خانه > اينترنت, جامعه, سياست > تعیین درصد جانبازی و شهادت در بالاترین!

تعیین درصد جانبازی و شهادت در بالاترین!

بیشتر از یک سال است که دیگر به سراغ بالاترین نمی‌روم. قبل از آن هم اگر عضوش بودم،‌ فکر می‌کردم که حقیقتا با دنیایی آزاد و متنوع از اطلاعات و اخبار و … سروکار دارم که البته اینچنین نبود. درباره دلایل رفتنم از بالاترین قبلا مطالبی نوشته‌ام که می‌توانید از اینجا و اینجا بخوانید.

اما این روزها گاهی برای رفع خستگی و استراحت و خندیدن به برخی متوهمان آنجا، سری به بالاترین می‌زنم. یعنی  بیشتر به عنوان یک سایت تفریحی و لطیفه‌گویی به بالاترین نگاه می‌کنم نه چیز دیگر. برای همین هم همیشه دوست داشتم کاش  در ایران فیلتر نبود! چرا؟ دلیلش کاملا روشن و مشخص است. اول اینکه بالاترین کوچکترین شباهتی به جامعه حقیقی ما ایرانیان ندارد. در بالاترین روزانه شاهد اهانت‌های مختلفی به فرهنگ و سنت و اعتقادات مذهبی مردم ایران هستیم. (کاری به مسائل سیاسی ندارم)

دوم اینکه بالاترین درصد توهم کاربرانش را هرلحظه بیشتر می‌کند. مثلا یک نفر مطلبی می‌نویسد علیه جامعه و مملکت و حکومت ایران، بعد همین لینک به برکت حضور کاربران همیشه در صحنه‌ی بالاترین داغ می‌شود، آنوقت آن کابر فرستنده به خیال خودش گمان می‌کند که دیگر فاتحه‌ی جمهوری اسلامی خوانده شده است. تکرار این مساله برای کاربران بالاترین باعث می‌شود که کم کم آنها  چنان در توهم و تخیل خودشان غرق شوند که دیگر بیدار کردنشان خیلی خیلی سخت می‌شود.

مساله بعدی ادبیات بعضی کاربران بالاترین است. وای به حال روزی که مشکلی برای بالاترین پیش بیاید، آنوقت شما باید مراقب کاربران بالاترین باشید که بیایند و بقیه‌ی جاهای دنیای مجازی را هم به گند بکشند. دقیقا مثل روزهایی که مشکلی برای این سایت پیش آمده بود و تعدادی از کاربرانش به فرندفید آمده بودند و با همان ادبیات پر از توهین و فحاشی بالاترین با کاربران فرندفید برخورد می‌کردند!

بگذریم. چند روز پیش وقتی مطلب «پات کو بسیجی» را نوشتم، متوجه شدم که چند نفری هم از بالاترین به وبلاگم آمده‌اند. لینکش را کنترل کردم به اینجا رسیدم که البته فیلتر است و باید به کمک فیلتر+شکن آنرا ببینید. دوست عزیزی، یکی از تصاویر شهدا را لینک کرده بود  و در قسمت نظراتش هم  لینک مطلب مرا قرار داده بود. نظرات پایین آن لینک را خواندم، مثل همیشه برایم جالب بود. کاربران و کارشناسان آگاه و دوست‌داشتنی بالاترین بساط بحث و گفتگو و منطق را پهن کرده بودند و حسابی شهدا را شرمنده خودشان کرده بودند و درباره شهید واقعی و جانباز واقعی و بسیجی واقعی اظهار نظر کرده بودند. درست مشابه همین حرف‌هایی که این روزها از زبان برخی سبزها می‌شنویم: بحثی درباره بسیجی واقعی و بسیجی غیرواقعی.

بخشی از نظرات پای آن لینک:

۱- یادش به خیر،بسیجی سابق که برای دفاع از ناموس مردم می‌جنگید. اما امروز به ناموس مردم تجاوز می کنه!!

۲- با اینکه هر بار عکسهای این قهرمانان رو میبینم اشک تو چشمام جمع میشه همین الان هم دارم گریه میکنم، بهت منفی میدم تا یاد بگیری حق نداری از اینها سوء استفاده کنی یاد بگیری عکس این قهرمانان رو لیست نکنی تا آخر عکس اون مردی رو بذاری که عکس اون خامنه ای رو دست گرفته

۳- اینقدر حالم بد بود فکر کردم این لینک به همون صفحه آهستان هست، هر چند تو هم همفکر اون هستی و در اصل ماجار تغییر نمیکنه!

۴- آسوده بخواب بسیجی که اگر بودی و میدیدی من و امثال من به اسم بسیج و بسیجی چه ظلم و ستمی بر مردمی که بخاطر دفاع از آنان از جانت گذشتی , روا داشته ایم مرگ با ذلت آرزو میکردی. اگر بودی و میدیدی ما به نام تو و همسنگرانت چه تجاوزها و چه جنایتهائی در حق مردمانت و خانواده ات و ناموست میکنیم … همان بهتر که آسوده خوابیده ای و نمیبینی!

۵- آرام بخواب دلاور . کسانی که الان اسم تو رو یدک می کشند به جای بعثی ها به خواهران و برادرانت تجاوز می کنند!

۶- بسیجی های امروز فقط یه تشابه اسمی با آن دلاور مردان بسیجی دارند. لطفا مقایسه نکنید. اینها نقطه مقابل اونا هستن.

۷- با خودم قرار گذشته بودم تا اونجایی که میشه به کسی منفی ندم ولی هر کسی که این مطلب رو تنظیم کرده داره تمام رشادتهای شهدا مجروحین اسرا و جانبازان جنگ رو بنفع یک جریان فکری مشخص که در ضد مردمی بودنش شکی یست مصادره میکنه. این بنظر من توهین آمیزه. والسلام

۸- البته منظورم عکسی که پست کردید نیست. مظورم وبلاگی است که لینک را به آن ارجاع دادید. در هر صورت منو ببخش که منفی دادم ولی اگه فقط عکس رو میذاشتی و لینک به اون وبلاگ نمیدادی خیلی بهتر بود . موفق باشی

اینها بخشی از نظرات برخی کاربران بالاترین پای لینک مورد نظر بود. طبق منطق و نظر بالاترینی‌ها بسیجی و شهید واقعی کسی است که سی سال پیش برای مملکتش جنگیده و دیگر اثری از آنها نیست. طبق این منطق بسیجیان و جانبازان امروزی باید از گزینش بالاترینی‌ها بگذرند تا عیار و درصد واقعی بودنشان مشخص شود. به این نحو که اگر کسی امروز مثل آنها فکر کند، می‌شود بسیجی واقعی، اما اگر کسی هنوز هم بر همان افکار و اعتقادات خودش پایبند باشد، می‌شود بسیجی غیرواقعی! به همین راحتی.

دقیقا مثل نظر یکی از همین کارشناسان آگاه بالاترین که گفته بود:«بهت منفی میدم تا یاد بگیری حق نداری از اینها سوء استفاده کنی یاد بگیری عکس این قهرمانان رو لیست نکنی تا آخر عکس اون مردی رو بذاری که عکس اون خامنه ای رو دست گرفته!» اگر عکس آن مرد را ببینید متوجه می‌شوید که او هم یک جانباز است. اما طبق نظر این کاربر بالاترین، حتی اگر او پا نداشته باشد و عصایش را هم به همه نشان بدهد، باز هم برای اثبات جانبازی‌اش کافی نیست، او باید ثابت کنی که ضد انقلاب  و ضد رهبری است تا  یک جانباز واقعی بشود! منطق از این رساتر، محکمتر و کوبنده‌تر؟

یک راه دیگر بالاترینی‌ها برای تشخیص واقعی بودن و غیرواقعی بودن شهدا و بسیجیان، این است که به خانواده‌ شهدا نگاه می‌کنند. بسیجی واقعی فقط همت بود و باکری! چرا؟ نه به خاطر خود همت و باکری، نه به خاطر آن همه رشادت و جانفشانی و از خود گذشتگی، بلکه فقط و فقط به خاطر اینکه امروز مثلا پسر و همسر آنها حرف دیگری می‌زنند. همین. به عبارت دیگر ملاک و معیار قضاوت درباره شهدا اینست که ببینیم خانواده‌شان چه می‌گویند! طبق این منطق، مثلا گر پدر شهید زین‌الدین از حکومت و انقلاب دفاع کند، پس شهید زین‌الدین دیگر جزو شهدا و بسیجیان واقعی نیست! و همین طور بسیاری دیگر از خانواده‌های شهدا.

اما من با این طبقه‌بندی مشکل دارم. فرقی هم نمی‌کند که فرزند شهیدی موافق با من باشد یا مخالف، من شخصا به همه خانواده‌های شهدا احترام می‌گذارم و اعتقاد دارم که باید به همه آنها احترام گذاشت. قبلا هم درباره همسر محترم شهید باکری مطلبی نوشته بودم. اما درباره شهدا و جانبازان و بسیجیان، بیشتر از آنکه نگاهم به خانواده‌ آنها و طبقه‌بندی واقعی و غیرواقعی باشد، به وصیت‌نامه‌های شهدا، به فرهنگ و اخلاق و آداب معاشرت آنها نگاه می‌کنم.

لینک‌های مرتبط:

الیاس عزیز درباره شعار بسیجی واقعی همت بود و باکری، مطلبی نوشته که جالب است: بسیجی نباید زنده بماند باید مثل همت و باکری برود زیر خاک تا واقعی باشد!

چند روز پیش مطلبی نوشته بودم درباره اینکه اگر کل سایتهایی مثل بالاترین را زیر ورو کنید بعید است مطلبی درباره شهدای جنگ پیدا کنید. اگر هم دست بر قضا پیدا شود، آنها را به عنوان قربانیان جنگ معرفی می‌کنند نه شهید! یاد شهدا دلو می بره بالاترین!

مطلبی جالب با تصاویری از بسیجی واقعی : بسیجیه واقعی،اونه که مرده باشه!/زنده اگر بمونه، باید تو خونه باشه!

 1. شاتوت سیاه
  ۲۰ مهر ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۷ | #1

  اهستان تو دلت نمیخواد نظرم چاپ شه؟من نباید به خشا کوچولو بجوابم،خیلی پررویی!

  [پاسخ]

 2. خشا
  ۲۰ مهر ۱۳۸۸ در ۱۸:۲۳ | #2

  مطالب مطروحه واضح بود و اگر دوباره بخوانی میفهمی.
  در آن منبع شما ویکی هم درباره دادگاهی که رای به درستی انتخابات داد چیزی ندیدم،شما منبع بده.
  من اصل لینک رو دادم که نگی از یکجایی همینجوری کپی کردم.میخوندی خیلی حرف داشت.الته شاید مترجم نیاز داشته باشی،میفهمم.
  به اندازه مفسرین بی بی سی و صدای آمریکا و دیگر نهادهای دموکراسی مهربانتر از مادر مردم ایران را میشناسد.
  پی بردن به آمار و چگونگی پراکندگی جمعیت در هر کشوری نیاز به سکونت در آن کشور ندارد. منابعی هست , با اداره و آمار گیری در کارگاه شما فرق دارد.
  مطالب دقیق و واضح هست اما تقلای تو جالب و مضحک. برو بچه با هم قد خودت فک بزن و چونه نزن.
  آن مسائل مرکز فلان هم اکثرا میتوان در دور دوم انتخابات خاتمی زد.اینها اگر دلیل بود همان موقع(ظهر شنبه ۲۳ خرداد) خود میر میگفت.بسه دلیل سازی. بسه تعمیق حمق و بلهت
  مثلا آشناهای آن پروفسور در روستای باغ ایمان؟؟؟جالب بود.البته در پورتال استان فارس همچین روستایی درج نشده، بهتر است که پروفسور آدرس روستا رو بدن. اغلب آدرسها هم از مصاحبه ها هم مال بی بی سی بود ،کس دیگه ای خبر نداره؟؟؟(مصاحبه اختصاصی بوده؟؟؟

  وزیر اطلاعات گفت: مردم به طور معمول برگه های آرا را تا می زنند و به این علت آراء انباشته می شود و اینکه گفته شد برگه های آراء در بخش مخفی صندوق قرار داده شده باید کاملاً صاف و تا نخورده باشد تا مقدار زیادی برگه رأی در آنجا قرار گیرد.
  متن بالا بیان وزیر بوده،ببین چه خبثی به خرج دادن تا از حرس خبر اونی میخاد به خورد مخاطب بده.
  جالب بود که اکثریت جمعیت روستایی به مخالف رای میدن.عذر میخوام از کجا؟؟؟؟؟؟؟؟
  نوشته چطور میشه به آمار وزیر کشور که وزیر احمدی نژاده اطمینان کرد؟ خب همونجوری که به آمار وزیر کشور خاتمی اطمینان کردن(بسیار ابلهانه بود)
  خب همونجوری که در همان مطالب ویکی بعضا آمده فلان چیز دلیل حتمی نیست بهمان چیر قطعا نمیگه تقلب شده،خب این یعنی کشک، یعنی همونهایی که زمان خاتمی میگفتن و کسی اهمیت نداد.
  هر موقع دلیل قانع مننده آورد میر ،اونوقت.
  دلیل قطعی هم شاخ و دم نداره.همون دلیلی که اگه میاورد مردم(که چلاق یا نفهم و ترسو نیستن) میومدن کلا (حد اقل اکثریت ایرانی) تا حقشونو بگیرن(بسه توهین به مردم)
  من مطلب رو خوندم ،تو هم رفتی به اون آدرس و خوندی؟؟؟؟؟؟
  خدا رحمت کند تعقل و انصاف را.

  یاااااااااااااااااااااا حق یااااااااااااااااااااااا علیییییییییییییییییییی

  [پاسخ]

 3. صدرای شیرازی
  ۲۰ مهر ۱۳۸۸ در ۲۲:۳۴ | #3

  لازمه دوباره یکی یکی جوابتو بدم تا کامل متوجه بشی.انشاا…!!!!
  اول اون منبع رو که دادم برای این بود که در مورد انتخابات آمریکا اطلاع پیدا کنی نه صرفا انتخابات سال ۲۰۰۰٫این جا رو هم یه سر بزن هم اطلاعات بیشتری در مورد انتخابات آمریکا داره:
  http://fa.wikipedia.org/wiki/نظام_انتخاباتی_در_ایالات_متحده_آمریکا
  در مورد سال ۲۰۰۰ هم داره.این هم یه لینک در مورد دیوان عالی تا بدونی شکایتها کجا رفته:
  http://fa.wikipedia.org/wiki/دیوان_عالی_فدرال_ایالات_متحده_آمریکا
  اون لینک رو هم رفتم کامل هم خوندم.مثلا الان خواستی ثابت کنی خیلی زبانت خوبه آقای ادعا.اون جایی که بهش لینک داده بودی یه وبلاگ بود و اون مطلب هم فقط نظر شخصی اون آدم بود.وقتی توی یه خبرگزاری معتبر منتشر شد میشه توی همچین بحثی بهش ارجاع کرد وگرنه منم میام یه وبلاگ میزنم و هر چی دلم خواست مینویسم و همه میان حرفای منو دربست قبول میکنن.نمیشه که.در ضمن نه این آقای فیل!!! نه هیچ مفسر و تحلیلگری تا توی فضای ایران زندگی نکرده باشه نمیتونه هیچ گونه نظری در مورد اینکه مردمش چی میخوان بدن.میتونن بگن چی فکر میکنن اما دلیل بر درستی قطعی نظرشون نمیشه.تو که میگی آمار، ایشون بر اساس کدوم آمار رسمی اظهار نظر کردن.شما هم برو به جای اهن و تولوپ بیخودی چهار تا منبع غیر از رجا و فارس بخون و بیا منبع بده.آخه یعنی اینقدر همسو و هماهنگ با یه خبرگزاری دولتی هستی که دو روز بعد از این که یه خبرو مخابره میکنن میای برای من میاری و فکر میکنی منم مثل خودت هالوم و نمیفهمم.اینم خبرش که نگی نگفتی کجا بود
  http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8807180131
  بازم کم اوردی تو حرف به همون یه کلمه کارگاه گیر دادی بدبخت.
  آخه وقتی تمام قدرت و امکانات در قبضه دولته چه طور میشه در عرض ۵،۶ ساعت یه سازمان غیر دولتی با این سرعت اون دلایل محکمی که شما میخواین رو ارائه کنه؟از تو تعجب میکنم.تو دیگه چرا؟!!!
  مثلا چه شکلی میخوای در اون مورد مثال بزنی؟کدوم مسائلش مطابقت داشت بگو تا ما هم بدونیم.
  در مورد اون مطلب ویکی هم بهتره به جای کلی گویی یکی یکی دلایلشو یا حداقل اونایی که جای تامل داره رو بررسی کنیم تا مسئله کاملا مشخص بشه.مسلما من هم همه اون دلایل رو به عنوان یه آدم بی طرف قبول ندارم.اما اونایی که در زیر نقل از منبع میگم واقعا جای بحث داره:
  ۱-فریده فرحی، تحلیلگر امور ایران و استاد دانشگاه هاوایی در مانوا، نتایج انتخابات را «درآمده از خم رنگرزی» (Pull out of the hat) می‌خواند. در میان استدلال‌های متعددی که او ارایه می‌دهد. او به نظر سنجی‌های پیش از انتخابات ارجاع می‌دهد. مثلا نظر سنجی محرمانه دولتی مربوط به ۶ روز قبل از انتخابات که توسط نشریه نیوزویک چند روز پیش از انتخابات درز کرد و نشان می‌داد که موسوی بین ۱۶-۱۸ میلیون رای دارد و احمدی نژاد تنها ۶-۸ میلیون رای دارد. این نظر سنجی نشان می‌داد که حتی اکثریت اعضای سپاه پاسداران و نیروهای اطلاعات ایران قصد دارند که به موسوی رای دهند.
  توضیح من:http://www.csmonitor.com/2009/0617/p06s01-
  wome.html
  این لینک مربوط میشه به مصاحبه مجله کریستین ساینس مانیتور با فریده فرحی.البته این خانوم دلایل متعددی رو ارائه کرده که کاری به اونا فعلا نداریم.بحث همون درز کردن آمار محرمانه اس توی نیوزویک.میتونیم بگیم که نیوزویک داره دروغ میگه ولی خب در اون صورت باید بزنیم زیر همه چیز.
  ۲-سایت رجا نیوز (بسیار نزدیک به احمدی نژاد) به نقل از یک نماینده مجلس شورای اسلامی مدعی شده‌است که «علی لاریجانی عصر روز انتخابات در تماسی تلفنی با میرحسین موسوی، … پیروزی وی را در انتخابات به وی تبریک گفته‌است و ….» برزو داراگاهی در لس آنجلس تایمز با دست‌گذاشتن براین نوشتار رجانیوز آن را دلیلی دیگر از میان دلایل دیگر مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات دانسته و بیان می‌نماید که لاریجانی با استفاده از اطلاعات محرمانه و دست اول نظام از پیروزی موسوی در انتخابات آگاه بوده که در شب انتخابات به وی تبریک گفته‌است.
  توضیح من: مطلب کاملا مشخصه و غیر قابل انکار چون مسئله از طرف رجا نیوز مطرح شده اینم لینک خبر رجا:
  http://www.rajanews.com/detail.asp?id=34034
  و این هم لینک کریستین ساینس مانیتور که توی همون ویکی اومده بود
  http://latimesblogs.latimes.com/babylonbeyond/2009/08/iran-wellinformed-larijani-congratulated-mousavi-on-election-day-report-says.html
  فکر میکنم بحث رو با همین دو تا دلیل شروع کنیم تا برسیم به قسمتهای بعدی شما هم خواستی مطلبی از این لینک بگی دقیقا به جاش اشاره کن.
  خدابا از جهل همه جاهلین به خودت پناه میارم
  یا نور.

  [پاسخ]

 4. خشا
  ۲۱ مهر ۱۳۸۸ در ۱۲:۰۷ | #4

  آقای لاریجانی چه ساعتی به موسوی تبریک گفته؟ کدام اطلاعات طبقه بندی شده در صورتیکه مخصوصا با طرح تجمیع آراء که کانال خروجی آن وزارت کشور است امکان دسترسی به اطلاعات شمارش وجود ندارد.
  خبرگذاری نظر یک نماینده که نامش معلوم نیست را ذکر کرده و خبر از چیزی نداده. موسوی جایی این تبریک را ذکر کرده(ایشان که از هر حربه ای استفاده میکند)

  ب-بحثی مطرح شده است مبنی بر آنکه علی لاریجانی روز انتخابات به میرحسین موسوی تبریک گفته است، شما این گفته را تصدیق می کنید؟

  من چنین امری را به خاطر ندارم اما از بعضی موسسات رسمی و بعضی خبرگزاری های رسمی بعدازظهر همان روز تماس گرفتند و تبریک گفتند. آنقدر اختلاف زیاد بود که به نظر نمی رسید حتی بین مهندس موسوی و احمدی نژاد رقابت به دور دوم کشیده شود.

  -از طرف مقامات رسمی فردی تبریک گفت؟

  الان حضور ذهن ندارم.
  (مصاحبه بهشتی با اعتماد ، بهشتی این تبریک مهم رو بخاطر نداشت؟ از این تبریک اون موقع ،مهمتر؟؟؟؟)

  [پاسخ]

 5. خشا
  ۲۱ مهر ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۸ | #5

  آقای لاریجانی چه ساعتی به موسوی تبریک گفته؟ کدام اطلاعات طبقه بندی شده در صورتیکه مخصوصا با طرح تجمیع آراء که کانال خروجی آن وزارت کشور است امکان دسترسی به اطلاعات شمارش وجود ندارد.
  خبرگذاری نظر یک نماینده که نامش معلوم نیست را ذکر کرده و خبر از چیزی نداده. موسوی جایی این تبریک را ذکر کرده(ایشان که از هر حربه ای استفاده میکند)

  ب-بحثی مطرح شده است مبنی بر آنکه علی لاریجانی روز انتخابات به میرحسین موسوی تبریک گفته است، شما این گفته را تصدیق می کنید؟

  من چنین امری را به خاطر ندارم اما از بعضی موسسات رسمی و بعضی خبرگزاری های رسمی بعدازظهر همان روز تماس گرفتند و تبریک گفتند. آنقدر اختلاف زیاد بود که به نظر نمی رسید حتی بین مهندس موسوی و احمدی نژاد رقابت به دور دوم کشیده شود.

  -از طرف مقامات رسمی فردی تبریک گفت؟

  الان حضور ذهن ندارم.
  (مصاحبه بهشتی با اعتماد ، بهشتی این تبریک مهم رو بخاطر نداشت؟ از این تبریک اون موقع ،مهمتر؟؟؟؟)
  در ضمن خبر تکذیب هم داره از سوی همون نماینده گل
  http://www.ghatreh.com/news/3783592.html

  مطمئنی مطلب رو کلا خوندی؟؟؟ به آدرس های اونم حتما سر زدی مثل نظر سنجی راکفلر و گفته های سی ان ان ؟؟ هیچی هم دستگیرت نشد !ها؟؟؟
  متنش انگلیسی بودا، ویندوز مشکلی نداشته ها،آره ادعای انگلیسیم میشه اساس، شما مطلب رو بخون دادا.(نظر سنجی معتبر رو هم ببین)
  اگه منظورت اینه که آقای ویلایتو یک بسیجی هست و وبلاگی به زبان انگلیسی داره پس بر تو باد به سرچ و الا مطالبش رو می خوندی به عنوان یک بیطرف چیزای زیادی دستت میومد.
  امکانات تو قبضه دولته؟؟؟پس غلط کرد تا مدرک جمع نکرده آشوب درست کرد و به ملت و رایشون توهین.گفت فعلا بریزید بیرون تا بعد یه چیزی پیدا کنیم؟؟؟؟؟؟
  تو هم که اخبار رو از این ورو اونور میگیری،مهم اینه که منبعش بررسی بشه شخصا تا اطمینان حاصل شه،البته شاید بنگاههای خبرپراکنی ویژه کارگاه تو یک خط اطلاع رسانی دارن!!!!
  اگه به آمار ایشون و راکفلر معترضی خب از من میخوای به آمار ابلهانه اون لینک تو توجه کنم؟؟ مگه اونها از محققین و آمارگیرهای ساکن و شاغل در ایران هستن که نظر میدن؟؟؟
  (ببین کلی با اون گروفسور که تو باغ ایمان آشنا داره و جووناش اکثرا رفتن واسه تظاهرات خندیدیم.دستت درد نکنه.آدرسشو برات فرستاد به ما هم بده.میره جزء کشفیات…)
  ببین دمشو خیلی در نمی آرم ،درسته حسابت نمیکنم ولی با اینحال بعد از کلب بحث اینو توقع نداشتم:
  فریده فرحی.البته این خانوم دلایل متعددی رو ارائه کرده که کاری به اونا فعلا نداریم.بحث همون درز کردن آمار محرمانه اس توی نیوزویک.میتونیم بگیم که نیوزویک داره دروغ میگه ولی خب در اون صورت باید بزنیم زیر همه چیز….

  با درز میای تو بحث.منم از این درزا زیاد شنیدم، واقعا این درزای منبع مستتر چه میکنه(دیگه بیشتر مانور نمیدم،میدونم که خودت هم تو کارگاه سرت شلوغ بود که اینو نوشتی)

  مطلب درباره مبانی انتخابات آمریکا نخواستم،هر جایی مطلب قشنگ پیدا میشه. اگه اونطور بود و دوبار بازشماری کردن از روی صداقت و درستی که الگور بدبخت نمیگفت که تقلب شده(مگه تو بازشماریها الگور یا نمایندش نبودن؟؟ مثل اطاق عمل در باز کردن گفتن متاسفیم؟؟؟. جمش کردن رفت.تو میخوای ثابت کنی یک دادگاه ۱۰۰ بیطرف درکار بوده و بازشماریها صحیح؟؟؟پس الگور یک دیوانه بوده و مردم آمریکا هم همین نظر را دارند…
  http://www.iknowwhatyoudidlastelection.com/bush-supreme-court.htm
  برو بخون ببین چه خبر بوده دادا.
  مشکلی نیست اگه بتونی،بسم الله.(در ضمن خیلی ها این طرز رای گیری رو غیر مستقیم و دور کردن مردم آمریکا از انتخاب خودشون میدونن،نگاهی به مباحث پروفسور مولانا بندازی کمی روشن میشی(ان شاءالله تعالی)).

  مطلب خود منبعت رو هم نخوندی که میگی من به جاش اشاره کنم؟؟مگه سند ۱۰۰۰ صفحه ای آژانس بود دادا. جاش روستای باستان باغ ایمانه….
  وقتی مطالب اون جا اینطوری باشه و تو با اطلاعات درز کرده میای وسط،خداییش میخوای من چکار کنم،چی بگم، قربونت دادا.

  پس طبق نظر خودت از نظر کسانی که در ایران زندگی نمی کنن و مردم رو نمیشناسن استفاده نمیکنیم،مثلا تحلیلگران بیطرف و مهربان بی بی سی و ….
  یااااااااااااااا حق یااااااااااااااااااا علییییییییییییییی

  [پاسخ]

 6. ۲۱ مهر ۱۳۸۸ در ۱۳:۴۷ | #6

  دوستان آیا وبلاگی به زردی و در پیتی این وبلاگ دیده اید؟ اگر این وبلاگ را از همه در پیت تر می دانید رای مثبت دهید اگر هم همانن او زرد هستید رای منفی دهید ;)

  [پاسخ]

 7. خشا
  ۲۲ مهر ۱۳۸۸ در ۱۰:۱۱ | #7

  آقای صدرای شیرازی بنده در روز مصیبت شیعه ،ضمن تسلیت به شما ،از تمام سوء ادبهایی که به شما داشتم عذر خواهی میکنم، (استاد فاطمی نیا ما را کنار دیوار دراز کرد در باره طریقه بحث بنده و مانند بنده.)بهر حال بحث داغ و عدم سعه صدر بنده. موفق باشید.

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 3 4004
 1. ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۰۹:۱۴ | #1

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: