خانه > انقلاب اسلامي, جامعه, سياست > نسخه غلط، کشنده است نه شفابخش

نسخه غلط، کشنده است نه شفابخش

برای تجویز داروی مناسب ابتدا باید دردها را شناخت. حدس و گمان، همانندسازی، مشابهت سازی و تعمیم نسخه و تجویز یک داروی مشترک برای انواع مختلف دردها نه تنها شفابخش نیست که سلامتی انسان را به خطر می‌اندازد.

یکی از بزرگترین اشکالات جنبش موسوم به سبز همین شبیه سازی و همانندسازی خود به انقلاب‌های مختلف از جمله انقلاب اسلامی و انقلاب‌های اخیر مردم مصر و تونس و سایر کشورهای خاورمیانه است. مشکل اینجاست که این شبیه‌سازی‌ را نه تنها افراد عادی و عامی که حتی بزرگان و رهبران جنبش سبز و اساتید دانشگاهی که از قضا مشاور ویژه نامزد شکست خورده در انتخابات هم هستند، در تحلیل‌های خود بکار می‌برند. مثلا از نظامیان ایران می‌خواهند که مثل نظامیان مصری، همراه مردم (منظور سبزها) بشوند؟! :lol:

این افراد تا موقعی که درک درستی از اوضاع و احوال جامعه خود نداشته باشند و صرفا براساس این قبیل شبیه‌‌سازی‌های مبتذل برای جنبش سبز نسخه بپیچند، هم خودشان را فریب داده‌اند و هم پیاده نظام سبز را سرگردان و پریشان می‌کنند. نتیجه طبیعی این نسخه‌های اشتباه و غلط، همین می‌شود که سبزها برخلاف سایر کشورها و علی‌رغم این همه جار و جنجال تبلیغاتی و رسانه‌ای، در عمل کاری از پیش نمی‌برند.

علت اصلی این روند وارونه، دلخوش کردن به نسخه‌های بدلی و تقلبی و پیش رفتن براساس آن توهمات غلط است. نسخه‌های دروغینی که با شبیه سازی جمهوری اسلامی به حکومت دیکتاتوری حسنی مبارک و بن علی، قصد تهییج و پمپاژ روحی فتنه‌گران را دارد اما چون بر اساس دردهای بومی و واقعیات جامعه تجویز نشده، به مرگ و جنون و توهم نزدیک می‌شود نه شفا و درمان.

شاید جار و جنجال تبلیغاتی و رسانه‌ای، نگاه‌های بین‌المللی را به سوی سبزها جلب کند و موقتا آنها را خوشحال و راضی کند و خواب و خیال پیروزی جنبش را زنده نگه دارد، اما وقتی تاثیری در جامعه و مردم کشور نداشته باشد، چه فایده‌ای دارد؟

کاش فتنه‌گران و دوستان سبزی که خودشان را به این نسخه‌های دروغین و جعلی دلخوش کرده‌اند، لحظه‌ای با خود خلوت و علت عدم توفیق جنبش سبز و عدم همراهی مردم را بررسی می‌کردند. شعارهای توخالی و ادعاهای خنده‌دار (راهپیمایی میلیونی) را کنار می‌گذاشتند و واقعیت را می‌دیدند. وضعیت کشورهای منطقه را می‌فهمیدند که چرا علی‌رغم همه خشونت‌ها و سرکوب‌ها، مردم به خیابان‌ها می‌آیند و دست بردار هم نیستند. آنهم نه فقط در پایتخت که تقریبا در سراسر این کشورها. چرا حکومت‌های دیکتاتوری یکماهه و حتی کمتر از آن فرو می‌پاشند، اما جمهوری اسلامی علی‌رغم سی سال دشمنی آمریکا، جنگ تحمیلی، تحریم اقتصادی و این همه فتنه مثل کوه ایستاده است؟

برای پاسخ به این پرسش‌ها، ابتدا باید مردم و جامعه و روابط حاکمیت با مردم را  شناخت. عدم شناخت صحیح جامعه و درک نادرست از انقلاب‌های مردمی منطقه و شبیه‌سازی‌های دروغین و تخیلی، سبزها را هم از جامعه و مردم خود و هم از معادلات روز دنیا دور می‌کند.

مطمئنا اولین فایده پیروزی انقلاب‌های مردمی در منطقه، تقویت موضع ایران و جبهه مقاومت و تضعیف جبهه آمریکا و اسرائیل است. دکتر احمد الموصللی استاد علوم سیاسی دانشگاه امریکایی بیروت، حدودا هجده سال پیش (سال ۱۹۹۲) کتابی نوشت به نام «اصولگرایی و نظام بین الملل » که توسط انتشارات مرکز مطالعات استراتژیک و تحقیقات لبنان چاپ شده است.

احمد الموصللی در این کتاب ضمن بررسی وضعیت نظام‌های سیاسی حاکم بر منطقه، آینده را از آن اصولگرایی اسلامی می‌داند. وی با توجه به شناختی که از کشورهای عربی و نظام‌های سیاسی حاکم دارد، حکومت‌های عرب را به سه دسته تقسیم می‌کند : ۱- نظام حاکمیت فردی (عراق) ۲- نظام سلطنت مطلقه (عربستان) و ۳- نظام شبه لیبرالی (مصر)

الموصللی با بررسی هر یک از این نظام‌ها می‌نویسد: مشکلات سیاسی اجتماعی کشورهای عربی صرف نظر از نوع نظام‌های حکومتی آنها، مانع از اجرای دموکراسی حقیقی است و اینگونه جوامع به طور جدی از تشتت و از هم گسیختگی رنج می‌برند … روشن است که وجود نیروهای اسلام‌گرا بزرگترین خطر برای رژیم‌های کنونی محسوب می‌شود»

وی به این حقیقت مهم اشاره می‌کند که «گسترش دموکراسی در جهان عرب نیازمند یک نیروی پشتیبان از خارج بویژه از جانب آمریکاست، اما این کشور در پیاده کردن دموکراسی به صورت گزینشی عمل می‌کند (همان گونه که اصل منع اشغال با زور را تنها در مورد عراق در جریان اشغال کویت اجرا کرد اما اسرائیل را که جنوب لبنان را اشغال کره، از این قاعده مستثنا کرده است) »

الموصللی به تناقض رفتار آمریکا اشاره می‌کند و می‌نویسد :«آمریکا پس از سلطه بر منابع نفتی منطقه و کنترل نحوه قیمت گذاری و توزیع نفت، به دلیل نیاز استراتژیک به این ماده حیاتی روابط خویش را با کشورهای منطقه نه براساس اصل دموکراسی بلکه بر پایه منافع نفتی، تنظیم خواهد کرد. از آنجا که اغلب کشورهای عربی در جنگ خلیج فارس در کنار آمریکا قرار داشتند، آمریکا هیچگاه جریانات داخلی را علیه آنها تحریک نمی‌کند مگر زمانی که این رژیم ها مانعی در برابر منافع و اهداف امریکا باشند و یا از میان برداشتن هر کدام از آنها برای تامین منافع امنیتی و اقتصادی آمریکا و نیز تقویت موضع اسرائیل سودمند باشد!»

اوج شاهکار احمد الموصللی اینجاست که حدودا دو دهه پیش، با تحلیل درست قضایا (که از امتیازات و ویژگی‌های یک استاد و محقق دانشگاهی هست و البته بیانگر شناخت او از نظام‌های سیاسی کشورهای عربی) آینده منطقه را اینچنین پیش بینی می‌کند:

«جریانات سیاسی داخلی، محور فعالیت‌های خود را بر وارد آوردن فشار مردمی بر رژیم‌های حاکم استوار خواهند کرد تا بدین وسیله موضوع مشارکت در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و نیز اسلام حکومتی را به عنوان یک تکیه گاه و حتی اصلی‌ترین تکیه گاه مطرح کنند. البته این فشارها افزایش خواهد یافت زیرا آمریکا با اقدام نظامی خود در جنگ نفت، در واقع در مقابل ناسیونالیسم عربی و کشورهای ناسیونالیس که همیشه مدعی وحدت عربی و دفاع از کیان وطن عربی بودند- به پیروزی رسید. در اردن، الجزایر، مصر و تونس، فشار نیروهای اسلامی بر دولت‌های حاکم برای تسریع در روند گسترش آزادی‌ها افزایش خواهد یافت و با یکپارچه شدن یمن و برقراری تعدد احزاب، این کشور نیز به روند جاری خواهد پیوست. علی رغم توانایی رژیم های عرب خاورمیانه در منزوی کردن و یا سرکوب حرکت‌های اسلام‌گرا، حرکت اسلامی در فلسطین و کشورهای عرب ریشه دار خواهد بود.»

وی همچنین ضمن اشاره به نقش و جایگاه ایران پیش بینی می‌کند که ایران با حکومت‌هایی که پایگاه مردمی و اسلامی و یا قابلیت مخالفت با سلطه آمریکا را در منطقه دارند، متحد می‌شود. مساله ای که اصلا خوشایند آمریکا نیست.

اینها شعار، رویا و یا یک آرمان دست نیافتنی نیست. هرکسی که به دقت حوادث منطقه را زیر نظر داشته باشد، متوجه بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی می‌شود. پس آینده به اسلام تعلق دارد نه آمریکا

 1. ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۳۷ | #1

  از خودت گذشته ، خدا عقلی به بچه هات بده !

  kanoonFATH.blogfa.com

  [پاسخ]

  کانون وبلاگ نویسان فتح پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۵:۳۲ ب.ظ:

  یکی از دانشجویان دانشگاه شیراز، شب گذشته در حادثه رانندگی در مسیر منتهی به پردیس ارم دانشگاه شیراز تصادف و فوت کرد . حامد نورمحمدی ، دانشجوی ترم چهار زیست شناسی دانشکده علوم دانشگاه شیراز و ساکن شیراز ، حوالی ساعت ۱۹:۳۰ شب گذشته ، به هنگام عبور از عرض خیابان ساحلی جنب ساختمان شیر پگاه ، با یک خودرو پژو پارس سفیدرنگ ، تصادف کرده که این حادثه منجر به مرگ وی شد . گفتنی است ، راننده هم اکنون در بازداشت بوده و خودروی وی نیز توقیف می باشد . در حالیکه این حادثه یک تصادف معمولی با خودرو بوده است ، اما عوامل وابسته به سران فتنه، سعی در بهره برداری سیاسی از این حادثه را داشته و دارند .

  [پاسخ]

  میلاد پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۵ ب.ظ:

  آره تو راست میگی. نشون به اون نشون که سر قضیه زیر کردن مردم با ماشین نیروی انتظامی هم سردار رادان تو یه مصاحبه تلویزیونی فرمودند ۲ نفر هم بر اثر تصادف متاسفانه جان خودشون رو از دست دادند!
  صانع ژاله هم بسیجی بود نشون به اون نشون که کارت فعال بسیج داشت! نشون به اون نشون که برادرش هم همون شب توی صدای آمریکا این قضیه رو تاید کرد!
  قربون اون کانونتون برم من! در کل دو چیز تو این دنیا حد و مرزی نداره یکی قدرت بی کران خداست دیگری هم حماقت انسانها!

  [پاسخ]

  علي رجايي پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۳ ق.ظ:

  صدای امریکا مصاحبه رو پخش کرد؟
  اما تلویزیون مصاحبه برادر شهید رو پخش کرد که تکذیب میکنه
  ادعا شده که برادرش گفته اومدن از ما عکس گرفتن واسه کارت بسیج؟!!!
  کدوم ناقص العقلی اینو باور میکنه الا… !

  سپیده پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۹ ب.ظ:

  اوهام نیوز اعلام کرد: یک پیرمرد۹۷ ساله به علت سکته قلبی توسط مزدوران
  رژیم کشته شد! :-)

  توهم نیوز: رژیم وحشتناک ایران مردی ۶۸ ساله را هنگام زایمان طبیعی به
  خون غلطاندند :roll:

  گرین نیوز: نوجوانی کنجکاو هنگام بازی با یک سطل آشغال توسط مریخ پیمای
  نیروی انتظامی ایران زیر گرفته شد و به ۷ میلیارد کشته شده سبز پیوست چیزش
  شاد!

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۲۷ ق.ظ:

  واسه ندا هم اولش همینو میگفتین :lol:

  [پاسخ]

  آرش پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۰ ق.ظ:

  شما هم اول در باره دکتر علیمحمدی همین را می گفتید

  حقیقت گو پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۷ ق.ظ:

  پاسخ به کانون وبلاگ نویسان فتح و مدیر آهستان
  حالا ایشون با ماشین تصادف کردند بقیه کسانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و … را چه کسی یا نهادی مسوولیتش را برعهده می گیرد….من با موسوی و کروبی مخالفم اما دلیل نمی شه برای مخالفت اخبار جعلی و دروغ پخش کنیم و برای این که اشتباهمون را توجیه کنیم چنین خبرهایی منتشر کنیم…خب اگر این مخالفان همگی اشتباه می کنند به انها حداقل اجازه حرف زدن بدهید..می گویید ما به انها ازادی حق بیان دادیم..کجاست این آزادی که ما نمی بینیم؟ کجاست این تریبون ازادی که فیلتر نشده است…کجاست این تریبون ازاد که توقیف نشده باشد؟ حداقل اگر می خواهید این مشابهت سازی سبزها با کشورهای منطقه را به نقد بکشید به گونه ای رفتار کنید که باور پذیر باشد.کشورهای دیگر برای این همه تناقض گویی ما را مورد ریشخند قرار می دهند! اصلن موسوی رذل و پست و مزدور.چرا به این مزدور اجازه نمی دهیدبیاید ۳۰ دقیقه در رسانه ملی سخن بگوید.کروبی دزد و فاسد.ایا این فاسد حق ندارد در تریبونی که او را مورد دشنام قرار می دهند و خواستار اعدام وی می شوند بیایید از خود دفاع کند؟ خب اینها هیچ جایگاه مردمی ندارند و بدنامند ! دوستان شما چرا جیمیل رو گوگل ریدر را در این ایام قطع می کنند؟فیس بوک را چرا فیلتر می کنند؟ ایا این قدرت شماست…این قدرت است که بیایید کشورهای دیگر منطقه را از استبداد دنیای مجازی بر حذر دارید و انها را سرزنش نمایید و التیماتوم برایشان صادر کنید و خودتان به هیچکدام از حقوق اولیه کاربران ایران یپایبند نباشید…

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۰ ق.ظ:

  جوانهائى که در همین زمینه‌ى هسته‌اى فعالیت میکردند، دو سه سال قبل از این اصرار کردند، درخواست کردند بیایند من را ببینند. یک نمایشگاهى اینجا در همین حسینیه درست کردند که من از نزدیک شاهد کارهاى اینها باشم. من رفتم آنجا، دیدم اولاً همه جوان، ثانیاً همه مؤمن. یک وقتى خیال میکردند که هر کسى وارد علوم جدید شد و متخصص شد، لزوماً بایستى بى‌دین باشد، بى‌اعتناى به دین باشد. من دیدم نه، همه‌شان جوانهاى مؤمن، علاقه‌مند و بااخلاصند. الان در بخشهاى مختلف کشور ما اینجورى است. این تجربه‌ى ماست. این تجربه در اختیار دنیاى اسلام است.

  [پاسخ]

  کانون وبلاگ نویسان فتح پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۷ ب.ظ:

  داستان اکشن – تخیلی سایت های نزدیک به عوامل فتنه در مورد حامد نورمحمدی + شاهدان عینی

  kanoonFATH.blogfa.com

  [پاسخ]

  کانون وبلاگ نویسان فتح پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۲ ب.ظ:

  شوخی با یک دیکتاتور سرنگون شده :

  به مبارک گفتند : امروز که آخرین روزیه که با مردم مصر هستی ، چه احساسی داری ؟
  مبارک با تعجب جواب داد : وا ! مگه مردم مصر کجا دارن می رن ؟!

  :D :D :D :D

  kanoonFATH.blogfa.com

  [پاسخ]

 2. امید
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۳۹ | #2

  آقای حسینی
  نظرتون را درباره رژیم بشار اسد می خواستم بدونم؟

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۵ ب.ظ:

  از مصر و تونس و بحرین که چیزی به شما نرسید فعلا بهتره به سوریه بچسبید :)

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۴ ب.ظ:

  رژیم قذافی چی؟؟؟ اونم دست پرورده آمریکاست؟؟؟ راستی از مصر و تونس چی به شما رسید؟؟

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۲ ب.ظ:

  حداقلش برای ما این بود که فیس بوک و توییتر تبرئه شدند !!!

  وحید پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۲ ب.ظ:

  قذافی هم یکی بدتر از مبارک .

  سوای بحث ایجاد حقوق هر چند کوچک برای مردم این دوکشور حداقل چیزی که از مصر و تونس نصیب ما شد تضعیف جبهه غرب به خصوص آمریکا و اسرائیل در منطقه خاورمیانه بود که به امید خدا همچنان ادامه داشته باشه…

  مهدی، یک آدم عادی! پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۶ ب.ظ:

  نه، حتما دست پرورده ایرانه! از مصر و تونس و بحرین و لیبی و اردن و … هم یک ذره صبر کنی میبینی که در آینده نزدیک چی به ما می رسه. البته به همه جهان می رسه…

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۴:۴۲ ب.ظ:

  رژیم قذافی اصلا رژیم نبود ! بنده خدا یه روز به ساز آمریکا می رقصید و همه فعالیت هاش رو در زمینه هسته ای تعطیل می کرد ! یه روز می گفت که این آمریکایی ها چقدر نامردن ما فعالیت رو گذاشتیم کنار ولی اونها برای ما کاری نکردن ! یه روز در جنگ می خواست به ما کمک کند ! یه روز دیگه نظام ایران رو تهدید می کرد ! کلا قذافی دیوانه ای بیش نبود ! نه با آمریکا بود نه با ایران نه با هیچ جای دیگه ! شب می خوابید صبح تصمیم می گرفت !!!!!!

  سپیده پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۵:۱۹ ب.ظ:

  سبز های ایران تقریبا مشابه مردم مصر و تونس هستند با این تفاوت که مردم
  مصر و تونس دیکتاتورها رو در سطل آشغال انداختند ولی سبز های ایران که چندی پیش
  سرشان رادر سطل آشغال فرو کرده بودند دوباره با ۹۹درصد کاهش سر از سطل آشغال
  درآوردند و با پشتییبانی دروغ ترین و دروغ سی سی جمعیتشان هر روز بیشتر میشود
  همینطور ادامه دهند به ۷ میلیارد نفر هم میرسند!

  علی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۸ ب.ظ:

  به علیرضا پس تئوری ضد آمریکایی بودن انقلابات اخیر نقض شد؟؟ یا حداقل مثال نقض داره!!؟؟

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۵ ب.ظ:

  هیچی. فقط اگه تقلب نشه مصر سکولار میشه!

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۶ ب.ظ:

  به علی !
  خاک بر سر این جلبکه که شدن وکیل مدافع آمریکا ؟ شماها مثل امام که به این ملی مذهبی ها که می گفت نه ملی هستید نه مذهبی هستید !!!!!!!!!
  آخه دکتر جان می گفتم این یارو دیوونه است ! ۴۲ سال هم هست که رئیس دولته ! این چه ارتباطی به کل تظاهرات ها داره ! دیگه خود آمریکایی ها هم دارن میگن حرکات در منطقه به ضرر آمریکاس تو وش دی وکیل مدافع آمریکا !؟

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۲ ب.ظ:

  در ضمن ما ادعا داریم این حرکات اسلامی که یه بخشیش میشه ضد آامریکا !

  حامد پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۸ ب.ظ:

  عزیز دل انگیز، کلمه “اسراطین” رو سرچ کن تا متوجه بشی قذافی دیوانه به چه جریانهایی در ایران نزدیک تر است. راستی خوبه بدونی که قذافی، رفیق جون جونی مرجع تقلید عزیزتون بوده.

  علي رجايي پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۶ ق.ظ:

  قذافی همونه که امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان رو در اسارت داشت

  ناصحین89 پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۵ ب.ظ:

  اگه شما سکولاری و لیبرال پس ملاکت باید منافع ملی و عقل و سیاست و اینجور چیزها باشه باشه..که در این صورت همین که قذافی و بشار اسد منافع ما رو تامین کنند باهاشونیم..وقتی هم ورافتادند با جانشینهاشون..مگه این همون مدینه فاضله تون نبود در سیاست…
  اما اگه قائل به اصول و قواعد اسلامی هستی ما طرف هر کسی هستیم که با اسراییل و آممریا بد باشه…ولو با منافع ملیمون در تضاد باشه البته در ظاهر..بشار اسد از این منظر هم مورد حمایت ماست..خب حرفی بود؟…(فذافی هم توی جنگ چون به ما کمک می کرد باهاش خوب بودیم حالا چون جانشینهاش بهتر از خودشند علیه‌اش هستیم…سیاست رو اول یاد بگیرید بعد کامنت بذارید.

  ناصحین89 پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۵ ب.ظ:

  اگه شما سکولاری و لیبرال پس ملاکت باید منافع ملی و عقل و سیاست و اینجور چیزها باشه باشه..که در این صورت همین که قذافی و بشار اسد منافع ما رو تامین کنند باهاشونیم..وقتی هم ورافتادند با جانشینهاشون..مگه این همون مدینه فاضله تون نبود در سیاست…
  اما اگه قائل به اصول و قواعد اسلامی هستی ما طرف هر کسی هستیم که با اسراییل
  و آمریکا بد باشه…ولو با منافع ملیمون در تضاد باشه البته در ظاهر..بشار اسد از این منظر هم مورد حمایت ماست..خب حرفی بود؟…(فذافی هم توی جنگ چون به ما کمک می کرد باهاش خوب بودیم حالا چون جانشینهاش بهتر از خودشند علیه‌اش هستیم…سیاست رو اول یاد بگیرید بعد کامنت بذارید.

  ناصحین89 پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۷ ب.ظ:

  اگه شما سکولاری و لیبرال پس ملاکت باید منافع ملی و عقل و سیاست و اینجور چیزها باشه باشه..که در این صورت همین که قذافی و بشار اسد منافع ما رو تامین کنند باهاشونیم..وقتی هم ورافتادند با جانشینهاشون..مگه این همون مدینه فاضله تون نبود در سیاست…
  اما اگه قائل به اصول و قواعد اسلامی هستی ما طرف هر کسی هستیم که با اسراییل
  و آمریکا بد باشه…ولو با منافع ملیمون در تضاد باشه البته در ظاهر..بشار اسد از این منظر هم مورد حمایت ماست..خب حرفی بود؟…(فذافی هم توی جنگ چون به ما کمک می کرد باهاش خوب بودیم حالا چون جانشینهاش بهتر از خودشند علیه‌اش هستیم…سیاست رو اول یاد بگیرید بعد کامنت بذارید.

  علی پاسخ در تاريخ اسفند ۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۸ ق.ظ:

  ۱- چه کسی گفته که منافع ما با چسبیدن به حزب بعث افلقی سوریه تامین می شود؟
  من که فکر می کنم اونا بت چسبیدن به ما دارن خودشان را می بندند. در ضمن اگر بحث منافع ملی و این چیزا باشه هیچ آدم عاقلی آمریکا رو ول نمی کنه بره بشه مستعمره چین و روسیه!!!
  ۲- کجا اسلام گفته دشمن دشمن تو دوست توست ؟؟ سیره ایمه که اینو نشان نمی دهد!! این چیزی که می گی ماکیاولیسم هستش. در مورد قذافی مهم اینه که مثالی بود از این که خیزش مردم علیه آمریکا نیست علیه استبداد است و اون معیار هایی که آهستان و احمد توکلی مطرح کرده بودند اینجا از کار می افته!!! سیاست را هم شما بروید یاد بگیرید که الان حمایت کنندگان از شما همان حمایت کنندگان ار لیبی (چاوز و کوبا) هستند و بشار اسد ه به نظرم این روز ها یک چشمی می خوابه!!

  امید پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۹ ب.ظ:

  آخه چرا لوده بازی در میاری؟
  میگه قراره چیزی به کسی برسه؟
  واقعآ آگه قراره بگیم دیکتاتوری بده استثنایی نباید باشه؟
  من فقط خواستم نظرتو بدونم
  برات متآسفم آقای اصولگرایی که دم از مسلمونی میزنی
  بهتر به جای نوشتن سیاسی برو اخلاق پیمابر (ع) و امامان را در مواجهه با مخالفین بخونی

  [پاسخ]

  حقیقت گو پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۶ ق.ظ:

  امید حسینی عزیز ادم چرا جوری دفاع کند که ناچار شود به توجیه گری بیافتد.حالا فرض کنید چیزی از مصر و تونس به مخالفان شما نماسید..از رژیم جهل و جنون لیبی و مستبد سوریه به شما چه می ماسد..جالب است دیکتاتورها هم رفتارشان شبیه هم هست و هم طرز بیان و نگاهشان به جهان و مردم…

  [پاسخ]

  میم پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۱ ب.ظ:

  من از طرف آقای حسینی جواب می دم. نظام سوریه هم یک نظام مشابه نظام تونس و مبارک هست و ما دفاعی در مقابل حق بودن آن نمی کنیم. ولی فرق آن این است که حافظ اسد به بد یا خوب تشخیص داد اگر بخواهد مقابل اسلام قرار نگیرد نظام تثبیت می شود و از برهه ای سیاستش رو با سیاست ایران و مقاومت منطقه ای هماهنگ کرئ. قبل از انقلاب ایران سیاست های اسد مشابه ناصر بود. ناسیونالیسم عربی! اصلا حزب بعث بر این مبنا ایجاد شده است و حزب بعث سوریه از حزب بعث عراق قدیمی تر است و حتی می توان گفت ایجاد کننده آن است. بعد از انقلاب و موفقیت ایران رژیم سوریه به صورت تاکتیکی به سمت اسلام چرخید و سعی کرد خودش رو جز مقاومت نشون بده. برای همین مردم این کشور با این که نظام مشابه تونس دارن ولی چون نظام شون اون ها در مقابل کشورهایی مثل آمریکا تحقیر نمی کنه عقده تحقیر در بین مردم شکل نمی گیره.به نظر من در کشورهای اسلامی موارد اقتصادی کاتالیزور هست و ریشه قیام مردم رو باید جای دیگری جستجو کرد.مثلا شاید براتون جالب باشه بدونین لیبی از نظر سرانه درآمد بالای متوسط جهانی هست. واضحه نظام سوریه ایده آل نیست و ما نظامی رو ترجیح می دیم که واقعا اسلامی باشه نه به خاطر تاکتیک. این که می گم اسلام خیلی مهمه برا اینه که الان اگر نقشه خاورمیانه رو نگاه کنین غیر از ایران سوریه و کشورهای حاشیه خلیج همه کشورها یا قبلا نظامشون مشکلش رو با اسلام حل کرده یا این که الان نا آرام هست. کشورهای حاشیه خلیج هم دو دلیل هست که نا آرام نیستن(بحرین استثنا هست و دلیلش حکومت اقلیت بر اکثریت هست یعنی اگر بحرین نظام سلطنتی ولی شیعه بود خیلی بعید می دونم نا آرام می شد). اول این که به صورت ماهوی نظام شون با اسلام مشکل نداره و اصلا در برخی نظام مورد تایید علما هست. مثلا مثل تونس برای ورود به مسجد نیاز به کارت نیست. در ثانی اوضاع اقتصادی که گفتم کاتالیزور هست در اون ها چشمگیر نیست.ولی بعید نمی دونم وقتی موج بیداری گسترش پیدا کرد و بصیرت مردم بالا رفت اون ها هم نا آرام بشن

  [پاسخ]

  هميني كه هست پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۷ ب.ظ:

  ممنون از پاسختون
  قانع شدم

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۴ ق.ظ:

  وضع کنونی امت اسلامی باید متحول شود و به فضل الهی و به برکت اسلام این دگرگونی در آینده نه چندان دور حاصل خواهد شد.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۳ ق.ظ:

  امروز دنیا در زیر بار سنگین تحمیلات ناشى از تمدن مادى به ستوه آمده است و دنبال راه نجاتى میگردد. آنچه که شما امروز از بیدارى اسلامى در برخى از کشورهاى اسلامى مثل مصر و تونس ملاحظه میکنید، یک نشانه و نمونه‌اى از به‌ستوه‌آمدگى بشریت است. وقتى شیاطین بر زندگى مردم غالب میشوند – که شیاطین انس از شیاطین جن خطرناک‌ترند – مستکبران عالم که در زندگى اجتماعى مردم، زندگى خصوصى مردم، در اقتصاد مردم، در فهم و بینش مردم دخالت میکنند و آنها را به راه‌هاى بیراهه میکشانند، زندگى فضاى تاریک پیدا میکند و این فضاى سنگین و تاریک با فطرت انسانها ناسازگار است و بالاخره فطرت انسان بیدار میشود؛ این آن چیزى است که امروز دارد در دنیا اتفاق مى‌افتد. دنیاى غرب هم که اسیر چرخ و پر تسلط قدرت مادى است، امروز به ستوه آمده است. ما مسلمانها اگر میتوانستیم اسلام را درست معرفى کنیم، اگر میتوانستیم رفتار خودمان را منطبق با اسلام کنیم، مطمئن باشید دنیا به اسلام یک گرایش همگانى و عمومى پیدا میکرد. ضعف در ماست، اشکال در ماست و ما اولین مخاطبان قرآن و پیام پیغمبر هستیم. بایستى خود را اصلاح کنیم، باید خود را درست کنیم.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ:

  رژیم بشار اسد حداقل مانند شماها نوکر آمریکا و اسرائیل نیست :lol:

  [پاسخ]

  حقیقت گو پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۱ ق.ظ:

  از کجا مطمئنید..نوکر که شاخ و دم نداره عزیز برادر.زیاد مطمئن نباش تاریخ همه چیز رو روشن می کنه حتا ماهیت واقعی کسانی که تو ایران علیه استکبار و امریکای جهانخوار رجز خوانی می کنند و برایش یقه درانی می نمایند..اینده خیلی چیزها را روشن می کند..

  [پاسخ]

  حافظ پاسخ در تاريخ اسفند ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۴ ب.ظ:

  اما در ایران دولت ها رابطه خوبی با قذافی داشتند؟وحا لا تلویزیون اورا دیکتاتور می نامد!! قذافی به دلیل خود شیفتگی از صدام خوشش نمی امد وطرف ایران گرفت وکمک تسلیحاتی هم کرد البته ما باید هوشمندانه عمل می کردیم وبه فکر خودیمان بودیم .قذافی به دلیل تبلیغ برای خودش گاهی موضع های شدید علیه غرب وبه خصوص امریکا گرفته گاهی هم در ایران بابت این موضع هایش مورد تقدیر واقع می شدالبته من اعتقاد دارم کارهایش از روی دین وایمان درست حسابی بلکه به خاطر خودشیفتگی بود .تا همین ۹و۸سال پیش هم با امریکا قطع رابطه وتحریم بود ودر کنار ایران محور شرارت بود .بنابراین در زمینه مثل نا مبارک نبود وحداقل برای ما توفیر می کرد ورابطه دوستانه ای با داشتیم .اما ذاتا یک دیکتا تور است وبسیار هم از لحاظ روحی کم دارد و خود نماست برای من همیشه عدم پیگیری کامل امام موسی از طرف مسئولین جای سوال بود .
  خدایا تو در قران فرمودی ما موسوی را به مادرش برگرداندیم . حالا هم موسی ما را برگردان

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۲ ق.ظ:

  شما احتمالا سوری نیستی به نظرت چرا مردم سوریه خودشون چیزی نمیگن وتو شدی دلسوز اونا!!! تا یه آتو در برابر رفتار دوگانه آمریکا گیر بیاری مطمئن باش اگر مردم سوریه هم بخوان ما از همشون حمایت می کنیم ولی موضوع سر اینه که شما تفاوت سوریه ولیبی را به خاطر بعضی از مشابهتها متوجه نمی شید یا شایدهم می شید و…….

  [پاسخ]

 3. حنیف
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۳ | #3

  موج اعتراضات مردمی به چین هم رسید البته با ذکر این نکته که حرکت اونها هم حرکتی اسلامی است :
  http://www.ayandenews.com/news/25955/

  [پاسخ]

 4. انقلابی
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۸ | #4

  مسلما پایگاه مردمی جمهوری اسلامی بالاتر از حکومتهای عتیقه منطقه هست.
  ولی جمهوری اسلامی حاصل یه انقلاب بزرگ هست و حاصل تلاش نسلهای مختلف برای آزادی و دین و دموکراسی.
  آیا این میزان ریزش برای جمهوری اسلامی مناسب هست؟ این ریزش چی رو نشون میده؟
  چرا به جایی رسیدید که نیاز دارید برای نشون دادن تفاوت جمهوری اسلامی با حکومت مصر به مردم توضیح بدید؟
  چرا نیاز به اقناع افکار عمومی پیدا کردید؟
  این فاجعه نیست؟

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۲ ب.ظ:

  ما نیازی نداریم تفاوت جمهوری اسلامی رو با حکومت مصر به مردم توضیح بدیم. چون مردم خودشون بهتر از من و شما می فهمند و تفاوتها رو احساس میکنند.
  من فقط دارم در حق شما سبزها لطف میکنم و این تفاوت ها رو به شما یادآوری میکنم تا کمی از توهم بیرون بیاین. خوب اگه دوست ندارید بیرون نیاین :)

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۲ ب.ظ:

  امید اقا ظاهرا یکی هم باید به شما یاد دهد که برادر این نظام نیز ریزش زیادی داشته چرا؟ نظامی که اکثریت قاطع با اون همدل بودند حتی در دوران خاتمی حالا چی شده که بسیاری ناراحت رنجیده و جوانان مخالف! همینطور که سبزهای خارج نشین از توهم اینکه جمهوری اسلامی ۹۰درصد مردمش مخالفشن شما هم باید از این توهم در بیایید که ۹۹درصد از مردم موافق نظام و اکثریت قاطع ولایتی میباشند…از آبنده شاید نه چندان دور بترسید و به حقوق همه حتی اقلیت احترام بگذارید.یا علی

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۵ ق.ظ:

  اگه شما با یکی مخالف بشید احتمالا نظام دیگه پایگاه مردمی نداره این تفرعن ریشه در چی داره که حتی ۱۳ رو بزرگتر از ۲۴ می بینه اونم تو سازو کاری که بارها از دلهمومن نماینده های شما انتخاب شدن وبهش گفتید حماسه حالا که نوبت کس دیگه شد اسمش می شه تقلب وسرکوب مردم اگه اعتماد نداشتن اون مشارکت رو نداشتن برادر

  حقیقت گو پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۳ ق.ظ:

  اقای حسینی شما انگاربیشتر از اقتدار زر و زور و تزویرتون دچار توهم شدید..

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۵ ق.ظ:

  دردهای ملت‌های منطقه تنها با کوتاه کردن دست شیطان بزرگ، آمریکا از سرنوشت ملت‌ها و کشورها علاج خواهد شد.

  [پاسخ]

  حقیقت گو پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۴ ق.ظ:

  همین شما کوتاه کردید واسه هفت پشت ما بسته..تو رو خدا دیگه واسه ملت های دیگه نسخه نپیچید…کوتاه کردن دست شیطان بزرگتون رو هم دیدیم! :lol::lol::lol::lol:

  [پاسخ]

 5. میلاد
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۶ | #5

  “اما جمهوری اسلامی علی‌رغم سی سال دشمنی آمریکا، جنگ تحمیلی، تحریم اقتصادی و این همه فتنه مثل کوه ایستاده است؟”
  دقیقا به همون دلیلی که کوبا و کره شمالی مثل کوه ایستاده اند!
  میگن یک نفر دیگه هم دیروز کشته شد. خدا لعنت کنه منافقین کور دل رو و ایضا وزارت اطلاعات رو که اجازه میده منافقین کور دل همینطور بیان و برن و آدم بکشن و بندازن گردن یه مشت آدم مظلوم چفیه به گردن!
  راستی سلام آقای حسینی!
  خسته نباشید :D

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۸ ب.ظ:

  می دونم این آرزوی خوبی نیست ولی کاش ساکن یمن و لیبی و بحرین بودی تا لااقل معنی سرکوب و کشتن رو می فهمیدی و وقتی درباره کشته ها و سرکوب حرف می زدی، خیالبافی نمی کردی و واقعیت رو می گفتی :)

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۷ ب.ظ:

  بچه سوسولها به باتوم می گن کشتار بی رحمانه :lol:

  [پاسخ]

  حقیقت گو پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۵ ق.ظ:

  باتوم باتومه واسه هیچ کس سند افتخار نیست..نه برای امریکای جهانخوار نه برای شما :twisted:

  وحید پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۴ ب.ظ:

  لعنت به جلبک ها یادت رفت که اینرو من به جات میگم ، خدا لعنت کنه این جلبک ها رو…

  [پاسخ]

  کرایلی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۷:۰۷ ب.ظ:

  وزارت اطلاعات عرضه محافظت دوتا دانشمند هسته ای رو نداره چه برسه به ………..

  [پاسخ]

  حجی بچه محل امام رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۱ ق.ظ:

  شما خودشو ناراحت نکن… شما ببخش … :lol::lol::lol:

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۶ ق.ظ:

  تحمیلات و دخالت‌ها‌ی مستکبران و در رأس آنها آمریکا در زندگی اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشورها ملت‌ها را به ستوه آورده و به فکر چاره‌ انداخته است.

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۷ ق.ظ:

  دلیل این همه توهمت همینه که نمی تونی فرق ایران وکوبا رو بفهمی پس بمون تو همون جایی که هستی شانسی نداری برای فهمیدن چون خودت نمی خوای

  [پاسخ]

 6. جواب حساب
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۸ | #6

  جناب نویسنده مطلب نمی دونم شما کتاب ۱۹۸۴ جورج اورول رو خوندی یا نه ( تا دو سه سال پیش که تو هر کتابفروشی پیدا می شد میگند الان دیگه اجازه چاپ نداره هنوز مطمئن نیستم اما تو خیابان انقلاب اینایی که بساط شون تو خیابون باشه و اون دست دوم فروشها دارند تو نت هم میتونی پیداش کنی) به هر حال وقایعی که تو اون کتاب از زبان قهرمانش شرح داده میشه رو شما به خوبی اجرا میکنی خیلی جالبه خواستی یه کمی توضیح بدم :mrgreen:

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۱ ب.ظ:

  شما فعلا تو حال و هوای همون قلعه باش. وقتی بزرگان شما هنوز تو قلعه موندن، ایرادی به شما نیست. من هم در این نوشته همین رو گفتم :)

  [پاسخ]

  جواب حساب پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۶ ب.ظ:

  مغالطه نکن لطفا! اینجا هم برا خودته هرچی دلت خواست و می صرفید!!!
  میتونی بنویسی
  اما هر کسی رو بخوای گول بزنی دیگه خودت رو نمیتونی گول بزنی
  پیشنهاد میدم که اون کتاب رو بخونی
  توی کتاب یه بخش تبلیغات حزب هست که مسئول ویرایش اخبار و حتی تاریخ هستند
  یعنی یک سری اخبار قدیمی و تاریخ گذشته به دستشون میدهند تا به دلخواه حزب
  تغییر دهند حتی امکان داشت که خبری از کسی که سه ماه پیش مورد تمجید قرار گرفته ، اما
  امروز مورد خشم هست تغییر و ویرایش پیدا کنه جالبه که همون کاری که شما اینجا با
  این بریده روزنامه ها و تغییر و تفسیر اونا به دلخواه خودتون انجام میدید

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۷ ب.ظ:

  شما هم برو تو وبلاگت تفسیرهای خودت از حقایق رو بزن…

  حجی بچه محل امام رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ق.ظ:

  همینی که هست… :lol::lol:

  چغوک پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۵ ب.ظ:

  دمت گرم امید جان. خیلی باحال بود.

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰ ق.ظ:

  من این کتاب رو حدودا ۱۰ سال پیش خوندم و در آن موقع به شدت با فضای ایران برایم همخوانی داشت. اما از سال ۱۳۸۴ و آمدن احمدی نژاد احساس می کنم که دیگر این کتاب با فضای ایران سنخیتی ندارد. از سال ۱۳۸۴، جنگ برای کنار زدن «خوک»هایی که بر میراث انقلاب چنگ انداخته بودند شروع شده است. فتنه ۸۸ و عواقب آن هم، حاصل دست و پا زدن خوکها برای حفظ انحصارشان است.

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۵ ق.ظ:

  فقط یادت رفت بگی همین خوکها بودند که تورو ازیوغ بندگی و نوکری شاه رها کردند والان برایشون شاخه و شانه می شکی!
  حدسم اینه که تو و امثال تو همیشه حزب باد بوده اید و احتمالا در آن موقع در حال جاوید شاه گفتن یا حرام بودن مبارزه داد سخن می دادید!
  جالبه انحصار را ازدست آنها درمیآورد و دو دستی تقدیم سپاه نظامی تا بن دندان مسلح می کنید! :wink:

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۴ ق.ظ:

  کسی که ما را از بندگی و نوکری شاه رهانید امام ما بود که تا ابد منتش را با افتخار بر روی دوشمان داریم.
  آن آقایانی که شما ازشان حمایت می کنی هم به اندازه کافی خورده اند و برده اند و خانه های چند میلیاردی و ماشینهای آنچنانی و مسافرت های اروپاییشان گواه همین مطلب است.

  یه بی نام 88-89 ی پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۱ ق.ظ:

  الف) حامد اون کتابی که شما خوندی «قلعه حیوانات» بوده نه «۱۹۸۴»
  ب) این کتاب علی رغم همه مشابهاتاش یه فرق گنده داره اونم اینه که اونجا سگ ها تا آخر سگ موندن و وظیفه خفه کردن مخالفین رو داشتن. اینجا سگ ها هم سهم خواه شدن و دارن «خوک» ها رو میخورن.
  جناب ححسینی «خوک» و «سگ» فحش نیست، موجوداتی هستن که تو اون کتاب بودن. به حساب توهین نزار.
  سند هم میخواین برا این پاچه گیری اینکه فعلا دوستانتون (محرمانه نیوز) آمار درآورده که ترور هاشمی هم دسیسه و فیلم خودش بوده. قبلا در مورد میرحسین هم گفته شده که از همون سال ۶۵ دوستانتون میدونستن آمریکایی ست ولی چی کار میشه کرد، امام رو هم گول زده بود این شیاد!!!
  بله حاجی! از تمام کسانی که تو به ثمر رسوندن انقلاب نقش داشتن و تو دهه ۶۰ از یاران اصلی امام بودن فقط یه رهبر مونده! اونایی که مردن و دستشون از دنیا کوتاهه «شهیدن» الباقی جاسوس و خائن. یه ناطق هم «خواص بی بصیرت» که سعی کرد «با بصیرت» بشه ولی تازه به دوران رسیده ها نمی پذیرند.
  شما هم دلتو به اینا خوش کن. هاشمی هم که حذف بشه، نوبت خود رهبره. شک نداشته باش

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۷ ق.ظ:

  گاهی وقتها یک دیوانه سنگی در چاه می اندازد که صد تا عاقل هم نمی توانند آن را در بیاورند.کم مانده بود که پای جرج ارول و قلعه حیوانات را جلبکها به وسط بکشند که کشیدند.حالا بیا برایشان قسم بخور که شما از ظن خود یار جرج ارول فقید شده اید و این جرج ارول با این کتاب به شکلی نمادین دارند نقد می کند جامعه سرمایه داری را و الخ……..
  امید جان قرار نیست شما هر کامنت با خود و بی خودی را علنی کنید و هر مزخرفی را به تایید بگذاریدها……

  [پاسخ]

  جواب حساب پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۷ ب.ظ:

  خواهشا دوستانی که سواد در حد همون جلبک هم ندارند و هنوز نمیدانند اون کتاب
  ضد مرام کمونیستی نوشته شده اظهار فضل نفرمایند :mrgreen:
  در ضمن من نگفتم قلعه حیوانات رو بخونید پیشنهادم ۱۹۸۴ بود
  راستی اینیشتین گفته دوتا چیز هست که انتها نداره یکی کهکشانها ها یکی
  هم حماقت انسانها :mrgreen:

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۲ ب.ظ:

  یه چیز دیگه هم هست که بی نهایته اون هم علم دانش تو ودوستانته….

  حافظ پاسخ در تاريخ اسفند ۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ:

  راست میگه قلعه حیوانات با ۱۹۸۴فرق می کند فیلم زیبایی هم از رویش ساختند که من نسخه دوبله شدهاش رادیدم این یکی کمی نقد غرب است برعکس قلعه حیوانات که نقد شرق بود

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۰ ق.ظ:

  اون دوستی که کتاب ۱۹۸۴جرج اورول می خواد ومیگه جمع شده در نمایشگاه کتاب که توسط وزارت ارشاد برگزار شد در مازندران این کتاب عرضه شد واقعا تمام حرفاتون این مدلی من تابحال در مورد شما فکر میکردم گاها از روی عصبانیت ممکن دروغ وراست کنید الان چیزی که خودم دیدم رو چکار کنم دیگه چقدر دروغگویی

  [پاسخ]

 7. میلاد
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۸ | #7

  بقول خودت مانیازی نداریم تفاوت حکومتهای دیگه رو با جمهوری ااسلامی رو به مردم توضیح بدیم! پس خواهشا وقت بحث نزن به جاده خاکی و حدااقل حرف ۲ دقیقه خودت رو نقض نکن!
  در ضمن منظورت از خیالبافی کدومه اخوی؟! منافقها اومدن کشتن دیگه؟!
  باید بگم من الان حاضرم جای مردم لیبی و بحرین باشم ولی جای تو یکی نباشم! یک سال تمام هی طنازی کردی و هی جنبش سبز رو تمام شده قلمداد کردی و چهلم و سالگردش رو گرفتی باز الان رسیدی سر همون نقطه یک سال و نیم پیش!!
  من که میگم همیشه اون مورچه ای رو به خاطر بیار که روی دیوار چندین بار دونش از دهنش میوفتاد زمین و اون دوباره تلاش میکرد. منتها با تمام وجود امیدوارم مثل آقا مورچه عاقبت به خیر بشی

  [پاسخ]

  چغوک پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۰ ب.ظ:

  به میلاد
  بابا ما که دیروز هر چی منتظر شدیم شما نیومدید. یاد گرفتید در فضای مجازی عربده کشی و رجز خونی کنید. پسر خوب. در مرگ فتنه سبز و اصلاح طلبها همین بس که نمایندگان مجلس و قاطبه مردم به صراحت به فردی چون خاتمی لعن و نفرین میکردند و حتی نماینده جریان اقلیت بیانیه محکومیت قرائت کرد و حال آنکه خاتمی ۸ سال رییس جمهور این کشور بوده و برای خودش در سطح داخل و بین الملل اعتباری کسب کرده بود. الان اون اعتبار و جلال و جبروت کجا رفت؟ حتی اگر ما را به یاوه گویی متهم کنی همین که جریان اصلاحات تا سالیان سال به ملکوت رفت برای ما کافیست.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۷ ق.ظ:

  اولین اولین اثر این بیداری ابراز بیزاری از حضور مستکبرین در این منطقه است، آمریکایی‌ها سیاست‌های آمریکایی تلاش می‌کنند با تبلیغات فراوان که خود را از تیررس حرکت عظیم مردم که امروز در برخی از کشورهای اسلامی مشاهده می‌شود، دور نگه‌دارد؛ لیکن این ممکن نیست. این حرکت‌ها در درجه اول علیه سلطه استکبار در این منطقه است. آن چیزی که ملت‌ها را تحقیر کرده است سلطه استکبار است. آن چیزی که موجب شده است که ملت‌های مسلمان با یکدیگر دست برادری ندهند یکدیگر را فهم نکنند نیروهای خود را بر روی هم نگذارند و امت اسلامی به معنای واقعی شکل پیدا نکند دسایس و دخالت‌های استکبار در یک منطقه است. این باید جمع بشود، ملت‌ها باید از دخالت و تسلط استکبار خلاص بشوند و نجات پیدا کنند. این کلید حل مشکلات منطقه است.

  [پاسخ]

 8. علیرضا
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۶:۴۹ | #8

  البته تفاوت های زیادی وجود داره بین حکومت مبارک و جمهوری اسلامی . اما شباهت هایی هم هست .

  – انتخابات غیر شفاف و فرمایشی در مصر و مشابهش در ایران
  – قانون اساسی رژیم مبارک که استبداد را قانونی کرده بود و مشابهت اون با قانون اساسی ایران .
  – فساد سیاسی و اقتصادی هیئت حاکمه و مشابهت اون با ایران چه در زمان دولت سازندگی و اصلاحات و چه در زمان دولت اصولگرا.
  – تبعیض سیاسی بین دیدگاههای مخالف و موافق جه در مشارکت سیاسی و حقوق ملت حق آزادی بیان ، مطبوعات و رسانه ها که در این مورد با هر شاخصی وضع ایران از مصر بدتر بوده .شما آزادین شبانه بدون مجوز در محل سکونت یک نفر فحاشی و عربده جویی کنین و ما حتی حق برگزاری راهپیمایی سکوت رو هم نداریم .
  و
  – در ایران ده ها هزار نفر به جرایم سیاسی اعدام شدند یا زندان رفتند که در این خصوص مبارک پیش شما می بایست شاگردی می کرد .

  شما معتقدین باید همه این مشابهت ها رو کنار گذاشت و فقط بعضی شعارهای مشترک مصریها و حکومت ایران در خصوص اسلام گرایی رو به معنای همگرایی قیام مصر با حکومت ایران می دونید .

  راستی شما چرا این حقوق را برای ملت مصر فریاد می زنید و ما رو به خاطر مطالبه این حقوق فتنه گر می دونید .
  آیا خواستن مطبوعات مستقل ، انتخابات آزاد و تجمعات آزاد فقط حق مردم مصر و تونسه و مردم ایران حتی اگر فرض کنیم اکثریت اونها طرفدار جمهوری اسلامی باشند این حق رو ندارن که خواسته هاشون رو آزادانه بیان کنن و در انتخابات به نامزد مورد تاییدشون رای بدن .

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۲ ب.ظ:

  – انتخابات غیر شفاف و فرمایشی در مصر و مشابهش در ایران
  پس این موسوی و کروبی که این همه فتنه سبز ازش دم می زنه از کجا اومدن؟

  – فساد سیاسی و اقتصادی هیئت حاکمه
  شیخ شجاع باسواد که بسیار پاک دست هستند.

  – تبعیض سیاسی بین دیدگاههای مخالف و موافق….
  راهپیمایی بر ضد اسلام و اصل نظام هیچ جای دنیا نیست چه سکوت چه رقص و آواز

  – در ایران ده ها هزار نفر به جرایم سیاسی اعدام شدند…
  منضورت دوستان مسعوده دیگه ….

  -راستی شما چرا این حقوق را برای ملت مصر فریاد می زنید و ما رو به خاطر مطالبه این حقوق فتنه گر می دونید .
  مردم مصر اسلام می خوان شما نمی خواید
  مردم مصر از آمریکا و اسرائیل متنفرند ولی شما با اونا دوستین.
  مردم مصر ۱۸ روزه کار رو تموم کردن شما ۲۰ ماهه نتونستین.
  مردم مصر با دروغ تقلب و کشته هایی که بعد زنده شدن به خیابان نیامدند.
  مردم مصر از باتوم نمی ترسن ولی شما می ترسین.
  مردم مصر بالاترین ندارند ولی شما دارین.
  مردم مصر بی بی سی دوست ندارند ولی شما دارین.
  مردم مصر توهم ندارن ولی شما دارین.

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۴ ب.ظ:

  تو حرفات گتره ای بود ولی تا حالا شنیدی کاسه داغ تر از آش چیه ! یا حتی کیه ؟
  برو جلو آینه می بینی ! آخه دکتر خود اتاق فکرتون داره میگه در انتخابات تقلب نشد اونوقت تو شدی کاسه …!

  [پاسخ]

  چغوک پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ:

  هرچقدر بین ایران و مصر شباهت وجود داشته باشه تا زمانی که جلبکهای سبزی چون تو فقط بلدند از پشت کامپیوتر عربده کشی و فحاشی کنن وبه همراه بوی فرند یا گرل فرندشون از زیر لحاف علیه رژیم فحش بدن جمهوری اسلامی با همه دیکتاتوریش پاینده و استوار است و به کوری چشم شما ما خواهیم ایستاد.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۸ ق.ظ:

  حضور ملت‌ها در صحنه تیغ زور گویی قدرت‌ها را کند می‌کند و اگر دولت‌ها با خواست‌های ملت‌ها همراه شوند آمریکا و هیچ سلطه گری دیگری نمی‌تواند اهداف خود را به آنها تحمیل کند.

  [پاسخ]

  حجی بچه محل امام رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۸ ق.ظ:

  آقااین توهم زده فضایی…! این دوز بالا مصرف کرده… آبلیمو بدین بهش …! :lol::lol::lol:

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۹ ق.ظ:

  (( آیا خواستن مطبوعات مستقل ، انتخابات آزاد و تجمعات آزاد فقط حق مردم مصر و تونسه و مردم ایران حتی اگر فرض کنیم اکثریت اونها طرفدار جمهوری اسلامی باشند این حق رو ندارن که خواسته هاشون رو آزادانه بیان کنن و در انتخابات به نامزد مورد تاییدشون رای بدن ))
  منظور ایشان مطبوعاتی هست که آدم زنده رو می کشه تو ختمش شرکت می کنه مصاحبه های انجام نگرفته رئیس جمهور رو پیش بینی میکنه احتمالا سبزرنگ هم هست از امام سوئ استفاده می کنه ولی جوش آمریکا واسرائیل ومی زنه خبرهای دروغش رو در صفحه آخر توی یک کادر ۲در ۳ تکذیب می کنه فقط هم آمریکا واسرائیل اونها رو مدافع آزادی می دونند برای شناختن بیشتر این نوع مطبوعات رجوع کنید به پروتکلهای دانشوران صهیون

  [پاسخ]

 9. ع
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۷:۱۲ | #9

  اخوی با این استدلال شما حکومت لیبی ۴٢ سال مردمی بود ظرف دو هفته دیکتاتوری شد. چون قبلش که خبری نبود مگرنه مردم باید کار رو یکسره میکردند. یا کره شمالی که اصلا همه مردم از دم راضین و تحت این فشارهای بین المللی دارن از حکومتشون دفاع میکنند.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۴ ب.ظ:

  همه سعی من در این مطلب این بود که به شما بگم دست از این شبیه سازی های مسخره بردارید ولی مثل اینکه این ویروس بدجوری به جان شما افتاده.
  بهتره به جای مقایسه ایران با لیبی و کره شمالی، اول تفاوت های فاحش ما با اونها رو ببینید. تفاوت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و مردمی و ….
  یعنی واتقعا شما ایران ما رو با نظام هایی مثل کره شمالی و لیبی یکی می دونید؟ :)

  [پاسخ]

  ع پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۷ ق.ظ:

  چرا حکومت‌های دیکتاتوری یکماهه و حتی کمتر از آن فرو می‌پاشند، اما جمهوری اسلامی علی‌رغم سی سال دشمنی آمریکا، جنگ تحمیلی، تحریم اقتصادی و این همه فتنه مثل کوه ایستاده است؟

  این جمله شماست اخوی نه شبیه سازی من
  اینکه جمهوری اسلامی هنوز هم سرپاست لزوما نشان دهنده حق بودن و داشتن پایگاه
  مردمی مناسب نیست برادر من

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۵ ق.ظ:

  ع گرامی! شما شبیه سازی می کنید ولی به خصوصیات شبیه سازی اعتقاد ندارید. اگه جمهوری اسلامی شبیه این حکومت های استبدادی باشه، پس معترضان هم باید شبیه مردم اون کشورها باشند. یعنی علی رغم همه خشونت ها در صحنه بمانند. وقتی چنین اتفاقی نمی افته، یعنی یه جای کار می لنگه!
  یعنی اینکه شما شبیه مردم مصر نیستید و جمهوری اسلامی شبیه حکومت حسنی مبارک نیست. چون اگه حکومتی ، مورد حمایت مردم نباشه قطعا با مشکل روبرو میشه. مثل حکومت های منطقه که یک ماهه سقوط کردند اما الان نزدیک به دو ساله که شما در رسانه ها هیاهو براه انداختید و در خیابان هیچ کاری نکردید :)

  عجب پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۶:۳۰ ب.ظ:

  ع عزیر، امید داره جواب تو رو ورشن میده! اون اعتقاد داره که جمهوری اسلامی بیشتر به نظام کره شمالی شبیه تا حسنی مبارک! و البته اعتقاد داره که کوبا و کره شمالی از حمایت قاطع مردم برخورداره که با مشکل مواجه نشده! البته شباهت های زیادی هم با حکومت لیبی داشته تا یه هفته قبل!
  ماشاالله استدلال!

 10. محمد
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۶ | #10

  هر چی می خوای بگو.می دونم که بعد از ۲۵ بهمن خیلی قهوه ای شده ای.یکسال تلاش کردی که بگویی جنبش سبز مرده و فقط در فضای مجازی وجود دارد.می دونم داری می سوزی.
  بابا جون آبو بریز همونجات که می سوزه!!

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۵ ب.ظ:

  محمد الان تو خیلی خوشحالی که جنبش سبز زنده است نه؟ فکر میکنم این روزها خیلی در جرس و بالاترین قدم زدی. یه چند روزی هم برو تو خیابونا. شاید حالت کمی بهتر شد :)

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۰ ب.ظ:

  امید خان جان! چرا در بالاترین و جرس قدم بزنیم؟! من که کارم شده قدم زدن در رجا و فارس و صداسیما و الخ.و مطمئن شدم روز بیست و پنجم بهمن خیلی خبرها بوده و ملت سبز آب در خوابگه مورچگان ریخته اند اساسی .
  پیشنهادم می کنم یه مقدار بیشتر بین مردم باشی و میزان نارضایتی رو خوب لمس کنی بین بیکارها بین کارگرهایی که حقوقشون رو نداده اند یا اخراجشون کردند بین کتک خورده ها بین اونهایی که عزیزشون رو انداختند زندون. اینطور که داره پیش میره کم کم هر خانواده ای یه نفر رو به دلایل سیاسی توی زندان خواهد داشت.نویدش رو هم که پیشاپیش دادند که قراره زندان بسیار بزرگی وسط بیابان ساخته بشه .

  [پاسخ]

  میم پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۶ ب.ظ:

  مطمئن باشید این نوع رفتار نشان دهنده استیصال خودتون هست و به نوعی خود زنی هست. بین توهین و طنز مرز وجود داره. ان شاالله هدایت بشین

  [پاسخ]

  چغوک پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۰ ب.ظ:

  جناب محمد
  به جرات میشه فتنه سبز را با گروه ریگی مقایسه کرد. این گروه هم برای اینکه اثبات کنه که زنده است حتی حاضره از اهل سنت هم قربانی بگیره و در جلوی دوربینهای شبکه دوست و برادر العربیه مثل گوسفند آدم سر ببره. جلبکهای سبز هم برای اثبات حیاتشون هر از چند گاهی میان چند تا سطل زباله آتش میزنن و یک میمون را بالای جرثقیل میفرستند و اگر تونستند از خودشون کشته میگیرن تا مثل پیراهن عثمان سر نیزه کنند. برادر عزیز. ۱۴ قرن قبل امیرالمومین چشم خوارج را در آورد ولی هنوز که هنوزه تعدادی از این فرقه دست به شرارت میزندد. فتنه سبز به همان میزان حیات و سرزندگی داره که گروه ریگی و خوارج حیات دارند. ضمنا تا جایی که یادم میاد بعد از مناظره بین احمدی نژاد و موسوی، اصللاح طلبان در بیانیه ای اعلام کرده بودند نماد خود را از سبز به قهوه ای تغییر دادند.

  [پاسخ]

 11. جوینده خقیقت
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۸:۱۲ | #11

  فرموده اید: “هرکسی که به دقت حوادث منطقه را زیر نظر داشته باشد، متوجه بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی می‌شود. پس آینده به اسلام تعلق دارد نه آمریکا”

  آینده به کدام اسلام تعلق دارد؟ اسلام میانه رو صلح طلب را که شما اسلام آمریکایی می دونید. تندروهای شیعه، سنی و وهابی هم که اگر روزی زورشون برسه نمیذارن سر به تن طرف مقابل بمونه!

  [پاسخ]

  میم پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۰ ب.ظ:

  اسلام میانه رو پیروز خواهد شد.در این اسلام محمد عبده سنی شاگرد سید جمال سنی هست. اسلامی که در اون بزرگگترین گروه مبارز سنی ریشه در اندیشه های یک شیعه داره و همون گروه روابط دوستانه با رهبر ایران داره.اسلامی که در اون حزب الله شیعه حتی با مسیحیان متحد می شه. ولی این اسلام میانه رو با آمریکا آشتی ناپذیر هست. تعجب می کنم کدوم تفکر اسلامی امروزه وجود داره که با آمریکا و استکبار رابطه خوب داشته باشه و هم زمان پایگاه مردمی هم در بین مسلمین منطقه داشته باشه؟

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۱ ب.ظ:

  اسلام ناب محمدی.
  اسلامی که آرزوی پیاده سازی تمام دستوراتش را نه تنها در جمهوری اسلامی بلکه در تمام جهان داریم.

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۱ ب.ظ:

  ببین خودتو اذیت نکن ! اسلامی که بخواد با ظالم سازش کنه اسلام نیس ! ما یه اسلام داریم اون هم بر ضد ظالمان !

  [پاسخ]

  چغوک پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۱ ب.ظ:

  جناب جوینده حقیقت.
  عجب استدلالی داری. معتقدی چون ممکنه در آینده زمام این کشورها دست افراد تندرو بیفته پس بهتره تحت ظلم دیکتاتور باشند. به نظر شما ممکنه وضع مصر از زمان مبارک بدتر بشه؟ ضمنا نمیدونم منظورت از شیعه تندرو کیه؟ لاابد نظامی شبیه جمهوری اسلامی؟ ضمن اینکه به دلایل مذهبی امکان نفوذ وهابیت در شمال آفریقا بسیار کم است. از این بابت نگران نباش. مطمئن باش اگر امکان داشت که وهابیت و سلفی گری زمام امور کشورهای شمال آفریقا را بگیره حکام عربستان سعودی و امارات مجبور نبودند مرتب به ایران سفارش پوشک محافظ بزرگسالان (ایزی لایف) بدهند.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۸ ق.ظ:

  ملت عزیز ایران این راه سعادت بخش را به توفیق الهی ادامه می‌دهد و دیگر ملت‌های مسلمان نیز آرام، آرام به این سمت و سو در حال حرکتند تا وعده خدا محقق شود که “والعاقبه اللمتقین “.

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۸:۴۲ ق.ظ:

  در مورد وهابیت یک کم بیشتر باید مطالعه کنید اون وقت شیعه وسنی رو با اون تویک صف قرار نمی دادید

  [پاسخ]

 12. بنده
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۸:۲۰ | #12

  در مورد آمریکا و سیاست‌های باهات موافقم امید جان.
  فقط من هنوز این موضوع برام قابل هضم نیست. گیرم که اکثریت مردم موافق این رژیم هستن. گیرم که رژیم پرچمدار مبارزه با استکبار جهانی هست و حقیقتاً حامی جهان محروم عرب و مسلمان.

  اما تمام این حرفها برای کسی که می‌خواد قادر باشه که بدون خطر جانی و آبرویی بالاترین مقام یک کشور رو به دادگاه بکشونه پشیزی ارزش نداره. برای کسی که می خواد بدون مشکل و پارازیت به اخبار از منابع مختلف دسترسی داشته باشه این مسائل مهم نیست. برای کسی که می خواد بدون مجوز بتونی گردهمایی داشته باشه، برای کسی که انتظار برخورد قانونی موقع بازداشت داشته باشه این حرفها تنبون نمی شه. فهرست کردن اهداف حکومت برای توجیه برخوردهای غیرقانونی‌ش مغالطه‌ست.

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۳ ب.ظ:

  فقط با اونجای حرفت که گفتی
  فهرست کردن اهداف حکومت برای توجیه برخوردهای غیرقانونی‌ش مغالطه‌ست.
  حال کردم ! تا حالا صد بار بهت جواب تو رو دادن ! از بس دست از منطق و برهان خالی بوده دست پیش رو گرفتی از پس نیفتی می گی همش مغالطه است !

  [پاسخ]

  عسگری پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۰ ق.ظ:

  امثال شما اگر یک نفر از خاتمی ایراد بگیره زود میگید تو در حدی نیستی که از خاتمی ایراد بگیری ولی به خودتون که میرسه ایراد میگیرید که چرا مثلا یه دانشجو حق نداره اقای خامنه ای رو به دادگاه بکشونه.
  واقعا که استاد سفسطه و مغالطه شما سبزای ضد انقلاب هستید

  [پاسخ]

  بنده پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۰ ب.ظ:

  ممنون علیرضا و عسگری عزیز

  جوابم رو گرفتم. با طرفدارانی مثل شما حکومت نیازی به دشمن نداره.

  [پاسخ]

 13. حسن
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۸:۲۳ | #13

  آقای حسینی معلومه که آمریکا در منطقه گزینشی عمل می کنه نکنه انتظار دارید که قبل از هر اقدام با دولت ایران آن هم حتما احمدی نژاد که در داخل شعار نابودی آمریکا می دهد و در خارج البرادعی را برای مذاکره مستقیم به حضور آمریکایی هامی فرستد. آقای حسینی شکی نکنید که این شرایط که الان یک سال است که در کشور بوجود آمده دوام نخواهد داشت. من نمی دانم اگر جنبش سبز متوهم و مرده است دیروز این همه گارد ویژه و موتور سوار و پلیس و بسیجی در تهران چکار می کرد. دسته های موتور سوار در دسته های ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره عربده کشان ماشاء الله حزب الله می گفتند یعنی همان کاری که شتر سواران در مصر انجام دادند. برادر عزیز مگر حکومت صفویه که یک حکومت شیعی بود دوام آورد. من خیلی دلیل برای ضعف نظام ایران پس از رحلت امام دارم. و دلایل زیادی هم برای قدرتمند شدن معترضان دارم.ببینید همین عربده کشی مجلسی ها در روز ۲۶ بهمن، همین جرات محاکمه نکردن موسوی و کروبی و همین حضور ۱۰۰ها هزار نفر پلیس و بسیجی در ۱ اسفند و همین جمعیتی که در روز ۱ اسفند در خیابان ها آمدن همین محکومیت حوادث بحرین توسط آیت الله مکارم و سکوت مراجع در خصوص اتفاقات روز ۲۵ بهمن که شما به واسطه آن سران معترض رل محارب و منافق دانستید همه و همه نشان می دهد که استفاده ابزاری از دین که یکی از دلایل اصلی در موفق بودن شما تاکنون در سرکوب بوده ولی در آینده ایی که به نظر من به یکسال هم نمی رسد که استفاده ابزاری از دین هم کارکرد خود را از دست می دهد همانگونه که روز ۱ اسفند میل به تحریک و درگیری از جانب بسیجی ها در برخی نقاط دیده می شد ولی معترضان علیرغم این که اکثرا جوان بودند ولی درگیر نشدند.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۰ ب.ظ:

  اولا شما چرا همیشه نگاهت اینوره؟ چکار داری که نیروی انتظامی میاد تو خیابون؟ یه بار هم از خودتون مایه بذارید. یه بار بگین خودتون چکار کردین؟ یه بار واقعا میلیونی بیاین تو خیابون.
  ثانیا : وقتی علمای شیعه از شما سبزها دفاع نمی کنند و از مردم مصر و بحرین حمایت می کنند، یعنی اینکه شما و فتنه شما رو قبول ندارند. همین. یعنی اینکه فرق بین فتنه سبز و انقلاب مردمی منطقه رو می فهمند. چیزی که شما فعلا توش موندین

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۹ ب.ظ:

  جدا برخی هنوز متوجه نیستند که اگر نگوییم تمام خواسته مردم منطقه عزت اسلامی است
  بلکه یکی از مهمترین خواسته های آنها است.

  در صورتی که فتنه سبز با یک دروغ آن هم تقلب شروع شد و بعد از آن هم هر چه موجود
  ضد اسلام و سکولار بود خود را نماینده و سخنگوی آن دانست و کسی از آنها تبری نجست.

  خداوند در قرآن فرموده “لیظهر، علی الدین کله” بدین مضمون که خداوند روزی دین
  اسلام را بر تمام آیین ها غلبه خواهد داد.

  [پاسخ]

  میم پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۳ ب.ظ:

  خوبه که اعتراف جالبی کردی. نظامی که فقط در تهران صد ها هزار!!!!!! بسیجی داره که جونشون رو دستشون گرفتن و اومدن کف خیابون و پیه همه چیز رو مالیدن آیا واقعا با چهار شعار و بی بی سی فارسی قابل سرنگونی هست؟! وجدانا هست؟!!

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ق.ظ:

  میم جون می دونی تو دهنی چیه؟تو دهنی اینه که شما ملیاردها خرج کنی که شبهه درست کنی که همه مردم مخالف جمهوری اسلامی هستن و اونوقت به سادگی آب خوردن این جوری بی آبرو بشی.و عواقبی هم در دنبال این مطلب وجود دارد:
  اگر دیگر کسی زنگ نزند و به بی بی سی فحش ندهد این یعنی اینکه بی بی سی دارد یک طرفه عمل می کند. :lol:

  [پاسخ]

  چغوک پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۹ ب.ظ:

  حسن خان
  یادمه یک زمانی وقتی شرایط بعد از رحلت امام را با زمان امام علی مقایسه میکردیم، جلبکهای سبز که آن زمان اصلاح طلب نام داشتند شدیدا به ما حمله میکردند که چرا و به چه مجوزی دست به مشابهت سازی تاریخی میزنید. الحمدلله نمردیم و دیدیم که چگونه این طیف جلبک به زمین و زمان چنگ زده و تا حد ممکن اقدام به مشابهت سازی تاریخی و جغرافیایی و … میکنند. تا حالا فکر نکردی چرا رژیم ایران نه تنها از انقلاب مصر و تونس وحشت نکرد بلکه داره از خوشحالی پشتک و وارو میزنه و در مقابل رژیمهای سفاکی چون عربستان و امارات و بحرین در کنار آمریکا و غرب که علی القاعده باید به خاطر سرایت انقلاب مصر به ایران جفتک بزنند اینقدر وحشت کردند؟ تا جایی که گفته میشود پادشاه عربستان از محمد خاتمی درخواست کرده بخشی از پوشکهای اتیزی لایفش را به وی هدیه کنه. نه عزیزم. ما در اوج جنگ و تحریم و بمباران شیمیایی و موشکباران شهرها و توطئه و تروز منافقین ایستادیم. الان که جکع کردن یک مشت اراذل و اوباش کاری نداره. ما هنوز ضرب شستمان را نشان نداده ایم. اگر آن روز برسد مطمئن باش یک دونه ایزی لایف هم گیرت نمیاد.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۹ ق.ظ:

  استکبار همه تلاش خود را برای حفظ این غده‌ جنگ افروز و اختلاف افکن به کار گرفته اما تنفر ملت‌ها از این غده سرطانی امروز در منطقه آشکار‌تر شده است.

  [پاسخ]

 14. ریحانه
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۹ | #14

  این نکته خیلی برام جالبه که فکر می کنی فقط شما می فهمی .هر دفعه می یام سر می زنم برام جالب تر می شه. البته تو این شرایط اعتماد به نفس کاذب گرفتی .تو که خیای ادعا داری که در اسم.ن باز شده و شما ها تاپی افتادین پایین به نظر دیگران احترام بزار من مناتو ما ماهاتم کم کن. هر بار یه نصیحتی می کنم شاید یه روز اثر کنه .البته از قدیم گفتن نرود میخ اهنین در سنگ

  [پاسخ]

  میم پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۹ ب.ظ:

  هم وطن باور کن بهترین راه مبارزه در نظام فعلی برای شما مبارزه در چهارچوب قانون و زیر لوای فردی مثل خاتمی است متاسفانه و شایدم از دید ما خوشبختانه آقای موسوی فرصت تاریخی که می تونست به رشد همه کشور منجر بشه (تشکیل گروه مخالف دولت قدرتمند ولی داخل نظام پس از انتخابات)رو سوزوند و رشته های اصلاحات از سال ۷۶ رو یکجا پنبه کرد.شخصا وجود منتقدین به نظام بصورت قابل توجه رو قبول دارم ولی باور کنید در ایران کف خیابان جای مبارزه نیست و جواب نمی دهد همانطور که تا به حال جواب نداده. سوال من اینه که با خودتون خلوت کنید و صادقانه به این سوال جواب بدین جنبش سبز با این شکل مبارزه غیر از ضربه زدن به کشور چچه دستاوردی داشته؟ صد رحمت به اصلاحات که حداقل کلی امتیاز از حکومت تونست بگیره و گفتمان در جامعه ایجاد کنه. دستاورد جنبش سبز چه بوده؟(البته من نیز غیب گو نیستم ولی امید به سقوط نظام یل حتی احمدی نژاد در آینده آیا بعد از این ۲۰ ماه واقع بینانه است که به خاطر این چشم انداز فعالیت کنید؟)

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۸ ب.ظ:

  عبارت ” کف خیابان جای مبارزه نیست ” بسیار جالب و درست است . این رفتارها پس از صد سال تجربه واقعآ جای تاسف دارد .

  [پاسخ]

  ندیمی پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۳ ب.ظ:

  آقای حسینی
  با سلام
  نظر شما در مورد دوستانتان که درمقابل منزل اقای کروبی جمع می شوند والفاظ رکیک را باصدای بلند حواله ایشان وهمسر ایشان می کنند و دراین زمینه یک اقدام بسیار فرهنگی انجام می دهند و از همسایگان سلب آسایش می کنند چیست ؟  :D:D:D:D:D

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۹:۱۵ ب.ظ:

  در ضمن ببین آخه تو که میدونی میخ آهنین در سنگ نمیره چرا میای نظر میدی ! اگه حرف نزنی نمی گن لالی ! برو با همون بالاترینت حال کن !

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۹ ب.ظ:

  شما مصداق واقعی زنده باد مخالف هستین!

  [پاسخ]

 15. ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۹:۵۵ | #15

  بی بی سی راستگو و خوب و دوست داشتنی کم آورد اینها هنوز تو خواب و خیالند! دیروز بعد مدتها رفتم بالاترین واقعا دیدنی بود. این هایی که به میلیون علاقه دارند و همه ی تجمعاتشان را میلیونی می دانند دیروز تو بالاترین نوشته بودند تجمع هزار نفری! حالا حساب کن چند نفر بودند.

  [پاسخ]

 16. بی بصیرت
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۰:۱۸ | #16

  من جنبش سبز رو نمیخوام با جنبش های جاهای دیگه مقایسه کنم. اصلاً. البته معتقد هم نیستم که از اساس با هم متفاوتن هستند. چون اساس هر جنبش اعتراضی، نا رضایتی هست. یعنی تا نارضایتی نباشه مردم تو خیابون نمیان و علیه حکومتشون شعار نمیدن! حتی اگه امریکا تشویقشون کنه تا زمانی که راضی باشن توی خیابون نمیان. بلکه میگن امریکا دیوونه است و زندگی شون رو میکنن. موقعی امریکا میتونه وارد میدون بشه که از قبل این نا رضایتی به حدی رسیده باشه که امریکا بتونه ازش استفاده کنه. پس اساس همه شون اعتراضه و با هم مشترک هستند.
  اما کاری نداریم که جنبش سبز و جنبش مردم مصر چقدر شبیه هم هستند. موضوع اینجاست که سرکوب هم هر جایی که باشه بر اساس یه چیزه. یعنی از اساس سرکوب ها با هم یکسان هستند. جالب هستش که حکومت های سرکوب گر نه تنها در اصل مشترک هستند که در شیوه ها هم مشترک هستند! بحث حق و نا حق هم نمیکنم ها! اصلاً. مثلاً شاه به معترضین میگفت آشوبگر و اغتشاشگر و خارجی، بن علی هم به مردم گفت اینا از خارج خط میگیرن و آشوبگر هستند، بعدها حسنی مبارک همین حرف رو زد برای تأیید خودش، امروز پسر قذافی این حرف رو زد، و شک نکنید که هر جای دنیا تا ابد مردم کسی رو نخوان، اون شخص همین حرف رو میزنه. همه میگن اینا بیگانه هستند و از بیگانگان دستور میگیرن و خائن به مملکت هستند! یا مثلاً راه انداختن طرفداران حکومت در خیابان. شاه علیه مصدق این کار رو کرد. همه هم قلدر و چماق به دست بودن. سر دسته شون هم شعبون بی مخ بود. این کار ادامه پیدا کرد، تا رسید به مبارک. البته یه تفاوتی هست. در بعضی از کشورها ضریب نفوذ حرف حکومت در میان مردم بالاتره بعضی جاها کمتر. مثلاً مبارک میگه اینا خارجی هستند کسی گول نمیخوره. چون مردم آگاه ترند. در کشورهای دیگه ممکنه مردم فقط حرف حکومتشون رو بشنون و باور کنن.
  خلاصه اینکه من قصد مشابهت سازی برای جنبش ها ندارم. اما سرکوب ها همه از یک جنس هستند.

  [پاسخ]

  بی بصیرت پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۲ ب.ظ:

  این رو هم یادم رفت اضافه کنم که این خیلی طبیعی هست که مثلاً قیام مردم اوکراین و قیام مردم تونس با یک هدف نباشه! به هر حال مردم با هم متفاوت هستندو این کشور مردمش چیزی میخوان، اون کشور مردمش چیز دیگر. پس متفاوت بودن جنبش ها اصلاً عجیب نیست. ولی سرکوب ها هر جای دنیا که باشند یه هدف دارن. و اون حفظ حکومت هست.

  [پاسخ]

  بی بصیرت پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۷ ب.ظ:

  در ضمن ترجیح میدم کامنتم تأیید نشه. چون دوستان شما میان حرف های نا مربوط میزنن. دوست ندارم نظرم وارد بحث های دوستانتون بشه که معمولاً با طعنه و ایراد اتهام هستش. همین که خودتون بخونید کافیه. ممنون.

  [پاسخ]

  حجی بچه محل امام رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ:

  تکمله ای ، جوابیه ای یا چیزی دیگه ای نبود که خودت به خودت بدی؟ :D

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۲:۱۶ ب.ظ:

  بسیار گفته می شود که نارضایتی علت شورشها و یا جنبش هاست .
  شما فکر میکنید در یک حکومت کاملأ مردمی ، دلسوز و توانا دیگر امکان بروز شورش وجود ندارد؟
  شما فکر میکنید جلب رضایت همه مردم ممکن است؟
  جوامع همیشه در معرض شورش هستند چون فقیر بسیار بیشتر از غنی است. هر شورشی نشانه بد بودن حکومت نیست . شورش ها برحسب اتفاق رخ میدهند. منظورم این است که رفتارهای اجتماعی مانند ریاضی نیست که همیشه دو دو تا بشود چهارتا . ضمن اینکه رضایت خود یک موضوع نسبی است شرایطی که در یک کشور بسیار سخت دانسته میشود در جامعه دیگر ممکن است آرزو باشد .
  شرایطی که امروز آرزوی ماست چند سال دیگر ممکن است باعث نارضایتی ما شود . بحث رضایت و نارضایتی مردم بسیار پیچیده است . موفق باشید .

  [پاسخ]

  بی بصیرت پاسخ در تاريخ اسفند ۷ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۶ ب.ظ:

  ولی شما خودتون میگین که نارضایتی مردم ایران فقط به خاطر فقر نبوده! مگه نمیگین جنیش سبز مال بالای شهر هستش؟ که البته من به هیچ عنوان قبول ندارم. بالای شهر داره زندگیش رو میکنه و بی ام دبلیوی خودش رو سواره! دلیلی هم نداره خودش رو به خطر بندازه. همیشه اعتراض مال قشر پایینه که چیزهای کمتری برای از دست دادن داره.
  در ضمن تو هر حکومتی ممکنه اعتراض وجود داشته باشه. مثلاً انگلیس حقوق بازنشسته ها رو دیر میده مردم میریزن توی خیابون، بعد هم پرداخت میشه راضی میشن. اما اولاً حجم اعتراضات خیلی مهمه، که چقدر از مردم راضی و چقدر ناراضی هستند، دوماً علت مهمه، سوماً پاسخی که دریاف میکنن مهمه. مثلاً انگلیسو فرانسه و کشورهای دموکراتیک در نهایت حق مردم رو میدن و اونها رو راضی میکنن، اما قذافی و مبارک به مردم عوامل خارجی و جاسوس و اغتشاشگر و اونها رو میکشن!

 17. ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۱:۱۴ | #17

  سلام.
  خدا قوت؟

  می دونی داستان گربه ی دکتر مصدق چیه؟!

  به روزیم با : گربه های دوست داشتنی

  [پاسخ]

 18. aram
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۷ | #18

  آقای حسینی من هم با شما موافق هستم که مشابهت سازی و تعمیم بسیار ساده انگارانه هست. تحولات اجتمأعی معمولاً سیستمهایی بسیار پیچیده هستند و برای پیش بینی‌ سخت، زیرا پارامتر‌های متفاوتی در آنها اثر دارند که میتوانند تحولات را تحت تاثیر قرار دهند. اما برای من عجیب است که شما اخیرا چند بار چنین ادعا و نتیجه گیری می‌کنید که دلیل اینکه جنبش سبز به سرعت جنبش‌های مصر و تونس نتوانست موفق شود فراگیر نبودن آن است و اگر مردم ایران با حکومت موافق نبودند این حکومت پا برجا نمی‌ماند. اما انتقاد من به شما این است که چرا شما به این راحتی‌ مدلها را تعمیم می‌دهید تا مقیاس زمانی‌ دو سال را دلیل فراگیر نبودن این جنبش بدانید‌ در حالیکه تاریخ و همین تاریخ خود ایران پر است از حکومتهایی که با وجود ظالم بودن سالهای سال پا برجا ماندند. یا کشورهای دیگر مثل شوروی، کره شمالی، برمه، کوبا یا خود مصر مگر فقط دو هفته طول کشید تا کنار بروند؟ اگر به همین راحتی بود چرا مصری‌ها زودتر دست به کار نشدند؟ مردم عراق چند سال علیه صدام مبارزه کردند؟ مگر سرکوب کم بود؟ چرا دو هفته‌ای صدام را سرنگون نمی‌کردند؟ مردم ایران که از یک تجربه انقلاب و یک جنگ هشت ساله که هنوز در خاطرشان هست می‌‌آیند و با میانگین تحصیلی‌ متفاوت اگر ناراضی باشند و بخواهند مبارزه کنند با مردم مصر به یک شکل مبارزه نمیکنند. مثلا شاید جوانهای متولد دهه شصت که مخالف نظام هستند حاضر باشند بریزند خیابان و کشته بشوند و زندان بروند اما از نسل بزرگتر مگر چند نفر مثل سیامک پورزند، ابراهیم یزدی یا بهزاد نبوی پیدا میشوند که حاضر باشند تمام عمرشان را درزندانهای رژیمهای مختلف سر کنند تا آخرش هم دوباره یک حکومت استبدادی دیگر سر کار بیاید. یا ممکن است تعداد زیادی از مردم باشند که فکر میکنند با اینکه از حکومت ناراضی هستند اگر حکومت کنار برود در خلع قدرت ممکن است عوامل فرصت طلب داخلی‌ یا خارجی‌ پیدا شوند که نتایج اسفناکتری بوجود بیاورد ممکن هم هست حرف شما درست باشد و مردم بیشتر راضی‌ هستند. مشکل اینجاست که تا وقتی‌ افرادی مثل من هستند که باور دارند بین اعلام علنی نارضایتی و عدم اعتمادشان به این نظام و از طرفی‌ زندان و شکنجه فاصله کوتاهیست ما نمیتوانیم آمار خوبی‌ از جامعه داشته باشیم.

  [پاسخ]

 19. حافظ
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۲:۰۷ | #19

  ((نسخه غلط، کشنده است نه شفابخش))
  آفرین ، چه جمله قشنگی، نسخه منافقین رو برای جنبش سبز پیچیدن هم کشنده است! روز ۱ اسفند تظاهرات نیروهای لباس شخصی و امنیتی و بسیجی و سپاهی و … در خیابان های تهران بود. 8O

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴ ق.ظ:

  اگه شما بودید و ما می خواستیم بریزیم تو خیابون بدون مجوز فرش قرمز زیر پامون پهن می کردید؟! یا نکنه نیروها رو مرخص می کردید که بگذارید عزیزان به شیوه های مسالمت آمیز می خواهند مخالفت کنند؟!

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۶ ب.ظ:

  مطمئن باش اگه حکومت دست اصلاح طلبها بود ، پلیس رو هم برای امنیت تظاهراتتون بسیج میکرد!

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۰ ق.ظ:

  پلیس چیه ارتش رو می کشوندند تو خیابون!

 20. کیارش
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۲:۱۹ | #20

  راستی برای چه این همه نطامی میارن تو خیابون وقتی تعداد سبزها اینقد رکمه و اقا که میترسه؟/ خب بزارن داد بزنن.. کی به کیه.. یعنی چه میفتن به جونشون.. ازچی می ترسن/
  ها ها ها ها ها ها ها
  یه چیز دیگه ای شیراز شلوغ بود.. ای شبوغ بود.. مردم دیگه از پرواز نمی ترسن :D
  ها ها ها ها
  یه چیز دیگه بزنید ما را .. بکشید ما را.. بکنید ما را .. آخرش در برابر مردم کم میارین چون در واقع دارین خودکشی و خودزنی و خودکنی می کنین :D
  ملتنفتی اقای بسیجی که
  نفرت مردم اینقدر از بسیج زیاد شده که تو خیابون هم با نفرت نگاهشون می کنن.. دلتون خوش کنید به ادمهای اجاره ای تون..
  ببین چه تفاوتی هست بین اونی که میاد تو خیابون و پیه همه چی به تنش می ماله و اونی که یارنش تو خیابون البته قبل ترها با ساندیس هم میومدن.. ولی هر که ابهت یارو کم میشه خرج هم میره بالا .. مثلا این دفعه همراه اول بود..
  می ترسم راهپیمایی بعدی مجبور باشین محصولات ایران خودرو بدین :D:D:D

  یه چیز دیگه هم هست . راست یچرا تو راهپیمایی مردمی تون از زنهایی که حجابشون بسیجیا غیرتی و البته بیشتر شق می کنه میارین ؟؟ عکساشون هم هستا.. نگین یه وقت کار اسرائیله که عکس آقا گذاشته تو بغل این خانومه :D:D:D

  [پاسخ]

  عسگری پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۳ ق.ظ:

  یه کم دوز روان گردانت رو بیار پایین اوضاعت خیلی خرابه :mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ:

  وقتی اون خانوم ها به راهپیمایی می آیند ما می پذیریم. چون حرف ما مشخصه. وقتی گفتیم اسلام یعنی اسلام. وقتی گفتیم حجاب یعنی حجاب. وقتی اون خانم با وجود شناخت رهبر که سخنش صاف و پوست کنده است باز هم ایشان را قبول دارد خیلی فرق می کند با وضعی که دختران شما به واسطه ی لقلقه ی اعتقادی و گفتاری از هر رنگی به شما چسبیده اند!

  [پاسخ]

  حجی بچه محل امام رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۱ ب.ظ:

  ” یه چیز دیگه بزنید ما را .. بکشید ما را.. بکنید ما را .. آخرش در برابر مردم کم میارین چون در واقع دارین خودکشی و خودزنی و خودکنی می کنین :D

  آقا این دیگه کارش از آبلیمو گذشته!! یکی ۱۱۵ رو بگیره :D
  امیدجون داداش… یه فیلتری چیزی… :D خانواده و بچه صغیر از تو آهستان رد میشه ، رعایت کن داداش :D

  [پاسخ]

 21. پیام
  ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۳:۱۵ | #21

  امید حسینی عزیز،
  اول سلام، دوم خسته نباشی، سوم امام زمان یارت باشه، چهارم که مفصل تره:
  علت این که این جماعت سبز کماکان اصرار بر بالندگی و زنده بودن جنبش خود اصرار دارند ناشی از باورهای آنها است. امید جان تو خود می دانی که تا ایمان به یک باور نباشه اون باور مرده و با ایمان به اون اون باور زنده میشه. خب معلومه برای افرادی نظیر خودت (گیریم منم سبز که نیستم) که ایمان به خدا داری و معنی دقیق لااله الله در زندگیت جاریه شیطان (از گونه چه انسی چه جنی) و هر باور غیرالهی و متکی به ماتریال همیشه مرده است، مرده تا زمانی که به آن ایمان پیدا کنی. پس باید به این جماعت سبز حق داد که همیشه خود را زنده فرض کنن.

  مگه ما روایات و آیاتی نداریم که جماعت فاسقین و فاجرین حتی در بعد از مرگ نیز سعی بر انکار حقیقت می کنند تا زمانی که آتش واقعی عذاب بر آنها فرود آید…

  ایمان، کلید در این واژه پنج حرفی است و این که به چه چیز ایمان داشته باشیم.

  مشکل اصلی ما با این جماعت بر سر اصول و فروع است.

  هر وقت اصل ها مشخص شد و فرعیات معلوم شد آن وقت بحث چهره روشن تری به خود میگیرد.

  با تشکر. دست علی یارت. به روشنگری هات ادامه بده و یه ذره پا پس نکش.

  [پاسخ]

 22. چهل سالگی
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۱ | #22

  ببخشید این مربوط به پست قبلی است ولی فکر کردم شاید نخونید
  یکی در نقد نوشته من نوشته بود که مونده که من واقعا فکر می کنم به عشق ساندیس ملت می آیند به خیابون (نزدیک به مضمون ) من می خواهم اینجا روشن کنم که وقتی می گم ساندیس خور یعنی چی؟
  منظور من این نیست که واقعا برای ساندیس می ایید نه برای این می ایید که اعتقاد دارید . اره ولی وقتی می توان مطمئن شوید که اعتقاد دارید که در فضایی قرار بگیردید که جنبش سبزیها قرار می گیرند ، کتک زندان ، بی خبری خانوادها، توهین به خانوادها (بلایی نظیر کاری که با نرگس محمدی کردند موقع دستگیری شوهرش ) ، توهین ٍ از دست دادن موقعیت شغلی و اجتماعی و بدتر از همه نداشتن هیچ مرجعی برای شکایت . شما هنوز در معرض این امتحان قرار نگرفته اید برای همین سبزها وقتی می روند و می بیند حتی هزارتا ادم جمع شده این قدر خوشحال می شند .من می خواستم بگم که وقتی جنبش سبزیها را خوب خفه کردند . تشنگان قدرت می روند سراغ هم اون وقت اون زمان این گوی و میدان برای شما که پای اعتقادتون جون بدید. نمی دونم چرا فکر می کنید شما حتما فرق دارید با اهل کوفه شما حتی یک دقیقه در معرض امتحان قرار نگرفته اید .
  برادر درد کروبی و موسوی درد مخالفت با نظام نیست که ارزو می کنی بمیری اگه دچارش بشی درد چشمشان را بستن روی اشتباهاتی است که نظام را به اینجا کشاند و گوش نکردن به صدای آدمهایی که مشفقانه هشدار می دادن جمهوری اسلامی داره به اشتباه می ره . درد یک عمر پاچه خواری است ،دردشون درد وجدانی است که دیر بیدارشده . هر کسی هرچی کاشت درو می کنه شما هم درو خواهید کرد فقط حیف و صد حیف ا زاین کشوری که این وسط نابود می شه .

  [پاسخ]

 23. معرفت
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۰:۱۴ | #23

  سلام،

  ۱) نوشتی طرف مقابل “حتی بزرگان و رهبران جنبش سبز و اساتید دانشگاهی …” دچار شبیه‌‌سازی‌های مبتذل, نسخه‌های اشتباه و غلط هستند. هر کسی‌ هم که مثالی آورد، نوشتی‌ این مثال هم از قبیل اون شبیه سازی هست. نظرت راجع به شبیه سازی انقلاب ایران و مصر چیه؟ نظرت راجع به سالها شبیه سازی‌های رسانه‌های رسمی‌ از جنبش‌های مردم فلسطین، عراق و بوسنی …. چیه؟ اون موقع مبتذل نبود و علمی‌ و دقیق بوده؟ شبیه سازی مبارزات انقلابی ایران و گروه عرفات توسط بلند پایه‌ترین مسٔولین نظام در اول انقلاب چی‌؟

  ۲) نوشتی نظام ایران مثال کوه ایستاده. خوب این نظر شماست که براش دلیلی‌ ذکر نکردی. به گفته مقامات همین نظام، بحران‌های حکومت در حال بزرگتر شدن بوده اند. حتا بعضا گفتند فتنه از جنگ تحمیلی هم دشوارتر بود.

  ۳) نمی‌خوام شبیه سازی کنم، ولی‌ تو هم به قول خودت “لحظه‌ای با خود خلوت ” کن و به این فکر کن که شاید ۲ ماه پیش حکومت مبارک هم میگفت علیرغم خرابکاری‌ها رژیم ما سی‌ سال “مثل کوه ایستاده است”

  لطفا اگر پاسخی می‌دهید، به هر بخش به طور مشخص پاسخ بدهید. متشکر.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۳ ق.ظ:

  معرفت جان! شما خودت جواب همه سوال هات رو دادی
  اولا وقتی از شباهت دو چیز با هم دم می زنیم، لااقل باید دو تا شباهت بین اونها پیدا کنیم. مثلا درباره شباهت انقلاب اسلامی با انقلاب مردم مصر، در هر دوی اینها با حکومت هایی روبرو هستیم که مورد حمایت شدید آمریکا و اسرائیل بودند. هر دو پایگاه آمریکا بودند. هر دو شریک و حافظ منافع آمریکا و اسرائیل در منطقه بودند. هر دو حکومت هایی خودکامه و استبدادی داشتند. در هر دو انگیزه های اسلامی ریشه اصلی انقلاب ها بود.
  ولی وقتی شما جنبش سبز رو با انقلاب مردم مصر مقایسه می کنید، چنین شباهت هایی دیده نمیشه چون اصلا شباهتی وجود نداره. مثلا از جنبش سبز، اسرائیل و آمریکا صراحتا حمایت می کنه، ولی از مردم مصر، تا لحظه آخر آمریکا و اسرائیل حمایت نکردند!
  ضمنا آقای خامنه ای در خطبه های نماز جمعه و در پیام عربی، صراحتا به مصری ها گفتند که هر انقلابی شرایط خودش رو داره و نمیشه ادعا کرد که انقلاب مصر و تونس، دققیا انقلاب اسلامی ایران هستند.
  ثانیا : کدام مقام جمهوری اسلامی گفته بحران در ایران زیاده؟
  ثالثا: اینکه مبارک چیزی گفته و یا نگفته، به من مربوط نیست. من واقعیت رو می بینم. شما هم بهتره واقعیت رو خوب ببینی. حکومت سی ساله مبارک علی رغم حمایت از سوی آمریکا و اسرائیل، ۱۸ روزه از هم پاشید چون مردم نخواستند، ولی جمهوری اسلامی ِ سی ساله، علی رغم همه دشمنی آمریکا و اسرائیل و … سرپا هست چون مردم خواستند.
  تو به ادعای مبارک چکار داری؟ ببین واقعا مثل کوه ایستاد یا نه؟ :)

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۲ ق.ظ:

  احتمالا منظورشون هاشمی بوده آقای حسینی.

  [پاسخ]

  معرفت پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۲۷ ب.ظ:

  سلام

  به امید حسینی: ممنون از جواب هات.

  ۱) متوجه هستم که شما از دید خودت تونستی بین انقلاب ایران و مثلا مصر شباهت پیدا کنی‌ (مثل این فاکتور‌هایی‌ که نوشتی). طرف مقابل هم خیلی‌ فاکتور‌ها ذکر کرده که شما قبولشون نداری. اون‌ها هم احتمالا فاکتور‌های شما رو قبول نداران و… منتها من فکر کردم که شما کلا نوشتی مشابه سازی غلطه که دیدم نخیر، خودتون دوباره شروع به مشابه سازی کردی. ادامهٔ این بحث به نظر خیلی‌ مفید نیست. فقط اینو اشاره کنم که در مورد عرفات در ابتدای انقلاب و بوسنی تا همین اواخر، رسانه‌های رسمی‌ انبوهی از مشابه سازی هارو با فاکتور‌هایی‌ مشابه اینها که شما هم بالا نوشتی‌ انجام میدادن و نتیجه رو دیدیم. خود را عقل مطلق و دیگران را باطل ندانیم.

  ۲) بنده نوشتم بحران‌های حکومت در حال “بزرگتر” شدن بوده اند .” و فتنه از جنگ تحمیلی هم “دشوارتر” بود, شما در پاسخ پرسیدی : “کدام مقام جمهوری اسلامی گفته بحران در ایران “زیاده؟. من نوشتم بزرگتر و دشوار تر نه زیاد تر. کلمات رو دقیق به کار ببریم. جهت اطلاع لینک‌های زیر رو ببین (که اتفاقا از آقای هاشمی‌ نیستند ؛)

  http://www.tabnak.ir/fa/news/۱۰۳۴۹۵/%D۹%۸۱%D۸%B۱%D۹%۸۵%D۸%A۷%D۹%۸۶%D۸%AF%D۹%۸۷-%D۸%B۳%D۹%BE%D۸%A۷%D۹%۸۷-%D۹%۸۱%D۸%AA%D۹%۸۶%D۹%۸۷-%D۸%A۷%D۸%AE%DB%۸C%D۸%B۱-%D۸%B۳%D۸%AE%D۸%AA-%D۸%AA%D۸%B۱-%D۸%A۷%D۸%B۲-%D۸%AC%D۹%۸۶%DA%AF-%D۸%A۸%D۹%۸۸%D۸%AF

  http://www.tabnak.ir/fa/news/۱۴۵۰۹۹/%D۸%B۳%D۸%B۱%D۸%AF%D۸%A۷%D۸%B۱-%D۸%AC%D۸%B۲%D۸%A۷%D۹%۸A%D۸%B۱%D۹%۸A-%D۸%AA%D۹%۸۴%D۹%۸۱%D۸%A۷%D۸%AA-%D۸%AC%D۹%۸۶%DA%AF-%D۹%۸۶%D۸%B۱%D۹%۸۵-%D۹%۸۵%D۹%۸A%D۹%۸۴%D۹%۸A%D۹%۸۸%D۹%۸۶%D۹%۸A-%D۸%A۷%D۸%B۳%D۸%AA

  ۳) آقای حسینی‌، همه ما فکر می‌کنیم واقعیت رو میبینیم. گفتن این جمله ” من واقعیت رو می بینم. شما هم بهتره واقعیت رو خوب ببینی.” در بحث چه کمکی‌ به درک حقیقت می‌کنه؟ در مورد این قضیه که مصر ۱۸ روز از هم پاشید، یک نفر هم میتونه ادعا کنه که مصر در اثر ۳۰ سال مبارزات گره‌هایی‌ مثل اخوان ال مسلمین از پا در اومد و قبلش ۳۰ سال مثل کوه ایستاد. یا مثلا شاه در اثر مبارزات انقلابی که از سال ۴۲ آغاز شده بود سقوط کرد و ۱۵ سال دوام آورد؟ من هم معتقدم مشابه سازی‌ها خیلی‌ درست نیست. رشتهٔ‌ای به نامه علوم سیاسی تطبیقی داریم(Comparative Politics) که به این مساله به طور علمی‌ میپردازه.

  [پاسخ]

  معرفت پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۲۹ ب.ظ:

  سلام،

  به روان نویس:

  پاسخ شما رو در قسمت ۲ به آقای حسینی‌ آورده ام. برای قسمت‌های بعدی هم اگر نظری داشتید خوش حل میشوم بخوانم.

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۷ ب.ظ:

  خوب حرف من هم همینه. مصر بعد از سی سال، ۱۸ روزه افتاد. چرا جمهوری اسلامی بعد از دوسال فتنه سبز، تکان نخورده؟ :)

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۲ ق.ظ:

  این لینک ها باز نمی شه.

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۴ ق.ظ:

  نظام ایران مثل کوه ایستاده چون رهبر این نظام (از دید سکولاریستی خودتان بهتان عرض می کنم)یکی از شجاع ترین و عاقلترین و در عین حال باسوادترین رهبران دنیاست.این جمله فی البداهه رو داشته باش تا بعد:

  اینجا از انقلاب کبیر فرانسه اسم آورده شد. انقلاب کبیر فرانسه یک حرکت مردمى بود و به پیروزى رسید؛ اما آن پیروزى محفوظ نماند. در سال ۱۷۸۹ انقلاب کبیر فرانسه اتفاق افتاده؛ در سال ۱۸۰۰ – یعنى یازده سال بعد – حکومت سلطنت بار دیگر در فرانسه به وجود آمده؛ یعنى ناپلئون سر کار آمد؛ کأن لم یکن شیئاً مذکورا! بعد هم ناپلئون مُرد و همان خاندانى که با انقلاب کبیر فرانسه رفته بودند، دوباره سر کار آمدند؛ یعنى بوربن‌ها. و سالها طول کشید، تا سال ۱۸۶۰، و سلسله‌ى سلاطین در فرانسه همین طور دست‌به‌دست شدند. پس انقلاب به وسیله‌ى مردم پیروز شد، اما مردم نتوانستند انقلاب را نگه دارند؛
  (رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از شرکت‌کنندگان درکنفرانس وحدت اسلامی)

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۵ ق.ظ:

  گمان نمی کنم خود رئیس جمهور فرانسه هم به این دقیقی تاریخ انقلاب و وقایع پس از انقلاب فرانسه را بداند!!!!!!!!
  به این دلیل است که:چون تو را نوح است کشتیبان غم نخور……

  [پاسخ]

  حجی بچه محل امام رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ:

  عمو عون اینوخوب اومدی دادش… :D :wink:

 24. پیام
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۰:۳۱ | #24

  بهمن دارالشفایی از اعضای خارج نشین سبزها و مرتبط با برخی انجمن اسلامی های اصلاح طلب داخلی چنین می نویسد :
  “مشاهده یه دوست:
  حول و حوش میدون فردوسی سوار اتوبوس بودیم
  اتوبوس سه برابر ظرفیت آدمملت شعار می دادن
  یه دختر بسیجی شروع کرد با موبایلش فیلم گرفتن
  ملت ریختن سرش. موبایلش رو گرفتن و نابود کردن. چادر و روسریش رو هم از سرش کشیدن
  در رو هم باز کردن و پرتش کردن تو خیابون
  بسیجیا ریختن تو اتوبوس که موبایل این رو بدین و اینا
  که ملت سه سوت اتوبوس رو خالی کردن و جیم شدن
  کلا تعداد نیروهاشون خیلی زیاد بود” :mrgreen: :?: :mrgreen: :?: :mrgreen:

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۶ ق.ظ:

  از این وحشی های بی تمدن جز این انتظار می رود.اینها چقدر شبیه هستند به اربابان بی فرهنگشان.

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۲ ب.ظ:

  اینا همش مشتقات راهپیمایی سکوته!

  [پاسخ]

 25. میلاد
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۲:۳۱ | #25

  جناب امید !

  یه چند تا سوال ذهن بنده رو مدتها به خودش مشغول کرده ؛
  اول اینکه اگر خدای ناکرده جناب شیخ علی تهرانی با ان نطق های پرشورش! ، شوهر خواهر آیت الله خامنه ای نبودند و شوهر خواهر مهندس موسوی بودند شما چی می گفتین و چه برداشت هایی می کردین ؟
  دوم اینکه اگر به جای حسین جنتی ، حسین کروبی عضو مجاهدین خلق بود و در درگیری های مسلحانه علیه نظام کشته می شد شما چه برداشت ها می کردین ؟
  اگر روزی احیانا یک قاتل فراری بنام جلال الدین فارسی قاتل فراری که خودش رو ایرونی جا زده بود ، بجای حاکمیت از جنبش سبز حمایت می کرد چیا می گفتین ؟
  دیگه اینکه اگه احیانا به جای نسبت سعید امامی و روح الله حسینیان و دیگران ، نسبت ایشون با یکی از اصلاح طلبان مشخص می شد چه نسبت های دیگه که نمی زدید !
  اینا همه به کنار ؛
  نظر شما راجع به تظاهرات کفن پوشان طلبه و بسیجی هر روز خدا علیه محبوبترین و مردمی ترین دولت پس از انقلاب به گواه آمار یعنی دولت خاتمی چیست ؟ آیا این تظاهرات هم نیازی به مجوز داشت ؟ آیا اصلا از وزارت کشور درخواست مجوز می کردند ؟ در غیر اینصورت آیا اغشتاش و مصداق بر هم زدن امنیت ملی محسوب نمی شد ؟

  ضمنا اگر مهیا کردن یک سری شرایط توسط توئیتر برای ایرانیان به منظور برقراری ارتباطات بیشتر ، کمک آمریکا و اسنکبار جهانی برای براندازی نظام توسط اغتشاشگران فتنه محسوب میشه نظر شما راجع به فروش دستگاه های شنود توسط شرکت های نوکیا و زیمنس به دولت جمهوری اسلامی و نیز فروش ابزار فیلترینگ توسط دول غربی چیست ؟ آیا این موارد هم مصداق وابستگی دولت جمهوری اسلامی به بیگانگان تلقی میشه یا نه ؟

  خوشحال میشم پاسختون رو ببینم

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۵۱ ق.ظ:

  چه سوالات مهمی ؟ میلاد جان خیلی براش فکر کردی نه؟
  اولا بیشترین اتهامات و سخنرانی های شیخ علی تهرانی علیه آقای خامنه ای بوده. رسما در رادیو عراق به شوهر خواهر خودش توهین می کرد. و زمانی که دیگه پیر و فرتوت و از کار افتاده شد به ایران برگشت. انتظار داشتی با یه آدم مریض چکار کنند؟
  ثانیا حسین کروبی هم مثل پسر آیت الله محمدی گیلانی! مگه چیز عجیبیه؟ اصلا مثل نوه امام خمینی! مهم اینه که ببینیم آیا خود آیت الله جنتی به پسرش گرایش داره و یا علیه پسرش هست؟
  پس خواهشا برای طرح سوال، کمی بیشتر فکر کنید :)

  [پاسخ]

  بی بصیرت پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۳ ب.ظ:

  همین؟ کاش جواب های بهتری میدادی آقای حسینی.

  [پاسخ]

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۶:۴۶ ب.ظ:

  آخی!! چقدرم که نظام دلش واسه مریضا میسوزه. حجاریان فلج رو دیدیم چه به روزش آوردن. وضعیت سحرخیز و زیدآبادی هم که گفتن نداره. بابا رئوف!

  [پاسخ]

  sh پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۹ ب.ظ:

  درضمن این هم اضافه بشه که شیخ علی تهرانی با عذرخواهی و پشیمانی برگشت و آقای خامنه ای اکنون خانه پدری شان را در قم در اختیار آنان گذاشته واین نشان از بزرگواری و منش والای این مرد است. کجا یه همچین رهبری پیدا می کنید؟ آیا مقایسه امثال حسنی مبارک و غیره با چنین شخص والا مقامی صحیحه؟!!!!

  [پاسخ]

 26. ایرانشهر
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۴:۳۲ | #26

  خدا وکیلی باید خیلی به خودتون مطمئن باشد و پیش خودتون فک کنید که دیگه الان تو مایه های کسایی هستین که با خدا و پیغمبر چایی نبات میخورن و همه کائنات دارن ذکر شما رو میگن و هر کی نمیگه خیلی نفهم و فریب خورده و غرب زاده و … هست :D
  آخه دیگه هیچ دلیلی نداره این همه ظلم و جنایت و وحشی گری و غارت و بشه توجیه کرد

  [پاسخ]

  حجی بچه محل امام رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۷ ب.ظ:

  این کارش با همون آبلیمو راه میفته… یک لیوان آبلیمو بدین لطفا…! :lol::lol:

  [پاسخ]

 27. ایرانشهر
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۴:۴۵ | #27

  آیت الله طالقانی ۲ هفته قبل از حمله شدید قلبی اقتدار گرایان وقت که موجب مرگ او شد :
  “”به همین منوال پیش برود، مستبدین و مستبدهایی می خواهند بر ما و بر همه ما مسلط شوند و دیگر رحم به صغیر و کبیر ما نخواهند کرد . در چنین محیطی است که یک انسان خونخوار و در عین حال با هوش و زرنگی سربیرون می آورد ، خدا را شاهد می گیرد که من دلسوزترین مردم در حق شما ملت هستم ولی روحیه اش لجوج ترین و کینه ورزترین مردم است نسبت به خلق”” .

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۷ ق.ظ:

  ایرانشهر! مطمئنم تو اصلا نمی دونی اون خطبه علیه چه کسانی بوده؟ مطمئنم. برو خطبه های اون روزهای آقای طالقانی رو بخون تا کمی بیشتر درباره وضعیت اون روز یاد بگیری. این خطبه ها علیه ضدانقلاب بود. آیت الله طالقانی حدودا دو هفته قبل از فوت، در خطبه های نماز جمعه علیه گروهک های ضدانقلاب کردستان سخنرانی تندی می کنند و همه را به سرکوب فتنه تهدید می کنند. ایشان حتی گفتند کسی که به جمهوری اسلامی رای نداده، اصلا حق مخالفت ندارند! حالا برای اطلاع بیشتر از این موضوع، کافیه این رو بخونی و یا گوش بدی:
  http://www.ahestan.ir/?page_id=2620

  [پاسخ]

  یوسف پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ:

  “حمله شدید قلبی اقتدار گرایان” به او یعنی چی؟؟ :mrgreen: :lol:

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۸ ق.ظ:

  نکنه منظورت از اقتدار گرایان وقت، شهید مظلوم بهشتی است که شما سبزها و میرتان بدجور ادعای سینه زدن زیر علمش را داشتید؟

  [پاسخ]

 28. اصولگرای سابق
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۳ | #28

  ۱- در تحلیل انقلاب های صورت گرفته در منطقه نکته مهم این است که این انقلاب ها به دلیل نبود اسلام در صحنه وحتی وابستگی ورابطه حسنه این دولت ها با غرب روی نداده بلکه به دلیل دیکتاتوری روی داده.یعنی مردم مصر و تونس ولیبی وبحرین مهمترین عامل محرکه آنها وجود دیکتاوری در کشورهایشان است.به عنوان نمونه در کشور ترکیه که یک قانون اساسی سکولار وجود دارد ودرعین حال حکومتی دمکراتیک مردم ترکیه برای نبود اسلام در صحنه قیام نمی کنند و به حکومتشان برای برگزاری مانور مشترک با ارتش اسرائیل وروابط حسنه با اسرائیل وآمریکا خرده نمی گیرند!اگر عامل اصلی انقلاب ها نبود اسلام می بود امروز در ترکیه نیز ماشاهد تحرکاتی وسیع وگسترده در برقرار حکومتی اسلامی می دیدیم.اگر در مصر وتونس و لیبی هم بجای دیکتاتوری یک حکومت دمکراتیک اما سکولار حاکم بود ما شاهد انقلاب نمی بودیم.
  ۲- انقلاب ۵۷ ما کمی متفاوت است و به دلیلی رهبری امام خمینی وسایر عوامل دیگر بیشتر رنگ وبوی اسلامی داشت گرچه حتی در انقلاب ما هم یکی از مهمترین عوامل به حرکت درآوردن اجتماع وجود دیکتاتوری بود.
  ۳- نبود یک حکومت موفق اسلامی در صحنه و عدم موفقیت جمهوری اسلامی در حکومتداری وبالاخص برخوردهای زننده با مردم معترض کشورش در یکی دوسال اخیر مزید برعلت شده که مردم منطقه برای برقراری یک حکومت اسلامی به جنب وجوش نیافتند بلکه برای نابودی صرفا دیکتاتوری به حرکت دربیایند.واین نکته ای مهم است که مسئولان جمهوری اسلامی میوه ندانم کاری هایشان را باید در عدم وجود یک نمونه حکومت اسلامی موفق ودرنتیجه تحریک مردم کشورهای منطقه به برقراری حکومتی اسلامی را دید.

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۱ ب.ظ:

  حالا به هر دلیل که روی داده ، ببینیم حکومت های مردمی که سر کار میان اسلامی اند یا سکولار…

  [پاسخ]

 29. کاظم
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۴ | #29

  آموزش شکنجه در وب سایت موسوی
  در حالی که حامیان خارج نشین و عده ای ساده لوح که هنوز بعد از وقایع رخ داده توسط اسرائیل و امریکا به سرکردگی موسوی و کروبی چشمان آنها را باز نکرده است ، برخی از هوادارانشان جهت ادامه اغتشاشات و حضور در خیابان برای مقابله با نیروی انتظامی و بسیج دستورالعمل ادر می کنند .
  به گزارش صراط نیوز در یکی از مطالب منتشر شده در سایت بالاترین که این روزها اخبار اغتشاشات و آشوبها را سعی دارد با هر دستاویزی منتشر نماید نکات جالبی پیرامون چگونگی برخورد با نیروهای بسیج مطرح شده است!
  در این مطلب آمده : “دوستان عزیز دقت کنید.. لازم نیست خیلی وقت صرف کنید.. فقط جفت قلم پا و دستشون رو بشکنید.. اینطوری واسه ۴-۵ ماه حتا اگر هم بخوان نمیتونن کاری کنن ! اما یادتون نره، “جفت پا” و جفت دست”… دست رو از ساعد بشکنید که کاملا آویزون بشه، پا رو هم از “ساق”.. کافی هست ۲ نفر نگه دارن، ی نفر با میله آهنی/چوبی بزنه، .یا با لگد، اگر دلش رو دارید.. با ی ضرب تموم میشه.. بعدشم مثل ….. ولش کنید همون جا تا رفقاش بیان جمعش کنن. ..اینطوری حد اقل ۲-۳ نفر از نیروهاشون مشغولش میشن، در صورتی که اگر بکشید، کسی واسه مرده وقت نمیذاره….. نتیجه” ۲ دست و ۲ پاشون رو بشکنید”. موفق باشید.”
  در قسمت دیگری از مطالب مدعیان راهپیمایی سکوت و همراه با آرامش آورده شده:
  من فکر میکنم بهترین کار این هستش که بسیجی ها و سپاهی هایی که در محله تان زندگی میکنند را در تاریکی شب و در جایی خلوت گیر آورده و ……………….. بنظر من این روش بسیار موثر تر از این نمونه های اندک در تظاهراتهاست,باید اینها در محل زندگیشان امنیت نداشته باشند و مجبور به ریزش شوند!
  جالب اینجاست که اندک جلبکهای باقی مانده از ترس ریختن خون از دماغشان جرات درگیری ندارند و هر جا توانسته اند دهها نفر به جان یک نیروی بسیجی و یا نیروهای انتظامی افتاده اند این درحالی است که در صورت مشاهده تعدادی نیروی خودجوش مردمی همه آنها پا به فرار می گذارند!
  در بخش دیگری از آموزش این سایت به آشوبگران پیشنهاد شده:

  بهترین راه ،بجای کتک زدن آنها ، پس از دستگیری ، آنها را مردم باید کاملا لخت کنن، توی جمعیت ولشون کنن.هم مسالمت آمیز هم تنبیه .

  گفتنی است شبکه های ماهواره ای و سایتهای وابسته به حلقه فتنه گران در مطالب خود بارها بر مسائل حقوق بشر و آزادی تاکید داشته اند هر چند که بر همگان مشخص است که شعارهای آنها تنها برای عوامفریبی عده ای ساده لوح است .
  لازم به یادآوری است در آخرین آشوب خیابانی که به دستور موسوی و کروبی در ۲۵ بهمن صورت گرفت ۲ تن از هموطنانمان با ضرب گلوله منافقین به شهادت رسیدند .

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۰ ب.ظ:

  مرگ بر منافقین سبز…

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۷ ب.ظ:

  وبسایت موسوی “کلمه” است جانم! بالاترین یه سایت اشتراک لینکه و همه جور آدمی می تونه توش رفت و آمد کنه و لینک داغ کنه.یه جای کاملا بی در و پیکره .اوکی؟! هر آدم خرابکاری می تونه سرش رو بیاندازه پایین و بیاد داخل،حتی ارتش سایبری حکومت که در بالاترین و فیس بوک حضوری پررنگ دارند! همین الان توی صفحه فیس بوکم لینک طرز ساختن کوکتل مولوتوف به اشتراک گذاشته شده! شک ندارم اینها هم حکومتی هستند.(البته بدو بدو رفتم و دوست مشکوک رو از لیستم حذف کردم :wink: )
  لابد مربوط به همین به اصطلاح بخش لجستیک ارتش سایبری اند که گفته میشه در ساختمانی واقع در سعادت آباد راه اندازی شده.می گویند این بخش تا به حال هزاران کاربر جعلی در فیس بوک ساخته و هدفشان جاسوسی ملت و انحراف جنبش سبز از مسیرشه .حتی گفته میشه در یوتیوب هم در حال پاکسسازی ویدیوهای حوادث سال پیش هستند.
  خلاصه که کاظم خان کسی که عقلش رو بده دست شریعتمداری و سایتش خیلی رقت انگیزه!
  آی پی من هنوز بسته است آیا جناب سانسورچی؟!

  [پاسخ]

 30. اصولگرای سابق
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۱:۲۷ | #30

  راستی در ادامه صحبت قبلی وتاکید بر عدم موفقیت جمهوری اسلامی در نمونه یک حکومت اسلامی موفق بودن همین کافیست که از کل تاریخ جمهوری اسلامی:۸ سال اول :نخست وزیر فتنه گر و محکوم به اعدام ۸ سال دوم: راس فتنه و محکوم به سقوط ۸ سال سوم:فتنه گر ومحکوم به اعدام
  بنابراین در نظامی که تا الان بجز از سال ۸۴ به بعد یک مشت فتنه گر دزد و محکوم به اعدام حاکم بودند نباید چندان حکومت موفقی بوده باشد!!!! :?: :!:

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۸ ق.ظ:

  سابق جان! میشه یه توجیهی، چیزی برای اطرافیان پیامبر بیاری؟ :)

  [پاسخ]

  بی بصیرت پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۸۹ ۷:۳۴ ب.ظ:

  امید جان زمان پیغمبر که تا زمانی که خودش بود که هیچ مشکلی وجود نداشت. الان زمان خود امام هم از نظر شما زیر سوال هست کلاً! اون از دولت انتقالی منتخب امام، اون از رییس جمهور اول، اون هم از نخست وزیر، پس در زمان حیات امام هم کلاً زیر سوال بوده! تازه بعد از پیامبر امت منشعب شد. یه عده ابوبکر رو قبول داشتن یه عده علی رو. اما نه هیچ وقت ابوبکر گفت علی باید اعدام بشه، نه علی گفت ابوبکر باید اعدام بشه! هیچ کدوم ذات اون یکی رو زیر سوال نبرد. اما شما الان میبینی اصولگرایان دوستدار نظام کل دوره ی مدیریت افرادی به غیر از خودشون رو زیر سوال میبرن و مسوولین اون زمان رو که در همون زمان مورد تأیید امام هم بودند فاسد و کلاه بردار و سکولار و اسلام آمریکایی معرفی میکنند! این دو تا بحث الان چقدر به هم شبیه هستند؟؟؟؟

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۴ ق.ظ:

  خوب هیچ کس از سال های حکومت ابوبکر عمر و عثمان تعریف نمی کنه. ولی شما یکی از افتخارات خود را ایستادگی در جنگ تحمیلی می دانید که نخست وزیر و همه کاره اجرایی آن همین موسوی بود درود بر موسوی و کروبی و در مرحله بعد خاتمی و هاشمی که امان شما را بریده اند. از هر روشی که استفاده کردید تا آنها را سرکوب کنید نتوانستید.به تحلیل های اب دوغ خیاری خودتان و دوستانتان نگاه کنید. یک روز می گویید این دو نفر دیگر حرفشان خریداری ندارد و در زندان ۷۰ میلیونی گرفتار شده اند. و نیاز به دستگیری آنها نیست. روز دیگر جشن دهه بصیرت برگزار می کنید و کیهانیان طرفداران آنها را ۱۰۰۰ نفر در خارج می دانند. آن وقت فقط یک درخواست راهپیمایی چنان می شود که نمایندگان در مجلس آنجا را با چاله میدان اشتباه می گیرند. امیدوارم که رهبری نظام متوجه اشتباهات یک و نیم سال گذشته خود شده باشد. سال گذشته اعتراض مردم به احمدی نژاد بود ولی امثال این اعتراضات متوجه رهبری شد و احمدی نژاد زیرکانه پشت رهبر پنان شده است. شواهد نشان می دهد که پس از ۲۵ بهمن رهبر دیگر در باره فتنه صحبت نمی کند امیدوارم که دیر نشده باشد حرف حسابی را علی مطهری زد که آتش خشم معترضان را همین دهه بصیرت و توهین ها شعله ور کرد حال شما و جهان نیوز و صراط نیوز و کیهان هر چقدر می خواهید بنویسید و وصل به آمریکا و اسراییل کنید ولی کافی است به درون مردم بیایید و دیدگاه آنها را بشنوید. به جرات می گویم همین حصرها هم در نهایت به نفع موسوی و کروبی تمام می شود. آقای حسینی حال شما مسخره کنید و بگویید که شما هم بیایید و در آزادی چادر بزنید. دوست عزیز زمان آن فرا نرسیده است. امروز شما می بینید که با جمعیت کمتری که در ۱۸ تیر جمع می شوند برخوردها بیشتر است ولی در ۱ اسفند جمعیت کلانی می آیند ولی درگیری حداقل صحنه ایی که من در چهار راه ولی عصر از درگیری نیروی انتظامی با جیره خواران بسیج دیدم متوجه شدم که این کشاندن نیروهای سرکوب گر به خیابان آنها را عصبی می کند و در مراحل بعدی به نفع معترضان است حال شما بنویسید موسوی و کروبی شده اند بنی صدر و رجوی. راستی چرا دیگر در برنامه ۲۰ و ۳۰ حرفی ازاعتراضات زده نمی شود چرا برای شهدای ۲۵ بهمن که شما تقدیم کردید صدا و سیما هیچ گزارشی نمی دهد. خوب همین رفتارهای شما کافی است مردم متوجه شوند کدام طرف با اخلاق و صادق تر است.

  [پاسخ]

 31. حبیب
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۸:۵۲ | #31

  آیا مهلت ۲۰ ماهه احمدی نژاد روبه پایان است ؟
  http://hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic&lang=1&id=3596

  [پاسخ]

 32. علی
  ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۰:۱۱ | #32

  این حرفا برای شما آشنا نیست آقای حسینی:(وبلاگ الجزیره):
  In his second television address since the start of the current unrest, Libyan leader Muammar Gaddafi says he will not leave Libya and will die a martyr. He criticised ‘Arab media’, saying it painted an insulting picture of Libyans.

  Gaddafi says Libya has resisted Britain and the US previously, and it will not surrender now.

  He also said:

  Muammar Gaddafi is not the president, he is the leader of the revolution. He has nothing to lose. Revolution means sacrifice until the very end of your life

  We challenge America with its mighty power, we challenge even the superpower

  Muammar Gaddafi is not a normal person that you can poison.. or lead a revolution against

  I will fight until the last drop of blood with the people behind me

  http://blogs.aljazeera.net/africa/2011/02/22/live-blog-libya-feb-22
  می خواستم نظرتو بدانم آیا الان شما و آقای توکلی با اون معیاری که در مورد فرق ایران و مصر گفتید بیایید و از قذافی دفاع کنید ؟؟ اونم که مدعی هست که ضد آمریکاست؟؟؟
  فاعتبروا . . . :(:(

  [پاسخ]

 33. ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۲:۴۱ | #33

  خدا قوت
  مثل همیشه زیبا بود و موثر
  از طرف بچه های بسیجی قاین در خراسان جنوبی خدا قوت
  در پناه حق :D

  [پاسخ]

 34. ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۲:۵۳ | #34

  دیکتاتور دیگری که دوستدار رنگ سبز است…

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912031494

  [پاسخ]

 35. ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۳:۱۸ | #35

  فعلا از برکات این انقلابهای پشت سر هم اینه که موضوع پرونده هسته ای فراموش شده…مثل سه سال پیش که با حمله کور رییس جمهور گرجستان به اوستیا و بعد لشگرکشی روسیه ناگهان اولویت پرونده هسته ای ما رفت کنار..عجب بازی ای داره خدا
  به اینها اضافه کنید مانور قدرت ما رو که سریع دو تا ناو فرستادیم از سوئز رد شدند..به اینا اضافه کنید مردم هرهری مذهب ما رو که با وقوع این انقلابها بیشتر به انقلاب خودمون امیدوار شدند..فراموش شدن طرح هدفمندسازی یارانه ها و حرکت آرام دولت برای نهادینه کردنش رو هم در این هیاهو اضافه کن…باز به اینها اضافه کنید خبرنگارمون قمری وفا رو که رفته تونس..به اینها اضافه کنید تشکر مردم مصر و تونس از الجزیره و پرس تی وی العالم…به اینها اضافه کنید روی کار اومدن شاگردان خمینی کبیر رو در تونس..راشد الغنوشی…اخوان المسلمین…و حالا ان شا الله ازادی پیرمرد هشتادو شش ساله امام موسی صدر…روی کار اومدن شیعیان در بحرین و آزادی عمل بیشتر شیعیان در عربستان رو هم اضافه کن..تکمیل هلال شیعی از اذربایجان شوروی تا یمن زیدی مسلک را هم بگو…
  حالا این گوشه و کنار چند تا جوانک نادان بیان توی خیابونهای تهرون…وقتی بارون میاد کرم خاکی از دل زمین میزنه بیرون..بالاخره برای ماهی گرفتن به کرم خاکی احتیاجه..نه؟

  [پاسخ]

 36. ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۳:۲۰ | #36

  به نظرم برخی این مطلب رو بخونند بد نیست..من که خیلی باهاش حال کردم:
  این دومینو را تا اخر برو
  http://firooze.net/articles/940

  [پاسخ]

 37. ۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۳:۴۲ | #37

  با سلام خدمت شما

  ما با مطلبی تحت عنوان ” حجاب ، فرهنگ اصیل ایرانی ” بروزیم

  منتظر حضور گرمتان هستیم

  لطفا ما را با نظرات خود راهنمایی کنید

  در ضمن خوشحال می شوم با هم تبادل لینک داشته باشیم اگ موافق هستید خبرم کنید

  موفق باشید

  [پاسخ]

 38. علیرضا
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۹ | #38

  البته با توجیهات دوستان حکومت لیبی مردمی تر از حکومت شماست چون ۱۰ سال بیشتر از حکومت شما عمر کرده .
  در مبارزه با امریکا از شما هم پوست کلفت تر بود ( آمریکا هرگز رسما با ایران درگیر جنگ نشد ولی با لیبی درگیر شد ).
  راستی میشه بگید اگه مردم کشورهای عربی برای دشمنی با اسرائیل قیام کردن پس قیام مردم لیبی چه توجیهی داره ؟ دشمن تر از قذافی با اسرائیل سراغ دارین ؟

  شما هم خودتون رو به خواب خرگوشی نزنین . قیام ملتهای عرب علیه استبداد و دیکتاتوریه . نوبت سوریه هم میشه اون وقت ببینیم چی دارین بگین .

  [پاسخ]

 39. ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۰:۴۵ | #39

  خداقوت
  با
  گزارشی از ابن زیاد زمان ما +عکس

  وقتی قطرات خون شهدای فتنه بر ران کروبی هم چکید

  به روزم

  [پاسخ]

 40. حبیب
 41. سپیده
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۲:۱۳ | #41

  اکبر گنجی اعلام کرد: جونه ننه کروبی، موسوی و خاتمی رو اعدام نکنید نفری یه پونز در پیشانیشان فرو کنید متنبه میشوند و دست از شرارت برمیدارند

  پیام مهاجرانی به قوه غذاییه!: موسوی خاتمی کروبی با اعدام به راه راست هدایت نخواهند شد برای هر کدام ۵تا زن با مهریه بالا بگیرید تا اندک مشاعر مانده خود را از دست داده و سر به بیابان بگذارند

  جمیله کدیور: این ۳اعدامی را بجای اعدام بدست هووهای من بسپارید تا مانند شوهر سابقشان ج!ش دهند :roll:

  [پاسخ]

 42. پیام
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۴:۴۸ | #42

  خبر فوری و خیلی نیش دار:

  قذافی در سخنرانی میان تعداد اندکی از طرفداران خود؛
  دیکتاتور لیبی: طرفدارانم فردا با نشان سبز تظاهرات کنند :lol:

  [پاسخ]

 43. حامد
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۸:۴۳ | #43

  کتاب دیکتاتور لیبی (کتاب سبز):

  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Green_Book

  [پاسخ]

 44. وحید
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۶ | #44

  آقای حسینی “آب رو بریز همونجا که میسوزه”. :lol:

  [پاسخ]

 45. MASOUD
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۲:۵۹ | #45

  من چند تا درخواست از شما داشتم :
  ۱- کتاب هانا آرنت در باره توتالیتاریسم بخوانید
  ۲- زمامداری استالین و روشهای نرمش که احتمالا تو کلاسهای توجیهتون تو پایگاههای بیسج بدون ذکر منبع بهتون یاد دادند مطالعه کنید .
  ۳- برای بهتر دیده شدن اوضاع سریال گردان مجرمین هم بی طرفانه نگاه کنید و دیالوگهاش واقعا به ذهن بسپارید..
  ۴- داستان ضحاک و کاوه فردوسی هم میشه خواند در اون تعمق کرد ..
  واقعا روشهای زمامداری استالین که مشهور به استالینیسم هست رو رو کاغذ بیارین .. با توجه به این که حد ااقل اون کمونیست بوده و ادعای مسلمونی نداشته البته
  ۵- کارهایی که حکومت تو این دو سال با مخالفان که چه عرض کنم حتی با منتقدانش کرده هم رو کاغذ بیارین
  شاید به یک نتیجه منطقی برسین..
  شاید برای این ملت که صد و اندی سال هست دارن برای رهایی از استبداد تلاش می کنن و هی دچار اشتباه میشن و از این استبداد به دامن اون استبداد میوفتن درک کنید..
  تاریخ خیلی به آدمها کمک میکنه.. خیلی روشنگر هست .. حتی حکومت دینی قرون وسطی هم وقتی به لجن و دروغ و کثافت کشیده شد با ارداه مردم از هم ÷اشید..
  خوشبحال شما که دروغ شنیدن آزارتون نمیده و اون را واجب می دونید در راه خدا.
  این همه بیکاری آزارتون نمیده چون با قبول ایدئولوژی راحتیتون تضمین شده
  و متاسف بار تر از همه این عکس بود که امروز ساعتها بهش خیره شدم..(شرمندتم اسرائیل! حالا بهت احترام می گذارم. تو مردم خود را نمی کشی منبع : (http://news.yahoo.com/nphotos/Protests-Bahrain/ss/events/wl/021511bahrainprotest;_ylt=ApqJdE9LX86YDzvvsT871GQV6w8F;_ylu=X3oDMTBuZzVjMHViBHBvcwMxNwRzZWMDZXAEc2xrA2ltYWdl#photoViewer=/110222/ids_photos_wl/r3376593672.jpg)
  )
  به نظر شما نظر مردم ایران چه می تونه باشه وقتی رفتار زشت بسیجیا با مردم خودشون می بینن؟
  اونی که می ماند ملتها هستند..ایدولوژِی وقتی دست و پای آدم ببنده و اسیر کنه اسلام باشه یا کمونیست فرقی نداره.. کره شمالی هم با ایرانی که تو ذهن شما هست فرقی نخواهد داشت.. اگرچه مردم ایران با کره شمالی که رهبر میخواد درست کنه خیلی متفاوت هست ..
  اگرچه خیلی ها بخاطر نگفتن مقامک عظما رفتن زندادن و شکنجه شدن.. ولی همون شکنجه شدن ها هم روشنگری داره..
  اگرچه ما فقط اخبار زندانیان می شنویم و بدنهای رنجور و کبودشون می بینیم ولی حتما شما خیلی بیش از ما اطلاع دارین..
  واقعا من زرتشتی چطور دیگه باور کنم که اسلام با وجود این همه بی رحمی دین رحمانیت هست ؟ چه رحمی به من ایرانی که مسلمان نیستم کرده؟
  اینقدر امریکا امریکا نکنید.. مردم امریکا واقعا خوشبختند.. چون هرچه که ندارند اقلا حکومت قانون هست که حالا گیرم چند تا نامرد هم پیدا بشه ..
  تو ایران حکومت قانون که نیست یه طرف دیگه مردی هم مثل مدرس نیست که تو مجلس داد بزنه.. همه عین گوسفند سرتکون میدن..
  راستی ۱۹۸۴ جرج ارول هم بخونید..
  اگه نمیدونید احیانا چرا حکومت ایران برای ناشر و نویسنده و اینترنت و همه چی شمشیر از رو بسته و برای تبه کارانی مثل عقرب سیاه عفو صادر میکنه(احتمالا اینجور آدمها برای برخوردای نرم با نوامیس مردم بکارشون کیاد آینده .. کسی چه میدونه.. بهر حال بعضی بسیجیا هنوز یه کم انسانیت دارن که به هر کاری تن ندهند.) حتما با خواندن بهش میرسید..
  ÷یروز باشید

  [پاسخ]

 46. MASOUD
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۳:۲۵ | #46

  راستی من کیبورد فارسی ندارم زیاد غلط می نویسم
  در مورد رفتار بسیجیا هم میشه به گزارش همکارتون که تو سایت الف خواندن ارجاعتون بدهم. عقرب سیاه هم تابناک در باره اش نوشته و
  از این که دیدم دوباره حکومت به جنگ چند تاشر رفته و تعطیلشون کرده ناراحت شدم..
  شما ناراحت نیستید؟
  راستی چه چیز این نظام این همه شکننده هست که هر چیزی از ینما و تلوزیون و ماهواره و اینترنت و ناشر و نویسنده و تئاتر و موسیقی و حجاب و حق و حقوق زنان و کودکان و کارگران و روزنامه نگاران.. براش تهدید حساب میشه و چه چیزی نظامهایی مثل امریکا و کانادا و بسیاری از کشورهای اروپایی را مستحکم کرده هیچکدام از اینها نه تنها مایه ترسش نیستن که مردمش دهها برابر ایرانیا کتابخوان و روزنامه خوان هستند!!

  [پاسخ]

 47. دکتر حسابی
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۷ | #47

  انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از حمله کنندگان به هاشمی رفسنجانی :

  روزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از اهانتهای اخیر به آیت الله هاشمی رفسنجانی، این اقدام را در جهت تلاش عده ای معلوم الحال با هدف جلوگیری از انتخاب مجدد وی به ریاست مجلس خبرگان توصیف کرد.

  جمهوری اسلامی نوشته است: عده‌ای از عناصر ناراحت تلاش کردند در تجمعات مختلف مربوط به محکوم کردن حوادث ۲۵ بهمن طی روزهای گذشته با شعارهائی علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این تجمعات را به عرصه‌ای برای پیگیری اهداف خود تبدیل نمایند. با اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کمترین دخالتی در حوادث ۲۵ بهمن نداشت و با موضعگیری روشن همه را به پیروی از قانون برای حفظ وحدت و نظام جمهوری اسلامی دعوت کرد،

  این روزنامه در ادامه می نویسد: این جریان خاص با سوء استفاده از شرایط این روزها حملات تبلیغاتی علیه ایشان را سازماندهی کرد. صاحبنظران معتقدند این سمپاشی‌ها که از چند هفته قبل توسط عناصر معلوم الحال و رسانه‌های وابسته به آنها شروع شده بود با هدف جلوگیری از انتخاب مجدد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ریاست مجلس خبرگان رهبری صورت گرفته است.

  گفتنی است در پی اعلام برگزاری اجلاس خبرگان در اسفند ماه، تلاش برای تخریب چهره آیت الله هاشمی رفسنجانی تا آنجا پیش رفت که وی را ستون خیمه فتنه نامیدند. حامیان افراطی حکومت در تلاش برای متقاعد کردن آیت الله مهدوی کنی برای نامزدی ریاست خبرگان شده اند که این تلاش تاکنون به نتیجه نرسیده است.

  شب گذشته عده ای با هماهنگی در مقابل خانه آیت الله هاشمی با رکیک ترین الفاظ (اکبر کوسه شلنگ تو ماتحتت میکنیم) به وی اهانت کردند.

  طی روزهای گذشته در تجمعات غیر قانونی حامیان دولت در تهران و قم که با هماهنگی نمایندگان حامی دولت کوچک زاده، رسایی و حسینیان در تهران و موسسه آموزشی مصباح یزدی در قم برگزار شده است، شعارهایی علیه هاشمی رفسنجانی داده شده که سیمای جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف خبر اقدام به پخش آن کرد.

  این اقدام صدا و سیما با واکنش تند رئیس مجلس خبرگان رو به رو شد.

  [پاسخ]

 48. آن دیگری
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۷:۲۴ | #48

  اصولگرای سابق و دوستی که خودشو معرفت نامیده نظرم رو کلا راجع به نظرات اینجا عوض کردند. فکر میکردم اینجا جایی برای نظرات جدی نیست. ازشون ممنونم.

  [پاسخ]

 49. شهرام
  ۴ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۹:۳۵ | #49

  آقا امید این روال خوبی نیست.قبلا هم بهت گفتم. ادعای آزادی بیان و تحمل مخالف تو سایتت داری ولی در عمل ….! فقط کامنتایی رو تایید میکنی که جوابشو داشته باشی و اگه نتونی جواب بدی کم میاری و اصلا کامنتو پاک میکنی. خودتم میدونی این ۲ تا نظر آخری که گذاشتم هیچ مورد غیر اخلاقی و توهین و … نداشت ولی چون جوابی براش نداشتی یا صلاح نمیدونستی درجش نکردی. اینهمه رفیق ذوب در ولایت و با بصیرت اینجا داری که سه سوت منو ضایع کنند.دیگه از چی میترسی؟

  [پاسخ]

 50. ۵ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۰:۱۴ | #50

  یادش بخیر زمان انتخابات ، چه پیامک هایی می یومد:

  کروبی ساعت ۲۱.۴۰ شبکه یک/ پرداخت ۷۵٪ شهریه دانشگاه/۷۰ هزار تومان سهام نفت.

  همین ها که می خواستن با پول دادن رای جمع کنند. به طرح هدفمندی می گفتند اقتصاد صدقه ای.

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 7826
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: