خانه > جامعه, سياست > تحکیم بهتر می‌داند!

تحکیم بهتر می‌داند!

ابتدا از همه برادران و خواهران دفتر تحکیم! بخاطر نوشتن این مطلب عذر خواهی می‌کنم. خواهشا فورا رگهای گردنشان بیرون نزند و مرا متهم نکنند که دارم کار کسی را توجیه و یا از او دفاع می‌کنم. راستش را بخواهید امشب خیلی با خودم کلنجار رفتم تا قید نوشتن را بزنم، اما هر کاری کردم نشد. وقتی فیلم کوتاه دستگیری معاون دانشگاه زنجان را دیدم موهای بدنم سیخ شد، نگاههای مضطرب استاد در حالیکه کلافه به نظر می‌رسید و طعنه‌های دانشجویان آگاه و بیداری که بخوبی وظیفه انسانی، اسلامی خویش را انجام داده بودند و آن دختر دانشجویی که با همت دوستانش از معرکه نجات یافته بود، همه و همه نشانه‌های تلخی این داستان بودند، اما… اما شاید ماجرایی تلخ‌تر از این هم در پس پرده وجود داشته باشد و این، نتیجه‌ی حدس و گمانهای بی‌شماری است که معمولا در چنین لحظاتی به سراغ آدم می‌آید. البته برای بوجود آمدن این حدسیات، نوشته‌ها، مواضع و بیانیه‌های مختلف بیشترین نقش ممکن را بازی می‌کنند. از شما خواهش می‌کنم برای یک لحظه گزینه‌های مختلف این داستان را کنار هم بگذارید:

۱- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان لغو مجوز شد.(۲۰ خرداد) این بیانیه به امضا دکتر مددی دبیر هیات نظارت دانشگاه زنجان رسیده است.

۲- تلاش معاون دانشجویی دانشگاه (دکتر مددی) برای تعرض به دختر دانشجو (۲۵ خرداد)

۳- خبرنامه دانشگاه امیر کبیر در اینباره می‌نویسد نکته قابل توجه این است که دکتر مددی کسی است که چند روز پیش به عنوان دبیر هیات نظارت دانشگاه، حکم انحلال انجمن اسلامی دانشگاه زنجان را امضا کرد.»

۴- دفتر تحکیم هم بخاطر اعتراض به این ماجرا بیانیه صادر می‌کند اما به موضوع انحلال انجمن اسلامی دانشگاه اشاره می‌کند:« گفتنی است این معاون دانشگاه زنجان همچنین نقش اصلی را در انحلال انجمن اسلامی این دانشگاه و فشار بر دانشجویان فعال ایفا می‌کرده است.»

۵- دفتر تحکیم خیلی راحت پای دولت نهم را هم به این ماجرا باز می‌کند:« هر چند این تنها مدیران دولت نهم در دانشگاهها نیستند که چنین اعمال ننگ آوری را مرتکب می‌شوند بلکه چند نماینده حامی دولت نیز به دلیل فساد اخلاقی بازداشت شده اند و اخباری مبنی بر فساد مالی سران این گروه در روزهای اخیر منتشر شده است»

۶- دفتر تحکیم همچنین ضعف اخلاقی را به دولت نهم سرایت می‌دهد:« مجموعه حوادث رخ داده در دانشگاهها من جمله کمبود گسترده امکانات رفاهی و مسمومیت گسترده غذایی در چند دانشگاه کشور و در نهایت هتک حرمت دختران دانشجو توسط مسئولین دانشگاهی که از ابتدای دولت نهم شاهد آن بوده‌ایم به خوبی ضعف مدیریتی و اخلاقی دولتمردان نهم را آشکار می سازد و نشان می دهد انگیزه حذف منتقدان در جامعه و به خصوص دانشگاه جهت سرپوش نهادن بر چنین سوء مدیریتها و اقدامات شرم آوری است که برخورد با احزاب و رسانه های منتقد در سطح جامعه و به تبع آن فساد اخلاقی و مالی گسترده حامیان دولت و همچین انحلال انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان و بروز چنین حادثه ای خود گواه این مدعی است»

۷- دفتر تحکیم با تیزهوشی کشف می‌کند که این اعمال بی‌شرمانه فقط مختص دولت نهم است:«از آنجائیکه وزیر علوم با تکیه بر پاسخگو بودن نسبت به اعمال مسئولین دانشگاهها اقدام به انتصابی نمودن روئسای دانشگاهها و معاونین آنها کرده است، بر این اساس اکنون باید پاسخگوی این اعمال ننگین باشد که تنها در دولت نهم شاهد آن هستیم و باید ضمن معذرت خواهی از جامعه دانشگاهی هر چه سریعتر استعفا دهد.»

۸- دانشجویان متحصن در زنجان خواسته‌های خود را اعلام می‌کنند اصلی‌ترین خواسته‌های دانشجویان اخراج و برخورد با معاون دانشجویی این دانشگاه و استعفای رییس این دانشگاه و همچنین پنهان ماندن هویت و تضمین مسوولان مبنی بر عدم برخورد با دانشجوی دختری است که معاون دانشگاه قصد تعرض به وی را داشته است»

۹- دانشجویان معترض که بخاطر اعتراض به یک عمل بی‌شرمانه تحصن کرده بودند، خواستار موارد زیر می‌شوند: «اجازه فعالیت مجدد به نهادهای دانشجویی از جمله انجمن اسلامی دانشگاه زنجان که با حکم معاون دانشجویی منحل شده است، اجازه چاپ نشریات دانشجویی و پایان برخورد حراست دانشگاه با دانشجویان در دانشگاه و خوابگاه‌ها و همچنین لغو کلیه امتحانات دانشگاه»

همانطوریکه می‌بینید این ماجرا از انحلال انجمن اسلامی دانشجویان آغاز و گویا قرار است که به همان موضوع هم ختم شود! اگر حدس و گمانها را کنار بگذاریم و کاری به این نکته نداشته باشیم که ممکن است دفتر تحکیم و انجمن اسلامی دانشگاه زنجان، بخاطر انحلال آن انجمن دست به یک اقدام انتحاری و انتقام سخت زده باشند، در سواستفاده کاملا بجا و آگاهانه برادران دفتر تحکیم از این ماجرا شکی نیست. چراکه متهم کردن همه آدمها آنهم با عبارات توهین‌آمیز و اینگونه آسمان ریسمان بافتن، تنها و تنها از افراطیون دفتر تحکیم بر می‌آید و بس! به هر حال اینروزها با نزدیک شدن ۱۸ تیرماه، پیاده نظام دفتر تحکیم با اطاعت از اوامر و دستورات فرماندهان و چریکهای خارج از دانشگاه، نقش خود را بخوبی ایفا می‌کند!

لینک مرتبط : آرام باشید، بگذارید ببینیم چه خبر است!

هر دو به یک اندازه مقصرند!

 1. ۲ تیر ۱۳۸۷ در ۰۹:۱۸ | #1

  آن دخترک فاسد با آن موهای ژولیده باید مجازات شود.
  باعث فساد
  عامل فساد همه اوست. در زدن بلد نیستید؟ اوباش ها

  [پاسخ]

 2. يک
  ۲ تیر ۱۳۸۷ در ۱۰:۰۰ | #2

  آیا نظر دادستان همدان را در این باره می دانید؟

  [پاسخ]

 3. يک
  ۲ تیر ۱۳۸۷ در ۱۰:۰۱ | #3

  ببخشید زنجان را

  [پاسخ]

 4. من
  ۲ تیر ۱۳۸۷ در ۱۴:۱۴ | #4

  بهتر بود به جای آسمون ریسمون بافتن تحلیل کیهان رو از این ماجرابدون دخل و تصرف مینوشتی تا همه بفهمن منظورت چیه.
  جواب آهستان به من: من عزیز! لطفا قبل از نظر دادن، یه بار تاریخ و ساعت نوشته من را با تاریخ و ساعت نوشته کیهان مقایسه کن، بعدا نظر بده!

  [پاسخ]

 5. میم
  ۲ تیر ۱۳۸۷ در ۱۹:۳۴ | #5

  این وسط همه نظر دادند به جز خود دختره بدبخت! یکی نرفته از خود این خانم بپرسه شما چه نظری دارید. خوب بابا شاید اصلاً به رضایت خودش بوده. به هر حال روایت او را هم باید شنید. راستی یاد فیلم راشومون به خیر :)))

  [پاسخ]

 6. siamak
  ۲ تیر ۱۳۸۷ در ۲۱:۳۸ | #6

  با سلام . خیلی جالب است که طرفداران جمهوری ولایت فقیه و اسلام ناب ، کف و سوت زدن جوانان دانشجو را توهین به مقدسات اسلام عنوان کرده و در خیابان با کفن راهپیمایی میکنند ولی

  [پاسخ]

 7. siamak
  ۲ تیر ۱۳۸۷ در ۲۱:۴۱ | #7

  با سلام . خیلی جالب است که طرفداران جمهوری ولایت فقیه و اسلام ناب ، کف و سوت زدن جوانان دانشجو را توهین به مقدسات اسلام عنوان کرده و در خیابان با کفن راهپیمایی میکنند ولی حقیقت یابی و افشای هتک حرمت به یک دختر دانشجودر زنجان یا مرگ مشکوک دکتر زهرا بنی یعقوب در زندان همدان را به مصلحت جامعه و اسلام ندانسته و تضعیف نظام اسلامی میدانند .

  [پاسخ]

 8. فضولباشی : به سیا مک !
  ۴ تیر ۱۳۸۷ در ۰۶:۰۳ | #8

  از حناب سیا مک خواسته میشود که اینقدر از ماتحت سیا . مک نزنند !!!

  ضمنا” همین گرد و خاک این مک زنندگان ماتحت سیا . خود نشان دهنده آنست که نمی خواهند حقیقت روشن شود تا شاید بتوانند ادامه کودتای مرده در دانشگاههای زمان دولت مصلحاتی های آمریکایی ( خاتمی ) را دنبال کنند .

  ولی به اینان عرض میکنیم که چشم و گوش ما . ازین نوع بازیهای آمریکایی پر است و این هم از اولینهای آن نیست .

  قبلا” برادر منافقشان از سازمان امپراتور رجوی . همین کار را میکردند که با تیپای ملت ایران . به قعر جهنم . تشریف بردند و در آنجا منتظر این برادران و خواهران معنوی خودشان هستند !!!

  هههههههههههههههههههههه

  [پاسخ]

 9. فضولباشی : به سیا مک !
  ۴ تیر ۱۳۸۷ در ۰۶:۰۵ | #9

  اصلا” تو میدانی که اسلام را با س می نویسند یا ص که اینقدر . حرارت اسلام شناسیت گل کرده است ؟!

  هههههههههههههههه

  [پاسخ]

 10. احمد خانبابا
  ۴ تیر ۱۳۸۷ در ۰۹:۰۴ | #10

  الحق جناب فضولباشی تربیت وفرهنگ اسلامی خود را بنمایش گذاشته اند
  خداوند چنین فرزندی را برای اسلام عزیز حفظ کند

  [پاسخ]

 11. hhhhhh
  ۱۲ تیر ۱۳۸۷ در ۰۳:۰۵ | #11

  ببخشید فونت من بهم ریخته

  [پاسخ]

 12. حمیرا کاشانی
  ۱۲ تیر ۱۳۸۷ در ۰۳:۱۰ | #12

  سلام
  شاید کسی باور نکند ولی من دقیقا یک هفته قبل از این قضایا همه ماجرا را می دانستم هم خانه من از اعضای یکی از گروههای دانشجویی است و داشتند در یک اتاق اینترنتی با یکسری افراد این برنامه را می چیدند . می دانم کسی حرفم را باور نمی کند اما بخدا قسم از آنروز تا بحال خودم هم دارم دیوانه می شوم که چرا اینهمه دروغ و نامردی ما آموخته ایم به جنگ ناحق باید با حق رفت نه اینکه دروغ را با دروغ جواب گوئیم اگر کسی واقعا به من فرصت و مکانی بدهد همه چیز را خواهم گفت در این ماجرا خیلی از آتش بیاران معرکه در خارج از کشور بودند مثل امیر فرشادابراهیمی و علی افشاری به روح مادرم راست می گویم و حاضرم خط به خط حرفهایم را ثابت کنم

  [پاسخ]

 13. سردبیر واقعی
  ۱۸ تیر ۱۳۸۷ در ۱۷:۲۷ | #13

  سلام به همگی
  از این نظر ، اتهام علیه آقای مددی را باور میکنم که این قبیل مسائل را از نزدیک دیدم . تبرئه او ، منطقی و آزادمنشانه نیست

  [پاسخ]

 14. Reza
  ۲۲ تیر ۱۳۸۷ در ۲۰:۰۵ | #14

  Hello
  I am sorry but I do not have persian font.

  I am sorry for my country and I will never be suprised if we would have a president even worse than Ahmadinejad in the future

  Please think more
  Support for a dirtyness like this leads us to the hill.

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 73
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: