خانه > جامعه, سياست > جسارت عضو اتاق فکر جنبش سبز به آیت الله العظمی وحید خراسانی

جسارت عضو اتاق فکر جنبش سبز به آیت الله العظمی وحید خراسانی

محسن کدیور عضو اتاق فکر جنبش سبز در واکنش به اعتراض آیت الله العظمی وحید خراسانی به سریال مختارنامه، در جسارتی بی سابقه، به  سکوت این مرجع عالیقدر جهان تشیع در سال‌های گذشته اعتراض کرد.

کدیور با لحنی تمسخرآمیز نسبت به سکوت ۳۰ ساله آیت الله وحید خراسانی در قبال مسائل سیاسی اجتماعی کشور، اظهار داشت: « اینکه حضرت آیت الله بالاخره در میان این همه رخداد تلخ و شیرین مسئله ای را برای طرح علنی در مجامع عمومی تشخیص دادند جای سپاس دارد! مسئله ای که یک مرجع ساکت را پس از سه دهه به فریاد می آورد و تهدید کند که اگر مسئولان امر اصلاح نکنند به وظیفه شرعیش عمل خواهد کرد و جوانان غیرتمند را به عکس العمل محشرگونه دعوت خواهد کرد، بیشک مسئله ای به غایت مهم است. معظم له در اینکه مرجعیت شیعه از چنین اقتداری برخوردار بوده و برخوردار است، کاملا مُصابند. بعلاوه اینکه در مسائل خطیر که کیان مذهب در خطر قرار می گیرد، مرجعیت شرعا موظف است فریاد برآورد، نصیحت کند، تهدید نماید و مؤمنان را به اعتراض محشرگونه برای اصلاح امور دعوت کند، حق با حضرت آیت الله است. در کبرای بحث حق همان است که حضرتعالی اشاره فرموده اید، اما مناقشه در صغراست.»

وی با تعیین تکلیف برای مرجعیت شیعه و برای آیت الله وحید خراسانی ادامه داد: «آیا ایفای نقش حضرت عباس توسط یک هنرپیشه و پخش عمومی آن، مصداق اهمّ مسائلی است که کیان مذهب را تهدید می کند؟!»

کدیور که از حامیان میرحسین موسوی و از اعضای اتاق فکر جنبش به اصطلاح سبز به شمار می‌آید، با زیر سوال بردن رفتار آیت الله وحید خراسانی نوشته است:«در طول این سالیان، به ویژه در ربع قرن اخیر، بالاخص در این دو سال آیا هیچ غلط و مسئله ای مهم تر از مسئله یاد شده به حضرت آیت الله گزارش نشده که ارزش اعتراض علنی و اعلام خطر و نصیحت و تهدید آشکار مسئولان امر و دعوت جوانان غیرتمند به اعتراض محشرگونه داشته باشد؟»

وی در نامه سرگشاده خود همان حرف سایت الف را تکرار کرده و و با کنایه تلویحی به آیت الله وحید، نوشته است که «بازی هنرپیشه ها در نقش شخصیت‌های مذهبی در قالب تعزیه سابقه‌ای طولانی دارد و اگر کسی معتقد است که چنین کاری باید ممنوع شود، باید دلیل فقهی ارائه کند!»

عضو اتاق فکر جنبش به اصطلاح سبز با اشاره به حوادث بعد از انتخابات، آیت الله وحید خراسانی را متهم کرد که با نادیده گرفتن “ظلم” و “استبداد دینی” و پرداختن به توصیف فضایل امامان شیعه و امامزاده ها، از “تضییع اصول” غفلت کرده و به “فروع درجه چندم” پرداخته است!

جسارت کدیور تا آنجا ادامه پیدا می‌کند که به آیت الله وحید خراسانی به خاطر مسئولیت دامادشان آقای صادق لاریجانی نیز اعتراض می‌کند و می‌نویسد:«آیا قاضی القضاتی چنین نظامی و صدور احکام قضایی ظالمانه مصداق بارز معونت (یاری کردن) ظالمین نیست؟ راستی شاگرد و داماد محترم شما بر اساس کدام حجت شرعی قضاوت را به ثمن بخس، زائده سیاست کرده است؟»

کدیور در ادامه نامه اهانت‌آمیز و جسارت بی‌شرمانه  خود، آیت الله وحید خراسانی را به خاطر پرداختن به ظواهر شرعی، مسئول برباد دادن باقیمانده ایمان جوانان دانست و افزود:« تمرکز مراجع تقلید تنها بر حفظ حوزه علمیه قم و “ظواهر شرعی” بدون توجه به ضرورت “اقامه قسط” و رعایت حقوق مردم می تواند “باقیمانده ایمان جوانان را نیز بر باد دهد!»

*********************************

این بخشی از نامه اهانت آمیز محسن کدیور عضو اتاق فکر جنبش به اصطلاح سبز به آیت الله العظمی وحید خراسانی بود. حال منتظر واکنش سایت‌هایی چون آینده، شیعه نیوز، خبرآنلاین و نیز واکنش دوستان و طلابی هستیم که در محیط حقیقی و مجازی، رگ گردنشان به خاطر انتقاد سایت اصولگرای الف به مرجعیت بیرون زده بود. منتظریم تا واکنش آنها را به اهانت بی‌شرمانه و جسارت محسن کدیور علیه مرجعیت شیعه  ببینیم.

منتظریم تا سایت فتنه گر آینده تیتر بزند «جسارت بی‌سابقه عضو اتاق فکر جنبش سبز به حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی»

منتظریم تا شیعه نیوز این اهانت بی‌شرمانه را به امام زمان تسلیت بگوید!

منتظریم تا خبرآنلاین مطلبی بنویسد و این قبیل اهانت‌ها را نشانه‌ی کنار زدن مرجعیت شیعه بداند!

منتظریم تا دوستانی که در وبلاگ و گوگل ریدر و … از تعیین تکلیف سایت الف برای آیت الله وحید عصبانی شده‌ بودند، این بار به خاطر تعیین تکلیف محسن کدیور عصبانی شوند!

اگر  آنها  حقیقتا نگران جایگاه مرجعیت شیعه هستند و اگر موضعگیری چند روز قبل آنها ناشی از سیاسی‌کاریشان نبود، پس این بار هم باید به صحنه بیایند. اتفاقا واکنش به جسارت محسن کدیور باید شدیدتر باشد چون نویسنده سایت الف نه طلبه بود و نه مدعی آشنایی با ادبیات حوزه، اما محسن کدیور لباس روحانیت بر تن دارد. پس قطعا آگاهانه، شان و جایگاه مرجعیت شیعه را مورد حمله قرار داده است.

 1. مرتضي
  ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۵:۵۵ | #1

  یه سوال داشتم لطفا! توی این عکسه، چرا کدیور اینقدر وحشتناک سیخ وایستاده سر نماز؟. عکسی از این صحنه که از پشت انداخته باشند ندارید؟ :?:

  [پاسخ]

 2. ahleghalam
  ۱۸ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۵:۵۳ | #2

  من طرفدار اصلاحات قانونی قانون به روش جبهه ملی هستم

  [پاسخ]

 3. حمید
  ۲ فروردین ۱۳۹۰ در ۱۹:۰۷ | #3

  بعد از سلام می خواستم بپرسم وقتی پیامبر اسلام مشغول ترویج دین اسلام بود هدفشان از تبلیغ اسلام چی بود آیا اینکه کسی حق نداره نقش کسی دیگه رو تو فیلم ها بازی کنه؟ آیا این بود که همه به ظواهر اسلام توجه کنیم که اگه کدیور برای آیت الله خراسانی نامه ی سرگشاده نوشت ماهم نامه رو به رفراندوم بزاریم که آری یانه؟
  به نظر من نه حرف آیت الله خراسانی صحیح بود نه نامه ی کدیور. هردو از ظاهرگرایی حکایت داشت. تاکی باید دنبال ظواهر باشیم تا کی از اصل اسلام باید فرار کنیم تا کی حاشیه وحاشیه پردازی تاکی فقط توجه به نام اسلام؟
  همه ی ما شدیم ظاهرپرستان مسلمان نما. خدایی به چند درصد از احکام اسلام عمل کردیم؟ غیر از اینه که همیشه اسلامو دور زدیم و یه راه میانبور پیدا کردیم؟ هروقت کارمون گیر بود سراغ اسلام رفتیم؟
  آیا بعد ازاینکه آیت الله خراسانی اعتراض کردو کدیور نامه نوشت این مسئله اینقدر مهم شدو همه شدیم دایه ی ممهربونتر از مادر برای اسلام؟
  اگه این نامه و اعتراض نبود اسلام و این حرفا یادتون می اومد
  پس علکی بلوف اسلام و اسلام خواهی نزنید
  هزاران مسلمان تو دنیا دارن کشته میشن خیلی هاشون از فقر خیلی ها از جنگ خیلی ها از مرضهای واگیرو خطرناک مثل وبا حبصه ایدز این نامه آیا ازاینها مهمتره؟
  پس اگه مسلمان هستید و ادعاع دارین شیعه ی علی هستین به فکر مسائل مهمتری باشید

  [پاسخ]

  سیعه پاسخ در تاريخ فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۴:۰۳ ب.ظ:

  گر مسلمانی سر تسلیم کو
  روزی چند نفر در نماز بودند اولی به دومی خورده گرفت و گفت نمازت باطلست و سومی به دومی و چهارمی به سومی و نماز همه باطل شد
  تصویر سازی از امامان منزلت آن امام را در نظر ما خرد و کوچک می کند و دیگر تصویر واقعی را گم می کنیم
  تصویر سازی برای حضرت عباس به مانند تصویر برای امام غایب است وقتی از امام زمان تصویر بسازم آنگاه وقتی ایشان ظهور کنند ما ممکنست که او نپذیریم و بگوییم که تصور ما از او چیزه دیگر است حال آنکه قرآن کریم مومن راآنگونه خطاب می فرمایید که به غیب ایمان دارد نه اینکه به معلوم بلکه به غیب و مفهوم غیب چیزی نیست جز در تصور نداشتن . خدا نیز در تصور نمی گنجد و از او نیز نباید تصویر ساخت نه به مانند نور نه چیزه دیگری
  همین حالا همه فکر می کنند که اگر امام زمان بیایید باید سوار بر اسبی و لباس عربی و شال سبزی به هیچ وجه کسی او را سوار بر سفینه ای نامرئی و لباسی از کت و شلوار نمی بیند چرا چون تصویر سازی شده است
  اما در این باره گفته اند که وقتی بیایید همه او را می شناسند و پوشش او همانند جامعه ی ماست و جدای از ما زندگی نمی کند و در نهایت برای ما ظهور می کند نه برای خودش

  [پاسخ]

  عمار پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ق.ظ:

  ببخشیداگرماباتصویری که ازامام زمان بسازندبعدابخواهیم ایشان راباتصویرخودشان
  نپذیریم که وای برمادوما مگردرتعزیه به جای امام ووونقش بازی نمی کنندوکسی
  هم این تصویرسازی ذهنی راانجام نمی دهدو….

  [پاسخ]

  امیر حسین پاسخ در تاريخ دی ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ:

  تو تعزیه ها هم صورت رو میپوشونن معمولا. دوما اگر تو تعزیه صورت نشون میدم یعنی درسته؟
  یادمون باشه نظر یه مرجع تقلیده.ازمرجع که بالاتر نیستیم.ایشون تو سن ۲۷ سالگییبه درجه اجتهاد رسیدن پس حتما یه چیز میدونن. خداوند آیت الله وحید رو برای جهان تشیع حفظ کنند ان شاالله.

  mg پاسخ در تاريخ فروردین ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۹:۰۴ ق.ظ:

  دوران حضرت علی هم از این حرفها زیاد میزدند ولی وقتی حق ایشان رو خوردند معلوم شد کی راست میگه انشالله همونطور که میگی امام زمان رو بپذیریشون

 4. ۸ فروردین ۱۳۹۰ در ۱۸:۲۳ | #4

  :oops:از وبلاگ من دیدن کن 8O

  [پاسخ]

 5. باریکلا
  ۲۴ فروردین ۱۳۹۰ در ۱۳:۵۱ | #5

  باریکلا ! نظرت رو پسندیدم !

  به نظر من هیچ اهانتی نکرده بلکه امر به معروف و نهی از منکر کرده! از خدا
  که انتقاد نکرده ! از یه انسان انتقاد بجایی کرده !!!
  خیلی از ماها توی مشکلات کفر می گیم و خدا چیکار می کنه ؟! بیشتر کمکمونمیکنه !
  خب این یعنی چی یعنی اینکه باید یاد بگیریم ما هم انتقاد پذیر باشیم !
  تازه مثل اینکه شما نمی دونید آقای کدیور هم آیت ا.. هست …

  [پاسخ]

  mg پاسخ در تاريخ فروردین ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۹:۱۰ ق.ظ:

  کفرگفتن که انتقاد نیست که مابگیم خدا انتقاد پذیر بود بلکه توهینه وخداوند بخاطر رحمت بی پایانشون از توهین ما چشمپوشی می فرمایند

  [پاسخ]

 6. ايمان
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۰۹:۵۱ | #6

  عکس کدیور م رو یاد نماز جماعت ابن زیاد میندازه واقعا چطوری میخواهند در زمان مرگ جواب بدهند کسی که لباس پیامبر خدا را به تن کرده :?:?

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱:۵۲ ق.ظ:

  اتفاقا ایشون آدم منطقی و متدینی هستن.به جای عیب گرفت به دیگران خودمون رو اصلاح کنیم.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۵ ب.ظ:

  bro py karet khaen…………..az amsal to bdam miad………

  [پاسخ]

 7. konjed
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۱ | #7

  mage to namaz ebne ziado didi? :-) :D :lol:

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱:۵۶ ق.ظ:

  تو سریال مختار دیده طفلک :mrgreen:

  [پاسخ]

  مسعود پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۴:۱۶ ب.ظ:

  دلقک ضدانقلاب

  [پاسخ]

 8. konjed
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۵ | #8
 9. konjed
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۱۳:۳۵ | #9

  طرف دار هرکی میخوای باشی باش.
  اماافراطی نباش. :twisted: :evil:

  [پاسخ]

  mg پاسخ در تاريخ فروردین ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۹:۱۴ ق.ظ:

  چرت وپرت گفتی مگه میشه ادم طرف باطل باشه ولی افراط نکنه

  [پاسخ]

 10. علی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۰۱:۵۴ | #10

  هم فرمایش آقای وحید درسته.و هم اعتراض آقای کدیور به جاست.
  چرا علما در مقابل کشتار جوونا به دست حکومت سکوت کردن؟

  [پاسخ]

 11. رامین
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ در ۰۸:۰۲ | #11

  با کدیور موافقم در تاریخ شیعه اینچنین مراجع مطیع و ساکت و ترسویی مسبوق به سابقه نبوده اقایان اینهمه بدعت و گناه را میبینند و سکوت میکنند در انظار عموم به ناموس مسلمین فحاشی میشود صدای اعتراض هیچ مرجعی بلند نمیشود در سوریه مردم به خاک و خون کشیده میشوند اما مراجع غرق شده در سیاست لب فرو بسته اند نمیدانم جواب آقا امام زمان راچه میدهند

  [پاسخ]

  مسعود پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۴:۱۵ ب.ظ:

  توموافق نباشی کی باشه؟خودفروش ها

  [پاسخ]

 12. هومن
  ۲۳ خرداد ۱۳۹۰ در ۲۲:۲۳ | #12

  zende bad gonbesh sabz…….zende bad mr kodivar……khak to sar kasi ke az in dolat nezam trafdari mikone…….amr mosavi hkhili doset daram age ye rozi gonamo bekhi bdon menat midam…….khily dooooooset daram mr mosavi

  [پاسخ]

  ايمان پاسخ در تاريخ خرداد ۳۱ام, ۱۳۹۰ ۸:۰۷ ق.ظ:

  باشه تو راست میگی :wink::wink::wink:

  [پاسخ]

 13. x
  ۱۱ تیر ۱۳۹۰ در ۱۸:۳۷ | #13

  الان کجای این نامه توهین یا جسارت بود؟ :!:

  [پاسخ]

 14. علی
  ۹ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۴:۱۷ | #14

  انتقاد کدیور کاملا به جابود وای بر جامعه ما که اینچنین علمای سیاست زده پول پرستی دارد

  [پاسخ]

  مسعود پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۴:۱۹ ب.ظ:

  سیرابی توعالم شناسی؟محب غرب

  [پاسخ]

 15. علی اکبر
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۲:۴۰ | #15

  از اسلام فقط یک م باقی مانده آنهم یعنی هر چه ((من)) میفهمم !!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 16. م
  ۱۱ مهر ۱۳۹۰ در ۲۲:۲۱ | #16

  آقای هومن خان شما اول درست نوشتنو یاد بگیر بعد حرف بزن
  درود بر جمهوری اسلامی

  [پاسخ]

 17. امیر رضا
  ۲۷ مهر ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۶ | #17

  سلام
  آیا کشور ما مسائل مهمتری برای بحث ندارد؟
  چرا اصل ول کردید چسبیدید به فرع
  :-)

  [پاسخ]

 18. م
  ۲۸ مهر ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۸ | #18

  سال ها است که ساختار دینی مرگ اندیشه آزاد ایرانیان را در پی داشته است، ساز و کار امروز ایران و تفکر حاکم بر جامعه به نحویی شکل گرفته است [ یا به عبارت بهتر، شکل داده اند] که به دنبال استبداد مطلق است، [البته این اندیشه حاکم بر توده مردم است نه نخبگان]. از نظر من با کنار رفتن استبداد رهبری دینی، مستبد دیگری به روی کار می آید که همان کار ها را با حرف های جدید میکند.
  اگر می بینم که در جوامع پیشرفته غربی چیزی شبیه به دمکراسی حاکم است، از آن جهت است که توده مردم اجازه جز این را نمی دهند و در حقیقت حاکمیت برای پایدار ماندن مجبور به رعایت حقوق مردم است.
  ولی در ایران که توده مردم که “دمکراسی” را از پای منبرها و تفسیر های صدا و سیما یاد گرفته اند هیچ وقت حاظر به پذیرش این حقیقت نخواهند بود و در این میان نخبگان ایران فقط جان و مال و آبروی خود را فدای کج فهمی توده حاکم می کنند.

  [پاسخ]

 19. امیر رضا
  ۲۸ مهر ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۵ | #19

  بجای اینکه دیگران رو درست کنیم.یه نگاه به خودمون کنیم.ببینیم حتی افغانستان هم داره از ما رد میکنه و پیشرفت میکنه 8O ۸O

  [پاسخ]

 20. نیما
  ۲۹ مهر ۱۳۹۰ در ۰۲:۴۹ | #20

  درست وبجا بود خیلی هم بجا بود واقعا مشکل ما فقط فیلم مختار بود؟ یترسید از روزی که آه کسانی که نان شب ندارند به آسمان بره

  [پاسخ]

  مسعود پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۴:۲۵ ب.ظ:

  نون نداری؟آدرس بده تابگم بیارن

  [پاسخ]

 21. علی
  ۱۷ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۹:۵۶ | #21

  احترام آیت ا.. خراسانی به روی چشم ما ولی اگر آقای خراسانی طالب اصلاح هستن از دفتر خودشون شروع کنن.

  [پاسخ]

 22. [o
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۰:۲۹ | #22

  هیچ توهینی در کار نیست و حرفهای کدیور عین حقیقته منتها در نظر داشته باشید سر کسانی که اعتراض کردند چه بلایی آمد من می گویم اگر اعتراض هم نمیکنند لااقل خو شیری نکنند مثل مکارم شیرازی و نوری چمدانی

  [پاسخ]

 23. فاطمه
  ۳ اسفند ۱۳۹۰ در ۰۰:۴۸ | #23

  با سلام
  به ننظر من نباید کسی را فقط به صرف ایت… بودن از انتقاد تبرعه کرد به هر حال انسان جایزالخطاست و فقط معصوم از گناه و خطا مبراست.به نظر من مسائلی مثل بی کاری و تورم و … واقعا داره به مردم فشار میاره و خیلی ها رو حتی به فاجعه ی فساد گرفتار میکنه کم نیستن زنانی که برای اینکه از گرسنگی نمیرن تن فروشی میکنن همه اینها جای اعتراض و انتقاد شدید اللهن داره. در ضمن کسانی هم که فکر میکنن همه چیز این حکومت عالیه و هیچ کس نباید از حکومت وحتی از شخصیت های دینی انتقاد کند باید به عرضشون برسونم که کافیه مبلغ دلار امروز رو با همین تاریخ در سال قبل مقایسه کنن تا متوجه بشن با توجه به استاندارد های بین المللی نه استاندارد های من دراوردی دولت ایران یه جیزی حدود ۱۱۰ درصد تورم داریم و جالبه که بدونید باز طبق استاندارد های من دراوردی دولت بیش از ۲۵ درص بیکار در جامعه هستند جالبتر اینکه تورم وال استریت در این شرایط بهران نهایت ۵ درصد و درصد بیکاری ۱۰ درصد است (با توجه به استاندارد های جهانی)
  اما همه این اتفاقات باعث نمیشه از خطاهای سریالی مثل مختارنامه که از نظر من نه تنها با نشان دادن چهره شهیدان کربلا حرمت ان بزرگواران رو زیر پا می گذاره بلکه در خیلی از مسائل تاریخ رو هم تحریف کرده چشم پوشی کرد.
  در ضمن به عرض برسونم من جزء هیچ هزب و گروهی نیستم و فقط یک جوان ۲۴ ساله بیکار فارق التحصیل از رشته اقتصاد هستم از همتون هم معضرت میخوام که سرتونو درد اوردم

  [پاسخ]

  مسعود پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۴:۲۳ ب.ظ:

  سلام خانممحترم انتقادخوبه ولی منطقی وبدون حب وبغض شرایط شماروخیلیادارن ولی آب توآسیاب دشمن ریختن اشتباهه درسته؟پس به حرمت خون شهدارعایت کنیم باتشکر

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ:

  باسلام اگه با این مدرک خوبتون بهتر می نوشتید بیشتر برازنده ی شما بود. همه چیز و به هم ور کردید مانیاید آسمون ریسمون به هم ببافیم تا دلیلی آورده باشیم بلکه باید همه ی جوانب رو مد نظر داشته باشیم .مرجهع را باید شناخت وفهمید که هر چی من فکر می کنم در مورد اونا درست نیست. مشکلاتی که میگید درسته ولی یه سریاشم خودمون مقصریم باید خودمون تحرک هم داشته باشیم

  [پاسخ]

 24. ۱۵ اسفند ۱۳۹۰ در ۱۵:۳۰ | #24

  من نمیگویم که مرا از قفس ازاد کنید قفسم برده به باغی دلم شاد کنید :cry::cry::cry:

  [پاسخ]

 25. ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ در ۲۳:۰۲ | #25

  خطاب به اون دوستی که میگه چرا ایت الله وحید از جنبش سبز حمایت نمیکنه؟خودتونرو بزارید جای اقای وحید ایا حاضرید ازجنبشی که توروز عاشورا هلهله به پامیکنه خیمه ی اباعبدالله اتیش میزنه به عزادار امام حسین وحشیانه حمله میکنه حمایت کنین درحالیکه نام مرجعیت اسلامو رو به یدک میکشی؟

  [پاسخ]

 26. علی سرافرازاردکانی
  ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۴:۵۰ | #26

  قران شرح وبیان هرچیز است.وبرکسانی که نمی اندیشند پلیدی راقرار می دهد.سخنان را گوش کنید وبهترین ان راانتخاب کنید.سخنانی را بگوییدکه بهترین باشدزیراشیطان فتنه وفسادایجاد می کند.القاب زشت به یکدیگرندهیدشایدان ازدیگری بهتر باشدواگرتوبه نکنیدازستمکارانید.روزی همه موجودات عالم رادرچهارروز تنظیم کردیم.اب مورد نیاز بشر وچهار پایان رااز اب باران تامین می کنیم.زمین را جامع حوائج خلق افریدیم .زمین خدا وسیع وبسیار وسیع است.حقوق مردم راکم ندهید ودرزمین سربه فسادبرندارید.پیوسته به عدالت قیام کنید وبه انچه امرشده استقامت کنید.(قران کریم)با تدبروپژوهش به عمل اورده دانش جامع اسلام خالص درکشور وجودندارد.خداوند متعال نیاز جامع احاد مردم را به زمان تنظیم فرموده، لکن دانش ان وجودندارد.

  [پاسخ]

 27. من
  ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۵ | #27

  آیت الله العظمی وحید خراسانی کیه؟؟

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ب.ظ:

  برو تحقیق کن برات خوبه

  [پاسخ]

 28. جواد
  ۹ مهر ۱۳۹۱ در ۲۰:۴۸ | #28

  تو کله ما کردند که هر چی فلان آیت الله بگه درسته

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ:

  سلام دادا. خیلی اشتباه کردی چون تو رسالشونم در بحث انتخاب مرجع برای تقلید، خودشون میگن بهترینارو انتخاب کنید پس رو هوا چیزی فرمایش نکنید بعدش هرکسی روباید شناخت و از سبک کاراش باخبر شد هرکسی از اینا دارن کار خودشون درست انجام می دن نباید زمد قضاوت کرد

  [پاسخ]

 29. ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۰۱:۲۳ | #29

  فعلا که هرکی یه نظری میده بدون توجه به هیچی
  با توجه به سخن امیرالمومنین هیچگاه ملاک ما نباید اشخاص باشند ما باید اتفاقات را با حق بسنجیم پس این حرفای نسنجیده و اختلافات رو بزاریم کنار و به عمق فاجعه ای که داره اتفاق می افته توجه بیشتری بکنیم…
  البته مسائل کوچیک رو هم با توجه به درک زمان و با ملاک حق باید سنجید ولی از مسائل مهمتر نباید غافل شد!
  توی هر زمان شیطان به وسیله یک سری انسان به مبارزه با دین خدا پرداخته و زمان ما هم استثنا نیست
  توی زمان پیامبر ص و امیرالمومنین ع و امام حسین ع و بقیه ائمه تا امام زمان عج و زمان حضرت آدم و حتی زمان ما!!!

  ما نه تنها با دشمنان دین خدا در همه اعصار دشمنیم بلکه مهمتر از آن دشمنی با دشمنان زمان خودمان را نباید فراموش کنیم و از آن غافل شویم
  الان در زمان ما دشمنان دین خدا کشورهای غربی اند که در راس آنها اسرائیل و آمریکا قرار دارند و نباید ما از آنان غافل شویم. هم اکنون نباید یاری دشمنان کشورهای اسرائیل و امریکا یعنی نظام مقتدر ایران، حزب الله لبنان، مردم غزه و سوریه را فراموش کنیم.

  [پاسخ]

 30. حسين حسيني
  ۱۵ دی ۱۳۹۱ در ۱۹:۴۰ | #30

  مرگ بر موسوی کروبی

  [پاسخ]

 31. احمد
  ۷ بهمن ۱۳۹۱ در ۲۳:۰۲ | #31

  سلام حمید آقا بنده فکر نکنم شمادلسوز تر از مراجعی باشی که عمرشون تفریحاتشون و زندگیشون رو برای اسلام گذاشتن باید تو گود باشی و بدونی که هر کس چه وظیفه ای داره اونا توی قم یا نجف نشستن که ظاهرساز باشن بلکه دارن با این همه مشکلات کار خودشون میکنن فقط نباید زود قضاوت کرد @حمید

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 7193
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: