خانه > تاريخ > خوبي، بدي و زشتي دموكراسي

خوبي، بدي و زشتي دموكراسي

يكي از صحنه هاي به ياد ماندني «خوب، بد، زشت» صحنه اي است كه «خوب» و «زشت» از بد حادثه به اسارت نيروهاي «بد» در مي‌آيند. «بد» حالا يك فرمانده نظامي است از جبهه مقابل. «بد»، «زشت» را به ناهار دعوت مي‌كند تا از زير زبانش، محل اختفاي پول‌ها را كشف كند. زشتِ بيچاره با حرص و ولع مشغول غذا خودن است. «بد» به كنار پنجره مي‌رود تا گروه موزيكي را تماشا كند كه آماده مي‌شوند براي نواختن.

«زشت» در حال غذا خوردن است كه گروهبان با اشاره‌ي «بد» به جانش مي‌افتد. گروه موزيك مي‌نوازد. «خوب» در كنار بقيه اسرا به موزيك گوش مي‌كند و حواسش به دعواي بد و زشت است. سر و صورت «زشت» خونين شده، «بد» همچنان با خيال راحت به موزيك گوش مي‌كند. هم زمان با نمايش كتك خوردن «زشت» دوربين صورت جواني ويولون زن را نشان مي دهد كه آرام اشك مي‌ريزد.

اين صحنه يكي از بهترين و تاثيرگذارترين صحنه‌هاي فيلم است. در ظاهر جنگ بين سربازان شمالي و جنوبي است، اما دعواي «خوب، بد، زشت» ربطي به جنگ شمال و جنوب ندارد، دعوا بر سر تصاحب پول است و رقابت بر سر پيدا كردن گنجي مدفون در قبرستان. نه كتك خوردن «زشت» و نه كتك زدن «بد» و نه چشم انتظاري «خوب» به خاطر جنگ شمال و جنوب نيست. هيچكدامشان سرباز نيستند. جنگ فقط بهانه‌اي است براي رسيدن اين سه نفر به خواسته‌هايشان. اتفاقا خود فيلم هم به خاطر نمايش اين رقابت سه نفره است نه درباره جنگ‌هاي داخلي آمريكا!

اشك‌هاي آن ويولون زن، در ميان اين كشمكش پر حرص و طمع و حريصانه، واقعا پرمعناست. شايد گريه‌ي‌‌ انسان باشد از رنج و درد جنگهايي كه در دنيا به بهانه آزادي، دموكراسي و حقوق بشر راه افتاده و مي‌افتد. مگر بهانه‌ي جنگ هاي آمريكا به خاطر لغو برده داري و استقرار دموكراسي نبود؟

جنگ هاي داخلي آمريكا كه از سال 1861 تا 1865 به بهانه لغو برده داري در جنوب ادامه داشت، يكي از خونين ترين جنگهاي تاريخ آمريكا و جهان است كه در نهايت با پيروزي شمالي ها به پايان رسيد. در مجموع 360000 سرباز اتحادیه ایالات شمالی و 360000 سرباز ائتلاف ایالات جنوبی جان خود را از دست دادند. +

برده داري لغو شد. آبراهم لينكلن جمهوري‌خواه پيروز شد. اما خوبي، بدي و زشتي دموكراسي و جنگ‌هاي آمريكايي و اشك‌هاي صورت انسان‌ها همچنان ادامه دارد.

 1. موجی
  29 می 2011 در 11:50 | #1

  جدای از ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار کشته،
  تعداد بسیار زیادی از آنها موجی شدند.

  [پاسخ]

  کانون وبلاگ نویسان فتح پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 11:53 ق.ظ:

  تصاویر جدید از تجمع دانشجویان ولایتمدار در مقابل استانداری فارس و نصب تابلوهای ورود جریان انحرافی ممنوع

  kanoonFATH.blogfa.com

  [پاسخ]

  موجی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 12:12 ب.ظ:

  هیچی، غائله فارس هم شروع شد.

  [پاسخ]

  سید سعدی علوی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 1:49 ب.ظ:

  به نام خدا سلام. مطلب جدیدم با عنوان(شناخت عوامل بروز تنش قبل از انتخابات 88) قسمت اول در وبلاگ (ضربت سبز) http://www.zarbatesabze.mihanblog.com

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 12:42 ب.ظ:

  تو هم اونجا موجی شدی ؟

  [پاسخ]

  موجی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 1:00 ب.ظ:

  تفنگ هایشان قدیمی با باروت و چخماق کار میکرد، صدای بلند و وحشتناکی ظاهرأ داشتن اونم بغل گوش.
  نخیر قربان آنجا نبودم که موجی شوم، تو کتابهای تاریخ خوندم.
  من به موجی بودن خود افتخار میکنم، از عوارض جنگ است.

  [پاسخ]

  سید سعدی علوی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 1:47 ب.ظ:

  خداییش اینو راست گفتی، از قیفشون میخوره موجی باشن :mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

 2. 29 می 2011 در 11:52 | #2

  هشدار به جریان انحرافی ؛ استان فارس بازیچه دست جریان انحرافی نخواهد شد

  kanoonFATH.blogfa.com

  [پاسخ]

 3. 29 می 2011 در 12:52 | #3

  وقتی کریم پوست کلفت یا همون (کریستف کلمب ) قاره آمریکا را کشف کرد …یه مشت لات و لوت و اراذل و اوباش و اعدامی و ..از کشورهای اروپایی تبعید شدند به سرزمین سرخپوستها ..
  شروع کردند به کشتن این رنگین پوستها و غارت اموالشان …
  کشتند بردند و برده کردند تا خودشان در رفاه کامل زندگی کنند ..

  الان هم آمریکا و کشورهای زورگو همین دیدگاه و شخصیت را دارند

  یکی از دلایلی که آمریکا را با ایران دارای حکومت جمهوری اسلامی دشمن ساخت بخاطر این بود که مردم ایران به رهبری امام خمینی ره این ابر مرد تاریخ دست آمریکا و ایادیش را از اموال مردم ایران قطع کردند ….
  تمام توطئه ها و انگ و بر چسبهای آمریکا به ایران و تحریم و اغتشاش و ترور و جاسوسی و ..و..و..و..و..و..و.و.و..و…و…و…و..

  بخاطر این است که ایران دیگر مانند زمان پهلوی برده آمریکا نیست ..ن.کریش را نمیکند
  ایران کشوری مستقل می باشد که هر روز در تمام زمینه ها پیشرفت میکند …و همین امر این ابر نکبتها را عصبانی کرده …

  اون اشکی که از چشمان سرباز در فیلم جاری شده الان از چشمان کودکان و زنان افغانی و عراقی و بحرینی و فلسطینی و وو.وو.و..و…..و..و…بواقع .هر روز جاری میشود ..

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 1:31 ب.ظ:

  همین

  [پاسخ]

  بیژن پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 11:21 ق.ظ:

  ایکاش با اینهمه دانش و علم سیاسی اسمتو میزاشتی مرد شجاع که مخاطب حرفاتو باور کنه و چون هنوز پسر شجاعی, مخاطبین میگن که هنوز بچه ای و عقلت نمیرسد. و راستی راستیکه با این تجزیه تحلیلت ثابت کردی که هنوز سردی و گرمی روزگار را نچشیده و با این سن و سال که داری, هنوز افکار بچه گانه داری و درست گفتن که بزرگی به سن وسال و مقام و صایفه نیست و بزرگی به عقل است که در رفتار و کردار و گفتار خودشو به مخاطب معرفی میکنه. اره پسره پسر شجاع, دشمنی امریکا از بی ادبی و گردنکشی و بی حرمتی به پرچم ملی و اعمال و رفتار غیر معقول و اشوب طلبی و تروریستی و غیره ماست , نه منافع طلبی. چون شاید در عراق منافعی برایش متصور شود ولی در افغانستان چیزی از نظر مادی گیرش نمیاد

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:59 ب.ظ:

  الان مثلا اینایی که گفتی تمام عقلت بود ؟ مثلا حاصل تجربه و سردی و گرمی که چشیدی بود ؟

  با این تحلیل آب دوغ خیاری که کردی معلومه آمریکا را خوب نمی شناسی ..

  بروتاریخ حضور این شیطان بزرگ را در ایران و اموالی که غارت کرد و منافعی که سود می برد را مطالعه کن تا به حقیقت برسی و بفهمی که چرا آمریکا اینهمه با ایران دشمنی میکند و شب و روز مشغول توطئه هست ..

  وگرنه واسه پرچم که اینکارها را نمیکنه ….

  آمریکا کشور وحشیان و گاوچرانان وحشی اروپایی هست که مانند حیوانات وحشی زندگی کرده و ریختن خون انسانها برایشان اصلا اهمیتی ندارد ..این چیزها را در طول تاریخ در ویتنام و عراق و افغانستان و ..ثابت کردند
  ینها دوست ندارند کشورها مستقل باشند
  اینها با استقلال و پیشرفت کشورهای جهان سوم مخالفند
  اینها دوست دارند کشورها نوکریشان را بکند و مستقل نباشند و بروند سرمایه ملیشن را غارت کنند و وابسه به آنها شوند ..
  اینها با اسلام و خصوصا با تفکر شیعیان مخالفند
  اینها در کشورشان که مدعی دمکراسی و حقوق بشر هستند قرآن آتش میزنند و مسلمان کش هستند و مسلمانان را تروریست میخوانند ..
  خودشان بمب اتم دارند و اما ادعا میکند ایران بمب ساخته
  فرض که ایران بمب اتم بسازد مگه ایرادی دارد ؟ اگه دارد چرا خودشان بمب ساختند ..؟
  خودشان با صندلی الکتریکی مجرمین را مجازات میکنند اما با اعدام مجرمین در ایران مخالفند!!
  تاسف میخورم برای شما که از چه شیطانی دارید دفاع میکنید …

  حالا برو ببینبچه تویی یا من آقا بزرگ!!

  [پاسخ]

  بیژن پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 5:07 ب.ظ:

  اقای پسره پسر شجاع, مثل اینکه خیلی دستپاچه ای و هول میزنی و کنترولتو از دست دادی. بچه جون تاریخ را چون قصه خواندی,قصه ای که برای شما نوشتن و نیمه پنهان را که و اقعیتی انکار ناپذیر است برایتان ننوشتن و این تاریخی که خواندی بنا به ذوق شما جوانها نوشته شده. ایا بهت نگفتن که تقریبا 5برابر ایران جمعیت و 6برابر وسعتداره,بهت نگفتن که یک ششم اسلام ما تاریخ داره و 20درصد قدرت خرید جهان را به خودش اختصاص داده و اولین قدرت اقتصادی و نظامی جهانه ووو. ایا همه اینها نشان از صداقت و توانمندی نیست؟ 32 سالیست که به ادعای شما مسلمین طراز اول جهان دارن در کشور حکمرانی میکنند و چون خلفای بنی امیه و بنی عباس که مدعی خلیفه مسلمی جهان داشتند, تو زرد در امدن و اگر این بنده خدا(مقام معظم رهبری)را رهبرش نمیکردن, تا حالا صدتا وصله هم به وی چسبونده بودید و این دولت احمدی نژادی که قدیسش میشمردید ووو هیچ goliبسرمان نگرغتند که هیچ, خاکبرسرمان هم کردن و حالا تمام دنیا دارن به ریش شما (که هنوز در نیاوردی) و ما میخندن. انوقت شما دم از استقلال و ولایتمداری ووو میزنید… برو, برو چشماتو باز کن و واقعیتهای تلخ رو ببین و بفکر مواجبت نباش که از قطع شدنش بترسی و شاید کاری دیگر ازتون بر نمیاد که خودتو به نظام چسبوندی که کزسنه نمونی و یا میترسی که یکروزی اگر قرار بشه حق هرکسی را بهش بدن, حقی برای شما قائل نباشن و تا حالا زیادی هم گرفته باشی !!

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 8:50 ب.ظ:

  آقای روشنفکر غربزده !
  شمانگر مرا میشناسید که در باره ن قضاوت به ناحق میکنید ؟

  اون از تحلیل آب دوف خیاریت
  اینم از قضاوت موسوی گونه ات ..

  من بهت چی بگم وقتی که را نمیشناسی و به من تهمت مواجب گیری میزنی ؟

  تقوا یعنی ترس از خدا و گناه نکردن

  اما جنابعالی خیلی راحت دست به تهمت میزنی

  خدا هدایتت کنه که خیلی محتاج هدایتی

  مگر از سن من با خبری ؟

  توصییه میکنم کمی قرآن بخوان و بازهم تاریخ مطالعه کنی تا حقیقت را پیدا کی

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:02 ب.ظ:

  اخک بر سرت بیژن که اینقده احمقی:
  تکه تکه کردن مسافران هواپیمای ایرباس هم به خاطر وحشی گری ما بود؟

  [پاسخ]

  بیژن پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 7:28 ب.ظ:

  عون عزیز, بین دونفر که شکرابه از دو طرف خیابون بهم عرض ارادت کنن, هرکدامشان فکر میکنن که طرف مقابل داره تو دلش فحشش میده و بلعکسش هم صادقه. یعنی اگر که یکیشون توی دلش فحش هم بده, طرف مقابل فکر میکنه که طرف مقابل داره عرض ارادت میکنه. یعنی اینکه وقتی برای کسی شاخ و شونه میکشی,طرف باید به هر حرکتت عکس العمل نشون بدهو احتیاط شرط عقله.حالا خودت قضاوت کن احمق کیه,انکه شلیک کرد یا انکه منتظر بود بهش شلیک کنن؟ بهرحال شما انقدر وابسته به این نظامید که اگر این حمایتها را نکنید, از گرسنگی میمیرید.فلذا برای اینکه دستتون از این خوان کوتاه نشه,اینقدر به این و ان گیر ندید و ببینید که خودتان به انچه ادعا میکنید هستید یا نه. دو در این رابطه چند نفری را نام ببرید که ۱- جیره خوار نباشه۲- عقل سلیم داشته باشه ۳- سابقه مدیریتتی داشته باشهکه گند نزده باشه. چون ما که نمیگیم امریکا خوبه,شما بگید که کی خوبه و ما هم حمایت کنیم. شما بگید کی قانون حاکمیت کره خاکی را بنویسه که کشورها بهش گوش کنند, ما هم میگیم بروی چشم.وو در خاتمه میپرسم که اگر همه ان دیکتاتورهایی که شما میگید,یکشبه نابود بشن,جانشین ابر قدرت جهان کدام کشور باید باشه که بقیه یا به زور یا به منطق ازش پیروی کنن و روی سر و کول همدیگه نپرند؟

 4. موجی
  29 می 2011 در 13:33 | #4

  خوب، بد و زشت پارازیت پس از این فیلم گرفته شده، آهان حالا فهمیدم،
  پارازیت، همونکه کامبیزززز زرتی و ساسان سوسول در میارن،
  تو واشینگتن آبجو میخورن و قراره بساط استکبار بیارن تو کشور،
  تو قیامت هر دوتاشون با معامله اسب رستم آویزونن.

  [پاسخ]

  سید سعدی علوی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 1:50 ب.ظ:

  در این مطلب توهین به آمریکایی ها مجازه؟ البته آمریکایی های اصیل و نجیب!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:42 ق.ظ:

  گوشه ای از ادب برادران مدعی بصیرت واداب اسلامی وسینه چاک ارزشها

  [پاسخ]

  سید سعدی علوی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 3:03 ب.ظ:

  پتروس کبیر :mrgreen: کجا گفتم مدعی بصیرتم؟ چرا از خودت چرت و پرت در وکنی :mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 8:01 ق.ظ:

  عزیزم شما را نگفتم البته شاید در فرهنگ شما معامله اسب رستم کلمه خوبی باشد

  javad پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 3:59 ب.ظ:

  همین حرف کوچک در این مکان کوچک مقایسه کن با جوکهاوتمسخرهایی که نسبت به خادم ملت میشه بعد به اصل نسبیت در اخلاق برس!!!

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 8:03 ق.ظ:

  بازهم یک قیاس بقول شما مع الفارق جوک واس ام اس چه ربطی به دنیای واقعی داره اینهمه جوک ساختن برای اقوام مختلف ایا همه اقوام شدن مصداق اون جوک؟

 5. 29 می 2011 در 13:33 | #5

  می خواهید علت دشمنی ما با غرب را بدانید؟ دشمنی ما با قدرتهای جهانی درست مانند دشمنی ما با رژیم سلطنتی گذشته است و هر دو علت مشترکی دارند و آن وجود نوعی جهان بینی است، به اینصورت که ما تمام مشکلات و ایرادات جامعه را به حکومتها نسبت میدهیم. اگر بخاطر داشته باشید قبل از انقلاب فکرمی کردیم فقر، عقب ماندگی، اختلاف طبقاتی، فساد دولتی و بلکه هرمشکلی، ناشی از ظلم و ستم رژیم پهلوی است، اما بعدأ مشخص شد که این موارد جزو طبیعت ذاتی جامعه ماست و همیشه وجود خواهند داشت و هیچ حکومتی در قبال آن مقصر نیست.
  مشابه آن امروز هم در سطح بین المللی فکر می کنیم که تمام جنگها، دخالتها، فقرو عقب ماندگیها ناشی از ظلم امریکا و قدرتهای بزرگ است، درحالیکه این موارد نیز جزو طبیعت دنیای اطراف ماست.
  اگر ممکن می بود و امریکا از صحنه سیاسی دنیا حذف می شد آنگاه مشاهده می کردید که تمام مشکلات جهانی همچنان پا برجا باقی خواهند بود.
  اگر خاطرتان باشد ( البته شما اکثرأ جوان هستید ) قبل از انقلاب ما جامعه بدون وجود شاه را خیلی جالب و متفاوت پیش بینی میکردیم !! اما با رفتن شاه انواع گروههای جدایی طلب و سرنگون طلب و مبارز بوجود آمدند، تازه بعد هم به دام هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد افتادیم و هنوز هم ادامه دارد!! ( البته بقول اکثریت )
  مطمئن باشید اگر امریکا سرنگون شود قدرتهای محلی مانند صدام و قذافی …. برای ملتهای جهان مشکل درست خواهند کرد و به این سادگی ها ملل موفق به مهار آنها نخواهند شد. مطمئن باشید مسائل متفاوتی بوجود خواهد آمد.
  امروز هم گروهی خواهان حذف ولایت فقیه هستند تصور می کنند با نبودن ولایت فقیه چه می شود!! حالتهای بسیار خوبی در ذهن مجسم می کنند!! در حالیکه واقعیت چنین خوش بینانه نیست.

  [پاسخ]

  طبسی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 1:55 ب.ظ:

  یادش به خیر ” شد جمهوری اسلامی به پا .. که هم دین دهد هم دنیا به ما “

  [پاسخ]

  موجی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 1:56 ب.ظ:

  آ میرزا غلومعلی:
  مطلب شما را دو بار خواندم، بوی التقاط میدهد،
  از آنجائیکه سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است،
  امیدوارم التقاط به دیانت شما سرایت نکند.
  این استباط بنده از خواندن کامنت های شما است،
  نوستالژی دوران سازندگی و اصلاخات در مطالب شما دیده می شود.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 2:05 ب.ظ:

  از اعلام نظر شما متشکرم
  سواد بنده به آن اندازه ای که اشاره فرموده اید نیست.( آن اصطلاحات را بلد نیستم )
  آدم ساده ای هستم که ساده هم می نویسم.
  اما….اما هرگز سخنی به زبان نیاورده ام مگر آنکه چهره کودکی یتیم یا کارگری خسته و دلشکسته را ذهن مجسم نکرده باشم.
  هرگز حرفی نگفته ام مگر آنکه گفتنش واجب و نفع آن از زیان اش بیشتر باشد.

  [پاسخ]

  موجی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 2:28 ب.ظ:

  التقاط سیاسی منظورم بود، بوی التقاط سیاسی،
  نوستالژی هم یعنی دلت لک میزنه برای دوران سازندگی و دوران اصلاحات،
  نمونه بارز التقاط هم بنی صدر با اون اقتصاد توحیدیش، اخوی.

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:45 ق.ظ:

  برادر موجی عزیز اولا میرزا غلومی خطاب کردن برادرمان بی ابی استوثانیا پاسخ منطقی به نوشته اش بده اسمان ریسمان بافتن یعنی چه؟بنی صدر چه ربطی به تحلیل این اقا دارد؟بقول معروف گودرز چه ربطی دارد به شقایق؟

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:46 ق.ظ:

  بی ادبی است وثانیا ببخشید به خاطر اشتباه تایپ مرا.

  بیژن پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 11:41 ق.ظ:

  ایکاش جناب مطلب را بیشتر باز میکردن که این متعصبین کوته نگر و نزدیک بین متوجه بشن که راهی که در پیش گرفتن,رو به غروبه و رو به سحر نیست, هنوز شب نشده و در ظلماتش گرفتار نشدند, برگردند.وهنوز نمیدانند که خانواده بی سرپرست, کلاس بی مبسر,محله بی بزرگتر,شهر بی کلانتر و کشور بدون حاکم نمیشه و این کره خاکی هم بدون قانون و چهارتا بزرگتر نمیشه. مثل شوراهای شهرمون که عمدتا سلیقه ای عمل میکنند و حاکمین کشورمان هم به ساز خود ملت را به رقص در می اورند. و یک لحضه نیز از مخیله خود نمیگذرانند که اگر امشب این امریکا و اسرائیل ووو از صحنه روزگار محو بشن, شاهد چه فجایحی خواهیم بود و شاید قوم مغول و یا هیتلر دیگری پدید اید که جهان را زیر سیتره خود در اورد و بقیه ماجرا!

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:06 ب.ظ:

  فعلا که اینها دست هیتلر و چنگیز را هم از پشت بستند

  برو تو عراق و افغانستان ببین زن و بچه های بیگناه را با هواپیماهای بدون سرنشین فقط برای تفریح چگونه قتل عام میکنند
  برو ببین در بحرین چگونه شیعیان را بخاک و خون میکشند

  خداوند بزرگ و مالک این دنیا و کره خاکی و جهان هستی است ..
  چه نیازی به آمریکا هست ؟

  الان مثلا در عراق وضع مردم بهتر شده یا بدتر ؟
  اگر صدام سالی چندتا مخالفش را میکشت الان در عراق روزی 10 یا 20 نفر با بمب میروند هوا و تکه تکه میشوند

  شما اگر از دیدگاه بیطرفانه و منصفانه نگاه کنید میبینید هر کجا رد پای آمریکا هست جرم و جنایت و ترور و فساد و فحشا بیداد میکنه

  فعلا که آمریکا خودش بزرگترین تروریست در جهان است …

  میتونی منکرش بشی ؟

  پس باید وجدانت را بکشی و منکر جنایات این شیطان بزرگ بشی

  [پاسخ]

  بیژن پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 4:32 ب.ظ:

  جناب اقای پسره پسر شجاع, کسی که نگفت امریکا خوبه. چرا اصرار در مستور نگه داشتن وافعیتها داری؟ سوال کردم که اگر این چند قدرتی که میگی, امشب نابود بشن.انوقت کلانتر کی باید باشه؟ ایا فکر میکنی که ملتها قبل از جنگ و جدل و اثبات قدرت غارت و چپاول, میشینن بین خودشون کلانتر انتخاب میکنن و برای حکومت بر جهان قانون اساسی مینویسند و هر چند سال انتخابات برگزار میکنن,وهزاران معظل دیگر. یعنی واقعا سرتون رو کردید توی برف و واقعیتها رو انکار میکنید؟ خدا کنه که زودتر بشی مرد شجاع و از این بجه بازی دست برداری . راستی, ممکنه که حمایت و هدایتهات مواجبی باشه و میترسی که قطع بشه و گرسنه بمونی, اینطور نیست؟

 6. مبشر صبح
  29 می 2011 در 13:55 | #6

  سلام
  با مطلبی تحت عنوان”سه خصوصیت ممتاز امام خمینی از منظر امام خامنه ای.” به استقبال رحلت ایشان رفته ایم و همچنین منتظر نظرات دوستان هستیم.

  [پاسخ]

 7. بنده
  29 می 2011 در 13:56 | #7

  اميد جان از يک زاويه ديگه هم می شه به قضيه نگاه کرد.

  عملکرد آمريکا پر از ايراد و اشتباه بوده. اما به نظر من اگر به جای آمريکا کشوری مثل روسيه يا چين ابرقدرت می بودند وضع دنيا خيلی بدتر و اسف‌بارتر از الان می‌بود.
  حداقلش اينه که آمريکا در ظاهر و در برخی موارد به خاطر حفظ چهره مردمی امتيازهايی رو برای کشورهای مختلف در نظر می گيره، حتی اگر بر خلاف منابع کوتاه مدت خودش باشه (نمونه ش: مصر).
  نقد خوبه، اما نقد با عينک سياه بينی ما رو به جايی نمی رسونه. آمريکا تو دوران جنگ سر فجايع زيادی به بار آورده،‌ شوروی اون زمان هم همينطور. ژاپن هم تو دوران جنگ جهانی دوم فاجعه های انسانی زيادی به وجود آورد. مهم اينه که ما از همه اين ملت ها متنفر باشيم، يا انيکه ببينيم عملکردشون به مرور زمان بهتر شده يا نه.
  ايران هم زمان نادرشاه خون هندوستان رو کرد تو شيشه. تا به حال از خودت پرسيدی اگر ايران ارتش و قدرتی مثل آمريکا می‌داشت، وضع جهان آيا واقعاً بهتر می‌بود؟
  چند درصد مقام‌های آمريکايی الان بر عليه نظام کشورشون و در زندان هستن؟ تو ايران وضعيت چطوره؟‌ من نمی دونم اين چه راه حق و حقيقتی هست که نظام داره می ره که همه بزرگانش يا فتنه گر می‌شن، يا بی‌بصيرت، يا مدلِ جديد: منحرف!
  به جای دفاع کورکورانه ببينیم مشکل از کجاست، نه اينکه همه رو به حماقت و خيانت و کم بصيرتی متهم کنيم.

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 2:21 ب.ظ:

  اگر آزمایشی برگزار شود، به اینصورت که به هر ملتی بگویند صد نفر جهت اداره امریکا انتخاب کنید و تمام امریکا بمدت مثلأ ده سال در اختیار این گروه صد نفره قرار گیرد و این آزمایش بارها تکرا شود ، نژادهای مختلف، ادیان مختلف، تفکرهای مختلف …..
  خواهید دید که وضعیت فعلی امریکا از همه آن حالتها بهتر خواهد بود.
  همچنین اگر ظلم هایی که هر کشوری کرده به نسبت قدرتی که داشته را محاسبه و جمع نمائید بازهم به این نتیجه خواهید رسید که امریکایی ها جزو کم ظلم ترین مردم این سیاره هستند.
  واقعیت این است که ما نسبت به هر ثروتی و قدرتی بدبین هستیم. تنفر فقیر از غنی ، ضعیف از قوی امر طبیعی است. اما صحیح نیست.

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 2:33 ب.ظ:

  به بنده

  ببخشید می‌شه بفرمایید آمریکا چه امتیازاتی رو برای مصری‌ها در نظر گرفت؟
  اینکه به حسنی مبارک می‌گفت به اصلاحات فکر کن و به حرف مردم گوش بده؟
  خب معلومه چرا
  واسه اینکه نمی‌خواست مبارک برکنار بشه
  واسه اینکه مبارک مهمترین مهره‌ی آمریکا واسه بدبخت کردن مردم فلسطین و جامه‌ی عمل پوشوندن به اون صلح کذایی بین صهیونیستا و فلسطینی‌ها بود.
  مردم مصر مهم باشن؟
  اونم واسه آمریکا؟

  [پاسخ]

  موجی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 2:57 ب.ظ:

  بنده خدا:
  از آمریکا گاز دادی روسیه بعد هم چین، یه ترمز زدی بعد روندیش ژاپن، آخرش هم با فیل وارد هندوستان شدی که برسید به اینکه چرا بهتون میگن فتنه گر، بی بصیرت، و مدل جدید فتنه(باند انحرافی).
  تو دنیا انحرافی زدید که به این برسید، همین خودش فتنه است اخوی.

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 3:07 ب.ظ:

  موجی جان و انجمن جان با ان دید ببینید که برخورد ایران به همین اتفاق در کشور دوست و برادر ومتحدش سوریه چه بوده؟!
  آیا حتی آمده بگوید که به اصلاحات فکر کن؟! آیا گفته بشار اسد ،تو باید بروی؟!
  در حالیکه در سوریه بالای 1000 نفر کشته داده و در مصر کل کشته ها زیر 400 نفر بود(تازه نسبت جمعیت مصر حداقل 7-8 برابر سوریه است)
  این نشون میده که اگه قدرت دست ایران بود دنیا روز خوش نداشت !
  احتمالا بالای 80 درصد مرد دنیا کلا باد از هستی ساقط می شدند و باقی هم در زندان و…
  خدا روشکر که به بعضی ها شاخ نداد :P

  امید حسینی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 5:37 ب.ظ:

  امان از توهم كه بد دردي است. فعلا كه حكومت در دست مدعيان حقوق بشر است و مردم دنيا هم در امن و امانند. شما هم خوش باش كه حكومت دست ما نيست

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 3:36 ب.ظ:

  واقعا متأسفم
  ۳۵ کشته حاصل ۸ ماه آشوب بعد از انتخابات سال ۸۸ در ایران بود.
  بعد اونوقت اون بنده خدا و این آقای محمد سخنرانی می‌کنن که اگه ایران بود دنیا روز خوش نداشت.
  خیلی متأسفم
  خیلی

  از خواب و خیال و آمارهای من در آوردی و رؤیاهای تحقق نیافته بیاین بیرون و دنیا رو اونجور که هست ببینید.

  اصولگراس سابق پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 6:55 ب.ظ:

  محمد جان تو سوريه اين ضد انقلاب بوده كه 1000 نفر كشته.كشته شدگان هم آشوبگر و ژياده نظام صهيونيست ها بودند.اين از اين.تحليل از اين صادقانه تر مي شد نظام تحويلت بده كه نداده!!پس موضوع سوريه حل شد اين از اين.توي كشورما هم به ادعاي حاكميت فقط 36 نفر كشته شدند كه همشون هم ضدانقلاب كشته ولي دريغ از اينكه توي اين دوسال يه ضد انقلاب نشون بدهند كه اعتراف هم كنه ما با اسلحه همه اينهار كشتيم!!وزارت اطلاعات ايران وكلا سيستم اطلاعاتي ايران اونقدر ضعيف نيست كه نتونه ضدانقلابي كه مردم كشته پيدا كنه ولي اينكه بعد از 2 سال هنوز كسي ژيدا نشده شايد دليلش اينه كه اصلا چنين كساني وجود خارجي ندارند.
  *حكومت جهان دست ايران بيافته هرچي منافقه اشرافيو جريان انحرافيه تو دنيا قدرت ژيدا مي كنند.كمايانكه در كل تاريخ جمهوري اسلامي يه مشت سران فتنه(موسوي وخاتمي) راس فتنه(هاشمي)و جريان انحرافي(احمدي نژاد) قدرت پيدا كردند.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 7:52 ب.ظ:

  اصولگرای سابق

  چرا رد گم می‌کنی؟
  اصلا شما فرض کن حاکمیت اون ۳۶ نفر رو کشته
  ۳۶ نفر در ۸ ماه
  در ۸ ماه

  حالا اگه ایران بود دنیا روز خوش نداشت؟

  توضیح: حتی کشته یک نفر هم درد آورده

  اصولگراس سابق پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 8:47 ب.ظ:

  انجمن جان عزيز اصلا حرف شما قبول.تعداد كشته ها كم بوده.من ميگم اين ضدانقلابي كه هي آقايون مي گفتن با اسلحه وسط خيابون اين 36 نفر كشته كجان؟!!سيستم اطلاعاتي ايران كه يد طولاني در اعتراف گيري دارد اگر اين ضدانقلاب عامل كشته شدن مردم بيگناه بوده چرا بعد از دوسال هنوز يه نفر نتونسته دستگير كنه كه بگه چجوري با اسلحه مردم كشتن!!!

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:20 ب.ظ:

  جناب انجمن ساحل سخن
  بنده با افراد افراطی از هر جناح و گروهی که باشد بحث نمی کنم و اصلأ وارد سایت های شان هم نمی شوم. چون بحث با اینگونه افراد حاصل چندانی ندارد. در عوض همفکری با افراد معتدل و میانه رو بسیار سودمند است .
  دیدم شما در مورد رفتارهای امریکا زیاد مطلب نوشتید دلم طاقت نیاورد.
  دوست عزیز همه اینهایی که در مورد امریکا نوشته اید داستان است.
  حاضرم ساعتها در وبلاگ شما یا وبلاگ خودم در مورد آن بحث کنیم بشرط آنکه هم اکنون حداقل یک درصد در درستی باورهای خود تردید داشته باشید.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 3:25 ب.ظ:

  کی اولین بمب اتمی دنیا رو انداخت و چند صد هزار نفر رو در چند ثانیه به خاکستر تبدیل کرد و باعث شد تا سالها بعد بچه‌های ناقص الخلقه به دنیا بیان؟
  کی بدون دلیل به ویتنام حمله کرد و شکم ویت کنگ‌ها رو زنده زنده پاره می‌کرد؟
  کی هواپیمای مسافربری ایران رو با ۲۷۰ مسافر منهدم کرد؟
  کی نفت ایران رو می‌برد و به جاش اسلحه می‌داد؟
  کی سه هزار نفر از مردم خودشو در ۱۱ سپتامبر کشت تا بتونه حمله کنه به کشوری در اونور کره‌ی زمین؟
  کی چند میلیون عراقی رو کشته؟
  کی چند میلیون افغانی رو کشته؟
  کی جنگ ایران و عراق رو راه انداخت و بعد از دستگیری صدام به سرعت اعدامش کرد تا لجن کاری و کثافت بازی‌های آمریکا رو رو نکنه؟
  کی ده سال پیش بن لادن رو کشته و حالا با اعلام اینکه به تازگی بن لادن رو کشتیم و جسدش رو در دریا انداختیم داره می‌خنده به ریش مردم دنیا در حالیکه ده سال تموم داشته بدون دلیل، افغانی‌ها رو می‌کشته؟
  کی داره از صهیونیستای بچه کش حمایت می‌کنه و حق فلطینی‌ها رو، سرزمینشون رو داره بالا می‌کشه؟
  کی ایران و کشورهایی رو که حاضر نیستن جلوش کوتاه بیان و تن به سلطه بدن، تحریم‌های بین‌المللی می‌کنه اونم با تهدید کشورهای دیگه به قطع معاملات اقتصادی باهاشون برای اینکه باهاش همدست بشن در تحریم کشورهایی مث ایران؟
  کی با کشتن سرخپوست‌ها سرزمینشون رو غصب کرده و واسه خودش تاریخ کذایی درست کرده؟
  کی در شورای امنیت نزدیک به ۱۷ بار قطعنامه‌ها بر علیه صهیونیستای بچه کش رو وتو کرده حتی با وجود گزارش گلدستون؟
  کی در زلزله‌ی هائیتی، بچه فروشی راه انداخته بود؟
  کی داره هر روز با هواپیماهای بدون سرنشین مردم بی دفاع پاکستان رو می‌کشه؟ حتی وقتی هم که اون زلزله و سیل ویرانگر اومد بازم آمریکا دست از بمبارون هوایی پاکستان برنداشت؟
  کی با تحریک ناتو بمبارون مناطق مسکونی لیبی رو شروع کرد و بعد هم در سی‌ان‌ان اینجوری وانمود می‌کرد که داره مناطق نظامی رو بمبارون می‌کنه؟

  این مقاله‌ی Stephen M. Walt رو هم بخونید تحت عنوان «آیا آمریکا به جنگ معتاده؟»

  http://www.foreignpolicy.com/articles/2011/04/04/is_america_addicted_to_war

  لینک ترجمه‌ش رو هم در کامنت بعدی می‌ذارم که کامنتم نره در دست بررسی

  [پاسخ]

  طبسی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 3:59 ب.ظ:

  یک ایرانی

  آیا افغانستان تحت سیطره ملامحمد و اعضای طالبان با آن قانونهای بربرگونه شان جای امن تری برای افغانها بود؟ آیا راهی برای برقراری یک حکومت مرکزی و جلوگیری از خودمختاریهای قبیله ای در افغانستان وجود داشت؟
  آیا عراق در دوران صدام حسین ترجیحی به شرایط فعلی عراق داشت ؟ آیا عراق در آن زمان تهدیدی برای همسایه هایش محسوب نمی شد؟
  در مورد بچه فروشی در هایئتی هم بیشتر توضیح بده.
  اضافه می کنم قصد دفاع از آمریکا را ندارم ولی به نظرم در این دنیا بسیاری مسائل راه حل ساده و بی دردسر ندارند.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 4:43 ب.ظ:

  طبسی

  آیا واقعا آمریکا به این دلیلی که شما فرمودید به افغانستان حمله کرد؟
  اگه اینطور بود چه دلیلی داشت که سه هزار نفر از مردم خودشو بکشه تا بهانه‌ای بشه برای حمله؟
  آیا نمی‌تونست با همون دلیلی که جنابعالی فرمودید، مردم جهان رو توجیه کنه برای حمله به افغانستان؟
  پس هدف آمریکا چیزی مهمتر از اون دلیلی بوده که شما ذکر کردید. اونقدر مهم که در واقعه‌ی ۱۱ سپتامبر، یهودی‌های حاضر در برج‌های دو قلو در سر کار خودشون حاضر نبودند. خبرنگار بی‌بی‌سی بین الملل قبل از فرو ریختن برج سوم، خبر از ویران شدنش می‌ده در حالیکه وقتی داشته گزارش زنده می‌داده اون برج در پشت سرش دیده می‌شده. این دومی رو در برنامه‌ی «راز» نادر طالب زاده دیدم و اولی رو هم در مستند ۱۱ سپتامبر.

  بله افغانی‌ها از تحجر طالبان رها شدند اما به چه قیمتی؟
  به قیمت کشته شدن جووناشون توسط آمریکایی‌ها
  آمریکا تا مدتها غیر نظامی‌ها رو با بمبارون مناطق کوهستانی می‌کشت و اعلام می‌کرد داریم با طالبان مبارزه می‌کنیم و چون طالبان در کوهستان هستند جای مشخصی ندارند.
  بن لادن که ده سال پیش کشته شده بوده پس چرا باید باز هم غیر نظامی‌ها می‌مردن؟
  اوباما حالا که می‌خواد برای دور دوم برنده‌ی انتخابات بشه اعلام می‌کنه که به تازگی بن لادن رو کشتیم.
  و اینجوری سرپوش می‌ذاره روی کشتار چندین ساله‌ی غیر نظامیان.
  آمریکا باید در افغانستان حضور می‌داشت برای اینکه باید در خاورمیانه حضور موجه می‌داشت.
  فکر کنید
  یک پایگاه بزرگ نظامی به وسعت یک کشور
  بعدشم که حمله به عراق
  یکی از نمایندگان سابق کنگره‌ی آمریکا مهمون برنامه‌ی پنجشنبه شب نادر طالب زاده بود. به اعتراف خود آمریکایی‌ها فقط ۵۰۰ هزار کودک در عراق کشته شدند. حالا شما ببین آمار کلی چقدره.
  صدام سالهاست که گورشو گم کرده اما آمریکا هنوز سفره‌شو از خاک عراق جمع نکرده. چرا؟
  چون اونجا داره پروژه‌های بزرگ نفتی رو مدیریت می‌کنه و داره ثروت ملی عراق رو بالا می‌کشه.

  در مورد هائیتی هم همون وقت که زلزله اومد دولت هائیتی ۱۰ سرباز آمریکایی رو دستگیر کرد که در حال قاچاق کودکان هائیتی به خارج از کشور بودند. اونا در همون هائيتی محاکمه شدند. خبرهای تصویریش هم همون وقت از بخش‌های مختلف خبری پخش شد.

  طبسی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 5:34 ب.ظ:

  یک ایرانی

  من دلیل حمله آمریکا را نپرسیدم. هیچ کدام از این حرفهای شما هم جدید نیست. حاضر نبودن یهودیها یک دروغ احمقانه است و بارها تکذیب شده. در مورد برج سوم هم می چیزی نشنیدم. برج سوم؟ مگر دوقلو نبودند؟ بی بی سی هم که مال انگلیس است.
  500 هزار کودک عراقی؟ کل کشته شده های جنگ عراق در بالاترین آمار تا بحال 600 هزار نفر بوده. 500 هزار کودک آن هم از جمعیت 30 ملیونی عراق؟

  اصلا خوشحال نیستم که شما با این پروپاگاندایی که راه انداخته اید مرا در موقعیت دفاع از آمریکا قرار داده اید چون واقعا طرفدار آمریکا نیستم ولی این کشور را به سیاهی شما نمی بینم. در مورد کشته شدن بن لادن و خیلی چیزهای دیگر هم نمی توانم به صراحت شما نظر بدهم. به هر حال نه در تایید حمله آمریکا ، سوال من سر جایش است. کدام وضعیت بهتر بود؟ ادامه روند قبلی این کشورها یا وضعیت فعلی. هرچند به نظرم کلا ما نه حق داریم و نه می توانیم از طرف مردم این کشورها تصمیم بگیریم ولی سوال که می توانیم بپرسیم.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 7:29 ب.ظ:

  طبسی

  شما گفتید آمریکا افغانی‌ها رو از دست طالبان نجات داده
  منم گفتم این ظاهر قضیه‌ست و آمریکا با این نیت نرفته بوده که خوشحال کننده باشه. آمریکا یک کشور دیگه‌رو اشغال کرده و هنوزم داره غیر نظامی‌ها رو می‌کشه؟

  پروپاگاندا چیه؟
  آماری که بهت دادم از قول یکی از نمایندگان کنگره‌ی آمریکا گفتم نه از خبرگزاری‌های خودمون
  لطف کن برو به سایت الف و مصاحبه‌رو ببین. اونا گذاشته بودنش توی سایتشون
  اصلا برنامه در مورد واقعیت آمریکا بود
  برو ببینش و واقعیت رو از دهن خودشون بشنو

  در ضمن چطوری می‌تونم سیاه دیده باشم در حالیکه فقط چیزایی رو نوشتم که بقول خودتون تازه نیستن؟

  می‌شه بفرمایید کدوم حرفم نشون داده که من سیاه دیدم؟

  اون آقا میاد اون بالا کامنت می‌ذاره و در کمال وقاحت می‌نویسه اگه ایران فلان جا بود بدتر می‌کرد، یعنی داره از توهمش حرف می‌زنه، یعنی داره از چیزی که هنوز اتفاق نیافتاده حرف می‌زنه شما در مقام دفاع بر نمیایید؟
  اما من بر میام
  و اجازه نمی‌دم یه نفر با توهم خودش و با «اگر» شروع کنه به سیاه نمایی
  من غلطای زیادی آمریکا رو ردیف می‌کنم تا دیگه کسی نگه «اگر» دقت کنید «اگر» یعنی امری‌ست که هنوز اتفاق نیافتاده. می‌گه «اگر» ایران بود دنیا روز خوش نداشت.
  یا اون یکی آقا میاد و بر اساس خیالاتش می‌گه «اگر»
  دقت کنید
  «اگر» ظلم هایی که هر کشوری کرده به نسبت قدرتی که داشته را محاسبه و جمع نمائید باز هم به این نتیجه خواهید رسید که امریکایی ها جزو کم ظلم ترین مردم این سیاره هستند.

  یعنی داره می‌گه چون آمریکا ابر قدرته پس حالا حالاها جا داره واسه جنایت و ظلم
  در ضمن آقا در خیالات خودشون آمارگیری کردن
  این اسمش پروپاگاندا نیست؟

  من اینجور وقتا طرف کشورم رو می‌گیرم و غلطای زیادی مستکبران رو پشت سر هم ردیف می‌کنم.
  چیزایی رو هم ردیف می‌کنم که اتفاق افتاده و همه می‌دوننش و نیازی نیست که بگم «اگر» آمریکا بود فلان می‌کرد.
  شاید کم بگم اونم بخاطر اینکه یادم نمیاد اما زیادتر از اون چیزی که هست نمی‌گم.
  حالا ایشالا می‌رم بیشتر مطالعه می‌کنم و بقیه‌ی جنایاتش رو هم ردیف می‌کنم چون اگه قرار به خیالبافی باشه که کاری نداره. می‌تونم همین الآن یه مقاله‌ی خیالی اینجا بنویسم
  اما فقط چیزایی رو می‌نویسم که اتفاق افتاده

  خب حالا یکی بیاد از سفیدی‌هاش بنویسه و حرفای منو خنثی کنه.
  البته حق بحث کردن هم به بقیه بده

  در مورد سؤالتون هم باید بگم فرقی برای مردمشون نمی‌کنه که با دست صدام کشته بشن یا بوش یا اوباما
  کشته شدن، کشته شدنه دیگه
  شما اگه گشنه‌تون باشه و یه نفر شما رو مهمون کنه اما در حال غذا خوردن هی بزنه توی سرتون، از اون غذا لذت می‌برید؟
  اینکه تن یه خانواده‌ی افغانی از فرود اومدن بمب آمریکایی روی سرشون بلرزه، لذت داره؟ یعنی بمب آمریکایی خوش مزه تر از ظلم طالبانه؟

  در عراق هم همینطور

  جدای از سؤالتون تازه حضورشون در این دو کشور یک تهدید دائمی برای ایران هم هست
  نیست؟

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 7:33 ب.ظ:

  اون علامت سؤال خط سوم، بی مورده

  طبسی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 8:36 ب.ظ:

  چرا پرخاش می کنی یک ایرانی؟ چقدر احساساتی . پروپاگاندا همین آمارهای بی پایه و طرح شایعات بی معنی است که برای به کرسی نشان حرف خودت میاوری.
  شما یادت رفته همین عراق که مدافع مردمش شدی چطور به فرمان یک دیکتاتور هشت سال به کشور ما تاختند؟ اگر آمریکا به ما بد کرده ، آنها هم بد کرده اند. چرا حرف از روسیه با آن همه خیانت تاریخی و کلاهبردارییهایی که هنوز هم ادامه دارد نمی زنی؟
  این ردیف کردن “غلطهای زیادی” آمریکا برای من به معنی دفاع از کشورم نیست. من طور دیگری از کشورم دفاع می کنم. دفاع از هر کاری که حکومت ایران انجام بدهد برای من به معنی دفاع از “ایران” نیست چون بسیاری از آنها اشتباه است.
  آمریکا جدای از سیاست در زمینه تولید علوم مهندسی و پزشکی سفیدیهای زیادی دارد. بسیاری از تکنولوژیها و داروهایی که روزانه منجر به نجات جان مردم گوشه و کنار دنیا می شود و بسیاری از وسایلی که باعث سهولت زندگی شده اند مستقیم و غیر مستقیم دستاورد دانشمندان آمریکایی هستند. چطور است شما از علمشان استفاده می کنید و لعنشان می کنید؟

  طبسی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 8:41 ب.ظ:

  جواب سوال شما از نظر من اینست که حضور آمریکا کلا تهدیدی برای حکومت فعلی ایران است. ربطی هم به حضوز فیزیکی در عراق و افغانستان ندارد.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 8:54 ب.ظ:

  طبسی

  از آمریکا گفتم برای اینکه کامنتایی که اون دو نفر گذاشته بودند راجع به آمریکا بود.
  منم زیر کامنتاشون کامنت گذاشتم تا زیاد جو گیر نشن
  همین

  در ضمن من پرخاش نکردم
  اگه آروم بخونی می‌بینی که چقدر دوستانه نوشتم

  بنده پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 8:12 ب.ظ:

  دوستان ممنون از بحث. من يک نکته به نظرم تو کل اين نظرات ارزش دست به کيبرد بردن داشت
  اون من برای جناب انجمن ساحل سخن.
  انجمن عزيز، شما چند بار تکرار کردين که آمريکا سه هزار نفر از مردم خودش رو
  کشت که بتونه به افغانستان حمله کنه.
  يه کم فکر کنيم. من می دونم برای کسانی که تو کشورهايی مثل آمريکا زندگی نکردن
  و صبح تا شام تئوری توهم و توطئه به خوردشون داده شده درک اين موضوع سخته
  ولی کشورهای پيشرفته‌ای مثل آمريکا و کشورهای اروپای غربی اونقدر بی‌حساب و
  کتاب نيستن که عملياتی به وسعت يازده سپتامبر بتونه در اون سطح اجرا بشه
  و کسی از سناتورها و نمايندگان ايالتی و ولايتی و غيره و ذلک خبر نشه.
  طبيعتاً تئوری توطئه برای آسان کردن صورت مسئله کار راحتی هست، يا به قولی
  تئوری دايی جان ناپلئونی.
  آمريکا يک کشور غولپيکر با نزديک 300 ميليون جمعيت هست که خوب يا بد، ابر قدرت حساب می شه. شما فکر می کنين اگر سيستم‌ آبدوخياری که تو ايران حاکم هست
  اونجا حاکم بود اصلاً چنين کشوری می تونست داعيه‌ی ابرقدرتی داشته باشه؟
  آخه چطور می شه عمليات يازده سپتامبر کار سيا يا ان اس ای يا ارتش باشه و
  يا هيچکس خبردار نشه يا هيچکس صداش در نياد؟ اون هم تو کشوری که رسانه های خبریش
  عاشق چنين داستان‌هايی هستن و مردم تو تمام نهادها مستقيم يا غيرمستقيم نقش دارن
  اين حرفها رو باور نکنين دوست عزيز. من با گفته‌های اميد که سبزها دچار توهم
  هستن کاملاً موافقم، اما متاسفانه واقعيت اينه که شما عزيزان هم تو اين موارد کم
  دچار کمبود دانش نيستين. اين رو نمی گم که به کسی بر خوره، می گم که گستره نگاه
  خودتون رو گسترش بدين تا بتونين قدمی برای عدالت‌گستری بردارين. با اين تئوری ها
  هيچ تغييری تو وضعيت ايجاد نمی شه و اون حرف حقی که می زنين هم تحت الشعاع قرار
  می گيره. عزت زياد و در پناه حق

  [پاسخ]

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 9:15 ب.ظ:

  به بنده

  کامنتت دقیقا جواب خودته
  چطوری هواپیماها بدون اینکه توسط هیچ راداری دیده بشن تغییر مسیر دادن و هیچ هشداری هم توسط هیچکدوم از برج‌های مراقبتی که در راه بودند به دستگاه‌های امنیتی داده نشده؟
  یعنی بگن ما به خلبان هشدار دادیم اما گوش نکرده
  چطوری برخورد هواپیمای اول با یکی از برج‌ها هشداری نشد برای اینکه متوجه تغییر مسیر هواپیمای بعدی بشن؟
  هواپیمای دوم چند دقیقه بعد از هواپیمای اول می‌خوره به برج بعدی
  تازه چطوری در همون زمان هواپیمای دیگه‌ای به ساختمون وزارت دفاع آمریکا یعنی پنتاگون برخورد می‌کنه و سوراخی که بوجود میاد فقط ورود تنه‌ی هواپیما رو نشون میده؟
  مگه اون هواپیما دو تا بال نداشته؟
  توی اون مستند هیچ اثری از باله‌های هواپیما نبود. حتی لاشه‌ای هم از باله‌ها پیدا نشد
  ساختمون پنتاگون که برج نیست. چطوری هواپیما تونسته اونقدر به زمین نزدیک بشه که افقی بره توی ساختمون؟
  بعد در اون برج‌های دو قلو چطوری وقتی هواپیماها خوردند به طبقات بالای برج‌ها اما هر دو برج از پایین شروع می‌کنن به ریزش؟
  اونم طبقه به طبقه
  مستندش رو دیدی؟
  وقتی بصورت slow motion فیلمو ببینی متوجه می‌شی که در هر طبقه انگار که انفجار صورت می‌گیره، طبقه‌ها دونه دونه منفجر میشن. از پایین به بالا
  این صدای انفجار رو کسانی که جون سالم به در بردن کاملا تأئید می‌کنن توی مستند

  همونطور که گفتم، کامنتت دقیقا جواب خودته

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 9:58 ب.ظ:

  جناب بنده
  حرف حقی زدید، واقعأ مطرح کردن اینگونه ادعاها جای بی نهایت تاسف دارد.
  هیچکدام از شخصیتهای بزرگ جامعه ما در این ده سال چنین ادعایی را حتی در حد احتمال مطرح نکرده اند.
  متاسفانه یک کاری در سالهای اخیر متداول شده که با افتخار هم از ان یاد می کنند و آن مردمی شدن همه چیزاست .
  یعنی مردم بریزند وسط هرکاری ، یعنی مردم از همه بهتر می فهمند، یعنی همه کارها و فکرها باید توسط مردم صورت گیرد!!
  بدیهی است عوام از این کار حمایت خواهند کرد.
  اما خیانتی یا ناآگاهی بزرکتر از این نیست.
  خدا خودش به بینوایان کشورمان کمک کند.موفق باشید.

  یه بی نام 88-89 ی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 10:12 ب.ظ:

  انجمن عزیز این مستندی که میگی اکتشافات نادر طالب زاده و یا سربازان گمنام نیست!! توهمات ذهنی «مایکل مور» مستند ساز آمریکایی و در خود سرزمین استکبار جهانی ساخته و به نمایش گذاشته شده!!! دقیقا میگم توهم چون این شر و ور های لاشه و بال اینا همش توهم این آقاست! دقیقا من هم مثل طبسی میگم خذعبلاتی که شما تو مغزتون دارین و مثل آیه های قران حاضر نیستین هیچ تغییری در اون بپذیرید و بدتر مبنای اداره کشور میدونین وادار میکنه که امثال ما بشیم مدافع آمریکا!!! عقل سلیمت واقعا میگه که این خرفا در خود آمریکا زدی میشه و یک نفر حتی یک نفر دیگه هم حاضر نمیشه ( یاجلوش رو میگیرن) تا حقیقت ماجرا ثابت بشه؟

  فقط این رو بدون آمریکا هر گهی هست مایکل مور آزاده و داره زندگی می کنه و به 20 سال ممنوعیت از فیلم سازی مجکوم نشده و به خاطر تشویش اذهان عمومی و تحقیر نظام زندانی نشده!!!

  میدونی دلیل زندانی شدن بیش از 10 ساله (البته ابتدا حکم اعدام گرفتن از قوه قضائیه که قراره عدل علی بگستراند) احمد باطبی چی بود؟؟؟؟؟

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 10:37 ب.ظ:

  خیلی خیلی خوشحالم که جواب حرفای من با این جملات داده می‌شه:
  چرا پروپاگاندا راه انداختی؟
  چرا همه چی رو سیاه می‌بینی؟
  دارم از جنایات آمریکا می‌گم به جای اینکه جواب اون حرفا رو بدن می‌گن چرا از روسیه نمی‌گی؟
  یکی دیگه آخر منطقش برای توجیه ۱۱ سپتامبر اینه که مگه آمریکا هم مث ایران همه چیش آب دوغ خیاریه که همچین اتفاقی بیافته و کار سیا یا ان اس ای یا ارتش باشه و رسانه‌هاشون صداشون در نیاد؟
  یعنی به جای اینکه بشینه تحلیل کنه و فیلمای واقعه‌رو ببینه می‌گه چرا رسانه‌هاشون صداشون در نیومد. این در حالیه که فیلمش از تلویزیون خودمون پخش شد که خبرنگار بی بی سی داشت از سقوط برجه حرف می‌زد در حالیکه اون برج پشت سرش بود و چند دقیقه بعدش ویران شد.
  بعد که میام تشریح می‌کنم واقعه‌رو و سؤالامو می‌پرسم به جای اینکه جواب سؤالامو راجع به اون واقعه بدن میان می‌گن شخصیت‌‌های بزرگ جامعه‌مون چیزی نگفتن بعد مردم میان می‌ریزن وسط هر کاری.

  نخیر آقایون من مث شماها نیستم که واسه خودم یه غول از آمریکا و دنیای غرب ساخته باشم و مدام در حال تحقیر هموطنان خودم باشم.
  در ضمن اون شخصیت‌های بزرگ جامعه‌مون که من پای حرفاشون نشستم همشون ۱۱ سپتامبر رو توطئه‌ی دولت وقت آمریکا می‌دونن با همراهی سیا و البته دولت انگلیس
  اگه شما نشنیدید مشکل شماست
  سؤالای من سؤالای کاملا منطقی هستند. حالا دو تا حالت داره
  یا شما اصلا فیلم واقعه و مستندات رو ندیدید و دارید اظهار نظر می‌کنید که باید براتون تأسف خورد که درباره‌ی چیزی که اطلاعی ندارید نظر میدین.
  یا در اون واقعه دقیق شدید و جزئیاتش رو دنبال کردید.
  اگه اینطوره لطف کنید به جای زدن به در و دیوار، جواب سؤالاتم رو بدید.

  دیگه اون دوره گذشت که مردم عادی رو یه مشت عوام فرض کنید که هنوز هم نیاز به آقا بالا سر دارن که بهشون بگن چطوری فکر کنید و چطوری حرف بزنید و خودتونو نندازید وسط هر کاری.

  اسم این حرفای منم اگه دوست بذارید پروپاگاندا بذارید.
  هر اسم دیگه‌ای هم که دوست دارید بذارید اما به سؤالایی که پرسیدم اگه دوست دارید جواب بدید لطفا و گرنه دیگه سنگ آمریکا رو روی هوا به سینه نکوبید.

  نمی‌دونستم مطرح کردن چند تا سؤال اسمش می‌شه خیانت و ناآگاهی
  متأسفم

  ببخشید که من عامی دارم حرف می‌زنم
  واقعا چرا؟
  عوام و این حرفا؟
  واااااااااااااا

  یه بی نام 88-89 ی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 10:52 ب.ظ:

  من حرفی ندارم. توراست میگی کار خود آمریکاست! قبول!
  ولی خبرنگار بی بی سی هم تحت تاثیر اف بی آی آمریکا هر چی اونها نوشتن براش رو خوند، اینقدر هم الاغ و ضایع که یه نگاه به پشت سرش ننداخت که برج سر جاشه!!!! اونم هیچکس تو دنیا نگرفت غیر از میکل مور، نادر طالب زاده، «انجمن» و جمعی از بزرگان مملکتی که ایشون خدمتشون میرسن. الباقی ملت جهان هم « خر» ! تازه تائئد مطلب رو در قران هم داریم «اکثرهم لایعقلون»

  السلام علیکم و رحمه اللیه و برکاته

  یه بی نام 88-89 ی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 11:02 ب.ظ:

  درثانی، هیچ شاهدی تو دنیا نباشه این خبرنگار خودش «بزرگترین شاهد» ست. حالا سیستم آمریکا آب دوغ خیاریست، ایران که نیستو برادران معظم سرباز گمنام، خیلتی کنن، مکری بسازن ایشون رو دعوت کنن ایران و سپس حاجی شریعتمداری رو بفرستن ارشادشون کنن (تو این کار تخصص دارن، خودشون افتخار دارن که «احسان طبری» با اون سواد و قاطعیت رو ارشاد نموده اند) اینا که دیگه هیچه. بعد این اقا هم بیاد شبکه یک اعتراف کنه که بله! حقیر از اف بی آی دستور داشتم خبری رو بخونم و حواسم نبود هنوز اتفاق نیوفتاده خوندم. ضربه ار این محکم تر میشه زد به استکبار. هم کم هزینه هم تمام ادعاهای واهی اونارو نقش بر آب میکنه. اگه تا الان به ذهن سربازان کمنام نرسیده خواهش می کنم از الان این طرح گرانبها رو در دستور کار قرار بدن

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 11:18 ب.ظ:

  ببینید ما داریم با هم حرف می‌زنیم
  قرار نیست حرص همدیگه‌رو در بیاریم
  و قرار نیست جواب غلطای آمریکا رو من و شما بدیم
  من فقط می‌گم چرا منطقی به موضوع نگاه نمی‌کنید؟
  چرا از آمریکا غول می‌سازید و کشورتون رو تحقیر می‌کنید؟
  یعنی چرا بخاطر نارضایتی از حکومت، حقایق دیگه‌رو نادیده می‌گیرید؟
  یعنی چون این حکومت با آمریکا سر سازگاری نداره حالا ما باید غلطای زیادی آمریکا رو نادیده بگیریم و بگیم گربه بوده؟
  چرا وقتی داریم از آمریکا حرف می‌زنیم هی ایران و روسیه و مسائل دیگه‌رو می‌کشید وسط؟
  آیا اینجوری می‌شه بحث منطقی کرد؟
  خب سر موضوعی که داریم حرف می‌زنیم بمونید و راجع به همون حرف بزنید.
  چرا سعی می‌کنید موضوع رو عوض کنید؟
  احسان طبری و سربازان گمنام و این حرفا چه ربطی به غلطای آمریکا از جمله ۱۱ سپتامبر داره؟

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 11:33 ب.ظ:

  جواب این قسمت رو یادم رفت بدم

  اون چیزی که راجع به خبرنگار بی بی سی گفتم فیلمش پخش شد
  یعنی اون قسمت از اخبار بی بی سی بین الملل که خبرنگاره داشت از نیویورک گزارش مستقیم می‌داد از شبکه‌ی چهار خودمون پخش شد.
  من کی گفتم که خود خبرنگاره دعوت شده بود تلویزیون
  عجبا

  اتفاقی که ازش حرف زدم دقیقا توی فیلمی که پخش شد اتفاق افتاد و نیازی نبود تا طالب زاده چاخان کنه و برداشت خودشو از اون اتفاق به بیننده قالب کنه
  اتفاقا با زبون اصلی هم پخش شد که شبهه‌ای در میون نباشه

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 11:35 ب.ظ:

  تصحیح:
  اتفاقی که ازش حرف زدم دقیقا توی فیلمی که پخش شد رخ داد

  طبسی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 11:53 ب.ظ:

  یک ایرانی

  اتفاقا این شمایید که از آمریکا یک غول ساخته اید . یک تجسم از شیطان برای غافل شدن از بدیها و کاستیهای خودمان. مگر این همه کشور در دنیا امریکا را به عنوان یک واقعیت قبول نکردند و راه مسالمت را در پیش نگرفتند ؟ از این همه دشمنی ر این سی و سه سال په نصیب مردم ما شد و چه ضرری به آمریکا رسید؟
  شما دنبال جواب سوالهایی که مطرح کردید نیستید. به خدا نیستید چون از قبل تصمیمتان را درباره آمریکا گرفته اید و باور کرده اید مسئول تمام بدبختیهای دنیا آمریکاست. لازم است باز یادآوری کنم من نه شیفته خودباخته در برابر آمریکا هستم و نه مثل شما احساس نفرت می کنم.
  در این سایت سعی شده به سوالاتی که در مورد ساختگی بودن این حملات وجود دارد جواب داده شود (البته بر اساس مستند رازهای 11 سپتامبر) لازم است فایل انتهایی صفحه را دانلود کنید. من یک نگاه سرسری انداختم و به نظر چیزهایی درباره نحوه فروریختن ساختمان و قدرت انفجاری سوخت هواچیما داشت ولی واقعا حوصله خواندنش را نداشتم و البته ترجمه.

  http://www.911mysteriesguide.com/

  یه بی نام 88-89 ی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:32 ق.ظ:

  نه عزیز من، من نگفتم تلویزیون اومد، گفتم دعوتش کنید ازش بپرسید چرا از پیش و قبل از وقوع ماجرا را گزارش کرده؟ یا اینکه از گزارشگر واحد مرکزی خبر در لندن بخواید این کار رو بکنه به جای اینکه پول مفت ملت رو بخوره گزارش از فوتبال جزیره تهیه کنه. افتاد!

  عزیز من همه دنیا با هم ارتباط دارن و زندگی می کنن، قریب به اتفاق کشورهای موفق در توسعه کشورشون نوکر هم نیستن که اگه باشن موفق نیستن. افتاد! منافع کشور خودشون رو در نظر می گیرن. نه نوکری می کنن، نه دنکیشوت وار به جنگ بادبان ها میرن، نه مثل توشیشان شمشیر میکشن میزنن تو قلب دشمن، نه با دیدگاه دایی جان ناپلئونی همه چیز رو به دشمن واهی وصل می کنن، و خودشون در رزمهای موهومی با انگلیس میبینن تا بعدش بیان شرح پیروزی های خیالیشون رو بدن. همونجور که پیغمبر با اجبار به تحریم رفت نه اختیار. به ایران و روم هم حمله نکرد و اگه بیشتر هم زنده بود نمیکرد. و هیچ جا و هیچ وقت با اختیار خودش رو تو هچل ننداخت.

  آمریکا از عمل احمقانه «بن لادن» در راستای منافع خودش استفاده کرد! ولی به قول طبسی شما تصمیمت رو از پیش گرفتی، چون در جواب این هم خواهی گفت «بن لادن» هم مهره خودشون بود! وقتی هم دیگه ببینی خیلی تابلوست که کشته نشده خواهی گفت : گشتنش تا تو دادگاه افشا گری نکنه!

  تو دنبال حقایق و اثبات اشتباهات خودمون نیستی، به دنبال توجیه اشتباهات با تولید اژدهایی هستی که تمامی بدیهای عالم مولود اونه، و هیج کس تو دنیا هم نمی تونه مچش رو بگیره و در انتها نتیجه می گیری که این موجود عجیب که تو کشور خودش بیش از سه هزار نفر آدم می کشه (تا با اون به افغانستان حمله کنه) و هیچجوری هم مچش گرفته نمیشه-البته در عین حال سوتی هایی مثل خبرنگار بی بی سی و … داره که مایکل مور تونسته شناساییش کنه!!!- را با فحش و بد و بیراه دادن و خودمون رو تحت تحریم و امثالهم قراردان میشه شکست داد (اسمش رو میزاری مقاومت) بعد می گیم پیشرفت نکردیم، می گی چون تحریم بودیم!

  عزیز من، اطمینان دارم سن تو از بیست و یکی دوسال امکان نداره بیشتر باشه، چرا این حرف رو میزنم؟ چون این تیپ افکار مشوش، ایده آلی، توهم آلود تنها و تنها زایده ذهن کسانیست که هیچگونه اینترکشن و برخوردی با دنیای واقعی ندارن. هنوز «کار» نکرده اند. صنعت و تکنولوژی اصلا نمیدونن چی هست و به صورت ابلهانه ای فکر می کنن «هسته ای» تکنولوژیست!!

  البته دسته ی دیگری هم هستن که اینجوری فکر می کنن، با عرض معذرت از آقای حسینی، اونا هم آخوندها و منبری ها هستن، ببخشید رک میگم ولی دلیلش اینه که پول مفت میخورن و نمیدونن «کار» و «تکنولوژی» یعنی چی؟ اوج تصورشون از صنعت و بازرگانی در حد یه کارخونه پفک سازی و در بهترین حالت یه پالایشگاه ست.

  همینه که هیج درکی از این ندارن که تحریم یعنی چی؟ میخوان دوباره چرخ اختراع کنن و در عین حال در دنیای رقابت شکست هم نخورند. نمی فهمند تکنولوژی لزوما هواپیما نیست! تکنولوژی میتونه فرش باشه و خیلی هم به کشور کمک بیشتری بکنه قبلا داشتیم و داریم فقط نباید با سیاست های غلط نابودش کنیم. تکنولوژی میتونه مثل چین دقیقا «بنجل سازی و ارزون فروشی» باشه! اگه ذهنیت درست بود «آیت الله مکارم» نمی اومد از چینی ها تشکر کنه و توصیه کنه کیفیت اجناستون رو ببرین بالا :)) نمیدونه که اصولا چین نمی خواد کیفیت بالا ببره! اجناس با کیفیت هم داره که ایران نمیفرسته! تنها مشکلش یافتن بازارهای کشور های احمق و ماجراجوست مثل ما، که از جبر روزگار (چون ارتباطشون از کل دنیا قطع ست) پاچه خواری این چینی ها رو می کنن که با ما ارتباط داشته باشین در عوض ما کل مرز های اقتصادیمون (اسمش رو میتونی ناموس هم بزاری) رو باز میزاریم تا صنعت و تولید داخلیمون به گا بره، کارخونه دارمون ورشکست بشه، کارگر بیکار به دریوزگی و بدبختی بیفته، جلو زن بچه گرسنه سر خم کنه و در عوض تو تلویزیون شعار بدن کی گفته ما تحریم هستیم، با ابرقدرت دوم و سوم دنیا «چین» و «روسیه» ارتباط داریم و با شیطان بزرگ «آمریکا» می جنگیم!

  یه بی نام 88-89 ی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:39 ق.ظ:

  یه توضیح اضافه کنم چون حرف از هسته ای زدم و احتمالا الساعه ست که قاط بزنی، خونت به جوش بیاد، بزنی به صحرای کربلا و مهر خیانت و وطن فروشی به ما بزنی لازمه یه توضیحاتی بدم. اگه قرار باشه از نخبه نخبه-مخبه و این شر و ور ها فکت بیاری باید بگم طبق تعریف ذهنی عوام (که خودت دوست داری هی بگی عوام هستم) تو همون تعریف می گنجم (اگر چه خودم به هیچ عنوان کسی که تو دانشگاه تو مقطع تحصیلات تکمیلی درس میخونه رو نخبه نمیدونم) ولی هم دو تا مدرک کارشناسی ارشد دارم هم دانشجوی دکترا هستم، هم المپیادی بوده ام هم رتبه ام اینقدر بالا بوده که شریف درس بخونم و الان تو کانادا رشته دقیقا انرژی بخونم. درسته که انرژی هسته ای حق ماست و هیچ کس حق نداره این رو از ما بگیره، ولی سرمایه گزاری به عنوان منبع تولید انرژی اونهم در سطح کشوری -نه آزمایشگاهی- تو این زمینه برا کشوری مثل ایران عملی کاملا احمقانه ست، دیگه کشور رو زیر بار شدید ترین تحریم ها بردن هیچ!

  همینه که این توجیه ایران که ما میخوایم منبع تولید انرژی را، تغییر بدیم و هسته ای کنیم از نظر کارشناسات مقوله انرژی تو دنیا احمقانه به نظر میرسه و هیچ کس این توجیه رو نمی پذیره، و می گن شماها که اینقدر باهوش هستین چرا باید بر انجام کاری که از لحاظ اقتصادی نه تنها سود نداره ضرر هم داره، اصرار بورزید، کشورتون رو زیر بار میلیاردها دلار ضرر مالی ناشی از تحریم ببرین برا انجام کاری که سود نداره. این اصرار از لحاظ عقلی فقط وقتی توجیه داره که هدف دیگری تو ذهن داشته باشی که اینا میگن «بمب» است! من می گم نه ما آدمایی امثال شما تو کشورمون داریم (دربهترین حالت اگه به فکر قدرت طلبی و پر کردن جیبشون به بهای نابودی مملکت نباشند) که لجبازی و قد بازی ، ویران شدن مملکت، فقیر شدن مردم و بالتبع گسترش فحشا و جنایت رو می پذیرند و اسمش رو میزارن «مقاومت». که نه در شرع براش توجیهی داریم نه در عقل. اونهم در مقابل دشمنی که برای اینکه ازش اژدها بسازند، از فیلم سازهای همون اژدها فکت میارن

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 8:44 ق.ظ:

  آمریکا هر چی هست واسه خودش هست ..اما موضع این شیطان بزرگ در برابر ایران در قبل و مخصوصا بعد انقلاب چه بود ؟
  اینهمه توطئه و تحریم و ترور و جناین و خیانت و …آیا دروغ است ؟

  شما داری از پیشرفته بودن این شیطان حرف می زنید ..ما هم منکرش یستیم ..

  سرمایه ملتها را غارت کرده و ملتها را به جان هم انداخته و خودش مشغول پیشرفت بود ..

  اما این کشور در برابر ایران خیلی جنایت و خیانت کرد …..

  هر کسی منکرش هست بیاد با دلیل حرف منو رد کنه..

  مغلطه نکنید ..

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:13 ق.ظ:

  طبسی

  راه مسالمت آمیز اینه که باید اجازه بدی توی کشورت پایگاه نظامی زده بشه
  یا توی کشورت سیستم دفاع موشکی مستقر بشه
  یا به زور سالی چند میلیون یا شایدم میلیارد تجهیزات نظامی از آمریکا بخری. مث همین مصر که بی بی سی اعلام کرد آمریکا سالی یک میلیارد و سیصد میلیون دلار ساز و برگ نطامی به مصر می‌داده.
  یا اگه یه ذره پیشرفته باشن مث فرانسه و انگلیس، باید در تمام جنگ‌هایی که آمریکا می‌خواد راه بندازه همراهیش کنن.
  یا اینکه مث کشورهای بدبخت آفریقایی دم نزنن و آمریکا بتونه منابع زیرزمینی‌شون رو غارت کنه.
  به این می‌گن راه مسالمت آمیز

  ما نمی‌خوایم
  زوره؟
  یعنی چون نمی‌خوایم باید تحریم بشیم تا زانو بزنیم؟

  از لینکی که گذاشتی هم ممنونم
  خوندمش
  اما بالاخره نفهمیدم که چرا هواپیما به طبقات بالای برج برخورد می‌کنه اما برج از طبقات پایین شروع می‌کنه به خراب شدن.
  نویسنده سعی کرده بگه چرا با اینکه ستون‌ها فولادی بودند اما باز هم برج‌ها ریزش کردند. از نقطه‌ی ذوب فولاد حرف می‌زنه و توضیح می‌ده که فولاد می‌تونه در دمای بالا به اصطلاح خودمون شکم بده و دفرمه بشه.

  بعد که به این سؤال می‌رسه که معماران و مهندسان گفتند که ما در تمام عمرمون هچین تغییر شکل و تخریبی رو در فولاد اون هم در این سطح وسیع مشاهده نکرده بودیم، می‌گه خب این به این علته که این واقعه برای اولین بار در تاریخ اتفاق افتاده. نباید هم دیده باشید.
  آخه اینم شد توجیه؟
  هواپیما توی برج اول می‌خوره بین طبقات ۹۳ تا ۹۹ اما در طبقات زیرین برج، دما می‌رسه به نقطه‌ی ذوب فولاد
  یعنی با برخورد یک هواپیما به طبقات بالایی به راحتی آب خوردن و بدون اینکه کار مهندسی در ساخت برج‌ها انجام شده باشه، در طبقات زیری، شرایطی مثل شرایط کوره‌ی القایی بوجود اومده؟
  اگه یه کم فیزیک خونده باشی یا متالوژی، خنده‌ت می‌گیره
  یعنی فقط کافی بوده مثلا یه لوله‌ی گاز توی یکی از طبقات منفجر بشه تا حرارت برسه به نقطه‌ی ذوب فولاد یعنی برسه به ۱۵۰۰ درجه‌ی سانتیگراد( دقیقترش هزار چهارصد و نود و خورده‌ای درجه‌ی سانتیگراده).
  بعد اینکه چطوری ۲۰۰ میلیون پوند فولاد می‌تونه در یک مدت زمان کوتاه، فقط با برخورد هواپیما اونم به طبقات بالایی به نقطه‌ی ذوب برسه و برج بریزه پایین؟
  من دلیل منطقی در این مقاله ندیدم. شما دیدی به من بگو
  نویسنده فقط اومده گفته خب این ۲۰۰ میلیون پوند رو اگه تقسیم کنین به تعداد طبقات اونوقت امکان همچین اتفاقی وجود داره.
  باز در هر طبقه چند میلیون پوند فولاد بکار رفته
  چطور در طبقات زیری در یک مدت زمان کوتاه این حجم وسیع شروع می‌کنه به تغییر شکل دادن و منهدم شدن و باعث ویرانی کل برج می‌شه؟
  بعد اینکه فولاد دفرمه می‌شه، پودر که نمی‌شه. پس چطوری برج‌ها کاملا فرو می‌ریزن؟
  من جوابی ندیدم توی این مقاله

  کارمندان برج شهادت می‌دن که از روزهای قبل سر و صداهای فراوون و شبیه به کشیدن آلات فلزی سنگین بر روی زمین از طبقاتی شنیده می‌شده که خالی بودند.
  نویسنده می‌گه برای اینکه توی اون طبقات کارگران داشتن کار می‌کردند.
  اینو می‌گه اما نمی‌تونه یه دلیل منطقی بیاره که چرا از ۶ هفته مونده به این واقعه در طبقات خالی، کار شروع شده بوده

  جواب بقیه‌ی سؤالامم که اصلا توش نبود. یعنی اینکه چطوری هیچ راداری هواپیماهای مسافربری رو ندید؟
  همینطور سؤالم در مورد پنتاگون

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 11:31 ق.ظ:

  یه بی نام 88-89

  حالا تو چرا اینقدر نگران اون فیلم هستی؟
  بی بی سی بین الملل باید نگران می‌شد و همون قسمتی که گزارشگرش داشت از نیویورک گزارش می‌داد و اون اتفاق بعد از دو سه دقیقه پشت سرش میافته رو می‌ذاشت توی اینترنت یا هر روز از شبکه‌ی خودش پخش می‌کرد تا بزنه توی دهن دروغگوها و بگه فیلم شما ساختگیه.
  خب چرا اینکارو نکرده و نتونسته جواب این سوتی بزرگ انگلیس رو بده؟
  اینکه از قبل وقایع مشخص و برنامه ریزی شده بودند.
  خب میومد اون تیکه‌ی گزارش خبرنگارش از نیویورک رو دوباره در معرض دید جهانیان می‌ذاشت تا دست متقلبان رو بشه.
  چرا اینکارو نکرد؟

  گفتی: «وقتی هم دیگه ببینی خیلی تابلوست که کشته نشده خواهی گفت : گشتنش تا تو دادگاه افشا گری نکنه!»

  لازم نیست من بگم بن لادن کشته شده
  یعنی تو اخبار رو هم نمی‌بینی؟
  تلویزیون بقول شماها میلی جمهوری اسلامی رو نمی‌گما
  لااقل بی‌بی‌سی یا سی‌ان‌ان رو نگاه می‌کردی تا ببینی که اوباما در کمال وقاحت اومد جلوی دوربین‌ها و اعلام کرد که بن لادن رو کشتیم و جسدش رو هم انداختیم توی دریا

  فکر کن
  به بهانه‌ی بن لادن اینهمه ساله یک کشور رو اشغال کردن و آدمکشی کردن، بعد آقا اومده می‌گه اون دلیل اصلی رو انداختیم توی دریا
  واقعا آدم نمی‌دونه گریه کنه یا بخنده

  گفتی: «تو دنبال حقایق و اثبات اشتباهات خودمون نیستی، به دنبال توجیه اشتباهات با تولید اژدهایی هستی که تمامی بدیهای عالم مولود اونه»

  خب معلومه که من در جایی که داریم از آمریکا حرف می‌زنیم از این شاخه به شاخه نمی‌پرم و سر جام وایمیستم و فقط از آمریکا حرف می‌زنم.
  هر وقت موضوع درباره‌ی ایران بود، راجع به اونم حرف می‌زنم
  اما حالا مث شماها وقتی داره از آمریکا حرف زده می‌شه یهو نمی‌پرم توی روسیه یا سربازان گمنام یا احسان طبری یا هر چیز دیگه‌ای.
  اینکارو نمی‌کنم تا موضوع اصلی که داریم درباره‌ش حرف می‌زنیم به فراموشی سپرده نشه.

  توی پاراگراف بعدی از توهماتت درباره‌ی من گفتی که بهشون کاری ندارم بازم به این علت که اینم یه شگرده واسه بی ارزش حرفی که زده شده. یعنی با تخریب شخصیت گوینده سعی می‌کنی حرف اصلی رو از بین ببری.

  توی پاراگراف بعدی از آخوندا و منبری‌ها گفتی و اینکه اصلا نمی‌دونن تکنولوژی چی هست.

  یک اینکه خیلی بی ادبی
  دو اینکه مثلا یه دکتر تاریخ از تکنولوژی سر در میاره با توجیه جنابعالی؟
  سه اینکه لطف کن بگو اصلا می‌دونی یه آیت الله یا یه علامه چه دروسی رو باید بخونه و چه دوره‌هایی رو بگذرونه تا به این مقامات برسه؟
  تو اصلا می‌دونی دانشجویان فوق لیسانس شریف، مسائل ریاضی خودشونو بعنوان اشکال ریاضی می‌دادن به علامه محمد تقی جعفری و ایشون مث آب خوردن واسشون حل می‌کرده؟
  تو اصلا از سطح علمی آیت الله جوادی آملی با خبری؟
  همینجوری واسه خودتون یه چیزی یاد گرفتین به اسم آخوند و هی تکرارش می‌کنین
  بگو
  تا می‌تونی بگو
  چون با گفتن تو چیزی از ارزش علمی ‌آقایون کم نمی‌شه

  گفتی ارتباطمون با کل دنیا قطعه
  می‌شه بگی «کل دنیا» یعنی کجا؟

  بعد اینکه یعنی تو نمی‌دونی که چین یه ابرقدرته؟
  همین سال ۲۰۱۰ صادارات چین به آمریکا ۲۸۳ میلیارد دلار بوده

  توی کامنت بعدیت گفتی که من هی به خودم می‌گم عوام.
  یک اینکه اینو یه بار گفتم اونم در جواب آقای یوسفی که وقتی از یازده سپتامبر گفتم، ایشون فرمودند رسم شده که مردم خودشونو میندازن وسط هر کاری.
  دو اینکه اگر هم از عوام باشم بازم افتخار می‌کنم که بلدم از اعتقاداتم به بهترین نحوی که خودم بلدم دفاع کنم و با شمای نخبه بحث کنم اگر چه در حالیکه خودتو نخبه نمی‌دونی و ولی خیلی دوست داری دیگران رو عوام فرض کنی.

  گفتی: «درسته که انرژی هسته ای حق ماست و هیچ کس حق نداره این رو از ما بگیره، ولی سرمایه گزاری به عنوان منبع تولید انرژی اونهم در سطح کشوری -نه آزمایشگاهی- تو این زمینه برا کشوری مثل ایران عملی کاملا احمقانه ست، دیگه کشور رو زیر بار شدید ترین تحریم ها بردن هیچ!»

  مگه خاتمی تعلیق رو پذیرفت تحریم‌ها قطع شد؟ ها؟
  البته اونموقع ایران هنوز در مراحل ابتدایی بود اما حالا اگه تعلیق رو بپذیره می‌دونی چی می‌شه؟
  بلافاصله یه حقی مث حق وتو واسه خودشون درست می‌کنن و انوقت هر کشوری که بخواد سوخت هسته‌ای داشته باشه باید فقط از اون چند تا کشور خرید کنه و باج بده تا سوخت بگیره.
  بابا محمد رضا قرارداد بسته بود و با فرانسوی‌ها توی یکی از مراکز تولید سوخت هسته‌ایشون شریک شده بودیم اما هنوز که هنوزه طبق قرارداد، سوختمون رو بهمون ندادن. یعنی سهم قانونی خودمونو نمی‌دن.
  حالا ما بیاییم تعلیق کنیم که اونا تحریم‌های دیگه‌رو بردارن و بعد این حق قانونی خودمون رو هم بریم گردن کج کنیم و ازشون بخریم؟
  همون تجربه‌ی خاتمی در مورد تعلیق باید واسمون درس عبرت بشه که این غربی‌ها عاشق چشم و ابروی ما نیستند.

  گفتی: «هیچ کس این توجیه رو نمی پذیره، و می گن شماها که اینقدر باهوش هستین چرا باید بر انجام کاری که از لحاظ اقتصادی نه تنها سود نداره ضرر هم داره، اصرار بورزید، کشورتون رو زیر بار میلیاردها دلار ضرر مالی ناشی از تحریم ببرین برا انجام کاری که سود نداره.»

  خب اگه هیچ سودی نداره پس چرا کشورهای ۱+۵ خودشونو می‌کشن که ایران تعلیق رو بپذیره؟
  یعنی فکر می‌کنی واقعا از ساخت احتمالی بمب اتم در ایران می‌ترسن؟
  بعد اونوقت از چند صد کلاهک هسته‌ای صهیونیستا نمی‌ترسن؟
  بعد اونوقت بمب‌های اتمی آمریکا تکلیفشون چی می‌شه؟
  ایران سابقه‌ی استفاده از بمب اتم رو داره و باید ازش ترسید یا آمریکا که هم سابقه‌ی استفاده‌شو داره و هم خود بمب‌ها و کلاهک‌های هسته‌ای رو؟
  اینا منظورشون فقط اینه که این تکنولوژی رو در انحصار خودشون در بیارن تا بتونن در آینده، خاورمیانه رو در دستان خودشون بچرخونن. آینده یعنی اون زمانی که سوخت‌های فسیلی رو به کاهش می‌ذارن.
  پس می‌بینی که توجیه عقلی داره
  توجیه شرعیش هم اینه که مسلمون نباید به هر قیمتی جلوی مستکبر سر خم کنه. اصولا انسان نباید جلوی کسی غیر از خدا سر خم کنه.
  فکر کن به اون روزی که بچه‌ها و نوه‌های ما مجبور باشن با قیمت گزاف، سوختی رو بخرن که اجدادشون تکنولوژی تولیدش رو داشتند و به بهای اندکی فروختنش به مستکبران.
  اونموقع حق دارن اگجه روزی هزار بار به ما لعنت بفرستن.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 11:43 ق.ظ:

  تصحیح:
  اونموقع حق دارن اگه روزی هزار بار به ما لعنت بفرستن

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 11:53 ق.ظ:

  کامنتمو بدون اینکه ویرایش کنم گذاشتمش
  الآن دیدم که چند تا اشتباه در جمله بندی‌هام دارم
  ببخشید

  طبسی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 12:35 ب.ظ:

  یک ایرانی

  شما نه تنها متعصب ، بلکه خشک اندیش و آرمانگرایی. اینها خصوصیتهای خطرناکی برای زندگی در دنیاییست که همه چیز در آن نسبی ، بی ثبات و خاکستریست. اگر جوان هستی بدان روزهای سختی در پیش رو داری . وقتی مجبور شوی یکی یکی شکست باورهایت را جلو چشمت ببینی. و شاید روزی مجبور شوی برای رسیدن به یک هدف بالاتر با دشمن دیرینت همپیمان شوی.
  این سومین بار است به شما یادآوری می کنم “من مدافع آمریکا نیستم وحتی تعجب هم نمی کنم اگر حرف شما درست باشد و کل واقعه یازده سپتامبر پرداخته خود این کشور . فرق ما اینست که من سعی می کنم معادلات جهان را با فرض “تروریستی بودن” این حملات تحلیل کنم که نظر غالب است. اما شما به یقین رسیده اید که این حملات کار خود آمریکا بوده بنابراین همه واقع بعد از آن برایتان معنای دیگری پیدا می کند. به این می گویند خلاف جهت جریان آب شنا کردن که البته حق شماست.
  از گفتگو با شما خوحال شدم دوست عزیز (امیدوارم از این عبارت من نارحت نشوید چون قبلا یک نفر اینجا به اسم آقای آهستان از من شدیدا برائت جست که چرا به ایشان گفتم برادر (مطمئن نیستم شما برادر باشید)

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:05 ب.ظ:

  حالا متعصب و خشک اندیش که بهم نسبت دادید به کنار
  می‌دونم به دلیل اینه که با حرفاتون همراهی نکردم
  به من گفتید آرمانگرا و گفتید که این خصوصیت در کنار اون دو لقب قبلی، برام خطرناک خواهند بود چون در دنیای ما همه چیز نسبیه.
  کجای آرمانگرایی با نگاه نسبی داشتن به دنیا منافات داره؟
  یعنی نمی‌شه هم آرمانگرا بود هم نگاه نسبی داشت؟
  من جایی برای اینکه ممکنه اشتباه کرده باشم باقی گذاشتم اما لااقل توی این صفحه من ندیدم که کسی با دلیل ثابت کنه که من اشتباه کردم در قضاوتم.
  آمریکا یک کشور پیشرفته از لحاظ تکنولوژیه و مطمئنا اگه ساختار منظمی نداشتند به اینجا نمی‌رسیدند.
  کشور ما ایران هم از این لحاظ اصلا قابل مقایسه با آمریکا نیست. فقط اگه نظم سیستماتیک اونا رو در نظر بگیریم ایران حرفی برای گفتن نداره.
  بعد میام توی این صفحه می‌خونم که اگه ایران بود دنیا روز خوش نداشت یا اگه آمریکای ابر قدرت رو بذاریم کنار کشورهای ظالم دیگه، آمریکا ظلم کمتری انجام داده.
  اینجا همونجاست که باید بفهمیم داشتن تکنولوژی برتر نمی‌تونه مجوزی بشه واسه غارت و آدمکشی.
  آخه می‌دونین که
  آمریکا به واسطه‌ی همین تکنولوژی برتر(که منکرش نیستم) و قدرت اقتصادیشه که به خودش حق میده به جای سازمان ملل تصمیم گیری کنه و به افغانستان و عراق حمله کنه یا از اونور دنیا پا شه بیاد اینور که به فلسطینی‌ها بگه اون گوشه مال شماست و بقیه‌شم مال صهیونیستای بچه کش.
  باید معلوم شه خودش چیکاره‌ست که حالا می‌خواد نقش ناجی رو بازی کنه.
  واسه همینه که جنایاتش رو ردیف کردم و می‌کنم و خواهم کرد حتی اگه بقول شما تازگی نداشته باشه و همه بدونن.
  نگاه نسبی این نیست که بگم چون آمریکا ابر قدرته پس حق داره حمله کنه به اینور و اونور
  نگاه نسبی این نیست که بگم چون آمریکا تکنولوژی برتر داره پس اشکالی نداره اگه بمب اتم بندازه توی هیروشیما

  نگاه نسبی اینه که بر تکنولوژی برترش صحه بذاریم ولی به جنایاتش و ظلمش و آدمکشی و خوی جنگ طلبانه‌ش مشروعیت ندیم.
  من دارم همین کارو می‌کنم.
  از کامپیوترش و اینترنتش استفاده می‌کنم اما مجیزش رو نمی‌گم چون چیزی بهش بدهکار نیستم.
  اگه من از تکنولوژیش استفاده می‌کنم به جاش مغزهای جهان سومی دارن توی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتیش واسش افتخار کسب می‌کنن. نفت رو از جهان سومی‌ها می‌خره و اگه همین جهان سومی‌ها باهاش داد و ستد اقتصادی و تجاری نکنن و تسلیحات نظامیش رو نخرن ورشکست می‌شه.
  پس چیزی بهش بدهکار نیستم که بخوام چشمام رو به روی جنایاتش ببندم.

  یه چیز دیگه اینکه فرمودید: «شما به یقین رسیده اید که این حملات کار خود آمریکا بوده بنابراین همه واقع بعد از آن برایتان معنای دیگری پیدا می کند. به این می گویند خلاف جهت جریان آب شنا کردن»

  در انفجار برج‌های دو قلو ابتدا خود واقعه‌ست که طرز وقوعش عجیب و غریبه و سؤالات زیادی هم در خودش داره و هم بعدا بوجود میاره که انسان رو به شک میندازه
  ولی تبعات این اتفاق و نتایجی که ازش حاصل می‌شه، اون شک رو به یقین تبدیل می‌کنه
  اگر چه در این مورد خاص، اون شک اولیه با دلایل علمی در همون ابتدای امر به یقین تبدیل شده و نیازی به تبعات بعدی برای اثباتش نبود و نیست.

  با تشکر

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:25 ب.ظ:

  یادم رفت اینو بگم
  من متوجه شدم که شما مدافع آمریکا نیستید
  بنظرم تعریف من از نسبی دیدن و نسبی قضاوت کردن و نسبی بحث کردن با تعریف شما تفاوت داره

  طبسی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:47 ب.ظ:

  یک ایرانی

  یک سوگواری تاثیر گذار در آخر نوشته هایت بود که هرچند مخاطبش من نبودم ولی دلم نیامد این نکته را نگویم. ابرزا نگرانی کرده ای ز اینکه آیندگان ما رو به خاطر واگذاری تکنولوژی هسته ای لعنت کنند. حقیقت اینست هیچ کس تابحال از حد دانش زمان خودش فراتر را ندیده (پیشگویی ممکن است اما قطعیت ندارد). جایی خواندم زمانی پیشینیان در زمان استفاده از اسب و درشکه برای حمل و نقل نگران بودند که به زودی فضولات این حیوانات مسیر حرکت و جده ها پر می کند و البته محاسباتشان درست بود اما اختراع اتومبیل فرصتی به تحقق این نگرانی نداد. در حال حاضر هم نمی شود با قطعیت گفت منابع انرژی در آینده چه خواهد بود و ممکن است بشر با این سرعت تولید علم به منابع باصرفه تر و کم مخاطره تری دست پیدا کند. خواستم از نگرانی در بیایید.

  بنده پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:00 ب.ظ:

  انجمن عزيز ممنون که زاويه نگاه متفاوت از خودت رو درک می کنی. اثبات يا رد
  توطئه بودن یازده سپتامبر کار يک يادداشت و دو تا کامنت نيست.
  تو اينترنت پر هست از فيلم‌هايی که جعل شدن و تغييراتی تو صحنه ها دادن تا
  تئوری خودشون رو ثابت کنن. مطمئن باش اگر مدارک متقن بود بالاخره تو کشور
  به نسبه آزاد 300 ميليونی يک آدم باشرف پيدا می شد که پيگير بشه.
  ولی سوای اين حرفها که حاشيه هستن:
  پسر شجاع عزيز
  کشورهای جهان سوم عادت دارن که همه ايرادات و اشکالات رو به قدرتهای جهانی
  نسبت بدن. اين مختص ايران و کشور ما هم نيست. کشورهای شمال آفريقا، شرق آسيا
  خاورميانه و آمريکای جنوبی همه تا مشکلی پيش می آد انگشت اشاره‌شون به سوی
  کشوری می چرخه که يا يک زمانی مستعمره‌ش بودن، يا تو برهه‌ای از تاريخ بهشون
  بد کرده. مهم اينه که ما اين نکته درک کنيم که همه کشورها منافع ملی خودشون
  رو اول در نظر می گيرن. حالا اينکه چقدر تن به پلشتی بدن برای ضرر ديگران و
  نفع خودشون بسته به فرهنگ و دانشِ مردم اون کشور داره. انگليس و آمريکا تو اين
  خصوص در مقابل کشورهايی مثل روسيه و چين فرشته محسوب می شن. شما نمی دونين
  چين الان تو آفريقا مشغول چه جناياتی هست. عملاً‌ بعضی از کشورهای آفريقايی
  غيررسمی مستعمره چين هستن و خودشون حاليشون نيست.
  سوای اين اخلاقيات و نسبی‌گرايی، به نظرم خصومت‌های آمريکا (به حق يا ناحق)
  ربطی به وضعيتِ اسفبارِ کنونیِ ما نداره. مگه کلينتون وا نستاد پشت در دستشويی
  که با خاتمی دست بده؟ خب ديگه يک کشور (اون هم ابرقدرتی مثل آمریکا) بايد
  چه کار کنه که گذشته خودش رو پاک کنه؟ جهان رو که در نظر بگيری ايران يک کشوری
  هست ميون اين همه کشور ديگه از فيلپين و اندونزی گرفته تا شيلی و کوستاريکا.
  شما واقعاً فکر می کنين آمريکا چه نفعی داره که بخواد مستمراً حال ما رو بگيره؟
  بعد يک نگاهی به وضعيت داخل بندازين، به من بگين کدوم يک از اينها توطئه آمريکا بوده:
  رييس جمهور قانون مصوب مجلس رو اجرا نمی کنه طلبکار هم هست.
  وزير کشور مدرکش تقلبيه، دو قرت و نيمش هم باقيه
  آدمهای نجيبی مثل باقی و زيدآبادی رو می ندازن تو زندان، نفس کش هم می طلبن
  از بالا تا پايين حکومت، از سپاه و مجلس گرفته تا قوه قضايیه و شورای نگهبان و
  فقهای مجلس خبرگان اذعان می کنن يک جريانی تو دولت منحرفه، هيچ کس قدم جلو نمی ذا
  رهبر تو وظايف قانونی رييس جمهور دخالت می کنه، رييس جمهور 11 روز قهر می کنه
  نماينده (سراب) مجلس رييس دانشکده رو به باد کتک می گيره. نوری زاد انتقاد می کنه
  سر از زندان در می آره.
  آخه برادر شما کلاهت رو قاضی کن، بگو کدوم یک از اينها دقيقاً توطئه شيطان بزرگ
  بوده؟ به جای متهم کردن اين و اون هر از چند گاه يک نگاهکی تو آينه بندازيم
  بد نيست.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 6:32 ق.ظ:

  به بنده

  منظور من از نگاه نسبی اینه که در کنار اینکه آمریکا رو از لحاظ تکنولوژی یک کشور پیشرفته می‌دونیم، جنایتکار بودن و ظالم بودن و جنگ طلبی‌ش رو هم یادمون باشه و جلوی استکبارش کوتاه نیاییم.

  اما در مورد واقعه‌ی ۱۱ سپتامبر همچنان سر حرفم خودم هستم و یادم نمیاد که از موضعم کوتاه اومده باشم و موضع دقیقم رو در پاراگراف آخر کامنتی که برای «طبسی» نوشتم روشن کردم.
  یعنی من با اطمینان صد در صد معتقدم که واقعه‌ی ۱۱ سپتامبر و انفجار برج‌های دوقلو کار دولت وقت آمریکا به همراهی صهیونیستا و دولت انگلیسه.

  انجمن ساحل سخن - یک ایرانی پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 6:33 ق.ظ:

  تصحیح:
  سر حرف خودم هستم

  یه بی نام 88-89 ی پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 6:43 ق.ظ:

  به انجمن:
  برا باقی حرفات جواب نمیارم چون طبسی و بنده بقدر کفایت گفته اند.
  ولی چند مطلب در حرفات هست که متاسفانه خیلی های دیگه هم میگن:
  الف) هیچ انسان آگاهی در دنیا ادعا نمی کنه همه چیزی بلده، هر کس گفت بی برو برگرد یا هیچ نمیدونه یا حقه بازه. آیت الله ها هم همچین ادعایی ندارن و نداشته اند، حتی پیغمبر هم نداشت از جمله خودش به طبیب مراجعه می کرد.
  اول خدمت عارضم خوب میدونم تو حوزه چیا می خونن، پدر بزرگم آخونده. از آیات عظام صرف و نحو بپرسی بلد هستن ولی ریاضی ، فیزیک، شیمی، اختر شماسی، روان شناسی، اقتصاد، پزشکی و امثالهم رو بلد نیستن. خودشون هم ادعایی ندارن. اطرافیان نادان و نآگاه این دروغ ها رو به اینا میبندند. این جملت طنزه:
  «تو اصلا می‌دونی دانشجویان فوق لیسانس شریف، مسائل ریاضی خودشونو بعنوان اشکال ریاضی می‌دادن به علامه محمد تقی جعفری و ایشون مث آب خوردن واسشون حل می‌کرده؟
  تو اصلا از سطح علمی آیت الله جوادی آملی با خبری؟
  همینجوری واسه خودتون یه چیزی یاد گرفتین به اسم آخوند و هی تکرارش می‌کنین» اتفاقا احمد خمینی هم یه همچین طنزی در مورد امام به کار برده که یه دانشمند ریاضی مسئله ریاضی پرسیده و ایشون جواب داده. اون مطلب یه معما بود نه مسئله ریاضی که اگه خاطرم باشه اشتباه هم جواب داده. اونایی که این حرفا رو میزنن اصلا نمی دونن ریاضی چی هست؟ اونم تو مقاطع تکمیلی. به قرآن به پیغمبر اینا دروغه. این ها رو منبری ها از روی جهالت برای اینکه مقام یکی رو الکی در ذهن عوام بالا ببرن بهشون میبندند. خودت برو از آیت الله جوادی آملی بپرس لیمیت سینوس ایکس تقسیم بر ایکس وقتی ایکس به صفر میل می کنه چقدر میشه؟ اگه بلد بود تازه به اندازه ریاضی اول دبیرستان اون هم در حد متوسط همه دانش آموز ها ریاضی بلده. اگه تونست جواب بده، هر چی گفت من لام تا کام حرف نمیزنم.

  ب) ساده دلی عزیز من. ساده دل! فرزندان شما که هیچ، خودت 10 سال دیگه نفرین می فرستی بر عوضی هایی که از این ساده دلی سوء استفاده کردند و حقیقه و دروغ رو غاطی کردن در جهت سوءاستفاده و کسب قدرت. حتی لاریجانی چندین بار احمدی نژاد گفت که مسئله هسته ای رو حیثیتی و ناموسی نکنین. مسئله تکنیکی ست و متخصصان باید روش نظر بدن و راه حل بچینن. وقتی یه مطلب کاملا تخصصی در سطح عموم نادرست و با غرض ورزی به قصد رای آوردن و به قدرت رسیدن مطرح بشه آخرش فاجعه ست. همون روز ه که لعنت خواهی فرستاد. عزیز من کدوم دکتری تو دنیا برا عمل مغز میاد به همه مردم ایران بگه این عمل رو اینجوری انجام بدیم یا اونجوری و همه هم در موردش اعلام نظر کنن؟

  برای اینکه یه کم مسئله رو برات باز کنم: اونکاری که ایران داره می کنه غنی سازی اورانیوم به قصد تولید سوخت هسته ایست که اگه غنی سازی رو زیادتر انجام بده میتونه باهاش بمب هم بسازه. هنوز سوخت هم نمیتونه تولید کنه، چون نیروگاه بلد نیست بسازه. این ربطی به برق نداره، ربطی به تکنولوژی هسته ای در پزشکی و کشاورزی نداره. با چه زبونی بگیم نداره! سوخت یعنی یه چیزی مثل بنزین برا ماشین. میفهمی، نه بیشتر. کار اصلی خود ماشینه که ما نمی تونیم بسازیم. باز هم میگم ما نیروگاه نمیتونیم بسازیم، کار ساده ای هم نیست. فارغ از اینکه آیا ساخت نیروگاه هسته ای به صرفه هست یا نه ( تقریبا بیش از بیست ساله تو دنیا نیروگاه جدید ساخته نشده، اونایی هم که دارن اکثرا کشورهایی هستن که تقریبا نفت وگاز و اینا ندارن یا تقاضای انرژی بسیار بالایی دارن. تو خود آمریکا 35 ساله نیروگاه جدید نساخته اند چون صرفه اقتصادی نداره، همینه که میگم دروغ تو مغز ملت می کنن. حتی آلمان برنامه داره نیروگاه های موجودش رو هم تماما جمع کنه چون نه تنها ارزون نیست که اصلا و ابدا به خطرات احتمالیش نمیارزه. نمونه کوچکش همین چند وقت پیش ژاپن بود که نزدیک بود یه بحران عظیم تو این کشور درست کنه، لازم نیست از انفجار نیروگاه چرنوبیل صحبت کنم که هنوز هم اثرات سوء ش وجود داره همین یه قلم کافیست برای فجایع احتمالی که هیچ جوری هم نمیتونی بگی اصلا اتفاق نخواهد افتاد)

  حالا ایران میگه میخوایم بسازیم، خوب بسازید، تا اون موقع که ساختی، این سوخت رو میخوای چی کارش کنی؟ (حتی ما اگه دانش فنی نیروگاه داشته باشیم، حداقل و در بهترین حالت 5 سال می کشه تا یه نیروگاه 500 مگاواتی مثل همن بوشهر رو بشه ساخت، کار نداریم که بیش از بیست ساله روس ها هنوز کار اونجا رو تموم نکرده اند) اون نیروگاه اتمی بوشهر با توجه به تکنولوژی ساخت نیروگاه روس ها ساخته شده، و خود روس ها میتونن با توجه به تکنولوژیشون سوختش رو بسازن. و اگه بالاخره تخم دوزرده رو بدن و عوضی ها دست بکشند از بالا کشیدن پول نفت من و تو، خودشون تعهد داده اند که سوختش رو تامین کنند. و اگه تامین نکنند، ما نمیتونیم خودمون یه چیزی بسازیم توش بریزیم، «چون مثل بمب منفجر میشه». کدوم آدم احمقی اگه بنزین نباشه تو موتور ماشینش نفت سفید میریزه؟ در مورد نیروگاه اتمی، اینجوری نیست که بگی یه چیزی توش میریزیم کار کنه فوقش خراب میشه، نمیشه منفجر میشه، متونی این رو درک کنی!

  حالا ایران ادعا می کنه میخوام خودم نیروگاه بسازم، خوب بساز، د ِلامصب یه چیزی بساز بعدا بگو حالا میخوام براش سوخت بسازم، آخه ما وقتی هیچی نداریم سوخت رو برا چی داریم تولید می کنیم؟ تو پرانتز هم بگم، تهیه خود سوخت احتیاج به معدن اورانیوم داره، که ما به اندازه کافی معدن اورانیوم هم نداریم. این رو از هر متخصص (نه صاحب منصب که به دروغ داره حرف میزنه) برو بپرس. حالا به نظرت منطقی نمیاد یه آدم عادی اینور دنیا بپرسه، شما که نیروگاه ندارین، آخه این همه سوخت اتمی می خواین چی کار کنین؟ حرکت به همین اندازه احمقانه ست که تو ماشین نداری، هر روز بری 20 لیتر بنزین 700 تومنی بخری تو بشکه تو خونت ذخیره کنی. یه آدم عاقل هم ببینه و بدون غل و غش، نمیگه دیوانه ای؟

  ببین من قبول دارم که هیچ کس این حق رو نمی تونه از ما بگیره، ولی این دلیل نمیشه که ما کشور رو زیر بار میلیارد ها دلار هزینه ناشی از تحریم و غیره ببریم که بگیم الا و بلا داریم این کارو می کنیم. بزار یه مثال ساده تر بزنم.
  فکر کن یکی تو خونش داره «متیل آمفتامین» (همون فرص اکس) تولید می کنه. یکی بیاد درخونش بگه ما به تو مشکوکیم، که تو داری اینارو تولید می کنی که بعدش بفروشی به ملت. بگه نه! می خوام بعدش یه کارخونه بسازم، از اون به عنوان خوراک کارخونم برای تولید دارو استفاده کنم. بگن خوب کارخونت کو؟ بگه هنوز نساختم! هنوز نمیتونم بسازم ولی در آینده خواهم بساخت. بگن خوب الان تولید نکن، هر موقع کارخونت رو ساختی تولید کن، بگه نه من میخوام تولید کنم به هیچ کس هم ربطی نداره. بگن خوب چرا کارخونت رو نمیسازی، بگه فعلا نمیتونم بسازم. تو باشی مشکوک نمیشی؟ من نمیگم ما باید وابدیم جلو اونا و هر چی گفتن بگیم چشم، ولی اینجوری هم که نمیشه! به همین دلیل هم بود که خاتمی موقتا تعلیق رو پذیرفت و گفت کارشناس های همه دنیا بیان ببینن مطمئن بشن که ما فقط داریم در حدی که برای سوخت نیروگاه لازم ست اورانیوم غنی می کنیم و هیچ تلاشی نکردی ایم که بمب بسازیم. خاطرم هست لاریجانی قبل از اینکه برکنار بشه، روند مذاکرات رو به جایی رسونده بود که دو طرف رضایت بدن، ایران تولید رو فعلا متوقف کنه و در عوض بتونه با شرکای خارجی شروع کنن به روند دستیابی به تکنولوژی ساخت نیروگاه. که جناب دکتر باز هم همه چیز رو به هم ریخت. آخه آدم چجوری اینارو فریاد بزنه بگه؟ به دروغ یه مسئله بسیار تخصصی رو بهونه کرد، و با عوام فریبی دست آویز قرار داد برا به دست آوردن قدرت بیشتر. البته نظر شخصی خود من اینه که ایران حتی حق تولید بمب هسته ای هم داره، و احدالبشری در دنیا حق نداره بگه نباید بسازی ولی حق داشتن و انجام دادن دو مقوله جدا از هم ست. همونجوری که تو حق داری روزی 20 لیتر بنزین بخری، و با اینکه ماشین نداری، بری آتیش بزنی ولی عاقلانه نیست اینکارو بکنی. حتی بمب هم حق ماست، ولی داشتنش عاقلانه نیست.

 8. عجب
  29 می 2011 در 14:08 | #8

  آمریکا فیلمای خوبی می سازه، نه؟
  فیلمایی از سر شجاعت و آزادی بیان و نگاه عمیق و اشک های ویولن زن، نه؟
  خوبه یه خرده هم قدردان چیزایی باشین که از آمریکا گرفتین. مثلن فیلم هایی که خیلی از بخش های ذهن تون رو به خودشون مشغول کردن و به درست یا غلط خیلی چیزا ازشون یاد گرفتین.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:07 ب.ظ:

  نه خیر شما کج گرفتی!
  تو آمریکا هم هستند آدمهای با وجدانی که از این رویکرد غیر انسانی و وحشی گری مردن یانکی ها دلشون خونه عزیز دل….

  [پاسخ]

 9. 29 می 2011 در 14:32 | #9

  جنایات آمریکا را برو در ویتنام و فلسطین و بحرین و عزاق و افغانستان و …ببین برادر

  شما داری آمریکا را با ایران مقایسه میکنی ؟
  منظورم ایران اسلامیست نه نادرشاهی
  جمهوری اسلامی کدام کشور را اشغال کرد و مردمش را کشت ؟

  فتنه گران ایران بزرگ هستند ؟ موسوی و کروبی و خاتمی و دیگر منافقان حالا شدند بزرگ ؟

  اگر بزرگ بودند که فتنه گر نمی شدند ..

  اعمال فتنه گران بیانگر حماقت و بی بصیریتیشان می باشد .اتهام چیه …..

  [پاسخ]

  شهیداریایی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 3:37 ب.ظ:

  شما داری یک حکومت ایدئولوژیک رو که 33 سال قدمت داره رو مقایسه میکنی با عملکرد 200 ساله یک کشور؟قیاس مع الفارقیه.ضمن اینکه این حکومت در عرصه های سیاسی اقتصادی فرهنگی اجتماعی هیچی برای ایران به ارمغان نیاورده.من نمیدونم چرا شماها خودتونو هی با اروپا و امریکا و جهان پیشرفته مقایسه میکنین خودتوتنو با کشورهایی که 33 سال پیش یا در حد ما بودن یا از ما عقب تر بودن باید مقایسه کنیم ما باید خودمون رو با ترکیه هند مالزی اندونزی تایوان کره جنوبی امارات برزیل ارزانتین.شرمنده ام که میگم ولی ما به سایز.وزمون نمیخوره که هی خودمون رو باغرب مقایسه کنیم.یک مغلطه ایی هم بین دوستان مکتبی خیلی رایجه این که هی میگن دموکراسی غربی یا امریکایی یا حقوق بشر غربی.این همونقدر مسخره و جوکه که ما برگردیم بگیم والیبال امریکایی یا والیبال فرانسوی والیبال والیباله دیگه امریکایی فرانسوی نداره یک ورزشه که با قوانین خاص خودش انجام میشه مهم نیست که اولین کشور ی که این ورزش رو ابداع کرد کی بود این یک ورزش جهانیه.دموکراسی هم یکپدیده انسانی و فرا ملیتیه حالا اگه در غرب برای اولین بار ظهور کرد معنی اش این نیست که مختص اوناست و بقیه جهان یک چیز دیگه ایی باید اختراع کنن.عین تلویزیون که یک اسکاتلندی اختراعش کرده ولی موقعی که شما میخواید بخرید به فروشنده که نمیگید یک تلویزیون اسکاتلندی بهم بده.

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 6:36 ب.ظ:

  برادر ….واقعا این حکومت در این عرصه هایی که اشاره کردی هیچی بع ارمغان نیاورد ؟
  بابا بی خیال !! کمی وجدان چیز خوبیه ..
  لج داری به کنار اما چرا دروغ ؟

  شما دستاوردهای حکومت مردمی جمهوری اسلامی را با زمان پهلوی دیکتاتور مقایسه کن تا حسب کار دستت بیاد …
  در ضمن اینها در حالی بود که ایران از هر جهت در محاصره و تحریم اقتصادی بود ..اکثر کشورهای معمولی و تمام کشورهای زورگو و دیکتاتور و خونخوار بر علیه حکومت بودند و تا توان داشتند و دارند مشغول توطئه و فتنه و …هستند ..

  اما در اون کشورهایی که گفتی این مسائل وجود نداشت
  در عوض ..ایران استقلال دارد واونا نوکر هستند
  مثلا کشورهاب عربی اگر نفتشان تمام بشه باید بنشینند گریه کنند..

  دمکراسی غربی پدیده ایست که غرب دائم داره اعدا میکنه در حالی که دستش بخون مردم بی گناه الوده می باشد و یا مثلا کسی جرات نداره در باره هلوکاست یا مسائل دیگه تحقیق کنه و حرفی بزنه و یا هزاران دلیل یگه………..
  اونا ادعا دارند به ما چه ؟

  و اما گفتی مقایسه
  آخه دلیلش را هم بگو ..بگو که شاهان فاسد و عیاش ما مشغول میگساری و عشق و حال بودند و اونا نفت و اموال دیگه مردم را غارت میکردند و ….
  به همین دلیل شاهان فاسد ایرانی دنبال پیشرفت نبودند…
  در ضمن فعلا که اروپا و آمریکا بدجوری ریب زدند و در باتلاق اقتصاد ورشکسته اشان گیر کردند ..

  [پاسخ]

  طبسی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 9:02 ب.ظ:

  “دستاوردهای حکومت مردمی جمهوری اسلامی ” در دوران کدام دولت؟ زمان مهندس موسوی؟ دوران سازندگی؟ اصلاحات یا همین شش سال اخیر که کم کم داره تقش در میاد؟

  بورکینافاسو هم تو سی سال گدشته بالاخره پیشرفت کرده. حتی اگر باد پیشرفت بین المللی به یک کشوری بخوره اونو با خودش جلو میبره.

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 10:17 ب.ظ:

  آقای طبسی
  این نکته بسیار بسیار بسیار مهم را خوب توجه کن ..
  ایران در این 33 سال تحریم اقتصادی شدیدی بوده ..علاوه بر تحریم تمام دشمنان خارجی توسط دشمنان داخلی مشغول ترور و تخریب و تهاجم فرهنگی و توطئه و خیانت و جاسوسی و …..بودند
  واقعه طبس و ترورهای منافقین که 12 هزار نفر از بهترینهای ما را بشهادت رساندند .مانند شهید بزرگوار بهشتی و یاران و شهدای محراب و ..و..و..

  8 سال ..توجه کن8 سال جنگ تمام دنیا با ایران ..نه عراق بتنهایی ..تمام دنیا …
  دیکتاتوری پهلوی ایرانی خراب و عقب افتاده و ویران را تحویل مردم داد و رفت ….
  قبرستانها را آباد و ایران را ویران کرد ..

  مشکلات خیلی بیشتر از اینها هستند که جای گفتن نیست ..
  خلاصه این بورکینا فاسویی که میگی یا مالزی و وو ..این مشکلات را نداشتند ..
  مثلا کره جنوبی که پیشرفت کرد یوق نوکری آمریکا را به گردن انداخت و آمریکا در اونجا پایگاه ساخت و اونا هم شروع به پیشرفت کردند ..
  اما ایران با دست خالی و بتنهایی داره با تمام دنیا مبارزه میکنه
  در ضمن من کلی گفتم اشاره ای به دولتها نکردم …

  آگاهي پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:12 ب.ظ:

  پسر شجاع جان صحبتهاتون سرشار از تناقضه:
  به عنوان نمونه فرموده ايد كه:
  “مثلا کشورهاب عربی اگر نفتشان تمام بشه باید بنشینند گریه کنند..” دوست عزيز مثلا براي نمونه عرض كنم خدمتتون كه عربستان و امارات و قطر تمام درامد نفتي خود را ذخيره ميكنند و اقتصاد خود را بر پايه توريسم و مونتاژ بنا نهاده اند. حال متوجه نمي شوم شما چگونه به اين نتيجه رسيده ايد كه اگر نفتشان قطع شود گريه مي كنند.
  در ضمن لازم بذكر است كه جمله شما بيشتر در مورد ايران صادق است كه كاملا اقتصاد خود را بر پايه نفت بنا نهاده(براي مثال به بودجه سال 90 مراجعه نماييد كه بر پايه نفت حدود 80 دلاري بسته شده است)
  دوست عزيز بهتر نيست به جاي صحبتهاي پامنبري، مقداري مستدل صحبت نماييد.

  آگاهي پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:16 ب.ظ:

  همان كره جنوبي كه شما مي فرماييد وابسته به امريكاست باور بفرماييد وضع زندگي مردم خيلي بهتر از ايران است.
  فراموش نكن از لحاظ تمام شاخص هاي زندگي و صنعتي كشور وابسته كره جنوبي از كشور مستقل ايران جلوتر است. فراموش نكن فقر كه وارد بشه، ايمان خارج ميشه.
  در ضمن وايبستگي كه حتماً به پايگاه هوايي زدن امريكا در كشوري نيست…همينكه توي دور افتااده ترين شهرهاي ايران هم كالاي خارجي پيدا ميشود خود نوعي وابستگيست.

  petros پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 8:12 ق.ظ:

  عزیزم انتقاداتی که شما از امریکا میکنید در همان کشور در روزنامه ها در تلویزیون ودر سایتها حتی در فیلمهایشان بسیار تندتر از اینکه شما میگویید انعکاس پیدا میکندایا بهتر نیست همین انتقادهارا لااقل بخاطر نداشتن اجازه اینگونه انتقادها از حکومت خود بکنید؟نامه های بقول شما کوبنده احمدی نژاد به اوباما در همه روزنامه های امریکایی چاپ شد ایا نامه اوباما به ملت ایران کوچکترین انعکاسی در رسانه میلی داشت؟

  [پاسخ]

 10. محمد
  29 می 2011 در 14:54 | #10

  پسر شجاع انتخاباتتون که تقلبی در اومد 720 میلیارد تومن پول قبل از انتخابات توزیع شده و مجلس داره تحقیق می کنه .فکر کنم ی چند وقت دیگه فتنه گر ها و با بصیرت ها جاشون عوض بشه!
  جالبه سر انتخابات مجلس ششم به خاطر چلو کباب رای باطل می کرد این شوای نگهبان ،حالا 720 میلیارد تومن پول خورده چون نظر … بر احمدی نژاد بوده :lol:

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 6:24 ب.ظ:

  این جوک تقلب که تاریخ مصرفش گذشته برادر …آخه موسوی نتونسته حتی یک مدرک مستند بیاره که تقلب شده ..قبل اعلامنتایج هم مصاحبه کرده که رئیس جمهور میشه ..احتمالا از طرف اربابان غربیش بهش وحی شده که رای میاره !!!
  نه داداش …فتنه گرها فتنه گر و با بصیرتها با بصیرت هستند …جاشون عوض نمیشه…

  720 میلیارد گم شده را باور کن من بر نداشتم ..نمیدونم کی بر داشت ..چرا هر چیزی گم میشه میندازی سر من ؟ :x

  [پاسخ]

  آگاهي پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:17 ب.ظ:

  فعلا كه موضوع تقلب را خود مجلس اصولگراتون داره پيگيري ميكنه و اصلا ما در اين قضيه دخالتي نداريم.

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 8:18 ق.ظ:

  جالبه در این سی ودو سال 6 رییس جمهور و2 نخست وزیر دولت ایران را اداره کردندیکیشان که شد رهبر ودر مقام ولایت ونایب امام زمان ازهمه بدیها بری است .اما خاتمی شد جاسوس ومزدور بیگانگان بنی صدر شد مزدور خائن فراری مرحوم بازرگان هم که دست کمی از ین دو ندارد موسوی که در حصر خانگیست وعده ای خواهان اعدام او هستندهاشمی شد بی بصیرت وبیت المال خور وپدر فتنه گران فراری احمدی نژاد هم که کم کم دارد به همان سرنوشت دچار میشود خوشا بحال مرحوم رجایی که اگر زنده بود معلوم نبود الان در کجا قرار داشت؟حالا پسر شجاع ایا این ایراد از نظام است که اینگونه سرنوشت در انتظار مسولین عالیرتبه اش است یا ایراد استکبار وبقول شما اربابان موسوی؟

  [پاسخ]

 11. 29 می 2011 در 15:42 | #11

  مگه پسر شجاع انتخابات داشت؟ یا انتخابات مال اون بود؟ ای ول پسر شجاع 720 میلیارد پول داشتی به ما نگفتی :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  موجی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 4:15 ب.ظ:

  دمت گرم آ سید،
  ممد خیلی خالی بنده،
  میگه: در سوریه بالای ۱۰۰۰ نفر کشته شده
  بعد هم میگه: ۷۲۰ میلیارد تومن خرج انتخابات شده،
  حتمأ بعدش هم میخواد بگه در انتخابات تقلب ده پونزده میلیونی شده! جل الخالق،
  گرچه ایشان از میلیارد پائین نمیاد.

  [پاسخ]

  آگاهي پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:18 ب.ظ:

  دوستان اصولگرا توجه كنيد و سريع كفن نپوشيد:
  اين قضيه 720 ميليارد تومان را محمد فقط نقل قول كرد از گزارش هاي مجلس اصولگراي خودتان.
  چرا تا هر چي ميشه سريع كفن مي پوشيد

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:08 ب.ظ:

  کدام گزراش آگاهی جان؟ریفر بده لطفا…

  سید سعدی علوی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 3:05 ب.ظ:

  لینک بده فرزندم

  آگاهي پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 4:07 ب.ظ:

  البته طبق منطق پسر شجاع شما بايد لينك بدي تا ثابت كني همچين چيزي نبوده :lol:
  ولي باشه من لينك ميدم بهت:
  http://alef.ir/1388/content/view/101350/
  http://www.khabaronline.ir/news-145637.aspx
  http://www.khabaronline.ir/news-145843.aspx
  از دو سايت رسمي جمهوري اسلامي:
  سايت الف مربوط به احمد توكلي نماينده مجلس و سايت خبرانلاين
  توجه كن كه هيچكدام از لينكها مربوط به جنبش سبز نيستا :lol:

 12. شهیداریایی
  29 می 2011 در 15:58 | #12

  اقای حسینی حرف شما مثل این میمونه که تیم فوتبال انگلیس بد بازی کنه و ببازه بعد شما بگی اه اه فوتبال عجب ورزش زشتیه ببین مخترعان فوتبال چقدر بد بازی میکنن.خوب این میشه مغلطه دیگه اگه انگلیسها بد فوتبال بازی میکنن عیب از اوناست نه از بازی فوتبال

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:10 ب.ظ:

  شما همینطور ادامه بدی و تو آهستان کامنت بذاری مدرک دکتاری فلسفه ات رو می گم از آلمان بیارن خلاص…..
  خیلی مثالهای پر مغز و نادری میزنی!!!!
  دولت باید امکانات فراهم کنه امثال تو برین تو شریف تو پروزه های فوق محرمانه نظر بدین!
  حیف اینجوری حروم بشین….
  والا!!1

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 8:30 ق.ظ:

  عزیزم از منطق کم میاری میری سراغ تمسخر واسمان ریسمان کردن جواب منطقی داری بده نداری چیزی نگو مگه مجبوری؟

  [پاسخ]

 13. شهرام
  29 می 2011 در 16:10 | #13

  مگه تنها کشوری که دموکراسی داره آمریکاست که اونو معیار خوبی یا بدی دموکراسی قرار میدین؟ دموکراسی یه مفهوم جهانیه. اگه بن لادن و طالبان به اسم اسلام جنایت میکنند پس ایراد از اسلامه دیگه؟

  [پاسخ]

 14. جلبک
  29 می 2011 در 18:08 | #14

  دوستان لطفا میشه تمثیل خوب بد زشت و جوان ویولون زن رو در کشور خودمون اسم ببرین؟

  [پاسخ]

 15. 29 می 2011 در 19:41 | #15

  علت دخالت امریکا در سایر نقاط جهان :
  مسائل ثروتمندان با مردم عادی متفاوت است.
  فرض کنید شخصی در یک شهر نسبتأ کوچک دارای چند هتل باشد، برای او موضوع امنیت بسیار متفاوت با مردم عادی است، بدیهی است که او در معرض خطر قرار دارد.نه مردم عادی.
  او در معرض تهدیدها قرار دارد و باید هوشیار باشد.
  کمک مال او به نیروی انتظامی و دوستی اش با مسئولین آن امری عادی است.
  علاوه بر آن درآمد او هم وابستگی شدید به امنیت دارد. وجود چند مورد ناامنی در هر نقطه شهر که باشد بر درآمد او تاثیر می گذارد.
  دقیقأ بخاطر دارم که زمان انقلاب یکی از ایراداتی که زیاد مطرح میشد آن بود که چرا مسئولین دولتی با سرمایه داران و ثروتمندان محلی دوستی و مراوده دارند!!
  اگر در شهرستان کوچک زندگی گرده باشید می بینید که دخالت ثروتمندان در امور شهر و مردم و حتی آشنایی و دوستی آنها با مسئولین شهر امری بدیهی است نه نوعی تبانی و همدستی ، تا جاییکه حتی خود مردم زمینه آنرا فراهم می کنند.
  فرض کنید در یک محله فقیر نشین یا تا اندازه ای فقیر، فرد بسیار ثروتمند و با نفوذی زندگی کند بنظر شما اهالی آن محل باید با او قظع رابطه یا قطع دوستی و در نهایت دشمنی داشته باشند.
  در جهان سوم تنها ملتی که به دمکراسی دست یافته و در مسیر پیشرفت قرار گرفته هندوستان است.
  بسیاری اعتراف دارند که در هندوستان مردم فقیر ، ثروتمندان را در فقر خود مقصر نمی دانند!!
  حتی در زمان گاندی شعارهای عوام پسندانه در دشمنی با ثروتمندان و زالو نامیدن آنها مطرح نشد، حتی با انگلیس هیچوقت قطع رابطه نکردند حتی یک گروه دانشجویان آنها تاکنون حرکت ضد انگلیسی نداشته است در حالیکه ظلمی که آن ملت شده قابل مقایسه با ما نیست!! مانند مقایسه وزیدن یک نسیم با طوفانی ویرانگر است.
  بخدا قسم که از دشمنی خوشبختی حاصل نمی شود. نمونه ای برای آن سراغ دارید؟
  موفقترین انقلاب جهان ( هند ) تمامش دوستی، محبت ، گذشت و مهربانی است.

  [پاسخ]

  طبسی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 9:07 ب.ظ:

  آفرین به این تحلیل.

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:33 ق.ظ:

  احسنت عزیزم از اینکه چنین جوانانی در کشورمان داریم به خود می بالم.انانی که بصیرت بصیرت میکنند به این میگویند بصیرت نه انی که شما ادعا میکنید.

  [پاسخ]

  ***** پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 11:13 ق.ظ:

  ((موفقترین انقلاب جهان ( هند ) تمامش دوستی، محبت ، گذشت و مهربانی است))
  گذشت…مهرباني…دوستي..
  امروز دنيا امثال گاندي رو كم داره مخصوصا” كشور ما.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:16 ب.ظ:

  موفقترین انقلاب جهان در هند است؟
  گویند ساستمداران هندی در سازمان ملل به واسطه سیاستهای نوکر مابانه حکام هندی در برابر آمریکیون بسیار سربه زیر و شرمنده اند و همچنین آورده اند که:

  نشريه هندو در اين باره گفت: طي سالهاي گذشته ديپلماتهاي آمريكايي در هند سعي داشتند تا با ايجاد فشار هاي سياسي حزب ‘كنگره ترينامول’ در ايالت بنگال غربي را به روي كار بياورند.

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 8:32 ق.ظ:

  عزیزم هیچکس با نوکری موافق نیست حالا این نوکری چه برای امریکا باشه چه برای روسه چه برای سوریه چه برای یک شخص که اسمشو نمیبرم اما امیدوارم منظورمو بگیری

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:20 ب.ظ:

  جناب یوسفی ما با کسی دشمن نیستیم عزیز دل برادر!
  ناوگان پنجم ما در خلیج مکزیک حضور ندارد!
  شعار از نیل تا فرات هم نداده ایم!
  آمریکا را هم تا بحال تهدید به حمله اتمی نکرده ایم!
  ادعای فتح جهان هم نداریم!
  هیچ کشوری را هم در همسایگی آمریکا تصرف نکرده ایم(پاناما رو ما تصرف نکرده ایم به قرآن)!
  ادعای نسل برگزدیه خدا بودن هم نداریم!
  کسی را تحریم هم نکرده ایم!
  کاری هم نداریم که آمریکا می خواهد نیروگاه اتمی بزند یا نزند!
  شما یا خیلی ساده ای یا خیلی ما را احمق فرض کرده ای!

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 8:35 ق.ظ:

  اقای عون افسوس اقای حسینی به بهانه توهین به اعتقادات شیعه چیزی را که میخواهم بگویم را منتشر نمیکند اما چه کسی دم از صدور انقلاب به خارج میزند ؟چه کسی خواهان محواسراییل از نقشه جهان است (خود فلسطین همچنین نظری ندارد)؟بقیه اش را هم خودم سانسور میکنم اقای حسینی عزیز؟

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 11:16 ق.ظ:

  صدور انقلاب یعنی صدور تفکر!
  با صدور اسلحه و موشک و بمب اتم یه ریزه فرق داره دلبندم!
  محو اسارئیل هم یه راه حل دموکراتیک داره که البته شما هم مانند غربیها زیر بارش نمی روید
  هم آوارگان و اخراجیهای فلسطینی برگردند و بعد رای گیری بشه و رفراندم…
  اگر اکثریت خواستند نام کشورشون را بذارن اسرائیل حق باشماست….
  تمکین به رای اکثریت یعنی محو اسرائیل
  این کجاش خشنه؟
  این کجاش با وحشیگری های امریکا و اسرائیل شباهت داره؟

  عون پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 11:19 ق.ظ:

  آقای یوسفی شما خیلی خوب و مهربان و کوول هستید…
  فقط اگر شبی نصف شبی دزدی متجاوزی چیزی زد به خانه تان حتما این نصیحت من رو به یاد بسپارید: با یک چوب دستی مناسب جلوی دزد ایستاده و وی را تهدید کرده و سپس با یک جمله به موقع از خانه بیرون کرده و یا در صورت امکان دستگیر کرده و به پلیس تحویل دهید….
  در غیر اینصورت دزد نامحترم در باره شما خیال بد کرده و ممکن است به داشته و نداشته هایتان چشم طمع ورزیده و از هستی و یک چیزهای دیگری ساقتتان کند….
  از ما گفتن بود

  [پاسخ]

 16. 29 می 2011 در 20:39 | #16

  علت حمایت امریکا از حکومتهای دیکتاتوری چیست ؟
  بسیاری از مردم حتی نویسندگان معروف با تعجب از رفتار امریکا و قدرتهای اروپایی با حکومتهای دیکتاتوری سخن می گویند.
  می گویند چرا این طرفداران آزادی و دمکراسی از حکومتهای دیکتاتوری دفاع می کنند!!
  بعضأ امریکا را بخاطر تنها گذاشتن دیکتاتورها نکوهش می کنند!! چنین اصطلاحی درست کرده اند که چون تاریخ مصرف آنها تمام میشود امریکا با آنها ناجوانمردانه برخورد می کند!!
  آیا براستی چنین است؟ امریکا دوست دیکتاتورهای ستمگر است؟ و تازه در این دوستی هم ثابت قدم و متعهد نیست؟
  حقایق بسیار روشنی در اطراف ما وجود دارد اما ما آنها را نمی بینیم حتی صاحبنظران و نخبگان ما هم نمی بینند!! میدانید علت این پدیده چیست؟
  چیزی که ما را از حقایق دور می کند تعصب بر باورهای گذشته و ” بی انصافی ” ماست. شما با یک نگاه منصفانه ( واقعآ منصفانه ) حقایقی را خواهید دید که دیگران نمی بینند.
  قدرتهای غربی مدافع آزادی و دمکراسی هستند و در این عقیده صداقت هم دارند، اما کشورهای بسیاری در جهان وجود دارد که دارای حکومتهای دیکتاتوری هستند و ممکن است تا پانصد سال دیگر هم به همین شکل دیکتاتوری باقی بمانند حال تکلیف کشورهای پیشرفته چبست؟ باید با همه آنها قطع رابطه یا روابط تیره داشته باشند!! چنین چیزی ممکن است؟ چنین کاری به نفع مردم آن کشورها خواهد بود؟
  کشورهای غربی با حکومتهای دیکتاتوری رابطه، دوستی ، معامله و مراوده دارند، تا زمانی که مردم آنجا قیام کنند، در اینصورت بین مردم و دیکتاتور طرف مردم را می گیرند. اگر هم مردم قیام نکنند تا ابد به همان روابط ادامه می دهند.
  رفتاری از این ساده تر و صادقانه تر ممکن است!!
  شما نباید از غربیها انتظار داشته باشید مانند فرشته ای مهربان شب و روز تلاش کند تا سایر کشورها به آزادی برسند!!
  آنها یک دفاع لفظی همیشه دارند به آزادیخواهان کشورهای مختلف هم پناهندگی میدهند ، شما نباید انتظار داشته باشید حالا که ادعای دمکراسی خواهی دارند خودشان را به آب و آتش بزنند و هر هزینه ای را متحمل شوند.
  نویسنده بسیار معرفی با تعجب نوشته بود همین فرانسه ای که به لیبی حمله کرده تا دیروز با قذافی انواع معامله ها و همکاری ها را داشته است. و بعد هم یک سری علت های مبهم و تخیلی سر هم کرده بود در حالی که موضوع بسیار ساده است .
  دیروز لیبی در صلح و آرامش بوده و با دولت آن معامله می کرده اند، امروز هم مردم آنجا کمک خواسته اند مردم آنجا زیر بمب باران قرار گرفته اند و فرانسه هم کمک کرده است این موضوع اینقدر تعجب ندارد نیاز به داستان سرایی ندارد.
  همسایه شما به زنش ظلم می کند اما شما دخالت نمی کنید، با مرد همسایه هم سلام و علیک دارید ممکن است با او معامله ای هم بکنید، اما اگر روزی فریاد کمک شنیدید به پشت در خانه او می روید.
  سیاست همین قدر ساده است لطفأ آنرا پیچیده و سپس مشکل نکنید.

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:01 ق.ظ:

  درود بر شما عزیزم.بسیار لذت بردم از تحلیل شماواقعا با بصیرت واقعی شما هستید.متاسفانه عده ای هوچی گر هر اتفاق بدی در جهان می افتد را گردن امریکا می اندازندوچشمانشان را روی تاثیرات مثبت می بندند .خدایی اگر امریکا نبود صدام وخاندانش تا کی می خواستند خواب را از چشمان مردم منطقه بر بایند؟حالا هم میدان دست روحانی تندرویی چون صدر بیفتد تا در حرکتی خود جوش!طر فدارانش با لباسهای متحدالشکل به خیابان اورده وعربده کشی کنند برای خروج امریکا.یکی نیست بپرسد این جرات شما زمان صدام کجا بود؟

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:26 ب.ظ:

  وای که اینطور!
  واقعا من هم امنند پتروس لذب بردم!
  فقط این کشورهای صادق در ویتنام یک چند صد هزار نفر، در عراق یک میلیون نفر، در افغانستان هر روز روزی ده الی بیست نفر را بیشتر نمی کشند!
  این کشورهای صادق گوگولی مگولی فقط دلشان برای ملت ایران می سوزد و با شدت تمام دستگاه رسانه ای آنها اخبار را در 100 ضرب کرده و پخش می کنند وگرنه در بحرین هم طرف مردم را گرفته اند!(کروید نمی بینید !)
  این کشورهای صادق فقط اگر لازم بشود نسل جناب یوسفی را از زمین برداشته و به هبانه دموکراسی زندان گوانتانمو تشکیل می دهند…
  برادر یوسفی بی صداقتی از این بالاتر که شما به بهانه حقوق بشر بزنی خواهر مادر مردم عراق رو سرویس کنی و بعد تو گوانتانامو همون حقوق بشر رو نقض کنی؟
  بی صداقتی از این بالاتر که به بهانه مبارزه با ترور هر روز بزنی بابای چند تا افغان پاپتی ور در بیاری و بعدش جناب ریگی در راه ملاقات با هالبروک شکار بشه؟
  بی صداقتی از این بالاتر که به بهانه مبارزه با ترور هر روز پاکستان رو بمبارون کنی و بعد هر سال سالی 5 میلیارد دلار اسلحه بدی دست اسرائیل بچه کش؟

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 7:42 ب.ظ:

  امروز صبح به ذهنم خطور کرد تا مقاله ای تحت عنوان ” از مرز عبور کنید ” را بنویسم .
  این کامنت جناب عون اینکار را تسریع کرد.

  #( از مرز عبور کنید )#

  خواهش می کنم از مرز عبور کنید. جوانان عزیز شما چهارمین نسلی هستید که مبارزه می کند. در هر شغل و حرفه ای اگر خانواده ای چهار نسل سابقه داشته باشند سرآمد آن کار می شوند، در حالیکه شما هنوز همان حرفهای پدرانتان را به زبان می آورید؟ هنوز دارید مانند میرزاکوچک خان حرف می زنیدو فکر می کنید!!
  لااقل بخاطر تلاش پدرانتان، بخاطر خونهای برادرانتان سعی کنید تا این راه صد ساله به مقصد برسد. این چه راهیست که صد سال پیموده ایم و هنوز سرجای اول مان هستیم!!
  هنوز اکبر گنجی چنان از ظلم سلطنت فقیه سخن می گوید که گویی در زمان محمدعلی شاه قرار داریم!! عدالتخواهان چنان از مبارزه با فساد و تبعیض سخن می گویند که گویی در سال57 یا 42 یا در زمان رضاخان قرار داریم!! چنان از رفتارهای غیر اسلامی می گویند که گویی هنوز انقلاب نشده است!!
  شصت سال از اتمام دوره استعمار گذشته اما شما امروز چنان برافروخته و خشمگین هستید که مردم هندوستان در هشتاد سال قبل نبودند!!
  این چه وضعی ست که شما درست کرده اید؟
  این چه سکون و ایستایی است که شما را به فکر باز نمی دارد؟
  گویا شما دوست دارید تمام عمر در راه باشید؟ نه تنها تمام عمر بلکه تمام نسلها!!
  هیچ ملتی در این منطقه به اندازه ما زحمت نکشیده، تلاش، مبارزه و فداکاری نکرده است. ملتهای عرب را در نظر بگیرید چقدر راحت تر از ما بوده اند و امروز هم از هر نظر که فکر کنید، داشته هایمان باجی به هم نمیدهد بلکه از آنها چرب تر است.
  براستی چرا چنین است؟
  درست است که ما مبارزه کرده ایم، خون داده ایم، سرنگون کرده ایم، اما …… اما هنوز از مرز عبور نکرده ایم!! تا شما از مرز عبور نکنید هیچ چیز تغییر نمی کند، متاسفانه حتی صاحبنظران و نخبگان ما هم به مرز نزدیک نشده اند!!
  شک نکنید، تردید به خود راه ندهید، فراموش هم نکنید، تا زمانیکه مردمی متمدن نشوند سرنوشت آنها تغییر نخواهد کرد.
  این تنفری که شما از ثروتمندان و قدرتمندان دارید انسان غار نشین چوب به دست هم داشته!! این چیز قابل افتخاری نیست.
  اینکه شما فکر می کنید زیاده خواهی گروهی از انسانها باعث فقر گروهی دیگر شده!! و ریشه همه مشکلات را در ظلم میدانید و اصلأ ” شکل واقعی و طبیعی دنیا را نمی شناسید یا نمی پذیرید” نمونه ای از رفتارهای انسان کمتر متمدن است.
  جوانان عزیز ما در ” مرز تحول ” قرار داریم . کاهش رشد جمعیت را بخاطر بیاورید چگونه ملت ما به یکباره موفق گردید بطوریکه باعث تعجب سازمانهای جهانی شد.
  صد سال تجربه اندوزی و سعی و خطاهای بسیار در حافظه تاریخی ما وجود دارد. کافیست تعصب را کنار بگذارید و فراتر از این حب و بغض های گروهی و جناحی فکر کنید.
  بنده بسیار کم قرآن خوانده ام با این وجود متوجه شده ام که در قران به دفعات زیاد و بصراحت خداوند فرموده روزی را من تقسیم میکنم . همین یک حرف قرآن، کافیست که مسلمانان را متمدن کند. اگر به این گفته خداوند ایمان بیاورید دیگر کینه و تنفر نسبت به ثروتمندان از بین میرود اما افسوس که هرکدام از ما اسلامی دلخواه برای خود دارد.
  بارها به دفعات و بصراحت در قرآن گفته شده که بر افکار پدرانتان باقی نمانید و خودتان فکر کنید، اما شما چنان از آرمانهای اولیه انقلاب دفاع می کنید، که چنین ایمانی به آیات قران ندارید!!
  در خیابانها گذر کنید، چند لحظه ای به چهره افراد خیره شوید، اینکار حس مردم دوستی را در شما بیدار می کند ( بخصوص در مناظق فقیر نشین ) کودکان معصوم، کارگران خسته و دلشکسته، مادران غمگین، پیران شکسته……ظلم به میلیونها انسان چیز کمی نیست. شما با این هوس بازیهایتان، با این گروه بازی ها یتان، دارید به مردم ظلم می کنید، اینقدر نگران رقیب سیاسی نباشید، همه چیز را فدای رقابتهای سیاسی نکتید.
  دوستان :
  خوشبختی راه بسیار ساده و کوتاهی دارد، فقط کافیست همین لحظه آنرا قبول کنید.
  در بعد فرهنگی و افکار، ملت ژاپن در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد کافیست از آنها الگو برداری کنیم با هرکه دوست هستند شما هم دوست باشید، هر چیزی را که بد میدانند شما هم بد بدانید…..
  در بعد اجرایی هم امارات را که هم فرهنگ ما هستند الگو قرار دهید هر چیزی در آنجا وجود ندارد شما هم آنرا فراموش کنید. آنها دنیایی موفقیت کسب کرده اند بدون آنکه آزادی مطبوعات داشته باشند بدون آنکه با فساد مبارزه کرده باشند بدون آنکه به اختلاف طبقاتی حساس شده باشند…
  سیاست آنقدر ساده نیست که شما در سن 21 سالگی و به تنهایی بتوانید تشخیص بدهید امریکا خوب است یا بد. موفق باشید.

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 8:40 ق.ظ:

  عون عزیز شما که دلتان برای گوانتانمو شور میزتدچرا ناراحت هموطنت در رجایی شهر واوین وکهریزک و..نیستی گوانتانامو بد اما مگر یک امریکایی دران شکنجه میشود؟البته که من هم با گوانتانامو مخالفم اما مثل شما از کهریزک و.. دفاع نمیکنم.بعد هم اگر قرار بر مرور تاریخ باشد کشور عربستان ومغولستان وایران و…بیشترین کشتارهارا در طول تاریخ انجام داده اند این را که انکار نمیکنید؟ روش شماست که منتقدان را بکشانید به موضع دفاع از امریکا وبعد انگ وطن فروشی بهشان بزنید.

  [پاسخ]

  اصولگراس سابق پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 5:38 ب.ظ:

  آقاي يوسفي متاسفانه تحليل شما قابل قبول نيست.البته بخشي از تحليل شما درباره اينكه غربيها نمي توانند با تمام كشورهاي شبه ديكتاتور يا ديكتاتوري قطع رابطه كنند قبول.منتها حداقل توقع اين است يك دهم فشاريز كه روي ايران مي آورند را روي آنها براي عوض كردن مسيرشان بياورند.متاسفانه با تحليل شما نمي توانم كمكهاي ميلارد دلاري به مصر ومبارك را هضم كنم؟!يا عربستان سعودي!!
  ببينيد به نظر من غربيها در بيان آزادي ودمكراسي صادقند تا جائيكه منافعشان به خطر نيافتد.يعني بيشتر از گسترش دمكراسي منافع آنها اوليت دارد.تحليل گران غربي چون بر اين باورند كه با گسترش دمكراسي و آزادي بيان در جوامع شرقي وبسته متج به اين مي شود كه ارزشهاي غربي هژموني خود را ديكته كنند بنابراين در اكثرمواقع از گسترش دمكراسي وآزادي بيان به شرط اينكه به سكولاريسم ختم شود حمايت مي كنند.
  به عنوان مثال همين آخرين انتخابات مردم فلسطين.به ادعاي خود غربيها در يكي از آزادترين انتخابات خاورميانه حماس راي آورد.آيا غربيها اين دمكراسي را پذيرفتند!!!!

  [پاسخ]

  اصولگراس سابق پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 5:40 ب.ظ:

  اصلاحيه:
  ……غربيها چون بر اين باورند كه با گسترش دمكراسي وآزادي بيان در جوامع شرقي وبسته منتج به اين مي شود كه………

  [پاسخ]

  غلامعلی یوسفی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 8:03 ب.ظ:

  جناب اصولگرای سابق
  این ایراداتی که شما مطرح می کنید بنده را به یاد قبل از انقلاب می اندازد.
  دقیقأ مانند امروز شما ( باور کنید دقیقأ ) مدام مردم می گفتند چرا اینطور است؟ چرا آن طوری است؟ چرا شاه چنین نمی کند؟ چرا چنان نمی کند؟…….
  امروز می بینیم تمام آن چراها هنوز وجود دارد!! نه اینکه حکومت اسلامی کوتاهی کرده باشد بلکه شکل جامعه ما ” چنین پر ایراد است ” تاکید می کنم ذات جامعه ما چنین ایرادات غیر قابل تغییری دارد.
  امروز هم شما مدام می گویید چرا امریکا چنین نمی کند چرا چنان نمی کند.
  شما را بخدا باور کنید که این جهان با همه این بدیهایش در حالت تعادل قرار دارد هیچکدام از این بدی ها را نمی توان دست زد و تغیر داد.
  میدانم که باور نمی کنید کار مشکلی است ، همین ظلم هایی که شما نام می برید باعث تعادل جهان شده و بعضأ حذف آنها به ضرر محرومین است!!
  اصلأ جامعه یا جهان را نمی شود به این سادگی تغییر یا اصلاح کرد نمی شود دست کاری کرد همانطور که در جامعه کوچک خودمان نتوانستیم.

  [پاسخ]

  اصولگراس سابق پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 9:31 ب.ظ:

  ببينيد آقاي يوسفي من فقط مي گويم رفتار آمريكا دربرابر رژيم هاي ديكتاتور اصلا قابل دفاع نيست.شما مي گوئيد قابل دفاع است.همين.مطلب بي مورد پيچيده نكنيم.اين ربطي به باورهاي جامعه ما كه ريشه در ذاتش دارد نيست.اين گزاره كه عملكرد آمرريكا به عنوان كشوري كه مدعي حمايت از كشورهاي دمكراتيك و آزاد است دربرابر رژيم هاي ديكتاتور منطقه ما كه هم پيمان با وي بوده اند قابل دفاع نيست.
  من نمي فهمم چطوري اين ظلم ها باعث تعدل جهان شده.مثلا اگر آمريكا اگر كمي بيشتر بر موضع خود در بازگشت اسرائيل حداقل به مرزهاي 1967 برگردد چه تعادلي از جهان بهم مي خورد جز اينكه مواضع گروه هاي ميانه روي فلسطيني وعرب تقويت شود!!

 17. mehdi
  29 می 2011 در 20:56 | #17

  دوستان اصولگرا خیلی خوب میشه که یکی ازشما یه کوچولو توضیحی بمن بده، که چگونه میشه رابطه ای بین رهاکردن بیماران دربیابان، وسفر ایت الله خامنه ای درسال گذشته به قم پیدا کند . دقت کنید .علی بنائی نماینده قم درمجلس روزگذشته گفته «به گزارش روز شنبه (هفتم خرداد) خبرگزاری مهر٬ علی بنایی گفته که دولت در بودجه امسال باید۳۹۰ میلیارد تومان برای اعتبارات سفر استانی علی خامنه‌ای به قم اختصاص می‌داد که از این کار خودداری کرده است.
  به گفته آقای بنایی در سفر سال گذشته خامنه‌ای به قم٬ ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده که دولت از گنجاندن آن در بودجه امسال خودداری کرده است.
  به گفته وی «آنچه مسلم است به علت عدم اختصاص بودجه سفر مقام معظم رهبری٬ در حق مردم قم اجحاف شده است.»
  واقعا که چه ظلم واجحـــــــــــــــــــافی بمردم قم شده . وخیلی ممنون میشم اگر همین کسی که میخواد توضیح بالا رو بده یه زحمتم بکشه وحساب کنه که : بااین مبلغ ناقابل که قراره برای رفتن ایت الله خامنه ای (لابد برای استقبال خودجوش مردم خداجوی قم )تصویب بشه ،چند تا مدرسه میشه ساخت ؟ چندتابیمارستان میشه ساخت ؟ چندهزارنفر رو میشه خانه دارکرد؟ و….

  [پاسخ]

  یه بی نام 88-89 ی پاسخ در تاريخ می 29th, 2011 10:45 ب.ظ:

  390 میلیارد تومن تقسیم برای یک میلیون جمعیت قم!!!!!! اگر همین اعانات و هدیه های مقام عظمی میخواست با «عدالت» بین مردم ایران پخش بشه عددی تفریبا برابر 28 هزار میلیارد تومن یا دلاری تقریبا 28 تا 30 میلیارد دلار مورد نیار بود! یعنی یه چیزی حدود یک سوم کل صادرات نفت ایران. عدد گفتم دستتون بیاد مقام عظمی یه سفر که قم میرن با چه درصدی بذل و بخشش می کنن برا ملت «قم»!!
  آقای امید حسینی! اونجا که میگن ساندیس نظام! منظور همیناست که تو جیب امثال شما میره! یه بار اعتراض کردی به مقام عظمی که این بذل و بخشش فقط برا قم اجحاف است در حق مردم خاش!! گشنگان تربتی! همون هم ولایتی های ایلامی! نه همون ورامین بغل دیت تهران!

  بگذریم از اعتبارات استانی که به «شکل قانونی» چندین برابر استانای دیگه در قم خرج میشه! فقط همین بس که پولی که رئیس جمهور برا طرح گسترش جمکران اهدا کردند 2 برابر بودجه کل شهرداری «کاشان» شهری با یک سوم جمعیت قم و تنها در 100 کیلومتری آن بود. اگه نمیدونین خدمتتون عارضم که همون سال بودجه شهرداری قم 20 برابر (دقیقا 20!) برابر بودجه تخصیصی کاشون بود. جناب حسینی! مال حروم خروم که می کنید اینارو هم شامل میشه! یا چون اعانات نائب امام زمان ه شرابا طهوراست!

  [پاسخ]

  رامین پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:53 ق.ظ:

  ببخشید، در آمریکا شهری مثل قم و یا اختصاص قسمتی از بودجه سالانه برای سفر رهبریش به قم آمریکا وجود دارد؟

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 9:05 ق.ظ:

  میشه لینک این خبر را بذارید تا ما هم بدانیم ؟
  من که هر چی گشتم تو خبر گزاری مهر ندیدم

  [پاسخ]

  طبسی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 9:47 ق.ظ:

  http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=132190
  تو متن خبر هست

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:28 ب.ظ:

  وای چه کشفی….
  این آقای هندونه بدست مسئول اعتباراته؟

  آگاهي پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:28 ب.ظ:

  پسر شجاع به قول خود شخص شما:
  شما لينك بذار كه اينجوري نبوده :lol:

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:14 ب.ظ:

  چرا خبر را وارونه متوجه میشی ؟

  آخه بنده خدا ..رهبری عزیز هر کجا که میروند بودجه ای را که به وی اختصاص داده اند را خرج مردم همان استان میکنند نه اینکه اینهمه پول فقطخرج سفرش میشه ..
  واقعا به برای عقلیتان متاسفم ..

  دوباره بخوانید و فکر کنید وتوجه …

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در خ

  آگاهي پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 4:11 ب.ظ:

  من خواستم طبق منطق شما كامنت بذارم
  طبق منطق شما براي اينكه ثابت كنيم چيزي وجود دارد بايد لينكي بذاريم تا ثابت شود ان چيز وجود ندارد..اگر منطق شما را اشتباه متوجه شدم بفرماييد

  رامین پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 8:14 ب.ظ:

  البته فکر کنم پسر شجاع منظورش از مردم قم که این اعتبارات خرجشان می شود احتمالا فقط موسسه امام خمینی و آخوندای وابسته و دار و دستش هست. بفرض محال اگه این پولا خرج همه مردم قم میشود و تنها راه بهره مندی مردم همین سفرهای پرهزینه ایشون میباشد، پس من به ایشان پیشنهاد میکنم که یه سفر 10 روزه هم به شهر ما بیاند تا ما رو هم از این پولهای فراوان بهره مند گردانند. بهرحال شهر ما محرومتر از قم می باشد.

 18. 29 می 2011 در 22:26 | #18

  خوب, بد, زشت!

  [پاسخ]

 19. بابک
  30 می 2011 در 01:02 | #19

  رابطه بسیجیا با آمریکا مثل رابطه یه دختر عاشق با معشوقی که محل سگ بهش نمیزاره.
  (البته منظور کله گنده های بسیج و کشور است امثال آقای حسینی. نظیر همین رابطه را جوجه بسیجیها با بقول خودشان بچه سوسولها و بچه مایه های بالا شهری دارند.)
  از حرص و حسد هی بد و بیراه میگه – امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
  به خیال خودش مقابله به مثل میکنه -تحریم 26 مقام آمریکایی
  حرکات طرف و تقلید میکنه -حقوق بشر اسلامی،تولید و رشد علم، ارسال اسلحه و پول برای حزب الله، ادعای حکومت جهانی
  همه بار تر شیدگی خودشو رو شونه طرف می زاره : تحریم، جنگ -کامنتهای پسر شجاع در این پست را بخوانید)

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 8:53 ق.ظ:

  همین بسیجیها دمار از روزگار آمریکا و انگلیس و فرانسه و تمام ابر نکبتها در آوردند
  تو جنگ 8 ساله تمام دنیا یکطرف و همین بسیجیها هم یکطرف بودند
  اما بلایی سر عراق و حامیانش یعنی آمریکا و دوستانش آوردند که برای همیشه از این بسیجیها وحشت داشته باشند تا حدی که سربازان آمریکایی تو عراق هم از ترس و وحشت خودکشی میکنند … دوتا از همین آمریکایی ه از جنگ فرار کردند و در رسانه ها سر و صدای زیادی هم کردند میگفتند ما از لباس سبزها و خاکستریها میترسیدیدیم ….اینه برار
  اینه داداش
  نتیجه اینکه بسیجیها محل سگ به توطئه و تحریم و تهدید و ..های آمریکا نمیذارند برادر من
  خوب توجه کن به این مسائل
  قعلا که آمریکا هی داره تهدید میکنه و تمام کاسه و کوزه را سر بسیجیان جانبرکف میندازه …

  آمریکا اسرائیل ساخت ما هم حزب اله ..مشکلی هست ؟

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 9:44 ق.ظ:

  کدوم بلا اقای پسر شجاع تو همین توهمتون خوش باشید در جنگ 8 ساله خون از دماغ یک امریکایی نیامد واگر هم هزینه ای در جنگ کرد هزاران برابر بابت فروش سلاح به جیب زد میدانی که خودمان هم ازش اسلحه خریدیم؟اما در این سوی میدان صدها هزار برادر شیعه!همدیگر را کشته یا معلول کردند وهزاران ساختمان و…ذ تخریب شد.که سالهای سال کشور ما وعراق را به عقب بر گرداند؟حالا میشه بگی شما بسیجیها چه درسی به امریکا دادید؟

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:33 ب.ظ:

  چرا اومد عزیزم!
  تو دیگری قایقاهی تندرو سپاه با آمریکائی ها یک هلی کوپتر رو شکارکردن و چهار امریکائی کشته شد!
  در طبس هم همچنین(ما با خداوند تعارف نداریم اون بزنه انگاری ما زدیم!)
  یه جا دیگه هم زدیم بهشون که نه ما میگیم نه اونا می گن تا ببینیم انشالا تو برخورد بعدی چی میشه اگه خدا بخواد!

  طبسی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 9:59 ق.ظ:

  یعنی من عاشق نوشته هاتم پسر شجاع.

  [پاسخ]

  شهرام پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:33 ب.ظ:

  تكبير

  [پاسخ]

  بیژن پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 7:19 ب.ظ:

  عون عزیز, بین دونفر که شکرابه از دو طرف خیابون بهم عرض ارادت کنن, هرکدامشان فکر میکنن که طرف مقابل داره تو دلش فحشش میده و بلعکسش هم صادقه. یعنی اگر که یکیشون توی دلش فحش هم بده, طرف مقابل فکر میکنه که طرف مقابل داره عرض ارادت میکنه. یعنی اینکه وقتی برای کسی شاخ و شونه میکشی,طرف باید به هر حرکتت عکس العمل نشون بدهو احتیاط شرط عقله.حالا خودت قضاوت کن احمق کیه,انکه شلیک کرد یا انکه منتظر بود بهش شلیک کنن؟ بهرحال شما انقدر وابسته به این نظامید که اگر این حمایتها را نکنید, از گرسنگی میمیرید.فلذا برای اینکه دستتون از این خوان کوتاه نشه,اینقدر به این و ان گیر ندید و ببینید که خودتان به انچه ادعا میکنید هستید یا نه. دو در این رابطه چند نفری را نام ببرید که 1- جیره خوار نباشه2- عقل سلیم داشته باشه 3- سابقه مدیریتتی داشته باشهکه گند نزده باشه. چون ما که نمیگیم امریکا خوبه,شما بگید که کی خوبه و ما هم حمایت کنیم. شما بگید کی قانون حاکمیت کره خاکی را بنویسه که کشورها بهش گوش کنند, ما هم میگیم بروی چشم.وو در خاتمه میپرسم که اگر همه ان دیکتاتورهایی که شما میگید,یکشبه نابود بشن,جانشین ابر قدرت جهان کدام کشور باید باشه که بقیه یا به زور یا به منطق ازش پیروی کنن و روی سر و کول همدیگه نپرند؟ میت

  [پاسخ]

 20. رامین
  30 می 2011 در 01:35 | #20

  با سلام. آقای آهستان کجاست؟ دلم واسه توجیهات بنی اسراییلی گافهاش تنگ شده است. :

  [پاسخ]

  رامین پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 1:40 ق.ظ:

  حالا اینجاشو شوخی کردم، ولی جدای از شوخی اینکه در مقابل اونهمه مدرک درباره تخلفات با اعتماد بنفس کاذبی بگی احمدی نژاد در انتخابات و دوران دولت نهم پاکدست بود و احتیاج به تبلیغات نداشت و یا در برابر جواب من در برابر تکذیبیه مصباح آن متن بلند بالا را بیاورد که هیچ ربطی به ادعای من نداشت شما خودتان جای من بودین چه فکری میکردین؟

  [پاسخ]

 21. رامین
  30 می 2011 در 01:43 | #21

  داخل پرانتز: دولت احمدی نژاد : قانونمندترین دولت تاریخ ایران!!!!!!!!

  [پاسخ]

 22. امیر
  30 می 2011 در 06:05 | #22

  اقای حسینی نقد بسیار هنرمندانه ای از فیلم کردی و این فیلم را شاید سه بار دیده بودم امازمینه ای که حوادث این فیلم در بستر ان اتفاق افتاده بود که به فیلم معنا میدادو مستلزم اطلاع از بعضی حوادث تاریخی بود را خیلی خوب نمیدانستم . ممنون که چیزی به من افزودی.در ضمن شما ادم با احساسی هستی.

  [پاسخ]

 23. موجی
  30 می 2011 در 08:49 | #23

  سلمونی ها وقتی بیکارن، کله همدیگه میتراشن،
  حالا شده جریان این سبزها، کامنت مینویسن و واسه همدیگه احسنت و به به میگن،
  مثل مور و ملخ هم ریختن تو کامنتدونی آهستان و فنفوسی منفوسی هم مینویسن،
  آه و فغانشون هم بالا که آزادی بیان و نوشتن نداریم، الله و اعلم!!!

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:37 ق.ظ:

  البته که نداریم در کل رسانه ها وسایتها ووبلاگها فقط همین یک وبلاگ را داریم که اون هم معلوم نیست دامه یا واقعا وبلاگه؟دهها شبکه تلویزیونی سراسری واستان وهمچنین رادیویی هزاران سایت وبلاگ و.. با ضافه صدها روزنامه از بیت المال وهزاران تریبون مداحی ونماز جمعه ومسجد وحسینیه و……………. دست همفکران شماست انوقت با یک وبلاگ دم از ازادی بیان نداشتن نزنیم؟انصاف میدانی چیست برادر؟

  [پاسخ]

  بیژن پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 7:22 ب.ظ:

  لازم نبود که خودتو بنام موجی معرفی کنی ],چون از سخن پراکنیت معلومه

  [پاسخ]

  موجی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 11:23 ب.ظ:

  تو خیلی بیژنی بیژن.
  موش بخوره تورو.

 24. petros
  30 می 2011 در 08:54 | #24

  اقای حسینی عزیز اولا ربط دادن یک فیلم به جهت نقد یک اصل پذیرفته شده چندان منطقی نیست مثل اینکه با یک فیلم مثلا وطن پرستی را نقد کنیم .اما بنظر من جنگی که دویست سال پیش برای دمکراسی در امریکا راه افتاد هنوز در ایران راه نیافتاده بعبارتی انها از ان مرحله عبور کرده وبه دمکراسی رسیده اند که البته هنوز اشکالاتی هم در ان دیده میشود اما متاسفانه در کشور ما هنوز دمکراسی تعریف هم نشده تا برسد به اجرا البته پاسخ بعضی ها هم روشن است مثل انتخابات خبرگان وریاست جمهوری و… هر سال یک انتخابات بر گزار کردن و…..که در پاسخ باید بگویم انتخاباتی در بین سینما گران وروزنامه نگاران وپزشکان و…. هم بر گزار میشود اما چه ربطی به دمکراسی دارد انتخابات دمکراسی پسند انتخاب شخص اول مملکت بطور مستقیم است و والسلام

  [پاسخ]

  موجی پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 9:46 ق.ظ:

  آقای پطروس:
  اولین بار اومدم آهستان، سؤال شما را دیدم، حضور ذهنی نداشتم جواب بدم خلاصه احساساتی شدم و شصت تیری مرگ بر….را حواله تون کردم، پوزش میطلبم.
  اولین بار در عمرم سال ۸۸ که به سن رأی دادن رسیدم رأی دادم، غیر از من تو خانواده همگی به موسوی رأی دادند، گرچه چنتاشون الآن پشیمونن.
  من با موسوی چی ها مشکلی ندارم چون با سلطنت طلبان و فرقه رجوی زاویه دارن، زاویه شون هم داره عمیق میشه انشاء الله، عین ما و باند اعجوج معجوج انحرافی.
  دغدغه من دیانت مان است. دغدغه من مکتب شیعه است، ما اثنی عشریم و بیشماریم.
  با احترام.

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 10:29 ق.ظ:

  عزیزم منون از نوشته شما.اما برادر من مکتب شیعه ودیانت نیازی به هواخواهی من وشما ندارد اگر بر حق است که هست چه نیازی به هواداری من کمترین دارد؟وتار=زه با دشمنی من کمترین هم چه لطمه ای می بیند؟لطمه را کسانی به مکتب ودیانت می زنند که از ان برای سواری گرفتن از مردم استفاده میکنند.امیدوارم منظورم را گرفته باشی.با اینکه افکارمان متفاوت وگاه متضاد است دست دوستی شما را میفشارم وامیدوارم ضمن حفظ دوستی با هم بحثهای تاثیر گذار وخوبی انجام دهیم.بدرود برادر.برادر بزگتر تو از لحاظ سنی ولی کوچک شما پطروس

  [پاسخ]

  سالار پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:59 ب.ظ:

  آقای موجی اولش فکر کردم موجی هستی و بی منطق ولی این کامنت اخیرت امیدوار کننده بوداگر کسانی که در این جا بحث می کنند سوای بعضی افراد که فقط توهین می کنند به این نتیجه برسند که همه ی ما فرزندان این مملکت هستیم و وجود نظرات مختلف دلیل بر دشمنی نیست و هر کسی که به نظام انتقاد دارد( مخصوصادر این چند سال اخیر) سلطنت طلب و ضد نظام نیست و اصولگرایان واقعی هم حساب خودشون رو از احمدی نژاد و مشایی و دار ودسته اش جا کنند تقریبا اختلاف جدی دیگه ای باقی نمی موند بقیه اش رو با هم کنار می آییم :D

  [پاسخ]

 25. حسین
  30 می 2011 در 09:22 | #25

  jما جهان سومی ها مه خیلی هم از خود متشکر هستیم هیچ عیبی در خود نمبینیم وتمام گرفتاری هایمان یک دلیل ساده دارد امریگا وامپریالیسم جهانخوار
  اگر معتقدان این نظریه کمی تعمق وتفکر داشتند دیگر دست از این شعارهای کلیشه لش که توسط کمونیست ها باب شد دست بر میداشتند
  این امریکای باصطلاح جنابان جهانخوار در جنگ دوم المان وزاپن را اشغال کرد یعنی این دو کشور رسما می بایست نه تحت نفوز که مستعمره امریکا شدند ودیدیمکه با این وجود در پیشرفت از خود امریکا جلو زدند بنابر این اگر ملتی خود جوهر داشته باشد وکلید مشکلاتش در چاه جمکران نباشد امریکا مانع پیشرفت نیست وهمیشه هم هم پیمامان امریکا نظیر مالزی امارات قطر کره جنوبی و و و بیشترین پیشرفتها را داشته اند
  مقایسه وضع کره جنوبی هم پیمان امریکا با وضع اسفبار کره شمالی دشمن امریکا بهترین نشانگر ارزش دوستی با امریکاست
  حالا به فرض محال امریکا هم نابود شد انوقت ابر قدرتها روسیه وچین وامثالهم خواهند بود که امریکا در بدترین وضع صد شرف به انها دارد
  در ضمن از ان کامنت گزار محترم که خیلی شعار داده اند باید بپزسم
  کدام کشور در فمام طول تاریخ به ما نظر استعماری داشت ودر نهایت قفقاز واران در شکال غربی وخیوه ومرو بسیاری شهرهای شمال غربی ما را اشغال کرد
  در جنگ دوم که متفقین کشور ما را اشغال کردند کدام کشور داوطلبانه سرزمین ما را تخلیه کرد امریکا
  وکدام کشور نه تنها حاضر به تخلیه نبود که ادربایجان وکردستان را داشت رسما جدا میکرد روسیه یعنی دوست عزیز حکومت اسلامی
  دست نشاندگان کدام قدرت بیشترین ضربه ها را به ایران زده اند؟
  کمونیستهای دست نشانده شوروی

  [پاسخ]

  petros پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 9:37 ق.ظ:

  احسنت درود به شرفت داداش بسیار منطقی بود.اگر این امریکا واستکبار هم از ادبایت بعضی ها حذف شود حرفی برای گفتن ندارند.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 2:35 ب.ظ:

  اولین فحشی که کره شمالی ها به کره جنوبی ها می ده می دونی چیه؟
  می گن جنوبی ها نوکر و سگ قلاده به دست امریکائی ها هستن!
  آدم از گرسنگی بمیره ولی کسی خفتش نده!
  والا

  [پاسخ]

  ***** پاسخ در تاريخ می 30th, 2011 4:49 ب.ظ:

  شما از وضعيت زندگي مردم كره شمالي هم خبر داري؟
  اگه كمي اطلاعاتتو راجع به كره شمالي (كشور كه چه عرض كنم زندان واژه مناسب تري هست)زيادتر كني متوجه مي شي خودتم حاضر نيستي يه روز به عنوان شهروند تو اون كشور زندگي كني. پس وقتي از چيزي اگاهي نداري بيخودي ازش حمايت نكن.فكر نكنم مقابله يك كشور با آمريكادليل مناسبي باشه كه همه سياستاي اون كشور پذيرفته باشه.

  [پاسخ]

  عون پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 6:36 ق.ظ:

  جناب ***************
  آدم تو زندان باشه و از گرسنگی بمیره بهتره از این که شگ قلاده به دست کسی باشه!

  ***** پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 7:48 ق.ظ:

  مطمئني احساس مردمشون نسبت به حكومتشون و امريكا همين طوري هست كه شما گفتي؟يعني فكر مي كنند سگ قلاده بدست آمريكا هستن؟
  اونا بر خلاف كره شمالي ازاداند و حق اعتراض دارن پس چرا اعتراض نمي كنن؟پس چرا ترجيح نمي دن از گرسنگي بميرن؟
  مردم كره شمالي كه تو اون وضعيت اقتصادي زندگي مي كنن و از خيلي آزادي و حقوقشون محرومن به نظر شنا سگ قلاده به دست رهبرانشون نيستن؟
  بهتره وضعيت زندگي مردم تو كره جنوبي رو با كره شمالي و همچنين ايران مقايسه بفرماييد.
  شما مثل كودكي مي موني كه بواسطه افكار بچه گانه و ناپخته قلدري و زور بازو و جنگ و دعوا و پيروز شدن تو جدل ذوق مرگش مي كنه و رجز خوني وخط و نشون كشيدن براي حريفش باعث غرورش مي شه . در صورتي كه اينا مربوط به افكار بچه گانه است و تو زندگي خيلي مضحك و نسنجيده به نظر مياد .چيزي كه باعث رضايت مردم هست اول شرايط مناسب اقتصادي و بعد ازادي هاي اجتماعي و..است.

 26. mehdi
  30 می 2011 در 09:39 | #26

  به امید حسینی . تشکر ازبرداشت زیباوانسانییان ازاین فیلم کم نظیر . اگر بابرداشت انسانییان ازفیلم موافق باشم نیمتوانم با نگاهتان به دمکراسی موافق باشم . دمکراسی درمقایسه با سایر نظامهای موجود درجهانه که برتری خودشونشان میده واگر نه بسیار ناقصه ،ودارای بسیار بسیار ایراد . ولی ازدیگر شکلها کم ضعفتره کمترمیشه بهش ایراد داشت . به تمثیبل بسیارگویا درست چرچیل توجه کنید .چرچیل میگه : دمکراسی بدترین نوع حکومت درجهانه ولی ازاین بهتر نداریم . درهمین امریکا تاحدود شصت ،هفتاد سال پیش سیاههارو لینچ میکردندولی امروز اوبامای سیاه پوست رئیس جمهورشونه . ایا باید بااین دمکراسی مخالف بود ؟ مخالف با ان دربرابر کدام الترناتیو . با مهر واحترام

  [پاسخ]

 27. رسایی
  30 می 2011 در 11:13 | #27

  آلمان اعلام کرد تا سال ۲۰۲۲ نیروگاههای هسته‌ای خود را تعطیل میکند .
  دولت ائتلافی راست میانۀ آلمان در زمینه طرحی برای بستن کلیۀ نیروگاههای هسته‌ای آن کشور تا سال ۲۰۲۲ به توافق رسیده است.
  این تصمیم پس از بحث هایی در آلمان درباره ایمنی نیروگاههای هسته‌ای بدنبال فاجعۀ مارس گذشته در نیروگاه هسته‌ای زلزله زده و سونامی زدۀ فوکوشیمای ژاپن اتخاذ میشود.
  این تصمیم، آلمان را نخستین قدرت عمدۀ صنعتی میسازد که انرژی اتمی را کنار می نهد.
  بر اساس این طرح که روز دوشنبه اعلام شد دولت آلمان ۸ راکتوری را که پیش یا فوراً پس از فاجعۀ نیروگاه هسته‌ای ژاپن تعطیل شدند دیگر فعال نخواهد کرد.
  وزیر محیط زیست آلمان « نوربرت روتگن » گفت ۶ راکتور دیگر تا سال ۲۰۲۱ از رده خارج خواهند شد در حالی که سه راکتور پایانی که جدیدترین راکتورهای آلمان هستند در سال ۲۰۲۲ تعطیل خواهند شد.

  [پاسخ]

 28. شهرام
  30 می 2011 در 13:34 | #28

  شما كه فقط بد گفتي. پس خوبياي دموكراسي كو؟

  [پاسخ]

 29. محمد
  30 می 2011 در 16:18 | #29

  بی ربط:
  تکبر وغرور چه می کنه
  … روز گذشته و در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جریانی را که
  “در اوایل انقلاب به جریان چپ مشهور بود” جریانی دانست که “با وجود داشتن آدمهای با
  تقوا، از مراقبت و تقوای جمعی غافل شد.”
  به گفته رهبر جمهوری اسلامی، این جریان اگرچه در ابتدای انقلاب “شعارهای خوبی می داد”
  اما با از دست دادن “تقوای جمعی”، کار آن به جایی رسید که “فتنه گران ضد امام حسین و ضد
  اسلام و امام، به آنها تکیه کردند

  ضد امام حسین؟!!!!!!!!!! چقدر جالب!

  [پاسخ]

  سالار پاسخ در تاريخ می 31st, 2011 4:46 ب.ظ:

  آخه خیلی بصیرت دارن ایشون تقوا در انحصار طرفداران ایشون و جناح موسوم به راست است و بس انگار نه انگار که رییس جمهور مورد علاقه ایشون این روزها تکیه گاه جریان انحرافی شده و به اون ها سواری میده!!! ولی در نظر ایشون شاکله خوبی داره!!! به قول پیرزن ها علف باید به دهن بزی شیرین بیاد ما چی کاره ایم

  [پاسخ]

 30. محمد
  30 می 2011 در 16:24 | #30

  یک بی ربط دیگه ولی عبرت آموز از جهت عمق نفوذ شرک !
  روزنامه جوان:ولی فقیه در زمان غیبت جانشین خداوند و به همین دلیل حاکم بر کل کائنات
  است در ملت شیعه حتی این نکته را تداعی می کند که تنفس و زندگی بدون رضایت ولایت فقیه
  کاری بیهوده است و برای تحقق رضای خدا باید از طریق کسب رضای و ولایت حرکت کرد و کشور و
  ملت خود را به سعادت رساند و هرگز نباید مغرور شد و تصور کرد که یک ملت می تواند بدون
  رهبر خود معنا داشته باشد

  [پاسخ]

 31. سید احمد
  3 ژوئن 2011 در 16:05 | #31

  درود بردوستانی که تحمل میکنند واز سانسورنگ مخالفین خود میپرهیزند خدا توفیق دهد به انهائی که در راه حق صبورند.امروز مهمترین مسئله جنگ نرم علیه دشمن سراپاه مسلحست با تمام قوا وباپشتیبانی پدافندی از همه سو زمین وهوا ودریا حملات ناجوانمردانه ای را علیه ملت خدا جو وولایت مدار همیشه در صحنه انقلاب اسلامی به راه انداخته که به لطف قوه الهی بازهم در این جنگ شکست خواهد خورد.این جوانان جوانان سلحشور وعاشقان ولایت وامامتند ودشمن را در همه ی مواضع شکست خواهند داد من امیدوارم با درایات وعملکرد اصولی وحقطلبانه مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای دشمن قسم خورده محکوم به نابودیست.

  [پاسخ]

 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: