خانه > اينترنت, جامعه, سياست > پاسخی به گاف‌های جدید سایت آینده

پاسخی به گاف‌های جدید سایت آینده

مسئولان محترم سایت آینده لطف کرده‌اند و به مطلب من درباره «دروغ‌ها و شایعه‌پراکنی سایت آینده» واکنش نشان داده‌اند. همان طوری که انتظار داشتم، آینده به جای پاسخی منطقی، درست و قانع کننده، به همان شیوه‌ی همیشگی خود دست زده و با توسل به دروغ و متهم کردن من، ناشیانه از جواب دادن به اتهامات وارده به خود طفره رفته است.

آینده با زیرکی تمام سعی کرده است مرا جزو شبکه‌ای از پرونده‌سازان معرفی کند و نوشته‌ی مرا هم  مرتبط و در راستای یکی از یادداشت‌های سایت منتسب به مشایی قرار دهد و به خوانندگان خود اینچنین القا کند که نویسنده مطالب انتقادی علیه آینده از نزدیکان مشایی است. غافل از آنکه اگر یک هزارم درصد در وابستگی آینده به آقازاده‌ی معروف، شک و تردید وجود داشته باشد، در عدم وابستگی ما به آقای مشایی اطمینان کامل وجود دارد. لطفا به نوشته‌های ما علیه آقای مشایی مراجعه کنید. (+ و + و +)

دومین اشتباه آینده این است که  نوشته مرا تحریف کرده و با آوردن بخش‌هایی گزینشی از مطلب من، به همان قسمت‌ها، جواب‌هایی کوتاه داده‌ است. البته اگر بشود اسم آن را جواب گذاشت! ای کاش آینده با آوردن همه مطلب و یا لااقل قرار دادن لینک نوشته من، این فرصت را به خوانندگان خود می‌داد که با همه آنچه که من درباره‌ آینده نوشته‌ام، آشنا شوند و خودشان قضاوت بکنند، نه آنکه مطلب تحریف شده‌ای را بخوانند که خود آینده صلاح دیده است!

آینده ابتدا با عصبانیت تمام، مرا متهم کرده است که با استفاده از بودجه سنگین بیت‌المال به فکر پرونده‌سازی علیه آنها هستم:«در ادامه این تلاش‌های مذبوحانه، گزارش مجموعه‌ای از پرونده‌سازی‌های یک شبکه که با بودجه سنگین از بیت‌المال به مونیتورینگ و مستندسازی کل اخبار و کامنت‌های سایت آینده مشغول است، در قالب یک یادداشت منتشر شد و جالب آن‌که بسیاری از اخباری که به دلیل مشکل فنی اخیر، مسئولان و سایر مخاطبان سایت آینده هم به آن‌ها دسترسی ندارند، در این پرونده یافت می‌شود!»

آینده‌ی عزیز! کدام گزارش؟ هر کسی که فقط مدتی کوتاه در دنیای خبر و اینترنت حضور داشته باشد، می‌تواند بعد از بررسی اجمالی سایت‌های مختلف، نظر و دیدگاه خود را درباره نحوه انعکاس خبر و احیانا دروغ‌ها و شایعات مطرح شده در آن سایت‌ها، بنویسد. اگر من مشغول پرونده سازی و تهیه گزارش علیه شما هستم، پس چرا این گزارش را به جای ارسال به مسئولان مربوطه در وبلاگم منتشر می‌کنم؟ و اگر قرار بر انتشار ‌چنین گزارشی باشد، چرا یک سایت معتبر آنرا منتشر نکند که هم بازدید آن بیشتر از وبلاگ من است و هم تاثیرگذاری آن. این چه گزارشی است که حتی سایت‌های اصولگرای مخالف شما هم حاضر نشدند آنرا منتشر کنند و یا حتی به آن لینک بدهند؟!

ضمنا شما از کدام بودجه صحبت می‌کنید؟ اگر اطلاعاتی از چنین بودجه‌ای دارید، آنرا منتشر کنید تا ما رسوا شویم و خوانندگان شما هم پرونده‌سازان و حیف و میل کنندگان بیت المال را بشناسند. از دو حال خارج نیست. یا آنکه باز هم مثل همیشه دروغ می‌گویید و به جای پاسخگویی به دیگران اتهام می‌زنید که حرفی نیست و یا آنکه حقیقتا چنین مجموعه‌هایی وجود دارند و علیه شما پرونده‌سازی می‌کنند. در آن صورت باید پاسخ بدهید که شما چگونه از پرونده‌سازی آنها مطلع می‌شوید؟! احتمالا ارتباط شما با سعید مرتضوی در همین راستا بوده است!

همچنین من متوجه نشدم که به چه اخباری دست پیدا کرده‌ام که خود آینده‌ای‌ها نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا بکنند؟ همه مواردی که به آن اشاره کردم، در سایت آینده موجود است و من به آنها لینک داده‌ام به جز یک مطلب که از سایتشان حذف شده؟!

آینده در ادامه پاسخ خود، از توهین من به بسیجی‌ها ناراحت شده و می‌نویسد:«در گزارش پرونده‌سازان، در عبارتی توهین آمیز نسبت به بسیج، بسیجی را مترادف با لباس‌شخصی دانسته و … »

دلسوزی این دایه‌های مهربانتر از مادر برای بسیج و بسیجی آنقدر مصنوعی و مضحک است که هیچ عقل سلیمی آنرا باور نمی‌کند. آقای آینده! این من نبودم که بسیج را با لباس‌ شخصی‌ها مترادف دانستم، این شما هستید که در صدد القای این نکته هستید. اگر شما با این مساله مخالفید، پس نظرات توهین آمیز علیه بسیج، پای همان مطلب شما چکار می‌کند؟ این نظرات، پای مطلبی از سایت شما عمومی شده است که درباره لباس‌شخصی‌ها و علیه رجانیوز نوشته شده بود:

«خوب، همه بسیجی ها که حسین فهمیده نیستند، بعضی هم حسین نفهمیده هستند! اما حساب فهمیده ها رو با نفهمیده ها یکی نکنید!»

«سلام ودرود شهیدان بر شما کادر زحمت کش سایت اینده این اراجیف را خواندم از سوز دلشان معلوم است که شما در اطلاع رسانی موفق شده اید اینها را چه به بسیجی وبسیجی بودن تمام کارهای اینها بوی حماقت وتعفن میدهد اینها در گیر تحجر وتحیر هستند وقتی از مراجع تقلید جلو میزنند دیگه چه انتظاری میشه ازشون داشت بزرکترین ضربه را بر پیکره پاک ومنزه بسیج این گروه عقب مانده فکری وذهنی وارد کرداینها چماقداران احمدی نژاد هستند و از نام پاک بسیجیان که برهمه مردم ایران منت دارند سو استفاده میکنند»

«اقایان رجا نیوز و بسیج لطفا به منه فقیر و بیچاره هم کمک کنید در ازاش میام کمک». «آفرین به آینده ، همین روش رو ادامه بده. من خوب می دونم که آینده ای ها بسیجیان واقعی هستن ، بسیجی واقعی امثال همت بود و باکری ، منتهی خوب می دونم که زمانیکه بسیج ناپاک شد و آلوده ، همین آینده ای ها ازش کنار کشیدن …» «آقا اینجا چه خبره ؟ رجا نیوز شده سخنگوی سپاه !!!!! یعنی سپاه که ضامن حفظ امنیت باید بشه ، خودش همون لباس شخصی ها هستن ؟»

آینده‌ی عزیز! این نظرات آدم‌هایی است که با خواندن نوشته شما درباره لباس‌ شخصی‌ها، به این نتایج رسیده‌اند و به بسیج و بسیجی توهین کرده‌اند! مطلب من در واکنش به نوشته شما و توهین‌های خوانندگان شما به بسیج و بسیجی بود. شما خودتان متهمید، به دیگران تهمت می‌زنید؟!

البته ممکن است باز هم ادعا کنید که این نظرات خوانندگان آینده است و ربطی به خود آینده ندارد. ارتباطش اینجاست که وقتی ‌آینده مرا متهم می‌کند که لباس شخصی‌ها را با بسیجی‌ها یکی دانسته‌ام، چرا خودش مرتکب چنین اشتباهی شده و چرا این نظرات را در سایت خود عمومی کرده و یا به آن واکنش نشان نداده؟ لااقل می‌توانست نظرات را ویرایش کند. حتما می‌پرسید مگر آینده می‌تواند در نظرات خوانندگان خود دست ببرد و یا آنرا ویرایش کند؟ بله. آینده وقتی دلش نمی خواهد که برخی نظرات توهین آمیز را حذف کند، معمولا آنها را ویرایش می کند! بدین ترتیب که بعضی اوقات توهین‌های برخی خوانندگان را با سه تا نقطه عمومی می‌کند تا به نوعی حرف دل آینده را هم بزند! به عنوان مثال به نظرات زیر توجه کنید:

« این کرکسهای ذوب شده در … بهتر است به لاشخوری خود ادامه دهند و در سیاست وارد نشوند !!» «… تو حزبتون (تمام اصولگرایان من الان الی قیام یوم الدین) از طرف یک بسیجی سبز»

این نقطه‌چین‌ها در نظرات توهین آمیز بالا، مساله‌ای را حل نمی‌کند. نکته جالب اینجاست که آینده‌ای‌ها وقت خواندن و ویرایش چنین نظراتی را دارند، اما بعضی وقت‌ها ادعا می‌کنند که ما نمی توانیم نظرات را کنترل کنیم و لذا بطور اشتباهی عمومی می‌شوند!

در ادامه، آینده به برخی از نکات مطلب من واکنش نشان داده و بخش های زیادی را هم بدون پاسخ گذاشته است. بنابراین نتیجه می‌گیریم که آینده‌ای‌ها هر کجا پاسخی به نوشته من نداده‌اند، اتهامات خودشان را  قبول کرده‌‌‌اند. یعنی قبول دارند که در سایتشان به امام و انقلاب و رهبری توهین می‌شود! قبول دارند که ولایت پذیری‌شان جالب و خنده‌دار است! قبول دارند که ملاک و معیارشان در برخورد با دیگران، بر اساس دوستی و دشمنی آنها با احمدی‌نژاد است. تا جایی که حتی از دیدن پرچم ایران هم در گوشه تلویزیون حالشان خراب می‌شود! قبول دارند که در انتخاب تیترهای وارونه تبحر خاصی دارند. قبول دارند که با سعید مرتضوی ارتباط داشته‌اند. ارتباط با رییس دفتر علی لاریجانی را هم قبول دارند. البته نفس ارتباط با آقای لاریجانی و یا اعضای دفتر وی اشکالی ندارد، اما شاید این ارتباط به تدریج به حسادت‌های جناحی تبدیل شود و بهانه‌ای باشد برای تخریب و شایعه پراکنی و دروغ نویسی علیه سعید جلیلی در پرونده هسته‌ای کشور!

پاسخ‌های یک خطی  آینده به نوشته من

آینده به مطلب من درباره شایعات مربوط به دیدار هاشمی رفسنجانی با رهبر انقلاب اشاره کرده و در پاسخ نوشته است: «این در حالی است که خبر مذکور کاملاً صحیح و دقیق بوده است.»

البته با این جواب یک خطی، واقعیات و دروغ‌های آنها از بین نمی‌رود. بهتر است دوباره به این دروغ بزرگ آینده در روزهای انتخابات برگردیم. ماجرا از این قرار است که بعد از نامه سرگشاده آقای هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب، این خبر منتشر می‌شود که:«شب گذشته و تنها چند ساعت پس از انتشار نامه هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب، وی با آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کرده است. بنابر اظهار یک منبع آگاه پس از این دیدار، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز خرسندی و رضایت کامل از گفتگوهای انجام شده، اظهار داشت: «این دیدار یکی از دیدارهای کارساز من با رهبری معظم انقلاب بوده است»

نحوه انعکاس این خبر به گونه‌ای بود که می‌خواست دیدار عادی و هفتگی آقای هاشمی رفسنجانی را با رهبر انقلاب به نامه‌ی سرگشاده‌ی وی به رهبری مربوط کند! نامه‌ای که در اعتراض به مناظره احمدی‌نژاد نوشته شده بود. نتیجه این دیدار هم طبق گفته این منبع آگاه رضایت‌بخش اعلام شد!

یک روز مانده به انتخابات پیامک‌هایی از سوی مخالفان احمدی‌نژاد منتشر شد که از آخرین تلاش‌های آنها برای تاثیر بر نتیجه انتخابات حکایت داشت. پیامک‌هایی با این عنوان که «رهبر انقلاب در دیدار هاشمی رفسنجانی به وی گفته است: مردم در مرحله‌ای هستند که باید خودشان معروف را از منکر تشخیص بدهند، امید است مردم با رای خود جواب دروغگویان و کسانی که به سرمایه های نظام توهین کردن را بدهند!!»

این پیامک را بگذارید کنار آن خبر قبلی که مدعی شده بود این دیدار یکی از دیدارهای کارساز هاشمی رفسنجانی با رهبری بود! چه نتیجه‌ای میگیرید؟ به هرحال باید حرفی بین رهبر انقلاب و هاشمی رد وبدل شده باشد که به آن نامه سرگشاده مربوط باشد. اما خوشبختانه سایت دفتر رهبر انقلاب این خبر، این شایعه و این پیامک را تکذیب کرد و گفت «هیچگونه پاسخ شفاهی یا کتبی به این نامه از سوی معظم له داده نشده است»

این تکذیبیه موجب خشم و عصبانیت شدید سایت آینده شد:«بنابر گزارش خبرنگار آینده این رسانه ها (فارس و رجا) ابتدا شایعاتی درباره پاسخ رهبری انقلاب به نامه آیت الله هاشمی تولید کرده و سپس به نقل از فردی نامعلوم در روابط عمومی دفتر رهبری آن را تکذیب کردند؟؟!! این در حالیست که بنا بر اطلاعات موثق اصولا قرار بر ارائه پاسخی به آیت الله هاشمی قبل از انتخابات نبوده است. بنابر برخی اخبار، سیمای جمهوری اسلامی نیز مرتبا تکذیبه مذکور را زیرنویس کرده و سایت رهبری نیز آن را نمایش داده است در حالیکه خبر ارسال اصل نامه که در مطبوعات و خبرگزاریها منتشر شد، در صداوسیما بایکوت شد و تاکنون تکذیب رسمی یک شایعه که توسط هیچ رسانه داخلی و خارجی منتشر نشده توسط روابط عمومی دفتر رهبری بی‌سابقه بوده است!!»

تناقضات سایت آینده اینجاست که خودشان ابتدا خبر دیدار هاشمی با رهبری و رضایت وی را از این دیدار منتشر کرده و در صدد القای این نکته بودند که در این دیدار حرف‌هایی رد و بدل شده و هاشمی هم از نتایج آن راضی شده است، اما بعد از تکذیبیه دفتر رهبری، آینده عصبانی می‌شود و می‌نویسد اصلا قرار نبوده پاسخی داده شود، چرا دفتر رهبری آن را تکذیب کرده است؟! البته سایت آینده فردای آنروز وقتی می‌بیند این تکذیبیه برای آنها گران تمام شده، باز هم تغییر جهت می‌دهد و به نقل از سایت آفتاب، آن را تکذیبیه علیه احمدی‌نژاد تعبیر می کند و کل ماجرا را تغییر می دهد و تیتر می‌زند: شکست پروژه جعل نظر رهبری در شب انتخابات! (البته این خبر، هم اکنون در این سایت موجود نیست و حذف شده است!)

ayande2

همین دروغ‌ها و همین تناقضات در پاسخ آینده به من هم وجود دارد:«ظاهراً پرونده‌سازان در این بخش از گزارش دچار کمبود حافظه شده و پروژه عملیات روانی خود را که هدف آن القای حمایت رهبر انقلاب از دکتر احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری بوده، را متوجه سایت آینده کنند.»

آینده‌ی عزیز! ظاهرا و باطنا شما خودتان را به فراموشی زده‌اید. چرا که اصلا خبری از القای حمایت رهبری از احمدی نژاد نبود، شما به دنبال القای حمایت رهبری از هاشمی و مخالفت رهبری با احمدی‌نژاد بودید که شکست خوردید!  ضمنا شما هنوز هم علت ناراحتی خود را از تکذیبیه‌ی دفتر رهبری به شایعات بیان نکردید؟ بالاخره ما نفهمیدیم که شما چه کاره دفتر رهبری هستید که برای مسئولان آن تعیین تکلیف می‌کنید که چرا به یک شایعه پاسخ داده‌اند؟ البته خود شما یک روز بعد از این عصبانیت، از پاسخ دفتر رهبری به این شایعه اظهار خوشحالی کردید! بالاخره ما نفهمیدیم تکذیب یک شایعه خوب است یا بد؟!‌ ظاهرا در این مورد خاص شما دچار کمبود شدید حافظه شده‌اید نه ما!

شایعات درباره مراجع:

من در مطلب خود، به مواردی از شایعات مربوط به مراجع و علما در سایت آینده اشاره کرده و نوشته بودم که هدف آینده از این کار القای تقابل میان علما با نظام و رهبری است. آینده در پاسخ به این قسمت، باز هم دست به تحریف می‌زند و می‌نویسد:«گاف دیگر پرونده‌سازان این است که خبرهایی در خصوص مهاجرت مراجع به نجف یا دعوت مراجع از آیت‌ا… سیستانی اساساً در سایت «آینده» منتشر نشده است.»

گاف آینده اینجاست که با حذف قسمتی از مطلب من، یک دروغ را به من نسبت داده. من نوشته بودم:«البته در این زمینه سایت‌هایی چون شیعه نیوز و شیعه آنلاین هم به همراه سایت آینده نقش زیادی در به راه اندازی چنین شایعاتی داشته‌اند. شایعاتی از قبیل مهاجرت مراجع قم به نجف و یا دعوت مراجع قم از آیت الله سیستانی برای مهاجرت به ایران!» منظورم این بود که آینده در انجام رسالت خود برای شایعه‌پراکنی تنها نیست، و به دو مورد از شایعات دو سایت دیگر هم اشاره کردم، اما آینده با حذف اسم دو سایت شیعه آنلاین و شیعه نیوز، دست به تحریف مطلب من می‌زند و نتیجه دلخواه خود را می‌گیرد!

و جالب اینکه کمترین اشاره‌ای هم به ایراد‌های مطرح شده توسط من نمی‌کند و پاسخ نمی‌دهد که چرا خبرها و بیانات و حمایت‌های صریح و آشکار و قاطع مراجع عظام تقلید از نظام و انقلاب و رهبری، در آینده سانسور می‌‌شود؟ درباره رسول جعفریان هم بدون آنکه پاسخ بدهد چرا مخالفت مراجع با دولت را به مخالفت آنها با نظام و انقلاب و رهبری تعبیر می‌کند، دو لینک از سخنان اخیر مراجع با فراکسیون روحانیون مجلس را قرار داده که ربطی به نوشته من ندارد!

این رفتار آینده، درباره سخنان آیت الله جوادی آملی هم تکرار می‌شود. آینده باز هم دست به تحریف نوشته‌ام می‌زند و بخشی را حذف و به بخش دیگر آن اشاره می‌کند. آینده بدون پاسخ به اینکه چرا حمایت صریح آیت الله جوادی آملی را از نظام و رهبری در خطبه‌های نماز جمعه قم و دیدار با دانشجویان سانسور می‌کند، به تیتر کیهان اشاره می‌کند و می‌نویسد که آن تیتر کیهان تحریف شده بود!

آینده‌ی گرامی! مگر شما همیشه منتظر کیهان و فارس و رجا هستید و تیتر خودتان را از نوشته‌های آنها انتخاب می‌کنید؟ شما چکار به خبر کیهان دارید؟ اصلا فرض کنید کیهان خبر مذکور را تحریف کرده است، شما چرا اصل سخنان آیت الله جوادی آملی را منعکس نکردید؟ چرا سخنان آیت الله جوادی آملی را هر وقت که به مذاق‌تان خوش نمی‌آید، سانسور می‌کنید؟ بالاخره آیا آیت الله جوادی آملی در نماز جمعه قم خطبه خوانده یا نه؟ چرا آن خطبه‌ها را سانسور کردید؟ آیا آیت الله جوادی املی در جمع دانشجویان و طلاب سخنرانی کرده یا نه؟ آیا آیت الله جوادی آملی حرف‌هایی درباره مرض سیاسی بعضی افراد زدند یا نه؟ چرا سانسور کردید؟ شما لطف می‌کردید و اصل سخنان ایشان را در دیدار با دانشجویان منعکس می‌کردید و به جای تیتر کیهان، تیتر خودتان را می‌زدید!

ضمنا ذوق زدگی شما از توضیحات دفتر آیت الله جوادی آملی هم، خیلی جالب و خنده دار بود. اولا توضیحات دفتر آیت الله جوادی آملی اصلاحیه بود نه تکذیبیه. چیزی تکذیب نشد. در این اصلاحیه به تفاوت حکم فقهی و عرفانی و حقوقی اشاره شده است. منظور آنکه ممکن است فقیهی درباره مساله‌ای حکمی صادر کند و یا حرفی بزند، اما برخورد با آن مساله ربطی به فقیه نداشته باشد و به دستگاه‌های مسئول مربوط باشد. اما شما حتی همان اصلاحیه را هم تحریف کردید و برداشت‌های خودتان را لابلای متن خبر و اصلاحیه دفتر آیت‌الله جوادی آملی نوشتید!

برای درک بیشتر این مساله لطف کنید و به کتاب «شریعت در آینه معرفت» تالیف آیت الله جوادی آملی مراجعه کنید که در نقد نظریه قبض و بسط شریعت آقای سروش نوشته شده است. در مقدمه این کتاب هم دقیقا عباراتی مانند این اصلاحیه وجود دارد که نشان از خط مشی علامه جوادی آملی در برخورد با جریانات و افراد مختلف دارد. در این مقدمه آمده است «در متن کتاب به تفصیل روشن خواهد شد که لوازم این تئوری با بسیاری از مسلمات و ضروریات اندیشه و باور دینی سر ستیز و ناسازگاری دارد»

اما در توضیح این قسمت می‌خوانیم«تحلیل فوق نظر به فرد و یا افراد خاص ندارد بلکه ناظر به اندیشه‌های مختلف و جریان‌های فکری مربوط به آنهاست و به همین دلیل اگر حکم به ناسازگاری تئوری قبض و بسط با مسلمات و ضروریات اندیشه و باور دینی می‌شود، این حکم در همان مدار اندیشه باقی می‌ماند و از اندیشه به فرد و یا افرادی که حامل و ناقل آن هستند به سهولت گذر نمی‌کند… تسامح فقهی درباره ناقل و قائل هیچگاه مجوز تسامح عقلی در برابر قول نیست. زیرا اگر در برابر قولی که ناسازگار با اندیشه و باور دینی است تسامح شود، دیر یا زود هستی و وجود قائل و ناقل را تسخیر می‌کند.»

این یک مساله واضح است که آیت الله جوادی آملی در مقام یک فقیه و یک حکیم، به یک مساله اشاره می‌کنند و کاری به مسائل قضایی و سیاسی پیرامون آن ندارند. اصلاحیه دفتر ایشان هم دقیقا به همین معنا است، اما آینده با تحریف همان اصلاحیه، غش می‌کند!

اما قسمت آخر پاسخ آینده. واقعا خیلی خوشحالم که مطلب من علی‌رغم همه اتهاماتی که درباره دروغ‌های آینده به آنها نسبت داده بودم، باعث ناراحتی و رنجش خاطر عزیزان سایت آینده نشد و برعکس، باعث ادخال سرور آنها شده است!

البته همین جا لازم است از مسئولان محترم سایت آینده و مخصوصا از آقای فواد صادقی بخاطر اشتباهی که در مطلب قبلی مرتکب شده‌ام، معذرت خواهی بکنم. من در آن مطلب به اشتباه نوشته بودم که «فواد صادقی در جریان حوادث بعد از انتخابات به علت نقش سایت آینده در تحریک اغتشاش گران، بازداشت شد که بعد از دستگیری بلافاصله به همه اشتباهات خود اعتراف کرد و همه برگه‌های بازجویی را چشم بسته امضا کرد و با ابراز ندامت شدید از رفتار خود، تعهد داد که در آینده آنها را جبران کند. وی پس از این تعهدات آزاد شد.»

الان که به نوشته قبلی خودم نگاه می‌کنم، می‌بینم امکان ندارد کسی با چشمان بسته، برگه‌های بازجویی را امضا کند. همین جا اشتباهم را تصحیح می‌کنم و به این صورت می‌نویسم که آقای فواد صادقی با چشمان کاملا باز همه برگه‌های اعتراف خود را امضا کرده بود تا هر چه زودتر از بازداشت به درآید و به اقدامات خود بطور حساب شده ادامه بدهد. این را خود او بهتر از هرکسی می‌داند!

در پایان لازم است یادآوری کنم که بهترین نمونه برای اثبات دغل بازی و شیوه‌های تحریف و سانسور اخبار در آینده، همین نحوه انعکاس نوشته من در این سایت است. چرا که آنها مطابق سیاست همیشگی سایت خود عادت دارند که با انعکاس وارونه خبر و انتخاب یک تیتر عجیب، کل ماجرا را به نحو دیگری منعکس کنند.

ای کاش مسئولان  سایت آینده، به جای جواب‌های یک خطی و کوتاه، زحمت می‌کشیدند و جوابی قانع کننده به موارد مطرح شده می‌دادند و بقیه بخش‌ها را هم بدون پاسخ رها نمی‌کردند. به هر حال این سوال برای من و بسیاری دیگر از خوانندگان وجود دارد که چطور سایت‌هایی چون پارلمان نیوز و یاری نیوز و نوروز و … فیلتر می‌شوند و بعد از ما‌هها هنوز هم در دسترس نیستند، اما آینده یک هفته فیلتر می‌شود و فورا همه چیز به خیر و خوشی تمام ‌می‌شود! این چه روابط پشت پرده‌ای است که تا این اندازه دست آدم را برای تخلف و دروغ نوشتن باز می‌گذارد؟ البته لازم به یادآوری است که در این میدان، آدم‌هایی چون فواد صادقی تنها به عنوان یک واسطه و عنصر دست چندم شناخته می‌شوند، سران پشت پرده این جریان مخوف، دیگران هستند!

 1. یک دوست
  ۲ آبان ۱۳۸۸ در ۱۸:۵۲ | #1

  سایت آینده زورش به جوان و ثانیه نیوز نرسیده تو رو کرده سپر بلا :) آهستان: مطمئن باش آینده زورش به ما هم نمی رسه :)

  [پاسخ]

 2. هادی
  ۲ آبان ۱۳۸۸ در ۱۹:۰۹ | #2

  آقا جون نوشته هات لذت بخشه
  یا علی

  [پاسخ]

 3. ارش کمانگیر
  ۲ آبان ۱۳۸۸ در ۱۹:۰۹ | #3

  اقا جان بجای این پرت وپلاگویی ها یک هماهنگی با برادران مکتبی انجام بدین و سپاه و نهادهای کودتاچی هارو تحت فشار قرار بدین که این دستگاههای پارازیت رو جمع کنن این دستگاهها دیگه اصولگرا و اصلاح طلب و سبز و ضد انقلاب حالیش نیست به همه صدمه میزنه از دست ما ضد انقلابها که کاری برنمیاد کسی برای حرف ما تو این مملکت تره خورد نمیکنه شماها لااقل برید بهشون اعتراض کنید نه به خاطر ما به خاطر خودتون چون سلامتی خودتونم در خطره.اگرم نشستین مجلس دراین زمینه کمیسیون تشکیل بده و اخرش بیاد بگه این امواج مضره زهی خیال باطل اونقدر باید بشینین تا علف زیرتون سبز بشه اخرشم جوابی نمیدن عین کمیسیونی که تشکیل شد در مورد اتفاقات هنوزم به جایی نرسیده در این مورد هم به جایی نخواهد رسید

  [پاسخ]

  حسین پاسخ در تاريخ آبان ۳ام, ۱۳۸۸ ۱۲:۴۳ ق.ظ:

  چرا همیشه عادت داری مطالب بی‌ربط بنویسی؟ اول معنی کامنت رو بدون بعد بیا این‌جا داستان کپی پیست کن.
  در مورد کمیسیون رسیدگی به وقایع اخیر هم بهتره اخبار رو از جائی غیر از امثال آینده و روزآنلاین و سایت‌های دروغ‌پراکن مشابه بخونی تا ببینی به کجا رسیده.

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ آبان ۳ام, ۱۳۸۸ ۱۲:۵۷ ق.ظ:

  آرش کمانگیر ـ جوابت را بگیر
  این موضوع نیز نشات گرفته از کارخانه دروغ سازی همپیاله های سبزته . از این توهمات بیرون بیایید . می بینی دیر یا زود دروغهایتان آشکار می شود .
  تشعشعات تلفن های همراه اندازه گیری می شود.
  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: متاسفانه این روزها بحث های غیرکارشناسی در رسانه ها مطرح می شود که دستگاه های اندازه گیری تشعشعات تلفن همراه در کشور وجود ندارد درحالیکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تجهیزات اندازه گیری تشعشعات، فضای فرکانسی کشور را به صورت دوره ای پایش می کند.آقای خسروی افزود: در حال حاضر میزان این تشعشعات یک دهم حد استاندارد است.

  [پاسخ]

 4. هادی
  ۲ آبان ۱۳۸۸ در ۱۹:۳۹ | #4

  سلام
  جناب آهستان اگه میشه یه مطلب تهیه کن در مورد اینکه توهین به هاشمی رفسنجانی از کی شروع شد.
  جلبکهای سبز یادشون نیست که در زمان اصلاحات تو روزنامه های اصلاح طلب هاشمی رو زیر طوفان انتقاد میگرفتن و اونو علیجناب سرخپوش
  می نامیدن و اینکه هاشمی رو مسئول قتل های زنجیره ای معرفی میکردن و …
  حالا همونا با هم یکی شدن و سنگ هاشمی رو به سینه میزنن.
  اگه امکانش هست در این مورد یه مطلب بده
  یا علی

  [پاسخ]

  محمد حسین پاسخ در تاريخ آبان ۲ام, ۱۳۸۸ ۱۰:۴۷ ب.ظ:

  حتماً این کار رو بکنید
  بسیار نیاز است
  فکر کنم همه صحه بذارند

  [پاسخ]

 5. hadi
  ۲ آبان ۱۳۸۸ در ۲۲:۰۱ | #5

  از مطلب آینده کیف کردم واقعا به چه دست و پا زدنی افتادی بدبخت …فکر کنم خودت هم از توجیهات مسخره‌ات که جوابگوی خودت هم نیست ناراضی هستی

  تو که اینترنت را دیدی این حرفها را هیچ کس جز مزدور که خودش می‌دونه دروغه براش تره هم خورد نمی‌کنه

  ولی ادامه بده هر چی بیشتر بنویسی بیشتر رسوا می‌شی ..جالب اینجاست که اگه خودت بیخودی پات را روی دم شیر نگذاشته بودی اینقدر مفتضح نمی‌شدی ….. همه دیکتاتورها از ترس اشتباه می‌کنن و باعث سقوط خودشون می‌شن شما مزدوران شریف هم در حال تکرار تاریخ هستید
  البته شاید راه‌ها برای فرار بعد از سقط باز بشه ولی این پولی که بهت میدن زهر مارت خواهد شد متاسفانه !

  پرونده سازی شغل شریفی هست به هر حال وجدان و انسانیت را بفروش پول بگیر به قیمت خون مردم !!

  اگر تن فروشی کنی بهتر از این کار هست اگر تخلیه چاه کار کنی بهتر از این کاراتون هست حتی دزدها هم کارشون به شماها شرف داره ننگ بر شمایان

  پایان دوران شماها نزدیک هست

  در سقوط اربابتان وحشت زده و متوحش به هر سو فرار خواهید کرد و هیچ پناهی نیست خون ریختید و هیچ چیزی به اندازه این کار عذاب الهی را سنگین نمیکنه

  راستی فکر کردی نان که شد ۱۰۰۰ تومان همونایی که برای سهام عدالت رای دادن توی صورتت تف خواهند کرد؟؟

  [پاسخ]

 6. م
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۰۰:۰۰ | #6

  شما انگار زیادی خوشی.زندگیم برات بهشته.بشین ۱۰۰ صفه دیگم باسه آینده جواب بنویس.بهتر از اینه که یه نگاهی به دور و برت بندازی و ببینی چی به مردم می گذره..قصه نوشتن باسه آینده راحت تر از فکرکردن به آینده جووناییه که باید تو آینده این مملکت جون بکنن.
  آره برادر ..بشین برا آینده جواب بنویس که وجدانت راحت تر باشه.
  ما به مهندس رای دادیم..نه برای اینکه حجابمونو برداریم.نه برای اینکه پولمون از پارو بالامی ره…ما جلبک سبزیم برای اینکه شاید جلوی این سقوط گرفته شه..برای اینکه یادمون نره که ما داریم تو ایرانی زندگی می کنیم که که کتیبه کورشش منشور سازمان ملله. برای اینکه هر روز با شنیدن خبرها نگران فردامون نشیم.برای اینکه مجبور نباشیم تاوان ندونم کاریا و مفت خوری ها و بی لیاقتی و بی کفایتی مسئولین رو پس بدیم…

  http://www.khabaronline.ir/news-21256.aspx

  [پاسخ]

  حسین پاسخ در تاريخ آبان ۳ام, ۱۳۸۸ ۱۲:۴۶ ق.ظ:

  ما هم یادمون اومد که چند وقت پیش روزنامه‌ها تیتر زده بودن: «زمان مهندس موسوی، گرانی نبود»!
  بله، زمان جناب مهندس!، تورم ۰ درصد بود و زندگی هم بهشت!

  [پاسخ]

  م پاسخ در تاريخ آبان ۳ام, ۱۳۸۸ ۱۱:۳۰ ب.ظ:

  عجب مقایسه عاقلانه ای!!!
  زمان موسوی را با حالا مقایسه می کنی؟؟!!!

  [پاسخ]

  ایران اسلامی پاسخ در تاريخ آبان ۳ام, ۱۳۸۸ ۱۲:۲۱ ب.ظ:

  شما زیادی خوشی
  در زمان امثال آقای خاتمی هم کتیبه کوروش کبیر بودش،نکنه فکر کردی اوباما و کیلینتونو و نتانیاهو برامون کف و سوت بزنن و صندلیای سازمان ملل پر بشه حق کوروش کبیر ادا شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  آره امثال اینا برامون زمان آقای خاتمی دست زدن چون عین بزدلها هرچی میگفتن گوش میدادیم و اونا هم برامون میخندیدن،میگفتن دیدین اینا هم عددی نبودن،با چهارتا دست و سوت و کف گوششون دراز شد و فکر کرد دیگه شدن کشور زمان کوروش کبیر
  غیرت داشته باش ،تو ایرانی هستی،امثال همین اوباما و نتانیاهو(مثالی ست از مغوله و اسکندر مقدونی)میراث کوروش کبیر رو به آتش کشیدن و غارت بردن،چقدم در سازمان ملل از این کتیبه حقوق بشر کوروش کبیر در زمان آقای خاتمی و غیره بهره بردن
  کدوم ندونم کاری آقای من؟!!!
  گرفتن حق ندونم کاریست؟!!!
  وایسادن جلوی مستبد و ظالم قرن ندونم کاریست؟
  نکنه تو سری بخوریم و هرچی گفتن بگیم چشم،بزاریم بیان تو کشورمون له مون کنن و کسی چیزی بهشون نتونه بگه باعث میشه شما دو روز عمر بی ارزش دنیاتو بگذرونی؟!!!
  مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت و خواریست
  اگر قرار باشه با تو سری خوردن از امثال امریکا و اسرائیل ،دنیامون بهشت بشه،این بهشتو آتیشش میزنم
  اگر میراث کوروش کبیر،خم شدن جلوی بیگانگانی مثل مغول و اسکندر و … ست،آتیشش میزنم این میراثو
  اگر دین نداری،لااقل شرف و عزت داشته باش که از آسوده زندگی کردن خیلی بهتره
  مفت خوری هم همیشه بوده،به هرحال عده ای حاضرن دو روز مفت بخورن و عمری آسوده در دنیا سیر کنن و شبم سرشونو راحت زمین بزارن و به فکر آخرتشونم نباشن
  خدا جواب اونها رو هم میده و ایشاالله لعنتشون کنه

  [پاسخ]

  هیوا پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۸۸ ۱۱:۳۷ ق.ظ:

  پس حتما ما داشتم تو خیابونا شعار می دادیم:
  ” به موسوی رای بدبن فرداش به هم لب بدین “

  [پاسخ]

 7. alireza
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۰۰:۱۹ | #7

  اگه آینده بگه غلط کردم راضی میشی؟!
  بابا باور کن یک عده بیکارن صبح میرن تو تابناک نظر میدن و فیس بوکشون رو چک می کنن ظهر میرن تو الف نظر میدن و بالاترین رو داغ می کنن عصر میرن تو آینده و باز نظر میدن بعد برمیگردن تو الف و نظرات بقیه رو می خونن و هی دکمه مخالف رو کلیک می کنن بعد دوباره میرن تو آینده نیوز ببینن نظرشون چاپ شده یا نه؟! بعد فیلترشکن رو باز می کنن میرن تو نوروز و اسم شهدای جدید رو حفظ می کنن بعد میرن یه سر بی بی سی پرشیا و موج کمپ رو چک می کنن و همون نظرات رو میدن آخر شب باز یک سر میان تو الف و به اینکه نظر قبلیشون هنوز چاپ نشده اعتراض می کنن تو این بین یک سری هم به وبلاگ رفقا می زنن و وبلاگشون رو با موضوع جنایات جدید حکومت و بدبختی ایرانیان آپ می کنن. تو تمام این مدت حواسشون هست که به دهکده شون تو تراوین حمله نشه و از اینکه تو بازی تراوین اسم نصف دهکده ها با جنبش سبز ارتباط داره احساس شادی و شعف خاصی می کنند و با دیدن لینک های بالاترین طعم پیروزی رو توی دهنشون مزمزه می کنند و بعد با این فکر که فردا دیگه کار رژیم تمومه به خواب خوش میرن. فردا هم روز از نو روزی از نو.
  خوب بیخود نیست که همیشه احساس بدبختی می کنن…آخه اینم شد زندگی!

  [پاسخ]

 8. سید علی سنائی
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۰۱:۳۴ | #8

  جان هر کی دوست داری برو ازشون شکایت کن.

  [پاسخ]

 9. احمد
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۰۲:۲۳ | #9

  سلام.فواد صادقی برادر خانم محسن رضاییه!
  اطلاعاتی هم هست ازون کله گنده هاش!
  دیگه چی میخوایی!
  البته این نظر رو نشون نده!

  [پاسخ]

 10. ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۷ | #10

  پاینده باد آهستان

  [پاسخ]

 11. ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۲ | #11

  هوالمحبوب
  وقتی آقازاده رذل از کشور خارج شد دیگه خیالش راحت شد که دست قوه قضاییه بهش نمی رسه و هر چی غازورات در معده داشت شروع به استفراغش کرد. باید قوه قضاییه پیگیر برگرداندن مهدی هاشمی با کمک اینتر پل باشه.
  یا علی

  [پاسخ]

 12. محمد
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۱:۴۰ | #12

  فقط آهستان؛
  بد جوری آه آینده در اومده آهستان جان

  [پاسخ]

 13. TORANG
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۱:۴۲ | #13

  خیلی خوب این آینده و طرفداراشونو بهم پیچوندی!!!

  دست مریزاد!!!!

  [پاسخ]

 14. TORANG
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۱:۵۲ | #14

  آینده و چرت و پرتهایی که می نویسه فقط به درد خودشو و جلبکهای سبز می خوره و بس!!!! وگرنه کسی حتی برای حرفای اینا تره هم خرد نمی کنه!!! البته وقتی خود این جلبکهای سبز اعتراف میکنن که ضد انقلابن دیگه بحث کردن با اینا فایده ای نداره !!!! مغزشون پر شده از این چرت و پرتهای آینده و بالاترین !!!! البته اگه دیگه مغزی وجود داشته باشه!!!

  [پاسخ]

 15. ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۲:۲۴ | #15

  انصافا آینده نیوز VOA ایران (البته با ادعای ولایی بودن در شرایط خاص!!!) شده..
  هر چند روز یه مرتبه میرم یه نگاهی میکنم یه چند ساعتی میرم تو فکر که چه قدر “”فتنه”” عجیب و قریبه!!!!
  موفق باشید

  [پاسخ]

 16. زهرا
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۳:۰۳ | #16

  بنویس
  به کسی هم کاری نداشته باش
  احسنت به تو که با نوشته های منطقیت حال این بی منطق ها رو کردی تو قوطی
  من نمیدونم ما چقدر باید بگیم زنده باد آزادی بیان تا این احمق ها بفهمن اگه اونها فقط شعارشو میدن ما شعورشم داریم
  اون “م” که اونقدر شجاعه که بگه من جلبک سبزم ولی اسم کامل خودشو نمینویسه هم بدونه که
  ما کشورمونو تجزیه شده نمیخوایم
  اگه رو کتیبه کوروش تعصب داری بهتره بری تاریخ بخونی ببینی تو زمان قاجاریه و صفویه و پهلوی همین انگلیس ها بودن که با بی کفایتی شاه های بدبخت و نون به نرخ روزخور ما یه قانون تصویب کردن که هرچی در محل کاوش باستانشناسی پیدا شد نصفش مال کاشفه
  نفهمیدی “مال کاشف”یعنی گور بابای تو که این میراث مملکتته
  حالا تو هی برای من کوروش کوروش کن اونم نه خود کوروش بلکه “کتیبه کوروش”
  برو تاریخ مملکتت رو بخون ببین که بودن آدمهایی که برا این مملکت کم از کوروش نگذاشتن
  جونشونو گرفتن کف دستشون ازمملکتی که تو فکر میکنی ظالما بهش حکومت میکنن دفاع کردن
  جلبک جان
  برو بفم ظلم یعنی چی بعد بیا ظالم رو برای ما تفسیر کن

  [پاسخ]

 17. ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۳:۲۲ | #17

  حالا جالبه یه خبر کار کرده در مورد اتفاقات توی نمایشگاه و شده دایه عزیزتر از مادر واسه سپاه یادشون رفته زمان انتخابات نامه جعلی سپاه رو گذاشتن تو سایتشون و بخاطر همون کار در سایتشون رو یه مدت تخته کردن!
  آینده از موزمارترین رسانه هاست. به نعل و به میخ کوبیدن رو خوب بلده دقیقا مثل از اخور و توبره خوردن رو!

  [پاسخ]

 18. محمد
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۳:۵۲ | #18

  مطمئن باش که داری درست میری…
  راستی این لینک رو هم ببین درباره هفت تیر کشی دار و دسته جناب کروبی
  http://www.rajanews.com/detail.asp?id=38584

  [پاسخ]

 19. ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۴:۲۶ | #19

  آقا آن قلم است یا درفش داغ کاویانی

  مگه توی آن به جای جوهر و دوات، جوهر نمک و اسید آمونیاک می ریزی که اینجوری جلز و ولز گنده (با فتحه) جلبک های فتودال رو در آوردی…
  قلمت توانا

  راستی یک نکته من تا به حال که برخی از این شبکه های آن ور آبی و آدم های دوزاری و انتر مسلکشان (مثل هیراد و اسرافیل و نوری زاده و سوزی و نازی و . . .) را می دیدم فکر می کردم هرکی یه جورایی مشکل ذهنی و روانی داره و همچین عقلش پاره سنگ ور می داره می شه مخالف نظام ولی حال با دیدن سایت آینده و اون جلبکی های از اون زپرتی ترش می بینم نه بابا هرکه می ره اون وری می شه یک دفعه و یک شبه مثل پیونوکیو تو سرزمین بازی، گوش و سم و دم در می یاره و تو فضای اینترنت به عر عر می یفته …
  و البته خدا گفته که کافرها را احمق می کنه و دشمنان اهل بیت از حمقاء هستند ولی متأسفانه اینها دچار حماقت مرکب می شوند و از صدای ناهنجار خودشون هم خرکیف می شن..!

  [پاسخ]

 20. احسان
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۴:۲۷ | #20

  یکی از رفقا میگفت دو سایت آینده و فرارو رابط وزارت هستند و قول داده اند خبر بدهند. در واقعه دو نبشه باز کرده اند. فیلترنشدنشان هم به همین دلیل است. آزادکردن این بنده خدا هم با فشار وزارت بوده به همان بهانه رابط بودن

  [پاسخ]

 21. حسین
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۵:۰۲ | #21

  سوتی سنگین سایت آینده و قرار دادن آیت ا… بهمن شهرستان در جمع علما!
  http://hossein.wordpress.com/2009/10/25/bahman_kelash/

  [پاسخ]

 22. Man
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۶:۲۲ | #22

  ما در این کشور مشکلی نداریم الا اینکه سبز نیستیم. خوب اگر همه کشور سبز بشوند، مشکل پدرخوانده های سبزها هم حل می شود. خوب است برای یکبار هم که شده فکر کنیم سبز شده ایم، ببینیم چه می شود؟ این اخبار تلویزیون سی ان ان و بی بی سی است که می بینید.
  ۱- دولت دوست و همفکر سبز آمریکا با کمک اسرائیل عزیز مسلمان کشی را به پستوی خانه های شهرهای ایران کشیده اند و در این راه با احسنت همه سبزها روبرو شده اند.
  ۲- دیگر کار از مسلمان کشی گذشته و این دلبران به صغیر و کبیر مملکت رحم نمی کنند و مانند گذشته با احسنت سبزها روبرو هستند. دسته گلها یکی پس از دیگری بر گردن سربازان آمریکائی انداخته می شود.
  ۳- سربازان آمریکائی پس از چندین بار ورمالیدن دختران و پسران سبز تعدادی از آنها را برای تفریح کشتند و دورشان آواز دسته جمعی خواندند. سران سبز با ادا و اطوار به سربازان آمریکائی گفتند: بد.
  ۴- سربازان آمریکائی به خانواده سران سبز نظر قرمز دارند.
  ۵- سربازان آمریکائی سران سبز را به روش سرخپوستی کشتند و دورشان آواز خواندند. دیگر کسی نبود بگوید: بد.
  اینهم پایان سبزنامه آمریکائی

  [پاسخ]

 23. حسين
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۷:۱۸ | #23

  سلام
  درمورد تخریب هاشمی در زمان اصلاحات حتما مطلب بذارید که اینجور مطالب به روشن شدن فضای سایبر کمک میکنه!

  [پاسخ]

 24. بهار
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۸:۱۸ | #24

  اولین باریه که میام، ممنون از شما خیلی عالیه، مشتریتون شدم، دست حق یارتون.

  [پاسخ]

 25. مهدي
  ۳ آبان ۱۳۸۸ در ۱۸:۲۲ | #25

  این که تابلوئه این سایت واسه فرزندان این هاشمیه…
  این خانواده رفسن جانی خیلی به ایران خیانت کردن…

  [پاسخ]

 26. ۴ آبان ۱۳۸۸ در ۰۴:۰۱ | #26

  خدا خیرت بده! یک تنه داری با یک خبرگزاری سر شاخ میشی. شده حکایت خبر بیست و سی که با یه ربع برنامه جواب دهها ساعت لجن پراکنی خارجی ها و خارجی پرست ها رو میده.
  انشاالله در راه حق پایدار و پیروز باشید
  راستی:

  آقا یک شعر دارم برای روز تولد دکتر احمدی نژاد:
  http://22kh1388.blogfa.com/post-62.aspx

  فکر کنم بدک نشده باشه

  یا علی

  [پاسخ]

 27. محمد
  ۵ آبان ۱۳۸۸ در ۰۸:۳۲ | #27

  خداییش حال میکنم وقتایی که با منطق بحث میکنی و…
  با این این که موافق آزادی بیانم ولی عجیبه برام فیلتر نشدن آینده…

  [پاسخ]

 28. نادعلي مجدپناهي
  ۵ آبان ۱۳۸۸ در ۱۲:۲۱ | #28

  به نام خدا
  آقای حسینی
  باسلام جای دیگری پیدانکردم تا این چندکلمه را بنویسم. چندروزی رها کنید این بحث را و توجه همه را به قضیه «طرح تحول اقتصادی» جلب نماید.
  بدون شک این طرح با تجربیات و خاطراتی که از توانایی(؟) دولت در مهار مسایل اقتصادی داریم، از کنار یا از درون یک فاجعه تمام عیار خواهد گذشت و احداث گذرگاه لرزان «مدیریت اقتصادی ایران» برای گذر از دره هولناکی که ۲۴ سال روی دست حضرات «سرداران سازندگی» و «دانشمندان اصلاح طلب» باد کرده بود و باهمه ادعای کارآمدی جرئت نزدیک شدن به آن را پیدا نکرده بودن، اینک دارد جهت برون رفت از دعواهای سیاسی و ادامه ماجراجویی بخشی از سیاستمداران، برسر ملت ایران خراب می شود و متاسفانه به تحریک آن خصم دانا دارد به بدست (ظاهرا)دوست غافل این کار انجام می شود.
  به نظر بنده (هرچند با کمال یاس عرض می کنم) هرکار و دعوا که هست زمین بگذارید و یکصدا مانع از رخ دادن این فاجعه بشوید. تلخی این کلام را ببخشید. از این شیرین تر نمی توانم این درد را فریاد کنم.
  ۵/۸/۸۸

  [پاسخ]

 29. و
  ۵ آبان ۱۳۸۸ در ۱۳:۴۳ | #29

  در جواب آقا هادی که فرموده بودن اگه میشه یه مطلب تهیه کن در مورد اینکه توهین به هاشمی رفسنجانی از کی شروع شد.

  خوبه ما هم قبول داریم! البته اگه قول بدی لیست متملقین هاشمی رفسنجانی رو در زمان استانداریشون در دولت هاشمی افشا کنی! قیافه شما با دیدن نام رئیس و معاونتون در صدر این لیست خیلی دیدن خواهد داشت احتمالا!!!

  ضمنا در مورد اون درخواست آقا هادی! اولا هیچ اصلاح طلبی منکر این نیست که یه زمانی به هاشمی رفسنجانی توهین از ناحیه اونها توهین شده!! ولی شما که تا یه چیزی راجع به تناقض های رفتاریتون می شنوین فورا می گین: «میزان حال افراد است»، چه طور اینو فقط در مورد خودتون می گین؟! البته که شما معیار سنجش حال یا قبل افراد نیستین!! آقای هاشمی در اون زمان بر خلاف نظر قاطبه مردم حرکت می کرد ولی در این زمان نه! نکته اش همین جاست!!

  [پاسخ]

 30. sa
  ۵ آبان ۱۳۸۸ در ۲۰:۰۲ | #30

  salam shiri bekhoda man poshtetam ya alii

  [پاسخ]

 31. ۸ آبان ۱۳۸۸ در ۰۳:۱۵ | #31

  سلام جناب آهستان عزیز ومحترم
  ازبس که حال کردم روی این آینده را کم کردی تاآخرش یه ریز خوندم تا بیشتر به خباثت و موزماری این آینده!!!معلوم الحال! پی ببرم وهمچنین بیشتر به قدرت منطق واطلاعات خوبتون.انصافا دمت گرم.حرف نداری عالیه،همینجورادامه بده تا دست سیاه این آینده وهمپالگیهاش بیشتر روبشه ومردم بفهمند چه مارهایی درآستین بعضی مسئولین مطرود مردم اما همچنان بانفوذ!!!پرورش می یابد.
  *آینده ازآن حزب اللهی هاست*

  [پاسخ]

 32. میلاد
  ۱۱ آبان ۱۳۸۸ در ۱۰:۱۵ | #32

  داداش اینا هنوز اونجاشون از انتخابات وبعد اون که تیرشون به سنگ خورد میسوزه الان هم برای گمراهی مردم طرح اتحاد رو وسط انداختن تابیخیال گندکاریشون بشیم که نمیشییییییییییییییییییییییییییییییم

  [پاسخ]

 33. حق جو
  ۱۷ آذر ۱۳۸۸ در ۱۱:۱۶ | #33

  کامنت گذاری به شیوه طرفداران احمدی نژاد:

  شما هم که با بهایی ها دستتون تو یه کاسه است،
  جبران خلیل جبران از مفاخر بهائیان به شمار می رود.
  شما وبلاگتون رو با سخن این آدم باز کردید.

  [پاسخ]

 34. یک دانشجو…
  ۱۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۶:۴۷ | #34

  مراقب خودت باش
  خیلی احساس گندگی بهت دست داده
  از خودت اینقدر مطمئن نباش پسر خوب…

  [پاسخ]

 35. علی
  ۱۲ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۲۷ | #35

  حاج آقا
  حرفم بی ربطه . ولی اگه میشه اون کتاب “جریان‌ها و سازمان‌های مذهبی – سیاسی ایران” رو PDF اشو برای ما بذارید
  خداییش ۲۶ توامن برای کتاب فاجعس !
  اگه ما این کتاب و نخونیم و منحرف شیم پای کیه ؟

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۵۰ ق.ظ:

  :)

  [پاسخ]

 1. ۲۴ آبان ۱۳۸۸ در ۱۳:۵۱ | #1
 2. ۱۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۱۰ | #2
 3. ۱۰ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۰۰ | #3
 4. ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۲۶ | #4

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: