خانه > جامعه, سياست > جسارت عضو اتاق فکر جنبش سبز به آیت الله العظمی وحید خراسانی

جسارت عضو اتاق فکر جنبش سبز به آیت الله العظمی وحید خراسانی

محسن کدیور عضو اتاق فکر جنبش سبز در واکنش به اعتراض آیت الله العظمی وحید خراسانی به سریال مختارنامه، در جسارتی بی سابقه، به  سکوت این مرجع عالیقدر جهان تشیع در سال‌های گذشته اعتراض کرد.

کدیور با لحنی تمسخرآمیز نسبت به سکوت ۳۰ ساله آیت الله وحید خراسانی در قبال مسائل سیاسی اجتماعی کشور، اظهار داشت: « اینکه حضرت آیت الله بالاخره در میان این همه رخداد تلخ و شیرین مسئله ای را برای طرح علنی در مجامع عمومی تشخیص دادند جای سپاس دارد! مسئله ای که یک مرجع ساکت را پس از سه دهه به فریاد می آورد و تهدید کند که اگر مسئولان امر اصلاح نکنند به وظیفه شرعیش عمل خواهد کرد و جوانان غیرتمند را به عکس العمل محشرگونه دعوت خواهد کرد، بیشک مسئله ای به غایت مهم است. معظم له در اینکه مرجعیت شیعه از چنین اقتداری برخوردار بوده و برخوردار است، کاملا مُصابند. بعلاوه اینکه در مسائل خطیر که کیان مذهب در خطر قرار می گیرد، مرجعیت شرعا موظف است فریاد برآورد، نصیحت کند، تهدید نماید و مؤمنان را به اعتراض محشرگونه برای اصلاح امور دعوت کند، حق با حضرت آیت الله است. در کبرای بحث حق همان است که حضرتعالی اشاره فرموده اید، اما مناقشه در صغراست.»

وی با تعیین تکلیف برای مرجعیت شیعه و برای آیت الله وحید خراسانی ادامه داد: «آیا ایفای نقش حضرت عباس توسط یک هنرپیشه و پخش عمومی آن، مصداق اهمّ مسائلی است که کیان مذهب را تهدید می کند؟!»

کدیور که از حامیان میرحسین موسوی و از اعضای اتاق فکر جنبش به اصطلاح سبز به شمار می‌آید، با زیر سوال بردن رفتار آیت الله وحید خراسانی نوشته است:«در طول این سالیان، به ویژه در ربع قرن اخیر، بالاخص در این دو سال آیا هیچ غلط و مسئله ای مهم تر از مسئله یاد شده به حضرت آیت الله گزارش نشده که ارزش اعتراض علنی و اعلام خطر و نصیحت و تهدید آشکار مسئولان امر و دعوت جوانان غیرتمند به اعتراض محشرگونه داشته باشد؟»

وی در نامه سرگشاده خود همان حرف سایت الف را تکرار کرده و و با کنایه تلویحی به آیت الله وحید، نوشته است که «بازی هنرپیشه ها در نقش شخصیت‌های مذهبی در قالب تعزیه سابقه‌ای طولانی دارد و اگر کسی معتقد است که چنین کاری باید ممنوع شود، باید دلیل فقهی ارائه کند!»

عضو اتاق فکر جنبش به اصطلاح سبز با اشاره به حوادث بعد از انتخابات، آیت الله وحید خراسانی را متهم کرد که با نادیده گرفتن “ظلم” و “استبداد دینی” و پرداختن به توصیف فضایل امامان شیعه و امامزاده ها، از “تضییع اصول” غفلت کرده و به “فروع درجه چندم” پرداخته است!

جسارت کدیور تا آنجا ادامه پیدا می‌کند که به آیت الله وحید خراسانی به خاطر مسئولیت دامادشان آقای صادق لاریجانی نیز اعتراض می‌کند و می‌نویسد:«آیا قاضی القضاتی چنین نظامی و صدور احکام قضایی ظالمانه مصداق بارز معونت (یاری کردن) ظالمین نیست؟ راستی شاگرد و داماد محترم شما بر اساس کدام حجت شرعی قضاوت را به ثمن بخس، زائده سیاست کرده است؟»

کدیور در ادامه نامه اهانت‌آمیز و جسارت بی‌شرمانه  خود، آیت الله وحید خراسانی را به خاطر پرداختن به ظواهر شرعی، مسئول برباد دادن باقیمانده ایمان جوانان دانست و افزود:« تمرکز مراجع تقلید تنها بر حفظ حوزه علمیه قم و “ظواهر شرعی” بدون توجه به ضرورت “اقامه قسط” و رعایت حقوق مردم می تواند “باقیمانده ایمان جوانان را نیز بر باد دهد!»

*********************************

این بخشی از نامه اهانت آمیز محسن کدیور عضو اتاق فکر جنبش به اصطلاح سبز به آیت الله العظمی وحید خراسانی بود. حال منتظر واکنش سایت‌هایی چون آینده، شیعه نیوز، خبرآنلاین و نیز واکنش دوستان و طلابی هستیم که در محیط حقیقی و مجازی، رگ گردنشان به خاطر انتقاد سایت اصولگرای الف به مرجعیت بیرون زده بود. منتظریم تا واکنش آنها را به اهانت بی‌شرمانه و جسارت محسن کدیور علیه مرجعیت شیعه  ببینیم.

منتظریم تا سایت فتنه گر آینده تیتر بزند «جسارت بی‌سابقه عضو اتاق فکر جنبش سبز به حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی»

منتظریم تا شیعه نیوز این اهانت بی‌شرمانه را به امام زمان تسلیت بگوید!

منتظریم تا خبرآنلاین مطلبی بنویسد و این قبیل اهانت‌ها را نشانه‌ی کنار زدن مرجعیت شیعه بداند!

منتظریم تا دوستانی که در وبلاگ و گوگل ریدر و … از تعیین تکلیف سایت الف برای آیت الله وحید عصبانی شده‌ بودند، این بار به خاطر تعیین تکلیف محسن کدیور عصبانی شوند!

اگر  آنها  حقیقتا نگران جایگاه مرجعیت شیعه هستند و اگر موضعگیری چند روز قبل آنها ناشی از سیاسی‌کاریشان نبود، پس این بار هم باید به صحنه بیایند. اتفاقا واکنش به جسارت محسن کدیور باید شدیدتر باشد چون نویسنده سایت الف نه طلبه بود و نه مدعی آشنایی با ادبیات حوزه، اما محسن کدیور لباس روحانیت بر تن دارد. پس قطعا آگاهانه، شان و جایگاه مرجعیت شیعه را مورد حمله قرار داده است.

 1. rezA
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۳ | #1

  شما اول منبع خبر رو مشخص کن ببینیم راست می گی یا نه؟ ثانیا اگر هم خبر درست باشد نیازی به پاسخ گویی به کدیور نیست و شما هم منتظر نباشید زیرا کدیور مثل کسی است که وقتی ار صحنه ی دعوا دور می شود شروع به فحاشی و گردن کشی می کند. ضمن اینکه کدیور هیچ اثری و مسئولیتی در ایران ندارد اما توکلی نماینده مجلس شورای “اسلام” است و نان دینی را می خورد که همین مراجع حفظش کرده اند

  [پاسخ]

  چغوک پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۷ ب.ظ:

  جناب رضا
  میتونم بپرسم کجای مطلب سایت الف توهین آمیز بود. به نظر شما نشان دادن چهره حضرت عباس آنقدر فاجعه بار بود که آیت الله وحید پس از سالها سکوت نسبت به وقایع مهم دنیای اسلام اینگونه سخنرانی کرد. لازم به ذکر است هرچند دغدغه آیت الله وحید فقط و فقط مسائل شیعیان است اما ایشان نسبت به مهمترین حوادث رخ داده مرتبط با شیعیان هم سکوت کرده است. مسائلی چون حمله اسرائیل به شیعیان لبنان، حمله عربستان و آمریکا و دولت یمن به شیعیان الحوثی، حمله آمریکا به عراق و نسل کشی شیعیان توسط عربستان سعودی، سیل مهیب پاکستان و آسیب دیدن حداقل ۴۰ درصد از شیعیان پاکستان، ترورها و بمبگذاریهای مکرر در سیستان توسط گروهک ریگی با حمایت معنوی و مادی عربستان و امارات و صدها واقعه مهم دیگر. خواهش میکنم سنگ حمایت از مرجعیت شیعه را به سینه نزنید. چون اساساً اعتقادی به آن ندارید

  [پاسخ]

  ایمان پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۱ ب.ظ:

  مگه وقتی همه به ایت الله منتظری وایت الله صانعی ودستغیب وهاشمی وخاتمی و…جسارت میکردند کسی چیزی میگفت

  [پاسخ]

 2. اریایی در محاصره سانسور
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۵ | #2

  حالا یک اخوند خوش تیپ هم پیدا شده وحرف حساب میزنه چرا سریع فشار خونتون میره بالا؟

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۲۶ ب.ظ:

  جدأ هم.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۵ ق.ظ:

  پسرک گلم ای آریایی در محاصره سیلاب غم!
  ما با این خوش تیپ فقط یک مشکل داریم و لاغیر!
  تنها مشکل ما با ایشون این است که از نظر شما حرف حساب می زنه….
  باور کن اگه الان شما می گفتی حرف بی حساب زده ما داشتیم براش بشکن می زدیم!
  تا باد چنین بادا

  [پاسخ]

  شقی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۳ ب.ظ:

  اگه عمامه شو ور داره خوشتیپ تر میشه :D

  [پاسخ]

  راحیل پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸ ب.ظ:

  شما دنبال خوش تیپ میگردین یاآدم؟؟؟؟؟گشتیم نبود ….

  [پاسخ]

 3. جمیل
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۴۲ | #3

  اقای کدیور مسولیتی در نظام جمهوری اسلامی ندارد اقای حسینی
  در ثانی انتقاد از معصوم و غیر معصوم به چه صورت باید باشد؟!
  انتقاد هر دوی این اقایان وارده و هیچ مشکل خاصی وجود ندارد
  مگه ایت الله وحید درجه و مقامشون بالاتر از معصومین ما هست؟
  وقتی امام علی(روحی فداه)به وسیله یک یهودی به دادگاه کشیده میشوند ایشون که جای خود

  [پاسخ]

 4. چغوک
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۰۸ | #4

  مثل اینکه دو ریالی بعضی از دوستان هنوز نیفتاده یا نمیخواد بیفته. منظور آقای امید حسینی این بود اگر انتقاد بسیار ساده و منطقی سایت الف از آیت الله وحید چنان واکنشی را به دنبال داشت و رگ غیرت بی غیرتان فتنه گر به صورت عجیب و غریبی باد کرد، سزاوار است که به خاطر توهین های بی شرمانه برادر خانم مهاجراتی شهوت پرست، این عزیزان فتنه گر از درد و غصه و ننگ بمیرند.

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۲ ب.ظ:

  …دو زاری امید کجه یا بعضی از کامنت گذاران؟
  هدف کدیور فتنه بوده، که ظاهرأ کارگر افتاده..
  آهستان تو قم پاس میده، الف تو تهران آبشار میزنه.:)

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۱ ب.ظ:

  مثل اینکه این دفعه دوزاری شما کمی کجه
  :))

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۷ ب.ظ:

  تصحیح می شود:
  یک پاس خوب از الف و یک آبشار محکم از آهستان.:))
  محکم به کله آینده بکوبید و فواد را نقش زمین کنید.:))
  مواظب باشید که توپ، شانسی برنگردد به زمین تان….
  آنوقت بازگشت توپ سخت می شود…گفته باشم…..:)))

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸ ق.ظ:

  پارازیت: من متوجه منظور شما نشدم. اگه ممکنه نظرتون رو ایمیل کنید. ممنون

 5. حافظ
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۵۰ | #5

  راستش گیجمان می کنی .قبیح قبیح است حال از جانب هر فردی باشد شما هم نباید در دفاع از اشتباه چه کدیور .چه الف زود سینه سپر کنی.ولی در چشم شما همان است که باید جناب ایت الله حتما واکنشی خاصی داشته باشند دراین صورت اینها دیگر محل رجوع نیستند که ما وکدیور وشما برایشان تعیین تکلیف کنیم .ظاهرا همیشه مرغ همسایه غازه

  [پاسخ]

 6. aA
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۰۱ | #6

  محشر! بود. عالی

  [پاسخ]

 7. يلدا
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۶:۱۷ | #7

  به نظر من حق با حجت الاسلام کدیوره…کاملا درست گفتند…!

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۳ ب.ظ:

  اقای کدیور که درست گفتن اما به نظر میرسه منظور اهستان بیشتر از ان که نقد کدیور باشه نقد اینده و شیعه ان لاین هست که این هم حرف درستی است یه بام و دو هوا که نمیشه اگه اینده نگران حیثیت مرجعیته و نقد الف رو جسارت امیز میدونه نقد کدیور رو هم باید بدونه! شایدم بگن ما با افراد خارج از دایره نظام کاری نداریم که اونم یه حرفیه! اما راستش حتی اگه کدیور نامه نمی نوشت بازم این طور یقه جر دادن برای مرجعیت به اینده نمیاد!
  اما به نظر من نه نقد الف و نه نقد کدیور به خودی خود اشکال نداره تابوی انتقاد از مراجع باید شکسته شه و از موضع فتوا و وعظ و خطابه صرف پایین بیان و در مورد گفته و نگفته هاشان توضیح بدن
  با همه احترامی که برای کدیور قایلم بند اولی که لحنش تمسخر امیزه به دور از اخلاق نقده اما اقایان اصولگرا شما از کی تا حالا شدین مدافع حرمت مرجعیت؟؟ اون روز که مشکینی به ایت الله شریعتمداری جاه طلب و بی تقوا میگفت جنتی سیستانی رو مرجع انگلیسی میخواند و حضرت ماه منتظری رو بیچاره و ساده لوح خطاب میکرد مرجعیت حرمت نداشت؟؟!! ارذل و اباش شما تو این سی سال تا تقی به توقی خورده در شرارت و لات بازی چیزی کم نذاشتن اوایل شریعتمداری بود و خوانساری بعد شیرازی و روحانی حالا هم صانعی و دستغیب! شما از چی ناراحتین؟؟!!

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۶ ب.ظ:

  به علیرضا:
  اولا از اینکه لااقل تناقض آینده و شیعه نیوز و … رو قبول کردی، ممنونم.
  ثانیا. من با بخش دوم نوشته شما به چند جهت مخالفم. اول اینکه برخورد با آیت الله شریعتمداری و منتظری و … ربطی به اصلاح طلب و اصولگرا نداره. اینها در مقابل امام ایستادند و همه نیروهای انقلاب هم در برابر آنها ایستادند.
  اتفاقا چپی های سابق (اصلاح طلبان فعلی) شدیدترین مواضع رو علیه این دو نفر گرفتند. بهتره ببینید نامه درخواست مصادره اموال آقای شریعتمداری رو چه کسی نوشته بوده؟ و توسط چه کسی اجرا شده؟ ( موسوی خوئنی ها و صانعی!)
  لقب شیخ ساده لوح رو هم امام به آقای منتظری دادند نه آقای خامنه ای.
  پس خواهش میکنم قبل از نوشتن نظرات و این قبیل ادعاها، لااقل مطمئن بشین و بعد حرف بزنید! یا لااقل برای ادعای خود مدرک و دلیل ارائه بدین. من البته برای این حرفهام، دلیل دارم. شما دلیل دارید؟

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۸ ب.ظ:

  آقای معیار دلیل.. من جز توجیه خفیف چیزی نمی بینم .اما نمی دونم عرقی مانده که از شرم سرلزیر بشه یا نه.

  A پاسخ در تاريخ اسفند ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۱ ب.ظ:

  امیدوارم با همون کدیور(لعنه الله علیه)محشور بشی نه تو نه اون کدیور در حدی نیستید
  که حتی کفش بزرگ مرجع شیعه آیت الله العظمی وحید خراسانی(حفظه الله)
  رو جفت کنید

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۰ ۱:۲۰ ق.ظ:

  اولا هیچ کس نمی تونه بگه که کی با چه کسی مهشور میشه
  دوما فقط خدا میدونه ارزش هر شخص چقدره نیازی به اظهار نظر مردمی عوام که کفش جفت کردن
  برای افراد را ننگ میدونن نیست
  سوما ما هممون عادت کردیم که کسی رو اونقدر بالا ببریم که خودش با کله سقوط
  ازاد کنه و از هم بپاشه

  [پاسخ]

 8. میلاد
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۳ | #8

  بچا دقت کنید ببینید آقای کدیور چه زیر پوستی نماز میخونه!

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۳ ق.ظ:

  نماز گزاران پشت سر هم آخرش هستند!
  هر کدام به یک جهتی دارند ادای تکلیف شرعی می کنند!

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۰ ب.ظ:

  و چه فتوشاپی که نساختند

  [پاسخ]

 9. هادی
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۲۰:۰۱ | #9

  به گفته متفکر بزرگ شیعه شهید مطهری شمر ۱۴۰۰ سال پیش مرد.و مسلمین باید شمر و یزیدو حسین زمان را بشناسند.حال شمریان و یزیدیان امروز و حسینیان امروز جز اسراییل و آمریکا و مزدوران داخلی ومردم مظلوم لبنان و فلسطین و افغانستان … هستند.مگر امام مرجع نبود .مگر امام فقه و اصول نمی دانست.پس چرا اعتراض کرد .اعتراض امام در میان طاغوت بودو جان ایشان همیشه در خطر ولی این مرجع بزرگوار در آرامش کامل هستند.در حالی که این مرجع بزرگوار حتی در آشکارترین ظلم ها به حسینیان امروز هیچ واکنشی نشان ندادند.آیا این است یاری کردن حسینیان زمان.شهید تجلایی برای یاری مسلمین در آن زمان مقابل روسیه به افغاتستان رفت ودر شروع جنگ به کشور بازگشت.ما از این مرجع بزرگوار جنگ کردن نمی خواهیم ولی سکوت ایشان را هم نمی توانیم قبول کنیم در حالی که رهبرمان هیچ وقت سکوت نکرد

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۴ ب.ظ:

  از حالا برای انتخابات مجلس نهم تبلیغ به قول دوستمان زیر پوستی می کنید ؟؟حسینیان !!نکته انحرافی داشت!

  [پاسخ]

  هادی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۱ ب.ظ:

  بازم که داری خلط مبحث میکنی گلم.جواب درست و حسابی نتونستی بدی مجلس و انتخبات رو پیش می کشی؟معلومه که هیچ منطقی در مقابل حرفم نداری و مثل بعضی ها فقط مثل طوطی حرف این و اون رو تکرار می کنیومنظور از حسینیان همین مضلومانی هستند که دور و برمون سرشون هر بلایی می ارن وبعضی بزرگانمان ساکتند.حرف رو بفهم بعد جواب بده

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۲ ب.ظ:

  سلام شوخی وتنوع روحیه بود وگرنه جواب زیاد دراستین دارم .والا منظورت فهمیده بودم برادر خواستم لبخند بزنی بسیجی کمی اخمو

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۰ ۱:۴۱ ق.ظ:

  با سلام
  اگر منظور دوست عزیزمان هادی از حسینیان زمان اشخاصی است که در راس منسبی دارند باید بگویم تنها و تنها حسین و علی زمان حضرت مهدی (عج) هستند و لازم به یاداوری است کسانی که دو پهلو صحبت میکنند و نان را به نرخ روز می خورند حسینیان زمان ما نیستند حتی اگر القاب مختلفی هم داشته باشند هم توفیری نمیکند
  اگر فقط نیم نگاهی به تاریخ بیندازید متوجه میشوید امثال معاوه در زمان ما کم نیست کسانی که با دروغ و ریا و ضاهر فریبی و هزار ترفند دیگر انچنان به منسب و مال دنیا چنگ میزنند که انگار تا ابد در دنیا ماندگارند

  [پاسخ]

 10. سامام
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۰۴ | #10

  کدیور و دیگر دوستان فتنه گرش خدارا شکر کنند که ما فدائیان امام خامنه‌ای منتظریم تا با یک اشاره ایشان محشری به پا کنیم و تمام دنیای این کافران و فتنه گران را محو و نابود سازیم انشاالله

  [پاسخ]

  ahmad پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۳ ق.ظ:

  تو و امثال تو فکرتون بر این اساس شکل گرفته که هرچی از پدر ومادرتون شنیدید تا آخر عمرتون یدک کنید , غافل ازاین که این دین مال پدر و مادرتونه و نه خودتون , یعنی اگه توی جامعه ی کمونیست به دنیا می اومدی الان بجای اینکه فدایی آقا باشی فدایی کارل مارکس بودی , اگه توی جامعه ی لائیک به دنیا می یومدی الان باز بجای اینکه فدایی آقا باشی فدایی آتاتورک بودی و….. پس به من حق بده به نظر متحجرینی مثل تو اعتنایی نکنم .

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۰ ۱:۵۱ ق.ظ:

  دوست عزیز خوب نیست ادم به کسی جز امام زمانش یعنی امام مهدی (عج) انقدر تعصب داشته باشه و طرف رو اونقدر بالا ببره که بعد از مدتی خودش با کله بیاد پایین و تازه بفهمه فدایی کی بوده کسانی هم که توی عصر جهالت زندگی میکردن نتنها خودشونو بلکه خانواده و ناموسشونو فدای بت های سنگی میکردن . اصلا قصد اهانت نداشتم فقط میخواستم یکم چشماتو بیشتر باز کنی

  [پاسخ]

 11. ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۲۹ | #11

  احسنت
  ما هم منتظریم ببینیم چه می گویند این مدافعان حریم مرجعیت شیعه
  ضمنا تصویر پستتان را خیلی خوب انتخاب کرده اید.
  موفق باشید، یا علی

  [پاسخ]

 12. فرافکنی نکنید!!!
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۸ | #12

  توهین همزمان سایت الف و رجانیوز به آیت الله وحید خراسانی
  http://ayandenews.com/news/21574
  اگر فیلترشکن حرام نیست این لینک رو هم ببینید:
  http://www.rahesabz.net/story/28813

  [پاسخ]

 13. فرافکنی نکنید!!!
  ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۳ | #13

  این بخشی از نامه کدیور است/که قبل از هر چیزی عذر خواهی می کند:
  حضرتعالی پخش بازسازی نقش حضرت عباس توسط یک هنرپیشه تلویزیونی را منجر به بی رونق شدن سوز و گداز روضه خوانی سنتی و به قصد خاموش کردن نور خدا دانسته مرتکبین آن را محروم از رحمت خدا در آخرت و مبتلا به شکستن کمرشان در دنیا دانسته، تهدید کرده اید در صورت ارتکاب این “غلط” آنچه بگوئید معذورید، در تاسوعا هم که روز عزاداری حضرت عباس است از جوانان غیرتمندِ فانی در قمر بنی هاشم خواسته اید که محشری بپا کنند. این نظر البته قابل احترام است، اما اجازه فرمائید به شیوه مألوف حوزه ها سه مناقشه علمی در حاشیه فرمایشات مقام محترم مرجعیت مطرح کنم. پیشاپیش از تصدیع و جسارت عذر می خواهم.

  [پاسخ]

 14. ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۲۳:۱۲ | #14

  کدیور همیشه کُد یِور است و کد دادن یوری کدیور امری ذاتی است در خلقت این موجود پس یک چراغ روشن :idea:
  آنچه که مایه ی تاسف است دادن بهانه به دست یه وری های کج ذات است! عالم زمان نبودن است! سکوت و فریاد نا به جا است! پس دو چراغ روشن :idea:
  اما چراغ سوم :idea: برای آهستان است که اینبار آهش یک طرفه بود! یعنی دم داشت ولی باز دم نه!
  کدیور غلط کرده که به مرجعیت اهانتی کند! و 8O خورده! :oops:
  اما مولای ما حضرت امام علی علیه السلام می فرمایند: به گوینده سخن نگاه نکن به سخن بنگر که حق است یا باطل!
  ما نیز در اظهارات جناب آقای آیت الله وحید با سخن ایشان کار داریم که حق است یا خیر سخن وحی منزل فقط برای قرآن است که حق است و ۱۴ معصوم!
  به کدیور هم که باید کُد یوری خواندش کاری نداریم و کاه هم بارش نمی کنیم! اما سخن که حق باشد باید پذیرفت.

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۰ ۲:۰۳ ق.ظ:

  خدمت اقا یا خانوم بی سیم چی عرض کنم شما که دم از قران و معصومین میزنید کجای تاریخ ذکر شده که حضرت علی یا سایر معصومین حتی به بدترین دشمنانشان خودشون حرفی ناروا یا دشنام یا حتی القاب تمسخر آمیز به آنها داده باشند سیاست این است که در عین ادب انتقاد صورت بگیرد و اعتراض وارد شود کسی که با قواعد و اصول انتقاد آشنایی ندارد بهتر است سکوت کند

  [پاسخ]

 15. سامان
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۴ | #15

  متن نوشته کدیور و کامل خوندم و متنی علمی و توام با احترام و استدلال نخصصی بود ولی مقاله خود جنابعالی که نمیدونم کجای تخصص حوزوی هستید پر از توهین به مرجع بزرگوار وحیدی بود .لطفا در هر حیطه ای وارد نشو و نظر خود را زیاد تحویل نگیر پسر جان.در همه حوزه ها که تخصص نداری که.خداوند بهت ۲ گوش داده یک زبان!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ:

  سامان: برادر میشه بفرمایید علم چیه و کجای اون نامه علمی بود؟ حالا چون اسم دو تا مرجع تقلید رو برده و دو تا اصطلاح حوزوی به کار برده، پس علمیه؟ حرف کدیور هیچ فرقی با حرف الف نداشت. نویسنده الف به سکوت آقای وحید ایراد گرفته بود و اینکه چرا سال گذشته از ما حمایت نکرد؟ کدیور هم از سکوت آقای وحید ایراد گرفته و اینکه چرا از اونها حمایت نکرده؟ کجای این دو تا حرف با هم فرق داشت؟ ضمن اینکه کدیور توهین های زیادی کرده که در جای جای نامه وجود داره. اینجاست که داد و فریاد این سایتهای مدعی حامی مرجعیت، از روی سیاسی کاری بوده نه دفاع حقیقی از مرجعیت

  ضمنا مرجع بزرگوار وحیدی نه و وحید!

  بعدش میشه بفرمایید جنابعالی چقدر تخصص در این حوزه‌ها داری که به من ایراد می گیری؟

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۳ ق.ظ:

  اولا عصبانی نشو برادر دینی و با بصیرت. تخصص نداشتن شما در هر حوزهای اعم از نظامی و امنیتی و اجتماعی و فرهنگی و سیاسی و …… نیاز به اثبات داره؟بزرگترین توهین و امید حسینی کرده که میگه یک مرجع تحت تاثیر جو سازیهای دفترش اظهار نظر میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کدیور کجا اینطور کشکی و مدل کیهانی استدلال کرده

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۰ ق.ظ:

  چه عصبانیتی؟ جنابعالی ادعایی کردی، باید دلیل ارائه کنی. وقتی میگی نامه کدیور علمی بود، باید توضیح بدی که دقیقا علمی یعنی چه؟ مثلا چه ویژگی خاصی داشت که شما تشخیص دادی علمی هست؟ اینکه به یک مرجع تقلید اهانت کنه و با تمسخر بگه خوشحالم که بالاخره سکوت ۳۰ ساله شما شکست، این علمیه؟!
  ضمنا شما جواب سوالم رو ندادی که فرق منطق کلی نامه کدیور با مطلب الف چه بود؟

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۰ ق.ظ:

  شمایی که این وسط نقش فرد منصف و عاقل را برای خودتان متصور هستید بدتراز سایت الف به مرجعیت توهین کردید و ایشان را تخت نفوذ دفترشان خطاب کردید. بحث کدیور علمی بود چون با زبان حوزه و از جایگاه شاگردی بحث تخصصی کرده ولی شما و الفی ها مثل بازجویان امنیتی دنبال پیدا کردن علل انحراف!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!یک مرجع شیعه هستید تا ثابت ایشان هم ضعف بصیرت دارند . ادبیات امنبتی شما اصلا قابل مقایسه با بیانات متین کدیور نیست.اگر در گفتارتان صادق هستید متن کامل نامه کدیور و تو سایتت بگذار معلوم میشه کی میخواد بحث کنه و کی میخواد باز جویی کنه.

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۹ ب.ظ:

  به سامان:
  آقاجان! شما مثل اینکه می خوای به هر قیمتی ثابت کنی نامه کدیور علمی بوده! باشه خوب اگه اصرار داری، من هم برای دلخوشی شما میگم اون نامه علمی بوده. خوب شد؟ ولی دیگران هم عقل دارند و می فهمند. کدیور خیلی علمی و منطقی، آیت الله وحید رو مسخره کرد! مخصوصا اونجایی که گفت بالاخره سکوت ۳۰ ساله شما شکست!
  برای من مهم این بود که سیاسی کاری یه عده رو ثابت کنم که خدا را شکر ثابت شد. حالا شما داد بزن که نامه کدیور علمی بود!! :)

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۴ ب.ظ:

  حسینی: “من می خواستم ثابت کنم که الحمدلله ثابت شد!”
  خود گویی و خود خندی، آفرین به تو حسینی هنرمندی!
  منو یاد اون بابایی می اندازی که می اومد حرفای بی منطق و طوطی وار تکرار می کرد بعد می گفت خدا رو شکر که من شدم مصداق حزب الله و غالبون هستم! یک تنه همه را حریفم. و خب هر کی نوشته هاشو می خوند یه نیش خندی می زد.
  واگیر داره فکر کنم

  حافظ پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۶ ب.ظ:

  به قول خود جناب حسینی فرقی بین این وان نبود پس نباید نااگاهان گوشه ای نشسته وبرای کسانی که محل رجوع اند تکلیف تعیین کنند چه اصول گرا باشند چه اصلاح طلب

  [پاسخ]

 16. آزادی
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۶ | #16

  هدف شما هرچی که بود از نوشتن این پست به کنار ( که معلوم نیست چرا با هدف کوبیدن سایت آینده و … انقد به آقای کدیور توپیدید! و اصلا مشخص نیست بالاخره موضع خودتون در رابطه با اعتراض آیت الله وحید چیه؟! )…اما در رابطه با سخنان آقای کدیور باید گفت: نکته به نکته حرف حساب!
  ضمنا ما هم منتظر میمونیم تا سایت الف از سخنان آقای کدیور حمایت کنه! نظر شما چیه؟!
  D:

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲ ق.ظ:

  هدف من کاملا معلومه. اینکه بگم واکنش و غیرتی شدن برخی سایتها و برخی آدمها، به خاطر هتک حرمت حریم مرجعیت نبوده، بلکه فقط به خاطر منافع جناحی بوده و هست. چون اگر واقعا دلشون برای مرجعیت و آیت الله وحید می‌سوخت، باید در برابر نامه کدیور هم موضع می‌گرفتند. چون منطق کلی نامه کدیور هیچ فرقی با منطق کلی مطلب سایت الف نداشت.
  سایت الف از سکوت آقای وحید در سال گذشته گلایه داشت و اینکه چرا ایشان از نظام حمایت نکرد؟ کدیور هم همینطور. از سکوت ایشان گلایه داشت و اینکه چرا از سبزها حمایت نکرد؟ به نظر شما این دو تا خیلی با هم فرق داره؟ پس چرا علیه یکی داد و فریاد بزنیم و رگ گردمان بیرون بزنه و علیه دیگری حرفی نزنیم و سکوت کنیم؟
  این هدف نوشته من بود…

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۷ ق.ظ:

  حق با شماست آقا امید هر دو(البته من هنوز متن کامل سایت الف رو نخوندم) هم الف ئ هم کدیور نقد کردند و البته به نظرم اقای کدیور هنرمندانه تر نوشته اند حالا اگر یکی امد و نسبت به این نقدها اعتراضی کرد که نباید شلوغ بازی در آورد او هم نظرش این است خوب است که همه می دانیم جنبش سبز و حتی مخافین جنبش از طیف های گوناگونی می باشند.یا علی

  [پاسخ]

 17. محمدحسین
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۰۵:۰۳ | #17

  یعنی واقعا متوجه فرق بی احترامی یک خودی را با بی احترامی کسی که حسابش سالهاست با دشمنان دین یکی شده را متوجه نمیشوید و انتظار واکنش یکسان نسبت به آنها دارید؟

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ:

  به محمد حسین:
  شکل ما اینه که هنوز در این مملکن ، آدمهایی هستند که اصلا باور ندارند که کدیور همنشین دشمنان دین شده. هنوز اون رو به عنوان یک روحانی بزرگ و استاد حوزه علمیه می شناسند. همین سایتهایی که اسم بردم، هنوز اون رو به عنوان یکی از رهبران جنبش سبز می شناسند! پس مشکل اینجاست. من قصد مقایسه اینها رو نداشتم، فقط قصد داشتم دروغگویی یه عده رو ثابت کنم که نگران مرجعیت نیستند، بلکه منتظر سوءاستفاده هستند

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۰ ۲:۲۲ ق.ظ:

  به امید حسینی:
  درواقع باید بگم مساله اصلی ما اصلا شخص اقای کدیور نیست مشکل ما انتقاد نا پذیریه
  بابا بیایم یکم انتقاد پذیر باشیم چرا به خاطر یک حرف انقدر بحث باشه باور کنید خود آقای وحید هم انقدر که شما ناراحت هستی نارات نیست و راضی به اینهمه بحث وجدل نیست
  من خودم مقلد آقای وحید هستم انقدر تعصبی به قضیه نگاه نکردم که شما میکنید
  پس تکلیف صبر چی میشه

  [پاسخ]

 18. mohammad
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۲ | #18

  فریب نخورید ایت الله خراسانی همیشه بوده ..ما خبر نداریم

  نامه معروف ایشان به خاتمی مربوط به کارتن خوابها معروف است

  می توانید سخنرانی دکتر حسن عباسی را هم در این مورد بشنوید

  درود بر مراجع تقلید شیعه

  [پاسخ]

  محمدرضا پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۴ ب.ظ:

  لینک بده برادر

  [پاسخ]

 19. اصولگراي سابق
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۲۳ | #19

  آقای امید حسینی عزیز خیلی جالبه،دقیقا ایرادی به آینده گرفتی که برخودت نیز وارد است!مگر شما که امروز درجواب کدیور اینچنین تیتر زدی و وی را تخطئه کردی دربرابر نقد نویسنده الف هم همین واکنش را داشتی؟!آیا شما دربرابر نوشته نویسنده سایت اصولگرای الف همین برخوردی را داشتی که با کدیور کردی؟این ایراد به خود شما هم که وارد است قربونت برم. :!: :?

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۸ ق.ظ:

  به اصولگرای سابق!
  شما توضیحات پایین مطلبم رو خوندی برادر؟ نکته من این بود که منطق کلی مطلب الف و نامه کدیور یک چیز هست. الف اعتراض کرده که چرا آقای وحید سال گذشته سکوت کردند و از ما حمایت نکردند. کدیور هم در مقابل همین حرف رو زده و گفته چرا آقای وحید سکوت کردند و از سبزها حمایت نکردند؟!
  حرف من این بود که اگر طبق ادعای سایت آینده و … مطلب الف توهین به مرجعیت هست ، پس نامه کدیور هم اهانت به مرجعیت هست و اگر آینده این بار موضع نگیره، نتیجه می گیریم که موضعگیری قبلی اونها هم فقط از روی سیاسی کاری بوده و نه به خاطر دفاع از حریم مرجعیت!

  [پاسخ]

 20. mohammad
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۱۳ | #20

  سلام من لینک ندارم
  الان داشتم سایت http://www.iranianuk.com/article.php?id=57597
  را می دیدم نکته جالبی پیدا کردم در نقل از قول از ایت الله خراسانی

  {{آیت الله وحید خراسانی تأکید کرد: «اگر چنین غلطی بکنند بدانند که تاسوعای امسال، غیر از تاسوعاهای هر سال است. در اثر این صحبت غلط، باید جوان های غیرتمند فانی در قمر بنی هاشم(ع)، روز تاسوعای امسال، محشری برپا کنند در عزای قمر بنی هاشم(ع) تا بگویند ای دست‌بریده کربلا..! ای فرق سر پاشیده از عمود در راه خدا..! تو، تو بالاتر از اینی.»
  }}

  رفتم و سایت ایت الله خراسانی را دیدم و متن سخنان معظم اله..
  {{ خدا نکند چنین غلطی بکنند، آن وقت هر چه پیش آید و هر چه ما بگوییم معذوریم. باید جوانهای غیرتمندِ فانی در قمر بنی هاشم، تاسوعای امسال- غیر از تاسوعاهای هر سال است در اثر این صحبت غلط- باید روز تاسوعای امسال محشری سرپا کنند در عزای قمر بنی هاشم، تا بگویند ای دست بریده کربلا، ای فرق سر پاشیده از عمود در راه خدا، تو…، تو بالاتر از اینی.}}

  خودتان قضاوت کنید جابجایی دو تا جمله اضافه کردن دو کلمه چه نوع تاثیری در انتقال به خواننده دارد!!

  مراقب شیطنتهای شیطان باشید

  برید ه باد دست هر فتنه گر شیطان صفتی

  [پاسخ]

 21. میم
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۱ | #21

  فاتحه مرجعیت شیعه همان موقع خوانده شد که منتظزی و مراجع دیگر را زبان بریدند. مردم را دیدم در عاشورای پارسال که فوج فوج از دین می گریختند.
  تو دلت نسوزد آهستان. به درستی که تو درد دین نداری. این قدرت و اسلحه و تزویر و زور است که این روز ها شما ۱۷ مرتبه در مقابلش نیت می کنید و کرنش.
  حوصله ی حرف زدن ندارم. گذری آمدم که خوشحال شوم که امثال تو همچنان این روز ها دارید آه می کشید. باشد روزی بیاید که آتش از اعضا و جوارحتان بیرون بزند. آمین.

  [پاسخ]

  mohammad پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۷ ب.ظ:

  شما هم که مانند منتظری ساده لوح و ساده عقل هستی!!!

  البته من به شما احترام می گذارم ..!! چون شما نابینا هستی

  امیدوارم خداوند به تو عنایت کند و چشمانتان را شفا ببخشد تا اون وقت حماسه ۹ دی پارسال را

  فیلمها را ببیینی و به انچجه در عمق نادانی مطلب راندی برایتان اشکار گردد

  [پاسخ]

  ahmad پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۰ ق.ظ:

  دوست عزیز خوهشا به خودت دروغ نگو , ۹ دی سیاسی نبود اما ۲۵ خرداد کاملا سیاسی بود.

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۰ ۲:۴۰ ق.ظ:

  به اقای احمد:
  برادر عزیزم به خدمتت برسونم که اتفاقی که ۹ دی افتاد کاملا سیاسی بود
  وسیاسیون با استفاده از اسم امام حسین مردم رو بیرون کشیدن و الا اگر منصفانه به
  قضیه نگاه کنید متوجه میشوید که در عاشورای ۸۹ هیچ بی حرمتی به صاحت مقدس
  امام حسین انجام نگرفت من خودم به شخصه اونجا بودم شاهد بودم که همه برای
  امام حسین عزاداری میکردند و شعار های سیاسی سر میدادند البته انکار نمیکنم
  اشخاص بد حجاب و سوءاستفاده گر هم حضور داشتند که اگر این موضوع بی احترامی
  است پس تمام بد حجاب ها باید متهم به حتک حرمت شوند

  چغوک پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۱ ب.ظ:

  دوست عزیز میشه بفرمایید مردم در کدام خیابون یا محله داشتند فوج فوج از دین میگریختند؟ لابد منظورت ۹ دی است.

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۰ ۲:۵۲ ق.ظ:

  دقیقا توی تاریخ زیاد از این دست قیامها به چشم میخوره
  قیامهایی که با اسم ائمه شروع میشه اما فقط و فقط در جهت اهداف پلید دنیا
  پرستان شکل میگیره نمونش شعارهای ابن زبیر برای گرفتن انتقام خون امام حسین
  که فقط برای ظاهر فریبی گفته شد
  اگر یه مقدار آمار مطالعه بیشتر بود مردم متوجه میشدن که تاریخ همواره در حال
  تکراره و به راحتی فریب نمی خوردند

  [پاسخ]

 22. سامان
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۴ | #22

  جوری ۹ دی میگویید انگار ۲۵ خرداد و یادتون رفته/حق هم دارید ۲۵ خرداد با اون حضور میلیونی و خودجوش مردم چشم عقل کودتا گران و نو چه هاشونو کور کرده!!!!!۲۵ خرداد یوم الله بود .روزی که برای گرفتن حق مسلم خودشان مردم لرزه بر تن کودتا چیان انداختند .۲۵ خرداد نشان داد مردم در صحنه هستند و اجازه نمیدهند آب خوش از گلوی کودتاچیان پایین بره.۲۵ خرداد یوم الله یوم الله

  [پاسخ]

  کاظم پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۸ ب.ظ:

  بله وقتی که اتاقفکرش سروش وگوگوش میشه دیگه چه شود
  راستی یادت هست که موسوی منکر قران شده پس الله وجو نداره واسه سبزها
  ححلال هی الله الله بگو

  [پاسخ]

  کاظم پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۰ ب.ظ:

  منظورم سروش یود ببخشید

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ب.ظ:

  اتاق فکر چیه ! حضور میلیونی مردم بر آمده از شعور سیاسی خودشان بود. ارزش ای حضور میلیونی را کسی نمیتواند منکر شود چراغی را که ایزد برفروزد چو ابله پف کند ریشش بسوزذ

  mohammad پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۱ ب.ظ:

  شما فکر کنم میخواهید رکود خواب اصحاب کهف را بشکنید!!!!!

  ۲۵ خرداد یک فریب بزرگ بود !!! ۲۵ خرداد ظهور فضای شبهه الود و دروغ گروهک موسوی

  بی بی سی و صدای امریکا بود!! ۲۵ خرداد ظهور دلارهای امریکایی بود !!

  ۲۵ خرداد حرکت در خواب بود!!…..
  و اما ۹ دی بیداری ملت از خواب بود……راستی حق با شماست ..۲۵ خرداد تجلی کودتاچیان بود!!..توطیه گران !! راستی اظهارات اقا ی تاج زاده را خوندی!!

  یا نخوندی شنیدی!!…..اظهارات خانم رایس شنیدی یا خوندی!!

  سخنان ریس اسبق موساد شنیدی یا خوندی!!؟؟؟؟…حرفهای خانم شیرین عبادی را شنیدی؟؟

  اگر نشنیدی پس همچنان در خواب بمان شاید نامتان در رکوردهای گینس ثبت شد

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۰ ب.ظ:

  بوی ساندیس مفت چنان مستت کرده که اصلا استدلالی در حرفات نیست. بهت توصیه میکنم هر چی کیهان و اخبار هشت و سی میگه را بدون تحقیق باور نکن و یه مدت هن چشم بر رانتهای حمایت از دولت ببند و به ساندیس و مقام فکر نکن اون زمان عظمت ۲۵ خرداد و میفهمی. یوم الله ۲۵ خرداد فریاد شعور مردم بر شعار دهندگان بود.. رایس و اینارو بذار واسه بچه های فامیلت بگی و گولشون بزنی

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۸ ق.ظ:

  سامان
  مث اینکه جنابعالی از پارسال تا حالا تو کما بودید
  ساندیس دیگه از مد افتاده
  الآن رانی و دوستاش هم باید بره جلو بوق بزنن
  سعی کن به روز باشی آقا

  بعدم اونجایی که گفتی: «یوم الله ۲۵ خرداد فریاد شعور مردم بر شعار دهندگان بود»

  من بالاخره نفهمیدم حرف حسابت چی بود
  یعنی خودتون داشتید سر خودتون فریاد می‌زدید؟!
  خب اگه شعور داشتید، شعار دادنتون چی بود؟!
  اگه شعار می‌دادید، شعورتون کجا رفته بود؟!
  اگر هم شعور و شعار هر دو خوبند، پس چرا با یکی می‌کوبیدید تو سر اون یکی؟!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲ ق.ظ:

  سامان عزیز! گویا شما هم مست بوی همان ساندیس های توزیع شده در روز با عظمت ۲۵ خردادی!
  http://www.jahannews.com/vdcf1edy0w6dx1a.igiw.html

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۰ ب.ظ:

  حرف سنگینی نمیزنم که متوجه نمیشی.ساندیس های مفت که از بیت المال است عقلتان را ضایع کرده ۲۵ خرداد یوم الله بوده و خروش مردم بر کودتا گران .برو سرتو با توهمات کیهان گرم کن

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۴ ق.ظ:

  حیف که کامنتتو الآن دیدم وگرنه جور دیگه‌ای می‌نوشتم. اینم می‌نویسم برای اینکه اگه کسی کامنت جنابعالی رو خوند جوابشم بخونه
  ظاهرا تصمیم گرفتی با توهین کردن از زیر گافی که دادی در بری اما اشتباه اومدی
  حالا اسم «شعار دهندگان» رو عوض کردی و شد «کودتا گران» تا بتونی گاف خودتو توجیه کنی آقای ضایع. اینطور نیست؟
  البته حق هم داری چون همه دیدند که فریاد خروش!!! با شعورها!!! چی به روز بانک‌ها و مغازه‌ها و اتوبوس‌ها و حتی سطل آشغال‌های بیچاره آورد. مشخص شد که شماها اهل شعار نیستید و همه مرد عملید!
  البته که شما شعور دارید!!!

  چغوک پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۰ ب.ظ:

  سامان خان
  چه شد که دیگر یوم الله ۲۵ خرداد تکرار نشد؟ چه چیزی باعث شد که جمعیت ۵ میلیونی (به ادعای شما) در روز ۲۲ بهمن ۸۸ به هزار نفر هم نرسید؟ تا وقتی که تمسخر و توهین سرلوحه کار شما باشد وضع همین است. اراذل و اوباشی که به زمین و زمان توهین و تعرض میکنند انسانهای خوب لقب میگیرند و وفاداران به انقلاب ساندیس خور معرفی میشوند. البته افتخار ما این است که بانوی روشنفکر جهان سرکار خانم رهنورد مبدع تئوری داماد لرستان لقب ساندیس خور را به ما داده است.

  [پاسخ]

  امير پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۳ ب.ظ:

  چغوک جان ! ۲۵ خرداد به همون دلیلی تکرار نشد که پانزدهم خرداد ۴۲ در سال ۴۳ -۴۴ ….
  تکرار نشد . به قول شاعر …….شب دراز است !

  [پاسخ]

  ahmad پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۰ ق.ظ:

  اونهایی که خیال می کنند اکثریت ملت طرف نظامه و بهانه هایی مثل ۹ دی می یارند خواهشا به یه سوال جواب بدند , چرا همیشه رای تهران (البته بجز انتخابات ۸۸ )زیر ۳۰ درصد بوده , تازه رایی که مرجعی مثل شورای نگهبان کلی دست کاریش کرده .

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۰ ۳:۰۸ ق.ظ:

  ای کاش من هم مثل شما فکر میکردم مثلا میخواین با نبش قبر گذشته و کل کل های
  بچه گانه چیو ثابت کنید عوض اینکه به فکر خودتون باشید سنگ کسایی رو به سینه
  میزنید که بویی از انسانیت نبردن چه آقای موسوی و چه آقای احمدی نژاد کجا بودن
  وقتی طی یک ماه گذشته ناوهای جنگی آمریکا چند بار توی خلیج فارس رژه رفتن
  بابا دست بردارین دیگه شورش رو درآوردین سال ۸۸ بس نبود اینهمه آدم مردن به خاطر
  خودخواهی دو نفر حتما باید اتفاقی بیفته که قدر هم رو بدونیم

  [پاسخ]

 23. aram
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۵۱ | #23

  متن آقای کدیور لحن انتقادی دارد اما وقتی‌ نامه را کامل میخوانی‌ لحن تمسخر و غیر محترمانه‌ای ندارد. البته من هم قبول دارم وقتی‌ آنرا تکه تکه کنیم و بعضی‌ جملات را قرمز کنیم یا علامت تعجب به بعضی‌ جمله‌ها اضافه کنیم تا نوع تاکید‌ها عوض شود لحن تمسخر آمیزی به خود می‌گیرد. خوانندگان عاقل بهتر است به کلّ متن مراجعه کنند تا خودشان منصفانه تصمیم بگیرند.

  [پاسخ]

 24. irani
  ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۲۳:۱۹ | #24

  کاملا اعتراض بجایی است .
  کاملا درسته ، چرا آقای خراسانی برای وقایع سال قبل صداشون در نیومد حالا برای نشون دادن صحنه ی حضور حضرت عباس یه دفعه احساس خطر کردن ؟ مثل آقای موسوی؟؟؟ :lol:

  [پاسخ]

  mohammad پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۷ ب.ظ:

  ایت اله خراسانی یکی ازمراجع بزرگ شیعه می باشد و در جای خود تذکرات لازم را می دهد

  در زمان دولت خاتمی هم به نقل ازسایت بازتاب اذر ۸۳ ایت اله خراسانیبا ارسال نامه ای به خاتمی خواهان پیگیری کارت خوابها شد..

  و اما چرا دشمن روی ایت الله خراسانی حساسیت نشان می دهد..زمان سفر امام خامنه ای به قم شایعه خروج ایت اله خراسانی ازقم پخش شد!!!

  آیت الله وحید خراسانی درخصوص رهبر انقلاب نظرات قابل تاملی دارند که بیان آن در ایام سفر آیت الله خامنه ای به شهر قم قابل توجه است.این درحالی است که جریان ضدانقلاب تلاش می کند نظرات آیت الله وحید را در مقابل رهبری نشان دهند.

  * هنگامی که آیت الله آملی لاریجانی برای مشورت به خدمت آیت الله وحید خراسانی رسیده بودند تا نظرات ایشان را در خصوص پست ریاست قوه قضاییه جویا شوند ایشان فرمودند به هرطریق که می توانید این سید را کمک دهید ایشان تنها است اگر شما او را کمک نکند پس چه کسی به ایشان یاری رساند.

  روزی یکی از طلبه ها خدمت آقای وحید خراسانی می رود و از اوضاع و احوال کشور گلایه می کند و ایشان خطاب به این طلبه جوان می گویند آیا من می توانم کشور را اداره کنم ؟
  این طلبه جوان بعد از مدتی تفکر می گوید؟ خیر شما نمی توانید این کشور را اداره کنید
  آیت الله وحید می گویند به راستی چه کسی بهتر از مقام معظم رهبری می تواند این کشور را اداره کند.
  دشمن می داند شیعه به مرجعییت زنده است .دشمن می خواهد مرجعییت را تضعیف کند ..من خطاب به خودم و تمامی بچه شیعه ها می گویم ..فریب شبه های دشمن را نخورید ……گوش به فرمان مراجع باشید ..گوش به فرمایشات مقام معظم رهبری باشید
  فریباین ابلیسکها را نخورید…………………….

  [پاسخ]

  ابو علی پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۷ ق.ظ:

  درسته! دشمنان اسلام فهمیدن از کجا خوردن به همین دلیل مرجعیت را نشانه گرفتن.
  مرجعیت افتخار شیعه است و هر جا صلاح بدونه وارد میشه

  [پاسخ]

 25. pedro
  ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۰۴:۲۳ | #25

  این. خوب اومدی:منتظریم تا سایت فتنه گر آینده تیتر بزند «جسارت بی‌سابقه عضو اتاق فکر جنبش سبز به حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی»!!! :lol:

  [پاسخ]

 26. اصولگراي سابق
  ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۵ | #26

  آقای امید حسینی
  بخشی از نوشته شما درباره تخطئه کدیور به خاطر انتقادش از آیت الله وحید خراسانی است.وبخش دیگرش مربوط به انتقاد از نحوه برخورد سایت آینده با این انتقاد کدیور.بنده می گویم آقای امید حسینی برخورد شما با دو انتقاد یکی در سایت الف ودیگری توسط کدیور کاملا متفاوت است.شما نقدی به سایت آینده می کنید که به خود شما هم وارد است.آیا شما دربرابر انتقاد سایت الف نسبت به آیت الله وحید همان واکنش را داشتی وتیتر زدی توهین سایت الف به آیت الله وحید خراسانی یا دربرابر کدیور فقط چنین برخوردی داشتی؟با همان منطق شما این نشان می دهد اینبار که کدیور را نکوهش کردی نه از سر اعتقاد به عدم جسارت به مراجع عالیقدر شیعه که اگر اینچنین بود با همین حلاوت وشدت با سایت الف هم برخورد می کردی بلکه از سر گرایشات سیاسی شما می باشد.من همه سعیم را کردم منطقی نظرم را تبیین کنم تا شما متوجه بشوی که برخورد متفاوت آینده با دوموضوع فقط مختص آینده نیست ومختص اصولگرایان و حتی خود شما نیز هست.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۷ ب.ظ:

  به اصولگرای سابق:
  برادر گرامی مطلب قبلی من درباره آقای وحید بود و همانجا اشاره کردم که با طرح سوالات الف مخالف هستم ولی نامه کدیور بعد از مطلب الف بود و من وقتی رفتار متناقض بعضی آدمها رو با این دو قضیه دیدم، مطلب دومم رو نوشتم. پس بحث اصلی من اشاره به این رفتار متناقض درباره یک مساله مشابه بود

  [پاسخ]

  اصولگراي سابق پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۸ ب.ظ:

  آقای امید حسینی
  پس شاید من بد متوجه شدم.زیرا با خواندن نیمی از مطلب جدید شما این برداشت را داشتم که شما علاوه بر انتقاد نسبت به برخورد متناقض آینده قصد نکوهش کدیور را نیز( البته با ادبیاتی به مراتب تندتر و صریح تر نسبت به الف ) دارید وبرخورد شما را با دوانتقاد یکی در الف ودیگری در جرس مقایسه کردم.ولی ظاهرا شما اصرار دارید که در این پست شما فقط قصد مقایسه رفتار متناقض آینده را داشتید و قصد دیگری در رابطه با تشریح جسارت کدیور به آیت الله وحید خراسانی نداشتید.

  [پاسخ]

 27. ولایتی
  ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۶:۱۱ | #27

  میشه بفرمایید وقتی که رهبر معظم انقلاب به قم آمدند.معظم له کجا بوند؟؟!!که به دیدار ایشان نرفتند!!!!!!!!
  فقط خداییش نگو که رفتند……

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۸ ب.ظ:

  مگر باید می رفتند ؟این باید را از کجا آوردی؟

  [پاسخ]

  ولایتی پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ:

  چه جواب مسخره ای .یعنی شما میگید نباید میرفتند.این کار از نظر سیاسی خیلی مفهوم داره هههههههههههههههههههههه

  [پاسخ]

 28. دانشجو
  ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۶:۵۸ | #28

  بنده هم با نظر جناب اصولگرای سابق موافقم ولی این مسئله ربطی به هدف ونتیجه ای که ایشان ازمطرح کردن این مطلب که درصدد بیان آن بودند ندارد.به هرحال دلسوزنبودن جریان سبزبه نظام و مراجع عظام مشخص میشود.مضاف براینکه هرفردی بالاخره یک گرایشات سیاسی دارد مهم این است که آیاحفظ نظام را برآن ها مقدم بدارد یا نه؟اگر چنین است سایت های این جریان حرکت آقای کدیور را نیزباید محکوم کنند..اگرچه با یک غلظت کمتر.آن ها همین را هم حاضر نیستند…

  [پاسخ]

 29. جواد
  ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۱۰ | #29

  ای بی دین ها این چه حرفهایی است در نظرات داده شده به توهینهاتون یا حمایت از منافقان دین اسلام و ایران و در مورد ایت الله وحید خراسانی تا به امروز به خاطر شما ابلهان سکوت کرده اند چون ادمهای بی بصیرتی مثل شما هنوز نمی دانند بعضی از علمای بالا مرتبه نباید زیاد وارده ارثه شوندو باید چراغ خاموش حرکت کنند و در جایی که رهبر عزیزمان هست اقا خود را وارده ارثه نمی کنند و نظرات و رهنمودهای رهبر مان را کافی در ارثه سیاست می دانند

  [پاسخ]

  ahmad پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۶ ق.ظ:

  تو که اینقدر دینداری , هیچ می دونی که تو همین چندتا جملت چندتا گناه کردی ؟ آیا یه مسلمان باید یه همچین ادبیاتی داشته باشه ؟ خداوند متعال در قرآن می فرماید : واذا خاطبهم الجاهلون قالواسلاما , حتی اگه ما رو انسانهای نادونی می دونی , اسلام و همینطور عقل انسان به تو اجازه نمی ده که به این شکل حرف بزنی . در ضمن ارثه(درستش عرصه است)رو قبل از اینکه بنویسی املاشو یاد بگیر .

  [پاسخ]

 30. سامان
  ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۶ | #30

  یوم الله ۲۵ خرداد چون خاری بر چشمان بی بصیرتان کوردل هست.با توحشی که دولت کودتا راه انداخته انتظار داری مردم با دست خالی جلوی گلوله اعتراض کنند. ساندیس های مفت عقلتان را چنان تعطیل کرده که از خودتان نمی پرسید چرا قاتلان اساتید و خواهرزاده موسوی و….. پیدا نمیشوند. چرا ریگی تو آسمان دستگیر میشه ولی قاتلان اساتید دانشگاهها مثل عوامل کوی دانشکاه دستگیر نمیشوند.. نکند دولت فخیمه ای که شماها پشتش ایستادهاید و به دروغ هایش افتخار میکنید در این اتفاقات نقش دارن..ساندیس مفت رانت مفت مقام مفت عقلتان را کور کرده. خداوند با صابرین است و مجازات قاتلین و خواهیم دید

  [پاسخ]

  mohammad پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۵ ب.ظ:

  شما منافقین خجالت نمی کشید!!!! هر چه قدر به صورتتان سیلی می زنیم گستاخ تر می شوید

  می گویی یوم الله اما تو در شناخت الله ناتوانی !!

  شما ه حتی به خود اجازه نمی دهید به اخبار گوش کنید یا اینکه کمی به اون مغزهای کوچیکتان فشار بیاورید !!

  شما سخنان موسولین موساد را نشنیدی !!!
  مگر نشنیدی که ریس اسبق موساد از ترورهای دانشمندان ایرانی خبر داد!!!
  اخه مردک کم عقل ملیونها نفر را توهین می کنی و ساندیس خور معرفی می کنی

  پس می دانی شماها کیستید !! شما ها عده ای منافق از خدا بی خبر هستید که به دنبال حضور غرب در ایران هستید تا شبانگاهان به ناموستان به در کابارها
  و دانسینگها به عشرت و عیش نوش گذرانی مشغول باشند!!۱

  خجالت نمی کشید بی غیرتها !۱ غیرت ندارید ببینید این امریکاهیها چگونه دختران و زنان یک روستا را در عراق جلوی چشمان مردانشان لخت کردند و به انها تجاوز کردند

  چشم ندارید ببینید ؟؟۱۱ یا اینکه خیلی خوشحال می شیود خواهرنتان شبها در اغوش
  مردان غرب شب به صبح بیارمند!!! و برایتان خواهرزاده های و یا برادران و خواهران چشم سبز به ارمغان بیاورند

  تا کی در خواب هستی !! بیدار شو اگر دین نداری لا اقل غیرت داشته باش..مرد باش

  مرد باش !!! غیرت داشته باش!!!!…….شما کسانی را متهم به دروغ گویی متهم می کنی که مردانه ایستاده اند جلوی غرب تا ناموس تو در امان باشند…تا کسی به خواهرت
  به مادرت تجاوز نکند ..انوقت می گویی ساندیس خوار؟
  خیلی ناراحتی که ما و رهبرانمان جلوی ابرقدرتهای غرب ایستاده ایم تا از شرف و کیان وطن و ناموسمان دفاع کنیم …ببر خواهر و مادر و ناموست رو دو دستی به انها بفروش
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  یک بچه مسلمان پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۲ ق.ظ:

  آقای محمئ خان
  در این شبها شما خواهر و مادرت را به کجا می بری که از دست غرب در امان باشند!!! با
  با پول نفت وبیت المال به سوئیس خواهی رفت ؟ یا به مرکز فرماندهی دولت دهم در لندن؟!
  اخوی داعیه الله را نکن که نه تو می دانی الل چیست نه آن دکتر مهندس و همه جیره خواران کور دل و بی دینش که نام اسلام همه کس و کارشان را بر مفت خوری شکم چرانی به پست
  های مختلف گماشته و امثال تو را گیر آورده با طبق دشمن فرضی مغزت را تهی کرده

  [پاسخ]

  امير پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۹ ب.ظ:

  خدا اسرائیل را نابود کند . خدا آمریکا را از صفحه روزگار محو کند .از اینها جز این
  جنایات توقعی نیست ولی چند سوال : کهریزک کار آمریکایی ها بود ؟ قتل زهرا کاظمی در
  زندان اوین چی ؟ قتل زهرا بنی یعقوب در همدان ؟ ماجرای ترانه موسوی ؟ کوی دانشگاه ؟
  ……بله دوست من درد این جاست که این حرکات از کسانی سر زده که نباید سر میزد.

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۹ ب.ظ:

  کثافت مواظب دهنت باش و هرآشغالی به ذهنت میاد و بار رفقات کن.تو و روسات غلط میکنند به فکر ناموس مردم هستند اگر عرضه داری که ندارید به فکر نوامیس خودتان باش. سگ هار کثیف که میگن به امثال تو میگویند .خودت و روسات غلط میکنید به ما سیلی میزنید.برو به فکر نوامیس خودت باش سگ هار حکومت کودتا.بی غیرت خودت و روسات هستند . دقت کن چقدر پستی سگ هار حکومت کودتا.یعنی خسر الادنیا و الاخره. سگ کثیف

  [پاسخ]

  ahmad پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۶ ق.ظ:

  سامان جان زیاد خودت رو ناراحت نکن , منم کاملا طرف شمام اما به این شکل حرف زدن درست نیست , درسته که اونها ظلم زیادی کردند , اما فراموش نکن که بدی رو با بدی جواب نمی دن و البته سیلی رو هم با سیلی جواب نمی دن , عمده تفاوت مااصلاح طلبها با اونهااینکه در برابر ستم و دیکتاتوری و تحجر اونها , استدلال و مننطق باید بیاریم وگرنه فرقی با اونها نداریم .

 31. فرافکنی نکنید!!!
  ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۵۰ | #31

  ×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
  ××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

  پاسخ سایت آینده نیوز به این سوال:

  http://ayandenews.com/news/21776

  [پاسخ]

 32. www.markaz110135@gmail.com
  ۲۲ آذر ۱۳۸۹ در ۰۷:۵۴ | #32

  بنام خداوند بخشنده مهربان________سلام_________ به نظر می رسد که نشان دادن چهره مبارک قمر بنی هاشم – علیه السلام- در یک فیلم اگر قابل تصور باشد، باید دو شرط اساسی و سخت را داشته باشد_____________ شرط اول: نقش آفرین آن، فردی باشد که هم شخص وی و هم سابقه وی نامناسب نباشد، یعنی پیش از این، در نقش های سبک و بد ظاهر نشده و از آن به بعد هم متعهد شود که ظاهر نشود و شخصیت خودش طوری باشد که حداقل به ظواهر دینی پایبند باشد که روشن است پیدا کردن چنین هنر پیشه حرفه ای آنهم در شرایط فعلی امکان پذیر به نظر نمی رسد البته اگر از افراد وارسته و واقعا عاشق قمر بنی هاشم – علیه السلام- که هنر پیشه حرفه ای نیستند (اما به علت پیوند قلبی خود به
  حضرت – علیه السلام – حس نزدیک به واقعیت در آنها شکل گرفته است،) بتوان استفاده کرد که در این صورت، چه بسا مطلوب نزدیک تر شود چرا که معروف است می گویند مرده باد عاشقی که هم رنگ معشوق نباشد، اما باز هم پیدا کردن چنین فرد مخلصی که بتواند مقابل دوربین قرار گیرد و در کنار سایر عوامل تولید فیلم که بعضی از ایشان حتی ظواهر دینی که مخالفت با آن، مقابل نص قرآن کریم است، را رعایت نمی کنند( مانند حجاب)، بعید به نظر می رسد___________ شرط دوم این است که عرف مردم، نسبت به چنین اقدامی توجیه شده باشند مانند شبیه خوانی که مردم توجیه هستند و فردی که نقش حضرت – علیه السلام – را ایفا می کند حتی نقش خود امام حسین – علیه السلام – را مردم به خوبی توانسته اند واقعیت حضرات بزرگوار – علیهما السلام- را از ایفا کنندگان نقش ایشان، جدا کنند و می دانند که این اقدام فقط برای تداعی معانی برای بینندگان است اما در مورد سینما و فیلم طبعا چون این کار با ظرافت بیشتر صورت می گیرد این جدا سازی شخصیتها از یکدیگر، نیاز به توجیه در سطح رسانه ملی برای عموم مردم دارد و عقلا و مراجع عظام اگر مصلحت بدانند می توانند پرچم دار توجیه مردم در این زمینه باشد تا هم مانند شبیه خوانی فرصت تبیین حقایق تاریخی برای فیلم سازان متعهد بیتشر فراهم شود و مردم بیشتر در جریان قرار بگیرند بدون اینکه خلطی بین ایفاگر نقش با حقیقت وجود بزرگان دین – علیهم السلام- بوجود آید و حتی اگر روزی دشمنان اهل بیت – علیهم السلام- نیز خواستند با نیت پلید اما منافقانه اقدام به نشان دادن چهره بزرگان مخصوصا شیعه کنند با روشنگری صورت گرفته، مردم توجیه باشند و فریب نخورند همانطور که بعضی کشور های عربی قصد داشتند چهره نبی اکرم – صلی الله علیه و آله و سلم – و امیر المومنین – علیه السلام- را نمایش دهند و این شرط دوم ظاهرا مشکل ترا ز شرط اول به نظر می رسد روشن است که برای نشان دادن چهره نورانی ابالفضل العباس – که جان همه عاشقان، فدای ایشان باد- شرایط مذکور که حداقل آن بیان شد فراهم نیست و تصمیم گیران نهایی برای این مهم، مانند همه رشته های دیگر، به عهده متخصصان دین یعنی مراجع عامل و متعهد و مورد تایید حضرت بقیه الله الاعظم – عجل الله تعالی فرجه الشریف – که در طول تاریخ پرچم دار حمایت از اصل و ارکان دینی بوده و هستند البته اگر هم مقلد و دلسوزان بخواهند در مقام مباحثه علمی با بزرگان دین – دامت برکاتهم- باشند طبعا باید آداب و احترام را کاملا رعایت کنند که شهید عزیز ثانی – رحمه الله علیه- در کتاب منیه المرید فی آداب المفید و المستفید به این آداب ظریف، بخوبی اشاره فرموده است که واجدان شرایط می توانند قبل از مباحثه و طرح سوال از بزرگان به آن کتاب رجوع کنند و سپس با رعایت آداب مذکور، با احترام کامل سوالات و نقد خود را مطرح نمایند که رهبر معظم انقلاب نیز با طرح موضوع کرسی های آزاد اندیشی به این مهم تاکید داشتند البته لازم به ذکر است که پیدا کردن فردی که بتواند با رعایت احترام و ادب به مباحثه و طرح سوال و نقد با بزرگان و مراجع عزیز – دامت برکاته – بپردازد نیز بسیار مشکل به نظر می رسد که در صورت بی احتیاطی و زیاده روی انسان وارد عرصه پرخطری خواهد شد والله العالم.

  [پاسخ]

 33. ۲۲ آذر ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۱ | #33

  سلام
  عجب سایت باحالی دارید حقیر سایت شما را پیوند وبلاگم کردم اگر قابل میدونی وبلاگ من را ببینید و اگر امکان دارد پیوند سایت عالی و با حال خودت فرمایید
  دستت بی بلا انشا اله بری کربلا
  http://www.emtedade.blogfa.com

  [پاسخ]

 34. ۲۳ آذر ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۹ | #34

  یک طلبه از استاد خودش انتقاد کرده و چند پرسش مطرح کرده .

  اینکه اسمش جسارت نیست برادر .

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۲ ب.ظ:

  افتخار تشیع به اجتهاد در فروع و پرسش از اصول است نه اطاعت کورکورانه و محض؟اتفاقا هیچ عبادتی بالاتر از عبادت یقینی نیست.

  [پاسخ]

 35. ۲۴ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۳۷ | #35

  با شخصیت ها حق را نسنجیم با عملکرد قضاوت کنیم.

  [پاسخ]

 36. ۲۵ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۴ | #36

  برو برادر
  پیش خودت فکر کردی الان محسن کدیور رو ضایع کردی رفت؟! حرف این آقا که کاملا پسندیده بود. چیه؟ نکنه سهمیه مقاله نویسی ضد سبزها داری و حالا هم منتظر جیره و مواجبتی؟!
  تا کی؟ جدا پیش خودت فکر کردی الان با این وارون نماییت چشم فتنه رو کور کردی؟
  دست بردار. دست بردار برادر
  در ضمن نه تنها محسن کدیور حق داره از یک مرجع تقلید که در حوزه تخصصش هست انتقاد کنه بلکله من و تو هم این حق رو داریم از عملکرد هر شخصیتی در مملکت انتقاد کنیم.
  خدا شما را به راه راست هدایت کناد .

  [پاسخ]

 37. علی
  ۲۵ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۱ | #37

  تمام درد اینه چرا آقای وحید و امثالهم حریت شان را به چند جزیره و معدن نمی فروشند؟

  [پاسخ]

 38. احسان
  ۲۷ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۵ | #38

  وقتی امام علی در نهج البلاغه می گه از من انتقاد کنید. دیگر روشن است که از مرجع تقلید و ولی فقیه هم می توان انتقاد کرد. نامه کدیور هم محترمانه و نقد علمی است

  [پاسخ]

  A پاسخ در تاريخ اسفند ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۴ ب.ظ:

  احسان جان
  حرفتو قبول دارم
  میشه انتقاد کرد ولی نمیشه توهین کرد
  حضرت آیت الله وحید عین دین اسلام رفتار میکنند ولی درک چنین رفتاری برای ما سخته
  اما مسلمااجازه اهانت وبی ادبی به ایشان رو نداریم
  امیدوارم خدا همه مارو هدایت و عاقبت به خیر کنه

  [پاسخ]

 39. جوادي
  ۲۸ آذر ۱۳۸۹ در ۱۶:۰۸ | #39

  کدیور دیگه کجا بوده؟ماشالا همه برای همه چیز این روزها نظر میدن.من چون کارشناس نیستم نظر نمی دم.

  [پاسخ]

 40. احمد
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۲:۱۳ | #40

  سامان جان نظراتت رو دنبال کردم. جسارتی که اینا کردن رو جدی نگیر. ما همه باهم هستیم.
  اما
  نویسنده محترم ایا تو این قدر جرات و انصاف داری و یا داشتی که اگه کدیور حرف حق بزنه تاییدش کنی؟ تلاش کردی چهار تا جمله رو از کدیور با علامت تعجب بیاری و بزرگ نمایی کنی ولی بازم از نظراتی که داده شده مشخصه نا موفق بودی.
  دوستانی که دنبال حقیقت اند نامه کامل کدیور رو بخونند. البته این بلندگو بدستان پر هیاهو همه چیزو فیلتر کردند!

  [پاسخ]

 41. عبدالله
  ۱۶ دی ۱۳۸۹ در ۱۰:۱۴ | #41

  سلام.خداقوت.البته اصل انتقاد آقای کدیور خیلی هم بی مورد نیست.اما اولا لحنش توهین آمیزه که البته برخی از حزب اللهی هااز نوع جاهلش هم از اینجور رفتار ها داشته و دارند. :!: ثانیا حرف حقی است که ازش باطل اراده شده یعنی آقای کدیور برای اسلام و این جور مسائل جوش نمیزنه بلکه به نظر میاد(با توجه به سوابقش) بیشتر برای لیبرالیسم ولیبرال ها جوش آورده.

  [پاسخ]

 42. همه چي دون
  ۲۵ دی ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۸ | #42

  کدیور جان یک بام و دو هوا که نمیشه عزیز من!
  بیا و راست و حسینی بگو دین از سیاست جدا هست بالاخره یا نه؟
  اگه میگی هست پس چه توقعی از وحید جون داری که بیاد از کارای درست یا غلط تو ودرست وغلط حاکمیت دفاع کنه؟!!!!
  واگه میگی نیست خب ایشون داره به یک قاعده فقهی عمل میکنه که میگن دفع افسد به فاسد واجبه یا همون حفظ نظام وحکومت اسلامی ولو به ظاهر واجبه بر هر مسلمان،خصوصا مراجع تقلید حتی اگه یه نواقصی هم داشته باشه!!!! :roll:
  افتاد؟؟؟؟؟؟!

  [پاسخ]

 43. همه چي دون
  ۲۵ دی ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۲ | #43

  راستی این طمع قدرت تا به کجا میبره انسانو!!!!!
  این بابا لباس آخوندی تنشه هاولی داره نقض غرض میگه.
  میدونین مثه کی میمونه؟مثه ملا نصرالدین که رو درختی :mrgreen: نشسته بود وشاخه زیرشو اره میکرد!

  [پاسخ]

 44. ۱۲ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۷ | #44

  بسم الله
  سلام
  مطلب بسیار خوب و روشنگرانه ای بود
  خدا خیرت بده
  شما در گوگل ریدر و وبلاگ گردان من لینک شدید
  بی چشم داشت
  یا حق

  [پاسخ]

 45. مهدی
  ۱۳ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۳:۴۴ | #45

  آقای کدیور و دارو دسته اش هم یک عده ای آدم سیاسی هستند مثل همینهایی که در حال حاضر روی کارند و اصولا سگ زرد برادر شغال است هر کس فرق معویه و علی(ع) را بداند فرق کدیور و آقای و آقای وحید را هم میداند

  [پاسخ]

 46. بهمن
  ۹ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۳:۱۵ | #46

  چقدر آدم بیکار اینجا هست که نظر می دن

  [پاسخ]

 47. A
  ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۰:۱۶ | #47

  تنها چیزی که میتونم خطاب به کدیور(اگرچنین غلطی کرده باشه) وتمام کسانی که با اون موافقت میکنن عرض کنم اینه که
  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولان گه توست

  [پاسخ]

 48. ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۱:۳۸ | #48

  با سلام به شما
  من خودم پشتیبان کامل مراجع تقلیدم واصلا هیچ موافقتی با کدیور ندارم
  ولی به نظر من حرفش کاملا درست است چرا تا حالا حرفی نزده؟
  پس اگر توهین است چرا مراجع دیگر چیزی نگفته اند؟
  اصلا یک بر نامه دینی کارشناس دینی مگر ندارد؟

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 7193
 1. ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۴ | #1
 2. ۱ دی ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۵ | #2

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: