خانه > دفاع مقدس > فیلم؛ کربلای ۵ به روایت سردار قاسم سلیمانی

فیلم؛ کربلای ۵ به روایت سردار قاسم سلیمانی

چند روز پیش در خبرها داشتیم که فرمانده شجاع و دلاور کشورمان سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، به درجه سرلشگری نائل آمده است. هرچند تقدیر از شجاعت و دلاوری و مردانگی آدم‌هایی از جنس سلیمانی با هیچ نشان و منصب و درجه‌ و ستاره‌ای ممکن نیست، اما از صمیم قلب این افتخار بزرگ را به ایشان تبریک می‌گویم.

سردار سلیمانی کسی است که به خاطر سپاهی بودنش، منافقان و ضدانقلاب داخلی و خارجی از او کینه به دل دارند و از همه مهمتر به خاطر مقام و منصب حساسش مورد خشم و غضب و کینه‌ی دشمنان انقلاب و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی غربی مخصوصا آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

ضمنا این روزها مصادف است با سالروز عملیات پرافتخار کربلای ۵ که سردار سلیمانی یکی از فرماندهان اصلی آن به شمار می‌آید. به پاس احترام به این فرمانده دلاور ۸ سال دفاع مقدس، قطعه فیلم کوتاهی از مجموعه ماندگار «روایت فتح» و از سری برنامه‌های «شلمچه» انتخاب کرده‌ام که در آن حاج قاسم سلیمانی درباره عملیات کربلای ۵ صحبت می‌کند و به مقایسه وضعیت نیروهای ایرانی و عراقی می‌پردازد که شنیدنی است. سردار سلیمانی توضیح می‌دهد که اگر هر فیلم سینمایی جنگی بتواند فقط یک دقیقه از جنگ را به درستی نشان بدهد، کار بزرگی کرده است!

در این فیلم آقای محسن رضایی هم درباره عملیات کربلای ۵ توضیحاتی می‌دهد. نکته ظریفی در صحبت‌های محسن رضایی وجود دارد که حقیقتا جالب است. وی در این سخنان به شدت ِ علاقه خود به فرماندهان جنگ و نگرانی‌اش درباره سلامتی آنها از جمله آقای قاسم سلیمانی اشاره می کند و توضیح می‌دهد که خانواده و فرزندانش نسبت به فرماندهان جنگ، فاصله دورتری با او داشته‌اند! یعنی اینکه علاقه و میزان توجهش به فرماندهان جنگ بیشتر از اعضای خانواده‌اش بوده!

توجه داشته باشید که این برنامه و این مصاحبه، حدودا سال‌ ۷۴ یا ۷۵ از تلویزیون پخش ‌شد و ماجرای فرار پسر محسن رضایی هنوز اتفاق نیفتاده بود. اما در سال‌های اخیر عده‌ای بدون در نظر گرفتن این نکته، و صرفا به خاطر مقاصد سیاسی تهمت‌هایی به ایشان زدند.

این حرف محسن رضایی را که می‌شنوم یاد فیلم موج مرده می‌افتم که «قرار بود ما بجنگیم شما از بچه های ما مراقبت کنید. وجدان تون رو قاضی کنید. کدوم ما کم فروشی کرد؟!»

ضمنا تا یادم نرفته این را هم بنویسم که سردار سلیمانی یکی از امضاکنندگان آن نامه معروف به سید محمد خاتمی رییس جمهور وقت کشور است. نامه‌ای که به امضای شهدایی چون احمد کاظمی و نورعلی شوشتری و نیز فرماندهانی چون غلامعلی رشید، عزیز جعفری، محمدباقر قالیباف، جعفر اسدی، محمد کوثری، اسدالله ناصح،  محمد باقری، غلامرضا محرابی، عبدالحمید رئوفی نژاد، دکتر علی احمدیان، احمد غلامپور، یعقوب زهدی، نبی الله رودکی، علی فدوی، غلامرضا جلالی، امین شریعتی، حسین همدانی، اسماعیل قاآنی، علی فضلی، علی زاهدی، مرتضی قربانی رسیده بود.

لینک دانلود فیلم  با روایت سید مرتضی آوینی و صحنه‌هایی از عملیات کربلای ۵ / حجم حدودا ۱۱ مگابایت

همین فیلم با کیفیت پایین تر حجم ۴ مگابایت

سردار سلیمانی و شهید احمد کاظمی

 1. حجت
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۹:۲۴ | #1

  خدا حاج قاسمو برا ما حفظش کنه. موفق باشید.

  [پاسخ]

 2. سلمان69
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۹:۳۰ | #2

  خدا یار و یاور این سرلشکر عزیزمان باشد، ان‌شاالله…

  [پاسخ]

 3. پارازیت
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۰:۵۰ | #3

  سرلشکر قاسم سلیمانی همان فردی نیست که متهم به قتل رفیق حریری، نخست وزیر اسبق لبنان هستند؟

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴ ق.ظ:

  نه بابا؟! جدی می گی؟ :)

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ:

  والا میگن آقای خامنه ای به سردار سلیمانی گفته ترتیب رفیق حریری را بدن، چون حریری را مهره عربستان می دانستند. سردار سلیمانی هم به مغنیه میگه، مغنیه هم با قوم و خویشاش ترتیب ترور حریری را دادند. این در کیفرخواست دادگاه لاهه منعکس شده…..الله و اعلم
  ضمنأ آهستان مطلب قبلی شما بالاترینی شده:)))

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۶ ب.ظ:

  ای ول. عجب اطلاعاتی داری شما. :)

  سعید پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۵ ب.ظ:

  چقدر حرفه ای و با دقت تحلیل کردی!!!!!!!!!!!!

  مهدي پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳ام, ۱۳۹۱ ۲:۴۶ ب.ظ:

  الان با لو رفتن فیلم های ماهواره ای تابلو شده کار ترور کار اسرائیل بوده

  وحید پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۶ ب.ظ:

  آره بابا خود رفیق حریری دیشب اومده تو خوابش بهش گفته قاتلش کیه…

  [پاسخ]

  حجت پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۱ ق.ظ:

  در مورد قتل حریری “راز” یک برنامه قشنگ داشت. دوستان اگه اون برنامه رو ببینن شاید خیلی از ابهاماتشون برطرف بشه.

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۶ ب.ظ:

  گفتین حریری مطلب وبلاگ خرازی و خاطراتش از دیدارهاش با رفیق حریری جالب بود اتفاقا اینده هم زده بود.

  [پاسخ]

  مالک پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱:۱۶ ق.ظ:

  پارازیت به قول ما جیرفتی ها بررره گم به :lol:

  [پاسخ]

  مالک پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱:۱۹ ق.ظ:

  ترجمه :پارازیت برو گم شو :lol:

  [پاسخ]

 4. حمیدرضا
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۱:۲۱ | #4

  متهم به قتل رفیق یا دوست حریری :D:D:D:D:D:D هم باشه بازم برای ما دلاور مرد و افتخار زمان جنگه.
  ضمنا کسی از کیفرخواست دادگاه بین الملی ترور خبر نداره آخه دلمون غش رفت از بس منتظر موندیم!!!

  [پاسخ]

 5. mehdi
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۳:۲۰ | #5

  امید حسینی عزیز : ای کاش شما ویا یکی ازهمین سردارانی که به خاتمی نامه نوشتند ووی را تهدید کردند که : « اعلام می‌داریم کاسه‌ی صبرمان به پایان رسیده و تحمل بیش از آن را در صورت عدم رسیدگی، بر خود جایز نمی‌دانیم.» چراکه «هرج ومرج وقانون شکنی » را دوستان ومسولین خاتمی دامن میزدند . ولی امروز ؟ نه خاتمی واصلاح طلبان که اصول گرایان میگویند که احمدی نژاد قانون گریز ترین رئیس جمهورتاریخ ایران است پس « غیرت شما کجا رفته است؟ » که نه نامه ای که اقلا انتقادی ازوی کنید . بیاد داشته باشیم که : ما مسولیم درقبال هرچه نادرستی وهرچه ناصوابی است . با مهرواحترام
  داخل گیومه ازنامه سرداران به خاتمی که میتوانید دراین لینک بیابید
  http://www.aftabnews.ir/vdcftjydw6de.html

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۳ ب.ظ:

  برادر عزیز! به احمدی نژاد هم کم انتقاد نمیشه. البته قبل از این سوال بهتره تحقیق کنید و ببینید که چه اتفاقی باعث شد که فرماندهان سپاه این نامه رو به خاتمی بنویسند؟

  [پاسخ]

  mehdi پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۷ ب.ظ:

  امید عزیز : اینکه به احمدی نژاد انتقاد میشه موافقم،ولی فکر نمیکنید این برخوردها بیشتربرای امتیازگیری است ؟ ویا دربهترین حالت سوفاف اطمینان (بقول زنده یاد گل اقا ). ولی انصافا اگر یکی ازمواردی که درباره احمدی نژاد واطرافیانش میگذشت درمورد خاتمی واطرافیان او انجام میگرفت ، اصولگرایان چه میکردند ؟ ایا غیر ازاین بود که دادگاهها پربود ازاصلاح طلبان ؟ وای اگر مشائی معاون خاتمی بود؟ . وای اگر کردان وزیر دولت خاتمی بود ؟ وای اگر خاتمی ۳۰۰میلیارددلار پول بیزبان این مردم را حیف ومیل کرده وبه بادداده ومیلیاردهاش ازحلقه فاطمی سر درمیاورد ؟. حرف زیاده وجواب منصفانه کم . خودتان باین بخش ازمناظره که بین خوداصولگرایان میگذره دقت کنید . اگر این گونه مناظره ای بین اصلاح طلبان اتقفاق می افتاد چی که نمیشد؟
  شجونی: همه اش تقصیر این امری فر است او از مشایی پاکت گرفت تا بین ما انشعاب درست کند و الان همه رفته یک سالنی به نام سید الشهدا را گرفته و جلسات خودش را اونجا برگزار می کند. و برای این کار از مشایی پاکت گرفته است!

  حسین خان: آقای شجونی درست نیست فردی که در این جلسه حضور ندارد مورد اتهام و غیبت قرار بگیرد او چون نمی توان از خود دفاع کند اجازه دهید غیبت او نشود این کار غیر اخلاقی و غیر اسلامی است.

  شجونی: دیشب صدای امریکا به خبر بقایی به مدعوین هدایا داده داده است و هفته ای ۵ میلیون از سوی مشایی به اطرافیان وی پرداخت می شود خب بینید کارهای مشایی باعث شده است که رسانه های بیگانه به ما حمله و ما را مسخره کنند!

  حسین خان: آقای شجونی شما این خوراک ها را با اظهارات بدون مدرک خود به رسانه ای بیگانه داده اید شما روز گذشته مصاحبه کردید و مدعی شدید که بقایی به مدعوین جلسه وعاظ ولایی پول داده است بپذیرید که عملکرد غیر متعارف شما چنین فضایی را علیه ما در خارج از کشور درست کرده است.

  شجونی: من یک سابقه ۳۰ ساله در انقلاب دارم تو نمی توانی من را ماخذه و محاکمه کنی.

  حسین خان : به سابقه ۳۰ ساله شما هم می رسیم.

  شجونی : تو الکی داری از مشایی دفاع می کنی تا صبح هم از مشایی دفاع کنی نظر ما روحانیون نسبت به او تغییر نمی کند.

  حسین خان: من بر اساس مستدلات و مدارک صحبت می کنم و هر دقیقه حرف خود را تغییر نمی دهم.

  شجونی دوباره به امیری فر اشاره کرد و مدعی شد که وی پول را برداشته و رفته وی گفت: ما یک روز نزد آقای شجاعی واعظ بودیم ، شجاعی واع به امیری فر تذکر داد چرا جامعه وعاظ را دچار انشعاب کردی مشایی می خواهد بین روحانیت و دانشجویان جدایی ایجاد شود۱

  شجونی ادامه داد: امیری فر پاسخداد که مشایی رییس جمهور آینده است و احمدی نژاد معاون او می شود.

  حسین خان: شما چرا اینقدر روی اسم امیری فر حساسیت دارید من به شما می گویم غیبت فرد غایب را نکنید شما چه اصراری دارید به افراد اتهام بزنید به خدا این کار غیر اخلاقی است.

  شجونی: تو حرف بی خود می زنی این غیبت نیست من بهتر از تو می توانم تشخیص دهم!

  شجونی : حتی من به مشایی پیغام دادم که غیبت تو رو هیچ وقت نکرده ام و شاید تو پیش خدا خیلی آبرومند باشی و هستی اما تو ما پیشکسوتان را کنار زده ای و یک مشت آدم جاه طلب را روی کار آورده ای !

  حسین خان: عجب! پس اصل دعوا مشخص شد!

  شجونی : من درد کلیه داشتم مشایی فهیمده بود ببا من تماس گرفت حال منو پرسید. گفت اگه کاری و کمکی از دست من بر می آید برای شما انجام دهم من گفتم نیازی به کمک شما ندارم!

  حسین خان: اما ما چیزی دیگری شنیده ایم

  شجونی: چی شنیده اید؟

  ما اطلاع داریم شما ۶۰ هزا رمتر زمین در اوین درکه دارید و از مهندس مشایی در خواست کرده اید که مشکل سندی و قانونی این زمین ها را برطرف سازد اما مهندس درخواست شما را رد کرده و از ان پس مشایی شد آدم بد قصه!

  شجونی: دروغ است دروغ البته دو دانگ از این زمین ها مال من است که قبلا ۲۶۰ هزار تومان خریدهبودم . ما ۳۰ سال است برای انقلاب زحمت کشیده ایم همین دو دانگ زمین را داریم الان هم ۴ فرزندم بیکار هستند.

  حسین خان: البته گاوداری شما در کرج نیز جزوء خدمات ۳۰ ساله شما محسوب می شود؟

  شجونی: من گاوداری ندارم چرا یک گاو در کرج دارم!

  حسین خان: اگر می شود توضیحی در مورد خانمی به نام باوند بدهید

  شجونی: من اختلافی با این خانم ندارم هر چیزی نقل شده است دروغ است!

  حسین خان: آقای شجونی ما اطلاع داریم که آقای قالیباف پیگیر حل مشکل قانونی زمین شما شده است چه جوابی برای این مهم دارید؟
  نقل ازاینجاhttp://www.mahramanenews.com/newsF-2033.htm

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۴ ب.ظ:

  کی گفته قانون گریزه اگه منظورت امثال مطهری و توکلی یا لاریجانیه که بهتره یکم فکر کنی اصل خط دهیشون از کجاست ؟

  [پاسخ]

  mehdi پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۷ ب.ظ:

  اقاحمیدرضای گل مینویسی که : « کی گفته قانون گریزه اگه منظورت امثال مطهری و توکلی یا لاریجانیه که بهتره یکم فکر کنی اصل خط دهیشون از کجاست ؟ »
  دوست من اینو باید اصولگراها جواب بدن که کی ازکجا خط میگیره ؟ خاتمی واصلاح طلبا که ازامریکا و اسرائیل پول و خط میگیرن . احتیاجم باثبات نداره . چون زوربقول برادان افغانی پرزوره وباید تمکین کرد . دربر شیرنر درنده ای //////غیرتسلیم ورضا کو چاره ای
  .ولی خیالی نیست که خورشید پشت ابرنمیونه . خوشبختانه خودشان ، خوشان را لو میدن وانچنان که ازافشاگریها پیداست وبیشترهم افشای یکدیگر واونم بخوربخورائی که ازاین بیت المال میشه .نگاهی به روزنامه ها وسایتها نشون میده که چطوربه جون هم افتادن ومتاسفانه کاربجائی رسیده که برای کوچکترین مسئله باید ایت الله خامنه ای بمیدان بیاد وفیتله را با یک تشر پائین بکشه . اما باعث تاسفه که روزبروز ازاقدارایشان کم میشه ، چرا که باقراردادن خودش پشت احمدی نژاد نیمتونه ازاون انتقاد کنه . مشائی پاشنه اشیل ایت الله خامنه ایست . اخ چه خوب گفته مولوی : جان گرگان وسگان ازهم جداست ////متحد جانها شیران خداست . (باپوزش قصدهیچ توهینی بکسی رو ندارم بهترازاین برای رساندن بهترنظرم چیزی نیافتم . ببخشید) با احترام ومهر به همه

  [پاسخ]

  mehdi پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۸ ب.ظ:

  محمدرضای گرامی : برای انکه بی مدرک حرف نزده باشم وهمچنین زحمت تو عزیز را کم کنم به لینکی ازسایت برادران مکتبی رجوعت میدم تا ببینی که چه جوردست همیگدیگر را رو میکنند ویکدیگر را متهم به فساد وبیت المال خوری . من تعجبم ازانسانهای صادق وپاکیه که تمام هم خودرا دردفاع ازاصولگرایانی صرف میکنند که متهم به فسادند . اینم بخشی تا قسمتی از پرونده ناردان میگن اصل مجروح جنگی هم نیست .http://www.payanews.com/?id=5289

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۲ ب.ظ:

  آقا مهدی
  من کاری به این موضوعی که اشاره کردی ندارم برای من و امثال من مهم اینه که دکتر احمدی نژاد در مناظره با شیخ شجاع!!! گفت شما هیچ مدرکی از من ندارید که اگر داشتید همین فردا تو روزنامتون چاپ کنید.
  اون قضیه ی خنده دار ۳۰۰ میلیارد که یه بار شد ۲۸۰تا یه بار شد ۱۵۰ و یه بارم شد ۲۷۰ ممیلیارد یه تیری بود که یه احمقی پرت کرد تا شاید به یه جایی بخوره که درست برگشت خورد تو سر خودش و اطرافیانش .
  امثال نادران که معلومه چرا میذارن تو کار دولت چون به قول خودشون اونا بودن که انقلاب کردن و حالا بهشون زور داره که یه نفر از مردم که زندگیش خیلی شبیه مردم عادیه بیادو ۲۴۰۰۰۰۰۰ رای بیاره اگرم یه وقتی ازش حمایت کردن به خاطر این بوده که به اصطلاح خودشون مملکتو به دست اصلاح طلبها ندن. وگرنه این آقا که شده داروغه چرا فقط اتهام اثبات نشده دکتر رحیمی رو علم میکنه و چشمشو روی امثال مهدی هاشمی بسته.؟
  به نظر من احمدی نژاد نه اصولگراست و نه اصلاح طلب بلکه او خود خود خودش هست و علت
  همه ی این تهمتها همینه!!!

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۲ ب.ظ:

  دوستان عزیز میخواهید علت اینگونه بحث ها را بدانید؟
  در ایران قلبها تصمیم گیرنده اند نه مغزها . ما ظاهرأاز برهان و منطق استفاده می کنیم اما در حقیقت پیرو تمایلات و باورهای قلبی مان هستیم. به همین خاطر استکه هیچ استدلال و حتی مدرک و شاهدی باورهای ما را تغییر نمیدهد و همگی بر عقاید خود استوار باقی می مانیم . موفق باشید .

  [پاسخ]

 6. میلاد
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۴:۱۸ | #6

  روح احمد کاظمی شاد.

  [پاسخ]

 7. امیرعلی
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۳ | #7

  این عکس هم جالب است در همین خصوص
  شهید محمد شهسواری (فریادگر مرگ بر صدام ضد اسلام)، ساعاتی پس از بازگشت به خاک میهن اسلامی ، در کنار فرمانده اش «حاج قاسم سلیمانی»:
  http://mashreghnews.ir/Newsroom/Images/News/Editor/image/samadi/shahsavari2.jpg

  [پاسخ]

 8. ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۸ | #8

  خداوند این سردار عزیر رو حفظ کند و چشم بدخواهانش را کور…

  [پاسخ]

 9. سعید
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۰:۰۱ | #9

  پارسال که برای مراسم سالگرد شهید عماد مغنیه (حاج رضوان بزرگ) فرمانده افسانه ای مقاومت به مسجد امام صادق (ع) رفته بودم یه آقایی برای سخنرانی اومد که خیلی دلنشین با آرامش و متین و پر مغز صحبت می کرد. یه مقدار که گذشت تازه متوجه شدم ایشون همون سردار سلیمانی معروفه که سالهاست اسمش هم ترس به وجود آمریکایی ها و اسراییلی ها می اندازه.

  خدا حفظشون کنه. فرماندهان دوره جنگ (چه ارتش چه سپاه چه بسیج) یکی یکی دارن پر میکشن. امیدوارم که خدا ایشون رو حفظ کنه و مرگ ایشان را جز با شهادت قرار ندهد.

  [پاسخ]

 10. یک دوست
  ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۳ | #10

  مزید اطلاع آهستان و بقیه بچه های تازه ارزشی : حاج قاسم سلیمانی که بنده افتخار سربازی نزد ایشان داشتم در انتخابات اخیر سبز بودند ! ایشان احترام ویژه ای برای آقای هاشمی قائل هستند و اگر نبود تبعبت ایشان از ولی خود قطعا ایشان هم یکی از معترضان دولت بودند ! یک نکته هم بد نیست همه بدونند. حاج قاسم سلیمانی اولین فرمانده قرارگاه قدس بودند. قرارگاه قدس با سپاه قدس متفاوته و یکی از قرارگاههای تحت امر نیروی زمینی سپاه به حساب میاد .نیروی قدس خود نیرویی مستقل محسوب میشود. این تشابه نامی حتی افراد مطلع را هم دچار خطا کرده…بگذریم من در سال ۷۱ که تازه این قرارگاه در زاهدان تاسیس شده بود شاهد دلاوری و از خود گذشتگی ایشان در مواجهه با اشرار بودم … ضمنا ایشان در جنگ به حاج قاسم لودر دزد معروف بودند ! که دلیلش بسیار جالبه :)

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۸ ب.ظ:

  یک دوست جان! عجب کشف با ارزشی! که سردار قاسمی سبز بود؟ میشه معنی سبز رو برای ما توضیح بگین؟ اگه سبز یعنی کسی که به موسوی رای داده، باید به عرضتان برسانم که ۱۴ میلیون نفر به موسوی رای دادن. پس چیز تازه ای کشف نکردید!
  اما اگر منظور شما از سبز، یعنی سبزهای معترض و یا سبزهای بعد از انتخابات (بهایی و منافق و سلطنت طلب و همجنس باز و …) خوب اینجا رو دیگه اشتباه کردی. :) ضمنا فعلا ایشون فرمانده سپاه قدس هستند

  [پاسخ]

 11. ۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۳:۲۳ | #11

  کلی حال کردم
  باورتون نمیشه با اینکه تا به حال سردار ندیدم اما
  اما خیلی خاطرش برام عزیزه.همیشه می گم شهید زنده که می گن یعنی حاج قاسم.
  اما وقتی اومدم تا نظرم بدم چشمای … افتاد به فرمایشات گه هرباره برخی از دوستان نادان یا نفهم یا معاند یا هر کوفت زهرماری
  بد خورد تو حالم.
  یکی نیست بگه در زمان خاتمی به هر ارزشی بگین فحش بد بیراه که دادند هیچ همشون هم بردن زیر سوال به ولایت فقیه مراجع و احکام شرعی وآقا و امام و شهداوامام زمان و قرآن و پیامبر و …
  حالا میگن اگه اصلاح طلب ها حرف احمد نژاد میزدند شما اله می کردید.
  و من مطمئن هستم فقط و فقط اگر یکی از اقدامات اقتصادی یا سیاسی و هسته ای احمد نژاد را اونها انجام داده بودن همه گوش فلک پر می کردند که ما فلان کار کردیم.
  نمونه اش اینکه اینها هیچ کار نکرده و تازه خیانت کرده دارن ادعا می کنن که ما هم تو جریان هسته ای مفید بودیم.
  یکی نیست بگه اگر حضرت آقا نبودند انرژی هسته ای که هیچ ،کشور را بدتر از زمان فتح علیشاه قجار به فنا می دادید.
  ای کاش اندازه یه جو ، یه جو فقط معرفت و انصاف داشتند.

  [پاسخ]

 12. مسعود
  ۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۶ | #12

  آقای حسینی سبز بودن رو به همه انتقال نده چون همون به قول تو منافق و یا سلطنت طلب وقتی مرتظوی البته مرتظوی رو میگم که وقت قتل عام ۶۷ رئیس اوین بود شال سبز میندازه وقتی موسوی تبریزی با اون خوی جنایتکارانش خودش رو سبز میدونه!!!
  هم سلطنت طلب هم مجاهد و هم حتی هم جنس باز عارشون میاد بگی سبز ما همگی آزادی خواهیم
  به دوستان مخالف از هر دسته هم توصیه میکنم دیگه نگن سبزند و از واژه آزادیخواه استفاده کند.

  [پاسخ]

 13. پارازیت
  ۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۰:۵۰ | #13

  سرلشکر قاسم سلیمانی؛ شناخته شده ترین سردار سپاه در خارج از ایران

  سرلشکر قاسم سلیمانی از باسابقه ترین سرداران سپاه پاسداران ایران به شمار می رود. او پیش از آنکه سرلشکر شود با درجه سرتیپی به فرماندهی سپاه قدس انتخاب شد و پیش تر از آن نیز فرمانده لشکر ۴۱ ثار الله کرمان بوده است.

  گفته می شود سردار سلیمانی در بین نیروهای سپاه پاسداران دارای مقبولیت بالایی است و از نظر سوابق نظامی نیز در نبردهای مهم جنگ ایران و عراق از جمله درعملیات تصرف فاو و کربلای پنج حضور داشته است.

  جایگاه سازمانی سرلشکر سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس باعث شده تا برخلاف سایر فرماندهان ارشد سپاه، وی در قبال مسائل داخلی از جمله نا آرامی های پس از انتخابات عمدتا سکوت کند و از موضع گیری علنی بپرهیزد به همین دلیل در بین مردم معترض نیز انتقاداتی از وی دیده نشده است.

  از دیدگاه بین المللی نیز سرلشکر سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس یکی از شناخته شده ترین سرداران سپاه در خارج از مرزهای ایران است و رسانه های غربی از وی به عنوان یکی از ذی نفوذترین چهره ها در عرصه سیاست خاورمیانه، عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین یاد می کنند.

  اگرچه نام سرلشکر سلیمانی در کنار نام رحیم صفوی و محمد علی جعفری در فهرست تحریم های سازمان ملل و آمریکا دیده می شود

  [پاسخ]

 14. حمید رضا راهنمایی
  ۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۵:۱۷ | #14

  آقای حسینی خوشحال می شوم برای تنویر افکار عمومی بگویید که این سپاه قدس چی هست؟ و چی کار می کند؟ و چرا این قدر آمریکایی ها علاقه وافری به این دوستان سپاه قدس دارند مگر چه کار می کنند؟

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۸۹ ۸:۴۸ ق.ظ:

  آقای حسینی خوشحال می شوم برای تنویر افکار عمومی بگویید که این سپاه قدس چی هست؟
  من هم خوشحال می شوم که افکارم در مورد سپاه قدس تنویر شود، جناب آهستان…:))

  [پاسخ]

 15. mehdi
  ۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۸:۱۷ | #15

  به حمیدرضای گل : اولا شرمنده که درکامنت قبلی من اسم شمارامحمدرضا خطاب کردم . دوما :راستشو بخوای ؛ با بحث روکم کنی اصلا حال نمیکنم ودوست ندارم بهش تن بدم مگر ناچارباشم . اینه که درجواب کامنت قبلیت من موضوع را اززوایه دیگه نگاه وازهمین نگاه میخوام لطف کنی ووارد گفتگو بشی . این کروبی ما درجواب تهدیدهائی مبنی بردستگیرش گفت که حاضر است دریک دادگاه علنی محاکمه بشه و منم اتفاقا خواستارم اگر قرارشد روزی محاکمه شه ، این اتهام سیصدمیلیون هم بررسی بشه . چون اگر قرارباشه کشور قانونی بشه (که من بعید میبینم )قراره شاه وگدا دربرابرقانون برابرباشند وکروبی واحمدی هم نداریم .
  راستش من اگر ازخاتمی دفاع میکنم وبعد از موسوی وتاحدودی هم کروبی برای اینه که دونفراول پاک میبینم وهیجکس وهیچ چیز هم برای من مقدس نیست چون همه انسانیم وانسان هم مساوی با اشتباه . وهمه دربرابر پتیاره قدرت ضعیف ، وبرای جلوگیری ازلغزش باید ابزاری رابوجود اورد که قدرت را تحت نظرومحدود کرد وبهترین ابراز؛ قانون و رسانه ومطبوعات ازاد است . درمورد رحیمی ونادران هم خدمتتان عرض کنم که نادران داروغه نیست ووکیل مجلس است وطبق قانون هم نماینده حق سوال ازهرکس وهرمقامی را داراست . گذشته ازان اقای توکلی گفتن که پرونده رحیمی را سه قاضی مبرز بررسی واتهام را برایشان وارد دانسته اند وچرا اقای احمدی نژاد مانع فراخواندن ایشان بدادگاه میشن؟ نمیدونم ! بامهرواحترام

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۰ ق.ظ:

  سلام بر آقامهدی:
  ۱- نمیخوام راجهع به کروبی هیچ حرفی بزنم چون خداییش حیفم میاد انگشتامو با نوشتن راجع به اون خسته کنم
  ۲- موسوی فرد پاکیه البته از لحاظ اقتصادی چون واقعا فرد ساده ییه اما همین سادگیش کار دستش داده !!! موسوی اگه یه خورده دید سیاسی داشت وارد انتخاباتی نمیشد که یه طرفش فرد زبلی مثله احمدی نژاده و اون طرفش ممد چاخان! تازه جایی که ممد چاخان پس از اعلام کاندیداتوری و مطمئن شدن از شکستش در برابر احمدی نژاد خودشو در نهایت زرنگی مثلا به نفع موسوی کشوند کنار تا بگه من هم حامیه موسویم!!! اوج ساده بودن موسوی رو در مناظره با احمدی نژاد دیدیم که خداییش به چیز چیز افتاده بود اما امان از بی اطلاعی! من هنوز که هنوزه معتقدم موسوی فکر میکنه تهران حال و هوای ۲۵ خردادو داره و نمیدونه اون اتفاق فقط تو تهران بود نه در ایران و کلا تموم شد !!! موسوی با سادگیش خودشو خراب کرد.
  ۳- گفتی نادران داروغه نیست وکیل مجلسه و حق سوال از هرکسی رو داره منم با نظرت موافقم اما میگم امثال نادران جز به منافع خودش و گروهش و خط گیری از بالا به هیچ چیز دیگری توجه نداره ! توجهت رو به توضیح کامنت قبلیم جلب میکنم
  ۴- احمدی نژاد یکی از همین مردمه با همون خطاهای ما و با همون اشتباهاتمون و با همون لجبازی هامون و دیگر مشکلاتمون اما پاکه و یه مرد واقعیه کسی که اومد و مملکتو از زیر دندون هاشمی و امثالش کشید بیرون . کسی که با شجاعت مثال زدنیش طرح هدفمندیو انجام داد که مطمئنم سالهای آینده نتیجه ی اون معلوم میشه و بازم مطمئنم به ناجی اقتصاد ایران شناخته خواهد شد. اما بازم میگم احمدی نژاد یکی از ماهاست پس اشتباهاتش طبیعیه!

  در نهایت امیدوارم روزی بیاد که اگر کسی آفتابه ای رو دزدید و محاکمه شد همون طور اگه کسی بیت المال و مال خودش و خونوادش دونست هم محاکمه شه!
  با آرزوی سلامتی برای مردم ایران زمین علی الخصوص رهبر گرامی آیت الله خامنه ای و رییس جمهور محبوب دکتر احمدی نژاد :wink:

  [پاسخ]

 16. ۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۸:۳۷ | #16

  درود بر سرداران اسلام
  تشکر

  [پاسخ]

 17. پارازیت
  ۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۹:۳۱ | #17

  با گذشت نزدیک به دو هفته از اعلام صدور حکم متهمان پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر پیشین لبنان و اشاره مستقیم به نقش آیت الله خامنه ای و سردار قاسم سلیمانی به عنوان عاملان اصلی این قتل، که منابع خبری نام آنها را در اختیار رسانه های بین المللی از جمله خبرگزاری فرانسه و روزنامه الشرق الاوسط قرار دادند، تحرکات سیاسی گسترده ای از سوی متهمان اصلی این پرونده آغاز شده است.

  در همین راستا آیت الله خامنه ای روز دوشنبه قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شاخه عملیات برون مرزی سپاه پاسداران را که بنا به نوشته خبرگزاری فرانسه مامور ابلاغ حکم ترور حریری به عماد مغنیه بوده است، بدون اعلام دلیل به درجه سرلشگری ارتقاء داد.متن حکم آیت الله خامنه ای در پایگاه های خبری منتشر نشده اما خبرگزاری فرانسه به نقل از آگاهان در این مورد نوشته است: “احتمالا فرمانده شاخه برون مرزی سپاه به دلیل قرار گرفتن نامش در فهرست عاملان ترور حریری ارتقاء رتبه یافته است و به این ترتیب تهران در حال ارسال پیام تهدیدی به مخالفان خود در لبنان و اسرائیل است

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۷ ق.ظ:

  پارازیت جان! چه اشکالی داره اعتراف کنی که اینها رو از سایتهای جنبش سبز و ضدانقلاب و سایتهای سازمان جاسوسی سیا مثل روزآنلاین کپی می کنی؟ :) این هم لینکش:
  http://www.roozonline.com/persian/news/newsitem/archive/2011/january/26/article/-078cfdaebb.html

  [پاسخ]

 18. mehdi
  ۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۶ | #18

  امید حسینی بسیار گرامی :میدونم بروزکردن این گزارش ازبی بی سی امروز بدون اجازه کاریست غلط وناپسند ، ولی چکنم که نتونستم جلو این احساس لاکردارمو بگیرم. بهرحال شرمنده ومعذرت خواه . این شما واینم گزارش : بروزوعدم بروزکردنش هم با شما عزیز .با مهروسپاس
  صدیقه و خیام در اوت گذشته در دشت آرچی ولایت قندوز متهم به روابط نامشروع شدند.

  صدها نفر در سنگسار آنها حاضر شدند، اما هیچ کس هنوز در این رابطه دستگیر یا حتی متهم نشده است. این منطقه همچنان تحت کنترل طالبان قرار دارد.

  ژنرال داوود داوود، رئیس پلیس منطقه که تصاویر سنگسار کردن آنها را دیده است، می گوید مسئولین این ماجرا قابل شناسایی هستند.

  وی به بی بی سی گفت: “بازرسان ویژه پلیس به منطقه اعزام می شوند. ما آنها را شناسایی می کنیم و به پیشگاه عدالت می آوریم.”

  تصاویر این سنگسار که با یک تلفن موبایل گرفته شده آنقدر دلخراش است که بطور کامل قابل انتشار عمومی نیست و تنها مقامهای افغان و ناتو آن را مشاهده کرده اند.

  برقع آغشته به خون

  این تصویر ویدئویی با صحنه ای از صدیقه، زن ۲۵ ساله ای که تا کمر در گودالی فرو رفته است، آغاز می شود.

  سر و صورت او را برقع آبی رنگی پوشانده است. صدها مرد روستایی جمع شده اند و دو ملا در حال صدور حکم هستند. جنگجویان طالبان ناظرند، حکم صادر می شود و این زن گناهکار شناخته می شود.

  سنگسار دو دقیقه طول می کشد. صدها سنگ که بعضی از آنها از مشت دست هم بزرگ تر است بسوی سر و بدن او پرتاب می شود. این زن تقلا می کند خود را از گودال بیرون کشد، اما سنگها به او امان نمی دهند. سنگ بزرگی به سر او می خورد. برقع او آغشته به خون می شود و به داخل گودال می افتد.

  صدیقه هنوز زنده است. ملاها می گویند که باید او را تنها گذاشت. اما یکی از جنگجویان طالبان قدم پیش می گذارد و سه گلوله به او شلیک می کند.

  بعد خیام، مردی که عاشق او بوده را به میان جمعیت می آورند. دستهایش از پشت بسته شده است. قبل از آنکه چشمانش را ببندند، نگاهی به دوربین موبایل می کند. بی اعتنا بنظر می رسد.

  حمله به او وحشیانه تر است. با صورت روی زمین می افتد. بدنش با اصابت سنگ ها تکان می خورد. صدای گریه ای از او بر می خیزد، و لحظاتی بعد دیگر هیچ.

  ترس و نفرت

  این دو به پاکستان گریخته بودند، اما با قولهای دروغین به آنها اطمینان داده شد. فریب خورده و به افغانستان بازگشتند.

  زبید الله مجاهد سخنگوی طالبان از حکم سنگسار آنها دفاع می کند.

  او در یک مصاحبه تلفنی گفت: “هر کسی که اسلام را می شناسد، می داند که سنگسار در قرآن و شرع اسلام است.”

  “بعضی ها آن را غیرانسانی می دانند، اما با این کار آنها به پیغمبر اهانت می کنند. آنها می خواهند تفکری خارجی به این کشور بیاورند.”

  مارک سدویل، مقام ارشد ناتو می گوید طالبان نگرش هولناکی به عدالت اسلامی داشتند.

  اما او می افزاید دولت افغانستان باید اقدامات بیشتری برای استقرار حکومت قانون در این کشور انجام دهد.

  احمد نادر نادری از کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان می گوید این تصاویر یادآور روزهای رعب و هراس حکومت منفور طالبان است.

  او ابراز نگرانی کرد که دولت افغانستان و جامعه جهانی تاکنون اقدامی در مورد اینگونه جنایات سنگین انجام نداده اند.

  [پاسخ]

 19. یک دوست
  ۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۱:۱۲ | #19

  ولی از اینها گذشته خدا نکنه این ارتقا مقدمه ای باشه برای تودیع محترمانه ایشان! حیف سلیمانی ها و فضلی ها و قالباف ها و… که بخاطر منتقد بودن به دولت حذف بشن… ایکاش آقای خامنه ای زیر بار فشار حامیان دولت قرار نگیره …

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۹ ب.ظ:

  دوست جان! خودت می بری خودت هم می دوزی؟ حالا کی خواست برکنارش کنه؟ کی تا حالا به خاطر نقد دولتبرکنار شده؟ اون هم توسط رهبری؟
  شما گویا از ارتباط خاص و ویژه رهبری با فرماندهان سپاه خبر نداری؟ مخصوصا سپاه قدس! اگر سردار قاسمی مشکلی داشت، سالها قبل از این برکنار میشد. نیازی به درجه سرلشگری نبود.

  [پاسخ]

 20. علی
  ۱۸ تیر ۱۳۹۰ در ۲۱:۵۱ | #20

  لشکر کرمان که ثارالله بود / رمزشان با بزم اشک وآه بود
  از سلیمانی و یارانش بگو / شمع جمع و جمله سرداران او
  چهل و یک را رمز و رازی ساختند / چهل به چهل یاران خود را باختند

  [پاسخ]

 21. محمود
  ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ در ۲۱:۲۸ | #21

  با سلام حضور همه خدمتگذاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
  مطالب فوق را مطالعه نمودم که موجب شد از محظر سربازان گمنامی چون سردار سلیمانی از صمیم قلب تشکر کنم و از خداوند باریتعالی آرزوی سربلندی و طول عمر برای ایشان و همه خدمتگذاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی کنم برای سلامتی ایشان و مقام معظم رهبری و تعجیل در فرج منطقم خون حسین(ع) و نابودی دشمنان ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب صلوات.

  یا علی مدد دلاور

  [پاسخ]

 22. mohammad
  ۱۰ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۰:۵۸ | #22

  سلام

  انشالله فرماندهان و دلاورمردانی مانند سرلشگرسلیمانی در پناه خدا باشند و عنایات حضرت ولی عصر(عج) همراشون باشه.

  [پاسخ]

 23. محمد رضا
  ۲۰ آبان ۱۳۹۰ در ۱۴:۵۷ | #23

  با سلام به همه عزیزان خواننده این متن
  چه راستی باشیم و چه جپی تنها چیزی که در همه ما مشترک است ایرانی بودن و وطن پرستی ماست . هرچه قدر از شرایط روزگار و از نحوه اداره مملکت ناراضی هستید باید بدانید که ۱۰۰ دایه دلسوز ۱ مادر نمیشود . هر خوانواده ای ممکن است درون خوانواده دارای اختلاف نطر و اختلاف سلیقه باشند ممکن است یک پدر فرزندش را تنبیه کند و لی هیچ فرزندی راضی نیست بیرون خانه کسی به همان پدر بی حرمتی کند . عزیزان این را بدانید که وجود دلاورانی مثل حاج قاسم سلیمانی باعث شده آمریکا و اسرائیل زمینگیر شوند و شما در کمال امنیت در خیابانها و خانه هایتان زندگی کنید ( مروری بر بمب گذاری و ترورهای پاکستان .افغانستان و عراق بیندازید)پس خام حرف دشمنان خارجی و حتی داخلی نشوید و با تمام وجود دلاور و سردار کشورتان را حمایت کنید . حاج قاسم تو برای ما یک افتخاری انشاالله پایند باشی .

  [پاسخ]

 24. محمدرضا از كاشان
  ۲۱ آبان ۱۳۹۰ در ۱۲:۲۱ | #24

  می خواهم به اون نماینده سبک سر کنگره امریکا بگویم که ایران تنها یک حاج قاسم نداره بلکه هفتاد ملیون حاج قاسم سلیمانی داره

  [پاسخ]

 25. ولی پور
  ۲ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۱:۴۰ | #25

  بنام خدا
  متن عزیزم شماره ۲۳که در بالای ستون قرار دارد مورد تائید ماست
  خداوند سایه مقام عظمای ولایت را حفظ نماید
  و به همه سرداران محافظ ولایت وپاسداران شجاع ارتش قهرمان وبسیج دلاور … میگوئیم
  خسته نباشید
  شمه خسته تن ر بلاره

  [پاسخ]

 26. امين
  ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۲۳ | #26

  خداوند تمامی عزیزانی که زندگی و شب و روز خودشون رو وقف کشور عزیزمان کردند حفظ کنه به امید تعجیل در ظهور امام زمان

  [پاسخ]

 27. آرین
  ۷ تیر ۱۳۹۲ در ۰۰:۵۱ | #27

  سلام.سردار که نه سرور.عشق.فدایی سرورم.بعد از امام خامنه ای عشق است سلیمانی.تو این ۳۱ سال عمری که از خدا گرفتم،خداییش تا به حال عاشق هیچ کسی نشده بودم(به خاطر همینم مجردم هنوز).ولی سردار بد جوری منو شیفتش کرده.بیش از ۲۵۰ عکس و ۱۰ تا فیلم از سردار دارم.سردار انشاءالله ۱۰۰ سالگی تو ببینم.سلامتی و شادی شما آرزوی منه.

  [پاسخ]

 1. ۵ مهر ۱۳۹۰ در ۱۱:۳۶ | #1
 2. ۲۹ آبان ۱۳۹۰ در ۰۹:۰۰ | #2

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: