر سوال ببرند!

از وضعیت بالاترین نه خوشحالم و نه ناراحت. به عبارت بهتر برای من اصلا مساله مهمی اتفاق نیفتاده که نگرانش باشم و یا اینکه از شادی برایش غش کنم. فقط می‌دانم که وضعیت این روزهای بالاترین قابل پیش‌بینی بود و مدیران بالاترین هم که این روزها مشغول آه و ناله کردن و مظلوم‌نمایی هستند، باید قبلتر از اینها به فکر سایتشان می‌افتادند.

همان روزهایی که به دین و مذهب و اعتقاد و سنت یک ملت و بلکه یک امت توهین می‌کردند و آنها ککشان هم نمی‌گزید. همان زمانی که کاربرانی از جنس«مونا» ده حدیث از ده‌ها هزار حدیث شیعه و سنی پیدا می‌کردند و مسخره‌اش می‌کردند و به خیال خامشان اسلام و اعتقاد و دین و مذهب مردم را زیر سوال می‌بردند. همان زمانی که در پای لینک‌های مذهبی و دینی، به بزرگان دینی و اعتقادات اسلامی دیگران توهین می‌کردند و خبری هم از اجرای قوانین نبود. همان زمانی که در مرامنامه‌شان، مسخره کردن و توهین و اهانت به محمدرضاشاه و شیرین عبادی و اسرائیل خلاف قوانین بود، اما مسخره کردن مردم و مسئولان ایران و مظلومان فلسطینی هیچ اشکالی نداشت!

من از همان موقع اسم این جماعت را گذاشتم حباب نشین. ببخشید تعبیر بهتر و مناسب‌تری هم سراغ ندارم. حباب‌نشین برای اینکه بعضی‌هایشان چنان در حباب توهم و تخیل خودشان اسیر بودند و هستند که انگار هیچ نسبتی با این آب و خاک و اعتقاد و عقیده مردم این کشور ندارند. در محرم و صفر و رمضان بود که ملت ایران را بخاطر اعتقاداتشان مسخره می‌کردند. اکبر گنجی با آن همه وضعیت اورژانسی‌اش وقتی می‌خواهد اعتقادات شیعه و امام زمان را زیر سوال ببرد، تذکر می‌دهد که به عقاید مردم احترام می‌گذارد و تنها هدفش زیر سوال بردن جمهوری اسلامی است، اما بعضی‌ها در بالاترین همین مقدار هم فهم و شعور نداشتند که لااقل به مردم و باورهایشان احترام بگذارند.

آنوقت در همان فضای دموکراسی و آزادی بیان، وقتی چهار نفر هم پیدا می‌شدند که لینک و یا مطلبی مذهبی، دینی و یا انقلابی در بالاترین به اشتراک می گذاشتند، با انواع و اقسام توهین و اهانت و فحش‌های ناموسی روبرو می‌شدند و مدیران آزادی‌خواه بالاترین هم در کمال رضایت به ریش آن چهار نفر می‌خندیدند. دیگر هیچکس نگران آزادی بیان نبود. هیچکس نگران نقض قوانین نبود. هیچکس هم نمی‌گفت زنده باد مخالف من و بالاتر از همه اینکه هیچکس نگران کرامت انسان و آبروی کاربران نبود.

به هر حال فکر می‌کنم این روزها فرصت خوبی هست برای مدیران و کاربران بالاترین که استراحتی بکنند و ذهنشان را هم کمی از خیال و توهم برهانند. البته بعضی‌هایشان از فرصت استفاده کرده و به فرندفید آمده‌اند. فکر می‌کنم یکی از برکات از کار افتادن بالاترین، حضور آنها در فرندفید باشد. یک نکته ارزشمند این فرندفید اینست که دموکراسی‌اش خیلی خیلی واقعی‌تر از بالاترین است!

 1. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۰:۲۵ | #1

  جدی حیف شدا، تازه داشتم با بالاترین آشنا می شدم. دی: پس پیش به سوی فرفر

  [پاسخ]

 2. کیانمهر
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۱:۱۳ | #2

  بعضی ها فقط وقتی توی کفه ی سبک ترازو هستن آزادی و یسباری از اصول دیگه رو قبول دارند . و بالاترین هم . درود خدا بر تو

  [پاسخ]

 3. nader razavy
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۵:۰۳ | #3

  حرکت زشت و زننده هک سایت بالاتراین توسط هر کس و هر گروه را به شدت محکوم می کنم.و لکه ننگی برپیشانی کسانی که این حرکت مذبوحانه را اجام داده است باقی خواهد گذاشت. متاسفم برای کسانی که تحمل یک جامعه متکثر و پویا را ندارند . متاسفم برای کسانی که تحمل صدای مخالف را ندارند.
  امید جان برای تو بسیار متاسفم که نام بانوی صلح ایران را در کنار اسراییل و محمد رضا شاه قرار دادی. برای تو متاسفم که اگر فقط و فقط سر حسن نصر الله خالد مشعل به درد آید هزاران مطلب در توصیف آنان می نویسی.
  اما خبر داری بانو عالیه اقدام را جلب کرده اند. آیا توخبر داری با خشونت هر چه تمام تر منزل بانو نفیسه آزاد را تجسس کرده اند و هنگام تجسس بر دستان یار وفادار و همسر مهربان او دستبند زده اند . وای بر من وای بر تو .
  ضمن آنکه این حرکت موهن را محکوم می کنم . اما هک بالاتراین نشان دهنده موفقیت آن
  است . بالاتراین رفت و شاید هم نیاید . ولی مطمئن باش که بالاتراین ها خواهند آمد. همان طور که با هر تعطیلی مطبوعه ای مطبوعه ای دیگر آمد . پرسه رسیدن به آزادی و دموکراسی بسیار زمان بر است . به قول مصلح قرن مهندس مهدی بازرگان آزادی نه دادنی است و نه گرفتنی بلکه یاد گرفتنی است. تو و امثال دوستانت بخندید و نگاه پیروز مندانه داشته باشید ولی باور کنیید که
  اندکی صبر سحر نزدیک است.

  [پاسخ]

 4. tehranshomal
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۰:۰۳ | #4

  دقیقا
  آنقدر وضعیت بالاترین این اواخر چندش آور شده بود که من هم دیگر علاقه ای به بازکردن آن نداشتم ….. این اتفاق قابل پیش بینی بود

  [پاسخ]

 5. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۰:۱۲ | #5

  پدرجان مشت نمونه خروار هستش! اگر روزی در ایران آزادی باشه آنوقت میشه فهمید که مردم مسجد میروند یا کاباره! از خواب بیدار شوید!

  [پاسخ]

 6. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۰:۲۹ | #6

  آقای عزیزی که اینارو نوشتی…
  بالاترین یک سایت شکه اجتماعی هستش…یعنی چی؟
  یعنی اینکه هر چی کاربر هاش دوست داشته باشن میره بالا و داغ میشه…حالا کار به چند کاربر سازی و سو استفاده و اینا ندارم…
  اما اگه عقاید شما و دفاع از فلسطین و فلان و فلان باب طبع کاربرا نباشه نمیشه که به زور داغش کرد…
  چرا فکر میکنی باید ذکر مصیبت امام حسین داغ بشه؟
  شما یک سر به وبلاگ من بزن …خیلی از مطالب من هم اونجا منفی گرفتن و حتی یکی دو مورد حذف شدن…زیاد ننه من غریبم بازی در نیار عزیزم…
  موفق باشی.

  [پاسخ]

 7. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۰:۳۲ | #7

  شما با این حرفت نشون میدی که در یک جامعۀ آزاد نمی تونی زندگی کنی…چون هر گفته ای از نظر تو توهین به فلان امام با فلان مقدساته…

  [پاسخ]

 8. حسینی
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۱:۵۸ | #8

  امید جان شما خودت از همه متوهم تری عزیزم…با آرزوی شفای عاجل

  [پاسخ]

 9. Saeid
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۳:۰۲ | #9

  این از عادات جمهوری اسلامی و افراد تربیت شدش هست که چیزی رو که دوست ندارن از بین ببرن چرا که مطابق میل آقایون نیست.

  بالاترین نمونه دموکراسی هست ,چیزی که جمع دوست داره و ترجیح میده رشد پیدا میکنه و میره بالا. البته توهین به هر نوع اعتقادی عملی زشت و ناپسند است ولی باز این دموکراسی حاکم بر فضا بود که اجازه دخالت نمیداد.

  نمیدونم تا کی امثال شما میخواهید افکار و عقاید خودتون رو تحمیل کنید ولی اینو بدونید که دورتون تموم میشه.

  [پاسخ]

 10. naslesevvomi
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۳:۰۴ | #10

  آقا امید از طرز بیان و ادله ات خوشم اومد
  واقعا برای این خودفروشان و کوته فکرانی که این چنین احمقانه به موضوع نگاه میکنند متاسفم

  [پاسخ]

 11. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۳:۲۴ | #11

  یک سئوال من اگه پای این مطلب تو به اسلام و … توهین کنم تو مقصری یا من؟
  حالا اگه توی سایت بالاترین به اسلام و … توهین کردن مدیران سایت مقصرند یا …؟
  بالاترین اولین سایت وب ۲ فارسی زبانی بود و که من باهاش آشنا شدم. من از این اتفاقی که برای بالاترین افتاد ناراحتم نه به این دلیل یک سایت که دوستش داشتم برای یک مدت کوتاه از کار افتاد ، بلکه به این دلیلی که تازه فهمدیم ما ایرانیها حتی یک مقدار هم برای اعتقادات هم ارزش قائل نیستیم.
  آهستان: اگه شما پای لینک من به اسلام توهین کنی هم من مقصرم و هم شما. من مقصرم برای اینکه دارم حرف بی ربط یک نفر دیگر رو علیه اعتقادات یک و نیم میلیارد مسلمان گسترش میدم. البته با عرض معذرت مقایسه شما کاملا اشتباه بود. یک وبلاگ رو با بالاترین مقایسه می کنی؟ بالاترین مثلا برای خودش قانون داره. برای خودش مرامنامه داره. مگه میشه قانون رعایت نشه و همه هرچی دلشون خواست بنویسن؟ ضمنا زندگی مجازی قراره یک نمونه کوچک از دنیای حقیقی ما آدمها باشه. وقتی الان در همه جای دنیا توهین و اهانت به عقیده و مذهب انسان ها با واکنش و عصبانیت پیروان آن مذهب روبرو میشه، چرا باید کاری بکنیم که این حس بیشتر و بیشتر بشه. الان کدامیک از آدمهای متوهم بالاترین می تونن بیان توی خیابون و بین مردم ایران همون حرفهای بی ربط داخل وب رو تکرار کنند؟ شما که نگران این هستی که ایرانی ها به عقیده همدیگه احترام نمی گذارند ، از مسخره کردن اعتقادات ایرانیان و مسلمانان در بالاترین هم ناراحت شدین تا حالا؟

  [پاسخ]

 12. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۴:۲۵ | #12

  اگر به قول شما کاربرای بالاترین نمی تونند بیان تو خیابون و حرفهاشون رو تکرار کنند نشان دهنده جامعه بسته و غیر آزادمونه آقای متوهم .
  چرا باید دنیای مجازی و واقعی این قدر با هم فرق کنه !؟
  به نظر شما کدام واقعن فکر و اندیشه و ذهنیت افراده . چیزی که در محیطی که مطمئنند شناخته نشده و پیگیری نمی شوند می گویند یا حرفی که به قول شما در خیابان می زنند ؟!
  این تفاوت نشانه چیه ؟
  آهستان: نخیر آقاجان. نشان دهنده جامعه بسته نیست. اصلا بحث حکومت و دولت هم نیست. نشان دهنده این هست که مردم هنوز هم به اعتقادات دینی و مذهبی خودشون پایبند هستند و دقیقا برای همین هیچکس جرات نداره بین مردم از اون مزخرفات بگه. کشورهای دیگه دنیا هم همینطورهستند. توهین به اعتقادات و ادیان همه جا محکوم هست

  [پاسخ]

 13. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۴:۴۹ | #13

  چند وقتی بود که بالاترین مافیایی شده بود،گروه های ۴۰-۵۰ نفری جمع میشد و چرندیات خودشونو میکشیدن بالا و هرچی که برخلاف نظرشون بود منفی میدادن، خلاصه این جو مسموم و کثیف همون بهتر که نباشه!

  [پاسخ]

 14. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۴ | #14

  بالاترین خیلی وقت است تمام شده است

  [پاسخ]

 15. علی
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۵:۲۹ | #15

  من اصلاْ بالاترین را نمی شناختم، یعنی هیچ وقت احساس نکردم کلام عوام می‌تواند جذاب باشد. اما این توهین به اسم نقد و دلیل را می فهمم … و آی با ‌ات احساس همدردی می‌کنم!!

  [پاسخ]

 16. امير
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۶:۳۴ | #16

  شما یا خیلی متوهم هستی یا در یک شهرستان دورافتاده زندگی می‌کنی، از تهران برات می‌گم. دوست داشته باشی حاضرم با خودت قرار بذارم و بریم تو تهران اونم نه بالا شهرش از پائین شروع کنیم بریم بالا. یه جا تو بگو یه جا من میگم . هرجائی ۵ نفر تو بپرس ۵ نفر من میپرسم. جلوی ۱۰ نفر من از اسلام و مسلمونی بد میگم و تو منو مؤاخذه کن . اونوقت میشمریم ببینیم که تو همین تهران درندشت که حداقل یک پنجم این مملکت آدم توش هست،‌چقدر اسلام رو میپسندن و تو رو تشویق می‌کنن و چقدر میزنن تو گوشت که داری از اسلام طرفداری می‌کنی.
  خوشحالم که این مملکت هیچوقت آباد نمیشه چون افرادی مثل تو که هنوز تو این مملکت زندگی میکنن لیاقت آبادی رو ندارن. منتظر باش تا اما زمانت که من نمی‌دونم چجوری بعد از ۱۴۰۰ سال نمرده و زنده‌است و جوونه بیاد و آبادتون کنه.
  راستی! میدونستی پسر آیت‌الله خزعلی هم تأیید کرده که احمدی‌مژاد یهودی هستش و فامیلیشم سابورچیان بوده از منطقه آرادان که همه این فامیلی اونجا یهودی هستند ؟ راستی تو مسلمون بودی؟!!! خیالم راحته که مذاهب و مخصوصاً ‌اسلام پیروانش تو و امثال تو هستند.

  [پاسخ]

 17. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۷:۱۱ | #17

  بالاترین؛ نمونه مجازی جامعه ایرانی واقعی ماست. آیا با بودن دو سه خلافکار وباند مافیایی باید کل کشور را نابود کنیم !؟ مگر نه اینکه روزانه هزاران قاتل، سارق و خلافکار بر خلاف نظم و هنجار های پذیرفته شده جامعه حرکت می کنند!؟ با استدلال شما باید بگوییم که بیایید کل ایران را شخک بزنیم چون در آن مردی وجود داشته که بچه های مردم را می دزدیده و بعد از آزار و اذیت می کشته!
  باید بگوییم که به دلیل اینکه نشریه ای به باور عمومی پیروان فلان دین توهین کرده کل مملکت را خراب کنیم!
  اینکه یکی از دهها هزار کاربر بالاترین-مونا- لینکهایی بر خلاف میل شما ارسال می کرده؛ اصلا دلیلی بر بد بودن آن نیست. تا جایی که می دانم مدیران بالاترین هیچ دخل و تصرفی در محتوای آن نداشتند. اگر کسی با این استدلال به هک کردن و از کار انداختن بالاترین پرداخته یا کمکی کرده؛ فقط ضعف خودش را فریاد کرده است.
  شما می توانستید با مونا بحث کنید؛ قانعش کنید یا قانع شوید چرا از بالاترین می نالید؟ مگر با بسته شدن بالاترین او دیگر نمی تواند وبلاگ بنویسد!؟ اتفاقا در بالاترین شما می توانستید پای لینک توضیح بنویسید و ا هم نمی توانست حذفش کند- که در وبلاگ خود می تواند – نهایت جرکت مافیایی این بود که نظر شما به یک کلیک برای نشان دادن محتاج می شد. غیر از این است!؟
  بالاترین همانقدر که متعلق به موناست؛ به من و دیگر کاربرانش هم تعلق دارد. اگر بنا بر حق و حقوق است؛ هکر این سایت حق مرا هم نقض کرده و از این جهت مدیون است.

  [پاسخ]

 18. aghafarzad
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۷:۳۱ | #18

  من امیدوارم فرندفید پا سوز آتش به پاشده نشه و بتونیم این محیط دوست داشتنی رو لا اقل نگه داریم

  [پاسخ]

 19. nobody
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۸:۱۱ | #19

  اوایل بالاترین خیلی بهتر بود اما یه عده گند زدن بهش.

  [پاسخ]

 20. Ali
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۸:۴۴ | #20

  مسخره کردن اسلام موردی نداره. خود محمد اعتقادات مشرکین رو چپ و راست مسخره میکرد، در حالی که در اقلیت بود. نمیشه هم خرما رو خواست هم خدا رو.

  [پاسخ]

 21. احمد احمدی
  ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۹:۳۱ | #21

  چه هنری چه افتخاری قند در دل جناب امیدخان اب شده
  وتلخی امدن خاتمی با از کار افتادن بالاترین التیام پیدا کرده است.
  حالا بماند خودشان در نهایت بزرگواری ابراز میدارند که نه از خاتمی نگرانند ونه از کار افتادن بالا ترین خوشحالشان کردهواینکه هم فکران وهم مکتبانشان اینگونه خاتمی هنوز نیامده خود را جر میدهند وبرای هک کردن بالاترین اینهمه غش وریسه میروند احتمالا صرفا دچار جنون شده اند اگر نه دلیلی برای این حرکات وجود ندارد.
  حالا بماند که اخوندک خاتمی هم عد دی نیست وکاری برای این ملت نکرد و
  بالاترین هم انچنان ارزشی نداشت.
  ولی این محدوده ازادیهاییست که خمینی واذنابش برای این ملت طاعون زده به ارمغان اوردند.
  واقایانی که این را ضد ازادی میدانید واحتمالا از نبود ازادی بیان واز نبود کرامت انسانی در جامعه در رنجید ایا غیر از این رفتار ها را از مکتب اسلام انتظار داشتید؟
  اگر مکتب وعقیدهای چیزی در چنته داشته باشد مثل هر کالای با ارزش دیگر حتی بدون تبلیغات میتواند جای خود را باز کند.دیگر شمشیر زدن خونریزی
  غارت اموال دیگران وتجاوز به حریم همه وبه بردگی کشاندن بندگان خدا را لازم ندارد یعنی ضد انسانی ترین روشها که از همان اغاز اسلام برای تحمیل خودش در پیش گرفت.
  وحالا عده ای معترض اند که چرا حکومت اسلامی بیشتر از تمام جباران تاریخ حبس شکنجه ترور اعدام وبزن وببند دارد که شاهدش هستیم
  این معترضان تاریخ اسلام را نمیدانند .
  واز زمان حمله بیابانگردهای مسلمان به این سرزمین بزرگترین کوشش ملاها واخوندها جلوگیری از اگاهی وبیداری توده ها بوده است.
  شعارهای ریا کارانه تا بخواهی میدهند ولی حتی بروید وتاریخ معاصر را هم تحقیق کنید ویا حتی از پیران خانواده بپرسید چون خیلیها بیاد دارند که
  از اواخر دوره قاجار ببعد که کم کم در گوشه وکنار مملکت مدارس جدید باز شد همین گروه اخوند وملا نهایت مقاومت را در مقابل ان بکار بردند
  بر علیه ان هرچه میتوانستند منبر رفتند با چوب وچماق به مدارس حمله کردند چون معتقد بودند علوم جدیده انسانها را بیدین میکند والبته صریح نمیگفتند که انسانها وقتی روشن شدند دکان اخوند ها تخته میشود.
  وحالا که دیگر همه امکانات در دستشان است ایا توقع میرود که اینها اجازه بدهند که فهم وخرد جانشین جمود فکری وتحجر بشود؟
  بالاترین که نه انچنان ارزشی داشت ونه انچنان مطلبی.
  ولی همان هم نباید باشد چون بالاخره گاه گاهی مثلا حرف وحدیثی از امامی روایت میکرد ویااشاراتی به کتابهای الکافی وبحارالانوار وکنز الفوائد
  داشت خوب معلوم است مردم اگر اینها را بدانند دیگر ابرویی برای مکتب این جماعت وعلم ودانش این جماعت باقی نمیماند.
  قرنهاست که روضه خوانها عمر مفید این ملت طاعون زده را با ضجه واشک واه برای شهدای کربلا تلف کرده اند وملت بر لبان تشنه حسین وتشنگی علی اصغر وداستان اب اوردن عباس وکذا وکذا گریانده اند
  خوب همه که فرصت ندارند که تاریخ الکامل ویا طبری ویا واقدی را بخوانند تا بدانند که در صحرای کربلا نه تشنه لبی بود ونه مطلقا این لاطائلات صحت دترد بلکه امام محترم انقدر اب در اختیار داشت که خود وچند نفر از یارانش نوره هم کشیدند چون معتقد بودند که بزودی بدیدار حوریان بهشتی نائل میشوند وباید قیافه ای در خور توجه برای حوریان داشته باشند.
  انگیزه ها زیادی انسانی بود
  البته همه ای نوع مطالب انشالله بزودی سانسور میشود حتی اگر از تاریخ طبری هم باشد.
  هم چنانکه بدستور مستقیم جناب رهبر در کتابهای تاریخ شرح حال ایت الله شفتی اصفهانی اخیرا سانسور شد که اگر توانستید بروید وپیدا کنید تا بفمید در بین اخوند جماعت چه جانورانی پیدا میشوند.
  البته باید از جانور معذرت خواست.
  حکومت درست تشخیص داده است که حداقل اطلاع رسانی را هم ممنوع کرده است چون خوب میداند حاکمیت وموجودیتش صرفا بر پایه تحمیق توده ها استوار است ولا غیر
  اگر نه دلیلی نداشت که از کوچکترین حزب ویا تشکل از یک روزنامه نسبتا ازاد ویا از یک سایت اینترنتی اینهمه بترسد که با هک شدن ان اینهمه باد خوشی در دل اذنابی مثل برادر حسینی بپیچد.
  والبته در نوشته های قبلی برادر حسینی طنازی کرده وبه طنز اظهار کرده بودند که اشکال ندارد اجازه میدهند از طریق وبلاگ ایشان ویا پس ورد ایشان ما به بحث ویا بزعم ایشان خالی کردن عقده هایم ادامه دهم
  که واقعا در چنین عرصه خفقانی باید از این همه سعه صدر اسشان تشکر کنمکه توصیه یکی از برادران مکتبی را ظاهرا برای سانسور نوشته ها نپذیرفته بودند.
  واینکه من اینهمه مصدع اوقات ووبلاگ اقای حسینی میشوم رسما ضمن نهایت تشکر عذر هم میخواهم..به عرض میرسانم
  جناب حسینی اگر در نقطه دیگری حکومت اسلامی اجازه میداد وجای بهتری برای نفس کشیدن مانده بود با شما ها همصحبت نمیشدم تا از جوابهای خردمندانه برادرن اینهمه مستفیض شوم .
  البته تعجب هم ندارد وقتی که برادران اکثرا در جواب من وامثال من وبرای تخفیف از لغت تخلیه ویا مسائل بیت الخلا استفاده میکنند که کاملا طبیعی ونشاندهنده منطق قویشان میباشد واحتمالا اکثرا در حوزه ها مشغول تلمذ هستند که میدانیم مسائل واداب بیت الخلا وموضوعات مشابه یکی از بزرکترین مباحث علمی حوزه هاست وطبیعی است برایشان مانوس واشنا باشد.
  وبعلاوه اسلام هنر پرور که چنان التفاتی به همه هنرها دارد لابد مکتب ادبیش هم اینست.
  وان یکی دیگر توی دهنم زده بود وموسیقی دوستی وکاخ نشینی ساسانیان را توی چشمم کوبیده بود .
  الحمدالله والمنته که ببرکت اسلام واقعی چه در ان دوره وچه در این دوره وبهمت شما برادران کفن پوش کاخ نشینی تبدیل به کوخ نشینی شد
  چپاول از بین رفت وعدل اسلامی طبق طبق بر سر ملت باریدن گرفت
  وموسیقی وشادمانی جایش را به قمه زدن وزنجیر پاره کردن وضجه وگریه
  برای شهیدی داد که در بهشت با حوریان خوش است.

  جاهلان را نیست اگاهی زحال خویشتن
  خفته دائم خویش را بیدار میبیند بخواب

  [پاسخ]

 22. اطلاعیه گردانهای جهاد روح الله (ره)
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۰:۰۱ | #22

  بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

  إِنَّ الْمُنَافِقِینَ فِی الدَّرْکِ الأَسْفَلِ مِنَ النَّارِ وَلَن تَجِدَ لَهُمْ نَصِیرًا﴿ نسا ۱۴۵﴾

  در آغاز چهارمین دهه از پیروزی انقلاب پر شکوه اسلامی بار دیگر فرزندان راستین روح الله خمینی ( ره ) به منافقان و معاندان حکومت جمهوری اسلامی ایران ثابت کردند که حتی اگر تمامی استکبار غرب و شرق حامی شما باشند باز هم نمیتوانید در برابر رود خروشان فداییان روح الله کبیر مقاومت کنید و هر لحظه باید منتظر مشت گره کرده و کوبنده پاسداران ولایت باشید و اینک ما سربازان گمنام امام زمان (عج ) بعد از مدتها صبر و تحمل نسبت به حملات بی وقفه مزدوران داخلی و خارجی آمریکا و اسراییل در سایتهای کذاییشان , دیگر سکوت را جایز نمی دانستیم و در اولین گام با هک دامین سایت کذایی بالاترین که به لانه ای برای ضد انقلاب و ضد اسلام تبدیل شده بود موجودیت خود را اعلام میکنیم و به دوستاران خمینی کبیر و نظام مقدس جمهوری اسلامی این نوید را میدهیم که بزودی شاهد برچیده شدن سایر سایتها کذایی خواهند بود .

  یوسف فاطمه (ع) بین منتظران منتظرند ……….. پرده بردار ز رخ برسرمحراب بیا

  [پاسخ]

 23. ۱۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۱:۴۶ | #23

  خوب که خود شما هم قبول دارید که سایت بالاترین با بلاگ فرق داره.
  مدیران بالاترین اگه فرصت رسیدگی به دونه دونه لینکهای کاربر ها رو داشتن که به وضعیت سرورشون میرسیدن.
  شما میگید دو نفر آدم روزانه صدها مطلب رو دونه دونه بخونن؟
  سایت بالاترین یه سایت وب ۲ هست با خصوصیات خودش.
  من فکر میکنم به نظر شا احتمالا بعد از بالاترین نوبت ویکی پیدا و بعد هم گوگل و … باید باشه نه؟
  نوشته بامدادی توی سایتش به نظر من بهترین جواب برای شما و البته انتقاد برای بالاترین میتونه باشه.

  [پاسخ]

 24. سید علی سنائی
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۹ | #24

  احمدی جان درّ، بابا کم گوی گزیده. یه ذزه هم مرتبط به پست‏ها بنویس!

  [پاسخ]

 25. هرچی
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۰:۳۱ | #25

  من هم متاسفم برای تو….
  تو که طالب یک حکومت دیکتاتوری هستی و سرت رو کردی زیر برف و انگار نه انگار….

  زمان علی بهش فحش میدادن کاری نمی کرد. الان به این دیکتاتور بگی بالای چشت ابروه دودمانتو به باد می دن….

  ایرانی این نیست…
  اسلام هم دین یک ملت نیست… دین عده ی کمی هستش که همشون مثل تو بویی از انسانیت نبردن…

  متاسفم برات جیگر

  [پاسخ]

 26. احمد احمدی
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۱:۲۵ | #26

  سنایی عزیز
  مجبور به پر گویی ونوشتن در اهستان شده ام .
  زیرا اشغال گران میهنم هیچ مجالی دیگر ودر هیچ جا نگذاشته اند وانچه هم که گفته ام فقط
  حرفی است از هزاران کاندر عبارت امد.
  وتو جوان برومند من را توجیه کن که این چه دین وایینی است که از نفسی مخالف هم میترسد؟
  مکتب عزیز ومنطق قوی شما حتی توانایی مقابله با بالاترین را هم ندارد.
  این چگونه مکتب خدایی ودینی وچگونه تواناییهای منطقی است که شم ا دارید که حتی توانایی مقابله با امثال گنجی سروش مجتهد شبستری کدیور وامثالهم را هم ندارید وهمه را باید حذف سانسور ویا زندانی کنید؟
  این چه قدرت منطقی ومکتبیست که حتی شخصی مثل منتظری هم در ان تقریبا باید برای همه عمر زندانی باشد.
  واین چه مکتبیست که بیش از همه مکاتب دیگر برای تحمیل خود احتیاج به چوب چماق زندان شکنجه اعدام وترور دارد؟ اگر واقعا برحق هستی ودیکران نا حق چرا اینهمه از اگاه شدن دیگران میترسی؟
  فطرت انسانی بطور طبیعی مجذوب حق پاکی واصالت است
  ودر رقابت ازاد بین پاکی وناپاکی حق ونا حق همیشه برد با حق وپاکییست
  اگر برحقی چه احتیاجی دارید که همه را خفه بکنید ؟
  وقتی استدلال ومنطق ناتوان میشود چوب وچماق وضرب وشتم بکار میافتد.
  وهرگز ایا از خود پرسیده اید که چرا حکومت اسلامی تا این حد به اعمال خشونتهای وحشیانه وچوب وچماق وسانسور نیاز مند است؟
  اکر فطرت انسانها تا این حد انحراف پذیر است باید قدرت خالق را زیر سئوال برد با اینهمه مخلوقات کج ومعوج که خلق کرده در حالیکه میتوانست همه را مثل شما صحیح وبدون انحراف خلق کند.
  چرا در هیچ جامعه دیگر اینهمه از مخالف نمی هراسند؟
  تا انجا که عمل زشت وقباحت امیز هک یک سایت نسبتا بی ارزش اینهمه
  قند در دل برادران ارزشی اب بکند.
  اگر استدلالی منطقی دارید با کمال میل اماده شنیدن هستم .

  [پاسخ]

 27. امير
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۸:۱۷ | #27

  =)) خیلی جالب بود آقای امید حسینی. پیام اون گردان رو خوندی ؟ البته که شماها کارتون خیلی درسته.
  وقت ندارم پای تو و این مزخرفات پای نوشته‌هات که مثل خودته تلف کنم. فقط اینو بدون اون بابائی که تو براشی…مالی میکنی و خیلی باهم برو بیا داشتین اینجا، من خیلی بیشتر و بهتر از تو میشناسمش.
  من خیلی خوب میدونم و خبر دارم که حسین درخشان چطوری فقط واسه کانادا رفتن اون خانوم بدبخت رو که تقریباً نامزدش بود ول کرد و رفت سراغ اینی که باهاش رفته کانادا.
  حسین درخشان خودش داره تاوان پس میده،‌ بیخود شلوغش نکن که آهت گرفت و خدا به حسین درخشان خیلی توجه می‌کنه ببینه اون دوست داره کدوم سایت باشه و کدوم نباشه بعدشم ….
  خیلی موجود بدبختی هستی. تو متأهل هم هستی ؟ یه دختر کوچولو هم داری ؟ آخ جون

  [پاسخ]

 28. ۱۹ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۴:۴۰ | #28

  این بخش حرفت درسته. درباره ی مافیایی شدن هم موافقم اما با این وجود جای خوبی برای پیدا کردن مطالب جالب و بدردبخور هم بود.

  [پاسخ]

 29. مصطفی
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۱:۱۶ | #29

  من نمیدونم چی باید بگم، بگم ناراحتم؟ که واقعا نیستم. بگم خوشحالم؟ فکر نمیکنم باشم.
  فکر می کنم احساس خودم رو در لحظه اول که فهمیدم چی شده بگم بهتر باشه: nothing
  من هیچ احساسی نسبت به بالاترین ندارم، شاید اگه بهمن سال قبل که تازه باهاش آشنا شده بودم هک می شد ناراحت می شدم.
  فکر می کنم اون روزا ارزش ناراحت شدن داشت.
  ولی الان … نه نه نه، اصلا

  [پاسخ]

 30. ۲۰ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۱:۴۶ | #30

  آیا ما بخشی از یک پروژه هستیم؟

  با توجه به سر و کار داشتن تعداد زیادی از کاربران ایرانی فعال در فضای سایبر بر آن شدم موضوع سایت بالاترین را از دیدگاهی جدید بررسی کنم
  هک شدن سایت و خبرهای ناخوشایند جدید روند نوشتن را تسریع کرد

  (از کاربران دعوت میکنم متن را تا انتها بخوانند … بخصوص در صورت عضویت در این سایت قسمت آخر را از دست ندهید)

  http://uvote.wordpress.com/

  [پاسخ]

 31. یونس
  ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۷:۲۲ | #31

  سلام امید
  بالاترین مدت هاست تعطیل شده است. این اواخر فقط داشت دست و پا میزد. برای من مثل روز روشن است که این تعطیلی سایت و ماجرای هک یک داستان است که برای معروفیت بیشتر در آستانه انتخابات راه انداختن.
  به احتمال زیاد پس از راه اندازی مجدد سایت بالاترین مجددا شروع به عضو گیری مجدد میکند تا اینکه در استانه انتخابات بتونه فعالیت وسیع تری رو پوشش بده، این درحالی است که حامیان طیف چپ تبلیغات خود را در بالاترین آغاز میکنند و با این روش میخواهن عملا آراء روشن فکران را به طرف طیف چپ جذب کنند تا شاید بتونن در انتخابات رای بیشتری (اکثریت) را بدست آوردند. گرچه این عمل از ابتدای راه اندازی مشخص بود یک داستان است ولی میتوانید منتظر باشید و ببینید چه اتفاقی می افتد!

  امید همواره موفق باشی
  یاعلی
  یونس

  [پاسخ]

 32. ۲۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۰ | #32

  اینکه جامعه ی مجازی باید آزاد باشه شکی درش نیست، و اینکه بالاترین جامعه ای از انسانهای مختلف بود که ایرانی هستند! اگه ایرانی بودن رو قبول دارید پس حتما میپذیرید که خصلت ایرانی ادب، فرهنگ و یکتاپرستی بوده، از زمان زرتشت “گفتار نیک” بود که سخنان ایرانی رو میساخت، “پندار نیک” بود که اندیشه ها و آرمانهاش رو مشخص میکرد و همه ی اینها رفتار نیکوی ایرانی رو موجب بود.

  امروز ای ایرانی ها، کجاست گفتار نیک شما؟ توی اینترنت هر جور مطلبی پیدا میشه، از تصاویر و کلوبهای همـ جـ نـ سگرایی تا پایان نامه های کارشناسی ارشد، شما هم توی بالاترین میتونید تبلیغ مسیحیت رو کنید، میتونید از رئیس جمهور ایراد بگیرید، میتونید از دولت ایراد بگیرید، میتونید تبلیغ فلانی رو کنید اما چه بر طبق ایرانی بودن، چه بر مبنای دموکراسی، چه بر اصل انسانیت و چه بر رویه ی آزادی بیان حق توهین ندارید. شمایی که قیافه ی رئیس جمهور رو مسخره میکنی، این یعنی چی؟ اگه حرفی دارید بزنید، کجای تمدن به شما رسیده؟ شمایی که ارزشهای یک ملت (فرض کنید نصف ایران کافر باشند اصلا، نصف دیگه اش هم ۸۰% مسیحی، همون عده ای که مسلمان هستند) رو با تمسخر و متلک مضحکه میکنید، کجای دنیا این یعنی آزادی بیان و دموکراسی؟ چطور حرف از ایران میزنید و اینگونه عمل میکنید؟ اگر به حسین (ع) و مهدی (عج) هیچ اعتقادی ندارید پس به چه حقی در موردشون این همه حرف میزنید؟ مگه شما طرفدار تمدن و روشنفکری نیستید؟ پس این چه جورش است؟!

  روزی که دوباره معنی ایرانی بودن رو فهمیدید به حرفهای خودتون فکر کنید، روزی که گفتارتون، پندارتون و رفتارتون نیکو شد ببینید باز هم “بالاترین” محفل دموکراسی و فرهنگ است یا کلوب تمسخر و توهین…

  [پاسخ]

 33. مهدي
  ۱۳ آذر ۱۳۸۸ در ۲۰:۳۲ | #33

  من از اعضای مثلا اخراجی سایت بالاترین هستم .خدا بر عذاب کفار بالاترین بیفزاید .
  انهای که به اسلام توهین می کنند و به خیال خام خود فکر می کنند کسی انها را نمی بیند .
  اما باید بدانند که زمین ارث ماست و به ما خواهد رسید .ان شائ الله .

  [پاسخ]

 34. ۱ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۰ | #34

  آخه چرا؟
  یکبار توی بالاترین تیتر زده بودند: سوسن جعفری مُرد! از آن موقع خیلی سعی کردم واردش بشوم نشد ولی :( به هر ترتیب … یعنی بالاترین مُرد؟

  [پاسخ]

 1. ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ در ۲۱:۵۸ | #1
 2. ۱۸ بهمن ۱۳۸۷ در ۰۰:۳۷ | #2
 3. ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۱ | #3
 4. ۲ خرداد ۱۳۸۸ در ۲۰:۴۸ | #4
 5. ۱۱ مهر ۱۳۸۸ در ۰۹:۰۲ | #5
 6. ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۰۹:۱۱ | #6

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: