خانه > انقلاب اسلامي, تاريخ, جامعه, دفاع مقدس, سياست > از پشیمانی منتظری تا ایستادگی خمینی

از پشیمانی منتظری تا ایستادگی خمینی

در یکی دو روز گذشته، دو اظهار نظر کاملا متضاد درخصوص قضیه فلسطین از دو فرد منتسب به دو جبهه مخالف در رسانه ها منتشر شد که به خوبی تفاوت گفتمان این دو جریان را نشان می‌دهد.

از یک سو آقای سید علی خمینی نوه امام بزرگوار گفته است که «تشکیل کشور مستقل فلسطینی تنها با محو اسرائیل ممکن است در غیر این صورت با وجود اسرائیل هیچ استقلالی فراهم نخواهد شد» و در سوی دیگر جناب آقای احمد منتظری به اوباما نامه نوشته و از وی خواهش کرده است که برای ماندگار شدن در تاریخ، با تشکیل کشور فلسطینی مخالفت نکند!

این دو اظهار نظر کاملا متضاد، ناشی از تفاوت دیدگاه و جهان بینی این دو فرد و جریان آنهاست و گواه این حقیقت که اختلاف فکری، نظری و عملی برجای مانده بین امام و آقای منتظری همچنان پابرجاست و با سلام و صلوات عده‌ای شرمنده از آرمان‌های امام و مدعی پیروی از خط امام پاک نمی‌شود. جالب اینکه اظهار نظر نوه امام در سایت‌های مدعی پیروی از خط امام (از جمله نخست وزیر مادام العمر امام) به حاشیه رفت و نامه احمد منتظری در همین سایت‌ها با آب و تاب فراوان منتشر شد!

سخنان سید علی خمینی در حقیقت تکرار سخنان و منطق امام خمینی است. سید علی به پیروی از امام، اسرائیل را یک غده‌ی سرطانی می‌داند که اساسا وجودش با شر و شیطنت و تجاوز و جنایت همراه است و تنها راه حل موجود برای رفع این غده سرطانی، نابودی و محو کامل آن از نقشه منطقه است و سپردن خانه به ساکنان اصلی آن.

در مقابل احمد منتظری وجود این غده‌ی سرطانی را به رسمیت می‌شناسد و به بزرگترین و مهمترین حامی اسرائیل جنایتکار در دنیا یعنی آمریکا، نامه می‌نویسد و التماس می‌کند که حقی هم برای صاحب خانه‌ی واقعی فلسطین قائل شود؛ حتی به اندازه یک اتاق کوچک در خانه‌ی اشغالی و در کنار اشغالگر!

صرف نظر از اینکه نامه آقای منتظری، یک اقدام صرفا نمایشی و دارای مصرف داخلی است و یک ناله‌ی ضعیف برای سرپوش گذاشتن بر فریاد «نه غزه نه لبنان» دوستان وی به حساب می‌آید و ارزش چندانی ندارد؛ اما به روشنی نوع نگاه این جریان را به قضایای مختلف داخلی و خارجی مشخص می‌کند. نگاه سازش‌کارانه، ذلیلانه و خاضعانه در برابر زورگویان دنیا به قیمت زیر سوال بردن آرمان‌های انقلابی، اسلامی و انسانی. (البته با ژست دفاع از ملت فلسطین و از سر دلسوزی برای اوباما، آبروی اوباما و نوه‌ها و نتیجه‌های اوباما و دعوت او به مرام مرحوم منتظری!)

ممکن است کسی ادعا کند که مواضع سید علی خمینی آرمانگرایانه و شعاری است و موضع احمد منتظری، زمینی و منطبق بر واقعیات. این ادعا به دلائل مختلف، قابل رد است. اول اینکه شعارها، فقط جنبه احساسی و تبلیغاتی ندارند، بلکه در حقیقت راه، هدف و افق دید یک حرکت را مشخص می‌کنند. شعار «راه قدس از کربلا می‌گذرد» یعنی اینکه دشمن واقعی، اسرائیل و آمریکاست و صدام تنها عروسکی در دست آنهاست.

دوم اینکه همین مواضع به ظاهر واقع گرایانه و زمینی هم همیشه موفق و قابل پیاده شدن نیستند. آیا نتیجه‌ی سیاست سازش کارانه اعراب با رژیم جعلی و اشغالگر، ویرانی، اشغال و تجاوز بیشتر نبود؟

فعلا بحث قضیه فلسطین را کنار می‌گذاریم و به همان اختلاف موجود در دو اردوگاه امام و منتظری برمی‌گردیم. در یک سو، قدرت، غرور، افتخار، آرمان، اصول و ادای تکلیف است و در سوی دیگر، شرمندگی، محافظه‌کاری، وارفتگی، احساس ضعف، ذلت، پستی، پشیمانی و نگاه چرتکه‌ای به نتیجه‌ی کار!

یک طرف ماده و معنا، ظاهر و باطن، غیب و شهادت، دنیا و آخرت را با هم می‌بیند و طرف دیگر فقط ماده و ظاهر و دنیا را. امام به پیروی از جدش سیدالشهدا، خود را مامور به ادای تکلیف می‌داند (چه بکشیم و کشته شویم، پیروزیم) اما در سوی دیگر افرادی هستند که منتظر نتیجه‌ی کارند و کشته شدن را نابود شدن می‌‌دانند!

این همان تفاوت اساسی بین گفتمان امام و مخالفان امام است. اختلافی که از ابتدا در جزء جزء شعارها و سیاست‌های مختلف نظام وجود داشته و هنوز هم وجود دارد. اختلافی که گاه به اظهار نظرهای صریح آقای منتظری علیه شعارها و سیاست‌های نظام و امام منجر می‌شد و واکنش قاطع امام را به همراه داشت. البته مساله اختلاف آقای منتظری با امام مفصل‌تر از این مطلب وبلاگی است، اما برای نمونه‌ می‌توان به یک مورد از اختلافات فکری و نظری آنها اشاره کرد.

شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۶۷ مرحوم آقای منتظری به مناسبت دهمین سالگرد پیروزی انقلاب، سخنانی را درخصوص نقاط ضعف و قوت دوران ده ساله انقلاب مطرح کرد که بخش‌هایی از آن در ظاهر درست و منطقی به نظر می‌آمد، اما کلیت این سخنرانی و بازتاب آن در رسانه‌های داخلی و خارجی، آن هم از زبان قائم مقام رهبری و درست در سالروز پیروزی انقلاب، معنایی جز پشیمانی از شعارها و آرمان‌های انقلاب و ناامیدی و یاس و زیر سوال بردن مقاومت و حتی دفاع مقدس نداشت.

(برای مشاهده تصاویر در کیفیت و اندازه اصلی، روی آن‌ها کلیک کنید)

در این سخنرانی آقای منتظری به صراحت اظهار داشت که بخشی از شعارهای گذشته غلط بوده است! وی از کنار گذاشتن برخی افراد در اوائل انقلاب (لابد نهضت آزادی، لیبرال‌ها و منافقین) شکایت و از آنها به عنوان نیروهای خوب و دلسوز یاد کرد! درخصوص شهدای جنگ تحمیلی هم نگاهی مایوسانه و ناامید کننده داشت و …

این نگاه ناشی از یاس و پشیمانی، باعث شد که امام خمینی ۱۰ روز بعد یعنی در تاریخ سوم اسفند ۶۷، نامه تاریخی معروف خود مشهور به «منشور روحانیت» را بنویسند و پاسخ اظهارات و ادعاهای آقای منتظری را بدهند و به خاطر سخنان وی، از خانواده شهدا و ایثارگران معذرت خواهی کنند.

مرحوم آقای منتظری بعد از موضع تند امام خمینی، نامه‌ای به امام نوشت و از نظرات ایشان حمایت کرد و جالب اینکه از روحانیون و مسئولین دیگر خواست تا پیام امام را راهنمای عمل خویش قرار دهند! همچنین همه مدعیان خط امام (اصلاح‌طلبان و پشیمانان فعلی) از موضع امام در برابر آقای منتظری حمایت کردند.

همان طور که اشاره شد، مساله اختلاف آقای منتظری با امام پیچیده‌تر و مفصل‌تر از بحث فعلی است. مخصوصا با توجه به مسائل شخصی و خانوادگی و حمایت وی از متهمان و محکومان منتسب به دفتر خود!

البته هیچ کس منکر اشتباهات و نواقص موجود در انقلاب اسلامی و در مسائل مختلف مملکت نیست. به نظر من، خود امام هم منکر این اشتباهات نبودند و واکنش تند ایشان به آقای منتظری، به معنای توجیه اشتباهات نبود، بلکه نشان دهنده نگاه همه جانبه و اصولی ایشان به انقلاب و به معنای تفکیک مسائل اصلی از فرعی بود. به عبارت بهتر افق نگاه امام، فتح قله‌ها بود و محدوده‌ی دید آقای منتظری، دامنه کوه!

نگاه امام، برخلاف آقای منتظری (که فقط با ردیف کردن اشتباهات و بزرگنمایی آنها در صدد القاء نادرستی سیاست‌های اصلی انقلاب بود) نگاهی همه جانبه، سرشار از امید و افتخار، با در نظر گرفتن همه ابعاد مادی و معنوی، ظاهری و باطنی، توجه به شرایط مختلف و اوضاع پیچیده داخلی و خارجی، نقش دشمنان و مخالفان و از همه مهمتر اشاره به نتایج محسوس پیروزی سیاسی و معنوی ملت ایران در دنیا و در عرصه‌های مختلف بود.

در حقیقت اختلاف ما با آنچه که امروز در اردوگاه منتقدین و مخالفین نظام دیده و شنیده می‌شود، دقیقا از جنس این اختلاف است. منشور روحانیت امام هم همچنان بهترین پاسخ به همه شرمندگان، پشیمانان، طلبکاران و مدعیان است.

*****

«ممکن است هرکس در فضاى ذهن و ایده‌‏هاى خود نسبت به عملکردها و مدیریتها و سلیقه‏‌هاى دیگران و مسئولین انتقادى داشته باشد، ولى لحن و تعابیر نباید افکار جامعه و آیندگان را از مسیر شناخت دشمنان واقعى و ابرقدرتها که همه مشکلات و نارساییها از آنان سرچشمه گرفته است، به طرف مسائل فرعى منحرف کند و خداى ناکرده همه ضعفها و مشکلات به حساب مدیریت و مسئولین گذاشته شود و از آن تفسیر انحصارطلبى گردد که این عمل کاملًا غیر منصفانه است و اعتبار مسئولین نظام را از بین‏ می‌برد و زمینه را براى ورود بی‌تفاوتها و بی‌دردها به صحنه انقلاب آماده می‌کند.

در یک تحلیل منصفانه از حوادث انقلاب خصوصاً از حوادث ده سال پس از پیروزى باید عرض کنم که انقلاب اسلامى ایران در اکثر اهداف و زمینه‌‏ها موفق بوده است و به یارى خداوند بزرگ در هیچ زمینه‌‏اى مغلوب و شکست خورده نیستیم، حتى در جنگ پیروزى از آن ملت ما گردید و دشمنان در تحمیل آن‌همه خسارات چیزى به دست نیاوردند.

همه اینها از برکت خونهاى پاک شهداى عزیز هشت سال نبرد بود، همه اینها از تلاش مادران و پدران و مردم عزیز ایران در ده سال مبارزه با امریکا و غرب و شوروى و شرق نشأت گرفت. جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام شدنى نیست، جنگ ما جنگ فقر و غنا بود، جنگ ما جنگ ایمان و رذالت بود و این جنگ از آدم تا ختم زندگى وجود دارد. چه کوته نظرند آنهایى که خیال می‌‏کنند چون ما در جبهه به آرمان نهایى نرسیده‌‏ایم، پس شهادت و رشادت و ایثار و از خودگذشتگى و صلابت بیفایده است! در حالى که صداى اسلامخواهى افریقا از جنگ هشت ساله ماست، علاقه به اسلام شناسى مردم در امریکا و اروپا و آسیا و افریقا یعنى در کل جهان از جنگ هشت ساله ماست

من در اینجا از مادران و پدران و خواهران و برادران و همسران و فرزندان شهدا و جانبازان به خاطر تحلیلهاى غلط این روزها رسماً معذرت می‌خواهم و از خداوند می‌خواهم مرا در کنار شهداى جنگ تحمیلى بپذیرد. ما در جنگ براى یک لحظه هم نادم و پشیمان از عملکرد خود نیستیم. راستى مگر فراموش کرده‏ایم که ما براى اداى تکلیف جنگیده‏ایم و نتیجه فرع آن بوده است…

 نباید براى رضایت چند لیبرال خود فروخته در اظهارنظرها و ابراز عقیده‏ها به گون‌ه‏اى غلط عمل کنیم که حزب اللَّه عزیز احساس کند جمهورى اسلامى دارد از مواضع اصولی‌‏اش عدول می‌‏کند. تحلیل این مطلب که جمهورى اسلامى ایران چیزى به دست نیاورده و یا ناموفق بوده است، آیا جز به سستى نظام و سلب اعتماد مردم منجر نمی‌‏شود؟! تأخیر در رسیدن به همه اهداف دلیل نمی‌‏شود که ما از اصول خود عدول کنیم. همه ما مأمور به اداى تکلیف و وظیفه‏‌ایم نه مأمور به نتیجه. اگر همه انبیا و معصومین- علیهم السلام- در زمان و مکان خود مکلف به نتیجه بودند، هرگز نمی‌‏بایست از فضاى بیشتر از توانایى عمل خود فراتر بروند و سخن بگویند و از اهداف کلى و بلند مدتى که هرگز در حیات ظاهرى آنان جامه عمل نپوشیده است ذکرى به میان آورند. در حالى که به لطف خداوند بزرگ، ملت ما توانسته است در اکثر زمینه‏‌هایى که شعار داده است به موفقیت نایل شود. ما شعار سرنگونى رژیم شاه را در عمل نظاره کرده‌‏ایم، ما شعار آزادى و استقلال را به عمل خود زینت بخشیده‏‌ایم، ما شعار «مرگ بر امریکا» را در عمل جوانان پرشور و قهرمان و مسلمان در تسخیر لانه فساد و جاسوسى امریکا تماشا کرده‌‏ایم، ما همه شعارهایمان را با عمل محک زده‌‏ایم. البته معترفیم که در مسیر عمل، موانع زیادى به وجود آمده است که مجبور شده‌‏ایم روشها و تاکتیکها را عوض نماییم.

من به طلاب عزیز هشدار می‌دهم که علاوه بر اینکه باید مواظب القائات روحانى نماها و مقدس مآبها باشند، از تجربه تلخ روى کار آمدن انقلابى نماها و به ظاهر عقلاى قوم که هرگز با اصول و اهداف روحانیت آشتى نکرده‌‏اند عبرت بگیرند که مبادا گذشته تفکر و خیانت آنان فراموش و دلسوزیهاى بی‌مورد و ساده اندیشی‌ها سبب مراجعت آنان به پستهاى کلیدى و سرنوشت ساز نظام شود…

 1. ۱۱ مهر ۱۳۹۰ در ۲۲:۲۱ | #1

  امشب کلیپی از کشف حجاب مینا لاکانی بازیگر سیما دیدم ..
  http://www.vatantube.com/index.php?video=%DA%A9%D8%B4%D9%81+%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8+%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A7+%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C%26zwnj%3B+%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7+%2B+%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85&videoid=2375

  نمیدونم چرا همه هنرمندان ! البته بی هنر وقتی میروند اونور آب اولین کاری که میکنند کشف حجابه …
  همین مسائل نشان میده که معاندین و مغرضین به انقلاب دنبال حکومت عشق و حال و هول و ..هستند نه اسلام

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۱م, ۱۳۹۰ ۱۰:۳۶ ب.ظ:

  خب هزینه دوربین و به بازی گرفته شدن در غرب برای زنها همینه.
  استفاده برای عموم عزیزان ازاد.
  هنوز مونده….خودشیفته رو دیدی عکسهای فیلم جدیدش رو….شوهر داره ها…همین چند سال پیش ایران بوده ها…توی بغل اجنبی….ماچ و ….
  میدونم که فعلا براش سخته ولی هزینه هست دیگه.بردگی زنان برای تامین شهوت مردان.هنر در دنیای غرب واقعا وحشی.
  البته کلا ربطی به مبحث نداشت ها.

  [پاسخ]

  تازه وارد پاسخ در تاريخ مهر ۱۱م, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ:

  شوهر چی داره ؟سیب زمینی شرفش از اون بهتره

  [پاسخ]

  تازه وارد پاسخ در تاريخ مهر ۱۱م, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ب.ظ:

  پ ن پ دنبال اسلام اند :mrgreen:

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۱م, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ:

  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

  [پاسخ]

 2. ۱۱ مهر ۱۳۹۰ در ۲۲:۵۲ | #2

  سلام خدا قوت
  موفق باشید
  یا حق

  [پاسخ]

 3. سین
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۰۰:۰۹ | #3

  آقا محسن سر شما در صفحه ی یک زفته بود ، جوابتان را در صفحه دو می دم تا شاید برگشته باشد و نغوذبالله شما بی سر نخوانید.
  یک – کجای آم کامنت نوشته بود محسن حتما من را بخوان که اینهمه به خودتان دردسر خواندنش را دادید؟
  دو- خوبست که تیپ کامنت من از جنس حمان زنانه است. بالاخر پاک و منزه از حمام در می آید. اما مال شما که بیشتر شبیه جوانکی تسبیه چرخان به دور دست تکیه به دیواری داده سر گذر است که هر عابری رد می شود خودش را ملزم می داند متلکی بپراند و شکلکی در بیاورد.
  سه- من به دام شما نمی افتم. ببین از آقای امیر که اینهمه جامع نگر و عالی می نوشت ، کاری کرده ای که تمام انرژی اش را برای جواب دادن به تیکه پرانی شخص شما ونه کلیات مطلب صرف کند.
  چهار – این یک در میان حضور شما در میان کامنت ها اجری هم دارد؟ اگر دارد شریک. منظورم معنوی بود. فکر بد نکنید.

  [پاسخ]

  یلدا پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱:۳۵ ق.ظ:

  سین عزیزم، میخواستم به محسن بگم :هوارتا کامنت میذاری که کلا مفت گرونه، ولی کامنتهای سین که شاید تو هر پست یکی دوتا باشه ، سرت رو میبره؟؟؟
  اگر سر ما هم از کامنتهای تو بره ، چه کار کنیم؟؟
  من که همیشه کامنتهای سین رو دو بار میخونم سرم که نمیره ، هیچ ، کلی هم کیف میکنم…
  ولی خدا به داد امیر برسه و صبر و تحملش رو زیاد کنه که با محسن یکی به دو میکنه…
  من که جرات بحث رو ندارم، بس که گفتم : اصلاح قانون اساسی و همه پرسی حرف ماست،،،،،
  و شنیدم : از ایران برو ایران سهم الارث ماست … همینه که هست…
  فقط حس مثبتی که به جناب حسینی دارم باعث میشه هر روز بیام و بخونم (تنها وبلاگی از تفکر ولایی که میخونم ) و همین طور خوندن حرفهای سین و امیر و بابک و آریایی و پتروس……..

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۸:۲۴ ق.ظ:

  اما شما که امیر را دارای فلان صفات برجسته میدانید ،پس حدتان همین است.کلا ۰٫۰۰۱ کامنت میذاره خواهر احساساتی ما و این میگه من همیشه کامنتهای سین رو می خونم.باشه شما هم بخون. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  لازم هم نیست از ایران بری،میتونی بمونی و شکوه روزافزون رو ببینی و مثل اربابان مستکبر غربی که از خشم زبون و لب و …شون رو گاز میگیرن و هیچ غلطی هم نمیتونن بکنن،تو هم همینکار رو بکنی تا دم مرگ.
  “اصلاح قانون اساسی…) سقوط نظام که نشد حالا اصلاح :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: باشه اصلاح میکنیم و ملکه مریم رجوی بشه رئیس جمهور و اون لاکانی بشه وزیر فرهنگ و خودشیفته هم بشه واحد ویژه ارتباطات همه جوره مردمی و تو هم بشو سخن گوی دولت و همه با هم برای امریکا دم تکون بدین…باشههههه :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  برو بچه مدرست دیر شد خانم ناظم با خط کش میزنه پشت دستت تازه ناخن هات بلند باشه که محکمتر میزنه.بدو گلم :lol: :lol: :lol:

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۸:۱۷ ق.ظ:

  نه من کسی هستم نه شما.کامنت هم واسه خوندنه.چون از کامنتهای شما معلوم میشه فوق العاده احساسی مینویسید و کاملا خانمانه،بنده همان چیزی که معمولا به خانمها می گویند را گفتم(سرم رفت) و دیگر هیچ.
  اما آن مطلب حمام و تسبیح … بی قدر تر از آن است که جواب بخواهد.
  شما که در پست قبلی افاضه متانت و … امده بودید ،اینجا چرا عنان از کف بدادید.
  اجر هم خدا میدونه.مسئله ایستادن در برابر اجنبی پرستان بی عقل و وابسته و خائن هست.حالا در هر جایی به شکلی.اما نیتم ممکنه خالص نباشه و از اجر محروم بشم.شما میشه وساطت کنی اجری هم گیر ما بیاد.شما برو گوش و ذهنت رو تنظیم کن که سخنرانی رو اول خوب بشنوی و بعد کمی خوب بفهمی.
  توی حموم زنونه که مسابقه طولانی ترین کامنت نیست که همش بدو چادر سرکرده و نکرده میای و قصه میگی.اون عذر خواهی قبلی من از شما هم بیهوده بود.فقط تریپ متانت و … میاید و الا همه سر و ته یه کرباسین

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۸:۲۹ ق.ظ:

  آقای امیر جامع نگر ….
  یاد تعاریف نوری زاده و سازگارا و …بقیه گلابیها از هم،افتادم.البته تا همین اواخر که فخرآور زد به تیپ و تاپ باطبی و مادر زن منگل فخرآور-مهاجر رو میگم- با نوری زاده کل افتادن. اون میگه (باطبی) من تیر رو دیدم که به طرفم میومد… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  نوری زاده میگه خوزستان ایران…. 8O ۸O 8O 8O 8O مهاجر رو هم نوری زاده میگه چه چیزی بوده که بخاطرش مجبورش کردن جلوی دوربین لخت بشه و شو اجرا کنه.همه لنگه همن.پاپیت و پاپیته

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۹:۵۸ ق.ظ:

  تصحیح: میگه خوزستان عربستان

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۰ ق.ظ:

  شما اگه بدونی نوری زاده چه نقشی در بین جماعت مخالف در خارج از کشور داره خواهی دید که اون مفت و مجاتی فقط بدست امثال افراطیهائی مثل شما بزرگ شده! نوری زاده نقشی مثل حسین شریعتمداری برای معترضین داره ! یعنی علی شلوغ کن/ گوی رو گنبد نشون دادن! و ما به هیچ وجه از اون خوشمون نمی اد. باطبی و سازگارا هم هنوز داغ شکنجه روی تنشان است و دلشان ترک برداشته! مهاجرانی نیز چون ادم بسیار با شخصیتی است و این اواخر از حرفهایش از هر دو سو سوء برداشت شد دیگر خیلی قاطی همه نمیشود. این واقعیت از نظر من در مورد نامهائی که بردی بود حالا هر چه که میخواهی بگو چون تا صبح وقت داریم!

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ق.ظ:

  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  حالا که یکی از اجنبی پرستها بعد از قضیه مدحی بی ارزش شده بی بی سی هم سر کارش میذاره و باطبع گلابیهایی مثل تو.
  خیلی از افاضات امثال تو همون القاءات نوری زاده بوده گلابی.
  اما اقای حسین شریعتمداری که در بین اصحاب رسانه اونور آبی صاحب قلم و اندیشه حساب میشه و محل اعتنا مثل اون گلابی واحدی که نیست که شده طنز اپوزیسیون….راستی کنگره ملی رو تاسیس کرد یا هنوز :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  مهاجرانی هم بعد از اعترافش نسبت به بزرگ رهبر ایران اسلامی از چشم منافقهای کاسه لیس افتاده.اخه هر حرف حقی رو نباید گفت،الحق که مبتکر درازگوش تروا هست مهاجرانی.
  باطبی رو گفتی :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: شکنجه ،آره همون تیری که دیده بود میاد طرفش و جاخالی داده حتما بادش خورده بهش و شکنجه شده….دیگه فخرآور هم فیلمش کرده حداقل یه هماهنگی با امیرعباس بکن،اگر نبود مادر زنش هست که در اعتراض به ایران لخت شد جلوی دوربین :lol: :lol:
  موضع منفقهای جاهل معلومه…حزب باد مگه موضع و مبنا داره.دیروز نه غزه و … امروز هااا فلسطین و …. یه روز نماز جمعه مختلط با کفش یه روز حمله به عزاداران حسینی و سوت و کف… آخه تو که مامور اربابی و قلاده به گردن چرا از موضع حرف میزنی.برو بذار باد بیاد ۲ روز دیگه هوا سرد میشه باد دیگه بدرد نمی خوره،بدو پسر گلم،زنگ تفریح گلابیتم بخوریاا

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۱:۰۱ ق.ظ:

  راستی سازگارا که ته نفاق و دورویی هست رو یادم رفت.الان کدوم گوری هست.زیاد به بازی نمیگیرنش…اهان رفته تعلیم ساخت موشک ببینه تا بعد از اموزی بمب دستی ،اون رو هم یاد بده در راه میهن و خدا و ملت؟ :lol: :lol: :lol:

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ق.ظ:

  آقای امیر
  حسین شریعتمداری یک انسان بزرگیست که حقیقت را با زبان تند و تیزش بیان میکند ..اینکه ناراحتی ندارد
  و اما گفتی سازگارا شکنجه شد ؟ کجا ؟ تو ایران ؟ باطبی هم شکنجه شد ؟
  سازگارا کارش در رسانه ماهواره ای صدای آمریکا اینه که بره واسه جوانان سبز فریب خورده راهکار شان بده ..تو ماهواره هی میگفت بسیجیان موتوری را اینجوری بزنید نفله کنید و اونجوری تو کف خیابون روغن سوخته بریزید سر بخورن و از این جور مزخرفات .فکر اینجا را نمیکرد اگر روغن سوخته بریزن خودشون چجوری در برن !!
  چرا دروغهای بی بی سی را تکرار میکنی برادر من ..ما اصلا چیزی بنام شکنجه در زندانهای ایران نداریم ..اگر جایی سراغ داری بیا منو ببر نشانم بده تا ما هم سبز بشیم ..

  نوریزاده یک جاسوس اسرائیلی در همان زمان رژیم پهلوی در ایران بود نه الان …یعنی اون اصلا با ایرانیها مشکل داره برادر ..
  مهاجرانی که تخصصش ازدواجهای مکرر هست ..یعنی یه انسان هوسباز …مهاجرانی نگو ..بگو طراح اسب تروا در ۲۲ بهمن ۸۸
  شما همینکه از این انسانهای خودفروخته و خیانتکار به مردم داری دفاع میکنی مشخصه که تفکرت در چه مسیری است

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۹ ق.ظ:

  بابا پسر شجاع اینا دیگه گفتم نداره.همه میدونن.کسی هم که انکار میکنه میدونه منتها داره از فرمول تف سربالا استفاده میکنه.مردشی که رهبرش واحدی و مهاجرانی و باطبی و نوری زاده و سازگارا و امیرارجمند و گنجی و ..این تفاله های سنت و پنی بگیر بدبخت باشه،خب اصلا بحث و روشنگری می خواد.خود منافقش داره بالا میگه من از نوری زاده که حرفاش نقل دهن اینا بوده خوشم نمیاد.خب ولش کن طفلی رو.چند روز دیگه یه جای دیگه هم میگه از سازگارا و ..خوشم نمیاد.بابا حزب باد …باد

 4. محسن
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۰۸:۳۰ | #4

  خب بحث من هم با خواهر های گل و احساساتی خودم تموم شد.ادم دچار حس غریبی میشه از این جور بحثها.خدا بدور.بیچاره شوهراشون :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

  [پاسخ]

 5. محسن
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۰۸:۴۶ | #5

  در کل این عرائض متین :wink: بنده خطاب به گلابیان کم عقل و بی اطلاع بود که بخاط این دو صفت مشعشع،در دام استکبار و استعمار و شبکه تبلیغاتی اونها اسر میشن و بی جیره و مواجب میشن نوکر اجنبی و پیاده نظام خائن اونها.
  برادران متعهد به ارمان صهیون (پرز و نتانیاهو) فرموده باشند که : اینها سرمایه ما در ایران هستند و به نیابت از ما با جمهوری اسلامی میجنگند و …

  اما دوستانی که منطقی و مستدل و البته با آزادگی و استقلال و انصاف بحث میکنن و اجنبی مستکبر و تبلیغاتش رو و اهدافش رو تشخیص میدن و طبیعی هست که در جایی میتونیم کاملا مخالف هم باشیم، که کاملا عزیز هستید و استغفرالله که بنده به جناب ساحتشان جسارتی بکنم.لطفا تفکیک بفرمایند.جنسیتی هم نیست این تفکیک :lol:
  بالاخره این دسته دوم اگر جایی موفق به تفکیک نشدن و لذا از من رنجیدن: آقا ما فیل ته کفشتیم(کفش ملی)،اصلا من گلابی خوب شد… :lol: :lol: :lol: یا علی

  [پاسخ]

 6. محسن
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۰۹:۲۵ | #6

  یک جک از تونی مشنگ رفیق جرج منگل:

  تونی بلر که در کنار بوش میراث دار شکست سنگین آمریکا و انگلیس در قشون کشی به افغانستان و عراق محسوب می شود در مصاحبه با روزنامه تایمز(۲۴ سپتامبر ۲۰۱۱) : مادام که رژیم اسلامی ایران تغییر نکند، من به هیچ وجه نسبت به آینده خاورمیانه خوش بین نخواهم بود. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

  سنگ پای قزوین که نیست بلر گلابیه :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  خاطرات ملکه رو می خونه انگلیسیها بخاطر خدمت سربازی در ایران از دولتشون حق توحش میگرفتن و شاهنشاه آریامهر .کوفت و .. پاپیتشون بود و اسرائیل هم نوزاد محفوظ و تر گل و ورگل…اما حالا چی؟؟؟؟
  خب خوش بین به چی باشه…به بی بی سی و چهارتا پاپیت گلابی :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

  [پاسخ]

  سین پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۳ ق.ظ:

  محسن. آقای کمی آتشین مزاج خوب که فکر می کنم در بطن انتقاد تو حقیقتی بود که باید به آن توجه کنم. من آنقدر غرق آوردن دلایلم برای آقای آهستان بودم که فراموش کردم حرفهایم را شسته رفته تر بنویسم. احتمالا من وقتی عصبانی می شوم بهتر حرف می زنم. این را خیلی ها می گویند.
  بگذریم. این را بدان من یواشکی به توصیه شما توجه می کنم اما به رویتان نمی آورم تا مغرور نشوید.
  خواهش می کنم این جمله را ممکن است بارها شنیده باشی را امروز از زبان من کادو بگیر. به خدا قصد به رخ کشیدن ندارم. دارم برای تو می گویم تا برای خودم هم تکرار شود و یادم نرود. جمله قریب به این مضمون است که با دوستت آنچنان دوستی کن که احتمال زمان دشمنی را هم بدهی و با دشمن ات آنجنان دشمنی کن که جا بگذاری که روزی دوستش شوی. آدم به میانسالی که می رسد بیشتر به این جمله اعتقاد پیدا می کند که حرف اول را آخر نزند.
  یک جمله ی دیگر هم بگویمو انشالله حوصله ات را سر نبرم. از نیچه عزیز است:
  من و شعرم که همینطور بچه مانده ایم. از دیشب تا بحال یک جمله از نیچه آرامم می کند (انسان آگاه نه تنها باید بتواند دشمنانش را دوست بدارد بلکه باید توان نفرت ورزیدن به دوستانش را نیز داشته باشد. کتاب آنک انسان صفحه ۴۸)

  [پاسخ]

  سین پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۹ ق.ظ:

  خدای من گاف بزرگی دادم. جمله داخل پرانتز فقط از نیچه است. ماقبل آن مربوط به بخشی از نوشته ام در زمان شاعر بودنم است. تنبلی کردم رفتم از متن هایم کپی کنم ظاهرا جمله قبلش را هم آوردم. حالا تو حتما به خودت بیست می دهی که درست فهمیده ای من احساساتی ام. حق ات است. البته مال آنموقع هاست. جوانی ها. آنموقع ها که شاعر بودم. حالا فقط ساکتم.

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۸ ق.ظ:

  خانم سین
  قبل از نیچه ائمه معصومین ع جملات بهتری را فرمودند
  طرز جمله بندیت نشان از ادبیاتی بودن نوشته هایت دارد
  اگر شعری از خودت داری در وبلاگم برای ما بنویس تا ما هم استفاده کنیم

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ ق.ظ:

  نکات خوبی بود.شاید منظور شما حدیث حضرت امیر علیه اسلام باشه:
  و ان اردت قطعیه ی اخیک فاستبق له من نفسک بقیه ی یرجع الیها ان بدا له ذلک یوما ما » اگر خواستی از برادرت ببری جایی برای دوستی او نزد خود باقی بگذار که اگر روزی بر وی آشکار گردید بدان وسیلت بدان تواند رسید
  یا
  حبب حبیبک هونا ما ـ عسی ان یکون بغیضک یوما ما و ابغض بغیضک هونا ما عسی ان یکون حبیبک یوما ما »(۱) « دوست خود را به اندازه دوست بدار ، شاید روزی دشمن تو شود ، و دشمنت را نیز به مدارا دشمن بدار ، شاید روزی دوست گردد

  در هر حال صحیح است و خوب.اما بنده معمولا جواب کامنت رو میذارم و از موضع بعضی نمیشه گذشت.حدیث نبوی هست که بیشترین چیزی از از اون برای شما بعد از خودم میترسم منفق علیم اللسان هست.خب شما نظرات رو بخونی بوی نفاق از سرتاسر بعضی جملات میاد،عمدا نباشه از روی جهل هم که باشه،فرقی نمیکنه در نتیجه و همراهی دشمن.من نمیتونم بگذرم ،حتما از ضعف منه و ان شاء الله روزی اصلاحش کنم.
  یادگاری خوبی بود ،ممنون.البته وقتی معصوم متصل به علم لدنی هست دیگه من کاری به نیچه ندارم.هر چند که اندیشمند بوده و کلمات نغزی هم دارد.یعنی نوبت به اون نمی رسه الا کسی که وقت داشته باشه و بخواد کلا همه چیز بخونه در هر سطحی.میتونه خوبه باشه.
  البته این کامنت شما با بالایی خیلی فرق داشت و لذا جواب من هم فرق داشت.

  حالا دو تا یادگاری از من:
  امیر المؤمنین (ع): سلوا القلوب عن المودات فانها شواهد لا تقبل الرشا

  دوستی و محبت را از دل بپرسید ،چرا که دلها گواهانی رشوه نا پذیرند.

  از امام علی (ع) سؤال شد بدترین همنشین کیست ؟ فرمود : آنکه معصیت خدا را در نظرت زیبا جلوه دهد
  اگر شما جزو دسته دومی هستین که بالا گفتم ،خب سوء تفاهم شده ،شما به دل نگیر ما بقیشم همون بالا نوشتم
  من الله التوفیق

  [پاسخ]

 7. محمد
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۰۹:۲۷ | #7

  اسرائیل یک حکومت مذهبی بنا شده بر دین یهود است و از این نظر کاملا شبیه جمهوری اسلامی ایران است .من فکر می کنم هرجا مذهب به عنوان دین رسمی وارد حکومت شد هر دو سو ضرر کرده اند،هم دین ، هم حکومت.
  البته در خصوص اسرائیل من شخصا راه حل به دریا ریختن آنها را دوست دارم .
  خیلی تاسف آور و چندش آور است که اسرائیل هنوز از آلمان برای کشتار جنگ جهانی دوم باج می گیرد و ایضا از برخی کشورها دیگر اروپا.
  ولی اگر نگاهمان را واقع گرایانه بکنیم ، راه حلی که جواب می دهد در مورد فلسطین یک همه پرسی است از همه فلسطینی ها و اسرائیلی ها و تشکیل یک حکومت غیردینی نه یهود و نه اسلام یا تشکیل دو کشور مستقل منتهی بر مبنای مرزهای ۱۹۴۸ نه ۱۹۶۷
  البته تصمیم با خود فلسطینی هاست
  ما نباید کاسه داغ تر از آش شویم

  [پاسخ]

  پسر شجاع پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ:

  آقای محمد

  حکومت آنها صهیونیستی است که اصلا دین را نمیشناسند ..اگر یهودی بودند میتونستی این حرف را بگی اما باید بدانی آنها صهیونیست هستند ..میتونستی آنها را با وهابیهای عربستان مقایسه کنی که بنام دین و بر علیه دین هستند …

  حکومت جمهوری اسلامی در سال ۵۷ با انقلاب مردم و با رای اکثریت مردم انتخاب و تشکیل شد ..
  کجای تاریخ صهیونیستها در رفراندم حکومتشان را تشکیل دادند ؟

  در ضمن فلسطینیها مردمی مسلمان هستند اونوقت حکومتی غیر اسلامی را میخوان چکار ؟ دیگه نیازی به رفراندم نیست چون حکومت غیر دینی صهیونیستها الان وجود دارد …

  شما هم با این راهکارتون

  [پاسخ]

 8. محسن
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۰۹:۴۷ | #8

  خاخامهای یهودی در آمریکا و حتی در اتریش وجود دارند که خودشان می گویند ارمان صهیون سیاسی و ربطی به دین یهود ندارد.(خوب است کاسه داغتر نشویم)

  این تیکه “بنا شده” که به شکل مجهول امده باید اصلاح شود چون غلط انداز است و گوینده را هم به غلط انداخته.
  رژیمی که از ناکجا آباد و با مکر و قانون استعماری انگلیس و با جمع آوری یهودیان از همه جا بی خبر از ساسر دنیا در سرزمینی که خودش صاحب داشت،با غصب و مکر و قتل و کشتار،تاسیس شد.حالا درست شد.
  حالا با توجه به معلوم شدن ان فعل مجهول دیگر مرزهای فلان و …. کشک میباشد
  ۱۰۰ فلسطین با همه پرسی بین مسیحیان و یهودیان و مسلمانان و قطعا جایی برای مهاجران صهیون در این تصمیم گیری وجود ندارد.
  البته ان دولت آلمان رو خوب اومدی و اضافه میکنم جک هلوکاست و ممنوعیت تحقیق در این باب رو که شاهکار غرب و دموکراسی غربیست.
  البته ذکر این نکته ضروری است که آرمان صهیون ملعون همانطور که پرچمش داد میزند…ببخشید اصلاح میکنم:داد میزد، از نیل تا فرات است(مرز ایران) و و شاید با تشخیص مستکبران استعمارگر بعدها ایران را هم در بر میگرفت. و لذا این غده سرطانی ،سرطان را سرایت میدهد،یعنی می خواست بدهد.لذا بر همه کشورهای منطقه و مخصوصا مسلمان فلسطین بسیار مهم است و این کاسه داغتر نیست.دیگ جوش را انگلیسیها خالی کردند در منطقه ما باید پانسمان کنیم و درستش بنماییم و ….

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۰۳ ق.ظ:

  آقا محسن من کامنتهای شما رو بعضی هاش رو خوندم فکر کنم جز معدود کامنت هایی بود که نوشتی و شکلک توش نداشت!
  به نظرم این همه شکلک خنده مستانه توی کامنتهات ارزش خوندن رو ازش می گیره!

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۸ ق.ظ:

  خب حالا به شکلکها نگاه نکن ،بخون ،خوشت میاد .من که خوشم میاد :wink:

  [پاسخ]

 9. محمد
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۴ | #9

  من کامنت بعضیاز دوستان رو می خوندم به نظرم رسید یک نکته مثبت نظام فعلی جمهوری اسلامی رو بگم (علی رغم همه بی مهرهای که به هم وطنانمون کرده) همین موضع در برابر اسرائیل است

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ ق.ظ:

  بله جمهوری اسلامی یک موجود فضایی هست که آمده و به هموطنان شما بی مهری کرده.شما چی میگی اخوی؟
  باید بگی علی رغم همه کاستی ها و معایب که درسته و کسی ادعای غیر این نداره.باید منصفانه و عالمانه نقد کرد و مستدل.
  باز خدا رفتگان شما رو بیامرزه که موضع ایران رو در این باب خوب متوجه میشی.نمی دونی برای گفتن مسائل ساده من با بعضی ها اینجا چه ماجراهایی دارم.

  [پاسخ]

 10. محسن
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۱۱:۱۱ | #10

  به خبری که هم اینک به دستم رسید توجه فرمایید.
  بعد از راه اندازی موفقیت آمیز ستاد هماهنگی راه سبز امید و موفقیت کمپین ۱۰ میلیارد امضا و فلان جنبش و بهمان خیزش،هماکنون با کنگره ملی ایران در خدمت ملک و میهن هستیم.این طرح که بعد از پروزه های عظیم اسب تروا و دولت در تبعید مدحی کلید خورده ،با استقبال چشمگیر ۱۰ ملیون مبارز اپوزیسیون با تلرانس – ۹۹۹۹۹۹۹ همراه بود به گونه ای که هماکنون پروفسور نوری زاده و سازگارا از امریکا و همچنین مهاجرانی و نگهدار از انگلیس با کمک مبارزان مخلص و وطن خواه و غیر وابسته ای نظیر مهاجر ،باطبی،فخرآور(البته برادر بزرگه،اون کوچکه قدر اپوزیسیون رو ندونست و از پاریس برگشت ایران و خیانت کرد) اسدی،سیگارچی،گنجی و تنی دیگر از خدمتگزاران ملک و میهن ،مشغول تنظیم خبر و راهکار برای این طرح عظیم ملی هستند.
  هخا یار و یاور این سربازان آزادی خواه و استقلال طلب مستقل اریایی.

  ادامه خبرها. گلابی گران شد،به گزارش….

  [پاسخ]

 11. سامان
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۱۵:۳۸ | #11

  این محسن کیه؟
  چرا به خودش حق میده با هر ادبیاتی بنویسه و کسی هم تذکری نمیدهد.فحش دادن که هنر نیست.نکنه فحش دادن جدیدا از خصایل با بصیرتها شده؟؟یا داره سر فحش دادن با قدیانی مسابقه میده؟.خداوند این سرزمین و از دست نادانها نجات بده

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۵:۰۱ ب.ظ:

  من فحش ندادم.آنچه می گویم سزا در مقابل ناسزاست.
  کسی هم نیستم الا یکی از خیل مردم فهیم و با بصیرت ایران اسلامی.کوچک کوچکشون.همون فیل ته کفششون(کفش ملی).

  شما حرف حساب داری مستدل و مستقل و مودبانه بگو و جواب همونطوری بگیر.نه اگه چرندیات خائنانه بی بی سی و نوچه های استعمار رو بالا بیاری خب می ذارم توی کاست.
  ان شاء الله از نوع اول باشی و با هم گلابی خوران صحبت کنیم.
  یا علی

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۸ ب.ظ:

  پسر جان تو چه کاره ای که تعیین تکلیف میکنی.بیش از این لات بازی نکن و دریده حرف نزن و گردن کلفتی نکن که خداوند برای هر گردن کلفت طناب کلفت تر آفریده.صدام گردن کلفت و یادته؟طنابش از گردن کلفتش کلفت تر بود.برو دنبال اصلاح خودت و گرد و خاک نکن.تو برو با بزرگ دشنام گوی با بصیرت(قدیانی)مشاعره کن هر چه باشه تجربش از تو بیشتر است

  [پاسخ]

 12. امیر
  ۱۲ مهر ۱۳۹۰ در ۱۸:۱۰ | #12

  از اینجا شاید بتوانم پیغامی به استادانی تاریخ شناس و تاریخ نگار برسانم که لازم است در کنار همه تحقیقات تاریخیشان در مورد هردیدگاهی از تاریخ نگاهی هم به تاریخ قربان صدقه رفتن و مجیز گوئی و مداحی و این قبیل اعمال وقیح و شنیع داشته باشند که ا ین آفتی نامرئی و به ظاهر محبت امیز و سنتی حسنه و از روی صداقت خالصانه بنظر می اید اما در واقع این رسم نا مردانی است که در این مملکت همیشه از پشت به مردم خنجر زده اند! روشی است برای ابن الوقتها که به این حیله خود را به راس جامعه رسانده اند و با فریب اول شخص مملکت یا جیبهایشان را پر کرده اند یا اهداف شیطانی اشان را دنبال کرده اند! مولا علی اجازه اینکار را به کسی نمی داد و هر گاه کسی پیدا میشد که با منظور یا بی منظور این عمل وقیحانه را انجام میداد مورد شماتت ان حضرت قرار میگرفت. ما در جنبش سبز به رهبران رهبر نمی گوئیم بلکه انان را همراهان جنبش میخوانیم و امیدوارم دوره اقای خامنه ای اخرین دوره این سنت زشت باشد.

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲م, ۱۳۹۰ ۶:۴۸ ب.ظ:

  ۱۱ آگوست ۲۰۱۱
  روزنامه وال استریت ژورنال : رهبر عالی ایران آیت الله سیدعلی خامنه ای مسائل جانبی بسیاری را که ما پدید می آوریم به خوبی مدیریت می کند.

  پسرکم چنین شخصی به این راحتی که کسی مثل تو فریب می خوره ،فریب نمیخوره.اظهارات مشعشع یزدانپناه فراری یا مهاجرانی و… رو یادت رفت.رفقای فراری و غلامان اربابند ها…

  و امام مردش لجنی…اربابان می گویند مرده و تو هنوز آلبالو گیلاس میچینی؟
  رهبر کیلویی چند است ؟ ما می گوییم سران فریب خورده و وابسته فتنه انگلیسی آمریکایی.
  تو بگو همراه و…
  رهبر مردش لجنی از خارج مرزها مدیریت میشد.طرح از کسانی چون لدین و سوروس و پول هم از ارباب آمریکا و تبلیغات هم کار مشترک بی بی سی انگلیس و صدای آمریکا و بقیه تلویزیونها و سایتها،خربکاری هم به عهده منافقین و جند الشیطان و پژاک داخل هم خودفروخته هایی نشاندار و آموزش دیده نظیر ارمین و عطریان فر و … و البته چند تا بیشمار فریب خورده بی جیره مواجب بدبخت.
  چی شد؟ مردم بیشمار مردند یا همه ترسیدند یا زندان هستند یا نفهمیدن چی شد و تو و رفقات کشف کردین.
  ملت ایران که در جای جای میهن بزرگ زندگی میکنند،همینکه پروژه ای با تبلیغ بی بی سی و حمایت امریکا کلید بخورد تا تهش را می خوانند و این شد که آنهمه تبلیغ و بیشمار و …. تبدیل شد به فکاهیات بو گرفته ای نظیر ،آتش زیر خاکستر است و طبل زدیم و این صداشه و …که ما هم گوشهایمان دراز گفتیم عجب…….
  کلا وصل مردش لجنی به کلمه مردم توهین آشکار و البته نخ نما شده ای هست.
  چون با توجه به انچه دیده میشود با ان حجم تبلیغ و تحلیل و … باید گفت مردم بیشمار مذکور بسیار ترسو و نفهم و بی بخار هستند که از باتوم ترسیدند و نفهمیدن که با این حجم بیشمار کار تمام است و …
  ما که اهل توهین و توهم نیستیم می گوییم مردم بیشمار و شهید داده ایران سرفراز اسلامی،همچنان شجاع و بصیر و فهیم در صحنه هستند و لذا اثری از اربابان چشم ابییت را در ایران بزرگ نمی بینی و الا ……
  العاقل یکفی بالاشاره ولی ما چون مشکل داریم توی این فقره لذا توضیح دادم.باشد که مقبول افتد.
  و اما آرزوی آخر که همانطور که در بالا نوشتم ارزو و خواست بلر هم بود و البته رفقای صهیون و آمریکاییش:بعد از طرحهای ۳۰ ساله در انواع خرابکاری و جنایت و تحریم هنوز هم…،خدایا صبرت بر این قوم لجوج نفهم شکر… بگور خواهی برد همانطور که داریوش همایون برد.هنوز خزعبلات مضحکش که حسرت آلود مینالید گاهی به نظر می آید.چه نگون بخت.

  [پاسخ]

 13. امیر
  ۱۳ مهر ۱۳۹۰ در ۰۰:۴۹ | #13

  چیزی که مهاجرانی گفت و شما به دندان گرفته اید و اینور انور میدوید این بود که شخص خامنه ای خودش دزد نیست اما نگفت که محضر دزد پرورش خالی است نمونه اش سه میلیارد دلاری که همین چند هفته پیش تقش درامد و اینها سوراخهای بزرگ در یک سیستم درپیتی است که شما دلتان به ان خوش است. من رهبر را دست نشانده سپاه میدانم و نه سپاه را گوش به فرمان یک امام قلابی انها خودشان خوب میدانند که هیچکس نمیتواند جای خمینی را بگیرد و در غیاب ایشان میراثش مشتی حرف است که به درد زمان خودش میخورد و حفظ تقدس برای یک غیر معصوم تاریخ مصرف دارد که این تاریخ هم بپایان رسیده. عاقلانه ترین کار برای سپاه نشاندن یک عروسک خیمه شب بازی بعنوان امام در راس و مشغول شدن به چپاول بود که همین کار را دارند جلوی چشم همه مردم انجام میدهند و اگر امثال تو ریزه خوار سفره انان نباشید حتما بزرگترین احمقهای تاریخ هستید! بتو یاد داده اند که مقابله با مخالفین ما تنها فحش دادن به کشورهای استعمار گر است در حالی که هیچ مخالفی حتی ککش هم از فحش دادن به انها نمیگزد! امریکا و انگلیس و اسرائیل همه اشان بیایند بروند تو سوراخ مستراح خونه ما” ما نه غرب زده ایم نه یک وجب از خاکمان را به کل امریکا میدهیم ما تمام عشقمان ایران است با فرهنگ ان هر چه که هست خوب یا بد!

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ مهر ۱۳م, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ق.ظ:

  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: این تنها عکس العمل من بود که از نظریه سراسر احمقانت درباره سپاه و رهبر روی داد.آره اصلا رهبر دست نشانده امریکاست و داره توازن برقرار میکنه که یه دفعه بر ضد امریکا شورش نشه :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  اما فقره ثانیه: گفتارت پر است از خواسته ها و القاءات و دستورالعملهای اربابان غربی و صهیونت.این گنده گوییها و دروغ بافی های اشکار تا به کی؟؟؟؟
  نه یک وجب خاکتان را به امریکا می دهید؟؟؟؟؟
  از جنس همان شعارهای نوری زاده هست که وطن وطن میکرد و پشت پرده در لندن گفت خوزستان عربستان و ….
  دهان ببند منافق زشت سیرت.همان سطر اول وال استریت را نخواندی؟ اربابانت اگر غیر از این رهبر بزرگ و فهیم و شجاع و ازاده نبود که الان در روز روشن در تهران به ناموس…. و با حق کاپیتالاسیون و … هیچ غلطی هم نمی توانستی بکنی.نمی گویم خودت را به خواب زدی و نفهم هستی بلکه نشان دادی منافقی پست بیش نیستی که غم ارباب در دلت اثر کرده اما دریغ که راحتت نمی گذارد.
  تو برو از سنت و پنی ارباب ارتزاق کن و نجواهای بی بخار و شیطانی بی بی سی را زمزمه کن اما منافق اجنبی پرست پست بدان:
  نور خدا خاموش نخواهد شد ..۳۰ سال با آنهمه جنایت و ترفند ارباب ندیدی و درک نکردی….

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ مهر ۱۳م, ۱۳۹۰ ۴:۴۲ ب.ظ:

  تو اینجور که من فهمیدم هر موقع که یه نیمچه اطلاعاتی از یه چیزی داری اول کامنتت اونو به رخ میکشی و داد و هوارت رو میزاری برا اخر کامنت اما هر موقع که توبره ات خالی باشه از همون اول بنای فحش رو میذاری! بهت گفتم ما از توهماتی که تو در مورد امریکا داری اطلاعات کافی داریم و اتفاقا فکر میکنیم امریکا از روی کار اومدن ما میترسه که دائم سعی میکنه شما از توهم خارج نشید! بقول تو اونا که رگ و غیرت ندارن که از فحشهای تو بهشون بر بخوره یا برنجند! اونا دنبال منافع خودشون هستند که با وجود امثال تو بهتر بهش میرسند!

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ مهر ۱۳م, ۱۳۹۰ ۸:۱۴ ب.ظ:

  نور خدا خاموش نخواهد شد” میتونی این تیکه رو با غزل بیای! چشم بسته جفتک چار کش زدی!

  [پاسخ]

 14. mohhammad
  ۱۷ مهر ۱۳۹۰ در ۲۳:۴۸ | #14

  فاتحه بخوان برای آن روزی که آقازاده‌ها میراث خوران سیاسی و نشانه‌های تحلیل باشند

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ مهر ۱۸م, ۱۳۹۰ ۷:۴۷ ق.ظ:

  این جمله رو چند روز پیش از زبان یکی از دوستان در گودر خوندم! در جواب باید بگم که فاتحه بخوان برای روزی که تحلیل های ما فقط حول یک کلمه باشه: «آقازاده ها»
  مطلب من اصلا درباره آقازاده ها و آقازاده پروری نبود. ما در دنیایی زندگی می کنیم که با تیترها داریم می جنگیم. باید استفاده به موقع، درست و مناسب رو از مواضع و اظهارات آدم‌های مختلف بلد باشیم. امروز جنگ رسانه ای داریم، جنگ تبلیغاتی. کار ما در رسانه ها، امروز جنگیدن با اخبار و تحلیل های لحظه به لحظه سایتهای مخالف و ضدانقلابه. این رسانه ها منتظرند تا شخصیت های مختلف داخلی و معتقد به نظام رو به عنوان یار و یاور خودشون معرفی کنند. اون هم فقط با انتخاب یک تیتر کوچک از یک سخنرانی یک ساعته! چرا نباید در این عرصه، با اونها مبارزه کرد؟ چرا نباید از صحبت های خوب، درست و منطقی آدمها استفاده کرد؟ چرا باید یک موضع خوب و مناسب از یک فرد فراموش بشه؟ چرا نباید تیتر بشه؟ این چه ربطی به آقازاده پروری داره؟ کجای این مطلب بر پایه و اساس آقازاده ها بنا شده؟! لااقل اینرا به کسی بگویید که بهش بچسبه. مگه من عاشق چشم و ابروی سید علی و یا دیگرانم؟ اگر من طرفدار آقازاده‌ها بودم، خوب درباره همه نوه‌های امام حرف می زدم! مگه همه آقازاده نیستند؟
  من به عنوان کسی که در رسانه حضور دارم، باید بدونم که امروز دور و برم چه خبره. باید خبر داشته باشم که امروز مساله اصلی و تیتر اصلی چیه؟ باید آگاه باشم که امروز روی چه چیزی میشه مانور داد؟ باید بدونم که رسانه های مخالف، روی چه مساله ای زوم کردند؟ و من چطور باید رفتار کنم؟
  وقتی همه جماعت ضدانقلاب از لج جمهوری اسلامی دارند از طرح محمود عباس حمایت می کنند و نامه احمد منتظری رو تو بوق می کنند و سایتی مثل کلمه که روزگاری به دروغ خودش را پیرو خمینی می دانست، اون رو پوشش می ده و سخنرانی سید علی خمینی رو کمرنگ می کنه، چرا نباید به این مساله اشاره کنم؟ اینجا داریم تناقض و دروغ آدمها رو افشا می کنیم. که بگیم این سایتی هست که روزگاری ادعا می‌کرد باید به طور دربست و بالکل همه نوه ها و نتیجه های امام رو گرامی داشت! ولی الان صحبت های سید علی رو کنار می‌ذاره ونامه منتظری رو علم می‌کنه!
  به این میگن استفاده از موقعیت. استفاده از زمان، استفاده از تیتر و مطلب. ضمن اینکه حرف حق رو باید از زبان هر کسی شنید. مگه نظرات سید علی چیز اشتباهی بوده که من بهش اشاره نکنم؟ تقصیر من چیه که بعضی ها از الفبای سیاست فقط الفش رو یاد گرفتند و کل تحلیل‌های سیاسیشون حول محور «آقازاده» و این جور کلمات می‌چرخه؟ اینها در تحلیل‌های سیاسیش.م اصلا کلمات دیگه‌ای دارند؟ به نظر من این جور تحلیل ها یه زمانی برای مخاطب ارزش داشت. یه زمانی مردم رو جذب می‌کرد. به برکت آقازاده ها و آقازاده‌ پرورهای جدید (!) این تحلیل‌ها هم دیگه قدیمی شدن و از مد افتادند. مسائل و مشکلات تازه تری وارد سیاست شدند.

  [پاسخ]

 15. کیوان
  ۱۸ مهر ۱۳۹۰ در ۱۴:۲۴ | #15

  بی انصافی کرده اید درباره نامه آقای احمد منتظری به اوباما!
  هر چند با ایشان موافق نیستم اما نامه ای که من خواندم،
  نامه التماس و ذلت نبود . نامه پند و نصیحت بود

  [پاسخ]

 16. جوادی
  ۱۰ آذر ۱۳۹۰ در ۰۴:۲۹ | #16

  با سلام
  مطلب بسیار طولانی بود نفسم گرفت.نتیجه چی؟

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 9108
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: