خانه > سياست, طنز > نام برج پیزا عوض می‌شود؟!

نام برج پیزا عوض می‌شود؟!

در پی اقدام شهردار رم در نامگذاری یک خیابان به نام دفتر تحکیم، اعضای این دفتر نامه‌ای برای شهردار رم نوشتند. متن این نامه بدین شرح است:

به نام آزادی و به کام آزادمردان و آزاد زنان دنیا و ایران و ایتالیا و به یاد پدر آزادی موسولینی بزرگ!

شهردار مجاهد و همیشه در صحنه رم!

احتراما به استحضار می‌رساند ما فرزندان معنوی موسولینی، وظیفه خود می‌دانیم که مراتب امتنان و سپاس خود را به محضر گرامی آن شهردار مردمی و آزادی‌خواه اعلام نمائیم. یقینا اگر حمایت‌ و پشتیبانی مادی و معنوی همه دوستداران آزادی در سراسر این کره پهناور خاکی نبود، ما به هیچ وجه نمی‌توانستیم آن حماسه بی‌نظیر و تاریخی را رقم بزنیم. مگر می‌توان چشمها را بست و دستهای پیدا و پنهان دوستان خود را ندید؟ اقدام در خور تحسین و قابل ستایش آن شهرداری معظم در نامگذاری یک خیابان به نام دفتر تحکیم در رم، نشان از ذکاوت و هوشیاری جناب شهردار دارد. بی‌شک این اقدام شما، نقش بزرگی در احیای مجدد دفتر به خواب رفته ما دارد. لذا اینجانبان اعضا و دانشجویان مادام‌العمر این دفتر، ضمن تقدیر و تشکر از آن شهردار محترم و دلسوز، خواهشمندیم که در صورت امکان و صلاحدید، یک خیابان دیگر را هم به نام نامی «اکبر گنجی»، کوچه‌ای را به نام بزرگ پرچمدار دفتر تحکیم «علی افشاری» ، بازاری را «توکلی»، بن‌بستی را «منوچهر محمدی» و بلواری را «احمد باطبی» و نام یک میدان را هم «فاطمه حقیقت‌جو» بگذارید! آن مقام فرزانه حتما به این امر واقف هستند که هرچه کوچه و خیابان و میدان و بازار، مشهورتر و معروفتر باشد و هر چه درصد توریستهای بازدیدکننده از آن بیشتر باشد، درصد موفقیت فرزندان شما هم در ایران بیشر خواهد شد، لذا خاضعانه و خاشعانه از شما درخواست می‌نماییم که نام آن خیابانی را که به تازگی دفتر تحکیم گذاشته‌اید به همان اسم سابق تغییر داده و اینبار نام برج پیزا را «دفتر تحکیم» بگذارید. چرا که برج پیزا چه در ظاهر و چه در باطن، تناسب بیشتری با حال و احوال دوستانتان در دفتر تحکیم دارد، زیرا ما از بس در سالهای اخیر چپکی راه رفته‌ایم، شباهت بسیاری به برج پیزا پیدا کرده‌ایم!

عالیجناب محترم، شهردار آگاه و گرانقدر رم!

در پایان ضمن تقدیر و تشکر مجدد از اقدام در خور ستایش آن شهرداری بزرگ، امیدواریم که تمامی زحمات شما را در آینده نزدیک پاسخگو باشیم.

زنده باد ایتالیا، زنده باد رم، زنده باد شهردار رم، زنده باد برج پیزا یا همان برج «دفتر تحکیم وحدت!»

امضاء: اینجانبان!

 

 1. شیعه کوچولو : پیشنهادی دیگر
  ۱۱ تیر ۱۳۸۷ در ۱۳:۳۳ | #1

  پیشنهاد دیگری که آن دفتر تحکیم دلار و پوند و فرانک از نظر انداخته اند و اکنون به یاد ما آمد اینست که :
  بهتر است که جمیع دولتهای غربی و از جمله ایتالیا . نام یکی از توالتهای بزرگ خود را به نام جمیع غرب زدگان مملکت ما بگذارند و فیضش را برای شادی ارواح نابکارشان . حواله کنند !!!

  هههههههههههههههههههههههههه

  [پاسخ]

 2. ۱۱ تیر ۱۳۸۷ در ۱۵:۴۸ | #2

  سلام
  لینکش کردم

  [پاسخ]

 3. احمد دارابی
  ۱۲ تیر ۱۳۸۷ در ۰۲:۳۰ | #3

  واقعا کسی که هم شیعه باشد وهم کوچولو مطمنا عقلش هم انقدر کوچو لو هست که شعورش نرسد که میزان بی تربیتی خود را بشناسد

  [پاسخ]

 4. ۱۲ تیر ۱۳۸۷ در ۱۱:۰۱ | #4

  احتراما پیرو درخواست آن دفتر نیمه محترم در این زمینه با شهردار پاریس مذاکراتی داشتیم که ایشان فرمودند اگر اجابت این درخواست موجبات فراهم آمد روی مزاعف و در پی آن درخواست تعویض اسم برج ایفل که در پاریس قرار دارد نشود . با درخواست آنحنبان موافقت می شود .
  با احترام شهردار رم و حومه

  [پاسخ]

 5. mohammad
  ۱۳ تیر ۱۳۸۷ در ۱۳:۲۷ | #5

  سلام دوست من

  از لطفت ممنونم. پیروز و سربلند باشی ایشالله.

  roohe-abi.blogfa.com

  [پاسخ]

 6. رضا
  ۹ آبان ۱۳۸۷ در ۰۹:۱۳ | #6

  به نظر میرسد شهردار رم از جانب صهیونیستها اجیرشده است تا از به اصطلاح اپوزسیون ایران حمایت کند روزی ازسرکردگان تروریست سازمان مجاهدین و روزی دیگر از افراطیون وابسته به دفتر تحکیم چرا که غافل از آن است که یک روزی دول آمریکاو اروپائیان و صهیونیستها جهت نجات خود از هلاکت حتمی متوسل به صدام شدند و عاقبت نیز گرفتار همان بلایی شدند که باعث متزلزل کردن پایه های حکومت خود و اقتصادشان شد و هر روز که پیش رفتیم نقاب از چهره خود برداشتند و ناقوس اضمحلال لیبرال دمکراسی غرب را بصدا در آوردند و این صدا برای تمام مردم آزاد اندیش دنیا شنیدنی می باشد توصیه میگردد که شهردار رم و طرفداران تروریستها در اروپا که مردم کوچه وبازار را در ایران ترور کردند و حالیه تحت حمایت شهردار محترم و به اصطلاح آزاد اندیش !!! می باشند به گذشته این گروهها و همچنین حال آنها نظری داشته باشند حد اقل سواد خواندن و بدست اوردن گذشته این تروریستها را که دارد هر چند بنظر میرسد دلارهای صهیونیستها و لابی های آنها دیگر فکری برای این شهردار و حامیان تروریستها در اروپا نگذاشته است .

  [پاسخ]

 7. علي
  ۱ تیر ۱۳۸۸ در ۰۸:۳۱ | #7

  چرا هرکس از وضع مملکت ناراضیه می بندنش به کشور های دیگه . اصلا میدونید چرا از امریکا و اسرائیل و از بقیه غربی ها ترسوندنتون ؟ من بهتون میگم . برای اینکه بتونن هر بلایی میخان سرمون بیارن و هر کس اعتراض کرد به بهانه ارتباط با اجنبی اعتراضش رو ساکت کنن این همون کاریه که در تمام کشورهای دیکتاتوری مثل شوروی سابق کوبا کره شمالی ونزوئلا … داره میشه این یه فرمول سادس یعنی ایجاد وحشت از بیگانه این در حالیه که ما نه تنها در زمان حال بلکه در تمام طول تاریخ از کشور دوست عزیز روسیه بیشتر صدمه خوردیم تا اسرائیل یا امریکا این گفته من به معنی تایید سیاست های خارجی کشور های غربی نیست ولی اگر کسی یک کم عمیقتر فکر کنه کاملا متوجه میشه که ایجاد دشمنی با غرب فقط یه سیاسته که مصرفش فقط برای تحمیق عوامه و روش تمام کسایی که میخان با زور برمردم حکومت کنن ولی وای به حال ساده دلایی که باور کنن.

  [پاسخ]

 1. ۱۱ تیر ۱۳۸۷ در ۱۹:۴۶ | #1

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: