خانه > اينترنت, سياست, فرهنگ و هنر > کتاب‌سوزی فقط بخاطر دموکراسی!

کتاب‌سوزی فقط بخاطر دموکراسی!

اگر در دوره‌ای از تاریخ، مغول‌های مهاجم و مسیحیان متعصب و صلیبی، بر اثر نادانی و وحشی‌گری خود کتاب‌ها و کتاب‌خانه‌ها را آتش می‌زدند، امروز بعضی آدمها به بهانه دموکراسی و آزادی بیان و «زنده باد مخالف من» کتاب‌ها را می‌سوزانند!

فرق این آدم‌های متمدن با آن مغول‌های وحشی این است که مغول‌ها لااقل ادعای فهم و شعور و منطق نداشتند، اما این جماعت سالها با پز و پیپ روشنفکری، فهم و شعور و منطقشان را چون چماق بر سر ما کوبیدند.

مغول‌ها لااقل ادعا نمی‌کردند که باید صدای مخالف را  هم شنید، اما این جماعت بزرگترین شعارشان همین شنیدن صدای مخالف بود. مغول‌ها لااقل به آرای مردم اعتقادی نداشتند و به رای خودشان عمل می‌کردند، اما این‌ها همیشه ادعا می‌کردند که باید به آرای مردم احترام گذاشت.

و مهمتر از همه اینکه آنها مغول بودند، اینها روشنفکران ایرانی؛ مغول‌ها در چند قرن پیش کتاب‌ها را آتش می‌زدند، اما این جماعت روشنفکر، در قرن ۲۱ می‌خواهند یک کتاب آتش بزنند! چرا؟ چون نویسنده آن کتاب در انتخابات ریاست جمهوری، از کاندیدای مورد نظر آنها حمایت نکرده و از احمدی‌نژاد حمایت کرده است. جنایت از این بزرگ‌تر؟

لینک‌های مرتبط:

خواب اقاقیا: شنیدم کسانی قرار است همین روزها در یک حرکت نمادین چندین جلد از ” کافه پیانو”ی پدرت را در مقابل “نشر چشمه” بسوزانند… من هم در این برنامه شرکت خواهم کرد . عکس‏اش را برای پدرت می‏فرستم! (نویسنده این عبارات، بعد از آنکه عصبانیت و احساساتش فروکش کرد و وقتی متوجه شد که آتش زدن کتاب با ادعای روشنفکری خیلی منافات دارد،  خیلی راحت حرفش را پس گرفت و توضیحی نوشت که: من قصد آتش زدن ندارم، فقط کتاب را پس می‌دهم!)

گفتمگفت: چرا «کتاب‌سوزان» و چرا «کافه‌پیانو سوزان»؟! + [قسمت اعظم آن توهین‌‌ها و تهمت‌ها، از انگلستان بود که می‌رسید!] : «کثافت! فکر کردی پس کی اون کتاب آشغال‌تو خرید؟! همین ما بچه بالاشهری‌ها. همین ما ونکی‌ها. اون گداگشنه‌های خنگِ احمدی‌نژادی که کتاب نمی‌دونن چی‌یه بدبخت. از گشنگی نون ندارن بخورن، کافه‌پیانو خریدن‌شون چی بوده بیچاره. فکر کردی با چاپلوسی کردن واسه احمدی‌نژاد، بچه‌حزب‌الهی‌ها می‌ریزن تو کتابفروشی‌ها کتاب‌تو می‌خرن؟! کورخوندی عقده‌ای»!

 1. علی
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۴:۳۸ | #1

  من که نه این آقا رو میشناسم و نه کتابشو خوندم. اما توی وبلاگ گردیام متوجه شدم جانبداری این آقا از ا.ن. خارج از انتظار بوده و احتمالاً با موضع گیری های قبلیش خیلی متفاوته.

  من طرفدار میرحسینم.

  به شخصه حق میدم که یک آدم از کسایی که فکر میکرده خوب فکر می کنند و با انصاف هستند و در تقابل این زیبایی و صداقت و عقلانیت آشکار در مقابل زشتی و وقاحت و بی خردی آشکار ، موضع گیری شجاعانه ای داشته باشند ولی راه منفعت طلبی و عافیت طلبی را پیشه کرده اند یا نفمیده اند یا خود را به نفهمی زده اند عصبانی باشد. همانطور که من هم از بعضی از کسانی که می شناختم و حتی از بعضی از اطرافیانم عصبانی هستم.

  به نظر من مقایسه ی این نوع آتش زدن آگاهانه( هر چند منشأش عصبانیت باشد) با آتش زدن از نوع مغولانه اش به دور از انصاف است. انگار شماها به این نوع مقایسه ها عادت دارید. همانطور که تا تقی به توقی می خورد طوق لعنت آن بنی صدر فراری را به گردن هر که دلتان بخواهد می اندازید.

  من فکر می کنم بهتر باشد شما کمی دربازه ی راههای اعتراض کردن فکر کنید. شما وقتی می خواهید اعتراض کنید چه می کنید. آن ها از انتخابشان به شدت پشیمانند و حالا کتاب خودشان را می خواهد آتش بزنند. کتاب دیگری را که نمی سوزانند. آیا این حق را ندارند؟؟؟!!!

  [پاسخ]

 2. ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۶ | #2

  جدا که از مهمل گفتن کم نمی آورید!!
  اولا: اون عکس های کذایی رو دیدم و هزار بار هم گفتم اون ها عکس محصولیه!! من عکس محمود رو گفتم نشونم بده!! نه محصولی!!افتاد الان؟!؟!
  ثانیا:
  مسلما الان میگی محمود اونقدر سر به زیر و غیر ریاکار و مخلص و ….!!!! بوده که یکدونه عکس هم نگرفته!!
  ثالثا: من مدرک خواستم و نه لزوما عکس!! البت نه از نوع اون مدارکی که همیشه در توهمات آقایان موجوده و در عالم واقع خبری ازش نیست!!
  رابعا:
  باز یک شایعه از چند تا آدم جوگیر شنیدید و آمدید برایش یک پست گذاشتید و فریاد وافرهنگا!! سر دادید؟!؟!
  مغول و کتاب سوز دار و دسته شما و آن انصار حزب الله ( حزب شیطان) هستند که در روز روشن ریختند توی دانشگاه و وحشی گری در آوردند و کتابخانه ها و آزمایشگاه ها را هم ویران نمودند!!
  اگر برای این تگذیبیه درست نمی کنید باید بگم خودم در دانشگاه شاهد این وحشی گری بودم و گاز اشک آوری را که در نوارخانه انجمن اسلامی انداختند و آن استاد آزمایشگاهی را که کتک خورده بود دیدم!! می توانید کامنتم را تایید نکنید و باز هم خودتان را به ندیدن و ندانستن بزنید.
  آقای آهستان، دوست عزیز!
  این کیهان خواندن و رجانیوز خواندن، عاقبتش همین تهمت ها و فرافکنی هاست!! کی مغوله؟! لباس شخصی ها مغول و تاتار نیستند که هر گندی بخواهند می زنند و هیچکس هم جلودارشان نیست؟!
  بنده دانشجوی دانشگاه تهران هستم و می بینم۱۶ آذر هر سال لباس شخصی ها چطور مثل مور و ملخ دور تا دور دانشگاه را می گیرند. باتوم و اسلحه شان را هم دیده ام. رفتارشان با دانشجویان را هم دیده ام.
  وقتی منبع خبری شما بیست و سی!! و کیهان و جوان و رجانیوز و رسالت و….باشد، مسلم است که ظلمی را که مظلومان از دیدنش!! آه و فغان سرداده اند، را توهمی بیش نیانگارید!!

  [پاسخ]

 3. م
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۵:۰۹ | #3

  رهبر جمهوری اسلامی معترضان هفته های گذشته به نتایج انتخابات را “اقلیتی افسرده و ناراحت” توصیف کرد.
  آیت الله علی خامنه ای گفت “این که عده ای نامزد مورد نظرشان رای نیاورد و احساس افسردگی و ناراحتی کنند طبیعی است و معنای این مساله اغتشاش گری نیست.”
  رهبر ایران گفت که رسانه های آمریکایی و اروپایی با معرفی مردم ایران به عنوان اغتشاشگر به ملت ایران اهانت کرده اند.!!!
  خیلی جالبه نه؟؟شما آقایان ذوب در ولایت که گوش دادید حرفاشونو؟؟!!
  خوب حرفای خودشونو می ذارن تو دهن دیگران.نزدیک به سه هفته اس که تو همه روزنامه های دولت و این صدا سیمای بی وجدان همش می گه اغتشاشگران!! اونوقت حالا می گن آمریکایی ها مردم رو اغتشاشگر نامیدند؟؟!! تا جایی که ما شنیدیم آمریکایی ها می گفتند باید به حرفها و اعتراضات مردم ایران توجه شود!!(هر چند که توی صدا و سیما مردم اغتشاشگران ترجمه می شد.)و اینا بودن که همش می گفتن اینا اغتشاشگران که تو خیابونا راهپیمایی می کنن!
  نمی دونم چرا اینا انقدر مردم رو احمق فرض کردند..
  آهستان: بالاخره ما نفهمیدیم شما جزو اغتشاش گران هستی یا مردم؟ چون خود میرحسین موسوی هم به صراحت گفت اونهایی که اتوبوس و بانک رو آتش میزنند، از من نیستند! حالا تو چرا خودت رو جزو همون دسته اغتشاش گر می دونی؟! خیلی جالبه

  [پاسخ]

  م پاسخ در تاريخ تیر ۱۶ام, ۱۳۸۸ ۱۰:۳۳ ب.ظ:

  شما یا واقعا نفهمی یا خودت را به نفهمیمی زنی!! من میگم این آمریکایی ها حتی یکبار هم نگفتن اغتشاشگر!! اونها بار ها اعلام کردند که باید به اعتراض “مردم” رسیدگی بشه.نباید با “مردم” برخورد شه.حالا رهبر اومده می گه اونا به مردم ما توهین کردن وگفتن اغتشاشگر!!
  با پیچوندن مسایل سعی نکن اصل مسیله رو انکار کنی!!
  امشب محمود با صداقتتون اومده می گه در کشور ما آزادیه!!!دیگه خنده دارتر از این حرفی میشد بزنه!! نه جون خودت حرفش خنده دار نبود با این وضع موجود؟؟.. اومده با صداقت تمام میگه من از برخورد نظامی با مردم ناراحتم.از اینکه فرهنگ روبا مسایل نظامی بخوان به مردم یاد بدن ناراحتم.. همین قبل انتخابات بود که رییس نیروی انتظامی رسما اعلام کرد که آقای احمدی نژاد درخواست گشت ارشاد رو داده و تاییدش کرده!!
  لینکشم همون قبل انتخابات برات گذاشتم!
  اونوقت تو بیا اینجا با پیچوندن مسایل سعی کن که همه دورورییها و تناقض ها رو توجیه کنی!!

  [پاسخ]

 4. معین
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۵:۲۵ | #4

  کار اشتباه اشتباهه حالا هر کس اون رو مرتکب شده باشه ولی تعمیم دادن یه رفتار به یه جریان و یا حتا زیر سوال بردن کلی یک نفر به خاطر ارتکاب به یه اشتباه هم اشتباهه. همه باید یاد بگیریم در نقد، رفتار و فقط همون رفتار خاص رو نقد کنیم نه کل شخصیت یک نفر یا یک جریان رو.

  [پاسخ]

 5. آرزو
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۵:۴۷ | #5

  آهستان عزیر حقیقتش این طرفدارهای موسوی انقدر تو این سایت بی انصافانه و بی منطق صحبت می کنن که طرفدارای دکتر دیگه دل و دماغ کامنت گذاشتن رو ندارن

  یه حرفو ۲۰ بار باید تو کامنت های مختلف تکرار کنی آخرش باز می گن:

  احمدی نژاد ما رو خس و خاشاک خونده!!!!

  واسه این قماش دیگه فایده نداره

  ببند برو دنبال زندگیت

  [پاسخ]

 6. آرزو
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۵:۵۵ | #6

  از یه طرف می گن احمدی نژاد عوام فریبه

  خوب آدمای با شعور گیرم که دکتر عوامفریبه و شما راست میگی
  خوب همچین آدمی میاد ۱۶ مییون نفر رو با یک عبارت” خس و خاشاک” با خودش لج کنه!!!
  دیگه یه بچه ۴ ساله هم الان سیاست داره چه برسه به احمدی نژاد که خداییش زرنگ تر از این حرفاست

  فقط منتظرن یه بهونه پیدا کنن به این بیچاره گیر بدن

  [پاسخ]

 7. ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۶:۱۳ | #7

  معنی شعار ” زنده باد مخالف من ” را هم فهمیدیم!

  [پاسخ]

 8. amir
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۷:۵۹ | #8

  ان زمان که دوستان بسیجی تان به بیت اقای منتظری حمله کردند و حتی قران ها را سوزاندند شما نگران کتاب سوزی نبودید
  آهستان: ممنون. پس نتیجه می گیریم که کتاب سوزی کار خوبیست!

  [پاسخ]

 9. amir
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۸:۰۶ | #9

  همچنین وقتی دوستان بسیجی به خوابگاه کوی دانشگاه حمله کردید و به خاک خون کشیدید و حتی کتابخانه ها سوزاندید و قران ها آتش گرفت
  شما چه جوری جون می دید چه جوری می خواهید جواب خدا رو بدید

  [پاسخ]

 10. ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۸:۲۹ | #10

  موسوی قبل از انتخابات به تایم چه گفت؟
  http://www.moshkan.com/modules.php?name=News&file=article&sid=820

  [پاسخ]

 11. کشکول
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۹:۱۷ | #11

  آهستان نگرانی ات قابل تامل است و بی اغراق قایل تقدیر؛ا افسوس که مطابق ذهنیت خودتان مدرک جمع می کنی .از عکس آن مردی که تفنگ اسباب بازی دست گرفته بود تا مراسم کتاب سوزان اخیر.
  پس خواهش می کنم به پیوند زیر نیز سر بزنید یا از سر انصاف آن را در مطلبتان بگنجانید؛صرفاً نگردید و آنچه پسندتان است از واکنش (آنهم مجازی نه عملی) آدمهای زخم خورده مدرک جمع کنید و بر سرشان بکوبید.شما با دیگر طرفداران احمدی نژاد تفاوت دارید:

  http://www.natoor.com/2009/06/1565.php

  “آقای جعفری، شما «نویسنده»‌ی خوبی هستید، همه‌ی آن‌ها که اندکی انصاف دارند و داستان‌های کوتاه شما را هم خوانده‌اند این را خوب می‌دانند؛ …
  جای کتاب شما اما در کتاب‌خانه‌ی من نیست، همان طور که جای فیلم‌های مسعود ده‌نمکی در خانه‌ی من نیست؛ حالا می‌خواهید میلیاردی شوید یا جهانی، برای من فرقی نمی‌کند.”

  [پاسخ]

 12. سید مجتبی
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۹:۳۳ | #12

  آخر دوست عزیز! مغولها دچار جهل ساده بودند و این جماعت بد ذات مبتلا به جهل مرکبند و خود این مصیبتی است عظما!! این جانوران انسان آدم نما به راحتی خوردن آب ؛ مسجد به آتش می کشند و قرآن می سوزانند آنگاه تو از تهدید فرهاد جعفری و آتش زدن کتابش شکوائیه نوشته ای ؟؟؟!!!
  این ابلیسهای در لباس انسان خزیده با بی شرمی عصمت پیامبر و حقانیت وحی ؛ زیر سوال می برند و معصوم به پای میز محاکمه می کشند و سنت ائمه را تاریخ گذشته و دست و پاگیر می دانند آنگاه تو توقع رحم از این جماعت نسبت به نویسنده ای دگر اندیش داری ؟؟؟!!!! زهی خیال باطل ! برادر ! جامعه ی چند صدایی؛ چماقی است بس مهلک در دستان تا آرنج در خون این خوش ظاهران بد باطن تا هر که را که مخالف عقایدشان است به بدترین روش ها و منشها بکوبند و برانند !!!
  این دغل جماعت کذاب مستبد خوش خط و خال زهر دار منجمد الفکر ؛ اگر مدحشان را بگویی و پا بر دمشان نگذاری می شوی خورشید آسمان هنر و ادب و اندیشه …!!!
  اباطیلت می شود فتاوای لازم الاجرای اعلم العلماء ؛ که دیگر تقلید نه کار میمون است و علامت عقب افتادگی !! می شوی امامزاده ی واجب التعظیم !!! زر زدنهایت را با آب طلا بر در دیوار و اعضاء و جوارح خود حک می کنند و با آن بوق تبلیغاتیشان را به راه می آندازند. می شوی بلبل بوستان همیشه سبز ایران زمین !!! فیلمهایت همگی می شود پدر خوانده و خودت هم کاپولا و اسکورسیزی !!! آل پاچینو و رابرت دنیرو باید پیش پایت لنگ بیاندازند و اریک کلاپتن و ونجلیس در محضرت ؛ الفبای موسیقی تلمذ نمایند!!!
  اما وای از آن روز که هم رای و اندیشه ی این جماعت هفتاد رنگ نباشی ؟؟!!!
  همان ابتدا انگ تحجر و عقب ماندگی را بر پیشانیت می چسبانند … می شوی امل ؛ پوپولسم ؛ ضد فرهنگ و تجدد و پیشرفت . می شوی مایه ی آبرو ریزی اهالی هنر و ادب و چنان شخصیتت را زیر شنیهای تهمت و افترا و اکاذیب خرد می کنند که حتی خودت هم به حقانیتت شک می کنی ! کتاب سوزی که هیچ ؛ خودت و خاندانت را هم به آتش می کشند و آنگاه از روی آتش وجودت می پرند و سنت آبا و اجدادی زنده می کنند !! و همه ی اینها در حالیست که شعار ” زنده باد مخالف من ” و جامعه ی چند صدائیشان گوش فلک را کر نموده است …
  این خناسان بد تر از شیطان در حالی که یک روده ی راست در بطن خود ندارند و افکارشان به هزار توهای هزار دالان پر از ریا و کذب و وحشت می ماند ؛ تابلوی دروغ ممنوع جلوی رقیب علم می کنند و فریاد وا صداقتا سر می دهند که ابلیس را مجبور به تعظیم و تمجید می کنند!!!!
  این خودکامگان خودمحور در رویای پادشاهی غوطه ور ؛ در حالی که لق لق قانون مداری و قانون گرایی بر زبان دارند ؛ خنجر استبداد را بر پشت و پهلوی قانون بدست آمده از شط خون فرزندان جان بر کف ملت ؛ فرو می برند و در عین حال ؛ مزورانه برایش اشک تمساح می ریزند!!!!
  خلاصه ؛ برادر ! اینها برایشان له و یا علیه ؛ مهم است و بس ! حال ؛ اگر همین امروز فرهاد جعفری تنها جمله ای در رد احمدی نژاد و افکارش بنویسد ؛ دوباره می شود همان نویسنده ی فرهیخته ی مورد اقبال این جماعت که حتی در دست داشتن کافه پیانو او هم کلی اسباب تکمیل کلاس بود و بس ! بالاخره هم کافه دارد و هم پیانو …………..

  [پاسخ]

 13. amir
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۹:۵۰ | #13

  واقعا که احمدی نژادی هستید. می گم پاسخت به سوزاندن قرآن های بیت آقای منتظری و خوابگاه دانشجویان چیست جواب احمقانه می دهی و می گویی “ممنون. پس نتیجه می گیریم که کتاب سوزی کاری خوبیست!” واقعا فکر نمی کنی میشه از راه باطل برگردی و به مسیر ایمان وارد شب. لطفا جواب بده قرآن سوزی ها بیت منتظری و کوی دانشگاه ایرادی نداره. اونم قرآن نه کتاب نویسنده ای بوقلمون صفت که هر کی رئیس جمهور باشه طرفدارش می شه. در ضمن این کتاب سوزی اپر هم واقعی باشه در ابعاد تعداد انگشتان یک دسته و ربطی به چند ده میلیون طرفدار رئیس جمهور موسوی نداره

  [پاسخ]

 14. سعيدي
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۲۰:۱۰ | #14

  سلام. ای بابا. بعضی ها انگار حوصله شنیدن جوابها رو ندارند و همش حرفهای تکراری خودشون رو تکرار میکنند. مثل همون مثل که میگه بالاخره لیلی زن بود یا مرد!
  حالا شما بیا هی توضیح بده، دلیل بیار، بحث کن، مدرک ارائه بده… تنها جوابی که میشنویی تکرار همون ادعاهاست.
  حالا بیا بگو حساب اغتشاش گرا جداست. بسیج این کارهایی که میگید رو نکرده. فلانی این حرف رو نزده. اون تو فلان جا بوده یا نبوده. راستش من دارم به این نتیجه می رسم که بعضی ها دنبال جواب نیستند. فقط دنبال عقده پراکنی هستند. البته گفتم بعضی ها.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 15. موسي
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۲۱:۲۷ | #15

  بسم الله. در جریان تسخیر بیت منتظری اصلاً آتشی روشن نشد. فقط شیشه​ها آمد پایین. ته کار هم منتظری رفت پشت زن و دخترهاش قایم شد. یکی از مشکلات بزرگ شما جماعت ابطال​طلب آن است که اصلاً مستند صحبت نمی​کنید؛ مثل بزرگ​تان میرحسین. برای هم​این هر بار روی​تان کم می​شود باز باید برگردید به مورد خس و خاشاک. درباره​ی کوی دانش​گاه هم بگزارید قضیه را فیصله بدهم. تا روز شنبه، ۳۰ خرداد، هیچ کس حق برخورد نداشت، جز دفاع در مقابل حملات مثل اتفاق پای​گاه مقداد. این را احمدی​مقدم به صراحت از بالا نقل می​کرد. فیلم کوی را هم اگر بینید در حمله کننده​ها از جریان سعید عسگر هستند تا سبزها تا برادران وزارت. در مقابل هم از بچه​های بسیج دانش​جویی کتک خورده​اند تا شلوغ​کن​ها. پیدا کنید پرتقال​فروش​ را.

  [پاسخ]

 16. amir
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۲۲:۰۸ | #16

  بله بسیج این کار ها رو نکرده. این لباس شخصی ها لابد موسوی اجیر کرده بود. لابد این مردم بودند که خودشون رو می کشتند. این مردم بودند که به خونه ها هم حمله می کردند. جواب راهپیمایی سکوت مردم تیراندازی از بالای پایگاه مقداده. جواب راهپیمایی تیراندازی از بالای مسجد لولاگره
  در ضمن در ریان حمله وحشیانه به بیت اقای منتظری (حالا خوبه قبول دارید بسیجی ها به بیت مرجع تقلیدی حمله کرده اند) قران ها اگر نسوخته باشند پاره شده اند
  منظور من از حمله به کوی آن حمله وحشیانه اول در جریان سال ۷۸
  البته در حمله دوم هم تعدادی کتاب پاره شد
  و جالبه سعید عسگر ترور کننده حجاریان بسیجی نیست و طرفدار موسوی از ننظره شما. لابد الان هم سعید حجاریان برای خوش گذرونی فرستادین اوین
  بترسید از عذاب الهی

  [پاسخ]

 17. اکبر
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۲۳:۰۰ | #17

  آقا انتخابات تموم شده ها , بیدار شو عزیز… برو دنبال یه کار مفید…بس کن این مهمل گفتن ها رو..

  [پاسخ]

 18. امیرحسین
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۲۳:۰۹ | #18

  یکی از بچه ها که تو نمازخونه کوی کتک خورده بود می گفت بازوی اونی که کتکش زده از بالا تا پایین خالکوبی شده بود!!!
  جریان کوی واقعا مشکوکه و البته تاسف بار

  [پاسخ]

 19. mohamad
  ۱۶ تیر ۱۳۸۸ در ۲۳:۲۹ | #19

  ahestan jan khak bar ser khodet va doostan majiz gooyat
  yek az yek mokhlesstar hastid va arzesh bahs ham nadarid
  be omid khoda hamegi be daraje shahadat nal va be jahanam beravid

  [پاسخ]

 20. ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۰۰:۵۲ | #20

  بنام خدا. به روزم .یا علی

  [پاسخ]

 21. ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۰۱:۱۰ | #21

  بذارید آتیش بزنن عیب نداره

  خوشم میاد که همه دارن اون روی خودشونو نشون میدن

  عجب انتخاباتی بود این انتخابات !

  اون از موسوی که از قانون گریزی و قانون ستیزی خیلی غصه می خورد ! و از شدت غصه کار غیر قانونی نموند که نکرده باشه – اون از خاتمی که حتی با چهار تا آخوند مثل خودش نتونست گفتگو کنه اون وقت میخواست با تمدن ها ! گفتگو کنه – اون از روشنفکراشون اونم از آخونداشون

  خوووب رو کردن اون ذاتشونو

  خوووب

  [پاسخ]

 22. محمد
  ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۰۱:۲۵ | #22

  ۱-بنده هم به نوبه خودم با این حرکت که کسی بخواهد کتابی رو آتش بزند شدیداً مخالفم. حالا نویسنده از احمدی نژاد طرفداری کرده یا هر کس دیگه ای.
  منم فکر می کنم هر کسی حق رای داره و هر کسی هم حق داره از کسی حمایت کنه. همونطور که استاد شجریان از کس دیگه ای حمایت کردن.
  واقعاً از دیدن اینکه کسی اونطور توهین کرده بود متاسف شدم.
  اما آیا در ۱۸ تیر وقتی نیروی انتظامی و بسیج و …. به کوی دانشگاه حمله وحشیانه کردن کل نیروی انتظامی و بسیج و … محاکمه شدن؟؟؟؟؟
  پس حماقت های عده ای رو به کل جمع نسبت ندید لطفاً
  ۲- ممنون که جواب کامنت من رو دادین.
  در جواب نوشته بودین « آهستان: تا وقتی شماها فقط حرف خودتون رو قبول دارین به جایی نمی رسیم. بیشتر ادعاهای شما بر اساس دوست داشتن شماست، »
  باور کنین من حرفای شما رو میشنوم و به اونها فکر هم میکنم. من چند تا دلیل آوردم واسه حرفم. اما در جواب تنها شما فرمودین من حدس میزنم؟؟؟!!!
  ببینین وقتی انقلاب شد گرو های مختلفی توی اون شرکت داشتن. تنها مذهبی ها نبودن ملی گراه ها و ملی مذهبی ها و حتی کمونیست و لیبرال هم وجود داشت. و همه هم هدف مشترکی داشتن. و هدف چیزی جز این بود که الان شاهدشیم. نمونه میارم براتون مساله حجاب بود که دقیقاً من توی روزنامه اطلاعات سال ۵۷ این مصاحبه از آقای منتظری که اون موقع از ارکان انقلاب بودن رو خوندم که فرمودن اجباری برای استفاده از حجاب نیست و خانوم ها در پوشش خودشون آزاد هستن. همونطور که اوایل انقلاب هم همینطور بود. و حتی مساله رهبری که خود آقای رفسنجانی در خاطراتشون میگن امام راضی به رهبری به این شکل نبودن اما به خاطر اصرار ایشون و چند نفر دیگه ایشون رو راضی کردن حتی قدرت رهبری بعد از فوت امام خیلی هم بیشتر شد. و مسایل بسیاری دیگه. کمونیست هایی مثل مجاهدین ( منافقین ) از ابتدا با هدف دیگه ای با انقلاب همراه شده بودن و برای همین هم بعد از انقلاب چون دیدن به مراد خودشون نمیرسن خیانت کردن. اما ملی گرا ها و ملی مذهبی ها با اهداف اصلی انقلاب همراه بودن اما کارهایی که مذهبی های تند رو کردن و فقط برای حفظ انقلاب گوشه نشین و مجبور به گوشه نشینی شدن. نمونه آقای مهندس بازرگان که حتی در دوره فکر کنم ۴ام یا ۵ام تاید صلاحیت برای کاندیداتوری ریاست جمهوری نشد. و جریان استفای دولت موقت رو هم که میدونین مذهبی ها چگونه سخت گرفتن به دولت موقت و جریان حمله به سفارت آمریکا.
  اما چرا مذهبی ها تونستن بین اون جناه ها قدرت اصلی رو در دست بگیرن دلیلش این محبوبیت امام و اعتماد مردم از هر جناهی به امام بود. در واقع مذهبی های از این محبوبیت سو استفاده کردن و تنها اهداف خودشون رو پیاده کردن. از این رو ملی گرا ها و ملی مذهبی ها همونطور که گفتم گوشه نشین شدن. و اکثر این ها همون آرای خاموش هستن.چون وقتی شورای نگهبان حاضر نیست نه ملی گرایی و نه ملی مذهبی رو تایید صلاحیت کنه اینا برای چی باید بیان رای بدن؟؟؟؟!!!!
  اما سال ۷۶ که آقای خاتمی با شعار های جدیدی اومد خیلی از همین ملی گرا ها و ملی مذهبی ها به این فکر افتادن که میشه از این طریق توازنی بین قدرت ها به وجود بیاد همون چیزی که هدف اولیه انقلاب هم بود. در واقع فکر کردن اگر نمیتونن نامزدی از خودشون داشته باشن میتونن نامزدی داشته باشن که متعادل تر از بقیه هست.و به همین دلیل ۷۹% مشارکت داشتیم که تا قبل این دوره بیشترین مشارکت بود زیرا این افراد هم اومدن. و با توجه به اینکه خاتمی کار زیادی نکرد دوره بعدی سال ۸۰ کاهش کاهش مشارکت به اندازه ۶۸% داشتیم. سال ۸۴ که دیگه خاتمی هم نبود و نامزد اصلاح طلب جدی وجود نداشت این مشارکت به ۶۰% کاهش پیدا کرد یعنی همون قشر ملی مذهبی و ملی گرایی که گفتم دیگه شرکت نکردن. اما این قشر چرا امسال اومدن. دلیلش رو باید در سیاست های ۴ ساله احمدی نژاد جستجو کرد.آیا احمدی نژاد مذهبی تند رویی نیست؟؟؟؟(کسی که گشت ارشاد رو بعد از ۱۰ سال تعطیل شدنش دوباره راه انداخت) مردی که در سیاست خارجه خودش به شدت این تند روی خودش رو نشون داد ( بد یا خوبش رو فعلاً کاری نداریم اما میخواهم بگم مذهبی تندرویی هست) به جرات میشه گفت احمدی نژاد تندرو ترین رییس جمهور بعد از انقلاب بود. و به همین دلیل این ملی گرا ها و ملی مذهبی هایی که تا امروز گوشه نشین بودن برای اینکه حداقل کسی بیاد به جز احمدی نژاد تندرو در انتخابات شرکت کردن و ۸۵% مشارکت رو به وجود آوردن. دلیل من برای اینکه این آرای خاموش مال کسی به جز احمدی نژاد بود این هست.در ضمن من نگفتم آرای خاموش باید مال موسوی باشه گفتم مال احمدی نژاد نیست.
  اما اگه شما فامیلاتون که جزو آرای خاموش بودن و الان به احمدی نژاد رای دادن منم کلی فامیل و دوست دارم که یه مهر رای هم توی شناسنامشون نبود و بر ضد احمدی نژاد رای دادن. دلیلشون هم همون چیزی بود که در بالا اشاره شد. اما شما دلیل فامیلاتون برای اینکه بعد از سالها بیان به احمدی نژاد رای بدن چی بوده؟؟؟ راستی نگفتی باجناقتون که مذهبی هم هست چرا تا امسال فرمان رهبری مبنی بر رای دادن رو اجابت نکرده بود و امسال اجابت فرمودن؟؟؟!!!
  ۳- گفتی من به دلیل اینکه کسی رو دوست دارم این حرف ها رو میزنم. باید به شما بگم من کسی بودم که سال ۸۴ برای آقای احمدی نژاد شدیداً تبلیغ کردم توی ستاد ایشون بودم در اون زمان دانشجو بودم و براشون چه توی دانشگاه و چه توی خانواده تبلیغ میکردم. یکی از مواردی که اون موقع بر ضد آقای احمدی نژاد گفته میشد این بود که اگه رییس جمهور بشه دوباره گشت ارشاد راه می افته خیابونها زنونه مردونه میشه و ….. اون موقع ما جز اینکه بگیم اینا همش حرفه اون دوره دیگه گذشته جواب بقیه رو میدادیم تا اینکه آقای احمدی نژاد خودشون توی برنامه انتخاباتیشون توی تلویزیون جواب اینا رو دادن که مگه مشکل جون های ما مدل موی اونهاست یا مدل لباسشونو…. اون موقع ما خیلی خوشحال بودیم که رسماً همچین جوابی رو دادن اما دقیقاً بعد از ۱ ماه بعد از ریاست جمهوری ایشون هم گشت ارشاد راه افتاد و هم مدل مو و لباش جونها شد مشکل مملکت و ما فهمیدیم که شان جوان ها ما اینه که آقای ریس جمهور مسخره کنه اینا رو. بعد از اون بود که من با تمام علاقه به آقای رییس جمهور ازش متنفر شدم چون رسماً کلاهبرداری کرد. و آبروی ما که واسش تبلیغ کردیم رو برد. نمیدونم آبروی شما نرفت؟؟؟ امثال هم مساله پسران آقای هاشمی و ناطق نوری رو مطرح کردن فکر میکنین اینا رو دادگاهی میکنه؟؟؟ یا این هم دروغی بود و حربه تبلیغتی مثل ۴ سال قبل؟؟؟
  پس ببین که دوست داستن دلیل نمیشه من کور و کر شوم.
  شما دلیلی داری بیار قول میدم هم میخونم هم فکر میکنم و هم جداب میدم و از اینکه بگم اشتباه میکنم ترسی ندارم همونطور که در باره اشتباهم در مورد احمدی نژاد نترسیدم.

  [پاسخ]

  م پاسخ در تاريخ تیر ۱۷ام, ۱۳۸۸ ۳:۱۲ ب.ظ:

  محمد جان آهستان و دوستانش جوابی برای حرف منطقی ندارند.اگر فحش بدی و حرف بچه گانه بزنی برات ادای آدم بزرگارو درمیارن و متهمت می کنن به بی ادبی و بی منطقی(ادب از که آموختی از فاطمه رجبی!!!)..اگرم حرف منطقی بزنی جواب بچه گانه می دن…

  [پاسخ]

 23. Neda
  ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۰۵:۲۲ | #23

  همه‌ی دیکتاتورها سر و ته یک کرباسند. فرق نمی‌کند دیکتاتوری نظامی، دیکتاتوری نژادی یا دیکتاتوری دینی. همه‌ی آنها فکر می‌کنند برای نجات بشریت وظیفه‌ای به عهده دارند، هیچ نمی‌دانند همه‌ی بشریت هم نمی‌توانند آنها را از گمراهی این خیال خام رها کنند؛ مگر مرگ.

  دست تمام آنها به خون مردم سرزمین‌شان یا سرزمین همسایه آلوده است. آنها نظر خود را بااهمیت‌تر از دیگر انسان‌ها می‌دانند و برای اثبات اهمیت آن چون پیامبران دلیلی به آوردن معجزه نمی‌بینند. آنها خوارترین و ترحم‌برانگیزترین موجودات روی زمین‌اند

  [پاسخ]

 24. Ramin
  ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۰۵:۳۰ | #24

  nemifahman vase chy weblog minevisi?

  in shahkarh ro ke melat har rouz tu televison mibinan o mishnavan

  tu che harfe jadidi dari joz dorough o tahrif?

  Dar mamlekaty ke faghat dolat haghe harf zadan dare, hich harfy ro bavar nakonid

  tofi be in weblog mindazamo be sorate tu va Ahmadinejadism

  ke ma ro sad pare kardid

  [پاسخ]

 25. علیرضا*
  ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۱۱:۰۹ | #25

  سلام … سلام ….

  بابا اینقدر حرص نخورید ….. احمدی رئیس جمهور شد تمام.

  راستی از موسوی چه خبر ؟ …. بیانیه ۱۲۵۶۰۰۰ خودشو صادر کرد یا نه؟!!!

  [پاسخ]

 26. حامی
  ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۱۱:۲۰ | #26

  اینقدر که میگین لباس شخصی ها و بسیجی ها و …
  شما از کجا میدونید لباس شخصی ها کدوم ورین؟
  چرا حرف بیخود میزنید آخه؟
  گیرتون به بسیجه؟خب الان هر کی میره مدرسه عضو بسیجه!!!تازه اکثریتشون هم طرفدارای موسوین!!
  یه کم بحث منطقی رو یاد بگیرین.حالا انتخابات رو نبردید این ادا اطوارا دیگه چیه؟

  [پاسخ]

 27. ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۱۹:۵۵ | #27

  ستاد تحریم تشکیل شد!!!

  http://www.moshkan.com/blog/?p=55
  چی توز از سوی ستاد تحریمات تحریم شد!!!

  [پاسخ]

 28. رویا
  ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۲۱:۴۸ | #28

  “”””این کیهان خواندن و رجانیوز خواندن، عاقبتش همین تهمت ها و فرافکنی هاست!! کی مغوله؟! لباس شخصی ها مغول و تاتار نیستند که هر گندی بخواهند می زنند و هیچکس هم جلودارشان نیست؟!
  بنده دانشجوی دانشگاه تهران هستم و می بینم۱۶ آذر هر سال لباس شخصی ها چطور مثل مور و ملخ دور تا دور دانشگاه را می گیرند. باتوم و اسلحه شان را هم دیده ام. رفتارشان با دانشجویان را هم دیده ام.
  وقتی منبع خبری شما بیست و سی!! و کیهان و جوان و رجانیوز و رسالت و….باشد، مسلم است که ظلمی را که مظلومان از دیدنش!! آه و فغان سرداده اند، را توهمی بیش نیانگارید!! “””””””

  حقا که برخی در مزاح نمودن بی همتایند

  البته دوست بزرگوار اگر کتب روانشانسی رو مطالعه بفرمایند مثلا روانشناسی عمومی ! در می یابند که مثلا “”” احساس تعقیب و تحت نظر بودن “”” که ایشان از ان به عنوان لبا س شخصی یاد مینماید در روانشانسی به ان میگویند ان فرد دچار افسردگی از اینرو دچار توهم و خیال پردازی (delusion) میگن

  اخر این برادر منبع شان لابد بالاترین است که دروغهای شاخدار میداد و میدهد
  یاد این بیت مولوی افتادم ” چون غرض امد به کار هنر پوشیده شد@ صد حجاب از دل بسوی دیده شد

  یا ” انکه کام خویش بیمار یافت اب شیرین را زهر مار یافت

  [پاسخ]

 29. سحر
  ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۲۲:۰۴ | #29

  خداییش خیلی کتاب چرتی بود

  همه اش یه چیزایی میخواست بگه که ادبیات جامعه اجازه نمیداد:دی

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ تیر ۱۷ام, ۱۳۸۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ:

  از اول کتاب معلوم بود نویسنده اش مخش تاب داره

  [پاسخ]

 30. شیرین
  ۱۷ تیر ۱۳۸۸ در ۲۳:۲۷ | #30

  ارزو خانوم شما واقعا منطق و عقل بالایی داری !!!خانوم محترم شما تا کی واقع بین میشی؟؟؟؟ارزو ما امیدواربه سقوط رژیم ایران هستیم تونگران نباش طفلکی!شنیدم که یه روزنامه حامی دولت نامشروع سعی کرده که خبر واقعی منحرف نشون میده اما یه احمق درمورد اعتراف ساختگی اسم خبرنگار نیوزویک به جای مازیار بهادری نوشته عماد بهاور(عضو پویش موج سوم)!!!شماها دارید تابلو میشید! بعدشم به بازیکنان معروف ایران(اونایی که مچ بند سبز بستند) وطن فروشی متهم شدند!!!یعنی شما ها وطن پرست هستید و ماوطن فروشی هستیم بابااز دست سر تهمت بردارید…درود بر موسوی وکروبی

  [پاسخ]

 31. ۱۸ تیر ۱۳۸۸ در ۱۱:۴۰ | #31

  برای محمد

  احمدی نژاد تندروی مذهبی نیست چون با هوگو چاوز بی دین رفیقه

  چون امر خیلی از آیت الله های قم رو مبنی بر حذف مشایی نادیده گرفت و گفت به قانون عمل می کنم نه توصیۀ بزرگان

  در ضمن کی گفته گشت ارشاد ۱۰ سال قبل از ایشون تعطیل بوده ؟؟ خواب بودید شما یا مینی بوس های ارشادی رو یادتون رفته که خود من رو از دم سینما آزدی محترمانه هدایت کردند به داخل مینی بوس و بعدش داخل کمیته وزرا !!

  اتفاقا پدر خود من سی سال رای نداده بود و امسال برای اولین بار رای داد اونم به احمدی نژاد و اونم به دلیل ” ملی بودن ” و پاک بودن و زحمتکش بودن ایشون – اینم یک نمونه از آرای ” خاموش ” !!

  در ضمن همین پریشب رییس جمهور دوباره اعلام کرد که با برخورد نظامی در امور فرهنگی مخالفه و اگر غیر از این باشه با مردم در میان خواهد گذاشت که کدام مقام اهمال کرده – من شخصا حتم دارم که در دولت جدید گشت های ارشاد جمع خواهد شد

  و نکتۀ آخر اینکه گشت های ارشاد یک سال بعد از احمدی نژاد شروع به کار کردند و نه طبق گفتۀ شما یک ماه !

  متاسفانه در کامنت شما مطالب غیر دقیق زیاد هست – یک ماه با یک سال خیلی فرق داره – عین همون ۱۰ سالی که گشت های تولید شده در دوران میر حسین خواب بودند البته به جاش مینی بوس ها فعال بودند !

  بعد هم شما انگار مشکلی بزرگ تر از گشت ارشاد ندارید ؟؟

  [پاسخ]

 32. ناصر
  ۱۹ تیر ۱۳۸۸ در ۱۰:۲۲ | #32

  دوستان گرامی مثل اینکه خیلی از باغ کشور خارج هستید راستی مگر نیروی انتظامی در دست رئیس جمهور است که گشت ارشاد را باز یا جمع کند ؟؟؟

  [پاسخ]

 33. ف
  ۱۹ تیر ۱۳۸۸ در ۱۲:۲۴ | #33

  ,یک ضرب المثلی هست که می گوید ” تلافی غوره را سر کوره سر آوردند ”
  یعنی همین. یعنی اگر یک نویسنده بنا به دلایل خودش دلش خواست از احمدی نژاد طرفداری کند کتابش را اتش بزنند چون نفهم است و عوام و مرتجع و نان به نرخ روز خور. اما اگر یک کارگردان از موسوی حمایت کرد خیلی آدم حسابی است و فهمیده و روشنفکر!
  حالا این نویسنده ما – که کتابش خوب بوده باشد چه چرت و پرت- دلش خواسته از این آدم حمایت کند. جالبست که هواداران احمدی نژاد خیلی هم فرهاد جعفری را توی بوق و کرنا نکردند که اگر آقای جعفری از موسوی حمایت کرده بود بهتان می گفتم کتابش را به خرج خاندان ه به چاپ چندم می رساندند و چقدر تبلیغش را می کردند که ایها الناس این نویسنده بزرگ از موسوی حمایت کرده است و این یعنی مهندس خیلی با فهم و شعور است .
  در واقع حمایت جعفری از احمدی نژاد را همان ها که اینترنت باز بودند خبر دار شدند و نه همه جامعه کتاب خوان ما .
  این آدم یک رای داشت به انکه دلش می خواست داد. در واقع او هم از آرای خاموش بود که بعضی ها اصرار دارند مال موسوی بوده. خودش در سایتش نوشت قصد رای دادن نداشته و بعدا تصمیم گرفته به احمدی نژاد رای بدهد.
  حالا ربط رای دادن یک نویسنده به اتش زدن کتابش چیست الله اعلم!

  [پاسخ]

 34. ۲۶ تیر ۱۳۸۸ در ۱۶:۰۴ | #34

  jedan ke kheyli ablahi

  [پاسخ]

 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: