خانه > سياست, طنز > قبله مردم حرم، قبله ما کوی بوش!

قبله مردم حرم، قبله ما کوی بوش!

آقا جان ما که بخیل نیستیم. من هم اگر جای احمد باطبی بودم، همین کاری را می‌کردم که او انجام داده. من هم اگر زندانی‌ بودم و یکی می‌آمد ضامنم می‌شد و من را از زندان بیرون می‌آورد و البته اگر عرضه داشتم، قید هر چی رفیق خوب و بد را می‌زدم و یک راست می‌رفتم واشنگتن! حالا شما هی داد بزنید و به این باطبی بیچاره گیر الکی بدهید و برایش درس اخلاق و جوانمردی و مروت بگذارید که «این رسمش نبود بی‌خبر فرار کنی و جناب مهندس میثمی عزیز را که ضامنت شده بود به دردسر بیندازی!» به هزار و یک دلیل معتقدم که احمد باطبی کاری را کرد که بایستی انجام می‌داد. اول از همه اینکه آدم باید در یک لحظه حساس و سرنوشت‌ساز تصمیم کبرایش را بگیرد و بین مهم و اهم یکی را انتخاب کند! باطبی عزیز هم این کار را کرد و بین میثمی و بوش یکی را انتخاب کرد. اصلا اگر این کار را نمی‌کرد باید به هوش و ذکاوت و مردانگی‌اش شک می‌کردیم. مگر احمد چه فرقی با بقیه دوستانش دارد که این سالها به برکت حضرت بوش به جایگاهی رسیده‌اند که قبلا از آن محروم بودند؟ تازه به قول خود احمد او اگر مجبور نبود که از ایران فرار نمی‌کرد. البته من منکر مشکلات بوجود آمده برای مهندس میثمی نیستم، اما همانطوریکه خود احمد هم گفته، او خیلی سعی کرده بود که آقای میثمی را در جریان فرارش قرار دهد، اما متاسفانه به دلیل ضیق وقت موفق به انجام این کار نشد!

مطلب بعدی هم اینکه خواهشا یک لحظه خودتان را جای باطبی بگذارید، اگر سالهای سال عشق کسی در وجودتان شعله‌ور بود، به سویش نماز می‌خواندید، سنگش را به سینه می‌زدید، پولش را ‌می‌خوردید، به یادش کتک می‌خوردید، آیا آرزو نمی‌کردید که برای یک بار هم که شده روی خوبش را از نزدیک ببینید؟ راستش را بخواهید خیلی دوست دارم آن لحظه‌ای را که احمد باطبی برای اولین بار چشمش افتاده بود به کاخ سفید تصور کنم ! البته خیلی هم سخت نیست. فکر میکنم در همان لحظه‌ اول اشک شوق چشمانش را پر کرده بود و داشت برای همه آنهایی که در این سفر معنوی همراهش نبودند و به یاد همه شهدای ۱۸ تیر و به یاد آن پیراهن عثمان، گریه می‌کرد و زیر لب برایشان دعا می‌خواند. شاید هم آن پیراهن خونین را برای تبرک خدمت جناب آقای بوش و خانم رایس برده باشد! (فراموش نکنیم که در چنین روزهایی و همزمان با سالروز آن روزهای پرحماسه، الان ارواح مطهر آن شهدای خیالی دارند توی پستوهای کاخ سفید و اطراف تختخواب بوش و کاندولیزا پرواز می‌کنند و از آنها تشکر می‌کنند! )

باز هم تکرار می‌کنم اگر من هم جای باطبی بودم همین کاری را می‌کردم که او انجام داده. شاید هم یک سر می‌‌رفتم و مجسمه برج آزادی را زیارت می‌کردم. اصلا از بالایش آویزان می‌شدم و به یاد همه آزادی‌خواهان ایرانی فریاد می‌زدم و برای پیروزی همه آنها دعا می‌کردم. اما یک کار احمد باطبی را انجام نمی‌دادم. مطمئنا آنقدر مردانگی داشتم که راضی نشوم کنار کاخ سفید  و کنگره آمریکا بایستم و عکس یادگاری بگیرم و بهش افتخار کنم. فکر نمی‌کنم از دیدگاه توریستی آنقدر مهم باشند که با دیدنش ذوق‌زده شوم. غیر از اینکه مردان و زنانی در آن زیسته‌اند که مغزشان تنها درگیر جنگ علیه ملتها و دعواهای ناموسی بود!

 1. ۱۵ تیر ۱۳۸۷ در ۰۹:۱۷ | #1

  من هم با نظر شما کاملا موافقم … واقعا چرا؟

  [پاسخ]

 2. عباس
  ۱۵ تیر ۱۳۸۷ در ۰۹:۵۱ | #2

  واقعا فکر میکنی میتوانی بجای امثال باطبی ها باشی.معلومه سر سپرده هستی از خودت خجالت بکش .آدم فروش.آقازاده دزد.

  [پاسخ]

 3. tanznameh
  ۱۵ تیر ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۰ | #3

  شما بهتره به جای آن قاضی باشی که به خاطر شکستن ریش تراش!!!!! یک دانشجو یک سرباز را محاکمه کرد و همه کسانی که چشمشان رابر روی آن همه جنایت بستند
  به امید آن روزی که همه مردم ایران بتوانند از همه اطلاعات بهره مند شوند و این سانسور های خبری نباشد تا همه مردم بتوانند با چشمی باز در مورد امور قضاوت کرده و کسی تنواند حقیقت را وارونه نشان دهد
  یاحق

  [پاسخ]

 4. مهم نیست
  ۱۵ تیر ۱۳۸۷ در ۱۲:۴۰ | #4

  البته فکر کنم اگه جای باطبی بودی تا الان مرده بودی . چون از شما بعید میدونم که زیر شکنجه دوام بیاری و همینط.ر اونقدر عاقل و خوش فکر هستید که جمهوری اسلامی رو نظامی اصلاح ببینی و خوب نمیرفتی بر زدش شعار بدی هرگز چون گناه داره به حکومت خدا پیغمبر فحش دادن . ببین اون کاخ سقیدی که پشتشه الان نماد قدرت نوین دنیاست اگه نمیتونی باهاش مقابله کنی جلیز ولیز نکن داداش منم میسوزم که چرا آمریکایی بی تمدن الان قدرت درجه یک دنیاس ولی چون میسوزم دلیل نداره بیان جور دیگه اتیشمو خاموش کنم . ببینم نکنه به توهم توطعه اعتقاد داری نکنه میگی فقر و فحشا از امسال بوشه نکنه مثل خمینی معتقدی ما ۲۵۰۰ سال تحت استعمار آمریکایی ها هستیم نکنه . اگه باطبی وطن فروشه سنگ بوش که امریکایی به سینه میزنی تو هم وطن فروشی و سنگ خمینی عرب رو به سینه میزنی . حداقل بوش ممکنه حلال زاده باشه و احتمال میره که خمینی نباشه رفیق . کثیف بودن به ذهنیت عزیزم تو گلای لای افتادن ننگ نیست ننگ اینکه همونجا بمونی . حکومت جمهوری اسلامی مثل گل ولایه .
  متاسفم که هنوز ذهنیتهای کودکیت را برای نتیجه گیری در مسائل بزرگ استفاده میکنی . فکر کنم تو سید باشی .

  [پاسخ]

 5. ۱۵ تیر ۱۳۸۷ در ۱۷:۱۴ | #5

  در هر صورت این بابا فرار کرد… نه مثل فرید خالقی، نه مثل نادرفیض و نه حتا مثل فردین و گوگوش…

  [پاسخ]

 6. فريد
  ۱۵ تیر ۱۳۸۷ در ۱۸:۵۸ | #6

  من با دیدگاه شما موافقم، اگر تمایل داشتید به من ایمیل بزنید.

  [پاسخ]

 7. ۱۵ تیر ۱۳۸۷ در ۲۲:۵۱ | #7

  شما بهتر است به فکر رفع و رجوع کردن کثافت اربابات باشی که بوی گند فساد مالی و جنسی تک تکتون زمین و زمان را پر کرده.
  قبل از تو مزدورهای دیگه ای هم سعی کردند احمد باطبی را خراب کنند اما کمی برای این حرفا دیر شده.
  هیبت احمد باطبی و جوانان دلیر ایران خواب و آرامش از چشماتون برده.

  [پاسخ]

 8. لبخند
  ۱۶ تیر ۱۳۸۷ در ۰۰:۰۸ | #8

  سلام عرض شد
  بنده هم موافقم برادر حسینی این بنده خدا عباس مهم نیست یا مهم نیست عباس
  فکر کنم بیچاره خیلی داغداره ولی باید بدونه که امتی که با تمام وجودش جلو ارباب امثال ایشون ایستاده با دوتا خوشمزگی اینها از میدان بهدر نمی رود
  پس اصلا اینها مهم نیستن
  مهم شما و قلم تیز و بران تان هست
  عباس آقا برو کنار
  لبخند به همه خوبیها و فریاد و ندای ایستادگی در برابر سرسپرده ها
  منم لبخند به روی شما بزرگوار

  [پاسخ]

 9. سجاد كيومرثي
  ۱۸ تیر ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۶ | #9

  سلام
  اگر یکم فتوشاپ بلد بودی شاید می تونستی این صورت کپل مپل رو تبدیل به یک صورت کشیده و لاغر پس از ۲۰ روز اعتصاب غذا به کنی! ولی ولش خودت رو اذیت نکن کبک هم واسه خودش خوبه!

  [پاسخ]

 10. کوروش
  ۲۵ تیر ۱۳۸۷ در ۱۳:۱۶ | #10

  شما مطمئنی که این عمارت کاخ سفیده؟ آخه سابقا عکساش یه شکل دیگه بود، این همه پله نمیخورد!

  (والله من مطلبتون رو نخوندم، اگه اونجا توضیح دادین شرمنده)

  [پاسخ]

 11. DESERTER
  ۳ مرداد ۱۳۸۷ در ۱۰:۰۳ | #11

  خاک بر سر این مملکت کنن ازادی خواهش یه اسگولی مثل اینه … قبول نداری؟
  به هر حال قبله ما نه حرمه نه کاخ بوش .

  [پاسخ]

 1. ۱۰ فروردین ۱۳۹۲ در ۱۳:۲۶ | #1

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: