ارتباط با من

پست الکترونیک برای ارتباط بیشتر :

omidhosseini88 [at] Yahoo [dot] com و omidhosseini80 [at] gmail [dot] com

 1. لیلا
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۱:۱۳ | #1

  سلام..مطلب مربوط به رفاعه و مختار رو خوندم…اول جوابتون رو توی سایتی که مطلب رو گذاشته بود دادم گفتم بهتره اینجا هم بدم..
  حرفهاتون جالب بود اما شما بعضی از نکات رو فراموش کردید…

  ۱-اشاره ایشون به نظرسنجی ها….تمامی نظرسنجی ها شرکت ۷۲ درصدی مردم رو نشون می داد که این طور هم شد و علیرغم اینکه خیلی ها فکر می کردن مردم بالای هشتاد درصد اومدند اینجور نشد…ولی نظرسنجی ها چیزهای دیگه ای میگفتند…اینکه قالیباف اوله حتماً و بین جلیلی و روحانی یکی دوم میشه…اینکه انتخابات حتماً به دور دوم میرسه….پس گفته ایشون به اینکه خبر داشتند روحانی اینقدر رای میاره اشتباهه…درباره رای روحانی هم چیزی نمی گم…بگذریم….

  ۲-درباره ائتلاف..دقت کنید رای همه اینها با هم باز هم از رای روحانی کمتره….یعنی اگر به دور دوم می رسید..اگر ائتلافی صورت میگرفت باز هم روحانی بالاتر بود….

  ۳-درباره آقای ولایتی…ایشون یار آقای هاشمی اند..مطمئن باشید پست مهمی هم در این دولت خواهند داشت…وقتی ایشون می گن نمی تونم به هاشمی نه بگم خیلی حرفه توش…وقتی ایشون تو مناظره سوم تمام توانشو برای خراب کردن چهره مظلومی مثل جلیلی به کار می بنده و با بی رحمانه ترین شکل به ایشون حمله می کنه جواب خیلی از سئوال ها داده میشه….

  در پایان به نظرم این فقط نامزدهای اصولگرا نیستند که باید درس بگیرند…یادتون باشه پشت مختار رو نه فقط نزدیکانش که مردم هم خالی کردند….مردم ما نشون دادند بیشتر پلوی ظهر عاشورا رو دوست دارند…نشون دادند صبرشون کمه….نشون دادند شکمشون بر دینشون ارجحیت داره….خداوند خودش هم در قرآن می گه که خداوند سرنوشت قومی رو تغییر نمی ده تا خودشون سرنوشتشون رو تغییر بدن..مردم دیروز اینو خیلی خوب گفتن که در دوره آخر الزمون بر سر عهد موندن هزینه داره و مردم دیگه نمی خوان هزینه بدن…ترجیح می دن به کسی رای بدن که در انرژی هسته ایمون رو تخته کرد….مردم نشون دادن زمان جنگ با نون خالی سر میکردن و شاکی نبودن هیچ شاکر هم بودند،،اما الان برای پسته شب عیدشون عزای عالم میگیرن و.برای کره ماتم می گیرن و خدا رو می شورن می ذارن کنار!!….یادمون نره مردم بودند که علی رو به زور برای خلافت انتخاب کردند و هنوز یک سال نشده علیهش جنگ راه انداختند چون علی منافعشون رو در خطر انداخته بود….چون باید بها می دادند….دیدند نمیشه….رفتن سمت معاویه….چون معاویه کیسه هاشون رو پر پول می کرد…تو همین مختار کم مختار حرص می خوره از کیسه های طلای معاویه…امروزم هنوز نتایج اعلام نشد ارز و سکه سقوط کرد تا رای دهندگان بشکن بزنن!!!….تا شب آسوده تر بخوابن….پس همه چیز رو گردن بزرگان نندازید…اینها حقایق تلخیه ولی مگه غیر از اینه که خداوند خودش در قرآن گفته ایمانتون رو مورد سنجش قرار می دم…..مگه غیر از اینه که گفته با ترس،گرسنگی،مرگ آزمایشتون میکنم مردم ما نشون دادند از گرسنگی می ترسند….حالا هم مبارکشون باشه…کسی میاد که اونها رو به آرزوهاشون برسونه ما هم میریم گوشه ای خلوت می کنیم و دعا می کنیم برای آخر و عاقبتمون…و در آخر دیالوگهای مختار و کیان وقتی یاران امام حسن او را تنها می گذارند:

  کیان:نمی خواهی بپرسی از کدام جهنم می آیم؟

  مختار:نپرسیده می دانم..از میدان جنگی که برنده اش معاویه ابن ابوسفیان است بازنده اش حسن ابن علی

  کیان:نمی پرسی در رکاب پسر پیامبر چه ها دیده ای؟

  مختار:تو رفتی و دیدی من نرفته دیده ام کیان

  کیان:ندیده ای مختار…به خدا قسم غربت و تنهایی پسر پیامبر را ندیده ای وقتی کوفیان به طمع غنیمت به خیمه اش ریختند و سجاده از زیر پایش بیرون کشیدند

  مختار:من غربت و تنهایی پدرش علی را دیده ام.وقتی کوفیان با شمشیرهای آخته به خیمه اش ریختند و قصد جانش را کردند.تو به قدر من عراق عرب را نمی شناسی کیان.معاویه و عمر عاص بر اشتر جهل کوفیان سوارند.آنها بازی را در صفین بردند…

  ******
  کیان:آمده ام که دریای غیرتت را طوفانی کنم

  مختار:که چه بکنم؟

  کیان:تو خودت را با امثال من می سنجی مختار.تو مختاری..پسر سردار فاتح ایران.کدام عربی است که نام ابوعبید ثقفی را بشنود و سر خم نکند.

  مختار:برای عرب امروز نام و آوازه ابوعبید ثقفی یعنی کشک..آوازه از این بلندتر که صاحب ذوالفقار باشی و شکننده در خیبر.این جماعت به پسرعم و داماد پیامبرشان رحم نکردند..طلا و ریای شامی عقل و دین عراقی ها رو زائل کرده.کوفی امروز خری لنگ و از نفس افتاده است که با هی هی امثال من جنب نمی خورد.

  [پاسخ]

 2. ناشناس بچه محل
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۹:۲۱ | #2

  سلام آقای حسینی
  من این حرفایی که می زنی حالیم نمیشه!
  چهارسال پیش من و عده ای از دوستانم به آقای موسوی رای دادیم ولی در هیچگونه از اعتراضات و … شرکت نکردیم. ت. شهر فقط به جرم(؟) اینکه به کاندیدای خودم رای داده بودم از تمامی حقوق شهروندی محروم شدم و نتونستم از فیلتر صلاحیت های استخدامی بگذرم. حالا پس از گذشت ۴ سال میگی ما در مورد احمدی نژاد و نژادها اشتباه کردی!!
  تکلیف منو امثال ماها چی میشه داداش
  که الان سن مون رفته بالا و هنوز بیکاریم و بدبخت.

  [پاسخ]

  مهتاب پاسخ در تاريخ خرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۷:۳۴ ب.ظ:

  یعنی چی از حقوق شهروندیت محروم شدی ؟ چه ربطی داره اخه ؟

  [پاسخ]

 3. مسعود حایری
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۱:۲۴ | #3

  اگر نکاتی مینگارم فقط برای خداست
  آیا در تاریخ از نتیجه نظرسنجی سقیفه باخبرید؟چه کسی رای آورد؟حضرت علی(ع) یا دیگری؟مصلحت چیست؟در سال۸۴ در دور دوم انتخابات ستادهای آقای قالیباف تبدیل شدند به ستاد آقای هاشمی. اصولگرا کیست؟ اصولگرایی که در لفظ نیست. معصوم(ع): “حب الدنیا راس کل خطیئه” ۸سال تبلیغاتی را ایشان پشت سر گذاشته است اگر دنبال دلیل میگردید بنده ابائی ندارم و با دلیل و مدرک در خدمتم، یک نگاه عمیقی به کاندیدای اصلح!محبوبتان و اطافیانش بیاندازید، در دیدار چند روز پیش ایشان با آیت الله علم الهدی این مطالب ردوبدل شد. آقای قالیباف: چرا شما از بنده حمایت نکردید؟ آیت الله علم الهدی:اگر آقای احمدی نژاد یک مشایی کنارش بود دور و بر شما… مشایی وجود دارد. اگر بخواهم مصلحت اندیشیهای شخصی-تبلیغاتی ایشان را به هزینه بیت المال برایتان بشمرم مثنوی هفتاد من کاغذ شود. اصلح کیست؟ مگر آقا نفرمود با توجه به معیارها ممکن است در یک خانواده دو نفر به دو کاندیدای متفاوت برسند؟ اگر شما در نشست محفلیتان به اصلح بودن ایشان رسیده اید چرا بد میدانید در خانواده بزرگ اصولگرایی دو نفر به دو سلیقه ی متفاوت رای بدهند؟ چرا با خود فکر نمیکنید که همین بد اخلاقیها وهتاکیها موجب رای آوری رقیب شد؟ راستی چرا امام حسین(ع) مصلحت اندیشی نکرد و با۷۲ نفر به جنگ چند ده هزار نفر رفت؟ چرا با اصولگراهای مصلحت اندیش عافیت طلب ائتلاف نکرد؟ چرا به راحتی تمامی بزرگان را مورد شماتت و توهین قرار میدهید؟ لیستی که تکفیر نموده اید تقریبا همه را در برمیگیرد؛ چون به نفع کاندیدای مورد علاقه شما کنار نرفته اند باید از دایره ی اصولگرایی کنار بروند؟ راستی مگر از نظر جبهه های درون گفتمانی اصولگرایان آقای ولایتی اصلح شناخته نشد؟ چرا آقای قالیباف تمکین نکرد؟ گیریم کسی به نفع ایشان کنار نرفت چرا ایشان منافع خود را فدای گفتمان انقلاب نکرد؟ حرف بسیار است، چشمها را باید شست جور دیگر باید دید.
  یا علی

  [پاسخ]

 4. شاکی
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۲:۰۰ | #4

  خنده داره که اینطوری در مورد اصلاحات و اصول گراها حرف میزنید.:یه جوری در مورد آنها حرف میزنید که اینها کسانی هستند که کامل در طرف حق هستند و الان در میدان جنگ اشتباهاتی داشتند ،یادتون رفته همین افراد سال ۸۸ چه بلای سر جوان های مردم آوردن؟یادتون رفته تو این ۴ سال با هرگونه اعتراضی حتی اگه اون اعتراض به اصل رهبری هم مربوط نشه چطور برخورد کردند!!؟یادتون رفته همین افراد بودند که میگفتند اصلا غرب توان تحریم مارو ندارن و اگه نفت ماتحریم بشه خودشون ضرر میکنن؟چی شد پس؟آیا کارهای نسنجیده اونا باعث این همه مشکلات ما نیست؟الانم باید خداروشکر کنیم که دوباره اصلاحات به قدرت رسیدن وگرنه با این گفتمان آقایون یا کشور وارد جنگ میشد یا همه از گرسنه گی میموردیم.چرا شما یه کم به رای مردم و نظرسنجی ها احترام نمیذارید و فقط قبول دارید!!؟آیا غیر ازاینه که کسی مثل اقای خاتمی بسیار محبوب هستند؟پس چرا یه نفری که حتی درمحبئبیت پایین تری قرار دارد(رفسنجانی)باید رد صلاحیت بشه؟این احترام به نظرمردم و راه و روش اما حسین و مختاره؟

  [پاسخ]

 5. نگار
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۹:۳۹ | #5

  سلام
  با اینکه من به آقای روحانی رای دادم ولی نوشته ی شما بسیار مرا تحت تاثیر قرار داد

  [پاسخ]

 6. محسن
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۴:۱۲ | #6

  آقای بصیرت یه قدر خودت رو تحویل بگیر!!! یه طوری صحبت می کنی که انگار قالیباف با اختلاف چند هزاری به روحانی باخت!!! مرد مومن آدم یه جنس ارزون می خواد بخره دنبال اورجینالش هست! بعد ما برا انتخاب گفتمانمان بیایم تقلبیش رو انتخاب کنیم! ادب کن و قدری زبانت رو به حشو و خزعبلات باز نکن!

  [پاسخ]

  حامد کوهرنگی پاسخ در تاريخ خرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۸:۳۷ ب.ظ:

  قالیباف تو همه زمینه ای از آقای جلیلی اصلح تر بوده وهست .برید با کاری که کردید از درگاه خدا توبه کنید متحجرین

  [پاسخ]

 7. ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۱:۱۹ | #7

  طبیعتا تحلیل هر پدیده اجتماعی از جمله انتخابات، از زوایای گوناگون امکانپذیر میباشد. در باب انتخابات ٢۴ خرداد ١٣٩٢، هر چند از حیث میزان حضور مردم و ترغیب طیف وسیعی از منتقدین به مشارکت یک پیروزی استراتژیک برای سازوکار انتقال قدرت دمکراتیک در جمهوری اسلامی است، اما تفصیل این نگاه تحلیلی از حوصله این نوشته خارج است. محور اصلی این گفتار بر سطحی بمراتب خردتر متمرکز است و آن تحلیل دینامیک رای در انتخاباتهای ریاست جمهوری ایران است.

  برخلاف کشورهای توسعه یافته با ساختار حزبی ریشه دار، حجم بالای آرای سرگردان همواره تعیین کننده اصلی سرنوشت انتخاباتهای ایرانیست. فراموش نمیکنم که فردای روز رای گیری در تمام سالهای ٧۶، ٨۴ و ٨٨، همواره سایه ای از بهت و حیرت در تحلیلهای نخبگان سیاسی هویدا بوده است. انتخابات ٩٢ هم از این قاعده مستثنا نیست. در واقع انتخابات در ایران همواره با طعم سورپرایز همراه است که فقط در روزها و ساعات انتهایی نشانه هایی از خود را بروز میدهد. آنچه مسلم است اینکه بر خلاف این ماهیت بشدت دینامیک و پویا، معمولا اهالی سیاست با نگاهی استاتیک به تحلیل و پیش بینی نتایج میپردازند و از همین روست که محاسبات روی کاغذ مبتنی بر نظرسنجیهای متعدد، تنها در واپسین ثانیه ها زیرورو میشود.

  علیرغم تمام تجارب قبلی، جریان اصولگرا در انتخابات ٩٢ دچار همین سندرم تحلیهای خطی از انتخابات شد. تمرکز برمتوسط نظر سنجیهای گذشته، جمع جبری درصدهای هر نامزد، غفلت از حجم بالای آرای خاموش، عدم پیش بینی دینامیک روانی انصراف جناب عارف، خوشخیالی در باب یک انتخابات غیر قطبی و درون گفتمانی همه و همه نشانه هایی از این تحلیل ساده انگارانه هستند که روی کاغذ نامزدهای جریان اصولگرا را حتی بصورت فردی دارای بالاترین شانس نشان میداد. نگارنده درست بعد از انصراف و ائتلاف اجباری دکتر عارف ، با تماسی با برخی ستادهای اصولگرا نگرانی عمیق خود را از تغییر جهت بنیادین انتخابات اعلام کردم. اما پس از چند جمله مقدماتی مکالمات، عمق ساده سازی شده و هیجانی کمپینهای مختلف، اینجانب را از هرگونه اثر بخشی نا امید میکرد.

  به بیان ساده آنچه اتفاق افتاد این بود که با انصراف مزبور، انتخابات از یک ماهیت طیفی و متنوع به یک ماهیت قطبی و شکننده تغییر شکل داد که یکسر آن تنها نمونه تفکر اصلاح طلبی و سر دیگر آن روایتهای متعدد و گیج کننده ای از جریان اصولگرایی است. در حالیکه تا پیش از این، انتخابات شامل نحله های متفاوتی از جریانهای اصلاح طلبی، اصولگرایی و میانه بود. در شرایط قطبی، عملا فضایی برای تنفس جریانهای میانه و عقلگرا باقی نمی ماند و جهت نهایی موج ایجاد شده در دقایق پایانی، سیل عظیم آرای سرگردان راهدایت میکند. بنحویکه تمام نظرسنجیهای در دسترس به نوعی این تغییر سونامی وار را در روزهای ٢٢ و ٢٣ خرداد رصد میکردند. در چنین فضایی، هر جریانی که به نحو ساده و قابل فهمی تمایز خود را از دیگران نشان دهد، بیشترین جذابیت را برای جذب آرای سرگردان توده ای دارد. خاتمی سید مظلوم در سال ٧۶، احمدی نژاد عبور کننده از خط قرمز در ٨۴ و ضد هاشمی در ٨٨ نمونه های قبلی این پدیده هستند. عدم ائتلاف اصولگرایان علیرغم تمام توصیه های تحلیلگران غیر کمپینی، روحانی را در شرایط بی نظیری از تمایزبا مجموعه ای از کاندیداهای بشدت مشابه قرار داد، که تصمیم گیری را برای آرای سرگردان بسیار راحت میکرد. صد البته، این تحلیل نفی شرایط اجتماعی اقتصادی زمینه و سایر عوامل محیطی نیست.

  آنچه از این تحلیل مختصر میتوان آموخت تاکید مجدد بر این اصل است که انتخابتهای ایران هنوز تا شرایط بلوغ سیاسی و پیش بینی پذیری فاصله زیادی دارند.جدا از ارزش گزاری ماهوی، در چنین انتخاباتی فضای تنفسی فراوانی برای عقلگرایی و برنامه محوری وجود ندارد. در واقع برای قاطبه مردم عادی، با غلبه شرایط بشدت قطبی و هیجانی و پررنگ شدن شکافهای اجتماعی، امکان تامل در تفاوت برنامه های اجرایی و سوابق عملی بشدت محدود میگردد. اشتباه دیگری که ممکن است از این خاصیت منتج شود، محاسبه آرای کسب شده به سبد احزاب و جریانات سیاسی است. اما در عمل همانطور که ٢٠ میلیون ٢ خرداد ٧۶ به اصلاحات وفا نکرد و به جیب چهره ناشناخته اما قطبی احمدی نژاد در ٨۴ واریز شد، ٢٣ میلون ٨٨ هم براحتی از حساب پس انداز اصولگرایی در خودپرداز متمایزنمای حسن روحانی تبدیل به آرای نقد شد. همانطور که آرای خاتمی و احمدی نژاد نشانه مرگ جریانات رقیب نبود، هرچند ضعفهای بنیادین گفتمان انتخابتی آنها را آشکار میکرد، این انتخابات هم به طریق اولی میتواند به مثابه تجربه ای, صد البته بسیار گزاف, برای جریان اصولگرایی محاسبه گردد. بعقیده نگارنده عدم توجه به این ماهیت پویا و غیر خطی جریان آرا، دلیل اصلی غافلگیری اصولگرایان در سال ٩٢ میباشد.

  در پایان لازم به تذکر است که این تحلیل فقط از یک نمای محدود به جریان انتخابات نگریسته و هزاران زاویه تحلیلی مغفول دیگر را متعمدانه هدف نگرفته است. به عنوان پیشنهادی برای تحلیلهای بعدی، موضوعاتی چون طراحی کلان انتخابات در ایران، بررسی استراتژیهای انتخاباتی اصولگرایان، نقد مفاهیم مبهمی چون تکلیف گرایی و اصلحت، تحلیل پیامدهای انتخابات فعلی و پیش بینی قضاوتهای سیاسی حاصل از این تجربه در تحلیل حوادث سال ٨٨ میتواند ابعاد جدید و جذابی از انتخابات امسال را مورد کاوش نظری قرار دهند.

  امامیان،
  ٢۵ خرداد ١٣٩٢

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۴ ۸:۵۲ ق.ظ:

  امامیان امامیان
  یادش به خیر اون زمونها
  می شستی ماشین ژیان :)

  [پاسخ]

 8. محسن
  ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۷:۰۱ | #8

  سلام داداش من فکر نمی کردم کامنتم رو(یه قدری خودت رو …) بزاری! من باورم این بود که خودت می خونی و چه بسا تائیدش نکنی! اگه می دونستم نظرم رو می زاری قطع به یقین خودم ادب رو بیشتر لحاظ می کردم…

  [پاسخ]

 9. مریم فلاح
  ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۰:۰۶ | #9

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر محدثی از اساتید و صاحبنظران برجسته ای می باشند که کتابها و مقالات خود را با سالها مطالعه و تفکر ارایه می دهند به نظر بنده هرکسی نباید به راحتی این اجازه را به خود دهد که بر دیدگاههای ایشان ایرادی وارد کند.

  [پاسخ]

 10. حامد کوهرنگی
  ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۰:۳۵ | #10

  سلام خدا قوت
  به نظر شما آقای قالیباف جایی در کابینه دولت یازده دارند یا خیر . خوشحال میشم تحلیلتون رو در این مورد بدونم

  [پاسخ]

 11. ۱۲ تیر ۱۳۹۲ در ۱۷:۰۵ | #11

  با سلام
  موج وبلاگی آهنگ بندگی به مناسبت ماه مبارک رمضان و به جهت فعالیت در زمینه های (احکام روزه، فلسفه روزه، احادیث پیرامون روزه، آیات قرآنی پیرامون روزه، تاریخچه روزه در ادیان مختلف، بیانات امام خمینی پیرامون روزه، بیانات امام خامنه ای پیرامون روزه، مسائل علمی و پزشکی پیرامون روزه، اعمال هر روز ماه مبارک رمضان، مناسبت های مذهبی ماه مبارک رمضان، مجالس هیأت های مذهبی، عکس و پوسترهای مذهبی، اپلیکیشن های مذهبی موبایل، ختم قرآن کریم در سی روز، مداحی و مناجات های ماه رمضان، برکات روزه، معرفی کتاب، معرفی سایت، طرح ترک یک گناه – انجام یک ثواب در هر روز، آدرس دفاتر مراجع عظام و …) راه اندازی شده است که امروز چهارشنبه ۱۲/۰۴/۱۳۹۲ به صورت رسمی با یک پست (http://ahange-bandegi.blog.ir/ ) فعالیت خود را آغاز نمود.
  لذا از شما بزرگواران درخواست داریم جهت اطلاع رسانی این موج وبلاگی ما را در این امر یاری فرمائید و با انتشار خبری هرچند کوچک در مورد این موج وبلاگی در وبسایت یا وبلاگ پر طرفدارتان، کاربران محترم خود را مطلع نمائید.
  http://ahange-bandegi.blog.ir
  باتشکر فراوان
  ملتمس دعای خیرتان

  [پاسخ]

 12. سید حسین ح
  ۱۷ تیر ۱۳۹۲ در ۱۳:۱۳ | #12

  سلام
  دکتر حسام الدین آشنا ، مشاور دکتر روحانی در وبلاگشون ، از مردم درباره اعضای کابینه شون نظرخواهی کردند
  حتما آقای حسینی ، شما هم شرکت کنید:
  http://ashna1343.persianblog.ir

  [پاسخ]

 13. ۲۱ تیر ۱۳۹۲ در ۰۸:۵۶ | #13

  با سلام
  لطفا آدرس جدید وبلاگ بنده را در قسمت پیوندهیتان جایگزین آدرس قبلی کنید.
  http://rezasanati.ir
  با تشکر

  [پاسخ]

 14. ghasem
  ۲۳ تیر ۱۳۹۲ در ۱۸:۰۲ | #14

  سلام
  من به اصطلاح یکی از کسانی هستم که شما _«لجوج، پرخاشگر، متعصب و افراطی » می خوانید. البته بدانید که در مکتب ما اگر ده بگی یکی هم نمی شنوی شما که چهارتا گفتی.
  من از شما یک در خواست دارم . خیلی از کسانی که با چهره به چهره با آنها بحث می کنیم نظرشان شبیه شماست از سوی دیگز وقتی نظرات شما را مطالعه می کنم می بینم که انچه شما به عنوان نقد و عیب بیان می کنید دقیقا برای ما یک امتیاز و حسن محسوب می شود برای مثال سکوت جلیلی ، والله اگر جلیلی در واکنش به آن سوال اگر هر کاری غیر از سکوت انجام می داد نظزم نسبت به او عوض می شد. این نشان دهنده آن است که نظام ارزشی من و شما از ریشه متفاوت است به همین دلیل از شما خواهش دارم در مقاله ای نظام ارزشی خودتون رو به صورت غیر شعاری ، بی تعارف و صریح تبیین کنید.

  [پاسخ]

 15. رسنان
  ۲۴ تیر ۱۳۹۲ در ۰۰:۲۶ | #15

  بهتره به جای اینکه همچنان با چماق بر سر خودیها بکوبید که چرا بر روی انتخاب قالیباف اجماع نکردند، سری به دسته گل تازه جناب شهردار و همیاران مشهدیشان در طرح توسعه مجلس بزنید!!! ویران کردن درب و دیوارحیاط خانه تعدادی زن واقع در خیابان دیالمه(ضلع جنوبی مجلس)بدون حکم دادستانی به این خاطر که حاضر نشدند زمین خانه را به قیمتی کمتر از نصف قیمت واقعی به شهرداری بفروشند تا پروژه مسکونی نمایندگان تکمیل شود! نیمه های شب برای اطمینان از حرفهای اهالی در کمال ناباوری خانه را بازدید کردم. درحالی که آقای شهردار و هوادارانشان!! با کمال آرامش خوابیده اند زنانی با خانه ای ویران به حال خود رها شده و به نظامی که امنیت آنها را مخدوش کرده فحش میدهند. کجاست مولای کیسه به دوش که فریاد بزند جوانمردان از غصه دق کنید…

  [پاسخ]

 16. جواد
  ۲۴ مهر ۱۳۹۲ در ۰۲:۰۲ | #16

  آقای حسینی مطالب شما را مطالعه و پیگیری میکنم
  در گوگل پلاستان نقل مطلبی از خبرگذاری فارس در مورد کفتگوی آقای محمد رضا تاجیک با روزنامه اعتماد و بهار نقل شده که وقتی این دو گفتگو را خواندم فهمیدم که خبر گذاری فارس غرض آلود این مطلب را نوشته است باین منظور شما خود میتوانید این دو گفتگو رادر اینترنت جستجو کرده ومطالعه نمایید.
  با تشکر

  [پاسخ]

 17. ۲۵ مهر ۱۳۹۲ در ۰۹:۱۰ | #17

  برادر گرامی جناب آقای حسینی
  بنده وقت آزاد زیاد ندارم علاوه بر آن خانمم به نشستن من پشت لب تاب حساس شده.
  از طرفی فکر می کنم تمام عقایدم را بارها تکرار کرده ام.
  علاوه بر آن آهستان نیز وضعیت نیمه تعطیلی دارد که باعث دلسردی می شود.

  با این وجــــــــــــــــــود
  وقتی می بینم ۱۸ نفر یا ۲۲ نفر در حال خواندن آهستان هستند خودم را موظف می دانم که مطلبی بنویسم.

  در شما چنین احساسی بوجود نمی آید؟
  بنظر بنده شما باید رفتار و طرز فکر جدیدی را شروع کنید، بدیهی است با افکار و رفتار قدیم دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی ماند.

  [پاسخ]

 18. ۱۲ آذر ۱۳۹۲ در ۱۳:۳۹ | #18

  باسلام همانطور که میدانید آخرین کامنت همیشه باقی می ماند و کامنتهای جدید قبل از آن قرار می گیرد.
  حال اگر این مشکل قابل رفع نیست یا نیاز به متخصص دارد می توانید کامنت آخر را کوچک نمایید.
  مطالب کامنت آخر متعلق به چند روز قبل است و همه آنرا خوانده اند. می توانید همه پاسخهای آنرا حذف کنید، اینکار تاثیر خیلی مطلوبی برای خوانندگان دارد. زیرا دیدن آخرین کامنت ارسالی آسان می شود. باتشکر

  [پاسخ]

 19. محمد محمدی
  ۱۶ آذر ۱۳۹۲ در ۰۰:۳۵ | #19

  با سلام.برادر عزیزم آقای حسینی.حتما میدانی که هزینه مسکن مهر و تورم ناشی از ساخت آن از جیب ۷۵ میلیون ایرانی برداشته شد و هدف اصلی از ساخت آن توهمات و اهداف شیطانی ای بود که شیطان منحرف(مشایی) در مغز پلید حرام زاده متوهمی به نام محمود احمدی نژاد انداخت.مخلص کلام اینکه بنده و خانواده ام به هیچ وجه راضی نیستیم که در سهم مشاعی ما در مسکن مهر تصرف شده توسط شما کوچکترین تصرفی انجام شود.حداقل فعلا نمازهایتان را قضا فرمایید.فاعتبروا یا اولی الابصار!!!

  [پاسخ]

 20. ابولقاسم
  ۹ شهریور ۱۳۹۳ در ۲۰:۴۱ | #20

  روزی امام اسهال داشتند

  اما با این حال گوزیدند . .

  “” ریسک پذیری یکی از صفات امام بود “” :)

  [پاسخ]

 21. جفتبیرگو
  ۱۶ آذر ۱۳۹۳ در ۱۴:۰۰ | #21

  اون یارو که آدم بده بود
  به مملکت تر زده بود

  —————————
  شکر که رفت
  بود ودیگر نیاید

  مموتی دیگه نبینم قیافه اتو

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ آذر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۲:۰۰ ب.ظ:

  برود ودیگر نیاید ….

  [پاسخ]

 22. س
  ۲ بهمن ۱۳۹۳ در ۰۲:۳۸ | #22

  سلام. واقعا درست نوشتید. من نمیدانم آیا مردم دنیا اینقدر احمقند یا غربیها اینقدر مردم را احمق فرض میکنند یا شاید با رسانه هایشان احمق نگه میدارند؟ آیا رسانه هرقدر هم زرق و برق داشته باشد حریف وجدانهای بیدار میشود؟ آیا انسانهای آزاده ای در سراسر دنیا هستند که بالاخره روزی متحد شویم و این بنای دروغ و تکبر و بی حیایی را براندازیم؟ (انشاءالله با ظهور حضرت مهدی). جگر آدم از اینهمه دروغ و ظلم که به انسانها و انسانیت در سراسر دنیا میشود آتش میگیرد. ولی درد بیشتر آنجاست که انگار خودشان هم متوجه نیستند و گاهی شاید راضی و گاهی شاید خود را حقیرتر از تغییر آن میبینند. خداوند به همه عزت دهد.

  [پاسخ]

 23. ابوالقاسم
  ۵ اسفند ۱۳۹۳ در ۰۳:۱۸ | #23

  آقای نوری زاد خدمت شما عرض شود مرگ هیچ انسانی حتی شریر ترین آنها شادی ندارد . غرضم از گفتن این جمله ، خبری بود که امروز در سایت تابناک خواندم و آن مرگ فرزند علی فلاحیان وزیر اطلاعات دولت آقای رفسنجانی که ظاهرا اینگونه من از متن خبر استباط کردم ناگهانی هم بوده است . اما آقای فلاحیان باید به خاطر بیاورد در زمان وزارتش چه کرد . چه قتلهایی که در زمان وزارت وی انجام شد از زنده یاد شاپور بختیار گرفته تا فریدون فرخزاد تا قاسملو و….. و جالب است که همین دوسه روز قبل مطلبی در سایتها به دفاع از سعید امامی منتشر شد . و یادش بیاورد فاطمه قائم مقامی وقتل وی را که مهماندار هواپیمایی آسمان بود همچنین اکنون که داغدار شده است ایشان به یاد بیاورد فرزند دیگرش چگونه با هفت تیر به سوی سرباز بیگناه نیروی انتظامی کشید و خانواده وی را داغدار کرد . این چوب الهی است که وی را نوازش نموده است .ای کاش علی خامنه ای هم عبرت می گرفت و کمتر بر مردم خودش ستم می کرد . چون بی شک دیر یا زود چوب الهی وی را نیز نوازش خواهد کرد .http://fararu.com/fa/news/224580/%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D9%81%D9%84%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

  [پاسخ]

  ابوالقاسم پاسخ در تاريخ اسفند ۵ام, ۱۳۹۳ ۳:۱۹ ق.ظ:

  آقای حسینی

  [پاسخ]

 24. جفتبیرگو
  ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ در ۰۹:۵۸ | #24

  پیام حضرت نظامی به بذر افکنان تخم دشمنی با آمریکا در دل ملت ایران
  خواهی از دشمن نادان که گزندت نرسد
  رفق پیش آر و مدارا و تواضع کن و جود

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ فروردین ۱۶ام, ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰ ق.ظ:

  تصحیح می شود از سعدی علیه الرحمه

  [پاسخ]

 25. جفتبیرگو
  ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ در ۱۳:۲۰ | #25
 26. جفتبیرگو
  ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۱ | #26

  من کارمند بدبخت
  زندگی می کنم سخت
  چونکه مدیر نگشتم
  گرو نهه هشتم !!!!!! :)

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۷ ق.ظ:

  من کارمند بدبخت
  من کارمند بدبخت

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۴ ۱:۴۴ ب.ظ:

  با آهنگ بابا دستخوش ایوالله استاد ایرج خوانده شود .

  [پاسخ]

 27. جفتبیرگو
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۰۸:۴۶ | #27

  پاسخ یک مدیر خون به جگر شده از کارمند به وی :
  در غصه تو گشته ام من محبوس
  انگار که تو رئیسی و من مرئوس :)

  [پاسخ]

 28. جفتبیرگو
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۵ | #28

  ای ملت بدبخت !
  در این مملکت آحاد مردم همیشه باید بدهکار (سیستم مدعی خدا و پیغمبر ) باشند !!!!!!! ولی اگر فردی وابسته و رانتخوار اختلاس کند تازه طلبکار ملت می شود که چرا کم بردم ؟!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 29. جفتبیرگو
  ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۳:۰۷ | #29

  الهی زوذتر بشه ساعت چهار بریم خونه آخه آدم پنج شنبه جمعه هم می ره سرکار :)

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ خرداد ۱۵ام, ۱۳۹۴ ۱:۱۰ ب.ظ:

  آدم جمعه باید بره نماز جمعه نه محل کار

  [پاسخ]

 30. جفتبیرگو
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ در ۰۶:۵۲ | #30

  خدا قوتی خدا قوتی خدا قوت قوتی
  خدا قوتی خدا قوتی خدا قوت قوتی

  [پاسخ]

 31. جفتبیرگو
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۰۶:۳۳ | #31

  بقایی رو گرفتن دس دس دس دس
  بقایی رو گرفتن دس دس دس دس
  اصولگرا حیا کن
  مملکتو رها کن

  —————————–
  شوخی بود دوستان اصولگرا به دل نگیرند . :)

  [پاسخ]

 32. جفتبیرگو
  ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۸ | #32

  روزه دارم من و افطارم از آن لعل لب است

  آری! افطار رطب در رمضان مستحب است

  روز ماه رمضان، زلف میفشان که فقیه

  بخورد روزهٔ خود را به گمانش که شب است

  زیر لب، وقت نوشتن همه کس نقطه نهد

  این عجب! نقطه خال تو به بالای لب است

  یا رب! این نقطهٔ لب را که به بالا بنهاد؟

  نقطه هر جا غلط افتاد، مکیدن ادب است

  شحنه اندر عقب است و، من از آن می‌ترسم

  که لب لعل تو، آلوده به ماء العنب است

  پسر مریم اگر نیست چه باک است ز مرگ

  که دمادم لب من بر لب بنت العنب است

  منعم از عشق کند زاهد و، آگه نبود

  شهرت عشق من از ملک عجم تا عرب است

  گفتمش ای بت من، بوسه بده جان بستان

  گفت: رو کاین سخن تو، نه بشرط ادب است

  عشق آنست که از روی حقیقت باشد

  هر که را عشق مجازیست حمال الحطب است

  گر صبوحی به وصال رخ جانان جان داد

  سودن چهره به خاک سر کویش سبب است

  شاطرعباس صبوحی

  [پاسخ]

 33. جفتبیرگو
  ۷ تیر ۱۳۹۴ در ۰۷:۲۹ | #33

  دیروز سحر خواب موندم … به بابام میگم چرا منو سحر بیدار نکردین ؟ میگه : تو لازم نکرده روزه بگیری … اینجوری که تو افطار و سحر میخوری .. حساب کردم کفاره شو بدم ارزونتر واسم در میاد !!! چیکار کنم خب گشنم میشه……

  [پاسخ]

 34. جفتبیرگو
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ در ۰۷:۴۸ | #34

  با چه رویی سخن از شادی ما می گویید
  دستتان خونی و از عدل خدا می گویید
  چه غلط ها که نکردید پس پرده ی دین
  تف به درگاه خدایی که شما می گویید.

  میرزاده عشقی

  [پاسخ]

 35. جفتبیرگو
  ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ در ۰۷:۵۴ | #35

  تصاویری بسیار زیبا تقدیم به امت همیشه در صحنه و برادران ارزشی :
  https://www.google.com/search?q=putin+jewish&biw=1280&bih=890&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CBwQsARqFQoTCKjvhanRmMcCFUQYPgodEmYBWg#q=putin+jewish&tbm=isch&tbas=0

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۴ ۸:۱۸ ق.ظ:

  برادر ! ببین روسها قرمساقند
  نه اس سیصد به ما دادند نه حتی حبه ای از قند

  [پاسخ]

 36. جفتبیرگو
  ۲۰ مهر ۱۳۹۴ در ۱۶:۴۵ | #36

  ببین چندتا بهار رفته و از تو خبری نیست
  ببین چه کرده غم با من و از تو اثری نیست
  یه وقت می آی می بینی
  ازین پرنده جز مشت پری نیست.(۲)

  مگه تموم عمر چند تا بهاره؟
  باقیمونده جز مختصری نیست
  تاچشم بهم خورد
  شد آذر و شد دی
  گفتی که می آیی
  پس کی ؟ پس کی ؟ پس کی ؟
  عمر من خسته
  با یاد تو شد طی
  گفتی که می آیی
  پس کی ؟ پس کی ؟ پس کی ؟
  مگه تموم عمر چند تا بهاره؟
  باقیمونده جز مختصری نیست
  .
  .
  .
  .

  پیام یک طلبکار دل سوخته به بدهکار شارلاتان

  :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

 37. جفتبیرگو
  ۲۵ مهر ۱۳۹۴ در ۱۵:۳۶ | #37

  کون به هوا
  سر به زمین
  با سر میره
  تو زیر زمین

  [پاسخ]

 38. جفتبیرگو
  ۱۳ آبان ۱۳۹۴ در ۰۹:۴۴ | #38

  آمریکا و برخی دولتهای غربی می خواهند حکومت آخوندی را هک کنند از این رو لزوم نصب نرم افزارهای ضد جاسوسی و ضد هک بر روی رژیم بیش از گذشته احساس می شود .
  :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ آبان ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۹:۴۴ ق.ظ:

  :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

 39. جفتبیرگو
  ۱۳ آبان ۱۳۹۴ در ۰۹:۵۵ | #39

  تو را جنگل خوسی **** پشمل کوسی *** میرزا کوچیک خانه ****میرزا کوچیک خانه
  ……………….

  یادش به خیر استاد ناصر خان مسعودی وقتی این رو می خوند.

  :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  [پاسخ]

  جفتبیرگو پاسخ در تاريخ آبان ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۹:۵۶ ق.ظ:

  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  [پاسخ]

 40. جفتبیرگو
  ۳ آذر ۱۳۹۴ در ۰۹:۰۹ | #40

  پوتین در سفرش به تهران تیم های حفاظتی ایران رو آدم حساب نکرد و با ماشین کذاییش به تهران اومد . این یعنی تکبر این یعنی استکبار . ……

  [پاسخ]

 41. جفتبیرگو
  ۸ آذر ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۶ | #41

  الهی کیریس کیریستی رئیس جمهور بعدی آمریکا بشه ، گوینده های خبر صدا و سیما سر تلفظ اسمش گوزپیچ !!!!!!!!!!!!! بشن بخندیم !!!!!!!!!!!!!!!! خخخخخخخخخخخخخخخخ :)

  [پاسخ]

 42. جفتبیرگو
  ۱۹ دی ۱۳۹۴ در ۰۸:۲۸ | #42

  ملتی که اسارت دارد ، شهادت ندارد .

  [پاسخ]

 43. جفتبیرگو
 44. جفتبیرگو
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۳:۲۲ | #44

  کلام روز :
  هی نگویید که هی بگویید!!!!!!! هی بگویید که هی نگویید !!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 45. جفتبیرگو
  ۱ اسفند ۱۳۹۴ در ۰۷:۵۰ | #45

  انقلاب که کردنی بود وضعیت این شد وای به حال رای که دادنیه :| :)

  [پاسخ]

 46. جفتبیرگو
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۷:۲۷ | #46

  می خوام برم جیمی کران، جیمی کران خیلی قشنگه
  آخ بخونم از جمکران، جمکران خیلی قشنگه
  عاشق امام و عمق چاهشم
  دیدن روی امام بود خواهشم

  دس دس
  گور بابا اقدس :)

  [پاسخ]

برگه نظرات
1 2 3 243
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: