خانه > اينترنت, جامعه, سياست > بالاترین، نماد واقعی جنبش سبز ایران!

بالاترین، نماد واقعی جنبش سبز ایران!

جنبش جالبی است این جنبش سبز، حقیقتا جالب. جنبشی که با یک دروغ بزرگ متولد شد و با دروغ‌های بزرگتری به راه خود ادامه داد. جنبشی که هیچ کجایش با هم جور در نمی‌آید. هیچ کجایش با هم نمی‌خواند. در این جنبش هیچ کس نمی‌داند که دقیقا دنبال چه چیزی است. مثل ژله‌ای که هر طرفش، راه خودش را می‌رود. ملغمه‌ای است از آدم‌های مختلف با افکار جور واجور. در این جنبش موهوم، هیچ هدف خاصی دنبال نمی‌شود، هرکسی ساز خودش را می‌زند و به خاطر همین، آدم‌هایش دائما مجبورند همدیگر را تکذیب و یا توجیه کنند.

یکی می‌گوید ما طرفدار امامیم، دیگری به امام اهانت می‌کند. یکی می‌گوید ما طرفدار جمهوری اسلامی هستیم، دیگری جمهوری ایرانی می‌خواهد. یکی از انقلاب اسلامی می‌گوید، دیگری به انقلاب فحش می‌دهد. یکی خودش را فرزند امام می‌داند، دیگری به منتظری نامه می‌نویسد! یکی از عاشورا می‌گوید، دیگری اعتراض می‌کند که «باز هم عاشورا؟ ۳۰ سال عاشورا بس نبود؟!» یکی از مردم خداجو می‌گوید، دیگری خونش به جوش می‌آید که چرا به ما می‌گویی مردم خداجو، کدام خدا؟! یکی اهانت به امام را محکوم می‌کند، دیگری می‌گوید یعنی ما هم باید محکوم کنیم؟! یکی اشک تمساح می‌ریزد و می‌گوید امام کجایی که فرزندانت را کشتند؟! دیگری فریاد می‌زند که بس کنید، تا کی امام؟!

یک روز پنج نفر کنار هم می‌نشینند و علیه جمهوری اسلامی و علیه رهبری نامه می‌نویسند، فردا یکی از همان‌ها علیه امام زمان حرف می‌زند و همه چیز را خراب می‌کند. آن وقت دیگران مجبورند برای حفظ آبروی خودشان، نامه بنویسند و بگویند که او از ما نیست، او نادان است! پشت پرده هم به خود او می‌گویند که فلان فلان شده لااقل به مقدسات مردم توهین نکن که مردم را از دست ندهیم! خنده دار نیست؟ تازه شانس آوردیم گنجی این حرف‌ها را در تلویزیون بی‌بی‌سی گفته بود، وگرنه سبزی‌ها آن را هم ساخته و پرداخته صداوسیمای خودمان می‌دانستند.

مضحک‌ترین بخش این داستان کمدی، آنجایی است که بعضی‌ها مجبورند برای نابودی جمهوری اسلامی، «الله اکبر» هم بگویند! آنهم کسانی که در طول سی سال گذشته، حتی یک بار تکبیر نگفته‌‌اند! حتی آنهایی که در زمان انقلاب که یک ملت به پا خواسته الله اکبر می‌گفت، از گفتن الله اکبر خجالت می‌کشیدند! حکایت بعضی از این سبزی‌ها، حکایت آن مردی است که آخر عمری پایش را به مسجد گذاشته بود.

امروز از این جنبش توخالی، نه پشتوانه مردمی آن باقی مانده، نه پشتوانه عقلی آن، نه قدرت سیاسی بزرگان آن و نه حتی همان حمایت اولیه انتخاباتی از آن. قدرت این جنبش متوهم، اکنون در زبان و بیان آدم‌های خارج نشین آن است که آنها هم هر روز با خودشان دعوا دارند و بیانیه می‌دهند و همدیگر را محکوم می‌کنند!

همان طوری که گفتم، این جنبش سبز متولی خاصی ندارد، فعلا بی‌در و پیکر است. به همین خاطر از لائیک و لیبرال و مسلمان و روحانی و رقاص و هم‌جنس‌باز و … در آن حضور دارند. همه این آدم‌ها هم فعلا یک طوری کنار هم زندگی می‌کنند. فرض محال که محال نیست. تصورش را بکنید که یک روز اینها پیروز شوند و یک حکومت سبزی تشکیل بدهند، آن وقت چطور قرار است با هم کنار بیایند، فقط خدا می‌داند!

تنها چیزی که می‌توان درباره این جنبش موهوم و خنده‌دار گفت، این است که جنبشی است هزار چهره که چون یک هدف واحد را دنبال نمی‌کند هرگز به جایی نمی‌رسد و روز به روز هم ضعیف‌تر می‌شود. چه سبزها بخواهند چه نه، چه باور کنند چه نه؛ و تا زمانی که حال و روز این جنبش، این باشد و گرفتار تناقضات ریشه‌ای و اصولی باشد، بخاری از آن بلند نمی‌شود. البته معنی حرفم این نیست که سبزها وجود ندارند و کاری نمی‌کنند و دیگر سطل آشغالی را آتش نمی‌زنند. نه خیر، اتفاقا باز هم خواهند آمد و آتش خواهند زد، اما تا وقتی نماد و پایگاه و سخنگوی رسمی چنین جنبشی، کاربران «بالاترین» باشند، حقیقتا انتظار بیشتری از آن‌ها نیست.

البته آدم‌های دیگری هم در داخل کشور هستند که ادعا می‌کنند آنها سبز واقعی هستند. ولی این ادعا را نمی‌شود باور کرد. به سبزهای دیگر برنخورد. من سبز دیگری غیر از سبز «بالاترینی» نمی‌شناسم. سبز واقعی یعنی همین سبزهای بالاترین! سبزهای دیگر کمرنگ هستند، سبز درون نظام هم نداریم. چرا سر خودمان کلاه بگذاریم؟ اگر سبز درون نظام وجود خارجی داشت، الان روزنامه‌های اصلاح طلب بایستی درباره‌اش مطلب می‌نوشتند و یا لااقل سبزش را پررنگ‌تر می‌کردند!

پس سبز واقعی یعنی همین سبزهای بالاترین. البته توهم، درد بی‌درمان این بندگان خداست. از آنجایی که کاربرانش بطور شبانه‌روزی مشغول خدمت به موج سبز هستند، فرصت حضور در خیابان‌های ایران را ندارند پس اگر چیزی نوشتند که قوه تخیل آدم را قلقلک می‌دهد، خیلی به مغزتان فشار نیاورید. راحت باشید و بخندید. خودشان هم همین کار را می‌کنند! کاربران متوهم بالاترین، اخیرا خواب دیده‌اند که جمهوری اسلامی در روز ۲۲ بهمن امسال سرنگون می‌شود! خدایا شکرت…

پی نوشت: این مطلب درباره وضعیت فعلی جنبش سبز و از همه مهمتر وجود تناقضات عجیب و غریب در میان بخش های مختلف آن هست. پس خواهش می‌کنم  به حساب توهین و تمسخر و … نگذارید.

این هم زنده نگه داشتن ۲۲ بهمن در بالاترین

این هم فرمایشات و راهکارهای پدر معنوی جنبش سبز و علمدار میرحسین، جناب آقای محسن سازگارا


 1. مجتبی فدایی ولایت
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۰۸:۳۴ | #1

  به سبزها
  میرزا آقاخان نوری ، سیدضیاء طباطبایی و شیخ خزعل را در تاریخ نگاه کنید فکر می کنید چرا شکست خوردند و مانند لکه ای ناپاک از صحنه ایران محو شدند؟ علت آن وابستگی و مزدوری برای انگلیس و اربابان خارجی بود.
  چرا چشمان خود را باز نمی کنید و نمی بینید که همه سرنخ ها از انگلیس ، آمریکا ، فرانسه و آلمان در می آید؟! آیا بر این باورید که این استعمارگران و اشغالگران تاریخ دلشان برای آزادی های مدنی و دموکراسی شما می سوزد؟
  تفرقه بیانداز و حکومت کن! این سیاست کیست؟ آیا کاری که رفقای نادان شما کردند غیر از اجرای این سیاست خبیث انگلیس است؟ همدلی ملتی که ۴۰ میلیون رای داد چرا مورد هجوم قرار گرفت ؟ دشمن از اتحاد ما می ترسد.

  [پاسخ]

 2. حاج حسن
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۰:۱۷ | #2

  سلام
  مرط بر ضى ولایت فقیه
  ۲۲ بهمن جلبک های سبؤ بیان تا حالیشون کنیم

  [پاسخ]

 3. حاج حسن
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۰:۲۷ | #3

  به دوستانم
  پرچم آقا که بالا هست
  ولی ۲۲ بهمن ببرید بالاتر
  خداییش کم نزارین
  دوستون دارم

  [پاسخ]

 4. ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۱ | #4

  به راستی که بالاترین نماد واقعی جنبش سبز و صد البته آزادی بیان در ایران است به کوری چشم خرافه پرستان دین زده و بت پرستان حزب به اصطلاح اللهی

  [پاسخ]

 5. عماد
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۷ | #5

  شما یه مشت فاشیست کله خرین !
  ما بی شماریم

  [پاسخ]

 6. IRZA
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۴:۱۹ | #6

  پدر معنوی جنبش سبز آیت الله عظمی منتظری هست چرا از روی شکم حرف میزنی
  البته همه با هم هستیم چون جنبش کثرت گرا هست نه خودی و نخودی و غیر خودی
  اگه اصلاح طلبی در حکومت مونده باشه و روزنامه ایی باشه که هنوز بتونه آزادانه مطلب بنویسه، شما که تا هر کسی حرف میزنه بهش اخطار میدید، چطور بنویسه!!!

  [پاسخ]

 7. سفید
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۴:۲۰ | #7

  نوشته شما یک سوال بزرگ ایجاد می کند که ظاهرا شما نه تنها به دنبال پاسخگویی به آن نبودید بلکه در موردش فکر هم نکرده اید ! جایی نوشته اید
  ” همه این آدم‌ها هم فعلا یک طوری کنار هم زندگی می‌کنند ”
  ولی ننوشته اید که چطوری ؟ واقعا چه چیزی است که این همه آدم با تفکرات متفاوت را کنار هم جمع کرده است به نظرم باید بترسید از روزی که تمام این گرو ه ها اختلافاتشان را کنار بگذارند و بر روی هدفشان متمرکز شوند ! اتفاقی که نه تنها بعید و دور از ذهن نیست بلکه نمونه و شاهد تاریخی هم دارد به انقلاب سال ۵۷ نگاه کنید ( البته قبلش باید توهمات کودکانه و تعصبات کورکورانه را کنار بگذارید ) دفاعیات گلسرخی را گوش کنید شاید چیز های جدید دستگیرتان شود به قول شما فرض محال که محال نیست اگر انقلاب شود شرایط مانند اوایل انقلاب ۵۷ خواهد شد که در هر گوشه ای گروهی مشغول یار کشی و میتینگ و جلسه بود ! آخر هم یک گروهی از دیگران نیرومند تر خواهد شد و زمام امور را به دست خواهد گرفت لذا نیازی نیست که شما نگران آن موقع باشید بهتر است نگرانی تان را خرج حذف عواملی نمایید که باعث اتحاد این گروه ها شده است گرچه فکر نمی کنم شما و کسانی که بهشان وابسته هستید از چنین درک سیاسی برخوردار باشند که به جای کُر کُری خواندن و کوچک شمردن این جریان به فکر چاره ای منطقی باشید که نا گاه سر از زیر برف بیرون بیاورید و ببنید با تمام دنیا و اتفاقاتش بیگانه هستید

  [پاسخ]

 8. بابك
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۵:۳۷ | #8

  شما از این دانش اعجاب انگیز جامعه شناسی خود برای تحلیل جنبش کپکی های چماق به دست و خاستگاههای اجتماعی و طویله ای آنان استفاده کنید
  با سپاس

  [پاسخ]

 9. ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۵:۱۷ | #9

  ۲۲بهمن هستیم و سرلوحه حرکت این شعار خواهد بود : ما همه سرباز توایم خامنه ای گوش به فرمان توایم خامنه ای.
  اللهم حفظ مولانا امام خامنه ای

  [پاسخ]

 10. مسعود
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۶:۱۷ | #10

  همه به پیییییییییییییییییییییییییییییییش
  همه به پییییییییییییییییییییییییییییش

  به یک صدا جاویدان ایران عزیز ما….
  تا آخرین نفس راهت را ادامه خواهیم داد ای شهید

  (لبیک یا خامنه ای)

  [پاسخ]

 11. از اعضای بالاترین
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۶:۲۲ | #11

  مدیریت بالاترین باید دقت عمل بیشتری را به خرج دهد

  http://balatarin.com/permlink/2010/2/8/1945168

  [پاسخ]

 12. سبز
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۸:۰۹ | #12

  سلام
  معنی وحدت در عین کثرت را می دانید؟

  [پاسخ]

 13. ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۲۱:۰۱ | #13

  آقای حسینی،
  یک لطفی می کنی یک دعوت نامه بالاترین برام بفرستی، ممنون میشم.

  [پاسخ]

 14. ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۲۳:۲۶ | #14

  ای ول ! چه فیلتر شکنی !!!

  [پاسخ]

 15. ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۱:۴۷ | #15

  سلام
  جدیدترین وآخرین سری از تصاویر اغتشاشگران

  [پاسخ]

 16. رحمان
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۵:۴۵ | #16

  سردر گمی ، گیجی و به خصوص توهم از شاخصه های اصلی این جماعته.
  اگر کسی نسبت به این قضایا شک کنه مطمئنا باید به عقلش شک کرد.
  یاعـلــــــــــــــی

  [پاسخ]

 17. شهرزاد
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۶:۴۱ | #17

  سئوال من اینه که تا کی میخواهید جامعه تک صدایی داشته باشید چرا گوشهای شما صدای طرف مقابل رو نمیشنوه همه ما ایرانی هستیم ولی ظاهرا شما ۳۰ سال پیش که با رشادت همین مردم روی این خوان گسترده نشستید حالا خود رو صاحب خانه مطلق فرض میکنید و هر کسی هم معترض به اساسی ترین حقوق خود شد به اسم محارب بر دار میکنید این همین مدینه فاضله و رفعت اسلامی است که از دم میزدید این رو بدونید سکوت مردم تا ابد ادامه ندارد و ظلم ماندنی نیست

  [پاسخ]

 18. سیامک
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۲۰:۵۵ | #18

  این جنبنده های سبز به قدری زبان نفهم و متحجر هستند که اگه ۲۰۰ سال هم باهاشون صحبت کنید بازم می گن مرغمون یه پا داره.
  علتش هم مشخصه این ها اساساً با خودشون هم مشکل دارند.
  انشاءاله ۲۲ بهمن یه گندزدایی اساسی از انقلاب انجام می دهیم.

  [پاسخ]

 19. ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ در ۲۳:۲۰ | #19

  با عرض معذرت از الفاظ بکار برده شده می خواهم جواب این گوساله جلبک شهرزاد را بدهم.
  اولا” بی سواد کم شعور رافت نه رفعت
  دوما” مدینه فاضله زمانی شکل می گیرد که امثال تو و همفکران فتنه گر تو وجود منحوسشان محو شده باشد و دنیا از وجود هر گناه و هر گناه کار حرمت شکنی پاک باشد که بدان این اتفاق بزودی به دست ما خواهد افتاد بهتر است در لعنت آباد قبرستان جای برای خودتان پیدا کنید.شما که حرمت عاشورا و امام حسین (ع) را شکستید و حتما” هم می دانی که فقط حرام زادگان قادر به کشتن و شکستن حرمت امامان (ع) هستند چطور صحبت از مدینه فاضله به زبان میآوری
  در ضمن ظلم این است که از همپالکی های خودت را بکشی و گردن نظام اسلامی بیندازی(ندای آزادی)(زرشک)
  در ضمن جلبک حقوق اساسی امثال تو چیست؟ادعای تقلب در حد ۱۱ میلیون و تقاضای ابطال انتخابات؟ضرب و شتم مردم و نیروهای امنیتی؟آتش زدن مسجد خانه خدا؟شکستن حرمت عاشورا؟کتک زدن نماز گزاران ظهر عاشورا در سر نماز؟ لخت کردن و در آوردن لباس مردم از تنشان ؟و هزار کثافت کاری و دروغ و هرزه گری و به معرض نمایش گذاشتن دختران و زنان جهت کسب هوادار؟اعدام هم برایتان کم است
  آره جلبک با این همه اعمال کثیف شما ما باید هم تک صدا باشیم چون صدای ما و رهبر ما صدای اسلام و دیانت و تقوا است.
  سکوت مردم تا ابد ادامه نداشت و صدای آنها را در ۹ دی شنیدید.صدایتان را ببرید.شما ها غلط می کنید که برای ما و نظام ادعای قانون اساسی می کنید.

  [پاسخ]

 20. امیر
  ۲۳ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۵ | #20

  جوابیه به آقا یا خانم میراب!!
  تا اونجا که من میدونم مدینه فاضله اینطوری به وجود نمیاد که گناهکاران کشته بشوند بلکه باید اصلاح بشوند و توبه بکنند.در ثانی تشخیص اینکه چه کسی گناهکاره با ما نیست!به اندازه کافی مراجع دارای صلاحیت وجود دارند!!!چطور کسانی که در شب تاسوعا به حسینه جماران حمله میکنند-شیشه های حسینه را میشکنند-عزاداران امام حسین را کتک میزنند و مجلس را تعطیل میکنند گناهکار و یا به تعبیر شما حرامزاده نیستند؟؟؟چطور تهاجم به خانه امام و توهین به بیت شرف ایشون از طرف افراد معلوم در مقایسه با نشان دادن یک عکس پاره شده ایشون توسط فردی نامعلوم هیچ اهمیتی نداره؟؟؟در برخی بره ها حقوق ما-شما-همه توسط رییس جمهور پایمال شده.آقای احمدی نژاد به چه حقی در سفرهای استانی به مردم صدقه میدن؟(از بیت المال)به چه حقی میلیونها تومن صرف جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار میکنند و بعد خیلی راحت طرح خوشه بندی رو ناکارآمد معرفی میکنند؟به چه حقی نفت مملکت رو به حراج میذارن و اقتصاد مملکت رو با نفت میچرخونن؟این پوله از جیب ما میره و من شخصا راضی نیستم و حرام میدونم.

  [پاسخ]

 21. جویباری
  ۶ اسفند ۱۳۸۸ در ۲۱:۵۵ | #21

  من از اینکه می بینم بعضی از این باصطلاح سبز ها این طور توهین می کنند به منتقد اشون به حقانیت طرف مخالف شون پی می برم و لو بعضی از حرکاتشونم قبو نداشته باشم برادران عزیز من با توهین که نمی شه استدلال کرد جواب قلم را با قلم بدین برای ما ایرانی جماعت که مسلمان هم هستیم اون هم شیعه علی خیلی بد هست که توهین کنیم یا حق

  [پاسخ]

 22. asma
  ۲۳ فروردین ۱۳۸۹ در ۲۱:۲۳ | #22

  ممنون امید خان حرف حق رو زدی من میگم شناخت حق ازباطل تواین زمونه کار سختی نیست فقط باید کمی دقت کرد این دیر حسین هم دیراومدهم دیررفت امایه روزی ازهمون راهی که اومده برمی گرده اونم باشرمساری وخفت اول ازهمه خجل ازروی ماه آقاست که خون به دلش کرده . لعن الله علی قوم الظالمین

  [پاسخ]

 23. محسن
  ۳۱ فروردین ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۲ | #23

  ttp://thumb8.webshots.net/t/77/77/2/19/55/2319219550106415008NPklWX_th.jpg

  [پاسخ]

 24. محسن
 25. محسن
  ۳۱ فروردین ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۷ | #25
 26. محسن
 27. ولی الله
  ۲ اردیبهشت ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۴ | #27

  درود بر جنبش پایدار سبز.

  [پاسخ]

 28. فرنیا
  ۲ اردیبهشت ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۸ | #28

  درود بر جنبش پاینده سبز!درود!
  من و تمام سرسبزان تا ابد بر پای عقیده خود میمانیم.
  چون عقیده مان را پایمال کردند.
  نور حسینی را برایمان از هر دو دنیا خط زدند.
  قدرت دستان سبزمان را خاک و خس عنوان نمودند.
  عشقمان را در قتل گاه ظلم و کتمان سرزدند .

  اما ماهیچ نگفتیم
  و فقط ایستادیم.
  شاید کسی فریاد آزادیمان رابشنود.

  [پاسخ]

 29. emir
  ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۹ در ۲۲:۵۹ | #29

  هیچ حکومتی نتونسته به زور دووم بیاره هیتلر با ون همه قدرت نتونست دوام بیاره اون موقع یه مشت ریش دار که ادعای اسلامی بودن میکنن وبه نام اسلام هر کاری میکنن میخواین تا کجا برن…

  [پاسخ]

 30. فرياد ازادي
  ۱۲ خرداد ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۷ | #30

  بدبختهای متحجر خودتونو هم بکشید باز ما پیروزیم.ما بیشماریم.درود بر همه سبز اندیشان.

  [پاسخ]

 31. NaviD
  ۱۳ خرداد ۱۳۸۹ در ۰۰:۴۸ | #31

  فقط می گویم: من تنها نیستم, ما بی شماریم…

  [پاسخ]

 32. نبنلب
  ۲۱ خرداد ۱۳۸۹ در ۱۳:۱۶ | #32

  ما بیشماریم

  [پاسخ]

 33. علي
  ۱۷ تیر ۱۳۸۹ در ۱۳:۱۰ | #33

  گم بشوید.

  [پاسخ]

 34. سيد آرام
  ۲ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۱۲ | #34

  خیلی جواب منطقی بود نوشته های آقای بارپا که در ذیر اومده . برای اقتدارگرایان متاسفم . بزودی مردم بیدار میشوند
  ============

  حق داری سبزها رو نفهمی.چون تو “تکثر گرایی” و ” ایران برای همه ایرانیان” را نمی فهمی .پس جنبش سبز رو هم نخواهی فهمید.در تفکر تو یا همه با تو هستند یا بر تو و یا کسانی هستند که درست است تو را قبول ندارند ولی صدایشان هم در نمی آید پس بی خطرند ! تو از قافله ی” انحصار طلب” ها هستی و من بهت حق می دهم از دیدن تفکر” زندگی کن و بگذار زندگی کنند” هنگ کنی. برای جلوگیری از هنگ شدگی پیشنهاد می شود به بالاترین نروی و همچنان سرت را توی برف فرو کنی!
  اما برای فهم “تکثر گرایی”…می توانی مدتی مقیم یک کشور فرنگی شوی.از انهایی که مسلمانها تویش مسجد می سازند و آزادانه عقایدشان را تبلیغ می کنند.آنوقت شاید کمی بفهمی.
  راستی مگر استفاده از فیلترشکن جرم محسوب نمی شود.باز برای ما جرم محسوب شد برای شما از ما بهتران بلا مانع؟ ما با همین “نظرکردگی” و رنگین تر بودن خون” است که مخالفیم دیگر.با همین مخالفیم که مثلا خیلی از وبلاگ ها جرات انتشار کمترین انتقاد ها را هم ندارند و ان وقت امثال تو همه جور کامنت حتی توهین به رهبر رو هم تایید می کنند و هیچی شون هم نمیشه.و الی آخر…
  بالاترین را نمی فهمی و دائم بهش گیر می دهی، چون می ترسی…از دنیای آزاد و بدون گزمه های فکری! می ترسی.نمی توانی این همه افکار و عقاید متفاوت رو ببینی که در کنار هم اند و سعی نمی کنند هم را از بین ببرند.اشکال از توست باور کن!تو و هم فکرانت عادت کرده اید که دیگران را نفی کنید حذف کنید خفه کنید.انحصار طلب!تمامیت خواه! اقتدارگرا! فکر کردی این صفات را بیخود و بی دلیل به شماها داده اند؟عجب! هنوز معنی کلماتی که به افتخار شما پشت اسمتان یا برای معنی کردن تان ردیف می شود را نفهمیده ای.هنوز نفهمیده ای سی و یک سال است عده ای دارند تمام عقاید و روش ها و اشکال زندگی دیگران را نادیده می گیرند و خودشان و عقایدشان را زورچپان به آن “دیگران” می کنند؟ هنوز نفهمیدی؟؟

  [پاسخ]

 35. محمد آرام
  ۲ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۱۴ | #35

  اسما جان منظورت کدوم آقاست ؟ من حاظرم اینجا با هر کسی مناظره کنم و عقایدش رو چنان به پوچی بکشم که خودش بشینه فکر کنه تا حالا چرا اینها رو نفهمیده

  [پاسخ]

 36. مینا
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۰ در ۱۵:۳۷ | #36

  خجالت هم خوب چیزیه، برای جوانان از دست رفته غزه و فلسطین اشک میریزید، حتی برای عراقی های … که مادرانمون رو عزادار کردند اما برای هموطنان خودتون احترام قائل نیستید، تعصب چشمتون رو کور کرده، سنگ کیا رو به سینه میزنید؟، کسایی که راحت نشستند و زندگی میکنند و شما رو جلو انداختند تا به هموطن خودت ضربه بزنی، خجالت بکش خجالت.

  [پاسخ]

 37. 8164
  ۳۰ فروردین ۱۳۹۰ در ۱۹:۲۹ | #37

  salam aziz…age barat zamati nis vasam ye davatnameye balatarin befrest…damet ghizhhhhhhhhh

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 3 5234
 1. ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۹:۱۸ | #1
 2. ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۰:۲۴ | #2
 3. ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۰۹:۱۲ | #3

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: