خانه > انقلاب اسلامي, جامعه, سياست > انتقام دوباره فرزند منتظری از فرزند امام

انتقام دوباره فرزند منتظری از فرزند امام

توهین حامیان و اطرافیان آقای منتظری به امام و فرزند امام، مساله تازه‌ای نیست؛ در زمان حیات امام و حاج سید احمد خمینی هم انواع و اقسام اتهامات از طرف دفتر و بیت آقای منتظری به آنها نسبت داده می‌شد که نمونه بارز آن، اتهام جعل خط و امضای امام به حاج سید احمد خمینی بود.

البته امام بزرگوار ما از عمق کینه و عصبانیت مخالفان و دشمنان خود نسبت به فرزندش اطلاع داشت و به همین جهت پیش بینی کرده بود که بعد از او، از حاج احمد انتقام خواهند گرفت. خود حاج احمد خمینی هم چند بار در برابر اتهامات ناجوانمردانه باند آقای منتظری و نهضت آزادی مظلومانه از خود دفاع کرد که یک نمونه‌اش نامه‌ای آن مرحوم به عمویش آیت الله پسندیده بود.

بنابراین اینکه احمد منتظری در جمعی بنشیند و خیالپردازی کند و بگوید «از امام خمینی بعید بود چنین نامه‌ای را (نامه ۶/۱/۶۸) به شاگردش یعنی آقای منتظری بنویسد، پس آن را حتما احمد خمینی نوشته!» برای ما هیچ ارزش و اعتباری ندارد و اگر به ادعاهای دروغ او جواب می‌دهیم، فقط به خاطر عشق و علاقه‌ای است که به امام و فرزندانش داریم و نیز به خاطر گلایه‌ای است که از موسسه تنظیم و نشر آثار امام داریم.

البته از موسسه‌ای که به یک باند جناحی تبدیل شده و در برابر اهانت فتنه‌گران به عکس و تمثال امام چنان موضع مفتضحانه‌ای می‌گیرد و در برابر اهانت اصلاح طلبان و مدعیان خط امام به امام سکوت می‌کند و در برابر ادعای نقد اشتباهات امام، رگ غیرتش نمی‌زند و در برابر پخش سخنان واضح و صریح  امام در صداوسیما، عصبانی می‌شود، حقیقتا دیگر نمی‌شود انتظاری بیش از این داشت. موسسه تنظیم و نشر آثار امام مدتهاست که تغییر کاربری داده و به موسسه تنظیم و نشر آثار نواده و نتیجه‌های امام تبدیل شده است!

از مدعیان خط امام هم هیچ انتظاری نداریم. سالهای سال واژه «امام» و «فرزند امام» دست‌آویزی شده بود برای این مدعیان تا با سوءاستفاده از آنها به اهداف جناحی و سیاسی خود برسند که خدا را شکر، در فتنه سال گذشته این ادعای دروغ برای همه مردم رو شد و چیزی جز «فتنه‌گری» و «روسیاهی» برای آنها باقی نماند.

از احمد منتظری و دار و دسته او هم انتظاری جز بیان این دروغ‌ها و اهانت‌ها نداریم. وقتی امام خمینی چنان نامه‌‌‌ی تکان دهنده‌ای را به آقای منتظری بنویسد و وقتی خود حاج احمد خمینی آن رنجنامه معروف و تاریخی را با آن عبارات ماندگار خطاب به پدر احمد منتظری بنویسد، شاید از او هم شنیدن حرف حق خیلی خیلی سخت باشد!

احمد منتظری چه بخواهد و چه نه، یاد امام و فرزند او برای همیشه در قلب‌های ما باقی و جاریست و این قبیل دروغ‌ها و تحریف ناشیانه تاریخ، حقیقت و واقعیت را عوض نمی‌کند. ما بند بند وصیت‌نامه امام و فرزندش را می‌خوانیم و هرگز این عبارت پایانی رنجنامه حاج احمد خمینی را خطاب به آقای منتظری فراموش نمی‌کنیم که گفت:

«حضرت آیت الله: اگر از منافقین و لیبرالها و طیف مهدی هاشمی جدا نشوید مطمئن باشید تمامی حزب اللهی ها در آخرت در مقابل پیامبر اکرم جلوی شما را خواهند گرفت.»

پی نوشت: همین الان متوجه شدم که موسسه تنظیم و نشر آثار امام بالاخره به صحنه آمده و در برابر دروغ پردازی های احمد منتظری جوابیه ای داده که قابل تقدیر است. حمید انصاری در خصوص ادعاهای واهی احمد منتظری گفته است :«نامه معروف ۶/۱/۶۸ حضرت امام را ،‌حجت الاسلام آقای محمدعلی انصاری اخوی اینجانب و  بنده در روز ۶/۱/۶۸ به قم بردیم و تحویل قائم مقام رهبری گردید. ناگفته هایی از این ماموریت و مسائل پس از تحویل نامه دارم که بیان آن فعلا در فرصت این مقال نمی گنجد. به هر حال با ادعاهای واهی نمی توان حقایق تاریخی و واقعیتهای بدیهی را منکر شد.»

لینک های مرتبط :

متن رنجنامه حاج احمد خمینی : قسمت اول / قسمت دوم

متن نامه حاج احمد خمینی به آیت الله پسندیده در خصوص نهضت آزادی : «خود قضاوت فرمایید آیا من اینقدر بی‌دین و بی‌عقل هستم که چیزی، آن هم چنین مسأله مهمی را به امام نسبت دهم و از آتش قهر خدا در دنیا و آخرت نترسم. اگر من بناست بدین خاطر جهنمی شوم چرا چیزی را که به نفع خودم است به امام نسبت ندهم؟»

پاسخ موسسه تنظیم و نشر آثار امام به دروغ‌های منتشره درباره حاج احمد خمینی در سال ۷۸

قبلا درباره شایعات و دروغ های مختلف اطرافیان آقای منتظری درباره حاج احمد خمینی مطالبی نوشته بودم که می‌توانید آنها را اینجا بخوانید:

دروغ های باند سید مهدی هاشمی درباره حاج احمد خمینی

چه کسانی از فرزند امام انتقام گرفتند؟

حاج احمد خمینی، حامی امام یا منتظری؟

وقتی نوه‌ای عزیزتر از پدربزرگ و پدر می‌شود!

مدعیان خط امام، نگران فراموشی عکس نوادگان امام

طلم مدعیان خط امام به امام

اشتباهات امام خمینی و اشتباهات آقای منتظری

 1. ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۱:۰۰ | #1

  جالب اینجاست مدعیان سابق خط امام این گونه اخبار تند تند اخبار احمدمنتظری پوشش میدن.
  نکته اساسی این نامه اینه که اگه آقای منتظری طبق گفته پسرشون همون لحظه فهمیدندکاره احمده،پس چرا جواب امام رو دادند؟
  کلا هر وقت اسم منتظری و امام میاد یاد جمله معروف پسر ایشون شهیدمحمدمنتظری میفتم که فرمود”منزل پدر من جایگاه امن منافقین است،تاوقتی که من زنده هستم نخواهم گذاشت منافقین این خانه را تصاحب کنند”رنجنامه سیداحمد/بخش دو

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندی مخملی... پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۰ ب.ظ:

  دانلودنسخه جاوا(برای گوشی های تلفن همراه) رنجنامه سید احمدخمینی
  http://www.4shared.com/file/179003110/56af0c01/_2__Montazeri.html
  منبع/کتاب خانه مسعودی

  [پاسخ]

 2. حامد
  ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۱:۲۵ | #2

  گفته ای که جواب میدهی فقط به خاطر عشق و علاقه‌ای که به امام و فرزندانش داری..!
  در تعجبم چگونه به فرزند امام علاقه داری در حالی که زیر پرچم قاتلانش سینه می زنی. البته تعجبی هم ندارد که نامه نگاری عمادالدین باقی و سید حسن خمینی درباره قتل حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی را منتشر نمی کنی.. اما بدان همان کسانی که دیروز پدر را کشتند امروز هم مقابل پسر قد علم کرده و شعارهای به ظاهر انقلابی سر می دهند اما در مقابل امام و انقلاب و خانواده شهدا می ایستند.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲ ق.ظ:

  عزیز دل برادر! تو که برای اثبات ادعایت از دشمنان امام و فرزند امام شاهد آوردی! عمادالدین باقی خودش جزو باند منتظری هست ، اونوقت برای مظلومیت امام و فرزندش، به دروغ باند منتظری متوسل بشیم؟ بعد انتظار داری که ما هم باور کنیم؟ نه خیر برادر. این شاهد آسمانی برای خودت و خودش! :)

  [پاسخ]

  مسلم پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۲ ب.ظ:

  کاش خدا ذره ای بصیرت به همه ما عنایت بفرمایاد.
  یعنی اینکه حجت الاسلام و المسلین حاج سید حسن خمینی گفته آقای نیازی، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح در دفتر ایشون حضور یافته و تأکید کرده: «اعترافاتی مبنی ‌بر قتل مرحوم یادگار امام موجود است.» از نظر شما دروغ است؟
  http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-16537
  همین که شما شخصی در حد اجتهاد را که بزرگانی مانند آیات عظام شبیری زنجانی و وحید خراسانی و جوادی آملی و …، با چنان عباراتی از شخصیت ایشان تجلیل کرده و مقام معظم رهبری بر ایشان بوسه می زنند را دروغگو می پندارید و در مقابل شخصی را که بیشترین دروغ را در طول دوران مسؤولیتش به زبان آورده، تأیید و حمایت می کنید، بیانگر موضع شما در قبال تدین و تشرع افراد است.
  کاش سری خدمت آقای دکتر م. پزشک متخصص می رفتید که برادر رضاعی مرحوم حاج سید احمد خمینی است تا جزئیات مسموم سازی ایشان توسط شیشه خرده آغشته به سیانور را برای تان توضیح می داد؛ پزشکی که خود بر پیکر بی جان برادر حاضر شده بود و اجازه معاینه بدن ایشان به جز قسمت مسموم شده را به او داده بودند و وقتی اصرار کرده بود با ممانعت دوستان شما مواجه شده بود؛ همانها که در حرم بر سر فرزندش فریاد کشیدند و دشمنان او را وارثان واقعی انقلاب خواندند.
  آخرتت را به دنیای دنیاپرستان مفروش برادر

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۵ ب.ظ:

  آقای مسلم ( برادر حامد سابق!) لینکی که گذاشتید چیزی رو ثابت نمی کنه. فقط تایید یک ادعاست نه اثبات ادعا. خود نیازی هم در مصاحبه های دیگر پاسخ دروغ عمادالدین باقی رو داده که بد نیست به اونها مراجعه کنید.
  ضمنا چرا اینقدر هیاهو و شلوغ کاری می کنی؟ طوری حرف می زنی که انگار عصمت اهل بیت رو زیر سوال بردم! من درباره دروغ های باند منتظری نوشتم، چرا به سید حسن خمینی ربطش می دی؟ سید حسن هم طبق این لینک، فقط تایید کرده که ادعاهایی درباره قتل مطرح شده . همین. اگر جنابعالی قاضی می شدی، لابد طبق ادعای یک متهم فورا حکم صادر می کردی، ولی عقل و منطق و قانون و دادگاه و قاضی، به حقیقت و سند و مدرک نیاز دارند نه ادعا!
  اما جدای از همه این حرفها فرض کنیم ادعای شما درست باشه، این چه ربطی به مطلب من داشت؟ یعنی به نظر شما باند منتظری هیچ توهینی به حاج سید احمد نکرد؟ آیا منکر اهانت های اطرافیان آقای منتظری به فرزند امام هستی؟ اتهام جعل خط و امضای امام رو تا حالا ندیدی و نشنیدی؟ جنابعالی که این همه نگران آخرت من هستی، شما چرا سرت رو مثل کبک زیر برف فرو کردی و این دروغ ها رو محکوم نمی کنی؟
  ضمنا میشه بفرمایید ماجرای این تغییر اسمها و آی دی های شما چیه؟ بالاخره شما مسلم هستی یا حامد؟ یا هردو؟!

  فراست پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۵ ب.ظ:

  سلام راستش این حرف تازه را الان دیدم. به نظر من حتی اگر قتلی هم رخ داده باشد، متهم ردیف اول این قضیه دار و دسته منتظری هستند که این قدر نسبت به ایشان (سیداحمد
  ) بغض داشتند و هنوز هم این موضوع را به عیان بیان می‌کنند.

  [پاسخ]

 3. ماندانا
  ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۴ | #3

  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1171591
  چه عکسهای با کیفیتی. یمیدونی هزینه یکیش چقدر میشه؟
  یاد خاموش کردن شمع بیت المال توسط یک نفر بخیر :(

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندی مخملی... پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۰ ب.ظ:

  جوونی مون بره پیر خراسان بمونه…
  اینها که چیز نیستش ما زندگی مون هم فدای قدم رهبرمون هم می کنیم.
  شماکه خیلی واردید هر یه دونش چه قدر قیمت داره؟
  دوم ثابت کنید همش از پول بیت الماله

  [پاسخ]

  محمد مهدي اسلامي پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۴۹ ق.ظ:

  من بعضی از اعضای ستاد استقبال را می‌شناسم. با بودجه‌های مردمی و سازماندهی کاملا غیرحکومتی مشغول هستند

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندی مخملی... پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۸ ق.ظ:

  منم امثال شما می شناسم.چشم دیدن عاشقان حضرت رو ندارید

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندی مخملی... پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۹ ق.ظ:

  مثل اینکه بازم زدم به جاده خاکی… :cry:

  ميلاد پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۵ ب.ظ:

  خب اون دوستتون نگفت اون مردمی که این بودجه ها ازشون تامین میشه شغل شریفشون چیه؟!

  [پاسخ]

  راحیل پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۶ ب.ظ:

  سلام
  اونا شغلشون عاشقیه و عوضشم از صاحبش میگیرن گرچه شک دارم بتونی حرفم رو درک کنی

  ميلاد پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۸:۴۵ ب.ظ:

  علیک
  راحیل جان زدی وسط خال! دقیقا حرف منو تکرار کردی! تا باشه از این عاشقی ها و از اون دلبری ها که نون و آب میاره! انشاالله شما هم سعادت عشق بازی داشتی دیگه؟!

  راحیل پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۵ ب.ظ:

  نگفتم درکش برای شما سخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :roll:

  ميلاد پاسخ در تاريخ مهر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۰ ب.ظ:

  بازم زدی وسط خال! منتها نگفتی هر کدوممون تو یه زمینه ای درک نداریم!

 4. مسلم
  ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۸ | #4

  میشه بفرمایید به چه دلیل کسانی باید بیایند خودشان را به عنوان قاتلان حاج سید احمد خمینی معرفی کنند و به این جرم اعتراف کنند تا رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح بخواهد بر وجود اعترافاتشان صحه بگذارد؟ البته ممکن است کسانی باشند که از جان خود سیر شده باشند یا مجنون شده باشند یا دل شان زندان و اعدام بخواهد اما آنچه واقعیت دارد اعترافاتی است که افرادی در خصوص قتل فرزند امام داشته اند.
  در ضمن لازم میدانم تاکید کنم که من هیچ دلبستگی به منتظری و خاندان او ندارم اما با کسانی که اکنون آرمانهای امام به ویژه فرمان هشت ماده ای ایشان را به لجن کشیده اند مخالف سرسخت هستم.
  در ضمن، من مسلم، دوست حامد هستم و در تایید کامنت او کامنت گذاشتم.
  انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندی مخملی... پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۹ ب.ظ:

  احمد تا آخرین لحظه عمرش حامی سرسخت خامنه ای بوده.یه وصیت نامه داره که تو اون هم بر لزوم حمایت از رهبری تاکید کرده.بعدش به روباه میگن شاهدت کیه میگه دمم.عمادالدین باقی که خودش فعلا مهر حمایت از تروریست های ریگی و عضویت در کانونی که مرکزیتش در آمریکاست و کارش سیاه نمایی در قالب حقوق بشر و مخالفت علنی با احکام اسلامی است بر پیشانیش درج شده.حافظه تون اگه ضعیفه نیم نگاهی به هرانا بکنید..سالوسانه از امام و خون شهیدان دم نزنید چراکه تف سر بالا برمی گرده به ریش صاحبش.پسر(: بسی خندیدم.امام و احمد به درک…نودگانش رو عشق است.اصلاهم تناقصی بین این راهی که آ سید حسن گام برداشته و راه خمینی کبیر تناقصی نیست.می دونم.
  به اطلاعتون برسونم که دوران تظاهر به خط امام به پایان رسید.امروز هرچی بگید بچه های کوچه و بازار بهتون می خندند.اگه این آقا حامد رفیق شما همون آقا حامدپست قبله پس از لینک های جوابیه ام هم مسلما با خبره.اگه آقایون تا دیروز از نسخه بدلی جمهوری اسلامی سخن می گفتند،اگه همونا قرار بود امام رو به موزه تاریخ بفرستند،اگه تا دیروز مواضع چندگانشون به رخ ملت می کشوندند،امروز رسما علیه اسلام تیغ کشیدند.و صد البته بایستی با موضع آتشین طرف مقابل هم روبه رو بشند.اگه خمینی اسراییل رو لکه ننگ می دونه،الانی که می نویسم پست”اسراییل صلح نمی خواهد”رو پیشخوان سحام نیوز داره الاکلنگ می کنه.اگه راه و رسم خمینی اسلام ناب بود پست “سیاست های خارجی”رو پیشخوان کلمه و نوروز در حال خود نماییه.نظاره گر باشیدکه همین رسانه های مدعی خط امام خبر نامه منتظری رو با ذوق و شوق منعکس کردند.منظورم سحام کروبی و کلمه میرحسین است.همه روزه شاهد آزادی آزادی کردنشان هستیم. منظورشان از آزادی چیســت؟آیادین این است که خاتمی در دانشگاه تهران گفت باید در مواجهه باآزادی محدود شود. از خودتان سوال کرده اید یک بار معنی دموکراسی چیست؟بابا گذشت آن زمان ها…بخدا گذشت.آرشیوها به کنار یا بنویسم که از جنبش تکثرگرای سبز نمی توان انتظار داشت که در قالب اسلام مد نظرجمهوری اسلامی ادامه راه دهد؟خب با این اوصاف آیا رفاقت حسن با مخملیونی چون خاتمی-که لینک خیانتش را به خاطر شماها لینک اسمم کردم-میرحسین موسوی-که در مصاحبه با فاینشنال تایمز ندای تغییر داد-و کروبی-چیزی نمی گم چون اظهر من الشمس است-توجیهی دارد؟اگر دارد خوشحال می شوم بشنوم.
  اما بر فرض پذیرش قتل که جز توسل شدن به دم روباه مدرک دیگری بر اثبات آن ندارید، طبق جریده ی هفته نامه امید آن روزها مرحوم حاج احمدمنتقد دولتی بوده که رییسش امروزه جزئی از مخالفان نظام و عضو جنبش سبز است.نیم رجوعی کنیدآرشیو اسفند روزنت ۸۸در خواهید یافت ماجرا از چه قرار است.اما آیا پاسخ انتقاد از روند کاپا تا لیستی دولت آقای مصلحت تاوانش قتل است.مدرک معتبری هم دال بر اختلاف احمد و خامنه ای ندارید که ندارید.همه را متهم به بی دینی می کنید.نوبت خودتان می رسد تهمت و دروغ حکم واجب عینی پیدا می کند.به هر حال آنقدر سند رابطه نزدیک احمد و خامنه ای در جیب داریم که اون وقت به ضررتون می شینه.حالا بشین هی آدی و اسم عوض کن.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندی مخملی... پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۶ ب.ظ:

  دغدغه من نسبت به آقاحسن با تمام احترامی که براشون قائلم اینهاست.
  سایت کروبی
  http://sahamnews.org/?p=9317
  سایت موسوی
  http://www.kaleme.com/1389/07/17/klm-34509
  توان توجیه هست؟

  [پاسخ]

  مسلم پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۱ ق.ظ:

  کسی از باقی حمایت نکرد.. دقت هم خوب چیزی است. جواب سید حسن به نامه باقی و اذعان آقای نیازی است که مهم است. باز هم می گویم اگر علی علیه السلام و نهج البلاغه اش را قبول داری: انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال. کسی هم آیدی شو عوض نکرده و با هم دوست و هم اتاقی هستیم.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۹ ق.ظ:

  جواب سوال منو ندادی. فرض کنیم ادعای شما و باقی و همه حامیان منتظری درست باشه، این حرف شما چه ربطی داشت به مطلب من؟ به هر حال به فرزند امام توهین شده یا نه؟ اینکه جعل خط و امضای امام رو به پسرش نسبت بدن اون هم توسط باند منتظری، حرف درستیه یا نه؟ شما تایید می کنی؟ این رو انتقام از پسر امام می دونی؟ جوابش فقط بله یا خیره!

  مهدی.ه/سندی مخملی... پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۹ ق.ظ:

  ببیینم مگه نگفتم که به چه دلایلی دیگران را “متهم”به قتل می کنید.برفرض آ سیداحمد رو کشته باشند،چرا نوشتیدکه”اما بدان همان کسانی که دیروز پدر را کشتند امروز هم مقابل پسر قد علم کرده و شعارهای به ظاهر انقلابی سر می دهند اما در مقابل امام و انقلاب و خانواده شهدا می ایستند”
  بابا ول کنید این بحث ها رو…زشته بخدا

 5. ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۵:۴۵ | #5

  سلام
  یادمان نرود
  در دولت موسوی گست ارشاد تشکیل شد
  در دولت موسوی موسوی جلوی نشر رمان بینوایان را گرفت که به پا فشاری اقای خامنهای اجازه نشر یافت
  در دولت موسوی کسانی کهموهای بلند و یا کروات داشتند موها کوتاه وکروات ها قیچس می شد
  یادمان نرود چه اختلاف وضعیت معشیتی بین روستاها و شهرها اتفاق افتاد
  یادمان نرود به تنها کسی که در مجلس با موسوی به خاطر طرح اقتصادی که در مورد کشاورزی بود انگ اسلام امریکایی زدن
  یادمان نرود که مستضعفین را تبدیل به قشر اسیب پذیر تبدیل کردند
  یادمان نرود که در اوایل اقلاب در حانه های ۵۰ نتری بودند و حالا در شمال شهر تهران در خانه های ۱۰۰۰ متری زندگی می کنند
  واقعا که فرمان ۸ مادهای امام را اجرا کردند اقایان مدعی پیروی خط امامی

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۷ ق.ظ:

  اقا کاظم یاداوری چیز خوبیست وفراموش کاری بد ولی بعضی اوقات حافظه درست یاری نمی کند دردولت موسوی مستضعفین همان مستضعفین بودند ونام ؟؟؟دیگری نداشتند واین مسئله مال دولت های بعداست در همان سالهایی که بعضی ها کروات قیچی می کردند ۶۲تاحدودا۶۶خیلی از مسولئین مملکتی از این اقدام نا راضی بودند واین کار کارگروهای خود سر بود که را به اسامی واهداف مختلف ولی به اسم حزب اله می نامیدندکه البته اروز هم کسی حریف انها نمی شودوهمین یاداوری اینکه اقا احمدی نزاد (همه اینها حزبی است)درسال۷۶ از اقای ناطق حما یت می کرد ولی درشب مناظره به موسوی گفت تو که ۲۰ سال قبل نخست وزبر بودی الان چرا ناطق رئیس دفتر رهبری است؟(تعبیر حرف)واز این جور مطالب بسیاراست :::اما لااقل انصاف هم خوب است موسوی خیلی کمتر از خیلی ها خورده اما چون فعلا سیبل شما شده مدام به او شلیک می کنیداین مورد رانمی توان رد کرد که امامدر ماهای پایانی عمر با برکتشان مسئول بینیادمستضعفان و….کردندشاید امام از دست کج میر حسین بی خبربوده؟؟لااقل خیلی با سوادتر ولطیف تر(هنرمند) از منصوب بعدی بنیادبود در این زمینه امام خوش سلیقه تر بودند /ظمنا در همان سالهکه فرمودی رهبری رئیس جمهور بوده وبی اختیار هم نبودند/این پست الکترونیک اضافی است من درتاریخ نت ۱۰ تا پست هم ننوشتم

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۰ ق.ظ:

  ضمنا موسسه جواب خوبی داد هم به اقای منتظزی وهم یزدی ایشان کم مانده خود را موثرترین فرد در نهضت امام معرفی کندزمان اقای مشکینی از این حرفها زده نمی شد

  [پاسخ]

 6. جانباز از اصفهان
  ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۱ | #6

  باسلام

  خدا لعنت کند رفیق بد را که اصل و نصب انسان را به باد می دهد این آقایان منتظری و طاهری امام جمعه قبلی اصفهان و خاتمی و و … که در پروند های خود نا مهربانی و نا اهلی نسبت به انقلاب و نیز همسویی با دشمنان انقلاب را علی رغم ادعا های دلسوزی برای انقلاب ، در پروندها ی خود دارند ، بخاطر همنشینی با غرب پرستان ملی گرا و نهضت آزادی ها ، خود را به جایی رسانده اند که کسی باورد نمی کند این اشخاص اصل و نصب خوبی داشته اند و یا خدماتی را نسبت به انقلاب انجام داده اند و به جایی رسیده اند که به خاطر رفتار خیانت بارشان تنها شایسته لعن و نفرین می باشند.

  [پاسخ]

 7. ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۷:۲۲ | #7

  در سفر قبلی مقام معظم رهبری به قم آیت الله بهجت نیز آمدند بین جمعیت و فرمودند:

  “اگر مردم می دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی نشست”…

  http://salehat.ir/

  [پاسخ]

  کشکول پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۰ ب.ظ:

  :mrgreen:

  [پاسخ]

  شقی پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۰ ب.ظ:

  :P

  [پاسخ]

 8. مهدی، یک آدم عادی!
  ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۳ | #8

  الان منتظری واقعا کجاست؟

  [پاسخ]

 9. به مهدی ، یک آدم عادی — جانباز از اصفهان
  ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۸ | #9

  باسلام

  مطمئن باش منتظری هر کجا باشدآنجا بهشت نیست ، تردید نکن ، ایشان قطعا” در بهشت نیست دنیا حساب و کتاب دارد به قول شهید بهشتی ، بهشت را به بها دهند نه به بهانه .

  [پاسخ]

  امیرحسین پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۹ ب.ظ:

  جانباز از اصفهان نوشت: “مطمئن باش منتظری هر کجا باشدآنجا بهشت نیست ، تردید نکن ، ایشان قطعا” در بهشت نیست”.

  دوست جانباز، از پیامبر اکرم روایت شده است که که در زمان مرگ سعد بن معاذ فرمودند: “هرگز به بهشتی یا دوزخی شدن کسی گواهی ندهید. حتی من هم که پیامبر خدایم نمی دانم سرنوشتم در آن دنیا چه خواهد بود.”
  حالا بعضی دوستان گمان می کنند که می توانند برای خدا تکلیف تعیین کنند! شاید در آن دنیا چشم بازکردید و دیدید هرآنچه حق تلقی می کردید باطل بود و بالعکس!

  [پاسخ]

  مهدی، یک آدم عادی! پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۳ ب.ظ:

  « براى اینکه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمکتان کند … »

  و او توبه نکرد و …

  به فرموده امام روح الله است که می گویم او در اسفل السافلین است.

  ای وای از قدرت شیطان…

  [پاسخ]

  امیرحسین پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۵ ب.ظ:

  درست! فراموش کرده بودم که شما از پیغمبر خدا بالاترید!

  فراست پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۰ ب.ظ:

  جناب امیرحسین
  قاضی از قانون بالاتر نیست. بر اساس قانون نظر می دهد.

 10. ۲۵ مهر ۱۳۸۹ در ۲۰:۰۴ | #10

  باعرض سلام و خسته نباشید
  از مطلب شما در بخش سایر رسانه های مفید نیوز با ذکر نام آهستان ولینک آن استفاده شد.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 11. چغوک
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۰۰:۱۰ | #11

  شب بیست و سوم ماه رمضان (شب قدر) در حرم حضرت معصومه چندبار منتظری را لعنت کردم و گفتم خدایا از گناهانش نگذر. بعضی از دوستانم مرا شماتت کردند که باید برای میت دعای خیر کنی نه نفرین و لعنت. اما حتی اگر دعای خیر هم بکنیم باز هم به واسطه جنایتهاو خیانتهای دنباله دار شیخ ساده لوح که با مرگ او قطع نشد هر لحظه هزاران گناه بد پرونده سیاه و ننگین این شیخ افزوده یمش ود. امید که منتظری با داماد برومندش شهید مهدی هاشمی قهدریجانی محشور شود.

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۹ ب.ظ:

  چغوک یعنی گنجشک ولد زنا در زبان خراسانی.
  جز خوردن دانه های زراعتی کشاورزان و فضولات فراوانشان، کار دیگری ندارند.
  حالا ای چغوک، ای گنجشک……..چطور به خود اجازه می دهید به یک مرجع تقلید مرحوم شده توهین کنید.
  .به کامنت های توهین آمیز شما جواب مقتضی خواهیم داد. مسلمان نیستی، آزاده باش.

  [پاسخ]

  یوسف پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۰ ب.ظ:

  گنجشک حرامزاده دیگه یعنی چی؟ :lol: :mrgreen:

  [پاسخ]

  مجيد پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۱ ب.ظ:

  ای نادان چرا میگی چغوک؟ اگه راست گفته باشی آبرو بردن است و اگه هم دروغ گفته باشی که این بهش میگن تهمت و در هر دو صورت باید در برابر عدل اللهی پاسخگو باشی. توبه کن و …

  [پاسخ]

 12. ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۰۶:۰۴ | #12

  سلام

  طبق معمول روشنگرانه و مستند بود – موفق باشید

  [پاسخ]

 13. محمد مهدي اسلامي
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۰۶:۴۶ | #13

  کجای این نامه حمید انصاری جای تشکر دارد، دروغ بزرگی که برای اسکات آیت الله یزدی گفته اند، یا به وقت دیگر موکول کردن حقایق پیرامون نامه امام که بیست و یک سال آن را علی رغم اتهام مکرر منتظری و پسرش مکتوم نگاه داشته اند؟ شاید هم همکاری موسسه با امثال سراج که همچنان دلباخته منتظری هستند!

  [پاسخ]

 14. امیرحسین
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۱ | #14

  آقای حسینی بهرحال در اینکه نامه های آن زمان امام به خط حاج احمد بود که تردید نیست. از کجا دانستید که آقای انصاری راست گفته اند و آقای منتظری دروغ؟

  [پاسخ]

 15. به امیر حسین — جانباز از اصفهان
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۰:۲۳ | #15

  باسلام

  آقای امیر حسین ما نه حکمی به جهنمی بودن و یا بهشتی بودن منتظری ندادیم ولی با اطمینان می توان گفت که ایشان هر کجا باشد آنجا بهشت نیست تردید نکن همانطور که افرادی را که در صحنه عاشورا در مقابل امام حسین قرار داشتند منجمله … و یا افرادی همچون … را مطمئن هستیم که در بهشت نیستند.
  این دلیل نمی شود حالا که شما منتظری را علی رغم رفتار خیانت بارش و بدونه ابراز توبه در جمع عمومی ، باز قبول دارید که معلوم نیست به چه انگیزه ای این طرفداری را انجام می دهید ، باز بخواهید بر روی واضحات و مسلمات خط بطلان بکشید.

  تکرار می کنم بهشت را به بها دهند نه به بهانه ، شما نمی توانی بگویی افراد در آن دنیا کجا هستند ولی اگر کسی بدونه توبه لازم از خیانت بزرگش از دنیا برود شما می توانی مطمئن باشی او در بهشت نخواهد بود تا کی خدا می داند .
  خیانت و ظلم منتظری به انقلاب علی رغم مجاهداتش بسیار سنگین و بزرگ بوده است که لازم به ابراز توبه در عموم داشته است که ایشان به هیچ عنوان زیر بار چنین امری نرفت و ثمره خیانتش را پا بر جا باقی گذاشت خدا لعنتش کند آنهم مضاعف چون ادعای دینداری و فهم قرآن را می نمود.

  [پاسخ]

  امیرحسین پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۳ ق.ظ:

  جالب اینکه می فرمائید ما نمی توانیم بگوئیم افراد در آن دنیا کجا هستند و بعد می فرمائید فلانی و فلانی را مطمئن هستیم در بهشت نیستند! گرچه رسول خدا نهی از این عمل فرموده است اما ظاهرا گفته رسول اکرم برای شما کمتر از گفته اصحاب قدرت روز اهمیت دارد. البته تعجبی هم نیست.

  [پاسخ]

 16. پارازیت
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۰:۳۲ | #16

  چغوک یعنی گنجشک ولد زنا در زبان خراسانی.
  جز خوردن دانه های زراعتی کشاورزان و فضولات فراوانشان، کار دیگری ندارند.
  حالا ای چغوک، ای گنجشک……..چطور به خود اجازه می دهید به یک مرجع تقلید مرحوم شده توهین کنید.
  .به کامنت های توهین آمیز شما جواب مقتضی خواهیم داد. مسلمان نیستی، آزاده باش.

  [پاسخ]

  فراست پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۳ ب.ظ:

  پارازیت جون می شود بفرمایید گنجشک غیر ولد زنا چجوریه :D :D :D آخه نمی دونستیم گنجشکها هم ازدواج شرعی و غیر شرعی دارند!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 17. به پارازیت– جانباز از اصفهان
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۱:۰۴ | #17

  اقای پارازیت که مغزت هم همینگونه کار می کند. کمی هم نگران خیانت منتظری نسبت به انقلاب الهی خمینی باش که ثمره آن چون شجره خبیثه پا بر جا و در حال رشد می باشد.
  ما که اهل اصفهان هستیم از گذشته انحرافی آقایان و هم پیاله هایشان آشنا هستیم اگر می خواهی ، برایت کامنت بفرستم.
  بدان ما کسانی هستیم که با خون خود و تا پای جان برای انقلاب الهی خمینی ایستادیم و باز هم خواهیم ایستاد تا حکومت صالحان و مستضعفین را بر روی کره زمین و به دست ولی عصر شاهد باشیم.

  ما در راه هدف مقدسمان از با سوادان حوزه که خیانت آشکار به تحقق چنین هدفی می نمایند برای رضای خدا عبور خواهیم نمود. که این عین رضای خداوند است . و کمکی است به نزدیک تر شدن موعد حکومت صالحان و مستضعفان بر روی کره خاکی .
  پارازیت کمی نگران شجره خبیثه ای که بدست ایشان کاشته و آبیاری شد باش.

  [پاسخ]

 18. پارازیت
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۶ | #18

  اقای پارازیت که مغزت هم همینگونه کار می کند را خوب اومدی…
  توهین به یک مرجع تقلید یا یک روحانی مرحوم شده، بدعت خطرناکی است.
  انتقاد خوب و سازنده است، ولی توهین کردن گناه است.
  من دغدغه مکتب شیعه اثنی عشر را دارم، نه این حکومت یا آن حکومت.
  حکومت ها می آیند و می روند. آئین و بینش شیعه گری را باید حفظ کرد.

  ..ضمنأ با توجه به مطالبی که مرقوم فرموده اید، جنابعالی بیشتر به یک موجی نزدیک ترید تا جانباز.
  یا شاید هم یک جانباز موجی هستید.
  التماس دعا

  [پاسخ]

  فراست پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۲ ق.ظ:

  جناب پارازیت مرجع تقلید که سهله ما هر روز در دعایمان به برخی از صحابه پیامبر که از جاده حق و حقیقت دور شدند لعنت می فرستیم. این را که منکر نیستی

  [پاسخ]

 19. به پارازیت– جانباز از اصفهان
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۱:۵۸ | #19

  پسر تو خیلی پرت هستی و یا جزو مغرضین می باشی .

  اگر جزو مغرضین نمی باشی پس به گفته خودت توجه کن “من دغدغه مکتب شیعه اثنی عشر را دارم، نه این حکومت یا آن حکومت” میدانی این یعنی چه ، یعنی دین از سیاست جداست یعنی امام خمینی که حکومت الهی به راه انداخت را به عنوان کسی که دیانت را با سیاست در آمیخت و اینگونه دین را به ورطه آلودگی و نابودی کشاند می شناسی.

  ودر ضمن بدان آسیبی که اسلام از متظاهرین به دین خورده است از هیچ دشمنی نخورده است ببین فتنه سال گذشته توسط چه کسانی براه افتاد ، آیا آمریکا و دشمنان خارجی و حتی منافقین توانایی چنیین آسیب رسانی و در خطر انداختن انقلاب را دارند . اما ببین چنین خطر و خیانتی از طرف چه کسانی نسبت به انقلاب ایجائ شد

  [پاسخ]

 20. پارازیت
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۲:۲۶ | #20

  اگر من پرتم، خدا وکیلی تو از من پرت تری، اخوی جانباز اصفهانی (مزاح)

  بله، من یک شیعه سکولار هستم.
  منتقد اختلاط دین و حکومت هستم، چون نه برای دین خوب است و نه برای حکومت.

  حکومت الهی را فقط آقام امام زمان به ارمغان خواهند آورد، نه خمینی یا خامنه ای یا هر کس دیگر.
  گرچه آن زمان، شما باز به لشکریان امام زمان از اون طرف جوب سنگ پرتاب خواهید کرد.

  مکتب شیعه را باید زنده نگه داشت و نگذاریم دستخوش قدرت و سیاست گردد.

  [پاسخ]

 21. به پارازیت– جانباز از اصفهان
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۲:۴۰ | #21

  پارازیت خسته نباشی دمت گرم یک بار دیگر به نظر خودت نگاه کن ” منتقد اختلاط دین و حکومت هستم، چون نه برای دین خوب است و نه برای حکومت.” خدایش خوب اُمدی اونم چه جور ، بد جور.

  پسر چرا دروغ می گویی که دلت برای مکتب شیعه می سوزد دل داشته باش و راحت بگو من یک غرب پرست هستم که دین و حکومت دینی را مانعی در رسیدن به خواسته و آرزوی خودم می دونم ، و اینهمه همه بچه بازی در نیار و دین و حکومت دینی را از پشت بهش حمله نکن ، آزاده باش نه دغل از رو برو حمله کن .

  [پاسخ]

 22. چغوک
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۳:۰۷ | #22

  به پارازیت
  من یک چشمه از کارهای شیخ ساده لوح (تعبیر حضرت امام) را برایت ذکر میکنم. پس از اینکه مهدی هاشمی به ارتکاب و آمریت در ۲۱ فقره قتل انسان بیگناه اعتراف کرد، منتظری که نتوانست مانع اعدام او شود به عنوان آخرین تیر در ترکش خطاب به اما نامه ای نوشت و گفت به خاطر مادر پیر و همسر و فرزندان مهدی هاشمی او را اعدام نکنید. به نظر تو آیا آن ۲۱ مقتول، مادر، همسر . فرزند نداشتند؟ ایا خون مهدی هاشمی قاتل رنگین تر از خون به ناحق ریخته شده آن ۲۱ نفر است. اف بر کسی که ادعای مرجعیت داشته و باید از گناه صغیره هم پرهیز کند اما به خاطر منافع شخصی و فامیلی خود حاضر به پایمال کردن خون ده ها انسان بیگناه شد.

  [پاسخ]

 23. پارازیت
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹ در ۲۳:۵۶ | #23

  به چغوک
  .توهین یا پشت سر یک مرده حرف زدن…از نظر فرهنگی، شرعی، منطقی و انسانی درست نیست وسلام.

  شما ها با باند یا بیت منتظری مشکل تاریخی دارید، همانکه خود به آن اذعان کرده اید در کامنتتان.
  جنگ قدرت بود، که برنده میدان شما بودید و ایشان عزل و محصور و نهایتأ در قبر. مرگ حق است.
  بحث اینکه نامه دست خط احمد آقا هست یا نیست، یک بحث انحرافی است که سفر رهبر را به قم تحت الشعاع قرار دهند که ظاهرأ داده اند، از کامنت های عصبی تان مشخص است.
  حتی آهستان هم یک پست گذاشت و حالا ما را مشغول کرده اند.
  این باند یا بیت منتظری پیچیده عمل می کنند اخوی.

  من فقط دغدغه مکتب شیعه را دارم و بس. وارد جنگ شماها نخواهیم شد. امر می کنیم و نهی
  التماس دعا

  [پاسخ]

 24. ۲۷ مهر ۱۳۸۹ در ۰۴:۰۷ | #24

  “”در سفر قبلی مقام معظم رهبری به قم آیت الله بهجت نیز آمدند بین جمعیت و فرمودند:
  اگر مردم می دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی نشست”””

  تا قبل از فوت ایشان این خبرها را اصلا نمی شنیدیم اما حالا فت وفراوان شده بنازم به فرهنگ ما ایرانی ها که دین وادب وایمان وتاریخ ومرجعیت و….. در خدمت سیاسته

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۱ ق.ظ:

  میشه بفرمایین چرا کسی جرات نداشت وقتی خود آیت الله بهجت زنده بودند (خیلی سال پیش نبوده) این نقل قول های عجیب و غریب رو در بیاره؟؟ تا مطمئن شدین دستش از دنیا کوتاهه اینا در میاد. به طرز عجیبی شبیه همون قضیه پیاز ِمعروفه.
  با یه عطف از قلیل به کثیر، تمامی عزیزان و بزرگانتون دستشون از دنیا کوتاهه و البت نزدیکانشون «عایشه»! الباقی خاک گود خورده ها و قدما هم که کمینه اگه خواص بی بصیرت نباشند، طلحه و زبیرند!!

  چو بیشه تهی ماند از نره شیر شغالان درآیند آن‌جا دلیر

  [پاسخ]

 25. ۲۷ مهر ۱۳۸۹ در ۰۷:۱۲ | #25

  مرید پیر مغانم، ز من مرنج ای شیخ
  چرا که وعده تو کردی و او بجای آورد
  صافات ۱۰۲ – ۱۰۷

  این میکس رو با تمام قلبم درست کردم

  http://bangerahil.persiangig.com/audio/GG1GH.mp3

  اینم پی-دی-اف رنجنامه

  http://gnasa1.persiangig.com/document/RanjnameAhmadAghayeKhomeyni.pdf

  [پاسخ]

 26. مصطفی مطهری
  ۲۷ مهر ۱۳۸۹ در ۰۹:۴۳ | #26

  پاسخ پسر آیت‌الله منتظری در مورد نامه شش فروردین جالب است:

  در پاسخ به این مغالطه آشکار ایشان باید بگویم، هیچکس در اصل وجود نامه ششم فروردین۶۸ شکی ندارد بلکه بحث بر سر این است که آن را چه کسی نوشته‌ است؟ مرحوم آیت الله منتظری ابتدا بر اثر اعتمادی که به بیت مرحوم امام داشتند فکر کردند نامه را شخص امام خمینی مرقوم فرموده‌اند ولی پس از نوشتن پاسخ و ارسال آن مطمئن شدند که نامه ششم فروردین۶۸ را امام خمینی ننوشته‌اند.

  اگر واقعاً این نامه را امام نوشته‌اند پس چرا بعد از ۴۸ ساعت نامه‌ای با ادبیات کاملآ متفاوت به رشته تحریر در آورده‌اند؟ آیا می‌شود ظرف ۴۸ ساعت فقیهی را از قعر جهنم برداشت ودر جایی گذاشت که نظام و حوزه از نظرات او استفاده کنند؟ و چرا در صحیفه نور، نامه هشتم فروردین چاپ شده است ولی از نامه ششم فروردین خبری نیست؟ و چه عاملی باعث شد که پس از گذشت چند سال این نامه در صحیفه امام به چاپ برسد؟ چنانچه می‌دانید مرحوم امام خمینی در پایان وصیت‌نامه خود آورده‌اند: “آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود مورد تصدیق نیست مگر آنکه صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان، یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.” این در حالی است که در زمان حیات امام خمینی نامه ششم فروردین هیچ‌گاه از صدا و سیما پخش نشد ولی نامه هشتم فروردین پخش گردید.

  [پاسخ]

 27. جانباز از اصفهان
  ۲۷ مهر ۱۳۸۹ در ۱۰:۱۸ | #27

  به مصطفی مطهری
  با سلام

  با اجازه آقای امید حسینی مطلبی را به شما می گویم .

  اولا” نامه شش فروردین دست خط امام می باشد و از علت عدم خواندن آن در صدا و سیما مطلع هستید پس با عبارات به ظاهر منطقی وارد بیانات مغلطه گونه نشوید که این ظلم آشکاری در مورد حق و حقیقت می باشد.
  و اما اگر اینگونه نبود و چنین نامه و چنین علتی بر عدم خواندن آن نبود تردید نکنید که هاشمی و خاتمی و موسوی و کروبی و صانعی آنچنان یقه می درانیدند و سخنرانی و اعلامیه می دادند که نیازی نبود که شما بخواهید بیائید در اثبات دروغ بودن چنین نامه ای خود را به زحمت بیندازید و چنین کامنتی را بگذارید .
  پس کمی منصف و بدور از غفلت و یا نیرنگ باشید که جهان بر پایه راستی و صداقت وضع بهتری پیدا خواهد نمود .

  [پاسخ]

  مصطفی به جانباز پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۳ ب.ظ:

  تازه گیریم حرف شما درست باشد. ملاک نامه آخر امام است چون در اولی خیلی تند صحبت کردند اجازه علنی کردن آن را هم ندادند ولی در دومی که علنی است لحن خود را تصحیح کردند. حالا ما کدام را ملاک قرار دهیم آنکه امام شاگرد خورد را در جهنم می‌داند و یا آن نامه را که از وجود منتظری برای نظام و حوزه استفاده شود.
  انصافا قبول چنین چرخش نظری و تفاوت رایی که شما قائل هستید هم در اولین برداشت نشان خواهد داد که امام خیلی ثبات شخصیت نداشته‌اند (در حالی که این طور نبوده) و دو نامه با لحن متفاوت و محتوای ۱۸۰ درجه‌ای را برای شاگر خود می‌نویسد.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۰ ق.ظ:

  آقای مصطفی! ملاک برای ما و هر کسی که عاشق واقعی امام هست، همه سخنان امام از نامه اول آن در صحیفه نور تا نامه آخر یعنی وصیت نامه هست. اول و آخر نداریم. لحن نامه امام تغییر کرد ولی نظر امام تغییر نکرد. آن لحن نامه هم به خاطر اصرار اطرافیان و رعایت حال منتظری بود تا پیش مردم آبرویش بیشتر نرود. اتفاقا بعد از نامه دومی، امام یک نامه دیگر هم به نمایندگان مجلس می نویسد و حرفهای جالبی می زند. حالا شما اگر به خاطر عشق و علاقه و تعصبت به منتظری، مدعی چرخش نظر امام هستی، اشکالی نداره. بالاخره تعصب بیش از اندازه به یک شخص، چشم سر و باطن آدم رو کور می کنه.

  [پاسخ]

  مصطفی مطهری پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۴۹ ب.ظ:

  مثل تعصبی که شما به امام و رهبرتون دارید؟؟

 28. سید 65
  ۲۷ مهر ۱۳۸۹ در ۲۱:۲۲ | #28

  سلام بر امید خان
  رنج رنجنامه امروز بر دل یادگار امام( سید حسن) سنگینی نمیکند جون او سکوت میکند چراچرا؟؟؟
  موفق و موید باشید بصیرت صادق

  [پاسخ]

 29. جانباز از اصفهان
  ۲۸ مهر ۱۳۸۹ در ۱۱:۳۲ | #29

  به مصطفی مطهری
  باسلام

  شما گوئیا تر جیح می دهید علت نخواندن نامه اول امام را از محاسبات خود کنار بگذارید و به صورت خشک و غیر منطقی آنچه که در ظاهر گذشته است را مد نظر قرار بدهید روشی را که خوارج بعد از قبول صلح جنگ صفین توسط حضرت علی روحی له الفداء در مورد حضرت علی پیش گرفتند را در پیش گرفتید آنها بدونه اینکه علت قبول را مد نظر قرار بدهند ظاهر قبول صلح را گرفتند و در مورد علت صلح توسط حضرت علی به طور ناشیانه و نادرست ( که البته عده ای به عمد و از روی غرض چنین استدلال داشتند ) استدلال می نمودند.

  پسر شما با این روش بر خورد و بررسی که دارید مشخص است در روش بررسی یک موضوع ایرادات و ضعف های جدی دارید به شما توصیه می کنم که در این بعد خود را تقویت نمایید که حداقل نزدیکانتان را از این ضعف خود در عذاب قرار ندهید .

  [پاسخ]

 30. جانباز از اصفهان
  ۲۸ مهر ۱۳۸۹ در ۱۱:۳۵ | #30

  به امید حسینی

  باسلام

  امید آقا نظر من هم همین می باشد . فکر می کنم سوء برداشتی پیش آمده است دوباره کامنت ها را بخوانید.
  موفق باشید

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۴ ق.ظ:

  آقا خیلی خیلی شرمنده ام. من متوجه نشدم. منظورم مصطفی بود که شما به اون جواب داده بودید. باز هم شرمنده.

  [پاسخ]

 31. ۲ آبان ۱۳۸۹ در ۰۹:۰۶ | #31

  اخطار!!!!!؟[غمگین][اضطراب]
  روابط جنسی !!!!!!!!!!![غمگین][اضطراب]
  شرم وحیا!!!!!!!!!!!![غمگین][اضطراب] :(

  [پاسخ]

 1. ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۳:۴۰ | #1
 2. ۱۴ تیر ۱۳۹۰ در ۲۳:۵۹ | #2

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: