خانه > جامعه, سياست > مملکت داری یا خاله بازی؟!

مملکت داری یا خاله بازی؟!

بچه ها بازی معروفی دارند که به آن می‌گویند «خاله بازی». در این بازی، بچه‌ها نقش بزرگترها را بازی می‌کنند. یکی نقش پدر، یکی نقش مادر، یکی نقش بچه و …

اگر به دقت به «خاله بازی» بچه‌ها نگاه کنیم، می‌بینیم که چقدر جدی نقش بزرگترها را بازی می‌کنند. اما به هرحال «خاله‌بازی» بازی مخصوص بچه‌هاست و فقط تقلیدی از زندگی واقعی بزرگترهاست. کسی به بچه‌ها ایراد نمی‌گیرد که چرا «خاله بازی» می‌کنید اما مسلما کسی از بزرگترها انتظار ندارد که همچنان مشغول خاله بازی باشند!

این روزها اگر به رفتار برخی مسئولان کشور توجه کنیم، ردپایی از «خاله‌بازی» دوران کودکی را به خوبی می‌بینیم. برخی تصمیمات و برخی رفتارها، آنقدر خنده‌دار و کودکانه است که آدم می‌ماند چه بگوید؟ گویا مسئولان محترم همچنان مشغول «خاله بازی» هستند و یا اینکه مملکت داری را با «خاله بازی» اشتباه گرفته‌اند و یا اینکه …

یا اینکه اصلا آدم‌های  بزرگی نیستند و به درد کارهای بزرگ نمی‌خورند و همان خاله‌بازی بیشتر به آنها می‌آید!

عزل عجیب و غریب منوچهر متکی کم بود، که اصرار بیش از اندازه بر معرفی خانم ترکستانی هم به آن اضافه شده است. حدودا یک هفته است که آمدن و یا نیامدن خانم ترکستانی، به تعویق افتادن مراسم معارفه و اخیرا بستری شدن وی در بیمارستان، این سوال را در ذهن ما به وجود آورده که آیا نمی‌شود قبل از انجام هر کاری، کمی درباره آن فکر کرد؟ اصلا دلیل این همه اصرار بر انتصاب خانم ترکستانی به عنوان مسئول سازمان ملی جوانان چه می‌تواند باشد؟

و جالب اینکه اصلا و ابدا به روی خودشان نمی‌آورند و با خونسردی تمام دلائل متعددی در توجیه این بازی‌های خنده‌دار ارائه می‌کنند. یکی می‌گوید رییس جمهور خبر نداشته، وزیر خارجه اش کجاست؟! دیگری متکی را متهم می‌کند که طلبکار است! و یکی دیگر تداخل برنامه‌های رییس جمهور را علت اصلی لغو معارفه ترکستانی می‌داند. لابد ما هم مغزمان را تعطیل کرده‌ایم!

متاسفانه این قبیل مسائل در زمانی اتفاق می‌افتد که دولت مشغول اجرای طرح هدفمندی یارانه‌هاست و باید تا حد امکان از مسائل حاشیه‌ای و جنجالی بپرهیزد. اما انگار در خود دولت دست‌هایی در کارند که وقت مناسب برای این عزل و نصب‌های جنجالی را درست در زمان هدمندی یارانه‌ها انتخاب کرده‌اند! دقیقا مشابه انتخاب این زمان خاص، برای اظهار نظر درباره اجداد پیامبر، حلال و حرام بودن موسیقی و یا  سر زدن به نمایشگاه خانم بازیگر!

کلا آقای خاص، آدم چندان زرنگی نیست، آدم‌های مقابل او آدم‌های زرنگی نیستند. اگر زرنگ بودند مثل او بازی می‌کردند و حالش را می‌گرفتند!

 1. ن٠
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۹ | #2

  امان از دست این اقای خاص… :wink:

  [پاسخ]

 2. ۷ دی ۱۳۸۹ در ۱۷:۲۸ | #3

  چیز عجیبی نیست ازشما تعجب می کنم انگار شما تازه وارد مملکت شده اید این خاله بازی همیشه است من که شنیدم منوچهر متکی با دخالت ای شخص محبوب دولت بردار مشاهی عوض شده!!!
  نمی دانم قفط میتوانم بگویم خدار عاقبت مارو بخیر کند….. 

  [پاسخ]

 3. اریایی در محاصره سانسور
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۱۸:۲۲ | #4

  خوب وقتی یک مشت ابله سفیه که سرتاپاشون دوزار نمیارزه واگه حکومت درایران تغییر نمیکرد در بهترین حالتش یا طالبی فروش میشدن یا در سوهان فروشی های جاده قم پادو میشدن(با احترام به هموطنانی که مشغول به این کارها هستن)حالا عنان اختیار مملکت رو دارن و هرکار دلشون بخواد میکنن نایب امام زمان هم که در بست پشت این دوستانه لابد خود امام زمان وبقیه معصومین هم لابد حمایتشون میکنن.بهرحال به قول بزرگی میگفت خدا نکنه مملکت دست عوام اناس جاهل بیافته دیگه فاتحه اش خونده است.گرفتاری امثال شما میدونید چیه؟فکر میکنید با غر زدن سر مشایی و چهارتا نماینده چلغوز تو مجلس و دوتا متلک به وزرای دولت دلتون خوشه که به قول یک ایرانی نقد منصفانه کردید در صورتیکه کار از ریشه خرابه دوستان قانون اساسی مشکل داره نهاد های حکومتی دارای استقلال نیستن سیستم مملکت چه در عرصه سیاسی چه اقتصادی چه فرهنگی چه ورزشی به شکل مافیایی اداره میشه.شما متاسفانه عشق به ولایت چنان کر وکورتون کرده که واقعیتهای موجود در جامعه رو متاسفانه نمیبینید رواج دروغ رو نمیبینید ریا و تزویر رو نمیبینید سقوط اخلاقی جامعه رو نمیبینید بحران وتوفانی که در راهه رو نمیبینید دلتون روبه ولی فقیه و چماقداراشو اون بزرگواری که احمدی نژاد سه شنبه ها میره قم باهاش دیزی میخوره خوش کردین فکر میکنین با این اراجیف و مهملات میشه مملکت اداره کرد برید خدا رو شکر کنین این اب گندیده(نفت) هست که میفروشین میخورین وای به روزی که تموم بشه یا از گشنگی میمیریم یا مثل این کشورهای افریقایی باید کاسه گدایی دست بگیریم

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۰ ب.ظ:

  توجه کنید “رواج دروغ رو نمیبینید ریا و تزویر رو نمیبینید سقوط اخلاقی جامعه رو نمیبینید ” فکر کنم طرف خود میرحسینه که واژه “چیز” رو از نوشته هاش پاک کرده!

  [پاسخ]

  حسین پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸ ق.ظ:

  آریائی در محاصره سانسور!
  می‌شه بپرسم سواد شما چقدره که مثل راننده تاکسی‌ها در مورد زمین و زمان اظهار نظر می‌کنی؟

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۶ ق.ظ:

  مثل راننده تاکسی‌ها را خوب اومدی، حسین..:)
  از این به بعد ایشان را راننده تاکسی می نامیم. میگه که در محاصره سانسور است، اون هم در آهستان!!!، با نام آریائی باز هم بابتی، اون در محاصره سانسور دیگه چرا؟.
  …….راننده تاکسی بیشتر بهش میاد……:))

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ ق.ظ:

  حالا راننده تاکسی یا هرچی. فعلاً که کسایی رادن مملکت رو ارایه میکنن که اندازه ی همون راننده تاکسی ها از مملکت داری نمی دونن. اگه کل مملکت دست آدمای بی کفایت نبود که مشایی این وسط پیداش نمیشد و این همه جولان نمیداد! من تعجب میکنم از کسایی که مخالف مشایی هستن ولی با احمدی نژاد و بقیه هیچ مشکلی ندارن که هیچ، دست به سینه و مخلصشون هم هستن! خب برادر من! مشایی رو همین محمود آورده و بهش این همه میدون داده، به خاطرش روی حرف حضرت ماه هم وایمیسه! بعد هم با کلی غر و لند بعد از ۱۰ روز میاد میگه حالا چون رهبر گفت من تو رو بر میدارم ولی تورو شخصی متدین و فولان میدونم! حالا همه خوبن، همه چیز عالیه، همه سر جاشون هستن و به بهترین نحو دارن کار می کنن، فقط معلوم نیست چرا اینقدر مملکت بی در و پیکره که مشایی اومده توش! هر کاری هم بخواد میکنه، هیچ کسی هم چیزی نمیگه! خب بپرسین از خودتون. اگه احمدی نژاد کفایت این پست رو داشت مشایی تو این سیستمش نبود! و خیلی های دیگه. ۳۱ تغییر تو کابینه اش داده این مرد! بپرسین از خودتون که این معنیش چیه؟ آیا واقعاً کسی که براش سینه چاک میکنید از یه راننده تاکسی بیشتره؟ اگه امروز یه راننده تاکسی رییس جمهور شده بود خیلی متفاوت از داش محمود عمل میکرد؟ نزدیکانش خیلی بدتر از مشایی و انتخاب هاش خیلی بی ربط تر از انتخاب رییس سازمان تربیت بدنی برای وزارت نیرو بود؟! البته که مجلش اصولگرا هم این یکی رو دیگه تحمل نکرد. وگرنه رییس سازمان تربیت بدنی دولت نهم، میشد وزیر نیرو در دولت دهم! جک که شاخ و دم نداره! وزیر دفاع هم که شد وزیر کشور! رییس ستاد انتخابات کشور هم شد وزیر علوم! لابد چون فامیلش دانشجو بود! همه اینا رو ول کردین مشایی رو چسبیدین؟ خانه از پای بست ویران است داداش من!

 4. علي
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۱۸:۳۵ | #5

  برخی می‌گن این حقه‌ی خود دولت برای انحراف اذهان از مسائل مهم (مثل هدفمند شدن یارانه ها) است، نظر شما چیه؟

  [پاسخ]

  بانگ رحیل پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۵ ب.ظ:

  مگه ملانصرالدین هستن!!!!
  یا بحث منگولیسمه
  یا
  بحث همون شکنجه روحی آقای خاص

  [پاسخ]

  حسین پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۶ ق.ظ:

  به این می‌گن توهم مضاعف. خودتون این حاشیه‌ها رو بزرگ کردین و بعد هم می‌گین این کارها حقه دولت برای انحراف اذهان هست. :-)

  [پاسخ]

  مهدی رفعتی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۹ ق.ظ:

  شما انگار بیخودی دفاع نکنی اموراتت نمی گذره.پای هر کامنتی که علیه دولته شما خرده فرمایش داری! بسکنید ..خجالت هم خوب چیزیه.مملکت رو دارید به نابودی می کشید. دوقورت و نیمتون هم باقیه!خجالت هم خوب چیزی هستش والله

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۰ ب.ظ:

  آره وعده آتش زدن پمپ بنزین بدید،چوب لا چرخ دولت بزارید بعد بگید وضعیت بحرانیه

 5. ۷ دی ۱۳۸۹ در ۱۸:۵۴ | #6

  یه نفر توی یکی از خبرگذاریها راجع به دیدار آقای خاص از نمایشگاه عکس خانم اوتادی و عکسهای جالبش کامنتی گذاشته بود به این مضمون:
  “آقا من یاد اکبر عبدی توی فیلم اخراجیها افتادم، وقتی که موسیقی آغاسی پخش شد، یه نفر گفت برادرا اینا میخوان مار شکنجه روحی بدن… بعد اکبر عبدی رفت سمت میله هاو به عراقیها گفت.. آقا اینارو ول کنید تا میتونید منو شکنجه روحی بدید….”
  آقای خاص هم دوس داره شکنجه روحی بشه… نمایشگاه عکس هدیه و لیلا و ….

  [پاسخ]

 6. محمدرضا
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۱ | #7

  این آقای خاص همه چیزش خطرناکه
  باور ندارین؟
  خودتون ببینین
  http://photobucket.comuv.com/images/b2dfbe0c1d43.jpg
  :D:D:D

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۳ ب.ظ:

  خیلی با حال بود…

  [پاسخ]

 7. پارازیت
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۸ | #9

  لابد ما هم مغزمان را تعطیل کرده‌ایم! را خوب اومدی آهستان..:)
  آقای خاص همان آقای میم هستند؟:)

  [پاسخ]

  حجت پاسخ در تاريخ دی ۱۲ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۶ ب.ظ:

  شک نکن خودشه

  [پاسخ]

 8. آزادی
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۲۰:۳۵ | #10

  افسوس و صد افسوس! آدم نمیدونه خوشحال باشه که یه نقد از دولت هم اینجا از شما میخونه یا آتیش بگیره از این بابت که همه ی این مسائل از قبل قابل پیش بینی بوده و خیلی وقته که امثال ما داریم حنجره مونو پاره میکنیم….آه ه ه
  شاید دور نباشه اون روزی که از اعدام های فله ای نظام زبان به شکوه باز کنید…

  [پاسخ]

  فضولباشي پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۸ ب.ظ:

  حکایت، همان حکایت قدیمی است. بالاخره گاهی باید انتقاد بشه تا معلوم شه در کشور ما آزادی نزدیک به مطلقه! به سایت مورد علاقه آقای حسینی یعنی الف نگاهی بیندازید همین خط مشی را میبینید. یک هفته حمله به جنبش سبزی که به عقیده دوستان، مدتهاست خاموش شده( و من در عجبم از این همه مقاله علیه یک جنبش که چندده نفر طرفدار بیشتر ندارد که اوناهم در اوین در حال ارشاد شدن هستن!) بعد هفته ای یه مقاله انتقادی هم مینویسه که ظرفیت آزادی رو تو مملکت نشون بده. پس آزادی عزیز این انتقاداتو زیاد جدی نگیر.

  [پاسخ]

  آزادی پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۰ ب.ظ:

  بله خب…البته با توجه به شناخت و تجربیاتی که از این نظام عوامفریب و اتوکراسی کسب کردیم و با استناد به سوابق آن، حرف شما درست تر بنظر میرسه… از شما ممنونم و از خودم تعجب میکنم که عجولانه و احساسی قضاوت کردم و نظر گذاشتم! به عبارتی بازی خوردم!! : ) بخصوص که انتقاد آقای حسینی مستقیما متوجه رئیس دولتشان نبود! که میبایست میبود!
  حق با شماست…آقای حسینی جزو قشر ناآگاه و بی خبر جامعه نیست که درست و نادرست به مرور زمان بر ایشون آشکار بشه…پشت تک تک کلمات ایشون سیاستی نهفته است!

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۵ ق.ظ:

  شما دوتا، خوب واسه همدیگه نوشابه باز می کنین….آزادی فضول باشی…
  دکان باز کرده اید در آهستان.
  هر دو لائیک هستید، جون ادبیات لائیکی در نوشتارتان موجود است.
  احترام آهستان را باید نگه داشت و قوانین آهستان را یک بار دیگر مرور کنید.

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴ ق.ظ:

  چرا فکر می کنی لائیک ها حق اظهار نظر ندارند؟ این قوانین آهستان که نافی اظهار نظر مخالفین تو میشه چیه؟

  امید حسینی میگه:معتقدم که هر کسی حق دارد هر طور که دوست دارد فکر کند و عقیده داشته باشد، اما کاش این حق را برای دیگران هم قائل بودیم و از آنها دریغ نمی کردیم!

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۸ ب.ظ:

  خانم آزادی/اعدام عضو گروهک تروریستی منافقین و جاسوس موساد رو بهتون تسلیت عرض می کنم.
  فضول باشی/بله دیگه آزادی بیان هست،البته برای واسه خودی ها یعنی ایرانی ها نه… و این خودش سلامت فکری نظام رو نشون میده

  [پاسخ]

 9. حمید رضا راهنمایی
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۲۱:۰۹ | #11

  می گم خوب بود به روال گذشته یک تیکه ای ، طعنه ای، چیزی به کروبی و موسوی و جلبک های سبز در آخر متنتان می انداختید :wink:

  [پاسخ]

  مهدی رفعتی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۱ ب.ظ:

  یادشون رفته!!

  [پاسخ]

 10. اصولگراي سابق
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۲۱:۱۲ | #12

  آقای حسینی اتفاقا برخلاف برداشت شما آقای خاص خیلی هم زرنگه!اصلا مشاوره های ایشان کم بی تاثیر نبود در برنده شدن آقای احمدی نژاد!آقای خاص معتقد بود یک پتانسیل بالفعل در بین توده های مردم وجود داره در انتقاد نسبت به نظام وبالاخص روحانیت!بنابراین اگر آقای رئیس جمهور در مناظره انتخاباتی این پیام را به مخاطب منتقل کند که هرکی قبل از وی بوده دزد بوده و من اصولگرای سابق اشتباه می کردم از نظام دفاع می کردم و این توده های مردم تو صف نونوائی وتاکسی بودند که در مخالفت با ن‌ظام حق داشتند در اینصورت برنده خواهد شد!توده مردم به استثنای بدنه اصولگرای جامعه به این برداشت رسیدند که این مثل بقیشون دزد نیست!این با بقیه سران جمهوری اسلامی فرق میکنه!مقابل همشون وایساده چون همشون از دم دزدند!یه صحبت از این آقای خاص بلافاصله بعد از انتخابات بیرون آمد با این مضمون:از این ۲۴ میلیون ۲۰ میلیون نفر منتقد نظام بودند!!! این جمله مهر تاییدی بود بر تحلیل بنده مبنی بر اینکه زیر سوال بردن کل نظام به استثناء احمدی نژاد کاملا هدفمند وبرنامه ریزی شده بود!اینه که من معتقدم رای ۲۴ میلیونی احمدی نژاد شاید به معنی برنده شدن گفتمان احمدی نژاد برنده شد ولی اصولگرایان نه!از این ۲۴ میلیون بخش قابل توجهش همان هائی هستند که سابقا من مدافع نظام باید کلی وقت می گذاشتم تا حداقل از اهانت به رهبری آن ها را بازدارم.این آدم ها را که تحت تاثیر گفتمان احمدی نژاد قرار گرفته بودند ولی از مخالفین حداقل کلامی نظام بودند را با چشمان خودم به وفور دیدم.

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ:

  دقیقاً. برنده شدن احمدی نژاد فقط برنده شدن خودش بود و بس. همه رو هم این وسط به بازی گرفت تا برنده بشه. اصولگرا ها خیلی خوشحالند که ظاهراً برنده شده اند اما…

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۳ ب.ظ:

  این که در انتخابات حتمانامزد باید معصوم باشه کاملامردوده،به قول مرحوم بهجت کسی رو انتخاب کنید که به حزب علی نزدیک و شیوه دولت داری اش به امام زمان شبیه تر باشه.موجی که احمدی نژادیسم راه انداخته بود بیشتر از چهار نامزد دیگر(به علاوه آرای باطله) اسلام گرا بود.و الا موسوی و کروبی که اصلا گزینه اسلام مد نظرشون نبود.رضایی هم افکارش به هاشمی نزدیک تر بود.
  به امیرمسعود..آقا آخرش تقلب شده یانه؟دوپست قبل نوشتی کودتای انتخاباتی

  [پاسخ]

 11. سامان
  ۷ دی ۱۳۸۹ در ۲۲:۰۸ | #13

  ابن زیاد حالت خوش نیست ها! این دولت ز اییده بصیرت امثال شماهاست .شماها و بزرگان شما نباید در این جور مواقع مدعی باشند بلکه باید پاسخگو باشند.عجب بصیرتی!عجب دولتی! که هر کسی از خودتون یه گوشه شو گرفتین و زار میزنید. همه اینارو جمع بزنید از این دولتی که دست پخت بصیرت شماست جز دروغ و فریب و تقلب نمیماند!حالا کسی نیست توضیخ بده کجای این حکومت شبیه حکومت علوی است؟ در ضمن ابن زیاد امید حسینی است که به تبعیت از ابن زیاد برای خانواده زندانیان رجز میخواند

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۹ ب.ظ:

  به حسین زمان سلام برسون! البته نه به حسین زمان خواننده.
  حسین زمان = داماد لرستان :)

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ:

  حتما ابن زیاد. بهش هم میگم که روشنگریهایی که در مورد دولت کودتا انجام داده داره نتیجه میده و سینه چاکان دولت احمدی نژاد به بی اخلاقی و فساد دولت معترف میشوند.بهت هم تو صیه میکنم به خاطر چند روز دنیا از دروغ گویان و ظالمان حمایت نکن و حر وار به آغوش خقیقت بازگرد و آخرت خودتو فدای دنیای جنتی و احمدی نژاد و ………..نکن

  [پاسخ]

  ایران پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲ ب.ظ:

  سلام، مشکل شما دوستان سبز اینکه که با تصور یک مدینه فاضله و بدون در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و تاریخی ایران و مقایسه جامعه ایرانی با جوامع غربی موضع گیری می کنید ضمنا شاید من بتونم درک کنم که چرا آقای حسینی از مشایی خوشش نمی یاد اما دلیل دشمنی شما سبزا را با مشایی نمی فهمم به نظر من اگر مشایی یار احمدی نژاد نبود قهرمان سبزا می شد

  حسین پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۲ ق.ظ:

  دولت کودتا!
  سبزها ریختن به خیابون، آدم‌هاشون در پست‌های مختلف دورنگ بودنشون رو پشت سر هم هویدا کردن، فساد و بی‌اخلاقی خودشون رو با تهمت دروغ‌گوئی زدن به منتقدین ماستمالی کردن و حالا شما این کودتای نافرجام رو نادیده می‌گیرین و انتخاب مردم رو کودتا می‌نامین؟
  دست مریزاد. جالبه می‌بینم سبزها با این همه افتضاحات ادعای دین‌داری دارن و در مورد آخرت بقیه هم اظهار نظر می‌کنن!

  سامان پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۵ ق.ظ:

  اسلام نتیجه انتخابات نیست که بتونید توش دست ببرید و ارث پدری خودتان قرار دهید.اسلام به ما یاد داده به جای چاپلوسی از دروغ گویان و با بصیرتان متقلب در مقابل ظالمین و سو استفاده کنند گان دین بایستیم.به والله سالی چند نمیگذرد که که بواسطه حمایت از این دولت کودتا شرمسار وجدانتان خواهید شد.اسلام به ما یاد داده آخرت خودمان را فدای دنیای قدرت طلبان و دروغ گویان نکنیم.

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۸ ق.ظ:

  ایران، سبزها اساسا مشائی رو موجود مهمی نمی دونند. موافقتی باهاش ندارند چون آدم محموده و مخالفتی هم باهاش نمی کنن چون او را مشکوک می دانند و احتمال می دهند سوپاپ اطمینان صوری ای باشه که حکومت ساخته تا مردم خشمشونو سر اون خالی کنن.

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۵ ق.ظ:

  سامان جان به نکته ی خوبی شاره کردی. دولتی که خودشون با اون همه شور و شعور (بصیرت!) آوردن روی کار و به همه ی مخالفینش تهمت اسراییلی بودن و بدکاره بودن زدند، امروز داره جوری عمل میکنه که صدای خودشون هم در اومده. ولی هنوز که هنوزه واسه اینکه جلوی وجدانشون نخوان بایستن، فوری گروه مقابل رو به بی ایمانی و ضد اسلام بودن نسبت میدن که صدای وجدانشون رو خفه کنند. و به نخوان به این فکر کنند که آخه این دولتی که دروغ و ریا و بی کفایتی و کارهای احمقانه و بچه گانه و به قول امید حسینی خاله بازی ازش سر میزنه، همونیه که به خاطرش هر کاری کردیم! از هر چیزی تونستیم مایه گذاشتیم تا بیاد روی کار! بعد هم به خاطرش چشممون رو روی چه چیزهایی که نبستیم! و همین دولت هست که با متکی اون کار رو میکنه، مشایی رو در حد بت بزرگ کرده (مظهر ریا و دروغ) و همه جای کارش داره می لنگه. و نمیخوان صدای میرحسین رو بشنون که از همین چیزا انتقاد میکرد. از همین چیزها گله میکرده و میکنه. برای اینکه نشنون و نخوان باورهای خودشون رو عوض کنن ( که کار دشواری هم هست) یه اصل رو قبول کردن: میرحسین اسراییلیه! و دیگه خیلی راحت میتونن بدن وجدان درد صداش رو نشنون.

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۶ ب.ظ:

  چرا از این پست سامان بوی لجن میاد؟

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ دی ۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۵ ب.ظ:

  انقدر با لجن ها گشتی که دماغت همه چیز و لجن حی میکنه. خدا شفات بده

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۱ ب.ظ:

  در حسن دولت احمدی نژادهمین کافیه که مخملی ها عامل دست صهیون ها رای نیاوردند.
  درعلوی بودن حکومت همین کافیه که شما روز عاشورا به تاسی از بزرگانتون به امام حسین توهین کردید.
  در ابن زیاد بودن و ابن مرجانه بودنتون هم همین کافیه منافقین روز عاشورا رو سپاهیان خدا نامیدید.
  در عقلتون همین کافیه که جواب سوالی رو که دقیقابرای سیزدهمین بار از سامان پرسیدم که اسناد تقلبت کو رو بی پاسخ می گذارید.
  در شرفتون همین کافیه که نمی تونیدجلوی اسنادواضح وابستگی تون به غرب حرف بزنید.
  در اخلاقمندی تون همین کافیه که زبون مرجع تقلیدتون حجت تونه
  در دین خواهی و دین مداری تون همین کافیه که به جای اسلامیسم پلورالیسم سرمشق تون قرار دادید
  اسلام بهتون یاد داد که آیات قرآنش رو حذف کنید و قرآن جدید به بشر هدیه بدید.قرآن بهتون یاد داد که بپرید جلوی صهیونیست ها زانو بزنید.قرآن بهتون یاد داد که دینش جلوی خواسته های شه.انی کرنش کنه.

  که تهمت اسراییلی بودن بهتون می زنند؟بی غیرتی اگه نتونی دیدار سوروس و ممد سوروس ماست مالیش کنی…بد منتظرم…

  [پاسخ]

  نحن الغالبون/ پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۴ ب.ظ:

  قونسی می دونی چرا سبزها مخالفتی با کسی مثل مشایی ندارند؟چون دقیقاحرف اونها رو می زنه.چون اسلام جمهوری رو در سخنانش حذف کرد.چون علیرضانوری زاد واسش کف زد.چون همتون از آبشخور آب می خورید

  [پاسخ]

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۲ ب.ظ:

  نه سبزها یه طیفند. بعضی حرفهای مشائی به بخشی از عقاید بعضی از سبزها می خوره اما نه همش و نه همه ی سبزها.
  در هر حال حتی اگه این قرابت نگاه هم باشه سبزها هیچ وقت مشائی رو خودی ندانسته اند.
  راستی خاتمی و سوروس رو تو که مدعی هستی باید ثابت کنی نه من منکر!

 12. پارازیت
  ۸ دی ۱۳۸۹ در ۰۴:۲۳ | #14

  برای سامان و حسین، گل گاوزبان لیموئی تجویز می شود…:)

  [پاسخ]

 13. جمیل
  ۸ دی ۱۳۸۹ در ۰۸:۴۳ | #15

  پارازیت نمکدون :lol:

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۷ ق.ظ:

  شما بخندین. راحت باشین.

  [پاسخ]

 14. ۸ دی ۱۳۸۹ در ۱۲:۰۰ | #16

  آقای خاص عبارت مناسبی است

  با مطلبی تازه در خدمت دوستان هستیم سر بزنید.

  [پاسخ]

 15. نوید
  ۸ دی ۱۳۸۹ در ۱۲:۱۹ | #17

  سلام
  یک سوال در مورد وبلاگ نویسی دارم
  می خواستم بدونم گذاشتن نیم فاصله در وب چجوریه؟
  بدون نیم فاصله:”می شود” با نیم فاصله:”می‏شود”
  Ctrl+Shift+4 رو امتحان کردم ولی مشکلاتی داره
  چون دیدم شما تو نوشته هاتون استفاده می کنید پرسیدم
  ممنون میشم جواب بدید

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۰ ب.ظ:

  سلام…
  شیفت و فاصله
  shift + space

  [پاسخ]

  مهدی رفعتی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۰ ب.ظ:

  البته برخی ویندوزها اجرا نمی شه…
  برای درست نویسی به این وبلاگ سر بزنید بد نیست
  http://hamidrezasolaimani.blogfa.com/post-61.aspx

  [پاسخ]

  مهدی رفعتی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۴ ب.ظ:

  البته دوستان می تونند این نرم افزار رو دانلود کنند تا این مشکل نیم فاصله واسشون حل بشه…
  http://asha.ir/archives/926

 16. میلاد
  ۸ دی ۱۳۸۹ در ۱۳:۰۶ | #18

  دکتر که دروغ میگه مثل آب خوردن،آقای خاص که مدام مهمل می بافه! اون یکی که دزده!! اون خدا بیامرز هم که متقلب بود! از طرفی اقای دکتر هم اگه پاش برسه بخاطر آقای خاص قید همه چیو میزنه. از اونطرف هم که حضرت امام مدام از دولت تعریف و تمجید میکنند. اصلا نظرات ایشون به نظرات احمدی نژاد نزدیک تره. شما برادران و خواهران ولایتمدار هم که فوران بصیرت هستید بحمدلله :D
  راستی نظرتون راجع به فتوی جدید آیت الله وحید چیه؟

  [پاسخ]

 17. پيك قرارگاه
  ۸ دی ۱۳۸۹ در ۱۷:۲۸ | #19

  نویسنده وبلاگ ارمینه نوشته است:

  دوستان عزیز ما در گروه مبشران ظهور که سایت ظهور بسیار نزدیک است را راه اندازی کرده بودند و بعد از مدتی فیلتر شدند و با آدرس جدید(+) فعالیت خود را ادامه می دهند، طی سلسله مقالاتی به اثبات شعیب بن صالح بودن دکتر پرداخته بودند که در آن زمان جنجال زیادی را برپاکرد. از سلسله مقالات مهم این سایت تطبیق روایات صادره در مورد سفیانی بود که با تطبیق آن با شخصیت ملک عبدالله پادشاه اردن اینچنین استدلال شد که به احتمال قریب به یقین و با توجه به انبوه روایات در این زمینه سفیانی عصر ظهور همان ملک عبدالله پادشاه اردن است(در اینجا بخوانید). اینکه چقدر این مقالات و استدلالات درست است را گذشت زمان مشخص می کند اما عکس زیر را که دیدم حیفم آمد که آنرا به این عزیزان تقدیم نکنم. باشد که مصداق افلا تتفکرون نشویم!

  آیا ملک عبدالله همان سفیانی است؟!

  نکته:

  – این دوستان از آنجایی که مثل ما به زیرکی دکتر اعتقاد راسخ دارند حضور مشایی در کنار دکتر را حربه زیرکانه دکتر می دانند. که ما نمی دانیم!

  – این وسط برخی هم معتقدند دکتر در ماههای پایانی صدارتش مشایی را برکنار می کند و با این کار دل خیلی ها را بدست می آورد!

  – برخی هم یکی از دلایل عزل متکی را اعتراض به سفر مشایی به اردن میدانند که جناب مشایی طبق معمول تکذیب فرمودند!

  – با فرض اینکه ملک عبدالله همان سفیانی باشد سوال من از دوستان مبشر این است که این عکس را چگونه می شود تفسیر کرد؟! آیا در روایات آمده است شعیب نماینده ویژه خود را به دیدار سفیانی می فرستد؟!

  – باور کنید ما هم ارزوی موفقیت این دولت را داریم و با دکتر دشمن نبودنمان اظهر من الشمس است اما چه کسی است که مارا پاسخ گوید؟!

  اضافات:

  – خوبیش اینه که انتقاد از مشایی باعث عزل میشه ولی باعث فیلتر شدن نمیشه!

  [پاسخ]

 18. حافظ
  ۱۰ دی ۱۳۸۹ در ۰۳:۰۹ | #20

  سیار مسخره است که همه چیز را مشایی نسبت .مگر مشایی بالای سر دکتر چماق دست گرفته که اگر این کار رانکنی فلان وبهان می شوی .این حرف هارا عده ای از جمله اقای شریعت مداری به خورد ملت می دهند تامردم از حرکات عجیب رئیس جمهور متحیر نمانند وبه نام مشایی تمام شود
  تازه اقایانی که مدام دنبال مچ گرفتن از جریان اصلاحات هستند هیچگاه به سخنان شبهه دار اطرافیان دکتر کاری ندارند برخی از روحانیون .جهل از در دیوار می بارد می گویند دیوار ی به خاطر عکس رئیس جمهور پایین نریخت .اوج چابلوسی است وچه طور است درختانی راکه مردم از روی جهل بران دخیل می بندند می اندازند اما کسی این درخت را قطع نمی کند

  [پاسخ]

 19. علی
  ۱۳ دی ۱۳۸۹ در ۱۵:۴۲ | #21

  جزئیات بیشتر از علل و نحوه برکناری متکی/ چه کسی خبر را در سنگال داد؟
  http://www.rajanews.com/detail.asp?id=74254

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۴ ق.ظ:

  توجیهات مسخره و خنده دار رجا نیوز. حالا گیر ما به این بوده که دقیقا چه کسی خبر برکناری رو در سنگال داده؟ حالا عبدالله وال نه، یکی دیگه. با این توجیه مسخره، زشت بودن برکناری متکی رفع شد؟

  [پاسخ]

 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: