خانه > انقلاب اسلامي, سياست > مختصری درباره رابطه اخوان المسلمین با انقلاب اسلامی

مختصری درباره رابطه اخوان المسلمین با انقلاب اسلامی

بعد از پیام عربی رهبر انقلاب به مردم مصر، رسانه‌های ضدانقلاب سعی کردند با جنجال و هیاهو و استناد به یک خبر غیررسمی، اصل پیام و توصیه‌های آن را به حاشیه ببرند. این رسانه‌ها مدعی واکنش منفی اخوان به پیام رهبری شدند، با اینکه رهبر انقلاب در پیام خود به طور خاص از گروهی نام نبرده بودند. البته بعدا مشخص شد که خبر مطرح شده در سایت انگلیسی اخوان، نظر شخصی سردبیر آن سایت بوده که حتی گاهی به نظرات آدمی چون مریم رجوی هم استناد می‌کند!

در مطلب قبلی هم نوشتم که برای شناخت گروه‌های اسلامی منطقه، باید همه جوانب و حساسیت‌ها را در نظر داشت. اولا این گروه‌ها براساس منافع خودشان تاسیس شده‌اند نه منافع ایران. بنابراین ممکن است حتی مخالفان شیعه و ایران در آنها حضور داشته باشند و گاهی علیه ایران هم حرفی بزنند  که اصلا عجیب نیست، چون آنها براساس اهدافی مشترک دور هم جمع شده‌اند. ثانیا فشار وهابیون و مخالفان ایران و مخصوصا حکومت مصر را برای بدنام کردن این گروه‌ها نباید فراموش کرد.

این روزها که نام اخوان المسلمین روی زبان‌ها افتاده و رسانه های ضدنظام هم به آن علاقه پیدا کرده‌اند، بد نیست نگاهی داشته باشیم به سوابق این گروه و روابط پر فراز و نشیب آن با ایران. شاید مرور گذشته، به ما کمک کند تا معنای اختلاف نظر در جماعت اخوان، معنای آن خبر کوتاه سایت انگلیسی اخوان، معنای سکوت اخوان و در نهایت معنای «امام خامنه‌ای» گفتن حامد الهلباوی را در بی‌بی‌سی بهتر درک کنیم. جالب اینجاست که مجری بی‌بی‌سی دست به هر کاری زد (حتی تحریف سخنان رهبری) تا عضو ارشد اخوان را وادار به اتخاذ موضعی منفی کند که موفق نشد. (فیلم این مصاحبه در سایت تریبون)

حسن البنا پایه گذار اخوان المسلمین

اخوان‌المسلمین در سال ۱۹۲۸میلادی در مصر، توسط شیخ حسن البنا تاسیس شد. حسن‌البنا، از مؤسسان اولیه و اصلی حرکت تقریب بین مذاهب اسلامی در قاهره بود که به همت شیخ محمدتقی قمی شکل گرفت. یکى از اهداف اولیه اخوان المسلمین تاسیس حکومتى بر مبناى اصول اسلام بود. حسن البنا براى دستیابى به این هدف ، پیروانش را به تلاش در تحقق حکومت اسلامى تشویق مى کرد. به عقیده حسن البنا اگر مسلمانان به چنین تلاشى مبادرت نکنند، در پیشگاه خداوند، گناهکار و مقصر خواهند بود. البته سیستم حکومتی حزب حاکم مصر به گونه‌ای بود که رهبران بعدی، کمتر به سراغ این هدف اصلی رفتند.

اخوان المسلمین و انقلاب اسلامی

اخوان المسلمین اولین گروهی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آن را تایید و از پناه دادن شاه توسط رژیم مصر انتقاد کرد. این جماعت در سال ۵۷ اعلامیه‌ای منتشر کرد و انقلاب اسلامی ایران را الگویی برای مبارزت اسلامی خود علیه دولت وابسته و ضداسلامی مصر دانست و از تمام مسلمانان جهان نیز خواست تا از مسلمانان ایران سرمشق بگیرند. اخوان نخستین گروهی بودند که بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برای عرض تبریک به ایران آمده و خدمت امام خمینی رسیدند. (سید هادی خسروشاهی)

اخوان‌المسلمین بعد از پیروزی انقلاب کتابی تحت عنوان «خمینی آلترناتیو اسلامی» به قلم فتحی عبدالعزیز منتشر کرد که در آن آمده است: «انقلاب امام خمینی ، انقلاب یک فرقه اسلامی علیه فرقه‌ای دیگر نیست، بلکه مرکز ثقل ارزش‌ها و اعتقادات مشترکی است که همه مسلمانان را به وحدت می‌خواند، همان چیزی که انقلاب ایران برای آن به وقوع پیوست.»

در پی جنگ ایران و عراق، روابط اخوان با ایران تا حدودی به سردی گرایید. بعضی‌ها دلیل تغییر رفتار اخوان را در آن مقطع، عدم استقبال ایران از پیشنهاد آنها برای میانجیگری در مساله گروگان‌های آمریکایی و طولانی شدن جنگ تحمیلی و فشار کشورهای عرب منطقه بر آنها می‌دانند.

در همین زمان شیخ صلاح ابواسماعیل (از اعضای اخوان المسلمین) طی سخنانی، اخوان المسلمین را حامی عراق دانست، اما عمر تلمسانی رهبر وقت اخوان اعلام کرد که شیخ ابواسماعیل نظر شخصی خود را بیان کرده است. همچنین در همین دوران برخی اعضای اخوان ایران را متهم کردند که در صدد سلطه بر کل جهان اسلام است و لذا دست به تبلیغات و انتشار کتاب علیه ایران زدند.

شیخ عمر التلمسانی و استاد سید هادی خسروشاهی

دوران رهبری محمد مهدی عاکف

در سال‌های اخیر و در دوره رهبری محمد مهدی عاکف، اخوان المسلمین مواضع خوبی در قبال ایران و تشیع اتخاذ کرد که حساسیت کشورهای عربی را برانگیخت و حتی گاهی موجب اختلافات داخلی در اخوان‌المسلمین نیز شد. رهبر اخوان المسلمین از برنامه‌ى اتمى ایران حتى با احتمال هدف ساخت بمب اتمى حمایت ‌می‌کرد. عاکف در مصاحبه‌ای با روزنامه کویتى النهار گفته بود «چه مانعى دارد که مذهب شیعه گسترش یابد؟ سازمان کنفرانس کشورهاى اسلامى ۵۶ عضو سنی مذهب دارد، حالا چرا باید از تنها کشور شیعه جهان ترسید؟»

رسانه های عربی ادعا کردند که مصاحبه عاکف تحریف شده است اما او در گفتگو با الشرق الأوسط تاکید کرد: پاسخ چاپ شده از قول من صحیح و بدون تحریف بوده است. به همین علت «جهاد عوده» عضو دبیرخانه‌ى سیاست گذارى حزب حاکم الوطنى (حزب مبارک) از اظهارات عاکف انتقاد کرد و گفت که رهبر اخوان المسلمین ظاهراً نمى تواند بین صواب و خطا و دوست و دشمن را تشخیص دهد. جهاد از عاکف خواست کمى به مطالعه کتابهاى شیعیان درباره‌ى سنى گرى بپردازد تا بفهمد از چه کسانى دفاع مى کند؟!

محمد مهدی عاکف

اختلافات داخلی اخوان؟

مواضع محمد مهدی عاکف و اخوان المسلمین باعث بروز برخی اختلافاتی در داخل تشکیلات جماعت و اظهارات برخی اعضاء علیه ایران و مذهب تشیع شد اما عاکف تاکید می‌کرد که موضع برخی اعضای این جنبش موضع شخصی است و ارتباطی به دفتر هماهنگی اخوان المسلمین ندارد.

عاکف در پاسخ به این سوال که «آیا مقالات «یوسف ندا» (مسئول روابط بین الملل اخوان) خطوط قرمز را زیر پا نگذاشته؟» اظهار داشت:«مطالبی که ایشان درباره شیعه نوشته است همان مطالبی است که همه ما بر اساس آن تربیت شده ایم. من با او درباره نگاه مثبت به تشیع موافقم. البته کار ما سیاسی است نه ورود در امور مذهبی. در هر حال ایران یک قدرت سیاسی است و مردم ایران مسلمان و شیعه اند و به خدا و رسول(ص) و قرآن عقیده دارند. همین کافی است و نباید روی اختلاف مذهبی تاکید شود»

یوسف ندا و استاد خسروشاهی

مواضع اخوان درباره عربستان

محمد مهدی عاکف همچنین از حملات عربستان علیه شیعیان یمنی هم انتقاد می‌کرد و از این کشور می‌خواست که از کشتار شیعیان یمن دست بردارد که  البته با واکنش منفی عربستان و احزاب مختلف مصر روبرو شد. احزاب مصری اخوان را به نزدیک کردن مواضع خود به ایران و ایجاد شکاف در وحدت دولت‏های عربی متهم کردند. «محمد الفوقی» رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان مصر با انتقاد از موضع عاکف گفت: اخوان نباید این درخواست را از دولت سعودی می‏کرد؛ آنها باید از حوثی‏ها می‏خواستند تا کشتار مردم یمن را متوقف کنند! همچنین قویطه یکی دیگر از نمایندگان پارلمان مصر گفت: موضع اخوان در محکوم کردن کشتن شیعیان یمن، به خاطر نزدیک بودن مواضع آنها به ایرانی‏هاست؛ وگرنه از خود الحوثی‏ها می‏خواست تا به جنگ پایان دهند!

وی همچنین در پاسخ به ادعاهای حسنین هیکل که اخوان المسلمین را به جیره خواری عربستان متهم کرده بود، گفت: «به چه دلیل این ادعا را مطرح می کند؟! اتفاقا عربستان ما را به دست جلاد سپرده است. اگر عربستان ما را تامین مالی می کند پس چرا این همه فشار و سرکوب بر اخوان وجود دارد؟!»

مواضع اخوان درباره حزب الله

محمد مهدی عاکف درباره حزب الله لبنان هم مواضعی روشن و قاطع داشت. وی اعلام کرده بود که حاضر است ده‌ها هزار نیروی نظامی برای حمایت از حزب‌الله اعزام کند! (به نقل از سید هادی خسروشاهیوی درباره آثار جنگ ۳۳ روزه لبنان نیز گفته است: من بر این باورم که ایستادگی، پایداری و مقاومت بی نظیر رزمندگان مقاومت اسلامی در میدان جنگ که همه مردم جهان را شگفت زده کرد، توانست طرح خاورمیانه جدید را ناکام کند.

عاکف ضمن انتقاد موضع حاکمان عرب در قبال جنگ اسرائیل با حزب الله، خطاب به رزمندگان مقاومت و سید حسن نصرالله هم گفت:«شما همه ملت های عرب و مسلمان را سربلند کردید و از عزت و کرامت و ارزشهای امت و کشورتان لبنان، شرافتمندانه دفاع کردید. تاریخ هرگز ایثار و فداکاریتان را از یاد نخواهد برد. جهاد و فداکاری شما در صحیفه اعمالتان ثبت شده است و خداوند در روز قیامت به شما پاداش خیر خواهد داد. وجود چنین فرزندان رشید و سلحشوری، گوارای مردم لبنان باد. برای امت اسلام پایدار و سربلند باشید.»

مواضع اخوان درباره مصر و قرارداد کمپ دیوید

محمد مهدی عاکف درخصوص قرارداد کمپ دیوید و نقس مصر نیز گفته است: پس از گذشت سالهای طولانی از امضای پیمان کمپ دیوید، اکنون زمان تجدیدنظر در این موافقتنامه به نفع ملت مصر و امت عربی و اسلامی است. وی در خصوص وضعیت مصر نیز اعتقاد داشت :«الآن مصر در جهان عرب جایگاهی ندارد و ارزشی برای او قائل نمی شوند.‏»

وی درباره واکنش دولت مصر به مواضع اخوان نیز با صراحت تاکید می‌کرد:«درباره دولت مصر باید بگویم که هیچ ارزشی برای آن قائل نیستم و در محاسبات و اظهارات خودم توجهی به آن نمی‌کنم و هر سخنی که مورد رضای خدا باشد خواه درباره ایران یا حزب الله یا مسائل داخلی یا برادرانمان در غزه بی‌واهمه بیان می کنم. اقداماتی که دولت مصر انجام می‌دهد به نفع مصر نیست و آبروی کشور را به خطر انداخته است. کشور مصر کشور علما، مهد تمدن، کشور الازهر و کشور اقتدار بوده است و نظام فاسد مصر حق ندارد کاری کند که مردم جهان از مصر متنفر شوند به گونه ای که از فرط خشم و تنفر به سفارتخانه های مصر در کشورهای دیگر حمله کنند.‏» (یعنی همان تحلیلی که رهبر انقلاب از آن به عنوان تحقیر مردم مصر نام بردند)

مواضع عاکف درباره آمریکا و اوباما

«به نظر من مدیریت جدید هم مثل مدیریت قبلی بلکه بدتر از آن است. وقتی بوش بر سر کار بود او را خوب می شناختیم… ولی اوباما آمد و از در دوستی وارد شد و نمی دانیم چه می خواهد بکند. یکبار خبرنگار نیوزویک درباره اوباما از من پرسید. گفتم : به اوباما می گویم تو وارث فجایع بزرگی هستی. پرسش من از تو این است که بالاخره درباره فلسطین، عراق و افغانستان چه تصمیمی داری؟ توقع این است که عدالت و آزادی را همان گونه که بر زبان می آورد در عمل اجرا کند.»‏

برکناری یا بازنشتگی؟

در سال‌های اخیر مواضع محمد مهدی عاکف مخصوصا حمایت او از ایران و شیعیان، حساسیت کشورهای عربی و حکومت مصر را برانگیخت که این مساله گاهی موجب اختلافات داخلی در اخوان المسلمین هم می‌شد. چرا که حکومت مصر به این بهانه فشارها را بر اخوان المسلمین بیشترمی‌کرد.

محمدمهدی عاکف در چند سال گذشته آنقدر از ایران، شیعه و حزب الله لبنان تعریف و تمجید کرد و آنقدر علیه سران عرب حرف زد که در نهایت یک سال پیش از رهبری اخوان المسلمین کنار رفت (یا کنار گذاشته شد!)  و یکی از نزدیکان وی به نام محمد بدیع به جای او انتخاب شد. خود او ضمن اشاره به بروز برخی اختلافات، سن بالای خود را دلیل کناره‌گیری‌اش اعلام کرد.

البته اختلافات داخلی اخوان، فقط به مواضع آنها درباره ایران و مذهب شیعه مربوط نمی‌شود، علاوه بر اینها، اختلافاتی نیز میان اعضای قدیمی و جوان اخوان و اختلافاتی بر سر تفسیر عقاید حسن البنا و سید قطب  در میان آنها وجود دارد. به هرحال محمد مهدی عاکف هنوز هم یکی از رهبران مورد احترام اخوان به شمار می‌آید.

محمد مهدی عاکف و محمد بدیع

مواضع محمد بدیع

محمد بدیع سعی کرده است بدون اشاره و اسم آوردن از کسی و پرهیز از اختلافات و تاکید بر مشترکات، راه مرشد قبلی یعنی محمدمهدی عاکف را دنبال کند. وی چندی پیش در یادداشتی وظیفه فرمانروایان امت را خدمت به اسلام دانسته بود. مروری بر این یادداشت، مواضع محمد بدیع را به خوبی نشان می‌دهد:

«فرمانروایان کی از خواب غفلت بیدار می شوند تا مسئوولیت شان را ادا کنند؟ چه وقت درک میکنند که خواسته اصلی از ایشان، پشتیبانی از یکدیگر، وحدت اسلامی و ترک اختلافی است که توانمندی های شان را به ناتوانی مبدل کرده است؟به تحقیق فرماندهان یک ونیم میلیارد مسلمان؛ توان مقابله با چند میلیون صهیونست را که به مقدسات ما بازی می کند، دارند؛ در توان شان هست که پیروزی مطلوب و خواسته شده را متحقق سازند و به ویژه که خزاین زیرزمینی در سرزمین های اسلامی تعبیه شده است. حکام این امتی که خداوند به ایشان عزت و ابهت داده است، توان نجات زنان مسلمان اسیر در زندان های صهیونست های غاصب را دارند؛ آنانیکه فریاد می شکند و برای دور کردن ذلت و اهانت از خود ندا سر میدهند.

ای حکام امت: امام حسن بصری رحمه الله حاکم عادل را این گونه وصف می کند:(خداوند این وظایف را به دوش حاکم عادل قرار داده است: راست کننده هر کجرو و منحرف، رام کننده هر ظالم، اصلاحگر هر فاسد، نیرومند گرداننده هر ضعیف، دادگر هر ستمدیده، پناهگاه هر دل سوخته، آنکه بین خداوند و بنده گان قرار دارد که کلام خدا را می شنود و به ایشان می شنواند، تابع فرمان خداست و ایشان را تابع خدا می گرداند، اوست که بین بندگان خدا فیصله جاهلانه نمی کند، راه ستمگران را نمی پیماید و مستکبرین را بر ضعیفان مسلط نمی گرداند.
های فرمانروایان مسلمان: اسلامی که به آن منسوب هستید، فریاد می کشد که وضعیت امت تنها به جهاد استوار می گردد؛ خداوند می فرماید:‌ ای مؤمنان! شما را چه شده که وقتی گفته میشود در راه خدا جهاد کنید، به زمین سنگین می‌شوید، آیا زندگی دنیوی را به زندگی اخروی ترجیح می دهید؟ پس بیداری، عظمت و بزرگی ما در گرو این استقامت است که متحقق نمی شود مگر به پایمردی و بذل مال، سلاح، رسانه ها، نفس و وقت……. بدانید که ملت های مسلمان امید خیر به شما دارند؛ لذا آرزوهای شان را به باد فنا ندهید؛ چراکه شما در بزرگترین موقف تجارت با خداوند قرار دارید.»

*************

توجه به این نکات، ما را کمک می کند تا درباره رفتار اخوان المسلمین درک بهتری داشته باشیم. مخصوصا در چنین شرایطی که آمریکا و کشورهای غربی و اسرائیل و حتی رهبران مرتجع عرب، نگران انقلاب مردم مصر هستند و با توسل به نقشه‌های مختلف به ویژه از طریق پروژه اسلام هراسی سعی در انحراف انقلاب آنها را دارند. پس در چنین شرایطی اخوان حق دارد که با احتیاط کامل حرکت کند. در مطلب قبلی هم نوشتم که جار و جنجال رسانه‌ای ضدانقلاب، فقط مصرف داخلی دارد آنهم برای سبزها. آینده بهترین شاهد برای اثبات این حرف است…

لینک های مرتبط:

مصاحبه محمد مهدی عاکف درباره جنگ ۳۳ روزه

مصاحبه عاکف بعد از کنار رفتن از رهبری اخوان المسلمین : ایران یک قدرت سیاسی است

 1. چغوك
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۳:۴۵ | #1

  ولی خدا وکیلی خیلی زجرآوره که جلبکهای سبز از یکسو توهم بزنند که انقلاب مصر از فتنه ۸۸ نشأت گرفته، اما خودشون فقط بنشینند پای اینترنت و فقط فحش بدهند و جرات نکنند به خیابونها بریزند. البته جلبکهای سبز طبق تجویز پزشکها عمل میکنند.آخه پزشکها موکدا توصیه میکنند باتوم برای استخوان و عضلات بسیار مضر است.

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۴ ب.ظ:

  بالاخره هر کسی یه فرهنگی داره، فرهنگ وحشی گری شما حکم میکنه هرکس مخالف باشه رو کتک بزنند. فرهنگ ما حکم میکنه در مقابل وحشی گری، ادب یاد بدهیم. کلمه جلبک ، کلمه بدی نیست، حداقل فایده ای داره، نه امثال شما بیخاصیت

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۶ ب.ظ:

  فرهنگ شما لخت کردن مردم تو روز عاشوراست یا جیره خواری آمریکا و اسراییل؟

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۶:۰۰ ب.ظ:

  فرهنگ ما هیچکدام از اینها نیست. این ساخته ذهن کسانیست که برای رسیدن به هدفشان، حاضرند همه را غیر خودی و نخودی! نشان بدهند.

  همه کسانی که در ایران زندگی میکنند طبق قانون اساسی این کشور حقی دارند، حق سخن گفتن. هیچ کس هم حق سلب کردن آن را ندارد.اما وقتی دهان را میدوزدید ، قلم ها را میشکنید، اندیشه ها را به صلیب میکشید، ناگهان تنفر فوران میکند. من موافق این کار نیستم، اا نتیجه روش های دیکتاتوری اندیشه و عمل ، چیزی جز این نخواهد بود.

  آینده آبستن حوادث است. منتظر باشید

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۰ ب.ظ:

  خطاب به حافظ!:
  (طبق قانون اساسی این کشور حقی دارند، حق سخن گفتن. هیچ کس هم حق سلب کردن آن را ندارد.اما وقتی دهان را میدوزدید ، قلم ها را میشکنید، اندیشه ها را به صلیب میکشید، ناگهان تنفر فوران میکند.)
  شما را به خدا قسم میدهم با این جملات اوس و قوس دار(به قول آقای شفیع) خودتون رو گول نزنید!
  -حق سخن گفتن دارید : مگه غیر از سخن گفتن چه کار کردید این همه تهمت زدید و دروغ گفتید بون کوچکترین سند و مدرک از دروغ بزرگ تقلب تا تجاوز!!! کی و کجا دهانتان را دوختیم مگر همین الان امثال ممد چاخان ها در عین پررویی برای نظام تعیین تکلیف نمیکنند ولی راست میگویی ای کاش دهانشان را میدوختیم. یا شاید منظورت جشن ۲خرداد باشه که ابله ترین افراد به رییس جمهور مملکت توهین کردند افرادی که بزرگترین افتخارشون ساختن فیلمی در حد کافه ترانزیت است به خود اجازه دادند از آن دهان نجس و کثیفشان هر چه بیرون آید به رییس جمهور مملکت نسبت دهند!
  -قلم ها را میشکنید : کدام قلم را شکستیم اگه منظورت روزنامه هاتونه بهتره یه نگاهی بهشون بندازی که دارن چه مزخرفاتی به خورد مردم میدن شایدم منظورت امثال تاجزاده باشه که از تو زندونم دست بر نمیداره انواع و اقسام توهین ها رو به ملت شریف ایران میکنه!
  اندیشه ها را به صلیب میکشی : کدام اندیشه؟ اندیشه ای که میگوید اگر تقلب شد بریزید خیابون یا اندیشه ایی که میگوید داماد لرستان و فرزند آذربایجان؟ این اندیشه های ناب شما کماکان در حال تراوش است .کی و کجا به صلیب رفته؟
  -آینده آبستن حوادث است. منتظر باشید : بله منتظر بمانید ۳۲سال است که منتظر هستید و پیشنهاد میکنم باز هم منتظر بمانید تا ایرانی آبادتر را که به همت مردم ایران در زیر پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ببینید.

  حجت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۵ ب.ظ:

  تبارک الله حمیدرضا خان.

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۲۲ ب.ظ:

  آفتاب آمد دلیل آفتاب 8O
  همین نوشته شما موید حرف من است.. وقتی سخن مقابل را برنمتابید، و تحمل حتی شنیدن آن را ندارید، وقتی کسی که چون خلاف شما نظر داده را ابله خطاب میکنید! دیگه چه چیز واضح تر و روشن تر.
  این همان تفکر خفه کردن اندیشه در نطفه است.مثلا برای حل مسئله میگویند بازنگری علوم انسانی! و حذف دروس و … اما نمیدانند که شوروی که در دیکتاتوری ۱۰۰ سال استخوان خرد کرده است، همین کار ها رو کرد و از هم پاشید.

  محمد پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۰ ب.ظ:

  من این رو به تجربه بهش رسیدم:
  سبز‌ها بی‌ادب‌انه‌ترین و گستاخانه‌ترین حرف‌ها رو می‌زنن تا جایی که جَو اجازه بده.
  وقتی قافیه تنگ می‌آید یه دفعه با ادب می‌شن و مثل فردوسی حرف می‌زنن.

  درویش پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۳ ق.ظ:

  مردم یادشون نرفنه دیکتاتوری موسوی رو که به دروغ گفت تقلب شده و هیچ مدرکی نداد و کروبی گفت (بهش) تجاوز شده و مدرکی ارائه نداد حقیقتا کسانی که این قدر احمق بودن که صحبت های موسوی و زن خل دیونش رو -که میگفت لرا دامادشون رو نمیزارن برن به کس دیگه ای رای بدن- باور کنند معلومه هنوزم فکر میکنن حق با اوناست و اونا از همه عاقل ترن آدم یاد تیمارستان میفته کا دیونه ها به همه میگن : تو دیونه ای و نمیفهمی

  عسگری پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۱ ق.ظ:

  همین که شما مارو وحشی میدونی میزان ادب شماها رو نشون میده

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۰ ب.ظ:

  وقتی نویسنده کامنت از منطق ، باتوم و کتک زدن سخن میگه، فرهنگش مطمئنا گفگتو نیست، وحشی گری هست.

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۱ ب.ظ:

  خطاب به حافظ!:
  من به چه کسی ابله گفتم. برایتان توضیح میدهم :
  کامبوزیا پرتویی کارگردان سینما که سابقه ساخت چند فیل کودک و فیلم کافه ترانزیت
  که فیلمی کاملا سیاه نمایی شده راجع به ملت ایران است (توصیه میکنم حتما این فیلم را
  ببینید) در جشن ۲ خرداد ۱۳۸۸ که در حضور رییس جمهور سابق ایران م.خ و صاحب نظریه
  محیرالعقول داماد لرستان و فرزند آذربایجان یعنی زهره کاظمی مشهور به زهرا رهنورد به ایراد سخنرانی پرداخت که در این سخنرانی به رییس جمهور قانونی مملکت دکتر محمود احمدی نژاد بدترین اهانت ها را روا نمود و وی را با لفظ سخیف نام برد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  شما به چنین فردی با این اندیشه چه میگویید جز ابله جز نادان و جز خود فروخته!!؟
  ولی آیا این فرد را خفه کردیم و یا برخوردی با او داشتیم؟ نه وی کماکان و در کمال آسایش در حال گذران زندگی و فیلم سازیست.
  اگر دوست دارید نمونه های دیگری هم مانند بهاره رهنما و حمید فرخ نژاد و … هستند تا مثال بزنم.
  قضاوت با خودتان.

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۳ ب.ظ:

  لفظ سخیف پرتویی راجع به رییس جمهور این بود : کــــوتــــولـــه

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۵ ب.ظ:

  حرف زدن هر کس نشانه شخصیت اونطرف هست. در این شکی نیست. آقای پرتوی غیر پرتوی نداره، اگر توهین کنند، خودش رو کوچیک کرده.
  اما رییس جمهور یک ملت، نشانگر شخصیت اون ملت هست، وقتی آقای احمدی نژاد مخالفش رو بزغاله خطاب میکنه، واقعا باید تاسف خورد، نه؟ 8O

  اما من حرفم رو گفتم، همین طرز تفکر شما نشان دهنده خفه کردن اندیشه مخالف در نطفست، توجیه برای ابله خطاب کردن نیست.

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۳ ب.ظ:

  (اما من حرفم رو گفتم، همین طرز تفکر شما نشان دهنده خفه کردن اندیشه مخالف در نطفست،)
  جناب حافظ :
  آقای احمدی نژاد کجا مخالفش را بزغاله خطاب کرده؟ چرا دروغ می گویید؟!!!
  برای من ثابت شد که شما چگونه فکر میکنید پس دلیل آوردن برای شما هیچ توجیهی ندارد چون با این طرز فکر به هیچ جا نمیرسید!

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ:

  “”قیافه روشنفکری میگیرند ،اما اندازه یک بزغاله هم از دنیا فهم و شعور ندارند””
  معجزه هزاره سوم،.همایش جهان عاری از صهیونیست سال ۸۵ :D

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۵ ق.ظ:

  آهاااااا
  پس بگو!!! شما از توهین به برادران صهیونیستتون ناراحت شدید !!!!! :mrgreen:

  سفیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۲ ق.ظ:

  وقتی انسان از خدا بی خبر شود براحتی از اصولگرایی که سهل است از حسین وزهرا وامام زمان هم دست کشیه وآنرا خرافات جلوه میده آقای محترم اصول گرای سابق آیا آنکه زکان نمیده خمس چطور باید بدهد یا نه ود فقه موارد بسیاری هست که عقل ناقص من وتو آنهارا بر نمیتاب آیا باید بنگی خدا کزر یا تمرد ازخدا؟و

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۴ ق.ظ:

  ببین نخبه جان
  هرشب فیلم نیگا میکنی همین میشه دیگه
  عقلت کار نمیکنه فقط چشمات کار میکنه
  دکتر محمود گفته “”قیافه روشنفکری میگیرند”منظورش به کی بوده به نظرت؟
  صهیونیست های بد بخت کی قیافه روشنفکری گرفتند
  منظورش به روشن فکرهاس دیگه مجید دلبندم
  آخه دکتر محمود تو کدوم همایش در مورد موضوع مربوطه حرف زده که این بار بار دومش باشه :D

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲ ق.ظ:

  ببین روشنفکر جان!
  چند باره دیگه بهت گفتم اما انگار متوجه نیستی!
  در هنگام کم آوردن راه های دیگه اییم مثل بلبلی چه چه وسوت هست و نیازی به بلغور کردن ن نمیباشد!!! :mrgreen:

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۷ ب.ظ:

  فقط اینجا نبود، در دانشگاه اصفهان هم این جمله را بیان کرد و اتفاقا دفاع کرد. در اونجا هم برای اولین بار لفظ قشنگ آب رو بریز همونجایی که میسوزه رو بیان کرد.

  آقای حمیدرضا، رییس جمهور یک مملکت نباید کاری بکنه که مردم اون کشور به خاطر رفتارش، دچار سرافکندگی بشوند. وقتی احمدی نژاد فتح الفتوح دانشگاه کلمبیا ، فتح المبین! ژنو رو انجام داد، هر چقدر هم حرف منطقی زده باشه، کاری کرد که علنا به شخصیت یک ملت توهین کنند.

  دنیا نه الان نه هیچوقت جای اینگونه سخن گفتن نبوده و نیست، کمااینکه آقای رجایی در پاسخ تبریک میتران رییس جمهور فرانسه نامه تند انقلابی نوشت، امام ایشان را بازخواست کرد که این نوع سخن گفتن نیست. تو رییس جمهور این مملکت هستی و طبق قواعد دیپلماتیک باید سخن کنی، اگر میبنی من اینگونه سخن نمیگویم، به خاطر اینکه یک طلبه هستم و نه شخص دیپلماتیک این کشور.

  اما کاری که احمدی نژاد با این لفظ ادبیات و … و مایع سرشکستگی این ملت شده رو تاریخ فراموش نمیکند. هرچقدر هم اسم فتح الفتوح و فتح امبین بگذارندو خود گویم و خود خندم، عجب مرد هنرمندی هستم .

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۶ ب.ظ:

  ((احمدی نژاد با این لفظ ادبیات و … و مایع سرشکستگی این ملت شده رو تاریخ فراموش نمیکند))!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  باشه اصلا شما کروبی !!!!

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۲ ب.ظ:

  انتهای استدلالت همین بود؟ 8O
  خب قبول، من کروبی، تو هم زورو.(zoro)

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۲۷ ب.ظ:

  استدلال؟
  شما اگه متوجه استدلال بودی که اینجوری نمیشدی:
  خطاب به حافظ!:
  (طبق قانون اساسی این کشور حقی دارند، حق سخن گفتن. هیچ کس هم حق سلب کردن آن را ندارد.اما وقتی دهان را میدوزدید ، قلم ها را میشکنید، اندیشه ها را به صلیب میکشید، ناگهان تنفر فوران میکند.)
  شما را به خدا قسم میدهم با این جملات اوس و قوس دار(به قول آقای شفیع) خودتون رو گول نزنید!
  -حق سخن گفتن دارید : مگه غیر از سخن گفتن چه کار کردید این همه تهمت زدید و دروغ گفتید بون کوچکترین سند و مدرک از دروغ بزرگ تقلب تا تجاوز!!! کی و کجا دهانتان را دوختیم مگر همین الان امثال ممد چاخان ها در عین پررویی برای نظام تعیین تکلیف نمیکنند ولی راست میگویی ای کاش دهانشان را میدوختیم. یا شاید منظورت جشن ۲خرداد باشه که ابله ترین افراد به رییس جمهور مملکت توهین کردند افرادی که بزرگترین افتخارشون ساختن فیلمی در حد کافه ترانزیت است به خود اجازه دادند از آن دهان نجس و کثیفشان هر چه بیرون آید به رییس جمهور مملکت نسبت دهند!
  -قلم ها را میشکنید : کدام قلم را شکستیم اگه منظورت روزنامه هاتونه بهتره یه نگاهی بهشون بندازی که دارن چه مزخرفاتی به خورد مردم میدن شایدم منظورت امثال تاجزاده باشه که از تو زندونم دست بر نمیداره انواع و اقسام توهین ها رو به ملت شریف ایران میکنه!
  اندیشه ها را به صلیب میکشی : کدام اندیشه؟ اندیشه ای که میگوید اگر تقلب شد بریزید خیابون یا اندیشه ایی که میگوید داماد لرستان و فرزند آذربایجان؟ این اندیشه های ناب شما کماکان در حال تراوش است .کی و کجا به صلیب رفته؟
  -آینده آبستن حوادث است. منتظر باشید : بله منتظر بمانید ۳۲سال است که منتظر هستید و پیشنهاد میکنم باز هم منتظر بمانید تا ایرانی آبادتر را که به همت مردم ایران در زیر پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ببینید.
  خودمو خسته نکردم که برات چیز جدیدی بگم چون اگه چشاتو باز کنی خودت متوجه میشدی که امان از چشمان بسته و لجاجت و گوشهای پر…..

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۷ ب.ظ:

  با جمله آخرت خیلی حال کردم 8O

  و این جملاتت که میگی استدلال! 8O
  فقط یک موردش رو نگاه کن:کی و کجا دهانتان را دوختیم مگر همین الان امثال ممد چاخان ها در عین پررویی برای نظام تعیین تکلیف نمیکنند ولی راست میگویی ای کاش دهانشان را میدوختیم

  خودت ، حرف میزنی ای کاش میدوختیم! خب چه میشه کرد با این استدلال های چوب و چماق و باتومی. نظر نظره دیگه. نظر باتومی شما هم محترم :wink:

  فکر میکردم چیز بهتری به نظرت رسیده باشه زورو خان که دیدم انتظار بیجایی از شما داشتم.

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۷ ب.ظ:

  وای ی ی ی ی ی که تو چقدر دانشمندی!!!!!
  بازم برات میگم : خودمو خسته نکردم که برات چیز جدیدی بگم چون اگه چشاتو باز کنی خودت متوجه میشدی که امان از چشمان بسته و لجاجت و گوشهای پر…..
  اصلا تو هم ک+ر+و+ب+ی هم زورو ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۷ ب.ظ:

  8O 8O 8O
  خیلی بامزه ای. 8O

  مهدي رفعتي پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۱ ق.ظ:

  خجسته باد این آزادی!!!
  شب گذشته دریافتم که علاوه بر تارنگارم در ورد پرس تارنگار قبلی ام در بلاگر هم فیلتر شده است…این چهارمین تارنگاری است که توسط حضرات در طول کمتر از یکسال فیلتر می شود….به این می گویند آزادی نزدیک به مطلقی که نسیمش به ما هم رسیده است!جالب است این اتفاق در روزهایی رخ داده که سالگرد انقلاب اسلامی دارد برگزار می شود!پس خجسته باد این آزادی!!!!!!!!!
  اگر وضعیت به این منوال باشد شاید دیگر در تارنگاری ننویسم چون نه حال و حوصله اسباب کشی دارم و نه دل و دماغی برای …بگذارید مدتی ننویسم
  پس فعلن خدانگهدار

  مهدي رفعتي پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۵ ب.ظ:

  درود
  خطاب به حمید رضا :دوست عزیز شما استدلالتان این است که مملکت ما گل و بلبل است و به قول رییس جمهور محترمتان نزدیک به ازادی مطلق است…در ازادی نزدیک به مطلق هیچ روزنامه ای را تعطیل نمی کنند و هیچ روزنامه نگار و کاریکاتوریستی را زندانی نمی کنند. در ازادی نزدیک به مطلق رسانه به اصطلاح ملی ما نمی شود تریبون دوستان هم طیف و هم خط شما و میزگردهای سیاسی اش تبدیل به روضه های خانه کوکب خانم…فکر می کنم شما خود را تافته جدا بافته این دنیا می دانید.واقعا باورتان شده در ایران ازادی هست….این چگونه ازادی است که یک روزنامه نگار اقتصادی باید ممنوع الکار شود یا خبرنگاری بازداشت گردد.و یا کسی برای راهپیمایی از دولت اجازه بگیرد و یا برای کاندیداتوری و صحت انتخاب شدنش از گروهی تبعیت کند که ….کجای قانون به دوستان شما چنین حقی داده که با این توجیهات این اقدامات ضد قانونی را توجیه کنید.حرجی بر اقای احمدی نژاد نیست که ایشان مظهر قانون شکنی و تخلف از قانون است…شما که مرتب دم از انقلاب می زنیدپس از ۳۲ سال هنوز تحمل خودی های سابق(امثال کروبی و موسوی) را ندارید چگونه می خواهید انقلابتان را صادر کنید…باز خوب است که اهستان محترم فرموده اند اخوان المسلمین به فکر منافع ملی خود هستند!!انوقت دوستان در ایران چه؟یک نفر می شود مظهر نظام و انقلاب و اسلام و مردم…منافع ملی ما می شود یک نفر یا یک گروه..بقیه هم بروند به درک!پس از ۳۲ سال هنوز تحمل عزیزدردانه های سابق را ندارید انوقت برای کشورهای دیگر نسخه می پیچید..جل الخالق از این….

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ:

  خطاب به آقای مهدی رفعتی:
  آزادی مطلق یعنی چی اگر مفهوم شما از این جمله همان است که گفته((در ازادی نزدیک به مطلق هیچ روزنامه ای را تعطیل نمی کنند و هیچ روزنامه نگار و کاریکاتوریستی را زندانی نمی کنند)) که باید به شما بگویم در هیچ کجای دنیا یک چنین مدینه فاضله ای وجود ندارد! در همان
  آمریکا سردبیر خبری CNN تنها و تنها به خاطر آنکه حزب الله لبنان را تروریست ندانست از کارش برکنار شد و یا مسئول ارشد خبری کاخ سفید با آن سابقه طولانی به علت اینکه صحبتی علیه صهیونیستها داشت به مجبور شد که به کارش پایان دهد. در هیچ کجای دنیا به مخالفان صاحب قدرت
  نقل و نبات نمی دهند و مطمئنا نخواهند داد.
  ((این چگونه ازادی است که یک روزنامه نگار اقتصادی باید ممنوع الکار شود یا خبرنگاری بازداشت گردد.و یا کسی برای راهپیمایی از دولت اجازه بگیرد)) کدام خبرنگار اقتصادی ممنوع الکار شده لطفا صریح بگویید ! درتمام دنیا گروه هایی که قصد راهپیمایی دارند باید برای این کارشان از دولت مجوز بگیرند تا دولت مسولیت حفظ امنیت را بر عهده بگیرد اما متاسفانه در ایران عده ایی خود فروخته با بهانه های دروغ مدتی هر کاری خواستند کردند تا مردم جلویشان را گرفتند و از فتنه گری آنها جلو گیری کردند.
  ((حرجی بر اقای احمدی نژاد نیست که ایشان مظهر قانون شکنی و تخلف از قانون است)) از شما میخواهم کسانی که به آقای احمدی نژاد انگ قانون شکنی میزنند را نام ببرید و پیش خودتان فکر کنید به چه انگیزه ایی این حرف را میزنند. احمدی نژاد اگر قانون شکن بود بزرگترین طرح اقتصادی تاریخ ایران را انجام نمیدادو مانند بقیه ی مدعیان فقط از اجرای آن حرف میزد.
  ((شما که مرتب دم از انقلاب می زنیدپس از ۳۲ سال هنوز تحمل خودی های سابق(امثال کروبی و موسوی) را ندارید چگونه می خواهید انقلابتان را صادر کنی)) این ۲ نفر (واحد شمارش انسان و نه شتر!) کماکان در حال سخن پراکنی هستند و البته مردم آگاه شدند و به جفنگیاتشان گوش نمیدهند.
  ((پس از ۳۲ سال هنوز تحمل عزیزدردانه های سابق را ندارید انوقت برای کشورهای دیگر نسخه می پیچید.))
  میدانی چرا میتوانیم پس از ۳۲ سال روی پای خودمان باستیم و برای دیگران نسخه بپیچیم؟ چون هر بار که جوشی چرکین بر پیکره این نظام ظاهر شد درمانش کردیم . هر بار که علفی هرز در این نظام رشد کرد آن را کندیم و به جایش گلی خوشبو کاشتیم.
  آری ما پس از ۳۲ سال با افتخار تمام از صدور انقلاب حرف میزنیم و سنگ اندازی بیگانگان و خاک پاشی ابلهان هیچ تاثیری بر راه ما ندارد و واقعا جل الخالق از این همه دشمنی که پس از ۳۲ سال شکست و خواری درس عبرت نگرفتند و هر روز در لباسی بالمسکه گونه برای آسیب زدن به این نظام مقدس جلو میایند و شکستی دیگر تجربه میکنند.
  به امید ایرانی آبادتر … .

  [پاسخ]

  مهدی رفعتی پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۰ ق.ظ:

  پاسخ به حمید رضا:
  من نیز ادعا ندارم در تمام دنیا مدینه فاضله وجود دارد الا ایران منتها وقتی آقای رییس جمهور میاید در یک رسانه بین المللی می گوید ایران ازادی نزدیک به مطلق دارد این ادعا کمی خنده دار می شود.فرض کنید در تمام ان کشورهایی که نام بردید این اتفاقات می افتد اما هیچ شخصی در ان مملکت مقدس نمی شود.کاریکاتوریست ها زندانی نمی شوند.روزنامه ای تعطیل نمی شود..در همان مملکتی که نام می برید معترضان می ریزند در خیابان و اعتراض می کنند و کسی با باتوم برقی و گاز فلفل مورد حمله قرار نمی گیرد..لباس شخصی ها به مردم حمله نمی کنند…سیاسی ترین فیلم ها ساخته می شود…همان مایکل موری که مدتی قبله حاجت دوستان شما بود می اید و فیلم افشاگرانه در مورد جورج بوش می سازد…در ازادترین کشور رییس جمهورش امار و ارقام دروغ به مردم نمی دهد..در ازادی نزدیک به مطلق همه مجازند انتقاد کنند ولو به شخص اول مملکت…هیچ قدسی نگری و قداست مابی وجود ندارد
  نیازی نیست برای اوردن مدرک و سند تخلفات اشکار به کسانی مراجعه کنیم که خودشان در قانون شکنی ید طولانی دارند. من کی گفتم دروغپردازان دیروز ملاک و معیار من درباره قانون شکنی های احمدی نژاد است…شما دوست عزیز گویا متوهم شده اید و طرح سرتا پا غلط هدفمندی یارانه ها را جز طرح های بزرگتاریخ ایران می دانید..ای کاش قبل از بیان این دیدگاه کمی درباره علم اقتصاد می خواندید و این که این طرح ها اقتصاد کشورهای توسعه نیافته ای چون ایران رابه نا بودی می کشاند…بر اساس کدام مدرک و معیار و منطق این طرح ،طرح بزرگ اقتصاد در تاریخ باید نامگذاری شود..زیاد عجله نکنید سال های آینده معلوم می گردد این طرح چه بلایی سر مردم خواهد اورد
  در مورد ۳۲ سال ادعای شما نیازی به توضیح نمی بینم همین که وضع اقتصاد و فرهنگ و اجتماع به چنین وضع اسفباری رسیده نشان می دهد شما و دوستانتان در این ۳۲ سال چقدر ایران را شکوفا کرده اید(البته یادتان باشد ۸ سالش را همان موسوی نوکر امریکا و ۸ سال دیگرش را همان سردار سازندگی سابق و ۸ سال دیگرش را هم سید خندان سکان داری کرده اند
  دوستان محترم شما هنوز پس از ۳۲ سالهواپیماهای مسافربری شان سقوط می کند..بیشترین تلفات جاده ای در جهان را دارند..جنگل ها و منابع طبیعی اش با بالاترین رتبه جهانی در حال نابودی است.بیشترین تخریب میراث فرهنگی در ان صورت می گیرد..وارداتش پس از ۳۲ سال بالاتر از صادراتش هست.بنزین تولیدی داخلی اش بوی مرگ می دهد.یکی از کشورهایی است که بیشترین فساد اقتصادی در ان صورت می گیرد.بیکاران و معتادانش روز به روز اضافه می گردد و در جهان توسعه یافته بیشترین امار را داردو نرخ گرانی و تورمش حساب و کتاب ندارد.ناهنجاری های اجتماعیبیداد می کند. خیابان ها پر شده ازکودکان و زنان خیابانی…اینهاست سند افتخارشما..روی چه اصل و منطقی مردم دیگر کشورها باید شما را الگوی خود قرار دهنذد

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۶ ب.ظ:

  خطاب به آقای مهدی رفعتی:
  ((در تمام ان کشورهایی که نام بردید این اتفاقات می افتد اما هیچ شخصی در ان مملکت مقدس نمی شود.کاریکاتوریست ها زندانی نمی شوند.روزنامه ای تعطیل نمی شود..در همان مملکتی که نام می برید معترضان می ریزند در خیابان و اعتراض می کنند و کسی با باتوم برقی و گاز فلفل مورد حمله قرار نمی گیرد..لباس شخصی ها به مردم حمله نمی کنند…سیاسی ترین فیلم ها ساخته می شود…همان مایکل موری که مدتی قبله حاجت دوستان شما بود می اید و فیلم افشاگرانه در مورد جورج بوش می سازد…در ازادترین کشور رییس جمهورش امار و ارقام دروغ به مردم نمی دهد..در ازادی نزدیک به مطلق همه مجازند انتقاد کنند ولو به شخص اول مملکت…هیچ قدسی نگری و قداست مابی وجود ندارد))
  دوست عزیز مثله اینکه شما پیگیر اخبار دنیا نیستی ! کنفرانس شهر آناپولیس یادتان رفته که پلیس ایالت متحده و نیروهای امنیتی چه برخورد وحشیانه ای با معترضان داشت ویا جتظاهرات مخالفان جهانی سازی را چگونه سرکوب کردندو هواداران محیط زیست را به چه شکل فجیعی ساکت کردند؟!! در آنجا یک چیز بسیار بسیار مقدسی وجود دارد به نام صهیونیست به نام هولوکاست که حتی اجازه تحقیق و پرس و جو در باره آن را نمیدهند و چه رسد به انتقاد ولی در کشور ما منتقدان نظریه ولایت فقیه حتی در رسانه ملی حضور میابند و در برترین دانشگاه های کشور تدریس میکنند نمو نه اش جناب آقای صادق زیباکلام!!!
  مایکل مور را مثال زدی!! مستند بولینگ برای کلمباین و فارنهایت ۹/۱۱ را حتما دیده ایی اما از خودت نپرسیدی که مایکل مور چه شد و الان کجاست. چرا چندین سال است که هیچ مستندی نمیسازد و یا حداقل مستندهای جنجالی نمیسازد و به ساختن مستندی مانند سیکو رضایت میدهد!!! اما در کشور ما در جشنواره ایی که نامش فجر است و برای بزرگداشت انقلاب اسلامی ما به این اسم نامگذاری شده است اما در روز افتتاحیه آن از فیلمسازانی یاد میشود که برای سقوط و نابودی این نظام لحظه شماری میکنند آقای جعفر پناهی را که از یاد نبردید!!!!!!!؟
  آمار و ارقام دروغ؟ شما هنوز به شاخص فلاکت!!!! فکر میکنید!!!؟ اما مردم به شاخص رشد فکر میکنند و نه سیاه نمایی ها!!!!
  ((طرح سرتا پا غلط هدفمندی یارانه ها را جز طرح های بزرگتاریخ ایران می دانید..ای کاش قبل از بیان این دیدگاه کمی درباره علم اقتصاد می خواندید و این که این طرح ها اقتصاد کشورهای توسعه نیافته ای چون ایران رابه نا بودی می کشاند…بر اساس کدام مدرک و معیار و منطق این طرح ،طرح بزرگ اقتصاد در تاریخ باید نامگذاری شود..زیاد عجله نکنید سال های آینده معلوم می گردد این طرح چه بلایی سر مردم خواهد اورد)) و انگار شما هم علاقه خاصی به تکرار جفنگیات عده ایی مغرض دارید که تا وقتی طرح اجرا نشده بود از تاخیر در اجرای آن میگفتند و دولت را محکوم میکردند که چرا تاخیر داری!!! اما وقتی قرار بر اجرای آن شد از تورم ۷۰درصدی گفتند و نابودی اقتصاد مردم ولی وقتی طرح با کمترین تبعاتی اجرا شد از بوجود آمدن اثرات آن در آینده سخن گفتند!!!! دوست من مغرض نباش این طرح شاهکار اقتصادی دولت بود که جلوی هدر رفت سالیانه میلیاردها دلار از سرمایه مملکت شد و به تو توصیه میکنم حتما علم اقتصاد را یاد بگیری نه برای اینکه اقتصاددان شوی! برای اینکه
  با تکرار کردن صحبتهای مغرضان و ابلهان خودت را خسته نکنی ! بله سالیان آینده روشن خواهد شد که این طرح چگونه اقتصاد دست و پا شکسته ی ایران را نجات داد. باور کن با تکرار کردن عین به عین حرفعهای مغرضان به هیچ جا نمیرسی!!!!
  ((دوستان محترم شما هنوز پس از ۳۲ سالهواپیماهای مسافربری شان سقوط می کن)) میدانی چرا ؟ چون همان آمریکای شما به جرم ینکه حاضر به رفتن به زیر سلطه اش نیستیم از خرید هواپیمای نو توسط ما جلوگیری میکند ! همان آمریکایی که دلسوز حقوق بشر است!!!!!!!
  ((جنگل ها و منابع طبیعی اش با بالاترین رتبه جهانی در حال نابودی است)) خیلی خنده دار صحبت میکنی بهتره یه مقدار تحقیق کنی که جنگل و محیط زیست چرا نابود میشود . محظ اطلاع جنابعالی : آمریکای شما به تنهایی حدود ۴۰ درصد گازهای گلخانه ایی جهان را تولید میکند!
  ((بیشترین تخریب میراث فرهنگی در ان صورت می گیرد.)) مسلما دشمن ما یعنی همان آمریکای شما نمیخواد این کشور سالم بماند توجهت را به بودجه های ضد ایرانیه ارگانمهای خارجی جلب میکنم هرچند که مطمئنم اطلاعی در این زمینه نداری!!!!
  میدانی سالیانه چقدر خرج مبارزه با مواد مخدر میشود؟ و چه تعداد انسان بیگناه در این راه شهید میشوند و میدانی آمریکای شما و اروپا شرط کمکشان به ما در این راه چیست ؟ آنها به این شرط به ما کمک میکنند که ما مرز غربیمان را ببندیم و نه مرز شرقی ! میدانی این
  یعنی چه؟ یعنی اینکه مواد مخدر از افغانستان وارد ایران شود و در داخل ایران مصرف شود و از کشور ما خارج نشود!!!!!!!!!
  جناب مهدی رفعتی تو با این دیدگاهت نشان دادی که کوچکترین درکی از مسائل روز نداری و فقط و فقط منتظری کسی تحلیل کند و با چشم بسته قبول کنی!!! به تو قول میدهم که آمریکا دلش برای تو نمیسوزد او جان و مال تو را میخواهد !!! خود دانی ….

  مهدی رفعتی پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۸ ب.ظ:

  همین الانی که من با شما سخن می گویم در یک شهرستان مذهبی که اتفاقن ۳ حوزه علمیه دارد و به دارالمومنین شهرت یافته ظرف یک هفته ۵ جوان زیر ۲۵ سال خودکشی کردند که ۲ نفرشان فوت کرده اند و ۳ نفر دیگر جان سالم به در برده اند. ظرف ۶ ماه گذشه بیش از ۱۰ نفر در همین شهرستان خودکشی کرده اند که منجر به مرگ ۴ نفر شده..دوست عزیز با من در مورد ان توهماتت سخن نگو که من دارم با گوشت و پوست این واقعیت ها را احساس می کنم.بهتر است به جای نوشتن این توهمات بروی به شهرهای مختلف ایران تا ببینی چه فجایع اجتماعی دارد رخ می دهد…انقدر اطلاعات اقتصادی و اجتماعی ات بالا است که بعید می دانم روزی یک برگ خبر هم بخوانی و خودت و دوستانت را در برج عاج اسیر نمودید…بنده خدا بهتر است به جای توجیه این این اتفاقات تاسف بار در ایران با تمسک به وضعیت کشورهای دیگر مملکتت را از ویرانی نجات دهی..کسی منکر غرض ورزی دشمنان ایران زمین نیست….کسی منکر توطئه های استعمارگران نیست منتها بهتر است به جای توجیه ضعف های دهشتناک مدیران چنین دلایل خنده داری ذکر نکنی…واقعن فکر می کنی از همه لحاظ ما قدرتمند و پیشرفته ایم..معلوم است نه خبری می خوانی و نه می دانی جامعه ایران در چه حالی است..مهم نیست بنشین پشت کامپیوترت و در توهمات خود سیر کن…

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۲ ب.ظ:

  بگذار ما در توهم خویش سیر کنیم و شما هم در واقعیت خود ..!!!!!!!!!!!!!!۱

 2. اصولگرای سابق
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۴:۱۶ | #2

  نکته مهم واصلی اینه که حتی کمال الحلباوی که می گوید امام خامنه ای نیز می گوید:” من از امام خامنه‌ای و تمام کسانی که از انقلاب مصر حمایت می‌کنند متشکرم اما شرایط مصر با ایران کاملا فرق می‌کند در مصر احزاب زیادی فعالیت می‌کنند احزابی مانند اسلامگراها، ملی گراها و چب‌گراها”یعنی مصر مثل ایران یک فضای بسته نیست که فقط احزاب اصولگرا یکه تازی کنند در آنجا فضای بازتری حاکم است و در این حرکت مردم مصر، شعارها اسلامی نیست!!اصلا چرا دوستان اخوانی حساسیت زیادی دارند تا از شبیه سازی انقلاب ۵۷ با حرکت مرد مصر اجتناب بشود؟آیا عملکردهای غلط و نادرست حاکمیت وبه خصوص عملکرد غلط دربرابر بحران ۸۸ باعث این موضوع نیست؟!!

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۲ ب.ظ:

  اصولگرای سابق جان! مثل اینکه شما یادت رفته، این جمله رو اول خود آقای خامنه ای گفته بوده که انقلاب ایران با انقلاب کشورهای دیگه فرق داره. پس حرف کمال الحلباوی معنیش رد صحبت های رهبری نیست.
  اشکالی نداره شما یادت رفته بوده. شاید هم اصلا صحبت های رهبری رو نخوندی و فقط تحلیل بی بی سی رو خوندی :)

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۸ ب.ظ:

  گفتم اینا خودشون رو می زنن به اون راه
  انگار نه انگار که تو پست قبلی چه سوتی دادن
  باز هم اومدن سوتی هاشون رو اینجا تکرار کنند.

  [پاسخ]

  میم پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۶:۴۱ ب.ظ:

  اصولگرا
  آدمایی مثل شما مایه حسرت من هستن. یه دوست دارم مثل تو قبلا اصولگرا بوده. الان هر روز داره دورتر می شه. خواستم ببینم از وقتی تغییر مشی دادی تو فقه هم ضعیف شدی؟ آخه این دوست من تو فقه هم در حال پس روی هست

  [پاسخ]

  اصولگراي سابق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۳ ب.ظ:

  جواب میم
  دوست عزیز کتمان نمی کنم که طبیعتا دیدن ضعف هائی در اندیشه اصولگرائی و تعمق وتفکر در چرائی آن دارای بعضی از تفرکات روشنفکرانه شده ام وطبیعتا در برخی از اصول وفروع فقهی دچار ابهام!مثلا این ابهام که چرا طرف باید مزرعه زعفران داشته باشه ومیلیاردی درآمد ولی زکات ندهد ولی بدبختی که مزرعه گندم دارد باید بدهد!این فتوا که زکات بر نه چیز واجبا است صدها سال است بدون تغییر در حوزه علمیه ما برقرار است این حق را به من بدهید در برخی از موارد فقهی دچار به قول شما ضعیف شدن بشوم.
  ولی اصولگرای سابق هستم ولی بچه مسلمون شیعه سابق نیستم هنوز با حفظ تفکرات روشنفکرانه از تفکرات اسلامی-شیعه دست نشستم.

  [پاسخ]

  میم پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۷ ق.ظ:

  برای من افرادی مثل شما خیلی مهم ترن از اعضای جنبش اموی. سرنوشت آقای منتظری همیشه
  برام اندوهناک و سرشار از حسرت هست و مثل غمی همیشگی سنگین. به عنوان هشدار این
  رو جدی بگیرین که خیلی ها از همین جا شروع کردن و آخرش شدن گنجی. محبت اهل بیت
  رو فراموش نکنید. اگر اون رو از دست بدین دبگه کارتون تمومه.

  نادعلي مجد پناهي پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۶ ق.ظ:

  به نام خدا
  با سلام سابق جان! تا آنجا که یادم هست شما سابقا هم اصولگرای سابق بودِی ها! نه؟

  اصولگرای سابق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۶ ق.ظ:

  نادعلی جان متاسفانه سعی کردم منظورتان را متوجه بشوم اما یه کم سخت بود درک این جمله فلسفی! :-) ولی اگر استباه نکنم منظورتان این است که بنده هیچ وقت اصولگرا نبودم وبه قول امید حسینی این یه تاکاتیکه از سوی من برای فتنه انگیزی!! :twisted:

  عسگری پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ب.ظ:

  جالبه تو تاپیک قبلی دنبال این بودید که بگید اخوان کلا خطبه و حرفهای امام خامنه ای رو رد کرده و ایشون رو قبول نداره حالا که میبینید که لفظ امام خامنه ای رو هم به کار میبرند شروع کردید به تفسیر حرفهای الحلباوی
  البته شما ها به قرایتهای مختلف از هر سخنی عادت دارید

  [پاسخ]

 3. ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۵ | #3

  به اصول گرایی سابق :
  واقعا کمال پر رویی است اینکه شما اینجوری آسمان ریسمان بهم می‌بافی.
  هزار تا جواب توی ذهنم هست که می‌تونم بگم اما فقط کفایت می‌کنم به اینکه برای کسانی که مثل شما اینجور بسته و دُگم فکر می‌کنن متاسفم!
  نرود میخ آهنین در سنگ

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۱ ب.ظ:

  نه فضای بسته داریم نه اختناق نه تمامیت خواهی نه سانسور نه فیلترینگ نه زندانی سیاسی نه تبعیدی و آواره !! تو خوبی! تو راست می گی!

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۲ ب.ظ:

  اینایی که فرمودید تو همه جای دنیا هست. خب که چی؟

  همه جای دنیا خط قرمز وجود داره هر کی رد شد باس پای لرزش بشینه!

  مشکل کجاست؟

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۱ ب.ظ:

  آقای محصل، که چی اش اینجاست که در ایران ادعا میشود ما هیچ زندانی سیاسی ندارم، کسی را کتک نزدیم! و آزادی نزدیک به مطلق است!
  یه سوال: چطور وقتی میخواهید استدلال کنید میگید همه دنیا اگه اونطرف باشند! ما راه خودمون رو میریم! اما وقتی به این چیز ها میرسه میگید خب همه دنیا اینطوریه!! ؟؟؟

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۴ ب.ظ:

  آزادی مطلق یعنی
  چهار سال (دور اول ریاست آقای احمدی نژاد) به هر وسیله ای که شده
  به تحقیر تمسخر و سیاه نمایی رئیس جمهور ایران بپردازید و حتی در استادیوم
  دوازده هزار نفری برایش گودبای پارتی بگیرید.

  آزادی مطلق آن است که جناب اطاعت در مناظره تلویزیونی با آقای زاکانی
  دروغهایش را بگوید و باز هم مردم به او توجه نکنند.

  هنوز هم می گویم ما راه خود را می رویم. همان طور که آقای طائب در سالگرد
  ۹ دی فرمودند: این هایی که در جریان فتنه دستگیر شده بودند اصلا در حدی
  نیستند که شکنجه شوند برای نمونه هم بهزاد نبوی که یک پیرمرد است مثال زدند.
  این شکنجه هم از آن توهمات است و یکی از جرم های به اثبات رسیده کروبی
  که انشاالله به خاطر این جسارت و دروغی که به نظام بست به سزای اعمالش برسد.

  محمد پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۹ ب.ظ:

  خط قرمز همه جا هست ولی خط قرمز تو ایران انقدر کلفته که تا حرف بزنی وصله تشویش اذهان عمومی و تبلیغ بر ضد جمهوری اسلامی و.. می چسبونند راستی دایره خودی هم هر روز داره کوچیکتر میشه!
  در کل خوش بگذره :wink:

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۵ ب.ظ:

  8O
  از تعریف آزادی مطلقتان بسی مشعوف شدیم.
  اما مورد اول: شما یک رسانه رسمی در جمهوری اسلامی ایران به من نشان بدهید که تا کنون فیلتر نشده باشد و موید حرف شما باشد من حرف شما را قبول میکنم. اما وقتی به روزنامه های بسته شده، سایت های فیلتر شده، وبلاگ های بسته شده نگاه میکنیم به عمق این آزادی مطلق پی میبریم.
  اما مورد دوم: آقای اطاعت، یک بار حرف زد و دیروز امروز فردا فقط تا چند برنامه برای کوبیدن اطاعت از حسینان تا رسایی را می آورد جواب بدهند. با یک گل بهار نمیشود.

  در اینکه شما هم راه خود را میروید شکی ندارم. این راه که میروید به ترکستان است.

  اما سوال : رهبر جمهوری اسلامی ایران، انسانی هست مثل من وشما، اما سوال من این است آیا انتقاد از ایشان جایز است یا خیر؟ اگر جایز است به من در این ۲۰ سال یک نمونه از رسانه های کشور که باز تاکنون فیلتر نشده است، نشان بدهید انقادی به رهبری کرده باشد.
  شاید معنی آزادی نزذیک به مطلق را درک کردیم. چطورست؟

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۶ ب.ظ:

  ما راه ترکستان رو بلد نیستیم ولی رفتارهای یک سال گذشته فتنه گران راه
  ترکستان را خوب نشان داد، در زمانهای دور سرخپوستان برای تبادل پیام و نشان
  دادن راه از دود آتش استفاده می کردند. دود سطل زباله های آتش زده شده
  به خوبی راه ترکستان را نشان داد.

  آه که چرا اینقدر شما سوال تکراری می پرسید.
  شناخت جایگاه ولایت فقیه نه فقط شخص منصوب به این جایگاه شما را در رسیدن به
  سوالتان راهنمایی خواهد کرد.
  شما دوستان که اینقدر ندای آزادی اندیشه می دهید خواهش می کنم به کتاب های
  استاد مصباح مراجعه کنید. نترسید.

  پستی که پارسال در وبلاگم داده بودم شاید کمکتان کند.
  http://paradoxsabz.blogspot.com/2009/12/blog-post_08.html
  آرزوی توفیق.

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۴ ب.ظ:

  الان در تصاویر مصر ما از آتش زدن سطل آشغال ها، و یا حتی در تصاویر فلسطین هم میبینیم، مثل اینکه اونجا هم از زبان آتش استفاده میکنند، نه؟

  این متن که گذاشتید فقط جواب سوال اولم بود، که انتقاد جایز است(البته آقای لایریجانی سال ۸۴ در انتخابات ریاست جمهوری گفته بود از رییس جمهور به پایین را میشود نقد کرد 8O ! خب حالا شما در مملکت به اصلاح آزاد نزدیک به مطلق! نمونه ای به من نشان بدهید از رهبر جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده باشد و فیلتر نشده باشد. من حرف شما رو قبول میکنم.
  والسلام

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۸ ب.ظ:

  محصل جان صبر کن صبر کن! چی شد؟ آقای زاکانی اومد توی تلویزیون دروغ های خودش رو گفت و هیچ کس هم توجه نکرد؟! آهان واسه همین بود که بعد از اون کلاً نسل دیروز امروز فردا یه مدت در افتاد بعد هم که دوباره از سر گرفته شد دیگه پشت دستشون رو داغ کردن که اصلاح طلب نیارن؟! آره؟ اون برنامه بعد از اون تبدیل شد به مناظره بین هوادارن احمدی ۶۳ درصدی و طرفداران احمدی ۶۳ درصدی! چرا؟ چون آقای زاکانی دروغ هایی گفت که مردم به او خندیدند و کسی به او توجه نکرد و اصلاح طلبان ضایع شدند؟! واسه همین شریعتمداری و روحالله حسینیان شدند پای ثابت برنامه؟! بابا بس کنید! چرا این کارا رو می کنید با حیثیت خودتون؟

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۸ ب.ظ:

  نه آقا تو همه جای دنیا غیر از ایران با مخالفاشون شبا میرن رستوران بعد هنگام برپایی تظاهرات با ساندیس و کیک ازشون پذیرایی میکنن و مخالفاشونو میفرستن آنتالیا هوا خوری!
  واقعا چرا در ایران این همه اختناق هست؟

  [پاسخ]

  عسگری پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۶ ب.ظ:

  نه اینکه همه شما هم الان دارین از تو زندون کامنت میذارید:D :lol:

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۵ ب.ظ:

  البته آسمان را به ریسمان نبافته اند!! من هم وقتی دیدم در مصر و تونس تاکید می کنند که ما مانند ایران نیستیم ناراحت شدم. جای ناراحتی هم دارد و موضوع کوچکی نیست. البته اگر فکر کنیم که جریانات سال ۸۸ تاثیر زیادی در این موضوع داشته اشتباه کرده ایم .

  [پاسخ]

  امیرعلی.ص پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۰ ب.ظ:

  جناب آقای یوسفی!
  چه کسی تاکید کرده؟
  و علاوه‌ی بر اون
  نمیدونم به چه خاطر از اینکه هر ملتی ویژگی‌های مخصوص به خودش رو داره، شما ناراحت شدی

  [پاسخ]

  اصولگراي سابق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۶ ب.ظ:

  جواب آقا مید
  من نگفتم کمال الحباوی صحبت های رهبری را رد کرده !بنده گفتم کمال الحباوی ادعای کسانی را که مدعی اسلامی بودن انقلاب مصری ها هستند را رد کرده واین ناشی از دلایلی می باشد که یکی از آنهارا که عدم کارآمدی نظام جموری اسلامی در برخی از زمینه ها می باشد را توضیح دادم.
  جواب امیرعلی دوست گرامی
  آقای امیرعلی بنده فقط تحلیلم را ارائه دادم که می تواند غلط یا درست باشد.امیدوارم همه ما منجمله خود بنده سعی کنیم با فرار از تعصبات شخصی مشمول آیه شریفه قرآن مبنی بر صم بکم عمی فهم لایرجعون نباشیم.
  جواب آقای یوسفی دوست عزیز
  بنده برخلاف شما معتقدم اتفاقات سال ۸۸ تاثیر زیادی در کاهش محبوبیت چهره نظام در منطقه داشته است.
  محصل جان عزیز کدام سوتی!اگر روشن کنید ممنون می شوم.

  [پاسخ]

 4. تحریر
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۳ | #4

  مصاحبه این عضو ارشد اخوان با بی بی سی فارسی رو من هم شنیدم. گفت که اسلام زورکی نیست و طی یک فرآیند دمکراتیک مردم تصمیم خود را می گیرند. آآآه! همه اسلام گراها قبل از آنکه به حکومت برسند چهره دمکراتیک از خود نشان میدهند. چون به مردم برای به قدرت رسیدن نیاز دارند. ولی بعد از آن خود را بی نیاز می بینند و یکه تازی می کنند. خدا به داد مردم مصر برسد.

  [پاسخ]

 5. فضولباشي
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۵:۰۱ | #5

  صرفنظر از آنکه همه میدانیم اخوان المسلمین چه گفت و رسانه های اصولگرا سعی در ماله کشی آنرا دارند، نکته آموزنده در این است که
  مجری رسانه حرفه ای بی بی سی با شخصی که مواضع حزب متبوعه اش مخالف مواضع دولت انگلستان است مصاحبه میکند و آنرا بدون سانسور پخش میکند. آیا رسانه های جمهوری اسلامی هم حاضرند اینکار را بکنند؟

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۶ ب.ظ:

  رسانه جمهوری اسلامی همونو سانسور میکنه و رو صدای دوبله شدش دوباره دوبله خودشو میزاره و پخش میکنه :D

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۰ ب.ظ:

  ای بابا! کار اینها از این حرف ها گذشته. اینا رسماً دارن میگن خوب میکنیم که آزادی نمیدیم! حالا هم ملاکشون شده امام! نمیگن اینا سنی هستن! امام براشون یعنی پیش نماز!

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۶ ب.ظ:

  والا :D
  انقدر متوهم هستند نمیدونن اهل سنت که اصلا امام ندارند!
  امام یعنی پیشوا
  معنی حرفشم این بود که رهبر خامنه ای اگه حمایت کرده مرسی ولی شرایط اینجا مثل ایران نیست که فقط ی گروه سیاسی حق حیات سیاسی داشته باشه :P

  [پاسخ]

  عسگری پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۳ ق.ظ:

  دیدیم شماها ۱۶ سال اصلا حکومت نکردید :lol:

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ:

  حال میکنم با این تحلیلاتون!
  یه ۳ تا فحشم از زبون الهلباوی میزدی تنگش تا جیگرت حال بیاد!!! :mrgreen:

  علي پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۵:۳۳ ب.ظ:

  بحث سیاسی به کنار ولی شما اگه امام حنفی – امام شافعی و … را نشنیده اید
  دلیل بر وجود نداشتنشان از طرف اهل سنت نیست .

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۵ ق.ظ:

  امیر مسعود! مگه مجبوری برای هر چیزی اظهار نظری کنی؟ چند بار تا حالا بهت گفتم قبل از نظر دادن ، برو کمی درباره موضوع اطلاعات جمع و جور کن بعد نظر بنویس. برو کمی تحقیق کن که اهل سنت به چه کسانی می گویند امام؟ یعنی امام حسن البنا هم فقط پیش نماز بوده که بهش می گفتند امام؟ محض اطلاع جنابعالی اهل سنت برای هر کسی از کلمه امام استفاده نمی کنند، اونها فقط برای بزرگانشون از امام استفاده می کنند. مثلا امام محمد حنبل، امام ابوحنیفه، امام مالک، امام شافعی… و چند نفر از شخصیت های معاصر مثل امام ابو الاعلی مودودی و یا همین امام حسن البنا
  خوب حالا که همه چی برات روشن شد، برو دوباره نظر بنویس

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۲ ق.ظ:

  الان همه چیز برام روشن شد. فقط یه چیزی هنوط روشن نشده. چرا به همه ی بزرگانشون نمیگن امام؟ مثلاً امام البرادعی، یا طرفدارای صدام چرا بهش نمی گفتن امام صدام؟ چون پیش نماز نبود! در ضمن اونها امام رو بای پیش نماز یه مسجد هم به کار میبرن. نمیدونستی بدون. مثلاً میگن امام یکی از مساجد چکار کرده. به هر حال امام برای اهل تسنن به اون معنی نیست که شما دارین سو استفاده می کنین! وقتی شما میگین امام خامنه ای از زمین تا آسمون فرق میکنه با اینکه یه مصری سنی مذهب بگه امام خامنه ای! اما دارین یه جوری تبلیغات میکنین که انگار ایشون از کسانی هست که به دیدار آقا میان و برای تبرک چفیه ایشون رو میگیرن!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۴۲ ق.ظ:

  آقا اصلا همینی که تو میگی. به تو خوبی نیومده. من فقط خواستم روشنت کنم. ولی مثل اینکه اصرار داری تو همون حال و هوای خودت بمونی!
  پیش نماز مسجد برای همه امام هست. شیعه و سنی نداره. برو رساله بخون. به پیش نماز میگن امام و به نمازگزاران میگن ماموم. یعنی کشف بزرگی کردی؟
  ولی کاربرد این امام فقط داخل مسجد هست. پس وقتی به یه شخصیت بزرگ میگن امام، منظورشون امام جماعت مسجد نیست. حنبل و مالک و شافعی و ابوحنیفه پیش نماز نبودند، بزرگان اهل سنت هستند. یعنی مذاهب چهارگانه اهل سنت، فقهشون رو از اینها گرفتند.
  مودودی و حسن بنا هم همینطور. اینها کسانی هستند که عقاید سیاسی و مذهبی اهل سنت رو در سالهای اخیر شکل دادند که مورد احترام ما شیعیان هم هستند.
  البته تو همچنان به حرف خودت اعتقاد داشته باش :)

  نادعلي مجد پناهي پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۲ ق.ظ:

  به نام خدا
  با سلام. این چه بحث است شما می کنی مسعودجان؟ امام محمد غزالی، امام فخر راری، چندتای دیگر هم هست . یعنی چون در چند مورد با هم اختلافنظر و تفاوت رای داریم باید تا انتهای ضدیت برویم و منکر چیزهای واضح هم بشویم؟

  میم پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۳ ب.ظ:

  مسعودی
  قبل هم گفتم به خودت فشار نیار. هر کس جای شما بود آتیش می گرفت و دنبال خنک کردن د
  دلش بود ولی با این حرفات داری نفت رو آتیش می ریزی.
  اما در باب کلمه امام از کی تا حالا صدام یا البرادعی که هر دو مرتکب گناهان بودند
  و هستند شده از بزرگان مذهبی یا فکری اهل سنت؟ببین بدبخنی امثل
  تو به کجا کشیده که صدام شده مثالت حداقل یه مثال بهتر می زدی. بله شیعه و اهل سنت
  هر دو کلمه امام رو برای پیشنماز هم بکار می برن و می گویند امام جماعت. گاهی کلمه
  جماعت هم حذف می شه می گن در نماز تبعیت از امام واجب است. ولی این به معنای این نیست
  که کلمه امام فقط همین کاربرد رو داره. همون طور که اشاره شد کلمه امام مثل شیعه
  که منحصر به ائمه شیعه هست و اخیرا آقای خمینی و خیلی کمرنگ تر آقای خامنه ای در
  اهل سنت برای افراد محدودی استفاده می شود.معناش هم به معنای پیشواهست. حالا
  تو برو داد بزن منظور پیش نماز بوده. فقط اگر بعضی ها خندشون گرفت ناراحت نشو

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۹ ق.ظ:

  به نظر شما چراآقای اوباما حاضر نیست با رسانه های ایران مصاحبه کنه

  [پاسخ]

 6. بنده
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۵:۵۱ | #6

  مسلمانان جهان جمعیت محدود و از نظر فرهنگی بسته ای نیست که ما یک کاره به خاطر انقلابی که کردیم خودمون رو در مقام رهبری اونها قرار بدیم.

  من متوجه نمی‌شم که چه کسی اول از همه «ولی امر مسلمین جهان» رو جا انداخت، ولی در کل تکرار این مطلب بچه‌گانه و بی‌منطق هست. «رهبری» معنا و مفهوم خاص خودش رو داره.
  از اندونزی و پاکستان بگیر تا مصر و الجزیره و تونس همه کشورهای مسلمان محسوب می‌شن،
  اینکه ما یککاره ادعا کنیم که مقام رهبری در کشور ما در مقام رهبری مسلمانان جهان هست
  نه به نفع رهبری هست نه به نفع اطرافیان ایشون. مثل این می‌مونه که کدخدای یک ده (هر چقدر آباد یا خراب) ادعای پادشاهی بر تمام شهرهای همجوار رو بکنه! من نمی فهمم چرا بعضی عزیزان برای دفاع از ارزش‌هاشون سعی می‌کنن این ارزش‌ها رو به حلقوم نه تنها همه ایرانیان، که کل مسلمین جهان‌(!) فرو کنن. نکنیم این کارها رو

  [پاسخ]

 7. پارازیت
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۶:۰۷ | #7

  آهستان عزیز، شما اصول گرائید یا آرمان گرا ؟

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۲ ب.ظ:

  پارازیت ۱۶ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۳:۴۶

  بیانات ایشان انعکاس خوبی در جهان عرب به همراه نداشته است، به همین دلیل با یک جمله اخوان المسلمین که انقلاب مصر مردمی است نه اسلامی پاسخ داده شد.

  کامنت شماست مگه نه؟

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۵۶ ق.ظ:

  محصل جان، مشقات را نوشتی، تکالیفت را انجام داده ای (مزاح)
  حالا چرا بازجوئی میکنی، آره قسمتی از نوشتار بنده است. با توجه به اینکه آقا شیعه هستند و عرب ها سنی تشریف دارند، زیاد از این موضوع خوشحال نیسنند. گرچه طبق نص صریح قران و نهج البلاغه وظیفه هر مسلمانی است که به حمایت مسلمانان تحت ستم برخیزند.

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۳ ق.ظ:

  آخه این چه سوالیه که میپرسی محصل جان؟
  مگه نمیدونی سبزیا از خودشون قدرت تحلیل ندارن و هرچی … , BBC & VOA بگن اینا همونو با یه تغییر تقریبا ۵ الی ۷٫۵درصدی به عنوان دیدگاه مطرح میکنن!!!
  پس ایراد به اوناست ونه این بندگان خدا

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۵ ب.ظ:

  متوجه سوال نشدم؟ یعنی چی؟ گاهی اصولگرا گاهی هم آرمانگرا :)

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۴۴ ق.ظ:

  می خواستم بدانم از چه زاویه ای به مسائل خاورمیانه می نگرید.
  از دید یک اصول گرا یا یک آرمان گرا.
  ظاهرأ با هر دو دیدگاه به حوادث خاورمیانه و ملل اسلامی می نگرید.
  فقط دوست داشتم بدانم…همین.:))

  [پاسخ]

  نادعلي مجد پناهي پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۴ ق.ظ:

  به نام خدا
  با سلام. به قول یارو آه! خدای من!
  یعنی شما بدون اینکه اسم روی کسی بگذاری نمی توانی حرف هایش را متوجه بشوی؟

 8. حمیدرضا
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۶:۱۱ | #8

  تادیروز انقلاب مصر اسلامی نبود بعد یهو اسلامی شد ولی هیچ ربطی به انقلاب ایران نداشت ولی بعدا اسلامی و نشات گرفته از انقلاب ایران شد که نشونه دیکتاتوریست!!!!
  چقدر باحالن این سبزیا!!! :mrgreen:

  [پاسخ]

 9. محمود
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۴ | #9

  این که فتنه۸۸روی مسائل مصراثرگذاشته باشه بایداثبات بشه.ضمنااظهارات حسنین هیکل مصری راجع به انقلاب اسلامی وفتنه۸۸ خواندنیه.

  [پاسخ]

 10. محمد
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۷:۵۱ | #10

  آقا حمیدرضا باحالی از خودتونه ! اختیار دارین تا شما باحالها طرفداری این حکومت فعلی (ا.ن) رو می کنین نیازی به باحال بودن جنبش سبز نیست
  موفق باشید!

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۸ ب.ظ:

  به کوری چشم دشمنان تا عمر داریم از این دولت پاک و رزیم مقدس جمهوری اسلامی حمایت میکنیم!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۰ ب.ظ:

  حمید درسته فرقی بین نظام و رژیم نیست اما در ادبیات سیاسی مملکت گل و بلبل ما معاندین و ضد انقلاب و منافقینند که حکومت اسلامی رو رژیم صدا می زنند!
  تازه اصلا هم ریجیم رو مقدس نمی دونند:)
  دقت کن !

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۹ ب.ظ:

  رژیم یا نظام یا دولت ویا هرچی میخوای اسمشو بذار ما تا آخر ایستاده ایم.
  برای ما جفنگیات معاندین و ضد انقلاب و منافقین کوچکترین ارزشی نداره که بخوایم مواظب باشیم تا ایراد نگیرن!!!
  ضمنا شما که اینقدر نکته سنجی چرا رژیم رو ریجیم نوشتی!!!؟ :mrgreen:

  بیتا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۲۸ ب.ظ:

  توجه نکردی چی شد؟ اون قسمت خوشمزگی کامنتگذار بود :mrgreen:

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۶ ب.ظ:

  خوشمزگی یا گاف؟
  مسئله این است :mrgreen:

  [پاسخ]

 11. کروبی!
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۵ | #11

  سبز ها همه برای حمایت از مردم مصر ۲۵ بهمن بریزید بیرون ……

  شعرهایی که میدید اینها باشه:

  ۱- نه غزه نه لبنان جانم فدای اسرائیل مظلوم!

  ۲- شیر سماور … کروبی سروره!

  ۳- کروبی ۳۰۰ میلیون نوش جونت!

  ۴- کروبی دوستت داریم

  ۵- کلا کروبی آدم مهمیه!

  موسوی موسوی … کروبی هم آدمه و….

  امیدواریم که این شعار ها باعث دلگرمیه مردم مقاوم مصر که پیروی جنبش سبز هم هستند شود!!! :mrgreen:

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۸ ب.ظ:

  شرت میبندم این حمیدرضاست :D
  اگه آخرش از این :mrgreen: نده مرز میشه

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۰ ب.ظ:

  شرطو باختی عزیزم
  چون من موجودی به نام ک+ر+و+ب+ی و م+و+س+و+ی نیمشناسم ولی ۲ نفر (واحد شمارش انسان ونه
  شتر) میشناسم که اسمشون شیخ شجاع باسواد و داماد لرستانه!
  آقای امید خان حسینی نامردی اگه من با یه اسم دیگه کامنت بذارم و دستمو رو نکنی!

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۱ ب.ظ:

  بخند واسه خودت. خوشت باشه.

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ:

  خب مگه چــــیـــــز دیگه ایهم بلدین که بگین!!!؟ :mrgreen:

  [پاسخ]

 12. حمیدرضا
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۸:۳۰ | #12

  ضمنا محمد جان شما چرا شکسته نفسی میکنی !؟
  مگه باحال تر از شیخ شجاع باسواد و داماد لرستان هم وجود داره :mrgreen:

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۲ ب.ظ:

  حالا هی داماد لرستان داماد لرستان! شما هنوز تو اون گیر کردید؟ رییس جمهور مکتبیتون کم سوتی داده؟ به قول احمدی ۶۳ درصدی اب رو بریزید…

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ:

  شما به اون میگی سوتی به دیار باقی و دیار فانی چی میگی!!!!!!؟ :mrgreen:

  [پاسخ]

  عسگری پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۱ ق.ظ:

  جناب امیرمسعود
  ما گیر نکردیم شماها هنوز جوابی براش پیدا نکردید

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۳ ق.ظ:

  چطور ما که میگیم ۶۳ درصد شما صداتون در میاد که واااااااااای اینا هنوز تو اون مسیله گیر کردن! شما خیلی جواب واسش ارایه کردید؟! آها اون رو میگین جواب که امام جمعه ی مشهد گفت اینایی که اینا رو میگن گوساله و بزغاله هستن؟ نماینده ولی فقیه رو میگم در مشهد مقدس!

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ:

  ((دکتر محمود احمدی نژاد با تقریبا ۲۵۰۰۰۰۰۰رای و کسب ۶۳ درصد آرا در انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران پیروز شد))
  کجاش صدامون درومده؟!!!!! ما با افتخار این جمله رو فریاد میزنیم به کوری چشم حسوداش!

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۲ ب.ظ:

  خاک بر سر کسی که بخواد به این رأی ۶۳ درصدی حسادت کنه! واقعاً خاک بر سر کسی که با این ۶۳ درصد حسادت کنه!

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۶ ب.ظ:

  امیرمسعود جان! زیاد سخت نگیر و زیاد حرص نخور. مگه نمی دونی ۱۴ بزرگتر از ۲۴ هست؟
  راستی، بالاخره معنی امام رو متوجه شدی؟

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۱ ب.ظ:

  ((خاک بر سر کسی که بخواد به این رأی ۶۳ درصدی حسادت کنه! واقعاً خاک بر سر کسی که با این ۶۳ درصد حسادت کنه!))
  آهااااا حتما خورزو خانه شب و روز خودشو تو این سایت و اون سایت جیلیز ویلیز میده !!!! :mrgreen:

 13. بیتا
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۸:۳۶ | #13

  حجت الله جودکی(پژوهشگر تاریخ،کارشناس مسائل مصر و رایزنی فرهنگی سابق ایران در این کشور)
  شکی نیست اکثریت اعرابی که اکنون قیام کرده و خواستار دگرگونی در سیستم حکومتی هستند، مسلمانند. در مصر ۹۹% مسلمانان این کشور نماز می‌خوانند، روزه می‌گیرند، غش در معامله نمی‌کنند، واجبات را بجا می‌آورند و از منکرات پرهیز می‌کنند. اخلاق و رفتار مسیحیان این کشور اگر از مسلمانان آن دیار بهتر نباشد، بدتر از آن نیست. بر اساس آمارهای موجود، ۸۵% جمعیت ۷۵ ملیونی مصر مسلمان و ۱۵% بقیه قبطی (مسیحی) هستند.
  مردم مصر سال‌هاست سرد و گرم سیاست را چشیده‌اند، جنگ با اسرائیل را تجربه کرده‌اند، با فقر و بیکاری و حاکمان نظامى‌ آشنائی دارند. بر اساس آخرین نظرسنجی­ها، ضد آمریکائی و ضد اسرائیلی­ترین مردم منطقه به حساب می‌آیند؛ اما با توجه به روحیه ایشان، بعید است در جنگ دیگری با اسرائیل وارد شوند!
  هم مردم و هم حکومت مصر شناخت دقیقی از ایران و انقلاب اسلامى‌ آن دارند، در سال‌های نخستین انقلاب، نیاز شدیدی به تفکر انقلابی مردم ایران احساس می‌کردند. اکنون انقلاب بعد از سی و دو سال به بار نشسته و آنها ثمره آن را دیده‌اند و کاملا به سود و زیان این تفکر واقف هستند. بررسی مقالات و کتاب‌هائی که طی سال‌های اخیر در مورد ایران در کشور مصر به چاپ رسیده، نشان می‌دهد آنان در پی چیز دیگری هستند. خواسته اصلی آنان مبارزه با استبداد و فساد است. در تونس نیز وضعیت به همین گونه است.
  شعار اصلی مردم مصر بعد از انتخابات اخیر در مصر، ابطال انتخابات و تغییر برخی قوانین بود. مقاومت مبارک و حزب حاکم در برابر این خواسته، باعث رادیکال‌تر شدن گفتمان مردم مصر شده و اکنون بر رفتن مبارک اصرار می‌ورزند. با این وجود حتی گروه‌های اسلام‌گرای قوی نظیر اخوان المسلمین، البرادعی را جلو انداخته‌اند. زیرا شناخت دقیقی از آرایش نیروهای موجود در مصر دارند.
  در کشور ما غالب بنگاه‌های خبری آنچه را دوست دارند اتفاق بیفتد، به عنوان خبر مخابره می‌کنند. این بدترین نوع خبررسانی است و باعث بی‌اعتمادی شدید مردم می‌شود. دو هفته قبل تلویزیون رسمی ‌جمهوری اسلامی ‌ایران در اخبار سراسری خود اعلام کرد: نخستین نماز جمعه تونس با مشارکت مردم این کشور بعد از پنجاه سال برگزار شد. کسانی که آشنائی اندکی با کشورهای عربی – اسلامى‌ داشته باشند، بلافاصله کذب بودن این خبر را در­ می‌یابند. زیرا نماز جمعه در میان اهل سنت واجب است و آنان در هر شرایطی آن را بر پا می‌دارند. در ثانی کسانی که بعد از انقلاب به عنوان کارمندان رسمی ‌جمهوری اسلامی ‌ایران در تونس بوده­ اند، بر خلاف این خبر گواهی می‌دهند.
  مثال دیگر اینکه برخی از سایت‌های خبری هفته قبل به تفصیل نوشتند محمد حسنین هیکل روزنامه نگار مصری و عضو حزب حاکم این کشور و از نزدیکان مبارک در جلسه حزبی پیشنهاد کرد که باید به هر قیمت در برابر مردم ایستاد و از پلیس و ارتش خواست به جای باتوم چوبی و پلاستیکی از باتوم آهنی استفاده کرده و تظاهرکنندگان را شدیدا سرکوب نمایند! در حالیکه همه می‌دانیم با اینکه هیکل ناصریست و ملی‌گراست، اما از روشنفکران و اندیشمندان با وقار و مخالف مبارک به حساب می‌آید و بارها سیاست‌های وی را نقد کرده است و اساسا جنبش فعلی را بزرگترین انقلاب مردمی ‌در تاریخ معاصر مصر به حساب می‌آورد.
  طبیعتا این نوع خبررسانی باعث تحلیل خاصی می‌شود. اما وقتی صغری و کبری منطقی خبر دروغ است، تحلیل ناشی از آن هم غلط و غیرمنطقی است. با این نوع خبررسانی ما نخواهیم توانست جنبش موجود در مصر و تونس را مذهبی جلوه دهیم و نیروهای ملی‌گرای موجود در آنجا را هم وابسته قلمداد کنیم. این خبررسانی و تحلیل ناشی از آن را فقط می‌توان خود فریبی نام نهاد، زیرا دیگران نیز آن را باور نخواهند کرد.
  در شرایط کنونی حسنی مبارک، رئیس جمهور مصر، با توجه به شناخت عمیقی که از مردم دارد، در پی فرصت است. او به ارتش دستور داده تا فعلا اقدامی ‌نکند و این به معنای پیوستن ارتش به ملت نیست، زیرا اگر چنین بود، مبارک یک ساعت هم در مصر نمی­ماند.
  از سوی دیگر مانع تردد تمامى‌ وسایل نقلیه زمینی بین قاهره و دیگر شهرها شده‌اند و همین مسئله باعث گردیده تا قیمت مواد خوراکی در قاهره به شدن افزایش یابد. از دیگر سو عمر سلیمان را مامور مذاکره با رهبران اپوزیسیون کرده است که این اقدام وحدت کلمه اپوزیسیون را خدشه دار خواهد کرد. قطعا وی حساب شده سیاست صبر و انتظار را پیشه کرده و امیدوار است که مردم خسته شوند و با محاسبه نفع و هزینه این حرکت به خانه‌های خود برگردند و با این مدارا و دادن پاره‌ای امتیازات به رهبران اپوزیسیون، چهره خود را ترمیم نماید و همان گونه که در سخنانش وعده داد تا آخر دوره ریاستش باقی بماند.
  کشورهای غربی و آمریکا از این مسئله به خوبی آگاهند و آنان نیز در پی جانشینان مطمئنی هستند تا منافع بلندمدت آنها را تامین نمایند. به همین دلیل است که آمریکائی‌ها در سناریوی آشکار خود متناقض و چند پهلو صحبت می‌کنند. ولی قطعا برای آنان منافع ملی کشورشان بر همه چیز ارجحیت دارد.
  آمریکائی‌ها به خوبی واقفند اگر خیزش فعلی ناکام شود، منطقه را آرامش قبرستانی فرا خواهد گرفت. از سوی دیگر اگر این خیزش به نتیجه برسد، پس لرزه‌های آن هم خطرناک خواهد بود. لذا آنان در اندیشه مهندسی این خیزش هستند تا آلترناتیو آتی کمترین ضرر و زیان را برای آنها و سیاست‌های منطقه‌ای ایشان داشته باشد.
  منبع: دیپلماسی ایرانی

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۰ ب.ظ:

  اگر حرفی برای گفتن ندارید کپی پیست کردن امتیازی برای شما حساب نمی شود.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۸ ب.ظ:

  این آقا جواب بسیاری از ادعاهای بی منطق و شلوغ بازیهای همفکرهای شما رو یک باره و بسیار تر و تمیز داده.و چون آدمیه که از نردیک با قضایا آشناست حتما حرفش حرف تر از کسی مثل منه که از دور و از روی حدس و گمان در این مورد حرف می زنیم.
  در ضمن توقع نداری که مثل این دوستانت دایم زیر هر کامنتی یک متلک یا شعار یا اللهم عجل بنویسم و صلوات بفرستم؟!

  [پاسخ]

  حجت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۳ ب.ظ:

  نیست که حالا متلک نمیندازین و شعارم نمیدین، فقط اللهم عجل و صلوات تو کارتون نیسن.

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۳ ب.ظ:

  خطاب به خودم و سایر دوستان و همچنین بیتا خانوم :
  شما اکنون در سایت آهستان هستید و تحلیل های آقای امید حسینی را میخوانید و برای اینکه نظر خود را راجع به این تحلیل بیان کنید قسمتی به نام لینک گذاری وجود دارد و با نوشتن دیدگاه خودتون راجع به مسئله اعلام موضع میکنید اما در صورتی که بخواهید نظر آقای حجت الله جودکی و یا هر فرد دیگری را بدانید به نوشته و تحلیل آن فرد در دیگر سایتها سر میزنید. پس نیازی به کپی پیست کردن تحلیل دیگران در لینک این سایت نیست.!
  با تشکر از همه چه سبزیا و چه این وریا!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۷:۲۷ ب.ظ:

  من معمولا اهل کپی پیست کردن نیستم اما چون همان زمانی که داشتم این مطلب رو می خوندم صفحه آهستان هم جلوم باز بود وسوسه شدم که این تحلیل رو اینجا هم بگذارم.اگر لینک می دادم احتمالا صاحب وبلاگ نشونش نمی داد. بهرحال با یک کلیک می شه این کامنت رو حدف کرد .
  ولی تحلیل خوبیه ها.

  عليرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۵ ب.ظ:

  حالا این حجت الله جودکی کی هست ؟ چون رایزن فرهنگی ما بوده حرفهاش درسته ؟
  دیگه هر کی نونه ما میدونیم که در وزارت خونه های ما رایزنهای ما چه آدم هایی هستند ؟ هنوز یادمون نرفته رایزن های ما با پارتی وارد کنسولگری های ما می شدند ؟ هنوز یادمون نرفته که همین آقایون برای بسط فرهنگ ما در خارج فیلم یکی مال من یکی مال تو رو میذاشتن ؟
  بعد این سایت دیپلماسی ایرانی برا همون خرازیه که در دوره اش همون نامه ننگین به بوش نوشته شده بوده ؟ در رد این مقاله همین بس که اون رو یک رایزن در زمان اصلاحات گفته ؟
  بعد هم حالا از سوابق این دکتر جوووووون بگذریم ایشون به چه دلیلی یا سمتندی این حرفها رو میزنن ؟
  آیا به صرف اینکه ایشون این حرفها رو زدند پس درسته ؟ اگه به صرف این که ایشون چند سال در اونجا بوده پس حرفش درسته پس خیلی چیزها زیره سوال میره ؟ بعد هم طبیعیه که ایشون بر اساس منافع خرازی و نه نظام بیاد حرف بزنه ؟
  اگه اینجور باشه که شما میگی …!!!!!!!!!!!!!!!!!؟

  [پاسخ]

  نادعلي مجد پناهي پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۰ ق.ظ:

  به نام خدا
  با سلام. مطلب خوبی است. یعنی جناب جودکی خوب ورد آورده است! فقط اشکال این تحلیل آن است که یادش رفته در انتهای آن برا ی سلامتی اوباما و مبارک و دیگر سران غیر فاسد عرب و اسراییل التماس دعا نموده برای رفع شر اسلام و مسلمین را از سر آنها درخواست صلوات بنماید!
  به دوستان توصیه می کنم تحلیل جناب جودکی را چند بار مطالعه نمایند. گرچه از دوره زمانی این قبیل «نرم خبر» ها اندکی گذشته است. ولی همه آنچه که برخی از دوستان سبز به ضرب قسم حضرت عباس خواهند منکر شوند و برخی دوستان غیرسبز می خواهند آن را ثابت کنند. در همین چند خط اورده و البته سپس منکر شده است! نمونه جالب و روشنی از تفکر و روش بیان تفکر جبهه «اصطلاحات».
  لکم دینکم ولی دین.

  [پاسخ]

 14. قاضی زاده
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۸:۳۶ | #14

  آقای امید حسینی،
  از شما بعید که کمال الهلباوی را کمال الحلباوی بنویسید. لطفا اصلاح کنید.

  [پاسخ]

 15. حمیدرضا
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۳ | #15

  خطاب به خودم و سایر دوستان و همچنین بیتا خانوم :
  شما اکنون در سایت آهستان هستید و تحلیل های آقای امید حسینی را میخوانید و برای اینکه نظر خود را راجع به این تحلیل بیان کنید قسمتی به نام لینک گذاری وجود دارد و با نوشتن دیدگاه خودتون راجع به مسئله اعلام موضع میکنید اما در صورتی که بخواهید نظر آقای حجت الله جودکی و یا هر فرد دیگری را بدانید به نوشته و تحلیل آن فرد در دیگر سایتها سر میزنید. پس نیازی به کپی پیست کردن تحلیل دیگران در لینک این سایت نیست.!
  با تشکر از همه چه سبزیا و چه این وریا!!!

  [پاسخ]

 16. حافظ
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۳ | #16

  اخوان المسلمین چون مرز بندی با صدام نکرده! 8O ۸O ! فتنه گر هست از نظر من :mrgreen:

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۳ ق.ظ:

  سلام!

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۲ ب.ظ:

  سلام به روی ماهت 8O
  این نوع ادبیات برات آشناست نه؟
  به اخوان المسلمین: پدر سوخته ها مرزبندی نمیکنی؟ سری مرز بندی کن پدر سوخته!بدم پدر پدر سوخته تر از خودتون رو در بیارن! 8O

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۲ ب.ظ:

  شما بهتری!؟ :mrgreen:

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۷ ب.ظ:

  هنوز به اون درجه کمال شما نرسیدم 8O

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۲ ب.ظ:

  بــــــــه
  اختیار دارید ! شما مطئنا ۱۰۰ وبلکم بیشتر پله از ما بالاتری !
  آخه ما هنوز نتونستیم به اون درجه از کمولیت(کمال) شما که همان درک برکات وجود شیخ شجاع باسواد باشه برسیم!!! :mrgreen:

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۰۳ ب.ظ:

  8O

  از همون کوچیکیات متواضع بودی :lol:

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۳ ب.ظ:

  دروغ چرا؟ نه !
  وقتی شماهارو میبینم و از افاضاتتون بهره میبرم تازه به حقارت خویش در درک مسائل روز مطمئن میشم!!!
  یه سوال که چند وقتیه مشغولم کرده!
  مردم لرستان در انتخاباتی که فرزند و دامادشون تو او کاندید هستن باید به کدومشون رای بدن؟! :mrgreen:
  شما که این همه کمول داری و هم ک+ر+و+ب+ی و هم زورو هستی جوابشو میدونی!؟ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۹ ب.ظ:

  جواب سوالت خیلی سادست.
  شما آقای مهر علیزاده رو میشناسی؟
  بله، همون کسی که در سال ۸۴ در انتخابات آخر شد. با حدود ۱ میلیون ۲۰۰ هزار رای. ایشاون فقط به خاطر اینکه از همشهریان آذری ما بودند، از اردبیل حدود ۹۰۰ هزار رای یا شاید بیشتر آوردند و در استان اردبیل نفر اول شدند و احمدی نژاد با اینکه استاندار اردبیل بودد ۶ ام شد.
  مهر علیزاده رو کسانی که رای دادند هم قبل از انتخابات نمیشناختند. اما کروبی ۲ دوره رییس مجلس و همشریان لر کشور هستند، مطمئن باشید شناخته شده تر هست.

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۲ ب.ظ:

  با اون منطق استثنایی که از تو دیدم دیگه قصد جواب دادن به تو دانشمند را ندارم اما این یکی رو فاکتور میگیریم:
  بچه گانه ترین حالت اینه که بخواهیم انتخابات ۸۴ و دیگر انتخابات رو با انتخابات ۸۸
  مقایسه کنیم چون اتفاقات این دوره به مقابله طرفداران نظام و مخالفان نظام و طرفداران
  آیت الله العضمی! هاشمی رفسنجانی و مخالفان آیت الله العضمی! هاشمی رفسنجانی و بسیاری موارد
  دیگر انجامید و فقط از ذهنهایی که نظریه محیر العقول داماد لرستان و فرزند آذربایجان از آنها تراوش میشود اینچنین مثلا استدلالهایی بروز میکند!

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۴۲ ب.ظ:

  منطق استثنایی باتوم و چماق شما رو هم دیدیم و بسی مشعوف شدیم 8O

  خدا رو شکر که دیگه قصد پاسخگویی ندارید، من هم وقت گرانبهام رو صرف جواب دادن نمیکنم.
  عزت زیاد

 17. ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۸ | #17

  جناب آقای حسینی ، احسنت…

  [پاسخ]

 18. ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۰:۴۰ | #18

  مرگ بر منافق
  پیش به سوی اتحاد جماهیر اسلامی

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۱ ب.ظ:

  عاقبت مصرف قرص های روان گردان چینی :D

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۶ ب.ظ:

  اثر قرص های آمریکایی و اسرائیلی
  ما بشماریم!

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۲ ق.ظ:

  آره!
  بشماریم!
  چون مرجع صالح و بی طرفی که تشخیص بده طرز تفکر ما تو جامعه چن درصد حاکم هست وجود نداره!
  یه شورای نگهبان هست که رییسش از دوران مزوزوییک تا الان تغییر نکرده و رسما هم از تریبون نماز جمعه به نفع کاندیدای حاکم تبلیغ میکرده(از امام زمان مایه گذشت تا مامانش امده به خابش و ….) دروغ هم که عین نقل و نبات میگه(۲ میلیارد دلار دادن به خاتمی ۶۰ میلیارد دیگه هم میدن بعدن ) آیا به همچین کسی اعتباری هست؟ ،بقیه اعضای اون هم که دیگه نیازی به معرفی نداره :D

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۲ ق.ظ:

  آره راست میگی
  تو تموم کشورای دموکراتیک یه سازمانی هست که مردمو به صف میکنه دونه دونه( منظورم نفر
  به نفره و نه قصه…!) میشمارشون و رنگشون رو اعم از سبز و سبز کمرنگ و سبز پررنگ و سبز لجنی و سبز مایل به قهوه ای! :mrgreen: و … مشخص میکنه و هر روزه ضمن اعلام آمار بیشماری اونها رو اعلام میکنه! و تو بعضی از کشورای دیکتاتوری و ظالم مثل ایران یه چیزی هست به اسم انتخابات که مسلما چون سبزیا توش اقلیت هستن محلی از اعراب نداره! :mrgreen:

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۹ ق.ظ:

  ای بابا من نمی دونم چرا شما اشتباه کردید و به یه همچین آدمی
  اعتماد کردید و رای تون رو سپردید به اون.

  شما که این همه اطلاع دارید چرا گول این صحنه گردانی خطرناک رو خوردید؟

  همش تقصیر ماهوارست هی می گفتن اگه رای ندید دوباره احمدی می شه و بعضی ها
  احساس خطر می کنن.

  امیدوارم آیت الله جنتی دفعه بعد جبران بکنه، تمام تلاشش رو بکنه که این دفعه دیگه شما
  بی شمار باشید.

 19. امیرمسعود
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۵ | #19

  آقاجان! شما اومدی توی کامنت های پست قبلی که حرفی برای گفتن نداشتی، گفتی اصلاً به اخوان چه ربطی داره؟ پیام مال مردم مصر بوده! حالا که برخی از اعضای اخوان (به قول خود شما فقط برخی) اون رو اون هم نصفه و نیمه تأیید کرده اند تبلیغات میکنی که آهان! اخوان المسلمین حرف آقا رو شنیده! خوب اگه اینجوری بود که توی بیانیه شون یه کلمه مینوشتند! در مورد کلمه ی امام هم باید بگم اونها به هر پیش نمازی میگن امام! آخه اونها اگه امام رو قبول داشتن که دیگه اسمشون سنی نبود! خیلی رفتارتون خنده داره ها!

  [پاسخ]

 20. امیرمسعود
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۰ | #20

  قبول کنید که این پیام که با اون آب و تاب در نماز جمعه ی تهران (و نه قاهره) برای مردم فارسی زبان ایران به مدت ۲ ساعت به زبان عربی خوانده شد، اون قدر هم که شما توی بوق و کرنا کردین مهم نبود. یعنی اصلاً مهم نبود. چون اکثریت گروه های مصر که دنبال حکومت سکولار هستن و رسماً اعلام کرده اند، اخوان المسلمین هم که اسلامی ترین گروه مصر هست، بعضی از اعضاش وقتی ازشون سوال شده جواب دادن، بعضی هاشون هم شدیداً موضع گرفته اند، توی بیانیه شون هم اصلاً حرفی از این پیام ولی امر مسلمین نزدن! حالا یه کلمه ی امام واسه شما شده ملاک، که اون هم برای اعراب سنی مذهب یعنی پیش نماز! اونها اصلاً امام رو اگه قبول داشتن اسمشون میشد شیعه! حالا هی راه بیفتین بگین به ما گفتن امام به ما گفتن امام! پس چرا به مکتب این امامشون رو نمیارن؟ یا چرا تو بیانیه شون یه کلمه تجلیل نمیکنن؟! بس کنید تو رو به خدا! در ضمن من ضد انقلاب نیستم! برچسب زدن موقوف!

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۶ ب.ظ:

  این عادت اصول گراهاست که که همه چیز را میخواهند به زور به افکار عمومی بقبولانند .اصلا کاربرد واژه بصیرت در این است که هر چی رو میگویند طرفدارانشون بدون فکر با گوش جان!!!!!!!!! قبول کنند

  [پاسخ]

  نادری پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۹ ب.ظ:

  با سلام
  گر چه می دانم اگر صد بار هم از این نوع نظر سنجی ها و آمارها نشانتان دهم باز هم قانع نمی شوید و حتی اگر به چشم خودتان هم ببنید شاید باز هم توجیه کنید لطفاً این لینک را ببینید.
  http://www.asriran.com/fa/news/155526/%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%85%D8%B5%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D9%8A-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D8%B4-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D9%8A-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%DA%86%D9%87-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%9F
  در این لینک نظر مردم مصر در مورد اسلام و نقش اسلام در حکومت آمده است. سایت عصر ایران هم تا جایی که بنده دیده ام در چارچوب خط قرمز ها بسیار جسور و منتقد است.
  آقای امیر مسعود، نظرات مردم پای خبر الجزیره در مورد واکنش وزیر امور خارجه مصر هم خواندنی است. البته اگر برخی نظرات توهین آمیز آن نسبت به رهبری را پیراهن عثمان نکنید.
  http://www.aljazeera.net/NR/exeres/E9AD21CA-FD75-4F16-A808-9268E4D6224F.htm?GoogleStatID=9
  نکته آخر : البته شکی در طعن ها و کنایه ها و متأسفانه بی احترامی های شما به مقام معظم رهبری نیست ولی جهت اطلاع، معنی امام یعنی پیشوا، رهبر و کسی که سخنش و کلامش نافذ است. به پیش نماز می گویند امام جماعت. مثلاً وقتی اهل تسسن می گویند امام محمد غزالی، یعنی محمد غزالی پیش نماز بوده؟؟ در ضمن اشاره این مقام اخوان به مقام رهبری ایشان در ایران است نه در اخوان.

  [پاسخ]

 21. سامان
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۶ | #21

  حاکمیت ایران به جای تاثیر گذاری بر افکار عمومی کشورهای دیگر بهتر است به فکر بازسازی فضای سیاسی جامعه ایران باشد.جامعه ای ک در آن احزاب مخالف با کمترین بهانه ای بسته میشوند و اعتراضات معترضین به خشن ترین صورت سرکوب میشود چطور میتواند الگوی کشورهای دیگر برای انقلاب یا اصلاحات باشد.ای جماعت مصر !! به فکر الگو برداری از ایران باشید!!!!!!!!!!!! الگوبرداری کنید از انتخابات کاملا آزاد ایران با نظارت استصوابی!!!!!الگو برداری کنید تا کسی جرات اعتراض به حاکمیت نداشته باشه!!!!الگو برداری کنید تا به قول جنتی نیازی به مخالفین در مجلس نداشته باشید!!!!الگو برداری کنید تا متهمانی مثل مرتضوی پست جدید بگیرند و اونایی که پرونده مالی دارند رییس ستاد مبارزه با مفاسد بشوند!!!!!بشتابید ای جماعت مصر که ایران بهشت واقعی است!!!!!!

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ:

  آقای حسینی لطفا کمی هم راجع به مغز ۴ ساله و رنگ کامنتها فکر کنید!
  شما رو به خدا قسم میدم

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۹ ب.ظ:

  :D :lol: :mrgreen:

  [پاسخ]

 22. ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۳:۲۱ | #22

  نمی دونم به کی قسمتون بدم

  ولی برید کامنت جناب امیر مسعود رو در مجموعه کامنت شماره ۲ همون بالا رو بخونید و از اطلاعات ارزشمند ایشون بهره ببرید؟ خیلی جالبه

  این دوستمون هنوز نمی دونه زاکانی کیه اطاعت کیه کی تو مناظره چی گفت! نکنه اونور آبی؟

  [پاسخ]

 23. بابک
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۳:۲۱ | #23

  کار آهستان ماله کشی است. اما این بار انقدر کار بالا گرفته که سه پست پشت سرهم درباره این مساله داره می زاره.
  ساندیس نوش جانت امید خان.کار شما ماست مالها روز بروز دارد سخت تر می شود.

  [پاسخ]

 24. ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۳:۲۲ | #24

  امیرمسعود پاسخ در تاریخ بهمن ۱۸م, ۱۳۸۹ ۹:۴۸ ب.ظ:

  محصل جان صبر کن صبر کن! چی شد؟ آقای زاکانی اومد توی تلویزیون دروغ های خودش رو گفت و هیچ کس هم توجه نکرد؟! آهان واسه همین بود که بعد از اون کلاً نسل دیروز امروز فردا یه مدت در افتاد بعد هم که دوباره از سر گرفته شد دیگه پشت دستشون رو داغ کردن که اصلاح طلب نیارن؟! آره؟ اون برنامه بعد از اون تبدیل شد به مناظره بین هوادارن احمدی ۶۳ درصدی و طرفداران احمدی ۶۳ درصدی! چرا؟ چون آقای زاکانی دروغ هایی گفت که مردم به او خندیدند و کسی به او توجه نکرد و اصلاح طلبان ضایع شدند؟! واسه همین شریعتمداری و روحالله حسینیان شدند پای ثابت برنامه؟! بابا بس کنید! چرا این کارا رو می کنید با حیثیت خودتون؟

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۶ ق.ظ:

  به قول برادران وخواهران اجنبی : …. that is fun

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۲ ب.ظ:

  آقای محصل شما که نمونه ای از آزادی مطلق را نیاوردید! اون رو زحمت بکشید و بیاورید.

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۵ ب.ظ:

  نشون به اون نشون که یه دانشجو در دیدار با رهبری ایستاد و جلوی رهبر
  همین مضوع رو مطرح کرد. که رسانه های رنگی هم کلی روش مانور دادن و زنده باد
  ، آفرین باریکلا گفتن. پاسخ رهبری هم کامل بود شما رو به اون ارجاع می دم.

  بماند که نیروهای امنیتی مدتها از اون بنده خدا دورادور حفاظت می کردن که
  نیان بده خدا رو بکشن بندازن تقصیر نظام و رهبری.

  با این جور چیزا شما قانع نمی شید. چون سالها در دانشگاه ها کسانی چون سروش
  تز می دادند که از علی هم می توان انتقاد کرد.

  با کدام پایه اعتقادی باید به جنس سبز مباحثه کرد؟
  موضوع همان طور که بارها اثبات شده خود اسلام و حکومت اسلامی است.

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۱ ب.ظ:

  آفتاب آمد دلیل آفتاب 8O قبل از اینکه من جواب بدم، بگم که من از شما یک رسانه، مثل سایت، روزنامه و … خواستم.

  و اما این آقا پسر گل که شما عرض میکنید اولین نمونه بود، آنهم بعد از انتخابات ۸۸
  اما چرا آفتاب آمد دلیل آفتاب؟ چون این قدر این حرکت در نظام جمهوری اسلامی ایران غیر طبیعی بود که باعث تعجب همگان و به قول شما (( رسانه های رنگی هم کلی روش مانور دادن و زنده باد، آفرین باریکلا گفتن)) و اینکه حتی برای اینکه از این شخص سو استفاده نشود مجبور شدند ((نیروهای امنیتی مدتها از اون بنده خدا دورادور حفاظت می کردن که
  نیان بده خدا رو بکشن بندازن تقصیر نظام و رهبری))

  اگر در ایران آزادی نزدیک به مطلق بود نیاز به این کار ها بود؟؟ 8O

  اما با کدام پایه اعتقادی باید با جنس سبز مباحثه کرد، باید بگم چرا از کوره در میروید برادر من. من نه ادعای سروش رو رد میکنم و نه تایید. اما از شما سوال میکنم که آیا علی خود آمد و گفت کسی حق ندارد از من انتقاد کند یا شما این حرف را میزنید؟
  حضرت علی اگر قرار بود بر این منطق شما حکم کند، که در دادگاه حاضر نمیشد و حتی حکم دادگاه را قبول نمیکرد، چرا که میگفت من همیشه حقم و کسی خلاف نظر من نمیتواند نظر بدهد و بدهد و انتقاد کند. بازم میگم من این حرف که شما به نقل از سروش زدید را نه تایید میکنم و نه رد.( به قول شما مرز بندی نمیکنم! 8O )

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۶ ب.ظ:

  (من نه ادعای سروش رو رد میکنم و نه تایید)
  (((((((((رسول الله (ص) میفرمایند : علی مع الحق و الحق مع العلی))))))))))

  شما همون بچسب به جنبش سبزیتون و دین و کلا بیخیال شو !!!! :mrgreen:

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۰۹ ب.ظ:

  پس چرا علی نیامد این رو در دادگاه بگه؟ 8O

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۷ ب.ظ:

  چرا!!!؟
  علی رو میشناسی!؟
  میدونی چی کار باهاش کردن؟ با همسرش چیکار کردن؟ با حقش چیکار کردن؟ رفت دادگاه؟ نه صبر کرد صــــــــبـــــــــر …. ( ان الله مع صابرین)
  آخرش میدونی چیشد و در مورد قاتلش چی گفت؟؟!!!!!!!
  متاسفم برای کسانی که به خاطر دفاع از افراد پستی مانند سروش به مولا علی (ع) هم رحم نمیکنند!!!!!
  مت تاسف ……..

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۰۶ ب.ظ:

  به خاطر اینکه علی رو میشناسم گفتم، هرچند که ذهن من از شناخت علی قاصر هست.

  منظور من از دادگاه، دادگاه حضرت علی با اون مردی بود که مدعی بود سپر متعلق به اوست و حضرت چون مدرکی نداشت، دادگاه حکم به تعلق سپر به اون شخص داد.

  شما به جای تاسف کمی بیاندیشید. لعلکم تعقلون

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۷ ب.ظ:

  بیاندیشم! حتما می اندیشم و اگر نیندیشم که به اوضاع برخی ها دچار میشوم که امیدوارم خدا آنروز را نیاورد!
  اما اگر منظورت اندیشیدن راجع به تفکر امثال سروش و گنجی که مارو معاف کن …!!!

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۳۴ ب.ظ:

  خود حضرت علی هم گفته شما به گوینده چه کار دارید، حرف رو گوش کنید، منطقی بود بپذیر، نبود رد کن. اما شما زمانی که اسم سروش میامد، گویی جن و بسم الله فرار میکنید.

  من که یادم نرفته ، در همین کتب دینی که ما در دبیرستان درس میخوانیم، منابع کتاب ها رو اکثرا از کتب شهید مطهری و نوشتار های عبدالکریم سروش بود.

  شما اگر استدلال منطقی( نه باتومی) دارید، در برابر حرف بیاورید نه اینکه ترور شخصیت کنید و بکوبید. 8O

 25. کروبی!
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۵ | #25

  خطاب به ایرانشهر:

  بنده “کروبی!” هستم وهیچ کسم من نیست …..

  تازه هم با این وبلاگ آشنا شدم ……

  و می خوام از این به بعد بیانیه های کوبندمو اینجا منتشر کنم تا طرفدارام بفهمند که من هنوز هستم !

  [پاسخ]

  تازه وارد پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۲ ق.ظ:

  دارمت کروبی جان!! :mrgreen:

  [پاسخ]

 26. کروبی!
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۹ | #26

  فعلا ۲۵ بهمن یادتون نره ها ….. بلا غیرتا مثل دفعه های قبل ما رو ضایع نکنین !!!!!

  به امید تو دهنی به مردم مصر … نه اشتباه شد ….. به اسرائیل …نه نه …. اونکه دوستمونه !!!

  بذار یکم فکر کنم !!!

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۵ ق.ظ:

  انصافا احتمال اینکه خود شیخ شجاع باسواد باشی پنجاه پنجاست!!! :mrgreen:

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۹ ق.ظ:

  حاج آقا از ش . ج چه خبر؟ :arrow: :idea:

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۰۰ ق.ظ:

  راستی آقای کروبی از نن جون چه خبر؟
  حال و احوال ایشان که خوب است الحمدالله:))

  [پاسخ]

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۵ ق.ظ:

  همه تون در بلاهت ید طولایی دارین. با مسخره کردن مخالفتون راه به جایی نمی برید عزیزان هموطن!

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۷ ق.ظ:

  یک لیوان گل گاوزبان عسلی بدم خدمتتان امیر مسعود خان.:))
  هموطن عزیز، شما هم زیاد دگم نباشید نسبت به کامنت های طنزآلود.:))
  زنگ تفریح هم گاهی اوقات مورد نیاز است. دنیا دو روزه:))

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۳ ق.ظ:

  خطاب به پارازیت خان یا سرکار پارازیت!:
  من چون رو اون قضایا اطمینان ۱۰۰% نداشتم مطرحش نکردم و الا اونم سوژه خوبیه ها!!!! :mrgreen:

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۶ ق.ظ:

  کی؟ ما مسخرش کردیم!
  ما فرق دیار باقی و دیار فانی رو نمیدونیم یا شیخ شجاع باسواد؟
  ما راجعون رو الراجعون نوشتیم یا شیخ شجاع باسواد؟
  ما شاهکار خلیج دول العربیه رو به بار آوردیم یا شیخ شجاع باسواد؟
  ما در رقابتی تنگاتنگ با آرای باطله با اختلافی اندک شکست خوردیم یا شیخ شجاع باسواد؟
  ما بین ۴ نفر پنجم شدیم یا شیخ شجاع باسواد؟
  ما معاون اولمون به رقیبمون رای داد یا شیخ شجاع باسواد؟
  ما طبق نامه ۲۰ سال پیش امام (ره) هنوز در حال جمع آوری اعانات مردمی هستیم یا شیخ شجاع باسواد؟
  یا شیخ شجاع باسواد….یا شیخ شجاع باسواد….یا شیخ شجاع باسواد….یا شیخ شجاع باسواد…. ببخشید این آخریاش از دستم در رفت!!!! :mrgreen: ولی فکر کنم شعار غالب برادران و خواهران سبزی باشد….یا شیخ شجاع باسواد :mrgreen:

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۰ ق.ظ:

  جریان صیغه هاش و زندان درست کردن در بنیاد شهید یادت رفت حمیدرضا:))

 27. پارازیت
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۵ | #27

  خلاصه مطلب حمیدرضا:
  ۲۵ بهمن ۱۳۸۹، ساعت ۳ بعداز ظهر، میدان امام حسین تا آزادی
  باتوم خوراش یه صلوات بلند…ساندیس خوراش هم یه صلوات بلند
  اما خداوکیلی با تیر و تفنگ نیاین…با چوب و چماق مشکلی نیست.:))

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۷ ق.ظ:

  من که نمی تونم بیام عزیزم!!!
  آخه نکه شما فقظ تهران و علی الخصوص شمال تهران را ایران میدانید به همین خاطر ما شهرستانیها اجنبی حساب میشویم و حق حضور در امور داخله ایران را نداریم!!! هرچند که تعدادی از این سبزیهای اجنبی برای حضور گسترده در ۲۵ بهمن مانند ۲۵خرداد عازم ایران ببخشید تهران شده اند!!!! :mrgreen:

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۷ ب.ظ:

  آقا حمیدرضا یک لحظه فکر کن میشه هم مخالف اصولگرایی و احمدی نژاد بود!میشه مخالف حتی ولایت مطلقه فقیه بود ولی جیره خوار آمریکا و اسرائیل یا هرچیزی که تو فکر می کنی نبود!
  یعنی آدم یا باید بنده ولایت مطلقه فقیه باشد یا آمریکا نمیشه بند خدا بود و آزاد از بندگیها؟! :wink:

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۵ ب.ظ:

  با عرض پوزش چون مخاطبتان حمید رضا است.

  می شود مخالف احمدی نژاد بود.
  اما مخالفت با اصولگرایی اگر منظور یک گروه خاص سیاسی باشد آن هم می شود ولی
  مخالفت با اصول انقلاب و اسلام خیر این جا خط قرمزه.
  شما اگر هم از آمریکا و اسرائیل جیره نخوای اونا خودشون گفتن ما از تمام کسانی
  که مخالف حکومت ایران به خصوص ولایت فقیه هستند حمایت مادی و معنوی می کنیم
  چه بخوای چه نخوایی.

  در مورد ولایت فقیه باید بگویم که اگر شیعه هستید و مثل هاشم آقاجری نیستید و
  تقلید را قبول دارید، تمام مراجع و علمای شیعه ولایت فقیه را به عنوان یک
  اصل قبول دارند. اگر اختلافی هست در محدوده اختیارات ولی فقیه است نه در خود
  آن.

  حالا خود شما با عقل شریف و روشنگر خودتون تشخیص بدین که این سوالی که پرسیدید
  چه پاسخی دارد.

  موفق و موید باشد.

  محمد پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴ ق.ظ:

  آقای محصل تو جمله های من دقت کنی به ظراف می فهمی من چی گفتم!
  ولایت مطلقه فقیه! نه ولایت فقیه
  :wink:

  امیرمسعود پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۲:۲۳ ب.ظ:

  نه عزیزم واسه ما شهرستانی ها هم هست! بگو کدوم شهرستانی تا آدرس محل تجمع رو بهت بگم با دوستات تشریف بیاری!

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۲ ب.ظ:

  یه جعبه ساندیس بزار وسط میدون شهرتون، خودشون میان امیر مسعود:))

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۸ ب.ظ:

  امیرمسعود پاسخ در تاریخ بهمن ۱۹م, ۱۳۸۹ ۸:۳۵ ق.ظ:

  همه تون در بلاهت ید طولایی دارین. با مسخره کردن مخالفتون راه به جایی نمی برید عزیزان هموطن!

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۸ ب.ظ:

  پارازیت پاسخ در تاریخ بهمن ۱۹م, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۷ ق.ظ:

  یک لیوان گل گاوزبان عسلی بدم خدمتتان امیر مسعود خان.:))
  هموطن عزیز، شما هم زیاد دگم نباشید نسبت به کامنت های طنزآلود.:))
  زنگ تفریح هم گاهی اوقات مورد نیاز است. دنیا دو روزه:))

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۱ ب.ظ:

  ساندیس ……. کو؟…….. کجاست؟ آخه ما عشق ساندیسیم و کاری نداریم کی ساندیس میده و فقط هرجا ساندیس بدن ما سریع میریم اونجا…….فقط قول بدین یه کیکم بزنین تنگش چون ممکنه ضعف بریم هاااا !!!!!!!!!! :mrgreen:

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۳ ب.ظ:

  (بگو کدوم شهرستانی تا آدرس محل تجمع رو بهت بگم با دوستات تشریف بیاری!)
  شما شدیدا تو توهمی امیر مسعود خان!!!!!! فقط حواست باشه رفتی جوگیر نشی و …. :mrgreen:

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۰ ب.ظ:

  محصل:
  این محصل هم که اکس میزنه و میاد کامنت میزاره…
  کامنت های خودمون رو کپی پیست میکنه و تحویلمون میده :mrgreen::mrgreen:

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۴ ب.ظ:

  :wink:
  پارازیت جان این کپی ها برای یادآوری هست.

 28. کروبی!
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۰:۵۰ | #28

  چون بعضی دوستان اشاره به نن جونم داشتن لازم میدونم یکسری توضیح بدم

  ایشون یکی از اقتصاد دانان و سیاست مداران برجسته حال حاظر جهان هست …. و حتی منه شیخ هم همه استدلال هام بر اساس نظریات ایشونه ….

  برای مثال همه شاهد بودن که با استدلال های نن جونم چطوری احمدی نژاد و در مناظره به چالش کشیدم! …. و هما نا این است منطق ما!

  ما دنبال نظریات ننه جونیسم هستیم پس نتیجه میگریم ما بیشماریم!

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۴ ب.ظ:

  ای شیخ آزاده…..آماده ایم آماده
  حالا ان شاء الله که دوشنبه میدان امام حسین خدمت میرسیم..
  این حضرات مفت خور و دیکتاتورو پاچه خور باید شجاعت را از شما یاد بگیرند..
  فقط حواست به اون شجونی باشه، یهو دیدی خرخرتو جوید..

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۹ ب.ظ:

  راستی آقای چیز هم که ان شاء الله تشریف میارن…

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۵ ب.ظ:

  پارازیت جون دچار چند گانگی شخصیت شدی یا اون یه پارازیت دیگس؟!!!!! :mrgreen:

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۶ ب.ظ:

  کی؟ من؟
  این سبزای فتنه گر، اموی، جلبکی، بی بصیرت و میکروبی با نام پارازیت کامنت میزارن.
  لیدرشون هم همین امیرمسعود خودمونه، خونه شون هم زعفرانیه است!!!!
  یه آپارتمان هم شهرک غرب داره که پاتوق سبزاست..!!

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۷ ب.ظ:

  پارازیت تو در حال تنویر افکار عمومی هستی یالا موضع صریح خودتو مشخص کن وگرنه میگم مهندسی شده هستی و مطمئن باش که ما تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهیم شد.
  بیانیه شماره چیز :mrgreen:

 29. امیرمسعود
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۳ | #29

  امروز حاکمیت در ورای ایجاد این نگرانی که اگر او نباشد دین از بین می‌رود سنگر گرفته است و مرتبا با این اعلام خطر سعی می‌کند اقشار مذهبی را در پشت سر خود بسیج و منسجم کند، حال آن که در واقعیت، آن چیزی که بیشترین لطمه را به فضای دینی جامعه زده است رفتارهای ستمکارانه و ضددینی خود حاکمیت است.
  […]
  و این دین از ما خواسته است که به افراد ستمکار متمایل نشویم که در این صورت از کمک خداوند محروم خواهیم شد: «و لا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار و ما لکم من دون الله اولیاء ثم لا تنصرون»، و به کسانی که ستم کرده‌اند میل نکنید که آتش شما را لمس خواهد کرد، و شما را سرپرستی جز خداوند نیست، سپس دیگر به شما یاری نخواهد شد.

  از بیانیه ی میرحسین موسوی به مناسبت دهه فجر ۸۹

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۴۹ ب.ظ:

  مسعود جون
  زاکانی سلام می رسونه!

  [پاسخ]

  تازه وارد پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۰ ب.ظ:

  ببین کی دم از دین میزنه؟؟!! 8O

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۱۸ ب.ظ:

  خبر فوری و یا به عبارتی دیگر Breaking news :
  ساکنان تیمارستانهای سراسر کشور آمادگی خود را برای روز ۲۵بهمن اعلام نمودند و یکپارچه فریاد همراهی ۲ یار خود یعنی شیخ شجاع باسواد و داماد لرستان سر دادند. :mrgreen:

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۴:۴۰ ب.ظ:

  ما که منتظر همین سگ هار هستیم و تا حالا جز پیشی ملوسه چیز دیگه ایی ندیدیم! :mrgreen:

  [پاسخ]

 30. حمیدرضا
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۶:۲۰ | #30

  داشتیم آقا امید …….. با ماهم! :oops: :( :idea: :oops:

  [پاسخ]

 31. حمیدرضا
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۷ | #31

  خطاب به آقا محمد :
  مگر ما بنده ولایت فقیه هستیم!
  همین چرندیاتو به خوردتون دادن که به اینجا ختم شدین دیگه!!!!!
  بنده داشتن تنها و تنها شایسته ی مهربان مهربانان است. و اگر میبینی ما از ولایت فقیه حمایت میکنیم و حتی حاضر به فدا کردن خودمون در این راه هستیم چون یقین داریم انسان با
  بودن در زیر سایه ولی فقیه که ادامه راه همان ولایت معصومین (ع) است به خداوند تبارک و تعالی نزدیک تر میشود.
  انسان میتواند بنده خدا باشد و بنده جای دیگری هم نباشد اما وقتی تمام اعمال و رفتار و
  گفتار ما رو جایی مثله آمریکا مصادره میکنه که دشمن اصلیه ولایت الهی بر مردم است دیگر چه میتوان گفت….!

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۳ ب.ظ:

  اطیعو الله و اطیعو الرسول و الوالامر منکم.

  مطمئنا باید از الوالامر پیروی کرد، اما چه الوالامری؟ کسی که در ادامه الله و الرسول قدم بر دارد. اطاعت از کسی که از این مسیر خارج شود، هرچقدر هم جایگاه داشته باشد، باطل و حرام است.

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۲ ب.ظ:

  کی و کجا خارج شدیم ؟
  بگو !

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۸ ب.ظ:

  شما که خارج هستید 8O ، منظور من الوالامر بود که خارج بشود.

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۳۶ ب.ظ:

  (کافر همه را به کیش خود پندارد)
  میگم شما که اینقدر قاطع صحبت میکنی یهویی آدرس جهنمو بده تا خودمون مستقیم بریم توش و خلاص!!!!
  خداوندا ای پدید آورنده ی شب و روز ای مالک آسمانها و زمین ای مهربان مهربانان ای بخشنده ی بخشایشگر همه ی مارا هدایت فرما و من را آنی و کمتر از آنی به خودم وامگذار که خود میدانی چه چیز برایم بهتر است …

  حافظ پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۵ ب.ظ:

  8O 8O
  خارج اول منظورم ، خارج از بحثی که مطرح کردم، نه اینکه خدای ناکرده مثل آقایان حکم بر خارج بودن از دین بزنم و بگویم حتی اگر توبه هم کنند، خدا قبول نمیکند. ما اینگونه فکر نمیکنیم عزیز دل برادر.

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۰۶ ب.ظ:

  منظور حافظ، سعدی است نه شما حمیدرضا:) :P

  محمد پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۴ ق.ظ:

  آقا حافظ ادامه داریه آیه شریف:
  فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِی شَیْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن کُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ ذَلِکَ خَیْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِیلًا ﴿۵۹﴾ -النساء
  پس هر گاه در امرى اختلاف نظر یافتیداگر به خدا و روز بازپسین ایمان دارید آن را به خدا و پیامبرعرضه بدارید این بهتر و نیک‏فرجام‏تر است .

  یعنی میشه اختلاف هم پیدا کردو در صورت اختلاف راهکارهم رجوع به قرآن و سنت پیامبره نه اوامر اولی الامر

  تازه این مربوط به ائمه هست به قول اکثریت فقهای شیعه نه ولی فقیه!
  اختلاق ما با سنی ها سر همین هست که انها خطاب اولی الامر را عام می دانند ما منحصر به ائمه اطهار!

  قضیه وقتی جالب تر میشه که خطبه حضرت علی رو هم ببینیم!
  نهج البلاغه خطبه ۱۷۳:

  به جان خودم سوگند اگر قرار باشد امامت و خلافت جز با حضور همه مردم انعقاد نپذیرد هرگز راهی به سوی آن نتوان یافت بلکه آنها که صلاحیت رای و نظر دارند و اهل حل و عقدند حاکم و خلیفه را برمی گزینند و عمل آنها نسبت به سائر مردم نافذ است و بعد از آن نه حاضران حق رجوع و نه غائبان حق انتخاب دیگری را دارند . آگاه باشید من با دو کس می جنگم : نخست آن کس که به ناحق ادعا کند و چیزی که حق او نیست بخواهد و دیگر آن کس که از دادن حقی که بر گردن اوست امتناع ورزد

  البته باید به این کنته توجه کرد که در زمان حضرت عل راهی برای حضورهمه مردم نبوده ولی الان هست!
  :wink:

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۹ ب.ظ:

  …وما این تجدید بیعت و حضور مردم را هر ساله در یوم الله ۲۲ بهمن میبینیم!

 32. ایرانشهر
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۸:۱۵ | #32

  جدیدن چه تیغ سانسورچی اینجا تیز شده
  من که یادم نمیاد به هیچکس توهین کرده باشم نمیدونم به چه دلیل کامنت هام دچار ناپدیدی میشه :-)

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۶:۲۱ ب.ظ:

  :mrgreen::mrgreen::mrgreen: پارازیت تو در حال تنویر افکار عمومی هستی یالا موضع صریح خودتو مشخص کن وگرنه میگم مهندسی شده هستی و مطمئن باش که ما تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهیم شد.
  بیانیه شماره چیز :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  ( این یکی رو برای تاکید بر این مورد نوشتم تا بفهمی که جدی میگم)

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۰ ب.ظ:

  چه موضعی؟ چه کشکی؟ چه آشی؟ اخوی!!!
  کامنت های من پارازیتی است، مزاح گونه است.
  مشکل ویژه ای با کسی ندارم، صلح و صفا هدف من است.:)) :P

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۷:۲۸ ب.ظ:

  نخیر جنابعالی با جادوگری در حال صحنه آرایی هستی و بدان که ما گول نخواهیم خورد با آن زبان سرخت !!!
  بیانیه شماره چیز+چیزم :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 33. شهرام
  ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۱:۱۹ | #33

  آقا امید این مدلی نمیشه ها
  شدی شورای نگهبان کامنت سانسور میکنی؟ اونم کامنتی که نه توهین داره نه چیز بدی
  اگه اینجا مشتری زیاد داره واسه اینه که همه میتونن توش حرف بزنن
  اینجوری هم کلاس وبلاگت میاد پایین هم بیننده هاش. البته اگه واست مهمه

  [پاسخ]

 34. امین
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۳ | #34

  امیدوارم ساختاری در مصر شکل بگیره که همه در کمال ازادی و احترام همزیستی خوبی داشته باشند. مواضع اخوان در حال حاضر امیدوار کننده است و ان شااله خواهد بود و به سرنوشت ما دچار نشود.

  [پاسخ]

  nima پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۸ ق.ظ:

  انشاا…

  [پاسخ]

 35. معصومه
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۴ | #35

  از همه باحالتر همین پارازیته.

  [پاسخ]

 36. کاظم
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۳:۲۵ | #36

  ۲۶ بهمن برای محکومیت سران فتنه در خیابان ۲۲ بهمن تجمع کنیم>؟
  ساعت ۳ بعد از ظهر؟
  صلوات؟

  [پاسخ]

 37. کاظم
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۳:۲۶ | #37
 38. مصطفی دیداری
  ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۲ | #38

  با سلام ۲ تا روم توی فرند فید برای ۲۲ و ۲۵ بهمن ماه درست شده
  friendfeed.com/22bahman
  این روم مسابقه طراحی پوستر هستش برای ۲۲ بهمن

  friendfeed.com/25bedar
  این روم هم مسابقه کاریکاتور برای ۲۵ بهمن هستش

  همچنین در فیس بوک : این صفحه ها ساخته شده در همین راستا
  http://www.facebook.com/group.php?gid=150591611665192
  این صفحه در فیس بوک هم برای همین مسابقه جایزه ۲۲ بهمن هستش . از شما تقاضا می کنیم که اطلاع رسانی کنید خدا خیرتون بده جایزه هم در نظر گرفته شده که توی این روم ها نوشتیم

  [پاسخ]

 39. ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ در ۲۳:۰۱ | #39

  سلام ، اینقدر حرصم میگیره این جلبک ها هذیون میگن !
  شما رو چه به قیام مصری ها ؟
  ادم هر چیز خوبی رو که پیدا میکنه می بینه جلبک ها روش کثافت کاری کردن !
  حال ما رو به هم زدید جلبک ها.

  من روز به روز دارم قوی تر به این نتیجه می رسم که این جلبک ها یا غافل اند یا احمق !
  یعنی واقعا با بعضی هاشون حرف میزنن یک چیزایی میگن که واقعا ته دلم میگم که این ها دیوانه هستند ! منطق تو کلشون فرو نمیره ، انگار با توهمات دارند زندگی میکنند.

  بعدشم دورویی این جماعت منو کشده !
  مثل قبیله آدم خور ها وحشی هستند بعد که ابا از اسیاب میافته ژسه آدمای مظلوم و از همه جا بی خبره میگیرن !جایی که منفعت مادی و به قول معروف حال و حولشون باشه برچسب مبارزه با دیکتاتوری نمیدونم اسلام و هزارتا چیز مقدس رو میارن اما از اون طرف غیر اسلامی ترین کارهارو میکنن.
  من قوی اعتقاد دارن خیل عظیمی از این جلبک ها کوچکترین اعتقادی به خدا و دین ندارند و فقط اظهار می کنند. یعنی ایمان تشریفاتی !

  اما می دونید فرق اصلی ما با شما چیه ؟
  ما برای هدفمون می جنگیم ، جان ما در مقابل هدف والامون ارزشی ندارد.
  ما با خدا معامله می کنیم ، تنها کسی که ارزش واقعی ما را می داند.
  خدایا همه رو بلاخص خودم رو هدایت بفرما !
  خدا کنه این برادران مصری قدم های بعدی رو هم درست بردارند.

  [پاسخ]

 1. ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۸ | #1

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: