خانه > جامعه, سياست > اعتراض ما به قوه قضائیه؛ خدمت یا خیانت به رهبری؟!

اعتراض ما به قوه قضائیه؛ خدمت یا خیانت به رهبری؟!

همیشه فکر می‌کردم که حرف زدن با دوستان حزب‌اللهی، بسیجی و یا اصولگرا خیلی راحت‌تر از صحبت کردن با دوستانی است که در چارچوب فکری و اعتقادی ما قرار ندارند. چون لااقل ما حزب‌اللهی‌ها نقاط اشتراک زیادی داریم که می‌توانیم با تکیه بر این اشتراکات، راه را از بیراهه پیدا کنیم.

حفظ نظام و انقلاب، اطاعت از امام و رهبری جزو نقاط اشتراک ما بوده و هست که اگر هر جای دیگر با هم مشکل و اختلاف داشته‌ باشیم، این‌ معیارها ما را به هم نزدیک می‌کند، اما ظاهرا این روزها علی‌رغم همه این نقاط اشتراک، حرف زدن با برخی از همین دوستان حزب‌اللهی سخت‌تر از دیگران شده است!

جنجال  اخیر بر سر فیلتر کردن یک وبلاگ و به راه افتادن موج اعتراض علیه قوه قضائیه از همین جنس هست.  جنجالی که به تدریج تبدیل به جریانی برای فحاشی، اهانت و زیر سوال بردن یکی از مسئولان طراز اول مملکت شده است و جالب اینکه معترضان، این کار خود را عین بصیرت و در راستای اهداف نظام، انقلاب و رهبری دانسته‌اند! پس بهتر است یکبار دیگر ماجرای روزهای اخیر را با هم مرور کنیم و ببینیم تا چه اندازه انتقاد و اعتراضاتی که این روزها علیه قوه قضائیه به راه افتاده، براساس منویات رهبری بوده است.

ابتدا وبلاگی به بهانه انتقاد از رییس قوه قضائیه فیلتر شد. سپس نماینده‌ی مجلسی به قوه قضائیه اعتراض کرد که چرا وبلاگ مورد نظر فیلتر شده است؟! به تدریج جمعی دیگر به انتشار و بازنشر مطلب آن وبلاگ پرداختند که تعدادی از آنها هم فیلتر شدند. آقای دکتر احمدی‌نژاد هم برای این که از قافله معترضین به قوه قضائیه عقب نماند، بعد از گذشت چند ماه از انتشار یک کتاب، از نویسنده‌ی آن که از قضا نویسنده‌ی ‌‌نامه اعتراضی به رییس قوه قضائیه هم هست، تقدیر و تشکر کرد! در مقابل رییس قوه قضائیه هم در اقدامی عجیب به اعتراضات پاسخ داد!

این فقط ظاهر قضیه است اما دوستان وبلاگ‌نویسی که در این گیرودار -چه با انتشار نامه و چه از طرق دیگر – به قوه قضائیه اعتراض کرده‌اند، حواسشان نیست که مرتکب چه اشتباهات فاحشی شده‌اند. کافیست ادبیات اعتراضی این روزهای این بلاگرهای حزب‌اللهی‌ را ببینید و خودتان قضاوت کنید. ادبیاتی که متاسفانه گاهی با فحاشی و اهانت نیز همراه بوده است.

البته ماجرای اخیر را می‌توان از جهات مختلفی مورد بررسی قرار داد که فعلا دنبال آن نیستیم. مثلا آیا فیلتر شدن یک وبلاگ، واقعا در حد و اندازه‌ای بود که  رییس جمهور، رییس قوه قضائیه و نمایندگان مجلس هم وارد این ماجرا شوند؟ آیا فیلتر شدن یک وبلاگ می‌تواند دلیلی برای انتقاد و اعتراض گسترده علیه یکی از دستگاه‌های کشور باشد؟ آیا اعتراض به فیلتر شدن یک وبلاگ، می‌تواند دلیلی بر زیر سوال بردن کلیت قوه قضائیه باشد؟

مساله مهمتر اینکه چرا ادبیاتی سخیف و غیرمنطقی مانند نامه مطرح شده در آن وبلاگ، تا این اندازه مورد توجه بخشی از وبلاگ‌نویسان حزب‌اللهی و اصولگرا قرار می‌گیرد؟ (البته برخی از معترضین هیچگاه از مطالب وبلاگ مورد نظر حمایت نکرده و تنها به برخورد قوه قضائیه اعتراض داشته‌اند) و چرا حزب‌اللهی‌ها آنچنان هجمه‌ای را علیه مسئولان کشور به راه می‌اندازند که مشابه آن را فقط و فقط می‌توان در اردوگاه دشمنان و ضدانقلاب دید؟!

اینها نکاتی است که باید در جای خود به طور مفصل مورد بحث و بررسی و آسیب‌شناسی قرار بگیرد که از حوصله این بحث خارج است. اکنون به همان نقاط اشتراکی که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردم، برگردیم. ببینیم نظر رهبر معظم انقلاب در خصوص انتقاد از مسئولان و دستگاه‌های نظام چگونه است و آیا ایشان از این قبیل رفتارها راضی هستند یا خیر؟ استناد ما به سخنان رهبری از آن جهت است که ظاهرا دوستان حزب‌اللهی معترض هم خودشان را «صاحبان بصیرتی» می‌دانند که در جهت خدمت به رهبری مشغول عبادت و اعتراض به قوه قضائیه هستند اما در عمل توجهی به سخنان صریح رهبری ندارند!

اول: بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان شیرازی ۸۷/۲/۱۴

«شما میگوئید که ما شعار عدالت میدهیم؛ دانشجو را میگیرند، اما آن کسى را که به عدالت صدمه زده، نمیگیرند. قوه‏ى قضائیه چنین، یا دستگاه مسئول چنان. خوب، اینجا شما باید زرنگى کنید؛ یک لحظه از درخواست و مطالبه‏ى عدالت کوتاهى نکنید؛ این شأن شماست. جوان و دانشجو و مؤمن شأنش همین است که عدالت را بخواهد. پشتوانه‏ى این فکر هم با همه‏ى وجود، خودم هستم و امروز بحمداللَّه نظام هست. البته تخلفاتى هم ممکن است انجام بگیرد؛ شما زرنگى‏تان این باشد: گفتمان عدالت خواهى را فریاد کنید؛ اما انتقاد شخصى و مصداق‏سازى نکنید. وقتى شما روى یک مصداق تکیه میکنید، اولاً احتمال دارد اشتباه کرده باشید؛ من مى‏بینم دیگر. من مواردى را مشاهده میکنم!»

رهبر انقلاب در این دیدار تذکرات مفیدی را در خصوص شیوه‌های درست انتقاد و مطالبه از مسئولان و مخصوصا دستگاه قضایی مطرح کرده‌اند که پیشنهاد می‌کنم متن کامل این سخنان را بخوانید.

دوم: بیانات در دیدار با کشاورزان  ۸۰/۱۰/۱۲
«قواى سه‌گانه نباید یکدیگر را تضعیف کنند. مطبوعات و رسانه‌ها نباید قواى سه‌گانه‌ى کشور را – که ارکان کشور و پایه‌هاى این نظامند – تضعیف کنند. مطبوعات و رسانه‌ها هم مراقبت کنند؛ اگر به گوشه‌اى از یک قوّه اعتراضى هست، این را نباید مجوّز قرار دهند و همه‌ى آن قوّه را تضعیف کنند. اگر فرضاً اعتراضى به یکى دو نماینده وجود داشته باشد، نباید مجلس را تضعیف کرد. اگر اعتراضى به یک حکم قضایى وجود داشته باشد، نباید قوّه‌ى قضایّیه را تضعیف کرد. اگر اعتراضى به بخشى از دولت وجود داشته باشد، نباید دولت را تضعیف کرد. تضعیف این پایه‌ها، تضعیف انقلاب و نظام و به تأخیر انداختن اهداف والاى این نظام است. این را همه متوجّه باشند»

سوم : بیانات در جمع دانشجویان ۸۹/۶/۱

«یکى از دوستان گفتند ما از دست چپ و راست رئیس جمهور دلمان خون است. خوب، حالا دل شما خون – که خدا نکند خون باشد – اما به شما عرض بکنم؛ اینها جزو مسائل تعیین کننده و اصلى نیست. ممکن است ایراد و اشکال وارد باشد – من در این مورد هیچ قضاوتى نمیخواهم بکنم – ممکن است کسى به یک شخصى یا به یک کارى ایراد داشته باشد؛ منتها باید توجه کنیم که مسائل را اصلى – فرعى کنیم. مسائل درجه‌ى دوم جاى مسائل اصلى را در انگیزه‌هاى ما، در همت ما، در صرف انرژى‌اى که میشود، نگیرد. من عرضم فقط این است؛ والّا من نه اعتراض میکنم به اینکه شما چرا از زید یا عمرو خوشتان مى‌آید یا بدتان مى‌آید؛ نه، ممکن است خوشتان بیاید، ممکن است بدتان بیاید – ایرادى ندارد – و نه اعتراض میکنم که چرا آن ایراد را یک وقت به شکلى که یک مفسده‌اى نداشته باشد، بر زبان آوردید؛ آن هم به نظرم اشکالى ندارد. فقط توجه کنید که این جاى مسائل اصلى را نگیرد. مسائل اصلى ما چیزهاى دیگرى است.»

این تذکرات در خصوص اصلی بودن و اصلی نبودن قضایا، در واکنش به انتقاد دانشجویان از مشایی و رحیمی و عدم توجه احمدی‌نژاد به انتقادها بود. حال اگر مساله مشایی که علت اصلی سرخوردگی بسیاری از حامیان دولت و علت اصلی سرد شدن رابطه بسیاری از علما و شخصیت‌های مذهبی و سیاسی با رییس‌جمهور است، مساله اصلی نباشد، آیا فیلتر شدن یک وبلاگ مساله اصلی است که به خاطر آن شاهد هجمه و توهین به رییس قوه قضائیه باشیم؟! ضمن اینکه در همین عبارات، رهبر انقلاب تذکر می‌دهند که ذکر ایراد مسئولان، باید به شکلی باشد که مفسده‌ای نداشته باشد!

چهارم: خطبه‌های نماز عید سعید فطر ۸۸/۶/۲۹

«به اخلاق خودمان هم برسیم؛ به اخلاق خودمان هم برسیم. اخلاق اهمیتش از عمل هم بیشتر است. فضاى جامعه را فضاى برادرى، مهربانى، حسن ظن قرار بدهیم. من هیچ موافق نیستم با اینکه فضاى جامعه را فضاى سوءظن و فضاى بدگمانى قرار بدهیم. این عادات را از خودمان باید دور کنیم. اینکه متأسفانه باب شده که روزنامه و رسانه و دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى گوناگون ارتباطى – که امروز روزبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روز هم بیشتر و گسترده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر و پیچیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر میشود – روشى را در پیش گرفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند براى متهم کردن یکدیگر، این چیز خوبى نیست؛ این چیز خوبى نیست، دل ما را تاریک میکند، فضاى زندگى ما را ظلمانى میکند. هیچ منافات ندارد که گنهکار تاوان گناه خودش را ببیند، اما فضا، فضاى اشاعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى گناه نباشد؛ تهمت زدن، دیگران را متهم کردن به شایعات، به خیالات…

… فضا را نباید از تهمت و از گمان سوء پر کرد. قرآن کریم میفرماید: «لو لا اذ سمعتموه ظنّ المؤمنون و المؤمنات بانفسهم خیرا»؛ وقتى میشنوید که یکى را متهم میکنند، چرا به همدیگر حسن ظن ندارید؟ تکلیف دستگاه اجرائى و قضائى به جاى خود محفوظ است. دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى اجرائى باید مجرم را تعقیب کنند، دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى قضائى باید مجرم را محکوم و مجازات کنند؛ با همان روشى که ثابت میشود و در قوانین اسلامى و قوانین عرفى ما هست و هیچ هم در این زمینه نباید کوتاه بیایند؛ اما مجازات مجرم که از طرق قانونى جرم او ثابت شده است، غیر از این است که به گمان، به خیال، به تهمت، یکى را متهم کنیم، بدنام کنیم، توى جامعه دهن به دهن بگردانیم. اینکه نمیشود. این فضا، فضاى درستى نیست.

یا دیگران – خارجى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، بیگانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، تلویزیونهاى مغرض – علیه کسى یا کسانى حرفى بزنند، ادعا کنند که اینها فلان جا خیانت کردند، فلان جا خطا کردند؛ ما هم عین همان را پخش کنیم. این، ظلم است؛ این، مورد قبول نیست. رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى بیگانه کِى دلشان براى ما سوخته است؟ کِى خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند حقائق در مورد ما روشن بشود، که در این مورد بیایند حقیقت را گفته باشند؟ میگویند، حرفهائى میزنند، ادعاهائى میکنند. نباید گفت اینها شفافیت است. این، شفافیت نیست؛ این، کدر کردن فضاست. شفافیت معنایش این است که مسئول در جمهورى اسلامى عملکرد خودش را به طور واضح در اختیار مردم قرار بدهد؛ این معناى شفافیت است، باید هم بکنند؛ اما اینکه ما بیائیم این و آن را بدون اینکه اثبات شده باشد، بگیریم زیر بار فشار تهمت و چیزهائى را به آنها نسبت بدهیم که ممکن است در واقع راست باشد، اما تا مادامى که ثابت نشده است، ما حق نداریم آن را بیان کنیم؛ این آن را متهم کند، آن این را متهم کند؛ از رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى بیگانه – رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى مغرض انگلیس – شاهد برایش بیاوریم، بعد هم یک نفر از آن طرف پیدا بشود و کل نظام را به امورى که شایسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى نظام اسلامى نیست و نظام اسلامى شأنش بسیار بالاتر است از این چیزهائى که بعضى به نظام اسلامى نسبت میدهند، متهم بکند، این اشکال بر آنها بیشتر هم وارد است. تهمت زدن به یک شخص گناه است، تهمت زدن به یک نظام اسلامى، به یک مجموعه، گناه بسیار بزرگترى است. پروردگارا ! با تقواى خود ما را از این گناهان دور کن.»

پنجم: بیانات در جمع بسیجیان کشور ۸۸/۹/۴

«حالا بعضى‌ها – چه مطبوعات، چه بعضى از عناصر گوناگون – توصیه‌پذیر نیستند؛ آنها از ما توصیه نمیخواهند؛ معلوم نیست سیاستهاى بعضى از این دستگاه‌ها و مطبوعات و رسانه‌ها را کى معین میکند و کجا معین میشود – نانشان در ایجاد اختلاف است – اما آن کسانى که مصالح کشور را میخواهند، مایلند حقائق را غالب کنند، من توصیه‌ام به آنها این است که از این اختلافات جزئى و غیر اصولى صرف نظر کنند. شایعه‌سازى و شایعه‌پراکنى درست نیست. انسان مى‌بیند صریحاً و علناً به مسئولین کشور – کسانى که بارهاى کشور را بر دوش دارند – تهمت میزنند، نسبت به اینها شایعه‌سازى میکنند؛ فرق هم نمیکند، چه رئیس جمهور باشد، چه رئیس مجلس باشد، چه رئیس مجمع تشخیص مصلحت باشد، چه رئیس قوه‌ى قضائیه باشد؛ اینها مسئولین کشورند. مسئولین کشور کسانى هستند که زمام یک کارى به اینها سپرده است؛ مردم باید به اینها اعتماد داشته باشند، حسن ظن داشته باشند. نباید شایعه‌پراکنى کرد؛ دشمن این را میخواهد. دشمن میخواهد شایعه‌پراکنى کند؛ میخواهد دلها را نسبت به یکدیگر، نسبت به مسئولین بدبین کند

نکته جالب اینجاست که رهبری به صراحت تاکید می‌کنند که مخاطب این تذکرات ایشان، برخی مطبوعات و برخی عناصر نیستند چون آنها اصلا توصیه پذیر نیستند. مخاطب این نصیحت‌ها کسانی هستند که مصالح کشور را می‌خواهند!

ششم: بیانات در دیدار با کارگزاران نظام ۸۹/۵/۲۷

«و هیچکس نباید به گونه ای سخن بگوید که مردم به دولت، مجلس و قوه قضاییه بدبین شوند. توجه به ترفندهاى دشمن و بازى نکردن طبق نقشه‌ى دشمن. یکى از کارهائى که دشمن میکند، بى‌اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولین است. ما باید مواظب باشیم خودهامان جورى حرف نزنیم که مردم به مسئولین کشور، مسئولین دولتى، مسئولین قضائى، مسئولین قوه‌ى مقننه بى‌اعتماد بشوند؛ که این بى‌اعتمادى ناحق است؛ دشمن این را میخواهد. ما نباید خودمان عمل کنیم. »

خواهش می‌کنم متن کامل این سخنرانی را به دقت بخوانید و به سفارشات ایشان در خصوص «فرو بردن خشم در مقابل دوستان»، «سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی» «رعایت تقوا» «مراقبت در مقابل فتنه آتش‌افروزی سیاسی و جناحی» و…  توجه داشته باشید.

هفتم: بیانات در جمع طلاب و روحانیون قم  ۸۹/۷/۲۹

«یک نکته هم خطاب به جوانان پرشور و انقلابى حوزه است، که متن حوزه غالباً همین جوانهاى پرشور و طلاب انقلابى هستند. عزیزان من! آینده مال شماهاست، امید آینده‌ى کشور شماها هستید؛ باید خیلى مراقبت کنید. درست است که جوان طلبه‌ى انقلابى اهل عمل است، اهل فعالیت است، اهل تسویف و امروز به فردا انداختن کار نیست، اما باید مراقب باشد؛ نبادا حرکت انقلابى جورى باشد که بتوانند تهمت افراطى‌گرى به او بزنند. از افراط و تفریط بایستى پرهیز کرد.»

توجه داشته باشید که تاکید رهبری این است که کاری نکنید که حتی تهمت افراطی‌گری به شما بزنند! وای به حال آنهایی که به صراحت تهدید به آدم‌کشی و قانون‌شکنی می‌کنند و خود را در معرض اتهام افراطی‌گری و یا خود افراطی‌گری قرار می‌دهند!

اینها فقط نمونه‌هایی از تذکرات و سفارشات متعدد رهبر انقلاب به جوانان حزب‌اللهی و بسیجی در خصوص نحوه انتقاد از دستگاه‌ها و مسئولین کشور بود که برای پرهیز از طولانی شدن مطلب، خلاصه شده است. بهتر است دوستان به اصل سخنان مراجعه کنند و توضیحات قبل و بعد از آن را هم بخوانند و سپس لحظه‌ای با خود و خدای خود خلوت کنند و ببینند آیا رفتار جاری آنها در جهت خدمت به رهبری بوده است یا خدای نکرده خیانت؟!

دوست عزیزی به من می‌گفت که بلاگرهای حزب‌اللهی معترض، خالصانه در این راه قدم گذاشته‌اند و نباید آنها را به خاطر اشتباهشان سرزنش کرد! گفتم خیلی‌ها خالصانه و به نیت دفاع از رهبری اقداماتی کرده‌اند که در نهایت به ضرر نظام، انقلاب و رهبری تمام شده است. آیا نباید به این دوستان حتی تذکری داده شود؟

این یادداشت در سایت تریبون

 1. علي رضا
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۰۲ | #1

  فکر کنم اشتباه شما این باشه که همه دوستان حزب اللهی رو به یه چوب میرانید! برای اینکه بشه با یکی بحث منطقی کرد طرف مقابل باید یه کفی از منطق و شعور و تحمل مخالف رو داشته باشه که اونایی که شما این حرفها رو براشون نوشتین این کف رو هم ندارن!!
  البته در بین ما سبزها کم از این لمپن ها پیدا نمیشه!خب همه جا همه جورش هست دیگه
  در مورد بقیه هم چون درون اصولگرایی!هست من وارد نشم بهتره اما تا کجا قرار است ما وارد مصادیق نشیم و فقط از مفاهیم حرف بزنیم؟؟ دیالمه و ایت و امثالشان تو مجلس و این ور و اون ور یه سری حرفهایی علیه موسوی زدن که حضرت ماه با همین منطق و با ادبیاتی شدیدتر از ایشون دفاع کرد که این رو من از همه بهتر میشناسم و خیلی کارش درسته!حالا بعد از سی سال معلوم شده اونا راست میگفتن و موسوی از همون اول هم جاسوس بوده هم به نظام اعتقاد نداشته هم… حالا از کجا معلوم سی سال دیگه کشف نشه بابا این حسین قدیانی عجب ادم خفنی بوده!!

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی3 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۱ ب.ظ:

  البته بین شما سبزها اصلا منطق پیدا نمی شه مثل اینی که شما نوشتیدحضرت ماه شدیدا از مخمل در برابرآیت و دیالمه دفاع کرد.روزی که مخمل برای تصدی وزارت به مجلس معرفی شد و قرار بر رای نمایندگان بود درست روزی بود که آیت شهیدشد.روزی بود که که لیست اسامی۹۹نماینده ضد مخمل رو دادند به روزنامه ها؛همون موقع بود که خامنه ای گفت اینها۹۹نفر نیستندو۱۰۰نفرند و منم نفرصدمیش…و جالب است جوانکی مثل قدیانی عجب شما بزرگش کردید :wink:
  بد هم نیست تشری به نزاع بی بی سی و گنجی بزنیم هــــــا…

  [پاسخ]

  علی رضا پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۲ ب.ظ:

  خب ما اگه از شما تعریف میشنیدیم باید به خودمون شک میکردیم!
  تجربه های قبلی نشون داده که شما یک میلی متر هم از مواضع تان کوتاه نمیاین هر کس سخنی جز سخنم گفت چرند گفت دیگه مگه نه؟؟!!
  اما صرفا جهت اطلاع ایت در ۱۴ تیر مخالف موسوی حرف زد حضرت ماه موافق. ایت ۱۴ مرداد به دست مجاهدین خلق ترور شد (سندی چیزی در مورد ارتباط موسوی و مسعود رجوی یافته نشده؟؟!!) موسوی یه بار دیگه هم رای اعتماد گرفت اما موقع ترور ایت اصلا موضوع رای اعتماد موسوی برای دومین بار مطرح نبوده که ایت بخواد سند به دست تکلیف رو مشخص کنه!! شما خیلی حرف هیچ ها( هیچ رو امام به اسرافیلیان و دوستاش گفته بود) رو جدی نگیر!! سند مهمی داشت همون دفعه اول رو میکرد همچین میگن سند ادم فکر میکنه چه خبره!! ظاهرا ذهن ایشون هم متوهم بوده در مورد مصدق هم یه همچین چیزایی گفته بود
  حضرت ماه اون موقع دفاع کرد یه سرچ کوچولو بزنی پیدا میکنی ماجرای ۹۹ نفر مال دولت بعدیه
  قدیانی رو هم بیخیال ادم لاقل سر یکی دعوا کنه که بیارزه!!
  گنجی ادامه از دعوای قبلی یعنی؟؟!!اینو دیروز تو وبلاگ ایمایان دیدم
  «…این روایت را از بعضی علما شنیدم- شاید هم دیده باشم، درست یادم نیست- که دیدند حضرت رسول- صلّی‌الله علیه و آله و سلّم- محزون است. عرض کردند چرا محزون هستید؟ فرمود: با این که تمام جنگهایی که کردم به علم و امر خدا بود، با این حال جبرئیل آمد و گفت هر آنچه بر سر دیگران آوردی، بر سر فرزندان تو خواهد آمد! با اینکه همه‌ی آنها به حق بود…» ( در محضر بهجت، محمّدحسین رُخشاد، کتاب سوّم، ۲۶۴)
  یه جورایی همون حرفه اکبره دیگه مگه نه؟؟!

  [پاسخ]

 2. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۱۵ | #2

  سلام.خیلی خیلی جالب بود.خسته نباشی.با اجازه لینکت کردم.

  [پاسخ]

 3. اریایی در محاصره سانسور
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۱۸ | #3

  خوب اینجاست که معلوم میشه دوستان مکتبی مرگ رو فقط برای همسایه میخوان خوب بهرحال شما هم باید گهگاهی طعم فیلترینگ رو بکشید تا ببینین سانسور چقدر دردناک وکشنده است و توهین به شعور انسانی است هرچند که بعید میدونم قادر به درک چنین چیزی باشید

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی3 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۶ ب.ظ:

  اتفاقافیلترسایتهای سازماندهی شده ضد انقلاب که بدون استثنازیر بیرق غرب هستند،اقدامی است در خور تقدیر و بیانگرعمل به شعار استقلال کشور است.در جهت تقابل به مثل هم بعد دیگرش…

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۳ ب.ظ:

  اینک زیر بیرق کی هستند و سازماندهی میشن و همه شون هم حرفشون اشتباهه و باطل هستند هم که خا رو شکر از آسمون نازل شده بر دل شما! بر اساس همین وحی منزل هم فیلترینگ این سایت ها اقدامی است در خور ستایش و تقدیر! خدا رو شکر. فیلتر کنید دوستان! فیلتر کنید.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی4 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ:

  آره از آسمون نازل شده بر دل ما…خیلی ادعات می شه اسم یک حزب و سازمان ضدانقلاب نام ببر که آمریکاو اسراییل و انگلیس براشون مایه نذاشته باشه…نام ببر…فیلترینگ سایت های اینها لطفی است در حق خودشان،چرا که دیگران کمتر مطالبشان را می خوانند و کمتر رسوا خواهند شد در برابر ملت…آنهایی هم که باید بخوانند عبور از فیلترینگ برایشان آب خوردن است

  مهدی.ه/سندمخملی4 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۶ ب.ظ:

  چند کامتی گذاشتم که در انتظار تایید است…آقای حسینی زود زحمتش را بکشید

 4. م
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۶ | #4

  عالی نوشتی امید خان. تو سخنرانی های آیت الله خامنه ای رو حفظی بچه؟! D;

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۸ ب.ظ:

  قربونه تو کافی شما در سایت رهبر کلمه انتقاد رو جستجو کنید در بخش سخرانی ها….البته گلچین کردنش وقت گیره

  [پاسخ]

 5. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۶ | #5

  سلام
  ممنون از مطلب زیباتون
  امیدوارم همه تابع ولی فقیه بمونیم که اختلاف ایجاد نشه. عدالتخواهی هم پشت سر ولی فقیه

  [پاسخ]

 6. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۱ | #6

  جناب امید حسینی
  مدتهاست که نوشته های شما را می خوانم و همیشه از اعتدال شما در مطالبی که می نویسید و همچنین مشی حق طلبی که در نوشته های شما وجود دارد لذت برده ام. با همه اینها در دو سه نوشته اخیر به نظرم می رسد شما هم باید به این بخش از سخنان آقا بیشتر توجه کنید که
  “باید توجه کنیم که مسائل را اصلى – فرعى کنیم. مسائل درجه‌ى دوم جاى مسائل اصلى را در انگیزه‌هاى ما، در همت ما، در صرف انرژى‌اى که میشود، نگیرد.”

  فقط خواستم بگم که گاهی انرژی بیش از حد گذاشتن حتی در کاری که فی نفسه درست است و صحیح است می تواند غیر مفید باشد.
  ممنون و با آرزوی موفقیت و عاقبت به خیری

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۱ ق.ظ:

  سلام و ممنون از تذکر خوب و درست شما.

  [پاسخ]

 7. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۰۱ | #7

  تازه داری می فهمی فیلتر یعنی چی، بچه حزباللهی یعنی چی، اینکه نشه حرف زد یعنی چی… هنوز هم نفهمیدی البته. خودت به بقیه میگی هیسسسسس!

  [پاسخ]

 8. امیر
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۰۲ | #8

  خدا خیرت بده. بالاخره یه حرف منطقی خوندیم در این مورد. طرف‌دارهای حسین قدیانی که همه دارن فحش میدن..

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی3 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ:

  به قول تریبون مستضعفین قطعه۲۶ بالاترین نظامه دیگه :D

  [پاسخ]

 9. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۰۲ | #9

  جناب حسینی
  بنده هم مدت مدیدی است که مطالب ارزنده و اغلب معتدل جنابعالی را می خوانم و اغلب استفاده می کنم و بارها بر مبنای حرف های اغلب مبنایی شما در بحث ها استدلال کرده ام.
  چون بحث اصلی و فرعی را پیش کشیدید خواستم سؤالی از شما بپرسم.
  به فرض که ماجرای مشایی موضوع فرعی باشد که به نظرم خیلی وقت ها رفتار و حرف های ایشان تبدیل به مسئله اصلی نظام شده آنقدر که خود رهبری هم در نماز جمعه درباره صحبت دوستی با اسرائیل او موضع گرفتند.
  ولی به نظر شما عزل تحقیرآمیز متکی و دروغگویی دولتی ها در جلسه معارفه که قرار بود جلسه تودیع هم باشد درست زمانی که در مأموریت بود یکی از مسائل اصلی نظام نیست؟ نباید جدی تر به آن پرداخت؟ باور کنید از روز اعلام این خبر مرتب به اینجا سر می زنم تا ببینم در این باره چه استدلالی می کنید تا مثل همیشه از مطالب و مواضع اصولگرایانه تان استفاده کنم

  [پاسخ]

 10. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۷ | #10

  حالم به هم میخوره از این بحثای مزخرفی که سر یه نامه از یه آدم معمولی نه چندان با سواد با یه ادبیات تهاجمی داره صورت میگیره! به قول خودت رییس جمهور (!!!!!!!!) و رییس قوه قضاییه کار مملکت رو گذاشتن کنار، به وبلاگ آقای قدیانی رسیدگی می کنن! واقعاً خون قدیانی از من رنگین تره؟؟؟؟ وبلاگ من و خیلیا مثل من هم بدون هیچ دلیلی فیلتر شدف هر چی هم پیگیری کردم کسی حتی نگفت نه آقا نمیشه رفع فیلتر شی. کسی حتی نگفت خوب کردیم فیلتر کردیم! اونوقت یه آدم معلوم الحال به اسم اینکه فرزند شهید هست داره هرچی میخواد تو وبلاگش مینویسه، واسه قوه قضاییه کاسه تکلیف تعیین می کنه، به مسوولان سابق کشور توهین می کنه(که اگه من و امثال من یکیش رو انجام بدیم دارمون میزنن!) بعد هم که فیلتر میشه آه و ناله ی همه در میاد که آاااااااااااای فیلتر کردن آاااااااااای چی شده! راستش امید جان جبهه ی شما خیلی رفتارش مضحکه. بنزین قیمتش شده جهانی، درآمدها هنوز یک هشتم درآمد جهانیه! اونوقت مشکل شما و دوستات سر لحاف ملاست؟! همه ی مشکلات حل شده واسه رییس جمهور (!!!!!!) فقط از کتاب گرانقدر قدیانی پرمایه تشکر نکرده بود! آقای حسینی! مشکلات خود تو همه حل شده، فقط الان وظیفه ی شرعی خودت میدونی که بیای به هم سنگرات بگی انتقاد نکنید!

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی4 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۰ ب.ظ:

  حالت از این بهم بخوره که با نوشته هات غیرت و شرف آدمی رو زیر پا بزاری…تو اول و آخر یه نویسنده وبلاگ دو تومنی با چهار تا کاربر…قدیانی ۶ماه نشده کتاب اولش چاپ۱۴ و چند کتاب دیگه در آستانه چاپ.قدیانی کیهان نویس است و تو وبلاگ نویس…مسدولان سابق کشور اگه ذره ای شرف داشتند عروسک فتنه شب بازی غرب نمی شدند-سندمکتوب چهارمیش به افتخار تو-اگه مرد بودند که شعور یه ملت توهین نمی کردند…حرفی که قدیانی به خاطرش به قوه قضاییه احضار شد حرف تمام رسانه های انقلاب بوده و هست.قدیانی اولین و مبدع این حرف نیست.سران فتنه را باید اعدام کرد و یه آب هم به چوبه دار کشید..مطالبات سیاسی ما این هست و مردونه هم پاش ایستادیم شما با خواسته هاتون چطورید چی زنان مرد نما؟

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۳۷ ب.ظ:

  هرچی کمتر کامنت بذاری به نفع خودتو گروهته. خودت دوباره بخون ببین شرمت نمیشه از مزخرفاتی که نوشتی؟ سراسر توهین! مثل رییس جمهوریت که حرفاش کم کم داره +۱۸ میشه و از ممه و اینا حرف میزنه…

  [پاسخ]

  مهدی.ه/ما در 9 دی دهانتان را بستیم پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۹ ب.ظ:

  هــــــــاممدسوروس کوش؟

  عایط لا کروبی پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۰ ب.ظ:

  من بگم من بگم…داره با این و اون دست میده

  محمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۸ ب.ظ:

  :wink: صحبت از مردم بکن که شیرین تره
  حرف خیلی از مردم هم عزل احمدی نژاد و دار ود سته اش از ایین حکومت و پایان حکومت کودتایی سپاه پاسدارانه!
  برادر من حرف مردم رو از دهن مردم بشنو
  تو داغ و درفش و تفنگت رو بگذار کنار تا مردم هم حرف دلشون رو بزنن

  [پاسخ]

  راحیل پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۰ ب.ظ:

  عجب اونوقت کی گفته تو نماینده مردم ایرانی :lol:
  مردم خودشون حی وحاضرن وکیل وصی هم نمی خوان حرفشون رو هم تو ۹ دی و ۲۲ بهمن زدن
  شما برو فکر اثبات خودت باش جانم

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۴ ب.ظ:

  محمد

  منظورت از «مردم» چه کسانیه؟
  اونایی که قرار بود طبق دستور العمل آقای بیانیه‌چی، تو عاشورای امسال «کاری زینبی»!!! بکنن؟
  من فقط موندم که با اون توصیفاتی که تو کل بیانیه‌ش از این حکومت می‌کنه چرا بعدش می‌گه باید زینبی رفتار کنید؟
  فکر نمی‌کنید اول باید کاری حسینی می‌کردید که بعدش برسید به کاری زینبی؟
  آدم یاد اون لطیفه‌ی معروف کندن خیابون و بلافاصله پر کردنش میافته
  بیانیه‌ش منطق نداره

  راستی دقت کردین دیگه روش نمی‌شه بگه «بیانیه» و این چند بار اخیر داره از لفظ «یادداشت» استفاده می‌کنه؟!!!

  علي پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۶ ب.ظ:

  خداییش من موندم شما و دیگه جوجه قدیانی‌ها تو کدوم خراب‌شده و زیر دست کدوم پدر و مادری بزرگ شدید که این قدر رذل از آب در اومدید. وقت کردی دهنت رو آب بکش یه ذره.

  [پاسخ]

  علی رضا پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۸ ب.ظ:

  یک ایرانی
  فحش مهدی رو داشتی؟؟ زنان مرد نما!!
  راستی من بابت کامنت دیروز یه عذز خواهی بهت بدهکارم هر چند منظور بدی نداشتم!

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۶ ق.ظ:

  ۱- هممون باید بدونیم که توهین باعث می‌شه مخاطبمون بقیه‌ی حرفامونو نشنوه یا وانمود کنه که نشنیده

  ۲- خواهش می‌کنم

 11. اصولگرای سابق
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۲:۳۰ | #11

  من موندم با حساب کتاب امثال حسین قدیانی توی نظامی که رئیس مجمع تشخیص مصلحتش واز اون مهمتر رئیس مجلس خبرگانش به قول رئیس جمهور مکتبی یک کودتاچی وحامی هرچی دزده از اونطرف رئیس مجلس اصولگرایش منتظر سقوطه نظامه تا تو نظام بعدی یه کاره ای باشه از اینطرف رئیس قوه قضائیش هم جرئت دستگیری سران فتنرو نداره دیگه چی باقی می مونه برای دفاع؟!!آقایون از عشق به یکسری از آرمانها اصلا حواسشون نیست دقیقا درمسیر خواست دشمن حرکت می کنند!برای من دشمن ویا ضد نظام چه چیزی بهتر از تخریب مهمترین مسئولین این نظام!از لاریجانی ها گرفته تا قالیباف ها وتا رفسنجانی ها!!

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۷ ب.ظ:

  تازه این رو هم اضافه کنید که مسوولان سابقش هم از جمله نخست وزیر سابقش و رییس بنیاد شهید و انقلابی و جهادگر و زندانی قبل از انقلاب و همه و همه الان مثل عمر و طلحه و زبیر منحرف شده اند! شهید دیالمه هم از امام خمینی درست تر فکر میکرده! مسوولان حال حاضر هم یکیش قالیبافه، یکیش آقای لاریجانیه، اقای هاشمی و خیلی های دیگه هم که همه بد هستند! به به! جداً ما ضد نظامیم شما طرفدار نظام؟! یا برعکس؟؟؟؟

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی4 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۴ ب.ظ:

  یاد جمله ای از حضرت امام خطاب به منافقین-که بعضهم من بعض هستند-افتادم.”بیایید به ملت بپیوندید،شما در برابر این سیل خروشان هیچ هستید.می آید و شما را می برد” و جدا راست گفته اند قدیمی ها که کی شود دریا ز پوزسگ نجس…البته اظهاراتی که داشتیددیگران پاسخ ها داده اند وارد این مقوله نشوم و این را بگویم در پاسخ به”جرئت دستگیری سران فتنرو نداره”۹ دی را که در آستانه آنیم به یاد دارید؟چه کسانی از ترس ملت فشار ملت غالب تهی کردند و شمال و الفرار…یا پروژه خر تروا…یاغلبه نور بر ظلمات…یا پیش بینی کیهان در آستانه سالگرد انتخابات…یاروز دانشجو…یا :D
  در پاسخ به”شهید دیالمه…”حضرت امام گفت و زیبا گفت که من به واسطه سالوس از عده ای حمایت می کردم و بعدها فهمیدم اشتباه می کردم.گفت به نخست وزیر کارشکن دیرروز و دیکتاتور مخملی امروز که الان چه وقت گله و استعفاست…امام به این بزرگی کجا سراغ دارید مردان زن نما؟لینکی را در پاسخ به شما خواهم گذاشت از رسانه های خودتان..اندکی صبر

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۲ ب.ظ:

  فعلا که کوس رسوایی دولت بدجوری داره زده میشه
  ۱- بالاخره پس از ماهها که همه میدانستند و آش هم انقدر شور شده بود که
  توکلی و زاکانی هم اذعان کردند به سرحلقه فساد، آقای رحیمی بعنوان متهم
  پرونده اقتصادی میلیاردی به دادگاه معرفی شد
  ۲- پس از برکناری آقای متکی، رحیمی گفت هماهنگ شده بود(منظور برکناری است!)
  متکی گفت رحیمی دروغ میگه، ثمره هاشمی گفت متکی دروغ میگه،‌مطهری هم گفت ثمره
  هاشمی دروغ میگه! مشایی هم گفت متکی دروغ میگه!(والله ما موندیم اصولگرا و دروغ؟ زبونتو گاز بگیر)
  ۳- پس از برکناری آقای بذرپاش، آقای میرتاج الدینی گفت آقای بذرپاش میخواهند
  ادامه تحصیل بدهند، آقای بذرپاش هم مودبانه گفت آقای میرتاج الدینی دروغ
  میگوید
  ۴- پس از اینهمه خرج و مخارج و اماده باش به دولتیان استان البرز و بخشنامه
  به بخشهای خصوصی برای معرفی تعداد به میزان کافی مستقبل برای تشکیل ستاد
  استقبال، سفربهم خورد و با یک معذرت خواهی ساده کلی پول بیت المال
  هپلی هپو شد
  ۵- پس از احضار قدیانی به دادگاه، احمدی نژاد از حسین خان قدیانی بدلیل ادبیات فاخر (لابد با توجه
  به مشابهت با ادبیات جناب رئیس جمهور!) تقدیر بعمل آورد!

  حالا خوبه همتون ماشالله اصولگرایین و اینهمه به سروکله هم میزنین و حتما هم
  اینها برای خدمت به مردمه و از حب دنیا نیست!

  مهدی.ه/سندمخملی4 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۲ ب.ظ:

  به سابق و امیر مسعود
  علاوه بر کامنتی که در انتظار تایید است.لینک/
  http://www.kayhannews.ir/890901/2.htm#other207

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۰ ب.ظ:

  همینطور راه میری به همه میگی مرد زن نما، زن مرد نما! حالت خوش نیست بچه! خجالت بکش! ته ته یه نوچه بیشتر نیستی که تا بهت اجازه ندن حرف نمیزنی، حرفی جز حرف داش مشتی محلتون هم بلد نیستی بزنی! برو خجالت بکش طرز حرف زدنت رو اصلاح کن!
  آقای حسینی باریکلا به ادبت که این کامنتای رکیک رو منتشر می کنی! باریکلا برادر ارزشی! باریکلا همه ی برادران مکتبی!

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۲ ب.ظ:

  به مهدی سند مخملی
  عزیزم مرد باشین و اونایی که مجرم هستند بازداشت کنید. ما هم منتظریم. رییس مهورتون مرد باشه کسایی رو که جلوی ۵۰ میلیون نفر به دزدی متهم کرد محاکمه کنه تا عدالت برقرار بشه ببینیم کی مجرمه! اگه دنباله عدالتی، عدالت اینه! کروبی دزده؟ محاکمه کنید! شما که مرد نما نیستید مثل ما! موسوی مجرمه؟ محاکمه کنید! مگه عدالت جز اینه؟! یک سال و نیمه که آبروی افراد رو بردید ولی خبری از محاکمه ی قانونی نیست! مردان مرد نمای عزیز!

  مهدی.ه/ما در 9 دی دهانتان را بستیم پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۸ ب.ظ:

  چه کنیم رشد یافته فضای بالاترینیم…راستش جای زن و مرد تو جنبش شما عوض شده…مردا رمیل و رژ می زنند و میرن خونه هاشون می شینند،زناچوب و چماق می گیرن و می شن خط مقدم اسراییل-به گفته نتانیاهو-در ایران…مهندس تو خونه است و زنش پای مصاحبه با چرک نویس و روزنت و کلمه…با اون یکی یه چیز میگه و ۱۸۰درجه اختلاف با این یکی مصاحبه…حرف رکیک بده دیگه…از خودتون یاد گرفتم.از اون مرجع تقلیدتقلید-استرس زبانی رو حرف ق-نواندیشتون…نه خانمی،می دونی قضیه چیه از وقتی سریال مختار شروع شده هرکی به نفع خودش داره برداشت می کنه.مثلاهمین تورجان…از آخرین پستی که در آهستان بودم باخودم گفتم چه اشکالی داره منم مقایسه کنم.سپاه ابن مرجانه در روز عاشورا به امام حسین توهین کرد و شما به تاسی از همونا در عاشورای ۸۸حادثه رو تکرار کردید پس تک به تک شما بنت-از اون جایی که مرد نیستید-مرجانه هستید.مقایسه است دیگه چیکارش میشه کرد :wink:

  عایط لا کروبی پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۶ ب.ظ:

  مجددابه خانم امیرمسعود
  تازه کجاشو دیدی…مامنتظر اعدام سران مخملی هستیم.تازه هم مهدی.ه تون تحت تعقیبه و پریده بغل مامان انگلیسی تون…اینهم سندمخلی دیگه…قوه قضاییه محاکمه نکرد ما خودمون محاکمه کردیم.الان حرف کدوم یک از سران مخملی واسه شما ارزش داره؟؟؟کدومتون برای مخمل تره خرد می کنید؟؟؟میگن بدترین مجازات سوسک بی اعتنایی :wink:

 12. حسين
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۳۰ | #12

  سلام آقای برادر:
  از شما بعیده یعنی شما به کل با اعتراض به قوه قضاییه مشکل دارید؟ یعنی واقعا جای اعتراض نمیبینید؟

  [پاسخ]

 13. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۱۸ | #13

  باسلام به روزم با
  «حسین قدیانی دروغ می گوید» به ریاست قوه قضائیه درآستانه۹ دی
  /منتظرم

  [پاسخ]

 14. مهدی.ه/ما در 9 دی دهانتان را بستیم
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۳ | #14

  ۱۰ روز دیگر…….

  [پاسخ]

 15. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۱۹ | #15

  سلام مطلب جالبی گذاشتی به ما هم سری بزن

  [پاسخ]

 16. میلاد
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۸ | #16

  خوبی این داستان این بود که در جمع ولایتمداران الان دیگه همه همدیگرو به بصیرت دعوت میکنند. واقعا آدم لذت میبره میبینه اگر چه بعضی اوقات اختلافات جزئی وجود داره ولی همه حواسشون به اون بصیرت خوشگله هست :D
  خدایا شکرت!

  [پاسخ]

 17. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۴۶ | #17

  اقای آهستان محترم، من همیشه شما رو آدم نسبتاً منصف و با ادبی می دونستم. اما با کامنتهایی که تو تأیید کردی که توش فحش های عجیب و غریب به من و همفکرانم هست، واقعاً ازت نا امید شدم آقا امید!

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۱ ب.ظ:

  مخمل مخمل مخمل مخمل مخمل مخمل مخمل مخمل مخمل مخمل مخمل مخمل…

  [پاسخ]

  عایط لا کروبی پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۳ ب.ظ:

  آینه آینه آینه آینه آینه آینه آینه آینه آینه…

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۲ ب.ظ:

  سلام برادر
  وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا ﴿۶۳﴾ -الفرقان
  و بندگان خداى رحمان کسانى‏اند که روى زمین به نرمى گام برمى‏دارند و چون نادانان ایشان را طرف خطاب قرار دهند به ملایمت پاسخ مى‏دهند (۶۳)
  :D

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۷ ب.ظ:

  مَهدی خان خواستم خسته نباشید عرض کنم از بالا که کامنت ها رو می دیدم فعال بودی حسابی…خدا قوت

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۶ ب.ظ:

  امیر مسعود عزیز برای اولین بار در دفاع از امیدحسینی عرض کنم که کلا اینجا فضا اوپنه و خوشبختانه مثل سایر سایتهای اصولگرا مثل الف و تابناک و … ما فیلتر نمیشیم. بنابراین کامنتها بدون تایید پابلیش میشه…
  تنها استثناهم وقتی است که شما از لینک در کامنت استفاده میکنید که در اینصورت باید منتظر تایید بمانید. زیاد به دل نگیرید. دو طرف پوست کلفت تر از این حرفان!

  [پاسخ]

 18. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۶:۱۰ | #18

  خیلی خوبه. عالیه. این یک وبلاگ ارزشی است از یک بچه مذهبی مکتبی بسیجی حزب اللهی. خیلی خوبه. خیلی. عالیه.

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۳ ب.ظ:

  توضیح کامنت بالا: کامنتها خوانده شود…

  [پاسخ]

  میلاد پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۵ ب.ظ:

  امیر مسعود
  منظورت چیه؟ کامنت خاصی مد نظرته؟

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۳۴ ب.ظ:

  کل کامنتها منظورمه

  میلاد پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۴ ب.ظ:

  فضای بحث اینجا غالبا محترمانست. با اینکه آقای حسینی کمتر کامنتها رو برای تایید نگه میداره و اکثرا مستقیما پابلیش میشن باز هم خدا رو شکر کسی از الفاظ رکیک استفاده نمیکنه. یه بنده خدایی هست که ماشالله خیلی هم فعاله! اتفاقا بچه باعشقی هم هست! :D
  اگه منظورت اونه که باید بگم زیاد جدیش نگیر و فقط قلقلکش بده همین! :wink:

  [پاسخ]

 19. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۳ | #19

  خدا حفظت کنه رفیق

  [پاسخ]

 20. علی
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۷:۱۴ | #20

  سلام بر داش امید عزیز
  حس می کنم کمی نگاهت جهان نیوزی شده…

  [پاسخ]

 21. علی
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۷:۱۴ | #21

  البته کلیت مطلبت هم کاملا متین بود

  [پاسخ]

 22. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۲۴ | #22

  سلام همسنگر
  مطلبتون رو خوندم. خوشم اومد که این طور مستدل سخنان رهبر رو بیان میکنید و تحلیل هاتون هم درست اومد به نظرم.
  در همین موارد این روزها دلنوشته ای نوشتم تو وبلاگم با این عنوان که: « بابای ماست امام خامنه ای» نظرتون رو بدونم خوشحال میشم.
  http://www.vares.persianblog.ir

  [پاسخ]

 23. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۵۷ | #23

  سلام

  مثل همیشه معقول و روی خط انصاف موفق و پیروز باشید

  [پاسخ]

 24. اصولگراي سابق
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۵ | #24

  آخرین خبر:
  رئیس قوه قضائیه با تاکید مجدد بر مجرم بودن موسوی وکروبی واحیانا خاتمی گفت:اینا طبق قانون مجرمند رهبری هم گفت از مسئولین می خواهم به مر قانون عمل کنند بنابراین از این دو گزاره نتیجه می گیریم در نظام یکسری مصالح کلی هست که عمل به مر قانون همیشگی نیست!ایشان خاطرنشان کردند در جلسه خارج فقه حوزه درباره گستره مصلحت وتقدم قانون بر مصلت ویا مصلحت بر قانون توضیحات شفاف تری ارائه خواهند کرد.

  [پاسخ]

 25. ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۳۷ | #25

  :mrgreen: :wink: :roll::roll::roll:
  اقا امید جالب بود
  و مثل همیشه با قلمتون حال کردیم داداش

  [پاسخ]

 26. بصیرت
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۲۰:۰۳ | #26

  عزیزان
  بصیرت
  بصیرت
  نه اقدام عجولانه و تند
  مقام معظم رهبری حواسشون بیشتر از من و شما به این مسائل هست
  به قول شاعر که میگه
  تو مو بینی و من پیچش مو

  [پاسخ]

 27. دانشجو
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۱۵ | #27

  سلام

  این چندروز به هرجا سر زدیم مطلبی که به نظرم خوب باشه در این مورد ندیدم. تا اینکه امروز بعد از مدت ها که بعد از فیلتر و خداحافظی و … از آهستان خبر نداشتم، اومدم اینجا. و از قضا پست اول درباره نامه حسین قدیانی. باید بگم خیلی خیلی خوب بود و دقیقا حرف های خودم بود که در نوشته شما خوندم. به نظر من البته مشکل حسین قدیانی و به اصطلاح انتقادات و اطهار نظرهاش به همین مورد ختم نمیشه ولی چون متاسفانه انتقاد پذیر نیستند و هر انتقادی مورد حمله! قرار میگیره،‌قطع امید کردم و فقط تاسف میخورم به حال بچه مذهبی های شخص گرا و کم بصیرت.به هرحال از نوشته خوبتان ممنون.

  [پاسخ]

  رهرو پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۳ ب.ظ:

  متین بود.
  موافقم…
  شخص گرایی آفت بزرگی هست.

  [پاسخ]

 28. بصیرت صادق
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۲۲:۰۸ | #28

  سلام داداش امید چه کردی؟آینده مطلبت را لینک کرده به این میگن آزادی بیان :D:D:D :mrgreen:

  [پاسخ]

 29. سامان
  ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ۲۳:۵۱ | #29

  قدیانی فقط به رییس قوه قضاییه فحش و ناسزا نوشته ؟؟؟؟؟ چه عواملی پشت قدیانی بوده که کوهی از الفاظ زشت و بی ادبانه را در مورد اصلاح طلبان و حتی اصولگراهای منتقد به کار برده بوده وفیلتر نشده!!!!!!!!قطعه ۲۶ فحش نامه ای بوده که زبان قسمت اعظم ومهمی از حاکمیت بوده.درون حاکمیت ادبیات قطعه ۲۶ قاعده است نه استثنا.چه بر سر این کشور آمده که امثال قدیانی با این ادبیات چاله میدانی عزیز حاکمیت شده .به قول شاعر جاهلان سرور شده اند

  [پاسخ]

 30. مهدی
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۱ | #30

  لینکت در آینده
  http://www.ayandenews.com/news/22197/
  موفق باشی برادر

  آهستان خانه امید ما بود!!

  [پاسخ]

 31. ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۰۰:۱۸ | #31

  آهستان عزیز گله کرده است که چرا برخی دوستان حزب اللهی در چند روز اخیر حریم ها را شکسته اند و برخی به توهین و فحاشی روی آورده اند. برای کسانی که منش و شیوه خود پرستانه و هتاکانه آقای قدیانی و بعضا آسمان ریسمان بافتن های ایشان الگو بود، این قبیل فحاشی ها هم مشق کردن از روی دست مراد است دیگر! توقع دیگری داشتیم از دست پرورده های آقای قدیانی؟ به قول دوستی وقتی ایشان وبلاگ را با وب لات اشتباه گرفتند، وقتی برخی منتقدان حزب اللهی را “حرام زاده” یا “حرام خور” معرفی کردند، وقتی در یک نوشته اینقدر مَن مَن کرد و در مقابل نصیحت ناصحان خودش را بی نیاز از نقد دانست، وقتی غره شد به تعداد بازدیدکنندگان و شماره انداز وبلاگش غیر از این انتظار داشتید؟

  [پاسخ]

 32. ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۰۹:۲۹ | #32

  سلام
  اخوی مخلصیم
  برای یکی از دوستان هم نوشتم.
  مطمعناً رو حرفای جناب آملی که منصوب مستقیم از سوی رهبری معظم هستند بیشتر میشه حساب کرد تا جناب احمدی نژاد که منتخب آراء هستند.
  پیروز باشید و سر افراز

  [پاسخ]

  آزاد پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ ق.ظ:

  مشکل ما با شما همینه! یعنی حضرت ماه از کل مردم ایران بیشتر میفهمه! شما معتقدی که ۲۴ میلیون نفر< یا به عبارتی ۶۳ درصد از کل مردم ایران احمدی نژاد رو قبول داشتند (که البته توش خیلی زیاد شک هست!) اون وقت بعد میگی همه ی اینا به جهنم< حرف حضرت ماه ارزشش بیشتره؟ ما چی باید به شما بگیم آخه؟ اگه ایشون حضرت ماه هستن و حرفشون آسمانی حتماً شما هم با ماهواره ی امید میرین دیدار!

  [پاسخ]

  رهرو پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۸ ب.ظ:

  با اجازه صاحب گرامی سایت
  نویسنده ی گرامی پاسخ
  متوجه منظورتون نشدم
  لطفا واضح تر و بدون کنایه بنویسید.
  منظور من واضح و بدون کنایه بود.
  و در نظر داشته باشید گاها نظر جمع می تواند اشتباه هم باشد.
  تجربه این اتفاق سالهاست که برای ما تکرار می شود.

  [پاسخ]

 33. ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۶ | #33

  سلام بر شما
  از یادآوری بیانات حضرت آقا متشکریم
  اما جذب حداکثری و دفع حداقلی در مورد رئیس قوه قضائیه باید فقط شامل غیرخودی ها باشد و خودی ها از این دایره بیرونند؟ صرف یک انتقاد یک شخص این همه جار و جنجال نمی خواست. ایشان می توانستند به جای فیلتر اجباری و فراخوانی و احضار آقای قدیانی در همین وبلاگ یا در هر جای دیگر پاسخ قانع کننده ای بدهند تا این همه دوستان نظام و رهبر معظم را عصبانی نکنند (انجام دفع حداکثری که مخالف دستور آقاست).
  چرا باید همیشه منتقدین مورد خطاب آقا باشند. آیا حضرت آقا مسئولین را امر به پاسخگویی شفاف و رعایت عدالت نفرموده اند؟
  همیشه یکطرف قضیه را نگاه کردن موجب اشتباه می شود. گیرم کار آقای قدیانی هم درست نباشد آیا کار آقای لاریجانی درست بوده؟!!!

  [پاسخ]

 34. ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۰ | #34

  سلام هم رزم
  داغِ داغ
  “نظر صریح امام خامنه ای در مورد ماجرای قدیانی – قوه ی قضاییه”
  منتظرتم
  یا حق

  [پاسخ]

 35. رهگذر
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۳۷ | #35

  پستتان عالی است ولی به نظر من عنوانش کمی مشکل داره. اعتراض ما به قوه قضائیه ، خدمت یا خیانت به رهبری؟؟ خوب بستگی داره.این طور نیست که هر اعتراضی به این قوه خلاف حرف آقا باشه و خیانت به ایشون. همون طور که لزوما خدمت نیست .ولی با حساب عنوان شما فقط یک معنی در ذهن متبادر میشه. گاش اصلاح کنید چون خود این عنوان سوء برداشت از منش و دیدگاه آقا در مورد قوه قضائیه ایجاد می کنه.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۶ ب.ظ:

  سلام. ممنون از توضیحات شما. البته حقیقتا منظور من این نبود که هرگونه اعتراضی به قوه قضائیه و یا سایر مسئولان، خیانت به رهبری هست. در حقیقت منظور من نوع بیان انتقادها و اعتراض ها و نسبت دادن خود به رهبری برای اثبات ادعای خود بود نه هر انتقادی.

  [پاسخ]

 36. ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۲ | #36

  سلام همسایه خب البت هالان ما بلاتکلیفیم منتهی حرفتونو قبول داریم. ضمنا این مطلب با اسم خودتون تو وبلاگستان دولت یار رفته. یاعلی

  [پاسخ]

 37. دوئل
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۰۴ | #37

  سلام بر برادر خوب و مجاهدم… به گمانم این نخستین بار است که برای شما کامنت میگذارم.
  مطلب شما را خواندم … دقیق … اما چند نکته به ذهنم رسید که دوست میدارم پاسخ ان رااز زبان شما بشنوم … اول اینکه آیا صرفا بخاطر فحاشی معدود مخاطب آقای قدیانی _ که معلوم نیست شخصیت حقیقی هم باشند _ کل مخاطبان ایشان باید زیر سوال بروند یا خیر؟ دوم اینکه در میان مطلب حضرتعالی حتی یکبار هم اسمی از وب های مسدود شده نیامده است. این چه معنی می تواند داشته باشد؟ ترس از شهرت دوستان هم لباس یا کوچک شمردن ایشان؟ اگر مورد سومی هست بفرمائید تا بنده از خبط خود به در آیم. سوم اینکه اگر شخصی چون قدیانی و امثالهم دچار نقد بودند _ که هستند _ آیا باید در ملا عام و پیش چشمان شوم غیرخودی ها محاکمه شوند یا خیر؟ چهارم اینکه اساسا برایم بسیار جالب است که دوستانی چون شما ،اغلب مترصد فرصتی برای نقد دوستان هم لباس هستند. آیا این تیشه نقد نباید ریشه دشمن را هدف بگیرد؟ مگر رهبر انقلاب نفرمود اولویت ها را باید پیگیری کرد؟ آیا نقد امثال قدیانی اولویت درجه یکم حضرتعالی و دوستان همصدای شماست؟ امیدوارم تلخی کلماتم را با شیرینی پاسخ هایتان بزدایید.
  غلام قنبر علی علیه السلام / میثم محمدحسنی مدیر سایت دوئل

  [پاسخ]

 38. ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۸ | #38

  سلام برادر عزیز
  لذت بردم از مطلب کامل تون
  مستدام باشید

  [پاسخ]

 39. علی
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۸ | #39

  سلام علیکم برادر
  ببین کجاها لینکت کردن!!!
  http://www.ayandenews.com/news/22197/
  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…

  در ضمن به شدت با سخنان آقا میثم (مدیر دوئل) موافقم به ویژه این بخشش:

  “چهارم اینکه اساسا برایم بسیار جالب است که دوستانی چون شما ،اغلب مترصد فرصتی برای نقد دوستان هم لباس هستند. آیا این تیشه نقد نباید ریشه دشمن را هدف بگیرد؟ مگر رهبر انقلاب نفرمود اولویت ها را باید پیگیری کرد؟ آیا نقد امثال قدیانی اولویت درجه یکم حضرتعالی و دوستان همصدای شماست؟ امیدوارم تلخی کلماتم را با شیرینی پاسخ هایتان بزدایید.”
  متاسفانه خیلی اوقات به دنبال بزرگنمایی و انتقاد از خودی ها و از نقطه ای به بعد به ویژه آقای احمدی نژاد هستید و مانند عده ای که سعی دارند احمدی نژاد را در حد قالیباف و توکلی و … تنزل دهند و آن ها را بالا بکشند رفتار می کنید که این خیلی خطرناک است. خیلی
  مثل اینکه اگر در مطلبی از احمدی نژاد انتقادی نشود(چه راست چه دروغ) آن مطلب قابلیت ارسال ندارد
  احمدی نژاد طبق فرمایشات امام خامنه ای و مجاهدان و بزرگان زمان و طبق مشاهدات عینی و تجربیات فردی استثنایی و ولایت مدار و مکتبی و هوشیار و زیرک و خدمتگزار و ساده زیست و زنده کننده آرمان های انقلاب و مستضعف دوست و شجاع و ظلم ستیز و ……. و صد البته مظلوم است.
  البته بعید می دونم نیت شما خیر نباشه ولی …
  خیلی ممنون

  [پاسخ]

 40. حسيــن
  ۱ دی ۱۳۸۹ در ۱۵:۰۹ | #40

  از نویسنده متن خواهشمندم به سوالات آقای “دوئل” پاسخ دهد.

  [پاسخ]

 41. رضا
  ۱ دی ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۰ | #41

  با سلام

  مقاله شما خیلی بلند بود . ولی من کوتاه می نویسم.

  ببینید به هر حال ایجاد فضای خفقان و جلوگیری از حرف زدن در کشور واقعا کار غلط و اشتباهی است .

  شما به بیانات مختلف رهبری اشاره کردید اما به بیانات ایشان در شیراز ، زمانی که دانشجویان از رفتار قوه قضاییه در حضور ایشان شکایت می کنند اشاره نکردید و آن بیانات دقیقا در مورد قوه قضاییه بود و ایشان در آنها از دانشجویان و جوانان خواستند که سکوت نکنند و از بی عدالتی ها و سیتم ها سخن بگویند و شکایت کنند .

  آقای حسینی من دعا می کنم که هیچ وقت گذر شما به دادگاه و دادسرا و کلا مجموعه قوه قضاییه نیافتد ، ولی باور کنید سیستم موجود قوه قضاییه دارای اشکالاتی است که وجهه این قوه را بشدت لکه دار کرده و میکند ،و متاسفانه با ایجاد تغییرات جدید هم هنوز آن مسائل اصلی اصلاح نشده بلکه عمدتا ریاست محترم قوه در چند سخنرانی وعده هایی داده اند ولی هیچ عملیاتی حاکی از این موضوع وجود ندارد در واقع رفتار دادستان تهران در همین راستای عمومی و همیشگی بود که البته از مجموعه قوه قضاییه انتظار بیشتر از این هم نمی رود و اگر ایشان رفتار دیگری انجام می داد جای تعجب بود.

  و قطعا و یقینا مطمئن باشید که انتقاد کردن از قوه قضاییه نه تنها باعث تضعیف رهبری نمی شود ، بلکه باعث تقویت مسیر ایشان و پیروان راستین ایشان می شود.

  [پاسخ]

 42. س
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۰۸:۰۱ | #42

  سلام. بعد از ماهها، امروز مطالبتان را خواندم. خیلی عالی بود. به چنین تذکری واقعا نیاز بود. امیدوارم خود ما و شما هم به آن عمل کنیم.

  [پاسخ]

 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: