خانه > سينما, فرهنگ و هنر > سنگسار مردم ایران در هالیوود!

سنگسار مردم ایران در هالیوود!

هالیوود در تازه‌ترین اقدام ضد ایرانی خود فیلمی را تولید کرده است که به موضوع سنگسار در ایران اشاره می‌کند، فیلم «سنگسار ثریا.میم» به کارگردانی سیروس نورسته که براساس کتابی به قلم فریدون صاحب‌جم و به زبان فارسی ساخته شده است. کارگردان و نویسنده و حامیان این فیلم اصرار عجیبی دارند که بگویند داستان این فیلم واقعی است. هرچند این داستان چنان مضحک و غیرقابل باور است که شاید تنها بینندگان ناآگاه غربی و مخالفان ایرانی خارج‌نشین آنرا باور کنند. البته ممکن است خوانندگانی در مخالفت با این نوشته ادعا کنند که نه خیر این داستان وحی منزل است! مشکلی نیست. نویسنده این داستان که چنین ادعایی دارد و می‌گوید که آنرا بر اساس داستانی واقعی نوشته، لطف کند اسم و آدرس روستای محل جنایت را به ما هم بگوید تا خودمان از اهالی آن روستا ماجرا را بپرسیم!

وقتی هالیوود مردم ایران را سنگسار می‌کند:

قربانعلی شوهر ثریا قصد دارد که با دختری ۱۴ ساله ازدواج کند اما وضع مالی‌ او چندان رضایت‌بخش نیست که خرج دو خانواده را متحمل شود، بخاطر همین تصمیم می‌گیرد که ثریا را طلاق دهد! در مقابل، ثریا هم که با داشتن ۴ فرزند نگران مخارج زندگی‌اش است با قربانعلی مخالفت می‌کند. قربانعلی برای رها شدن از این مشکل بزرگ چاره‌ای می‌اندیشد: پناه بردن به روحانی روستا و کمک خواستن از او برای تهمت زدن به ثریا و در نهایت محکوم کردن او به سنگسار! تنها بخاطر اینکه از شر همسر اولش راحت شود و اینکه بخواهد آزادانه با دختری دیگر ازدواج کند! همه این داستان تخیلی را زهرا – خاله ثریا – ( با بازی شهره آغداشلو ، هنرپیشه ایرانی) برای یک خبرنگار فرانسوی تعریف می‌کند که اتفاقا آن حوالی ماشینش خراب شده است. زهرا او را می‌بیند و ماجرای سنگسار خواهر‌زاده ‌اش را برای او تعریف می‌کند تا آن خبرنگار آزادی‌خواه و طرفدار حقوق زن به خارج از کشور برود و فریاد مظلومیت زنان ایرانی را به گوش جهانیان و در راس آنها هالیوود برساند! این همه آن چیزی است که هالیوود توسط یک کارگردان ایرانی و با تبلیغات فراوان دوستان اسرائیلی برضد ایران ساخته است. خواهشا یک بار دیگر این داستان مسخره را در ذهن خود تکرار کنید. خیلی دوست دارم ببینم که آیا خانمها و آقایان مخالف سنگسار، خودشان چنین داستان مسخره‌ای را می‌توانند باور کنند؟ آیا در عالم واقع، چنین راه حل مسخره‌ای به ذهن هیچ آدم عاقلی می‌رسد که به ذهن نویسنده این داستان رسیده ؟ آیا برای قربانعلی راه حل دیگری برای خلاص شدن از زن اول بجز تهمت زدن و سنگسار وجود نداشت؟ مثلا قربانعلی نمی‌توانست زنش را خفه کند یا به او مرگ موش بخوراند؟! البته اگر این سوال را از نویسنده و کارگردان محترم این فیلم بپرسیم جواب خواهند داد:«نه» چون اگر ثریا با روسری‌اش خفه می‌شد، آنوقت چه کسی موضوع سنگسار را در بوق و کرنا می‌کرد؟ ای کاش جناب نویسنده و کارگردان لااقل جرات داشتند و رک و پوست کنده فیلمی می‌ساختند که سنگسار یک زن زناکار را روایت می کرد. چرا که در آن صورت این فیلم بیشتر به واقعیت نزدیک می‌شد. خواهشا فورا مرا متهم به طرفداری از سنگسار زنان نکنید. من در این نوشته حرفی از حمایت و طرفداری از سنگسار نزدم، من میگویم حتی اگر سنگسار مخالف حقوق زن و انسان باشد، این فیلم هیچ کمکی به این موضوع نمیکند. چرا که دارد غلو می‌کند…

این اولین باری نیست که ایران در هالیوود سنگسار می‌شود!

وقتی درباره هجوم هالیوود به فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای دیگر دنیا حرف می‌زنیم ، عده‌ای فورا فریاد می‌زنند که «شماها اسیر توهم توطئه هستید و همه چیز حتی هنر و سینما را با چشم سیاست نگاه می‌کنید و همه دنیا را مخالف اسلام و ایران می‌دانید!» فکر می‌کنم که این دوستان یا خودشان را به خواب زده‌اند و یا اینکه واقعا از حقیقت ماجرا ناآگاهند! واقعیت اینست که حمله همه‌جانبه هالیوود به فرهنگ و ارزشهای سایر ملل دنیا چنان آشکار و مشخص است که نمی‌توان چشمها را بر آن بست و انکارش کرد. سلطه اقتصادی و فرهنگی هالیوود با تولیدات سالیانه بی‌شمار، بر حوزه‌های فرهنگی و هنری جهان غیرقابل انکار است. صاحب‌نظران  زیادی در دنیا هستند که معتقدند هالیوود در فراهم کردن مقدمات جهانی شدن و نابودی فرهنگ‌های مقاوم و غیرآمریکایی نقش بزرگی را بر عهده دارد. در دوران جنگ سرد نیز هالیوود با ساخت و تولید آثار ضد کمونیستی تبلیغات فراوانی را علیه کشورهای کمونیستی و شرقی به راه انداخت. البته پس از پایان جنگ سرد کارگردانهای سفارشی‌ساز هالیوود، اسلام و در راس آن ایران را نشانه گرفتند. این گفته به معنای آن نیست که سایر ملل دنیا از تهاجم گسترده هالیوود در امان مانده‌اند. همین چند سال پیش بود که فیلمی به نام «بورات » ساخته شد که در آن، جامعه و مردم قزاقستان به بدترین شکل ممکن مورد  تمسخر و اهانت آمریکایی‌ها قرار گرفتند…

اما درباره ایران ، هالیوود در برخورد با ایران عملا دو شیوه را در پیش گرفت . گاهی اوقات مستقیما اسلام را نشانه می‌گیرد و وانمود می‌کند که تنها با بنیادگرایی  اسلامی و خشونتهای مذهبی مخالف است. مثل فیلم سینمایی «دروغهای واقعی» با بازی آرنولد شوارتزینگر  که درباره همکاری یک فلسطینی و یک ژاپنی است که با حمایت ایران، تشکیلاتی اتمی را هدایت می‌کنند. «به درون شب»، «زندگی و مرگ در لس‌انجلس» و «بازگشت به آینده» از دیگر فیلمهایی هستند که به موضوع ترس از اسلام و مسلمانان به عنوان تروریست اشاره دارد. اما گاهی هم  اهانت به اسلام و ایران را در هم می‌آمیزد و علاوه بر اسلام، خشم و کینه خود را نسبت به فرهنگ ایرانی هم نشان می‌دهد. فیلم «بدون دخترم هرگز» نمونه‌ای از این قبیل فیلمهاست که با حمایت هالیوود و اسرائیل علیه مردم ایران و جامعه ایرانی ساخته شد. فیلمی که حتی منتقدین و صاحب‌نظران آمریکایی هم آنرا بی‌ارزش قلمداد کردند. (لطفا صحنه‌های عبور گله‌های گوسفند از خیابانهای شهر تهران و نحوه غذا خوردن ایرانی‌ها و یا نماز خواندن مردم با کفش و سایر توهینهای موزیانه این فیلم را بیاد بیاورید) البته تهاجم هالیوود به  فرهنگ و جامعه ایرانی به همین چند موردی که اسمشان را بردم محدود نشد. آنها در سالهای گذشته فیلمهای ضد ایرانی و ضداسلامی بیشتری نیز تولید کردند. در فیلم «اسکندر» قرار بود شاهد زندگی اسکندر مقدونی باشیم اما محور آن در نهایت سرزمین«ایران» شد که توسط اسکندر به راحتی فتح می‌شود و تمامی مردم آن به بردگی اسکندر در می‌آیند! فیلم «۳۰۰» نمونه دیگری است که همان موضوعات داستان اسکندر را با شدت بیشتری تکرار می‌کند. فیلمی که نیویورک تایمز در ۱۱ مارس ۲۰۰۷ در توصیف آن نوشت:«۳۰۰ فیلمی است که به اندازه آپوکالیتوی مل گیبسون خشن است اما دو برابر احمقانه‌تر!» واشنگتن پست هم درباره‌اش نوشت:«۳۰۰ فیلمی است برای افرادی با بهره هوشی پایین!» چرا که در این فیلم، حتی به چهره و قیافه ظاهری ایرانی‌ها هم رحم نشد چه رسد به اینکه بخواهند واقعیت و حقیقت را بگویند. آیا هالیوود مدعی نشد که میلیونها ایرانی از ۳۰۰ نفر سرباز غربی شکست خوردند؟! آیا در فیلم «بدون دخترم هرگز» نگفتند که ایرانی‌ها غذایی شبیه  کرم و حشرات می‌خورند؟! آیا نگفتند که ملتی وحشی هستند؟ در اینصورت آیا همچنان باید با دیده اطمینان و اعتماد به بافته‌های هالیوود نگاه کنیم؟ آیا نباید نتیجه گرفت که هالیوود جنگ فرهنگی بزرگی را علیه مردم ایران آغاز کرده است؟ آیا باید منتظر باشیم که هر از گاهی فیلمی ساخته شود و فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی و اسلامی ما را مورد هجمه خود قرار دهد و ما تنها به محکوم کردن و شکایتهای بی‌فایده متوسل شویم؟ و سوال آخر اینکه آیا «سنگسار ثریا . م» فیلمی شبیه همان دروغهای همیشگی هالیوود در خصوص ملت ایران نیست؟

تبلیغ فیلم «سنگسار ثریا . م» را اینجا ببینید

آیا فیلم سنگسار ثریا م در اسرائیل ساخته شده؟

 1. احمدی
  ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ در ۲۱:۲۱ | #1

  دوباه یک فیلم ساختن و خواستن واقعیت ها و جنایات رژیم پست و منحوس اسلامی رو نشون بدن شد فیلم ضد ایرانی !!!! یکی از خصوصیات شما اسلامگرایان وقیح بودن شماست !! فیلم پرسپولیس هم ضد ایرانی بود چون حقایق انقلاب منحوس اسلامی رو نشون داد … دکتر محمودی هم که کلا مظلوم تمام عالم بوده و زن آمریکاییش جاسوس موساد بوده و رژِیم صهیونیستی کتاب بدون دخترم هرگز رو نوشته…. فیلم فانتزی ۳۰۰ هم که کار سیا بود !!!!! فیلم ۳۰۰ ضد ایرانیه چون با تاریخ ما بازی کرده تاریخی که برای شما و امثال شما منحوس تلقی میشه !! تاریخی که از اون هیچ نشان انسانی باقی نمونده و همش شده اسلام و اسلام و حالا هم سنگسار !!! کشوری که روزی مهد تمدن بشریت بود امروز توی خیابوناش مردم رو به دار میکشن و شلاق میزنن … احتملا شما دنبال کشوری میگردی که ماتحت اسلامش رو به ماتحت کوروش هخامنشیش پیوند بدی … ۳۰۰ بده ولی قوانین ضد بشری اسلام خوبه چون ما مسلمان هستیم دیگه هر کی هم نمیخواد میتونه سرش رو بگذاره و بمیره … ایرانی افتخاره ولی فقط برای ایرانی مسلمان … بقیه ایرانی ها داخل آدم نیستند باید بمیرند !!
  وای بمیرم برای این ایران پرستی … ایرانی که ۳۰ ساله در دنیا سری توی سر ها داره و هر روز محبوبیتش در دنیا بیشتر میشه البته برای طرفداری از حماس و حزب الله و فروش اسلحه به طالبان… اصل مطلب اینه که سنگسار کار حیوانیه و اگر در اسلام هست اسلام هم حیوانیه .. تنها راه آگاهی دادن به دنیا نسبت به وضعیت مخوف و ضد بشری قوانین اجرایی اسلام در ایران همین فیلم هاست ….. معلوم نیست وقتی سالی ده ها فیلم انتقادی ضد سیاست ها و فرهنگهای غلط آمریکایی ساخته میشه یا دائم خود آمریکایی ها یا دیگر ملیت ها مثل هندی ها ، آسیایی ها ، مکزیکی ها و … مورد تمسخر واقع میشن ، کسی باد وطن پرستی به روده اش نمیافته !!! چشمت اونها رو میبینه یا نه ؟؟ پس چرا اونها هر روز انقلاب نمیکنند و فلان خودشون رو جر نمیدن که ای وای ناموس فرهنگی ما به باد رفت ؟!!! فکر نمیکنی این آخوندهای کثیف و نجسی که ۳۰ ساله از هیچ جنایتی فروگذاری نکردن بیشتر از هالیوود هویت ضد ایرانی دارند ؟ مگه همین مطهری نبود که میگفت نوروز ما نحسه !!! بابا انصاف هم خوب چیزیه عمو !
  این قوانینی که اسلام عزیز و ناب محمدی تعیین کرده در ۶۶ کشور اسلامی در دور دنیا در طی ۱۴۰۰ سال هیچی تولید نکرده هیـــــــــــــــــــچ عمو جان … نکنه این ۶۶ کشور دنیا هم وهابی هستند یا اینکه اسلام واقعی رو رعایت نمیکنن ؟؟ این اسلامی که مد نظر شما پس چیه و کجا داره اجرا میشه .. حداقل بگو ما هم بدونیم .جرم و جنایت های کشور های اسلامی هر روز بیشتر میشه اما خوب سیستم اطلاعاتی آدم کش و مخوف اونها با بکار گیری هر نوع فیلتر و سانسور و جنایت ، قتل ، تجاوز و … اونو پنهان میکنند و چنان تظاهر میکنه که انگار کشور اسلامی بهشت برینه !!
  کشور غربی مثل آمریکا مشکل خودش رو داره مثل بقیه دنیا ….. جنایت ، تجاوز ، قتل و … ولی شما چنان صحبت میکنی که ایران اسلامی مهد آرامش و امنیت دنیاست و اسلام محمدی برات آرامش آورده و همه اینها دیگه وجود نداره. اگر دختر ۱۵ ساله آمریکایی حامله میشه علتش هم قطاران مسیحی و احمق شما در آمریکای جهانخوار هستند که با نفوذ در دولت آمریکا نمیگذارند آموزش جنسی همگانی بشه ، استفاده از کاندم و قرص ضد بارداری در مدارس ارئه بشه چون باهاش مخالفند !! ( البته ما با وجود صیغه و چند زنی و .. جلوی تجاوزات رو گرفتیم و پایه های خانواده هامون ار بیخ و بن بتنی بتنیه … آره جون خودمون )
  خوشبختانه توی کشور غربی دست آدم کثیف (حتی میخواد بیل کلینتون باشه) خیلی راحت و اونم با وجود آزادی بیان و قانونمندی رو میشه ( این برتری غرب کافر بر شرق پرهیزگاره !!) ولی متاسفانه در کشور های اسلامی شما که حرف معمولی نمیشه زد فکر نمیکنی به این راحتی نمیشه دست خلاف کار رو رو کرد خصوصا وقتی خلافکار از اون رده بالایی ها باشه ؟؟ همین چند وقت پیش بود که رئیس پلیستون رو توی فاحشه خونه گرفتن … نه تو آمریکا .. بلکه در ایران اسلامی … شما که ادعای مسلمان بودنتون دنیا رو کر کرده چه غلطی کردین توی این ۱۴۰۰ ساله ؟؟؟؟؟؟

  بهتره کسی از ایرانی بودن حرف بزنه که از ایرانی بودن چیزی بفهمه نه اینکه خودش طرفدار سیستم آخوندی و ضد ایرانی و جنایتکار اسلامی باشه !!

  [پاسخ]

 2. ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ در ۲۱:۲۶ | #2

  میشه گزینه اسنپ رو تو بلاگتون خاموش کنید! باور کنید این گزینه آدم رو از سر زدن به وبلاگ ها پشیمون می کنه!

  [پاسخ]

 3. ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ در ۲۱:۲۸ | #3

  افسوس به حال کساییکه که فکر می کنن امثال هالیوود یا دولت آمریکا بخوان حقیقت رو نشون بدن یا دلشون برای ملت ایران بسوزه!!!!!!!!!!!
  من از نظام فعلی ایران حمایت نمی کنم اما، خزعبلات هالیوودی هیچوقت نمیتونن آینه تمام نمای حقیقت باشن.

  [پاسخ]

 4. ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ در ۱۰:۵۴ | #4

  با سنگسار موافقم ولی واقعا احمقانه ترنی سناریویی بود که می شد نوشت

  [پاسخ]

 5. ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ در ۱۹:۲۲ | #5

  I think, Iran, should use the same weapon as they do but unfortunately it’s not very possible. I’m talking about making big movies which illustrate what have Americans did in Iran, Afghanistan, Panama and everywhere. Remember that movie about Tabas? I’m talking about something like that. And it should be huge, with enormous budget and good distribution all around the world
  آهستان: thanks alot.

  [پاسخ]

 6. siavash
  ۲۹ شهریور ۱۳۸۷ در ۲۲:۲۹ | #6

  عزیز اسلامی من. تو و امثال تو اصلا وجود اسلامیتون ضد ایران و ایرانی هستش. دیگه چرا دهان باز می کنی از قول ملت در بند ایران عقده گشایی می کنی؟‌ شرم کن عزیز من. برای همان امت اسلام یقه چاک بزن. ایران به تو و امثال تو ریطی ندارد. شما شر خر تان را از سر ایران کم کنید ملت دشمن دیگری ندارند. والسلام.
  آهستان: عزیز ضد اسلامی من! طبق فرمایش شما نود درصد مردم ایران که مسلمان هستند باید از ایران بروند تا شما خوشت بیاید؟ مردمی که ایرانی بودن و مسلمان بودنشان یکی شده و منافاتی با هم ندارد. بیشتر دقت کن

  [پاسخ]

 7. siavash
  ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ در ۰۱:۰۹ | #7

  دروغگویی و وقاحت که حد نداره نه؟ من میگم اسلامی تو جاش راجع به مسلمونها حرف می زنی؟ مگه قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی-چپی شما ها بیشتر مردم ایران مسلمون نبودن؟‌ هیچ از این کثافتکاریها و آدمکشیهای شما امت اسلام و حزب الله خبری بود؟ هالیوود علیه مردم ایران فیلم می ساخت؟‌ جنگ بود؟‌ سنگسار بود‌؟‌ قتل عام اول انقلاب و سال ۶۷ بود؟ لچک کثافت اجباری سر زن های ما به زور کرده می شد؟‌ گشت زنازاده های ثار الله و بسیج و کمیته و پاسدار بود؟‌
  خود امت اسلامی عرب پرست حزب اللهی تون رو با ملت ایران قاطی نکن. این دو بار. عقده گشایی هات رو سر همون دعواهای بین اسلام ناب محمدی خمینیستت و غرب و شرق و شمال و جنوب اینجا واکن. از قول ملت ایران شکر زیادی نخور که به شماها نیومده و دخلی نداره. بیشتر دقت کردی؟‌
  آهستان: متاسفم که بیشتر از این نمی تونی حرف بزنی. نهایت درک و فهمت از قضایا همینه برادر. به نظر تو هالیوود زمان شاه چرا باید علیه ایران فیلم می ساخت؟ یا علیه اسلام فیلم می ساخت؟ چه چیزی عایدش میشد؟ با کدام دشمن می جنگید؟ تقصیر مردم ایران چیه که انقلاب کردند و خودشون راهشون رو انتخاب کردند؟ تو اگه خیلی ناراحتی ، باید از دست خود مردم ایران ناراحت باشی. هنوز خیلی مونده این حقیقت رو بفهمی

  [پاسخ]

 8. ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۸ | #8

  سلام
  من که می گم اصلا در اسلام سنگسار نداریم و حکم سنگسار از چند روایت جعلی در آمده است. برای فقهایی که بر اساس این روایات متناقض با قرآن، حکم سنگسار را به ریش اسلام بسته اند متاسفم. در وبلاگم شروع کرده ام در این مورد مطلب بنویسم.

  [پاسخ]

 9. siavash
  ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ در ۰۸:۵۰ | #9

  مردم اتریش و آلمان هم بک موقعی یک شکری خوردند هیتلر را برای یک بارفقط انتخاب کردند بعد دیگه اختیاری نداشتند. اگه این انتخاب مردم ایران هنوز هم همینه چرا شما دوستان این شورای نگهبانتون را منحل نمی کنید بینید اگر همه گروه ها امکان شرکت داشته باشند مردم چه انتخابی می کنند؟‌ راست می گید چرا رفرادوم آزاد نمی گذارید ببینیم مردم شما ها رو اصلا آدم حساب می کنند یا نه؟ مساله همینه. قبلا دلیلی نبود مردم زندگیشون را می کردند مثل أدم. این شما ها و کثافات فکری که همراهتون آوردین و از اون موقع به زور تفنگ و نیروی ضد شورش و شوراهاس آخوندیتون به این مردم تحمیل کردین هستش که این مسایل شروع شده. پس مساله آیران و فرهنگ و ملت ایران نیست. مساله این اسلام بازیها و حزب الله و خمینی بازیها هستش. پس دهانت را که باز می کنی به حساب همونها غر بزن و شکوه کن. از حساب فرهنگ و ملت ایران خرج نکن.
  تمام.

  [پاسخ]

 10. سمفونی
  ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ در ۱۷:۰۶ | #10

  آفرین به این نویسنده آفرین به این کارگردان و همه ی دست اندر کاران تهیه فیلم
  دلم خنک شد

  [پاسخ]

 11. mahrokh
  ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ در ۱۷:۵۳ | #11

  enghadr hers nakhor chizi nemishe hala to ba sangsar mokhalefi ya inke ina chera film sakhtan? age kheyli narahati boro khodet ye film dar morede sangsar besaz ke balke in harekate gheyre ensani dar harjaye donya ettefagh miyofte bardashte beshe agar ham baladi boro beheshoon tooye filmname nevisi pishnahad bede ke filmnameye behtari benevisan
  dar zemn hala in dastan aslan maskhare mage kare khode maha maskhare nist mage sangsar dar inja nist mage gooshe kenare in donya ettefagh nemiyofte baba chi shod hesse nasiyonalistit inja dagh karde zade biroon
  fekr konam to joz rajaz khoondano khozabal baftan chizi balad nisti
  oona sanateshoon ro pish mibaran amma to hich vaght donbale rahe hal nisti

  halivood mostaghiman mokhe toro neshane gerefte
  halivood balade chikar kone
  halivood ghazaye fekri va roohiye toro misaze va fako famileto mishinan filmhaye oonja ro mibinan va lezzat ham mibaran
  halivood salane 15 barabare daramade iran daramad dare
  haliwood aslan kari be mano to nadare oon kare khodesho mikone hala age kasi hast ke mitoone dar moghabele sanate eghtesadiye cinamashoon gharar begire narahat nemishan va khosh,hal mishan yeki bekhad bahashoon reghabat bokone
  oona 50 sal jelotar az to daran fekr mikonan
  haliwood ham khoob sakhte ham bad sakhte ham filme motevasset va didi hamin tv khodemoon besiyari az filmhaei ke dar haliwood sakhtaro neshoon dade
  baba bikhiyal boro raveshe reghabato yad begir pesaram
  hanooz moonde ke tafavote cinamaye eghtesadi ro ba cinamaye hokomatiro befahmi

  [پاسخ]

 12. memco
  ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ در ۱۹:۳۸ | #12

  باتو مخالفم ..چون داری یک جانبه قظاوت میکنی….طرز فکرمحدودی داری…فقط تقلید از اعتقاداتی میکنی که حس میکنی درسته………

  [پاسخ]

 13. ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ در ۲۳:۱۱ | #13

  به رسمیت شناختن حکم سنگسار در سال ۱۳۶۱ بیش از هر فیلم یا تبلیغ خارجی‌ ایران را دشنام ساخته است. هیچ کس از انتقاد و افشای نقصهایش خشش نمی‌‌آید، ولی‌ باید با خدمان صادقانه حرف بزنیم. آیا املکرد همین مرداد اخیر مجلس علیه سنگسار یا بیانیه‌های شاهرودی هیچ ربطی‌ به تبلیغ و اعتراض خارجیها نداشته است؟ واقعا فکر می‌‌کنیم که بی‌ آن که کسی‌ حرفی‌ بزند رهبران ما هر گز خدشان این حکمها را لغو می‌‌کردند؟ اگر ما ایرانیان خدمان صدایمان در نیاد خوب معلوم است که دیگران سکوت نمی‌‌کنند. و اگر وظایف خدمان را بگذاریم به عهدهٔ دیگران، باز معلوم است که کار آن جوری که ما می‌‌خواهیم انجام نخواهد شد.

  ایران سنگسار را حذف خواهد کرد: http://afp.google.com/article/ALeqM5iZ7aTbPW-vzYtgdxmx1O5Iok-CMQ

  [پاسخ]

 14. امیر
  ۳۰ شهریور ۱۳۸۷ در ۲۳:۳۷ | #14

  آهستان: … این فیلم نمی تواند ایران و فرهنگ ما را دچار خدشه کند، اما دیدگاه مردمان را نسبت به ما چه؟
  جواب:
  نه که افکار عمومی دنیا خیلی برای سران جمهوری اسلامی مهمه!!؟ مرد حسابی مگه تو ایران سنگسار نداریم؟ این همه فیلم سنگسار ایرانی ها تو اینترنت هست. خارجی یکی از اینها رو ببینه برای خودش و افکار عمومی چهار نسل بعدش همه بسه. حالا تو گیر دادی به پلات این فیلم که خیلی ابکی نوشته شده وگرنه تو ایران به این راحتی هم سنگسار نمیکنیم!!!! اخه این هم شد حرف.

  آهستان: …به نظر ما اسلام همان احکام ۱۴۰۰ سال قبل نیست و قابلیت انطباق با مسائل روز را هم دارد
  جواب
  تو تکلیف احکام و حد و شرع ۱۴۰۰ پیش رو مشخص کن انطباقش پیشکشت.

  [پاسخ]

 15. امیرحسین
  ۳۱ شهریور ۱۳۸۷ در ۰۰:۱۹ | #15

  اگر کسی عملی رو انجام بده که واقعا و شرعا مستحق سنگسار باشه باید سنگسار بشه.
  حالا شما می گین غیر انسانیه؟ می گین ضد حقوق بشره؟ به نظر من اون عمل زشت که باعث شده فرد به سنگسار محکوم بشه، صد مرتبه غیر انسانی تر و زشت تر از سنگساره.
  عزیزان ما بنده خدا هستیم نه بنده حقوق بشر و دموکراسی… باید ببینیم خدا چی میگه. حکم خدا هم در اسلام واضح و روشنه.

  [پاسخ]

 16. M.B
  ۱ مهر ۱۳۸۷ در ۱۶:۴۵ | #16

  Dear Amir Hossain
  You may keep this kind of Lord Justification for yourself my friend…. who we are to declare that Lord gives us the permission to through ston toward another person no matter what is the reason… If we want to punish and penalize there are so many other ways to do so pal, you don’t need to put the person in public and through a stone towards her or even him!!!!! I hate this sort of Islamic philosophy which we created for God and not even Lord approves it by himself, Get it?!!!!!!

  [پاسخ]

  ........... پاسخ در تاريخ خرداد ۴ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۴ ق.ظ:

  با سلام شما بعد از اینکه فارسی یاد گرفتید بیایید اینجا نظر بگذارید!!!!
  کاملا از گفته هایتان مشخص است که هیچ در مورد اسلام و دین کامل خدا نمیدانید!!!!

  [پاسخ]

 17. ali
  ۳ مهر ۱۳۸۷ در ۱۲:۰۱ | #17

  متاسفانه اکثر دیدگاه هادارا ی نگاهی مرعوبانه داست وعمل آنهارامثل یک برده و کودکی است درمقابل یک بزرگسال بدون هیچ تامل درفرهنگ ودین خود وافسانه سرای درباره گذشته بدون دقت تاریخی

  [پاسخ]

 18. ali
  ۳ مهر ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۵ | #18

  تازمانی که فقط دم ازفرهنگ دو هزار ساله بزنیم نه پایبند به ان باشیم چیزی ازان درنمی اید سوال با توجه به منابع گذشته برخورد برخورد انها با مسائل چگونه بود
  نکته :منابع صحیح نه افسانه سرای های بعضی اقایون

  [پاسخ]

 19. ۷ مهر ۱۳۸۷ در ۱۲:۴۶ | #19

  عجب///////////

  [پاسخ]

 20. ghazl
  ۸ مهر ۱۳۸۷ در ۱۴:۳۰ | #20

  زن بیچاره !تا کی …اخه تا کی ….یکی بگه کی این تحجر تموم می شه….کی به داد زن ایرانی میرسه…اشغالها سرمایه مملکت و تاراج کردن …اما به زن که میرسه باید سنگسار بشه!تف به شما! تف به دینتان!تف به اسلام

  [پاسخ]

  ........... پاسخ در تاريخ خرداد ۴ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ق.ظ:

  شما دقیقا مصداق دوری از احساسات و برخورداری از منطق و هوشیاری در مقابل مکاری های زیرکانه ی هالیوودی هاهستید !!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 21. Farhad
  ۱۱ آبان ۱۳۸۷ در ۰۳:۳۶ | #21

  Man nemidoonam ke chera in aghay AHESSTAN enghadr essrar
  daran ke dastane in film dorooghe ! vali ghanoonet ke doroogh nist in ghaoone J.eslamie shomast yani na in ke J.E ino sakhte in ghanoone eslame ke dar yahoodiatam hast…va taze AHESSTAN che to agar yek mosalmane vaghei hasti ke sangsare yk zan ke khejalat nadare bayad eftekharam bokoni…yani chi mikhay begi nemikonan sangssar? ke khob mosalmoon nistin…to vaghti yk mosalmane vaghei hasti ke ke agar khahar ya hamssaret sezavare sang ssar bashe to bayad avalin kasi bashi ke sango bezani…ya agar yk adame 40 sale amad khastegari khahar ya dokhtare 9 salat to be onvane k mosalmane vaghei bayad avalin kasi bashi ke daste bacharo beari tu daste marde 40 sale…

  Asslan ye adame gharne 21om ke dige chon pedaresh mossalman boode ke nabayad ghabool kone mosalmane…emrooz shoma mikhahin 1 joft joorab bekharin 2 rooz fekr mikoni hala man biam chon pedaram mosalman boode mosalman sham…shayad pedare shoma khili eteghadate digei ham dashte pas shoma ham bayad dashte bashi???

  [پاسخ]

 22. سارا
  ۲۴ آذر ۱۳۸۷ در ۰۱:۴۸ | #22

  اسلام یعنی همین
  حکومت دینی هم یعنی همین
  اگر هم دوست نداریم راحع به ما این جوری فیلم بسازند باید دین اسلام از کشور داری جدا بشه و قوانین ما هم مثل همه جاهایی که قوانین معقول دارند بشه
  ما از اینکه کسی راجع به کاری که ما می کنیم فیلم می سازه ناراحتیم ولی از این ناراحت نیستیم که این کارها شده همه زندگی مون
  یه کم فکر کنید
  می فهمید دینا دسته کیه
  و این سالها با خودمون چه کردیم

  [پاسخ]

 23. NIKI
  ۲۴ آذر ۱۳۸۷ در ۲۳:۰۸ | #23

  صدور و اجرای حکم سنگسار فقط ناشی از یک تفکر کثف و ضد انسانی است که از یک مغز معیوب تراوش میکند.

  [پاسخ]

 24. NIKI
  ۲۴ آذر ۱۳۸۷ در ۲۳:۲۰ | #24

  آقای امیر حسین!! … افرادی با طرز تفکر تو باعث کریه جلوه داده شدن اسلام تو دنیا میشن . مطمئن باش خدا با اون همه مهربونیش هیچ وقت این حکم وحشیانه رو صادر نکرده …. این حکمو آدمایی مثل تو ساختن و اجرا میکنن!

  [پاسخ]

  ........... پاسخ در تاريخ خرداد ۴ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ق.ظ:

  نیکی عزیز صد البته که اسلام مهربانترین دین برای پیروانش و حتی غیر پیروانش است!!!ولی در برخورد با خیلی کارهای رذیلانه و حیوانی و پست هم حکم قاطعی داده!

  [پاسخ]

 25. freedom
  ۱۹ اسفند ۱۳۸۷ در ۱۸:۵۷ | #25

  من از این همه تناقض خسته شدم دیگه نمی دونم چی درسته چی غلط کی راست میگه کی دروغ………………………فقط میدونم تنفس برام سخت شده.
  یه روز به این وریا گیر میدیم فرداش به اون وریا…………………………………
  خدای آمون یا خدای آتون چچچچچچچچچچچه فرقی میکنه همشون دنبال پر کردن معابده خودشونن کسی به محله ی ماهی فروشا نمیاد…………حالا هی بزنیم تو سر هم یه اسپارتاکوس پیدا شد منو خبر کند.شاید خودم دست به کار شدم.

  [پاسخ]

 26. ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ در ۱۸:۱۱ | #26

  دوستان وعزیزان از شما خواهش دارم اینگونه و نا اگاهانه به قوانین اسلام
  عزیز حمله نکنید .ایا دستورات وشرایط اسلام برای زن زناکار را میدانیدو اینگونه
  حمله به دینی میکنید که پیامبرش فرمود ایا دین چیزی جز محبت است .ایا میدانیداسلام فرموده زمانی میتوانید حکم به سنگسار بدهید که چهار نفر عاقل وبالغ صحنه زنا رادیده وشهادت دهند واگر یکی به شکل متفاوتی تعریف کرد دیگر حکم سنگسار لغو میشود همه اینها نشان میدهد که دین اسلام راضی به سنگسار هیچ زنی نیست چون هیچ وقت چهار شاهد عاقل وبالغ وعادل ودر عین حال بیکار پیدا نمیشود که همزمان چنین صحنه ای را ببینندو فقط این دستور اسلام برای نشان دادن قبح وزشتی بسیار زیاد این عمل داردوهمه دوستان عزیز مخالف دستورات اسلام هم قبول دارند که خیانت در تمام فرهنگها واقوام کار پلیدی است. سینمای هالیود نه فقط به اسلام بلکه به تمام ادیان وفرهنگها به شکل بی ادبانه حمله میکند

  [پاسخ]

 27. meysam
  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ در ۱۶:۵۸ | #27

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  [پاسخ]

 28. ضد سنگسار
  ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۹ | #28

  خیانت؟
  lol
  چه خیانتی
  زن بیزار از شوهرش نمیتونه طلاق بگیره
  زن عاشق مردی شده حالا چون با عشقش سکس میکنه خائنه؟
  و باید سنگسار شه؟

  واقعا چی میشه گفت به این اعتقاد کثیف

  ایرانی خارجی نداره همه انسانن و با هم برابر این عمل زشته مثل کشتار مردم فلسطین مثل کشتار مردم ویتنام مثل دستور ادامه ی جنگ خمینی برابر عراق این عمل کثیفه
  اگر مادرم عاشق مردی باشه و از پدرم متنفر اول باید از پدرم جدا شه بعد با اون مرد دوستی کنه ولی اگر این کارو نکرد و از پدرم جدا نشد (چون نمیتونه قانون کثیف اجازه بهش نمیده) باید با سنگ بزنم بکشمش؟
  واقعا اینقدر کوته فکرید؟ اینقدر …

  اسم امثال منو میزارید بی غیرت؟
  به خودتون میگید با غیرت؟

  متن مینویسید که چرا در مورد این عمل فیلم ساختن
  بله دارند سواستفاده میکنن
  ولی چون دارند سواستفاده میکنن باید نادیده بگیریم این عمل رو؟

  مگه تی وی ایران ۲۴ ساعته از عمل زشته شکنجه گران آمریکا فیلم نمیسازه؟
  درحالیکه خودشون ۲۴ ساعته دانشجویان سیاسی رو تو اوین شکنجه میکنه

  مگه ایران سریال ضدآمریکایی کم ساخته؟
  مگه ایران شعار مرگ بر آمریکا رو کم تو سینماها و شبکه هاش پخش کرده؟

  واقعا آدم متاسف میشه که بین جنگ میون اعمال کثیف امپریالیسم با اعمال کثیف نوکر خودش طرفداری از یکی رو میکنید و ادعای روشن فکری هم دارید

  [پاسخ]

  ........... پاسخ در تاريخ خرداد ۴ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ق.ظ:

  خب از آدمی که طرفدار سکسه انتظار نظری غیر از این رو داشتن عاقلانه نیست!!

  [پاسخ]

 29. رضا
  ۷ تیر ۱۳۸۸ در ۱۴:۲۷ | #29

  من به هالیوود حق می دم چون هرکسی می خواد فرهنگ خودشو به رخ جوامع دیگه بکشه (چه با تمجید از خود چه با تخریب دیگران)مشکل از ما ایرانی هاست که راهشو بلد نیستیم.
  یک سوال ازت دارم:
  به نظرت اگر ما سرمایه های کلانی رو که صرف خرید و دوبله سریال های کره ای و تبلیغ فرهنگ مصر (با ساخت سریال یوزارسیف)کردیم رو صرف ساخت فیلمی می کردیم که فرهنگ خودمونو به رخ جهانیان بکشه(مثل زندگی کورش و زرتشت و …)آیا فیلم ۳۰۰ باز هم مخاطب پیدا می کرد؟
  ما سالهاست که بخش مهمی از سرمایه ملی مون صرف ساخت موشک و … می شه تا اسرائیل تهدید بشه اگه به جای اینا ۵ تا فیلم می ساختیم موفق تر نبودیم؟
  به نظرت وقتی که آیت الله مطهری پدران ایرانیان را اتش پرست می خواند آیا از هالیوود انتظار دیگری داری؟
  قبول کن که ما راهشو بلد نیستیم
  من نمی خوام بگم که کار هالیوود خوبه ولی اونا هم حق دارن و این ما هستیم که باید کاری کنیم که کار های اونا بی اثر بشه بشه

  در مورد سنگسار هم فعلا نظری ندارم چون هنوز قوانین اسلام رو کامل مطالعه نکردم

  [پاسخ]

 30. vahid
  ۷ دی ۱۳۸۸ در ۰۰:۰۳ | #30

  با عرض سلام
  ببین اگر درباره فیلم بخواهیم صحبت کنیم ، فیلم در خیلی از جاها بسیار غلو کرده و فضا رو به نفع خودش نه واقعیت ) تغییر داده ولی کلیت داستان چیز غیر قابل باوری نیست یعنی بهتون می گم من چنین طرز برخورد بین زن و مرد دیدم که اصلا زن آدم حساب نمی کنند، ولی خیلی نکته در این فیلم است که میشه درباره اون بحث کرد ، البته فیلم یک سوتی داره که اونم اینه که چطور یک آدم روستایی که بیشترین کارش اینه که به عنوان قابله باشه زبان انگلیسی مثل آب خوردن صحبت می کنه ( خاله ثریا )
  بعد در مورد سنگ سار ، باید اینو بدونید که حکم متناسب با گناه باید باشه ، حالا چون این فیلم یک آدم بیگناه نشون داده که سنگسار می شود نباید گفت که سنگسار یک نوع مهجوریت است ، شما فرض کن یک آدم کثیف این کارو کرده باشه و یک نهاد خوبی مانند خانواده رو به گند کشیده باشه و به هر چه اعتماد و عشق و پاکی و هزار تا چیز دیگر که میشه گفت تف کرده باشه ، آیا حق این فرد نیست ( چه زن چه مرد ) ، آیا نباید اون سنگ گرفت و زد به اون فرد و گفت تو کثیف ترین فرد روی زمین هستی و دیگران بخاطر فرهنگی که اون فرد زناکار داره راه می اندازه نباید شاهد باشند و مشارکت کنند، البته بخشش و سپردن این گناه به خدا حرف اول می زنه ولی آیا ما در مورد فرهنگ سنگ سار فکری کردیم داریم این حرف می زنیم که این بده؟ درسته که فکر می کنیم مخالف حقوق بشره ، ولی حقوق بشر که عقل می گه اینه که حکم متناسب با گناه ، فساد و وسعت فساد باید باشه
  ولی در مورد فیلم بگم که فیلم در کل خیلی قشنگه

  [پاسخ]

 31. ایرانی
  ۲۳ دی ۱۳۸۸ در ۰۹:۲۵ | #31

  من عاشق شهره آغداشلو و فیلم هاش هستم……….
  و تمام موضوع این فیلم جز حقیقت نیست

  [پاسخ]

 32. اسما
  ۵ بهمن ۱۳۸۸ در ۰۹:۲۶ | #32

  سلام. نکته بامزه تر از این فیلم و اینکه شاید غربی ها آن را باور کنند و از این حرف ها، این است که بنده با چشم خودم جمعیت انبوهی را دیدم که این فیلم را دیدند و به حال ثریا افسوس خوردند و با اطمینان کامل رویدادن این اتفاق را در ایران تأیید کردند و بعد هم از تجربیاتی که نمی دانم آیا به سن آنها قد می داد یا نه، سخن گفتند و زمان ابتدای انقلاب را محکوم کردند و اصلا همه چیز را تقصیر انقلاب انداختند و بسیار از واقعی بودن این فیلم به خاطر نوشته های پایانی اش، افسوس خوردند. تعجب نکنید، این افراد ایرانی بودند، نماز می خوانند، روزه می گیرند و نون و نمک همین مملکت را خوردند و می خورند ولی افکارشان نمی دانم برای کجاست. به نظر من تا زمانی که این افکار در ایران خریدار دارد، نتیجه اش هزاران فیلم اینگونه خواهد بود……

  [پاسخ]

 33. رها
  ۲۲ بهمن ۱۳۸۸ در ۰۲:۳۸ | #33

  درود بر ایرانیان ازادی خواه … الان که داشتم نظرات دوستان را می خواندم با خودم فکر کردم که در هیچکدام از قوانین حقوق بشر این قانون که باید شهروند درجه یک و دو(نه از نظر اقتصادی نه از نظر عقلی بلکه از نظر شعوری و احساسی) را جدا سازی کنیم و روی ادم ها ارزش گذلری کنیم وجود ندارد اخر چطور می شود که بعضی از ادم ها !!با سنگسار یک زن هر چند هم بد کار موافقت می کنند اسلام دین زیباییست بچه ها اشتباه نکنید این حکومتی که ما شاهدش هستیم اسلام نیست بلکه اسلام ستیزی است … وهالیوود امروز ما را میبیند و از دیروز ما فیلم می سازد ولی چند ماهی است که نظر هالیوود هم نسبت به مردم ازادی خواه ایران برگشته ازادی به زودی نصیبمان میشود……

  [پاسخ]

 34. فرشاد
  ۲۷ فروردین ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۰ | #34

  نوشتتو خوندم,واقعا قلم احمقانه ای داری
  شرمنده چیز دیگه ای به ذهنم نرسید
  خلایق هر چه لایق برادر!

  [پاسخ]

  ........... پاسخ در تاريخ خرداد ۴ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۸ ق.ظ:

  در عوض قلم شما جز زیبایی و عفت کلام نیست برادر!!!

  [پاسخ]

 35. mashrajab
  ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ در ۲۱:۱۷ | #35

  سنگسار فقط برای آدم نماهایی مثل آهستان باید اجرا بشه کثافت

  [پاسخ]

  ........... پاسخ در تاريخ خرداد ۴ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ ق.ظ:

  آقای حسینی این همه انسان های فرهیخته با منطق محض و عفت کلام و زیبایی و بلاغت سعی در جذب شما به سمت افکار خود را دارند !!!!چرا مقاومت میکنید برادر؟ :D
  یا علی

  [پاسخ]

 36. ندا ی قربانی
  ۶ آذر ۱۳۹۰ در ۱۷:۳۹ | #36

  سلام بر تمامی عاشقانی که معشوق خود را در راه ازادی از دست دادند و چه بی صدا در خود شکستند. سنگسار یک جنایت است که هنوز در این حکومت اسلامی باعث مرگ تمامی بی گناهان میشود انسان پاک و بی گناهی مثل ثریای من کسی که جان در سینه دارم عاشقش میمانم . من ندا به این روز سوگند میخورم حق انها را پس بگیرم. ایول دارن کارگردان و بازیگران فیلم سنگسار ثریا . حق گرفتنیست نه دادنی.

  [پاسخ]

 37. ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۱:۵۱ | #37

  من واقعا متاسفم چرا اینقد طرز فکر ما ایرانی ها مثل عصر جاهلیت عرب هاست .به نظر من حتی کثیف ترین ادمهای روی زمین هم نباید سنگساربشن. هرادمی مختاره هرجور که دلش میخواد رفتار کنه وهیچ کس حق نداره نظربده ویااینکه بهش بگه چی غلطه چی درسته

  [پاسخ]

 38. حجت الله
  ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ در ۰۹:۰۴ | #38

  چقدر احمقید…
  سنگساری که توی احکام اسلام نوشته شده اصلا این شکلی نیست…
  در ضمن وقتی سنگسار میکنند که فحشای اون زن علنی باشه و بدون واهمه و بدون مخفی کاری زنا بکنه…
  یک مشت آدم سرشار از عقده اید… همون حمایت از آمریکا و یهود حق شماست… لیاقتی بیشتر از این ندارید

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۸:۰۴ ب.ظ:

  خوب مگه ما گفتیم سنگسار چیه؟ دارم میگم این فیلم دروغه همین

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 600
 1. ۳ مهر ۱۳۸۷ در ۰۹:۴۷ | #1
 2. ۱۸ مهر ۱۳۸۷ در ۲۱:۲۰ | #2

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: