خانه > سياست > دموکراسی آمریکایی و عربی در بحرین

دموکراسی آمریکایی و عربی در بحرین

بدون تعارف دموکراسی خیلی چیز خوبی است. چون به مردم اجازه می‌دهد که سرنوشتشان را خودشان تعیین کنند، مخصوصا اگر دموکراسی از نوع آمریکایی با چاشنی عربی باشد.

آنچه این روزها در بحرین می‌گذرد تبلور همین دموکراسی شیرین آمریکایی و عربی است که دست به دست هم داده‌اند تا به هر قیمت ممکن، مانع از ایجاد یک دیکتاتوری مذهبی آنهم از نوع شیعی در بحرین شوند.

بحرین بیش از هر کشور دیگری به دموکراسی نیازمند است. حتی بیشتر از لیبی، مصر، تونس، عربستان، امارات، کویت و … بحرین کشوری است با اکثریت مردم شیعه که اگر با قید و بند دموکراسی، کنترل و مقید نشوند، حتما به دامن جمهوری اسلامی پناه می‌برند و هلال شیعی را در منطقه تکمیل می‌کنند. پس عقلانیت آمریکایی و عربی اقتضا می‌کند که فعلا بی‌خیال مصر و تونس، حواس‌ها را برای اجرای دقیق دموکراسی در بحرین متمرکز کنند تا مبادا کسی ساز مخالف بزند.

البته دموکراسی به همین راحتی‌ها به دست نمی‌آید. گاهی باید به زور اسلحه، اشغال نظامی و ریختن خون آدم‌ها باشد. مردم بحرین باید سپاسگزار آمریکا و عربستان باشند که این همه رنج و مشقت را تحمل می‌کنند تا در گوشه‌ای از این کره خاکی، مردم را بر کشورشان حاکم کنند.

دموکراسی وارداتی است، صادر کننده خودش می‌داند که چه میوه‌ای به درد چه مردمی می‌خورد. مثلا در ایران باید از معترضان حمایت کرد ولی در بحرین نباید از معترضان حمایت کرد، بلکه باید آنها را سرکوب کرد!

دموکراسی تبلیغاتی نیست، پس نباید از آب گل‌آلود ماهی گرفت و خون آدم‌ها را بهانه‌ای برای تبلیغات ضد آمریکایی کرد. صدها و هزاران نفر باید قربانی شوند تا میوه شیرین دموکراسی آمریکایی عربی در منطقه بارور شود. این قربانی می‌تواند ندا آقاسلطان باشد و یا جوانان بحرینی که کسی اسم آنها را هم نمی‌داند!

این جور مواقع، بعضی مخاطبان خاص اعتراض می‌کنند که ما آمریکایی نیستیم و اصلا کاری به آمریکا نداریم. آنها به خاطر منافع خودشان از ما حمایت کرده‌اند و می‌کنند! ای لعنت به این منافع آمریکایی که شما پیاده نظامش شدید.

بگذریم که بعضی دوستان سبز ما، رسما حقوق بگیر صدای آمریکا هستند. نوش جانتان. دموکراسی آمریکایی حلالتان. خم به ابرو نیاورید و تحت تاثیر القائات جمهوری اسلامی قرار نگیرید.

روایت تصویری سرنوشت دردناک جوان بحرینی؛ از متلاشی شدن سر تا شهادت

 

***********

انتخاب چهره وبلاگی سال ۸۹، به مرحله دوم رسیده. در مرحله اول، من هم به لطف دوستان، به عنوان یکی از دوازده نفر انتخاب شدم که همینجا از همه آنها تشکر می‌کنم. مخصوصا از بچه های قلم و آقای دژاکام که در هر دو مرحله، آهستان را هم به عنوان یکی از چهره‌ها معرفی کردند.

شاید این آخرین پست وبلاگ در سال ۸۹ باشد. پیشاپیش سال خوبی را برای همه مردم ایران آرزو می‌کنم. برای مردم انقلابی منطقه مخصوصا شیعیان مظلوم بحرین هم که این روزها به دست‌ آمریکای لیبرال و وهابیون مرتجع قتل عام می‌شوند، دعا کنیم.

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: