خانه > جامعه, سياست > تحکیم بهتر می‌داند!

تحکیم بهتر می‌داند!

ابتدا از همه برادران و خواهران دفتر تحکیم! بخاطر نوشتن این مطلب عذر خواهی می‌کنم. خواهشا فورا رگهای گردنشان بیرون نزند و مرا متهم نکنند که دارم کار کسی را توجیه و یا از او دفاع می‌کنم. راستش را بخواهید امشب خیلی با خودم کلنجار رفتم تا قید نوشتن را بزنم، اما هر کاری کردم نشد. وقتی فیلم کوتاه دستگیری معاون دانشگاه زنجان را دیدم موهای بدنم سیخ شد، نگاههای مضطرب استاد در حالیکه کلافه به نظر می‌رسید و طعنه‌های دانشجویان آگاه و بیداری که بخوبی وظیفه انسانی، اسلامی خویش را انجام داده بودند و آن دختر دانشجویی که با همت دوستانش از معرکه نجات یافته بود، همه و همه نشانه‌های تلخی این داستان بودند، اما… اما شاید ماجرایی تلخ‌تر از این هم در پس پرده وجود داشته باشد و این، نتیجه‌ی حدس و گمانهای بی‌شماری است که معمولا در چنین لحظاتی به سراغ آدم می‌آید. البته برای بوجود آمدن این حدسیات، نوشته‌ها، مواضع و بیانیه‌های مختلف بیشترین نقش ممکن را بازی می‌کنند. از شما خواهش می‌کنم برای یک لحظه گزینه‌های مختلف این داستان را کنار هم بگذارید:

۱- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان لغو مجوز شد.(۲۰ خرداد) این بیانیه به امضا دکتر مددی دبیر هیات نظارت دانشگاه زنجان رسیده است.

۲- تلاش معاون دانشجویی دانشگاه (دکتر مددی) برای تعرض به دختر دانشجو (۲۵ خرداد)

۳- خبرنامه دانشگاه امیر کبیر در اینباره می‌نویسد نکته قابل توجه این است که دکتر مددی کسی است که چند روز پیش به عنوان دبیر هیات نظارت دانشگاه، حکم انحلال انجمن اسلامی دانشگاه زنجان را امضا کرد.»

۴- دفتر تحکیم هم بخاطر اعتراض به این ماجرا بیانیه صادر می‌کند اما به موضوع انحلال انجمن اسلامی دانشگاه اشاره می‌کند:« گفتنی است این معاون دانشگاه زنجان همچنین نقش اصلی را در انحلال انجمن اسلامی این دانشگاه و فشار بر دانشجویان فعال ایفا می‌کرده است.»

۵- دفتر تحکیم خیلی راحت پای دولت نهم را هم به این ماجرا باز می‌کند:« هر چند این تنها مدیران دولت نهم در دانشگاهها نیستند که چنین اعمال ننگ آوری را مرتکب می‌شوند بلکه چند نماینده حامی دولت نیز به دلیل فساد اخلاقی بازداشت شده اند و اخباری مبنی بر فساد مالی سران این گروه در روزهای اخیر منتشر شده است»

۶- دفتر تحکیم همچنین ضعف اخلاقی را به دولت نهم سرایت می‌دهد:« مجموعه حوادث رخ داده در دانشگاهها من جمله کمبود گسترده امکانات رفاهی و مسمومیت گسترده غذایی در چند دانشگاه کشور و در نهایت هتک حرمت دختران دانشجو توسط مسئولین دانشگاهی که از ابتدای دولت نهم شاهد آن بوده‌ایم به خوبی ضعف مدیریتی و اخلاقی دولتمردان نهم را آشکار می سازد و نشان می دهد انگیزه حذف منتقدان در جامعه و به خصوص دانشگاه جهت سرپوش نهادن بر چنین سوء مدیریتها و اقدامات شرم آوری است که برخورد با احزاب و رسانه های منتقد در سطح جامعه و به تبع آن فساد اخلاقی و مالی گسترده حامیان دولت و همچین انحلال انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان و بروز چنین حادثه ای خود گواه این مدعی است»

۷- دفتر تحکیم با تیزهوشی کشف می‌کند که این اعمال بی‌شرمانه فقط مختص دولت نهم است:«از آنجائیکه وزیر علوم با تکیه بر پاسخگو بودن نسبت به اعمال مسئولین دانشگاهها اقدام به انتصابی نمودن روئسای دانشگاهها و معاونین آنها کرده است، بر این اساس اکنون باید پاسخگوی این اعمال ننگین باشد که تنها در دولت نهم شاهد آن هستیم و باید ضمن معذرت خواهی از جامعه دانشگاهی هر چه سریعتر استعفا دهد.»

۸- دانشجویان متحصن در زنجان خواسته‌های خود را اعلام می‌کنند اصلی‌ترین خواسته‌های دانشجویان اخراج و برخورد با معاون دانشجویی این دانشگاه و استعفای رییس این دانشگاه و همچنین پنهان ماندن هویت و تضمین مسوولان مبنی بر عدم برخورد با دانشجوی دختری است که معاون دانشگاه قصد تعرض به وی را داشته است»

۹- دانشجویان معترض که بخاطر اعتراض به یک عمل بی‌شرمانه تحصن کرده بودند، خواستار موارد زیر می‌شوند: «اجازه فعالیت مجدد به نهادهای دانشجویی از جمله انجمن اسلامی دانشگاه زنجان که با حکم معاون دانشجویی منحل شده است، اجازه چاپ نشریات دانشجویی و پایان برخورد حراست دانشگاه با دانشجویان در دانشگاه و خوابگاه‌ها و همچنین لغو کلیه امتحانات دانشگاه»

همانطوریکه می‌بینید این ماجرا از انحلال انجمن اسلامی دانشجویان آغاز و گویا قرار است که به همان موضوع هم ختم شود! اگر حدس و گمانها را کنار بگذاریم و کاری به این نکته نداشته باشیم که ممکن است دفتر تحکیم و انجمن اسلامی دانشگاه زنجان، بخاطر انحلال آن انجمن دست به یک اقدام انتحاری و انتقام سخت زده باشند، در سواستفاده کاملا بجا و آگاهانه برادران دفتر تحکیم از این ماجرا شکی نیست. چراکه متهم کردن همه آدمها آنهم با عبارات توهین‌آمیز و اینگونه آسمان ریسمان بافتن، تنها و تنها از افراطیون دفتر تحکیم بر می‌آید و بس! به هر حال اینروزها با نزدیک شدن ۱۸ تیرماه، پیاده نظام دفتر تحکیم با اطاعت از اوامر و دستورات فرماندهان و چریکهای خارج از دانشگاه، نقش خود را بخوبی ایفا می‌کند!

لینک مرتبط : آرام باشید، بگذارید ببینیم چه خبر است!

هر دو به یک اندازه مقصرند!

 1. محمد
  ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۵ | #1

  چندی پیش اگر خاطرتان باشد قضایایی پیرامون یک همچین مسئله ای در دانشگاه یزد به وجود آمد.
  قضیه بر سر استادی بود که حدود ۱۰ سال پیش عمل غیر اخلاقی ای مرتکب شده بود. و از جمله مجازات هایش تعلیق از خدمت بود که یک سال پیش میزان این تعلیق به پایان رسید. اما رئیس دانشگاه یزد و البته دانشجویان مانع از بازگشت این استاد شدند.
  یادم هست که آن زمان همین دوستان به تحلیل این مسئله در سایتشان پرداخته بودند.
  البته تحلیل های آن موقعشان کاملا متفاوت بود.
  اما به هر حال در پایان تحلیل، تمام مسائل را به دولت نهم و رئیس منتصب از جانب دولت نهم ربط داده بودند.
  متاسفانه دنیای سیاست زده بعضی از این دانشجویان فعال! دنیای خیلی کثیفی است.

  [پاسخ]

 2. ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۵:۰۹ | #2

  من نامی از اسلام نبردم! – اشاره به کامنت شما در پست گوساله ها-

  تا به کجا این چنین شتابان می رویم! ویرانی را با دستهای خودمان ویران میکنیم.

  [پاسخ]

 3. ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۵:۰۹ | #3

  ویران تر ****

  [پاسخ]

 4. ccc
  ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۱:۰۹ | #4

  bi vojdan, javabe khoda ro chi midi age vaghean iman dashte bashi albate. halam az amsale shoma be ham mikhore ke har koddometon ye gandi bala miare baghie sari mikhain masmalish konin. rooze ghiamat hamin neveshte ke dar defa az tajavozkaran neveshti atish mishe be joonet. fekr kardi har kar kardi o har chi gofti tamoom mishe mire peye ,karesh, na aziz. khodaee hast oon bala
  آهستان: من روز قیامت پای نوشته ام هستم. شما نگران من نباشید. ولی فقط نفهمیدم من کجای این نوشته کار کسی رو ماست مالی کردم و یا او را بیگناه معرفی کردم؟

  [پاسخ]

 5. ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۹ | #5

  جمع کنید آقا! خب شما این تحلیل ها را قبلا به آقای مددی میدادید تا نقشه دشمنان نقش بر آب شود!!!!!!!!!!!
  از قدیم و ندیم گفتند چاه باید از خودش آب داشته باشه!
  آقای مددی هم از خودش آب داشته دیگه که اینجوری شده!!!

  [پاسخ]

 6. ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۹ | #6

  انصاف مقوله ایست که نباید از آن غافل شد و با پرپاگاندا و بی اخلاقی همه کس و همه چیز را رصد کرد اما تجربه های اخیر به روشنی نشان داده که فرای انتقام انجمن های اسلامی رخداد چنین اتفاقی شنیع و بدور از ساحت دانش و خردورزی در جایگاهی که پاسخگویی و عذر خواهی رسمی و برخورد متناسب بدور از تعلقات سیاسی از سوی دستگاه قضا وجود ندارد بایست قدری هم آستانه حساسیت را بلا برد و از رخداد وقایعی از این دست پیشگیری نمود.این مدعیان دروغین عدالت حتی در روز های نخست سعی داشتند فعل غیر اخلاقی متوlی امنیت تهران سردار زارعی را به ابهامات مالی و اداری تقلیل دهند.موید باشید
  آهستان: ممنون از شما. گذشت زمان همه چیز را مشخص میکند. من در نوشته ام نه از کسی دفاع کردم و نه کار او را توجیه کردم. اصلا لعنت بر هر کسی که دست به چنین کارهای بی شرمانه ای میزند. مگه من گفتم اون آقا کار خوبی کرده؟ فقط این وسط احتمالاتی هم وجود دارد که با توجه به پیشینه دفتر تحکیم خیلی زیاد بعید نیست! انشاالله در فرصتی چند تا خاطره از بر و بچ دفتر تحکیم می نویسم. فعلا صبر

  [پاسخ]

 7. mehdy
  ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ در ۲۱:۱۸ | #7

  kheily bebaskhid valy tahlilet yekam abakiye
  in mardikaro maloome nemishnasy yany filmesham begiran bavar nemikonid vay be on rooz ke filmiam dar kar nabashe dige hich rahy baraye esbat nist
  filmesho ta be dastam berese ba mobile baraye hame mifrestam ta in mardikeye bi sharaf dige dast be in kara nazane

  shoma ham har vaght be khaharet o dokhtaret gir dadan injory tahte fesharesh dadan bad injor tahlilharo bokon

  khosh be hale aghaye madady ke ham hemayate dolato dare ham adamahy mesle shoma in tahlilharo mikonan
  movafagh bashy

  [پاسخ]

 8. داریوش نامه
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۱:۱۳ | #8

  من هم عقیده دارم همه دارید اشتباه میکنید. یه عده دانشجوی بی خبر و فرصت طلب و سیاهی لشگر (ببخشید اینطور میگم، قصد توهین نیست ولی همش این کلمه به ذهنم میرسه)، یه عده دانشجویی که بصورت گله ای دنبال “بز گر” افتادن و هرکدومشون احتمالا توی درس ادبیات و عربی نمره نیاوردن یا ضربه ای خوردن یا هر مساله محتمل دیگه، کورکورانه دنبال یه جندتا دانشجوی “انجمن تعطیل شده” افتادن و یه دختر رو بهونه کردن تا آبروی یه نفر رو ببرن. ببینید، اون فیلم هیچ مدرک و هیچ نکته ای رو ثابت نمی کنه. این سناریو چطوره : فرض کنید چندتا دانشجو رفتن پیش دکتر مددی و باهاش در مورد انجمن بحث کردن، باهاش دست به یقه شدن، تهدیدش کردن که در حالت عصبانیت و دشمنی با دانشجوها، دستور تعطیلی انجمن رو صادر کردی، و گفتن که ازت فیلم میگیریم تا ثابت کنیم. دکتر هم گفته من همیشه آروم هستم اگه صدتا فیلم هم بگیرید از تصمیمم بر نمی گردم. در این بین دانشجوها دختره رو می فرستن تو و موبایلهاشو روشن می کنن. دختره که روسری یا مقنعشو درآورده تا بقیه دانشجوها هم حظ ببرن، سریع از جلو دوربین ها و با دستور پسرها میره بیرون. دکتر هم که قبلا گفته بوده هیچ عکس العملی نشون نمیده. و می خواد با جمع کردن پرونده اون دانشجوها بره بیرون. دانشجوها هی جلوشو می گیرن و به فیلمبرداری از اون بنده خدای بی خبر ادامه میدن. دکتر هم غافل از این نقشه می خواد که از دست این دانشجوهای سمج دربره. …..
  می بینید. این سناریو هم به فیلم میخوره.
  بس کنید این پیروی های کورکورانه تونو، یه کم فکراتون رو به کار بندازید شاید….

  [پاسخ]

 9. محمد
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۱:۱۲ | #9

  سلام
  فکر نمی کنید وقت آن رسیده که کمی هم فکر کنیم. به حال کشور و خودمان نگاه کنیم. هنوز هم باور نداریم که با عدم شرکت در انتخابات و یا با انتخاب آقای احمدی نژاد اشتباه بزرگی کردیم. در سه ماه گذشته این ۵ یا ۶ مورد بر ملا شده فساد اخلاقی در مجموعه اجرایی است. چند مورد دیگر باید بر ملا شود تا باور کنید….
  از وضعیت اقتصادی و سیاسی که هیچ نگوییم بهتر است….

  [پاسخ]

 10. مهدی
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۱:۴۱ | #10

  خونسردی هم حدی داره برادر. کاری که آقایان منصوب دولت نهم در دانشگاههای کرمانشاه و سهند و زنجان کردن رو فراموش کردین و دنبال عیب و ایراد تو بیانیه تحکیم هستین.

  [پاسخ]

 11. .Ali G
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۳:۳۵ | #11

  age kaare bache haaye tahkim ham baashe ke dast marizaad daare

  [پاسخ]

 12. ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۸:۱۴ | #12

  دوست عزیز، سلام.
  این طرز تلقی شما که پهلو به پهلوی تئوری توطئه میزند، برای ماهایی که در جمهوری اسلامی بزرگ شده‌ایم، چیز غریبی نیست! وقتی دختر معصومی در خیابان خلوت مورد تجاوز قرار می‌گیرد، با خود می‌گوییم که حتما خودش منظورهایی داشته است؛ مگر نه در آن خیابان چه می‌کرده!!؟ در مقابل تورم بی‌سابقه می‌گوییم که حتما دست‌هایی در کار است و به جای دست به قلم شدن و طرح ریختن، چراغ به دست می‌گیریم و دنبال مافیایی می‌گردیم که در حال توطئه است!
  همه چیز آنقدر روشن است که حتی ریاست دانشگاه هم عنوان فساد را پذیرفته‌است.

  از خصوصیات جنبش دانشجویی “هیجان” زیاد است به علاوه که رده‌ی سنی اغلب فعالانش، زیر سی سال است. تحلیل‌ها تند و “همه یا هیچ” است! از تندی بیانیه دفتر تحکیم این نتیجه را گرفتن که نقشه‌ای از پیش طراحی شده از طرف انجمن بوده‌است (چنانچه روزنامه‌ی کیهان نوشته است)، در خوش‌بینانه‌ترین حالت ناشی از عدم شناخت صحیح خصوصیات جنبش دانشجویی است.

  البته همیشه می‌توان حرف زد و تحلیل‌های رنگارنگ داشت! تحلیل‌هایی که گاه متناقض می‌نمایند! تنها نکته این است که برای داشتن چنین تحلیل‌هایی باید چشمانمان را بر واقعیات ببندیم و به تخیلمان بال پرواز بدهیم!

  [پاسخ]

 13. كامران
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۸:۵۱ | #13

  دمت گرم
  خوشحالم کهادم غاقل و غیر احساساتی هم تو این مملکت پیدا میشه

  [پاسخ]

 14. ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۰:۱۵ | #14

  امشب خیلی با خودم کلنجار رفتم تا قید نوشتن را بزنم، اما هر کاری کردم نشد
  کاش به کلنجار رفتن ادامه میدادید

  یه کم واقع بین تر باشید بد نیست

  قضیه شست و شوی مغزها هنوز هم ادامه داره متاسفانه!

  [پاسخ]

 15. لیلی
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۵ | #15

  با نظر شما موافقم.
  الان همه در شرایط احساسی دارن تصمیم میگیرن.
  نمی گم که گذشت زمان ماجرا رو عوض می کنه ولی دید ما رو نسبت به ماجرا بهتر میکنه

  [پاسخ]

 16. narges
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۱:۰۰ | #16

  ba khodet kalanjar naro madadi age ye zaram hagh dasht 1-dar ra ghofl nemikard2-pardeharo nemikeshid 3-yaghe pirahanesh chera bala pain bood 4-inam shode samad ke to filmesh migoft ai damane efatamo lake dar kardan khoobe ke in hame vasaile ertebate jami hast khejalat bekeshin amsale madadiha

  [پاسخ]

 17. poya
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۱:۵۲ | #17

  میگن اقای مددی قبلا موهاشو سیخ میکرده وچون بهش تذکر ندادن به فساد کشیده شد!

  [پاسخ]

 18. اميد حسيني
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۴:۰۵ | #18

  در جواب همه دوستانی که زحمت کشیدند و نظر نوشتند. چند نکته را باید مجددا توضیح بدهم. اولا فکر نکنم در جایی از نوشته‌ام از مددی و یا عمل او طرفداری کرده باشم و یا آنرا توجیه کرده باشم. من تنها درباره این نوشتم که چرا به این بهانه آنرا به آدمهای دیگر سرایت داده و ناجوانمردانه همه را متهم کنیم؟ و آنقدر راحت به دیگران برچسب بزنیم و پای دولت و دولتمردان را به این مساله باز کنیم. . ثانیا چرا هیچکس این وسط درباره آن دختر دانشجو چیزی نمی گوید و نمی نویسد؟ همانطوریکه میدانید ایشان مشکلی داشتند که بخاطر آن به کمیته انضباطی دانشگاه فرا خوانده شده بود. قطعا مشکل او سیاسی نبود. چون اگر چنین مساله ای وجود داشت، دفتر تحکیم و انجمن زنجان از آن کوهی می ساختند و الان آن خانم قهرمان میشد نماینده جنبش دانشجویی! پس بر اساس شواهد و نیز اعتراف وبلاگهایی که در این خصوص دارند مطلب می نویسند، مشکل آن خانم مسائل اخلاقی و … بود. پس در این شرایط باید از غیرتمندان دفتر تحکیم پرسید چرا قبلا دوربین به دست نمی گرفتند و مزاحم اوقات خوشی ایشان نمیشدند و آدمهایی چون مددی را نقره داغ نمی کردند؟!

  [پاسخ]

 19. حسین
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۰:۱۱ | #19

  معتقدم ربط این موضوع به این دولت مثل ربط گوز به شقیقه هستش
  ببخشید بی ادب نیستم فقط این ربط خیلی مناسب
  مسئله اخلاقی دولت های قبل که خیلی روشن تره
  ایتالیا و اقایان و نگم بهتره

  و این مسئله و جریان سازیش کاملا مشخص
  ربط به دولت یعنی ربط به شخص اول دولت در نتیجه خراب کردن وجه مثبت دولت
  جالب

  [پاسخ]

 20. sohrab
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۱:۴۷ | #20

  ehtemalan dar jariyane sardar zarei,2namayandeye majles,ghaziye motejavez be kodake 13 sale va gheyre ham daste tahkim,anasore dovome khordad,amricaye jenayat kar,esraile ghaseb va gheyre dar kar bode.

  [پاسخ]

 21. عباس قوچانی
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۲ | #21

  حالا یک استاد بدانشجویش مهربان باشد چه اشکالی دارد ؟ اگر بخاطر تخلفات اخلاقی فلکش میکرد خوب بود ؟
  بقیه قضایا هم لابد با صیغه خواندن حل شده مگر هر شخصی نمیتواند خودش صیغه بخواند وکارش را بکند؟
  نا سلامتی مسلمان هم هستیم خوب باید از مزایاش بهره ببریم نمیشه که همش نماز خواند

  [پاسخ]

 22. acili0s
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۷:۱۲ | #22

  hala kojasho didin

  to ghazvin ie ghazi ro be jorme tajavoze be pesare 13 sale gereftan

  in heivan badaz dastgiri tooie zendan khodkoshi kard

  [پاسخ]

 23. محمد
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۸:۵۹ | #23

  اگر آقای مددی انجمن را منحل کرده تا اینجا می شود دو تا خلاف
  اگر فرض کنید بخاطر همان مورد اول داشجویان اعتراض می کردند دولت پر از مهر و محبت نهم آیا به اعتراضشان رسیدگی می کرد یا همین اتهامات را دوباره طرفداران دولت(نه خود دولت به آن می زدند)

  [پاسخ]

 24. حسين
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۴ | #24

  دونکته را فراموش نکنیم
  اول اینکه طبق آنچه در سایت ها و وبلاگ ها امده ،دختری که در فیلم دیده می شود هم صدای معاونت دانشجویی را ضبط کرده !! اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد و شخص قصد تجاوز داشته مطمئنا قبل از ورود افراد دیگر اتفاقاتی افتاده که باید توسط او ضبظ شده باشد .و من هنوز در هیچ وبلاگ و سایتی از این مسئله خبری ندیدم که درصورت وجود ! همه چیز روشن خواهد شد .
  دوم اکثر ما دانشجو بوده یا هستیم وبه جو دانشگاه آشنا ، حداقل در مورد دانشگاهی که من تحصیل کردم نمونه همین عمل (کمی خفیف تر ) توسط یک استاد آزمایشگاه اتفاق افتاده و مطالبی مشابه در مورد اساتید و افراد حراست عنوان شده بود. بنابراین با توجه به این سوابق وفیلم منتشر شده هر چند مبهم و تقریبا گزینشی جای شک و سوظن وجود دارد .
  اما چرا با این که دانشجویان و دختری که قصد تجاوز به وجود داشته با برنامه قبلی وهماهنگ اقدام به مچ گیری کرده اند. صحنه های قبل از ورود به اتاق نحوه ورود ویا سرو صدایی که خواستار کمک دختر شود را در فیلم قرار نداده اند با این که چنین ادعایی را دارند تامل برانگیز است . در هر صورت اثبا ت این که فرد چنین قصدی را داشته کار چندان سختی نیست به خصوص که دانشجویان با یک اقدام غافلگیرانه و از قبل طرح ریزی شده به ظاهر شخص را درتله گرفتار کرده اند !! مطمئنا اگر ما هم جای این افراد بودیم باید برای اثبات چنین جرمی مدارک کافی تهیه می کردیم من هنوز منتظر بقیه مستندات دانشجویان هستم .هر چند که باز هم میگویم این فیلم برای به خشم امدن دانشجویان کافی است اما این اتهام، اتهام کمی نیست ! شاید برای اظهار نظر باید کمی صبر کرد!!!

  [پاسخ]

 25. شخص
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۳ | #25

  جناب حسینی
  مشکل سر ادعای شماست .شما هستید که ادعای اسلام ناب محمدی می کنید.در چنین مسایلی “نقره داغ کردن” برای شما و هم فکرانتان تعریف شده است.
  اونجا مه می فرمایید”پس در این شرایط باید از غیرتمندان دفتر تحکیم پرسید چرا قبلا دوربین به دست نمی گرفتند و مزاحم اوقات خوشی ایشان نمیشدند و آدمهایی چون مددی را نقره داغ نمی کردند؟!”
  جوابتون ساده است.قبول تحکیم وحدت هم فی ضلال مبین! اما این مشکل شما رو که حل نمی کنه.اگه شما هم سیاست زده و کور نبودید حد اقل واکنشتون یه ذره بوی تقبیح عمل رو می داد…..وجدانا و انصافا اگر این اتفاق ۴ یال قبل افتاده بود شما از همین موضع حرف می زدین؟ اصلا خودتون این ماجرا رو با اماجرای استاد دانشکده هنر مقایسه کنید!!کجایند کفن پوشان چرا هیچ مرد مسلمانی (که سزاوار بود از شنیدن امثال این خبر بمیرد) صداش در نمی آد
  کلام آخر:اگر تحکیم وحدت سیاست زده و غرض ورزانه با مسائل برخورد می کند شما هم دقیقا هیچ فرقی با ایشان ندارید …..

  [پاسخ]

 26. علیرضا
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۲:۴۸ | #26

  تا جایی که من می دونم بچه های انجمن بعد از ریختن و گرفتن اون جرثومه به محل حادثه رسیدند. همونطوری هم که می دونید دانشکاه سرویس داره!!! زیاد هم بزرگ نیست. در عرض ۵ دقیقه میشه همه دانشگاه رو چرخید.بچه هایی که اون فیلم رو تهیه کردند ۳ یا ۴ نفر بودندکه همه انرژی شون قبل از گرفتن فیلم صرف شکستن درهای قفل شده ای شد که همکاران همان معاون در ظاهر فرهنگی در حراست دانشگاه علیرغم اطلاع از فاجعه عکس العملی نشان ندادند. بله باورش واقعا سخته ولی برادر من این فاجعه واقعیه. ساعت ۶ عصر چند تا از کارمندای دانشگاه سر کارشون می مونن؟ چرا مددی هیچ واکنشی از خودش نشون نمیده؟ یقه پیراهنش چرا اون شکلیه؟ چرا دست پاچه شده؟ اون پرونده رو چرا گرفته دستش؟ ساعت ۶ مگه دانشگاه بازه که به پرونده ای هم رسیدگی بشه؟ چرا پرده های اتاقش رو کشیده بوده و چرا تا بچه ها میگن صبر کن حراست بیاد میره و پرده ها رو میزنه کنار؟
  قبل از این که اراده انسان برای حفظ شان همنوعش وجود داشته باشه اراده الهی هست خدا ستارالعیوب هست. من شخصا فکر می کنم که عمق فاجعه به حدی زیاد بوده که ارده خدا هم نسبت به آبروی این شخص برگشته.
  شما فقط یک فیلم ۲ دقیقه ای رو دیدی ولی همه اش همین نیست دوست من. آره باور کن که این اتفاق افتاده و دو دستی محکم بکوب تو سر خودت و هم فکرات که برخی مسایل رو انقدر برای خودتون و دیگران مقدس جلوه داده اید که قدرت درک واقعیات رو ندارید. با وجود افرادی مثل شما اون معاون فرهنگی دانشگاه هم تبریه میشه و به حیات خودش تو جمهوری به ظاهر اسلامی ادامه میده. ننگت باد

  [پاسخ]

 27. ناصر
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۳:۴۵ | #27

  من یکی از حامیان دولت نهم هستم که تحکیمی ها مرا به داشتن مفاسد اخلاقی متهم کرده اند . ولی با سربلندی اعلام می کنم هر ضعف اخلاقی داشته باشم ، هنوز اینقدر بی رگ نشده ام که برای تصفیه حساب سیاسی یک دختر آنچنانی را بفرستم توی اتاق معاون دانشگاه . به اون اعضای انجمن اسلامی ! می گویم : حضرات ! قدری کلاه مبارکتان را بالاتر بگذارید . منتظر دیدن سرنوشت فردایتان هستم .

  [پاسخ]

 28. ستاره
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۴:۲۲ | #28

  من اهل سیاست نیستم و نبودم… اما در مورد بحث شما باید بگم که گیریم که ترفند سیاسی بوده ، هرچی که بوده دست یه مدیر عوضی هر دولتی رو از اول گرفته تا هزارمهای بعد رو کرده و کار خوبی هم کرده…
  بعضی دوستان گفتن دختره فلان و بهمان بوده، شما فکر کنید دختره کنارخیابونی بوده! آیا یه مدیر حق داره که یه دختر کنار خیابونی رو بیاره تو دفتر محل کارش اونم دانشگاه اونم معاونت فرهنگی بعد غلطش رو بکنه؟
  پس از فردا مدیرا هرکی رو دلشون میخواد بیارن بگن اون خراب بوده!

  داریوش نامه:
  سناریو شما چند تا غلط داره.. یکی اینکه کسی که میخواد خودش رو به بی خیالی بزنه اینقدر هول نمیشه!!! ضمنا کشیدن لوردراپه ها و جمع کردن فرش هم از نشانه های بی خیال بودن نیست و لازم نبوده! بعدم آدم بی خیال نمیگه این حرفا چیه میزنین و… یعنی اینکه اون داره اصل قضیه رو مستقیما جلوی دوربین انکار میکنه پس نمیتونه سناریوی شما در رابطه با عدم ابراز هرگونه عکس العملی صحیح باشه.
  تاااااااازه بعدشم رئیس دانشگاه نمیاد عذرخواهی کنه… درضمن اگه فیلم کامل رو دیده باشید، تجمع و اومدن نیروی انتظامی در ساعتیه که دانشگاه تعطیله و دانشجوها به این نکته اشاره میکنن که این آقا این وقت روز در دفترش چی کار داشته…
  جواب آهستان به ستاره : شما جوری نوشتین که انگار من گفتم مددی کار خوبی کرده و حق داشته بیاد اون کار رو بکنه و …. من هم مثل شما و بقیه حالم از این کار بهم میخوره ولی نمی تونم با ساده اندیشی خودم رو گول بزنم که بله یه روز مددی داشت یه کاری میکرد، دانشجوها دلشون برای دختر سوخت و رفتند حال مددی رو گرفتند! یعنی هیچ عقل سلیمی این رو قبول نمیکنه!

  [پاسخ]

 29. ستاره
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۴:۳۱ | #29

  امید حسینی:

  پرسیدی: چرا هیچکس این وسط درباره آن دختر دانشجو چیزی نمی گوید و نمی نویسد؟ همانطوریکه میدانید ایشان مشکلی داشتند که بخاطر آن به کمیته انضباطی دانشگاه فرا خوانده شده بود. قطعا مشکل او سیاسی نبود.

  پاسخ: دختره هرکسی و هر کاره ای که بوده اون آدم عوضی حق تعرض بهش رو در دفتر دانشگاه نداشته…
  اگه فرض محال اصلا تن فروش بوده و این مرد هم مشتری، میبردش تو یه حریم خصوصی خودش هر غلطی دلش میخواست میکرد، اون دیگه مربوط به شخصیت خودش بود و به جای خودش باید برخورد میشد و زیرسؤال میرفت اماااااااااااا توی دفتر فرهنگی دانشجویی داشنگاه یه خیر سرش استاد که در کمیته انضباطی هست و هزاران دانشجو رو به بهانه خنده و نگاه و… زیرسؤال برده و مؤاخده کرده… این کار صورت گرفته! فکر میکنم حق همه مردم هست که محیطی سالم برای دانشگاههای که گذرگاه حصول آمال خود و فرزندانشان هست بخواهند…
  حالا فهمیدی چرا هیچکس درباره دختره چیزی نمیگه، چون مسأله درجات علمی احتمالا قلابی یا افتخاری و جایگاه اجتماعی اون مرد کثیفه که جای بحث داره وگرنه اینهمه زن و مرد هرزه و خیابانی قابل بحث همه وبلاگها و خبرنامه ها رو پر میکردند…

  [پاسخ]

 30. محمد
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۷:۰۴ | #30

  من برحسب کنجکاوی این مطلب را خواندم همه این موارد پشیزی نمی ارزد فقط بازیچه دست دشمنان خود شده ایم که هر روز و به هر بهانه ای می خواهند فتنه ای را در کشور پیاده کنند و آنرا در نزدیکی ۱۸ تیر ماه به دانشگاه ها بکشانند آگاه باشیـد که دشمن بیدار است .
  و نیز اظهار نظر ((خانم ستاره ))جز اراجیفی بیش نیست و از روی عقل بیان نشده است

  [پاسخ]

 31. ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۷:۲۰ | #31

  به هر حال ما خودمان هم دستی توی این قضایا داریم . وضعیت انجمنی ها کاملا مشخص است. لازم نیست کسی به توصیفشان بپردازد.
  ممنون.

  [پاسخ]

 32. محمد
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۷:۳۰ | #32

  از خواب بیدار شوید

  [پاسخ]

 33. محمد
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۹:۱۳ | #33

  جالبه !

  [پاسخ]

 34. عباس قوچانی
  ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۹:۱۸ | #34

  از خواب بیدار شده ایم ولی نمیدانم چرا همه اش ما بازی دست دشمنان میشویم وچرا دشمنان بازی دست ما نمیشوند

  [پاسخ]

 35. وحیده
  ۳۰ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۸:۰۹ | #35

  سلام.یعنی مددی اینقدر خنگ بوده که تو دانشکده (حالا مهم نیست اتاق قفل شده بوده یا نه)اون کارو بکنه.آخه تا کی باید دانشجوهای جوان ساده لوح بازیچه یه عده خاص بشند؟بچه ها به خودتون بیان.مستقل فکر کنید و عمل کنید.دروغ چیزی است که بگویی شنیدم و راست چیزی است که بگویی دیدم.آیا در مورد عمل ممددی اطمینان دارید؟نکنه شما هم قربانی باشید؟

  [پاسخ]

 36. محمد
  ۳۰ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۹:۵۹ | #36

  خدمت دوست عزیز عباس قوچانی باید عرض کنم که ایشان با این بامزگی و خوشمزه بودن به در برنامه های طنز و دلقک بازی می خورند لطفا اقدام کنید موفق خواهید شد

  [پاسخ]

 37. amin
  ۳۰ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۶:۰۰ | #37

  اگه فرض کنیم همش نقشه بوده:
  ۱) مددی خودش مخالف دولته و خودش با دانشجو ها دستش تو یه کاسه است و همه یه نقشه بوده برای متشنج کردن جو علیه دولت پس باید گفت مددی خیلی باید خر باشه که وحهه خودشو به گندی بکشه که نشه دیگه پاک کرد!! مطمئنا راه بهتری هم وجود داشته پس این منتفیه
  ۲)اگه اینا همه دامی بوده تا مددی و حامیان دولت خراب شن پس خیلی رک بگم باید گند کشید اون مددی و اون دولت و حامیانشو که اینجوری مثل الاغ فریب می خورن پس اینم منتفیه
  یه مشت آدم ندید پدید عقده ای که تا دیروز حکم زباله رو داشتن با کوله باری از بی اصل و نسبی و کوله باری از ادعا و جانماز آب کشیدن به جاهای بزرگ رسیده باشن انتظار بیشتری نمی ره

  [پاسخ]

 38. عباس قوچانی
  ۳۰ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۷:۵۷ | #38

  محمد خان من بسیار هم جدی حرف زدم حالا شما دستورات اسلام عزیز برایتان دلقک بازیست مشکل خو دتان است

  [پاسخ]

 39. وحیده
  ۳۱ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۸:۳۳ | #39

  یه سوال؟اول فیلم پرده های اتاق مددی بازه اما پس از مدتی ممدی در حال باز کردن پرده های اتاق(که قبلا باز بود!)میکنه!نتیجه:دانشجوها پس از ورود به اتاق مددی پرده ها رو بستند.چرا؟غرض من از طرح این سوال تبرئه مددی نیست.چون بدون اطلاعات کافی نمی شه نظر داد. اما دوست دارم در مورد یه موضوع کمی تحقیق و بررسی کنم تا حداقل پیش وجدان خودم قضاوت درستی بکنم.اگه کسی جواب این سوال رو میدونه یا نظزی در مورد جواب این سوال داره لطفا بنویسید.

  [پاسخ]

 40. ۳۱ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۹:۱۰ | #40

  دوست عزیز بهتر بود به جای صرف این میزان انرژی برای ارتباط دادن قضیه فساد اخلاقی به عوامل دیگر… کمی منصفانه تر انرژی خودتان را صرف اصلاح در راه ایجاد فضای آزاد طرح مسایل در جامعه بنماییم.

  اگر آقای مددی می دانست که ترازوی عدالت یقه اش را می گیرد از این غلط ها می کرد؟ من به عنوان یک زن بار ها برای انجام کارم در ادارات دولتی با افراد فاسدی که از موقعیت خود میخواهند سو استفاده کنند و دندان تیزشان را نشان داده اندبرخورد داشته ام .

  اما من زن قدرتمندی هستم . آیا دختران ما در این جامعه می توانند از حقوقشان دفاع کنند
  و سالم زندگی کنند ؟

  اگر آزادی قلم باشد دیگر اینقدر فساد اخلاقی و مالی اجازه رشد نمی یابد؟

  چرا اصل قضیه را گرفته و به فرعییات بچسبیم.

  این قبیل درگیری که شما مطرح کرده اید بین ارگان های موازی در سازمان ها همیشه وجود داشته و خواهد داشت و ساده اندیشی است اگر این دو را به هم ربط دهیم. آقای مددی برای چه به خوابگاه رفته…؟.
  موید باشید.
  احرکم عندال…ه

  [پاسخ]

 41. ع
  ۳۱ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۰:۰۸ | #41

  خیلی خوب و مستند بود .آفرین !
  دارم فرض میکنم اگه یک استاد دانشگاه بودم که دانشجوها می خوان ضایعم کنند بعد نشستم تو دفترم یکیشون میاد تو و روسریشو در میاره ! چیکار می تونم بکنم؟ بعد یهو رفیقاش با ۱۰۰تا موبایل میریزن تو ! حالا چیکار باید بکنم؟
  انتقام کثیفی بود
  والله اعلم

  [پاسخ]

 42. امیر حسین
  ۳۱ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۸:۲۹ | #42

  فقط با استعفای وزیر علوم مردم ارام میگیرند

  [پاسخ]

 43. پيام
  ۱ تیر ۱۳۸۷ در ۰۸:۵۷ | #43

  خب که چی؟تحکیم بهتر میداند….همه به دنبال توجیهیم.فضاحت از این هم بالاتر میشود؟ توی این فضاحت شما همچنان شان استادی را برای این آقا حفظ میکنید.برای چه؟این را حتما شما و دوستانتان بهتر میدانید.جامعه کثیفی که هر روز بخشی از چهره کریهش از طرف یکی از همین آقایان کنار زده میشود را چه کسی هدایت میکند؟چه کسی آنرا مدیریت میکند؟این را هم حتما تحکیمی ها بهتر میدانند.حتی اگر همه اینها هم سناریو تحکیم باشد شما دوست عزیز مثل آن وزیر علوم بیغیرت وانمود نکمید که اتفاقی نیفتاده.

  [پاسخ]

 44. کریم خدایی
  ۱ تیر ۱۳۸۷ در ۱۳:۰۹ | #44

  من فکر می کنم آقایون و خانوما حوصله خرج بدن همه چی معلوم می شه. اما اگه بعضییا نمی خوان صبر کنن و دنبال اهداف و سیاست های خودشون هستن ماجرا فرق می کنه. اینکه تو اتاق معاونت دانشجویی خبری بوده جای شک نیست، اما اینکه یه عده بیان از این فرصت برای رسیدن به خواسته های خود استفاده کنند واقعا بی شرمانه است. عابروی مسلمانی را سپر کردن. آیا اینا به خدا و قیامت اعتقاد دارند؟

  [پاسخ]

 45. ۱ تیر ۱۳۸۷ در ۲۲:۵۰ | #45

  فکر می کنم اگر فیملی در کار نبود، باور کردن این قضیه برای خیلیها راحت تر می شد. همانطور که داستانهای بی پایان تجاوز و تعرض نیروهای انتظامی، قضات، سرداران و کارمندان عالیرتبه را دهان به دهان می شنویم و دلیلی برای باور نکردنشان نمی یابیم.

  مشکل اینجاست که فیلم گرفته شده چیزی را ثابت نمی کند. این درست است. اما خنده دار است که لیبرال مسلکی بیش از حد و تلاش برای حفظ حقوق شهروندی در وبلاگستان خودش را در دفاع از امثال مددی نشان دهد. از اصل “تقدس حریم خصوصی افراد” نباید برای او استفاده کرد. حکومت به این بازیها می خندد و آنجا که لازم باشد تئوریسینهای مزدبگیرش خودشان هم این آش را با نیمچه سوادشان شورتر می کنند. اما وقتی پایش برسد دانشجو را از طبقه سوم پایین می اندازند.

  اگر مددی واقعا قصدی داشته (که به احتمال زیاد داشته) پخش فیلم هم به هیچ عنوان غیر اخلاقی نیست و حق مسلم! دانشجویان است، حالا با هر هدفی که بوده باشد. در صورتی که این قضیه یک “نقشه” برای بازگشایی دفتر انجمن بوده، به نظر من از لحاظ اخلاقی مشکل دارد. اما باز در جامعه ما و با این حکومتی که ریاکاریش معیار ارزش گذاری اخلاقی را تضعیف کرده، قضاوت در این مورد مشکل است.

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 73
 1. ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۰:۵۰ | #1
 2. ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۰۹:۲۴ | #2
 3. ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۲۱:۱۶ | #3
 4. ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ در ۲۱:۴۷ | #4
 5. ۱ تیر ۱۳۸۷ در ۲۰:۲۶ | #5

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: