صحیفه

ما مفتخریم…

ما مفتخریم و ملت عزیز سرتاپا متعهد به اسلام و قرآن مفتخر است که پیرو مذهبی است که می‌خواهد حقایق قرآنی، که سراسر آن از وحدت بین مسلمین بلکه بشریت دم می زند، از مقبره ها و گورستانها نجات داده و به عنوان بزرگترین نسخه نجات دهنده بشر از جمیع قیودی که بر پای و دست و قلب و عقل او پیچیده است و او را به سوی فنا و نیستی و بردگی و بندگی طاغوتیان می کشاند نجات دهد.

و ما مفتخریم که پیرو مذهبی هستیم که رسول خدا موسس آن به امر خداوند تعالی بوده و امیرالمومنین علی بن ابیطالب ، این بنده رها شده از تمام قیود، مامور رها کردن بشر از تمام اغلال و بردگیها است .

ما مفتخریم که کتاب نهج البلاغه که بعد از قرآن بزرگترین دستور زندگی مادی و معنوی و بالاترین کتاب رهایی بخش بشر است و دستورات معنوی و حکومتی آن بالاترین راه نجات است ، از امام معصوم ما است .

ما مفتخریم که ائمه معصومین ، از علی بن ابیطالب گرفته تا منجی بشرحضرت مهدی صاحب زمانعلیهم آلاف التحیات والسلام – که به قدرت خداوند قادر، زنده و ناظر امور است ائمه ما هستند.

ما مفتخریم که ادعیه حیاتبخش که او را “قرآن صاعد” می‌خوانند از ائمه معصومین ما است . ما به “مناجات شعبانیه ” امامان و “دعای عرفات “حسین بن علی – علیهما السلام – و “صحیفه سجادیه ” این زبور آل محمد و “صحیفه فاطمیه ” که کتاب الهام شده از جانب خداوند تعالی به زهرای مرضیه است از ما است .

ما مفتخریم که “باقرالعلوم ” بالاترین شخصیت تاریخ است و کسی جزخدای تعالی و رسول – صلی الله علیه و آله – و ائمه معصومین – علیهم السلام -مقام او را درک نکرده و نتوانند درک کرد، از ما است .

و ما مفتخریم که مذهب ما “جعفری ” است که فقه ما که دریای بی پایان است ، یکی از آثار اوست  و ما مفتخریم به همه ائمه معصومینعلیهم صلوات الله – ومتعهد به پیروی آنانیم .

ما مفتخریم که ائمه معصومین ما – صلوات الله و سلامه علیهم – در راه تعالی دین اسلام و در راه پیاده کردن قرآن کریم که تشکیل حکومت عدل یکی ازابعاد آن است ، در حبس و تبعید به سر برده و عاقبت در راه براندازی حکومتهای جائرانه و طاغوتیان زمان خود شهید شدند. و ما امروز مفتخریم که می‌خواهیم مقاصد قرآن و سنت را پیاده کنیم و اقشار مختلفه ملت ما در این راه بزرگ سرنوشت ساز سر از پا نشناخته ، جان و مال و عزیزان خود را نثار راه خدا می کنند.

 1. کیوان
  ۲۸ شهریور ۱۳۸۸ در ۰۰:۲۹ | #1

  احسنتم
  التماس دعا

  [پاسخ]

 2. maryam
  ۲۱ آذر ۱۳۸۸ در ۱۶:۱۳ | #2

  و ما افتخار میکنیم خمینی کبیر مردی که با نهایت شجاعت برخاسته از ایمان حق را زنده کرد از ماست!!!واجازه نخواهیم داد مشتی سرمست بی خبری به خمینی همیشه جاویدمان هتک حرمت کنند!!!

  [پاسخ]

 3. lmhh
  ۲۶ بهمن ۱۳۸۸ در ۲۳:۱۹ | #3

  جانم فدای رهبر

  [پاسخ]

 4. کریم
  ۲۸ خرداد ۱۳۸۹ در ۰۷:۲۷ | #4

  من شک داشتم که آیا مطالب کامنت قبلی ام صحیح است یا خیر که با عدم درج کامنت، به صحت اون ایمان پیدا کردم. امید عزیز ممنونم.

  [پاسخ]

 5. ۲۴ شهریور ۱۳۸۹ در ۰۶:۵۳ | #5

  ما مفتخریم که می گوییم : «تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم. ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الا الله» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم.» (صحیفه حضرت امام خمینی (ره) – جلد بیست و یکم – صفحه ۸۸)

  [پاسخ]

 6. جوادي
  ۱۹ آبان ۱۳۸۹ در ۱۶:۱۰ | #6

  باسلام
  زیبایی و طراوت کلام امام(ره)آن گونه است که با گذشت بیش از دو دهه از نگارش این وصیت نامه هنوز هم نفوذ و تأثیر آن در ذهن،غیرغابل انکار است.(البته مُرید!وگرنه آنکه منکر است نامُراد است).

  [پاسخ]

 7. ۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۴ | #7

  خامنه ای خمینی دیگراست 8)

  [پاسخ]

 8. رحیم
  ۴ دی ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۵ | #8

  سلام
  اقا امید خواهش متن کامل صحیفه را که بشود بازش کرد بفرست ممنون

  [پاسخ]

 9. ۲۴ آبان ۱۳۹۰ در ۱۷:۵۹ | #9

  سلام
  ما مفتخریم که امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب از ماست من خودم به شخصه پیش بینی های که حضرت امام کرده بود و اکنون رخ داده است متحیر می مانم که حضرت امام از چه بینش بالیی برخوردار بوده.برای شادی روح حضرت امام صلوات
  عید غدیر را به همه ی هموطنان تبریک می گویم و دعوت می کنم که بیاید از و بلاگم هدیه تون بگیرید!!!

  [پاسخ]

 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: