خانه > سياست > اشتباهات امام خميني و اشتباهات آقاي منتظري

اشتباهات امام خميني و اشتباهات آقاي منتظري

آقاي منتظري اخيرا با اشاره به ماجراي اهانت به امام خميني گفته‌اند: «حالا يك كسي در يك جايي كار‏ ‏خلافي كرد و عكس ايشان را پاره كرد، اين را ما بياييم در بوق و کرنا كنيم كار‏ ‏صحيحي نيست. چرا كه با اين كار داريد آبروي ايشان را مي‎بريد!» وي سپس درباره امام خميني هم اظهار نظر كردند و گفتند: «آيت الله خميني معصوم نبودند و اشتباه هم داشته‌اند»

ما كه عاشق امام خميني هستيم، هرگز ايشان را معصوم و بدون اشتباه نمي‌دانيم، اما اگر قرار باشد درباره افراد قضاوت كنيم و مثلا اشتباهات امام خميني را بگذاريم كنار اشتباهات آقاي منتظري و بعد اشتباهات آنها را هم رديف هم قرار بدهيم، در اين صورت هم به امام خميني ظلم كرده‌ايم و هم به آقاي منتظري. بعد هم لابد آدم‌هايي مي‌گويند«حالا كه هردو اشتباه مي‌كردند، پس حق با هر دوي آنهاست و مي‌توان همزمان هم خط امام بود و هم خط آقاي منتظري!» پس بهتر است عدالت را درباره امام و آقاي منتظري رعايت كنيم و اشتباه آنها را با همديگر مقايسه كنيم و ببينيم آيا اشتباهات آنها در يك سطح و به يك اندازه است؟!

يكي از اشتباهات بزرگ امام خميني كه اشتباهات و مشكلات بعدي را در پي داشت، دستور ايشان مبني بر پيگيري پرونده مهدي هاشمي (برادر داماد آقاي منتظري) بود. امام خميني در نامه‌اي خطاب به آقاي منتظري مي‌نويسد: «علاقه اينجانب به جنابعالى بر خود شما روشنتر از ديگران است… اين خطر بسيار مهم از ناحيه انتساب آقاى سيد مهدى هاشمى است به شما. من نمى‏خواهم بگويم كه ايشان حقيقتاً مرتكب چيزهايى شدند؛ بلكه مى‏خواهم عرض كنم ايشان متهم به جنايات بسيار، از قبيل قتل، مباشرت يا تسبيباً و امثال آن مى‏باشند و چنين شخصى، ولو مبرا باشد، ارتباطش موجب شكستن قداست مقام جنابعالى است كه بر همه حفظش واجب مؤكد است.

آنچه مسلّم است و در آن پافشارى دارم رسيدگى به وضعيت و موارد اتهام او است، رسيدگى به خانه تيمى و انباشتن اسلحه، آن هم با پول ملت، به اسم كمك به سازمانهاى به اصطلاح آزاديبخش. اصولًا يك همچو اعمالى بدون دخالت دولت جرم است و بايد ايشان، كه صلاحيت اين امر را ولو واقعاً براى اين سازمانها باشد ندارد و دخالت در حكومت است، جواب بدهد. اين امر قطعى است. و آنچه از شما مى‏خواهم در رتبه اول پيشنهاد مستقيم شما به دخالت وزارت اطلاعات و رسيدگى به اين امور است. و اگر براى شما محذور دارد، به طورى كه تكليف شرعى از شما ساقط است، سكوت است. حتى در محافل خصوصى دفاع از يك همچو شخصى كه خطر براى حيثيت شما است و احتمال فساد و خونريزى بيگناهان است سَم قاتل است.

بايد تمام فعاليتها كه به اسم كمك به سازمانهاى به اصطلاح آزاديبخش است قطع شود و تمام كسانى كه در اين امور دخالت داشته‏اند محاكمه شوند و آنچه مسلّم است و مايه تأسف، حسن ظن جنابعالى به اعمال و افعال و گفته‏ها و نوشته‏هاست كه به مجرد وصول به شما ترتيب اثر مى‏دهيد و در مجمع عمومى صحبت مى‏كنيد و به قوه قضاييه و غيره سفارش مى‏دهيد و من از شما، كه دوست صميمى سابق و حال من هستيد و مورد علاقه ملت، تقاضا مى‏كنم كه با اشخاص صالح آشنا به امور كشور مشورت نماييد، پس از آن ترتيب اثر بدهيد، تا خداى نخواسته لطمه به حيثيت شما، كه‏ برگشت به حيثيت جمهورى است، نخورد. آزادى بى‏رويّه چند صد نفر منافق، به دستور هيأتى كه با رقت قلب و حسن ظنشان واقع شد، آمار انفجارها و ترورها و دزديها را بالا برده است. «ترحم بر پلنگ تيز دندان- ستمكارى بود بر گوسفندان» من تأكيد مى‏كنم كه شما دامن خود را از ارتباط با سيد مهدى پاك كنيد كه اين راه بهتر است؛ و الّا هيچ عكس العملى در رسيدگى به امر او از خود نشان ندهيد كه رسيدگى به امر جناياتِ مورد اتهام حتمى است. سلامت و توفيق جنابعالى را خواهانم. (صحيفه نور، ج‏20)

اين از اشتباه امام خميني كه براي نجات آقاي منتظري به وي توصيه مي‌كند بيت خود را از آدم‌هاي جنايتكار و قاتل پاك كند. اما اشتباه آقاي منتظري، ببينيم آقاي منتظري در جواب نامه محبت‌آميز و پدرانه امام راحل چه كردند؟ مهدي هاشمي در برگه بازجويي‌اش در اين خصوص نوشته است: روز آخري كه قصد داشتم خود را به وزارت اطلاعات معرفي كنم، آقا (منتظري) مرا احضار كردند و گفتند حضرت امام نامه‌اي براي من نوشته‌اند و قسمتي از آن را كه درباره من بود، خواندند. بعد اضافه كردند كه من هم يك نامه‌اي براي امام نوشتم و آن قسمتي را كه درباره من بود برايم خواندند. بعد گفتند: «امام با نامه خودشان، خواب را از چشم من گرفته‌اند. من هم نامه‌اي نوشتم كه خواب را از امام بگيرد!» مرحوم حاج سيد احمد خميني هم در رنجنامه‌اي كه براي آقاي منتظري نوشته بودند، دقيقا به همين مساله اشاره كردند: «اين مطلب را شما هم به من گفتيد كه من هم نامه‌اي نوشتم تا خواب را از چشم آقا بگيرم!»

اشتباه دوم امام اين بود كه بعد از اعتصاب و قهر كردن آقاي منتظري، از ايشان دعوت كردند تا به همراه مسئولان نظام در جماران حضور داشته باشند. امام در آن جلسه با تواضع بسيار با آقاي منتظري صحبت كردند، اما اشتباه آقاي منتظري ؟ ماجرايش را باز هم از رنجنامه حاج سيد احمد خميني بخوانيم:

«امام با كمال بزرگواري شما را خواستند و شما در جلسه‌اي در منزل اينجانب كه سران قوا و نخست‌وزير بودند، شركت كرديد. از ابتدا معلوم بود كه به شما گفته‌ بودند كه زير بار هيچ پيشنهادي نرويد تا آقا مهدي را آزاد كنند. چرا كه با همه با خشونت برخورد ‌كرديد. امام در اين جلسه با تواضع بسيار از شما خواستند كه اعتصاب خود عليه نظام را بشكنيد. به شما گفتند: آيا شما، ماها را دشمن خود مي‌دانيد؟ يقينا اين را نمي‌توانيد بگوييد. بعد با حالت بسيار صميمي و گرم فرمودند: من از شما خواهش مي‌كنم كه اين كارها را كنار بگذاريد و مشغول كار خود شويد. قبول نكرديد! فرمودند: من به شما ارادت دارم. من مخلص شما هستم. از اين مريد و مخلص خود قبول بفرماييد و به كار خود مشغول شويد. با كمال خشونت گفتيد: «لا يكلف الله نفسا الا وسعها»

در اين هنگام من به دوستان نگاه كردم. ديدم همگي از شرم و حيا، سرهايشان را پايين انداخته‌اند و آقاي خامنه‌اي اشك در چشمانشان بود. آقاي رفسنجاني و من در جلو امام به شما گفتيم كه شما قائل به ولايت فقيه هستيد و به قول خودتان 700 صفحه پيرامون آن مطلب نوشته‌ايد (البته تا آن موقع) چرا گوش به حرف امام نمي‌دهيد؟ باز همان جمله «لايكلف الله نفسا» را به زبان آورديد و امام با خونسردي به شما نگاه مي‌كردند!» (رنجنامه ص 45)

اشتباه ديگر امام پافشاري و ايستادگي بر اجراي عدالت و حكم محكوميت سيد مهدي هاشمي قاتل بود و اشتباه آقاي منتظري هم اين بود كه به امام پيغام داد: «سيد مهدي هرچه بود و شد، بالاخره بيست سال سنگ اسلام و انقلاب و امام را به سينه زد!»

و سرانجام بزرگترين اشتباه امام كه هنوز هم بغض و كينه آقاي منتظري را به همراه دارد، بركناري آقاي منتظري از قائم‌مقامي و نجات كشور و مردم و انقلاب اسلامي از رهبري آينده‌ي آقاي منتظري بود: «جناب آقاى منتظرى با دلى پر خون و قلبى شكسته چند كلمه‏اى برايتان مى‏نويسم تا مردم روزى در جريان امر قرار گيرند… از آنجا كه روشن شده است كه شما اين كشور و انقلاب اسلامى عزيز مردم مسلمان ايران را پس از من به دست ليبرالها و از كانال آنها به منافقين مى‏سپاريد، صلاحيت و مشروعيت رهبرى آينده نظام را از دست داده‏ايد. شما در اكثر نامه‏ها و صحبتها و موضعگيريهايتان نشان داديد كه معتقديد ليبرالها و منافقين بايد بر كشور حكومت كنند. به قدرى مطالبى كه مى‏گفتيد ديكته شده منافقين بود كه من فايده‏اى براى جواب به آنها نمى‏ديدم… در مسئله مهدى هاشمىِ قاتل، شما او را از همه متدينين متدينتر مى‏دانستيد و با اينكه برايتان ثابت شده بود كه او قاتل است مرتب پيغام مى‏داديد كه او را نكشيد. از قضاياى مثلِ قضيه مهدى هاشمى كه بسيار است و من حالِ بازگو كردن تمامى آنها را ندارم… سعى كنيد افراد بيت خود را عوض كنيد تا سهم مبارك امام بر حلقوم منافقين و گروه مهدى هاشمى و ليبرالها نريزد. از آنجا كه ساده لوح هستيد و سريعاً تحريك مى‏شويد در هيچ كار سياسى دخالت نكنيد، شايد خدا از سر تقصيرات شما بگذرد. ديگر نه براى من نامه بنويسيد و نه اجازه دهيد منافقين هرچه اسرار مملكت است را به راديوهاى بيگانه دهند. نامه‏ها و سخنرانيهاى منافقين كه به وسيله شما از رسانه‏هاى گروهى به مردم مى‏رسيد؛ ضربات سنگينى بر اسلام و انقلاب زد و موجب خيانتى بزرگ به سربازان گمنام امام زمان- روحى له الفداء- و خونهاى پاك شهداى اسلام و انقلاب گرديد؛ براى اينكه در قعر جهنم نسوزيد خود اعتراف به اشتباه و گناه كنيد، شايد خدا كمكتان كند …

سخنى از سرِ درد و رنج و با دلى شكسته و پر از غم و اندوه با مردم عزيزمان دارم: من با خداى خود عهد كردم كه از بدى افرادى كه مكلف به اغماض آن نيستم هرگز چشم پوشى نكنم. من با خداى خود پيمان بسته‏ام كه رضاى او را بر رضاى مردم و دوستان مقدم دارم؛ اگر تمام جهان عليه من قيام كنند دست از حق و حقيقت برنمى دارم. من كار به تاريخ و آنچه اتفاق مى‏افتد ندارم؛ من تنها بايد به وظيفه شرعى خود عمل كنم. من بعد از خدا با مردم خوب و شريف و نجيب پيمان بسته‏ام كه واقعيات را در موقع مناسبش با آنها در ميان گذارم. تاريخ اسلام پر است از خيانت بزرگانش به اسلام؛ سعى كنند تحت تأثير دروغهاى ديكته شده كه اين روزها راديوهاى بيگانه آن را با شوق و شور و شعف پخش مى‏كنند نگردند. از خدا مى‏خواهم كه به پدر پير مردم عزيز ايران صبر و تحمل عطا فرمايد و او را بخشيده و از اين دنيا ببرد تا طعم تلخ خيانت دوستان را بيش از اين نچشد. ما همه راضى هستيم به رضايت او؛ از خود كه چيزى نداريم، هرچه هست اوست.

امام خميني چند روز بعد در نامه‌اي خطاب به نمايندگان مجلس و وزرا مي‌نويسد:

شنيدم در جريان امر حضرت آقاى منتظرى نيستيد و نمى‏دانيد قضيه از چه قرار است. همين قدر بدانيد كه پدر پيرتان بيش از دو سال است در اعلاميه‏ها و پيغامها تمام تلاش خود را نموده است تا قضيه بدين جا ختم نگردد، ولى متأسفانه موفق نشد. از طرف ديگر وظيفه شرعى اقتضا مى‏كرد تا تصميم لازم را براى حفظ نظام و اسلام بگيرد. لذا با دلى پرخون حاصل عمرم را براى مصلحت نظام و اسلام كنار گذاشتم ان شاء اللَّه خواهران و برادران در آينده تا اندازه‏اى روشن خواهند شد. سفارش اين موضوع لازم نيست كه دفاع از اسلام و نظام شوخى بردار نيست؛ و در صورت تخطى، هر كس در هر موقعيت بلافاصله به مردم معرفى خواهد شد. والسلام …

لينك‌هاي مرتبط:

نظرات آقاي منتظري درباره ولايت فقيه، وقتي قرار بود خود ايشان ولي فقيه باشد: حتي انتخاب كانديداهاي رياست جمهوري هم بايد با اجازه ولي فقيه باشد!

بخش‌هايي از مرامنامه نهضت‌هاي آزادي بخش وابسته به مهدي هاشمي: قيام مسلحانه عليه هر نظام و حكومتي كه در خط اصيل اسلام نباشد زير هر اسمي ولو اسم مسلماني داشته باشد//واحد اطلاعات و تحقيقات وظيفه دارد كليه عوامل ضدانقلاب و جاسوسهاي بين‌المللي را شناسايي و براي هر كدام تشكيل پرونده دهد و آنها را به مقامات ذيصلاح معرفي و در صورت نداشتن مدرك و محرز بودن خطرناكي آنان- آنها را ربوده و اعدام نمايد!!

متن کامل رنجنامۀ حجة الاسلام سيد احمد خميني به آیت الله منتظري قسمت اول

قسمت دوم و پایانی :‌ «‌يادتان هست در ملاقات آخر خود با امام شما نيم ساعت حرف زديد و امام سكوت كردند. وقتي بلند شديد برويد، امام فرمودند: بيشتر حرف‌هاي شما درست نبود، خدا انشاءالله مرا ببخشايد و مرگم را برساند. امام تنها همين دو جمله را فرمودند. آيا از خود پرسيده ايد كه چه كرديد كه امام، مرگ خود را از خدا خواسته است و آن را به اطلاع شما رسانده است؟»

 1. haji
  22 دسامبر 2009 در 01:10 | #1

  هر چی بود دنبال ساختن قصر در کاناداو انگلیس نرفت و آقازاده ولخرج و شهوت ران هم نداشت

  [پاسخ]

 2. سبز سبز
  22 دسامبر 2009 در 00:53 | #2

  به یک ایرانی:

  شما جدا نمی فهمید؟ با من کل کل نکنید که این روزها حوصله اش را ندارم.

  شما بگو «یک نفر». مگر در اصل قضیه فرقی می کند؟کشتن یک نفر مثل کشتن همه آدمهاست( من قتل نفسا بغير نفس او فساد فى الارض فكاءنما قتل الناس‏جميعا).مگر معدود و غیر معدود دارد؟در ضمن به هیچ عنوان معدود نبودند و عده شان در حد همان چند هزار نفر بوده که اگر اینطور نبود الان حکومت احتیاج نداشت هر سال دور قبرستان خاوران را محاصره کند و آدم ببرد آنجا که خانواده های کشته شدگان را پراکنده کنند.انتظار دارید جنایتکاران آمار هم بدهند؟همین شواهد و نشانه های بی پاسخ در کنار فریاد آیت الله منتظری است که ما را به درستی قضیه مطمئن می کند نه جفنگیاتی از این قبیل که :‌«تعدادشان معدود بود».
  در ضمن یک سوال هم برایتان دارم که از مافوقتان بپرسید:
  این رهبر آزاده شما که جانشین امام علی و نایب امام چهاردهم روی زمین است چرا برای تایید کابینه احمدی نژاد حکم حکومتی می دهد اما یک حکم نمی دهد که این مرتضوی را به ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا منصوب نکنند؟ نمی تواند یا نمی فهمد یا نمی خواهد؟ در هر سه مورد شرایط رهبری و ولایت (که ما قبولش نداریم) طبق همین قانون اساسی از او ساقط می شود.راز شعار :‌«خامنه ای قاتله ولایتش باطله» هم همین است.

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 7:10 ق.ظ:

  به سبز سبز

  من با کسی کل کل می‌کنم که روی هوا حرفی رو بزنه.

  گفتی: «شما بگو «یک نفر». مگر در اصل قضیه فرقی می کند؟کشتن یک نفر مثل کشتن همه آدمهاست»

  بله باید کشته می‌شدن چون همون منافقا آدما رو بجرم فقط ریش داشتن، توی خیابونا ترور می‌کردن. شما اونموقع کجا بودی که از قرآن، آیه تلاوت کنی.
  بله باید کشته می‌‌شدن چون همون منافق ریختن توی خونه‌ی یارو و با کینه، جلوی چشم زن و بچه‌هاش و سر سفره‌ی غذا سرش رو بریدند. شما اونموقع کجا بودی که از قرآن، آیه تلاوت کنی.

  در ضمن دختر عمه‌ی من رو هم بخاطر دو تا کتاب گرفته بودنش و عمه‌ام هر روز جلوی اوین بود. اما همون سال ۶۷ آزادش کردند. حالا هم ازدواج کرده و کار می‌کنه و در همین تهران، زندگی خوبی داره و تا حالا کسی هم مزاحمش نشده.

  آدمی که آدم کشته، باید کشته بشه. من باز هم سؤالم رو تکرار می‌کنم. اگه جمهوری اسلامی، دروغ میگه و تعداد اعدامی‌ها رو منتشر نکرده، شما بفرمایید که برای اولین از طرف چه کسی یا چه گروهی، ادعای اعدام چند هزار نفره شد؟

  در ضمن فقط جواب دو تا خط اول کامنتم رو داده بودی. درباره‌ی «مرد بزرگ»!!!!!!! منتظری، که نوشته بودم، حرفی نزدی.

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 7:24 ق.ظ:

  به سبز سبز

  درباره‌ی مرتضوی من نظرم رو در یه کامنت در همین صفحه نوشتم. تا خط آخرش بخون.

  [پاسخ]

  سبز سبز پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 7:42 ق.ظ:

  آهان پس به قول علی کسی که به مردم به خاطر ریش داشتن شلیک کرده بوده را مثلا سه چهار سال در زندان نگه داشته بودند و بعد از عملیات مرصاد فهمیده بودند این آدم خطرناکی است و باید اعدام شود! پس معلوم شد در نظام اسلامی قصاص هم که این همه به آن افتخار می کردند یعنی کشک! اینجا اعدام دلبخواهی است نه حتی بر اساس شرع.

  از همان خویشاوند عزیزت برو بپرس که چه کسی برای آزادی زندانیان بیشترین تلاش را می کرد و نماینده به زندان می فرستاد.در ضمن یک فاتحه هم به روح همان منتظری بفرست که اگر نبود الان این آشنای شما به جای «زندگی راحت» در یک گور دسته جمعی دفن شده بود.

  مشکل اینجاست که شما دلتان می خواهد باور کنید و چون دلتان می خواهد نامعقول ترین توجیهات را هم می پذیرید و شاخ و برگ هم می دهید در حالیکه قضیه خیلی روشن است.می خواستند مشکل آن همه زندانی سیاسی را که بسیاری از آنها هنوز بر عقیده خود پابرجا مانده بودند و محکومیت بسیاریشان رو به اتمام بود یکجا حل کنند.در متن حکم نفرت انگیز آدم کشی امام! هم که نگاه کنی می بینی گفته است «کسانی که در زندان‌های سراسر کشور بر سر موضع نفاق خود پافشاری کرده و می‌کنند، محارب و محکوم به اعدام می‌باشند.»
  این یعنی چه؟اگر پافشاری بر موضع نفاق حکمش اعدام است چرا اینها همان موقع دستگیری اعدام نشدند؟برو فکر کن ببین بجز زهر چشم گرفتن و کشتار درمانی می توانی دلیل دیگری برای این حکم خلق الساعه پیدا کنی یا نه.

  در ضمن من طرفدار مجاهدین خلق نیستم.سران مجاهدین در این قضیه طرف مظلوم نیستند و شاید در مواردی حتی بیشتر از نظام مقصر بوده اند.آنها هم فکر دموکراتیک ندارند و برداشتشان از اسلام چیزی در حد همان برداشتهای مضحک مصباح است.اما اینها مساله نیست.مساله همان آیه قرآن است که شما به راحتی و بدون یک لحظه فکر ردش کرده اید.اگر امثال شما در چنین آیاتی از قرآن کمی تامل می کردید و پایبندی نشان می دادید(دیگران را که به دینداری قبول ندارید) الان وضع مملکت این نبود.

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 8:02 ق.ظ:

  به سبز سبز

  «کسانی که در زندان‌های سراسر کشور بر سر موضع نفاق خود پافشاری کرده و می‌کنند، محارب و محکوم به اعدام می‌باشند.»

  بله و درست به همین دلیل، جنگ نهروان اتفاق افتاد و «قرآن ناطق»، همه‌شون رو از دم تیغ گذروند. چه اونایی که رسما آدم کشته بودند و چه اونایی که در این گروه بودند و حافظ قرآن بودند و نماز شبشون هم ترک نمی‌شد. همه از دم تیغ « قرآن ناطق» گذشتند.

  [پاسخ]

  سبز سبز پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 8:19 ق.ظ:

  دیگر به جفنگ گویی افتادی.جنگ نهروان کدام است.آنها در زندان بودند.بی دفاع بودند.قبلا محاکمه شده بودند و حکم نهایی گرفته بودند.خجالت بکش! حیا کن جدا! اگر آنها ملوان انگلیسی بودند که ذلیلانه کت شلوار هاکوپیان برایشان می دوختید و الان همه شان از بابت ناسزاگویی به ایران و چاپ خاطراتشان پول دار شده بودند!

  در توهمات قرن اولیت خوش باش.

  خداحافظ!

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 10:04 ق.ظ:

  به سبز سبز

  اتفاقا این شما بودی که به جفنگ گویی افتادی. چون حرفی زدم که جواب نداشت، دوباره برگشتی سر جای اول خودت.
  اما هنوز جواب سوال منو ندادی. اگه حکومت دروغ میگه و پنهان کاری می کنه، پس اولین بار تعداد اعدامی های 67 از چه منبعی اعلام شده؟
  سوال بعدیم درباره ی منتظری و مصاحبه اش در همون کامنت اولی که بهت جواب داده بودم هم هنوز بی جواب مونده.
  شما سعی کن وقتی جوابی نداری، دیگران رو به جفنگ گویی متهم نکنی همچنانکه خودت همین توصیه رو به آقای مهدی(مسلمان ایرانی) کردی.

  [پاسخ]

 3. سبز سبز
  22 دسامبر 2009 در 01:10 | #3

  به مهدی مسلمان ایرانی:

  فحش! تا کم می آرید می گید آی به ما فحش دادند.همه کارتان همینطوری است.اگر سبزها کم باشند می گویید جنبش سبز شکست خورد اگر زیاد باشند می گویید منافقانه بود. اگر همفکرانت فحش خواهر و مادر بدهند و بازجوی زن سعید امامی او را وادار کند که اعتراف کند تن فروش دخترش بوده و مردان بیگانه او را می لیسیده اند لابد برای مصلحت نظام بوده و نباید گندش را درآورد.اگر سبزها یک کلمه بی شعور یا نامرد یا وطن فروش بگویند یکهو چنان خودتان را به موش مردگی می زنید که آی اینها فحاشند و مقدسات فلان شد و بهمان.اگر آمریکا در گوانتانامو به دو تا زندانی آب بخوراند که مغر بیایند شکنجه غیر انسانی کرده اما فجایع کهریزک چیز خاصی نبوده و نظام پاسدار کرامت انسان آن جهنم را همینطوری و سهوا! ساخته بوده.

  اصلا بی خیال.اینها مهم نیست.پاسخ سوال من را بده.اینجا هم نمی خواهم.با وجدان خودت خلوت کن و به قول آخوندها بینی و بین الله به قضیه فکر کن.
  والسلام

  [پاسخ]

 4. بسیجی
  22 دسامبر 2009 در 01:52 | #4

  با با یکی جلوی آاین آرش آریایی رو بگیره دوباره زده تو فاز توهم و جوگیر شده درضمن جناب آقای
  سبز سبز اقا کوچولوی با ادب جوا ب این حرفت رو پیشاییش من تو ده , یازده پست بالاتر با دلیلش
  دادم پس زیاد حرص نخور.((فحش! تا کم می آرید می گید آی به ما فحش دادند.همه کارتان همینطوری است.اگر سبزها کم باشند می گویید جنبش سبز شکست خورد اگر زیاد باشند می گویید منافقانه بود. اگر همفکرانت فحش خواهر و مادر بدهند))راستی آقای سبز با ادب اینو بدون که تعداد اونهایی رفیقهای خودت لپ و پار کردن و کشتن حداقل دو برابر اونهایی که شما و دوستاتون اونا
  رو شهدای جنبش سبز می دونید و در ضمن هر وقت شما از کروبی و موسوی (رهبرانتون) پرسیدین که چرا برای قدرت طلبی خوودشون و حزبشون دوروغ تقلب رو علم کردن و به این بهونه
  به نظام و انقلاب و امام و رهبر و حتی پیغمبر و اسلام حمله کردن و باعث اون همه آشوب اغتشاش و دگیری شدن و باعث خسارت به بیت المال و اموال مردم و از بین رفتن امنیت و از همه
  مهمتر موجب کشته و زخمی شدن اونهمه جوان اونم از هر دو طرف شدن؟اونوقت ماهم سوال شما رو جواب میدهیم؟
  با تشکر از مدیریت آهستان

  [پاسخ]

 5. بسیجی
  22 دسامبر 2009 در 01:58 | #5

  با با یکی جلوی آاین آرش آریایی رو بگیره دوباره زده تو فاز توهم و جوگیر شده درضمن جناب آقای
  سبز سبز اقا کوچولوی با ادب جواب این حرفت رو پیشاییش من تو ده , یازده پست بالاتر با دلیلش
  دادم پس زیاد حرص نخور.((فحش! تا کم می آرید می گید آی به ما فحش دادند.همه کارتان همینطوری است.اگر سبزها کم باشند می گویید جنبش سبز شکست خورد اگر زیاد باشند می گویید منافقانه بود. اگر همفکرانت فحش خواهر و مادر بدهند))راستی آقای سبز با ادب اینو بدون که تعداد اونهایی که رفیقهای خودت لت و پار کردن و کشتن حداقل دو برابر اونهایی که شما و دوستاتون اونا
  رو شهدای جنبش سبز می دونید و در ضمن هر وقت شما از کروبی و موسوی (رهبرانتون) پرسیدین که چرا برای قدرت طلبی خوودشون و حزبشون دوروغ تقلب رو علم کردن و به این بهونه
  به نظام و انقلاب و امام و رهبر و حتی پیغمبر و اسلام حمله کردن و باعث اون همه آشوب اغتشاش و دگیری شدن و باعث خسارت به بیت المال و اموال مردم و از بین رفتن امنیت و از همه
  مهمتر موجب کشته و زخمی شدن اونهمه جوان اونم از هر دو طرف شدن؟اونوقت ماهم سوال شما رو جواب میدهیم؟
  با تشکر از مدیریت آهستان

  [پاسخ]

 6. سبز سبز
  22 دسامبر 2009 در 02:06 | #6

  بسیجی چرا حرص نخورم؟ شما به قول دختر کلهر زندگی یک ملت را دزدیده اید.اگر ما حرص نخوریم چه کار کنیم؟ مثل شما مفت خورها برویم دست بوسی امثال مصباح و یزدی که از غارت پول نفت و معادن و جنگلها و لاستیک دنا!! چیزی هم به ما بماسد؟
  نه این پولها به قول قدیمی ها خوردن ندارد.شما تا خرخره بخورید البته که دردی ندارید که حرصش را بخورید. یک مشت لمپنید که چماق و اسلحه دستتان داده اند صبح تا شب می خورید و می خوابید و فحش ناموس می دهید.حرص خوردن مال کسانی است که چیزی بفهمند نه مال تو.

  پس راحت باش و به شغل شریفت ادامه بده.

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 7:50 ق.ظ:

  به سبز سبز

  ببین عزیز من! تمام کسانی که چه در کهریزک و چه در خیابونا که از هر دو طرف کشته شدند، مسئول خون همه‌ی اونها موسوی بی منطقیه که هنوز که هنوزه حتی یه دلیل برای ادعای دروغش نیاورده.

  من نمی‌فهمم چرا شماها خر موسوی رو نمی‌گیرین؟
  چرا بهش نمی‌گین چرا دروغ «خس و خاشاک» رو علم کرد و ۲۵ خرداد، باعث کشته شدن آدما شد؟
  آخه حسین (ع) میگه: اگه دین ندارید، لااقل آزاده باشید.

  لااقل به تبعیت از این جمله هم که شده، فقط یکبار با خودتون خلوت کنید و ببینید که چرا دروغ «خس و خاشاک» ساخته شد و چرا شماها بدون اینکه اصل سخنرانی رو شنیده باشید، ۲۵ خرداد، ریختید توی خیابونا؟

  بابا شرف داشته باشید و ببینید که «دروغ» و «نفاق»، سر تا پای جنبشتون رو گرفته.

  [پاسخ]

  سبز سبز پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 8:04 ق.ظ:

  مرسی که موضع گرفتی.اگر مشکل با موضع گیری شما حل می شد حرفی نبود.اما سوال اینجاست که نایب امام چهاردهم چرا موضع نمی گیرد.آن چه مصلحتی است که حکم حکومتی برای برکناری مشایی و تایید کابینه و بستن مطبوعات را روا می دارد اما برای سمت ندادن به یک معاون در قتل را نه.
  ای بابا!‌ این که دیگر قرآن نیست که بگویید هیچ کس نمی فهمد و باید برویم سراغ جانشین راسخون در علم(مصباح!) که برایمان معنیش کند.سوال به این سادگی را واقعا نمی شود از آقا!! کرد و پاسخ گرفت؟

  به علاوه مرتضوی فقط سرنخ قضیه است.این زندان چند سال است ساخته شده؟چه کسی دستور داده ساخته شود؟قبل از این چه برخوردی با زندانیان صورت می گرفته؟آیا قبلا هم شده بوده که کسی بر اثر شدت صدمات وارده ناشی از ضرب و شتم بمیرد؟
  راستی مرگ بر اثر صدمات وارده از ضرب و شتم می دانی یعنی چه؟ پشت این چهار تا کلمه رنج آن بیچاره هایی است که کتک می خوردند و شاید در میان شکنجه از خدایشان طلب کمک می کردند اما در نهایت راهی قبرستان شدند! الان سه نفر که اسمشان هم معلوم نیست مجرم شناخته شده اند آنهم لازم نبوده توضیح داده شود که این سه نفر بر چه اساسی این کار را کرده اند و دفاع آنها چه بوده است و آیا قبلا هم سابقه داشته یا نه!این سوالها و فاش شدن «علت» این جنایتها است که از تکرارش جلوگیری می کند وگرنه گفتن اینکه سه نفر عامل اسراییل در کهریزک ملت را کتک می زده اند به درد دلقک بازیهای احمدی نژادی می خورد.
  البته شما چون فقط دنبال توجیه کردن گندکاریها هستید لابد این سوالها را از خودتان نپرسیده اید.اما انتظار نداشته باشید دیگران هم نپرسند.

  [پاسخ]

  سبز سبز پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 8:14 ق.ظ:

  پاسخ این حرفت هم که مسوولش موسوی است قبلا بارها داده شده.با این استدلال مسوول خون کشته شدگان در صفین هم علی بن ابیطالب است که بیخودی خلافت معاویه را نپذیرفت اگر مثل پسرش حسن قبول می کرد این همه آدم کشته نمی شدند.تازه قضیه حتی بدتر هم هست.
  با این استدلال اگر پدرت به تو بگوید برو دو تا نون از سر کوچه بگیر و بیار بعد در راه تو را بگیرند و کتک بزنند و به کهریزک ببرند و مورد تجاوز قرار دهند و جنازه ات را مخفیانه دفن کنند و روی قبرت را بتون بگیرند تقصیر پدرت است که تو را بیرون فرستاد و اصلا یک جورهایی راستی می گویی.تقصیر ماست که به دنیا آمدیم و تقصیر ماست که سوال می کنیم و تقصیر ماست که دوست نداریم زیر بار ظلم آشکار زندگی کنیم تقصیر ماست که نمی خواهیم زوری به بهشت برویم.اصلا تقصیر موسوی هم نیست.همه اش تقصیر آنهاییست که به جبر یا اختیار مجبور شده اند در این کشور زندگی کنند و جان و مال و ناموسشان مباح یک مشت آدم کش دزد باشد.تقصیر فروهر بود که چاقو خورد و تقصیر جنازه اش بود که مثله شد تقصیر مجید شریف بود تقصیر سعیدی سیرجانی بود تقصیر زن سعید امامی بود تقصیر ندا بود تقصیر سهراب بود تقصیر محسن روح الامینی بود….

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 9:59 ق.ظ:

  به سبز سبز

  گفتی: “این زندان چند سال است ساخته شده؟چه کسی دستور داده ساخته شود؟قبل از این چه برخوردی با زندانیان صورت می گرفته؟”

  اون زندان، جای اراذل و اوباش قمه کش خیابونی بوده نه جای دانشجوهای سیاسی.

  گفتی: ” مسوول خون کشته شدگان در صفین هم علی بن ابیطالب است که بیخودی خلافت معاویه را نپذیرفت اگر مثل پسرش حسن قبول می کرد این همه آدم کشته نمی شدند.”

  این کمال نامردیه که علی رو با موسوی مقایسه کنی. علی واسه کاری که کرد، دلیل محکم ومنطقی داشت اما موسوی هنوز که هنوزه هیچ دلیل منطقی برای ادعای پوچ خودش نیاورده. ما در سایت الف، بارها و بارها از طریق توکلی نماینده ی مجلس، درخواست مناظره ی اینترنتی از موسوی یا اطرافیانش کردیم، ما حتی قبول کردیم که مناظره، آنلاین نباشه و موسوی یا اطرافیانش، سوالهای ما رو ببرن و چند روز بعدش جواب ما رو بدن. اما تا این لحظه هیچکدومشون نتونستن جوابی بدن.

  دیگه علی رو با منطق محکمش با موسوی بی منطق، مقایسه نکن چون باعث خنده میشه.

  در ضمن نه فقط من که تمام حامیان حکومت، از نمایندگان اصولگرا گرفته تا بقیه، در مورد کشته شدگان، موضع گرفتند. بیخود سیاه نمایی نکن.

  [پاسخ]

  آزادی پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 2:30 ب.ظ:

  مرسی سبز سبز…. مرسیییییییییییی
  زنده باشی ایرانی واقعی!

  [پاسخ]

  داو پاسخ در تاريخ دسامبر 23rd, 2009 8:57 ق.ظ:

  همین جناب سبز سبز وقتی صحبت از جنایات امریکا در حق ملت ایران میشه، میگه: “نه، تقصیر خود ماست که رفتار درستی با اون نداریم”!!!
  جناب سفسطه باز حساب کسی که می ره از سر کوچه نون بخره، با کسی که می خواد مملکتو به هم بریزه و نظامو نابود کنه، یکی می دونه!!!

  [پاسخ]

 7. مونا
  22 دسامبر 2009 در 02:39 | #7

  آقای حسینی چرا چرا چرا چرا در مورد چیزی که ازش اطلاع نداری نظر میدی ؟ یکی از کسانی که در اعدام های 67 کشته شد اعدام شد دایی من بود .14 ساله دستگیر شد ( 60) و 21 ساله اعدام شد .کدوم قاتل و جانی ؟ یک نوجوون روزنامه فروش بود وقتی دستگیر شد . شرم کنید .

  [پاسخ]

 8. امیر
  22 دسامبر 2009 در 05:36 | #8

  جناب حسینی تخریب حسینیه و دیوارهای خانه آقای منتظری توسط گروهی به رهبری همین آقای حسینیان اتفاق افتاد. آقای عبدالله نوری در واقع یکی از موارد اتهامی دادگاهشان تبلیغ و حمایت آقای منتظری بود. بفرمائید یکبار دیگر روزنامه های آن زمان را مطالعه بفرمائید.

  [پاسخ]

  اميد حسيني پاسخ در تاريخ دسامبر 22nd, 2009 7:01 ق.ظ:

  آهستان به امير: مثل اينكه شما بايد بريد روزنامه بخوانيد. منظور من تخريب ديوارها بعد از بركناري منتظري بود. وقتي امام خميني دستور بركناري رو صادر كردند، همين آقاي موسوي و عبدالله نوري و اصلاح طلب ها بودند كه عليه منتظري شعار مي دادند و عكس هايش رو جمع كردند! حالا چطور شد كه مدعيان خط امام يادشون رفته؟

  [پاسخ]

 9. 22 دسامبر 2009 در 08:30 | #9

  سلام
  با مطلب “فرمان فرمانده ” در خدمتم.
  یا علی

  [پاسخ]

 10. داريوش كبير
  22 دسامبر 2009 در 12:13 | #10

  سلام به همه اهوراييها.
  اميد وارم يزدان پام هرچه زودتر شر قاتلها. دروغگوها.نون به نرخ روز خور ها.آمار غلط بدهها .نوكر عربها رو از ايران كهن كم كنه

  [پاسخ]

 11. فرهیخته غیر سبز
  22 دسامبر 2009 در 13:12 | #11

  شما ها اول تکلیف خودتون را با خودتون و ما مشخص کنید:
  مسلمان شیعه هستید یا نه؟
  اگر هستید که ولایت فقیه جزو اصول این مذهبه
  و این آقای شیخ نمونه کامل کسی است که بر شاخه نشست و بن برید
  چرا که تا زمانی که در کنار امام بود هزاران صفحه مطلب در اثبات ولایت مطلقه فقیه نوشت و سخن رانی کرد.
  اون موقعی هم که این دیگ دیگر برایش نمی جوشید خوب یادش افتاد که کتاب در رد ولایت فقیه هم می توان نوشت.
  به قول دکتر شفیعی کدکنی :
  این تاریخ نیست که تکرار می شود این اشتباهات بشر است که از آنها درس نمی گیرد و دوباره تکرار می کند.
  طلهه و زبیر هم پای ولایت علی (ع) و ایستادند و حتی صدمه دیدند اما وقتی آرزو های طول درازشان رو بر باد رفته دیدند بروی علی (ع) شمشیر کشیدند.

  [پاسخ]

 12. آیگین
  22 دسامبر 2009 در 13:43 | #12

  میگم این بسیجی ها که گرفتن دخترها و زنهای مردم را بی سیرت کردن اونم به قدری وحشیانه که موجب آسیب دیدگی شد کجای بهشت میرن؟
  کبک نشین
  سرتونو بیارین بیرون ببینین مملکت گهی شده

  [پاسخ]

 13. بسیجی
  22 دسامبر 2009 در 14:02 | #13

  به سبز سبز
  اول از همه تو با این عقایدت نشون دادی که یه آدم عقب مونده و نادون هستی و من دلایلش روهم برات می نویسم تا بشینی به خریت خودت بخندی
  اول گفتی:((شما به قول دختر کلهر زندگی یک ملت را دزدیده اید.اگر ما حرص نخوریم چه کار کنیم؟ ))
  اون کسایی که تو ازشون به عنوان یه ملت اسم بردی فقط توهم خودته و اون رهبرای عزیزت (موسوی و کروبی و خاتمی و هاشمی) پس اینقدر بیخود حرص بخور تا سکته کنی و بری پیش منتظری
  دوم گفتی:(( مثل شما مفت خورها برویم دست بوسی امثال مصباح و یزدی که از غارت پول نفت و معادن و جنگلها و لاستیک دنا!! چیزی هم به ما بماسد؟))
  باید در این مورد بهت بگم که شما مفت خورید و می روید دست بوسی امثال پسرای هاشمی که با پول مترو و سازمان محیت زیست دارن حال و میکنن سهم امثال شما رو همیشه براتون نگه میدارن؟
  سوم گفتی:((نه این پولها به قول قدیمی ها خوردن ندارد.شما تا خرخره بخورید البته که دردی ندارید که حرصش را بخورید. یک مشت لمپنید که چماق و اسلحه دستتان داده اند صبح تا شب می خورید و می خوابید و فحش ناموس می دهید.حرص خوردن مال کسانی است که چیزی بفهمند نه مال تو.
  پس راحت باش و به شغل شریفت ادامه بده.))
  کوچولو توهم زدی کسی تو بسیج به ما پول نمی ده که هیچ از جیبمون باید خرج کنیم و در ضمن ما
  مثل شما نیستم که زمان انتخابات پوسترهای موسوی رو میزدید به ماشینتون و با روزی دو ساعت چرخیدن تو خیابونها هفتاد هزار تومان پول دست خوش می گرفتید و یه مطلب دیگه اینکه شماهایید
  که دردی ندارید و بابا جونتون از ماشین و تا شغل آیندتون رو تضمین کردن و اگه اونام نداشته باشن
  یا براتون نخرن رهبرای عزیزتون (موسوی و کروبی و خاتمی و هاشمی و پسرای هاشمی)
  همه اینها رو به شرط اینکه بیاین تو خیابون و بیت المال رو از بین ببرین آسایش و امنیت مردم وکشور به هم بزنید و مال مردم و بیتالمال رو غارت کنید براتون تضمین میکنن و در ضمن نه کسی به ماچماق واسلحه میده نه چیز دیگه ای شماهایید که کلت شاه کش شده اسباب بازیتون و کلاش تا هرچی فکرش رو بکنید براتون از شمال و جنوب و شرق غرب براتون قاچاق میکنن و غیر از اون فقط شماهایید که بلدید پاره آجر و فحش ناموس یعنی چی و به دوست و دشمن بی طرف هم رحم نمی کنید.
  (( پس خودت نمی فهمی نه من))
  ((پس خودت راحت باش به شغل شریفت یعنی خیانت به این مملکت و مردم و از بین بردن و غارت کردن بیت المال و مال مردم و مزدوری کردن برای اسراییل و آمریکا و انگلیس ادامه بده))

  [پاسخ]

 14. آیگین
  22 دسامبر 2009 در 14:39 | #14

  امیدوارم خدا از سر تقصیراتتون بگذره کاری کردین که کسی نگه من مسلمونم!
  یعنی کمر دین خدا رو شکستین شماها با این اسلام که ارث باباتونم هست!
  کی گفته شما اشتباه نکردین؟
  اگه کارتون و راهتون درست بود که این نمیشد وضع مملکت اسلام
  من 12 سال امریکا زندگی کردم اگه نصف شب تنها مرفتم بیرون کسی نگاهمم نمیکرد ولی توی مملکت اسلام حرف بزنی یکراست کف زمین کهریزک دارن بابابتو میارن جلو چشمت تازه به نام عملیات فتح المبین!! جواب خدا را چی می خواین بدین بندگان مسلم خدا!!!؟
  خدا بیامرزه هر چی کافره ولی مرده

  [پاسخ]

 15. مهرگان
  22 دسامبر 2009 در 16:43 | #15

  میگم خدا فکر و عقل هم به آدم داده نه؟
  بسیجی های محترم اونقدر تیزن که از هر چی امام و معصومه جلو زدن
  اونم چه سبقتی!

  [پاسخ]

 16. ترنم
  22 دسامبر 2009 در 16:44 | #16

  رفت تا دامنش از گرد زمی پاک بماند
  آسمانی تر از آن بود که در خاک بماند…

  [پاسخ]

 17. لازم
  22 دسامبر 2009 در 18:26 | #17

  بنده نه تنها سبز نبوده ام و همیشه از ان ها بدم امده است . بلکه همین جا ، همین الان و برای ابد از این انسان های هوچی گر سطحی فاقد منطق اعلام برائت می کنم . با آرزوی موفقیت برای آن ها که به عزت مسلمانی و شیعه بودن پایبند و ملزم هستند و حساب خود را از بیگانگان دشمن دیانت جدا می کنند .

  [پاسخ]

 18. بصیر
  22 دسامبر 2009 در 18:36 | #18

  با سلام تمام کسانی که در نظرات خود اقای منتظری را مورد اطف خود قرار داده اند را کاش میشد زیارت کرد تا انها را ببینیم چون دیدن حضرات داشتن بصیرت لازم وکافی را اشعار دارد که نمیشود ولی همین بس که اگر اسلام وانقلاب برای انها مهم بود بی مهابا از اقای منتظری د فاع نمیکردند کسی که ناکثی وسادگی او باعث شد اماممان از خدا تقاضای مرگ خود را کند چرا که در نظام اسلامیمان کسی راه را گم کرد انهم اول غرس این شجره طیبه که اتظارش نبود کسی در تقابل با ولایت بقول خودش فقیه در امد که 700 صفحه ان باب را تریس کرده ورساله نوشته است پس بدانید که بصیرت لازم را ندارید اما در خصوص پیام عزیز دلمان اقا شماها دران حد .اندازه نیستید که اظهار نظر کنید که منظور ایشان چه بوده است وچه میباشد وان حضراتیکه افاضه با سوادی نمو ده اند وبه ایه وروایت در نفی پرداخته اند یک کلمه بس است بصیرت در مسائل سواد نمیخواهد .بصیرت.بصیرت بصیرت

  [پاسخ]

 19. nhka[
  22 دسامبر 2009 در 22:32 | #19

  این است مذهب علیه مذهب وای بر اسلام سیاه شما ای خاندان اموی درود بر مردان حق خدا بخصوص ایت خدا منتظری بزرگ

  [پاسخ]

 20. نيما
  23 دسامبر 2009 در 02:21 | #20

  اسامي برخي از تاليفات مرحوم آيت الله العظمي منتظري رضوان الله عليه .
  1 _ مباني فقهي حكومت اسلامي _ در هشت جلد _
  2 _ نهايت الاصول _ در دو جلد _
  3 _ كتاب الزكات _ در چهار جلد _
  4 _ تعليقه بر عروت الوثقي _ در دو جلد _
  5 _ ولايت الفقيه _ در دو جلد _
  6 _ رساله توضيح المسائل
  7 _ استفتائات _ در دو جلد _
  8 _رساله حقوق
  9 _ از آغاز تا انجام
  10 _استفتائات مسائل ضمان
  11 _ معارف واحكام نوجوان
  12 _ شرح خطبه حضرت زهرا سلام الله عليها
  13 _ شرح نهج البلاغه _ در سه جلد _
  14 _ معارف و احكام بانوان
  15 _ احكام پزشكي
  16 _ موعود اديان
  حال اگر يك شخص منصفي اينها رو ببينه متوجه ميشه كه چه شخصيتي را ازدست داده ايم و بنده از مخالفين مرحوم آيت الله منتظري رضوان الله عليه ميخواهم تاليفات آقاي خامنه اي را براي بنويسند .

  [پاسخ]

  اميد حسيني پاسخ در تاريخ دسامبر 23rd, 2009 7:21 ق.ظ:

  آهستان به نيما: ممنون از شما. چه كسي از ما گفته آقاي منتظري تاليف نداشه؟ و يا بي سواد بوده؟ كي ؟ امام خميني كه آقاي منتظري رو بركنار كرد، به خاطر تاليفاتش نبوده بلكه به خاطر ساده لوحي اش در مسائل سياسي بود! اگر انتقادي داريد به امام خميني بگين چرا بركنارش كرده…

  [پاسخ]

 21. مهرگان
  23 دسامبر 2009 در 09:07 | #21

  به بصیزت
  خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی!!!
  وقت کردی یه کم از خودت تعریف کن

  [پاسخ]

 22. مهرگان
  23 دسامبر 2009 در 09:20 | #22

  به یک ایرانی
  حیف این اسم که گذاشتی رو خودت!!!
  حضرت علی میگه اگه مرد مسلمانی بشنود خلخال از بای زنی(ولو کافر) گشوده اند و از غیرت بمیرد بر او خرده مگیرید…………………………….
  باز هم میگم حیف از این اسم که به گند کشیده شد…………….

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ دسامبر 26th, 2009 2:04 ب.ظ:

  به مهرگان

  تو بهتره نگران کلمات گهرباری باشی که از دهنت بیرون میاد و لازم نیست نقل قول بکنی.

  [پاسخ]

  مهرگان پاسخ در تاريخ دسامبر 29th, 2009 12:56 ق.ظ:

  کم آوردیییییییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  راست میگی جواب بده
  یالااااااااااااااااااااااااااااااااااا

  [پاسخ]

 23. مهرگان
  23 دسامبر 2009 در 09:47 | #23

  راستی چرا زدین زیر حرفتون؟
  من خودم از احمدی شنیدم که گفت :
  اینها یک مشت خس و خاشاکند!!!!!!!

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ دسامبر 26th, 2009 2:00 ب.ظ:

  به مهرگان

  شماها با این دروغ خس و خاشاکتون، هم خودتون رو به گند کشیدید و هم ادعای مبارزه با دروغتون رو زیر سوال بردید و به گند کشیدید.
  در ضمن چرا بازم دروغ میگی؟ اونموقع که احمدی نژاد داشت سخنرانی می کرد که شماها توی خیابونا داشتید عربده کشی می کردید و خوراک بی بی سی و سی ان ان رو فراهم می کردین که.
  واقعا حیف گوش که خدا به شماها داده. شماها با دروغ خس و خاشاکتون، حقارت اصلاح طلبا رو به نمایش گذاشتید.

  [پاسخ]

 24. 23 دسامبر 2009 در 10:12 | #24

  سلام
  با مطلب ” موسوی ترور شد ” در خدمتم.

  [پاسخ]

 25. مهسا
  23 دسامبر 2009 در 11:01 | #25

  خاك تو سر همتون با اون منتظري ساده لوحتون. آدماي بي ريشه اي مثل شما بايد رهبراني مثل منتظري و كروبي! داشته باشند.
  خداوند شما را با آن فقيه نفهم محشور كند.

  [پاسخ]

 26. صودا
  23 دسامبر 2009 در 11:07 | #26

  خیلی جالبه که تا کسی می خواد حرف بزنه میگین :ما خون دادیم حالا شما هم باید خون بدین!!!
  چرا فکر میکنین فقط شماها خون دادین؟
  یعنی اون همه شهید فقط از خونواده شماها بوده؟

  [پاسخ]

 27. حسینی
  23 دسامبر 2009 در 11:07 | #27

  به من ایرانی و علی
  شما اگه خیلی به اعدام منافقای محارب و مفسد فی الارض و افراد مرتد اعتراض دارین برین یقه خدا رو بچسبین که چرا حکم چنین کسانی رو قصاص قرار داده.
  اسلام دین تولی و تبری هست و مسلمون حقیقی کسیه که هم جاذبه داره و هم دافعه. امام راحل عظیم الشأن (ره) هم – که جان و مال و هستی خودم، پدر و مادر و خونواده‌‌م فدای آرمان‌های او باد- مصداق بارز یک مسلمون حقیقی بود. چون “به تاریخ و آنچه اتفاق می‌افتد کاری نداشت و تنها به وظیفه شرعی خود عمل میکرد” چون “رضای خدا را بر رضای مردم و دوستان مقدم میشمرد” و “اگر تمام جهان علیه او قیام میکردند دست از حق و حقیقت بر نمیداشت” (ر.ک به نامه امام مورخ 6/1/68 به منتظری) بله او هم جاذبه داشت و هم دافعه. همونطور که در زمان امیرالمؤمنین (ع) کسانی مثل قطام بودن که کینه و بغض امام علی (ع) رو به خاطر قتل پدرا و برادرا و سایر عزیزانشون تو دلشون داشتن. حتما هستن کسایی هم که از امام خمینی به خاطر پافشاریش در اجرای احکام خدا متنفرن ولی برای خمینی و پیروانش تأیید و تکذیبها و تهدید و تشویقها، در برابر دین خدا، هیچ اهمیتی نداره.
  اکثر جوونایی که نهال این انقلاب با خون اونا آبیاری شده با پای خودشون به میدونای مبارزه با دشمنا رفتن. چون پرورش یافته مکتب حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بودن، پیرو قاسم بن الحسن (ع) بودن؛ نوجوونی که وقتی امام حسین ازش پرسید مرگ در ذائقه تو چگونه است؟ جواب داد: شیرین تر از عسل. تنها نقشی که امام خمینی در روانه کردن اونا به میدون مبارزه داشت این بود که یادشون آورد شیعه چه کسی هستن.
  بجای نوشتن این حرفا بهتره روایت فتح ببینین تا بفهمین که چطور دانش‌آموز این مملکت خودشو به آب و آتیش میزد تا قاطی رزمنده ها به جبهه بره؛ بهتره کتاب دا رو بخونین تا بسیجی رو بشناسین؛ تا بفهمین خیانت چه کسایی باعث شهادت مظلومانه جوونای مردم تو خرمشهر شد. بهتره رنجنامه مرحوم احمد خمینی رو بخونین تا بفهمین که اعضای بیت چه کسی با لو دادن اخبار محرمانه کشور باعث کشته شدن مردم بیگناه میشدن. با وجود همه خیانتا کسایی که «فقط به خاطر خدا» جنگیدن، شهید و اسیر و جانباز شدن هرگز از راهی که رفتن پشیمون نیستن. البته این به این معنی نیست که انتقادی به هیچ چیز ندارن اما اهداف و آرماناشون عوض نشده.
  امروزم اگه ما در اقلیت مطلق هم باشیم اگه هزار بار در راه خمینی و خامنه‌ای که ادامه راه نورانی و خونرنگ امام حسین (ع) هست همه هستیمونو بدیم پشیمون نمیشیم و احساس هدرفتگی نخواهیم کرد.
  خدایا خدایا! تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما. خامنه‌ای رهبر به لطف خود نگه دا.ر دیدار روی مهدی نصیب ما بگردان. آمین یا رب‌العالمین.

  [پاسخ]

 28. ایرانی
  23 دسامبر 2009 در 12:39 | #28

  واقعا متعسفم برای آقای منتظری که اینقدر مظلومانه زندگی کرد و مظلومانه تر از اون مرد .
  متعسفم برا کسایی که با یه مشت نوشته و یه دونه عکس از یه نمیدونم رننج نامه خام میشن .
  میخوام به همه ی اونایی که فکر میکنن این وضعی که نظام داره واسه اسلام خوبه بگم سخت در اشتباهیید.
  این کاری که این نظام داره به اسم حکومت اسلامی میکنه تیشه ای به ریشه ی اسلام و حکومت اسلامی .
  امروز تو مراسم فاتحه برا آقای منتظری تو مسجد سید اصفهان همه ی مردم رو با کتک زدن و متفرق کردن و بردن.
  میخوام اینو بگم که ایا رواست یا کسایی که واسه یه عالم بزرگ عزاداری میکنن این کارو بکنن .
  به تمید روزی که درخت پر بار اسلام تو این مملکت بزرگ بشه و این بته ی خرزهره رو که خودشو درخت پر بار اسلام معرفی کرده از بین ببره.

  [پاسخ]

 29. بهار
  23 دسامبر 2009 در 15:19 | #29

  باسلام
  گفت: عبرت بگیر تا مایه عبرت نشوی.
  امیدوارم فردای عاشورا جزء پشیمانان نباشیم .امیدوارم وقتی حرف میزنیم خدا را مد نظر داشته باشیم . امیدوارم تاریخ بخوانیم و از آن عبرت بگیریم نکند روزی که تاریخمان را بخوانند و از ما عبرت بگیرند.امیدوارم هوای نفسمان راهنمایمان نباشد.کافی است چشم بگشاییم و حقیقت را ببینیم.حقیقت در همین نزدیکی است .کافی است به دلت رجوع کنی به شرط اینکه دلت منزل خدا باشد نه شیطان!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 30. عمادالدین
  24 دسامبر 2009 در 11:58 | #30

  دیگه تموم شد.پشت سرش صحبت نکنین و دچارگناه نشین.
  خدا همه ماها رو بیامرزه.بالاخره کسی بیگناه نیست تواین عالم.
  عفرالله لنا ولکم

  [پاسخ]

 31. محمد
  25 دسامبر 2009 در 17:46 | #31

  آقاي فرهيخته غير سبز سخني گفتي كه بايد مستند آن را هم به ما بدهي
  صبت از اين كردي كه ولايت فقيه جزو اصول مذهبه
  بفرماييد براي من طبق كدوم آيه ؟
  نظر آيت الله سيستاني اين رو ميگه
  يا آيت الله بروجردي؟
  يا آيت الله خويي
  شايد هم آخوند خراساني
  يا علامه نائيني
  يا بهبهاني
  يا علامه طباطبايي
  شايد آيت الله اراكي نظرشون اين باشه
  آيت الله گلپايگاني همچين رفي زدند؟
  مروم مطهري چنين نظري داشتند؟
  يا موسوي اردبيلي
  يا آيت الله حائري
  يا منتظري
  كي؟!
  حرف بزرگي زدي بايد بگي از كي جزو اصول مذهب شده
  بابا دروغ هم انقدر شاخدار
  بدعت بزرگي رو به تشيع وارد كرديد
  حالا بدعت بزرگتر رو ميخواهيد وارد كنيد؟!
  شما با اين كارهاتون داريد دين جديدي درست مي كنيد.
  مثل بهايي ها
  آقاي فرهيخته منتظر پاسخ مشتدل شما با مستنداتتون هستم
  ادعاي بزرگ حتما سند مي خواهد.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ دسامبر 28th, 2009 11:14 ب.ظ:

  محمد آقا
  اصول مذهب یعنی چی؟ مگه اصول مذهب هم داریم هرچی داریم اصول دینه؛ اصول مذهب یه غلط متاسفانه مشهوره. منظور اینه که یه امر جاافتاده و مسلمه. نظر این علمایی روکه ذکر کردی دقیقا اینه که فقها در زمان غیبت کبری نایب عام امام زمانن. فقط بحث در میزان اختیارات اونهاس. پس از این جهت جزو مسلمات دینی ما شیعیانه. تمام فقها معتقدن اگه یه مرجع تقلید یه چیزی رو حکم کرد بقیه ی مراجع هم باید اطاعت کنن حتی اگه با اون مخالفم باشن مثل تحریم تنباکو. حالا اگه یه مرجعی یا مجتهدی مسئولیت اداره حکومت و مملکتو داشت اگه یه چیزی رو به صلاح دونست و بهش حکم کرد مگه میشه با اون مخالفت کرد؛ اگه یه مرجعی پشت سر یه امام جماعت معمولی بخواد نماز بخونه مگه میتونه به این عنوان که من مرجعم جلوتر رکوع بره یا زودتر از سجده بند شه؟ امام با این استدلالات و مشابهاتش که بهش استدلالات عقلی میگن ولایت فقیهو اثبات میکرد البته نه به این سادگی و تمام فقها هم کلیاتشو قبول دارن. آیت الله سیستانی که مرجع منم هست به نوه امام دو سفارش میکنه یکی درس خوندن و دومی تبعیت از رهبری. اگه معنای این ولایت فقیه نیست پس چیه؟

  [پاسخ]

 32. نمیدونم
  25 دسامبر 2009 در 19:54 | #32

  مهدی هاشمی که در افشای ماجرای مک فارلین نقش مهمی داشت چرا اینرو نمیگی وبعضی معتقد هستند اعدام مهدی هاشمی به این دلیل اعدامشد

  [پاسخ]

 33. ما
  25 دسامبر 2009 در 23:56 | #33

  امام و منتظری همرزم بودن
  قصه شون داره مثل داستان صحابه میشه
  در هر انقلابی اعدامهای بیرویه هست و تند روی
  این شکلی قضاوت کردن وقتی تو هوای اون زمان نیستیم خیلی صحیح بنظر نمیاد
  بهرحال ایشون دارای درجه فقاهت بود
  و محترم
  توهین به ایشان توهین به امامه
  چون بهرحال مدتها یاور بوده
  سنت نشکنید

  [پاسخ]

  اميد حسيني پاسخ در تاريخ دسامبر 26th, 2009 11:37 ب.ظ:

  آهستان به ما: ديگه همين رو كم داشتيم كه يكي مثل شما بياد بگه توهين به منتظري توهين به امامه! البته ما با توهين مخالفيم، ولي كلا حرف شما رو هم قبول نداريم. يعني چي كه هيچكي به منتظري حرف نزنه چون يك روزهايي همرزم امام بوده؟ شما مثل اينكه يادت رفته همين آقاي همرزم، در مقابل امام ايستاد و امام خميني اون رو بركنار كرد

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ دسامبر 29th, 2009 12:07 ق.ظ:

  آهستان جان؛
  کی گفته امام و منتظری همرزم بودن؟ همیشه امام امام بوده و منتظری و بقیه شاگردش و پشت سرش. منتظری اگه هویت داشت و مبارزاتش مورد احترام بود به دلیل پیروی از امام بود و اگر شاگرد امام باقی مونده بود و خودسری نمی کرد و گول اطرافیای فاسد ومغرضو نمی خورد عزل نمی شد و باز هم اگه حرف امامو گوش کرده بود – که به درد سیاست نمی خوری و گول می خوری و برو درس بده ودرس بخون – و دیگه وارد سیاست نمیشد و گول هرزه های نان به نرخ روز خور را نی خورد عاقبتی به خیر تر از این می داشت به شعارهای تشییعش دقت کن که به جای امام زمان -که سال ها افتخار خاکساری قدومش و راهپویی مسیرش را داشت-، جنبش سبز ایران صاحب عزای اوست و دین فروختگان دمدمی مزاج و وامداران شهرام جزایری نوحه خوان مرگش. زهی بد عاقبتی!!!!

  [پاسخ]

  اميد حسيني پاسخ در تاريخ دسامبر 29th, 2009 7:14 ق.ظ:

  آهستان به رضا: من كه نگفتم هم رزم بودند، يكي از دوستان سبز گفته گويا…

 34. من
  26 دسامبر 2009 در 13:33 | #34

  واقعا که به این سبزها و این همه تناقض
  تا دیروز مدعی خط امام و به اصطلاح پیرو خط امام
  امروز فاتحه خوان به اصطلاح خودشان ایت الله عظمایی که خون به دل امام کرد
  تا دیروز مدافع بیت امام و نوه ی امام
  امروز ناقض رنجنامه ی یادگار امام

  [پاسخ]

 35. رضا
  28 دسامبر 2009 در 21:21 | #35

  کاش منتظری می ماند وجبران می کرد بی انصافی ها ورفتارهای نادرستش در مورد انقلاب و امام و رهبری را؛ دل آدم می سوزد شخصی با این همه سابقه این قدر بی مقدار شود که به حامیانی مثل بی بی سی و موسوی و نوری وخاتمی و … دل ببندد و از آن ها حمایت کند تا شاید حمایت شود.
  و زنهار برای شیخ اکبر هاشمی که هر از چند به هر دری می زند تا موقعیتی کسب کند و حامیی جذب؛ چه که آنان که امروز او آب در آسیابشان میریزد هم آنان هستند که در زمان حضور نامیمون خاتمی غربزده و خودفروخته در عرصه سیاست ایران (یا همان سوء القضاء)، به او می تاختند و حمله به او را نردبان موفقیت خود می ساختند

  [پاسخ]

  اسماعیل پاسخ در تاريخ مارس 30th, 2012 6:03 ب.ظ:

  با عرض سلام این اشتباهاتی که درباره حضرت امام گفتین اصلا اشتباه نیستن به طورمثال اجرای عدالت و دستور رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی کجاش اشتباهه بامسئله ضد امنیت ملی که نمیشود برخورد نکرد

  [پاسخ]

 36. مهرگان
  29 دسامبر 2009 در 01:00 | #36

  بابا تو واقعن کری!
  نگرانت شدم

  [پاسخ]

 37. رهرو راه عزت
  3 ژانویه 2010 در 14:10 | #37

  بسم الله الرحمن الرحيم
  خدمت تمامي افرادي كه اظهار نظر مي كنند سلام عرض مي كنم .

  عروج ملكوتي فقيه عاليقدر و مجاهد در راه تحقق انقلاب((ايت الله العظمي شيخ حسينعلي منتظري)) را به كليه ي ايرانيان و مسلمانان تسليت عرض مي كنم و از خداوند منان خواستارم به قشر متفكر و روشنفكروآگاه ايران صبر عنايت فرمايد.

  بنده يكي از افرادي هستم كه در انتخابات به احمدي نژاد راي دادم اما از راي خود واقعاً پشيمانم به اين علت كه احمدي نژاد صلابت واقتدار ايران را در ميان جهانيان و ايرانيان چنان پايين آورد كه چنين حقارت وتنزلي در تاريخ ايران بي سابقه است اما در جبهه ي منافقين هم نيستم و جبهه ي سبز را منافق كه نمي دانم بلكه قشري مي دانم كه از رازهاي پشت پرده آگاهيي يافته اند و سعي دارند كه عدالت را در ايران اسلامي طنين انداز كنند ولي برخي افراد سودجو و وابسته به حكومت كه خود را سبز جلوه مي دهند با اعمال خود سعي دارند كه جنبش سبز را منافق جلوه دهند اما با نيروي خدايي و توسل به ائمه اطهار اين قشر عدالت را در ايران برپا خواهند كرد .

  امام خميني (ر.ه):(( اين ولي فقيه است كه جلوي ديكتاتوري را مي گيرد ))
  اما امروز شاهد آن هستيم كه رهبرمان كه وي را ولي فقيه مي دانند با اعمال خود وحاميانش به ديكتاتورهايي تبديل شده اند وانديشه هاي ديكتاتوري خود را بر مردم ايران تحميل مي كنند ، آيا لازم نيست به سخن آن پير فرزانه گوش فرا دهيم تا حكومت عادلانه بر كور ما حاكم شود ، چرا ما خود را همچون كبك نموده ايم كه سر در برف فرو برده ايم و از جريانات و اتفاقات اطرافمان هيچ گونه خبري نداريم در حاليكه يك ملت عزتمند ملتي است كه مردم آن ملت از همه چيز آگاه باشند وآزادي و اراده ي بيان نظرات خود هر چند اشتباه يا مخالف حكومت را داشته باشند واز همين جمله بدانيد ملت ما عزتمند نيست اما مردمان عزتمندي در ايران پيدا مي شوند كه خداوند منان هر روز بر تعداد اين مردم آگاه بيفزايد.

  باآرزوي تحقق آرزوي عدالت طلبي در ايران ؛ علت اينكه دو آرزو را در يك جمله آوردم اين است كه اين حكومت ديكتاتوري تا بحال نگذاشته مردم به حقوق خود برسند اما ما هيچگاه توكلمان واميدمان را از دست نخواهيم داد و اين آرزو ها را به لطف يزدان محقق مي كنيم .

  سبز فقط سبز علي رهبر فقط حسينعلي
  دولت سبز موسوي نميشه اصلاً منزوي

  [پاسخ]

  اميد حسيني پاسخ در تاريخ ژانویه 3rd, 2010 2:54 ب.ظ:

  آهستان به رهرو راه عزت! : جداي از اشتباهات متعدد و منطق جالب نظر شما، اين قسمتش خيلي عالي بود كه جمله اي از امام خميني نوشتيدف بعد هم نوشتيد رهبر فقط حسينعلي! در جواب شما بايد بگم كه اولا آقاي منتظري را خود امام خميني بركنار كرد. پس يا امام يا آقاي منتظري. هر دو با هم نميشه!// ثانيا آقاي حسينعلي اخيرا از دنيا رفته اند و محال است كه بتواند رهبر ايران شود! ثالثا شما كه از ديكتاتوري ولي فقيه مي‌ناليد، بهتره سري به لينك زير بزنيد و نظريات آقاي منتظري را راجع به ولي فقيه بخوانيد. يكي از اين نظرات گهربار اين بود كه ولي فقيه حتي بايد كانديداهاي رياست جمهوري را هم تاييد كند! يعني خودش مثلا 5 نفر را به عنوان كانديدا انتخاب كند! البته اين نظرات مال زماني هست كه آقاي منتظري قرار بود رهبر ما شود! ما هم شانس آورديم كه چنين اتفاقي نيفتاد و ايشان رهبر نشدند. البته ايشان وقتي رهبر نشدند، كلا همه نظرات قبلي رو فراموش كردند و به ديگران گفتند ديكتاتور! خدايش بيامرزد! http://ahestan.wordpress.com/2008/12/23/montazeri/

  [پاسخ]

 38. محمود
  13 ژانویه 2010 در 01:30 | #38

  سلام.

  فرانسه مهد آزادیست یا کلا حساب کنیم جامعه ی غرب پایه گذار آزادیه نوین به شمار می رود … مطلبم کمی بوی گند می دهد ما اسلام را داریم و توانایی استفاده از آن را نداریم و ببنید آن ها در مقایسه با ما و وضعیت کنونی ما کجا قرار دارند از اصل مطلب دور نشیم … بعضی از سرزمین های این دنیا و جهان را مهد آزادی می نامند ، برای مثال فراسنه یا آمریکا و … کاری به کار آزاد بودنشان ندارم ، این رو می خواهم عنوان کنم که آمریکا با تاریخی 500-600 ساله که خیلی دست بالا گرفتم فکر کنم ، به عنوان مهد آزادی یا فراسنه با تاریخی اندک مهد آزادی شناخته می شوند چرا ؟ چون تفکر مردم در اون منطقه باز و روشن هست و آزادی طلب ، آزادی طلب به این عنوان که هیچ کسی رو به عنوان بت برای خودشون قرار نمی دهند ، ولی ایران با تاریخی 7000 ساله شاید هم بیشتر چند میلیون ساله … همیشه در طول تاریخ رهبر داشته و یه بت ! همیشه همه فدایی اون بتی که ساخته اند بوده اند . چرا ؟ چون هر کشورو هر مردمی یک سری خصوصیات دارند انگلیسی ها سیاستمدار و خسیس هستند ، آلمانی ها خشک و بی روح ، ایتالیایی ها به دزدی ، امریکایی ها به قدرت طلبی و … شهرت دارند ایرانی ها هم به نظر من مردمی هستند بت پرست … همین گروه م.ج.ا.هدین.خل.ق شخصی به نام مسعود.ر.ج.وی را همسان بت می پرستند و می خواهند ما را آزاد کنند که ما دیگر رهبری را نپرستیم و مسعود را بپرستیم ، موسوی هم بیاید عده بسیار از او بت می سازند و او را می پرستند… جالب اینجاست که این بت سازی تا چه حدی زیاد جاهلانه است که دست خود شخص از کار افتاده است و مردم می روند دست بوس تا شفا بگیرند و … کسی نیست بگوید زمانی که او مقامی نداشت شفا نمیداد یا امام نبود اما از زمانی که رهبر شده است شفا میدهد و امام لقب می گیرد … خداوند در قرآن میگوید زمانی هست که انسانها پست تر از حیوانات می شوند فردا هم نفراتی دیگر همچین توانایی های کسب میکنند؟

  به قول یکی از دوستان : محمود این چه طرز فکریه داری ؟! عده ای به دنیا میان که گا…. بشن ! حقشون بیشتر از این نیست !

  موفق باشید – محمود

  [پاسخ]

 39. رضا
  13 ژانویه 2010 در 13:38 | #39

  مسخره تر از “رایانشانی” واژه دیگه ای نبود انتخاب کنید؟!!
  کلا مسخره بنظر میرسین
  به تلویزیون هم بگین” نمایشتصویرنشان”
  موفق باشید

  [پاسخ]

 40. 26 ژوئن 2011 در 23:30 | #40

  یکی از اشتباهات بزرگ امام خمینی که اشتباهات و مشکلات بعدی را در پی داشت، دستور ایشان مبنی بر پیگیری پرونده مهدی هاشمی (برادر داماد آقای منتظری) بود?

  مهدی هاشمی 3 نفر از اصفهانی ها رو به خاطره زمین کشت بعد میگی اشتباه بود؟

  من یک سیاست رو قبول دارم اونم اینکه وقتی آمریکا از کسی حمایت میکنه من باید با اون مخالفت کنم وقتی از کسی حمایت نمیکنه و اون رو میخواد خراب کنه من اون رو حمایت میکنم.

  منتظری یک ادم مغرور و نادان بود درسته که برای این مملکت زحمات زیادی کشید و ساده لوح بود .

  فرانسه مهد تمدنه؟ برای همین دانشجوهاش رو برای گرونی شهریه میزد و حتی کشت یا وقتی کاریکاتور حضرت محمد رو کشیدا یه دانمارکی و یک فرانسوی طرفداری کردن و دعوتش کردن به
  سخنرانی ولی وقتی یکی اعتراض کرد نذاشتن حرف بزنه؟

  و فتنه سبز به فرماندهی آمریکا نه موسوی چون جدیدا که همش امریکا دستور میده و موسوی کیفش رو میکنه با پول هایی که از اسرائیل گرفته پول هایی که به خون 100000 آدم بیگناه آلودست البته موسوی مرد. بهتره دیگه حرفش رو نزنیم.

  من یکی از سربازان امام زمان هستم،فکر میکنید دروغ میگم؟ نه عزیز ،فکر میکنید لیاقت میخواد؟ بله میخواد خوبش رو میخواد میخوای سرباز آقا بشی صبح که از خواب بلند میشی بگو من سرباز آقا هستم امروز هیچ گناهی نمیکنم،مطمئن باش روزی میرسه که اگه خودت هم بخوای گناه کنی نمیشه.

  اینم بگم همه همه همه مردم دنیا دیکتاتور هستن البته به غیر از بعضی افراد مومن چه مسیحی و چه مسلمان و … حتی خود من و حتی خود شما چون دوست داریم افکارمون رو به زور به دیگران بخورانیم این خودش یکی از روش های دیکتاتوره و خواهشن دیگه بیخیال دیکتاتوری بشید.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ ژوئن 27th, 2011 10:56 ب.ظ:

  ظاهرا شما ظاهر مطلب رو گرفتي و اصلا متوجه نشدي كه من دارم از امام حمايت مي كنم.

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 3 4765
 1. 3 ژانویه 2010 در 13:54 | #1
 2. 9 مارس 2010 در 10:28 | #2
 3. 17 اکتبر 2010 در 09:31 | #3

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: