خانه > اينترنت, سياست > توجیهات خنده‌دار سایت آینده به خاطر سکوت در برابر کدیور

توجیهات خنده‌دار سایت آینده به خاطر سکوت در برابر کدیور

بالاخره سایت آینده مجبور شد به این تناقض پاسخ دهد که چرا در برابر مطلب سایت الف، رگ گردنش بیرون زده بود و در برابر نامه اهانت‌آمیز محسن کدیور به آیت الله العظمی وحید خراسانی، سکوت کرده است؟

چند روز قبل اشاره کردم که این سکوت، فقط یک دلیل می‌تواند داشته باشد، آنهم سیاسی کاری سایتهایی مثل آینده، خبرآنلاین، شیعه نیوز و … که نه به خاطر حریم مرجعیت که به خاطر عقده‌های سیاسی به مطلب الف اعتراض کرده بودند.

بعد از گذشت یکی دو روز، سایت آینده در پاسخی جالب و خنده‌دار مدعی شده است که چون متن نامه کدیور در یک سایت غیرمجاز (؟!) منتشر شده و چون آینده نمی‌تواند متن کامل و خلاصه آنرا منتشر کند و چون اشاره به آن نامه، خوانندگان را به سوی رسانه‌های فیلتر شده سوق می‌دهد، پس آینده به نامه کدیور پاسخ نمی‌دهد و در برابر اهانت او به آیت الله وحید خراسانی سکوت می‌کند!

منطق را می‌بینید؟ در حد افلاطون و ارسطو! باید به نوابغ سایت آینده به خاطر این همه منطق تبریک گفت. اگر به قبای مبارک این اساتید منطق برنمی‌خورد، سوالات و نکاتی را متذکر می‌شوم:

۱- منظور آینده از سایت غیرمجاز چیست؟ اگر منظورشان جرس و بالاترین است (چون آینده توضیح داده که هنگام اهانت به مرجعیت فرقی بین الف و جرس قائل نیست) باید بگویم که نامه کدیور ابتدا در وبلاگ خود او منتشر شده است.

۲- آینده ادعا کرده که «مثل کیهان، بیست و سی، جهان، جوان، کیهان (کیهان را خود آینده دو بار نوشته!) و رسالت، نقد را به تحریف و تخریب بدل نمی‌کند و بدون انعکاس مطلب اصلی، مطلب را مورد انتقاد قرار نمی‌دهد، چون معتقد است تاثیر این گونه نقدها، از هر تبلیغی برای آن فرد یا رسانه بیشتر است و علاوه بر القای مظلومیت برای فرد مورد حمله، مخاطب رسانه های رسمی را ترغیب به دانستن اصل موضوع کرده و آنان را به سوی رسانه های فیلترشده سوق می‌دهد!»

خوب مخاطب سوق داده شود، اصل موضوع را هم بداند، آینده چرا ناراحت هست؟ در دنیای اطلاعات آزاد، هر کسی می‌تواند اخبار را از هر جایی و هر رسانه‌ای که مایل باشد، دنبال کند. اگر مخاطب بعد از خواندن نقد آینده، اصل مطلب را هم دنبال کند، چه اتفاقی می‌افتد که آینده نگرانش هست؟!

۳- آینده همچنین برای توجیه سکوت خود در برابر محسن کدیور، یک اصل و منطق تازه وارد دنیای نقد و نقادی می‌کند و می‌نویسد که چون آوردن متن کامل ممکن نیست، پس نقد هم ممکن نیست! اولا آیا نقد دیگران، فقط از همین راه ممکن است؟ آیا خود آینده همیشه در اخبار و تحلیل‌ها و گزارش‌های خود، به تمام جملات و عبارات دیگران بدون کم و کاست اشاره می‌کند؟ و آیا اصلا همیشه آوردن تمام مطلب با همه جزئیات آن، ممکن است؟

فرض کنید کسی نامه‌ای ۱۰۰ صفحه‌ای و یا کتابی ۵۰۰ صفحه‌ای نوشته باشد، آیا برای نقد او، باید همه آن صد صفحه یا پانصد صفحه را ابتدا منتشر کنیم، بعد جوابش را بدهیم؟ آیا نقدهایی که علما و دانشمندان بر نظریات علمی و غیرعلمی دیگران می‌نویسند، بر اساس همین منطق است؟ فراموش نکنیم که این روزها لینک دادن و ارجاع دادن افراد به یک خبر و یا یک نامه، یعنی همان اشاره به اصل آن مطلب. گوگل هم که همیشه برای خدمت آمده است!

ثانیا چرا اشاره به نامه کدیور غیر ممکن است؟ وقتی آینده احساس می‌کند توهینی صورت گرفته و حرمت مرجعیت شکسته شده، از چه چیزی می‌ترسد؟ اگر قرار است پاسخی منطقی به اهانت‌های محسن کدیور داده شود، آینده نگران شکسته شدن کدام خط قرمز است؟ فرض کنیم منظور آینده اهانت‌های محسن کدیور به نظام، انقلاب و رهبری باشد. از دو حال خارج نیست. یا آینده آن عبارات و اهانت‌ها را قبول دارد و یا ندارد. اگر قبول ندارد، این را می‌تواند در مطلبش بیان کند. قطعا خوانندگانش هم متوجه منظور او خواهند شد، مگر اینکه مسائل دیگری در میان باشد!

۴- آینده مدعی شده که «بخش قابل توجهی از تاثیرگذاری رسانه هایی چون جرس و بالاترین، مدیون این گونه تخریبهای ناشیانه و شبه تبلیغ کیهان گونه است!» کدام تاثیرگذاری؟ تاثیر جرس و بالاترین بر چه کسانی؟ بالاترین که مدتهاست به علت دریدگی کاربرانش و فحاشی و اهانت آنها به مقدسات و ارزش‌های دینی، به یک جنگل شبیه شده و حتی مسئولان آن نیز برای نجات سایتشان قوانینی برای عدم اهانت موقت به دین (!) آن هم در صفحه اول وضع کرده‌اند که باز هم با مخالفت کاربرانش مواجه شدند! جرس هم دست کمی از بالاترین ندارد. این سایت هم با انتشار اخبار دروغ و شایعات متعدد، حتی مورد اعتراض خود سبزها قرار دارد. حال آینده از کدام تاثیرگذاری این سایت‌ها دم می‌زند؟!

۵- این همه توجیه و تناقض در مواضع سایت آینده، یک دلیل بیشتر ندارد. همراهی آنها با محسن کدیور و یا لااقل قبول داشتن بخش‌هایی از آن نامه مخصوصا ادعاهای او علیه نظام و رهبری! چون منطق کلی حاکم بر نامه کدیور و مطلب سایت الف، یک چیز بود. نویسنده الف به آیت الله وحید خراسانی اعتراض کرده بود که چرا سال گذشته سکوت کرده و از نظام حمایت نکرده است؟ کدیور هم همین سوال را پرسیده که چرا حضرت آیت الله سکوت کرده و از سبزها حمایت نکرده است؟!

پس بدون قضاوت درباره حقانیت هر کدام، منطق هر دو، اعتراض به سکوت یک مرجع تقلید است. اتفاقا اعتراض آینده  به الف هم اعتراض به همین منطق بود که چرا الف برای مرجعیت تعیین و تکلیف کرده و حرمت او را شکسته است؟ خوب کدیور هم که همین کار را کرده و برای مرجعیت تعیین تکلیف کرده است. بنابراین وقتی در برابر یکی اعتراض می‌کنیم و در برابر دیگری سکوت، یعنی اینکه اصل دعوا بر سر حریم مرجعیت نیست، بلکه به خاطر حواشی آن نامه‌هاست که یکی در حمایت از نظام نوشته شده و دیگری به نفع سبزهای فتنه‌گر! پس نقد نامه کدیور ربط چندانی به آوردن اصل نامه ندارد مگر آنکه با جزئیات آن نامه موافق باشیم و ترجیح بدهیم که سکوت کنیم!

البته آینده باز هم سعی کرده است که با فرافکنی، انتقاد ما را به عنوان «انتقاد رسانه‌های حامی دولت» معرفی کند! درست مثل دفعه قبلی که مرا حامی مشایی نامیده بود! حال آنکه حرف ما ربطی به حامی دولت بودن یا نبودن‌مان نداشت. ضمنا نویسنده آینده هیچ اشاره‌ای به سوالات و اشارات دیگر ما نکرد. مثل عمومی کردن نظراتی اهانت آمیز علیه نظام، انقلاب، امام، رهبری و مراجع تقلید در سایت آینده و همزمان انتقاد از نظرات سایت الف!

لینک مرتبط:

اتفاق جالب: حذف توهین به مراجع از آرشیو سایت آینده! + توهین های باقیمانده


 1. حاج احمد
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۵ | #1

  سلام آقا امید؛

  شنیدی میگن:
  در جمهوری اسلامی همه آزادند الا بچه حزب اللهی.

  قطعه۲۶ رو فیلتر کردن……

  [پاسخ]

  مهدی پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۸ ب.ظ:

  آن وقت سایتها و وبلاگهای منافقین همینطور چهار طاق بازه و دایما لجن پراکنی می کنند.مثل سایت آینده…روزنامه هاشون هم که کاری ندارند جز شبهه افکنی در کار دولت مثل روزنامه شرق…جالبه که دایما مظلوم نمایی هم می کنند که اینجا آزادی نیست و ما در خفقانیم!!

  [پاسخ]

  علي رضا پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۰ ب.ظ:

  نترس عزیز دل برادر هم اینده فیلتر میشه هم شرق توقیف سلامش رو میدم بهت

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ:

  آره توقیف میشن بعدش فردا صبح با یک اسم دیگه با یک اسم جدید و با همون نویسندگان مثل قارچ دوباره سبز میشن

 2. ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۱۳ | #2

  بسم رب الحسین

  حواست که هست؟ حسین (ع) را منتظرانش کشتند و اینک تویی و این زمانه آخر!مبادا در کوفه بمانی و فریاد هل من ناصر ینصرنی حسین را بی‏پاسخ بگذاری

  جنبش سایبری بصیرت حسینی

  جبهه وبلاگی غدیر در اغاز دومین سال کار و تلاش خود در عرضه ایجاد و ترویج و نشر جنبشهای وبلاگی از سوی وبلاگنویسان ارزشی ادامه میدهد.و اینک جنبش سایبری بصیرت حسینی را در فضای سایبری راه اندازی و پیگیری مینماید.لذا از همه وبلاگنویسان و مخاطبین سایبری در نشر و تقویت این جنبش جهت همکاری دعوت بعمل میآورد.بیایید در اعتراض دوباره به هتک حرمت عاشوراى سال گذشته و در اعلام حمایت و سیانت از ارزشهاى والاى اسلامى و انقلابى با ما چون همیشه همراه باشید و با قرار دادن لوگوى این جنبش و اختصاص دادن یک پس در سایت یا وبلاگ خود به این بیانیه فضاى سایبر را از فریاد یا لثارات الحسین پر کنیم.

  کد لوگو در وبسایت

  http://WWW.JWG.PARSIBLOG.COM

  [پاسخ]

 3. پارازیت
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۳ | #3

  توجه کنید که فارغ از گرایشات سیاسی و دوری و نزدیکی به نظام، آقای کدیور فقه را در حد اعلا می دانند از بعضی مراجع اجازه اجتهاد دارند. سوال ایشان بعنوان یک روحانی و معمم با امثال “الف” و روسایش و “جهان” و بالادستی هایش قابل مقایسه نیست!

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ:

  ببینید ایراد آینده به الف این بود که چرا برای مرجعیت تعیین تکلیف می کنه و کاری به سواد و این حرفها نداشت. اما ظاهرا شما می فرمایید که تعیین تکلیف برای مرجعیت توسط افرادی مثل کدیور ایرادی نداره!

  [پاسخ]

  علي رضا پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۱ ب.ظ:

  دیروز هم گفتم در این مورد حق با شماست
  دوستان عذر بدتر از گناه میارن! ازشون بپرس مگه دفعه قبل که پاسخ مسعود رضایی به استیضاح نامه کدیور رو منتشر کردید اصل نامه یا قسمتی از اون رو منتشر کردین؟؟ (شایدم خواستن ملت ترغیب شن برن بخونن!)
  ولی مساله اصلا تعیین تکلیف نیست توضیح خواستن است که هیچ اشکالی هم نداره

  [پاسخ]

 4. اریایی در محاصره سانسور
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۵۸ | #4

  اقا ما از مکتبی ها یک درخواست داریم توهین رو برای ما تعریف کنین .ما نمیدونیم توهین یعنی چی؟یعنی میدونیم منتها نمیدونیم تعریف شما از توهین چیه؟ما هر انتقادی به حکومت بکنیم میگید توهین کردید؟میگیم این سرکوبها چیه میگید توهین کردید؟به این اخوند گنده ها یا به قول شما مراجع میگیم یک چیزی بگید حرفی بزنید میگید توهین کردید بنابراین شما باید یک تعریفی از دید خودتون از کلمه توهین به ما بدید که ما تکلیف خودمون رو بدونیم.چون به لغتنامه دهخدا و فرهنگ معین ونفیسی که من رجوع کردم نوشته بود توهین از ریشه وهن میاد ومعنی اش خوار وذلیل کردن شخص تحقیر کردن وکسی را سبک داشتن وسبک کردن میشه تعریف توهین.مثلا اگه من به یک شخص بگم تو ادم بی مصرفی هستی و کارتو درست انجام نمیدی گند میزنی به کار بقیه.این میشه توهین.ولی اگه بهش بگی که شما تلاش کنین بهتر کارتون رو انجام بدین تا بقیه هم بتونن با شما هماهنگ بشن به این توهین نمیگن.بنابراین شما با ذکر چند مثال به ما توضیح بدین که توهین چه تعریفی داره تا ما ازاین به بعد گفتارمون رو براساس تعریف شما از توهین تطبیق بدم که به تریج قبای مکتبی واربابای محترم!!!!!!!!اشون برنخوره.چون تا جایی که به لغتنامه دهخدا وفرهنگ معین مربوط هست من هیچ کلمه یا عبارتی که حمل بر توهین باشه ندیدم مگر اینکه مکتبی های عزیز فرهنگ لغت جدیدی نوشته باشن بهرحال اگه دست به چنین کار عظیمی زدید اطلاع رسانی کنید که ما هم از فرهنگ لغت شماها کسب فیض کنیم

  [پاسخ]

  شیپور پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۳:۳۸ ب.ظ:

  آخوند گنده ها نه آخوند خیلی گنده ها :mrgreen:

  [پاسخ]

  شیپور پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۵ ب.ظ:

  حالا از این حرفها که بگذریم طی این یک سال و اندی سایتهای وابسته به سبزاللهیها
  اینقدر وحید وحید کردند که من نا آشنا با دنیای آخوندی واقعا فکر کردم عجب آدم فرزانه و آزاده ایه! لکن طی چند هفته اخیر با شنیدن چند اظهار نظر از ایشان حسابی خورد تو ذوقم! البته می گویند ما باید از ایشون حمایت کنیم چون با حکومت اسلامی و ولایت فقیه مخالفه اما من هر چی اظهارنظرهاش رو می خونم بیشتر کهیر می زنم.بنده که ترجیح می دهم از رهبر معظم انقلاب طرفداری کنم تا این آقا! اصلا اومدیم فردا معجزه ای شد رژیم سقوط کرد و یک حکومت سکولار تشکیل شد(حالا مثلا!!).اگه پیروان این آقا و امثال این آقا به فتوای ایشان راه بیافتند سینماها رو آتیش بزنند یا زنان بی حجاب رو قلع و قمع کنند ما برای حمایت از ایشون در روزگار ماضی، شرمگین نخواهیم شد؟واقعا تفکر ایشون با تفکر طالبان افغانستان چه فرقی می کنه؟ اونوقت این مهدی آقا جامی برداشته تو وبلاگش مطلب زده ما باید از این عالم معنوی و منزه حمایت کنیم! آخه این عارف پرهیزگار چرا همه اش از صبح تا شب رفته توی نخ نسوان که چطور لباس می پوشند یا چرا اعزام شدند به مسابقات آسیایی!و از همه مهم تر چرا هنرپیشه ای نقش حضرت عباس رو بازی کرده!که الهی خدا بزنه به کمرشون!!!(یحتمل در حین این لعن و نفرینها مشت هم به سینه می کوبیده!)
  فکر کن! یه عده از زنان آخونده! رو جمع کرده دورش و اصل حرفش این بوده که شما تمام همت تان را بکنید که زنان را به گذاشتن پوشیه ترغیب کنید!بعد هم اضافه کرده کجا در غرب شان زنان حفظ میشه! نتیجه:شان زنان در اینه که شبانه روزی در مورد چگونگی پوشاندن بدنشان صحبت کنیم! پس لابد شان ” آخونده” ها هم در اینه که بعد از خواندن این همه درسهای سخت آخوندی بروند بشوند مبصر نسوان!
  من که نمی توانم از چنین موجوداتی حمایت کنم!گور بابای سیاسی بازی و دو دو تا چهار تا کردن که الان چی به نفعه،پس با روال سایت آینده هم مخالفم و از اینجا بهشون پیغام می دهم یا رومی روم یا زنگیه زنگ :lol:

  [پاسخ]

  قوامی پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۶:۰۳ ب.ظ:

  دوست عزیز
  فکر می کنم بهتر بیشتر با آقای خراسانی آشنا بشی نه با بازی چند سیاسی مسلک که همه چیز رو به بازی می گیرند
  می ترسم اگه نعوذبالله اما زمان هم به آقایان حکومتی اعتراض کنند ایشان رو منافق بخونند.

 5. امین
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۰۳ | #5

  امید آقا ظاهرا به خطا می روی! کارتان شده گیر به این سایت یا دیگر سایت ها خب که چه؟ سودش چیست؟ بهتر نیست تمرکزتان بر بسط و شرح اندیشه های شخصیتان باشد؟…

  [پاسخ]

 6. اصولگراس سابق
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۱۵ | #6

  جواب آریائی در محاصره سانسور
  آریائی جان وقتی از نامه نوریزاد که تمام سعی خود را کرده مودبانه ترنی نامه انتقادی به رهبری را بنویسد آقایون توهین بکشند بیرون دیگه معلومه توهین یعنی چی!!
  آریائی جان همه می دونیم همش بهانست.جرائی مثل توهین به رهبری یا رئیس جمهور و تشویش اذهان عمومی واقدام علیه امنیت ملی واز همه بدتر تبلیغ علیه نظام همه وهمه ابزاریست برای به زندان کردن مخالفین ونقض آزادی بیان.همینه که به قول نماینده رهبری در دانشگاه ها قشر تحصیلکرده ودانشجو ۷۰ درصدش به رئیس جمهور منتخب رای نمیده.چون می فهمه بسیاری از کسانی که به جرائمی که ذکر کردم الان گوشه زندان هستند بیگناهند.واقعیت را هرکاری کنند نمی توانند برای مردم آگاه وتحصیلکرده وارونه جلوه دهند.

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۳ ب.ظ:

  ببین حتی آرش هم که در توهم محاصره‌ی سانسوره می‌تونه به لغتنامه‌ی دهخدا و معین مراجعه کنه
  بنابراین بهتره بجای اینهمه حرف که زدی بری لغتنامه‌ی دهخدا یا معین رو باز کنی و ببینی فرق سیاه نمایی با توهین چیه
  یا اگه خیلی برات زور داره اینکار رو بکنی برگرد یه بار دیگه کامنت آرش رو بخون و به اون مثالی که زده بود تا بتونه توهین رو از دید خودش تعریف کنه دقت کن
  اگه اینکار رو بکنی دیگه سعی نمی‌کنی با مثال مسخره‌ی نوریزاد، حرفای بی ربط ردیف کنی

  [پاسخ]

 7. چغوک
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۳۴ | #7

  خنده دارتر از توجیه آینده، کامنتهای این خبره. اکثر کامنت گذارها گفتند که اصلا انتقادی صورت نگفته و کدیور در کمال احترام حق شاگردی را به جا آورده. دلیلشون هم اینه که کدیور ایت الله وحید را با عنوان حضرت آیت الله العظمی خطاب کرده. عجب دلیل محکمی. یک نفر دیگه هم گفته درود بر کدیور و وحید و اینده. مثل جلبکهای سبز که میگن درود بر شمر و یزسد و امام حسین. کلا در منطق سبزها همه چیز و همه کس با هم قابل جمع است.

  [پاسخ]

  tir پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۵ ب.ظ:

  چغوک شنیدم شمر تو سریال مختار آدم چندان بدی هم نیست : البت من ندیدم این سریال فاخر را وصفش را شنیدم

  آقا امید من چه هیزم تری بهت فروختم کامنتامو نمایش نمیدی :?

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۶ ب.ظ:

  چه تعبیر جالبی: “میگن درود بر شمر و یزید و امام حسین”. واقعا تحلیل کامل و جامعی ازشون ارائه دادی آنهم در یک جمله کوتاه.

  [پاسخ]

 8. ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۷:۲۳ | #8

  با سلام و عرض تسلیت ایام محرم
  وبلاگ عبرت با مطلبی تحت عنوان “دانشگاه حوزه نما یا حوزه دانشگاه نما” که نقدی است بر وحدت میان حوزه و دانشگاه و چالش های پیش رو، بروز شد.
  التماس دعا
  عبـــــــــــــــــــــــــرت
  http://www.ebrat.blogsky.com

  [پاسخ]

 9. علی
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۸ | #9

  “اولین شرط نقد منصفانه و موثر، انعکاس متن کامل یا دست کم “خلاصه گویا” از مطلب مورد نقد است که در موضوع اقدام سایت الف، ابتدا تصویر مطلب مذکور در آینده منتشر شد و سپس مطلب مورد نقد قرار گرفت. اما درباره محسن کدیور، به دلیل آن که رسانه منتشرکننده نامه غیرمجاز بوده و مطلب نیز ناقض خطوط رسمی است، “آینده” مجاز به انتشار متن و حتی خلاصه گویای آن نیست و از این رو نقد آن نیز همان گونه که گفته شد، تاثیر معکوس خواهد داشت.”

  این اون چیزیه که آینده گفته و نه اینکه شما میگین:
  می‌نویسد که چون آوردن متن کامل ممکن نیست، پس نقد هم ممکن نیست!

  [پاسخ]

 10. مهدی
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۵۱ | #10

  شما همون رجانیوز رو بخون
  آینده رو بزار برای ما

  [پاسخ]

 11. ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۹ | #11

  به نام یزدان
  با احترام به جایگاه علمای دین و تسلیت ایام سوگواری و شهادت حضرت سید الشهدا(ع)در مورد مطلب بالا باید به عرض برسانم که هم نقد الف نسبت به مرجع محترم آقای وحید خراسانی و هم نامه آقای کدیور تعرض به اصول دین و هتک حرمت تلقی نمی گردد و این حداق حق یک سایت خبری و یک شهروند است که دیدگاه خود را بیان کند و در هر دو مورد هم توهینی دیده نمی شود و سایت الف چندین مطلب هم در نقد مطلب خود منتشر کرد تا دیدگاههای مختلف منعکس کرده باشد.
  اما آنچه که مایه تأثر است ؛ محوریت حب و بغض و باند بازی در داوری نسبت به مطالب منتشره از سوی دیدگاههای مختلف است و به جای ایراد سازنده به حذف اندشه می شود. تمامیت خواهی و عدم تحمل مخالف دارد در سیستم اطلاع رسانی نهادینه می شود و از این آتش زیر خاکستر دودی بر خواهد آمد که به چشم همین مروجین امروز تک صدایی هم خواهد رفت .
  اگر فضای نقد موثر در جامعه نهادینه می شد نه در دیروز از هاشمی تابو ساخته می شد و نه امروز تابو کنندگان دیروز به جانش می افتادند و هاشمی در چنان وضعی قرار گرفته که چشم امید به یاری کسانی دارد که به او لقب عالی جناب… دادند که اگر نگاه بسته و حذفی نبود و آزادی بیان گرامی داشته شد بود ای بسا نه کار هاشمی به اینجا کشیده می شد و نه کار مصاف کنندگان با او به جلای وطن می کشید.
  امروز فضایی بر جامعه حاکم شده است که متهورین و بینزاکتی پیشه کنندگان دهان به گستاخی باز می کنند و بدون پروا از ادب انسانیت را به سخره می گیرند و چون دست بالا دست زیاد است دیری نخواهد گذشت که خود گرفتار افراد بدتر از خود خواهند شد و در باتلاقی که خود ساخته اند فرو خواهند رفت .
  به جای تعصب کور خوب است که حرمت و نزاکت پیشه کنیم و در تذکر و اعتراض حد نگه داریم ؛ زیرا نتیجه طبیعی توهین به باور دیگران پذیرش توهین به خودمان است.
  اگر وضعیت به همین گونه پیش رود باید مراسم ختم خیرات “اخلاق و نزاکت” برگزار کنیم.

  [پاسخ]

 12. حاج احمد
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۲ | #12

  آخرین نوشته حاج حسین قدیانی در سایت “آوینی”

  http://aviny.com/News/89/09/21/Delneveshte.aspx

  [پاسخ]

 13. فاطمه س
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۷ | #13

  هنوز بازداشت نشده ام

  فاش نیوز-حسین قدیانی ساعتی پیش در گفت وگو با “فاش نیوز” ماجرای فیلترینگ وبلاگ ” قطعه ۲۶″ وشایعه بازداشتش توسط قوه قضائیه را توضیح داد.

  حسین گفت :حوالی ساعت یک نصف شب دیشب با من تماس گرفتند وبدون هیچ توضیحی گفتند مطلب مربوط به رئیس قوه قضائیه را از وبلاگ تان بردارید.

  قدیانی افزود:به آن برادری که پشت خط بود عرض کردم مطلب من مشکلی ندارد ولی اجازه بدهید با دوستانم مشورت کنم .

  وی با اشاره با این که نیم ساعت پس از این مکالمه ،وبلاگش فیلتر شده است اظهار داشت:سایت “مشرق” را هم به خاطر لینک دادن مطلب وبلاگ “قطعه ۲۶” فیلتر کرده اند.

  حسین قدیانی درباره صدور حکم بازداشت از سوی دادستانی گفت: تلفنی از من خواسته اند خودم را به دادستانی معرفی کنم .ولی حکم بازداشت بصورت کتبی و رسمی به من ابلاغ نشده است.

  شایان ذکر است وبلاگ “قطعه ۲۶″که به قلم شیوا و حماسی حسین قدیانی (فرزند شهید هنرمند اکبر قدیانی ) طی یک سال گذشته نقش بسزایی در افشای چهره واقعی فتنه گران ایفا کرده است شب گذشته به دستور مقامات قضایی فیلتر شد.

  [پاسخ]

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲ ب.ظ:

  آدم بی منطق و هتاکیه. منفعت نبودش از بودنش برای حکومت بیشتره…

  [پاسخ]

  مهدی پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۹ ق.ظ:

  شما که معلومه باید جشن بگیرید… هر مطلبی که حاج حسین در وبلاگش می نوشت فتنه گران را رسواتر می کرد.
  معلوم نیست در این مملکت چه خبره که سگهای هار را باز گذاشته اند و دلسوزان نظام و رهبری را هر روز محدودتر می کنند :!:

  [پاسخ]

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۵ ق.ظ:

  آخه نه که خیلی هم منطقی می نوشت، اون استدلال های دوغکش هست که دشمنو رسوا می کنه! هی هی هی

  حافظ پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۱ ق.ظ:

  وای به روزی که اقای ح دلسوز ملت شود

  حاج احمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۹ ق.ظ:

  فونسی تونسی

  شما حرف نزنی کسی میگه ….؟؟؟؟؟
  لعنت بر شیطان!!!!

  [پاسخ]

 14. فاطمه س
  ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۸ | #14

  سخنی بی پرده و صریح با ریاست قوه قضاییه … به قلم حسین قدیانی
  http://www.bachehayeghalam.ir/linkdump/014591.php

  [پاسخ]

 15. رسول
  ۲۲ آذر ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۳ | #15

  باباآینده نظر کاربرهاشو به عنوان خبر کار میکنه خواسته بپیچونه یه چیزی نوشته دیگه(خبر تجمع بسیج دانشجویی مقابل زیارتگاه استر و مرد خای را از قول یکی از کاربراش کار کرده که خبر تحریف شده،بعدش هم دیروز بیانیه محکومیت پلیس انگلیس بسیج دانشجویی را حمایت بسیج از انگلیس زده بود)

  [پاسخ]

 16. احمد
  ۲۲ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۱ | #16

  تحلیلهای شما واقعا” به غایت خنده دار است.
  ۱-شما پس از چندین روز تفکر عمیق این جمله رو نوشتید:”منظور آینده از سایت غیرمجاز چیست؟….باید بگویم که نامه کدیور ابتدا در وبلاگ خود او منتشر شده است.”
  حضرت آقا بفرمایند وبلاگ خود کدیور از نظر شماومقامات قضایی،”مجاز” محسوب می شود؟ این مطلب چه ربطی به دلیل “آینده ” داشت؟؟
  ۲- عجب!!دنیای اطلاعات آزاد؟!!
  پس لطف کنید به دوستانتان بگویید همه سایتهای خبری و تحلیلی که مسدود شده اند را رفع انسدسد کنند تا همه از دنیای اطلاعات آزاد(!) لذت ببرند. آن موقع تحلیلهای شما خواندنی ست برادر!
  ۳- وقتی خواننده، دسترسی به یک نامه ندارد یا بصورت گزینشی به دستش می رسد چطور انتظار دارید بتواند در مورد نامه یا نقد آن تحلیل و قضاوت درستی داشته باشد؟؟ واقعا” مضحک نیست؟ درمورد نقد کتاب مثلا” ۵۰۰صفحه ای هم در صورتی حرف شماقابل قبول است که عموم مردم “بتوانند واختیار داشته باشند” که کتاب را آزادانه تهیه کنند و بخوانند.
  ۴- قابل ملاحظه است که شما به شدت(!) نگران مرجعیت و جایگاه مرجعیت هستید!!البته قبلا” هم همین را اثبات نموده اید.زیرا وقتی با وقاحت و توحش تمام به ساحت حضرات آیات صانعی،منتظری،دستغیب و… توهین و هتک حرمت صورت گرفت شما حتما” اولین نفراتی بودید که این حرکت خودجوش(!) را محکوم نمودید.
  تناقض در نوشته های شما فریاد می زند حضرت آقا! لطفا” با درایت بیشتری مطلب بنویسید.

  [پاسخ]

 17. ۲۳ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۰۱ | #17

  حق کاملا به جانب شماست .

  استفاده ابزاری از اخبار و واکنشها بسیار نادرست است و این اقدام سایت آینده استفاده ابزاری از مقام مرجعیت به شمار می رود .

  نکته و مقایسه جالبی بود .

  [پاسخ]

 18. یرانی
  ۲۴ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۳۰ | #18

  همه سر کاریم 8O

  [پاسخ]

 19. هادی
  ۲۶ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۵ | #19

  حالا جالبه که این سایت اصولا لگوی سایت های فیلتر شده ای مثل بالاترین و فیس بوک را در زیر تمامی مطالبش قرار داده!!!

  [پاسخ]

 20. حسن
  ۲۶ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۳۸ | #20

  فوری فوری. مسئول محترم سایت به محض دیدن این پیام مطلب دوم از آخر فرستنده به نام اکبر را بدون فوت وقت ببین و حذفش کن زیرا چند فحش ناموسی توش است تاریخش ۲۴ آذر ۱۳۸۹ د ر ۵۹:۲۳ با شماره ۱۹ است .ضمنا من نفهمیدم چطور سایت شما روی مانیتور من ظاهر شد من داشتم سایت الف توکلی را نگاه می کردم.

  [پاسخ]

 21. اکبر
  ۲۷ آذر ۱۳۸۹ در ۰۰:۵۳ | #21

  من هم به توکلی فحش دادم که حقش بود من اهل فحش نیستم اماازشدت عصبانیت که توجند مورد سایتشون به اقای وحید توهین کردند تیتر میرباقری ویکی دیگه

  [پاسخ]

 22. اکبر
  ۲۷ آذر ۱۳۸۹ در ۰۰:۵۶ | #22

  اخه اوناگفتن فقط حرفای استدلالی چاپ میکنیم اما استدلالهای منو جاپ نکردن واهانتهای دیگران یا خودشان اززبان دیگران مینویسند

  [پاسخ]

 23. بنده خدا
  ۲ دی ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۰ | #23

  بصیرت یعنی آقا رو قبول داشته باشی حتی اگه خدا رو قبول نداشته باشی

  فردا مال ماست
  نه چپ نه راست فقط حکومت لاییک

  [پاسخ]

  طرفدار جنبش سبز پاسخ در تاريخ اسفند ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۹ ب.ظ:

  بصیرت یعنی حق را از باطل و دوست را از دشمن تفکیک کردن .
  فردا مال امام زمان و اسلام است .
  نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی .

  [پاسخ]

 24. hossein hajiaha
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۰۶:۰۲ | #24

  آقای هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت دزدان دریائی بنده برادر شهید هستم و مجروح جنگ ساکن آتاوا کانادا تمام بدبختی های ملت از شما و فرزندان ناخلف شما شروع شد و دیگر فرزندان مسئولین ما مانند ناطق نوری و یزدی و واعظ طبسی و فلاحیان و رفیق دوست و محسن رضائی و اعضای غارت گر مصلحت نظام شما تا کی قایم موشک بازی می کنید :cry:

  [پاسخ]

 25. صادق
  ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۷:۵۲ | #25

  سلام.سوالی شده برام اینکه چرا ایت الله وحید در نه دی موضع سکوت را اختیارکردند؟لطفا جواب دقیق وحساب شده ای بدید.

  [پاسخ]

 26. صادق
  ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۷:۵۵ | #26

  سوالی دارم چرا وقتی نام ائمه اطهار قال الصادق قال الباقر گفته میشود کسی صلوات نمیفرستد ولی وقتی در میان زبانها نام رهبری به گوش میرسد همه عجیب صلواتمیفرستند؟؟

  [پاسخ]

 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: