خانه > جامعه, سياست > دو کلمه حرف حساب از مهاجرانی

دو کلمه حرف حساب از مهاجرانی

اعتقاد ما به ولایت فقیه و یا رهبری آیت الله خامنه‌ای مساله‌ای نیست که با تعریف، تمجید و یا تایید مخالفین، منتقدین و یا معترضین بدست آمده باشد. به عبارت دیگر اعتقاد ما با تایید و یا تکذیب دیگران، کم و زیاد نمی‌شود. در نتیجه ما از شنیدن حقیقت از زبان امثال آقای مهاجرانی ذوق نمی‌کنیم، اما حقیقت را باید شنید حتی از زبان عطاء‌الله مهاجرانی. پس اگر اشاره‌ای به اظهارات او و یا دیگران می‌کنیم، برای اثبات نادرستی تحلیل‌ها، شایعات و تناقضات مخالفین است نه مثلا برای اثبات جمهوری اسلامی.

مصاحبه اخیر عطاءالله مهاجرانی، دو نکته مهم داشت که همین نکته‌ها هم بهانه‌ای شد برای حمله همه جانبه‌ی دوستان فعلی مهاجرانی به وی. این دو نکته مهم عبارتند از :

۱-      تاکید بر استقلال جمهوری اسلامی و مخالفت با شبیه‌سازی وضعیت ایران با انقلاب‌های مردم منطقه

۲-      اعتراف به زندگی پاک رهبر انقلاب

همین دو نکته کافی بود که دوستان و همفکران امروز مهاجرانی علیه او موضع بگیرند و حتی برایش پرونده سازی کنند! مثلا جناب آقای دکتر متوهم و دروغگو «مهدی خزعلی» مصاحبه مهاجرانی را تلاش وی برای سرپوش گذاشتن بر یک پرونده سنگین و بزرگ (؟) خوانده که خود خزعلی از مفاد آن اطلاع دارد! گویانیوز هم که گویا به شدت از اظهارات مهاجرانی عصبانی به نظر می‌رسد، او را فردی دروغگو و دنباله نظام جمهوری اسلامی خوانده که نباید به حرفهایش اعتماد کرد!

این یعنی نتیجه عینی و عملی شعار «زنده باد مخالف من» مدعیان آزادی و آزادی بیان که نه تنها تحمل شنیدن صدای خودشان را ندارند که حتی برای دوستان خود پرونده‌ فلان و بهمان هم می‌سازند و در وقت لزوم از آن استفاده می‌کنند!

علت این همه عصبانیت، تیر خلاص مهاجرانی بر یک سیاست دروغ و مضحک رسانه‌ای ضدانقلاب در ماه‌های اخیر مخصوصا در بحث شبیه‌سازی اوضاع ایران با کشورهای عربی است. البته شاید مهاجرانی صادقانه این حرفها را گفته باشد، شاید هم می‌خواهد آن نسخه غلط دوستان خود را جبران کند. چون همان طوری که قبلا هم گفتم حرکت و جنبشی که براساس طرح‌های غلط و پیش‌فرض‌های کاملا اشتباه برنامه‌ریزی شده باشد، نه تنها به سرانجام نمی‌رسد که سر از ترکستان درمی‌آورد!

پیش از این چند بار درباره تشبیه مضحک جنبش سبز به انقلاب‌های مردمی کشورهای عرب مطلب نوشتم و گفتم که این قبیل شبیه‌سازی‌های مبتذل شاید موقتا باعث تهییج سبزها شود، اما در نهایت چون براساس واقعیات جامعه ایران، نظام جمهوری اسلامی و رابطه مردم با سیستم، بیان نشده، دردی را از سبزها درمان نمی‌‌کند.

شکی نیست که هدف اصلی این شبیه‌سازی‌ها اولا جنجال تبلیغاتی و رسانه‌ای علیه ایران و ثانیا استفاده از فضای به وجود آمده، برای ادامه فتنه‌گری در داخل کشور است.

این مساله در یکی دو ماه گذشته به سیاست اصلی رسانه‌‌ای ضدانقلاب و جریان فتنه تبدیل شد تا جایی که از هر فرصت و حادثه‌ای به شبیه‌سازی‌ِ مو به موی حوادث ایران با انقلاب های منطقه پرداختند. مثلا روزی از نیروهای نظامی ایران خواستند مثل ارتش مصر به مردم بپیوندند! و یا امروز ناجوانمردانه مسئولان کشور را به معمر قذافی تشبیه می‌کنند آنهم صرفا به این علت که دیکتاتور لیبی، خودش را «رهبر انقلاب» می‌داند!

مسئولیت این نسخه غلط مستقیما برعهده بزرگان و نخبگان سبز است که نه تنها حامیان خود را از این قبیل ادعاهای مضحک برحذر نمی‌دارند، بلکه گاهی خودشان هم با تقلید از پیاده نظام سبز، عوامانه به این شبیه‌سازی دست زده و می‌زنند.

در این میان، عطاء‌الله مهاجرانی به عنوان یکی از رهبران و یا لااقل به عنوان یکی از بزرگان فکری و رسانه‌ای جریان سبز، به این سیاست تبلیغی و شبیه‌سازی تخیلی حمله می‌کند و مقایسه اوضاع ایران و نظام سیاسی حاکم بر ایران را با نظام‌های دیکتاتوری منطقه، کلا اشتباه می‌داند.

در حقیقت مصاحبه مهاجرانی –چه آن را صادقانه بدانیم و چه یک گاف رسانه‌ای- تیری بود علیه این حباب تبلیغاتی که بالاخره یک روزی به علت دروغ‌پردازی و شبیه‌سازی مضحک می‌ترکید. چرا که هر عقل سلیمی اگر به دقت معادلات جاری منطقه و دنیا را رصد کند، قطعا اولین برنده انقلاب‌های مردمی منطقه را جمهوری اسلامی می‌داند که امروز آرمان‌ها و آرزوهای سی ساله خود را در مقابل چشمان خود می‌بیند. برنده‌ای که بدون کمترین هزینه، حاشیه و دخالت، اوضاع را بر وفق مراد خود و به ضرر منافع آمریکا و اسرائیل در منطقه می‌داند.

اما نکته دومی که بیش از نکته اول، باعث حمله به مهاجرانی شده، اعتراف او به زندگی پاک آیت الله خامنه‌ای است:«خود من که از آغاز انقلاب در مجلس بودم و در دولت بودم و آیت الله خامنه ای را می شناسم به عنوان منتقد ایشان اقرار می کنم که یک نقطه‌ی خاکستری حتی نه تاریک در زندگی اقتصادی ایشان و خاندانشان نمی شود پیدا کرد»

در سال‌های اخیر یکی از موارد شایعه‌پراکنی و دروغگویی علیه نظام جمهوری اسلامی، حمله به شخص رهبری و اطرافیان ایشان بوده آنهم براساس شایعات مضحکی که باور آن حتی برای خود ضدانقلاب هم کار سختی است. مثلا دروغ‌هایی درباره حساب بانکی سید مجتبی خامنه‌ای و یا نقش او در سیاست و جانشینی آینده نظام که حقیقتا نشانه اوج نادانی و جهالت تحلیلگران ضدانقلاب است.

گاهی این خیالپردازی‌ها آنقدر مضحک و مسخره می‌شود که خودشان هم به نادرستی آن اعتراف می‌کنند. مثل سناریوی خنده دار محسن مخلباف درباره زندگی رهبر انقلاب که با واکنش دوستان مخملباف روبرو شد. اما مهاجرانی برخلاف همه این شایعات و دروغپردازی‌ها، به روایات و مشاهدات بی‌واسطه و سی ساله خود از زندگی آیت الله خامنه‌ای اشاره می‌کند و می‌گوید که در زندگی ایشان و خانواده او حتی یک نقطه سیاه و خاکستری هم وجود ندارد.

البته احتمالا افرادی پیدا خواهند شد که با تفکیک زندگی خصوصی از زندگی عمومی و جنبه رهبری، مدعی می‌ شوند که «ما ساده زیستی آیت الله خامنه‌ای را قبول داریم اما حنبه رهبری ربطی به زندگی خصوصی ندارد!»

زندگی بیرونی و عمومی، نشانه و بازتاب زندگی خصوصی افراد است. این تفکیک زندگی خصوصی از زندگی عمومی رهبر و مسئول جامعه، در عقاید سیاسی و دینی ما جایی ندارد و شاید فقط به درد همان جوامع غربی بخورد که آدم‌های فاسدی مثل کلینتون و برلوسکونی و سارکوزی هم می‌توانند رهبر و رییس جمهور یک کشور بشوند! اما در جامعه اسلامی چنین مساله‌ای قطعا و یقینا وجود ندارد. کاری به شعارها و ادعاهای قدسی و آسمانی ندارم، اگر بخواهیم مادی و زمینی درباره رهبران جهان صحبت کنیم، قطعا آیت الله خامنه‌ای پاک‌ترین و سالم‌ترین رهبر دنیاست.

پی نوشت: مهاجرانی دوست من نیست. همان طوری که در ابتدا هم نوشتم با شنیدن این مصاحبه، دست و پای خودم را گم نمی‌کنم. اما نمی‌دانم چرا دوست دارم  این نکته را به مهاجرانی و آدم‌هایی از جنس او که روزی روزگاری در جمهوری اسلامی مسئولیت داشتند، یادآوری کنم:

کاش می‌دانستید که با چه جماعتی همراه شده‌اید؟ بر فرض که بپذیریم اصلاح طلبان و خط امامی‌های عضو جنبش سبز، خواستار اصلاح نظام هستند، اما آیا شک داریم و شک دارید که جنبش سبز تنها شما نیستید؟ آیا شک داریم و شک دارید که جنبش سبز ترکیب عجیب و غریبی است از شما بعلاوه منافقان و سلطنت‌طلبان و بهائیان و گروهکی‌ها و بقیه جماعت ضدانقلاب که به کمتر از سرنگونی نظام قانع نیستند؟ آیا شک داریم و شک دارید که بر فرض پیروزی جنبش سبز (فرض محال که محال نیست) اولین حذف شده این جنبش، خود شما هستید؟ این‌ جماعت همین الان تحمل شنیدن صدای شما را ندارند، پس برای کدام آینده مبهم و نامعلوم و حول کدام «هدف مشترک» دور هم جمع شده‌اید؟!

 1. عون
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۸:۵۵ | #1

  برادر حسینی.حرف حساب جواب ندارد اما اینان دلبستگان دنیا و قدرتند که اینگونه به نفاق روی آورده اند وگرنه مهاجرانی که اینگونه اعتراف می کند مطمئنا صد برابر بهتر از ما حقیقت ماجرا را می داند اما به خاطر جیفه دنیای چند روزه پست پا می زند به همه حقایق و راستی ها وبقیه ایشان هم به همین گونه….

  [پاسخ]

 2. محمد
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۸:۵۸ | #2

  آقا امید مطلبی رو روش دست گذاشتی که من فکر کنم خط قرمز نظام تلقی بشه!
  هیچ کس شک نداره که آقای خامنه ای زندگی بی تکلفی داره!
  بحث بر سرمدیریت هاست،بحث اصلی بر سر قدرت داشتن بدون پاسخگو بودن
  بحث بر سر تکبر است،غرور و دور شدن از مردم
  چون احتمال سانسور وجود داره بیشتر توضیح نمی دم

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۸ ق.ظ:

  اتفاقا من بهش اشاره کردم. نوشتم که الان سر و کله افرادی پیدا میشه که ادعا میکنند زندگی خصوصی ربطی به زندگی عمومی نداره! میزان تشخیص تکبر و غرور شما نیستید :)

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۲۳ ق.ظ:

  محمد جان خوبه شماها به این نکته رسیدید ! ولی برو همفکرات رو ببین که منیگفتن آقا یه کلکسیون بزرگ از عصاهای قیمتی داره ( گویا نیوز ) برو همون جرس وبالترین رو بخون که می گفتن فرزندان آقا بالاخص آقا مجتبی تو ایران وخارج کار اقتصادی می کنن ! بعد بیا این حرفها رو بزن !البته همین هم که به اینجا رسیدی خدا رو شکر !!! ما هنوز یادمون نرفته که شماها به ایشون چی می گفتید !
  در ضمن در همه دنیا یک نهاد در قدرت وجود داره که به هیچ کس پاسخگد نیس این هم به خاطره دوری هست که در اونجا وجود داره ! ! شرحش زیاذه ! ولی همین رو بدون برای همین امام و آیت الله طباطبایی می گن دموکراسی غربی عین دیکتاتوریه ! ولی در ایران رهبر باید به خبرگان جواب بده میده ! حالا اگه شما حال نمی کنی یا باید رهبر بیاد به شما جواب بده این یه بحث دیگه است

  [پاسخ]

  فرشاد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۲ ق.ظ:

  شاید این ابهامات در مورد پاسخگو بودن یا نبودن رهبری به خبرگان به خاطر
  نبودن مصداق عینی پاسخگویی است که در معرض دید مردم قرار نگرفته است.
  مثلا اگر مثل مجلس شورای اسلامی که بعضی مواقع نمایندگان از وزرا و رئیس جمهور
  انتقاد می کنند و مستقیم هم پخش می شود در مورد مجلس خبرگان وجود داشت شاید
  کمتر ابهام به وجود می آمد.
  با تشکر

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۵ ق.ظ:

  جالبه که اموال آقا مجتبی تو آمریکا بلوکه شده! :-)

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۷ ب.ظ:

  برای خوشتر آن باشد که سر دلبران…گفته آید در حدیث دیگران

  [پاسخ]

  اشکان پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۹ ب.ظ:

  شما که میگفتین این منافق ها اگه ازکسی تعریف کردن باید به اون شخص شک کرد

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۱ ب.ظ:

  این تعریف نیست عزیز من ، اعتراف هست . وقتی مخالف ادم از ازش تمجید میکنه به این موضوع میگن اعتراف . اما شیمون پرز و رفقاش وقتی از شما تعریف میکنن چون تو یه تیم هستین ، بله باید به خودتون شک کنین …

  هر جند دیگه کار از شک کردن گذشته و جاش رو به اطمینان داده …

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۴ ق.ظ:

  بله آقای حسینی. شما هر چی بگی اینا یه چیز دیگه رو به عنوان مطالباتشان علم می کنند!

  [پاسخ]

  علی محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۴:۲۳ ب.ظ:

  آقای حسینی عزیز
  سلام
  ممنون از مطلبتون، فقط پیرو جوابی که به آقا محمد دادید بنده باید عرض کنم که شما از نوعی مغلطه استفاده کردید. من صرفا برای روشن شدن یحث عرض میکنم، فارغ از دیدگاه سیاسیم. بنده ضمن ارادتی که خدمت آقا مجتبی و خانواده محترم آیت الله خامنه ای دارم، و همیشه هم هرجا که بحثی راجع به وضعیت اقتصادی این خانواده بوده بر پاکی این خونواده تاکید کردم و صحه گذاشتم، اما استدلال شما هم دفاع خوبی از رهبری نیست، چرا که اصولا مغلطه هست
  از این جهت عرض میکنم که بسیارند کسانی که زندگی اقتصادی سالمی دارند اما حکومت دار خوبی نیستند
  نمونه بارزش که توی تاریخ صدر اسلام میتونیم بهش اشاره کنیم، خلیفه دوم هست که هیچیک از علمای شیعه و اهل سنت شکی در ساده زیستی و سلامت او در زندگی اقتصادیش وارد نیاوردن اما هممون میدونیم که در نوع حکومت داری اشکالات عدیده ای داشته
  از این جهت عرض کردم که با یک مغالطه راه رو بر بحث نبندیم. به نظر من اون دید بدی هم که دوست عزیزمون آقا علیرضا نسبت به همه منتقدین و مخالفین دارند هم درست نیست. یه جورایی شبیه به استدلالات اون دوست عزیزمون توی وبلاگش هست که هرکی از من انتقاد کنه حتما ال هست و بل هست. باور کنید انقدرها انسانهای پاک و دلسوز و مذهبی وجود دارند که به جد به مسائل روز و حتی نحوه مدیریت رهبری و ساختار قدرت انتقاد دارند، اما ما نمیخوایم ببینیم اون افراد رو و همه رو به یه چوب میرونیم
  همونطور که خیلی اوقات به دوستان عزیزم در جنبش سبز میگم باید و باید از توهم اینکه همه مردم با جنبش سبز هستند و همه از وضعیت ناراضی هستند و مخالفند بیرون بیان، دوستان دلسوز نظام و حامیان ولایت هم باید و باید باور کنند که خیل عظیم از افرادی که منتقد هستند و یا حتی به مخالفت رسیدن عنصر بیگانه یا فریب خورده یا یک مشت لائیک و بی دین نیستند
  جدا دوست داشتم فضایی پیش میومد میشد افراد منطقی دو طرف فارغ از کینه و نفرت نسبت به هم برادرانه حرفهای هم رو گوش میدادند تا موجبات پیشرفت مملکت فراهم شه
  در هر حال ببخشید که وارد بحث شدم و بی ادبی کردم
  التماس دعا
  یا علی مدد …

  [پاسخ]

 3. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۹:۱۰ | #3

  امید فکر کنم از الان باید منتظر باشیم که کلی فحش بدن به این مهاجرانی هوس باز این جلبکها ! یادش به خیر با اون اکبر گنجی دیوانه رو چی کار کردن به جای اینکه جواب حرفهاش رو بدن ترور شخصیتش کردن !!!!
  راستی این خزعلی اگه از عطا اگه پرنده داشت چرا تا حالا رو نکرده بود ! فکر کنم اینا همشون پرنده دارن آخه هر کس که یه حرف میزنه که به مذاق اینها خوش نمیاد میزنه کلی پرونده می خوان ازش رو کنن ! بیاد از این به بعد به جنبش سبز گفت جنبش پرونده دار ها !

  [پاسخ]

  علي رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۷ ب.ظ:

  مثل پرونده هایی که لاریجانی ها و رحیمی از هم دارن!
  اون موقع که عوضعلی کردان می خواست استیضاح بشه تو مجلس اصولگرا صد تا پرونده زده بود زیر قولش از گند کاریهای برادران! اما به قول محمود انگار با خدا معامله کرد!
  خزعلی که کاره ای نیست مهاجرانی اگه مساله ای داشت برادر شریعتمداری هر روز تو کیهان می نوشت!

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۱۶ ب.ظ:

  کیهان در مورد این بابا دیگه چی باید می نوشت !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  زن باره نیس که هست !
  با اسرائیل ارتباط نداره که داره !
  با بهایی ها و ضد خداها نیس که هس !
  جیره خوار انگلیس نیس که هست !
  دیگه چی باید باشه !
  درضمن منظور ما از پرونده پرونده ای بود که این خزعلی می خواست روکنه ! که احتمالا می خواست بگه نفوذی ایرانه ! اینو که دکتر جان کیهان نمی زنه !
  خدا رو شکر همه اون پرونده هایی که تو میگی در حال بررسی هست و همه اونها رو خود ما اصولگراها گیر اوردیم نه شما ! دنبالش هم میریم ! دیر یا زود داره اما سوخت سوز نداره ! مثل شما نیسیم که یارو تا یه گندی بالا اورد اسناد خیانتش رو رو کنیم !
  بعد اون صدتا پرونده رو بیار ما ببینیم !

  [پاسخ]

  علي رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۸ ب.ظ:

  زن باره نیست زن دوسته!! عجب زن بسازی هم داره ها این جمیله خانم خیلی راحت با موضوع کنار اومده این خزعبلات رو هم جوان نوشته بود نه کیهان
  با اسرایل که رابطه نداره شما که الحمدالله فیلتر شکن هم داری اصل موضوع رو راحت می تونی گیر بیاری!
  دفاع از حقوق بهایی ها عیب که نیست حسن هم هست!!اون ارتباطی که شما منظورته نداره
  خزعلی که واضحتر از اینا حرف زده!شما چطور این منظور رو برداشت کردی حیرانم! یعنی حاج منصور نفوذی ایرانه؟؟
  صد هزار مرتبه شکر که در حال بررسی است! یه کم کاتالیزگر شو( از همونایی که برای زندانیای سیاسی می زنین) زیاد کنین زیادی طول میکشه کردان سال ۸۷ استیضاح شد دو هفته داریم میریم ۹۰ عزیز جان

  محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۷ ب.ظ:

  نفوذی ایران میاد این قدر تابلو از ایت الله خامنه ایی دفاع می کنه !!!؟؟؟

  پس پرونده ایی که منظور خز علی بوده ، نفوذی بودن مهاجرانی بوده !!!!!

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۶:۵۷ ب.ظ:

  واقعا برات متاسفم ! این بابا قرار بود بشه وزیر فرهنگ این مملکت با این فرهنگش ! بعد این حرف میشه خزعبل !بعد دقیقا اول کیهان زد !
  عمه من بود که رفت تو لابی اسرائیلی ها شروع کرد با اونها فالوده خوردن ! این رو من نمی گم دکتر مجید محمدی ضدانقلاب میگه !
  منم میدونم از فرط وطن فروشی!این بنده خدا که رفته دریوزگی انگلیس دیگه نباید وسه دفاع از یه دین اقلیت ساخته براش عیب باشه !
  اینقدر بدبخت بی جربزه هستید که من چی بگم این زندانی هاتون هم که آزاد شدن از حرفشون بر نگشتن ! نمونه اش سعید شریعتی !

  [پاسخ]

 4. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۹:۱۶ | #4

  راستی امید ! همچین داری این عطا رو نصیحت می کنی انگار داری نوری زاد رو نصیحت می کنی ! آخه برادر من این یارو از همه اونهایی که گفتی اعم از منافق بهایی … بدتره کسی که میره وسه اسرتائییلی ها حرف بزنه از همه اینها بدتره ! تو الان باید بری بهایی ها رو نصیحت کنی که با این بوالهوس لندن نشین همراهی نکنن !

  [پاسخ]

 5. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۹:۲۲ | #5

  جالب اینجاست که کسایی که ادعای مخالفت با دیکتاتوری دارن، بیشتر دیکتاتورن. و برعکس شعارهاشون، رفتارشون اینو نشون می ده که هرکس با ما نیست، پس علیه ماست. نمونه هم زیاد داره. از افتخاری و پروانه معصومی و … بگیر تا مدیری و بعد از این، مهاجرانی.

  [پاسخ]

 6. حمیدرضا
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۹:۲۳ | #6

  مهاجرانی دروغ میگه!!! من خودم با چشمای محسن مخملباف اسب ۲۰ میلیون دلاری آیت الله خامنه ای رو دیدیم! :mrgreen:
  آقا برین ببینین آقایان ادب و نزاکت چه فحاشی هایی که به مهاجرانی نمیکنن! البته حق دارن ها! میفهمین که چی میگم!

  [پاسخ]

 7. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۹:۳۳ | #7

  می‌دونین، خیلی خوشحالم و خدا رو شکر می‌کنم که فریب نخوردم. یادم هست که پارسال خیلی از نزدیک‌ترین دوستانم مرا آنارشیست و متوهم و پارانوا خواندند و رفتند. بعد به من می‌گفتند آخه تو که زیاد کتاب خوندی، چرا به ما ملحق نمی‌شی؟ از اینکه در تمام این مدت، ذره‌ای در مسیری که انتخاب کرده‌ام نلغزیدم به خودم می‌بالم. مهم نیست چه کسانی از من دوری کردند، مهم این هست که از چه کسی دور نشدم.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۳ ق.ظ:

  ما هم خوشحالیم :)

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۷ ق.ظ:

  من هم خوشحالم و کمی تا قسمتی شما رو درک می کنم.

  [پاسخ]

  س-ر پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۰ ق.ظ:

  منم همین شرایطُ تجربه کردم

  [پاسخ]

  قونسی توتسی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۰ ق.ظ:

  صف ماسته؟ ما هم زنبیل بذاریم؟

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۳ ق.ظ:

  اگر به خاطر این موضوع که ما را در راه حق قرار داد روزی هزاران مرتبه شکر کنیم باز هم کم است

  [پاسخ]

  میلاد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۸ ق.ظ:

  احسنت خانوم جعفری! اتفاقا پارسال هم گفته بودی چقدر خوب شد با تمام تبلیغات و با وجود شعار تغییر گول این یارو اوباما رو نخوردم!اون موقع هم به خودت میبالیدی. باید بگم شما هم مثل بقیه دوستان ولایتمدار همواره اعتقادتون بر این بوده که هیچ وقت فریب شخص یا جناحی رو نمیخورید! باید اعتراف کنم این خصلت شما عزیزان یک حس حسادت تندی رو در وجود من شعله ور میکنه! :D

  [پاسخ]

  sam پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۵:۲۱ ب.ظ:

  منم این شرایط مشابه رو تجربه کردم والان مثل شماخوشحالم

  [پاسخ]

 8. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۹:۳۸ | #8

  بیچاره مهاجرانی! بدبخت شد رفت!

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۶ ق.ظ:

  بد بخت بود ولی نه اینکه خودش گفته بود من مغز خر خوردم که والرد سیاست شدم ! حالا شده چوب دوسر طلا ! بنده خدا از طرف دوستانی که همیشه می گفتن زنده باد مخالف من مورد بی مهری قرار گرفته ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۲ ب.ظ:

  نگفت مغز خر خوردم. گفت بچه بودم شیر خر خوردم!

  [پاسخ]

 9. اصولگرای سابق
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۹:۳۹ | #9

  ۱- میرحسین موسوی تحت تاثیر جو حاکم در انتخابات این دوره واطرافیانش وبویژه حمایت اکثریت اقلیت باکیفیت از وی اقداماتی کرد وجنبش اصلاح طلبی را با یک تغییر فاز برد به سمت جنبش انقلابی.واین بزرگترین اشتباه موسوی در حق جریان اصلاحات وبدنه اجتماعی آن بود.وقتی دربرابر ما یک نظام که ریشه اش و اساسش از یک انقلاب مردمی گرفته شده است و به هیچ عنوان دیکتاتوری مطلق نیست قرار دارد نتیجه تغییر فاز یک جنبش اصلاح طلبلی به انقلابی کاملا مشخص است.
  ۲- بدنه اجتماعی اصلاح طلبان حداقل در بین نسل جوان وخصوصا تحصیلکرده در اکثریت است.واین واقعیتی است که حتی خود اصولگراین واقع بین هم به آن معترفند.منتها بدنه اجتماعی انقلابی ها در اقلیت مطلق هستند.
  نتیجه: ادامه روند موجود نه برای جنبش سبزیهای انقلابی ختم به خیر خواهد شد و نهبرای نظام!نظامی که خواستار حضور حداکثری در انتخابات است بدون بدنه اجتماعی اصلاح طلبان این اتفاق را هرگز نخواهد دید.با این وضعیت مشارکت مردم در انتخابات سال آینده مجلس حداقل در شهر بزرگ تهران قطعا زیر ۵۰ درصد خواهد بود وعملا نظام مشروعیتش در در شهر تهران از دست داده است.

  [پاسخ]

  بی بصیرت پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۰ ق.ظ:

  با بند ۱ زیاد موافق نیستم اما بند ۲ دقیقاً چیزی بود که بسیار گفته ام. براندازان در خود جنبش سبز هم در اقلیت هستند. اما صدا و سیما به خاطر اینکه با برچسب زدن رقیب خود را حذف کند وانمود می کند که بخش بزرگی از جنبش سبز رو مجاهدین خلق و سلطنت طلب ها و براندازان تشکیل داده اند. در صورتی که من که بارها با طرفداران جنبش سبز برخورد داشته ام، هرگز یک سلطنت طلب، یا طرفدار مجاهدین خلق را از نزدیک ندیده ام و گمان نمیکنم تعداد این دو گروه در کشور به حدی باشه که بشه به حسابشون آورد. سلطنت طلب ها که اکثراً در خارج از کشور هستند شاید به ۱۰۰ هزار نفر هم بیشتر نرسند، طرفداران مجاهدین خلق وضعیتی کم و بیش مشابه دارند.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۵ ق.ظ:

  بی بصیرت جان! لازم نیست امروز کسی رو در خیابون ببینی که بگه من بهایی هستم و یا عضو گروهک منافقین هستم. کافیه شما رسانه های سبز رو ببینی و دقت کنی که اونها چه سیاستی رو در پیش گرفته اند؟ اصلاح گرایانه یا براندازی؟

  [پاسخ]

  بی بصیرت پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۳ ق.ظ:

  امید حسینی عزیز. بنده نگفتم که باید تو خیابون سلطنت طلب ببینیم. اما بین دوستان خودمون که راحت هم ابراز عقیده میکنن چی؟ توی فامیل؟ در و همسایه؟ حتی یکی! حتی نشنیده ام که کسی یکی از اونها رو بشناسه! بهایی چراو هم میشناسم که شنیده ام که کسی بشناسه. اما مجاهد خلق و سلطنت طلب هرگز.

  اصولگرای سابق پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۵ ب.ظ:

  در تایید صحبت بی بصیرت و رد نظر آقای حسینی باید بگویم متاسفانه صداوسیما بارها وبارها شرکت کنندگان در تظاهرات اعتراضی را منافقین بهائی ها وسلطنت طلبان اعلام می کنند.درحالیکه این ۳ گروه در اقلیت مطلق هستند در بین معترضین واکثریت مطلق معترضین همین جوانهای نه لزوما غیرمذهبی اطرافمان هستند.البته مسئولین حکومت عامدانه وبا علم به دروغ بودن این گزاره این حرف را بیان می کنند.یک برخورد با هسته اصلی ۱۳ میلیون رای موسوی که همان جنبش سبزی ها هستند نشان می دهد که صرفا ما با جوانانی روبرو هستیم که معترض ومنتقدند و نه منافق وبهائی وسلطنت طلب.مسئولین نادان حاکمیت فعلی هنوز که هنوزه فکر می کنند درصداویمای ملی باید برای آن پیرمرد زحمت کش روستائی که شب بعد از نماز مغرب وعشا پای تلویزیون می نشیند خبر رسانی کنند و درصحبت هایشان می گویند منافقین وسلطنت طلب وبهائی ها به خیابان می آیند نه جوانان دانشجوی این مملکت.

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۶ ب.ظ:

  سابق جان! من یه بار دیگه تکرار میکنم. برای اینکه ببینیم الان جنبش سبز دست چه کسانی هست، خوبه در دنیای رسانه ها بگردیم. دعوا که نداریم. همین چرخ زدن در رسانه ها، بهترین دلیل برای اثبات نظر ما درباره جنبش سبز هست. ببینیم آیا منافقان و ضدانقلاب و بهائیان و سلطنت طلبان بیشتر نقش دارند یا مثلا خط امامی ها؟ از سایتهای موجود شروع کنیم؟

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۹ ب.ظ:

  وقتی گفته می شود منافقین و سلطنت طلب ها منظور بن مایه ی فکری آنهاست. چه طور ممکنه کسی دوستدار اسلام و پیامبر باشد و مثلا در مرگ مرضیه سوگ نامه بنویسد و اشک بریزد؟! جز اینه که احساس نیاز کردند برای همراهی جمعیتی که شما کم می خوانید و به بهانه ی آزادی بیان و تمدن گرایی و این چیزها با علاقه مندی های آنها همراهی می کنند؟

  اصولگرای سابق پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۶ ب.ظ:

  امید جان طبیعیه وقتی در داخل به لطف تمامیت خواهی بی نظیر جریان حاکم که حتی کار به آنجا کشید که به یک روزنامه اخظار داد چرا تیتر راهپیمائی طرفداران دولت را با فلان فونت در صفحه اول ننوشتی و درنتیجه این عملکرد بسته شدن در دهن تمامی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان به لطف فیلتر تمامی سایت های اصلاح طلب طیف خارج نشنی وتندرو میدان دار خواهد شد!آقای حسینی جمعیت چند صدهزار نفره ۲۵ خرداد ۸۸ اگر بهائی سلطنت طلب و منافق ماهیت اصلیشان بود امروز ما شاهد عقب نشینی آنها یا به زعم شما تغییر عقیده آنها نمی بودیم.بهائی سلطنت طلب امروز در حدی نیست که بخواهد با گذشت یک سال ونیم از حوادث انتخابات زیر شدیدترین تدابیر امنیتی بدنه اجتماعی ۲۰ ۳۰ هزار نفری به سطح خیابان بیاورد.
  بنده با خواندن سایت هائی مثل کلمه و حتی جرس برخلاف شما با همین گشت ساده به نتیجه دلخواه شما نمی رسم.البته اگر ملاک بالاترین است بازهم به نتیجه شما نمی رسیم.امروز در بالاترین یک عده جوان سکولار وبرخی بی دین که مخالف نظام هستند روبرو هستیم نه با بهائی وسلطنت طلب ومنافق(منافق منظور مجاهدین خلق است کمااینکه حکمیت هم وقتی از لفظ حضور منافقین صحبت می کند منظور نیروهای طرفدار مجاهدین خلق می باشد)

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۶ ق.ظ:

  ما شهرستانی ها از همه شما تهرانی های عزیز عذر می خواهیم که با رای ندادن به موسوی باعث رنجش خاطر شما شدیم واحتمال از بین رفتن مشروعیت نظام در شهر مقدس تهران ترو خدا این دفعه ما ونظام رو ببخشید ویه فرصت دیگه بهمون بدین تا جبران کنیم ای تهرانی ها مخصوصا تهران شمالی را عرض میکنم فقط یک فرصت دیگه به مابدید!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  بی بصیرت پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ ق.ظ:

  من خودم شهرستانی هستم. این که شهرستانی ها یا روستایی ها یا جنوب شهر با جنبش سبز نیست یکی از اون تحلیل های غلطی هست که به قول امید حسینی آدم رو به ترکستان میبره.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۲ ق.ظ:

  آخه این جنبش سبز شهرستانی بالاخره یه جایی باید خودش رو نشون بده یا نه؟ :)

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۸ ق.ظ:

  خوشم میاد خسته نمی شید از حاشیه رفتن بسیار بودند دوستانی در جنبش سبز که همزمان هم شهرستانی بودند وهم تهرانی هم کشته شده بودند وهم زنده بودند برادر این همه دروغ وتکثیر نفرت بر اساس همین دروغ سازی vوندیدی بعید می دونم. تجربه من از جماعت سبز اینه که هر وقت فضا رو مساعد ببینن دست به هر کاری میزنن ولی اگر سمبه پر زور باشه میشن اهل منطق وگفتگو وجالب تر این که با همان ژست منطقی هم حرفایی میزنن که باورش برای هم مسلکاشون هم سخت (مهاجرانی برانداز نیست)تازه جوابشون به این ایراد هم جالبه!!! هرکسی نظر خودش روداره به عنوان عضو یک جنبش محور شما برا این جنبش چیه خواهش می کنم چند تاش رو نام ببرید که همتون روی اون متفق باشید

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۳ ق.ظ:

  امید جان !
  جنبش تو شهرستان ها زیر پوستی عمل می کنه مگه نه بی بصیرت جان !

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ:

  خیلی جالبه :
  خونه ی ما تو یکی از مناطق سطح بالا یا به قولی مرفه نشین یکی از شهرستانها هستش که توی سایتهای سبزی گهگاه از تظاهرات و تجمع و حتی درگیری شدید تو این قسمت شهر ما خبر میدن! ولی ولله قسم که تا به حال هیچ اتفاقی نیافتاده اما چرا اون اوائل یه روز تجمع کردن و صدای الله اکبر از ۲خونه میومد که من کاملا میشناسمشون! اما خودشون خسته شدن و عطای الله اکبر را به لقایش بخشیدن تازه جالب اینجا بود که سگشون هنگام الله اکبر اینا همراهشون بود و یه صداهایی در میاورد!!!

  علي رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۳ ب.ظ:

  یاور جان گفت از که نالیم که از ماست که بر ماست!
  اون موقع که شماها به خاطر ماهی ۵۰ هزار تومن همه رایاتون مال کروبی بود اگه ما به این رای نمیدادیم این همه بدبختی هم درست نمیشد!

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۸ ب.ظ:

  علیر ضا در کلیه کامنتهایی که می گذاری معلوم نیست دقیقا منظورت چیه یک کم واضح تر این که خودت بدونی چی می خوای بگی کافی نیست الان کی به کی رای داده دقیقا!!!!

  علي رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱:۱۴ ب.ظ:

  دور قبل رای روستا ها مال کروبی بود ( به خاطر اینکه گفته بود ۵۰ هزار تومن میده) شهرهای بزرگ مال محمود! این دوره شهرهای بزرگ خواستن احمدی رو بردارن روستایی ها نذاشتن ( بخاطر سهام عدالت و سیب زمینی!) پس تقصیر خودشونه (شهریها خصوصا تهرانیها) نیازی به عذر خواهی شم (شهرستانی ها)ا نیست! افتاد حالا؟؟!!

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ:

  مشارکت زیر پنجاه درصد تهرانی ها فقط خودشان را زیر سئوال می برد نه نظام. همان طور که در انتخابات ۸۸ کمترین درصد شرکت کنندگان را داشت و با اینهمه پر مدعاترین هم هستند! وجود فتنه در تهران یک ننگ است!

  [پاسخ]

  آرش پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۲ ق.ظ:

  جناب اصولگرای سابق
  بهتر تا انتخابات صبر کنی و بعد تحلیل کنی . دوم خرداد ۷۶ که یادت نرفته .

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۷ ق.ظ:

  اوه اوه اصولگرا جان میزان رای شمیران است یک کلام ! اگه حکومتی نزد اونها رای اورد حکوت میشه ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

 10. بی بصیرت
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۶ | #10

  چند نکته به جناب حسینی:
  ۱_ این آقای مهاجرانی که امروز صادقانه این حرف ها را از روی باور خویش زد با اینکه میدانست بخشی از جنبش سبز به شدت معترض وی خواهند شد، همان شخصی است که بعد از انتخابات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ناجوانمردانه برای او پرونده سازی کرد و وی را اتاق فکر براندازی نامید و از روابط او با منافقین و سلطنت ها دم زد. حتی فیلم روز رأی دادن آقای مهاجرانی را پخش کرد که سلطنت طلب ها اجتماع کرده بدند و به او به خاطر رأی دادن ناسزا میگفتند و صدا و سیما اینگونه اعلام کرد که مهاجرانی در تجمع سلطنت طلب ها حضور داشته!

  ۲_ آقای مهاجرانی و بسیاری از چهره های شاخص جنبش سبز معتقد به اصلاح هستند و نه براندازی. از جمله رهبران آنها یعنی میرحسین موسوی و مهدی کروبی. اما صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از همان پس از انتخابات برای اینکه مردم را به جنبش سبز بدبین کند در بوق و کرنا کرده بود که اینها برانداز هستند. از جمله ی آن اشاره شد به ۱رونده سازی ها علیه همین آقای مهاجرانی، یا تهمت های اخیر به میرحسین موسوی و مهدی کروبی. حالا که مهاجرانی عقاید خود را بیان میکند عده ای مثل شما که صحبت های صدا و سیما را باور کرده بودید تعجب میکنید! در واقع شخصیت های جنبش سبز دوستان نظام بودند که نظام آنها را طرد کرد، اما هنوز به دوستی خود با نظام وفادارانه اعتراف میکنند.

  ۳_در مورد طیف های مختلف مردمی در جنبش سبز باید این رو بگم که تحلیل شما کاملاً غلط هست. شما رو از این رو که معتقد به تحلیل های درست هستید، دعوت میکنم به مطالعه ی بیشتر و شناخت بیشتر جنبش سبز از طریق رسانه ای به جز صدا و سیما و بالاترین. اگر نظر من رو بخواهید بدونید، بله در جنبش سبز بسیاری از طرفداران براندازی حضور دارند و این ذات هر جنبش اعتراضی هست که طیف های مختلف رو از میانه رو تا رادیکال در خود جای دهد و این ضعف جنبش سبز نیست. بلکه حتی نقطه قوتی برای جنبش است که همه ی اقشار را در زیر چتر خود جای داده. از رادیکال بی دین، تا متدین اصلاح طلب و حتی مرجع تقلید! از ثروتمندان شمال شهر تا حاشیه نشینان شهر های کوچک (نمیخواهید که از صدا و سیما در رد این حرف من دلیل بیاورید؟!) بنابراین اگر واقعاً معتقد به این هستید که نیاز هست که هر شخص تحلیل درست داشته باشه، بهتون توصیه میکنم تحلیل های خودتون رو اصلاح کنید.

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۰ ق.ظ:

  ۱ – ما هنوز هم بر تمام حرفمان راجع به آقای مهاجرانی هستیم ! هنوز ایشون رو ابوالزوجات لندن نشین می دونیم ! هنوز ایشون رو در ارتباط با منافقین وبهایی ها می دونیم هنوز ایشون رو در ارتباط با اسرائیل می دونیم ( نظیر سخنرانی در جمع صهیونیست ها که مجید محمدی ضد انقلاب خارج نشین به اون اشاره کرده )!بعد به قول شاعر با کافران چه کارت گر بت نمی پرستی ! این مهاجرانی وسط سلطنت طلبها چه میکرد ! اونهم که میگی بر علیه اش شعر دادن به خاطر این بود که شما یه جنبش بی سر وته هستید هیچ کدوم هم رو قبول ندارید اگه مهاجرانی هم نبود به غیر خودتون زیاد فحش می دادید ! برا مثال گزارش های خودتون در مقابل سازمان ملل که هم تون با هم نمی تونستید یه جا جمع شد ! چون سلطنت طلبها منافق ها رو قبول نداشتند منافق کمونیست ها رو کمونیست ها بهایی رو …! :
  mrgreen:
  ۲ _ به همین خیال باش که اینها دنبال اصلح بون وگرنه چرا با منافقین و بهایی ها یک کاسه شدند ! وهیچ وقت برائت نکردند ! بعد چرا با اونها نشستند فالوده خوردن !مثلا چرا اینها که دنبال اصلاح بون و می خواستن راه امام رو زنده کنن رفتن با نهضت آزادی ها فالوده خوری کسایی که امام اونها رو خائن می دونست ! مهاجرانی هم یه شخص نیس ابوذر ، سخنگو ، تحلیلگر ، رئیس جرس و.. است !
  ۳ – ببخشی ذات جنبش اعتراض امام چرا اینجوری نبود ! این یه مثال نقض دیگه ! امام با همه این جماعت مرز بندی می کرد ( با کمونیست ها مهدی هاشمی و…) در قبل از انقلاب

  [پاسخ]

  علی محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۹ ق.ظ:

  علیرضای عزیز
  برای اطلاع خودم میپرسم، ممکنه یکی از مرزبندیهای حضرت امام رو درباره گروههای مختلف ( به استثناء اونایی که اسلحه به دست میگرفتن) رو برام مستندش رو بفرستی؟ آخه قبلا گشتم و پیدا نکردم
  دومین نکته هم برای اسنکه بحث به بیراهه نره، ازت میخوام به آرشیو رسانه های جنبش سبز بری و ببینی که همون روزی که رجوی اعلام حمایت از جنبش سبز کرد، چه شخصیتهایی و با چه ادبیاتی جلوش موضع گرفتند. از شخصیتهایی که الان حضور ذهن دارم میتونم به شخص میرحسین موسوی، مهدی کروبی، همین آقای مهاجرانی، سید ابراهیم نبوی، مصطفی تاجزاده و … نام ببرم. اما خب رسانه های اصولگرا حاضر به خبر رسانی نشدن
  منصف باشیم
  یا علی مدد …

  [پاسخ]

  علی محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۱ ق.ظ:

  منظورم مرزبندی حضرت امام با این گروهها، پیش از پیروزی انقلاب ۵۷ بوذ
  بازم ممنون

 11. جمیل
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۰:۰۴ | #11

  یه سوال
  این مبالغی که بعضی وقت ها از طرف بیت ایشون پرداخت میشه مثلا تو جشن عاطفه ها و … از کجا می اد؟(مبالغ بسیار کلان است)
  دخل و خرج بیت رهبری از کجا تامین میشه؟اونجور که پیداس میشه بیت رهبری رو به یک سازمان تشبیه کرد
  ممنون میشم اطلاعاتتونو در اختیار ما بزارین

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۷ ق.ظ:

  ایشون رهبر یک سازمان در کشور هستند ایشون هم مثل خلی از جاهای دیگه نهاد تحت رهبریشون دارای ردیف بودجه هستند ! البته از این مثال ها زیاد است ولی مثلا سالانه مبلغی حدود ۱۵ میلیارد تومان( که سال پیش بر روی همین مبلغ در مجلس کلی بحث شد ) برای رئیس مجلس در بودجه در نظر گرفته می شود که به صلاح ایشون در هرجا که لازم بود هزینه کنند ! البته کمیسیون اصل نود برایشون نظارت می کنند ! مانند خبرگان که بر رهبری نظارت می کنند !

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۶ ب.ظ:

  این بودجه اگر به بخش های اجرایی برود چند برابر می شود ! مثلا رئیس دفتر رئیس جمهور هم بودجه می گیرد ومی رود با آن همایش ایرانیان خارج از کشور را بر پا می کنه با اونهم ریخت و پاش ! حالام مجلس به عنوان ناظر می خواد اون رو ببره مجلس تا جوابگ باشه ! البته این تو همه دوره ها بوده ومخصوص الان نیس ! رهبر هم دقیقا همون بودجه رو داره وهزینه می کنه و یک کمیسیون در خبرگان هست مانند اصل نود مجلس که بر همین ها نظارت می کند !

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۷ ب.ظ:

  تا حالا کی رهبری یا حتی نماینده ایشون جوابگو بوده به خاطر اشتباهاتی که کردن؟
  کهریزک اشتباه بود،فکر کنم دیگه تو این اختلافی نداشته باشیم دست کم،کسی هم که دستور داد بازداشت شده ها رو ببرن کهریزک منصوب غیر مستقیم رهبری بوده،خوب چی شد؟تو کشوری که ریگی رو از آسمون ی کشور دیگه میگیرن میارن چطور این آدمو نمیگیرن؟
  ۱۸ تیر ۷۸و که یادته؟چی شد؟ی سرباز به جرم دزدیدن ریش تراش محکوم شد فقط! کتاب خاطرات ناطق نوری اگه خنده باشی وقتی پرونده اختلاس بنیاد مستضعفان در امد همین نبی حبیبی و رفیق دوست ان موقع رییس رواسا بودن ،ناطق گفت باید محاکمه بشن و “طبق تماسی که با ناطق گرفته شد”اون از این کار منصرف شد!!
  در مورد موسسسه خیریه گل یاس و خانه هدایت کرج هم بهتره هیچی نگام خودت بخونی!
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87_%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%AA

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۳ ب.ظ:

  ببین ایرانشهر خوشتیپ اینقدر دستت از مدارک خالی رفتی از ویکی پدیا مدرک اوردی ! واقعا خندیدم با این لینک اوردنت ! الان من برم همون مطلب رو عوض کنم تو دستت خالی ممیشه دیگه !عادت دارید به پخش شایعه ! تو واقعیت که چیزی نشدید !
  بعد در مورد کهریزک فرمودید ! اولا خود آقا عذر خواهی کردن با اینکه ایشون ناین دستور رو ندادن ! بعد اون کسایی که مسبب این امر بودن پرونده شون بازه ! دیر یا زود داره اما سوخت وسوز نداره ! اصلا تو کی هستی دکتر جون ! خود خانواده اینها از روند دادگاه راضی هستند تا الان ولی تو شدی کاسه داغ تر از آش !
  در مورد ۱۸ تیر همین بس که اون کسی که اون نامه دروغی رو منتشر کرد الان رفته ور دل اربابا های محترمتون تو آمریکا !
  بعد خوش تیپ جان هنوز یادتون نرفته که چه بلایی سر فرهاد نظری بدبخت رئیس پلیس تهران اوردید ! هرچی زور زدید که یه مدرک بیارید نتونستید ! دست آخرم اون محمد خاتمی رفیق جون جونیه سوروس طی یک نامه از ایشون به خاطره جفاهایی که کردن عذر خواهی کردن ! اینقدر این بنده خدا رو زری فشار گذاشته بودید کهع پول نداشت تو دادگاه وکیل بگیره مجبور شد خودش با این که شوت بود از این نظر بشه وکیل خودش !
  اگه می خواهی میتونی بری کتاب خاطرات نظری رو بخونی که همه این ها رو مفصل و بتا مدرک و تیکه روزنامه های اصلاحات اورده ! پس اینقدر زور بیخود نزن !
  بعد شماها اگه همچین چیزی که میگی در مورد حبیبی داشتید خوتون را تا حالا صد بار جر داده بودید ! اگه میتونی با منبع و مدرک ولینک برام اثبات کن البته نه مثل ایم مدرک ویکی پدیا !
  واقعا باید جمهوری اسلامی به داشتن همچین دشمنانی افتخار کنه که مدرکشون میشه ویکی پدیا !

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۰ ب.ظ:

  ببین دکی جون گفتم بازم میگم با مدارک معتبر نه ویکی پدیا که لینکش شده روزنامه های اصلازنجیره ای در دوره اصلاحات ! مثل من که گفتم فرهاد نظری تمام مدارکش رو از روزنامه های خودتون اورده !
  وسه من یهیه ریالی سایت هایی دروغگویی مثل اونی که تو لینک دادی ارزش نداره ! مثل اینکه چند سال دیگه یکی بیاد بگه سعیده پور آقایی رو حکومت کشت ! اینم لیکش تو ویکی پدیا که اونهم به جرس و بالاترین و کلمه امروز و رادیو فردا لینک بده !

  حسین کاظمی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۹ ب.ظ:

  این نظارت خبرگان رهبری خیلی باحال بود و حسابی خندیدم. ممنون

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۱ ب.ظ:

  یکی نیس بگه به این سبزها آخه تابلو ان چقدر داد میزنه این حسین کاظمی یکی از همین جلبکه است که اسمش رو برای اینکه بگن زیادن عوض کرده !

  حسین کاظمی پاسخ در تاريخ اسفند ۲۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۲۳ ب.ظ:

  علیرضا سلام
  ۱- اسمم را عوض کرده ام ولی نه برای زیاد نشان دادن بلکه برای حفظ امنیت در جمهوری اسلامی که بنابود همه در اظهار عقیده آزاد باشند (حتی مارکسیست ها)
  ۲- “ولا تلامزو بالالقاب …”
  ۳- آهستان را بخاطر حقیقت جویی و تعقلی که دارد می بینم هر چند با بعضی نظراتش مخالف باشم.

 12. بیتا
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۷ | #12

  البته مهاجرانی فقط به زندگی پاک شخص رهبر اون هم از نظر اقتصادی اشاره کرده و اون همه اشخاص و خاندانهای دست اندرکار حکومت رو نادیده گرفته…ما که هم خدای نکرده فکر نمی کنیم مشکلمون با شخص سید علی خامنه ایه که.نه؟!در ضمن فساد سیاسی از فساد اقتصادی به مراتب بدتره…
  جناب مهاجرانی هم یک نفر در جنبش سبزه که می تونه نظرش رو بگه و نه بیشتر …خیلی لازم نیست سر موضع گیریهاش شلوغ کاری کنید.جنبش سبز هم نشون داده خیلی گوشش بدهکار خرده فرمایشهای نازل شده از “بالا” نیست.و حرف خودش رو می زنه…بیخود نیست که موسوی و کروبی خودشون رو “همراه” جنبش می دونستند و نه رهبر.

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۳ ق.ظ:

  توجیه خوبی بود :)

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۸ ق.ظ:

  امید کجاش این توجیه بود ! باید بگی لطیفه زیبایی بود :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  سيد مصطفي پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۸ ق.ظ:

  گوشش بدهکار خرده فرمایشهای نازل شده از بالا نیست؟!!!!بعضیا یادشون رفته با حرف همینها میریختن تو کوچه و خیابون و شعاری رو که همین ها روز قبلش دیکته کرده بودند و میگفتند با منطق همین ادما استدلال میکردن و حرف میزدند الان هر کدوم از همین ها پاشه حرفی بزنه میگن این از جنبش نیست اون از جنبش نیست اخرش هم نفهمیدیم کی از جنبشه کی با جنبشه کی خارج از جنبشه و … اخه یکی نیست بگه جنبشی که یکی توش نیست رو حرف خودش واسته به چه دردی میخوره ؟!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۷ ب.ظ:

  من که یادم نمیاد طرفدار مهاجرانی بوده باشم و با دستور ایشون اومده باشم تو خیابون.یا اونقدر آدم مهمی بوده باشه که بتونه چیزی رو به امثال من دیکته کنه!که موسوی هم برای من همچین جایگاهی نداره.حرفا چیه می زنید آخه؟! البته من اصلا یادم نمیاد مهاجرانی شعار ساخته باشه!!!ساخته؟!
  به هر حال کل حرف اینه که جنبش سبز رییس نداره که اون بالا بشینه و بقیه رو امر و نهی کنه.بنابراین مهاجرانی هم مثل بقیه نظرشو میگه.و هر کدوم از ما هم می تونیم باهاش موافق یا مخالف باشیم.

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۲۱ ب.ظ:

  شاید به تو نتونسته باشه !!!! ولی کلی به جلبکها دیکته کرده ! به هرحال خوب این آدم جزو اتاق فکر جنبش سبز بوده ! شاید بهتره بگیم رئیس اتاق فکر بوده چون اون اینها رو دور هم جمع کرده !
  مهاجرانی تا حالا خودش شعار نساخته اما سایتش چرا !
  در ضمن کسی اصلا به تو کاری نداره ! اصلا تو کی هستی بیتا خانوم ! ما نه شما رو میشانسیم نه علاقه داریم بشناسیم ! ما منظورمون کل این سبزک ها بودن !

  عسگری پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۲۷ ب.ظ:

  ما هم خیلی وقته میدونیم شما ها براتون نه کروبی مهمه نه موسوی نه خاتمی و نه هیچ کس دیگه ای و تنها دنبال سواستفاده از اونها هستید. ضمنا با این طرز فکری که دارید که هر کس به نظر خودش عمل میکنه و افتخارتون اینه که ظاهرا تحت امر کسی نیستید (ولی در واقع غلام حلقه به گوش شیطان بزرگ هستید)به هیچ جا نمی رسید

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۷ ق.ظ:

  هرکسی نظر خودش روداره!!!!!! به عنوان عضو یک جنبش محورمشترک شما برا این جنبش چیه خواهش می کنم چند تاش رو نام ببرید که همتون روی اون متفق باشید اگر محور نداری اهدافتون که همه سرش توافق دارید رو لطف کنید بنویسید اینی که شما تعریف کردید بهش میگن بلبشو البته محترمانه اش این بود

  بیتا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۴ ق.ظ:

  علیرضا تو کلا مشکل داری مثل اینکه
  مصطفی گفت شما با حرف همینها میریختن تو کوچه و خیابون
  منم گفتم امثال من یعنی من و افراد زیادی از همین به اصطلاح شما سبزکا اینطور نبودند
  ما می دونیم چی می خواهیم !!!
  حالا تو چی میگی خودتو انداختی این وسط؟!
  کل این سبزکا؟ فکر کردی با امت حزب الله طرفی ؟یه توده بی شکل و بی هویت؟ نخیر بچه جان! در تفکر ما هر یه آدم هم مهمه

  برو بابا ولم کن

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۳ ق.ظ:

  در این شرایط جناب مهاجرانی یک شخص است که فقط یک نظر دارد و بس! حالا عکسش رو می گفت و ما می گفتیم یک نظر است و بس؛ سبزیا از اون ور چیه دروغ می گه؟ چرا فقط یک نظره؟ حرف همه ی ماست!

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۳۹ ق.ظ:

  ((جنبش سبز هم نشون داده خیلی گوشش بدهکار خرده فرمایشهای نازل شده از “بالا” نیست.و حرف خودش رو می زنه…))
  این یه تیکش منو کشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۵ ب.ظ:

  جنبش بی رهبر مانند بچه بدون بابا می مونه.گرچه ما هم معتقذیم کروبی و موسوی رهبر جنبش سبز نیستند و در اصل ماجرا اسرائیل و آمریکا هستند که رهبری جنبش رو بر عهده دارند عزیز دل برادر…..

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۱ ب.ظ:

  بی خیال. این بیتا با پدر، سرپرست، رهبر و یا هر چیزی تو این مایه ها مشکل داره! آزاد! تعطیل!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ:

  دقیقا من با هر گونه پدرسالاری و قیم مابی و توسری خوری مخالفم و اونو مربوط به دنیای کهنه و آدمهای کهنه می دونم.اصلا اول هم می خواستم بنویسم این شمایید که حرفهای رهبرتون براتون مثل آیات نازل شده می مونه که بعد بی خیال شدم و اون کلمه نازل بیخود اومد وسط کامنتم و باعث شد اون برادر سایبری کشته بشه! :D
  جنبش سبز یه جنبش مدرنه و لیدری و راهبریش با رهبری کاریزماتیک قدیمی متفاوته.یعنی ما هیچوقت عکس موسوی رو توی ماه نمی بینیم!مهاجرانی هم هرگز در جایگاه “از تو به یک اشاره و از ما به سر دویدن نیست”

 13. مهدی
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۰:۵۳ | #13

  پس لطف کن شما راه حل بده
  اگر کسی به این نظام انتقاد داشته باشه باید چیکار کنه تا صهیونیست و منافق و سلطنت طلب و بهائی و جاسوس و… لقب نگیره؟

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۶ ق.ظ:

  والا ما به نظام هم انتقاد کردیم اون هم از نوع شدیدش کسی به ما چیزی نگفت این که شما انتقاد داری یعنی این که نظام رو قبول داری ولی در پی اصلاحش هستی دوستان در این مدت کار هایی کردن که هیچ اپوزسیونی در هیچ جای دنیا به خودش جرات نمی ده چنین کاری کنه چه برسه به منتقدین انتقاد دوستان جنبش سبز از جنسی بود که می گفت اگر به انتقاد درست وغلط من گوش ندید اغتشاش می کنیم در همه جای دنیا به معترضین اجازه اعتراض می دهند ولی از راه قانونی البته نه به دروغگویان

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۴۴ ق.ظ:

  کدوم اپوزیسون توخارج ! کی تو خارج مثلا میتونه در مورد هلوکاست تحقیق کنه اعتراض که جای خود ! ( اگه کسی تحقیق کنه حداقل ۳ ۴ سال زندان رو شاخشه ) تازه نگفتم کل حکومت اونجا رو زیر سوال ببره !

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۳ ب.ظ:

  آقا علیرضا هلوکاست تنها در بعضی کشورهای اروپایی زیر سوال بردنش جرم تلقی میشه
  واین ربطی به همه اروپا و یا آمریکا ندارد
  درضمن انکه اونجا شما میتونی به هرکس دلت می خواه انتقاد کنی بدون هیچ تیغ سانسوری
  امتحان کن!
  راستی در فرانسه مردم کلی اومدند تو خیابون و شعارهای حیثیتی دادند بر ضد اساس نظام!!! کلی ماشین آتیش زدند و … ولی کسی کشته نشد و ایضا به اعدام هم محکوم نشد!
  شما حالا با آزادی بی حد و حصر در ایران مقایسه کنید مطظلب دستتون می اد؟!
  راهنمایی بکنم؟!
  نوری زاد و تاج زاده و … صدها و شاید هزاران ایرانی دیگه!
  کسی رو هم به جرم حضور در تظاهرات غیر قانونی و تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی محکوم نمی کنند!
  اینجا عموما آدمهایی هستند که این چیزها سرشون میشه پس کمتر مثل اون اربابت احمدی نژاد خالی ببند :wink:

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۲ ب.ظ:

  محمد جان عزیزم تو تا حالا چیزی به نام اتحادیه اروپا رو شنیدی !؟ میدونی اکثر قانونهای که در کشورهای اروپایی وضع میشن عین همه ! در آمریکا تا حالا نشنیدی یک مجری به خاطر چند پرسین چند سوال ساده در مورد هلوکاست اخراج شد ! یا اصلا شنیدی مترجم وی او ای همین چند روز پیش به خاطره انتقاد از جنگ عراق اخرج شد ! یا اون استاد دانشگاه آمریکایی به خاطره این تحقیق اخراج شد ؟
  بعد شما منظورت از اونجا کجاست ؟انگلیس که نیس ! آخه هنوز از یادمون نرفته با دانشجوها که فقط یه درخواست صنفی و نه سیاسی که هیچ با باتوم و گاز اشک آور پذیرایی شدند ! فرانسه رو که منظورت نیس که تو همون قضایایی که گفتی با چه باتومی پذیرایی شدند ؟
  در مورد کشته ها ! جوابت کاملا معلومه ! آخه اونها گروهی مانند منافقین رو ندارند که دستشون به خون ۱۸ هزارنفر از مردم کشورشن آغشته باشه ! وکشوهای دیگه هم از اون گروه حمایت کنن ! باور کن !
  در مورد تظاهرا غیز قانونی همون انگلیس رو برات مثال بزنم که حداقل ۱۰۰۰ نفر رو به همین جرم گرفتن خیالت راحت میشه !
  من افتخارم اینه که اربابم ایزانیه ! حداقل مثل شماها نیسم !

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ:

  آقا محمد دانشمند:
  ۱-((هلوکاست تنها در بعضی کشورهای اروپایی زیر سوال بردنش جرم تلقی میشه
  واین ربطی به همه اروپا و یا آمریکا ندارد)) دانشمندی هستی تو ها!!! اتحادیه اروپا که کلا از گل نازک تر گفتن به صهیونیستها رو حروم قانونی میدونه! نمونش دهها استاد دانشگاه و محقق که به خاطر همین موضوع از کشورهاشون تبعید شدن! ضمنا همه آمریکا یعنی چی؟ آمریکا که خودش رو غرب میدونه در قاره آمریکا شمالی قرار داره که شامل ایالات متحده و کانادا و مکزیک و گواتمالا و هندوراس و ال سالوادور و یه مشت کشور ریزه میزه تو مایه های بلیز هستش که همشون بله قربان گوی آمریکا هستن (البته استثناهایی مثل کوبا و نیکاراگوئه دارن!) حالا شما منظورت از همه ی آمریکا کجای اون بود ما که نگرفتیم چون تو همه ی این کشورها به اضافه ی تموم ایالتهای آمریکا تحقیق راجع به هولوکاست ممنوعه!
  ((اونجا شما میتونی به هرکس دلت می خواه انتقاد کنی بدون هیچ تیغ سانسوری)) خیلی ساده ایی ! شما برو سرنوشت امثال تیری میسان ها رو بخون ببین اونجا میتونی به کسی انتقاد کنی یا نه ! بهتره یه سری هم به سرنوشت مدیر بخش خبری سی ان ان یا مسئول کنفرانسهای خبری کاخ سفید هم بزنی تا ماجرا بهتر بیاد دستت!
  ضمنا منظورت رو از امتحان کن نفهمیدیم چون هرکی اونجا انتقاد میکنه مثله اون یارو انگلیسیه جسدش تو جنگلهای اطراف لندن پیدا میشه ولی تو کشور جهان سومی ما یکی مثل شیخ شجاع یا ممد سورس هر روز پر رو تر از دیروز میشن!
  ((در فرانسه مردم کلی اومدند تو خیابون و شعارهای حیثیتی دادند بر ضد اساس نظام!!! کلی ماشین آتیش زدند و … ولی کسی کشته نشد و ایضا به اعدام هم محکوم نشد!)) وای خدای من که تو چقدر بی اطلاع هستی! اصلا میدونی تو فرانسه چرا اون اتفاق ها افتاد! مطمئنا نه! اونجا چون چند تا جوون رو پلیس کشت مردم تظاهرات کردن و نه برای دروغی مثل تقلب!
  ((شما حالا با آزادی بی حد و حصر در ایران مقایسه کنید مطظلب دستتون می اد؟!)) اینجارو باهات کاملا موافقم! یه سری به آرشیو سایتهای انگلیسی و هلندی بزن تا برخورد پلیس رو با مثلا دانشجویان معترض به افزایش شهریه ببینی ! تازه میتونی راجع به اجلاس شهر آناپلیس تو آمریکا هم تحقیق کنی!!!
  ((کسی رو هم به جرم حضور در تظاهرات غیر قانونی و تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی محکوم نمی کنند!)) بله اونجا به این افراد شوکولات تلخ نستله جایزه میدن!
  ((اینجا عموما آدمهایی هستند که این چیزها سرشون میشه پس کمتر مثل اون اربابت احمدی نژاد خالی ببند)) یعنی واقعا فکر میکنی سرت میشه و میفهمی !!! خندیدم واقعا خندیدم از این همه نادانی !!! به قول معروف (آن کس که نداند و نداند که نداند ……) ضمنا با این هوش عجیب شما واقعا بعید نیست روشنفکرترینتون نظریه داماد اونجا و عروس اینجا از خودش در کنه!! چون امثال تو رو که میبینه به خودش امیدوار میشه!!!!

  علی محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۹ ق.ظ:

  دوستان، شما رو ارجاع میدم به برنامه پرگار بی بی سی فارسی که چند ماه پیش پخش شد راجع یه هلوکاست.
  انصافا برنامه زیبایی بود. الان دقیق حضور ذهن ندارم، اما یکی از مهموناش خانمی بود که مسئول یک انجمن صهیونیستی بود در اروپا. کارشناسای دیگر برنامه واقعا با آزادی کامل هلوکاست رو زیر سوال بردند و جدا بحث فوق العاده ای بود. یکی از انتقادات اساسی که به این خانم وارد میکردند این بود که چرا هنوزم در دو سه کشور دنیا مانع از حرف زدن درباره هلوکاست میشید. و اون خانم هم توضیح میداد که به خاطر حساسیت یهودیهای بازمانده اون ماجرا، افراد بی اطلاع و کسانی که زمینه کاریشون تاریخ یا جامعه شناسی یا علوم مربوطه نیست حق اظهار نظر در مجامع عمومی در اینباره رو ندارند و علمای امر میتونن در همه جای دنیا آزادانه راجع به این موضوع حرف بزنن، که البته این استدلال ایشون هم به خوبی پاسخ گرفت و اصلا نتونست از خودش دفاع کنه
  جدا دوست دارم اون برنامه رو مجددا ببینم. به نظرم اگر صدا و سیمای ایران هم چنین برنامه هایی میساخت، انصافا موفقتر بود

  میزان پاسخ در تاريخ اسفند ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۵ ق.ظ:

  جناب علی محمد. همانجور که فرمودید از بی بی سی فارسی پخش شد و مخاطبای بی بی سی فارسی هم که معلومه کیا هستن. جنابعالی یک نمونه بیارید که از bbc انگلیسی پخش شده باشه و آخرش هم عدم آزادی بیانشون محکوم شده باشه!!

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۸ ب.ظ:

  انتقاد از حکومت آزاد است و مشکلی ایجاد نمی کند. حتی قبل از انقلاب هم آزاد بود. چیزی که مخالفین می خواهند تحریک کردن مردم است نه آگاه کردن آنها. بنظر شما حرف ناگفته و یا ناشنیده ای در جامعه ما وجود دارد؟ انتقادی که همه شنیده اند را شما میخواهید تکرار کنید که چه بشود؟ درواقع آن چیزی که مخالفین میخواهند آزادی فشار آوردن به حکومت است نه بیان انتقادات و حقایق .

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۴ ب.ظ:

  آقای یوسفی بعضی وقتها حرف های جالبی می زنید. با این کامنت شما موافقم.

  [پاسخ]

  علی محمد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۸۹ ۱:۰۰ ق.ظ:

  یا شاید هم تاثیر انتقادشون رو میخوان ببینن! از این دید هم نگاه کنیم.

  [پاسخ]

  میزان پاسخ در تاريخ اسفند ۲۰ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۲ ق.ظ:

  در اینجا با علی محمد موافقم. عموما اعتراض به منظور اعمال فشار و در نتیجه مشاهده تاثیر گذاری است؟ و معتقدم تاجایی تحمل پذیر است که به منظور براندازی نباشد. که متاسفانه جنبش سبز دقیقا به همین هدف نی اندیشید.

 14. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۷ | #14

  سلام
  متن بسیار مستدل و منطقی و خوبی بود … خسته نباشین
  این یاد اوری اخرتان خیلی خوب افرین …
  موفق باشین و شاد
  فعلا

  [پاسخ]

 15. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۱:۲۵ | #15

  ای بابا!

  [پاسخ]

 16. mehdi
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۵ | #16

  به امید حسینی گرامی : خیلی دوست داشتم دراین نوشته در بحث شرکت کنم ولی متاسفانه شما دوسه نوشته منو بدون هیچ توضیحی درمورد اشتباه احتمالی من ؛ بروز نکردید. که خودسوال برانگیز است . اگر لطف کنید وتوضیحی دراین مورد بدهید خوشحال خواهم شد . ازان گذشته شما برعکس گذشته نوشته ها را مدتی درقرنطیه میگذراید که خوداین مسله نیز ابهامات زیادی را بدنبال میاورد . برعکس گذشته که شما بسیاری ازنوشته های حتی غیر اخلاقی ازمخالفیتان را بروز میکردید ،امروز نوشته های من را که شما بخوبی هم به دیده گاه من وهم به پای بندیم باخلاق وشناخت نسبی خط قرمزهای اهستان ورعایت انها؛اگاهید را مشمول این قانون نانوشته خودتان میکنید و شوربختانه حتی ازتوضیحی هم دراین مورد دریغ میکنید تا من تکلیف خودم را بفهمم که چه کنم ؟ بیخود نیست که مینویسند بی قانونی بدتر ازیاسای چنگیزیست . با مهرواحترام بشما

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۵ ب.ظ:

  سلام. من یادم نمیاد که نظر شما رو حذف کرده باشم. اگه مشکلی پیش اومده معذرت میخوام. البته مدتی هست که به علت فحاشی دوجانبه! مجبور به نظارت هستم. باز هم معذرت

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱:۵۲ ب.ظ:

  چاخان میکنه.هر چی کامنت رو داره سانسور میکنه.اول از آی پی های خارجکی شروع کرد و اصلا از خودش نپرسید اون طفل معصومی که با وی پی ان میاد مگه دل نداره؟! :? حالا هم که کلا و فله ای سانسور میکنه.فکر کنم از طرف بچه های بالا تحت فشاره :wink:

  [پاسخ]

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۷ ب.ظ:

  اتفاقا فحاشی سبزارو تا اونجا که بشه سانسور نمیکنه که بگه ببینین اینا اینجورین همشون! ولی کامنتایی که احساس کنه ممکنه به مقام ولایت انتقادی داشته باشه درو میکنه

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۴۶ ب.ظ:

  انصاف داشته باش شهرام. اولا من خیلی از کامنتهای بی ادبی رو عمومی نمی کنم. چون شرم دارم. ثانیا شما انتقاد کنید ولی منصفاه انتقاد کنید. نه اینکه ادعاهای بی سند و مدرکی رو بنویسید به اسم انتقاد. ادعاهایی که جواب دادن به اونها هم خیلی سخته و اگر جواب ندیم، شما فکر میکنید پس حتما درسته. به همین دلیل من تریجح میدم هرگز چنین ادعاهایی عمومی نشن

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۳ ب.ظ:

  شما زیاد فکر نکن بهت فشار میاد اون یه ذره مغزتم دود می شه رو هوا!

 17. رند خراباتی
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۲:۰۵ | #17

  خدا رسوا می کند آنهایی را که در مقابل حق ایستاده اند

  [پاسخ]

 18. sam
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۲:۱۹ | #18

  خوشتر آن باشد که سر دلبران گفته آید در حدیث دیگران
  سلام این شد یه مطلب حسابی… :P

  [پاسخ]

 19. شهید اریایی
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۲:۵۶ | #19

  خوب من به دلیل شهید شدن کامنت نمیتونم بگذارم ولی گهگاهی میخوام به قول برره ای ها پارازیت در وکنم :D
  واله من یکی هیچوقت احساس نکردم که اقای مهاجرانی در جریان وقایع این ۲ سال نقشی بخواد ایفا بکنه بیشتر اقای سازگارا کدیور ومجتبی واحدی ومسیح علی نژاد در نقش سخنگو یا تحلیلگر مسایل جنبش سبز ظاهر میشدن.در واقع اینجا هواداران حکومت بودن که دچار توهم بودن و هستن که فکر میکردن مهاجرانی یک مهره کلیدی در جنبش سبزه درصورتیکه اینطور نبود.طیف مهاجرانی در واقع به ولایت فقیه هم معتقده منتها ولی فقیهی که نظارت درست و بی غرض از جانب خبرگان بر او صورت بگیره نه اینکه تبدیل به مجلس فرمایشی بشه که فقط قربون صدقه رهبر مربوطه رو بکنن . اخر وقت هم برن بیت مبارک و با معظم له ابگوشت میل بکنن.ضمن اینکه همیشه پته حکومتها و رهبرانشون در زمان سقوط وبعد از سقوط رو اب میفته بنابراین الان زوده که بخوایم در این مورد با قطعیت صحبت کنیم ولی بعیده که در مملکتی تمام سرانش و مسولینش دارای فساد مالی باشن و از نظر رنکینگ جهانی در زمینه فساد اداری جزو فاسد ترین کشورهای دنیا تلقی میشه رهبر معظم اش صاف و ساده و بی الایش در بیت اشون با اهل بیت نشستن یکروز املت میخورن و یکروز اشکنه با اتوبوس در شهر تردد میکنن تلویزیون خونه اشونم لابد از این شاوب لورنس های عهد دقیانوسه که باید هر ۵ دقیقه با مشت بکوبی تو سرش که نیمچه تصویر با برفک نشون بده نه؟ :mrgreen:

  [پاسخ]

  پارازیت پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۲:۳۷ ب.ظ:

  به به آرش خان، بقول اهالی برره خش اومدی:)
  پارازیت در وکن، فقط مواظب باش چیز دیگه ای در نکنی:))

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۳:۳۲ ب.ظ:

  اشکال کار هم همینجاست دوست عزیز
  کسی مثل محسن سازگارا که الان افتخار همکاری با بنیاد ی فرد جنایت کاری مثل جورج بوش که داغ ننگ کشتن صدها هزار کودک و زن بی گناه عراقی و افغان رو پیشونی خودش و امریکا تا ابد گذاشت به نظر شما میتونه تحلیل گر یا سخن گو! جنبش سبزی باشه که ادعا میکنه میخاد بر علیه خشونت و
  نا برابری و ظلم مبارزه کنه؟
  دوست عزیز امسال همین سازگارا ها هستن که دیروز اصلاحاتو به نابودی کشوندن امروز هم جنبش سبز رو تبدیل به ی جنبش رادیکال کردن که به مرور بدنه مذهبی و طبقاتی جنبش رو خانه نشین و کردن باعث ریزشش شدن و الان جنبش سبز تو وضیت ناراحت کننده ای به سر میبره! :-)

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۴ ب.ظ:

  مطمئنی این خودتی ایرانشهر یا این یه ایرانشهر دیگس!!!

  [پاسخ]

  ر.رئیسی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۴:۴۸ ب.ظ:

  ساده زیستی به معنای اوصافی که جنابعالی فرمودید نیست. می توان ساده زیست بود و در رفاه کامل هم به سر برد. درضمن ما که نگفتیم مهاجرانی گفته برو به اون بگو چون بعداز سی سال زندگی سیاسی این حرف رو زده. حالا ما روی حرفش حساب باز نمی کنیم چون این حقیقت حساب های جدا وبه نام اافراد حقوقی حقیقی در نزد ما دارد. شما چطور شده پریدین به بدبخت؟! از اونایی هم که تعریف می کنی زیاد مطمئن نباش. :D

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۶ ب.ظ:

  جای فخرالسادات خالی! در جا کامنت رو حذف می کرد. البته نه مال شما مال من رو.

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۶:۱۸ ب.ظ:

  منظورم بیشتر به اون قسمت مربوط به مهاجرانی است.

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۲۵ ب.ظ:

  لطیفه با حالی بود !
  عمه من جزو اتاق فکر جنبش سبز بود ! عمه من ابوذر میر حسین بود !!!… اصلا ولش کن ! تو راس میگی ! در ضمن از قدیم میگن کافر همه را به کیش خود پندارد !

  [پاسخ]

  عسگری پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۹ ب.ظ:

  جنا بعالی اگر فردا سازگارا هم بیاد این حرف رو بزنه منکر کامنت امروزت میشی

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۸ ق.ظ:

  شهید جان!

  فرار رو به جلوی خودت و جنبش کذاییتونو قربون

  [پاسخ]

 20. سبز سبزم ریشه دارم
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۰۸ | #20

  هر وقت یک ضد انقلاب خارج نشین انگلیسی از شما تعریف کرد بدانید مشکلی دارید! :mrgreen:

  [پاسخ]

  رند خراباتی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۸ ب.ظ:

  میگن بعضی وقتا شیطانم حرفای خوب و حقی میزنه باید به حرفاش گوش کرد :D

  [پاسخ]

  ر.رئیسی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۴:۴۲ ب.ظ:

  اگر برای یک تعریف حقیقی و غیر قابل کتمان مشکل دار شویم. بیا ببین که در برابر عیب جویی های غیر حقیقی شان چقدر بی مشکلیم.! :lol:

  [پاسخ]

  sam پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۵:۳۲ ب.ظ:

  تکبیر….

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۷:۲۷ ب.ظ:

  بنده خدا سوتی داده وگرنه نمی خواسته تعریف کنه ! این یارو اگه قصد تعریف داشت الان این وضع جرس نبود با این همه دروغ !

  [پاسخ]

  عسگری پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۲ ب.ظ:

  نه جناب تعریف نکرده
  انقدر اقای خامنه ای پاک هستند و پاک بودنشون عیان هست که امثال مهاجرانی بهتر میدونند که با دروغ کفتن در مورد ایشون حماقت خودشون رو اشکار می کنند

  [پاسخ]

  محصل پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۵ ب.ظ:

  اول:
  یک ضد انقلاب خارج نشین انگلیسی

  این جمله خود گویای مطالب بسیاری است.

  دوم:
  کسی تعریف نکرده، بلکه یک حقیقت بسیار روشن را بیان کرده.

  خداوند همه را شفا عنایت فرماید.

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۱۲ ق.ظ:

  اون آقا فقط می‏خواسته بگه انقلاب مصر شبیه انقلاب اسلامی ایران نیست اما از بد شانسی سبزکا، مجبور شده اعترافاتی بکنه به نوعی خود زنی محسوب شده برای هم پالکی‏هاش
  درست مث سوتی اکبر گاف که روی لج و لجبازی با همون هم پالکی‏هاش اعتراف کرد که ادعای تقلب، فقط یه حقه بازی بوده و بس

  [پاسخ]

 21. آشنا
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۱۶ | #21

  همیشه به این موضوع اعتقاد داشتم که یکی از مشکلات کشور ما علمی نبودن و به خصوص عدم تطابق با واقعیت اون تو فضای کشور هستش. همیشه وقتی یک اتفاقی که میافته تازه شروع میکنیم به حل مشکل از طریق خطا و آزمایش. مثال های زیادی میشه زد از بلایای طبیعی گرفته تا تنش های سیاسی.
  نمونه سیاسیش هم همین جنبش سبز.از روز اول هم این حرکت سر و ته نداشت. اگه کمی پیش بینی این جور مسائل و شبیه سازی مواجهه با اون رو میکردیم الان به یک دغدغده ی اجتماعی تبدیل نمیشد. قصد توهین ندارم ولی واقعا کلاهمون رو قاضی کنیم به نظر شما کدام یک از آقایان کروبی و موسوی قادرند که رهبریت یک جنبش سیاسی رو داشته باشند. اصلا یک جنبش برای چی؟ چی میخوایم ما از یک جنبش؟
  اصلا بیایدتمام حرف هایی که تو این مدت یک سال زده شده رو یک مرور کنیم:
  – میخوام جلوی ورود برنج باسماتی و چای هندی رو بگیرم
  – میخوام تمام زندانیان سیاسی رو آزاد کنار خانواده هاشون ببینم
  بعد که انتخابات تموم شد:
  – رای من کو
  – چرا به من گفتید خس و خاشاک
  – نه غزه نه لبنان
  وجه مشترک تمام این دوره ها یک چیز بوده اون هم حذف رهبری.
  قصدخور روشنفکر نشون دادن ندارم. مهم نیست که حرف کدوم یکی از ما درست هستش حتی. من هم مثل خیلی از دوستانی که به خودشون مهر جنبش سبزی میزنن از وضعیت بیکاری، تبعیض های شغلی، مشخص نبودن حدودی از آزادی بیان انتقاد و غیره واقعا ناراحتم. اما این دلیل نمیشه که دنبال گنجی و مهاجرانی بریم که خودشون رو با کسانی قاطی کردن که از شعور هیچ بویی نبردن و از ایرانی بودن فقط فارسی حرف زدن اونم از نوع سر زبونیش رو بلدند. کل حرف سیاسی شون هم اینه که آخوند فلانه و باید شقه شقشون کنیم (باور قسمت پرسش و پاسخ همین سخنرانی رو گوش کنین).
  این حرکت رو تندرو های وطن فروش اون ور و این ور آب دارن با هیزم مردم میسوزونن. که البته این ور هم یه عده تندروی ناقص العقل به اصطلاح طرفدار ولایت هم هستن که زیر این آتیش رو بدمن.

  [پاسخ]

  غلامعلي يوسفي پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۳ ب.ظ:

  جناب آشنا
  برداشت شما از مسائل صحیح است مردمی باید در سیاست دخالت کنند که به اندازه کافی علم و اخلاق داشته باشند . و اگر به این مرحله از تکامل و تمدن نرسیده باشند همین جریانات سال ۷۶ تا ۷۸ و سال ۸۸ رخ میدهد .
  پیشگیری از شروع جریان سبز ناممکن بوده و هیچ راهی وجود نداشته است. درگیری بین گروههایی از مردم با حکومت سرنوشت غیر قابل تغییر کشورهای جهان سوم است.
  البته دولت نهم و دهم ، دولت بسیار تحریک کننده ای است. اگر رفتارهای منطقی داشتند شدت مسائل کاهش می یافت . اما مردم جهان سوم در هیچ شرایطی از حکومت راضی نخواهند شد.

  [پاسخ]

 22. شهرام
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۵:۱۴ | #22

  از کی تاحالا حرف فتنه گر و برانداز و جاسوس انگلیس واسه شما شده ملاک؟ اگه مثلا فردا شیمون پرز هم بیاد از آقا تعریفی بکنه شما قبول میکنی؟ ثانیا این مبالغ سالانه ۴۰۰ ۵۰۰ میلیون دلاری که مرحمت میشه به برادران حماس و حزب الله از کجا میاد؟
  ثالثا گیریم که ایشون از نظر اقتصادی پاک پاک… مگر فساد فقط در بعد اقتصادیه؟ مگر پل پوت یا استالین پولدار بودن؟ لکه سیاه نداریم ولی تا دلت بخواد لکه قرمز خون جوانانی رو داریم که مستقیم یا غیر مستقیم آقا در مرگشون مقصره.به فتنه ۸۸ و اینا هم منحصر نمیشه.تا دلت بخواد اسم دارم واست بیارم از قبل و بعد فتنه! اینارو چه جوری میشه پاک کرد؟

  [پاسخ]

  تازه وارد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۵ ب.ظ:

  مرد نبستی حرفتو ثابت نکنی :idea: :?: :!:

  [پاسخ]

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۹ ب.ظ:

  شما مرد نیستین اگه نگین اینا چرا کشته شدن

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۳۵ ق.ظ:

  کیا چرا کشته شدن ؟ نکنه منظورت سعیده پورآقاییه! :mrgreen:

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۹ ب.ظ:

  هر وقت اون یارو که گفتی از آقا تعریف کرد بیا این رو بگو !
  به قول امام که به بنی صدر می گفت چرا همه غربی ها از تو دفاع می کنند بنی صدر ؟ و اون بنی صدر می گفت که اینها می خوان من رو خراب کنن ! امام در جوابش می گفت که اینا چرا نمیان من رو خراب کنن !
  بعد میشه اسناد اون ۴۴۰۰ ۵۰۰ تا رو بیاری ما ببینیم !
  بقیه حرفاتم که داستان بود میزارم موقع خواب می خونم که راحتر خوابم ببره ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۰ ب.ظ:

  اسناد نمیخواد جیگر. همین اخبار و سایتای حکومتی با افتخار اعلام میکنن

  [پاسخ]

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۰ ب.ظ:

  شما الانم خوابی

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۲ ب.ظ:

  پول داریم عشقمون میکشه ۴۰۰ ۵۰۰ میلیون بدیم حزب الله و حماس اصلا امسال میخوایم میلیاردیش کنیم ! شما اگه مشکلی داری میتونی بری سراغ همون ابومازن!!!
  یه جا یه چیزی راجع به آیت الله خامنه ایی گفتی اینکه خون جووناو این جور چرت و پرتا!!! آخه بدبخت آقا اگه دستور جهاد داده بودن که الان احدی ازتون سالم نبود که بیاد اینجا چیزخوری کنه! اینکه بخواین راجع به آقا زبون درازی کنین و بی شرفیتون رو به اثبات برسونین چیز جدیدی نیست ولی فقط بقیه رو هم خر فرض نکنید!

  [پاسخ]

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۸ ب.ظ:

  چیز خوری که تخصص شماست . قابل توجه آقای حسینی مودب.من ادعامو گفتم با اسامی
  حالا دیگه جوش زدن نداره.

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۲ ق.ظ:

  ۱- اختیار داری با علاقه وافری که شما به چیز و چیز خوری و چیز خورها دارید من فکر نمیکنم هیچ انسان و یا حتی حیوانی در حد شما چیز خور باشد ! نمونشم آقای چیزچیز!!!
  ۲- بازم علیه سلام شدی ؟ با ادب ! خیلی جالبه هر چرتی میخوان میگن بعد از اینکه ما بهشون میگیم چیز قلب نازنینشون جریحه دار میشه و آتش فشان ازشون خارج میشه! البته از اینایی که تو ختم آدم زنده هم شرکت میکنن هیچ چیز بعید نیست!!!
  ۳-کدوم اسامی؟ اصلا خودتم کامنتت رو خوندی یا مثل اون ۲تا پت و مت هرچیزی بیاد دهنت سریع تراوشش میکنی! بچه ها اگه کسی اسامی دید منم خبر کنه تا مطلع بشم!
  ۴- صد در صد که جوش زدن نداره ! برای کسانی که وقتی خودشون و اتاق فکرشون رو با اون مغزهای ناب و مثال زدنی میبینند باید هم به رهبری مانند آیت الله خامنه ایی و مردم ایران حسادت کنند چون اینطور عقده ها جوش زدن نداره که مردن داره! میفهمی که چی میگم!!! :mrgreen:

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۱ ب.ظ:

  اسامی یه ذره پایینتره ببم جان

  جواب حساب پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۹ ب.ظ:

  مگه مال باباته که دوست داری بدی … حاتم بخشی کنی! از کیسه خودت اگر بود
  که یه قرونش هم حساب میکردی :mrgreen:

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۳ ق.ظ:

  ببین عزیزم این مملکت صاحب داره صاحبشم آقا امام زمان (عج) هستن و نائب بر حق ایشون هم آیت الله خامنه ایی میباشن! که مطمئن باش اختیار اینو دارن که بخوان به گروههای اسلامی تو سراسر جهان کمک کنن!
  ضمنا شما که اینقدر ناراحتی میتونی با خانواده محترم بری فلسطین و لبنان تا یکم مزه بمب های ۲تنی رو بچشی تا بفهمی چرا ما نبرد رو از مرزهای خودمون بردیم تو مرزها و قلب اسرائیل!!!

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۲:۵۳ ب.ظ:

  بابا اینکاره ! بابا تدبیر جنگی! ولی خوشم میاد شجاعتشو داشتی که نزنی زیرش و
  بگی کدوم پول؟

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۳ ق.ظ:

  شما نگران پاک کردنش نباش
  لیست اون اسامی رو لطف کن

  [پاسخ]

  آشنا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۵۰ ق.ظ:

  آقا شهرام عزیز
  چرا توی یک بحث سعی میکنی به همه چیز چنگ بندازی تا حقانیتت رو ثابت کنی حتی جایی که اطلاع نداری. بر فرض هم ما کمک کردیم و بر فرض هم همون مقدار ناقابلی که شما فرمودید. مگه ما برای تمام وزارت خانه هامون ردیف بودجه خاص خودشون نداریم. به نظر این درسته که ما بودجه دفاعی مون رو بریم لوله آب و فاضلاب بخریم. به نظر شما این بده که ما مرز دفاعی خودمون رو تا جند هزار کیلومتر بیرون تر از مرز خاکی مون قرار بدیم. مایی که این همه از فکر برتر آمریکایی ها حرف میزنیم چرا نباید تو بعضی از مواقع از اون ها یاد بگیریم. این همون آمریکایی که بخاطر تخریب دو تا برج تو کشور خودش میلیاردها دلار خرج کرد تا دو تا کشور رو توی دورترین فاصله ممکن اشغال کنه (البته اگه بپذیریم که این تنها دلیلشون بوده).

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۲ ق.ظ:

  همه اینها به کنار اصلا ! یعنی حزب الهه با اون همه مخ نظام یو سیاسی که اسرائیل رو زمین گیر کردن و بابا شون رو در اوردن یه مخ اقتصادی ندارن که بتونن هزینه های خودشون رو خودشون تامین کنن !
  در ضمن باید بگم این استدلال که به نظرم کاملا منطقی میاد استدلال من نیست استدلال حسن قشقاوی سخنگوی پیشین امور خارجه و معاونت فعلی ارتباط با مجلس می باشد که در دانشگاه علم وصنعت بیان گردید !

  [پاسخ]

 23. ایرانشهر
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۶ | #23

  فقط این حرف های آقای مهاجرانی جز “دو کلمه حرف حساب” حساب میشه یا مثلن وقتی گفت که ی قدرت عظیم و گسترده مالی،اطلاعتی امنیتی نظامی تلویزیونی که در اختیار رهبری هست اگه بهش نظارت نشه دچار انحراف میشه هم “حرف حساب”بود؟!
  تو این که “استقلال” تو پروسه تصمیم سازی سیاسی معنی بشه،حتمن ایران در بین محدود کشور های خاور میانه هست که مستقل حساب میشه،اگه هم زندگی شخصی آقای خامنه ای رو نگاه کنیم چه قبل از انقلاب چه پدر ایشون و چه خودشون،واقعن فردی ساده زیست بوده اند !
  ولی این توهم پیش نیاد که خیلی از متصلین و ایشون و کسایی که تو دستگاه عریض و طویل ایشون بودند و متاسفانه مورد حمایت ایشون هم بودند دچار فساد اقتصادی شدیدی هستن که فکر کنم نیاز نباشه اسمشونو ببرم :-)

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۵ ب.ظ:

  ببین دکتر جان وقتی دشمن آدم از آدم بد میگه که اتفاق خاصی نیافتاده !باید همین کا رو بکنه ! ولی وقت از شدت دریوزگی میاد تعرف می کنه اون جالبه ! فهمیدی حالا مهندس جان !
  بقیه حرف هاتم که گتره ای بود ارزش جواب نداشت !

  [پاسخ]

 24. راضیه نوروزی
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۶:۰۳ | #24

  ساده زیستی امام خامنه ای جز مسلمات است . می توان چشم بست و ندید . آوردن سخن مهاجرانی از این بابت است که گاهی یک دشمن هم حاضر است به محاسن ایشان اعتراف کند .
  سبزها ریشه دارند ریشه در دل تاریخ . تاریخ بشر کم ندیده متکبران . قدرت طلبان و هوس بازان و سرکشان . فقط در هر دوره ای شکلش عوض می شود . امروز هم که ما گرفتار یک مدلش شده ایم در آینده هم مدل دیگری . مهم این است که ما محکم ایستادیم و از طوفان نمی هراسیم . خدا با ماست

  [پاسخ]

  تازه وارد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۰۳ ب.ظ:

  احسنت

  [پاسخ]

 25. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۶:۴۶ | #25

  سلام
  شاید هدفش این بوده که دوباره بیاد کنار خاتمی! یه سری از اصلاح طلبان حالا برای اینکه از ساختارشکنان دور بشوند، میان کنار خاتمی مجددا! هر چند…

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۹ ق.ظ:

  اون اصلاح طلبا در واقع دارن به کاهدون می‏زنن چون خود خاتمی هم الآن داره در به در دنبال «کنار» می‏گرده

  [پاسخ]

  صفايي‌نژاد پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۸:۵۲ ق.ظ:

  اون هر چند… هم که بنده آخرش نوشتم، به همین دلیل بود

  [پاسخ]

 26. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۷:۲۱ | #26

  سبزاللهی ها برآشفته شدند. حزب اللهی ها و امید حسینی، باد به غبغب انداختند تا ذوق زدگی شان پنهان شود.
  اونایی که تو دلشون عروسیه، ما سکولارهاییم :-)

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۸:۰۶ ب.ظ:

  شتر در خواب بیند پنبه دانه شما از اون مدل هایی که لپ لپ می خوری. مواظب باش تو گلوت گیر نکنه!

  [پاسخ]

  عليرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۹ ۹:۴۶ ب.ظ:

  شما سکولار ها کلا شاد باشید ! کسی با شما کاری نداره !

  [پاسخ]

  Eric Calabros پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۴:۴۳ ب.ظ:

  کسی بامون کار نداره چون کسی حریفمون نیست :-)

  [پاسخ]

 27. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۸ | #27

  آدم ناشی سرنا را از سر گشادش میزنه !
  راستش را بخواهید دیشب که مطلب ” الموسیقی و ما ادراک ما الموسیقی فی استانی فارس !” را منتشر کردیم ریسک بسیار بزرگی انجام دادیم ، از یک طرف به خاطر مسائلی که می دانید عکسی از مراسم نداشتیم و از طرف دیگر اتفاق امروز صبح به وقوع نپیوسته بود ! …

  kanoonFATH.blogfa.com

  [پاسخ]

 28. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۰:۱۰ | #28

  مجبورم این جا بزارم تا قفل اون ور باز شه! آقای حسینی می تونید این ها رو حذف کنید.

  [پاسخ]

 29. ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۰:۱۲ | #29

  نشون میده برخلاف دوستان مخالف که برای توجیه حرفشان همه چیز را لجن مال میکنن و کیهان و شریعتمداری به هیچ خاکریزی از اخلاق پایبند نیستند! هنوز حریت در اصلاح طبان نمرده

  [پاسخ]

  ر.رئیسی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۲ ق.ظ:

  چند نمونه از بی اخلاقی شریعت مداری را لطف می کنید ، تا ما هم روشن شویم؟ 8O

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴ ق.ظ:

  آهان یعنی اگه ما بیایم بگیم ابوالزجات لندن نشین زن باره نیس ! یا بگیم کروبی ادم فهیمیه میشیم آدم آزاده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۲ ب.ظ:

  کروبی آدم فهیمیه!!!
  حال کردم باهات اساسی! قابل توجه سبزیهای عزیز :mrgreen:

  حافظ پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۵ ب.ظ:

  شما به جای ترور شخصیت، نظرات افراد رو نقد کنید، این میشه شیعه علی

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۱ ب.ظ:

  اینقدر از این اصطلاحات این دانشمندان حرصم میگیره که حد نداره!
  چنگ انداختن به چیزهای بیربط هم حدی دارد حافظ خان !
  شیعه علی گفتن راحته ولی شیعه علی بودن سخته!!!
  مثلا وقتی اون انتر میگه تجاوز کردین و دلیلشم اینه که بعد از اینکه این ادعاش پخش شده چند نفر بی نام گفتن که آره به ما تجاوز شده! آخه ما کجاشو نقد کنیم!!!
  یا مثلا اون آقای چیز میگه تقلب چون من میگم! این یکی رو چطور نقد کنیم!
  تورو خدا هرکی از شیعه علی بودن حرف میزنه شما وطن فروشها دیگه حرف نزنین ! آقایون تا دیروز عاشورا رو حاصل خشونت علی میدونستن ولی الان شدن شیعه علی!!!
  شیعه علی یعنی گوش به فرما رهبر بودن
  شیعه علی یعنی جنگ با کفار
  شیعه علی یعنی احترام خون حسین رو نگه داشتن
  شیعه علی یعنی تو روز قدس روزه بودن
  شیعه علی یعنی پاک بودن در زمان مسئولیت
  شیعه علی یعنی نماز جمعه رو درست خوندن
  شیعه علی یعنی …
  ولی شیعه معاویه بودن هم شرایطی داره مثل :
  شیعه معاویه بودن یعنی ختم سعیده پورآقایی رفتن
  شیعه معاویه بودن یعنی دست در دست همجنسبازان
  شیعه معاویه بودن یعنی از ابومازن ۵۰ میلیون گرفتن
  شیعه معاویه بودن یعنی دروغ تقلب
  شیعه معاویه بودن یعنی دروغ تجاوز
  شیعه معاویه بودن یعنی حمایت یزید زمان یعنی اسرائیل رو داشتن
  شیعه معاویه بودن یعنی با مسعود رجوی هم پیاله شدن
  شیعه معاویه بودن یعنی قرآن سر نیزه کردن
  شیعه معاویه بودن یعنی کف و سوت تو عاشورای حسین
  شیعه معاویه بودن یعنی شهادت رو خشونت طلبی دانستن
  شیعه معاویه بودن یعنی گوگوش و سروش
  شیعه معاویه بودن یعنی منکر قرآن شدن
  شیعه معاویه بودن یعنی منکر امام زمان بودن
  شیعه معاویه بودن یعنی …
  پس خواهشا سعی نکنید با استدلال های خنده دارتان مثلا ادای عاقلان را دربیارید!

  حافظ پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۴ ب.ظ:

  تا همون حدی که خود احمدی نژاد بهش متعرض شد که چرا به زن رییس جمهور فرانسه در روزنامه دولتی و رسمی ایران میگه فاحشه! من نه مدافع سارکوزیم، نه مدافع هر کس دیگه.
  ولی یه چیز رو شک ندارم، سیف اسلام جمهوری اسلامی و مالک اشتر و … هزار القاب دیگه که به شریعتمداری میدید، تف سر بالاست.

  کاش فقط دروغ میگفت! 8O

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۴ ب.ظ:

  مالک اشتر و سیف السلام القاب بسیار مناسبی برای شخصیت گرانقدر مانند حسین شریعتمداریست که یزیدیان و امویان زمان را اینچنین رسوا میکند. درود خدا بر او باد که اینچنین لانه ی زنبوران را به هم ریخته.

  علیرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۲۲ ب.ظ:

  ببین خوشگله خود رسانه های اونجا بهش همین صفت رو دادن حالا شدی کاسه داغ تر از آش! لینکش هم کیهان اورد

 30. ایرانی
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۰:۱۳ | #30

  درود بر سید علی

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۵ ب.ظ:

  ما که نوکرشیم.
  سلامتی آقا صلوات
  الهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 31. اشکان
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۶ | #31

  من هم به شخص آقای خامنه ای رو مفسد اقتصادی نمیدونم ولی ایشان در حکومت داری اشتباهات زیادی داشتند اول اینکه به سپاه پاسداران بیش از اندازه قدرت دادند طوری که سپاه که یک نیروی نظامی هست الان تبدیل به بزرگترین حزب سیاسی و بزرگترین بنگاه اقتصادی شده که همین باعث ایجاد مفسده در کشور شده و سرداران میلیاردر روزبروز دارن بیشتر میشن
  ایشان با حمایت بیش از اندازه از یک جناح یعنی جناح اصولگرا عملا کشور را در دست یک جناح نگه داشتند با نگاهی به انتخاب های ایشان در شورای نگهبان و قوه قضاییه رسانه ملی و… متوجه میشیم که ایشان عملا کشور را طبق میل شخصی اداره میکنن و جناح اصلاح طلب رو در حاکمیت دور کردن که همین باعث روگردانی اصلاح طلبها از حاکمیت شد

  آقای خامنه ای باید به اصلاحات بها میدادن چون امکان نداره کشور را تنها با دیدگاه اصولگرایی اداره کرد در طی یک سال اخیر ایشان به جای اینکه در کشور وحدت ایجاد کند بدتر با تکرار بیش از حد فتنه گر خواندن مخالفان به اختلافات دامن زدن و باعث شد ۲۵ بهمن ایجاد بشه

  ایشان باید یک راه حل پیدا میکرد برای این مشکل ایشان رهبر هستند فرق میکنن با کسانی که در رجا نیوز هستن ایشان باید اصلاحات را زنده کنن وگرنه جنبش سبز وجود داره و روز به روز رادیکال تر میشه انکارش هم فایده نداره چون تا حکومت جایگزینی برا اصلاحات پیدا نکنه هواداران اصلاحات هوادر جنبش سبزن که خواهان حکومتی سکولار هست

  حالا دوستان به جای ادبیات رجا نیوزی منطقی جواب بدن

  [پاسخ]

  ر.رئیسی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۸:۳۰ ق.ظ:

  اولا کسی با اصلاحات یا اصولگرایی عقد اخوّت نبسته است.و مقام معظم رهبری هرگاه هردو جناح را با انقلاب زاویه دار ببینند تذکر لازم را می دهند. خوب ما چه کنیم که اصلاحات زاویه اش با انقلاب به ۱۸۰درجه!!!! رسیده است؟
  شما انگار فراموش کرده اید هشت سال حاکمیت فرهنگی و اقتصادی و… در دست اصلاح طلبان بود. زندگی و ولخرجی و…آقایان در این اواخر هم گویای همین مساله است.
  در ثانی وقتی هنوز شما به وجود دمکراسی -البته در صورتی که برنده نباشید- در کشور شک دارید ما چه چیزی را می توانیم برایتان اثبات کنیم.؟

  [پاسخ]

  یاور پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۷ ق.ظ:

  این نظرات شخصی تو بدون هیچ دلیلی ومدرکی. به کسی که فتنه می کنه بر مبنای دروغ نباید جز فتنه گر چیز دیگری گفت والا ازعدالت ساقط می شود رهبر. چون به خاطر مصالح شخصی مصالح مسلمین رو ندیده گرفت متاسفانه سطح فکر بعضی از دوستان( یکی من یکی تو) نحوه تقسیم کردن خوراکیها در دوران دبستان را مقیاس عدالت می دانند.تاریخ سیاسی معاصر هیچ حزبی را اینقدر با نفاق ودورویی ندیده وجالب اینکه محمدر ضا خاتمی علنا در کنگره حزب مشارکت می گوید ما رهبری را کنار می زنیم چون ۲۰ میلیون رای داریم وباز خود را اپوزسیون هم نمی داند ومثل این دوستمان دوست دارند به عنوان یک حزب درون نظام نگاه شود

  [پاسخ]

 32. غلامعلي يوسفي
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۲:۳۲ | #32

  پاکدامنی و ساده زیستی مسئولین آرزویی ناممکن است که در عین حال هیچ نفع و ضرورتی هم ندارد .
  فرض کنید هزار مسئول رده بالای کشور هر یک در هر سال یک میلیارد تومان از بیت المال برداشت کنند میدانید سهم هر ایرانی از این هزار میلیارد تومان چقدر میشود؟ سالی ۱۴۰۰ تومان !! یعنی بین یک حکومت بسیار فاسد با یک حکومت ایده آل فقط ۱۴۰۰ تومان در سال تفاوت هست!! سوءاستفاده یا پاکدامنی مسئولین تاثیری در زندگی مردم ندارد. اشتباه بسیار بزرگی ست اگر لیاقت را فدای پاکدامنی کنیم .
  اهمیتی که مردم به فساد مسئولین میدهند بیشتر از حسادت ناشی میشود بدون آنکه خودشان بدانند.
  پس از انقلاب چنین طرز فکری در جامعه رواج یافت که دلسوزی و پاکدامنی مهمترین ویژگی یک مسئول است این موضوع باعث شده اکثر مدیران و مسئولین افرادی با توانایی های معمولی باشند درحالیکه مدیریت جامعه کار بسیار مشکلی است و به استعداد و توانایی نیاز دارد که شاید در هر یک میلیون انسان چند نفری بیشتر نداشته باشند.
  فرض کنید مهاتیر محمد در طول خدمتش صاحب چند کارخانه شود فکر میکنید نسبت به خدمتی که به کشورش کرده اهمیت دارد. فرض کنید فرمانده ای توانا ، امنیت نصف کشور را به خوبی تامین کند و در طول خدمتش صاحب چند خانه و باغ شود، فکر می کنید اهمیت دارد؟ این انتظاری دور از دسترس است که فردی رئیس کل بانک مرکزی باشد و تا آخر عمرش صاحب هیچ ثروتی نشود .
  جامعه هم مانند انسان مراحل سنی دارد . این اهمیت بی اندازه ای که ما برای پاکدامنی قائل هستیم و همه چیز را فدای آن میکنیم مربوط به سن نوجوانی ما در سیاست است .
  در ارزیابی مسئولین، فساد مخصوصأ در حد متعارف را اصلأ در نظر نگیرید . هر چند که مسئول پاکدامن محترم است . اما بیشترین اهمیت را به توانایی و لیاقت بدهید . حتی اگر تعاونی شما مدیر عامل توانا اما سوء استفاده کن داشته باشد به نفع شماست تا اینکه مدیری ناتوان اما پاکدامن داشته باشید . موفق باشید .

  [پاسخ]

  ر.رئیسی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۸:۱۰ ق.ظ:

  این نظر شماست . اما اسلام چیز دیگری از ما می خواهد-البته به فرض مسلمانی-
  پاکدامنی شرط اول ولازم است ولی کافی نیست. و لیاقت ومدیریت کفایت آن را کامل می کند.
  این دو مقوله همچون دو بال پرنده و در معیت هم معنا پیدا می کند.
  وگرنه سیستم مدیریتی که شما تعریف می کنید امروزه در بیشتر کشور های پیشرفته وجود دارد اما فاصله ی آنها با انسانیت خیلی زیاد است.
  در ضمن اگر شما و دوستانتان بیشتر به موارد عینی عدم لیاقت مقام معظم رهبری اشاره کنید ممنون می شویم. شما خسته نشدید از کلّی گویی؟!

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۸ ق.ظ:

  آقای یوسفی به جاده خاکی زدید. این کامنت شما بسیار سطحی است.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۰ ب.ظ:

  جناب ر.رئیسی
  به شما پیشنهاد می کنم هر مطلبی را دوبار بخوانید. یکبار برای تهیه پاسخ و مقابله با آن .
  سپس یکبار دیگر بی طرفانه آنرا بخوانید شاید نکته با ارزشی در آن باشد. همانطور که قواص بارها به زیر آب میرود تا شاید مرواریدی بیابد، ما هم باید مطالب بسیاری از اشخاص مختلف مطالعه کنیم تا شاید به نکته با ارزشی برسیم. هر کسی ممکن است بر حسب اتفاق هم که شده به موضوع با ارزشی اشاره کند.
  تاکنون موردی پیش نیامده که بنده مطلبی در رابطه با رهبری و یا کنایه به ایشان بنویسم.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۵ ب.ظ:

  ضمنأ باید عرض کنم که بنده دوستی ندارم چون نه اصولگرایم و نه اصلاح طلب و نه هیچ گروه دیگری .

  شهرام پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۵:۵۶ ب.ظ:

  این مدل توجیه دیگه نوبره! یادمه الگوی حکومت آقایان یه زمانی حضرت علی بود که یه درهم هم برای خودش کنار نمی گذاشت. حالا گویا برعکس شده و چون خدماتی بوده پس کارخونه و پول میلیاردی هم حلاله! اومدی ابروشو درست کنی زدی چشمشو کور کردی!

  [پاسخ]

 33. ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۰ | #33

  بعد از خواندن مطالب خوب این وبلاگ
  مجذوب کامنت های زیبای حمیدرضا می شوم :mrgreen:

  [پاسخ]

 34. اصغر
  ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۸:۰۲ | #34

  تا دیروز بها الله بود حالا شد با عقل و فهم!!!!!!!!!!!
  ببین یکشبه چطور آدم با بصیرت میشه؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  مهدی آنتی گرین پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۳۸ ق.ظ:

  شما جلبکا اگه خدا از شعور چیزی بهتون میداد خوب بود

  بصیرتم عین همونه

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۲۶ ب.ظ:

  الان یعنی تو با شعوری دیگه؟؟؟؟!!!! :lol:

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ:

  بعد این همه روضه خونی آقای حسینی تو متن این تازه داره می گه لیلی زنه یا مرده!

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ:

  والا من که نشنیدم کسی به این بهائ الله هوس باز بگه با بصیرت !!!!!!!!!۱

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۰۹ ب.ظ:

  کیهان حسین بازجو شریعتمداری تا دیروز میگفت بها الله حالا شده
  ۲ کلمه حرف حساب از عطا الله!!!

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۴۶ ب.ظ:

  اصغر جون! که اینقدر میفهمی بگو ببینم تایتانیک دختره بود یا پسره ؟ :mrgreen:

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۲:۲۹ ب.ظ:

  شما کلا تایتانیک یا از اینجور فیلم های صهیونیستی نگاه نکن
  واسه اون دنیات خوب نیست

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۹:۵۶ ق.ظ:

  قابل توجه سبزیها
  در چنین مواقعی احتیاج به جفنگ بافتن نیست بلکه با سوت زدن هم میتوان ضایع شدن خود را اعلام نمود!!!

 35. هموطن
  ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۳:۱۷ | #35

  متن و قسمت اعظم کامنت ها را خواندم. با توجه به ارادتی که به واسطه انصاف ، ادب و متانت نویسنده ی این وبلاگ در تحلیل واقعه ی بد زبانی و فرو کاستن ارزش تعهد و اخلاق در مواجهه افرادی با مخالفانشان از ایشان شاهد بودم ، افرادی که اتقافا داعیه حفظ ارزش ها را دارند ، قصد کردم که به احترام خودم و ایشان چند کلمه ای بنویسم.
  ببینید دوستان از قدیم گفته اند “جنگ هفتاد دو ملت همه را عذر بنه ، چو ندیدند حقیقت، ره افسانه زدند”.
  اعتقاد من اینست راز خلقت خداوند اینست که طبیعت جمود و ایستایی و سیستم بسته را ابتدا بیمار و سپس محکوم به مرگ می کند.
  تاریخ به مثابه یک سیستم جاندارهم از این قاعده استثنا نیست. تاریخ را علاوه بر قانون مترتب بر آن چه می سازد ؟ قبول دارید که یک بخش مهم از عناصر تاریخ ، آدم های معاصر در آنند. این بحث را همین جا نیمه کاره رها می کنند.
  انسان حکومت را برای چه می سازد ؟ یکی از اهداف عالی حکومت در لوای قانون یعنی تفویض مدیریت و نظارت امور بر مبنای عدالت و منفعت و دانش و … از طرف هر فرد به دسته یا گروهی که به تشخیص جمع برای این امر مناسبند. و نیز تا وقتی که مناسبند وگرنه این قرار داد فسخ شدنی است. این توانایی را مثل هر خدمتگذاری دیگر می تواند بازنشستگی یا قطع رابطه یا قصور پایان بدهد.
  حالا می رسیم به وضع موجود . اگر ما ذهنمان را از تمام پیش داروری هایی که باعث جمود و ایستایی اش می شود خالی کنم و به قول بزرگان هنر ، خود مان را سپیده دم معرف به زمانه مان قرار دهیم نتیجه اش این می شود که فارغ از انگ های سبز و سرخ و آقا و جلبک و ارزشی و غیرو و غیرو برسیم به این نتیجه که آی مردم. ما یک حکومت داریم که وظیفه ی اداره ی امور جمعی مان را به آنها سپرده ایم. تا وقتی این جنابان پاسدار این امانت باشند و نتیجه ی عملکردشان پیشبرد امور مادی و اخلاقی و معرفتی از پایین ترین نیاز های مادی و روحانی انسان تا عالی ترین سطح باشد ، بسم الله. این صندلی مناسب تکیه زدن شان است وگرنه انسان معاصر با هیچ احدی عقد اخوت نبسته و بند ناف اش در آسمان ها به عقد هم بریده نشده.
  کسی که می گوید فلانی در جای جای این سیستم آدم سالمی است و آن تکه ی دیگرش که برای کثال می تواند همان تکه ای باشد که برادران ارزشی ، تکفیرش می کنند برای این سوال من چه پاسخی دارد.
  من این سیستم را به مثابه یک اندام می بینم. آدم اگر ریه اش عفونت کند و سرطان بگیرد ، اگر معالجه نکند سایر اندام هایش هم محکوم به مرگ می شود. مرگ حتی از یک سلول هم به سایر اعضا و جوارح تزریق می شود. شما مگر ندیده اید انسانی که با قلب و کلیه و بازوهای ستبر فقط و فقط به خاطر از کار افتادن مفز به خاک سپرده می شود.
  کسی از میان شما جوانان حاضر جواب که تصور می کنید با دهن کجی کلمه در محیط مجازی و با چماق در عالم واقع می شود جلوی قانون طبیعت و راز بقای هستی خداوند را گرفت برای من چه پاسخی دارید اگر بپرسم آیا تاریخ خوانده اید؟ تاریخ دوسال و ده سال نیست. شما اعتقاد دارید دنیا به کفر می ماند اما به ظلم نمی ماند؟
  والسلام.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۱۳ ب.ظ:

  هیچ قاعده ای در جهان وجود ندارد. ” دنیا به کفر می ماند اما به ظلم نمی ماند؟ ” دنیا به هرچیزی ممکن است بماند یا نماند. بهترین حکومت ممکن است سرنگون شود و بدترین حکومت ممکن است سالها بماند.
  همانطور که بیمار بد حال ممکن است سالها زنده باشد و برعکس.
  شما به روزی انسانها توجه کنید خداوند روزی انسانها را بر چه اساسی تعیین می کند؟ چرا به یکی کم و به دیگری زیاد میدهد؟ خودتان را خسته نکنید هیچ قاعده ای وجود ندارد.
  حکومتها نماینده مردم نیستند، توسط مردم بر سرکار نمی آیند. عمر حکومتها قابل محاسبه نیست. عمر حکومت به میزان ظلم یا خدمت آن بستگی ندارد.

  [پاسخ]

 36. هموطن
  ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۳:۲۵ | #36

  یکبار دیگر منظورم را واضح تر بیان می کنم.
  من در پس این بحث ها و حق با من است و با تو نیست و من مسلمانم و تو کافر و من ذوب در اقایم و تو دست به سینه ی شیطان و غیرو و غیرو یک جهالت بزرگ نهفته است.
  ما غافل شده ایم.
  ما از بیماری که به جانمان رخنه کرده غافلیم. سرمان را گرم کرده اند. رویمان را از حقیقت برگردانده اند. دروغ را راست کرده اند و راست را دروغ.
  و این سیاست تمام فرعونیانی است که سرانجامشان با تمام هواداران سینه چاک در قعر چاه است.
  من روزی که در جامعه ام اخلاق واقعی و بی نقاب سکه ی رایج باشد و عدالت مادی برقرار ، آنوقت به حکومتم می گویم آسمانی. غیر از این هر چه باشد ردای دروغ است بر قامت ایمان مردم. تاراج قدسیات است به مهر عجوزه ی قدرت.
  های دوستان ، این روز ها قدرت طلبی و دریوزگی قدرت بر سینه اش سینه ریز تزویر زده.
  کلمه ها چیز دیگری می گویند. ما قدیم ها به میگفتیم رعیت. بعد ها شد هواخواه. این روز ها ذوب و ……

  [پاسخ]

 37. ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۳:۳۶ | #37

  تاملی بر قالیباف
  شنیدم ایشان محسن هاشمی را بعنوان مشاور خود انتخاب کرده است. بسیار خوشوقت شدم، گویا هنوز از مردانگی چیزی باقی مانده است.
  در زمانیکه همه پا روی حق گذاشته و از نردبان هاشمی بالا میروند، هر کس بتواند و از این نردبان آماده استفاده نکند جوانمرد است و وطن دوست.

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۸۹ ۳:۰۹ ب.ظ:

  آن زمان که خاندان هاشمی در بیت المال شیرجه میزدند و مملکت را ارث خود میدانستن باید به فکر این نردبان شدن میافتادند!
  درود بر دکتر محمود احمدی نژاد که این غارتگران را رسوا کرد.

  [پاسخ]

  ایرانشهر پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱:۴۴ ق.ظ:

  مملکت را ارث خود دانستن!
  بدون شرح :D

  [پاسخ]

  حمیدرضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۰۱ ق.ظ:

  منظورت رو از بدون شرح نفهمیدم!
  ولی محض اطلاع دانشمندی چون تو باید بگم که فیلم جشن ۲خرداد ۸۸ رو نگاه کن و به چرندیات فائزه رفسنجانی گوش کن تا ببین چطور خودش رو صاحب مملکت و مردم رو برده خونوادش می دونه!

  آرش پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۱۰ ق.ظ:

  نمردیم و معنی مردانگی رو هم فهمیدیم

  [پاسخ]

 38. ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۱ | #38

  بعضی ها رو نمیشه از خواب بیدار کرد ..

  [پاسخ]

 39. ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۴ | #39

  خودش با ضد انقلاب مرز بندی نکرد ! ما مقصریم ! مرز بندی کنه تا کسی روش راه نره ! البته فعلا بچه های اونن ( فائزه ومهدی) که دارن رو ملت راه مبرن!

  [پاسخ]

 40. ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۳:۲۶ | #40

  اگر موسوی دستگیر بشه ایران قیامت می شه! :mrgreen:

  ۹ اسفند ۸۹
  کلمه: طبق آخرین اطلاعات رسیده از منابع موثق به کلمه، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، به همراه همسران خود، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی، دستگیر شده و به زندان حشمتیه تهران منتقل شده اند.

  بالاترین : تشکر از بی بی سی بخاطر انعکاس خوب خبر زندانی شدن رهبران جنبش سبز.
  بالاترین : واقعیت این است که موسوی دستگیر شد ولی ایران قیامت نشد.

  ۱۷ اسفند ۸۹
  کلمه : پس از سه هفته ابهام و تناقض در گفتار مسوولین عالیرتبه و نپذیرفتن مسوولیت قطع ارتباط موسوی و کروبی توسط متصدیان امور، تحقیق و بررسی کلمه مشخص کرد آقای موسوی و خانم رهنورد در بازداشت خانگی به سر می برند.

  توضیح نیاز ندارد. :idea:
  برداش آزاد!

  [پاسخ]

 41. ۱۸ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۱:۰۴ | #41

  سلام
  خدا قوت
  مطلبتون عالی بود.

  درود خدا و ملائک الهی بر علمدار بیرق لشگر حق، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای( دامت برکاته)

  [پاسخ]

 42. اخراجی ها 3
  ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۲:۳۲ | #42

  سلام
  خسته نباشید

  [پاسخ]

 43. حسین
  ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ در ۲۳:۵۹ | #43

  سلام
  من طرف صحبتم با کسایی هست که می خواهند از رهبری امام خامنه ای ایراد بگیرند.
  برید تو تاریخ ببینید ، حضرت علی (ع) با علم و… زیاد خود، در زمان حکومتشان نتوانستند تمام مشکلات مردمشان را حل کنند بعد شما انتظار دارید یک نفر بتواند یک کشور به این وسعت را بدون اشکال مدیریت کند. یک نکته هم یادتون نره که ما مردم هستیم که رئیس جمهور و نمایندگان مجلس را انتخاب می کنیم، همه ی این ها می تواند در مدیریت یک کشور تاثیر گذار باشه، مثل دوره خاتمی که زیاد کشور پیشرفت نداشته و مشکلات زیاد حل نشده اما در دوره احمدی نژاد کلی کار انجام شده. امام خامنه ای که نمی تواند منتخبین مردم را جلویشان را بگیرد که فلان کار را نکنید یا اجبارشان کند فلان کار را انجام دهند. پس در توهم زندگی نکنیم به دشمنان گوش ندهیم ، اونا خوشی ما را نمی خواند اونا دنبال منافعشون هستند همان طور که در عراق ،افغانستان ، کشورهای عربی به خصوص فلسطین هستند(آخه آدم عاقل یه دولت از اون طرف دنیا می خواهد بیاد این طرف دنیا برای من و تو آزادی بیارد مگه اون دلش به حال ما سوخته).

  [پاسخ]

 44. ۸ فروردین ۱۳۹۰ در ۰۰:۲۰ | #44

  من مانده ام شخصیتهای مخالف حق در طول تاریخ چطور زبان به مدح انسانهای پاک باز می کنند؟؟!!! شاید آنها هم در برابر خوبی اینها کم می آورند؟

  [پاسخ]

 1. ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۰ | #1
 2. ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۰:۳۳ | #2

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: