خانه > انقلاب اسلامي, جامعه, دسته‌بندی نشده, سياست > سرنوشت مشابه منتظری و مدعیان خط امام

سرنوشت مشابه منتظری و مدعیان خط امام

سال گذشته در چنین روزهایی، پرونده زندگی پر فراز و نشیب یکی از مردان انقلاب یعنی مرحوم آقای منتظری برای همیشه بسته شد. با توجه به اختلاف‌های او با امام و ماجراهایی که منجر به برکناری وی شد و حمایت همه‌جانبه مخالفین امام و نظام از او در سال‌های اخیر، انتظار می‌رفت که مراسم تشییع پیکر آن مرحوم با حاشیه‌هایی همراه باشد، اما همزمانی فوت وی با حوادث بعد از انتخابات باعث شد که این حاشیه‌ها بیشتر از آنچه که مورد انتظار بود، مراسم را تحت تاثیر و تحت الشعاع خود قرار دهد.

به همین علت، تشییع پیکر مرحوم آقای منتظری نه تنها در حد و اندازه  و در شأن یک مرجع تقلید، که حتی شبیه مردم عادی هم برگزار نشد! این را همه کسانی که در تشییع سایر علما و مراجع تقلید در قم حضور داشتند و جو عمومی شهر قم را شاهد بودند، شهادت می‌دهند. در عوض مراسم تشییع پیکر آقای منتظری به یک میتینگ سیاسی تبدیل شد که جماعت سبز، آن مرحوم را حتی از قرائت فاتحه و صلوات، محروم و با شعارهای سیاسی و گاه اهانت آمیز بدرقه‌اش کردند!

البته این پایان زندگی آقای منتظری نبود، پایان واقعی زندگی سیاسی او زمانی بود که در برابر امام بزرگوار ایستاد و فروردین ماه سال ۶۸ از قائم‌مقامی رهبری برکنار شد. با توجه به شخصیت خاص امام و جایگاه، نفوذ و محبوبیت ایشان در میان مردم، طبعا ایستادگی و مقاومت هرکسی در برابر امام، با هر سابقه‌ی مبارزاتی و با هر پشتوانه‌ی مردمی، به منزله نابودی همیشگی او بود. (مثل بنی صدر که رای اکثریت مردم ایران را به همراه داشت و یا مرحوم بازرگان و برخی دیگر از چهره‌های ملی و مذهبی)

این مهم نیست که رسانه‌ها و گروه‌های سیاسی و یا ضدانقلاب داخلی و خارجی چه می‌گویند و چه ادعاهایی می‌کنند. مهم این است که ببینیم شخصیت‌های مختلف در جامعه و در زندگی عموم مردم چه جایگاهی دارند؟ آقای منتظری هم به چنین سرنوشتی دچار شد. یعنی از زندگی مردم ایران دور و به شخصیت محبوب ضدانقلاب و مخالفین امام تبدیل شد! اتفاقا خود ایشان در آخرین سخنرانی خود پیش از مرگ به این حقیقت اعتراف کرده بود که عموم مردم ایران به امام خمینی علاقه دارند.

در حقیقت آقای منتظری، از  عشق و علاقه و محبت مردم به امام به خوبی آگاه بود؛ به همین علت بعد از برکناری، در پاسخ نامه امام تاکید کرد «همان طور که از آغاز مبارزه تاکنون در همه مراحل همچون سربازى فداکار و از خود گذشته و مطیع در کنار حضرتعالى و در مسیر اسلام و انقلاب بوده ام، اینک نیز خود را ملزم به اطاعت و اجراى دستورات حضرتعالى مى دانم، زیرا بقا و ثبات نظام اسلامى مرهون اطاعت ازمقام معظم رهبرى است.»

آقای منتظری همچنین به سفارش امام مبنی بر عدم اظهار نظر در خصوص مسائل سیاسی جواب مثبت داد و نوشت: «به من اجازه فرمایید همچون گذشته یک طلبه کوچک و حقیر در حوزه علمیه به تدریس و فعالیتهاى علمى و خدمت به اسلام و انقلاب، زیر سایه رهبرى حکیمانه حضرتعالى، اشتغال داشته باشم و اگر اشتباهات و ضعفهایى که لازمه طبیعت انسان است رخ داده باشد، انشاءاللّه با رهبریهاى حضرتعالى مرتفع گردد. و از همه برادران و خواهران عزیز و علاقه مند تقاضا مى‌کنم مبادا در مورد تصمیم مقام معظم رهبرى و خبرگان محترم، به بهانه حمایت از من، کارى انجام دهند و یا کلمه اى بر زبان جارى نمایند، زیرا مقام معظم رهبرى و خبرگان جز خیر و مصلحت اسلام و انقلاب را نمى خواهند.»

البته علی‌رغم همه مخالفت‌های آقای منتظری با امام، باز هم این لطف امام در حق او بود که اجازه نداد مردم متوجه جزئیات اشتباهات او شوند. ماجرای آقای منتظری اگرچه از چشم مردم عادی جامعه تا حدود زیادی پنهان ماند، اما بزرگان نظام و بسیاری از یاران امام از نزدیک شاهد این مخالفت‌ها و تلاش امام برای بازگرداندن وی به جبهه انقلاب بودند.

به همین دلیل بعد از برکناری آقای منتظری، کسی دچار تردید نشد و ما شاهد صریح‌ترین و قاطع‌ترین برخورد‌ها توسط مسئولان وقت نظام و برخی شخصیت‌های انقلابی آن روزگار (مدعیان سابق خط امام از جمله کروبی، موسوی، عبدالله نوری، صانعی، طاهری اصفهانی، خلخالی و …) بودیم. میرحسین موسوی و عبدالله نوری با صدور بخشنامه‌هایی به ادارات و سازمان‌های دولتی و سپاه پاسداران، دستور جمع‌آوری کلیه تصاویر و عکس های آقای منتظری را از سراسر کشور صادر کردند.

آقای صانعی هم در سخنانی ضمن تایید کامل تصمیم امام، برکناری آقای منتظری را به نفع اسلام و مسلمین دانست و اظهار داشت:«در ایران حاکمیت با اسلام و قرآن و حفظ ارزشها و قداستهاست اگر هم حادثه ای پیش می‌آید نعمتی است از طرف خداوند برای ملت و کسی که حادثه سراغ او آمده است هر چند این حادثه برای امام و امت گران باشد. این تصمیمی که امام امت گرفته اند همانطور که برای ملت مفید بود نسبت به آقای منتظری هم مفید بود. دشمن می‌‌خواست از این کانال یعنی کانال فقه و تعهد و تقوا چه بلائی به سر ما بیاورد؟ هنوز عمقش را نفهمیده‌ایم! خداوند نمی‌خواست که آقای منتظری وسیله ای برای ضربه زدن به اسلام بشود خداوند به آقای منتظری و به مردم لطف کرده است که امام با همه عواطف و علاقه اش وقتی نظام و اسلام را در خطر ببیند از همه عواطف می گذرد و حاصل عمرش را میگذرد و حاصل عمرش را فدا می نماید و به فریاد اسلام و مسلمین می‌رسد.» روزنامه جمهوری اسلامی۱۳۶۸/۲/۱۶

مرحوم آقای خلخالی هم برکناری آقای منتظری را بعد از مکاتبات بی‌شمار طرفین و ناشی از سه علت اصلی عنوان کرد: «۱- حمایت آقای منتظری از مهدی هاشمی به عنوان مفسد فی‌الارض ۲- حمایت از لیبرال‌ها و دار ودسته بازرگان  ۳- طرفداری از منافقین!» کیهان ۲۱/۲/۶۸

همچنین آقایان حمید روحانی، مجید انصاری و هادی خامنه‌ای در میزگردی در دانشگاه تهران ضمن تشریح روند جدایی و برکناری آقای منتظری، از تصمیم امام حمایت کردند و حتی رنج‌نامه حاج سید احمد خمینی را به آقای منتظری با اطلاع کامل امام دانستند. در این میزگرد مجید انصاری از رفت و آمد منافقین زندانی به بیت آقای منتظری خبر داد و ضمن حمایت از اعدام منافقین در سال ۶۷، از جمع‌آوری تصاویر آقای منتظری از سراسر کشور نیز حمایت کرد. کیهان  ۶۸/۲/۲۸

مهدی کروبی هم از جمله افرادی بود که خیلی صریح و روشن درباره برکناری آقای منتظری موضع گرفت. وی در سخنانی ضمن اشاره به رنج‌نامه فرزند امام، اظهار داشت : «این حادثه برای حضرت امام خاطره‌ای بسیار تلخ و رنج‌آور بود. به منظور آگاهی هر چه بیشتر مردم از این امر، جزوه‌ای بسیار مستدل، منطقی، مدلل، مستند با اسناد و مدارک لازم به قلم حاج احمد آقا فرزند حضرت امام نوشته شده که منتشر می‌شود. هر کس این جزوه را مطالعه نماید، در می‌یابد که در این ماجرا چقدر امام مظلوم واقع شده‌اند و امام تا چه اندازه طی دو ونیم سال گذشته تلاش کرده‌اند تا چنین حادثه‌ای رخ ندهد. به نظر من انتشار این جزوه بسیار لازم بود تا مردم حزب‌الله از جریانات با اطلاع شوند» کیهان ۲۳/۲/۶۸

این جزوه همان رنج‌نامه‌ی معروف حاج سید احمد خمینی خطاب به آقای منتظری است که در پایان آن آمده است :«حضرت آیت الله! اگر از منافقین و لیبرال‌ها و طیف مهدی هاشمی جدا نشوید، مطمئن باشید تمامی حزب‌اللهی‌ها در آخرت در مقابل پیامبر اکرم جلوی شما را خواهند گرفت!»

پس نتیجه می‌گیریم که خط امامی‌های سابق ظاهرا شک و تردیدی نسبت به تصمیم امام نداشتند و حتی گاهی بیش‌ از اندازه، از خجالت آقای منتظری درمی‌آمدند! اما انگار قرار بود این مساله هم به مرور زمان و همزان با رنگ عوض کردن بعضی مدعیان، دچار تغییر شود که شد! این جماعت هزار چهره، نه تنها نامه‌های امام و رنج‌نامه فرزند امام را از یاد بردند که حتی سخنان خودشان را هم فراموش کردند!

البته خود آقای منتظری هم برخلاف نصیحت امام و حتی برخلاف حرف خودشان که قرار بود تنها به تدریس و فعالیت‌های علمی در حوزه بپردازد، بعد از رحلت امام دوباره وارد مسائلی شد که قبلا عتاب شدید امام را به همراه داشت. مخصوصا بعد از دوم خرداد و این توهم که رای ۲۰ میلیونی مردم به سید محمد خاتمی، یعنی شکست و یا تضعیف جایگاه آیت الله خامنه‌ای! جالب اینکه آقای منتظری به صراحت همین نکته را به خاتمی می‌گوید!

اما در مقابل، خروش مردم سراسر کشور و واکنش به موقع علما و روحانیون (مخصوصا حضرات آیات جوادی آملی، امینی، مشکینی، فاضل لنکرانی، سبحانی، هاشمی شاهرودی و …) این توهم را باطل کرد.

سید محمد خاتمی هم در اظهار نظری قاطع و صریح، جواب آقای منتظری را اینگونه داد: «در راس دیدارها، هفته ای یک بار در خدمت مقام معظم رهبری دیدار داریم که از آرا و نظرات ایشان بهره می‌گیریم و اگر مطالبی باشد خدمتشان عرض می کنیم… نظارت عالیه و اشراف عالیه با رهبری است که همه قوای سه گانه زیر نظر ایشان کار می کنند و این خودش یک امر هماهنگی خوبی را ایجاد می‌کند… اگر پیرو امامند و ولایت فقیه را قبول دارند که خب اکثریت دارند، این قانون اساسی ما ولایت فقیه را به عنوان یکی از اصول نظام در آورده و دیگر نظریه فقهی نیست. اصل نظام است و در قانون اساسی ما هم آمده و مخالفت با آن مخالفت با نظام است.»

البته در مقابل خروش مردم و علما، دو گروه همچنان از آقای منتظری حمایت ‌می‌کردند. اول مقلدان سنتی ایشان و دوم گروه‌های اپوزوسیون و مخالف نظام که حرف مشترک این گروه دوم، فقط مخالفت با امام و نظام بود. در حقیقت حمایت از آقای منتظری بهانه‌‌ای بود برای مخالفت با امام!

در همه این سال‌های اخیر هرجا بیانیه‌ای و یا سخنی از این جماعت در حمایت از آقای منتظری منتشر شد، ردپای مخالفت و دشمنی آنها با امام به وضوح دیده شده است. اوج این مساله را می‌توان در فتنه سال گذشته دید که همه گروه‌ها و افراد مخالف با انقلاب، نظام و امام، حول آقای منتظری جمع شدند و از او حمایت کردند.

البته فتنه سال گذشته، برکاتی هم برای ما داشت. اینکه گروه سومی را به آن دو دسته بالا اضافه کرد و پرده از چهره‌ی واقعی آنها کنار زد. اینها مدعیان خط امامی بودند که با شعار «بازگشت به دوران امام!» به صحنه انتخابات آمده بودند اما چند ماه بعد مجبور شدند زیر «تابوت آقای منتظری» گریه کنند و بر سر و سینه بزنند!

مطمئنا منظورم صدور بیانیه‌ی تسلیت نیست، چون شخصیت‌های زیادی پیام تسلیت فرستادند، حتی آنهایی که بعد از تصمیم امام، دیگر به آقای منتظری اعتقادی نداشتنند. البته در میان اشخاصی که درگذشت آقای منتظری را تسلیت گفتند، برخی تنها به جنبه فقهی و علمی وی اشاره و برخی نیز به صراحت به اشتباهات او اشاره کردند (از جمله رهبر انقلاب و آیت الله العظمی مکارم شیرازی) اما رفتار و بیانیه‌های برخی دیگر چنان بود که گویا هیچ مشکلی در گذشته وجود نداشته است!

منظورم «نخست وزیر محبوب!»، «نماینده مادام‌العمر امام!» و «حضرت مرجع خودساخته!» و سایر مدعیان خط امام است که حتی ادعاهای سابق خودشان را در خصوص منتظری فراموش کرده‌ بودند.

حرف من این نیست که آدم‌ها عوض نمی شوند. چرا، عوض می‌شوند؛ به شرطی که مرد و مردانه نیت و حرف دلشان را بگویند و با مردم یک رو باشند! نه اینکه برای ساختن فیلم تبلیغاتی‌شان موقع انتخابات به حرم امام بروند و اشک تمساح بریزند اما موقع عمل به وصایای امام، طور دیگری رفتار کنند. مساله اینجاست که مخالفت آقای منتظری با امام، یک مساله ساده  نبود و فراموش شدنی هم نیست. نمی‌توان خود را خط امامی و یار واقعی امام دانست و همزمان به کسی متوسل شد که امام از او راضی نبود! به هر حال یا مواضع سابق درست است و یا رفتار امروز. مگر می‌شود هر دو درست باشد؟!

حضور کروبی در بیت مرحوم منتظری در میان اعتراض مردم. به نظر شما در این لحظه، یاد رنجنامه حاج سید احمد خمینی هم بوده یا نه؟!

 1. چغوک
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۵۵ | #1

  واقعا نمیدانم که فتنه گران سبز چگونه این تناقض تاریخی را حل میکنند. دقیقا مثل تناقضهای اهل سنت که هم امام علی را قبول دارند و هم معاویه را. هم از بنی امیه طرفداری میکنند و هم سنگ اهل بیت و خاندان زبیریان (عبدالله بن زبیر) را به سینه میزنند. البته پاسخ کاملا روشن است. فتنه گران سبز یقینا هیچ اعتقادی به امام و آرمانهای وی ندارند اما به زعم آنان هنوز زمان کنار زدن نقاب منافقانه فرا نرسیده است. زیرا آشکار شدن چهره واقعیشان هزینه های گزافی مانند آنچه در یوم الله ۹ دی اتفاق افتاد خواهد داشت.

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۶ ب.ظ:

  چغوک اشنباه شما در این است که مسئله رو با امام علی و معاویه مقایسه می کنید…امام از نظر شیعیان معصوم و …پس اینکه هم از امام طرفداری نمود هم از منتظری اشکالی وارد نیست البته می توانی در مصادیق ورود کنی و تناقضاتی بیابی که ان حرف دیگری است.

  [پاسخ]

  بابا( ديكتاتور سبز پوش ) پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۹ ب.ظ:

  امین ، اتفاقا این اشنباه شماست که موضوع ولایت را با موضوع رهبری از هم جدا می کنید . موضوع اصلی منصب هست نه شخص .

  [پاسخ]

  مهدی.ه/ما در 9 دی دهانتان را بستیم پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۵ ب.ظ:

  البته آقای حسینی مخ ندارن این اوباش بی غیرت_تازمانی که عدم وابستگی خودتون رو به غرب اثبات نکنید همین برچسب رو پیشونیتونه_برای سومین بار در آهستان
  دانلودکتاب رنجنامه سیداحمدخمینی نسخه جاوا(ویژه گوشی های تلفن همراه)+تکمیلی
  http://www.4shared.com/file/179003110/56af0c01/_2__Montazeri.html

  [پاسخ]

  شیما پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۷:۲۸ ق.ظ:

  بالاخره ما نفهمیدیم برا شما ملاک حال فعلی افراده یا حال گذشتشون؟
  حالا یه زمانی یه عده ای یه اشتباهی کردن حالا باید به چوب اون اشتباه هنوز
  هم مؤاخذه بشن؟ اون سید سبز هم خودش بارها گفته که گذشته رو باید بدون هیچ ترسی
  نقد کنیم، یعنی اگه اشتباهی هم کردیم الان بپذیریم و جبرانش کنیم.

  درضمن پرونده آقای منتظری هیچ وقت بسته نخواهد شد نشون به اون نشون که این حکومت
  جائر وستمکار بعد از مرگ این مرحوم هم دست از سرش برنمی داره.
  این حکومت از مرده اون هم می ترسه.
  آقاتون معمولا به دشمنانش گیر نمی ده، بخصوص که بعد از مرگشون سعی می کنه
  تعریف هم بکنه که نشون بده راضی به مرگ طرف نبوده. ولی در این مورد خاص، بخصوص
  بعد از اون تشیع جنازه عظیم مردمی که خار چشمی بود براش، سعی می کنه توی
  هر فرصتی یه لگد به سمتش پرت کنه. اون شوی غدیر قم رو هم با اون همه خرج
  از بیت المال فقط برای این راه انداخت که یه کم زخمش خوب شه.

  فقیه عالیقدر، تو در آخرین نماز عشقت چه خواندی که این گونه از مرده تو هم می ترسن

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۵ ق.ظ:

  من نمیدونم شماها واقعا متوجه نشدین یا خودتون رو زدین به اون راه تا متوجه نشین!
  میزان حال فعلی افراد است، که شعار امام ماست! مگه ما گفتیم میزان حال فعلی افراد نیست؟ اتفاقا براساس همین معیار و میزان، داریم میگیم کروبی و موسوی و …. امروز به امام و انقلاب اعتقادی ندارند. حالا سید و شیخ سبز شما هر حرف مفتی بزنه، به خودش و به شما مربوطه.

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۰ ق.ظ:

  درود بر شیما. دقیقاً اینطوریه. نمیدونم چرا یه عده متأسفانه دست از سر مرده ها هم بر نمیدارند! فیلمش رو حتماً دیدید که جمعیت عظیمی که توی یک روز غیر تعطیل و زیر فشارهای حکومتی توی مراسم آیت الله منتظری شرکت کرده بودند، چقدر ناراحت شدند و دلشون شکست وقتی متن پیام آقای خامنه ای خوانده شد… حالا به فرض که اشتباهی هم بوده. چه دلیلی داره تو پیام تسلیت وارد بشه؟

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۷ ق.ظ:

  وای که منتظری هرشب میاد تو خوابم…شماخیلی ادعای شعورتون میشه برید قم ببینید تفکر منتظری بالاسره یا خامنه ایسم…حالاپنجاه و شصت تا اتوبوس از شهرستانها کرایه کنید و یه عده رو بیاریدبعدش بگید خب این هم جمعیت۷۰میلیاردی…البته حرفهای مهم تری هم درمورد حضرت آیت الله هست.پایین پره…نمی خواهید جواب اونها رو بدید؟؟؟

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۸ ق.ظ:

  به امیرمسعود/به صاحب زمان من فیلم روز فوت آقای منتظری دیدم و به خدا دیدم کسانی که بودند در مراسم ختم ایشان که عکس امام خامنه ای را در دستان داشتند

  وحید پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۲ ب.ظ:

  فکر کنم طرف وقتی متن رو نوشته دیگه نخوندتش!!!

  محسن پاسخ در تاريخ فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ:

  آفرین و صذ آفرین به شما
  جناب حسینی با اینکه مثلا روحانی هستن ولی واقعا بی سوادند و نمیفهمن که دعوای دو نفر مجتهد و مرجع باعث نمیشه اونی که قدرت داره اون یکی رو نابود کنه
  کم نبودن مراجع بزرگواری که توی این حکومت خونه نشین شدند
  مثل آیت الله روجانی و شرازی و شریعتمداری و قمی و منتظری و صانعی و …
  چه حکومت اسلامی داریم ما که حتی مراجع بزرگ ما هم حق حرف زدن ندارن
  واقعا باید گریه کرد به حال این حکومت
  و طرفدارای بی مغزی مثل جناب حسنی که روحانی نمایی بیش نیست

  امید حسینی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۰۸ ب.ظ:

  محسن جوون! اصلا کی گفته من روحانی هستم که بعد شما نتیجه بگیری روحانی نما هستم؟ :)

  محمد حسين پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۳:۲۶ ب.ظ:

  ۱-کتاب خاطرات آقای منتظری
  ۲-قضیه مک فارلین وایران کنترا
  اینها سرنخ هائی هستند که معلوم می کنند که حقیقت چه بود وچرا امام را فریب دادند.میرحسین وکروبی هم دارن سنگ خوشون رو به سینه می زنن.با امام وانقلاب کاری ندارن.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۴۵ ب.ظ:

  بله خب حالا حقیقت چه بود؟ :arrow:

  [پاسخ]

  om پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۶ ب.ظ:

  نظر اهل سنت در مورد مسائل سیاسی صدر اسلام این است که هر کدام از بزرگان دین در برهه ای بر طبق اجتهاد و نظر خودشان عمل کردند که امکان دارد یک طرف از صحابه اشتباه کرده باشد اما دلیل نمی شود تمام سوابق و نیت خیر او را منکر شد. اهل سنت در این زمینه سکوت را بهتر می دانند تا هر روز به گناه دامن بزنند و به لعن و نفرین افراد بپردازند. از نظر اهل سنت غیر از پیامبر هیچ کس معصوم نیست که انتظار داشته باشیم تمامی حرکات و سکناتش درست باشد.
  هیچ کدام از توهین هایی تشیع به اهل سنت روا می دارند، اهل سنت در مقام پاسخگویی نیستند.

  [پاسخ]

 2. فطرس ملک
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۳:۵۶ | #2

  سلام
  ای کاش این حضرات لختی در احوالات گذشته شان تامل می کردند
  تاریخ فراموش شدنی نیست
  ولی انسانها دچار آلزایمر می شوند

  [پاسخ]

 3. فضولباشي
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۵ | #3

  بالاخره از دید دوستان اصولگرا ملاک حال افراد است یا گذشته آنها؟
  ضمنا نامه ۹۹ نفر هم فراموش نشود!!!

  علیرغم همه آنچه هم که گفتید آیت الله منتظری قبل از فوتشان از این عزیزان حمایت کرد…
  نقد رهبران جنبش هم برای ما یک تابو نیست برخلاف بعضیها!!!

  [پاسخ]

  چغوک پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۴ ب.ظ:

  جناب فضولباشی
  اصلا خودت هم فهمیدی چی گفتی. ما فقط از شما و رهبران نازنینتان میخواهیم تکلیف خود را با حقایق تاریخی روشن کنند نه اینکه خود را در لفلفه نفاق پنهان کنند. بالاخره اگر صدا و سیما مکلف است چهره رحمانی از امام نشان دهد پس تکلیف اعدامهای سال ۶۷ چه می شود؟ تکلیف حکم ارتداد سلمان رشدی چه میشود؟ واقعا هنوز از دروغ و نفاق خسته نشدید؟

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۳ ب.ظ:

  من به عنوان یک شهروند حق دارم از اعدام های سال ۶۷ انتقاد کنم و حکم ارتداد سلمان رشدی را مناسب ندانم… رهبران جنبش هم عقیده خود را در اینباره دارند.
  دروغ و نفاق از آن کسانی است که برای حفظ قدرت مدام دروغ میگویند…
  و حرفهای هم را تکذیب میکنند.. نفاق از آن کسانی است که متهم به فساد اقتصادی هستند و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی میشوند و درباب مبارزه با فساد اقتصادی داد سحن میدهند
  … نفاق از آن کسانی است که …

  [پاسخ]

  مهدی.ه/ما در 9 دی دهانتان را بستیم پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۴ ب.ظ:

  نفاق از آن کسانی است که خون۱۵هزار جوان این مملکت را نمی بینند،و اشک تمساح برای منافقین می ریزند.حرف شما را تایید می کنم دوبله می کنم در اینجا دروغ و نفاق از آن کسانی است که برای حفظ قدرت مدام دروغ میگویند و بعد گذشت یک سال و نیم سندی را دال بر تقلب سپر می کنندکه در سفارت آمریکا در قرقیزستان بوده. حرفهای هم را تکذیب میکنند مثل کدیور افندی…مفسد اقتصادی مثل…

  عایط لا کروبی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۴ ب.ظ:

  من من من من

  فضولباشي پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۳ ب.ظ:

  با توجه به اینکه آقا مهدی خیلی دلرحم و رئوف تشریف دارند و از
  خون ۱۵ هزار جوان مینویسند و حقیقتا
  نمیتوانند ببینند جوان ایرانی آزار ببیند، بخشی از کیفرخواست کهریزک را برایشان
  عینا مینویسم.

  درهنگام پذیرش در کهریزک تمام متهمان در انظار عریان شده ۴۵ دقیقه در آن
  وضعیت عریان بودند.۱۲۳ نفر در قرنطینه به مساحت حداکثر ۶۵متر نگهداری میشدند.
  سپس ۳۷ نفر از اوباش به جمع انها اضافه شدند.در قرنطینه تنها ۵ دریچه کوچک
  برای خروج هوا بود که سه تایش مسدود بود…
  در قرنطینه حتی جای نشستن هم نبود و بازداشتیها ایستاده شب را بروز میکردند…
  تنها یک دستشویی فعال فاقد درب
  وجود داشته که بازداشت شدگان مدت طولانی در نوبت بوده و پابرهنه از آن
  استفاده میکردند.تنها یک شیر آب غیربهداشتی وجود داشته دود گازوئیل قرنطینه
  را آلوده میکرده یکی از اراذل که سوابق کیفری متعدد داشته توسط افسرنگهبان
  بعنوان سروکیل انتخاب شده بودوایندو توسط لوله های پی وی سی بازداشت شدگان را
  مورد ضرب و شتم و اهانت قرار میدادند… غذای هروعده یک سیب زمینی و نصف
  لواش بود و دوبار در شبانه روز به انها داده میشد..تمام بازداشتیها دچار
  عفونت چشم شده بودند و از دهان برخی کف بیرون میآمد…مامورین بدرقه از
  دادن آب به بازداشتیها امتناع میکردند… افسرنگهبان یکی از بازداشتیها
  را پس از پذیرش تا کمر در گودالی دفن کرده تا ده ساعت از دادن آب و غذا
  به وی امتناع کرده… بازداشتیها را مجبور میکردند برروی کمر هم سوار
  شوند و در صورت امتناع با پی وی سی تادیب میشدند… برخی را از پا آویزان
  کرده و با لوله به آنها ضربه میزدند…

  گزارش طولانی و خواندنی است و انتهای آنرا همه میدانیم… خوب است که
  مرحوم روح الامینی در بین بازداشتیها بود وگرنه…

  پی نوشت: بهاره هدایت و مهدیه گلرو هم به جمع اعتصاب کنندگان غذا در اوین
  پیوستند. روزی نه چندان دور همه از آنچه در هتل! اوین در حال رخ دادن است
  باخبر خواهند شد

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۴ ب.ظ:

  منبع خب نمی دونم یعنی می دونم ولی نمی دونم،البته شما جرات اینکه متهمان کهریزک بازخواست و محاکمه شدند رو ندارید،و مرد این نبوده و نیستید که بگوییداصلا کسانی که به زندان زندانیان در معرض اعدام منتقل شدند برای چه بازداشت شدند.مرحوم روح الامینی کجا این گونه اظهارات را تاییدکرده.به گوش لایقفهونتان فرو کنیدمن فراموش نمی کنم آن کارگردان حرامی در زیرزمین منزلش حین فیلم برداری صحنه تجاوز بازداشت شد.و من فراموش نمی کنم در اعتصاب غذای مجلس ششم کاغذهای ساندویچ در دستشویی های مجلس چه می کرد.از یاد نخواهم برد تصویرزیبای فراهانی سر میز هفت رنگ غذا را…روزه سیاسی :D بهاره و پاییزه و زمستان چوپ حماقت خود را می خورند.چیزی نخورند به جهنم.اصل ماجرا تغییری پیدا نمی کند…
  و کلا یادتان هست برای ترانه هم از این قصه ها بافتید…
  «نیروهای ضد شورش و لباس شحصی روز هفتم تیر من و تعدادی از دستگیرشدگان را سوار بر ون‌هایی به ساختمانی در اطراف میدان نوبنیاد بردند و به آزار جسمی و روحی ما پرداختند. برخی از دستگیرشدگان را در همان بعد از ظهر به زندان اوین منتقل کردند اما من و بقیه را آزاد کردند. ترانه در میان ما بود. او دختری زیبا، خوش‌اندام و شیک‌پوش بود و بازجویی‌اش از همه بیشتر طول کشید. چشم‌هایش سبز بود. من و تعدادی را همان شب آزاد کردند و تعدادی را نیز پیش از آزادی ما به جاهای دیگری فرستادند. اما نیروهای لباس شخصی ترانه را همان‌جا نگه داشتند و حتا به او اجازه ندادند تا با مادرش تماس بگیرد.»
  با عرض پوزش خودتی…

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۳ ب.ظ:

  اولا ملاک حال افراد است درباره وفاداری افراد به انقلاب و امام!
  ثانیا بهتره شما نظر آقای منتظری و فتوای ایشان را در خصوص حرمت اهانت به آن ۹۹ نفر مطالعه بفرمایید

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۷ ب.ظ:

  اولا از جواب شما اینطور برمیاید که هرگاه مصلحت اقتضا کند ملاک حال افراد است و هر وفت هم اقتضا نکند گذشته افراد
  ثانیا چرا مغلطه میکنی؟ من با نظر حضرت آیت الله منتظری در این مورد موافقم و ایشان را از معدود افرادی میدانم که به آنچه اعتقاد داشت عمل میکرد حتی اگر به مصلحتش نبود…
  شما اصولگرایان انتقاد از ولی فقیه را برنمیتابید و ایشان را تافته جدابافته میدانید خواستم خاطره ای تاریخی را یادآوری کنم…

  [پاسخ]

  عایط لا کروبی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۱ ب.ظ:

  و الله به خدا معیار تا جایی که ما می بینیم حال فعلی است حتی اگر به گذشته فرد ایرادی وارد باشد.کسی حق انتقاد را دارد که خود اصول را پذیرا باشد نه دیکاتوران مخملی
  آره دیگه حضرت آیت الله تمام زندگانی خودش رو وقف اطرافیان غرض ورز کرد و حواسش به چاه زیر پاش نبود.اعدام قاتلین پسر را محکوم کرد،ولی قتل های زنجیره ای رییس دفتر را نه…عجب دنیایی است

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۰ ب.ظ:

  البته خانم فضول باشی خیلی ادعاتون میشه در پاسخ به کامنت من یه مبحث جدید باز نکن بدون اینکه کوچکترین جوابی به نوشته های من باشه.
  عین جمله امام در قبال نامه ۹۹نفر” چون شرایط جنگ است و اگر مهندس موسوی رأی بالا‌ در مجلس نیاورد این می‌‌‌تواند باعث تضعیف جایگاه دولت در جنگ و در مسائل بین الملل و این‌ها بشود”

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۴ ب.ظ:

  آقا مهدی بدنیست محض اطلاع شما جریان ۹۹ نفر را مرور کنیم و سروته جریان را نزنیم!

  در تاریخ ۵ مهر ۶۴ آیت‌الله خمینی در پاسخ به نامه ۱۳۵ تن از نمایندگان مجلس
  که از او درباره نخست وزیر نظر خواهی کرده بودند، چنین نوشت:

  “آقای مهندس موسوی را شخصی متدین و متعهد و در وضع بسیار پیچیده کشور دولت
  ایشان را موفق می‌دانم و در حال حاضر تغییر آن را صلاح نمی‌دانم، ولی حق
  انتخاب با جناب آقای رئیس جمهور و مجلس شورای اسلامی محترم است.”

  با این نامه و این پاسخ، علی خامنه‌ای عقب نشینی کرد و ده روز بعد مهندس
  موسوی را بعنوان نخست وزیر به مجلس معرفی کرد. ولی در جریان رای گیری ۷۳ تن
  همچنان رای مخالف و ۲۶ تن رای ممتنع دادند که مجموع آنان ۹۹ تن شد و این
  گروه که عملا با نظر آیت‌الله خمینی مخالفت کرده بودند به گروه ۹۹ معروف
  شدند. البته از این گروه ۹۹ نه کسی دستگیر و نه زندانی و نه اعدام شد، و نه
  شورای نگهبان صلاحیتشان را بدلیل مخالفت با ولایت فقیه و آیت‌الله خمینی رد
  کرد. نه تنها صلاحیت آنان رد نشد، بلکه این ایستادگی در برابر خمینی
  سرمایه‌ای برای گروه ۹۹ شد که بعدا سکان همه امور کشور را در دست بگیرند.

  آن ۱۳۵ نفری که به آیت‌الله خمینی نامه نوشتند نمی دانستند که امضای این
  نامه بعدها بلای جانشان خواهد شد. چنانکه، بعد از درگذشت آیت الله خمینی،
  در مجلس چهارم شورای نگهبان عملا همه آنان و مخالفان گروه ۹۹ و کسانی را که
  به موسوی رای موافق داده بودند رد صلاحیت کرد و همچنان در انتخابات‌ها هر جا
  زورش برسد این کار را می‌کند.

  حبیب الله عسگراولادی بعدها در سخنانی که در روزنامه سلام منتشر شد در
  پاسخ به یکی از جوانان خط امام که نسبت به سابقه گروه ۹۹ و مخالفت آنان با
  آقای خمینی اشاره کرده بود تاکید ‌کرد که با افزوده شدن علی خامنه‌ای، گروه
  ۹۹ در واقع به گروه ۹۹ + ۱ تبدیل شد.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/ما در 9 دی دهانتان را بستیم پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۰ ب.ظ:

  ۱-اولا این حق قانونی رییس جمهور بود که نخست وزیر را انتخاب کند،منتها امام از حق ولایت مطلقه خویش موسوی-عروسک فتنه شب بازی صهیونیست ها در فتنه۸۸-نخست وزیر عنوان کرد
  ۲-نمایندگان مجلس اختیار داشتند که رای بدهند یا ندهند،پس اعدام و … بسی مضحکانه است
  ۳-خود گفتید امام گفته”صلاح می دانم”پس نظر امام دال بر جبر و زور نبوده
  ۴-خامنه ای اصل موسوی را ول می کند و حال۱۳۵نفر را می گیرد؟؟؟داستان جالبی نوشتید باب آن۱۳۵ نفر….بسی خندیدیم

  محمدرضا پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۲ ق.ظ:

  خدمت فضول باشی جان:
  خاطرات حجه الاسلام ناطق نوری
  تدوین: میردار، مرتضی
  انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی
  ماجرای ۹۹ نفر

  وقتی که آقای خامنه‌ای، مهندس موسوی را مجددا به عنوان نخست وزیر به مجلس معرفی کردند، ۹۹ نفر از نمایندگان به آقای موسوی رأی ندادند و طرف داران آقای موسوی در مجلس و دولت هر جا که بودند، گفتند: «امام فرموده به ایشان رأی دهید و این ۹۹ نفر از امام تمرد کردند.» اولا این ۹۹ نفر معلوم نیست چه کسانی هستند و ثانیا وقتی امام فرمودند شما معرفی کن، معنای آن این نبود که مجلس همه بالاجبار رأی بدهد. امام هیچ وقت این طوری حرف نمی‌زد؛ لذا طرفداران آقای موسوی این ۹۹ اسم را پیراهن عثمان کردند و هر کس را می‌خواستند بکوبند می‌گفتند جزو ۹۹ نفر است. تقریبا ۲۰۰ نفر را این ها جزو آن ۹۹ نفر حساب کردند. من جمله خود من را؛ حال آن که من اصلا در مجلس نبودم.

  بعضی جاها که من سخنرانی می‌کردم، افرادی بلند می‌شدند و می‌گفتند که شما جزو ۹۹ نفر هستید. اصلا توجه نمی‌کردند که من آن موقع نماینده‌ی مجلس نبودم و بعضی که زیرکی آن ها گل می‌کرد می‌گفتند ما می‌دانیم که تو جز ۹۹ نفر نبودی، اما ذات تو این است که اگر در آن زمان در مجلس حضور داشتی، جزو این‌ها می‌بودی. البته این را بگویم که رأی مجلس به دولت مخفی است و هیچ کس نمی‌تواند بگوید که چه کسی رأی داد و چه کسی رأی نداد.

  قائل به امر مولوی و ارشادی بودم و الان هم هستم. زمانی وقتی به مجلس می‌رفتم، شوخی می‌کردم و به دوستان می‌گفتم: «امام از پیغمبر بالاتر است.» جناح مقابل می‌گفتند: «تو چطور می‌گویی امام از پیغمبر بالاتر است؟» می‌گفتم: «آخر ما در اصول خواندیم امری که مولا می‌کند یا مولوی است و یا ارشادی. اگر امر مولوی باشد و تخلف بکند، عقاب دارد و اگر ارشادی است، معنای ارشادی این است که انجام نده، برای تو خوب نیست، ضرر می‌بینی، اما عقاب ندارد؛ اما شما قائل هستید هر چه امام بگوید مولوی است. آن وقت از خدا بالاتر است. ما امر مولوی و ارشادی داریم و امام امر مولوی نکرده است. اولا امام به رییس جمهور امر مولوی نکرد، حکم نکرده است. ثانیا اگر به ایشان هم امر مولوی کند، امر مولوی به رییس جمهور لزوما امر به نمایندگان که حق اختیار و انتخاب دارند، نیست. خود مقام معظم رهبری هم الان قایل به امر مولوی و ارشادی است.»

  جمعی اخیرا خدمت ایشان بودند، آقا فرمودند: وقتی آن موقع گفتند ۹۹ نفر، من هم گفتم صدمین آن ها هستم. آقا در واقع می‌خواست بگوید اصل پروژه، مال من است. عده‌ای که آن موقع خودشان را این طور مطیع امام می‌دانستند و حتی یکی از همین آقایان گفته بود که اصلا امام نیازی نیست چیزی را بگویند همین که از قلب امام چیزی بگذرد، دیگر واجب است که اطاعت کنیم، الان در برابر ولی فقیه ایستاده‌اند، مگر ولی با ولی فرق می‌کند.

  وقتی که آقای «محتشمی پور» به عنوان وزیر کشور به مجلس معرفی شد و مقرر شد که مجلس به ایشان رأی بدهد، در مجلس گفتند که امام فرموده به ایشان رأی دهید و هر کس به ایشان رأی ندهد، تخلف از امام کرده است. در واقع آن زمان رأی ندادن به وزیر، تخلف از امام تلقی می‌شد. من نامه‌ای خدمت امام نوشتم و عرض کردم که آقای محتشمی را به مجلس معرفی کردند. می‌گویند نظر شما این است که هر کس به ایشان رأی ندهد، تخلف از امر امام کرده است. امام جواب دادند: «خیر، من شما را هم قبول دارم و فرد انقلابی و متدین می‌دانم. وای به آن روزی که بنا شود مردم نتوانند تصمیم بگیرند. مجلس نتواند تصمیم بگیرد و رأی تحمیلی شود. نظر من هرگز این نیست.»

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۵ ق.ظ:

  ظاهرا حافظه تاریخیت چندان خوب کارنمیکند.
  در بازنگری قانون اساسی درسال ۶۸ شرط مرجعیت از شرایط ولی فقیه حذف و عبارت مطلقه اضافه و اختیارات وی گسترده تر شد
  راستی مطلب دکتر خزعلی هم خواندنی است برای انانکه میخواهند پند بگیرند
  دولت اول: یادش بخیر، در خیابان ها فریاد می زدیم: ” بازرگان، بازرگان، نخست وزیر ایران” چه شد؟ بی آبرویش کردند، مجلس ختمی هم نمی توان برایش گرفت، به جرم عضویت در حزب او زندان های طویل المدت می برند!
  دولت دوم: ابوالحسن بنی صدر را می گویم، آخوندزاده بود، پدرش عالم اول همدان بود، امام به پدرش علاقه‌مند بود، بیش از یازده میلیون رای داشت، چه شد؟ با چهره گریم شده از کشور گریخت! لنگش را که گرفتند، دیگر در ملاء عام نتوانست ظاهر شود!
  دولت سوم : دولت شهید رجایی، کمتر از یک ماه دوام داشت، شانس آورد که با لنگ در حمام شهید شد، اگر زنده می ماند، لنگش می ستاندند و مثل بقیه می شد، پس بیایید – به قول شهید باکری- دعا کنیم که شهید شویم، ظاهراً مسئول خوب در جمهوری اسلامی، شهید است!
  دولت چهارم : مهندس موسوی، او که از سران فتنه است و افراطی های جناح راست برای اعدام او عجله دارند، در خیابان‌ها و در تظاهرات دولتی هم به او ناسزا می گویند، در کنار نماز عبادی سیاسی جمعه هم عکس او و دیگر سران فتنه را در آتش منتشر می کنند! یکی او را انگلیسی و دیگری او را عامل موساد می‌نامد!
  دولت پنجم : آیت الله هاشمی رفسنجانی، او را که ریشه فتنه می خوانند و احمدی نژاد و مشایی و فاطی رجبی و … او را مفصل هو کرده اند، شعارهای ۹ دی را فراموش نکرده ایم: ” تاجر ورشکسته برگرد به باغ پسته ” و شعار علیه فرزندانش!
  دولت ششم : حجهالاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی، او هم که در آتش سران فتنه می سوزد و عده ای معتقدند باید او را اعدام کرد یا دست و پایش را از خلاف برید!
  دولت هفتم : هنوز لنگ بر کمر دارد، گاهی لنگ بالا می رود و کسانی هو می کنند، مثل ماجرای مشایی و رحیمی و کردان و فقیه و یک میلیارد دلار و ….! وای به روزی که لنگ از او بستانند ! آن وقت است که دیگر نمی‌توان با رانت لنگ از محاکمه فرار کرد!

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۲ ق.ظ:

  فضول باشی شما معتقدید اگر کسی فرزند بزرگی بوده و یا گذشته درخشانی دارد،هرخیانت و جنایتی کرد کسی حق اعتراض ندارد دیگر؟حقا منطق تان درهمین حد است.بعدشعار عدالت می دهند.
  ۱-آقای بازرگان موفقیت هاشو مدیون مرجعیت دینی بوده در غیر این صورت در برابر انگلیسی ها عددی نبود.البته ماخیانت هاشو نمیذاریم کنار.می دونستیدایشون زمانی که استاندار شیراز بود،به جای انگلیسی هامسئول کشتن دلواری ها شد.و حتما می دونید چه پشت پایی به کاشانی زد؟
  ۲-بنی صدر چه کرد که حتی حاج احمدخمینی هم طرفدارش شد؟چه کرد که سقوط کرد؟
  ۳-لازم نیست برای فرد شاهد هم خط و نشان بکشید.شما که فقط از وجود افراد سواستفاده می کنید،بردارید چهار کلام از باکری و رجایی و باهنر بخوانید ببینید با پلورال مشرکین خداجوی سبز درست در می آید یا نه؟و البته کاش می شد پرونده شهادت ایشان را دوباره باز کرد
  ۴-و اما دیکاتور مخملی(: سندمخملی ۲ واسه شماست.البته سخنان ایشان را باب فرامانسونری هم فراموش نمی کنم.
  ۵-هاشمی هم چوب حماقت بچه های خودش را خورد.می بایست حواسش را جمع بکند.
  ۶-درود برممد سوورس خائن
  ۷-تابا مشایی هستی احمدی ما نیستی و به قول مرجع تقلیدنواندیش این پول و دلارها هم میره ترکیه تکذیب یشه من نمیدونم

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۸ ب.ظ:

  یه اصلاح…مصدق استاندار شیراز و در قتل دلواری ها نقش داشت.بازرگان نخست وزیر بود کهنشست جلوی گیتس و از آمریکایی ها به خاطر تحریک مردم ایران در حماسه انقلاب اسلامی انتقاد کرد.بازرگان بود که اسنادطبس با جنگنده های هوایی نابود کرد.و منتظرالقائم فرمانده سپاه یزدرو به شهادت رسوند.منتظرقائم ها زیادند ولی…

  بسیجی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۶ ب.ظ:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.دوست عزیزم با اسم مستعار فضول باشی سلام.ما منکر خدمات مهندس موسوی نیستیم ولی ایشان در سال گذشته ادعایی کردند و مردم را به اغتشاش و بر اندازی دولت تهییج کردند که این از نظر قانون یعنی جرم.من شما را به دیدن ادعاهای محتشمی پور دعوت میکنم که علنا میگوید مصداقی برای تقلب ندارند تاجزاده و گنجی را هم که خودت میدانی.ایا شما که ادعای ازادی بیان میکنید و خواهان پاسخگویی مسئولان هستید از اقای موسوی خواسته اید که ادعای خودش را ثابت کند؟به والله نه.دوست عزیزم گیریم شما پیروز شدید و حکومت در دستان شما قرار گرفت خود تو بعد از چند سال که از جوزدگی خارج شدی از اقای موسوی نمیپرسی چه شد ادعای تقلب؟عزیزم در مورد حضرت اقا همین بس که امام ایشان را شایسته رهبری میداند.طبق فتوای مرجع سبزتان اقای صانعی نظر ولی فقیه بالاتر از نظر مراجع دیگر است حالا شما چگونه اقایان منتظری و صانعی را بالاتر از رهبری میدانید.الله اعلم.حمایت دشمنان ملت را چه میگویی.اگر امام را قبول داری که امام گفت اگر اینها از شما حمایت کردند پس بدانید که کارتان اشتباه است و اگر مذهبی نیستی که باید بگویم همین کشورهایی که دارند از شما حمایت میکنند و رسانه وابسته شان باعث براندازی دولت مصدق شدند.پس حمایت انها از شما نشانگر اشتباه بودن راه شماست.امیدوارم در فضایی به دور از تعصب تحقیق کنی و حق را دریابی.یا حق.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۰ ب.ظ:

  آقا پسر بسیجی
  وای به حالت یه بار دیگه تو این فضا اسم ادعای” مردم را به اغتشاش و بر اندازی دولت تهییج کردند که این از نظر قانون یعنی جرم” و بیای اینجا”مصداقی برای تقلب ندارند تاجزاده و گنجی را هم که خودت میدانی”بنویسی”ادعای تقلب؟”
  یه چیز رو بهت میگم خوب تو گوشهات فرو کن و دقت کن بد…
  دیدار وی با جرج سوروس صهیونیست
  http://archive.newsmax.com/archives/articles/2006/9/14/205414.shtml?s=sr
  منبع/تلویزیونnews maxامریکا به قلم کنت تیرمن رییس موسسه امریکن اینترپرایز در ۱۴سپتانبر۲۰۰۶ سه سال قبل از انتخبات ژوئن ۲۰۰۹ ایران
  http://www.newsmax.com/video/
  و سخنان مولا خامنه ای”این کارى که در داخل، ناشیانه از بعضى سر زد، اینها را به طمع انداخت، خیال کردند ایران هم گرجستان است (!) یک سرمایه‌دار صهیونیست آمریکائى چند سال قبل از این، طبق ادعاى خودش که در رسانه‌ها و در بعضى از مطبوعات نقل شد، گفت من ده میلیون دلار خرج کردم، در گرجستان انقلاب مخملى راه انداختم؛ حکومتى را بردم، حکومتى را آوردم. احمقها خیال کردند جمهورى اسلامى، ایران و این ملت عظیم هم مثل آنجاست. ایران را با کجا مقایسه میکنید؟! مشکل دشمنان ما این است که هنوز هم ملت ایران را نشناختند”
  یعنی چی تقلب مسخره است بگو کودتای مخملی
  حالا زود سه بار پشت کامنت من بنویس درودبرممدسوروس خائن

 4. پارازیت
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۳۴ | #4

  (سال گذشته در چنین روزهایی، پرونده زندگی پر فراز و نشیب یکی از مردان انقلاب یعنی مرحوم آقای منتظری برای همیشه بسته شد)
  پرونده زندگی مرحوم منتظری همیشه مفتوح خواهد ماند، تاریخ را به شهادت می طلبیم…

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۶ ب.ظ:

  “منزل پدر من جایگاه امن منافقین است،تا زمانی که من زنده هستم نخواهم گذاشت خانه پدر را تصاحب کنند.”فرازی از سخنان شهیدمحمدمنتظری

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۰ ب.ظ:

  مهدی ه = مهدیه
  ….من با خوک کشتی نمی گیرم، خانم مهدیه…
  چه ضربه فنی کنم یا ضربه فنی شوم، به قول علما، خوک حیوان کثیفی است.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/ما در 9 دی دهانتان را بستیم پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۲ ب.ظ:

  نه خانم خواهشا بیا وسط ببینم چه خاکی ازت بلند میشه…بیا و مردانگیت تو ثابت کن

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۲ ق.ظ:

  مهدی ه، این حرف رو من هم شنیدم اما بگو مرجع ضمیر این عبارت منافق کی بوده؟ قطعا مهدی هاشمی نبوده چون اینها با هم رفیق فاب بودند و از بچگی با هم بزرگ شدند و توی نهضتها هم با هم همکاری می کردند….

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۰ ق.ظ:

  موبایلتون فرمت جاوا می خونه؟کتاب رو بخونید…ارمی طلبه عضومجاهدین خلق،دکترپیمان استادمخمل…بعدهم اینکه کسی با کس دیگه بزرگ شده باشه دلیل بر پذیرش واقعیات نمیشه…من مودنم این چه منطقیه که همتون بدون استثنا دارید

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۳:۲۷ ب.ظ:

  من بحث منطقی نمی کنم دارم نقل تاریخی می کنم. این دو نفر روابط خیلی خوبی با هم داشته اند. همکار هم بوده اند در نهضت ها. محمد منتظری نقش داشته در معرفی مهدی هاشمی به شورای فرماندهی سپاه.(هر چند که بقیه ای هم نقش داشته اند)
  موبایلم یه کمی با تکنولوژی مشکل داره، اما من رنجنامه رو خونده ام حالا دوباره نگاه می کنم چون الان حضور ذهن ندارم.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۶ ق.ظ:

  عزیزمن،سرور من،والای من،سرمن،تاج من،گل من،خوشگل من…
  مگه من گفتم اینها با هم نبودند؟؟؟ای بابا جمله ات رو من تکمیل می کنم مهدی.ه برادر دامادآقای منتظری بوده…خوبه؟اصلا مگه نمی گیدکه موسوی و کروبی حق دارند که عقایدشون رو تغییر بدهند و از منتظری حمایت کنند؟خب محمدحق نداره؟

 5. فطر786
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۳۸ | #5

  فوق العاده و کولاک
  ممنون از روشنگری و واقع بینی تون…سپاسی بی نهایت
  طبقه بندی مطالب مفید برام به شدت…یا علی
  اللهم اجعل نور فی بصری و البصیره فی دینی

  [پاسخ]

 6. ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۸ | #6

  مثل همیشه جالب بود…

  [پاسخ]

 7. محمد
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۳۸ | #7

  پایان واقعی زندگی سیاسی او زمانی بود که در برابر امام بزرگوار ایستاد و فروردین ماه سال ۶۸ از قائم‌مقامی رهبری برکنار شد
  همین یک جمله نشان می دهد که همه چیز را از دریچه تنگ تعصب می بینی!
  انسان ممکن الخطاست این میتواند خود امام باشد یا هر کس دیگه

  التذلل للحق اقرب الی العز من التعزز بالباطل
  کسی که در مقابل حق خوار شود عزیزتر از آنست که بباطل عزت جوید
  منبع: نهج الفصاحه

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۰ ب.ظ:

  محمد اقا قسمت اول حرف شما رو بنده قبول دارم البته باید امید اقا قبول نمایند اما به هر جهت همگی ما دچار این مسئله به نوعی شده ایم و تقدس….البته به نگرش هر یک برمی گردد

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۸ ب.ظ:

  برادر محمد. من معمولا از نظرات شما استفاده میکنم. مخصوصا در روزهای گذشته و درباره اهل بیت. پس تعصبی ندارم. خیالتان راحت!
  حالا میشه درباره جمله من توضیح بدهید که چطور متوجه شدین از دریچه تعصب همه چیز را می بینم؟ اینکه به شخصی مثل امام که به گواه همه بزرگان، فقیهی عارف و حکیمی بزرگ و رهبری دانا بود اعتماد داشته باشیم، یعنی تعصب؟
  حرف من آیا به معنی معصوم بودن امام است؟ من چند تا مثال زدم. گفتم ایستادن بنی صدر ، بازرگان و آقای منتظری در مقابل امام. خوب شما اگه مخالفی بیا و بگو در این موارد امام اشتباه کرد!
  حتما باید بگم امام در برابر اینها اشتباه کرد تا درست حرف زده باشم؟! اگر من چنین ادعایی کنم، پس دیگه تعصب ندارم؟
  برای من و برای ما، امام یعنی معیار. امام معصوم نبود ولی مطمئنا کارهایش براساس حکمت بود. ما به امام اطمنیان کامل داریم

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۵ ب.ظ:

  البته آقا محمد توضیح بدهند که این خطا تا کجا ادامه پیدا کرد.
  اینکه ۲ ماه قبل از فوت از کارشون به عذر خواهی از آمریکا به خاطرتسخیر لانه جاسوسی هم بکشه…

  [پاسخ]

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۵ ق.ظ:

  اشغال سفارت امریکا رو که حتما می دونی کار دار و دسته ی کی بوده؟ همونی که مشفق گفت قطعا عامل شوروی بوده و هست.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۳ ق.ظ:

  حرف مردم رو تحریف نکن.مشفق گفت تسخیرسفارت از قبل جز برنامه بوده اما نه به این زودی و با این برنامه و گروه…

 8. امین
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۵:۵۷ | #8

  امید اقا اینکه مراسم تشییع ان مرحوم سیاسی بود شکی نیست به هر جهت دیانت عین سیاست(به شوخی عرض کردم) اما از دید شما توهین امیز یا…بود از منظر بسیار دیگر پرحرارت و به یاد ماندنی و به نام ان مرحوم و این رو با قاطعیت عرض می کنم که اگر جلوی حضور مردم رو نگرفته بودند بسیار جمعیت بیش از این بود، یادم است این خبر رو به بزرگ واری که بر قضا هم انقلابی و هم امام دوست بود گفتم بر صندلی نشست و اشکهایش سرازیر شد و خاطره ایی جالب تر بگویم از چند روز بعد از تشییع شخصی با گرایش چپ و زندان رفته بعد از انقلاب گفت ما تنها حامی خود از دست دادیم و در ادامه گفت “همه مظلومان! پدر خود را از دست دادند” برای جالب بود. یا علی

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۶:۰۴ ب.ظ:

  اگر جلوی حضور مردم رو نگرفته بودند…
  بچه سوسولا کوشن؟

  [پاسخ]

  عایط لا کروبی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۶:۰۵ ب.ظ:

  من بگم من بگم…توی سوراخ موشن

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۷ ب.ظ:

  :-) اقا مَهدی این تن بمیره شد یه بار جواب منو درست و حسابی بدی…حالا سوسول چه فرقی در اصل موضوع دارد؟ مومن خوب است یکی به بسیجیان بگوید وحشی؟ اخ که من داغ کردم کارت بنزینم هم خالی و الا می رفتم یه دوری می زدم. :D

  [پاسخ]

  عایط لا کروبی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۳ ب.ظ:

  :D والله بخدا کم فحش نمی دن هم فکراتون.ساندیس خور کی سر زبون ها انداخت؟؟؟…و جالبه ها چپ های رادیکال و مارکسیست هاهم برا حضرت آیت الله اشک تمساح ریختند مثلا رجوی

 9. اریایی در محاصره سانسور
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۶:۰۴ | #9

  ببینید بذارید مسئله ایی رو بگم ادمها به مرور دچار تغییر و تحول میشن این خصلت ذاتی ادمهاست انسانها اگه بخوان همیشه همونجوری فکر کنن که در سن ۲۰یا۲۵ سالگی فکر میکردن که کلاهشون پس معرکه است که کمااینکه خود اقای خمینی هم اونطوری که سال ۴۰ فکر میکرد دیگه در سال۶۰ اونجور فکر نمیکرد بنابراین اینکه شما فکر میکنید که ادمها موظف هستن تا اخر عمرشون همونجوری فکر کنن که مثلا در سن ۳۰ سالگی فکر میکردن این اشتباهه به عنوان مثال من خودم در سالهای گذشته نگاهم به مسائل سیاسی اجتماعی فرهنگی مذهبی یک نگاه بود امروز نگاه دیگه ایی دارم ممکنه فردا هیچکدوم ازاین دو نگاه رو نداشته باشم.انسان هوشمند همیشه جستجوگر یک گزینه بهتر در زندگیه اساسا فلسفه هستی و زندگی در همین جستجوگری و پرسشگری هست.انسانی که پرسشی نداشته باشه وجستجوگر چیزی نباشه بعد از مدتی مثل یک ابی که یکجا میمونه وراکد میشه انسان هم همینجور راکد و متعفن میشه.حالا داستان امروز ما هم همینه یعنی اینکه امثال شما یک هاله مقدس به دور اقای خمینی قرار دادین وهر حرف اون رو وحی منزل میدونید و دستورات او رو غیر قابل تغییر میدونید تا ظهور امام زمان.خوب هرادمی که به تحقیق علاقه داشته باشه و به اندازه چس مثقال مخش رو بکار بندازه به ابطال بودن چنین تفکراتی پی میبره افرادی هم مثل اقای منتظری یا موسوی یا کروبی وسایرین البته هنوز به اون مرحله نرسیدن که بخوان کلیه حرفهایی رو که اقای خمینی زده رو رد کنن ولی خوب بهرحال زمانه و روزگار بهشون فهمونده که هیچ نوع استبدادی به زشتی و هولناکی استبداد مذهبی و اخوندی نیست.منتها چون هنوز دارای ذهنیت دینی هستن و نمیخوان این وسط بین منازعات سیاسی دین قربانی بشه تلاش میکنن به تدریج این اتفاق بیفته.البته من نکته ایی هم به شما بگم اقای خامنه ایی به هیچ عنوان قابل مقایسه با اقای خمینی نیست خمینی دارای یک شخصیت خاصی بود ایرادات زیادی داشت ولی خصایص مثبتی داشت که اقای خامنه ایی به نظر من از همه اونا بی بهره است گرچه که هرچی هم من بگم که فایده نداره چون شما بالا خانه رو به ولی فقیه اجاره دادین ولی خوب از باب همصحبتی فکر میکنم این حرفها باید زده بشه.بهرحال خلاصه کلام اینکه درسته که امروز ه شارلاتانها و حقه بازها با سلاح مذهب عنا سیاست رو دراختیار گرفتن و هر کاری که دلشون میخواد انجام میدن و مخالفینشون رو هم به بی بصیرتی و میکروب و بزغاله و…. تشبیه میکنن ولی این دلیل نمیشه که ادمها تفکر نکنن واز لحاظ فکری رشد نکنن وهمه اش بخوان درجا بزنن انسان سالم وازاد همیشه جستجوگر اندیشه بهتر سخن بهتر زندگی بهتر واز همه مهمتر دنیای بهتره دنیایی که در اون همه بتونن فارغ از هرعقیده سیاسی ومذهبی و قومی و نژادی با مسالمت با هم زندگی کنن وهمشون از حق یکسان شهروندی برخوردار باشند

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۵:۳۹ ب.ظ:

  خمینی اون همه عظمتش یه وصیت نامه نوشته که من هم اشتباه کردم.مشکل اینجاست یکی مثل موسوی-عروسک فتنه شب بازی صهیونیست ها در فتنه۸۸-سعی اش بر اینه که الا و بالله راه خمینی رو منحرف جلوه بده و وقاحت رو تا حدی پیش ببره که به امام دروغ هم ببنده.متوجه سخن ایشون در موردجنگ و سخن امام هستید دیگه؟یادمه پارسال در خلال کودتای مخملی سبز یه روزنامه آلمانی زیبانوشته که خامنه ای خمینی دیگر است و جدا هم راست گفت.گاهی اوقات اثبات حقانیت یک فرد به توپ و تشر های افراد مقابلشه.اینکه یه عده خودشون رو مدعی خط امام بدونند باشعار بازگشت به دوران طلایی امام وارد عرصه انتخابات بشن.بعدش خیلی به طور اتفاقی همون مسیری رو طی کنندکه آمریکا و اسراییل واسشون کشیده-مثل همین ماشین اسباب بازی هستش که با مدادمخصوص یه خط می کشی میافتاده دنبالش-.یکی از خصوصیات ولی امر قاطعیت و شجاعت و صیانت از حق مردمه.در باب مقبولیت این مردم هستند که تعیین می کنند که ولی امر آری یا خیر…همواره گفته شده میکروب حکم مثل داره و در مثل مناقشه نیست بدتر از میکروب خطاب کردن توهین به شعور اکثریته که ماشاالله ماشاالله موسوی-عروسک فتنه شب بازی صهیونیست ها در فتنه۸۸-و اعوانش و شخص شماکار شبانه روزتونه.باشه چشمانمون رو ببندیم و برای توجیه حق مردم هزار و یک داستان ببافیم که اینها اصلاوجود خارجی ندارند.شارلاتان بازی و حقه اونهایی هستندکه دم به دقیقه یه تناقص می آفرینند و پای حرفهای خودشون هم نیستند.کسی که از دین سواستفاده می کنه گفتش که”حکم سنگسار در هیچ جای قرآن نیومده”و مرد نیست که بگه اصلا اصل این حکم کجاست.آیابرای دفاع از یک فاحشه لازمه حیثیت خودمون رو زیر سوال ببریم؟از اون طرف سه مترنیم زبونش درازه که من مرجع تقلیدم.اونی که سلاح مذهب رو عناسیاست در اختیارنگرفته نمی تونه ادعای اسلام کنه و اگه کنه دستی دستی مرتکب شرک شده.مرد نیست علنا اعلام کنه که ما دین خدا رو نمی خواهیم چون میدونه مشت اکثریت پشت سرش بر دهانش کوبانده میشه.اونی که خطش زنازاده نفاقه مرد نیست که بگه راه ما نفی استقلال کشوره.فقط یه پست می نویسه در نوروز که”جایگاه سیاست خارجی در جنبش سبز”تنش زدایی و دوستی و برادری ملتهاست.خب این حرف خوبیه حالا داداش کیه؟
  و در روبه رو ناخدایی ایستاده که چشمش به همه جا هست و خوب مراقب همه چیزه بههرحال”امام به کسی باج نداد من هم به کسی باج نمی دم”
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
  راستی در آستانه نه ده هستیم…

  [پاسخ]

  مهدی.ه/ما در 9 دی دهانتان را بستیم پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۰ ب.ظ:

  آقای حسینی یک ساعت کامنت نوشتیم هـــا…بگو ایراد از سایت و هاست بود و تو…

  [پاسخ]

  محمدرضا پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۳ ق.ظ:

  اریایی در محاصره سانسور جان
  بحث سر اصوله که مطلقه وگرنه تغییر انسان ها و نگرششون که طبیعیه
  تیشه به ریشه اصول و مبانی انقلاب زدن رو نمیشه با تغییر نگرش آدما توجیه کرد.
  تغییر نگرش سیاسی رو همه قبول دارن کما اینکه خود من در سال ۸۴ انتخابم در دور اول آقای معین بود و در دور دوم آقای احمدی نژاد ( فکر کنم آخره تناقض باشه )
  درباره قضیه ی بی بصیرتی و میکروب و بزغاله هم اینو بگم که واقعاً نمی دونم امثال شماها چرا خودشون رو نمی بینن که صبح تا شب مشغول فحش دادن و اسم گذاشتن روی افراد و کلیپ ساختن و توهین به طرف مقابلشونن ( مثل ” چس مثقال” در نظر خودتون ).
  نکنید این کارارو یاد دیالوگ میثم تمار تو مختارنامه بیفتید و جوابش به توهین ها و تمسخرهای پسر مرجانه:
  http://tinyurl.com/meysam2010

  [پاسخ]

  اریایی در محاصره سانسور پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۱ ب.ظ:

  خوب گرفتاری همینه دیگه عزیزم هیچ اصلی در دنیا مطلق نیست اگرم باشه در ذهنیت برخی که بهش اعتقاد دارن مطلقه در عالم سیاست هیچ اصلی مطلق نیست همه چیز نسبی است وبر طبق شرایط زمانی و مکانی اصول قابل تغییر هستن.شما که از اینده خبر ندارید اومدیم و تا ۱۰۰ سال اینده نیمی از جمعیت ایران کافر و بیدین شدن اونموقع شما نمیتونی بیایی بگی که باید حکومت دینی باشه چونکه ۱۰۰ سال پیش خمینی اومد گفت حکومت دینی پس بنابر این تا اخر دنیا باید حکومت دینی باشه همچین نیست همونطور که مردم ایران بعد از هزاران سال دین زرتشت رو کنار گذاشتن و اسلام رو پذیرفتن ممکنه ۲۰۰ سال دیگه اسلام رو کنار بگذارن و بخوان سکولار بشن اونموقع دیگه امکانپذیر نیست که بگی اصول مطلق هستن وباید تا ابدالاباد همون اصول به اجرا در بیاد.بهرحال حاکمیت دموکراتیک سکولر اینده ایی است که اجتناب ناپذیره ممکنه به عمر ما کفاف نده ولی اتفاق خواهد افتاد چون یک جبر تاریخیه حکومت مذهبی ناکارامدی اش اثبات شده منتها ما ایرانی ها چون برخی مواقع دوزاریمون کجه باید هی نظریات ابطال شده رو خودمون تست کنیم تا به رای العین ابطال بودنش به ما ثابت بشه بنابراین کشورهای اسلامی محکوم هستن به عرفی کردن سیاست و تقدس زدایی از سیاست و رهبران سیاسی

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۸ ب.ظ:

  دو ساعته انگشت های خودمون رو سر این کی بورد خسته کردیم که بگیم ملاک حال فعلی افراد است.امروز وضعیت چیه؟مردم حکومت اسلامی نمی خوان؟با پتک چهل میلیونی مردم که دموکراسی غرب رو به چالش کشید چه می کنید؟این که نشد حرف چون احتمال این هستش که در آینده چی بشه چی نشه اصول رو بندازیم دور…آیه۶۵سوره نسا رو بخونید

  محمدرضا پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۷ ب.ظ:

  اریایی در محاصره سانسور جان

  اشتباه شما اینه که اصول دین رو خوب یاد نگرفتی اونم تازه فقط اولش رو که توحیده
  سکولارها اگه خدا رو قبول داشته باشن فقط خدای قادر رو قبول دارن و خدای رب رو قبول ندارن یعنی خدا رو به عنوان یه مربی و تربیت کننده که آخرین دینی که رسولش آورده می تونه تمام شئونات زندگی رو پوشش بده چه برسه به سیاست که یه جزء کوچک از حیات آدمه
  حکومت دینی یعنی بر پایه اصول دین و اصول دین مطلقه برادر

 10. سید
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۶:۰۹ | #10

  سلام
  برادر عزیز و نویسینده محترم چند نکته قابل تامل در مطلب شما به نظرم رسید تقدیم شما می کنم:
  ۱-با توجه به جایگاه امام در میان مردم مخالفت با ایشان را پایان کار هر سیاستمداری دانسته اید. شما می دانید که کاریزمای امام را امثال هیتلر هم داشتند و با آن دنیایی را به آتش کشیدند بنابراین اگر افرادی به حق در مقابل هیتلر ایستادند و به او گفتند اشتباه می کنی! و پرونده شان بسته شد این حق بود؟؟ منطق شما این است؟
  برادر من علی بن ابی طالب (ع) تا زمان عمر بن عبدالعزیز بر منابر لعن و سب می شد، وقتی عمر جلوگیری کرد مردم در خفا سب می کردند تا از ثواب محروم نشوند آیا پرونده علی به خاطر مخالفت با حزب اموی بسته شد؟! البته قصدم مقایسه مرحوم امام راحل با باند اموی یا هیتلر نیست منظورم نشان دادن منطق غلطی است که بدان استناد شده است!
  برادر من شما هستید که باید تکلیف خودتان را روشن کنید ملاک محبوبیت در میان مردم است یعنی هر چه مردم خواستند یا چیز دیگر است؟ حالا دیدی کی سردرگم است؟!
  ۲- به واکنش مردم یا به عبارت شما به خروش مردم علیه ایشان پس از سخنانشان در مورد خاتمی و دوم خرداد اشاره کرده اید!
  برادر! به عنوان یک طلبه که در صحنه حضور داشته به شما گواهی می دهم آنها که حسینیه را گرفتند طلبه های درس نخوان مدرسه معصومیه بودند که هنوز به کارشان افتخار می کنند و تا چند روز داخل حسینیه صبحانه و ناهار و شام مهمان سپاه بودند و سر درس حاضر نمی شدند و جالب اینکه غیبت هم نمی خوردند! البته الان یکیشان رییس ارشاد قم شده دیگری موسسه فرهنگی عظیمی زده است خوب خروش علاوه بر اجر اخروی فواید دنیوی هم دارد!! البته شما می توانی شهادت مرا قبول نکنی ولی از منی که در بطن قضیه بودم و بی تقوایی ها را دیدم نخواه که این افسانه ها را باور کنم.
  ۳- برایم جالب است که چرا به سخنرانی و موضع گیری ایشان در مورد اعلام مرجعیت رهبری اشاره نکردی آیا بیان آن خاطرات این قدر تلخ بود. اینکه رهبر عزیز را از افتاء بغیر علم برحذر داشت؟!
  سال ها بعد حقایق را می نویسند و فرزندان ما مانند نگاه ما به قاجار و پهلوی در مورد ما قضاوت می کنند. سینه ام می سوزد از این همه دروغ که به خورد خلق الله می دهند و آن گاه دیگران را فتنه گر می خوانند. والسلام علی من اتبع الهدی

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۷ ب.ظ:

  برادر عزیز آقا سید!
  من گفتم خروش مردم سراسر کشور، شما گیر دادی به طلاب مدرسه معصومیه؟! حالا کی سردرگمه؟ من یا شما؟ شما قم بودی، ولی من قم نبودم بلکه اهواز بودم و با چشم خودم جمعیت مردم رو دیدم. حالا خوب شد؟
  من نه از حمله به بیت منتظری دفاع کردم و نه به صحبت های وی اشاره کردم. البته ظاهرا شما هم یادت رفته که چه کسانی در برابر این صحبتهای فاقد منطق ایستادند.
  شما فقط طلاب بی سواد رو یادت میاد، اما ما یادمون میاد که آیت الله جوادی آملی و سبحانی و استادی و امینی و … جواب ایشان را دادند. نکند به نظر شما استاد گرامی، همه اینها هم طلبه بی سواد هستند؟!

  درباره کاریزما و هیتلر و این قبیل حرفها هم با شما حرفی ندارم. شما فعلا در معنای کاریزما بمان و محبوبیت و مقبولیت و شخصیت بلند امام را همان کاریزما تعریف کن!
  یا علی

  [پاسخ]

 11. بنده
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۸:۲۱ | #11

  مقاله خوبی بود. دستت درد نکنه
  فقط میون دو مسئله باید تفاوت قائل شد. شاید اینکه آقایان کروبی و موسوی اکنون از آقای منتظری (یا نظرات ایشون) طرفداری می کنن دلیل بر دو رویی‌شون نباشه، بلکه به این دلیل باشه که فهمیدن که بعضی از ادعاهای اون روز ایشون بی‌حجت نبوده و این براشون تازه امروز مشخص شده.
  طرفداری از خط امام هم به معنی طرفداری بی چون و چرا از همه تصمیمات امام نیست. بالاخره امام که معصوم نبودن. به نظرم این قابل درکه که یکی بگه به امام علاقه قلبی داره و در خط اون حرکت می‌کنه، اما در عین حال برخی تصمیمات امام رو اشتباه بدونه و به رهبری آقای خامنه‌ای هم ایراد داشته باشه. من به شخصه تو این قضیه مشکلی نمی‌بینم، هرچند که اصراری هم در این طرز فکر ندارم. بالاخره همه که نباید مثل هم فکر کنن. مهم حفظِ کرامت کسانی هست که طرز فکرشون با ما فرق می کنه.

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۱ ب.ظ:

  از اون جاییکه موسوی-عروسک فتنه شب بازی صهیونیست ها درفتنه۸۸- و کروبی هرجا میرن با واکنش تند مردم حقیقت جو مواجه میشن،پس برای در امان ماندنشان نیاز به دخمه ای استوار دارند. و با توجه به سخن شهیدمحمدمنتظری باب جایگاه امن منافقین در منزل پدر و اینکه موسوی و کروبی به هنگام عزیمت به قم در منزل منتظری جای گرفتندو از بلایا در امان ماندند نتیجه می گیریم که موسوی و کروبی منافق نجس العین اند.عجب تحلیل شد

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۴ ق.ظ:

  قبلاً هم گفتم. متأسفانه آقای حسینی دچار یک مشکلی هستند که اون هم اینه که همواره همه چیز رو طوری تفسیر میکنن (عموماً تفاسیر سطحی. بلکه خیلی سطحی. مقل همین آخری) که فقط عقیده شون اثبات بشه. برای اینکه به یه آدم شریف مثل موسوی تهمت دو رویی بزنن، یه تفسیری کردن که نه با حرفای خودشون (میزان حال فعلی افراد است) سنخیت داره، نه با عقل نه با هیچی.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۷ ق.ظ:

  آقای برادر امیر مسعود! شما حالتون خوبه؟ من چه تفسیری ارائه کردم؟ میشه خیلی واضح توضیح بدین تا خودم متوجه بشم؟ شما الان از چه چیزی ناراحت شدین؟
  من فقط یک کار کردم. رفتار متناقض چند نفر آدم رو اینجا نوشتم. همین. چرا به شما برخورده؟ اونها باید جواب بدن، شما چرا وکیل وصی دیگران شدی؟
  ما داریم میگیم بدترین برخورد رو با منتظری همین چند نفر انجام دادند. اتفاقا هنوز هم دم از خط امام می زنند. حرف من اینه که بالاخره کدام را باور کنیم؟ ادعای سابق یا ادعای فعلی؟
  این خیلی حرف بدیه؟ کجای حرف من تفسیر نادرسته؟
  خوب شما بیا و یه تفسیر درست بنویس ببینیم چی می گی؟

  [پاسخ]

  شیما پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ:

  آخه برادر شما وقتی می گی بدترین برخورد رو با منتظری همین چند نفر
  انجام دادن هدفتون این نیست که به اونا توهین کنید چون این کارو قبلن کردیدهدفتون اینه که بین ما تفرقه ایجاد کنید درضمن شما همین ادعای فعلی رو باور کنید(ملاک حال فعلی افراد ست)

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۲ ق.ظ:

  پس ظاهرا جوابی نداری. مگه من می تونم به زور بین شما تفرقه ایجاد کنم؟ شما عقل و شعور داری و باید خودت تشخیص بدی که آیا میشه به آدمهایی دو رو و هزارچهره و متناقض، اطمینان داشت یا نه؟ من چه کاره ام؟ من فقط چند مورد از نشانه های تناقض این افراد رو اینجا میارم.
  معیار ما هم حال فعلی افراد است. اتفاقا بر اساس همین معیار و همین میزان، می گیم که موسوی و کروبی الان ضدانقلاب و ضدامام هستند!

  عایط لا کروبی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۵ ق.ظ:

  ولی من که امام خیلی دوست دارم

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ:

  تفسیر نادرست شما اینه که چون موسوی یه روزی دستور امام رو با دست خط خودش به زیرمجموعه اش ابلاغ کرده که عکس منتظری جمع بشه، حالا دیگه اگه بیاد بگه من به منتظری علاقه مند بودم ریا کرده!!! یا اگه تو مراسمش بره ریا کرده و دو رو و خیلی آدم بدی میباشد! خود امام هم وقتی گفت عکس ها جمع آموری بشه بحث عداوت با منتظری نداشت. بلکه وقتی دیگه قایم مقام نیست، وجود عکسش تو ادارات دلیلی نداره! اونوقت شما اومدی همینو کردی علت دورویی موسوی! به فرض که اصلاً موسوی و کروبی و صانعی اون روز با منتظری میونه ی خوبی نداشتند. حالا که بعد از چند سال شرایط منتظری عوض شده، مورد این همه ظلم واقع شده که قبلاً و در زمان اون اظهار نظر ها وجود نداشت، حق ندارن از یه مظلوم (به گواه تاریخ) حمایت کنن؟ این استدلال چیست؟ از کجا آمده؟ حتی ما فکر کن همه ی حرفای من غلط، موسوی و کروبی دشمن آیت الله منتظری بوده اند (که نبوده اند)، نمیشه بعد از ۲۰ سال با دیدن شرایط جدید نظرشون عوض بشه؟! و اگه بشه دو رو و پست هستند و باید اونها رو اعدام کرد؟ این استدلالات شماست که مشکل داره.

  شیما پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۲ ب.ظ:

  مثل اینکه لازمه شما یه بار دیگه معنی دورو رو با خودتون مرور کنید.
  به کسی دو رو میگن که در یک زمان دو تا رفتار متفاوت داشته باشه(دقت کنید یک زمان)، نه اینکه ۲۰ سال پیش
  یه رفتاری داشته والان یه رفتار متفاوت به این آدم دورو نمی گن.درضمن خود مرحوم منتظری اشتباه اینا رو بخشید
  حالا نیازی نیست شما بیاین بگید که این آدما فلانن بهمانن…
  دو رو اونیه که تو تلویزیون میگه:
  ایشان فقیهی متبحّر و استادی برجسته بودند و شاگردان زیادی از ایشان بهره بردند. دورانی طولانی از زندگی آن مرحوم
  در خدمت نهضت امام راحل عظیم الشأن گذشت و ایشان مجاهدات زیادی انجام داده و سختی های زیادی در این راه تحمل کردند.
  و بعد به مزدورانش دستور حمله به تشییع جنازه و بیت همون مرحوم رو میده.(این بیشتر شبیه دو رویی)
  آدم هزارچهره اون محموده که دم از مبارزه با مفاسد اقتصادی میزنه و از اون طرف خودش وهمه کابینش دزدو مال مردم خورن
  وآقاتونم تایید می کنه.
  آره خوب موسوی و کروبی واقعا ضد انقلاب وضد امام ن البته امام و انقلابی که شما می گید.

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۷ ب.ظ:

  به کسی دو رو می گن که با شعار بازگشت به دوران امام به صحنه انتخابات میاد اما همزمان برای آقای منتظری نامه می نویسه و از او راهنمایی می خواد!
  به کسی دو رو میگن که میره تو حرم امام و اشک تمساح می ریزه و فیلم تبلیغاتی می سازه ولی همزمان برای آقای منتظری هم گریه می کنه!
  نمی دونم شما چرا مساله به این واضحی رو متوجه نمیشین. من هرگز نگفتم موسوی و کروبی حق ندارند نظرشون عوض بشه و یا حق ندارند از منتظری حمایت کنند، دارم میگم مرد و مردانه از منتظری حمایت کنند و همچنان ادعای خط امامی نداشته باشند.
  اصلا حرف ما اینه که این جماعت همین امروز دو رو هستند. کی گفته ۲۰ سال پیش؟ ما داریم میگیم اینها همین الان، خودشون رو یار واقعی امام معرفی می کنند ولی برعکس دستور امام رفتار میکنند؟
  ببینم اصلا شما می دونی رنجنامه حاج احمد خمینی یعنی چی؟ رنج نامه رو خوندی؟ حالا جواب بده چرا کروبی این رنجنامه رو مستدل و منطقی توصیف کرده؟ وقتی کروبی رنجنامه رو قبول داره، یعنی اینکه به نظر کروبی، منتظری یک فرد خائن به نظام و امام بوده است! سوال من هم این بود که بالاخره نظر کروبی درباره منتظری چیه؟ عوض شده یا همان قبلی هست؟
  حالا از شما و دوستانتون هم خواهش میکنم که بی خود و بی جهت نظرات تکراری ننویسید. جواب این سوال و این تناقض رو بدین

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۰ ب.ظ:

  مسخره ترین قسمت حرف هم امید جان همون قسمتیه که برداشتی به عنوان سند دو رویی دست خط موسوی رو گذاشتی که داره دستور رهبر یک کشور رو یه زیر مجموعه اش ابلاغ میکنه! اون هم نه از سر عداوت، بلکه ایشون دیگه یک مقام رسمی نیست، بنابراین امام گفته دلیلی نداره که دیگه عکس ایشون توی اداره ها باشه.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۵ ب.ظ:

  به کسی دو رو میگن که در یک زمان دو تا رفتار متفاوت داشته باشه،مثل الان موسوی..دم از خدا و اسلام و امام میزنه سایتش می نویسه”این حق مسلم آقای موسوی است که خود را«راهروی اصیل خط امام» بداند و برای استمرار دین و جمهوری اسلامی مبارزه کند، ولی این امر نمی تواند به نام «جنبش سبز» بمثابه جریانی تکثرگرا و مدافع حقوق بشر صورت بپذیرد”آره دو رویی به این میگه که خودتو عاشق وطن معرفی کنی،بعدش همون فرمولی رو عمل کنی که صهیونیست ها به خوردت میدن.دو رویی به این میگن بگی امام و پشتش اسراییل باشه.دو رویی پست”اسراییل صلح نمی خواهد”سحام نیوزه،پست”پاسخ احمدمنتظری به تحریفات چند سایت خبری”کلمه است.دو رویی کودتای مخملی است که حضرت آیت الله از همه جا بی خبر مهر تایید بزنه.حقا که شیخ ساده لوح است.نفاق به این میگن سروش منکر وحی و اسلام بشه ملاصدرا…نفاق بی اعتنایی هواداران به توصیه حضرت آیت الله است که تشیع جنازه من سیاسی نشه.مغز شما ایراد داره و توان پذیرش جفتک پرانی هم پالان رو نداره.و الا کیه که ندونه هواداران مخملی حضرت آیت الله دعوا رو شروع کردند.هواداران بی غیرتی که نه دین اسلام رو می شناسند و نه و عرق ملی رو…حالا بیایید و تعریف چون دستور جمع آوری عکسهامنتظری داده شده دلیل بر نفاق نیست.نفاق خط فکریه،جنایته،خیانته که الحمدالله سران فتنه تو کارنامشون همشو دارند.نفاق ممدسوروس خائنه…موسوی و کروبی و خاتمی به خاطر خیانت هاشون باید اعدام بشن نه نفاقی که شما تفسیرشو می کنی…نفاق اینه که شماها مدعی خط امام بشید واسه ما،مفاسد اقتصادی(: مفسد رو اگه بخواهیم باز تعریف کنیم که شماها و سرانتون از دم مفسد اقتصادی هستید.نفاق اینه که کم بیاری و دیگران رو متهم به دزدی کنی مثل مرجع تقلید نواندیش.سند دارم که سرمایه داران و پولداران مملکت پشت مخمل بودند هـــــــا

  شیما پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۰ ب.ظ:

  هیچ تناقضی وجود نداره وتناقضی رو که شما کشف کردین، فقط خودتون تناقض می دونید. آخه مگه راهنمایی خواستن
  از یه مرجع آزاده تناقضی با خط امام داره؟؟
  امام یه زمانی به یه کار ایشون ایراد گرفتن و گفتن برای رهبری مناسب نیستی. این چه تناقضی داره با اینکه حالا موسوی
  از مظلومیت مرحوم منتظری دفاع کنه؟از ایشون راهنمایی بخواد؟
  شما درست می گید که اونا حق دارن نظرشون رو عوض کنن. و این حق رو هم ندارید که بگید نباید از منتظری حمایت کنند.
  چون به شما ربطی نداره که از کی حمایت کنن.ببخشید منظورم این بود که از شما که نباید اجازه بگیرن؟ اینا خیلی وقته
  که خط امامی بودن. پس لازم نیست شما خودتونو به زحمت بندازید وخط امامی رو براشون تعریف کنید.

  بله. رنجنامه حاج احمد می دونم چیه. یه نامه که خیلی شتاب زده نوشته شده و پره از مغالطه و غلطهای فاحش تاریخی.
  شما دوباره برگشتید سر خونه اولتون که. اون حرفی که کروبی زده مال ۲۰ سال قبله و مطمئنا الان اون رو قبول نداره.
  ولی در هرصورت تناقضی وجود نداره. کما اینکه نویسنده همون رنج نامه از کارش پشیمون شده بود ولی همکاران شما
  توی اطلاعات بهش فرصت ندادن جبران کنه.
  درضمن اگه مردم به صداقت موسوی و کروبی ذره ای شک داشتن این همه جون خودشون وبه خطر نمی نداختن و ازونا
  پیروی نمی کردن این تعداد دانشجو که دارن هر روز ستاره دار میشن،این خبرنگارا که دارن روز به روز دستگیر میشن به
  یک رویی موسوی وکروبی اعتماد دارن که از همه آسایش وآرامش خودشون وخونوادشون زدن در این راه.

  این شمایید که دارید مدام یه حرف رو تکرار می کنید و مرغتون یه پا داره.

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۴ ق.ظ:

  من به اندازه کافی از نظرات گهربار شما مشعوف شدم. حالا بذارید خود مدعیان خط امامی به تناقضات خودشون جواب بدن. فکر نکنم جنابعالی و دوستان شما در اینجا، خط امامی باشید که دارید از طرف اونها جواب میدین!
  مدعیان خط امام خودشون می‌دونند تناقض یعنی چه؟!

  آزادی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۸ ب.ظ:

  میدونید مشکل از کجاست آقای حسینی؟بذارید من بهتون بگم! مشکل برمیگرده به نگاه مطلق گرای شما! یعنی اینکه یا یه نفرو خوب خوب میبینید یا بد بد!! یا سیاه سیاه میبینید یا سفید سفید! و این طرز نگرش رو هم تعمیم میدید به همه. مثلا اینجا فکر میکنید آقای موسوی و کروبی هم باید مثل شماها آدما رو اینجوری ببینن…یا سفید سفید یا سیاه سیاه! واقعا نمیشه اینجوری فکر کرد که این آقایون به جنبه هایی از شخصیت آقای خمینی علاقه داشته باشن و جنبه های دیگه ی شخصیتی آقای خمینی مورد انتقادشون باشه؟! و همینطور در مورد آقای منتظری! و این باعث بشه در جای خودش به هر دو شخصیت ارادت داشته باشن! اصلا یه مثال ملموس میزنم…واقعا برای شما پیش نیومده که با دو نفر رابطه ی دوستی خوبی داشته باشید…اما خود اون دو نفر اصلا میونه ی خوبی با هم نداشته باشن و حتی از هم متنفر باشن؟!! خب اون وقت شما که با هردوشون رابطه خوبی دارید میشید ریاکار؟؟!!
  و اصلا اگه همه ی این حرفا رو هم بذاریم کنار، فرض میگیریم آقایون موسوی و کروبی در حال حاضر هیچ احساس تعلق خاطری نسبت به آقای خمینی ندارن و از اسم ایشون استفاده ی ابزاری میکنن! آیا غیر اینه که حکومت جمهوری اسلامی خود عامل دروغ و ریا پروریه؟!! شما اگه دقت کنیدا تو این نظام بدون دروغ و دورویی کار هیچکس پیش نمیره!! از اون کارمند جزء و دونش بگیرید تو مصاحبه های استخدامی و همینطور ادارات دولتی تا بالاترینشون که قراره تو بخش های حساس مملکتی وارد بشن از طریق انتخابات و فلان!! شما فکر میکنید اگر آقای موسوی از امام نمیگفتن( بر فرض ارادت نداشتن ایشان به امام!) اصلا تایید صلاحیت میشدن تو انتخابات؟؟؟!! نه خدا وکیلی بگو آقای حسینی! کار ملت تو این نظام و تو دستگاههای دولتی اگه بخوان صداقت تام پیشه کنن، راه میفته؟؟؟!!!
  البته من تاکیدم بیشتر روی مطلب اولمه در مورد پاسخ به این به اصطلاح تناقضی که مطرح فرمودید!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۴ ق.ظ:

  خیلی ممنون که مشکل من رو پیدا کردید! واقعا زحمت کشیدید. به شما تبریک می‌گم
  ولی باز هم مشکل شما و دوستانتون و مخصوصا موسوی و کروبی حل نشد که نشد. مشکل اینجاست که اگر کسی واقعا تغییر نظر داده باید مثل مرد بیاد اعتراف کنه که من تغییر نظر دادم. نه اینکه برای فریب مردم همچنان ادعا کنه من خط امامی هستم و یار واقعی امام هستم! ولی موقع عمل، کاری به وصیت امام و دستورات امام نداشته باشه. این یعنی دروغگویی و ریاکاری

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۶ ق.ظ:

  خانم شیمااگه فکر کردید که با چهارتامثال و بسط یه تفکر اصل قضیه رو پا کنید سخت در اشتباهید.
  اولا همین آقای مظلوم اصل سرنوشتش برمی گرده به ساده لوحیشون.قصدتوهین ندارم ولی راحت اسیرصحنه آرایی اطرافیان غرض ورز شدند.بالابیستامثال زدم.از همون اول انقلاب رو مخ این آقا کار شد از همون قضیه ارمی تا سقوط ایشون.
  دوما در اثبات خط امامی بودن اینهاشکی نیست.منتها امام ما خمینی با اسلحه ملت سر کسانی رو نشانه رفت که امروز امام موسوی و کروبی و ممدسوروس هست.خدای خمینی و خدای اینها هم فرق می کنه…بگذریم که اگه می دیدیدسندکتوب من رو _که برگرفته از سایت وزین کلمه است_ این حرف رو نمی زدید
  سوما.دیشب به خاطرهمین پیج باردیگه سرکی به کتاب رنجنامه کشیدم.رنجنامه ای که یه نامه که خیلی شتاب زده نوشته شده و پره از مغالطه و غلطهای فاحش تاریخی.البته اجازه بدید که این حرفتون رو نقض کنم”بله. رنجنامه حاج احمد می دونم چیه”که این کتاب رو نخوندید چرا که چهارپنجم رنجنامه استناده…استنادبه چندنامه مهدی.ه به منتظری،به داداشش هادی،اعترافاتش،نامه امام و منتظری و…که عیناکپی پیست شده است.
  چهارما…این که کروبی حرف بیست سال قبلشوقبول نداره درست و نشانگر”تغییر”است.البته سقوط در وادی ضلالت…اینوکه دیگه نمی تونید منکربشیدشیخ با کی ها ائتلاف کرده…
  پنجما.کما اینکه نویسنده همون رنج نامه از کارش پشیمون شده بود ولی همکاران شما!!! علاوه بر بند سه توصیه من به شما اینه که خوتونو به در و دیوار نکوبونید.واستون بده…اقلا یاد پاسخ احمدمنتظری به تحریفات چندسایت خبری رو داشته باشید…
  ششما درضمن اگه مردم به صداقت موسوی و کروبی ذره ای شک داشتن اونهارو در انتخابات و پروژه خر تروا و غلبه نور بر تاریکی و روزکارگروسالگردانتخابات روزقدس ۱۳آبان و۱۶آذر و روزعاشورا ضایع نمی کردندجلو ارباب هاشون

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۲ ق.ظ:

  به آزادی در پاسخ”اصلا تایید صلاحیت میشدن تو انتخابات؟؟؟!!” شمابرید آرشیوکیهان رو ازمهر۸۸تا ۲روز قبل انتخابات بازبینی کنید.اصلانمی خواد زحمت بکشید فقط تیتر درشت کیهان روز ۲۰خرداد۸۸رو ببینید،حساب کار دستتون میاد.اینکه کیهان یک سال هشدار داد مخملی ها قصدکودتا دارند و تایید صلاحیت هم شدند…منتها پس از این آزادی بن کل(از ریشه) نابود شدند…به هر حال هرنظامی حتی آنارشیسم-در صورت وجود- یه مرزهایی داره

  علی رضا پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۵ ق.ظ:

  نه ازادی خانم من بعید میدونم امید حسینی از شدت علاقه خمینی به منتظری بی خبر باشه (در اخرین نامه نوشته بود من به شما شدیدا علاقه مندم) یا اخرین توصیه اش به منتظری رو ندونه (من صلاح شما و انقلاب را در این می‌بینم که شما فقیهی باشید که نظام و مردم از نظرات شما استفاده کنند) امید حسینی می دونه که منتظری مهم ترین شاگرد فقهی خمینی بود و میدونه حتی اگه با دیگر حاصل عمرش (مطهری) مقایسه کنیم به لحاظ مبارزاتی انقدر فرق دارن که بشه گفت هیچ کس به خمینی نزدیکتر از منتظری نبوده!!و مشکل هم دقیقا همین جاست دو شاه در یک افلیم و دو شیر در یک بیشه نگنجند و برای اینکه حضرت ماه بالا بره منتظری باید پایین بیاد حتی اگه هیچ چیزی نگه این اصل بودنش که مشکل سازه و مانعی برای بزرگ نمایی بعضی!!مشکل منتظری از سخنرانی ۱۳ رجب شروع نشد سال ۷۰ تعدادی از نمایندگان به دیدنش رفته بودن اسلاف اهستان چنان بلوایی درست کردن که بیا و ببین!!دو سال قبل از اون هم موقعی که حضرت ماه جواب تبریکش رو داد از رسانه میلی پخش نشد خب معلومه که باید برای همیشه حذف شه!!وگرنه اهستان هم میدونه که اینها هیاهوی زیاد بر سر هیچ است ده تاپست در اهستان دیده ایم که منتظری فاصله داشت و خیانت کرد صد تا پست دیگه هم میبینیم اما یک پست هم نمیبینیم که بگه مبانی منتظری در چندین مساله با خمینی فرق داره میدونن که نداره اخه خودشون به کتاب ولایت فقیهش جایزه دادن و مثلا حضرت ماه کلی نوشت که این کتاب خیلی خفنه و خاتمی و صانعی هم نوشتن هر چند امید حسینی هیچ گاه در این مسایل به نبش قبر حرف های اصلاح طلبان نمی ردازه!!منظورم اینه که اختلاف منتظری و خمینی در مصادیق بود نه در مفاهیم ( ونه مثلا مثل مصباح که بگه امام حمهوریت رو من باب جدل گفت وگرنه اعتقاد نداشت!! و برای ولی فقیه شانی اسمانی بتراشند که قداستش نباید بوسیله انتقاد خدشه دار شود ولایتش فوق قانون است و…..) و هنر اصولگرایان این بوده که مصادیق رو بزرگ کنند و مفاهیم رو کوچک
  بذار یه مثال بزنم همین اعدام های سال ۶۷ منتظری معتقد بود افرادی که قبلا محاکمه شده اند و محکومیتشان در شرف اتمام است نباید به خاطر خطای دیگران مجازات شن و البته با مجازات متجاوزان اصلی( اونایی که تو عملیات فروغ جاویدان دستگیر شدن) مشکلی نداشت از ان طرف از جواب اقای خمینی این طور بر میاد که ایشان معتفد بوده اند عده بسیار معدودی گه در درگیری مسلحانه دستگیر شده اند اعدام شده اند و نه کسانی که به جرم دیگه ای دستگیر شده اند و قراره چند روز دیگه ازاد شن!!خب خالا میشه رفت و دید ایا اقایان بیگناهان را هم اعدام کرده اند یا نه؟؟!!اما به جای این کار بهتر اینه که مدام بگیم منتظری در مقابل امام ایستاد! (جالبه اون موقع حضرت ماه رفته بوده پیش منتظری و میگفته اقا دارن مارکسیست ها رو بی خودی اعدام میکنن!!منتظری میگه مجاهدین خلق حداقل اسما مسلمان بودن چرا در قبال اونا ساکت بودی؟؟هیچی دیگه ظاهرا بی اطلاع بوده!!هر چند تجربه هایی مثل سلمان رشدی نشون داده ایشون با یه تشر عقب مینشسته!)
  اینا رو نه از باب خط امامی بودنم گفتم که هیچ وقت نبوده و نیستم منظورم این بود که به قول خودشون بصیرت داشته باشیم مساله اصلی جای دیگر است!!مثالها رو هم میتونی بیشتر کنی مثلا چه طور شد بازرگانی که فحش لیبرالی میخورد و طرفدار امریکا بود و از اسلام چیزی نفهمیده بود بعد از مرگش میشه مروج اسلام ناب محمدی!چرا؟؟خب معلومه چون دیگه خطری برای قدرت اقایون نداشته!!کیهان هم از سال گذشته اسم متظری رو مرحوم اقای منتظری و نه شیخ ساده لوح الت دست منافقین می نویسه!!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۲ ق.ظ:

  علی رضای عزیز! این همه آسمان ریسمان بافتی آخرش که وصل شد به خیالبافی. مرد مومن مگه مجبوری هرچیزی که از راه رسید، بنویسی؟
  من واقعا موندم که به شما چی جواب بدم؟ از شدت علاقه امام به آقای منتظری نوشتید. خوب حالا چی ثابت شد؟ که امام خودش هم مخالف برکناری بوده؟ جالبه که این بخش از نامه امام رو خیلی خوب حفظ کردی ولی اون بخش که داره برکنارش میکنه، از دید شما پنهان می‌مونه!
  ببینم یک سوال از شما دارم. منتظری رو کی برکنار کرد؟ امام یا آقای خامنه ای؟ منتظری کی برکنار شد سال ۶۸ یا سال ۷۰ و یا سال ۷۶؟ اینکه امام خیلی به منتظری علاقه داشت، چی رو ثابت می‌کنه؟ یعنی شما از خود امام هم بیشتر و بهتر می‌فهمی؟
  شماها واقعا خودتون رو زدید به کوچه علی چپ؟ الان خودت هم فهمیدی چی نوشتی و به چی گیر دادی؟ پس مجبورم مثل کلاس اولی ها به شما توضیح بدم:
  ببین عزیز دل برادر! آقای منتظری با امام مخالفت کرد. امام هم به قول شما خیلی به آقای منتظری علاقه داشت. دو سه سالی بین اونها نامه نگاری شد. خیلیها تلاش کردند منتظری رو به نظام و انقلاب برگردونند، اما موفق نشدند. بالاخره امام عذر آقای منتظری رو خواست و از قائم مقامی رهبری برکنار کرد. مدعیان خط امام بیشتر و تندتر از بقیه از تصمیم امام حمایت کردند و علیه منتظری بیانیه دادند.
  حالا بعد از این همه سال، دوباره رفتند تو آغوش منتظری. البته من مخالف تغییر نظر این آدمها نیستم، به شرطی که تغییر نظر اونها منافقانه نباشه! یعنی همزمان هم دم از خط امام نزنند و هم اینکه حامی منتظری باشند. حالا حل شد برای شما؟

  علی رضا پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۰ ب.ظ:

  اقای حسینی عزیز این همه شما خیالبافی می کنی یه بارهم ما! به کجا برمی خوره؟؟!!
  ببین من شاید نتونم مثل تو کلاس اولی بگم ولی از این ساده تر هم نمیتونم بگم( دیلماج سراغ نداری؟؟)
  یک امام میگه من به شما شدیدا علاقه منم! یعنی این دوتا دشمن خونی نبودن که بگی یا این یا اون میشه گفت هم این هم اون( حرفی که خیلی از اصلاح طلبا می زنن) حالا می پریم اقا چرا به ایشان شدیدا( و نه معمولی) علاقه مندی؟؟ واقعا فکر میکنی چرا؟؟ ادم عاقل به یه خائن میتونه شدیدا علاقه مند باشه؟؟ یا نه منظورش این بوده که شما برا رهبری مناسب نیستی اما می شه و باید از نظرات شما در نظام استفاده کرد!!خب موسوی هم همین کار رو کرد یعنی نامه نوشت تا از نظرات ایشان استفاده کند! من نامه ۶ فرودین رو دیدم اما برادر گرامی از اقای خمینی دوتا نامه مونده این دو تا در بعضی جهات مشترکند( مثل این که شما توانایی و لیاقت رهبری رو ندارین) و در مواردی اختلاف دارن( تو اولی میگه تو سیاست دخالت نکن تو دومی میگه نظام از نظرات شما استفاده کنه) شما اگه واقعا خط امامی هستین باید موارد مشترک هر دو رو بگیرین و در موارد اختلافی ان نامه اخری رو!! یعنی مثلا با نوشتن نامه موسوی یا دیدار نماینگان مجلس با ایشان مشکل نداشته باشین اما این کار رو نمی کنید چرا؟؟چون متظری قوی تهدیدی است برای رهبری قوی!
  بینم یک سوال از شما دارم. منتظری رو کی برکنار کرد؟ امام یا آقای خامنه ای؟ منتظری کی برکنار شد سال ۶۸ یا سال ۷۰ و یا سال ۷۶؟
  شما دیگه زیادی ما رو اسگل فرض کردین حضرت ماه اون موقع در حد و اندازه ای نبود که بخواد منتظری رو برکنار کنه!اتفاقا ایشان چه در نماز جمعه و چه در دانشگاه ها از درایت و لیاقت منتظری برای رهبری سخن می گفت!!اره اقای خمینی برکنار کرد اما این رو هم گفت که هرچند برای رهبری مناسب نیستی اما فقیهی باش…
  حالا من یک سوال از شما دارم ایا تعیین تکلیف برای رهبر بعدی در حدود اختیارات رهبر فعلی هست یا نه؟؟ کی به خمینی این اجازه رو داده بوده که منتظری رو برکنار کنه؟؟ممکنه جواب بدی مگه امام دادگاه ویژه روحانیت درست کرد یا مجمع تشخیص مصلحت نظام راه انداخت از کسی اجازه گرفت که حالا اینجا بگیره ؟؟خب اینم حرفیه دیگه فانون همیشه چماقی بوده برای کوبیدن به سر مخالف سیاسی و گرنه خودمان که نباید در قید و بند قانون باشیم!!
  بین عزیز دل برادر! آقای منتظری با امام مخالفت کرد. امام هم به قول شما خیلی به آقای منتظری علاقه داشت. دو سه سالی بین اونها نامه نگاری شد. خیلیها تلاش کردند منتظری رو به نظام و انقلاب برگردونند، اما موفق نشدند. بالاخره امام عذر آقای منتظری رو خواست و از قائم مقامی رهبری برکنار کرد
  جان برادر این مقدارش رو که میدونستم شما مثل اینکه اصلا کامنت منو نخوندین! خب سوال اینجاست منتظری در مبانی با امام مخالفت کرد یا در مصادیق؟؟دعوا کجا بود؟؟منتظری میگفت بیگناهان رو نکشید خمینی میگفت نه باید بکشیم؟؟!! حزف من اینه که تو مفاهیم زیاد اختلاف نداشتن و بعضی انقدر الکی دو به هم زنی کردن که خمینی یقین کرد بیت منتظری در تسخیر مجاهدین خلق است و اگه رهبر بشه انقلاب رو میده دست اونا!!( این چیزا سابقه دار هم هست مثلا اختلاف بین بروجردی و خمینی یه چیزی تو همین مایه ها بود یعنی دو به هم زنی اطرافیان) کل دعوا رو من در دو بهم زنی اطرافیان می بینم و نه هیچ چیز دیگه ای!
  بعد این خیلی ها که گفتی دقیقا کیان؟؟یکیش موسوی اردبلیه دیگه؟؟یکیش هم مشکینیه؟؟خب اینا که میرفتن و به منتظری میگفتن حرف تو حرف ما هم هست و ما هم با تندرویها مخالفیم!! اما جرات مخالفت نداشتن!!
  نخیر حل نشد چون من تناقضی بین خط امامی بودن و در اغوش منتظری رفتن نمی بینم!! باز اگه توضیحات من مبهم بود دفاعیات عبدالله نوری همون شوکران اصلاحات بخش منتظری رو بخونین ان شاالله جا میافته!!
  حالا چرا انقدر عصبانی؟؟!!بذار یه جوک بگم یه کم بخندیم
  ((ای بابا حالا مگه چی شده؟؟!!لااقل بذارین موزم رو بخورم)) متکی ان هنگام که کشان کشان به سمت در خروجی سنگال هدایت می شد! راستی اخرش معلوم نشد با خرج دولت برگشت یا باپو ل تو جیبی خودش؟؟

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۱ ب.ظ:

  به علیرضا در پاسخ به”منتظری در مبانی با امام مخالفت کرد یا در مصادیق؟؟
  مثل اینکه شماسعی می کنی طرف مقابلت رو اسگول کنی.آره دعوا سر چهارتا منافق بود و تمام…البته دیدمنتظری و تفسیرشماست از اسلام که هیچ آبشخور علمی ندارد و مصداق بدعت است و شرک و خدا توبه بدعت گذار نپذیرد.مبانی انکارآیات و احادیث قرآن و بستن دروغ به افراده…
  انحرافات منتظری از کجا شروع شد.قابل توجه منافقین و مشرکین خداجو که میگن”آقای منتظری با امام مخالفت کرد”
  پیام امام سه قبل از دستگیری مهدی.ه و به هنگام نصب منتظری به قائم مقامی
  “بایدبدانیدکه تبه کاران و جنایت پیشه گان بیش از هرکس چشم طمع به شما دوخته اند و با اشخاص منحرف نفوذی در بیت شما باچهره های صددرصد اسلامی و انقلابی ممکن است فاجعه به بار بیاورند و…”
  امام این رهبر و بنیانگذار انقلاب این حق رو نداره وقتی نتونست که حاصل عمر خودش رو برگردونه ایشون رو عزل کنه؟البته نام بردم از ارمی طلبه عضومنافقین و خلع لباس شده که به واسطه الطاف عالیه آیت الله از زندان آزاد و امر معمم کردن دادن به ایشان.و صدالبته تنهامجاهدین خلق نبودند.نهضت آزادیها و پیمان…جنایات مهدی.ه هم خب اظهرمن شمس است.
  تناقصی بین خط امام موسوی و نقش عروسک فتنه شب بازی شدن اسراییل و در آغوش رفتن منتظری نیست ناراحت نشو.فقط اون سندمخملی یک رو یادت بیار که چه دلیل مسخره ای از کدیور واسش نوشتی و صد البته”فقط وقت کردی یه سر به سایت کدیور و سروش و بازرگان بزن و مطالبشان در مورد حقوق زنان رو بخون (مثلا سخنرانی سروش در مورد حجاب و هویت اسلامی) روشنفکری دینی از زنا خوشش نمیاد از مرد سالاری بدش میاد”کسانی که منکر وحی و اسلام و پیامبر و تقلید از پیامبر در فروع و حکم اسلام و.. می شوند.یه کف مرتب به افتخار آقایون

  علی رضا پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۴ ب.ظ:

  اقای محترم
  شما تقریر نظرات مخالف رو هم بلد نیستین چه برسه به رد اون!!فرق انکار وحی ملفوظ با وحی به طور مطلق نسبیت انیشتین نیست که فهمش انقدر سخت باشه!!( هر چند من شخصا چنین نظری رو قبول ندارم!) این مقدار سوادت نشون میده که با چه تسلطی از علمی نبودن تفسیر ما حرف میزنی!! بحث علمی خواستی فقط در همون مورد ایه قصاص مقاله (فقه سیاسی بستر عقلایی خود را از دست داده است) نوشته مجتهد شبستری رو بخون یادی هم از حضرت مصباح که ظاهرا علاقه شدیدی بهش داری! می دونی که حضرتش هنوز موافق برده داری هست؟؟ مقاله مساله برده داری در اسلام معاصر کدیور رو ببین!
  این ارمی خلع لباس شده کی هست؟؟سوابقش چی بوده؟؟پیش کی درس خونده؟؟ چرا زندانی شده؟؟ در کدوم موضع متظری تاثیر گذاشته؟؟
  این دیگه اخرش بودا (امام این رهبر و بنیانگذار انقلاب این حق رو نداره وقتی نتونست که حاصل عمر خودش رو برگردونه ایشون رو عزل کنه؟) مملکت ملک پدری ایشان نیست که هر طور خواست توش دخل و تصرف کنه!!بعدا خبرگان منتظری رو به رهبری انتخاب نکرد و مشکلی هم از این جهت نداریم اما اقای خمینی چنین اجازه و اختیاری نداشت!!
  صریح بگو دعوا سر مبانی بود یا به قول تو چهار تا منافق اگه اولیه که (لبته دیدمنتظری و تفسیرشماست از اسلام که هیچ آبشخور علمی ندارد و مصداق بدعت است و شرک و خدا توبه بدعت گذار نپذیرد) چه معنی می ده؟؟ ضمنا مرحوم منتظری تا اخر فقیه سنتی ماند و من به خاطر ازادگی شخصی به ایشون احترام میذارم و نه نظرات علمی اش اما اگه دومیه (اره دعوا سر چهارتا منافق بود و تمام) یعنی چی؟؟
  دلیل مسخره کدیور کدومه؟؟
  راستی یه لینک به شما در مورد شهید مطهری بدهکارم علی مطهری ۱۹ مرداد ۸۸ برای برادر حسین شریعتمداری جوابیه نوشت که البته چون تلقی برادر از ازادی بیان مثل شما کج و معوجه منتشر نشد تو تابناک هست خواستی راحت پیدا میشه اونجاش منظورم بود که گفته
  (نکته آخر اینکه نویسنده مقاله کیهان اینجانب را به پیروی از روش شهید آیت‌الله مطهری توصیه کرده است. این توصیه ناشی از شناخت ناقص ایشان از آن متفکر شهید است. آن بزرگوار در همان دو ماهی که پس از پیروزی انقلاب در قید حیات بود روی این گونه مسائل بسیار حساس بود. به خاطر دارم زمانی که سران رژیم گذشته را محاکمه و مجازات می‌کردند ایشان به عنوان نزدیکترین یار امام خمینی (ره) و رئیس شورای انقلاب، با آقای خلخالی تماس گرفتند و او را مورد عتاب قرار دادند که چرا با بازداشت شدگان بدرفتاری شده است و ما حق هیچ گونه تعرضی به آنها را نداریم، مجازات آنها همان است که دادگاه تعیین می‌کند)
  این تازه در مورد سران رژیم بود اگه میموند و اعدام بچه های بی گناه (و در بدترین حالت فریب خورده) مردم رو میدید احتمالا می شد شیخ ساده لوح ۲ شایدم ۱!!اون چهار تا جمله ای هم که گفتم معروفتر از ان اند که سند بخوان ولی منکر شی اونقدر سمج هستم که بگردم پیدا کنم
  کف به افتخار احمدی نژاد بزن که عکسش رو دیوار باشه زلزله هم نمی تونه خرابش کنه!!(افاضه جدید استندار کرمان ) خرافه پروری رو هم تو قران و حدیث یاد گرفتین یا از جنس بدعت های ماست؟؟!!

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۵ ب.ظ:

  خب تحریف سخنان دوستان و دشمنان به نفع خود چیز عجیبی بین شما نیست.وقتی یکی مثل سروش منکر وحی میشه سند شما،وقتی کدیور میگه ائمه در اصول فقط قابل تقلیدند نه فروع،وقتی بازرگان رسماحکم خدا رو تعطیل می کنه معلومه تفسیراز دین دیگه چیه.از هرچهار کلمه یکیش کدیور بشه.اون دوتای عضواتاق فکر جنبش رو جا انداختی.منکرامام زمان و مردد در وجود امام زمان(مهاجرانی).وقتی به مرجع تقلیدتون فتوای فاسد پسند روابط بی حد و حصردختر و پسر میده،وقتی صانعی به جای دلایل محکم برای فتواهای خودش دیگران رو حرامزاده خطاب می کنه،وقتی آقای مختلس از قوه قضاییه حکم سنگسار با زبون بی زبونی به خاطر یه فاحشه انکار می کنه و شما می نویسی”این که دین باید انسانی باشه چرا انقدر سخت میاد بر شما؟؟!!اسلام جز سنگسار و اعدام …”معلومه دین شما آبشخورش کجاست.کجاست؟همون جایی که فوکویاما قصدندای راه شکستن بال شیعه رو میده.همون جایی که ممدسوروس سر میز سوروس می شینه و شما به جای اون دیدار منکر شده اش رو توجیه می کنی.همون جایی که ائمه رو می خواستید استیضاح کنید.او نی که سواد تفسیر و تعیین چهار کلام فتوای خودش رو نداره میگه جواب مخالفان من سلام است.حالا کیا واسش کف می زنند خب عیان است دیگه…
  ارمی رو توضیح دادم اضافه کنم به جرم همکاری با منافقین به۱۵یا شاید۲۰سال زندان محکوم شده و پس از توبه موردعنایت آقای منتظری قرار گرفت.و از اونجایی که تا تاریخ معینی حق معمم گشتن رو نداشت،آقای منتظری دستور معمم بودش رو صادر کرد.طلبه عضومجاهدین خلق منافقین نشده…۳سال قبل ماجرای مهدی.ه بود.بازهم فشار و تجاوز و شکنجه در کار بوده؟
  ملک پدری خمینی نبود انقلاب ولی حق مطلقه داشت در ولایت امامتش که جلوی انحراف اسلام و انقلاب رو بگیره.حدیث پیامبره فاذاظهرت بدع فعلی العالم ان یظهرعلم…می خواهیدمنکر انحرافات ایشان شوید؟نمی توانیدچون خود منحرف هستید.زورتان نیاید ولی سنگسار و اعدام و دید دیگر به دین و دیگه دیگه…
  اون جمله ای که از من کپی پیست کردید و باید در فتواهای منتظری و صانعی و بیات جست و جو کنید وصد البته نوشته اعدام و سنگسار و دید جدید به دین…و صریحا اعلام می کنم که منتظری از اختلاف کوچک شروع به امتناع گرویدن به حق کرد تا کارش ضربه به مبانی اسلام رسید.ضربه ای که اصلا کارساز نبود و فقط شیرین عبادی را دوستدار خود کرد.اون چهار تا منافق رو باید تو خونه منتظری برگردید دنبالشون و اسم هم صریحا بردم مثل پیمان مثل نهضت آزادی ها…” اعدام بچه های بی گناه..”خب ان المنافقین و اامنافقات بعضهم من بعض…چاقو که دسته خودش رو نمی بره.می بره؟در مورد آقای خلخالی هم روایت هست که امام از طرز برخورد ایشون گله داشته ولی چرا خلخالی بازهم همگام باش ما شد و شد حامی ممد سوروس؟؟؟مردخاکستری هم گفتم به آن اشاره ای نکردید.واقعا چرا؟ و الله بخدا قسم در کتابخانه پدری آنقدر کتاب مطهری هست.گرچه وقت خواندن چندان ندارم ولی سمج شو و مردانگی کن و پیدا کن…خاطر حقیقت خواه مرا آزرده مکن…
  استاندار کرمان را که من نمی شناسم.صد در صد هم مخالف خرافه گرایی هستم.ولی از آن جاییکه کار شماتحریف سخنان است،بعید نیست این یکی هم-در صورت واقعیت -محض مزاح گفته باشند.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۲ ق.ظ:

  ویژه/
  “حرفهای محمد منتظری وقتی که ضررتونه میشه غیر مستند وقتی به نفعتونه میشه مستند!!”
  طبق همین منطق
  علی مطهری:”بنده بارها اعلام کردم ظلم بزرگ رو آقای موسوی انجام دادواینکه ایشان روز انتخابات اعلام کرد،برنده انتخابات است.شعله ور کردن آتش بود ومتهم ردیف اول هستند”
  “تقلب واقعیت ندارد”
  “در خصوص اعدام پنج تروریست پژاک:مابه قوه قضاییه اطمینان داریم،کسی می توانددر این خصوص اظهارنظرکندکه اولافقیه و حقوق دان باشد،ثانیاپرونده را دقیق مطالعه کرده باشد”
  “صدور حک راهپیمایی برای تجمع به عنوان سالگردانتخابات موافق نیستم چون حجت برهمه تمام شد”
  “کاندیداتوری سیدحسن به صلاحشان نیست”
  “یکی از نقاط ضعف اصلاحات همین کرنش و خودباختگی به غربیها داشت،وهر وقت رییس جمهور ما به کشورهای غربی سفرمی کردندنگران بودیم،که چیزی به زبان بیاوردکه باعث تحقیرما بشود.مثلاآقای خاتمی دراسپانیاگفته بوودکه ملت ما۲۰۰سال وقت لازم داردکهتا به دموکراسی مدنظرشمابرسد(سندمخملی دیگر و دین گرایی شما البت همان جمله سنگسار و اعدام شما برای من کافی است)در حالی که دموکراسی آنهارا ما قبول نداریم.”

  علی رضا پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۴ ب.ظ:

  اقا جان
  یه وقت هست شما میگی من فلانی روشخص صادقی میدونم و اگه بگه مثلا فلان جا فلان اتفاق افتاد و من شاهدش بودم به خاطر اعتماد به صداقتش ازش قبول می کنم اما هیچ دلیلی نداره تمام تحلیل ها و افکار اون شخص رو هم قبول داشته باشم من علی مطهری رو فرد صادقی میدونم اما خب عقل خودم رو که پیشش کنار نمی ذارم! !و محمد منتظری رو هم با توجه به اون چیزایی که در مورد بهشتی و روحانی و چمران گفته فرد افراطی که خیلی نمی شه رو حرفاش حساب باز کرد!!این یک
  در مورد تقلب قبل از اینکه موسوی حرف بزنه من و دوستام میگفتیم که به احتمال قریب به یقین تقلب شده( مرد حسابی تا بیست میلیونش یادتون رفته بود رای باطله بذارین بعد میگی موسوی حرف گذاشت تو دهن ما؟؟))
  در مورد نگرانی جناب مطهری از حرفهای خاتمی!!فکر کنم کیومرث پور احمد بود که میگفت هر بار احمدی نژاد حرف زد من احساس حقارت کردم باور کن من اینطوریم!!وقتی می گه ممه رو لولو برد یا اب رو بریزین همون جا که می سوزه احساس خیلی بدی بهم دست میده ولی سخنرانی خاتمی رو هنوز هم که می خونم احساس غرور می کنم از ادب منطق هوشمندی
  صد بار هم که جمله من رو بگی هنوز سرش هستم دین باید انسانی باشه!!دین باید عادلانه باشه و عدالت خارج از دین تعریف میشه دین باید اخلاقی باشه و اخلاق خارج از دین تعریف میشه!!شما فرض کن پیامبر الان مبعوث میشد اگه میگفت از نظر من دگر اندشان جان و مالشان محترم نیست حق ندارن حرف بزنن زن حق طلاق نداره حضانت که هیچی تمکین هم باید بکنه اگه بزنه مردی مردی بکشه قصاص می شه ولی اگه مردی اونو بکشه قصاص نمی شه از نظر من برده داری مشکلی نداره هر زنای محصنه کرد سنگسارش میکنم ولی مرد اگه رفت و یه جمله (زوجتک بنفسی) بغل کثافت کاریش گذاشت مجازات که هیچ تشویق هم داره بشر امروز به اندازه صدر اسلام بهش اثبال می کرد؟؟
  بالا از زبان من گفتی حرف سروش سنده قبلا هم گفتی حرف منتظری نه اقا جان تفاوتی رو که گفتم در نظر داشته باش تو این جور بحث ها حرف هیچ غیر معصومی برام سند نیست حالا هر کی که میخواد باشه!! نحن ابنا الدلیل!!
  اینم اون منابعی که قرار بود بدم
  ۱ پیرامون انقلاب اسلامی ص ۴۴
  ۲ مجموعه اثار جلد یک ص ۵۵۵
  ۳ گفتارهای معنوی ص ۱۸
  ۴ پیرامون جمهوری اسلامی ص ۱۳۴

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۶ ب.ظ:

  ۱-ایشون رو فرد صادفی می دونید،این آقای صادق به عنوان یه سیاست مدار اصول و مادر جنبش سبز که به خاطراون قیام شد منکر میشه.اگه محمدمنتظری تند رو پس چرا شما سخنانش رو درباره بهشتی و چمران گذاشتید رو به رو من؟
  ۲-خب تقلب رو مطهری منکرشد.حال ایشون به کنار هزار نفر دیگه از بزرگان خط دوم نفاق آشکارا و علنی منکرشدند.اینها هم به کنار.حالا تو یه بخش خبری آرای باطله مخابره نشد، این شد سند. اونوقت “گزارش هزاران تخلف”کمیته صیانت از آرا کجاست خدا می دونه.البته خدا میدونه که چرا مخمل حاضر به شرح و بسط دلائل تقلبش در تلویزیون نشد.و مخمل می دونه این اسناد مخملی از کجا میان.
  ۳-البته نقدهست به این جمله رییس جمهور و هست تذکر ریاست قوه قضاییه.و باید به این هم افتخار کنید که ممد سوورس چطور یه قوم بزرگ رو مسخره کرد و جک دربارشون گفت.یا افتخار گنید به اینکه تو گفت و گوی تمدنها چند بار ایران رو تهدید به حمله کردند.افتخار کنید که قول تعلیق ۱۰ساله انرژی هسته ای رو به بیگانگان دادند.افتخار کنیدکه مجوز حمله به منافقین رو ندادند.حقارت اینه که مردک بشینه سر میز جرج سوروس و شما برای توجیه عملگردش مثال از کدیور بیاری…
  ۴-یه سوال…شماکه اعدام و سنگسار رو نفی می کنید.خب قتل محارب و اعدام و سنگسار هم که توبطن دین موجوده.آیاپیامبر و ائمه اعمالشون انسانی نبود؟ سوره ممتحنه آیه هشتم حکم بر عدالت و انصاف رفتار کردن با غیرمسلمین رو داره،ولی پایین تر چند آیه آوردم،آیا اونها حق احترام متقابل و رعایت مطالبات اکثریت رو ندارند؟زنای محصنه حکم سنگسار بوده و هست ولی ازدواج موقت بسیار مستحبه.از مغلطه بازی خوشت میاد چهار کلام اضاف بنویسم؟آره اونها در صورتی حق حرف زدن دارند که بیان و بشینند رو به رو علمای ما در غیر این صورت کارشون جرم…این جمله یعنی چی”اگه مردی اونو بکشه قصاص نمی شه از نظر من برده داری مشکلی نداره”؟کی مرد رو کشت؟
  حالا شما واقعا مرد دلیل هستید؟سذوش منکر وحی کردیدبالاسر خودتون دیگران هم هیچی نمی دونند.
  در مورد کتاب رفتم که بگردم…

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۷ ب.ظ:

  والله بخدا دو تا از نوشته هایی که گفتی دقیقا همون صفحات و به خاطر تو صفحات قبل و بعدش رو هم دیدم،چیزی نبود.ضمنامطهری کتاب امام و رهبری هم داره و خب این بیانگر اینه که لیبرالیسم رد و حکومت اسلامی رو پذیرا بوده.این آدرس سایت مرحوم مطهری است و لیست کتابهاش.حتما هست جملات تو پس لطف کن و خاطر حقیقت جوی من رو روشن کن
  http://motahari.org/portal/?page_id=14

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۹ ق.ظ:

  برای اینکه به یه آدم شریف مثل موسوی تهمت دو رویی بزنن، :D
  اگه بخواهیم شرافت رو به تفسیر آمریکایی ها بیان کنیم اینکه موسوی کیه و چیکاره است و اهداف امریکاچیه وماشاالله ماشاالله صدای حقوق بشرش گوش فلک رو کرده موسوی بازهم بی شرفه چراکه عرضه ایستادگی پای مطالبات ارباب هاشو نداره

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ:

  مهدی جان شما حرف نزن. فحشتو بده برو. این وسط فقط شلوغ بازی در میاری. نه منطقی نه هیچی. بحث رو داغون میکنی. جای اینکا را میدونی کجاست؟ وقتی تو دانشگاهی چیزی بحث سیساسی شد شما با دوستات نفری یه چوب بردارین برین تو اون دانشگاه اونجا گفتمان کنید. اینجا چوب و اینا تأثیر نداره متأسفانه.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۴ ب.ظ:

  اونی که منطق حالیش نمی شد و به جای اینکه به دعوت صدا و سیما لبیک بگه و بیاد و”هزاران گزارش تخلف”انتخاباتش رو شرح و بسط بده چماق و چوب دستش بود و برای تحقق اهداف والای استکبار له له می زد…همون دیکتاتور امروز دم از آتش زدن پمپ بنزین ها می زنه

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۳ ب.ظ:

  شما اگه حرف واسه گفتن نداری لازم نیست بحث رو منحرف کنی که به خاطر دستور جمع آوری عکس منتظری موسوی منافقه،ادعات میشه؟باغیرتی؟باشرفی؟جواب سوال های بالای منو بده

 12. احمدرضا
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۳۵ | #12

  یک نکته جالب اینه که ظاهرا تاریخ نامه میرحسین موسوی ۶/۱ هست. یعنی بعد از اولین نامه امام که علنی نشد و قبل از نامه عمومی ۷/۱٫ لابد نخست وزیر رو هم به قول پسر مرحوم منتظری احمد آقا با جعل نامه گول زده! شاید هم خودش دست داشته!!

  [پاسخ]

 13. امین
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۲ | #13

  امید آقا شب یلداست! این شعر تقدیم به شما و کامنت گذاران!
  شبچرانی:
  شب بد شب دد ؛ شب اهرمن/
  وقاحت ـ بشادی ـ دریده دهن/
  شب نورباران ؛ شب شعبده/
  شب خیمه شب بازی اهرمن/
  شب گرگ در پوستین شبان/
  شب کاروان داری راهزن/
  شب سالروز جلوس دروغ/
  شب یاد بود بلوغ لجن/
  شب کوی وبرزن چراغان شده/
  فضاحت ز شیپورها نعره زن/
  شب شبچرانی به فرمان دیو/
  شب سور اهریمن و سوک من .

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۷ ب.ظ:

  ما منتــــــــظر صبح شب یلداییم
  آمـــــــاده برای فرج فرداییم
  روزی که عزیز زهــــــرا آید
  باخامنه ای به کربلا می آییم
  ــــــــــــــــــــــــ
  تقدیم به عاشقان حضرت ولی عصر ارواحناله فدا

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۷ ب.ظ:

  مهدی خان اون شعر توسط میرزازاده و بعد از تاج گذاری شاه سروده شد….گفتی کربلا یاد پیامک امروز افتادم که: مکه رو پیامبر آزاد کرد، خرمشهر رو خدا، کربلا رو آمریکا، بنزین رو محمود خان و حالا کی ما رو آزاد می کنه؟….شب خوش.

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۹ ب.ظ:

  شعری که من نوشتم رو؟؟؟
  بازهم مغلطه(!)کربلا رو که موقع صدام هم می رفتند.باالعجب شما به ارباب های آمریکایی تون می نازید.ماشالله به غیرتتون…
  سهمیه بندی بنزین هم که از دولت هاشمی بنابود اجرا بشه و هدفمندی یارانه ها هم آروزی ممدسوروس خائن…حالاواسه دسترسی به مطالباتتون بچسبید به پرز ببینیم چی می شه؟فقط شعار ملی گرایی حق ندارید بدید که بد کلامون میره تو هم :wink:
  ــــــــــــــــــــ
  ای شاالله کردگی باغیرت

  امین پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۲ ب.ظ:

  ای بابا من شعر خودمو گفتم :D …باز من یه چیزی گفتم تو تقی زدی به سیاست و هاشمی و خاتمی و….همه سیاست زده شدن …مومن شب یلداست دیگه پیامک نمیذارم 8) ….راستی پرز کیه؟ 8O :-)

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۲ ب.ظ:

  آخه کمی دو پهلو حف زدید…بعدش واسه شعر مقوله باز نکردم که شما نوشتی هاشمی خاتمی
  و از همه مهمتر جدا تو شیمون پرز رو نمی شناسی؟؟؟رییس جمهور اسراییل.خب ابزاری به نام گوگل هست.همونی که گفتش «اپوزیسیون سبز به نیابت از ما با رژیم اسلامی می جنگند»

 14. مهدی.ه
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۳ | #14

  زمانی- اواخر اسفند ۱۳۷۹- آقای مجید انصاری به خبرنگاران گفته بود «رئیس جمهور (خاتمی) هم از خواندن خاطرات آیت الله منتظری خشمگین شد. این بی انصافی ها و تهمت های ادعا شده نشانه شجاعت نیست». ۹ سال بعد آیا می شد خاتمی را جایی جز حول و حوش رویکرد منتظری و باند مهدی هاشمی جست؟ راستی امروز آقای انصاری کجاست که فرزند آقای منتظری با گستاخی، مرحوم حاج سید احمد خمینی(ره) را به جعل نامه به جای امام خمینی(ره) متهم می کند اما بسیاری از همین مدعیان خط امام- از موسوی و کروبی تا مجمعی ها و مجاهدینی ها- لام تا کام زبان باز نمی کنند؟ و چه بگویند حال آن که اغلب آنها خود در جبهه معارضه با مبانی خط امام ایستاده اند؟ چاقو چگونه دسته خود را ببرد؟

  [پاسخ]

 15. علی رضا
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۲۲:۳۷ | #15

  جماعت سبز به منتظری اهانت کردن؟؟!!منظورت کدوم شعاره؟؟
  در مورد شان مراسم همه مردم کین؟؟ مثلا تورجان هم همین اعتقاد رو داره؟؟
  رای بیست میلیونی خاتمی!! اقا ما که ویژه نامه های کیهان رو قبل از انتخابات یادمون هست ,روایت تلخ سعید امامی , کارناوال عاشورایی و …مگه کیهان اظهارات جوادی املی و مشکینی رو به منزله اتمام حجت برای تعیین فرد اصلح نمیدونست؟؟ مگه نمیگفت سوار توبوس علمای بزرگ بشین نه سوار اتوبوس منافقین و دشمنان امام؟؟؟چه طور شد بیست ملیون سوار اتوبوس منافقین شدن؟؟!
  حامیان مرحوم منتظری اقایان شبیری زنجانی و وحید خراسانی جز کدومند؟؟ امثال مرحوم خویی و گلا پایگانی و حایری یزدی هم در مورد مرحوم شریعتمداری جز همین دسته بودن!منظورم فرق بین اخوند درباری و مستقله!
  شما بارها گفتین که در مورد امام تعصب ندارین اما همیشه اصل مطلب رو رها می کنید و حاشیه رو می چسبید
  اقای بنی صدر و مرحوم بازرگان که وقت دیگه ای میخواد اما در مورد مرحوم منتظری به نظر شما اعدام کسانی که مهلت محکومیتشان در شرف اتمام بود و باید به زودی ازاد می شدند به خاطر حمله عده ای دیگه قابل توجیه است؟؟( تفصیل این ماجرا رو احمد قابل در وصیتش به ملت ایران اورده)
  در ضمن منتظری باید به وظیفه شرعی و میهنی عمل می کرد نه خوش امد و بدامد امام!!اتفاقا علت محبوبیتش هم همینه اگه بله قربان گو و یا به قول خودش بز اخوش بود الان رهبر بود و می دیدی که این اخوندهای درباری چه تعابیر مبالغه امیزی که نمیگفتن( تو سایتش بخشی از این تعریفها مربوط به دوره قدرتش هست)
  خب ظاهرا حرف شما اینه که امام و خود مرحوم منتظری گفته بودن که منتظری تو سیاست دخالت نکنه اما اصلاح طلبان این مطلب رو فراموش کردن! باز جای مدعی و متهم عوض شد اولا یه نگاه به نامه ۸ فروردین هم بندازین بد نیست (من صلاح شما و انقلاب رو در این می بینم که شما فقیهی باشید که نظام و مردم از نظرات شما استفاده کنند) شاید نظام میخواست در مورد شکیات نماز از مرحوم منتظری استفاده کند ثانیا مرحوم منتظری نگفت تو سیاست دخالت نمیکنه حرف این بود مسولیت بدون قدرت نمیشه که؟؟ چطور اون اوایل که مثلا به رهبری تبریک میگفت از این حرفها نمی زدین؟؟ ثالثا دفاعیه عبدالله نوری رو که حتما باید دیده باشی منظورم همون جایی که میگفت طبق مبانی فقهی امام جدایی سیاست از دیانت ممکن نیست!
  مطلب اخر اینکه خط امامی ها باید تکلیف خودشون رو مشخص کنن و صراحتا از برخورد ناعادلانه خود با ان مرحوم عذرخواهی کنن( هرچند عملا این کار رو کردن و این کار ظاهرا جز این که خیلی خوش به حال شما کنه فایده ای نداره!)
  اها راستی امام اگه میخواست جلوی ابروریزی رو بگیره بهتر نبود جلوی پخش اعترافات دروغین مهدی هاشمی رو بگیره؟؟!( دروغین بودنش رو افرادی مثل حضرت ماه اون موقع اذعان کرده بودن) شاید پنهون کاری به این خاطر بوده که مردم نفهمن نظام مقدس صدها نفر( تا صدها نفرش رو ری شهری اعتراف کرده!) رو الکی اعدام کرده!!

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۷ ب.ظ:

  آره خانم نامحترم پیاده نظام اسراییل در ایران ساحت منتظری رو شکستند.مگه پسرش نگفت آقای منتظری وصیت کردند که تشییع جنازه من سیاسی نشه؟درست مثل بچه کوچولوهاتحلیل می کنی.اگه حافظه تون قد نمی ده جریده های روزنامه سلام قبل ۲خرداد۷۶بزارم اینجا.اگه معتقدی ممدسوروس منافق نیست بیا مردانگی کن بگو چرا دیدارش رو با جرج سوورس تکذیب کرد.چرا در عین اعتقاد به اسلام مفاهیم اسلامی را تحریف می کنه؟از اینجا شروع کن…خاتمی سال۸۷ماه بهمن یا اسفند در دانشگاه تهران گفتش اگه دین و آزادی با هم روبه رو بشن این دین که باید محدود بشه…من منتظرم ها…در موردشبیری داری بی راهه می ری خودت میدونی دین و مسلکش چیه.شریعتمداری هم که اظهرمن شمس فتوای قتل امام امت…راستی امروز پسرش بغل رسانه های سازمان سیا چکار می کنه؟بعد به شما می گن بی شرف بی غیرت بهتون برمی خوره.همین آقایونی که منتظری سینه چاکشون شد۱۵هزار جوون این مملکت تکیه پاره کردند و هنوز هم می کنند.مرحوم شهریاری کی کشت؟بهتون برنمی خوره که امروز دست بیعت با منافقین مطرود امت کسانی که اصلا به وجود خدا اعتقاد ندارند دادید؟یا این که مرحوم بازرگان بره سر مذاکره با گیتس بگه به وجود آمدن جمهوری اسلامی کار شما بود،شما مردم رو تحریک کردید.مرحوم این آقا؟ملعونه…منتظری شیفته چشم ابروی مردم مملکتشه؟ناحقی شده در حق عده ای؟پس فقط۱۱تنی که توسط باندرییس دفترش آقامهدی.ه کشته شدند،چی؟بقیه به کنار…این همه خیانت و جنایت چی؟پسرش راست گفته دیگه منزل بابای من…وظیفه شرعی و میهنی :D وظیفه شرعیه دیگه بری از آمریکاعذر خواهی که ببخشیدلانه جاسوسی تون رو تسخیرکردیم.فتوا فاسد پسندوظیفه شرعی دیگه؟اگه بله قربان گو و یا به قول خودش بز اخوش رهبرش نشد و از وظیفه شرعی اش سر باز زد،عوضش یه عده دیگه واسه حلوا پختند.شماکورید نمی بینید.زنیکه فیمینیست پاشه بگه بابا من تورو نشناختم کاش می شد دستاتوببوسم.افتخار اینه.افتخار همینه که خانم رجوی واسش تسلیت بفرسته و الا خامنه ای غلط کرده بخواد واسه حضرت آیت الله العظمی وصیت دلسوزانه بفرسته…افتخار دیگه تلویزیون دولتی آمریکاو انگلیس واسشون اشک بریزه…شمانمی ترکید از این همه افتخار؟می گم بچه ای بگو نه! قبل از امام این خداست که دین رو از سیاست جدایی ناپذیرکرده.دوسوم فقه سیاسی اجتماعیه…کاملش می کنم من امام گفت از اون جاییکه ساده لوح هستید و سریع گول می خورید.خوب دیگه خانمی زیاد حرف زدی حرف مفتت در رفت.
  دروغین بودنش رو افرادی مثل حضرت ماه اون موقع اذعان کرده بودن…از مهدی.ه بی گناه تر تو دنیا سراغ ندارم…فعلا راستی اگه موبایلتون فرمت جاوا می خونه بد نیست سرکی هم به لینک کامنت اولی من بزنید

  [پاسخ]

  یک آشنا پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۲ ق.ظ:

  مهدی
  دیده بودم لاتها و لمپنها برای تحقیر مردان آنها را خانم خطاب می کنند اما نمی دانستم در فضای مجازی هم…
  ببینم پسر جان یعنی از نظر تو من به دلیل زن بودنم پستم یا حقیرم یا مایه ننگ و عارم؟!
  خانمهای “آن طرف” اصلا احساس توهین نمی کنند که به این نادان تذکری بدهند که هووووی آرام تر…اینجا چاله میدان نیست!
  یک ایرانی خانم را دیدم اینجا کامنت گذاشته بود…این موجود چموش تذکری لازم ندارد خانم جان؟! ربطی به عقاید سیاسی هم نداردها! :mrgreen:

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۶ ق.ظ:

  زیاد سخت نگیر دوست من برخی دوستان اصولگرا همچنان درعصر حجر بسر میبرند و
  و نمیدانند که تاریخ مصرف این حرفها گذشته… شاید هم از مقاومت شیرزنانی چون
  بهاره هدایت و مهدیه گلرو ژیلا بنی یعقوب و نسرین ستوده و محبوبه
  کرمی و هنگامه شهیدی و … بستوه آمده اند…

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۱ ق.ظ:

  این خانم جان گفتنت باعث شد بجا بیارمت ولی بعنوان یه همجنس می‌ذارم همونجوری در پرده‌ی ابهام باقی بمونی. آخه اینجوری جذابتری!

  اما این چیزی که ازش شاکی شدی!
  باید یاد بگیریم که همه‌ی کسانی که باهاشون حرف می‌زنیم یه جور نیستند و قرار نیست همه با ما همونجوری برخورد کنن که ما دوست داریم
  جذابیت بحث کردن با آدمای مختلف هم به همین نکته برمی‌گرده
  اینکه چی می‌گن خیلی مهمه اما اینکه تصمیم می‌گیرن چطوری با هم حرف بزنن، هم مهمتره و هم جذابتر
  در این مورد هم بقول سیاسیون، راه برون رفت از این بحران رو می‌دونم اما نمی‌گم چون از مامان بازی و مامان بزرگ بازی و اینجور کارا بدم میاد
  خودشون می‌دونن چطوری با هم طرف بشن

  همه‌ی این حرفا رو بعنوان «یک ایرانی» زدم نه بعنوان یه خانم
  به زور خودتو مشمول یه توهین نکن

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۴ ق.ظ:

  به فضولباشی

  ظاهرا بعضی دوستان هم چون شما هنوز در عصر حجر بسر می‌برند که دنبال شیرزن می‌گردند
  زینب (س) نه بعنوان یک شیرزن که بعنوان یک اشرف مخلوقات، پوزه‌ی یزید و یزیدیان رو به خاک مالید

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۲ ق.ظ:

  به آشنا و فضول باشی
  نخیر زن بودن عار نیست اینکه مرد باشی و خودت رو به شکل و شمایل زنها در بیاری عیب و عاره…

  علي رضا پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۸ ب.ظ:

  برادر گرامی هر کدوم از اینا که گفتی خودش ده تا پست میخواد منم گفتم که محدودش کنیم تا به نتیجه برسیم وگرنه ادعای الکی از دست منم برمیاد(با شعارهای سیاسی و گاه اهانت آمیز بدرقه‌اش کردند) خب بگو کدوم شعار چرا هزار جور تقلا میزنین تا از جاده صاف نرین؟؟ مسولیت حسن شریعتمداری بعد از بیست و پنج سال هنوز گردن باباشه؟؟!! تازه کار خطای ان چنان بزرگی هم نکرده محمد منتظری در مورد بهشتی و چمران و دیگران هم حرف زده در مورد مرحوم پدرش حرفهای دیگه ای هم زده به اونا هم ملتزم هستین؟؟!! این منافقین موجودات خیالی ذهن حاج احمد اقا بوده اند یا بالاخره اسم و رسمی داشته اند اگه اولیشه که فبها اگه دومیشه که اسم دو تاش رو بگو(اینو با لحن شیخ شجاع اصلاحات بخون!!) خاتمی من اینو تو بوی کافور عطر یاس دیدم مال سال ۷۸ شما یه ۱۰ سالی از دنیا عقبی خلاصه برداشت ما از اسلام اینه! این که دین باید انسانی باشه چرا انقدر سخت میاد بر شما؟؟!!اسلام جز سنگسار و اعدام و قطع ید چیزای دیگه ای هم داره باور کن این رو از حضرت ماه قبل از رهبریش بپرس( در حکومت اسلامی اشکی از مظلومی نخواهد چکید) بخندیم یا گریه کنیم؟؟!!
  بیانیه مریم رجوی به خودش مربوطه فقط اینو بدون اون موقعی که مرحوم منتظری سر کار بود همین کثافتها شایعه کرده بودن که بنا به فتوای ایشان تو زندان ابتدا به دختران تجاوز میشه بعد اعدام میشن اخه دختر رو نمیشه اعدام کرد زن رو میشه!!
  البته اگه منظورت اینه که همه افراد با هر سلیقه و فکر سیاسی منتظری رو دوست داشتن که حرف درستیه!و خیلی هم خوبه

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۴ ب.ظ:

  حسن شریعتمداری هنوز از باباش حمایت می کنه یا نه؟و اصلا چرا باباش قصدترور امام رو داشت؟و”هم در مورد مرحوم شریعتمداری جز همین دسته بودن”… حرفهای منتظری در مورد بهشتی بر اساس حدس و گمان بود ولی این پدر نبود که پسر را دیوانه و روانی خواند؟این منافقین اسم و رسم دارند و هوز هم هستند بالا اسم بردم چند تایی رو.مثل ارمی خلع لباس شده…اصلا احمد دروغ گو چرا شماها امروز دور پسرش چمپاتمه زدید؟نفاق به همین میگن دیگه.آزادی که به گفته شهیدمطهری اولین رکن اون بندگی خداست.شما تو رساله های دینی به هیچ عنوان نمی تونید چهار مستند واسه حرفهاتون جور کنید بعد هم ادعای اسلام می کنید.دین انسانی است ولی اونی که زنا و فحشا و قتل و جنایت خوشش میاد و ادعای اسلام می کنه مثل همون الاغ هایی که کتاب بار می کنند.بیاییم مثل مروانی ها قرآن بزاریم رو طاقچه خاک بخوره،بعد اگه به کسی از شماها بگن حرامی زمین و زمان رو به هم می ریزید.حرامی نباید بین شما در این صورت بد معنی داشته باشه…برخیزید جلوی حکم خدا و رسولش که”به خدای تو قسم اینان اهل ایمان نمی شود مگر در نزاع هایشان تنها تو راحکم کنند و آنگاه که فرمان دادی اعتراضی نکنند و کاملاتسلیم امر تو باشند”و البته افتخاره برای منتظری که مارکسیس پیرو و اهل بیت اون باشه :wink:

  علی رضا پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۸ ق.ظ:

  توقع داری حسن شریعتمداری بیاد از احمد خمینی دفاع کنه؟؟!!گفتم که خطای مهمی نکرده کرده باشه هم به باباش ربط نداره!!
  حکم قتل چیه؟؟خیلی قدیمی شده!مگه تو رساله های شما ننوشته اعتراف شخص علیه دیگران در زندان مسموع نیست(حضرت ماه سال گذشته تو نماز عید فطر اینو گفت!) چطور شد اعتراف قطب زاده علیه شریعتمداری مسموع افتاد؟؟!!منتظری هم در خاطراتش داره که همش سیاه بازی بوده!
  حرفهای محمد منتظری وقتی که ضررتونه میشه غیر مستند وقتی به نفعتونه میشه مستند!!باباش هم دیوانه نگفته بود شما فرق بین فشار عصبی ناشی از شکنجه ساواک با دیوانگی رو نمی فهمید تقصیر ما نیست
  چند تایی رو که بالا اسم بردی لطف کن یه بار دیگه اسم ببر یادت باشه شرطش اینه که در زمان قایم مقامی منتظری در بیتش رخنه کرده باشن و حرفهای منتظری دیکته شده اونا باشه منافقین هم اسم مستعار مجاهدین خلق بوده!!
  من نمی فهمیم چرا تا اسم ازادی میاد شما کهیر می زنین!!یا ذهنتون میره رو زنا و هم جنس بازی و این چیزا!!
  خب چهار تا مستند از همین شهید مطهری برات جور میکنم
  ۱-تعلیمات لیبراستی در متن تعالیم اسلامی وجود دارد
  ۲ -از نظر اسلام مفاهیم دینی همیشه مساوی ازادی بوده است درست برعکس انچه در غرب جریان داشته یعنی مفاهیم دینی مساوی با اختناق اجتماعی بوده است (خاتمی هم دقیقا همین رو میگفت و حتی مثالش هم کلیسا بود به همین خاطره که ما می گیم اگه مطهری الان زنده بود احتمالا یه انگی چیزی می چسبوندید و میکشتینش! علی مطهری پارسال نوشت که نسبت به اعدمهای یلخی اوایل انقلاب معترض بوده اگه زنده میموند و به اعدامهای بعدی اعتراض می کرد احتمالا میشد حلقوم منافقین بعد امید حسینی می ومد می نوشت که مطهری خاین بوده به خط امام!!از اون طرف فکر کن که اگه گروه فرقان منتظری رو میزدن الان به چه الاف و الوفی که نمی رسید و چه کنگره هایی که برای زنده نگه داشتن افکارش برگزار نمیشد کسی چه می دونه شاید لقب مصباح می شد منتظری زمان!! )
  ۳- یکی از مقاصد انبیا به طور کلی و قطع این است که ازادی اجتماعی را تامین کنند و با انواع بردگیها و بندگیهای اجتماعی و سلب ازادی هایی که در اجتماع هست مبارزه کنند دنیای امروز هم ازادی را یکی از مقدسات خود میشمارد اگر مقدمه اعلامیه جهانی حقوق بشر را خوانده باشید این را می فهمید ایا منطق انبیا تا اینجا با منطق امروز موافق است؟ایا ازادی مقدس است؟بله مقدس است و بسیار هم مقدس است
  ۴- بنده هرگز از از پیدایش افرادی شکاک که در اجتماع پیدا شوند و علیه اسلام سخنرانی کنند و مقاله بنویسند متاثر نمیشوم متاثر که نمی شوم هیچ از یک نظر خوشحال هم میشوم….
  در مورد مجازات اعدام فرقش فرق بین حقوق تنبهی که اساسش بر مجازات مجرم است با حقوق ترمیمی مدرن که هدفش برگرداندن امور بر مدار انتظام و عدالت هست , است ولی گیر کار اینه که شما فکر میکنید هر چه نص گرا تر باشید مقدس ترید و با معنا و نتیجه کاری نداین
  زنا گیرم ما زناکار و مورد لعن خدا خب شما هم که همون کار ما رو می کنید فقط اولش یه زوجتک بنفسی میذارین اسمش میشه صیغه! بعد خیر سرتون فکر میکنین فرشته ها براتون سوت و کف هم میزنن ای شیخ حقا که تو از ما بهتری!!
  فقط وقت کردی یه سر به سایت کدیور و سروش و بازرگان بزن و مطالبشان در مورد حقوق زنان رو بخون (مثلا سخنرانی سروش در مورد حجاب و هویت اسلامی) روشنفکری دینی از زنا خوشش نمیاد از مرد سالاری بدش میاد (ادمو مجبور میکنی یه چیزایی بگه که دوست نداره این یک ایرانی قرار بود چهار همسری رو تسهیل کنه حالا دیگه فکر کنم دلسرد بشه بچه!راستی یک ایرانی این اشنایی که گفتی اشناست همونی نیست که میخواست تو کار دولتمون اخلال ایجاد کنه؟؟!!)

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۰ ب.ظ:

  منم همینو میگم ولی این شما بودید که نوشتید”مسولیت حسن شریعتمداری بعد از بیست و پنج سال هنوز گردن باباشه؟؟!!”
  ضمنا نفهمیدم”چیه؟؟خیلی قدیمی شده!مگه “اصلا قطب زاده چه ربطی داشت؟همون سیاست پهلوون پنبه است دیگه؟
  “حرفهای محمد منتظری وقتی که ضررتونه میشه ” من نظرم رو درباره حرفهای محمدگفتم ولی خب طبق منطق شما”اسلام جز سنگسار و اعدام و قطع ید چیزای دیگه ای هم داره باور کن ” اسلامتون پوچه..وقتی بهتون میگن تو زمین فساد نکنید میگید اصلاح طلبیم ها…
  ”به خدای تو قسم اینان اهل ایمان نمی شود مگر در نزاع هایشان تنها تو راحکم کنند و آنگاه که فرمان دادی اعتراضی نکنند و کاملاتسلیم امر تو باشند…اسلام گزینشی به درد خودتون می خوره
  فشار عصبی ناشی از شکنجه ساواک یعنی روانی یک کلام…رنجنامه سید احمد عینا کلمه روانی نوشته شده
  چند تایی رو که بالا اسم بردم مثل ارمی طلبه خلع لباس شده درست زمان مجاهدین خلق منافقین نشده سر زبونها
  فعلا که تفسیر آزادی شما اینه”این که دین باید انسانی باشه چرا انقدر سخت میاد بر شما؟؟!!اسلام جز سنگسار و اعدام …”
  شهیدمطهری رو هم خب مجبور هستیدفاکتور وار و گزینشی حرفهاشو به کار ببرید.چیزی که تو خونه زیاد دارم کتاب استاده دقیقا منبعش رو بگو تا کاملش رو برات بنویسم و ببینیم با “این که دین باید انسانی باشه چرا انقدر سخت میاد بر شما؟؟!!اسلام جز سنگسار و اعدام …”جور در میاد یا نه
  البته تفسیر دین ممدسوروس معلومه…همین اسمش واسه من سند نفاقه…حالا اگه خواستید حرفهای ایشون درکنگره زنان مشارکت رو بیاریم وسط.تاریخ سه خرداد۸۸…اگه کتاب خاطرات منتظری سنده تو هست-که هست-سخنان سردار مشفق هم سند منه…اینکه من متوجه شدم بیشتر آیات قرآن مربوط به زندگی قبیله ای و مختص مردان است.البته یه نگاهی هم به رفتار و نگاه و هوس بازی هاش بکنیم قاطعا یقین پیدا می کنیم این آقا چه شیادی هست…بد نگفت باباش مرحوم روح الله خاتمی که پسر من غرب زده شده…
  خب مطهری رو که الحمدالله توسط کسی کشته شد که امروز سنگشو شما به سینه میزنی…مرد سایه رو میگم…البته وجود این رو دارید چهار کلام از سخنانشو راستین و درستین بیایید و بخوانید ببینیم انگ می خورد امروز یانه؟مثلاهمین سخانش راجع به فلسطین و کمک به اونها…وضع انقلاب اون موقع که بدتر بود(:
  لینک نوشته علی مطهری رو هم بدی ممنون میشم.راجع به منتظری هم که الحمدالله خدا خر رو شناخت شاخش نداد.رسوا شد دیگه حالا…
  میشمارد اگر مقدمه اعلامیه جهانی حقوق بشر را خوانده… بد نگفت مصباح که قرآن یه عده منشور حقوق بشره…درست مثل این”برداشت ما از اسلام اینه!” آزادی من کتاب دین و آزادی مصباح است.یعنی بندگی خدا یعنی ولایت خدا یعنی تلاش برای اجرای حکم خدا یعنی خطبه۱۲۷نهج البلاغه یعنی و لکم فی القصاص حیات یعنی قیام حسین…
  از یک نظر خوشحال هم میشوم…باید هم خوشحال بشید.”و محققاخداونددر کتاب خود این حکم را بر شما فرستاد که چون آیات خدا را شنیدیدکه بدان کافر شدندو استهزا نمودند پس با آن گروه مجالست نکنید تا در حدیثی دیگر داخل شوند که آن گاه
  شما هم مانندآنان هستیدو خدا منافقان را باکافران در جهنم جمع خواهد کرد”
  صیغه رو که آیت الله بهجت فرمودند که بسیارمستحب است.زنا هم خب در دو قسمه حالا بگذریم شما تفسیر جدیدت رو بیان کن…فقط اینهایی رو که اسمشون رو بردی اسلام رو قبول دارند؟

  [پاسخ]

 16. سامان
  ۳۰ آذر ۱۳۸۹ در ۲۳:۲۵ | #16

  منتظری چقدر بی بصیرت بود!!!!!!!!!!! که به خاطر دفاع از حقوق زندانیان دنیای خود!! ببخشید! رهبری را از دست داد.عجب دنیایی شده اونایی که دنیا را دو دستی چسبیده اند و حتی به خاطر دنیایشان خون هم میریزند بی شرمانه به مقام منتظری توهین میکنند . شماها دنیاییتان را بچسبیدو به هر قیمتی آن را نگه دارید شما را چه کار به انسانیت و معنویت و دفاع از حقوق انسانی

  [پاسخ]

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۹ ب.ظ:

  روز فوت مرحوم منتظری صبح داشتم درس می خودنم که یهو یه پیامک رو صفحه تلفن همرام ظاهر شد.بامضمون منتظری فوت کرد واینها.همون لحظه به خداوندی خدا ناراحت شدم و اصلا دوست نداشتم این آقااین قدر زود بمیره.ایشون ظرفیت خراب کاری های بیش از این رو داشت.شاید آخرینش همین عذر خواهی از آمریکا باشه…جای تعجب نداره بزرگهایی مثل شمااصلا واقعیت رو نبینید که منتظری چگونه مواضعش تغییریافت.شما می گید اعدام های سال۶۷ چون اطلاعاتتون در همین حده.پیام امام به هنگام انتخاب منتظری به عنوان قائم مقامی رو بخونید و یا فیلمش که توسط احمدآقاقرائت میشه.امام هشدار میده که روابط تون رو کنترل کنید.خواست خدا که منتظری سقوط کرد و سکان انقلاب به عالمش سپرده شد.دستگیری مهدی.ه که بعد از نصب ایشون به قائم مقامی بود.اما شرافت و حقوق انسانیت :D اول صفحه یه لینک هست و یه نوشته تا زمانی که عدم وابستگی تون رو به دیو جهان خوار اثبات نکنید وضع همینه…

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۹ ب.ظ:

  بچه برو درستو بخوون خیلی باید درس بخونی تا بتونی در مورد شخصبت عالمی چون منتظری نظربدی. با این سطح فکرت مقامت حداکثر در حد چاپلوسی از دولت دروغ و کودتا است. عرصه سیمرغ ای مگس نه جولانگاه توست

  [پاسخ]

  نادری پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۳ ق.ظ:

  اصولاً وقتی آدم کامنت های این سامان رو می خونه به عمق عصبانیت و کینه این جماعت پی می بره 8) :mrgreen:

  بسیجی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۳:۳۰ ق.ظ:

  :P

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۰ ق.ظ:

  بعد وقتی کامنت های مهدی رو میخونی ک همه رو زن و زن نما خطاب میکنه به چی پی میبری عزیزم؟

  مهدی.ه پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۴ ق.ظ:

  به این که در بین جنبش شما یه مرد پیدا نمی شه :D

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۶ ق.ظ:

  سامان تو رو به روح منتظری برای یازدهمین بار سوال می کنم.من که هزار بار کودتای مخملی رو ثابت کردم بیا و یک بارکودتای انتخاباتی رو ثابت کن…

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ:

  اینجا اصولا کسی مهدی ه رو جدی نمی گیره. همفکرای ولایی خودش بهش می گن “آدم لمپن”

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۱ ب.ظ:

  پس خوبه مثل منطق خودتون رفتار کردن دیگه؟شما مرد نیستید که بیایید و بشینید چهار کلام که چرا غیرتتون رو زیر پا گذاشتید.حرفی برای گفتن ندارید

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۱ ب.ظ:

  حالا که ادعای منطقت می شه قونسی تونسی اگی می تونی بگوچرا کسانی که پیش قراول شدند در ماجرا ۱۳ آبان امروز افتادند کنار کسی که محکوم کرد تسخیر لانه جاسوسی رو…ادامه کامنت بالا منطق…یا الله

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۲ ب.ظ:

  ببین دو تا علت داره این. اولیش بر می گرده به شرایط اون زمان و دومیش به گذر زمان.
  این بحث مفصله من فقط اشاره کلی می کنم.
  “شرایط اون زمان” طوری رقم خورده بود که خیلی رفتارها احساسی بود. باید قبول کنی که حمله به یک سفارت خارجی ناقض رسم میزبانی و نافی تعهدات بین الممللیه. اما خب اون موقع جو بود و توی جو خیلی کارها میشه.
  دوم، موضوع اینه که عقل انسان یک سیستم دینامیکیه. بزرگترین فلاسفه و عقلا و متفکرین جهان هم در طول عمرشون گاهی اعتقادات و نظرات قبلی خودشونو نقض کرده اند یا تغییر داده اند. هر تغییری لزوما به معنی نفاق صاحب تغییر نیست. اساسا این شرط عقله که ما بیایم و به بازبینی عقلایدمون بپردازیم.
  روی این حرفم به جز تو، به آقای امید خان حسینی هم هست.
  حالا اگه سوالت اینه که چه عواملی باعث شده که به مرور این تفاوت خیلی زیاد در رفتار خط امامی های اونروز و سبزهای امروز ایجاد بشه اون بحثش مفصله و ان شاالله در یه فرصتی بحث می کنیم.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ب.ظ:

  اولا بند دومت هیچ ربطی به موضوع نداشت.
  در ثانی بنداول شماسینه چاکی رسمی برای آمریکایی هاست.خب تلاش برای براندازی یه ملت ناقص چیه؟
  ثالثابگوچرا کسانی که پیش قراول شدند در ماجرا ۱۳ آبان امروز افتادند کنار کسی که محکوم کرد تسخیر لانه جاسوسی رو…مگه حرف مشفق سند نکردی واسه من! یا العجب
  رابعا همواره تغییرات مکتب در فروع یتغیر بوده چه به برسه به اصول! بحث مفصلت بیار اینجا کودتای مخملی واسه صهیون ها اسمش چیه؟

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰ ق.ظ:

  ببین بحث سینه چاکی نیست. همین الان نگاه کن، نظام با انگلیس مشکل داره. در عوض چیکار می کنه؟ سفارتش رو تعطیل می کنه. روابط قطع می کنه. دیگه کسی از در و دیوارش بالا نمیره و نمیریزه اونجا و دیپلماتهاش رو ۴۰۰ روز گروگان بگیره.چرا؟ چون که هر چیزی رسم و رسومی داره و روشی. گرفتن سفارت کار ناشیانه ای بود. ممکنه عکس العملی بوده باشه به دخالتهای ناحق یک کشور اما روشش درست نیست دیگه. اقلش اینه که ایرانیا در چشم جهانیان وحشی جلوه کردند و امریکا الان میتونه روی قضیه سرمایه گذاری کنه و مظلوم نمایی کنه.
  مطمئن باش خیلی ها از همونهایی که اونروز سفارت رو گرفتن اگه پاش بیافته دیگه اینکارو نخواهند کرد. حالا خیلیهاشون شهامت گفتنشو ندارند. اونی که داره …
  در مورد تغییر هم بگم که اتفاقا تغییر به تغییر در اصول میگن. در جزئیات اگه تغییری باشه اون میشه fine tuning که چندان موضوع مهمی نیست. ضمن اینکه در مورد اینکه کدوم اصول تغییر کرده اند هم باید بحث کنیم.
  بحث مفصل هم نیازمند جریانشناسی سالهای بعد انقلابه. ایشالا اگه عمری بود و حسش بود فردا می نویسم.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۳ ق.ظ:

  پیشنهادمیکنم هم ماجرای ۱۳آبان رو بخونید،وهم اخبار روز ایران را…
  قطع روابط با انگلیس چندبار در دستور کارمجلس قرار گرفته؟همین الان به خاطرجلسه مجلس انگلیسی ها از برخی فتنه پراکنی هاشون دست کشیدند و تا اطلاع ثانوی کوتاه اومدند.در قضیه تسخیرسفارت باتوجه به ضعف جدی دستگاههای امنیتی و نفوذگسترده منافقین که منجربه شهادت بسیاری از بزرگان شد،باتسخیرسفارت اسنادی بسیار محمکم و خوبی به دست سپاه و نیروهای امنیتی کشور رسید.هرچندخویینی معدودی را خارج کرد.دیپلماتها جاسوس بودند،نه مقام رسمی یک کشور…هزار فیلم رو نشون داده تلویزیون و هزار نقل خاطره شده…اول و آخر بایستی پای آمریکا از ایران بریده می شد.اصل قضیه بزاریم کنار و حاشیه پردازی کنیم؟اصلش یک کلام لانه جاسوسی…
  در مورد تغییرهم خب ماشاالله سر رشته دارید در اون…ضمن اینکه در مورد اینکه کدوم اصول تغییر کرده اند هم باید بحث کنیم شعار استقلال کشوره که یه اصل تلقی میشه بالا سوالم رو گفتم کودتای مخملی واسه صهیون ها اسمش چیه؟

  بسیجی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۰ ب.ظ:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.دوست عزیزم سامان سلام شما از امام و رهبری انتقاد میکنید ولی انتقاد از اقای منتظری را تحمل نمیکنید شما که معتقد به ازادی بیان هستید و میگویید همه باید بتوانند ازادانه نظراتشان را بگویند پس حالا چرا سوال و انتقاد از اقای منتظری در نظر شما عیب است.این همان چیزی است که ما میگوییم مامیگوییم ازادی بیان از نظر شما یعنی اینکه فقط شما سخن بگویید و همه چیز را از دریچه غربیان میبینید اگر در جمهوری اسلامی با اغتشاشگران مقابله شود میگویید وحشس گری و سرکوب ولی اگر در غرب این اتفاق بیافتد میگویید عین دموکراسی است شما اول تکلیف خودتان را مشخص کنید بعد صحبت از پاسخگویی نظام بکنید.یا حق.

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۶:۴۰ ب.ظ:

  بسیجی عزیز شما میگویید آزادی بیان؟ سهم ما از آزادی بیان تنها همین سایت امیدحسینی
  با چهارتاو نصفی خواننده است که بدلیل ابراز آزادانه عقیده از سوی ما بزودی
  فیلتر خواهد شد. پس لطفا به شعور خوانندگان احترام بگذاریم!

  اتفاقا نه فقط در این سایت، که در کلیه رسانه های ملی، نه فقط انتقاد از آیت الله منتظری
  که توهین به ایشان به آسانی انجام میشود و اینکار امروز نزد دوستان اصولگرا
  اوجب واجبات است.
  کاش یک درصد ( و نه بیشتر) از این آزادی بیانی که شما دارید
  را ما هم داشتیم. نظام ما هم که با ایجاد کرسی های آزاداندیشی قطعا در پی
  افزایش آزادی بیان است :!:

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۱ ب.ظ:

  وقتی یاد گرفتید و برای حرفهاتون سند رو کردید مثل متن کهریزکی که کپی پیست کردید و اسناد تجاوز و تقلب و تهمت رو کردید بعد از آزادی بیان بگویید.وقتی یاد گرفتید با مردم رو راست باشید و دورویی رو کنار گذاشتید-درست مثل همین پیج-بعد ادعای آزادی بیان کنید.
  و صد البته دلیلی نیست که رسانه های استکبار اجازه انتشار اخبار رو داشته باشند.

 17. نادری
  ۱ دی ۱۳۸۹ در ۰۰:۴۶ | #17

  با سلام
  امید جان، می دانی که این حقیر از همه بیشتر به شما ارادت دارم و داشته ام اما در مورد نوشته اخیر نکاتی را لازم می دانم بازگو کنم :
  ۱- بسیار پسندیده بود برای مرحود آیت الله منتظری از واژه آیت الله استفاده می کردید که ناظر بر جنبه فقهی ایشان باشد. همانگونه که مقام معظم رهبری اینگونه کردند
  ۲- به نظرم اینکه مدعیان خط امام پارسال به آقای منتظری روی آوردند چیز عجیبی نبود،باز هم به نظرم از مرحوم سؤ استفاده شد، بد نبود از این زاویه به قضیه نگاه می کردید. اما وقتی این کار در کنار دفاع از امام باشد، جمع پذیر نیست. البته شما هم باید مراقب باشید که مرحوم آیت الله منتظری دشمن امام نبود(امام عزیز فراتر از اینگونه دشمنی ها هستند) و شاید اگر امام زنده بودند وضعیت ایشان طور دیگری می شد، بهتر بود به تناقضات رفتاری خود مرحوم اشاره می کردید.
  ۳- یک فعال سیاسی در کارهایش نباید کاری بدون دلیل داشته باشد، پس اگر برخی می گویند نظر افراد عوض شده است، ما دلیل رفتار دیروز و تناقض امروز را باید مطالبه کنیم.
  ۴- یک نصیحت به دوست همسنگر آقای مهدی ه:
  هیچگاه حتی به سران فتنه توهین نکن، هیچ گاه طوری ننویس که دشمن فکر کند این جماعت همیشه معترض دشمنان ما هستند. جوان حزب اللهی دشمنش شبکه صهیونیزم است، دریا باش و هتاکی امثال سامان ها را با ادب و تحملت پاسخگویی کن

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۲ ق.ظ:

  نادری جان! کامنت سامان توهین آمیزه بعد یه آدم فحاش مثل مهدی رو به خویشتن داری دعوت می کنی؟! جکی هستین شما!

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۴ ق.ظ:

  آقای نادری چند پست قبل همین آهستان آقای حسینی نقد یکی از مطالب تورجان که باب سریال مختار بود کرد.در اون پست طرفدارهای مخمل شروع به تحلیل های بی مربوط کردند که چندان عجیب نیست.بخدافسم بارها در همین فضای مجازی مورد شدیدترین توهین های رکیک قرار گرفته ام. من به دشنام رکیک اعتقتدی ندارم ولی این جماعت نابه خرد باید بفهمند که دشنام دادن اصلاسخت نیست.ماهم بلدیم مسخره تان کنیم و ور و بر بهتان بخندیم…
  البته منظورم از دشنام بی غیرت و بی شرف نیست که اینها هستند
  بعد شما شک دارید که مشرکین خداجو پیاده نظام اسراییل در ایران هستند؟مسلما نه
  موسوی و کروبی و خاتمی جوجه اند طرف حساب ماجوخه هاست…

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۱ ب.ظ:

  نه به نظرم هنوز کسانی که بویی از اسلام برده اند در این جبهه اصولگرایی پیدا می شود
  موفق باشی عزیز
  کسانی که هنوز هر وسیله ای را توجیه هدف خود قرار نمی دهند

  [پاسخ]

 18. اصولگرای سابق
  ۱ دی ۱۳۸۹ در ۱۱:۰۹ | #18

  ببینید درباره آقای منتظری عملکرد اصلاح طلبان قابل دفاع نیست .چون نمیشه هم خط امامی بود وهم خط منتظری این از این.منتها ای کاش مسئولین این کشور یکبار برای همیشه جرات این را داشتند درباره اعدام های سال ۶۷ شفاف سازی می کردند؟چندنفر اعدام شدند؟با چه نام هائی؟تعداد کسانیکه طبق حکم قبلیشان محکوم به ۴ یا ۵ سال زندان بودند ولی صرفا به دلیل حمله منافقین در تابستان ۶۷ و عدم برگشت از عقیده خود اعدام شدند چند نفر بودند؟
  منتظری دو تا اقدام مهم واساسی کرد تا از قائم مقامی خلع شد.یکی حمایت بی چون وچرا از مهدی هاشمی ودیگری اعتراض به اعدام های سال ۶۷٫که اتفاقا وظاهرا این دومی بیشتر باعث برکناریش بود.درباره اولی من ایشان را مقصر می دانم ولی درباره اقدام دوم حداقل تا زمانیکه مسئولین نظام شفاف سازی نکنند نمی توانیم ایشسان را زیاد هم مقصر بدانیم.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ق.ظ:

  آی هوار که ما تو همین صفحه هزار بار از اعدام های سال۶۷سخن گفتیم…اصلا باید آزادشون می کردند تا تعداد۱۵هزار جوون در خون غلتیده این مملکت بیشتر می کردند.

  [پاسخ]

  اصولگرای سابق پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۶ ب.ظ:

  جناب مهدی خان خیلی از این آدم هائی امروز به قول شما ودوستانتان از عوامل فتنه هتند وبه به ۲ تا ۱۰ سال زندان محکوم شده اند ممکن است اگر بیرون بیایند دوباره فتنه گری کنند!با این منطق شما وبراساس احتمالات که نمی توانیم طرف را اعدام کنیم که نکند اگر بیرون آمد دوباره جرم مرتکب بشود.
  درضمن درباره اعدام های سال ۶۷ مسئولین سال ۶۷ نظام می توانند شفاف سازی کنند نه شما دوست عزیز.طرف در دادگاه رسمیا این کشور واین نظام مقدس به ۱۰ اسل زندان محکم شده بعد ما یهوئی در سال هفتم تشخیص می دهیم امکان داره اگه بیرون بره جرم مرتب بشه بعد بر اساس همین احتمال طرف اعدام کنیم.البته بر مبنای تئوری ولایت فقیه و مبانی ولایت پذیری و از آنجائی که طبق گفته امام ولی فقیه تمام اختیارات پیامبر را دارد می توان توجیه کرد که امام به نیابت از خدا چنینی دستوری داده ولی بنده به دنبال دلایلی منطقی و انسانی این اقدام بوده ام .

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۰ ب.ظ:

  چندسال پیش پرونده بیجه و یکی از رفقاش به جرم قتل گمانم۱۸نفر و لواط سر زبونهاافتاد.بیجه به جرم ۲بارلواط یه حکم قتل جدا واسش رد شد ولی دوستش نه.یک سال بعد وقتی پرونده رفقیش در دادگاه تجدیدنظر شاکیان باز شد و به جرم لواط حکم قتلش صادر شد.
  در بحث منافقین و جنایاتشون شاکی مدعی العموم است.باید در نظر گرفته بشه که اینها اول و آخر محارب بودند.و یادمون باشه که از سر عقاید خودشون کوتاه نیومدند.شما اگه مقایسه می کنی مقایسه درست کن.از قدیم گفتند که سر گرگ را باید همان اول برید/نه آنکه چون گوسفندان مردم درید

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۴ ب.ظ:

  نه دیگه، ببین اونهایی که اسلحه برداشتند یا آدم کشتند که حکمش جداست و باید اعدام می شدند که شدند. اما بحث اینه که یه کسی مثلا توی خیابون شعار نویسی کرده. مثلا فحش نوشته. گرفتنش و ۱ سال زندان بهش دادن. این آدم هم سمپات رجوی بوده. این آدم اگه در سال ۶۷ قبول نمی کرد که توبه کنه، اعدام می شد-مطابق روایت موجود در نبود روشنگری از طرف جمهوری اسلامی-. خب این آدم جرمش شعار نویسی بوده دیگه و سمپات بودنش با رجوی عقیده و اندیشه اش بوده. اما حکم رو بر اساس اعمال می دن.
  مثل اینه که شما بگی من از هیتلر خوشم میاد بگیرن اعدامت کنن!
  بیجه هم یک مثاله اما ما داریم راجع به یک جمعیت چند هزار نفره-علی قولهم- صحبت می کنیم. اشتباه توجیه قابل قبولی نیست.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۸ ب.ظ:

  شمامیری جنگ صبر می کنی طرف مقابلت دوستت رو بکشه،بعدقصاصش کنی؟توجه کن مجاهدین خلق رسما اعلان جنگ علیه جمهوری اسلامی دادند.کسی به خاطرتفکردر بند نبوده.جریده روزنامه های اون زمان هم هست تا زمانی که مارکسیست ها اسلحه به دست نشدند در ابراز عقایدآزادند.سخن مکتوب امامه.مثال الکی نزن که بدحالتومی گیرم…۱۵هزار جوون این مملکت توسط اینهاکشته شدند.والسلام

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۵ ب.ظ:

  گوش نمی کنی ها. گفتم که اونایی که اسلحه دست گرفتند که محارب تشخیص داده شداند. و حکم اعدام گرفتند. من بحث اونها رو نمی کنم. من بحث کسانی رو می کنم که با اینها همفکر و هم اندیشه بودند(سمپات) اما سلاح دست نگرفته بودند و جرم سبکتری مرتکب شده بودند.
  ببین ما یک جرم قتل داریم. یک جرم معاونت در قتل داریم و …
  همه را نمی شه با یک چوب راند.
  مثال بزنم یا گرفتی منظورمو؟

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۸ ق.ظ:

  بحث فراتر از قتل و آدم کشی است.بالاتر جوابت رو دادم.
  شمامیری جنگ صبر می کنی طرف مقابلت دوستت رو بکشه،بعدقصاصش کنی؟توجه کن مجاهدین خلق رسما اعلان جنگ علیه جمهوری اسلامی دادند.
  متاسفانه توجه من رو نادیده گرفتید هـــــا…
  در مقوله قتل بحث زمین تا آسمون فرق می کنه.اعلام حرب یعنی جنگ،یعنی شرایط جنگی

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۳ ق.ظ:

  چرا متوجه نمیشی این مسئله ی ساده رو؟ بعد میگی مثال نزن!
  ببین عراق به ایران اعلان جنگ داد. حالا بگو آیا ایران می رفت و هر چی عراقی می دید سرشو می برید؟ یا فقط جنگ با سربازانشون بود و با سرانشون بود؟

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۳ ق.ظ:

  بیخود مثالهای بی‌ربط نزن
  یک اینکه عراق بدون اعلام قبلی و بدون اینکه تهدید لفظی بکنه جنگ رو شروع کرد
  دو اینکه عراق توی خاک خودش بود اما منافقای رجوی داخل خاک ما و وسط تهران دست به آدمکشی و جنایت می‌زدند و بمب گذاری می‌کردند.

  سه اینکه طرف توی زندان گفته من از کاری که دارم می‌کنم پشیمون نیستم

  حکومت دو راه داشت:

  ۱- باید می‌ذاشت اینجور آدما دوران محکومیتشون تموم می‌شد و می‌رفتن بیرون و دوباره روز از نو
  زندان برای اینه که طرف متنبه بشه و دیگه به گذشته‌ی ننگین خودش برنگرده نه اینکه خیلی رک بگه اگه برم بیرون هنوز روی عقیده‌ام هستم و ادامه میدم. پس توی زندان نگه داشتن یه همچین آدمی هزینه‌ی بیخود کردن و مسخره کردن خوده و به تمسخر گرفتن قانونیه که اون آدم رو محکوم کرده

  ۲- تا ابد توی زندان نگهشون می‌داشت که خب هیچ احمقی هزینه نمی‌کنه واسه نگهداری ابدالدهر یه عده آدمایی که خودشون اعتراف کرده بودن که روی عقیده‌مون هستیم. نگهداری این آدما یعنی مار در آستین پروروندن واسه روزی که خود حکومت رو نیش بزنن. این احمقانه نیست؟

  بنابراین بهترین کار همونی بود که با اینجور آدما انجام شد، یعنی اعدام

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲ ق.ظ:

  عجب مثالی زدی قونسی…عیرنظامی با عضویت در گروهک های ترور فرق می کنه…عجب

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۳ ب.ظ:

  خب قونسی توتسی موتسی جوتسی خوتسی لوتسی …… منظورش اینه که ما باید خود منافقا رو آزاد می‌کردیم و می‌رفتیم مادرشون و پدرشون و زن و بچه‌هاشونو اعدام می‌کردیم

  ببخشید که ما اینکار رو نکردیم و رفتیم سراغ اصل جنس، جناب قونسی توتسی موتسی جوتسی خوتسی لوتسی ……

  آخ که چقدر اسمت ناز و با مسماست!
  الآن من با رغبت تایپش کردم. بذار یه بار دیگه تایپ کنم روحم شاد شه:
  قونسی توتسی موتسی جوتسی خوتسی لوتسی ……
  به به
  به به
  باز بدو بیا گلوتو صاف کن بگو: اهم من با اسمم حال می‌کنم

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۱ ب.ظ:

  البته این قماش کم از ترور و قتل و غارت بدشون نمیاد.مثل تروریستهای پژاک و جندالله و تندر…منافقین که داداش بزرگه دیروزشونه…کم نیست بینشون مثل نسرین ستوده مثل شیوانظرآهاری

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۶ ب.ظ:

  ساحل جان،بخش اول حرف شما درسته اما، اینکه عراق به ایران اعلان جنگ داد یا یهو حمله کرد اساسا تغییری در تمثیل من ایجاد نمی کنه و از قدیم هم گفته اند که در مثال مناقشه نیست. در مورد داخل خاک و خارج خاک هم باز به همچنین.
  “تفتیش عقاید ممنوع است و ((((هیچ‌کس را نمی‌توان به صرف داشتن عقیده‏ای مورد تعرض و موُاخذه قرار دارد))))-اصل بیست و سوم”
  بنا بر این اصل واضح قانون اساسی شما تا کسی فعل مجرمانه ای انجام نداده نمی تونی اعدامش کنی.
  قبلا هم چند بار گفتم که اونهایی که در جوخه های ترور بودهد یا اسلحه به دست داشتند از مثال من خارجند. موضوع صحبت من کسانی هستند که جرم خفیفتری داشتند و در حال سپری کردن محکومیت اون جرم خفیفتر بودند اما به علت کوتاه نیومدنشون از عقایدشون و حمایت “لفظی” از گروهک مجاهدین خلق(منافقین) تفتیش عقاید شدند و به جرم داشتن عقیده اعدام شدند.
  اون بحث هزینه هم خیلی عوامانه بود. یعنی نظام اسلامی برای اینکه خرجش بالا نره مخالفهاشو اعدام کرده.
  کلا یک نکته رو دقت کنید که قضا، اون هم قضا بر مبنای فقه، اون هم فقه شیعه بالذات متناقض است با منفعت طلبی و عافیت طلبی. شما می گید اینا اگه می آمدند بیرون آدم می کشتند. من می گم اگه نمی کشتند چی؟ می دونی اگه یکی از این هزار و خورده ای نفر(یا هر چند نفر که بودند) بعد از زندان آدم نمی کشت، خونش گردن قاضیه؟ میتونی حتی اگر بعد از آزادی آدم هم می کشت باز هم قصاص قبل از جنایت نمی شه کرد؟
  به خدا قسم جون آدم ها ارزش داره. حتی مجرمین و زندانیان و حتی کفار و حتی منافقین و غیره و ذلک.
  مهدی ه، من حرفم راجع به اعضای جوخه های ترور نیست. اونها محاربند و قانونا حکم اعدام می گیرند که گرفتند و اعدام هم شدند.

  اصولگراي سابق پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۱ ب.ظ:

  بعد از شنیدن صحبت های دوستان من یک سوال از آقا مهدی دارم:آقا مهدی البته من یک متخصص امور حقوق وقضائی نیستم و جواب این سوال شاید حتی در ذهن خودم هم کاملا شفاف وروشن نباشد.منتها سوالم اینه:اگر یک متهمی که سال آخر جرمش سپری میکنه در زندان ادعا کنه اگه آزاد شه میزنه فلان رفیقش میکشه،از نظر جزائی ما باید اونو اعدام کنیم؟!!آیا این اجازرو ما داریم؟!!! :?:

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۷ ب.ظ:

  قونسی توتسی

  آقای محترم مگه اون آدم توی خیابون راه می‌رفته که رفتن جلو ازش پرسیدن شما پشیمون شدی یا نه؟
  اون آدم، آدمی بوده که توی گروهک تروریستی رجوی فعالیت می‌کرده و بازداشت شده و توی زندان ازش بازخواست کردند

  با این حرف جنابعالی باید تمام زندانیان سیاسی دنیا در جا آزاد بشن. چون صحبت از عقایدشون در زندان، تفتیش عقاید محسوب می‌شه یعنی حتی بازجویی هم تفتیش عقاید محسوب می‌شه.
  جنابعالی باید یه تفاوتی بین داخل زندان و خارج زندان قائل بشید.
  البته گروهک رجوی که اصلا زندانیان سیاسی محسوب نمی‌شدند چون اقدام به حذف فیزیکی خارج از تعریف جرم سیاسیه و این شامل همه‌ی اعضای یه گروهک تروریستی می‌شه. همه همکاری می‌کنن تا چند نفر بتونن در روز مقرر بمب گذاری کنن یا با سلاح گرم شلیک کنن و آدم بکشن.

  این توجیه شما مث این می‌مونه که شما بگی بوش جنایتکار نیست چون هیچوقت خودش شخصا یه عراقی یا افغانی رو نکشته
  همین حالا اگه بوش دادگاهی بشه باید بجرم کشتن میلیونها عراقی و افغانی و همینطور ۳۰۰۰ نفر آدم بی‌گناه در برجهای دوقلوی نیویورک اعدام بشه

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۴ ب.ظ:

  اون بخش «هزینه» رو جواب ندادم
  گفتی عوامانه بود و گفتی: «یعنی نظام اسلامی برای اینکه خرجش بالا نره مخالفهاشو اعدام کرده»

  نخیر
  نظام اسلامی برای اینکه خرجش بالا نره مخالفاشو اعدام نکرده اما وقتی مخالفاشو اعدام کنه، خرجشم پایین میاد
  روشن شد؟
  لطف کن جای علت و معلول رو عوض نکن تا بتونی نتیجه‌ی خودتو بگیری

  در ضمن من دو بار از لغت «هزینه» استفاده کردم.
  بار اول، منظورم هزینه‌ی مالی بود و بار دوم هزینه‌ی سیاسی و امنیتی برای کشور و حکومت

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۳:۳۲ ب.ظ:

  خانوم محترم
  ۱- بله من معتقدم “باید تمام زندانیان سیاسی دنیا در جا آزاد بشن”. شما چرا نظری غیر از این دارین؟ بازجویی هم باید در باره ی “افعال” مجرمانه باشد نه “عقاید” سیاسی و اگر غیر از این باشد مطابق قانون ممنوع است.
  ۲-با شما موافقم که گروه منافقین در برهه زمانی عملیات مرصاد دیگه عملا تبدیل شده بود به یک گروه تروریستی و جنبه ی سیاسیش در محاق قرار گرفته بود. شما بحث سیاسی رو وسط کشیدی من ادعایی نکردم.
  ۳-در مورد بوش هم خب این آدم نقش آمریت در قتل داشته. آمریت در قتل خودش حکم خودشو داره. حکم عاملیت هم موضوع دیگریست. معاونت هم بحث دیگریست. همه را به یک چوب نمیشه روند!
  ۴-می دونی چرا آمریکا تمام زندانیان گوانتانامو رو نمیکشه؟چون همه شون توبه می کنن و یکشنبه ها میرن کلیسا به جون اوباما دعا می کنن؟

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۳:۳۴ ب.ظ:

  راستی، تو اصلا قدر اسم منو نمی دونیاااااا
  هیچ فایده ای نداشته باشه اقلا دل یه مومن رو شاد کرده دیگه! این خودش کلی ثواب داره.

  نداره؟ نداره؟ خداییش نداره؟ بگم؟ بگم؟؟؟؟؟

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۰ ب.ظ:

  به اصول گرای سابق
  بابا پدر من در آوردید شما…ای خدا من چی بگم دیگه.اگه داد می زدم الان گلوم پاره شده بود.چرا سعی می کنیدگروهک تروریستی مثل منافقین رو مثل روابط دوستانه و خاله زنک بازی دربیارید؟بابا مگه قرآن جنبش سبز منشور حقوق بشر نیست؟سازمان ملل هم مجاهدین خلق رو جز گروهک های تروریستی به حساب میاره.آقا مگه شما اصول گرا نبودید؟مگه اسلام رو قبول نداشتید؟می دونیداعلام حرب یعنی چی؟تو قرآن حکم فتنه و حرب یک کلام قتل والسلام.آیه بنویسم؟گفتم که در زمینه هایی شاکی میتونه تجدیدنظربخواد.مدعی العموم منافقین هم حکومت و صدالبته خانواده قریب۱۵هزارشهیده…
  به فراز
  خیلی معذرت می خوام هـــا ولی منافقین قبل عملیات چلچراغ یا همون مرصاد جنایتها انجام دادند و توهمین میدون آزادی تهران باتیغ موکت بری مردم رو می زدند.و یا آقای حزب اللهی رو جلو زن بچش سرسفره افطار سر بریدند.یه فیلمی هست از شهیدلاجوردی که شاهدبدترین جنایات اینهاست.منافقین پاسدارهارو گرفته بودند و زنده زنده آتیشون زده بودند.البته مافقط جزغاله هاشو دیدیم.و بازهم هست تکیه تکیه کرده بودند بدن پاسدارها و انداخته بودند توچاه…و توتهران اتوبوس پر مسافر رو آتیش زدند.
  جناب فراز و اصول گرای سابق/منافقین مقوله منافقین فراتر از یه گروه و حزب سیاسی است. نمی تونیدکه تنزل بدیدکه نه از این برهه ترور شده و از قبل نبوده و فلان…
  به قونسی”تا کسی فعل مجرمانه ای انجام نداده نمی تونی اعدامش کنی.”
  منو مجبور کردید که هم قرآن بازکنم
  “وقتلوهم حیث تقفتموهم و اخرجوهم من حیث اخرجوکم و الفتنه اشدمن قتل”بقره/۱۹۱

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۴۹ ب.ظ:

  “وقاتلوا فی سبیل الله الذین یقاتلونکم و لا تعتدوا ان الله لا یحب المعتدین”-بدون شرح!

  برای بار بی نهایت ام میگم: اونهایی که سر بریدند و پاسدارها را آتش زدند و به زن و بچه مردم تعدی کردند مطابق قانون حکمشان اعدام بود و اعدام هم بهشون داده شد در دادگاه بدوی و اعدام هم شدند. من صحبتم راجع به اینها نیست من حرفم راجع به کسیست که دادگاه اونو به ۲ سال زندان محکوم می کند و بعد ها به خاطر سر موضع بودن اعدامشان می کنند.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۷ ب.ظ:

  قونسی توتسی

  اسمت شاید، اونم شاید دل آدمو شاد کنه اما این چیزایی که می‌نویسه باعث می‌شه آدم هم دو دستی بزنه تو سرش هم زار زار گریه کنه

  ۱- واااااااااای
  تو چرا هیچ فرقی بین داخل زندان و خارج زندان قائل نیستییییییییییی؟
  بازجویی از یه زندانی سیاسی که بازداشت شده برخلاف کدوم قانون اساسی در کجای دنیاست؟
  مگه زندانی سیاسی بخاطر قتل، دزدی، اعتیاد، قاچاق مواد مخدر، قاچاق عتیقه، ترور یا سرقت مسلحانه دستگیر شده که از اون مجرمانی محسوب بشه که جنابعالی تصور می‌کنید؟
  زندانی سیاسی بخاطر عقایدش و بخاطر تصمیم‌گیری‌هایی که بر اساس عقایدش عملی شده دستگیر می‌شه. بنابراین وقتی دستگیر می‌شه از تفکراتش و اینکه چه تصمیماتی رو چطوری عملی کرده ازش سؤال می‌شه. اگه اون وسطای بازجویی مشخص بشه که قتل یا تروری انجام شده بلافاصله از مجرم سیاسی تبدیل می‌شه به یه قاتل یا تروریست

  ۲- عمو یادگار! خوابی یا بیدار؟!

  عملیات مرصاد چیه عزیز من؟
  بمب گذاری در دفتر نخست وزیری
  انفجار مجلس شورای اسلامی
  ترورهای شخصیتهای سیاسی و اساتید دانشگاه در مساجد و در خیابونا
  شهدای مشهور به شهدای محراب
  ترور افراد ریشو حالا حزب اللهی بودند یا نبودند

  تو همه‌ی اینا رو نادیده گرفتی واقعا یا حواست نبوده وقتی داشتی کامنتتو می‌ذاشتی؟
  من نمی‌دونم چی بگم
  یعنی تا عملیات مرصاد، رجوی‌ها داشتن تو خیابونای تهران، مردم رو ناز می‌کردن؟
  بعد تازه می‌گی چرا من حرف از مجرم سیاسی زدم؟
  معلومه چون فرق تروریست رو با مجرم سیاسی نمی‌دونی و گرنه نمی‌گفتی رجوی‌ها تا قبل از عملیات مرصاد، گروهک ترورریستی محسوب نمی‌شدند

  ۳-
  یک اینکه من گفتم بوش باید اعدام بشه و حرفی از اینکه آمر بوده یا قاتل بوده یا معاون کلانتر (یادش بخیر چه کارتون قشنگی بود) بوده نزدم

  دو اینکه می‌بینم که شدی منتظری دوم
  خب منتظری هم با توجیه تو از مهدی هاشمی دفاع می‌کرد دیگه
  مصاحبه‌اش با باقی رو ببین
  من این چند روزه درباره‌ی این پست نظر ندادم چون از منتظری اصلا خوشم نمیاد
  الآنم بحث نمی‌کنم
  فقط اینو بگم که با حساب جنابعالی و البته جناب منتظری، هیتلر هم جنایتکار نبود و اگه خودشو نمی‌کشت نباید اعدامش می‌کردند. صدام هم همینطور. اصلا اون یارو صربه که بعد از جنگ بوسنی بعنوان جنایتکار جنگی شناخته شد هم بهش ظلم شد
  حیوونی بوش!!!
  ای بوش!
  ای معاون!
  ای آمر!

  قونسی توتسی!
  دوباره دلمو شاد کردی

  ۴- می‌دونی چرا آمریکا زندانیان گوانتانامو رو نمی‌کشه؟
  چون کلی آدم دارن از قِبَل ِ این زندان نون می‌خورن
  اولیش اوباما جونه
  آخه اگه همه‌ی زندانیای گوانتانامو رو می‌کشتن که درش تخته می‌شد و دیگه امثال اوباما جون نمی‌تونستن تو تبلیغات انتخاباتی‌شون بگن اگه به من رأی بدین گوانتانامو رو تعطیل می‌کنم

  اینم بقول خودت برای بار بی‌نهایتم برای جنابعالی:

  اونا روی عقاید خودشون پافشاری کردند بنابراین دلیلی نداشت که بهشون اجازه‌ی خروج از زندان رو بدن و دلیلی هم نداشت که توی زندان، بذارنشون توی آب نمک واسه روز مبادا
  در ضمن همون موقع اوج جنایات گروهک رجوی بود و نباید با آزاد شدن این زندانی‌ها که حالا زخم خورده هم شده بودند به قدرت اونها اضافه می‌شد

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۹ ب.ظ:

  تصحیح در خط اول:
  چیزایی که می‌نویسی

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۴ ب.ظ:

  ۱- من و تو در مورد جرم سیاسی اختلافات بنیادی داریم و الف و ب همدیگه رو هم قبول نداریم. من اصلا قائل به این نیستم که چیزی به نام جرم سیاسی باید وجود داشته باشه(کما اینکه در قانون اساسی ایران هم چیزی به نام جرم سیاسی تعریف نشده).
  ۲-این یه سوء تفاهمه. من گفتم:”با شما موافقم که گروه منافقین در برهه زمانی عملیات مرصاد دیگه عملا تبدیل شده بود به یک گروه تروریستی و جنبه ی سیاسیش در محاق قرار گرفته بود.” منظور از این جمله این نبود که این گروه دقیقا سر عملیات مرصاد شد تروریست یا اینکه قبلش تروریست نبود. نخیر برعکس، من معتقدم این گروه بعد از بنی صدر دیگه از دایره ی عقلانیت خارج شد و به اصلاح زد به سیم آخر. نمی گم قبلش خیلی عاقل بود(یا نبود) اما می گم که از اون موقع یعنی سال ۶۰ مشی تروریزم در پیش گرفتند که میشه ۷ سال قبل از عملیات مرصاد. من اگه به اون عملیات اشاره کردم برای این بود که موضوع بحث ما اتفاقاتیست که بعد از این عملیات به وقوع پیوست و چون راجع به این زمان بحث می کردیم منم گفتم عملیات مرصاد.
  ۳-هیتلر آمر قتل هزاران نفر بوده است در نسل کشی هاو … .صدام هم همینطور. امر به قتل کردن هم عمل است و من گفتم حکم را بر اساس اعمال می دهند.
  بوش هم چون شما اصرار داری ما گفتیم باشه حالا چون شمایی ببرند اعدامش کنن.
  ۴ و تتمه- یه کم حقوق مطالعه کن. ما داریم توی یک دور، بحث بیخود می کنیم. چیزی که شما میگی جرم نیست و نمی تونه باشه.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۸ ق.ظ:

  ” هم چیزی به نام جرم سیاسی ” چرا عضویت در گروهک های محارب جرمه
  “۲-با شما موافقم که گروه منافقین در برهه زمانی عملیات مرصاد دیگه عملا تبدیل شده بود به یک گروه تروریستی و جنبه ی سیاسیش در محاق قرار گرفته بود. شما بحث سیاسی رو وسط کشیدی من ادعایی نکردم.”خب حرفی واسه گفتن باقی نمی مونه در اینجا…قابل تغییرنیست
  “من گفتم حکم را بر اساس اعمال می دهند.”ماهم همینو می گیم در جنگ هرگز اجازه اینکه اول تو بکش تامن بعدبکشم اینها نیست…حالا

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۵:۰۷ ق.ظ:

  عضویت در کروه محارب جرم امنیتیه نه سیاسی.
  میگن آدمی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده نه! دیگه واضحه که شما در متوجه نشدن تفکیک بین قاتلین و سایر مجرمین عمدی دارین. با این حساب ما با هم بحثی نداریم دیگه.

  اصولگرای سابق پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۷ ق.ظ:

  برای دوستانم آقا مهدی وانجمن جان
  دوستان عزیز متاسفانه شما بر یک امر غلط پافشاری می کنید.بنده و آقای قونسی بر جنایتکار بودن گروهک تروریستی منافقین و جنایتهایشان در حق این مردم تردید نداریم . درباهر جنایتکار بودن ابن ملجم مرادی هم تردید نداریم.ولی از یک سیلی نابه حق برگوش همان ابن ملجم مرادی قاتل امام اول شیعیان هم به تاسی از سیره وروش همان امام دفاع نخواهیم کرد.ما میگیم بابا جان :طرف اگر جنایتکار بوده چرا دادگاه نظام جمهوری اسلامی در یک دادرسی اسلامی وی را محکوم به مثلا ۵ سال زندان کرده وبعد یهوئی اومده به طرف گفته:آقا راستی تو هنوز متنبه نشدی وروی اعتقادات هستی؟!!طرفم گفته :آره هستم.بعد بدون طی کردن روند دادرسی حکم اعدام داده؟!! این خیلی روشن وو اضح هست ولی دوستان با لیست کردن اقدامات تروریستی منافقین سعی در توجیه بی مورد دارند.
  درضمن آقا مهدی من اصولگرای سابقم ولی مسلمون سابق نیستم.حتی هنوز هم اندکی امید به جمهوری اسلامی دارم که رفتارش را اصلاح کند.

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۸ ب.ظ:

  “تفکیک بین قاتلین و سایر مجرمین عمدی دارین”
  من هم به خاطر شما آیه آوردم،حالاهم سنداز کتاب قانون میارم،خوبه؟
  قانون مجازات اسلام،کتاب دوم،باب هفتم،فصل اول(تعاریف)
  ماده۱۸۶-هرگروه یا جمعیت متشکل که در برابرحکومت اسلامی قیام مسلحانه کندمادام که مرکزیت آنهاباقی است تمام اعضاوهواداران آن،که موضع آن گروه یا جمعیت یا سازمان را می دانندو به نحوی در پیشبرداهداف آن فعلیت و تلاش موثردارندمحاربند(اینجا رو دقت کنیذ)اگرچه در شاخه نظامی شرکت نداشته باشند.(خب حرف من چی بود؟چرا شما سعی داشتید که منافقین رو به قتل خاله زنک بازی متهم کنید؟من نگفتم مدعی العموم حق تجدیدنظرداره؟نگفتم تو یه جنگ صبر می کنید یه نفر دوستتون رو بکشه بعد شما قصاصش می کنی؟نگفتم سر گرگ را باید اول برید/نه چون گوسفندان مردم درید؟)
  خواندن ماده بعدی هم همینطور
  اماماده۱۸۸-هرکس در طح براندازی حکومت اسلامی خود را نامزد یکی از پستهای حساس کودتا نماید و نامزدی او در تحقق کودتابنحوی موثر باشد محارب و مفسدفی الارض است.
  قرآن رو خب آیه اش رو نوشتم،حدحرب قتل است.حالافصل سوم همین باب کتاب رو نگاه کنیم
  ماده۱۹۰-حدمحاربه و افسادفی الارض چهار چیز است:قتل،آویختن به دار،اول قطع دست راست و پای چپ(که پایین تر این رو در صورت سرقت های آنچنانی بیان کرده)،نفی بلد
  میگن آدمی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده نه! حالا هی شما بین محاربین تفکیک قائل بشید.و آقای اصولگرای سابق اگر ممافقین تروریست و جنایتکار است چرا امروز شماها به عنوان عضوی از جنبش سبز با منافقین دیروز پیمان بسته اید.(یکی ممکنه سلطنت طلب باشه،یکی مجاهدین…)…ضمنا هیچ سبزی اسلام راستین ندارد…

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۵:۰۷ ب.ظ:

  آقای اصولگرای سابق

  من اون بالا گفته بودم که: «البته گروهک رجوی که اصلا زندانیان سیاسی محسوب نمی‌شدند چون اقدام به حذف فیزیکی خارج از تعریف جرم سیاسیه و این شامل همه‌ی اعضای یه گروهک تروریستی می‌شه. همه همکاری می‌کنن تا چند نفر بتونن در روز مقرر بمب گذاری کنن یا با سلاح گرم شلیک کنن و آدم بکشن»

  خدا رو شکر که مهدی، ماده‌ی قانونیشم نوشت. دیگه سر چی باید با هم بحث کنیم؟

  اصولگراي سابق پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۵ ب.ظ:

  آقا مهدی یک ابهام متاسفانه مشکل حل نشد:
  ۱- منافقین از سال ۶۱ به بعد وارد فاز قیام مسلحانه بر علیه نظام شدند ولی این اعدام ها در سال ۶۷ انجام شد دوست عزیز.یعنی برخی از این افراد طبق همین قوانین موجود در نظام و علی رغم این بند قانونی(۱۸۸) توسط دادگاه قضائی همین نظام نه به اعدام بلکه به حبس محکوم شده بودند؟بنابراین علی رغم متخصص نبودن بنده در حوزه حقوقی وقضائی خیلی واضح وروشن است که قاضی مربوطه با توجه به قوانین نظام آن افراد را محکوم به حبس می دانسته ونه زندان.درضمن در همین بند قانونی صراحتا گفته شده است:”و به نحوی در پیشبرداهداف آن فعلیت و تلاش موثردارند”این قسمت روشن می سازد که افراد محکوم به که در زندان به سر می برند به هیچ نحو نمی توانند در پیشبرد اهداف آن گروهک فعلیت داشته باشند.بنابراین بازهم بنده بر موضع خود هستم مگر یکی از دوستان که آشناتر به مسائل حقوقی است مسئله را توجیه کند.
  راستی ای کاش آقای حسینی هم نظرشان را درباره این ابهام بنده بیان می کردند.

  اصولگراي سابق پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۶ ب.ظ:

  ببخشید از سال ۶۰ به بعد منظورم بود نه ۶۱

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۴۵ ب.ظ:

  اصولگرای سابق

  هیچ ابهامی وجود نداره چون سال ۶۷ کسانی اعدام شدند که خودشون اعتراف کرده بودند همچنان بر سر عقاید خودشون هستند. این یعنی اینکه بعد از حبس دوباره می‌خواستن ادامه بدن

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۶ ق.ظ:

  آقای مهدی ه، ممنون از ماده ی قانونی. خیلی جالب بود و من استفاده کردم.
  یک نکته که باید بگم اینه که من در بحث کردنم اصولی دارم و قصد ندارم برای یه بحث ساده اونا رو زیر پا بگذارم. یکی از این اصول اینه که من -همونطور که از اسمم هم معلومه- در چارچوب قانون بحث می کنم. یعنی خیلیها ممکنه بگن که این قانون ظالمانه است(که طرفداران گروهک ها می گویند) اما من وارد اون بحث نمی شم. اعتقادم هم اینه که اگر ما قانون رو قبول نداشته باشیم دیگه هرج و مرج حاکم میشه و دستمون به هیچی بند نخواهد بود.
  علی ای حال یک نکته ظریف باقی می مونه و اونم اینه که مطابق این قانون حکم محارب ۴ چیز است:۱-قتل۲-طناب دار۳-دست راست و پای چپ۴-تبعید
  همینطور که می بینید زندان جزو این موارد نیست. پس سوال اینه که کسانی که در زندان بودند، به چه جرمی اونجا بودند. یک حدس اینه که اونها محارب تشخیص داده نشده اند و سوالی که فورا پیش میاد اینه که پس چرا بعدا اعدام شدند؟
  حدس بعدی اینه که زندان اینها بدل از تبعید بوده(که گویا فتوای شرعی برای این تبدیل وجود دارد) که در اون صورت سوال اینه که اینها به یک جرم، دو بار محکوم شده اند؟ یک بار تبعید و یک بار اعدام؟ مگه میشه قانونا یک نفر را به یک جرم دو بار محکوم کرد؟

 19. حافظ
  ۱ دی ۱۳۸۹ در ۱۳:۴۸ | #19

  در هر صورت تناقص گروهی در قبل از وفات امام هم (که شما انها را ملاک ذهن خود خواندید هم حل نمی شود)چه طور زمانی از امر امام اگاه بوده ولی باز اصرار بر تصمیم اشتباه از جانب امام حل نمی شود طبق گفته اقای ناطق می خواستند امام را ازنظرش با اصرار وپا فشاری منصرف کنند.اما نتوانستند واین انشقاق که گروهی خود را خط امام معرفی از ان زمان شکل گرفت .حالا ایا در گذشته در جلو امام بودند یا با امام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 20. ۱ دی ۱۳۸۹ در ۱۸:۵۱ | #20

  خداوند عاقبت هممون رو ختم به خیر کنه . ما که بزرگتر از منتظری نیستیم. اون که مردود بشه وای به حال ما !

  [پاسخ]

  لازم پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۳ ق.ظ:

  از نظر کی مردود شده؟

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۱ ب.ظ:

  ملت

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۱ ب.ظ:

  البته منظور از ملت همون نو به نرخ روز خور سابق و وابستگان دربار همایونی نیست احیانا؟! :D

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۹ ب.ظ:

  از نظر امام امت . خودتونو به خریت نزنید لطفا. این سوال های بدیهی چیه که می پرسی “مردود از نظر کی “!. همین که شما ازش طرفداری میکنید خودش از عذاب های اون دنیاشه .

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۶:۴۴ ب.ظ:

  شاید همین که امثال شما به او توهین میکنید بزرگترین سعادت او در اون دنیاباشد.
  کسی چه میداند؟
  خود را حق مطلق و مخالفین را باطل دانستن، منشا تمام مشکلات شما اصولگرایان است

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۷ ب.ظ:

  انی اویاکم فی سبیل هدی او فی ضلال مبین…مسلما برایشان افتخار است اسناد ما :wink:

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۲ ب.ظ:

  یعنی الان تشخیص اینکه اون داره عذاب می بینه و یا نه رو خداوند عز وجل به شما تفویض فرمودند یا به حضرت ماه؟!
  جالب شد :lol:

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۸ ب.ظ:

  بنده توهین نکردم. واقعیت تاریخی رو بیان کردم . یعنی از نظر امام سلام الله علیه ایشان مردود شدند . این توهینه؟

  [پاسخ]

 21. هو الفتاح
  ۱ دی ۱۳۸۹ در ۲۳:۳۰ | #21

  بی صبرانه منتظر نوشته شدن سرنوشت شما هم هستیم!!!

  [پاسخ]

 22. شکاک
  ۲ دی ۱۳۸۹ در ۰۸:۲۵ | #22

  دوستانی که زحمت کشیدند رنجنامه رو خوندند لطف کنن این واژه ها رو تو اینترنت سرچ کنند: سید مهدی هاشمی، امید نجف آبادی، مک فارلین…

  تاریخ حقایق را روشن خواهد ساخت. نوشته های سید احمد خمینی، ری شهری و … که خودشان در این مساله متهمند نیاز به اعتبار سنجی دارد.

  سنت خاطره نویسی آقایان ادامه پیدا کند از لابلای حرف ها میشود حقایقی را آشکار ساخت

  محض اطلاح مهندس موسوی و مقام رهبری ظاهرا در ماجرای مک فارلین بی اطلاع بوده اند. می ماند آقای هاشمی و خاندان، ری شهری و دوستان، سید احمد و …

  [پاسخ]

 23. ۲ دی ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۱ | #23

  ای آبادان پر بلا!
  گلهای پرپرت کو؟
  یاران رهبرت کو؟
  http://abadanman.persianblog.ir/

  [پاسخ]

 24. پارازیت
  ۲ دی ۱۳۸۹ در ۱۵:۰۴ | #24

  چندی پیش سالگرد آیت الله منتظری بود. مسلما امروزه کمتر کسی است که اسمی از آیت الله منتظری نشنیده باشد اما در زمانی که او امام جمعه تهران بود ایران در جنگ با عراق روزگار سختی را می گذراند. صدام حسین رادیو عراق را به زبان فارسی پخش می کرد و همواره توهین های زیادی به را رهبران وقت ایران می نمود آیت الله منتظری هم از این توهین ها بی نسیب نبود تا جایی که صدام حسین وی را “گربه نره” نامیده بود. این توهین واکنش جالب آیت الله منتظری را به همراه داشت وقتی که وی در نماز جمعه تهران در پاسخ توهین های صدام به نمازگذاران گفت که در جواب صدام تکرار کنند:

  به گفته گربه نره . صدام خره

  لفظ گربه نره پیش از برکناری آیت الله منتظری همواره از سوی بسیاری از مردم گفته میشد. اما آیت الله منتظری در مصاحبه با عمادالدین باقی گفته بود که از اینکه او را با این نام برزبانها می آورند اصلا ناراحت نمیشده.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۵ ق.ظ:

  به به عمادالدین باقی عضوباندمهدی.ه و حامی ترورهای جندالله…به به

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۶ ب.ظ:

  شما که عادت داری مثل بعضی ها دروغ بدون سند و مدرک بگی… لطفا مستند حمایت
  آقای باقی از ترورهای جندالله و عضویت ایشان در باند مهدی ه
  را برای اطلاع ما بیخبران منتشر کن!

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۵ ب.ظ:

  اول شما صدتا سندی که ازتون خواستم رو کنید،تا من لینک دادگاه حسین شریعتمداری مدرج در روزنامه کیهان به تاریخ۳اسفند۸۸رو رو به روتان بگذارم…

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۴ ق.ظ:

  چه مدرک موثقی!

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۴ ب.ظ:

  شریعتمداری عینا سخنان باقی رو در حمایت از اعدام جندالله آورده…امامدارک کهریزک شما موثق بود.سرچ می کنی فقط به دوتا وبلاگ می رسی(:

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۴ ب.ظ:

  ربط … به شقیقه به شیوه استادانه از مهدی! :P

  [پاسخ]

 25. ۲ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۲ | #25

  سلام!
  خدا خیرتان دهد!

  [پاسخ]

 26. ۲ دی ۱۳۸۹ در ۲۰:۵۱ | #26

  امید جان خودت رو به اون راه نزن لطفاً ! میدونم سعی میکنی نپذیری. چون اگه بپذیری تمام ایده ها و باورهات زیر سوال میره. اما محض رضای خدا جواب سوال منو بده:
  موسوی و احمدی نژاد و کل دار و دسته اش دم از خط امام می زنند و میگن ما خط امام هستیم.
  موسوی بعد از انتخابات به منتظری نامه نوشت و توی مراسمش هم شرکت کرد. درسته. صد البته. بنا بر این میشه گفت موسوی به آیت الله منتظری یه جورایی نزدیک بوده. از طرفی همه میدونن که نزدیکترین روحانی به محمود احمدی نژاد آیت الله مصباح یزدی هست. کسی که مرجع هم نیست. حالا سوال من این:
  منتظری به امام نزدیکتره یا مصباح یزدی؟ همه میدونن که منتظری و آیت الله خمینی تا چه حد به هم نزدیک بودند، و چه مبارزاتی که با هم پیش نبردند. تا حدی که حتی در برکناری آیت الله منتظری هم آیت الله خمینی از ایشون ستایش میکنه و میگه باید شما حفظ بشی و از نظرات شما استفاده بشه! از طرف دیگه آقای مصباح یزدی هستند. کسی که رسماً میگه امام جمهوری رو من باب جدل مطرح کرد! وگرنه به آن اعتقادی نداشت! یعنی رسماً میگه آیت الله خمینی به مردم دروغ گفت!!! این ادعا ادامه پیدا میکنه تا خانم رجبی، همسر غلامحسین الهام که در دولت نهم ۵ شغل داشت و نزدیکترین افراد به محمود احمدی نژاد بود، توی یه اظهار نظر شخصی میاد میگه که ما سال ۵۷ حکومت اسلامی می خواستیم! جمهوری نمیدونم از کجا پیداش شد! خب! حالا شما به این سوال جواب بدین. ادعای موسوی در باره ی خط امام دروغ هست یا محمود احمدی نژاد؟ حضرت ماه هم که جمع ۹۹ نفر رو به ۹۹+۱ تبدیل کردند. اما موسوی همواره مورد تأیید امام بود.
  از برادر گرامی مهدی ه هم تقاضا دارم تو رو به حضرت ماه نیا اینجا جدل الکی بکن و بحث رو خراب کن!

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸ ق.ظ:

  جواب سوالهات
  -منتظری به امام نزدیکتره یا مصباح یزدی؟ در حال حاضرمصباح یزدی چرا که منتظری به خاطر ارتباطش با منافقین و نهضت آزادی ها و ملی مذهبی ها و حمایت از جنایات و خیانت ها و ارتباط با بیگانه مهدی.ه و مغلوب فریبهای اطرافیان غرض ورز شد و بارها مورد عتاب امام بزرگوار قرار گرفت که آقای منتظری از آنجاییکه ساده لوح هستید… اما راجع به مصباح شما یه سری بازی در آوردید که وجودش رو ندارید که چهار تا مستندقاطع جور کنید.این که مقام علمی مصباح هم از منتظری بالاتره میشه در آثارش جست و جو کرد.البته آیت الله مصباح شاگرد برتر و خصوصی مرحوم بهجت بودند.ایشون در سن۲۷سالگی مجتهد شدند و شرایط مرجعیت دارند ولی چه کنیم که تواضع ایشون نسبت به بزرگان این اجازه رو به ایشون نداده تا الان…البته اظهار نظر شخصی و حرفهای سری که شما می زنید خب آبشخورش معلومه…اینی که مصباح میگه امام جمهوری می خواسته یانه رو بایستی در کتابهاشون جست و جو کرد.و من به عنوان مقلدفکری مصباح یه موباشی جودان کلمه میام تو صورتتون که غلط اصافه نکنید.چهار تا منبع میذارم پیش رو تون تا حساب کار دستتون بیاد.چهارجلدپرسش ها و پاسخ ها،ولایت فقیه،۲جلد نظریه سیاسی اسلام دیدی از چهار جلد پریدم۷جلد منبع…اگه وجودش رو دارید-که ندارید-منبع بین نوشته های استاد واسه ما رو کنید.لطف می کنید و ۵شغل خانم رجبی رو لیست کنید واسه ما.ضمنااگرخانم رجبی از دکتراحمدی نژاد حمایت می کنه،چه ربطی به آقای دکتر داره؟در مورد۹۹نفر هم امام فتوای حرمت اشخاص رو دادند.مگر رای گیری مجلس غیرعلنی نبود.چه کسانی اسامی آنها را به روزنامه ها به عنوان ضدولایت فقیه دادند؟؟؟و آن جمله معروف حضرت امام خطاب به کیست؟خطاب به موسوی است یا علامه مصباح”اگرنبودسوابق شمابه ملت اعلام می کردم که در مقابل نظام و انقلاب ایستاده اید” و صد البته مگر وصیت امام نبود که”من به واسطه سالوس از عده ای تعریف کردم که بعدها فهمیدم که اشتباه می کردم و در هر شرایطی معیارحال فعلی افراد است” موضع امام نسبت به استکبار و حفظ استقلال اظهرمن شمس است.چرا موسوی عامل صهیونیستی در انتخابات ایران شد؟؟؟و چرا…

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۷ ب.ظ:

  دیکته ننوشته غلط نداره حکیایت آیت الله!!! مصباح شماست که اون موقع (زمان امام) سوراخ موش تشریف داشتند :D

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۹ ب.ظ:

  جواب دادم در انتظار تاییده…

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۵:۰۳ ب.ظ:

  حالا گفته بودم: آفرین آقای حسینی! مثل همیشه از خواندن این مقاله و این تحلیل نورانی اشک در چشمانم حلقه زد، آقا امید حسینی سریعاً حاضر شده و پاسخی در نهایت احترام و ادب و با لحنی خوشایند بهم میداد! میگین نه؟ یه همچین کامنتی بذارین.

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۵ ب.ظ:

  آزادی بیان دیگه…یاد چماق دوم خرداد بخیر که این روزها قدرتی نداره… :D

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۷ ب.ظ:

  عوضش چماق ولایت حخیلی پردقرت تار و مار می کنه! :D

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۳ ب.ظ:

  به آقای محمد!
  من قبلا میخواستم یه تذکر به شما بدم ولی یادم رفته بود. الان میگم. بهتره در کمال آرامش نظر بنویسید تا اینقدر حروف جابجا نشن. قبلا هم در نظرات شما، این مساله رو دیده بودم

  گمنامی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۳ ب.ظ:

  نزدیکترین روحانی به محمود احمدی نژاد آیت الله مصباح یزدی هست. کسی که مرجع هم نیست.
  صفت آیت الله فقط برای کسایی به کار برده میشه که به درجه اجتهاد رسیده باشن….وااای که سبزها هیچی از این چیزا نمی فهمن…..اول گفته آیت الله مصباح و ادامه داده مرجع نیست….
  با دلی پر از درد برای شما می نویسم آقای منتظری رو که یادتون نرفته….یه زمانی منتظری نزدیک امام بود….آخرای عمر امام منتظری از امام فاصله گرفت و اواخر عمر منتظری که اصلا به ولایت فقیه هم تازید ….. یادش بخیر زمان امام همه نقش بازی میکردن ها……

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۳ ب.ظ:

  آقای منتظری اگه میخواست نقش بازی کنه و حقیقت رو فدای مصلحت کنه که رهبر شده بود

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۲ ب.ظ:

  فدای مصلحت حمایت از جنایت کاران و دیدار با منافقین و نهضت آزادی ها و مخالفین احکام اسلامی و زانو در برابر آمریکا بشوم من…

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۳ ب.ظ:

  یعنی هاشمی رفسنجانی که الکی بهش میگن آیت الله مرجع شده؟! حالا خوبه تو این مملکت این چیزا نه دری داره نه دروازه ای! مرجع و آیت الله و همه چی شدن یه شبه هم امکان پذیره! ما سبزیم و سرمون نمیشه. اما خودتون فک نکنم خودتون هم صبح که از خواب پا میشین بد امروز کی الکی الکی یه آیت الله اومده جلوی اسمش! یه جوری حرف آدم شک میکنه!

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۱ ب.ظ:

  در بین شما که آیت الله و مرجع شدن یه شبه است.در اون شکی نیست.وقتی هم دلیل علمی از مرجع تقلیدنو اندیش می خوان سریعا”جواب مخالفان من سلام است”…وقتی شیادی مثل بیات از قوه قضاییه به جرم اختلاس مالی اخراج می شود معلوم است مرجعیتش بر چه مسلکی است.انکارحکم سنگسار با چند پهلویی…البت باید افتخار باشد برای ایشان و شما که فاحشه شد نماد سبز…جنبش فاحشه های بی خاصیت

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۹ ق.ظ:

  اوه اوه ، تورو ولت کنن اصلا حرف دهنتو نمی فهمی هااااا
  اولا که منظورت از فاحشه کیه؟؟
  ثانیا لینک بیات رو بده لطفا

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۲ ب.ظ:

  فاحشه دیگه…سکینه خانم،نازنین افشارجم،مهناز آذر نیا،شیرین نشاط،پرویز تناولی، این آخری فاحشه نیست ولی جنایتکار هست شهلاجاهد
  اختلاس مالی بیات هم مال اواسط دهه ۷۰بود،که اون موقع اینترنت نبوده،ولی جریده مبسوطش رو دارم،اما نمی ذارم چون زحمته…هروقت شما زحمت اسنادی که ازتون خواستم رو کشیدید من هم می کشم رنج آپلودعکس با اینترنت دیال آپ…تازه خداشاهده اسم کسانی که تو همون شعبه قضایی بعد و قبل ایشون اخراج شدند هم دارم…

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۱ ب.ظ:

  من که کامنتهای مهدی رو نه میخونم، نه از این به بعد جواب میدم. حاش زیاد خب نیست.

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۱ ب.ظ:

  اصل القاب این مدلی که ریشه در کلیسا دارد از زمان صفویه سبز شد و از اساس در اسلام ما چنین چیزی نداریم چه آنکه خداوند محمد(ص) را رسول الله می خواند نه حضرت آیت الله العظمی و قص علی هذا.
  خیلی دربند این القاب نباشید به قول آقای بهجت که در رساله اش نوشته اند بنده حقیر!
  در ضمن اینکه انسان هرچه معلوماتش بیشتر افتاده تر است.
  آقای مصباح هم خیلی هنر دارند دو تا حدیث متقن در باب ولایت فقیه از جنبه حکومت داری بیاورند بقیه کارها پیشکشان:wink:

  گمنامی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۵ ب.ظ:

  این دیگه مشکل شماست که اطلاعاتتون کمه…خیلیا مجتهد هستند و به درجه اجتهاد رسیدن اما خودشون نمیخوان که به عنوان مرجع تقلید باشن…حالا یا از نظرشون اعلم نیستند یا هر چیز دیگه….حالا شما هر جور دوست داری فک کن…یه شبه یا هزار شبه….

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۰ ب.ظ:

  به امیرمسعود
  “برادر گرامی مهدی ه هم تقاضا دارم تو رو به حضرت ماه نیا اینجا جدل الکی بکن و بحث رو خراب کن!”
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  تو تاریکی ساحل تو شدی فانوس دریا،بزار اعتراف کنم مثل تونیس تو دنیا 8)
  فدای بندبندوجودت استاد…مگه من تودنیاغیرتو کسی دیگه ای دارم؟

 27. سامان
  ۳ دی ۱۳۸۹ در ۱۳:۴۶ | #27

  یکی بیاد دروغ های امپراتور دروغ و جمع کنه.. متکی میگه احمدی نژاد دروغ میگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!وای بر با بصیرتهایی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! که سرمایه های انقلاب و برای انتخاب یک آدم دروغ گو به هدر دادند

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۲۰ ب.ظ:

  هر هر هر هر :lol: آبکش نیگاه که به کفگیر میگه توسه سوراخ داری…هر هر هر هر هر :lol:

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۵:۰۱ ب.ظ:

  وا مصیبتا! هی متکی رو به عنوان خواص بی بصیرت اعدام نکردند، تا اینکه کارش به جایی رسید که به محمود احمدی نژاد، دکتر دکترا، یار و یاور حضرت ماه میگه دروغ گو! جا داره که تمام ملت همیشه در صحته در نه دی این مرد رو دار بزنن تا عبرتی بشه برای سایر خواص بی بصیرت که دیگه دل ماه و ستاره را خون نکنه! مرتیکه بی شعور. رفته سنگال از اسراییل پول گرفته که بگه حمود احمدی نژاد دکتر دروغگویی است! وای وای وای!

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۸ ب.ظ:

  دو تا مرد با هم مشکل دارن
  یکی یه حرفی زده
  اون یکی گفته دروغ نگو! اینجوری که تو گفتی نبوده
  بنظرت این خیلی چیز عجیبیه؟
  اتفاقا بنظر من خیلی هم قشنگه
  اگه متکی نمی‌تونست اعتراض کنه، بد بود و زشت

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۸ ب.ظ:

  آفرین! باریکلا! حرف از حق اعتراض و اینا میزنی! ما هم پارسال میگفتیم آقای احمدی نژاد@ آمارا این جورایی هم که شما میگی نیست! یه کم دروغه. یه کم! بعد اومد تو مناظره هی عجز و ناله کرد که اینا باند هاشمی هستند دارن برام پاپوش درست میکنن و کل دنیا علیه من شده اند و من عین رستم تنهایی باید با دیو بجنگم و این ننه من غریبم بازیا. بعد هم الان اگه من بگم آقای احمدی نژاد، حالا رأیتون که هیچی، اما حرفاتون هم زیاد اینجوری که میگین نیست! یه کم دروغه. یه کم! دست بردارین از این یه کم دروغ ها لطفا! اون وقت کجام توی کهریزک بادبان میشه؟ مگه حرف ما از پارسال تا حالا چیه که هرچی مصیبت بود به سرمون آوردین و چپ و راست گفتین عامل صهنویسم هستیم؟ غیر از این که گفتیم: آقای احمدی نژاد! در.غ نگو! اینجوری که تو گفتی نبوده! اونوقت همین شمای زیبای ساحل نشین اومدی بگی: به به چه قد قشنگ! و اگه نمیتونست بگه زشت بود؟

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۴۷ ب.ظ:

  یک اینکه یه بار دیگه حرفای خودتو بخون که به چی گیر داده بودی و بعد جوابی هم که برات نوشته بودم بخون
  و یاد بگیر که شلوغ نکنی
  مث بچه‌های خوب بشین و دستاتو بذار روی پاهات

  دو اینکه اونی که شما پارسال گفتین یه دروغ بزرگ بود بنام «تقلب»
  بعد بر اساس همون دروغ، دروغای دیگه‌رو علم کردین که دیگه حالم بهم می‌خوره از تکرارشون
  از دروغایی که از ۶ ماه قبلش به رئیس جمهور بستین بگیر بیا تا برچسب زدن روی عنوان آمار تا بتونین یه آمار رو قالب کنین جای یه آمار دیگه (مراجعه کن به افتضاح مرادت در معاشقه‌اش با شیخ مفلوک)تا ۷۲ کشته سازی و بعدش برو تا دروغ خس و خاشاک و بعدم ندا کشی و نسبتش دادن به حکومت و ….)
  و اینجوری بود که شما از پارسال تا حالا جو گیر شدین و دیگه اینقدر دروغاتونو تکرار کردین که خودتونم باورتون شده

  خلاصه اینکه دروغگو (یعنی شماها) نمی‌تونه ادعای دروغ بکنه در مورد دیگران
  واسه همینه که جلوتون گرفته شد

  اما متکی سعی نکرد از ۶ ماه قبل، با دروغ شروع کنه مثل شماها تا بتونه توجه مردم رو جلب کنه
  واسه همینه که متکی حق حرف زدن داره

  کیه که ندونه شعار «دروغگو دروغگو»، شگرد انتخاباتی مرادتون و دار و دسته‌اش بود تا رقیب خودشو باور ناپذیر جلوه بده و بعد بتونه دروغای خودشو ببره جلو
  دروغ‌هایی مثل یار امام بودن و …..

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۱ ب.ظ:

  اتفاقاً برعکسپ من فک میکنم این شگرد شما بود که دروغهاتون رو اونقدر تکرار کنید تا خودتون هم کم کم باورتون بشه! ندا که شهید شد، اول که تلویزیون خواست صداشو در نیاره که مردم تو اینترنت در آوردن. بعد که صداش در اومد، تلویزیون اومد گفت این مرد و اینا هم هی دارن ما رو متهم میکنن در صورتی که مدرک ندارن تازه طرف با دوست پسرش اومده بود و دختر خوبی نبوده اصلاً! و اصلاً اگه دختر خوبی بود چرا با دوست پسرش و مربی موسیقیش اومده بوده تظاهرات و بی ادبی میکرده؟ بعد گفت تازه غیر از اینکه با دوست پسرش بوده و دختر خوبی نبوده بی بی سی اونو کشته و به ما چه اصلاً؟ بی بی سی کشته! چرا؟ چون خود بی بی سی هی فیلمشو پخش میکنه. بعد گفتین کی گفته دختر خوبی نبوده؟۱ اتفاقاً دختر خوبی بوده! اونجایی هم که اون بوده اصلاً تظاهرات نبوده! و منافقین کشته اند او را! و شهید است! و الان کار به جایی رسیده که میگین قتل ندا کار چندین سیستم جاسوسی بوده و که با هم همکاری کرده اند و سپس توسط دوربین ها فوق پیشرفته ی موبایل از صحنه فیلم گرفتند و عکس ماهواره ای تهیه کرده اند و غیره. آدم خاصی هم نبوده اصلاً! الانم خودتون این آخری باورتون شده دیگه.
  تقلب هم همچنین. روز انتخابات ما بسیجی ها رو میدیدیم که ناراحت بودند. اعضای ستادهای دکتر رو میدیدیم که چقدر نگران بودند. بعد از انتخابات با یکیشون صحبت میکردم، گفت ببین، تقلب نشده! منم خودم روز اول شک کردم! گفتم مگه میشه اختلاف اینقد زیاد باشه! موسوی خیلی رأی داشت! اما بعد کم کم مسایل رو کنار هم گذاشتم و دیدم که بععععععله! اتفاقاً آقای احمدی نژاد رأی آورده و رأیش بیشتر بوده که کمتر نبوده! یعنی اینقدر شنید، که باور کرد! این شگرد شماست! به ما نسبت ندید لطفاً

  مورد سوم، اون ادعای دروغ ما که گفتنش حال شما رو بد میکنه حتماً یکیش هم ادعای کروبی بود در مورد کهریزک . که همه تکذیبش کردند و گفتند نگین این حرفا رو! یعنی چی؟ چرا با نظام تهمت میزنید؟ اما بعد اون بازداشتگاه تعطیل شد (به دلیل خراب بودن فن تهویه و گرفتگی سیستم فاضلاب احتمالاً!) الان هم که دادگاهش در حال برگزاری هست. و دروغ بودن ادعای کروبی هم بر همه روشن شده دیگه.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۱ ب.ظ:

  در مورد قتل ندا یه سؤال:
  حکومت وقتی می‌خواست ندا رو بکشه از ۴۵ دقیقه قبلش فیلمبرداری کرد و صحنه‌ی قتل رو هم با دوربین دیجیتالی فیلمبرداری کرد که تصاویرش رو بلافاصله به سی‌ان‌ان مخابره کنه و علیه خودش یه مصیبت درست کنه؟

  در مورد تقلب واقعا دست بانو رهنورد مبدع نظریه‌ی داماد لرستان رو از پست بستی
  چون بسیجی‌ها ناراحت بودن اونم تازه تو ستادهایی که جنابعالی دیدید یعنی تقلب شده بوده و تازه اون دو ستادی که تو دیدی یعنی همه‌ی ایران؟

  در مورد ادعای کروبی همین بس که تا بهش گفتن شاهدتو بیار، فردا صبحش گفت شاهدم گم شده و حکومت شاهدمو دزدیده
  دو سه شب بعدش دیدیم شاهد ایشون نشسته تو استودیو و داره با صدای آمریکا مصاحبه می‌کنه که آره به من تجاوز شده و اینا
  واقعا کروبی آخرشه و واقعا حکومت، شاهدشو دزدیده بود
  وقتی می‌گیم کروبی هم مفلوکه هم ساده لوح، بیخود نمی‌گیم

  اما در مورد ۷۲ کشته سازی نگفتی؟
  یا اینکه از ۶ ماه قبل از انتخابات چطوری فهمیدید تقلب شده؟
  شایدم توی زمان سفر کرده بودین چهره‌های ناراحت بسیجی‌ها رو جلوی ستادها دیده بودین؟!
  از اون برچسبی هم که مرادتون زده بود روی عنوان آماری که نشون می‌داد هم بگو

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۲ ب.ظ:

  تصحیح:
  دست بانو رهنورد مبدع نظریه‌ی داماد لرستان رو از پشت بستی

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۵ ب.ظ:

  من هم یک سوال در مورد قتل ندا دارم.
  چرا با توجه به اینکه ظاهرا حکومت مدارک غیرقابل انکاری از قتل ندا توسط
  عوامل بیگانه دارد (که ما از آن بیخبریم!) یک دادگاه علنی تشکیل نمیدهد
  تا متهمین را بصورت غیابی محاکمه کند و مردم هم به واقعیت پی ببرند؟
  مصلحت نیست؟ بقیه قاتلین چطور؟ باز هم مصلحت نیست؟

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۰ ب.ظ:

  آخی
  واقعا آدم لذت می‌بره وقتی می‌بینه کسانی که دادگاه‌های سرانشون رو نمایشی خوندند و گفتند با آمپول توهم اینا رو آوردن توی دادگاه حالا دادگاه‌های غیابی رو باور دارن
  تازه اینا در حالی بود که سرانشون غایب نبودن و خودشون با زبون خودشون اعتراف کردن و اینا بازم منکر اعترافاتشون شدن

  اما بازم اشکال نداره
  منتظر باشید ایشالا در آینده به این آرزوتون خواهید رسید البته بصورت غیابی

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۱ ب.ظ:

  آقا یا خانم ساحل نشین، اون چیزی که در مورد ستاد های دکترخان گفتم به هیچ وجه به عنوان دلیل و مدرک تقلب مطرح نشد. که دلیل و مدرک به قدر کفایت هست و منتشر شده. گرچه شما خودتون رو به ندونستن میزنید. شاید هم واقعاً تذاشتن بفهمید. به من مربوط نیست. این از اون.
  ادعای کروبی هم که با چیزی که شما گفتید هر دو مون یه حرف زدیم! بله! درست میفرمایید! ادعا کذب بود. تعطیلی کهریزک هم به خاطر خراب بودن تهویه و گرفتگی فاضلاب. اونهایی هم که قراره محاکمه بشن و دادگاهی که تشکیل میشه و غیره، اینا دادگاه همون کارگران سهل اگاری هست که تهویه رو درست نکردن و فاضلاب رو درست نکردن! روح الامینی و سایرین هم به دلیل گرفتگی فاضلاب و نبود تهویه در کهریزک جان سپردند. این هم از این.

  سوم کشته سازی. ما نیازی به کشته سازی نداریم! این همه کشته شده با عکس و سند که شما نمیتونید رد کنید برای ما کافیه. همونایی که اسمشون رو همه میدونن هم برای ما کافیه. حالا اگه لیستی منتشر شده و اینا، ما به اون کاری نداریم. راست یا دروغش رو هم خدا میدونه.

  اما ندا. فرموده بودید از ۴۵ دقیقه قبل از ندا با دوربین فوق پیشرفته فیلم گرفته بودند؟! ما ندیدیم! کو؟ آهان! منظورتون همون بود که کل جمعیت رو نشون میداد بعد یه ثانیه هم ندا میومد توی کادر؟؟؟ همون رو میگید؟ میدونید اگه بخواید این رو سند بدونید، چند صد نفر تو کل فیلم های اعتراضات میان از جلوی دوربین رد میشن؟ حتی بیشتر از ندا توی کادر قرار میگیرن؟؟؟؟ برو همه اش رو ببین شاید خودت هم توی این فیلم ها ببینی! جدی میگم! آخه این شد سند؟!
  بعد حالا یه سوال! فرض میکنیم ۵-۶ تا سرویس جاسوسی غرب قراره همکاری کنن با دوربین فوق پیشرفته فیلمبرداری کنن و باقی ماجرا. بسیار خب. یه دلیل برای من بیار که چرا باید این ۵ ۶ تا سرویس جاسوسی غرب (بلکه بیشتر! ۱۰! ۱۲!) باید راه بیفتن دنبال ندا! از ۴۵ دقیقه قبل اون رو زیر نظر بگیرن، با ماهواره ردیابیش کنن، تصاویر مادون قرمز و اینا تهیه کنن ازش، تا ببینن کی این بنده خدا میره تو کوچه فرعی تا بزننش! تیوری شما اینه! مرغ پخته خنده اش میگیره! آدم قحط بود توی کوچه فرعی؟! باید ۴۵ دقیقه ندا رو تحت نظر بگیرن تا بره اونجا؟!!!! شما اینو باور کردی جداً؟! خوش به حالت! چه خوش دلی شما! بیخود نیست میگم ساحل نشینی!

  راستی یادمه یه زمانی هم یه فیلم مستند ساختن که میگفت ندا رو نکشتن. بلکه ندا نقش بازی کرده و روی صورت خودش خون ریخته، بعد وقتی گذاشتنش توی آمبولانس آرش حجازی بهش خیانت کرده و اونو کشته که گند کار در نیاد! اون هم یه زمانی جک جالبی بود که با افشای فیلم دیگری از صحنه از رونق افتاد.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۱ ب.ظ:

  حرفای بی معنی می‌زنی اما چیکار کنم که نمی‌تونم جواب ندم

  غلط می‌کنه هر کی منکر کشته شدن چهار نفر در کهریزک بشه اما نمی‌تونی حرفو بپیچونی و از زیر ادعای دروغ تجاوز توسط کروبی در بری
  خودش گفت که من نگفته بودم تجاوز شده
  من به آقای هاشمی گفتم به من اینا رو گفتن. اگه می‌شه شما تحقیق کنید و ببینید صحت داره یا نه
  اما بعدش جنبش کذایی شما با همراهی خود کروبی، تجاوز ثابت نشده‌رو علم کردید

  کشته سازی رو هم داری منکر می‌شی
  ۷۲ تا کشته ساختین و بعد آقای بهشتی دونه دونه زنده‌ها رو کم کرد تا رسید به بیست و چند نفر البته تا اونجایی که من سایتشون رو دنبال می‌کردم

  در مورد ندا اینقدر حرفای بی‌ربط سر هم نکن چون آخر حرف منو که روش تکیه کرده بودم رو مخصوصا نادیده گرفتی
  نکته‌ی مهم حرفم این بود که آیا جمهوری اسلامی بفاصله‌ی چند دقیقه فیلم کشته شدن ندا با کیفیت عالی مخابره می‌کنه تا از سی‌ان‌ان پخش بشه؟

  در ضمن یه بار دیگه برو فیلمشو قبل از حادثه ببین تا ببینی که دوربینی که داره ندا رو دنبال می‌کنه هر طرف که ندا میره، دوربین هم باهاش حرکت می‌کنه تا ندا از کادر خارج نشه
  بنابراین همه‌ی حرفایی که زدی فقط قصه است

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۵ ق.ظ:

  ۱-اگه ادعای کروبی کذبه چرا این رهبرجنبش سبز_پیاده نظام اسراییل در ایران_یه ماه پیش در مصاحبه با نیویورکر ادعای داشتن سند وفیلم تجاوز رو مطرح کرد؟
  ۲-چرا حکومت باید ندا رو بکشه؟ندا که نه رای داده بود(به گفته مادرش) نه در صحنه تظاهرات بود؟صرف نظر از اسناد و دلائل و پروژه فیلم هر ربع ساعت یک بار در بی بی سی
  ۳-خب تقلب شده(سندمخملی لینک اسمم)شما طبق اولین بیانیه کمیته صیانت از آرا-القای تقلب- دقیقا”گزارش هزاران تخلف” رو میخوام.”ران”رو حذف کن هزارتا مستند.منم عموم عضوارشداعتمادملی بود،نراحت بود.منم دوستامو دیدم.توخیابون به خداوندی خدا خشم طرفداران مخمل رو دیدم.و بعدیک سال و نیم در اون ماجرا دیدم موسوی تروریست برای اثبات تقلب دست به سندی میشه که طبق گفته ویکی لیکس در سفارت آمریکا در قرقیزستان بوده…دیدم طبق اون سند رای احمدی نژادفقط۳میلیون بود(:
  ۴-به قول اکبرگنجی آن۲۷میلیون سبز کجاهستند؟
  ۵-” لیستی منتشر شده و اینا، ما به اون کاری نداریم”آخه تو چه کاره جنبش سبز هستی که بخوای لیست مرکزیت فتنه رو منکربشی؟
  پی نوشت
  یک ایرانی جوابت به فضول باشی راجع به دادگاه و دادگاه نمایشی عالی که نه محشربود.
  مسعود دقیقامنتظرجواب به پنج بندم به صورت جدا هستم و منتظرکامنت تایید نشده ام باش

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۶ ق.ظ:

  ساحل لطفا لینک بده

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۳ ق.ظ:

  به یک ایرانی
  خوب فکر نکنم شما فرق دادگاه علنی و شوی تلویزیونی را ندانید. منظور من کاملا
  روشن است. پخش زنده دادگاه و حضور آزادانه وکلا و خبرنگاران رسانه های داخلی
  و خارجی و عدم تمرین دادگاه در روز قبل! (یادداشت ابطحی را بخوانید)
  چیزی که فقط یکبار در دادگاه کرباسچی عمل شد
  و دوستان همان یکبار هم از کرده خود پشیمان شدند!!!

  ضمنا همون شوی تلویزیونی هم برای قاتلین حوادث پس از انتخابات پس از یک سال
  و نیم هنوز تشکیل نشده(اصلا کسی متهم شده؟)
  رادان هم گفته بود دنبال راننده ای هستیم که ماشین رو دزدیده! و از روی
  یک شهروند رد شده (هنوز میگردن؟ شاید رفته انگلیس!)

  قاضی مرتضوی هم با اینکه در لیست متهمین کهریزک بود
  آزادنه مشغول به خدمت است. جالب است که متهمین کهریزک هم بقید وثیقه آزاد
  بودند در حالیکه به برخی از زندانیان سبز حتی یک روز هم مرخصی داده نشده!

  راستی میردامادی هم حاضر شده او را از زندان اوین به تلویزیون ببرند برای
  مناظره. چرا گزینشی عمل میکنند؟ چرا از بهزاد نبوی و سحرخیز و زیدآبادی خبری درج نمیشود؟
  چرا سایر محاکمات پخش نشد؟ (حتی بصورت شوی تلویزیونی)
  هزاران چرایی که با سفسطه دوستان بی پاسخ مانده است!

  اميرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۱ ق.ظ:

  به ساحل نشین: آقا یا خانم محترم! مثل اینکه شما نمی خواهید به واقعیت فکر کنید! شمایید که حرفای منو نادیده میگیرید! در مورد قتل ندا نکته ی مهم حرف من این بود: چرا ۱۰ ۲۰ تا سرویس جاسوسی غرب باید راه بیفتن دنبال یه آدم معمولی با اشعه ایکس و نمیدونم دوربین فوق پیشرفته و ماهواره ردیابیش کنن تا بره تو کوچه؟! مگه تو کوچه ی فرعی آدم کم بود؟! ندا چه آدم خاصی بود که شما رو توهم گذفته که ۱۰ ۲۰ تا سرویس جاسوسی غرب باید ۴۵ دقیقه دنبالش با دوربین راه بیفتن؟! اگه اون دوربین مال سرویس جاسوسیه غرب هست و نه مردم پس فیلمش رو شما کجا دیدی؟؟؟؟
  بعدش هم حرفتون یکی باشه! یه بار میگین این اصلاً تو تظاهرات نبوده! بعد میگین از ۴۵ دقیقه قبل تو تظاهرات زیر نظر ۱۰ ۲۰ تا سرویس جاسوسی بوده تا بکشوننش تو کوچه فرعی بکشنش! آخه این چه ادعای مسخره ایست؟ عرض کردم! مرغ پخته خنده اش میگیره! اونوقت شما اینقدر ذهنتون رو بستین؟ به قول شما ۵ ۶ تا سرویس جاسوسی (بلکه شایدم ۱۰ ۲۰ تا!!!!) راه افتادن دنبال ندا تا بکشوننش تو کوچه فرعی؟؟؟؟؟؟ بعد هم فیلم اشعه ایکسی که ازش تو تظاهرات با ماهواره گرفته بودن رسیده دست شما و شده سند؟!

  نکته بسیار بسیار بسیار مهم و کلیدی و روشنگر حرف شما هم این بود که چه طور به سرعت فیلم رفته دست بی بی سی؟؟؟؟ این نکته است به نظر شما؟! مگه بقیه ی فیلم ها با چه سرعتی میرفت روی اینترنت؟! بعد از نیم ساعت از شروع درگیری ها اولین فیلم ها روی اینترنت بود! هیچکس هم نمیتونه چنین کاری کنه جز مردم! بعله. سرعت انتشار فیلم ندا هم زیاد بود چون مردم رو به شدت تحت تأثیر قرار داد. اول اینترنت پر شد< بع هم بی بی سی و بقیه شبکه ها از اینترنت گرفتند! عین بقیه ی فیلم ها! این نکته بود الان؟!
  بعد هم ما نگفتیم جمهوری اسلامی کشته خودش هم فیلم گرفته بعد هم داده به بی بی سی! شما این که همون که کشته خودش هم فیلم گرفته رو اصل گرفتی مثل اینکه! هرچی میگین خودتون هم باتورتون میشه! آقا ما کی همچین حرفی زدیم؟ ما میگیم هر از خدا بی خبری ندا رو کشته ما نمیدونیم. اما یه آدم معمولی فیلم رو گرفته و منتشر کرده! هیچ منطقی هم اینو قبول نمیکنه که ۵ ۶ تا سرویس جاسوسی غرب راه بیفتن دنبال یه آدم ۴۵ دقیقه به قول شما تعقیبش کنن و ازش فیلم بگیرن و اینا تا بره تو کوچه فرعی بکشنش! داستان چرا میسازید؟ فیلم های تخیلی میبینید؟ ندا چه خصوصیتی داره که ۵ ۶ تا سرویس جاسوسی باید مترصد باشن ببینین که میره تو کوچه تا بکنش؟ چه خصوصیتی داره که بقیه ی کسانی که توی کوچه فرعی میشه پیدا کرد ندارن؟ و حتماً باید همین یکی باشه؟ هر چیزی رو دوس دارین باور کنین خودتون. اما به شعور ما توهین نکنید!

  نکته

  اميرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۰ ق.ظ:

  بعد هم اینکه هی میگین کیفیت عالی کیفیت عالی! دوربین فوق پیشرفته! آخه آدمهای خوش انصاف و منطقی! اولاً که الان هر ننه قمری یه گوشی موبایل دوربین دار داره همه هم دست به موبایلشون تو هر صحنه ای که اتفاق میفته از تظاهرات بگیر تا دوعوا و چاقو کشی و جشن و همه چی ماشالله خوبه! این از این. پس تعجبی نداره که یه اتفاقی که میفته ازش فیلم گرفته بشه.
  بعدش هم کیفیت چی بوده مگه؟! نکنه شما فیلم ندا رو نسخه ی دی وی دی شو دیدی با زیر نویس فارسی و صدای دالبی دیجیتال؟! شما با نوکیا ان نود و پنج برو فیلم بگیر ببین چه کیفیتی در میاد! از فیلم ندا هم بهتر! یه جوری میگین کیفیت بالای تصویر انگار دارین دوربین فیلمبرداری تبلیغ میکنین! همه موبایل ها فیلم میگیرن کیفیتشون هم متفاوت هست. بعضی ها کیفیت دوربینشون پایینه و تری جی پی ضبط میکنن مثل خیلی فیلمها و بعضیهای دیگه کیفیتشون بهتره و با فرمت ام پی فور هم ضبط میکنن! در ضمن توی فیلم دوم هم که از کشته شدن ندا منتشر شد همه ی کسانی که دارن فیلم میگیرن مشخص هستند. هیچ کدوم دوربین فوق پیشرفته ی خبرنگاری و سینمایی رو دوششون نیست!
  راستی اگه فیلم ندا رو با اون کیفیت دی وی دی و صدای دالبی دیجیتال داری برای ما هم بیار!

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴ ق.ظ:

  امیر مسعود

  این تو هستی که داری به شعور خودت می‌کنی نه من
  آخه چطور می‌شه یه نفر رو توی خیابون با موبایل دنبال کرد و از کادر خارجش نکرد و بعد طرف بقول خودت بره توی یه کوچه‌ی فرعی و توی همون کوچه‌ی فرعی هم دوربین آماده باشه تا از صحنه‌ی قتل، با کیفیت بالا فیلمبرداری کنه و بعد بفاصله‌ی ۱۰ دقیقه اونم با اینترنتی که از کار افتاده بود و سرعت رسیده بود به چند کیلو بایت، بتونن فیلم رو برسونن به سی‌ان‌ان؟
  فقط با امکان مخابره‌ی ماهواره‌ای می‌شه همچین کاری کرد. کدوم شهروند عادی می‌تونه اینکار رو بکنه؟
  اینجاست که باید به شعورت شک کنی

  آخه چطور می‌شه محل کشته شدن ندا با دفتر آرش حجازی که ۴ روز قبلش وارد تهران شده و فردای اون روز هم فرار کرده فاصله‌ی چندانی نداشته باشه و بعدم آقا یه راست بره توی بی‌بی‌سی بین الملل بشینه مصاحبه کنه؟
  یه به قول خودش دانشجوی پزشکی که خیلی از همکاراش روی نحوه‌ی کمک رسانیش به ندا بعنوان کسی که باید از کمکهای اولیه‌ی پزشکی بعد از چند سال تحصیل در اون رشته سر در بیاره، اشکالات زیادی وارد کردند

  جمهوری اسلامی مگه احمقه که توی یه کوچه‌ی فرعی یه نفر رو بکشه؟
  خب اگه می‌خواست برای زهر چشم گرفتن از بقیه اینکار رو بکنه وسط انقلاب یا ولیعصر اینکار رو می‌کرد تا همه ببینن بعدم چه دلیلی داشت که با یه اسلحه‌ی کم صدا اونم از فاصله‌ی نزدیک اینکار رو بکنه؟
  مگه داشته یه رئیس جمهور رو ترور می‌کرده؟
  یا مگه ندا، ملکه الیزابت بوده؟
  خب با شلیک گلوله در یه خیابون شلوغ اینکار رو می‌کرد تا مردم رو بترسونه و متفرق کنه

  بنابراین به شعور خودت توهین نکن که بعدش مجبور شی منو متهم کنی

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۲ ق.ظ:

  فضولباشی

  از اونجایی که شماها اصولا آدمای خوش بینی هستید و مبنا رو می‌ذارید بر درستی، مگر اینکه عکسش ثابت بشه، بنابراین روزی که بقول علی بن ابیطالب(ع) هممون از خواب بیدار شدیم، دادگاه علنی رو خواهیم دید

  با کسانی که منکر الدائم هستند نباید جدل کرد چون هدر دادن وقته و تلف شدن عمر

  شما دادگاه که چه عرض کنم. تاجیک اومد گفتگوی خبری شبکه‌ی دو و مث آدم شروع کرد با استدلال و منطق حرف زدن، بازم انکار کردید

  راستی مثالت در مورد دادگاه کرباسچی اصلا مثال خوبی نبود. البته دیدیم که دادگاه کرباسچی هم سر بلند از آب در اومد و جناب هاشمی رفسنجانی هم جون خودشون متحمل حبس سنگین شدند!!!
  مگه همون کرباسچی نبود که توی دادگاهش رو به دوربین گفت آقای هاشمی یادت میاد بهم گفتی برو از فلان حساب برداشت کن، من به شما گفتم آقا اینو مکتوب کنید گفتید لازم نیست؟
  حالا می‌خوام که آقای هاشمی بیان و در این باره صحبت کنن

  اما چه اتفاقی افتاد؟
  هیچی عزیزم
  اون کله گنده‌هایی که قوه‌ی قضائیه رو روی انگشت می‌چرخونن و چند سال بعدش پرونده‌ی مهدی جون رو هم گم و گور می‌کنن از هاشمی حتی درخواست هم نمی‌کنن که برای ادای پاره‌ای توضیحات قدم رنجه بفرمایند و تشریف بیارن دادگاه جناب کرباسچی
  دیگه به دادگاه‌هایی که یه طرفش هاشمیه دل خوش نکنیا

  راستی میردامادی در حال حاضر چیکاره حسنه که اعلام آمادگی بکنه یا نکنه؟
  ایشون باید حبسش رو تحمل کنه و حرف زیادی نزنه
  بعدم اینکه فکر کنم حالت خوش نباشه. از نبوی و سحر خیز و زید آبادی باید «آینده» و «جرس» و «کلمه» و «روز نت» و صدای آمریکا و بی‌بی‌سی خبر بدن نه رسانه‌های جمهوری اسلامی

  اینکه چرا بقیه‌ی محاکمات پخش نشد بخاطر این بود که از خود انکاری بیش از حد شماها جلوگیری بشه
  باور کن
  فقط بخاطر گل وجود شماها بود که از این بیشتر از شدت شرمندگی، آب نشید
  بالاخره یه جوری باید جنبشتون سر پا بمونه دیگه. ما هم بهتون کمک کردیم که این اتفاق بیفته

  راستی مرتضوی هم ایشالا کله پا می‌شه اصلا نگران نباش فقط باید همون قوه‌ی قضائیه‌ای که ازش خیلی تعریف کردم تصمیم بگیره که برای تحقیقات نمایندگان مجلس کشورش ارزش قائل بشه و خودشو یه تکونی بده. البته فکر کنم روزی که قوه‌ی قضائیه خودشو تکون بده روزیه که همون زلزله‌ی مهیب تهران که مدتهاست ازش حرف زده می‌شه، تهران رو با خاک یکسان کنه البته زبونم لال، زبونم لال چون ما جوون زیاد داریم تو فامیل که هزار تا آرزو دارن

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۴ ب.ظ:

  تو رو خدا می‌بینی فضولباشی؟
  «دائم المنکر» رو اشتباهی نوشتم «منکر الدائم»
  کلی به خودم خندیدم
  واقعا که

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۷ ب.ظ:

  ساحل نشین چرا پرت و پلا میگی؟ من کی گفتم جکهوری اسلامی ندا رو کشته که زهر چشم بگیره؟! کی اسم زهر چشم آورد؟ کلاً شما همه چیز رو شبیه توطیه ی از پیش برنامه ریزی شده میبینید! توهم توطیه که میگن شمایید! یعنی ندا رو هرکس کشته یه هدف به خصوص داشته و خودش هم فیلم گرفته! خیلی باحالید شما! نه خیر. خیلی ها کشته شدند تو این جریانات، هیچ کدومشون هم برای ترورشون برنامه ریزی نشده بود. این از این.
  بعد اینکه میگی توی کوچه فرعی دوربین آماده بوده تا از قتلش با کیفیت بالا فیلمبرداری کنه! مگر اینکه فیلمبردار دوست شما بوده باشه و فیلم کامل رو به شما داده باشه! چون ما که فیلمی که دیدیم فقط از لحظه ای هست که ندا تیر خورده و داره میفته! اصلاً صحنه ی شلیک و اینا نیست! که توی اون وضعیتی که همه ی مردم دوربیناشون آماده بود (که اگه یادتون نیست سعی کنید به یاد بیارید!) چیز اصلاً عجیبی نیست ثبت اون لحظه! پس حرفت مصداق پرت و پلاست.

  بعدش هم میگی با تفنگ کم صدا و فلان کشته شده. والا عرض کردم! گویا شما اطلاعات دقیقتری نسبت به حادثه دارید که مردم عادی ندارند! چون همونطور که عرض کردم اصلاً فیلم حاوی صحنه ی شلیک نیست. بلکه از لحظه ای که شروع میشه دارن ندا رو که تیر خورده میگیرن که نیفته رو زمین که همون موقع هم میفته! شما چه جوری این حرف های جالب رو میزنی؟ از فاصله ی نزدیک بوده و تفنگش مدل چه سالی بوده و …

  بعد هم اون منطقه فقط نزدیک آرش حجازی که نبوده! خیلیها اونجا خونه، مطب یا محل کار داشتند! شاید خیلی هاشون هم همون روز از گینه بیسایو و نمیدونم تانزانیا اومده بودن ایران! چه ربطی داره؟! اگه آرش حجازی خودش دست داشت خر که نبود بیاد تو فیلم! در ضمن من عرض کردم. من از آرش حجازی هم حتی دفاع نمیکنم. و گفتم که نمیدونم کی ندا رو کشته. هر از خدا بی خبری بوده خدا لعنتش کنه. اما ادعای شما واقعاً چیز مزخرفی در اومده از آب! همه تون هم یه جوری باورش کردین که آدم یاد بچه هایی میفته که فیلم سوپرمن میبینن جو گیر میشن از پشت بوم میپرن!

  به سوال من هم جواب ندادی. به قول خودت مگه ندا کی بود؟ ملکه الیزابت بود که ۴۵ دقیقه دنبالش رفتن تا بره تو کوچه؟! تو کوچه آدم قحطی بوده؟ یا آرش حجازی (به قول شما) به کمک ۱۰ ۱۰ تا سرویس جاسوسی میخواسته رییس جمهورتون رو بکشه که از انگلیس پا شده اومده ایران، بعد به جای اینکه مثل آدم بره تو کوچه یکیو بکشه فیلم بگیره، ۴۵ دقیقه راه افتاده دنبال ندا ببینه کی میره تو کوچه! بعد ه که با تیر زدنش مثل گوسفند پرید تو صحنه و شروع کرد به کمک کردن که قشنگ شناسایی بشه! چه قشنگ! عرض کردم! قبلن هم میگفتین اصلاً ندا همکار خودشون بوده و خودش خون ریخته روی صورتش بعد آرش حجازی تو آمبولانس تمومش کرده! که با فیلم جدید مزه ی جک از بین رفت متأسفانه…

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۱ ب.ظ:

  من لعنتی فیلتر شکنم کار نمی‌کنه که فیلمی رو که از قبل از حادثه ازش گرفته شده رو پیدا کنم و لینکشو بذارم
  اون فیلمی که تو می‌گی تازه یکیشه
  من دارم می‌گم از قبل ازش فیلمبرداری شده بود با موبایل. از پشت سر وقتی داره با استادش راه میره

  نخیر بنده اطلاعاتی نیستم اما چشم و گوشمم نبستم. دیگه فیلم مستندش رو که دیدم یعنی همه دیدند. کسی نگفته که صدای بلند شلیک شنیده شد. صدا اونقدر آروم بوده که حتی توجه کسی رو هم جلب نکرده که ببینه صدا از کدوم ور اومده
  حالا اگه تو این مستند رو ندیدی یا نشنیدی به خودت مربوطه

  بعدم حالا مگه من گفتم که کسی که شلیک کرده رفته بالا سرش که تو حرف می‌ذاری تو دهن من؟
  من گفتم آرش حجازی اونجا چه غلطی می‌کرده که بعدش سر و کله‌ش توی بی‌بی‌سی پیدا شد؟
  خود گویی و خود خندی؟
  اون جوک رو واسه خودت تعریف کن

  مث اینکه نمی‌خوای بشنوی بنابراین دوباره تکرار می‌کنم:
  چطور می‌شه بفاصله‌ی ۱۰ دقیقه اونم با اینترنتی که از کار افتاده بود و سرعت رسیده بود به چند کیلو بایت، بتونن فیلم رو برسونن به سی‌ان‌ان؟
  فقط با امکان مخابره‌ی ماهواره‌ای می‌شه یه همچین کاری کرد. کدوم شهروند عادی می‌تونه اینکار رو بکنه؟

  سعی نکن وقتی ندیدی حرف بزنی. برو فیلمی که با موبایل گرفته شده‌رو ببین بعد بیا حرف بزن و گرنه دیگه باهات بحث نمی‌کنم

  در ضمن من لذت می‌برم از کنار ساحل نشستن و به آسمون نگاه کردن و به صدای امواج گوش دادن
  وقتی کنار ساحل باشی می‌تونی نادونایی رو که شنا بلد نیستن و با پر رویی به قسمتهای عمیق دریا رفتن و دارن توی آب دست و پا می‌زنن و در حال غرق شدن هستند رو ببینی

  برو هر وقت فیلمی که داره ندا و استادش رو از پشت سر تعقیب می‌کنه دیدی بیا با هم حرف بزنیم

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۷ ب.ظ:

  در ضمن خواب دیدی؟
  خود آرش حجازی به بی‌بی‌سی بین‌الملل گفت که سوار ماشین نشده
  اتفاقا برای مجری هم عجیب بود که چرا سوار نشده
  اونوقت تو اومدی از قول ما می‌گی که ما گفتیم سوار شده بوده بعد اونجا ندا رو کشته؟
  توهم داری یا خواب دیدی؟

  چقدر بده که ما دو تا داریم با هم بد حرف می‌زنیم

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۲ ب.ظ:

  ممنون از پاسخ ها مستدلل تون آقای امیرمسعود…

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۰ ب.ظ:

  ساحل نشین محترم! اولین فیلمی که از ندا منتشر شد همونیه که من گفتم. اگه شما فیلم دیگه ای دیدی حتماً فیلمبردارش از دوستان شما بوده! سی ان ان هم همون فیلمی رو پخش کرد که من دیدم و مال بعد از تیر خوردن که ندا داره میفته. یه فیلم دیگه هم هست که مال وقتی هست که ۱۰ تا سرویس جاسوسی غرب اعم از موساد و سیا و کا گه به و ام آی سیکس داشتم دنبال ندا راه میرفتن و در یک تعقیب و گریز جانانه منتظر بودن بره تو کوچه! چون آدم قحط بوده! باید این کشته بشه! که اون هم با موبایله و خیلی هم عادیه و شما حرف بیخود داری میزنی.
  اون فیلم رو هم من همون روز به محض اینکه روی اینترنت منتشر شد گرفتم و همه ی تصاویر دیگه. حجمش حدود ۱ مگابایت هست! بچه ها هم میدونن که فایلی با حجم ۱ و نیم مگابایت هیچ نیازی به ارتباط ماهواره ای نداره! اینا توهمات شماست! تعقیب از ۴۵ دقیقه پیش، توسط بزرگترین سرویس های جاسوسی غرب! و بعد از اون ارسال فیلم از طریق ارتباط ماهواره ای! اینا صرفاً توهمات شماست، هیچ سند و مدرکی هم دال بر اون وجود نداره.
  شما هم گویا قرار نیست سوال منو بشنوی. به هر حال مردم خر نیستن دوست من. اگه شما این سوال منطقی رو از خودت نمی پرسی چون نمیخوای تمام عقایدت رو زیر سوال ببری اما خیلی از مردم این سوال رو از خودشون و دوستانشون میپرسن و از سناریوی شما چیزی جز یک کمدی باقی نمیمونه. و نمونده.
  من به همه ی سوالات شما جواب دادم ولی شما سوال من رو که بارها به زبون های مختلف پرسیده شد اصلاً نشنیدی.
  و السلام من التبع الهدی

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۴ ب.ظ:

  تصحیح: والسلام علی من التبع الهدی

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۰ ب.ظ:

  همونطور که گفتم دیگه باهات بحث نمی‌کنم.
  فیلمی که ندا رو تعقیب می‌کنه با موبایل گرفته شده و از سی‌ان‌ان پخش نشده
  خواهش می‌کنم حرفی که نزدم رو به من نسبت نده
  سی‌ان‌ان صحنه‌ی کشته شدن ندا رو نشون داد
  چون حاضر نیستی اون فیلمی رو که از پشت سر، ندا و استادش رو تعقیب می‌کنه ببینی دیگه باهات راجع بهش بحث نمی‌کنم
  چون تو ندیدی باید انکار کنی؟
  البته می‌دونم چرا انکار می‌کنی چون می‌ترسی که تصوراتت بهم بریزه
  فکر کنم تو هم از همونایی بودی که قبل از شنیدن سخنرانی رئیس جمهور اومده بودی توی خیابون و دادی می‌زدی «خس و خاشاک تویی …..»

  راحت باش
  تمام

  neda پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۰ ق.ظ:

  یک ایرانی
  اون فیلمی که می گی چهل و پنج دقیقه پیش از تیرخوردن ندا با موبایل ازش گرفته شده رو من هم دیدم. اصلا اون طوری که شما می گید نیست یا من چنین برداشتی نداشتم که کس یا کسانی ندا رو تعقیب می کردند! ندا اصلا در مرکز توجه دوربین نیست و بعد از مدتی هم از کادر خارج می شه.به نظرم شما زیادی در تخیلات تان غرق شدید !
  در مورد اینکه می فرمایید تیراندازی به ندا با فلان اسلحه و یواشکی صورت گرفته…چند ماه پیش همزمان با پخش فیلم تقاطع از تلویزیون، تصاویری از همان زمان کشته شدن ندا پخش شد که از روی پشت بام گرفته شده بود و لحظاتی بعد از عبور ندا در تصویر یکی از گاردیها از توی خیابون به سمت کوچه شلیک می کرد و شخص تصویر بردار به گوشه ای پناه می برد و تصویر کات می شد… فرضیه ای بین کاربران اینترنتی به وجود اومد که احتمال تیر خوردن ندا توسط همون مامور که از خیابان به درون کوچه بی هدف شلیک می کنه هست.
  و اساسا مگر آدمیزاد چی هست جز موجودی از گوشت و پوست. گلوله های سرگردان به راحتی سینه اش رو سوراخ می کنه و ضربات باتوم می تونه بفرستدش به اون دنیا!به همین سادگی…
  شما داری اینطور وانمود می کنی که انگار اون روزی که ندا کشته شد هوا آفتابی بود و مردم در کوی و برزن در حال جشن و پایکوبی بودند!اگه اون روز در خیابون بودی و برخورد وحشیانه حکومت رو می دیدی مرگ غم انگیز ندا قابل باورترین و بدیهی ترین اتفاقی بود که در عمرت باهاش مواجه می شدی.
  حرف اون امام جمعه خشن احمد خاتمی رو هم تکرار کردی که مگر جمهوری اسلامی دیوانه شده که توی کوچه مردم رو بکشه. اگه به این همه بگیر و ببندها و احکام صادر شده برای اشخاصی مثل پناهی و رفتارهایی که با امثال ابراهیم یزدی میشه توجه کنی می فهمی که چیزی که در جمهوری اسلامی در حال حاضر اصلا یافت نمیشه همین عقل و درایته!گذشته از بی عقلی حکومت در اون روز خاص،گلوله سرگردان شلیک شده از اسلحه یک گاردی می تونه به راحتی در سینه یک زن جوان آرام بگیره.و از شانس بد حکومت چند موبایل و دوربین دیجیتالی صحنه مرگش رو ثبت کنه. البته بنا بر فرضیه شما،اون آدمهای تعقیب کننده ندا دستشان بند بود و نتوانستند از چند لحظه قبل از تیراندازی از ندا فیلم بگیرند تا فیلمشون تاثیرگذارتر بشه نه؟!
  طوری در مورد رسوندن فیلم ندا به سی ان ان حرف می زنی که انگار اون ایام رو تماما در خوب بوده ای… .خود من به فاصله چند ساعت پس از رخ دادن اتفاق ویدیو رو از بالاترین دیدم.که همون ویدیویی بود که سی ان ان هم پخش کرد.با موبایل تصویربردای شده بود البته. و خیلی فیلمهای دیگه هم از اتفاقات همون روز هم بود که اونها رو همزمان با فیلم لحظه مرگ ندا دیدم.و این دیدنها در همه روزهای اعتراضات ادامه داشت.مردم با دوربینها و موبایلهاشون تصویر می گرفتند و می فرستادندشان روی اینترنت.بعضی از تصاویر مثل لحظه مرگ ندا مهم و اثرگذار میشد و بعضی در شلوغی اون روزها گم میشد …
  به هر حال شما با زرنگی دارید ماجرای ندا را تبدیل به یک موضوع پیچیده و غامض می کنید تا حواس مردم رو از اصل فاجعه پرت کنید. حقیقت اینه که جمهوری اسلامی به مردمش که برای اعتراض به خیابان اومده بودند شلیک کرد و با باتوم و گاز اشک آور بهشون حمله کرد.این رو همه اونهایی که اون روزها توی خیابون بوده اند دیده اند و همه کسانی که نبوده اند هم می توانند از روی ویدیوهای یوتیوب ببینند.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۵ ق.ظ:

  ندا
  در مورد تمام حرفات حرفامو زدم و دلیلی وجود نداره که با تو بحث کنم که بخوام قانعت کنم. حرفاتو زدی درست مث من
  کسانی که می‌خونن خودشون یا بر اساس حقایق قضاوت می‌کنن و یا بر اساس چیزایی که دوست دارن بشنون، از نوشته‌های من و تو برداشت می‌کنن

  اما در مورد اون حقیقتی که آخر حرفات گفتی
  حرفت ناقص بود
  می‌خوام کاملش کنم
  حقیقت اینه که هم جمهوری اسلامی و هم آلمان و هم انگلیس و هم آمریکا و هم بلژیک و هم فرانسه و هم دانمارک و هم ایتالیا و اونایی که الآن توی ذهنم نیستند، با هر کسی که به اسم دفاع از حقوق خودش توی خیابونا دست به اغتشاش بزنه بشدت برخورد می‌کنند
  اما اغتشاشگران جمهوری اسلامی با کشورهای دیگه یه فرق عمده داشتند اونم اینکه هم به پایگاه انتظامی حمله کردند، هم بانک آتیش می‌زدند، هم اتوبوس شعله ور می‌کردند، هم به سطلای آشغال افتخار می‌دادند، هم مغازه‌های مردم رو نابود می‌کردند. خودم یه نمایشگاه مبل رو دیدم که کلا نابود شده بود با تمام سرمایه‌هاش
  بنابراین جمهوری اسلامی باید همون روز اول این اغتشاشگران رو خفه می‌کرد تا امنیت زن و بچه‌ی مردم رو حفظ کنه اما اینکار رو نکرد و اجازه داد اغتشاشگران تا روز عاشورا توی خیابونا جولان بدن
  در تمام دنیا با کسانی که بلد نیستند حرف قانونی بزنن بشدت برخورد می‌شه، در جمهوری اسلامی هم همینطور

  در ضمن گفتی برای اعتراض اومده بودید بیرون
  اینطور نیست
  شما خواستار ابطال انتخابات بودید
  این اسمش اعتراض نیست
  اسمش حکم صادر کردنه بدون هیچ مدرک و سندی
  سرانتون شماها رو ریختن بیرون تا بلکه با اهرم زور و فشار به خواسته‌هاشون برسن اما این اتفاق نیافتاد.
  لحظه‌ای که احساس کردن ممکنه دیگه نیاین بیرون، «خس و خاشاک» رو علم کردند
  اونا خیلی موذیانه با کشته سازی و با دادن بیانیه‌های مکرر و ادعای تجاوز و همزمان با حاضر نشدن در شورای نگهبان برای پیگیری قانونی اعتراض خودشون سعی کردن شماها رو توی خیابونا نگه دارن. این مسخره است
  اگه اعتراضتون به سیب زمینی و سهام عدالت و اینجور چیزا بود که جناب موسوی باید به نشونه‌ی اعتراض می‌کشیدن کنار و در انتخابات شرکت نمی‌کردند نه اینکه شرکت بکنن و بعد از اینکه شکست خوردند بزنن زیر میز
  این رسم بازی کردن نیست
  اگر چه مشکل شما و سرانتون اصلا تقلب نبود
  شما با جای دیگه مشکل داشتید
  منتها اون جای دیگه زرنگتر از شماها بود و دستتونو خوب خوند
  دم ایشون گرم

  neda پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۲:۲۹ ب.ظ:

  یک ایرانی
  من دارم اصل ادعات رو زیر سوال می برم و تو می گی حرفات رو زدی مثل من؟! 8O
  من دارم می گم فیلمی که تو ازش با عنوان تعقیب و گریز ندا و جواسیس یاد می کنی زاییده تخیلات خودته! و اون فیلم مورد ادعات بیشتر شبیه اینه که یکی – که در اون روز بخصوص و اون منطقه خاص حضور داشته- توی تصاویر ثبت شده در موبایلش دنبال رد دختری گشته که به همراه معلم موسیقی اش به تظاهرات آمده بود و جاودانه شد!و البته تصاویر بی کیفیتی رو هم پیدا کرده.و روی نت گذاشته.تصاویر آنقدر بی کیفیته که معلومه با موبایل ارزانی گرفته شده و اصلا شباهتی به اون صحنه های پر کیفیت سی ان ان نداره!
  اینی هم که هی داری اغتشاش اغتشاش می کنی و از اروپا مثال می آوری هم واقعا اعصاب خورد کنه. یعنی من الان برم بالای منبر و فرق بین ایران و اروپا رو در این مورد خاص برات توضیح بدم؟ مثلا بگم توی اروپا مدام مردم اعتراض می کنن و خون از دماغ کسی نمیاد و فقط گاهی می شود آنچه که در انگلیس این اواخر رخ داد.که تازه همان هم در مقابل با بلایی که سر مردم در ایران اومد آنچنان هم مهیب نبود!
  اما تو ایران مردم اعتراض نکردند نکردند وقتی هم کردند این بلا سرشون اومد…
  یا باید بگم تو اروپا رسانه ها براحتی می تونن لحظه به لحظه تظاهرات رو ثبت کنن و بنابراین اگر کسی اغتشاش هم کرد حکومت می تونه ثابت کنه و از حقش برای سرکوب اغتشاشگرها دفاع کنه .و البته حق اونهایی که اعتراض کردند و نه اغتشاش هم برای پیگری اعتراضاتشون محفوظه. مثل همون تظاهراتی که توی انگلیس ادامه پیدا کرد و حتی اونهایی که قربانی خشونت پلیس بودند دوباره اومدند و اعتراض کردند و رسانه ها هم باهاشون مصاحبه کردند.اما تو ایران پدرمادر کشته شده ها رو هم جلب می کنن تا صداشونو خفه کننند!
  واقعا حوصله بحث و حدل کردن سر این قضیه رو ندارم و فکر می کنم فرق بین این دو تا کاملا مشخصه و همه ما آی کیومون لااقل از نود بیشتره:mrgreen: و این تفاوتها رو کاملا درک می کنیم!
  آیا توی اروپا برای یک کارگردان به دلیل عقاید و فیلمی که قرار بوده بسازه یک حکم دراز می برند؟! فکر نکنم اونجا حتی برای قاتلان هم همچین حکمی ببرند!اصلا زندانی سیاسی دارند؟!
  بین سیستم دیکتاتوری حاکم بر ایران و سیستمهای اروپایی فرق زیاده. اونجا اگر هم بخوان فیلم یه نفر دیده نشه یه راهی غیر از زندانی کردن فیلمساز و جلوگیری از ساخت فیلم پیدا می کنن.البته کمتر موضوعی هم پیدا میشه که کارگردانی بخواد بسازه و به مذاق حاکمان اونقدر تلخ باشه که بخوان به لطایف الحیلی جلوی نمایش گسترده اش رو بگیرند.
  اینکه همه معترضین رو هم اغتشاگر جلوه دادی در جهت همون پرت کردن حواس مردم از اصل قضیه است.چرا ما نمی توانیم اعتراض کنیم و مخالف باشیم و سرمون هم روی تنمون باقی بمونه؟!من اصلا با کل سیستم ولی فقیه مخالفم می خوام با اسم و فامیلم این مخالفت رو ابراز کنم دایم هم انتقاد کنم کارم رو هم دشته باشم و توی دانشگاه هم ستاره دار نشم و مسیرم هم به اوین نخوره! می شه؟ :?:

 28. ۳ دی ۱۳۸۹ در ۱۵:۴۴ | #28

  سلام
  ظاهرا امام به ان چیزی که می اندیشیده نرسیده او امد خط انبیارا نشان دهد ظاهرا خط خودش پررنگ تر از انبیا شد هر خطی غیر از خط خدا باطله حالا چه اسم امام روش باشه یا نباشه
  والعاقبه للمتقین

  [پاسخ]

 29. ۳ دی ۱۳۸۹ در ۱۶:۱۸ | #29

  امید حسینی اصلا حال می کنی چطور آهستان در دستان پر توان ماست؟می دونی چیه اینی که تند تند پست عوض می کنی اجازه در منجلاب فرو کردن مدعیان حبل خریت رو نمیده…خوبه هرچند وقت یک بار پستهاتو کش بدی تا حال بگیریم…
  راستی واسه ۹دی برنامه داری؟و کامنت من به امیرمسعود تایید بشه/باتشکر

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۶:۴۷ ب.ظ:

  ۹ دی برنامه ای هست؟ هنوز نامه استانداری برای حضور خودجوش! به اداره ما نرسیده :lol:

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۵ ب.ظ:

  البته کسی که از نه دی خبر نداره. چون قراره حرکت خودجوش و کاملاً هم خودجوش و از طرف خود مردم و از دل مردم بجوشه واقعاً! اما خب به اندازه ی کافی ساندیس و پرچم و عکس ماه و ستاره و میوه و اینا آماده شده، تعداد اندکی در حدود ۵۰۰ تا اتوبوس رو هم خود مردم با گازوییل نرخ جدید تدارک دیده اند که انشالله مردم رو بجوشونه در نهم دیماه، که انشا الله اونها هم در روز نه دی از دل مردم خواهد جوشید و مراسم به خوبی برگزار خواهد شد. بدون برنامه ریزی حکومتی، انجام خواهد شد و این مشتی خواهد بود بر دهان یاوه گویان و کسانی که اون فتنه ی برنامه ریزی شده و هماهنگ شده و غیر خودجوش و غیر مردمی و صهیونیستی و بد و بی شعور ۲۵ خرداد رو به راه انداختند. و معلوم نیست خرج این همه جمعیت رو اینا از کجا آرده بودند. که هر کدوم یه ساندیس هم میخواستن میشد خدا تومن! خب معلومه پای آمریکا در میونه دیگه!

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۸ ب.ظ:

  بعدمیگه چرا به ما می گید بی شرف و توهین می کنید.چرا رسانه های ما رو فیلتر می کنید.سهم من از آزادی بیان فقط سایت آهستانه…
  مردان زن نمای بی غیرت و مشرکین و منافقین خداجو و مدعیان حبل خریت جمعیت۲۵خرداد در اعتراض به تقلب ۱۱میلیونی به خیابانهاآمدندو مغلوب سفسطه های جرج سوروس و مایکل لدین و جین شارپ و کنت تیرمن شدند.چه می دانستندکه چه کلاه گشادی سرشان رفته.البته در بی رسانه و دخل و خرجشان همین کافیست که رابرت مرداک حامی شما است وبس.البته سر دلارهایی هم که آمریکا و اسراییل به خوردتان می دهد دعوا هم دارید.
  و به نازم به قدرت ساندیس که میلیونهاانسان را روانه خیابانها کرد و دهان پیاده نظام استکبار و دیوجهان خوار را بست.ما تا نی ساندیس داریم سلاح اتمی می خواهیم چه کار؟ 8) ما با همین ساندیس نسلتان را منقرض و فتنه را خواباندیم.و در نهایت این که ما در ۹دی دهانتان را بستیم.به یاد آورید پروژه خر تروا و غلبه نور بر …. :wink:

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۷ ب.ظ:

  راستی امیرمسعود انتظار پتگ گران مستندات مخملی طرف مقابلت رو نداشتی؟کامنتت نشون میده که تاچه حد گیج شدی و این افتخاره برای من…ما در ۹دی دهانتان را بستیم 8)

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۷ ب.ظ:

  چی بهت بگم مهدی؟ چی بهت بگم؟ من به ماه (نه اون ماه) اشاره میکنم میگم ببین، تو نوک انگشت منو میبینی…

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۷ ب.ظ:

  دقیقاً از کدوم کامنتم این برداشتو کردی؟ و دقیقاً انتظار چیو نداشتم؟ کدوم مستندات؟

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۱ ق.ظ:

  تو مومی بینی و من پیچش مو…
  دقیقاً از کدوم کامنتم این برداشتو کردی؟ همون کامنته که به امیدحسینی تشر زدی چرا کامنت های منو تاییدکرده،همین سکوتت،همین سردرگمیت،همین انکار وجود،همین کدوم مستندات؟
  مستندرو صدو پنجاه بار توهمین پیج تکرار کردم به ازای هر کامنتم لینک اسمم هست.حالاتو ندیدی؟البته باید هم نبینی خیلی چیزهای دیگه رو هم نمی بینی…

 30. گمنامی
  ۳ دی ۱۳۸۹ در ۱۸:۵۵ | #30

  کلا جماعت سبز و اصلاح طلب زمان امام چون میدونستن امام موضعش صریحه و کسی پاش رو از خط قرمز اسلام بذاره بیرون از چشم امام خمینی میفتاد….خیلیا نقش بازی مکردن…از جمله ممد خاتمی که اون موقع چیزی از شورای رهبری نمی گفت…اما الان زبون باز کزده و میگه سورای رهبری…صانعی و منتظری هم که تابلو اعلانا شدن با مواضع متناقضشون….خدا همه رو به راه راست هدایت کنه….. آمین

  [پاسخ]

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۵ ب.ظ:

  گمنامی جان اون زمان شورای رهبری در قانون اساسی آمده بود. نه تنها نیازی نبود خاتمی راجع بهش حرف بزنه بلکه امام هم زیرشو امضا کرده بود. بعدها در بازنگری قانون اساسی بود که امکان رهبری شورایی برداشته شد.

  [پاسخ]

  گمنامی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰ ق.ظ:

  جدی تو قانون اساسی اومده؟؟
  میشه بگید اصل چندمه؟

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۲ ق.ظ:

  ولی شورای رهبری که رهبر فرمودند خلاف قانونه

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۱ ق.ظ:

  اصل ۱۰۷ قانون اساسی قبل از بازنگری در سال ۶۸ و در زمان امام این بوده:
  “هر گاه‏ یکی‏ از فقهای‏ واجد شرایط مذکور در اصل‏ پنجم‏ این‏ قانون‏ از طرف‏ اکثریت‏ قاطع مردم‏ به‏ مرجعیت‏ و رهبری‏ شناخته‏ و پذیرفته‏ شده‏ باشد، همانگونه‏ که‏ در مورد مرجع عالیقدر تقلید و رهبر انقلاب‏ آیت‏ الله‏ العظمی‏ امام‏ خمینی‏ چنین‏ شده‏ است‏، این‏ رهبر، ولایت‏ امر و همه‏ مسئولیتهای‏ ناشی‏ از آن‏ را بر عهده‏ دارد، در غیر این‏ صورت‏ خبرگان‏ منتخب‏ مردم‏ درباره‏ همه‏ کسانی‏ که‏ صلاحیت‏ مرجعیت‏ و رهبری‏ دارند بررسی‏ و مشورت‏ می‏ کنند، هر گاه‏ یک‏ مرجع را دارای‏ برجستگی‏ خاص‏ برای‏ رهبری‏ بیابند او را به‏ عنوان‏ رهبر به‏ مردم‏ معرفی‏ می‏ نمایند، وگرنه‏ سه‏ یا پنج‏ مرجع واجد شرایط رهبری‏ را به‏ عنوان‏ اعضاءی‏ شورای‏ رهبری‏ تعیین‏ و به‏ مردم‏ معرفی‏ می‏ کنند.”

  حافظ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۸ ق.ظ:

  بفرمایید خدا همه را به صراط ما هدایت کند

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۰ ق.ظ:

  در اصلاحات قانون اساسی حذف شد سال ۶۸

  [پاسخ]

  گمنامی پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۲ ب.ظ:

  خوبه تو قانون شورای رهبری شرایط داره ها(آقایان به طور مطلق بهش اعتقاد دارن مثل خاتمیون و ..)…..وقتی خاتمی به طور مطلق اشاره میکنه یعنی دیگه اصالتی برای ولایت فردی نداره و فقط به شور فکر میکنه.ضمنا الان که تو قانون اساسی نیست…همون موقع آقای خاتمی میتونست نظراتشو بده …نه الان فیلش یاد هندوستان کرده…..
  وقتی شورای رهبری بوجود بیاد یعنی آغاز خیلی مشکلات… از تناقض نظر بگیرید تا…..

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۳ ب.ظ:

  من هم می گویم شورای رهبری بهترین راه حل برای خروج از این حالت است
  جون نشون داده شد در عمل که حکومت فردی به دیکتاتوری ختم می شود حتی اگر آیت الله باشیم به قول مرحوم بازرگان این ولایت فقیه برازنده شخص امام بود نه کس دیگر این عبا برای بقیه گشاد بود
  و این درعمل هم به خیلیها ثابت شد
  البته به شما هم ثاتب می شود منتهی ممکن است ۱۰ یا ۲۰ سال دیگه
  بالاخره ولی فقیه فعلی با شما خوب است
  لزوما ولی فقیه بعدی باشما ممکن است خوب نباشد
  مصباح رو به خاطر داشته باش یا میرحسین هر کدام محبوب یک رهبری بودند
  به نظر من بهترین حالت اداره توسط شورای مراجع تقلید متشکل از حضرات آیات صافی گلپایگانی، شبیری زنجانی، وحید خراسانی، موسوی اردبیلی و مکارم شیرازی می باشد

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۰ ب.ظ:

  بیات زنجانی و صانعی عمدا یادتون رفت؟ :)

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۹ ب.ظ:

  نکنه فکر میکنی سند ایران و یه اسم یه نفر نوشتند و کسی را یر سفره شخصی راه نباید داد

 31. سامان
  ۳ دی ۱۳۸۹ در ۲۰:۴۲ | #31

  امید حسینی یادت باشه منتظری راه و یادش ادامه داشته و داره. چون منتظری هیچ وقت شرافت و انسانیتشو در راه قدرت طلبی فدا نکرد. فرد شجاعی بود و ازبرای چیزی که به نظرش حق بود در برابر بندگان خدا مردانه وایستاد.اینها آدم و جاودانه میکنه والا سرسپردگی به عناصر قدرت و چشم به قدرت داشتن آدم و جاودانه نمیکنه..چراغی را که ایزد بر فروزد چو ابله پف کند ریشش بسوزد

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۳ ب.ظ:

  تایید می کنم تایید می کنم.فقط تو و بی پاسخ گذاشتن اون همه سوال می خوای راهش رو ادامه بدی؟

  [پاسخ]

 32. yehhich
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۰۰:۳۳ | #32

  سلام

  متنتون رو دوبار خوندم
  یه چند تا هم از پیامهای دوستان رو خوندم
  یه سؤال ذهن منو به خودش مشغول کرده و اونم اینه که
  کلیشه ای که از نوشته ی نخست وزیر سابق این مملکت تو این متن گذاشتید چرا اینجوریه ؟
  اولا” که اگر این دستور بوده از نخست وزیر به ادارات و غیره چرا این تیکه کاغذ نه آرم داره نه مهر داره و نه چیزه دیگه ای .
  دوستانی که کار اداری کرده باشن میدونن که وقتی یه رییس یا مسئول قصد داره نامه ای رو برای ابلاغ به زیر مجموعه اش بفرسته ،‌ دقیقا” مثل همین کلیشه ی شما متن مورد نظرش رو روی کاغذ مینویسه و معمولا” هم توسط رییس دفتر خودش به دبیرخونه میفرسته تا نامه بطور رسمی تایپ بشه و بعد از ثبت در دفاتر مختلف و فلان و بهمان و … نامه ابلاغ میشه .
  خب از اونجا که مسئول مورد بحث نخست وزیر بوده پس حتما” برگه های یادداشت دفترشون هم سربرگ داشته . حالا میشه هزار تا بهونه آورد که مثلا” تو دفترشون نبودن و چه و چه که مجبور شدن رو یه تیکه کاغذ سفید نوشتن و جهت ابلاغ ارسال کردن .
  حالا اگه ما فرض بالا رو هم قبول داشته باشیم یه موضوع دیگه پیش میاد که این نوشته چطور به دست نویسنده ی اصلی این متن رسیده ؟؟؟
  خب مطمئنا” اینجور اسناد رو تو کوچه بازار نمیشه پیدا کرد .
  زحمت تای

  [پاسخ]

 33. حافظ
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۰۲:۰۱ | #33

  جناب حسینی اگر تمام حرف شما درست باشد برای از سکه انداختن خط امام که نیاز به این همه سفسطه نیست .بله شما فقط طرف مقابلزیر ذره بین گذاشته اید بقیه که درانتخابات به ریس جمهور رای دادند .هیچ گاه نلغزیدند .اما من کمی می خواهم مقابله به مثل کنم ورو دررو .خوب حضرات !!تشیع جنازه مرحوم منتظری رفتند .ایت الله خ.ز..هم تشیع جنازه حلبی رفت در صورتی بارها امام انجمن حجتیه را نفی کرد اما ایشان همه جا حتی درزمان امام سنگ اینها را به سینه می زدند .لااقل منتظری روزی برای انقلاب زحمت کشیده بود از انجمن حجتیه که بدتر نیست ؟؟اره محتشمی پور به صدام لقب داد اقای دکتر م.ر.. وزیر محترم بهداشت با او دست داد وعکس با لبخند انداخت(کادو گرفت که البته بعد از فهمیدن محتویاتش همسرشان پس داد) کسی رگ غیرتش نجنبید تیتر روزنامه کیهان هم نمی شوند . دوستی اینجا متراج خانه موسوی را اندازه می گیرد اما هیچگاه از متراج خانه دکتر و.ل… ودکتر م.ر… وثروت بعضی از اعضای هیئت موئتلفه عصبانی نمی شوند .

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۴ ق.ظ:

  لبته بگویم سوتفاهم نشود تشیع جنازه مسلمان رفتن نه تنها عیبی ندارد بلکه برکت هم دارد ..کلا ظلم کردن اگر برای ما خوب باشد اشکالی ندارد .مرغ همسایه غازه!!

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۳ ق.ظ:

  دوست دارم بمباران دوستان شوم امادست برنمی دارم .اگر بخواهیم مثل شما فکر کنیم که همه مجلس باید متیع امام بودند اما حتی در ان زمان هم دوستان گفتند نظر امام ارشادی نه الزامی ایا کسانی که این تفسیر را پذیرفتند ولایت فقیه را قبول نداشتند!!!پس چرا امام فرمودند رای ان هاهمان ۹۹نفر معروف محفوظ ومحترم است .روزگار بردل ادم ها تخم کین ونفرت می پاشد من فکر نمی کنم تمام ماجرایی که اتفاق افتاده ورای شخص در ان بوده فقط برای رضای خدا وحفظ انقلاب باشد .

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۱ ب.ظ:

  شما مگه حسودی کسی مخه،دکتره،سوادش رو داره،پول هم زیاد درمیاره…حالا بیابگو دکتر ولایتی و مرندی خونشون چندمترهست و کجاست؟ موسوی خونه ای رو از بیت مال یک پنجاهم قیمت خرید.چرا؟ حتما می دونی اعضای موتلفه چکاره هستند در بازار تهران و چقدر مغازه دارند.حسودیتون میشه شما برای پول درآوردن بودجه وزارت کشور دادید پتروپارس برای آیندتون؟بانوخدیجه(س)هم پولدار بود و پولش رو خرج اسلام کرد.شماها چی؟پولتون خرج آمریکا و درست ضد اسلام می کنید.تازه سند اینکه از غرب هم پول می گیرید وسرش دعواهم می کنید رو دارم…خب تشیع جنازه رو فقط شما بلدید سیاسی کنید و این درحالی بودکه منتظری امر کرد تشیع جنازه من سیاسی نشود.بعد لطف کنید و کمی واضح تر بنویسید و ادبیاتتون هم درست کنید.جدا مفهوم عبارت”محتشمی پور به صدام لقب داد اقای دکتر م.ر.. وزیر محت” نفهمیدم.محتمشی پور به صدام می گفت مرندی؟یا به مرندی می گفت صدام.یا محتشمی پور صدامی بود و ما خبر نداشتیم.کی باکی عکس انداخت؟محتشمی پور با صدام؟صدام با مرندی؟مرندی با محتشمی پور؟ در مورد نظر امام خب فتواشون هست.اما زیرپا گذاشتن اصول امام توصیه و رای امام محسوب میشه؟

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۰ ب.ظ:

  خدمت برادر عزیزم سلام .اینجا یک بند در اختیار شماست وترافیکش هم بالا رفته .به هنرتان شوخ طبی هم اضافه کنید .به قول دوستان داری گیج ام می کنی.اقای محتشمی پور درگذشته به خاطر حمله صدام به کویت وپرتاب موشک به سمت رزیم اشغال گر قدس لقب داد!که اشتباه کرد .اما هیچگاه کسی به مرندی درسفربه عراق که از صدام هدیه دریافت کرد خورده نگرفت .خودش هم می داند که چه قدر خانواده شهدا در ان قضیه ناراحت شدند .من قصد اسم اوردن نداشتم چون هر کسی دراین دنیا مخلوق خداست وابرویی دارد .خانواده محتشمی پور هم جزو اعضای سابق همان هیئت موتلفه اند .پول داشتن خیلی خوبه خدا کند همه مسلمین رفاه زندگی شان بالا برود .اما شما از کجا اینقدر مطمئن اید بقیه هم مثل موسوی صاحب خانه نشده باشند ؟؟!!!این روزا دکترها هم توی کار معماری وساخت وساز افتاده اند وخیلی از پزشکی هم پر درامد تر شده .از این حاتم بخشی به خیلی ها شد اما این وسط برای شما موسوی مهم است تو چشم می اد.حکم امام درباره انجمن حجتیه هم لازم اطاعت بوده .پس چرا جناب ایت الله خ.ز…در مراسم مرحوم حلبی شرکت کردند .نمی توان منکر این شد که ایشان طرفدار پرو پا قرص انجمن بودند

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۴:۲۲ ب.ظ:

  سلام.ما اینیم دیگه جهاد مجازی است.هر از گاهی لازم است.شوخ طبعی هم هست.مثلا اینکه من به عنوان مشاور ویژه شیخ بی سواد انتخاب شدم و پای شیخ را به آهستان باز کردم.البته عمویم معاون ایشان در فلان جا بود.بازهم نفهمیدم به آقای محتشمی پور به خاطرجنگ خلیج فارس لقب دادند و اصلاکی لقب داد؟قضیه اش چیست خدا می داند و شما.اما قضیه مرندی اولین بار است که می شنوم.البته در ولایت پذیری ایشان همین کافی است که دست بیعت با مخملیون را نداد.لطف کنید اگر منبعی ولو از رسانه های بیگانه در اختیار دارید به ماهم نشانی دهید.
  من نمیدانم که بقیه مثل موسوی صاحب خانه شده باشند یا نه فقط شمانگفتی متراژ و محل خانه ولایتی و مرندی را…من دینم را به خاطردنیا و افراد که نمی فروشم.شما اگر اسم و رسم و مدرک داری مردانه رو کن.بعدفعلابحث سر منتظری و باندمهدی.ه است شما باب منزل و ملک و باغ و بیابان ربذه شیخ را باز کردی.راجع به شرکت در مراسم تشیع جنازه اینکه پیامبرهم زن یهودی فاحشه را بعداز سنگسار نماز گزارد.خامنه ای هم پیام تسلیت داد به منتظری و خود گفتیدتشیع جنازه مسلمان رفتن نه تنها عیبی ندارد بلکه برکت هم دارد حالا ما براتون مثال بالاتر از این حرفها هم زدیم.منظورتون آیت الله خزعلی است دیگر؟ایشان طرفدار حجتیه ای ها بودند؟خب مسلما زیر بار حکومت اسلامی در این صورت نمی رفتند.این مضحکانه نیست؟وحتما حرفی در این بین هست که ماهم بشنویم…

  حافظ پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۷ ق.ظ:

  شما خیلی منورالفکرترید که موضوع را نگرفته باشید .مسلما خودشان اگاهند البته من هم برای ایشان واقای ولایتی احترام قائلم اما ما حرف از مبارزه با بت سازی اشخاص می زنیم اما خودمان به همان ورطه می افتیم این از نقص های هر حکومتی است .همیشه این افراد مورد عنایت حکومتندوهمه جا تشویق می شوند وخیلی نور چشمی اگر از الطاف به دیگران هم می شد جذب می شدند عین اقای مشایی که از لطف رییس جمهور بهره می برند .شماره دقیق همشهری را یادم نیست حتی خودشان هم مصاحبه کرده بودند .این مدرک همیشه درباره موسوی بود (خانه) اما همین که سرش را از لاک خودش بیرون اورد رو شد به ضئم شما اگر بقیه هم از خبط های موسوی بکنند مدرکهایشان یکهو توجه؟؟یکهو رو می شود من هم با شما درباه تشیع جنازه و شرکت در ان اگر برای رضای خدا باشد موافقم . در پایان هم پست جدیدالتاسیس تان راتبریک می گویم

 34. محسن
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۳:۰۳ | #34

  زندگی ما در ازادترین کشور دنیا موجب می شود که همیشه انکه قدرت دارد ما را سرریز اطلاعات کند واز درز اطلاعات طرف مقابل جلوگیری کند به همین دلیل اگر بنا باشد قضاوت عادلانه ای در خصوص حوادث واتفاقات بکنیم قطعا نمی شود به استناد گفته های علنی اقدام کرد قصه ایت الله منتظری بهترین نمونه از این دست اطلاع رسانی است شما اگر در منابع رسمی تحقیقی بکنید جز حمله به ایت الله چیزی نمی بینید اگر دفاعی هم هست از زبان همین مهاجمان است که مثلا در پاسخ فلان انتقاد ،ایت الله یا دفترش چنین گفت و به حکم اسلام دینی که زیر لوای ان سینه می زنیم ودقیقا عکس ان عمل می کنیم اگر یقین به محکومیت ومجرمیت هم دارید ابتدا سخن متهم را بشنوید وبعد قضاوت کنید این مقوله موجب شد در قصه ایت الله تحقیق کنم وبعد از خواندن رنج نامه سید احمد وجزوه اقای ری شهری ومابقی قضایا سخن طرف دیگر را هم بشنوم تا زمانی که کتاب خاطرات ایت الله منتشر شد ودوباره همان اتفاق سابق افتاد که ارباب قدرت به امثال ما که چشم وگوش بسته نمی پذیریم اجازه خواندن کتاب را نداد واین منبع برای قضاوت توقیف شد هر چند با سیری اجمالی در همین مقولات ودیدن واهمه مدعیان دینداری از علنی شدن سخن ایت الله می شد به قضاوتی عادلانه رسید اما به جد پیگیر یافتن کتاب خاطرات شدم وسی دی خاطرات را یافتم مطالعه ای دقیق انجام دادم وجائی لازم شد دوباره گرد وغبار رنجنامه سید احمد را تمیز نموده وبا مطالب خاطرات تطبیق دهم به ویژه در قصه قاضی که شکایت به ایت الله برده بود وبه امام ارجاع شده بود وبعد همیشه این گله را از سران جنبش سبز داشتم که چرا دقیقا مثل امثال ما که نادانسته در حق ایت الله جفا کردیم انها دانسته جفا کرده اند از جمله برکات انتخابات وحوادث بعد از ان یکی عذر خواهی سران سبز از جفای رفته بر ایت الله بود وتجلیلی که خواب را از چشم مخالفان منتظری گرفت .راستی شما که حوادث را به سهم خود دقیق ورق زده اید نکاتی را از قلم انداخته اید ۱-جمع اوری کتاب رنج نامه توسط شخص سد احمد ۲-تجلیل سید احمد از ایت الله در مراسم ختم یکی از نزدیکان سید احمد و۳-مرگ مظلومانه وناباورانه سید احمد وادعای دقیق اقای نیازی مبنی بر قرار گرفتن مرگ سید احمد در زمره قتلهای مشکوک وزنجیره ای

  [پاسخ]

  مهدی.ه/سندمخملی2 پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۸ ب.ظ:

  اولا در کتاب رنجنامه کمتر چیزی احمدآقا نوشتند،و چهرا پنجم این کتاب مستند و اسنتاد نامه های مهدی.ه به منتظری و هادی داداشش و اعترافاتش و کیفرخواست دادگاه و نامه های مبادله شده بین امام و منتظری و پیام های امام و صحبت افراد است.و اینکه احمددستورجمع آوری کتابهای خودش رو داده فقط شما میدونیدکی داده.البته نشر آثار امام منحصربه دفتر خودشون بود-تا پارسال-که البته حسن مصطفوی ریاست اون رو برعهده داره.و مرگ مظلومانه احمد…اگه بخواهیم به این نتیجه برسیم احمد رو کشتند اولین کسی که زیرذره بین اتهام میره منتظری و باندش است.البته آقا احمد۲تاوصیت نامه دارند هـا.می خواین می خونیمشون باهم؟ و قتلهای زنجیره ای و حمایت حضرت آیت الله منتظری…

  [پاسخ]

 35. ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۴ | #35

  قاپ شیشه ای چشمات منو باتو آشنا کرد…
  بازگشت قطعه۲۶به جمع مخاطبان
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  ۹دی مبارک :arrow:

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۲ ب.ظ:

  حوصله ام سر رفت کسی نیست…

  [پاسخ]

 36. کاظم
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۲ | #36

  اگر می شه لینک یا متن نامه آقای منتظری به خاتمی و جواب ایشان را در اختیارم بگذارید.
  متشکرم

  [پاسخ]

  کاظم پاسخ در تاريخ دی ۱۳ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۷ ق.ظ:

  اگر حقیقتا نامه ای وجود دارد، لااقل یک سر نخ بدهید. (نبود؟)

  [پاسخ]

 37. ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۷:۲۱ | #37

  بنام خدا. با مطلبی تحت عنوان” تهمت میزنم پس هستم” بروزم. منتظ بازدید و نظردهی شما. پاسخی به ساده لوحان حزب اللهی نما. یا علی patriot2.blogfa.com

  [پاسخ]

 38. علی
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۸ | #38

  سلام آقای آهستان جناب علی و فرزندشان حسین هم به حضور فیزیکیشان در میان ما نیست۲-مرحوم منتظری یک مرجع تقلید باسواد و اعلم فقها بوده اند ایشان هنوز زندگی علمی دارند۳- آن مرحوم نیز مانند امام اشتباهاتی داشته اند و این خصلت ما انسانهاست۴-ای مالک یا یرادر دینی تو هستند و یا همنوع تو(قابل توجه اصولگراها)اگر اعدامهای ۶۷ قانونی بوده که هیچ و گرنه باید اعاده شود(منطق علی)۵-بدون تعارف من انتخابات ۸۸ را و حوادث پس از آن را نوعی تصفیه حساب با تفکر خط امام و چپی ها میدانم۶-مصباح نبوده و یا تو محاق بوده حالا شده همه کاره-موتلفه نماینده اسلام آمریکایی بوده شده نبض اقتصاد-مراجع غیر دولتی بودند حالا تقسیم شدند به مخالف و موافق-بسیجیه شدند استاد دانشگاه و روشنفکر-رهبری رسما در انتخابات دخالت میکنه (صحبت هاشمی درباره انتخابات خبرگان)خلاصه ارزشها منقلب شدند

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۷ ب.ظ:

  ماده۱۸۶-هرگروه یا جمعیت متشکل که در برابرحکومت اسلامی قیام مسلحانه کندمادام که مرکزیت آنهاباقی است تمام اعضاوهواداران آن،که موضع آن گروه یا جمعیت یا سازمان را می دانندو به نحوی در پیشبرداهداف آن فعلیت و تلاش موثردارندمحاربند(اینجا رو دقت کنیذ)اگرچه در شاخه نظامی شرکت نداشته باشند.
  اماماده۱۸۸-هرکس در طح براندازی حکومت اسلامی خود را نامزد یکی از پستهای حساس کودتا نماید و نامزدی او در تحقق کودتابنحوی موثر باشد محارب و مفسدفی الارض است.
  قرآن رو خب آیه اش رو نوشتم،حدحرب قتل است.حالافصل سوم همین باب کتاب رو نگاه کنیم
  ماده۱۹۰-حدمحاربه و افسادفی الارض چهار چیز است:قتل،آویختن به دار،اول قطع دست راست و پای چپ(که پایین تر این رو در صورت سرقت های آنچنانی بیان کرده)،نفی بلد
  “وقتلوهم حیث تقفتموهم و اخرجوهم من حیث اخرجوکم و الفتنه اشدمن قتل”بقره/۱۹۱
  اون وقت مصباح چه ربطی به موتله داشت؟امام اشتباه کرد و منتظری اشتباه.امام اصلاح اشتباه کرد و منتظری سقوط در قعرجهنم.رهبری رسما در انتخابات دخالت کرد و مدرک؟

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۶ ب.ظ:

  اخوی این قانون مجازات اسلامی است که قرار بوده آزمایشی باشه و تاریخ تصویب اون هم جهت اطلاع صالها بعد از فوق امام بوده پس عطف به ما سبق نمیشه!
  در ضمن اینکه این قانون هم نشان از ترس و واهمه حکومت از آزادی بیان وعلنی شدن اعتراضات داره!
  وگرنه در زمان ائمه اطهار نه تنها نقد سلطان منعی نداشته که رواج هم داشته است
  حیت سلاطین اموی و عباسی!
  حضرت زینب در بارگاه معاویه لب به انتقاد می گشاید و اورا با بدترین القاظ خظاب می کند ولی هیچ گاه به مجازات محکوم نمی شود چه اگر کمتر ازاینها را گفته بود در این دولت به ظاهر اسلامی حکم اعدام می گرفت!

  مصلحت گویی خوشایند است و فریب دادن و دروغ بافتن و تایید و تعریف کردن شیرین، اما حقیقت تلخ است. بگذارید… تلخ و تند و راست و صاف بگوییم که: “سرطان… سخت پیش رفته است. فرصت کم است و فاجعه سنگین
  نقل از مرحوم شریعتی

  [پاسخ]

 39. علی
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۱۱ | #39

  تو آهستان هر چی دلت میخواد مینویس به عنوان جنگ نرم و ما به عنوان کشف حقیقت نمیتوانیم چرا؟برای اینکه تو بر مدار قدرت حرف میزنی الحق مع القوی اما من اگر حرف بزنم میشوم فته گر !!!؟

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۹ ب.ظ:

  فتنه گر مزدور اسراییل و کاسه به دست آمریکا و عاشق هوای مه آلودلندن و مشرک و منافق خداجو و مدعیان حبل خریت…خوب بود؟حالا اگه خواستی هرکدومش رو شرح و بسط بدم واست بگو

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۸ ب.ظ:

  همون به مدح سلطان مشغول باشی و روزیت رو بخوری برات بهتره
  خیلی از عقلت استفاده نکن به فرمانبری مشغول باش :D

  [پاسخ]

 40. علی
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۱۴ | #40

  حکایت نقل تاریخ حدیث نفس ما نفسانیت ماست انسان در نهادش ظلم وجود دارد هنگامیکه از قدرت به دور است مظلوم مینماید اما ان دم که بر مصطبه قدرت چنگ میازد ظالم می شود.الانسان لیطغی…

  [پاسخ]

 41. ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۵ | #41

  سلام آقای حسینی
  از نوای “باز این چه شورش است” که گذاشته بودید ، فایل فلش به عنوان نوای بلاگ درست کردم و در صفحه نوای وبلاگ صلواتی-ای داد- قرار دادم
  ازتون ممنونم
  به من سر بزنید
  یا حق

  [پاسخ]

 42. حامی
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۳۰ | #42

  به نظر من همین خامنه ای هم از اول دیکتاتور نبود. اول ش با حالاش خیلی فرق داره. وقتی یک عده ای شب و روز به شما بگن ای نایب امام زمان، ای که اگر امام زمان هم بیاد ولی تو بگی این امام زمان نیست ما خفه میشیم، معلومه آدم توهم برش میداره معلومه که به سمت دیکتاتوری میره. من قبول دارم که ملاک حال فعلی افراده. چرا؟ چون خامنه ای مه از اول دیکتاتور نبود. حالا اگر در اون زمان آقای موسوی از آیت ا… منتظری حمایت نکرده مهم نیست باید حال فعلی ایشون رو دید

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۰ ب.ظ:

  امام خمینی: این کسانی که می گویندولایت فقیه نه،اگر امام زمان هم بیاید او را انکار می کنند.

  [پاسخ]

  روح الشقه پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۶ ب.ظ:

  خوبیش به اینه که نیومده و نمیاد
  بنابر این همه میتونن انکارش کنن همه هم میتونن به امیدش باشن
  مملکت رو یه وجود ناموجودی میچرخه که تا دنیا دنیاست میتونید چشم براه باشید که بیاد.
  هیچ کسی هم نمیتونه منکرش بشه
  خب اینه که وقتی یکی نایبش باشه میشه یه چیزی تو مایه خدا.چه خمینی باشه یا خامنهای یا هر کس دیگه
  کلا خیلی از این بحثها بی نتیجه اس چون بر اساس بیخطا بودن خمینی و خامنه ایه که اشتباهات خیلی بزرگی داشتن

  [پاسخ]

 43. sayehhich
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۶ | #43

  آقا چرا متن قبلی من نصفه نیمه اومده ؟

  [پاسخ]

 44. ۴ دی ۱۳۸۹ در ۲۰:۵۳ | #44

  خودم در این اغتشاش نه تشییع جنازه! حضور داشتم و بنده خدا آخر عمری بدون ولایت از این دنیا رفت .
  خیلی اشتباه بزرگی کرد متاسفانه نتوانست ولایت مدار باقی بماند بالاخره در ولایت مداری یک سری آداب و آیین وجود دارد که این شیخ ساده لوح نتوانست موفق باشد.

  [پاسخ]

 45. مهدی
  ۵ دی ۱۳۸۹ در ۱۳:۳۸ | #45

  سلام
  انی حرب کمن حاربکم و سلم لمن سالمکم
  ولایت ائمه اطهار ملاک دوستی و دشمنی ماست نه ولایت ولی فقیهی را که در ولایتش شک داریم و او را عادل نمی دانیم. او مسلمانی است مانند بقیه.

  [پاسخ]

  محمدجواد پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۶ ب.ظ:

  من به اون الغ رای دادم که با دروغ در حمایت از رهبری عزیز از امثال ما رای گرفت منظر روزی هستیم تا قدم نحسش را دوباره به مشهد یا مازندران بگذارد چه خود خبیثش یا کروبی ۳۰۰ میلیونی خائن ووووووووووووووووووووووووووووووووو

  [پاسخ]

 46. ۵ دی ۱۳۸۹ در ۲۱:۵۶ | #46

  بجای تفقه دراصطلاحات دین نیازمندتفقه در دینیم همین

  [پاسخ]

 47. فرزاد
  ۹ دی ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۳ | #47

  چرا موضوعات را باهم قاطی میکنیم
  به یادتان می آورم که علما هم اشتباه میکنند.آنهم به طرزی باور نکردنی.
  مثلا در زمان مشرطه مثلا ملاصدر را بخاطر نگاه جدیدش به فلسفه تکفیر کردند.امام خمینی را بخاطر دیدگاه عرفانی وفلسفیش درهمین حوضه علمیه(حدود سال۱۳۳۹)بعضی تکفیر کردند.یعنی ۱۸۰ درجه اختلاف دیدگاه.درقضیه حق حضور زنان درانتخابات تمامی علماآنرا حرام میدانستند حتی امامخمینی در سال ۱۳۴۳ ولی بعداز انقلاب ۱۸۰ درجه تغییر نظر را مشاهده کردیم.
  بنابراین اختلاف فاحش نظرات در بین علمامطلب جدیدی نیست.
  سوال اینجاست که آیاما درجایگاهی هستیم که درمورد یک فقیه مانند آقای منتظری قضاوت کنیم.اگرعقیده ای داشته که درآن موضوع خاص انعطاف ناپذیر بوده،چه اشتباه چه درست خودش میداندوخدای خودش. ماچه میدانیم که تاریخ وآیندگان چگونه قضاوت خواهند کرد.
  آیا همه کس میباسیت مطیع مطلق باشد تاقابل احترام گردد؟ بله بله قربان گوها حتی مشاورین صادقی نیز نیستند.ماچه میدانیم بالا وپایین بودن روسری در اسلام مهمتراست یا سیستم ربایی بعضی بانکهای خصوصی ودولتی درپهنای این مملکت. چمها را باید شست.
  ای شیعه شاید زمانی برای حق ستانی یک مسلمان شاید جانت را بگذاری.
  چگونه کسانی راکه مدعی دفاع ازحقوق جمعی کثیرهستند خائن میپنداری.اگراهل معمله بودند خودت چگونه نسبت به آنها قضاوت میکردی.
  مصلحت اندیشی ،تقیه ،مدارا سیره مردان حق گو نیست.حتی اگرجانشان رابدهند.مگراینکه باورشان با تحقیق تغییرکند.که در آن صورت هم چجاعت میخواهد چراکه چوب دوسر طلا خواهند شد.
  یک سوال میکنم وختم کلام اگرکسانی میدانستندکه فلانی باچپاولگری ثروتی افسانه ای داشته وامام جمعه تهران بوده وآنها مردم را ازماموم بودن برحذر نداشتند(وشاید خود هم پشت سرش نمازمیخواندند ) مومنند یا منافق؟حالا که منافعشان اجازه میدهد افشاگر و انقلابی شده اند.

  [پاسخ]

 48. فرزاد
  ۹ دی ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۵ | #48

  قسمتی را میبایست حذف میکردم اشتباه در تحریر است.

  [پاسخ]

 49. روح اله
  ۱۲ دی ۱۳۸۹ در ۱۲:۰۰ | #49

  در مورد آقای منتظری صحبت بسیار است و این پست تا حدی و کامنتها تا حد زیادی از استدلالهای احساسی و با گزاره های بدیهی فرض شده مانند مصون از خطا بودن آقای خمینی {از لفظ امام به این دلیل که بار معصوم از خطا بودن را دارد و ناخودآگه انسان را در موضعی قرار میدهد که انتقاد از ایشان صحیح نیست عمدا استفاده نمیکنم} و غلط بودن کارهای منتظری به دلیل حمایت از لیبرالها و منافقین ! استفاده کرده اند. در مورد قضیه مهدی هاشمی جا برای تحقیق مستقل بسیار زیاد است و متاسفانه کسی در ایران حمیت و پشتکار این کار را ندارد و مطمینا کسی که بتواند با افراد درگیر در قضایا مانند هاشمی رفسنجانی ریشهری و افراد دیگر مصاحبه کند و آنها را به جالش بکشد و با کنار هم گذاشتن صحبتها مدارک و ادعاها تصویر روشنی از ماوقع فراهم کند وجود ندارد. کل قضایا خلاصه میشود در رنجنامه و کتاب خاطرات سیاسی محمدی ریشهری که آن هم منبع مطمینی نیست چون در سالهای ۶۸و۶۹ با تیراژهای باورنکردنی بالای صد هزار چندین بار چاپ شده و در جهت اقناع افکار عمومی که تا چند سال قبل منتظری را قایم مقام رهبری میدانستند توزیع شد.مطمینا اگر کتاب باعث سوالات فراوان نمیشد و مطالب آن بدون خدشه بود در سالهای بعد مانند سال ۷۲ یا ۷۶ یا حتی اکنون چاپ میشد تا بیشتر شخصیت منتظری لجن مال شود. مثلا در کتاب از امید نجف آبادی که یک قاضی بلند پایه در اصفهان بود و در همان ایام به طور عجیبی به جرم لواط با یک پیرمرد در زندان اعدام شد چیزی نیامده الا در ضمایم کتاب که آقای امید نجف آبادی به دلیل درگیر بودن در این پرونده اعدام شد.
  سید مهدی هاشمی شخصیت بسیار با حرف و حدیثی است و کسی بوده که جزو پایه گذاران سپاه به همراه شهید محمد منتظری بوده با بسیاری از فرماندهان سپاه در همان زمان نیز ارتباطاتی داشتهو ظاهرا فرد مقبولی بوده است. وی ارتباطات قوی سیاسی داشته به طوری که کسی بوده که قضیه کاملا سری ماجرای سفر مک فارلین به ایران که در آمریکا بنام ایران گیت (ایران کنترا ) معروف است و باعث یک جنجال بزرگ برای دولت ریگان شد را در روزنامه ای مرتبط با خودش درلبنان منتشر کرد و باعث ایجاد این جنجال در ایران و آمریکا شد. به نظر من این اتفاق نشاندهنده خیز سیاسی بزرگ سید مهدی هاشمی برای شاید ریاست جمهوری بعدی بود و همین بود که سرش را به باد داد. من کاری به حق و ناحق بودن این قضایا ندارم که همه افراد در کامنتهای خود به دنبال این هستند فقط میدانم که طوفان سیاسی و جنگ قدرت عظیمی بوده که نتایج آن قدرت سیاسی را تا سالها شکل داد.نکته دیگر استفاده زیاد از اعترافات سید مهدی هاشمی در آن زمان و بعدها بوده که با توجه به اینکه او یک فرد سیاسی زیرک و بلند پرواز بوده و در شرایط غیر عادی اعترافاتی کرده باید با داشتن صحبتهای کامل او به همراه پیشینه و شخصیت او دقیقا تحلیل شود که منظورش از این اعترافات چه بوده است و به نظرم استفاده از آن بعنوان مدرک درست نیست.
  به دلیل روشن نبودن بسیاری از قضایا من هیچ گاه مقدار و دلیل واقعی حمایت منتظری از سید مهدی را نفهمیدم. ولی جالب است که این قضایا باعث کنار رفتن یا استعفای ایشان نشد و کسی نیز صحبتی از این نکرده که خمینی به منتظری پیشنهاد استعفا کرد یا در مجلس خبرگان صحبت از عزل منتظری از قایم مقامی رهبری کرده باشد.
  ولی ماجرای دیگری که از آن استنباط درگیری آقایان منتظری و خمینی و حمایت ایشان از منافقین است در اعدامهای سال ۶۷ بود. پس از حرکت احمقانه مجاهدین به رهبری رجوی برای حمله به کشور بنا بر این شد که منافقین زندانی دوباره محاکمه شوند و ظاهرا عده زیادی اعدام شدند. این ماجرا نیز دارای ابعاد تاریکی است چون کسی رسما از این مورد صحبت نمیکند و دسترسی به افراد درگیر نیز مثل ماجرای سید مهدی هاشمی کمتر امکان دارد.سوالی که برای من همیشه مطرح بوده این است که چه دلیلی تعداد زیادی از افراد طرفدار مجاهدین که احتمالا آنقدر جرمشان کم بوده که در سالهای تندرویهای اول انقلاب و درگیری نظامی سازمان مجاهدین با حکومت فقط به حبس محکوم شدند در حالیکه بسیاری از آنها در اوایل دهه ۶۰ اعدام شدند. این یک بی اخلاقی بسیار عجیب از طرف نظام بود که افرادی که در دادگاه محاکمه و به حبس محکوم شده بودند و احتمالا در اواخر دوره فعالیت خود آزاد میشدند و کمتر احتمال ایجاد مشکل برای نظام را داشتند به این صورت به طور دسته جمعی مورد یک شبه محاکمه مجدد و اعدامهای به تعداد زیاد شوند. در اینجا آقای منتظری در پیامهایی به رهبری و دیگر مسوولان جهت جلوگیری از تند روی داد و احتمالا باعث نجات تعدادی از آنها شد که مطمینا کاری درست بود گرچه خیلی از افراد به این سادگی این کار انسانی را به حساب طرفداری از منافقین میدانند.کسی که به این راحتی اعدام دسته جمعی افرادی که ازقبل محاکمه شده اند و خودشان جرم جدیدی مرتکب نشده اند را به این دلیل که به دستور امام بوده درست میداند احتمالا نکته مشترکی با من ندارد که بخواهم از آنجا شروع کنم. جالب است که پس از گذشت این قضایا در تابستان و پاییز ۶۷ هنوز آقای منتظری عزل نشد و خبری از صحبت رسمی برای برکناری ایشان در مجلس خبرگان یا نقل قولهای دیگر در پایان سال ۶۷ نیست .
  اینجا میرسیم به یک تکه حل ناشده و کمتر توجه شده از پازل در ابتدای سال ۶۸٫ ظاهرا در ۴ یا ۵ فروردین یکی از نامه های آقای منتظری که در تابستان سال ۶۷درباره اعدامها برای آقای خمینی نوشته شده بود سر از رادیو بی بی سی در می آورد و د ر اخبار شبانگاهی این رادیو پخش میشود! این که این نامه تکان دهنده در زمانی پخش میشود که تب اعدامها و خبر ها و شایعات آن در داخل و خارج خوابیده و در عین حال در زمان تعطسلات عید که کمتر کسی به دنبال اخبار سیاسی است از یک رادیوی بیگانه پخش میشود.به نظر من این توطیه از جانب کسی بوده که میخواسته پروژه نیمه تمام حذف منتظری را کامل کند.ارسال این نامه از بیت آقای منتظری بسیار بعیداست چون نامساعد بودن حال آقای خمینی پس از نوشیدن جام زهر نکته ای واضح برای و نزدیک بودن فوت ایشان حتی مردم عادی بوده است و ارسال این نامه کمترین امیدی برای برگزیده شدن آقای منتظری به رهبری باقی نمیگذاشت. فاکس شدن این نامه سری که تا آن زمان کسی از آن خبری نداشت در زمانی که کمترین بازتاب را داشته باشد فقط برای عصبانی کردن آقای خمینی از ماجرا و نوشتن نامه ۶/۱/۶۸ برای عزل به آقای منتظری بود.نامه ای که باز جای بحث دارد و پس از چندین سال که آقای فاکر نماینده مشهد آن را افشا کرد صحبت از این شد که ظاهرا بیش از یک نسخه از آن موجود است.
  در هر صورت ممکن است شما این قضایا را به حساب ولایت ناپذیری آقای منتظری بدانید ولی در این مورد معتقدم کسی مانند منتظری که در متن کارها بوده و از همان ابتدا نیز در کنار آقای خمینی وبوده مطمینا میتواند نظرات خود را داشته باشد. این که آقایان موسوی و عبداله نوری در طی یک حکم حکومتی کارهایی ضد ایشان انجام داده اند چندان غیر عادی نیست ولی در مورد آقای کروبی و بسیاری دیگر این قضیه محملی بود برای عرض اندام و میتینگ سیاسی پس از پایان یک ماجرا و قاعدتا کاری اخلاقی نبوده و نیست.
  در کل صحبت از این قضایا نیاز به کار و تحقیق دارد که من مدعی آن نیستم و فقط به تعدادی از گوشه های مبهم اشاره کردم. و این که میبینم کامنتها پر است از کسانیکه نوشته اند شیخ ساده لوح ولایت مدار نبود از منافقین حمایت کرد و کاخ سفید از او حمایت کرد و . . . فقط لغلغه زبان و تکرار مکررات و راه رفتن روی اعصاب بقیه اشت.
  در ضمن برای آخرین نکته بگویم که در فرهنگ ما غیبت پشت سر مرده و صحبت از عیوب درگذشتگان را درست نمیدانند و پیام تسلیت اقای خامنه ای نشان از قدر ناشناسی نسبت به کسی داشت که علاوه بر حق استادی مواردی دیگر از زندگی سیاسی خود را نیز مدیون ایشان است و علاوه بر آن نشان دهنده این بود که ظاهرا پشت ماسکی که همیشه از رفتار بلند منشانه و گذشت خود میگذرند نقاطی است که شایسته مقام رهبری نیست

  [پاسخ]

 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: