خانه > انقلاب اسلامي, دفاع مقدس, فرهنگ و هنر > شهيد وطن، افتخار ميهن (سرود)

شهيد وطن، افتخار ميهن (سرود)

حتما اين را قبول داريد كه يكي از راه‌هايي كه خيلي خوب مي‌تواند حس و حال سال‌هاي دفاع مقدس را به ما و به نسل جديد منتقل كند، اشعار و سرودهاي حماسي آن سال‌ها است. سرودهاي زيبا و خاطره‌انگيزي كه از آن سال‌ها باقيمانده و هر كدام براي نسل ما، يادآور روزها و شب‌هايي است كه به سادگي فراموش نمي‌شود.

چند روز پيش، صداوسيما باز هم تكاني به خودش داد و يكي ديگر از آن سرودهاي زيباي دفاع مقدس را از آرشيوش بيرون آورد و بعد از سال‌ها آنرا پخش كرد. سرود «شهيد وطن»:

شهيد وطن، افتخار ميهن // گل پرپر لاله زار ميهن

خون پاك تو در رگ‌هاي ما   // برق مهر تو، در سيماي ما

تو به باغ ايمان، ثمر جاويدي // تو به بحر ايثار، گهر توحيدي

تو فرمان قضا بردي، گذشتي از جان // تو پيمان با خدا بستي وفا كردي به آن

تو در دشت فنا، مك بقا را ديدي // شهيد حق نمي‌ميرد، بود جاويدان

********

شهيد وطن، افتخار ميهن //  گل پرپر لاله زار ميهن

از جانبازيت، ايران زنده شد // خود گشتي فدا، حق پاينده شد

تو ز سر بگذشتي، به ره آزادي // تو به پاي اسلام، سر و تن را دادي

*******

شهيد وطن، افتخار ميهن   // گل پرپر لاله زار ميهن

خون پاك تو در رگ‌هاي ما   // برق مهر تو، در سيماي ما

به ولاي رهبر، همه هم‌ سوگنديم // به نظام اسلام، همه هم پيونديم

چه خوش باشد فدا گشتن به راه ايمان // برون رفتن ز دام تن، به ملك جاودان

خطر كردن ، وطن كردن به كوي جانان // سپردن جان، به نام دين، به حكم قرآن

********

شنيدن اين سرود بعد از سال‌ها، حقيقتا جالب بود و برايم حس و حال عجيبي داشت. شعر اين سرود را استاد حميد سبزواري سروده كه هم حماسي است و هم همراه با احساس. مهرداد كاظمي هم آن را خوانده كه آن سال‌ها، خواننده‌ي فعالي بود. اين سرود زيبا و خاطره انگيز را مي‌توانيد از لينك‌هاي زير دانلود كنيد. (البته متاسفانه موقع ضبط اين سرود، يك بيت آن جا مانده است!)

لينك دانلود با كيفيت بالا حدودا 4 مگا بايت

لينك  كيفيت پايين تر حدودا 1/5 مگابايت

لينك هاي مرتبط:

سرودهايي از بچه هاي آباده

گنجشك ناز و زيبا (خيلي دنبال اين سرود گشتم ولي فعلا پيدايش نكردم)

 1. حاج احمد
  28 می 2010 در 18:47 | #1

  ممنون آقای حسینی عزیز.
  با اینکه یه کم ازتون دلخورم ولی بابت این مطلب و عکسها ازتون ممنونم چون این حس و حال برام خیلی ارزش داره.

  درود خدا بر شهیدان راه حق.
  درود خدا بر این دلاور مردان.

  [پاسخ]

  رزمنده سایبری پاسخ در تاريخ آگوست 14th, 2012 3:22 ب.ظ:

  دانلود گنجشک و ناز و زیبا

  http://storage.soundsofmychildhood.com/sounds/2886/mp3/out.mp3?1328287788

  [پاسخ]

 2. باران
  28 می 2010 در 19:06 | #2

  آهستان جان
  باور کنید نمی دونم به خاطر متن سرود گنجشک ناز و زیبا چه طور باید ازتون تشکر کنم ،هنوز صدای آواز و اهنگ این سرود زیبا تو گوشمه،با اینکه اون موقع خیلی کم سن بودم ولی از معدود خاطره های دوران کودکیمه که برام اینقدر واضح و روشنه ،سرودی که با شنیدن اون احساس همدردی عجیبی با اون فرزند شهید به من دست میدادو من به جای اون اشک می ریختم،همیشه به اون فرزند شهیدی که به خاطر شاد نکردن دشمن حتی گریه نمیکرد ولوبه بهانه بابای عزیزش، افتخار میکنم .

  [پاسخ]

 3. 28 می 2010 در 20:22 | #3

  آن شعر که در وصف شهیدان گفتی
  از گنج نهان گفته و خوش دُر سُفتی
  درد دل شاهدان و گمنامان بود
  از غربت و داغ آن عزیزان گفتی

  [پاسخ]

 4. ایرانشهر
  28 می 2010 در 21:12 | #4

  یاد کردن از شهدا جنگ و جان فشانی ها ی دوران طلایی ابتدای انقلاب بسیار خوب است ولی نکته ظریف که به حاشیه رانده شده این هست که آیا اگر شرایطه مشابهی برای وطنمان اتفاق بیفتد آیا دوباره شاهد تکرارآن حماسه ها خواهیم بود؟
  آیا این جان فشانی ها فراورده آزادی اوایل انقلاب نبود؟ آیا حاصل در کنار هم قرار گرفتن عناصر مختلف یک ملت برای آرمان دفاع از تمامیت ارضی کشور نبود؟
  آیا مردمی که تحقیر شده اند،سرکوب شده اند،خفه شده اند توانایی دفاع از خاکشان را دارند؟افغانستان و عراق نمونه های خوبی هستند……..
  آیا بسیجی دهه اول انقلاب هم به صرف “بسیجی” بودنش از سهمیه دانشگاه و کارت تخفیف اماکن عمومی و موتور سیکلت و ممیزی ادارات تا…….. بهره مند میشد؟
  سپاه دهه اول انقلاب هزاران پاسدار،برابر و برادر، بدون ستاره بر دوششان که به راستی هر کدامشان ستاره های آسمان این کشور بودند قشنگ تر بود یا سپاهی که هر روز خبر شرکت آن در مناقصه های نفت و گاز را میشنویم،بر خلاف توصیه صریح بنیان گذار انقلاب وارد سیاست هم شده و با کمی بد بینی میشود نام آن را یک حزب تمام عیار سیاسیگذاشت……….

  [پاسخ]

  راحیل پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 2:46 ب.ظ:

  با سلام به همه
  جناب ایرانشهر
  یاد کردن از شهدا جنگ و جان فشانی ها ی دوران طلایی ابتدای انقلاب بسیار خوب است ولی نکته ظریف که به حاشیه رانده شده این هست که آیا اگر شرایطه مشابهی برای وطنمان اتفاق بیفتد آیا دوباره شاهد تکرارآن حماسه ها خواهیم بود؟
  من نمی دونم تو دیگه چرا نوستر اداموس شدی و پیشگویی می کنی همون یلدا کافیه (شوخی بود به دل نگیری )
  مردم ایران همیشه ثابت کرده اند که استوار و با نشاط ومحکم ایستاده اند نکنه 9 دی یا 22 بهمن رو یادت رفته
  به نظر من مردم ایران غیر قابله پیش بینی ترین مردم جهانند هیچ کس نمی تونه فکرشون رو بخونه
  واقعا در انتخابات هاشمی ودکتر من به شخصه شک داشتم دکتر رای بیاره ولی دیدی که اورد
  در ضمن ببخشیدا تو واقعا مردم کشورت رو با افغانستان وعراق مقایسه می کنی ؟
  اونا دشمن وسط خونشونه ولی ما با همین شهدایمان یک وجب از خاک کشورمون رو هم به دشمن ندادیم واقعا ما با اونها یکی هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  دستت درد نکنه

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ می 20th, 2011 12:15 ق.ظ:

  جناب ایرانشهر _ اونچیزی که مایه دفاع جانانه و غیرتمندانه رزمندگان وشهدای والا مقام آن دوران بود عشق به خدا و اسلام بود اسلامی که با ندای یا حسین و یا زهرا به قلب انسانهای پاک وارد می شد – اونها ندای اسلام حقیقی رو شنیدند وخوب نگاه کردن وپرچم رو دست پیرمردی شجاع و زاهد دیدند وچون انسانهایی صالح بودند فهمیدند که تکلیف چیست _ البته به میهنشون هم عشق می ورزیدند ولی نه وطن پرست بودند نه فاشیست و نه ناسونالیست. گواهی این حرف رو شهدای ایرانی بسنی ، لبنان ، و جنگ قره باغ دادند- هنوز گروهان شهید متوسلیان رو از یاد نبردیم، هنوز نام شهید رسول حیدری برخیابان های بسنی هست.
  آزادی حقیقی واقعا نیاز بشر برای ادامه زندگیه ولی اونها سینه چاک اون آزادی که مدنظر شماست نبودن چون در رژیم پهلوی سرتاپای جامعشون لجن مال این آزادی بود وبرای اینکه شرافتشون رو نگیره خودشون نابودش کردن _ وبدون این جوان مردان در زمان ما اگه بیشتر نباشن کمتر نیستن.
  از ضعف نگرش شما همین بس که مردم کشورت رو با عراق و افقانستان مقایسه میکنی ودیگه جای توضیحی نمیمونه_ و نکته دیگه اینکه سپاه پاسداران یقینا بی نقص نبوده ونیست ولی قطعا در مسیر انقلاب و اسلام سرسختانه پیش میره چه عیبی دراین هست که در چند مناقصه شرکت کنه اگه من یک سازمان دفاعی رو مدافع حریم کشورم بدونم از نیرومند شدن اون احساس غرور میکنم.

  [پاسخ]

 5. mehdi
  28 می 2010 در 22:44 | #5

  با سلام به دوستان وبا سلام به کاظم که از بعد روزها باز شاهدگردوخاکش تو صفحات سایت خوب اهستانیم ؟ چطوری داش کاظم . دوریست ازت بیخبریم . خسته باشی وهمیچنین سایر دوستان .

  [پاسخ]

  تشنه حقیقت پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 12:51 ق.ظ:

  مهدی جون سلام
  مدتی بود نبودی، جات حسابی خالی بود!

  [پاسخ]

 6. ya zeinab
  28 می 2010 در 23:19 | #6

  سلام ممنون بابت لینکهای زیبا! یاعلی

  [پاسخ]

 7. ya zeinab
  28 می 2010 در 23:38 | #7

  دوستان یک سری بزنید به http://ashianeyeparasto.persianblog.ir/post/405/ خالی از لطف نیست!

  [پاسخ]

 8. الهام
  29 می 2010 در 08:38 | #8

  سلام

  سرم شلوغه نميتونم بخونم ونظر بدم

  اين تنها جهت اعلام موجوديتم بود

  [پاسخ]

 9. سجاد
  29 می 2010 در 09:00 | #9

  سلام برادر حسيني!
  بدون مقدمه بايد بگويم كه خوشبختم به شما اعلام كنم كه آرزويتان در خصوص سرود گنجشك ناز و زيبا ان شاالله در حال برآورده شدن است! بنده آرشيو تقريبا كم نظيري از سرودهاي انقلابي دهه اول انقلاب در اختيار دارم كه بسيار خاطره انگيز بوده و برخي موارد آن حتي در خود صدا و سيما هم شايد موجود نباشد يا به زحمت پيدا شود!! سرود زيباي گنجشك ناز و زيبا هم كه اولين بار گويا در سال 66 و در برنامه‌هاي ويژه دهه فجر از برنامه كودك پخش مي شد هم جزو آن است و دهها مورد ديگر از سرودهاي انقلابي كه در اين مدت جمع‌آوري كرده و البته از اينكه چرا جايي نيست كه براي استفاده از اين آرشيو اقدام كند، تأسف ميخوردم. فقط يك مطلب و آن اينكه اكنون من در مسافرت به سر برده و امكان ملاقات و اهداي اين مجموعه را ندارم.
  ان شاالله به شرط حيات در اولين فرصت با شما تماس و براي ملاقات حضوري هماهنگي مي‌كنم تا خدمت برسم.
  يا علي
  التماس دعا

  [پاسخ]

 10. سید مهدی
  29 می 2010 در 09:02 | #10

  نمیخواهم خدای ناکرده مقام شهیدان را نادیده بگیرم، اما دین اسلام فقط جنگیدن و شهید شدن نیست. وبلاگ شما بیشتر از آنکه رنگ دین داشته باشد، رنگ نظامی و نظامی گری دارد. اصولا شهر تهران رنگ نظامی به خود گرفته است. خیابانهای شهر به اسم نظامی ها است. سر در هر اداره دولتی یک تابلوی بزرگ بسیج نصب شده است. بسیاری از فضای سبز تهران توسط نظامیان اشغال شده. چند وقت پیش روی نقشه نزدیک شهرک حکیمیه محلی دیدم به نام “پارک جنگلی غزال”، رفتم ببینم چه جور جایی است، دیدم همه اش پادگان و سرباز است. (اگر عوضی رفتم لطفا یک نفر آدرس درست بدهد!)
  از سوی دیگر وجوه مهمتری از دین وجود دارد که کسی به آن توجه نمیکند. مثلا موضوع احقاق حق. بحث حقوق شهروندی مدتها است که مطرح شده است، ولی پیگیری نمیشود. نمیدانم آیا هیچیک از شما تا به حال شده که ظلمی به وی شده باشد و خواسته باشد از طریق دادگاه به حقش برسد یا نه. و اگر چنین بوده آیا به حقش رسیده و از روند دادرسی راضی بوده است یا خیر. من به ندرت کسی را دیده ام که معتقد باشد از طریق دادگاه میتواند حقش را بگیرد. یا مثلا حق تجمعات که قانون اساسی به مردم داده ولی در حال حاضر این حق از آنها سلب شده است.
  بله میدانم، خواهید گفت: “شرایط مملکت به گونه ای است که برای جلوگیری از بدتر میباست به این وضع تن داد و ما به دلیل آنکه شرایط سیاسی را درست درک نمیکنیم، میبایست پیرو رهبر باشیم”. من مشکلی با این استدلال ندارم. فقط یک سوال اساسی مطرح است، و آن اینکه “تا کجا؟”. من چطور میتوانم بفهمم که سرپیچی از دستور امام حسن در جنگ گناه است، ولی سرپیچی حر از دستور عمر سعد ثواب. به من نگویید که چون او “امام حسن” بود و فرزند رسول خدا. سید حسن خمینی هم فرزند امام خمینی است، ولی کسی از دستور وی اطاعت نمیکند. معیارهای دیگری باید وجود داشته باشد تا مردم حق را از باطل تشخیص دهند. به من بگویید چرا امام اول شیعیان حکومت برحق خود و خاندانش را به بنی امیه میدهد چون نمیخواهد قول و قراری را که با معاویه در مورد حکمیت گذاشته است به هم بزند؟ با وجود آنکه خوارج به اشتباه خود پی برده بودند و حاضر بودند جنگ را از سر بگیرند، حضرت علی مخالفت کرد و گفت چون حکمیت را پذیرفته است، دیگر نمیتواند زیر حرفش بزند. چرا حضرت علی نگفت: “پذیرفتم که پذیرفتم، الان شرایط به گونه دیگری است. حفظ اسلام واجب تر است. جنگ را از سر بگیرید، هر کس هم مخالفت کرد، یک باتوم بکنید فلان جایش”. (از به کار گیری عبارات نامناسب پوزش میطلبم، فقط خواستم مطلب روشن شود).
  شاید معاویه هم برای حفظ نظام ناچار بود حقوق مسلمانان را در پاره ای موارد پایمال کند؟ مگر نه اینکه بلاد اسلامی در زمان معاویه گسترش بیشتری یافت و قدرت و شکوه امپراطوری اسلامی افزون گشت؟ چرا حضرت علی حکومت خود و خاندان خود را فدای امانت داری و راستگویی میکند؟ چرا حضرت علی “حفظ نظام” نکرد؟
  به امید آنکه دوستان آهستان بتوانند این بنده حقیر را روشن کنند.

  [پاسخ]

  تشنه حقیقت پاسخ در تاريخ می 30th, 2010 12:01 ق.ظ:

  سید مهدی جان سلام
  همه این هایی که گفتی در شرایط خواص خودش بوده. مثلا همون حضرت علی 25 سال خونه نشین بود در حالی که حکومت مال اون بود و حقشو غصب کرده بودن اما بقول خودش بخاطر “حفظ نظام” چیزی نگفت.
  متاسفانه چون عجله دارم نمیتونم درباره همه چیزایی که نوشتی نظر خودمو بگم اما این شاید جواب بعضی حرفات باشه:
  شخصی در جنگ جمل اومد پیش امام علی و با حالت حیرانی و سرگردانی گفت نمیدونم باید چیکار کنم، از یه طرف همسر پیغمبر و تعداد زیادی از اصحاب پیغمبر و از یه طرف هم شما با این همه سفارش از جانب پیغمبر و تعداد زیادی از اصحاب. امام اونجا بهش میگه حق رو با اشخاص نسنج، معیار داشته باش و اشخاص رو با حق بسنج. یه بخشی رو هم از سخنان شهید مطری میارم و دقیقا نقل میکنم:
  “در ميان‏ اصحاب اميرالمؤمنين مردی را داريم بنام ربيع بن خثيم همين خواجه ربيع‏ معروف كه قبری منسوب به او در مشهد است … ربيع بن خثيم اينقدر كارش به زهد و عبادت كشيده بود كه دردوران آخر عمرش قبر خودش راكنده بود و گاهی می‏رفت در قبر ولحدی‏
  كه خودش برای خودش كنده بود می‏خوابيد ، و خود را نصيحت و موعظه می‏كرد ، می‏گفت ” يادت نرود عاقبت بايد بيائی اينجا . تنها جمله‏ای كه غير از ذكر و دعا از او شنيدند آنوقتی بود كه اطلاع پيدا كرد كه مردم حسين بن علی فرزند عزيز پيغمبر را شهيد كرده‏اند ، چند كلمه گفت در اظهار تأثر و تأسف از چنين حادثه‏ای : ” وای بر اين امت كه فرزند پيغمبرشان را شهيد كردند ” . می‏گويند بعدها استغفار می‏كرد كه‏ چرا من اين چند كلمه را كه غير ذكر بود به بان آوردم .
  همين آدم در دوران اميرالمؤمنين علی ( ع ) جزو سپاهيان ايشان بوده است‏ ، يكروز آمد خدمت اميرالمؤمنين عرض كرد : يا اميرالمؤمنين انا شككنا فی هذاالقتال . ” انا ” را هم كه می‏گويد معلوم می‏شود كه او نماينده عده‏ای‏ بوده است . يا اميرالمؤمنين ! ما درباره اين جنگ شك و ترديد داريم ، می‏ترسيم اين جنگ ، جنگ شرعی نباشد . چرا ؟ چون ما داريم با اهل قبله‏می‏جنگيم ، ما داريم با مردمی می‏جنگيم كه آنها مثل ما شهادتين می‏گويند ،مثل ما نماز می‏خوانند ، مثل ما رو به قبل می‏ايستند . و از طرفی شيعه‏ اميرالمؤمنين بود نمی‏خواست كناره گيری كند گفت يا اميرالمؤمنين ! خواهش می‏كنم به من كاری را واگذار كنيد كه در آن شك وجود نداشته باشد ، من را به جائی و دنبال مأموريتی بفرست كه در آن شك نباشد، اميرالمؤمنين هم فرمود بسيار خوب اگر تو شك می‏كنی پس من تو را به جای‏ ديگری می‏فرستم . نمی‏دانم خودش تقاضا كرد يا ابتداء حضرت او را به يكی‏ از سر حدات فرستادند كه در آنجا هم باز سرباز بود . كار سربازی می‏خواست‏ انجام بدهد اما در سر حد كشور اسلامی كه اگر احيانا پای جنگ و خونريزی‏ بميان آمد طرفش كفار يا بت پرستان باشند ، غير مسلمانها باشند . خوب‏ اين نمونه‏ای بود از زهاد و عبادی كه در آن زمان بودند .
  اين زهد و عبادت چقدر ارزش دارد ؟ اين ، ارزش ندارد كه آدم در ركاب‏ مردی مانند علی باشد اما در راهی كه علی دارد راهنمائی می‏كند و در آنجائی كه علی فرمان جهاد می‏دهد شك كند كه آيا اين درست است يا نادرست ، و عمل به احتيا كند ، بنارابر احتياط بگذارد . مثل اينكه می‏گويند : چرا ما روزه شك دار بگيريم ؟ می‏بينيد كه در ميان مردم هم اين حرف خيلی زياد است : چرا ما روزه شك دار بگيريم ، اين چه كاری است ؟ چرا جائی بجنگيم‏ كه شك داريم ؟ ميرويم جائی كه روزه‏ای كه می‏گيريم روزه شك دار نباشد . اين چه ارزشی دارد ؟ اسلام بصيرت می‏خواهد ، هم عمل می‏خواهد و هم بصيرت . اين آدم ( خواجه ربيع ) بصيرت ندارد . در دوران ستمگری مانند معاويه و ستمگرتری مانند يزيدبن معاويه زندگی می‏كند ، معاويه‏ای كه دين خدا را دارد زير و رو می‏كند ، يزيدی كه بزرگترين جنايتها را در تاريخ اسلام مرتكب‏ می‏شود و تمام زحمات پيغمبر دارد هدر می‏رود ، آقا رفته يك گوشه‏ای را
  انتخاب كرده شب و روز دائما مشغول نماز خواندن است و جز ذكر خدا كلمه‏ ديگری بزبانش نمی‏آيد ، يك جمله ای هم كه بعنوان اظهار تأسف از شهادت‏ حسين بن علی ( ع ) می‏گويد ، بعد پشيمان ميشود كه اين ، حرف دنياشد ، چرا بجای آن ، سبحان الله ، الحمد لله نگفتم ؟ چرا بجای آن يا حی يا قيوم‏ نگفتم ؟ چرا الله اكبر نگفتم ، لا حول و لا قوش الا بالله نگفتم ؟ اين با تعليمات اسلامی جور در نمی آيد . « لا يری الجاهل الا مفرطا او مفرطا » (1) جاهل يا تند می‏رود يا کند.
  (آزادی معنوی، شهید مطهری ص58)

  [پاسخ]

  سید مهدی پاسخ در تاريخ می 30th, 2010 5:18 ق.ظ:

  از پاسخ شما و از داستانی که تعریف کردید متشکرم. واقعا استفاده کردم. من هم با شما موافق هستم که در دین باید بصیرت داشت وگرنه عبادات کلیشه ای ارزشی ندارد. اما همین داستان شما درس دیگری نیز به من آموخت: امام علی نفرمود “ای ربیع تو که بصیرت نداری از من که امام تو هستم و بصیرت دارم پیروی کن و در امر جنگ شک نکن”. امام علی میدانست که پیروی کورکورانه ربیع حتی از امام و رهبر شیعیان ارزشی ندارد، بلکه میتواند خطرناک هم باشد. ربیع باید کاری را انجام دهد که درستی آن را عقل خودش تشخیص میدهد. بله، ممکن است ثواب در کنار علی جنگیدن را از دست بدهد، ولی اگر ربیع عادت کند که بدون آنکه خودش تشخیص بدهد، عقلش را به دست رهبرش بدهد، ممکن است فردا در رکاب امیرالمومنین یزید شمشیر بزند.
  در مجموع با شما موافق هستم که انسان باید بصیرت داشته باشد، ولی از داستان شما هم این نتیجه را میگیرم که جایی که انسان عقلش نمیرسد، بهتر است احتیاط کند. هر چه باشد جایگاه خواجه ربیع بالاتر از جایگاه امثال اشعث است که در رکاب علی شمشیر میزد، ولی بعدا در توطئه قتل علی شرکت کرد و برای خوشنودی خلیفه وقت (معاویه) دخترش را وادار کرد که امام حسن را شهید کند.

  [پاسخ]

 11. مرادي
  29 می 2010 در 10:19 | #11

  ممنون از بابت ياد آوري د_يني كه داريم.

  [پاسخ]

 12. 29 می 2010 در 11:18 | #12

  سرکرده گروهک تروریستی پژاک برای ایجاد شوک جدیدی که احیای فتنه و آشوب‌ها را به‌دنبال دارد از تمامی نیروهای خود خواسته است نسبت به انجام عملیات در آستانه برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اقدام نمایند.
  رحمان حاجی احمدی در یکی از جلسات درون‌حزبی اعضای اروپایی، ضمن محکوم کردن اقدام جمهوری اسلامی در خصوص اعدام چهار تن از اعضای گروهک مذکور عنوان داشته است: گروه پژاک قصد دارد برای انتقام کار بزرگی را در تهران انجام دهد که ضربه سنگینی به نظام وارد خواهد ساخت.
  سرکرده گروهک تروریستی پژاک، در دی ماه سال گذشته حمایت علنی خود از سران فتنه را اعلام کرده و گفت: پژاک از میر حسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی به طور جدی حمایت می‌کند‏. عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله نیز در گفت وگو با شبکه سعودی العربیه و دویچه‌وله از موضع اخیر موسوی و کروبی در حمایت از تروریست‌های اعدام شده قدردانی کرده و گفت: «احزاب و سازمان‌های مخالف باید به هم نزدیک شوند واگر این طور نبود آن تظاهرات‌ها که در روز عاشورا به اوج خود رسید، نمی‌توانست اتفاق بیفتد.من به وجود آمدن یک همکاری بزرگ سیاسی را ضروری می‌دانم و فکر می‌کنم حتی خشت‌های اولیه‌اش را هم بشود در خارج از کشور گذاشت. وی موضع موسوی و کروبی علیه اعدام تروریست‌ها را «ناکافی اما گامی بجا و در مسیری درست» ارزیابی کرد.کارشناسان سیاسی و امنیتی معتقدند موسوی با اقدامات خود توانسته است میان گروه‌های ضد انقلاب و معاند وحدت ایجاد نماید.

  [پاسخ]

 13. فراری انزو
  29 می 2010 در 14:03 | #13

  یک سوال
  آیا آیا اهدافی که حزب الله الان دارند و تفکرات حزب الله همان تفکرات شهدای جنگ است؟
  (میدونم به این پست بی ربطه اما …)

  [پاسخ]

  فراری انزو پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 6:44 ب.ظ:

  کسی جواب من نادان رو نمیده؟

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 8:49 ب.ظ:

  تا تعریف جنابعالی از حزب‌اللهی‌ها چی باشه؟!
  کسانی که ریش دارن؟
  کسانی که یقه‌شونو تا زیر گلو می‌بندن؟
  کسانی که جنس مخالفشون رو فقط از روی کفشاشون از هم تمیز میدن یا فقط از روی صداشون؟
  یا شاید هم کسانی که حکم خودشونو حکم خدا می‌دونن و بر همون اساس هم بطور خودسر انسانها رو مجازات می‌کنن؟

  حالا ببینیم حزب اللهی واقعی چه کسیه
  حزب اللهی واقعی کسیست که حاضره جونش رو بخاطر رئیس حزبش یعنی خدا فدا کنه
  و شهدا نمونه‌هایی از حزب اللهی‌های واقعی بودند

  تا پای عمل به میون نیاد حزب‌اللهی بودن فقط یه ادعاست
  در حرف همه حاضرن جونشون رو فدای هر کسی بکنن

  [پاسخ]

  ferrarienzo69 پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 9:19 ب.ظ:

  نه منظورم حزب اللهی که الان به دانشگاه میریزه
  هر کاری میکنه و هر تجمعی رو به صورت کاملا خودجوش!برگزار میکنند
  پس ما دو جور حزب اللهی داریم
  یه نوع که شهدای جنگ بودن
  و یه نوع که الان روزنامه ی یالثارات الحسین رو چاپ میکنند
  درسته؟

  [پاسخ]

  یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 10:43 ب.ظ:

  بله حزب‌اللهی‌ها دو جور هستند.
  گروه اول، یه عده‌ای هستن که فقط هارت و پورتش رو دارن با همون مشخصاتی که در بالا گفتم که روی مورد چهارمش یعنی خودسر بودنشون تأکید می‌کنم که یهو می‌ریزن توی یه محلی و شروع می‌کنن به ضرب و شتم.
  گروه دوم هم یه عده‌ای هستن که در بین گروه اول دارن زندگی می‌کنن که ممکنه مشخصات سر و صورتشون مث گروه قبلی باشه یا نباشه اما فرقشون با گروه اول در اینه که هیچوقت جلوتر از حکم خدا و مقام ولایت فقیه حرکت نمی‌کنن. در بین گروهی که هفته‌نامه‌ی یالثارات الحسین رو منتشر می‌کنن هم از این افراد ممکنه حضور داشته باشن یا نداشته باشن.

  میگی یه عده‌ای تجمعات خودجوش دارن. خب مگه ایرادی داره در برابر چیزی که قبولش نداری معترض باشی و تجمع کنی؟ یا اصلا قبولش داری و تجمع کنی که حمایتش کنی؟
  آیا فعال بودن و مبارز بودن بخاطر چیزی که بهش معتقدی ایرادی داره؟
  حالا یا هفته نامه منتشر می‌کنی یا تجمع می‌کنی. ایرادش کجاست؟
  اگه با تفکری که داره روی کاغذ منتشر میشه مخالفی، خب شما هم باید همونطوری باهاش مقابله کنی. در چهارچوب قانون اگه اینکار رو بکنی، دهنت رو نمی‌بندن که اگه ببندن، اونایی که بستن از همون گروه اول افراطی هستن که گفتم.

  [پاسخ]

  تشنه حقیقت پاسخ در تاريخ می 30th, 2010 12:38 ق.ظ:

  خانم یک ایرانی خیلی قشنگ جواب میدی.
  فراری جون همین تندروها که میبینید همون دوران جنگ هم بودند، تازه خیلی افراطی تر از الان و تندروتر. الان که افراطی نداریم( در مقایسه با اون قدیمی ها).
  یه نگاه بندازید به کارایی که اون زمان انجام دادن تا ببینید الان اصلا افراطی داریم یا نه!
  افراط و تفریط همیشه بوده و هست، چه بین حزب اللهی ها و چه بین غیر حزب اللهی ها

  [پاسخ]

 14. 29 می 2010 در 17:47 | #14

  اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم حفظ مولانا امام خامنه ای

  [پاسخ]

  مجیدرضا پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 8:10 ب.ظ:

  الهی آمین…

  [پاسخ]

 15. يلدا
  29 می 2010 در 18:18 | #15

  آقاي حسيني فقط ميتونم بگم شرمنده!

  [پاسخ]

 16. محمد
  29 می 2010 در 18:31 | #16

  پست زيبايي بود ولي بهتره انسان از گذشته بگذره و به فكر آينده باشه
  مگر اينكه اون گذشته چيزي به اندوخته اش اضافه كنه.
  در ضمن از صدر اسلام تا كنون خيلي ها شهيد شده اند مقام شون پيش خدا ارجمند مابهتره به جاي اينكه
  با خاطرات اونها خوش باشيم به فكر آباداني ممكلت باشيم
  موفق باشيد

  [پاسخ]

 17. mehdi
  29 می 2010 در 18:33 | #17

  با خوشحالی از لطفتت وتشکر صمیمانه از تو شتنه حقیقت نازنین . عزیز : منم نبودنم درکنار توودیگر دوستان ثابت وبلاگ اهستان سخت احساس میکنم ولی متاسفانه گاه شرایط زندگیست که انسان درچنبره خویش دارد .البته سعی میکنم ازکمترین موقعیت سواستفاده ویا حسن استفاده را بکنم ودرکنارتودوست محترم ودیگران باشم . با مهر واحترام بتو ودیگران

  [پاسخ]

 18. mehdi
  29 می 2010 در 18:40 | #18

  به کاظم
  سلام جاجی کاظم مدتی جات خالی بود گر چه خودم منم بخاطر کار غیبت داشتم . بهر حال موفق باشی . باز گردخاک راه انداختی دررابطه پژاک ودیگرانی که بقول تو از خاتمی واصلاح طلبان دفاع کردن . فقط یک چیز رو میخوام به یادت بیارم که همـــــــــــــسوئی بـــــــــــــــــــــــــا همــــــــــــفکری وهمـــــــــراهی وهمــــــــــــــــــــــــــــدستی بسیار بسیار متفاوت است . با مهرواحترام

  [پاسخ]

 19. mehdi
  29 می 2010 در 19:25 | #19

  ” در راهپيمايي مدافعان عفاف و حجاب فاطمي عنوان شد:
  سران فتنه با كمك استكبار جهاني قصد ترويج‌ بي‌حجابي را دارند

  خبرگزاري فارس: مسئول نمايندگي ولي‌فقيه در ناحيه بسيج شهيد بهشتي گفت: سران فتنه با كمك استكبار جهاني قصد ترويج‌ بي‌حجابي را دارند. ”
  1_ ایا راهپیمایان مجوز قانونی دارند؟
  2_ چرا به اصلاح طلبان اجازه یک راهپیمائی قانونی نمیدهند ؟
  3_ ایا اجازه دادن به (اگر اجازه داشته باشند ؟) به مخالفین اصلاحات وندادن اجازه به اصلاح طلبان خلاف قانون اساسی نیست ؟

  [پاسخ]

  مجیدرضا پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 8:06 ب.ظ:

  Mehdi عزیزم /

  شما خسته نشدی اینقدر این موضوع راهپیمایی و مجوز را تکرار کردی؟!
  صد بار مطرح کردی و صدبارهم دوستان با شما بحث کردن و جواب دادن ولی انگار نه انگار! :-) این یک انتقاد دوستانه بود.
  با مهر و احترام فراوان.

  [پاسخ]

  mehdi پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 8:59 ب.ظ:

  به مجید رضا
  دوست بسیارخوب مجیدعزیز: متاسفانه برعکس انکه میگی ، من جواب قانع کننده ای از دوستان ندیده ام . تو عزیز برای اینکه نشان بدی من بیخود میگم به طور مشخص به این چند سوال جواب بده تا منو شرمنده کنی . قبل از طرح سوالات اینو بگم که :هرچی تو بگی دررابطه با اصلاح طلبان من میپذیرم که به نتیجه مشص برسیم . فقط به سوالها جواب بده من یکی مخلصتم دربست .
  1_ ایا قانون اساسی راهیپمیائی مخالفین دولت را برسمیت شناخته است یا نه ؟
  2_ اجازه ندادن مجوز راهپیمائئ برخلاف قانون اساسی هست یا نه ؟
  3_ دولت ویا حاکمیت چراتاکنون اجازه یک راهپیمائی به (از مجاهدین انقلاب اسلامی وجبهه مشارکت وکروبی وموسوی وخاتمی میگذریم )مجمع روحانیون مبارز ویا جامعه مدرسین حوزه علمیته قم نداده است ؟
  با مهر واحترام بتو عزیز

  [پاسخ]

 20. 29 می 2010 در 20:02 | #20

  عالی بود امید خان.
  عجب خانه تکانی زیبایی کردن آقای حسینی .
  دست مریزاد.
  دوستان اصلا توجیه نیستند ! :-)

  [پاسخ]

  اميد حسيني پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 9:20 ب.ظ:

  آهستان به مجيدرضا: قبلا گفتم زياد از كامنت هاي بي ربط خوشم نمياد. البته بعضي وقتها چاره اي نيست و كامنتهاي مختلف طبيعي است. ولي حقيقتا انتظار نداشتم زير چنين پستهايي، هر حرفي بزنيم الا درباره خود شهيد! البته بحث رو يكي از دوستان شروع كرد درباره انشتين و …/ اين كامنتها بيشتر به درد مطلب قبلي مي خورد. به هر حال از همه معذرت مي خوام.

  [پاسخ]

 21. آهنگر
  29 می 2010 در 21:15 | #21

  اوه…آقای حسینی.حسابی آب و روغن قاطی کردیا.چند تا کامنت رو پاک کردی؟البته کار بدی هم نکردی :)

  [پاسخ]

 22. ب
  29 می 2010 در 23:07 | #22

  اللهم اغفرلاخواننا الذین سبقونا باایمان

  [پاسخ]

 23. 29 می 2010 در 23:13 | #23

  Aghaye hoseyni pas yani coment dige nazarim jozwe ekhrajiha shodim?

  [پاسخ]

  اميد حسيني پاسخ در تاريخ می 29th, 2010 11:17 ب.ظ:

  آهستان به كاظم: سلام اختيار داريد :) ولي انتظار داشتم لااقل نگاهي به اين مطلب مي انداختيد. شما كامنتهايي كه به پست قبلي مربوط بود ، رو اينجا نوشتي. كلا موضوع عوض شد. به هر حال ببخشيد

  [پاسخ]

 24. ارمان
  30 می 2010 در 05:50 | #24

  هفته پیش رجا نیوز مطلبی در مزمت راننده آمبولانس سریال در چشم باد زده بود
  این هفته پسرش و خودش شهید شدند
  من همین جا با زمزمه شهد وطن از اون بنده خدا معذرت خواهی می کنم

  [پاسخ]

 25. علیرضا
  30 می 2010 در 22:13 | #25

  اون عکسی که پیکر شهدا داخل وانت قرار دارند خیلی جالب بود. روحشان شاد!

  [پاسخ]

 26. مسلمان
  15 جولای 2010 در 11:37 | #26

  بعد از شهدا ما چه کرده ایم؟

  [پاسخ]

 27. علی
  17 می 2011 در 13:59 | #27

  سلام
  آهستان عزیز
  رفتم این سرود زیبا رو دانلود کنم که فیلتر بود
  باورتون میشه سرودای انقلابی هم فیلتره؟
  جای دیگه ای آپلودش نکردی؟
  لینکه دیگه ای ازش نداری؟
  زیاد اینجا سر نمیزنم
  اگه خواستی مرام بذاری لینکش رو برام بفرست
  moud1404@yahoo.com
  ممنون
  خدانگهدار

  [پاسخ]

 28. پویا
  9 سپتامبر 2011 در 11:01 | #28

  شهدا تورا به خون مقدستان سوگند ما را از یاد نبرید واجازه بدهید ما همیشه به یادتان باشیم تا به غفلت دچار نگردیمما به یاد شما وامام عزیز زنده ایم وقسم بخون پاکتان تازنده ایم تحت فرماندهی امام خامنه ای رزمنده ایم

  [پاسخ]

 29. عزیزاله
  15 ژوئن 2012 در 12:56 | #29

  من متولد 53 و عشایر زاده هستم.
  دوست داشتم برم جبهه
  فرزند بزرگ خانواده بودم
  یه روز زمان اعزام بود و به من قول دادند که می برند
  اما وقتی رفتم میدان بسیج گفتند صبح ساعت 5 صبح رفتند
  من از اون شخص دلگیر شدم.او شهید شده اما این قسمت من نبود.
  خوش به حال آنهایی که رفتند.خوش به حال آنهایی که ماندند و شاهد آلوده شدن خودشان نشدند.
  از مسئولین محترم می خام اگه امکانش باشه اون موسیقی هایی که به جای پیام بازرگانی از تلوزیون پخش می شد(منظورم در زمان جنگه)در یک تاپیک قرار دهند.

  [پاسخ]

 30. abazar
  19 ژوئن 2012 در 01:01 | #30

  سلام
  از بابت سرود استاد مهرداد کاظمی بسیار ممنونم. این استاد 2 تا سرود بسیار زیبا در کارنامه دارد که عاجزانه می خوام اون رو برایم لود کنید1) در باره شهید بهشتی 2) درباره شهید دانشجو یا دانشجوی شهید.
  در ضمن سرود گنجشکک اشی مشی رو هم پیدا کنید. قطعا در اجر بی شمار شهادت شما هم شریک هستید

  [پاسخ]

 31. 14 آگوست 2012 در 15:23 | #31

  دانلود سرود گنجشک و ناز و زیبا

  http://storage.soundsofmychildhood.com/sounds/2886/mp3/out.mp3?1328287788

  [پاسخ]

 32. محمد
  7 سپتامبر 2012 در 04:14 | #32

  با سلام و عرض خسته نباشید اگه میشه فایل بی کلام شهید وطن رو روی سایت بذارین ممنون

  [پاسخ]

 33. محمد رضا
  5 ژانویه 2013 در 10:41 | #33

  با سلام و عرض خسته نباشید ممنون از سايت خوبتون اگه ميشه سرود هايي در وصف شهدا به همراه متن وآهنگ برام ايميل كنيد ms_amin1385@yahoo.com متشكر

  [پاسخ]

 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: