ارتباط با من

پست الکترونیک برای ارتباط بیشتر :

omidhosseini88 [at] Yahoo [dot] com و omidhosseini80 [at] gmail [dot] com

 1. ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۱ | #1

  سلام جناب حسینی
  وقت بخیر
  امسال یادنامه ای در مورد مرحوم علامه طهرانی به چاپ رسیده با عنوان نور مجرد که از یکی از سایت ها وابسته به ایشون و در آدرس زیر متن کامل کتاب قابل دسترسی است:
  http://www.maarefislam.com/doreholomvamaarefislam/bookscontent/nooremojarrad/nooremojarrad.pdf
  توی کتاب صحبت هائی در مورد دکتر شریعتی شده که از در صفحات ۳۰۰ تا ۳۰۴ کتاب(و pdf) قابل دسترسی است.شاید بی ربط به پست اخیرتان ذیل روشنفکری نباشد.
  دوست داشتم که اگر وقت و حال و تمایلش را دارید،نظرتان را در مورد آن برانم.به نظرم مطالب گفته شده چیزی فراتر از نقد است.لطفاً در صورتی که قصد ترتیب اثر دادن به درخواستم را دارید،متن و پاورقی کتاب را در نظر داشته باشید.
  در ضمن در صورتی که امکان نوشتن نظر را داشتید از کامنت وبلاگم(و نه ای میل) استفاده کنید.
  ممنونم.

  [پاسخ]

 2. ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۳ | #2

  حدس زدم که نظر،در انتظار تایید قرار بگیرد و شما هم به خاطر حاشیه ای بودن تاییدش نکنید.اگر امکانش وجود دارد لطفاً بعد از خواندن حذفش کنید.

  [پاسخ]

 3. سجاد
  ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۴:۵۴ | #3

  برای پیوستن به اجتماع بزرگ معترضین به ساحت مقدس امام معصوم و به جهت نابودی شاهین نجفی به این آدرس مراجعه نمایید . لطفا اطلاع رسانی کنید .
  http://www.therevenge.blogfa.com

  [پاسخ]

 4. عبدالحسین
  ۱ خرداد ۱۳۹۱ در ۰۰:۰۱ | #4

  سلام مطالب زیبایی داری از دیدگاه های زیبا ومقالات زیبات ممنونم اجرت باخدا

  [پاسخ]

 5. ۳ خرداد ۱۳۹۱ در ۱۲:۲۱ | #5

  ما باید بتوانیم از کارِ کارگر ایرانى حمایت کنیم؛ از سرمایه‌ى سرمایه‌دار ایرانى حمایت کنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملى امکان‌پذیر خواهد شد .

  سهم دولت در این کار، پشتیبانى از تولیدات داخلىِ صنعتى و کشاورزى است
  سهم سرمایه‌داران و کارگران، تقویت چرخه‌ى تولید و اتقان در کار تولید است.

  و سهم مردم ، که به نظر من از همه‌ى اینها مهمتر است – مصرف تولیدات داخلى است (مقام معظم رهبری )

  از این رو، از تمامی فعالان فضای سایبر و فضای مجازی دعوت میکنیم تا در راستای رونق تولید داخلی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، با قرار دادن لوگوی جنبش اینترنتی«تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى» در سایت یا وبلاگ خود و همچنین ، بازنشر مطالب مربوط به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی همچون یادداشت،مقاله، دلنوشته، عکس، کلیپ، پیامک و….

  ما را در این امری خطیر یاری بفرمائید

  در ضمن لطفا پس از قرار دادن لوگو جنبش ، آدرس سایت یا وبلاگ خود را در بخش نظرات دریافت کد لوگو ها یا در دیگر بخش های نظرات سایت اعلام بفرمائید شایان ذکر است پایگاه های اینترنتی و وبلاگ هایی که در این زمینه فعالیت کنند درسایت جنبش اینترنتی ” رهروان ولایت” معرفی و لینک خواهد شد.

  .. http://www.jonbeshnet.ir.

  [پاسخ]

 6. ۵ خرداد ۱۳۹۱ در ۱۵:۵۴ | #6

  با سلام
  امروز ما درباره زنان وکودکانی سخن میگوییم که نه با بمب های صدام بلکه آماج تیرهای منافقین شده اند یاس های آسمانی در تلاش است تا گوشه ای از جنایات گروهک منافقین (سازمان مجاهدین خلق) علیه زنان وکودکان بی گناه را منتشر نماید،تا شایداندکی از مظلومیت این شهدا را به گوش مردم عزیزمان برسانیم وامیدواریم شما نیزبا مطالعه زندگینامه شهدا در وبلاگ ومعرفی مابه دیگر دوستان ولینک نمودن در این راه ما را یاری کنید درپایان لازم به یاد آوری است ارائه زندگینامه ونحوشهادت این عزیزان نشان دهنده این است که زنان جامعه هم اکنون نیز میتوانند برای خود الگوهای خوبی داشته باشند
  yasasemani1361@yahoo.comایمیل ما
  yasasemani1361.mihanblog.comآدرس ما
  منتظر پاسخ شما هستیم

  [پاسخ]

 7. کمیل
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ در ۲۱:۳۴ | #7

  بسم الله

  دیگر احمدی نژادی نیستم

  اما گرامی می دارم سالگرد روزی را که محمود احمدی نژاد ، به هر دلیل و با هر نیت ولو برای چند صباحی ریاست دنیا ، تیغ بر دمل کهنه و چرکین نفاق کشید و حاصل کثافاتی متعفن بود که ۸ ماه برچهره پاک انقلاب جاری شد . سیزدهم خرداد یک هزار و سیصد و هشتاد و هشت .

  گرامی باد روزی که مستضعفین برای اولین بار از رسانه ملی گفتگویی را دیدند که در نهایت حیرت ، خنده آور نیز بود . چرا که منجی اهورایی ملت ، راه حلی جز چیز نداشت و در نهایت وقاحت به مستضعفین اینچنین گفت که ” ادب مرد به زدولت اوست …”

  روزی که عروسک خیمه شب بازی نفاق که به اذعان خود با حمایت عالیجناب سرخپوش از آب نمک بیست ساله بیرون کشیده شده بود ، از فرط سرگردانی مجبور شد ارتباط خود را با عالیجناب سرخپوش انکار کند و… باز هم از صداقت با مردم افاضه کند .

  روزی که پرونده های بسته حوادث پس از انقلاب از بایگانی اذهان بیرون کشیده شد و هر سوالی که مطرح شد ، پاسخ آن حل معمای فتنه ای از فتن پیش آمده در مسیر انقلاب بود از ۲۲/۱۱/۵۷ گرفته تا ۱۳/۳/۸۸ . اما نخست وزیر امام ! که برای صدور انقلاب کراوات را با قیچی می برید ترجیح داد تا دیدگاههای انقلابی امام و امت واحده را در شب عروجش به سخره بگیرد و باز هم در محضر امت امام از احساس خطر برای انقلاب سخن براند .

  روزی که مستضعفین معنای غیرت را دریافتند و فهمیدند که اسلام ستیزان ، حاضرند برای انتشار عکس سه در چهار و سیاه سفید خانمی از فاصله سه متری دوربین ، که بر روی پرونده تخلف تحصیلی اش نصب شده بود ، ناموس پرست شوند ، حتی اگر خانم مذکور در تمام مراحل دشوار زندگی ! و برنامه های تبلیغاتی با آرایش صورت و دست در دست آقای مهندس در تمام دوربینهای عکاسی و فیلمبرداری ، داخلی و خارجی حضور داشته باشد و… با زهم مهندس هیاهوی غیرت سر دهد .

  روزی که ارباب فتنه و فتنه زاده های دلبندش و طفیلیان کاسه لیس افساد طلب و در راس همه عروسک خیمه شب بازی البته ببخشید همان نخست وزیر دفاع مقدس!، به خاطر احساس خطر سر از آخور بیرون کشیده ، حیات طیبه مستضعفین را هشت ماه تمام با اضطراب و دلهره پیوند زدند و هنوز هم فتنه زاده عزیز برای انجام ماموریت کاری برای دانشگاه آزاد از اسلام پدر ، در انگلیس به سر می برد و آری : هنوز هم عالیجناب سرخپوش مظلوم است !

  ۱۳ خرداد ، روزی است که فهمیدیم حق با ماست و حلقه مفقوده خوشبختی مظلومین ، نفاق مظلوم نماهاست . حتی اگر به فاصله اندکی فراموش کنیم و مجدد به دنبال صدای زنگوله عالیجنابان سرخ و سبز بدویم .

  چه قبول کنیم و قبول کنند یا خیر ، چه احمدی نژاد باشد چه نباشد انقلابی یا انحرافی وچه سبز باشیم یا فیروزه ای یا هر رنگ دیگر،

  ۱۳ خرداد در سالشمار دل مستضعفین سالروز جهانی مبارزه با نفاق است .

  همین و بس …

  [پاسخ]

 8. ۲۹ خرداد ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۱ | #8

  باسلام
  امروز خیلی اتفاقی وارد سایت شما شدم و از مطالب مفید و یادآوری برخی حوادث استفاده نمودم امیدوام در راه اعتلای آرمانهای حضرت روح اله موید باشید.

  [پاسخ]

 9. ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ در ۱۸:۱۱ | #9

  برادر دوست داشتی این مطلب رو بذار
  جناب آقای افروغ برای رعایت اخلاق ، یکبار هم اینوری غش کن …
  می گن یه روز که صوفی ها مشغول رقص بودند تو هم قاطی پاطی، پیر و جوون به حالت وجد می رسیدن و هی غش می کردن و به هوش می اومدن و دوباره ادامه ماجرا …. این وسط یه درویشی بود که وقتی حالش خراب می شد ، همش در آغوش لعبتکان می افتاد ( البته ببخشید ) و دوباره به هوش می اومد و دوباره غش و تو بغل یکی دیگه … یه دفعه یه نفر از این صوفیهای به اصطلاح ما پشمالو بهش گفت که آقا جون شما اگر واقعا حالت خراب می شه چرا یه بار اینوری غش نمی کنی ؟

  اما بحث اصلی بنده

  مجموعه آموزه های غالب ادیان علی الخصوص اسلام به سه بخش عمده تقسیم میشه

  ۱- اعتقادات ۲-احکام ۳-اخلاقیات

  غرض بحث دینی نیست . اما اجمالا :

  اعتقادات تحقیقی و احکام تعبدی است . و این دو مقوله در ادیان و مکاتب فکری مختلف ، با هم متفاوته . یعنی در نحله های مختلف ، زیربنا و اصول اعتقادات و احکام شرعی با هم فرق می کنن . این هم برای همه روشنه . اما مطلب مورد تذکر در این نوشته اینه که اخلاقگرایی یک امر مشترک بین همه مذاهب و ادیان و اساسا تمام انسانها و یک امر فطری است . یعنی شما در هیچ جای دنیا کسی رو با ذهن و روح سالم پیدا نمی کنی که بگه بد اخلاقی خوبه ، ظلم خوبه و از این حرفا … همه اذعان دارند به اینکه اخلاق یک امر بسیار مهم و دارای اولویته . حالا اینکه ضمانت اجرایی در جامعه داره یا نه و ضمانتش به چه شکله این بحثی است جای خود .

  پس :

  ۱- اخلاقمداری یک گرایش باطنی و مشترک بین تمامی انسانهاست

  ۲- معمولا بحثهای اخلاقی به صورت کلی مطرح میشه و کمتر در موارد خرد و مصداقی بحث میشه

  اما نتیجه مهم و اخلاقی :

  یعنی اگر کسی بخواد به واسطه اعتقادات و احکام شرعی دین و تفکرات خودش رو به مردم نشون بده و تبلیغ تفکرش رو برای مردم بکنه ، باید اول اصول اولیه و مشخصی رو قبول کنه ، به اون مقید باشه و در ضمن نمی تونه مجمل گویی کنه و باید تو تبلیغ این دو حوزه فکری خیلی قوی باشه و محکم پای عقیده اش بایسته و منطقی دفاع کنه . هر چند کسی جذب این آدم نشه . به خاطر همینه که جذب از طریق تبیین اعتقادات و بیان فلسفه احکام و … به مراتب سخت تر از روش ذیل الذکره .

  اما دو تا خصوصیت بالا در بحث اخلاق کافیه برا اینکه خیلی از آدمهایی که از لحاظ فکری بی مبنا هستن و به اصول خاصی پایبند نیستند و هویت دینی مکتبی چندانی هم ندارن و از همه مهمتر از لحاظ اخلاقی هم معلوم الحالن و تا به حال چندین بار تقید خودشون رو به رعایت اخلاق فردی ، اجتماعی و سیاسی به همه ثابت کردند !!!!! برای جذب مردم و سوءاستفاده از باطن اخلاق گرای عموم مردم متوسل به کلی گوییهای اخلاقی بشن و نه فقط این ، که با سوءاستفاده از بیان اساتید اخلاق گرا و متعهد ، سعی در شلوغ کاری اخلاقی تبلیغاتی و جذب توده های مردم داشته باشن . نمونه اش رو مثال نمی زنم چون خیلی واضحه …

  بله ، استاد عزیز و متعهد ، جناب آقای افروغ بدونن و خیالشون راحت باشه که فرمایشاتشون صحیحه و خیلی ها به به و چه چه می کنن .

  و ما هم می دونیم و همه بلدن که اخلاق مداری بسیار بسیار مهمه و تا حدودی هم در سالهای اخیر در فضای جامعه مغفول واقع شده ، اما به نظر می رسه که سیبل فرمایشات استاد دغدغه مند و اخلاق مدار به صورت ناخودآگاه جائیه که یه عده بی اخلاق می خوان . که تا به حال بارها و بارها بی اخلاقی رو به رخ تک تک آحاد جامعه کشیدند و برای غوغا سالاری تبلیغاتیشون راهی ندارند جز اینکه چهره موجهی مثل دکتر رو تیتر یک روز نامه شون کنن .

  همونطوری که بارها استاد خودشون تاکید کردن ، باید هواسمون جمع باشه که از مهمترین اصول پذیرفته شده و اولیه انقلاب اسلامی به اذعان همه اخلاق مداریه و باید با سرعت هرچه تمامتر به طرف جامعه اخلاقی و ارزشی بریم ، اما دچار سیاست زدگی نشیم . و بماند که دغدغه امروز جامعه ما بحمد الله رب العالمین اخلاقه و این روز ها همه دغدغه اخلاق دارن و همه اسوه اخلاق مدارین . حالا به چه جهت و به چه نیت بگذریم …. فقط کافیه که نگاهی گذرا به کارنامه اخلاقی و عملی بعضی علمداران امروز اخلاق بندازیم تا همه چی روشن شه …

  استاد عزیز ما متاسفانه حواسشون نیست که چند روز بیشتر از موج حملات زشت و هتاکانه – با قدمت چندین ساله – به شخصیتها و مسئولین نمیگذره و البته هنوز هم جسته و گریخته ادامه داره …. و اینکه جناب آقای افروغ تا به حال کجا تشریف داشتن ؟؟؟ و اینکه چرا دغدغه های اخلاقی ایشون چند ماه یکبار و بعضی جاها یه دفعه ایشون رو اذیت می کنه ؟؟؟ بماند …

  ولش کن ببندیم بحث رو !!!

  جناب آقای افروغ سعی کنین که یکبار هم در بیان دغدغه هاتون اینطرفی غش کنین . تو بغل اینوری ها تا یکبار هم برای این طرفی ها شائبه پیش بیاد که این مصاحبه ها و فرمایشاتتون واقعا از روی دغدغه انسانی ، اخلاقی و مکتبی شماست . نه اینکه هروقت جریانی خاص به دنبال تبلیغات – با هر محتوایی – که فعلا قصد بسط ندارم ، به واسطه شما و با هدفی خاص ، نسخه های اخلاقی بپیچه ، شما سریعا اخلاقمداری رو توصیه کنین …

  البته حقیر فکر میکنم با توجه به ضعف ما و امثال ما در نحوه تبلیغات وجذب و کج سیاستیهای رسانه ای شما ، خودتون در دامی که همیشه از اون ترس داشتین ـ سیاست زدگی – گرفتار شدین ….

  استاد عزیز

  باز هم میگم

  خوشحال میشم به خاطر خدا یه بار هم که شده ، تو بغل ما غش کنین …

  [پاسخ]

 10. ۱ تیر ۱۳۹۱ در ۱۱:۳۲ | #10

  سلام
  سایت ما هم سایتی انتقادی و امیدوارانه است
  دوست داریم تبادل لینک داشته باشیم
  http://www.miandisham.ir

  [پاسخ]

 11. لبیک یا زهرا ادرکنی
  ۳ تیر ۱۳۹۱ در ۰۷:۵۹ | #11

  بسم الله الرحمن الرحیم
  زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا ،کمتر از شهادت نیست. حضرت امام خامنه ای (روحی فداه)
  دختر ۱۶ ساله ،که یازده ماه شکنجه ضد انقلاب ، گرداندن با سر تراشیده رد روستاها ، قطع دست ،زنده به گور شدن و شهادت را بر توهین به امام امت ترجیح داد.
  شهید ناهید فاتحی کرجو (نماد مقاومت و پایداری دختر مسلمان)
  جمعی از عشاق حضرت امام روح الله بیاد حیات انقلابی و منطق عاشورایی «سمیه کردستان» گرد هم می آیند.
  تهران / بهشت زهرا / قطعه ۲۸ / ردیف ۳۱ / شماره ۱۳ /
  یکشنبه / ۴/۴/۱۳۹۱ / ساعت ۱۷- ۱۹ / مصادف با ولادت حضرت باب الحوائج ابوالفضل العباس /
  کربلا میزان عشق است . هیچ کس را تا به کربلا نیازموده اند از دنیا نخواهند برد. شهید سید مرتضی آوینی
  دوستت دارم … تولدت مبارک.
  تازه عاشقت شده ایم ،زود می آییم.
  بیاد مادر و کوچه های غریبانه مدینه
  «الَلّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَهَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فِیها بِعَدَدِ مَا اَحَاطَ بِه عِلمُک»
  یاد مولایمان صلوات
  لطفا اطلاع رسانی کنید.

  ۰۹۳۷۵۵۳۹۸۷۴

  [پاسخ]

 12. محسن
  ۷ تیر ۱۳۹۱ در ۲۰:۰۴ | #12

  سلام علیکم
  در بخش پیونهای سایتتان اسم چند سایت مرتبط با شهدا دیدم میخواستم پیشنهاد بدم سایت شهید ابراهیم هادی را هم اضافه کنید: http://ebrahimhadi.ir/

  موفق و پیروز باشید
  یاعلی

  [پاسخ]

 13. لبیک یا زهرا ادرکنی
  ۱۶ تیر ۱۳۹۱ در ۱۵:۲۷ | #13

  بسم الله الرحمن الرحیم
  حضرت امام روح الله (قدس الله نفس الزکیه) : « تنها باید به هنری پرداخت که راه ستیز با جهانخواران را بیاموزد . »
  سلام
  با عرض ادب و احترام
  حضرت امام خامنه ای (روحی له الفداه) :
  « ابزار های هنری بی شک رساترین ، بلیغ ترین و کاری ترین ابزار های ابلاغ و تبلیغ پیام است .
  هنر یک شیوه ی بیان است ،یک شیوه ادا کردن است ،منتها این شیوه بیان از هر تبیین دیگر رساتر ،دقیقتر،نافذتر و ماندگار تر است .
  بار ها گفته ام و دوباره نیز می گویم : هر پیامی ، هر دعوتی ، هر انقلابی ، هر تمدنی ، هر فرهنگی تا در قالب هنر ریخته نشود ، شانس نفوذ و گسترش ندارد و ماندگار نخواهد بود و فرقی هم بین پیام های حق و باطل نیست . »

  جمعی از دوستان دانشجو عشاق حضرت امام روح الله که بدنبال تهیه مستند «سمیه کردستان» سیره مبارزه شهید ناهید فاتحی کرجو (نماد مقاومت و پایداری دختر مسلمان) هستند ،در راستای برگزاری اجلاس زنان و بیداری اسلامی این موقعیت پویا و بسیار بکر و بی سابقه در جهان اسلام است که ۱۲۰۰ زن از ۸۰ کشور دنیا مدعو ویژه بین المللی اجلاس خواهند بود ، فرصت را غنیمت شمرده و حضوری فعال خواهند داشت .
  از این رو خواستار همکاری و تعاملات فکری در این زمینه هستیم.
  پیشاپیش از تمامی نظرات و اندیشه های شما استقبال خواهیم کرد .
  منتظر پاسخ هر چه سریعتر شما هستیم.
  اجلاس زنان و بیداری اسلامی : ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ تیرماه ۱۳۹۱ – تهران (برج میلاد)

  شهید سید مرتضی آوینی (رضوان الله) :
  « «هنرمند» رویی به عالم غیب دارد و رویی به عالم شهادت . با آن روی خورشیدی منیر است و با این روی قمری مستنیر در شب ظلمانی کرۀ ارض ، اما کدام هنرمند؟ هل یستوی الأعمی و البصیر . «هنرمند» از آسمانیان می گیرد و بر زمینیان می بخشد . پس سینه اش باید قابلیت نزول ملائکه ای را داشته باشد که واسطۀ الهام هستند . سینه تنگ کور دلان کجا و آسمان بی کران کجا .
  ای شقایق های آتش گرفته ، دل خونین ما شقایقی است که داغ شهادت شما را بر خود دارد ، آیا آن روز نیز خواهد رسید که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید ؟ »

  با تشکر
  یا زهرا ادرکنی

  خلیل فخرایی
  ۰۹۳۷۵۵۳۹۸۷۴
  مجتبی بیات پور
  ۰۹۳۸۱۱۷۳۳۰۹

  sarbazjangnarm110@yahoo.com

  [پاسخ]

 14. ۲۸ تیر ۱۳۹۱ در ۱۵:۳۶ | #14

  سلام
  ما یک وبلاگ زدیم و داریم محصولات با کیفیت ایرانی رو که تجربه داریم یا بمون معرفی می کنند معرفی می کنیم، خصوصا اونهایی رو که جانشین محصولات خارجی هستند. بعضی هاش رو آدمها فکر می کردند خارجیه و فهمیدن ایرانیه.
  به هر حال فکر می کنم این کاری عملی برای حمایت از هم تولید کننده و هم مصرف کننده باشه. اگه ما رو لینک کنید یا حتی بهتر یک مطلب در مورد ما بنویسید فکر می کنم خیلی در گسترش این کار تأثیر داشته باشه چون وبلاگ شما هم پر مخاطبه و هم طیف آدمهای متفاوتی رو جلب کرده.
  نظر و اینها هم که خیلی خوشحال میشیم اگه بمون بدید و راهنماییمون کنیم. یا حق

  [پاسخ]

 15. ۲ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۶:۴۹ | #15

  سلام
  چند روزی نبودی نگران شدیم
  در این ماه پر فضیلت التماس دعا داریم
  موفق باشی :-)

  [پاسخ]

 16. ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۵:۵۷ | #16

  سلام علیکم و رحمه الله
  باآرزوی قبولی طاعات و عبادات؛ اینجانب نوقلمی نوپا هستم که به شدت نیاز به راهنمایی شما بزرگواران و اساتید فن دارم و مستدعی هستم تشریف بیاورید و حتما غلطهایم را متذکر شوید و در صورت صلاحدید، به هر نحو مقتضی (ثبت لینک، بازنشر مطالب و …)، حمایتم فرمایید… .
  http://gholameaftab.blogfa.com/
  پیشاپیش از حسن عنایتتان کمال تشکر را دارم و در جوار حرم مطهر رضوی، در این شب عزیز، نایب الزیاره و دعاگویتان خواهم بود.
  التماس دعا

  [پاسخ]

 17. ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۴:۳۰ | #17

  اقا امید سلام
  نماز و روزها قبول باشد.
  بدلیل اینکه هنگام نوشتن کامنت ها در کامپیوترم لبه های سمت چپ آن را مشاهده نمی کنم و … گاها برخی کلمات از دسترسم خارج و ویرایش نمی شود. باید ببخشید!
  یه خواهش اگر امکان دارد از دو کامنت آخر من که شبیه هم هستن ماقبل آخر را حذف کنید و آخری بماند.
  متشکرم

  [پاسخ]

 18. احسان
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ در ۲۰:۲۱ | #18

  با سلام
  آقا امید من در یک سیستم دیگر نظر ارسال می کردم با نام احسان الان با ی سیستم دیگر نمی شه چکار کنم

  [پاسخ]

 19. ۱۶ مهر ۱۳۹۱ در ۰۹:۵۱ | #19

  آق امید سلام
  مدتی است دیگه پست جدید نزده ای
  می خواستم یه لطفی بکنی و کامنت آخری در پست جهالت که در پاسخ به فحاشی های سید رضا نوشته ام را حذف کنی… البته اگر کامنت توهین آمیز سید رضا را هم حذف کنی بد نیست… نمی خواهم ادبیاتم شبیه آنها باشد ….

  [پاسخ]

 20. فاضل
  ۱۸ مهر ۱۳۹۱ در ۱۷:۲۴ | #20

  امید جان سلام
  وبلاگ خوبی داری امیدوارم که همیشه در اطلاع رسانی به موقع به دوستان موفق و موید باشید

  [پاسخ]

 21. ۲۰ آبان ۱۳۹۱ در ۲۲:۱۲ | #21

  با درود به شما و خسته نباشید هخوطن گرامی چرا حکومت اسلامی ناب محمدی نایب امام زمانی به وبلاگ نویسهای مثل شماها کاری ندارد ولی وبلاگ نویسهای دیگر را یا اعدام می کند و یا اینکه مکشد در زیر شکنجه و یا به زندانهای طویل المدت محکوم می کند ایا اسلام همین اندازه ظرفیت دارد و ایا الین اسلام انقدر شکننده است که با کی انتقاد خرد می شود چرا چرا

  [پاسخ]

 22. محمد
  ۳۰ آبان ۱۳۹۱ در ۱۴:۰۱ | #22

  سلام
  سایت وبلاگ سردار سپاه اسلام شهید حسین قجه ای
  http://www.sardar.blogfa.com

  [پاسخ]

 23. ۲۱ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۲۰ | #23

  سلام بزرگوار. حیاط در پست اخیرتان را با ت نوشته اید که به نظرم اشتباه است. بنده از مطالب شما بسیار استفاده می کنم. اگر فرصت کردید سر بزنید.

  [پاسخ]

 24. حمید رضا راهنمایی
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۰۵:۱۲ | #24

  آقای حسینی
  شما معمولاً دست به تحقیق و بررسی اسنادتان بد نیست
  بد نیست صحت و سقم این جور اخبار را هم بررسی کنید:
  http://www.kaleme.com/1391/09/24/klm-124287/

  [پاسخ]

 25. سروش
  ۹ دی ۱۳۹۱ در ۲۱:۴۷ | #25

  سلام امید جان
  وبلاگ بسیار خوبی دارید
  باعث افتخاره و جای تقدیر داره
  از طرف دامادمون ( برقراری ) با وبلاگ شما آشنا شدم
  امیدوارم همیشه در پناه ولایت موفق و پیروز باشید
  خدا پشت و پناهتون
  دوست دار شما ، چوبین

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۸:۴۴ ق.ظ:

  سلام برادر
  ممنونم از شما. لطف دارید

  [پاسخ]

 26. حامد
  ۱۵ دی ۱۳۹۱ در ۰۱:۲۶ | #26

  باسلام واحترام
  خواهشمند است در صورت امکان پس از بازدید و تایید مطالب مندرج در وبلاگ -وبلاگ من را در پیوند ها قرار دهید . با تشکر
  آدرس وبلاگ : karbala183.blogfa.com

  [پاسخ]

 27. مرتضی
  ۲۴ دی ۱۳۹۱ در ۱۵:۴۳ | #27

  با سلام

  پیوندهای مربوط به سروده های بچه های آباده غیر معتبر می باشد. لطفا اصلاح نمایید.

  ضمنا در صورت امکان سروده ی “این جامه ی سیاهه فلک در عزای کیست…” از این گروه را نیز قرار دهید.

  با تشکر

  [پاسخ]

 28. ۳ بهمن ۱۳۹۱ در ۰۸:۳۸ | #28

  جناب آقای حسینی
  با عرض سلام و ارادت
  چرا به بینندگان خود احترام نمی گذارید؟ وجود این همه بیننده الزام آور است تا به وبلاگ نویسی خود ادامه دهید.
  وقتی وبلاگ تعطیل این همه بازدید کننده دارد این مسئولیت اخلاقی ایجاد می کند.
  باتشکر و احترام

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ بهمن ۳ام, ۱۳۹۱ ۸:۴۴ ب.ظ:

  ممنون آقای یوسفی عزیز
  چشم حتما :)

  [پاسخ]

 29. ندا
  ۴ بهمن ۱۳۹۱ در ۰۹:۱۶ | #29

  سلام واقعا موضوعی برای صحبت نیست که این همه مدت ساکت هستی اقای حسینی؟

  [پاسخ]

 30. ندا
  ۵ بهمن ۱۳۹۱ در ۰۹:۲۴ | #30

  مرسی از جوابت اقای حسینی راضی نبودم اینقد وقت بزارید

  [پاسخ]

 31. احسان
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۱ در ۲۲:۵۲ | #31

  با سلام
  لینک های سرود بچه های اباده کار نمیکنه
  من کجا می تونم تمامی سروده های اجرا شده توسط بچه های اباده را دانلود کنم(همراه با متن سروده ها) چون مجموعه شما احتمال زیاد کامل نیست
  ایلانی از کازرون

  [پاسخ]

 32. محمد نصر
  ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ در ۲۲:۱۸ | #32

  با سلام
  بنده مدیر دانشنامه جنگ ایران و عراق هستم
  شما میتوانید با مراجعه به این دانشنامه از اطلاعات دقیق و معتبر تاریخ جنگ ایران و عراق بهره منده شوید
  http://wikiwar.blogfa.com/
  با افزودن این آدرس به سایت خود ما را یاری کنید
  با تشکر محمد نصر

  [پاسخ]

 33. ملکی
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۲:۳۶ | #33

  سلام با تشکر از وبلاگ خوبتون لطفا سرود بار الها، مهربان بابای من کی خواهد آمد را برام ایمیل کنید ممنون

  [پاسخ]

  محمد حسین پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۷:۱۷ ب.ظ:

  با سلام و تبریک ایام دهه فجر
  خواهشمندم درباره سایت zohoor.ir که برخی از پیشگویی هایش دقیق بوده مقداری توضیح دهید
  آیا محتویات آن را قبول دارید
  به نظر شما نیت خیری دارد یا میخواهد خدای ناکرده دکان باز کند؟
  چون موضوع برای بنده مهمه و احساس کردم شما هم در جریان موضوع باشید خواهشمندم پاسخی مرقوم بفرمایید
  با تشکر

  [پاسخ]

 34. بسیجی
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ در ۰۱:۵۴ | #34

  سلام علیکم. میشه لینک سایت ما را هم اظافه کنید؟
  اظافه کردید بم بگید لطفا.
  http://www.besf.ir
  کنکاش
  یاعلی

  [پاسخ]

 35. محمد
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۸:۵۷ | #35

  سلام آقای حسینی
  خسته نباشید
  ظاهراً فید سایت تون فیلتره
  اگر ممکنه یه فکری براش بکنید
  ممنونم

  [پاسخ]

 36. سروش
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ در ۲۳:۰۴ | #36

  سلام جناب آقای حسینی عزیز
  برادر تولدتون میمون و مبارک
  امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید

  [پاسخ]

 37. ۵ اسفند ۱۳۹۱ در ۱۴:۲۸ | #37

  سلام امید عزیز
  گفتگویی نوشتاری در گرفته در خصوص خصومت اعراب و اسراییل. خوشحال می شم نظرت رو بدونم. ارادتمند
  http://www.dordikesh.com/1391/12/بیلی-بهرِ-باغچه‌مان

  [پاسخ]

 38. محمد
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ در ۱۰:۳۱ | #38

  سلام علیکم
  من قبلاً هم درخواست کرده بودم که در صورت امکان فید سایت رو یه کاری بکنید ولی ضاهراً خبری نشد
  حالا هم مجدداً خواهش می کنم که اگر ممکن هست فید ها رو از فیدبرنر منتقل کنید تا بشه ازشون استفاده کرد
  متشکرم

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۶:۵۶ ب.ظ:

  سلام و ممنون
  ظاهرا مشکلی برای فیدبرنر پیش اومده. باشه سعی می کنم درستش کنم :)

  [پاسخ]

 39. ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ در ۱۳:۲۱ | #39

  سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مبارک
  شمال خبر
  shomalkhabar.ir
  info@shomalkhabar.ir

  [پاسخ]

 40. ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۲۳:۰۵ | #40

  با سلام
  خسته نباشی همشهری
  اگه براتون ممکنه ای صدای سخنرانی برایم بفرستید

  سخنرانی معروف امام در ۱۳ خرداد سال ۱۳۴۲

  [پاسخ]

 41. شبستان
  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۲۱:۱۳ | #41

  خدا قوت جناب آقای سامان
  کار بی نقصی ارایه کردید
  مشتاقانه منتظر کارهای بعدی شما هستم
  اجرکم عندالله

  [پاسخ]

 42. انقلاب هزینه‌هایی بالاتر از رد صلاحیت هاشمی را هم متحمل شده
  ۳ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۰۷ | #42

  سلام رزمنده
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920303000028
  بازهم میزبانتان شدیم
  یاعلی

  [پاسخ]

 43. و.
  ۹ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۲:۱۸ | #43

  سلام آقای حسینی
  ببخشید این رو بهتون می‌گم امیدوارم که نرنجید. خیلی اطمینان ندارم که حرفم رو بپذیرید برای اینکه ما آدمها اصالتا اینجوری هستیم. تا حدودی درست هم هست. بالاخره آدمی که خودش رو و تفکرش رو در معرض نقد دیگران می‌گذاره اینقدر به درستی تفکرش اعتقاد داره که این کار رو می‌کنه. من همین که وقتم رو گذاشتم براتون می‌نویسم یعنی در خودم نسبت به شما عزیز احساس دوستی می‌کنم و اینکه می‌نویسم از سر خیرخواهی هست. البته بنده هم مثل شما در حال حاضر باورم این هست که این که می‌گویم درست است که ممکن است در واقع نباشد ولی بالاخره خیرخواهی یعنی همین نه مطلقا حق‌گویی!
  خیلی صریح بگویم آقای حسینی: حس می‌کنم فشارها بالاخره کارش رو کرد و شما نم نمک تسلیم شدید بدون اینکه حس کنید. همیشه همینطوره نامحسوس اتفاق می‌افته.
  به نظر من هم شما در مورد احمدی‌نژاد از اول اشتباه کردید و اشتباه بزرگترتون این بود که عذرخواهی کردید! لطفا این مطلب را بخونید من اصلا انتظار انتشار این مطلب رو ندارم دوستانه و خصوصی می‌نویسم براتون.
  آقای حسینی خیلی ببخشید که این رو می‌گم اگر از اول فکر می‌کردید که احمدی‌نژاد منجی هست خیلی اشتباه می‌کردید ولی اینکه بعدا گفتید اشتباه کردید صد البته اشتباه بزرگتری بود. نمی‌دونم شاید منظور خودتون هم همین بود که فکر می‌کنم بوده ولی بازتابش قطعا این بود که شما از یک تفکر برگشتید.
  ما در انقلاب نسبت با اشخاص هیچ عهد اخوتی نمی‌بندیم. ما با تفکرات و جریان انقلابی صد البته عهد اخوت داریم.
  پیامبر اکرم وقتی زبیر در مسیر اسلام هست او را سیف‌الاسلام خطاب می‌کند ولی همین زبیر وقتی از مسیر خارج می‌شود در مقابل علی قرار گرفته و برای ابد هلاک می‌شود. خیلی سخت است….
  احمدی‌نژاد در برهه‌ای نماینده تفکر انقلاب شد و ما چون از این تفکر حمایت می‌کردیم و احمدی‌نژاد در طول این جریان قرار گرفت مورد حمایت ما شد. لطفا این جمله اخیر رو از برادر بیسوادتون یکبار دیگه بخونید.
  احمدی‌نژاد حالا دیگه مورد حمایت طیف انقلابی نیست چون دیگر در امتداد این تفکر نیست. این مطلب در مورد آقای هاشمی هم همینطور بود در مورد موسوی هم همینطور بود و در مورد رییس جمهور بعدی هم همین است و همین. فقط همین. حتی من خوب به خاطر دارم که شعار عوامفریبانه خاتمی در پشت زیارت‌عاشورهای چاب شده را که گفته بود: سلام بر سه سید فاطمه خمینی خامنه‌ای خاتمی. آن ۲۰ میلیون رای خاتمی هم عزیز بخشیش از همین تفکر مقطعی و زودگذر در مسیر انقلاب بودن ناشی شد که البته در مورد خاتمی زودتر از هر کس دیگری گند کار درآمد که خدا را شکر.
  رییس جمهور بعدی هم همینطور خواهد بود عزیز دلم آقای حسینی. تا وقتی که در مسیر باشد مورد حمایت است. ما از مسیر حمایت می‌کنیم و هر که در آن باشد خودبخود مورد حمایت است به اندازه‌ای که باشد و به محض خروج خارج شده و این را شما در طول انقلاب که دنبال کنید به وضوح می‌بینید که همینطور بوده!
  اما در مورد آقای جلیلی: من نه به پایداری نگاه می‌کنم و نه به کسی کار دارم خود فرد رو که نگاه می‌کنم می‌بینم که صداقت داره و اتفاقا بسیار ریشه‌ای داره در مورد مسایل اقتصادی و غیره نظر می‌ده!
  خیلی جالبه اینقدر ما عادت کردیم به وعده وعیدهای تبلیغاتی – انتخاباتی که هر کس این کار رو نکنه از نظر ما می‌شه بی‌برنامه. به نظر من رییس جمهور باید استراتژیست باشه و اشراف داشته باشه به اوضاع.
  جلیلی شاید تنها کسی است که از اشراف بالایی برخوردار هست چون در جایگاه بالایی حضور داشته. چون تو جلسات مجمع بوده. می‌تونه تصویر بزرگ رو ببینه. خیلی ساده‌لوحانه هست که فکر کنیم ضربتی می‌تونیم مشکلات ریشه‌دار اقتصادی رو ظرف ۱۰۰ روز یا حتی ۲ سال که جناب قالیباف وعده می‌ده حل کنیم. من جالبه که دیدم اتفاقا جلیلی بهترین زمانبندی رو در جایی اعلام کرده بود و گفته بود که اگر ما چهار سال خوب کار کنیم ممکن است به اندازه شش یا هشت سال جلو بیافتیم. داری این رو عزیز. ایشون حتی گفته بود که ما نمیتونیم ادعا کنیم ۵۰ سال جلو می‌افتیم. قریب به این مضمون.
  آقای حسینی عزیز من تردید ندارم که شما از نظرت برنمی‌گردی! ببخشید حس می‌کنم یکم دلیلش اینه که نمی‌خوای برات دوباره مثل قضیه احمدی‌نژاد هزینه داشته باشه. نگو هزینه چیه اتفاقا مهمترین هزینه هر آدمی تو این دنیا آبروش هست. من اصلا انتظاری ندارم از شما که برگردی. اتفاقا خوبه در مورد آقای قالیباف می‌نویسی. از نظر بنده که آقای قالیباف رییس جمهور نخواهد شد. دلیلم هم اینه که ببخشیدا مردم حس قدرت طلبی و عدم صداقت و به نرخ روز حرف زدن را بو می‌کنند. خیلی خوب می‌فهمند. خاتمی خالصانه خودش بود. احمدی‌نژاد در هر دو دوره خودش بود هر چی که بود بود و نشون داد حتی بگم بگم معروفش خود خود خودش بود و مردم این رو فهمیدند. آقای قالیباف نقش بازی می‌کنه عزیز. مدت کوتاهی قبل که احساس خطر کرده بود از طرف آقای هاشمی بهش می‌توپید و حالا که خیالش راحت شده ازش تقدیر می‌کنه. مردم عین همین دو رویی رو تو موسوی دیدند که بهش رای ندادند آقا امید! آدما زیاد نمی‌تونند نقش بازی کنند.
  همه می‌دونستند که دارند به احمدی‌نژاد لجباز رای می‌دهند ولی دلشون نمی‌خواست به موسوی دو رو رای بدهند که قبلا از انتخابات مجیزگوی شورای نگهبان باشه و بعدش اون افتضاح رو به بار بیاره و اتفاقا دیدیم که انتخابشون هم درست بود اگر چه احمدی‌نژاد قدر این همه حمایت رو که ندونست هیچی خراب کرد رفت پی کارش.
  عزیز دل قالیباف داغون داره نقش بازی می‌کنه. نمی‌چسبه به دل.
  ولی ببخشید اینو می‌گم برای شما شاید بهتر باشه که از قالیباف طرفداری کنی چون رای نمی‌یاره و بعد چند سال می‌تونی راحت علیه دولت بعدی بنویسی بدون اینکه کسی به شما گیر بده از همین دوستانی که وبلاگت رو می‌خونند.
  آقا امید ببخشید اینو می‌گم می‌دونم که می‌رنجی ولی ایشاالله که بتونی ببخشی و حلال کنی: من خودم معنی کم آوردن اینجوری رو بارها تو زندگیم چشیدم. دوروبرم هم زیاد دیدم. تو اینگلیسی به این می‌گن (peer pressure) یعنی فشار فکری همنوعان. خیلی تاسف خوردم که بالاخره شما هم شکستی. ولی نه می‌دونم شما چه شکلی هستی و نه می‌دونم که چه کسی هستی با این همه برات آرزوی موفقیت می‌کنم و می‌گم خیلی مردی می‌خواهد که آدم تریبون بده دست دیگران که نقدش کنند. من خودم این عرضه را ندارم. برات آرزوی موفقیت می‌کنم.
  خیلی التماس دعا و حلال کن
  انشاالله خودت و خانوادت در پناه امام زمان (علیه السلام) پایدار سلامت و موفق باشی

  [پاسخ]

  کمیل پاسخ در تاريخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۸:۱۲ ق.ظ:

  هر که با ما نیست بر ماست و صد البته بد و منحرف
  آقا یک لحظه به خودت فکر کن . هیچ شده از خودت بپرسی چرا پس از آقای خامنه ای ، رئیس جمهور خوب رئیس جمهور مردست . چرا همه بدند و منحرف .
  برادر خود شکن آئینه شکستن خطاست . بدرود

  [پاسخ]

 44. ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۰:۱۲ | #44

  آقا امید
  گروه اطراف قالیباف کیا هستند؟
  من کسی را نمی شناسم
  این خیلی مهمه

  [پاسخ]

 45. مرد باران
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۱:۱۹ | #45

  سلام به برادر انقلابی ودلسوز نظام
  «الخیر فی ما وقع»اگر اصولگرایان متحد می شدند وزن سیاسی آقایان مدعی گفتمان ناب انقلاب اسلامی مشخص نمی شد در ضمن با عرض معذرت نگاهی دوباره به مناظرات( بدون عینک جانبداری از قالیباف) بیفکنید تا آنکه سوتی داد را بیابید.
  البته ما هنوز منتظر فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد مناظرات هستیم تا سوتی های واقعی مشخص گردد.
  این را گفتم چون می دانستم که بابصیرتی که دارید بدون حب وبغض حتما نظرتان به واقعیت نزدیک می شود واین را قبلا بعد از انتخابات ۸۸هم ثابت کرده اید.

  دوستدار عاقبت به خیری دنیا وآخرت جنابعالی

  [پاسخ]

 46. محمد امینی
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۸:۱۳ | #46

  برادر بزرگوار خوب راهی پیشه کرده ای لیک سوراخ دعا گم کرده ای. گویا فقط به دنبال این هستی که دقت دلی خودت را تنها روی چند نفر خالی کنی. اولاً نتیجه همه نظرسننجی ها که نظر شما را نیز باطل کرد. چون در همه نظرسنجی ها قالیباف اول بود. ثانیاً مگر فقط این چند نفر مقصر بودند. فرض کنید همه طرفداران جلیلی به قالیباف رأی می دادند. مشکل حل می شد. تنها رأی قالیباف از ۳ به ۶ میلیون ارتقاء می یافت.چرا جامعه مدرسین را مقصر نمی دانید؟ چرا خود کاندیداها را مقصر نمی دانید؟ رابعاً این چه مصلحتی است که از آن نام می برید؟ می دانید که قالیباف و روحانی چندان با هم فرقی ندارند؟ علاوه فرض کنید در زمان امام علی عده ای می گفتند ایشان که طرفدار ندارد، پس به ابن عباس رأی دهیم که ابوبکر رأی نیاورد؟ آیا این استدلال درست بود. آیا بهتر نیست، حضرتعالی قبل از حرف زدن و اینگونه تاختن به دیگران کمی فکر کنید. شنیده اید که قلب الاحمق وراء لسانه.

  [پاسخ]

 47. کامران
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۲:۰۵ | #47

  سلام دوست گرامی!
  خدا وکیلی اگر جلیلی می برد و کار ما به جنگ با آمریکا و اسراییل می کشید آنوقت چه بلایی سر ما می آمد.
  مرد مومن. ما که در مقیاس فوتبالی ۸ سال با عراق زوری ۱-۱ مساوی کردیم و بعد آمریکا ۸-۰ عراق را زدآیا ما بهتر از ۷-۰ نتیجه می گرفتیم؟
  عراق را نمی بینی به چه ذلتی افتاده؟ صربستان که آخر نیروی زمینی بود ندیدی ظرف ۷۸ روز نابود شد؟
  قالیباف و ولایتی حالا یک چیزی ولی ببین دوست عزیز دوران تندروی گذشته. آیا ما از آلمان هیتلری قوی تریم؟ نصف دنیا را گرفت ولی فرمانده اصلیش مارشال رومل به او گفت:” ما داریم رسما” با انسان می جنگیم و بزودی نابود می شویم”
  باید چشم ها را شست و با دنیا تعامل کرد. والله من نه آمریکایی هستم و نه اسراییلی خیلی هم دوست دارم جلوی کشور زورگو مثل آمریکا بایستم ولی به شرطی که هیکل کشورم مثل روسیه باشد نه این کشوری که زیر فشار تحریم با خاک یکی شده و ملتش جرات ندارند پنیسیلین چینی بزنند!!

  [پاسخ]

 48. mortezania
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۴:۴۹ | #48

  سلام برادر اصولگرا

  امروز بعد از ۴ سال دوباره به سایت شما سر زدم و مطلبی را که با عنوان چوب حجت و بصیرت رفاعه ها بود را خواندم راستش بسیار از تحلیل شما لذت بردم البته بنده اصولگرا نبودم و خود را اصلاح طلب می دانم اما بعد از خواندن تحلیل های آقای شریعتمداری در کیهان و مقایسه آنها با تحلیل های شما خواستم که به شما در خصوص دقت نظرتان تبریک بگویم البته نظراتتان در برخی جهات تنگ نظرانه بود اما بسیار اعتدالگرا تر از ۴ سال پیش بود و همین مرا شگفت زده کرده بود. البته نکات زیر را برای بهبود و واقعی تر شدن تحلیل شما از اوضاع در خصوص مطلبی که نوشته اید می خواهم عرض کنم:
  ۱- من از طرف همه اصلاح طلبان حرف نمی زنم اما مصادره رهبر و نظام، تنها برای اصول گرایان، هنوز در مطالب شما دیده می شود که من فکر می کنم در چارچوب قانون بسیاری از اصلاح طلبان رهبر و نظام جمهوری اسلامی باور و به آن وفادارند .

  ۲- من وقایع سال ۸۸ را درس عبرت بزرگی برای اصلاح طلبان و اصول گرا ها می دانم چون هر دو گروه بسیار اشتباه کردند اما فکر می کنم که بسیار هم از آن درس آموختند. من در سال ۸۸ که مطالب شما را می خواندم آنرا سراسر پر از تندروی می دیدم اما امروز همانطور که دیگر خودم را تندرو نمی یابم رد پای اعتدال و عقلانیت را در نوشته های شما نیز یافتم و از آن بسیار خوشنود شدم

  ۳- بسیاری از کسانی که به اصلاح طلبان رای داده اند به آقای قالیباف ارادت دارند و حتی اگر آقای عارف انصراف نمی داد و آقای روحانی انصراف می داد خود بنده به جای آقای عارف به آقای قالیباف رای می دادم و افراد بسیاری را دیده ام که اینگونه نظر داشته اند و لذا فکر می کنم مردم در سال ۹۲ به اصول گرایی و یا اصلاح طلبی نمی خواستند رای بدهند می خواستند به تغییر در نحوه اداره کشور رای بدهند

  ۴- هنوز اعتقاد دارم که در سال ۸۸ ضربه آقای احمدی نژاد و سهم ایشان در مشکلات مربوطه بیش از هر انسان دیگر بوده

  ۵- وجود آقای جلیلی در انتخابات امسال درست مانند دهن کجی به مردم بعد از ۸ سال مشکلات اقتصادی بود و من هم مانند شما فکر می کنم هیچ کس مثل آقای جلیلی باعث شکست اصولگرایی در انتخابات ۹۲ نشد

  ۶- امیدوارم در دولت آقای روحانی حتما از آقایان و لایتی و قالیباف استفاده شود و جنگ بین اصلاح طلبی و اصولگرایی کمرنگتر شود

  یک هموطن
  موفق باشید

  [پاسخ]

 49. Navid Erfan
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۹:۲۲ | #49

  سلام
  در باره مقاله آقای امید حسینی با عنوان ” ما چوب حجت و بصیرت رفاعه ها را می خوریم! مورخ ۲۵خرداد۹۲″
  چند نکته وسؤال:
  بازگشت آقای خاتمی و هاشمی( به فرض که درستباشد) چه ایرادی دارد ؟ من نمی گویم که آقای هاشمی و خاتمی کارشان بدون عیب واشکال است، اما خدا وکیلی خوب وبد این دونفر اصلا قابل مقایسه با عملکرد افتضاح آقای احمدی نژاد می باشد. شما در هر زمینه ای که مقایسه کنید ( اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی حتی تضعیف ولایت) اگر بدون تعصب وواقع بینی که خودتان به آن اشاره کرده اید عملکرد این دو نفر بسیار بهتر از عملکرد احمدی نژاد بوده است.حالا اگر بخواهید این مطلب را مطرح کنید که این مقایسه درست نیست و ما دنبال فلان آرمان ها هستیم ، می شود همان عدم واقع بینی که در خصوص سلیمان ومختار مطرح کرده اید.با تشکر نوید عرفان

  [پاسخ]

  Navid Erfan پاسخ در تاريخ خرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۶ ق.ظ:

  سؤال دیگر: اینکه در این مقاله اشاره کرده اید بازی برد را به باخت تبدیل کرده اید منظورتان چیست؟ کدام برد و چگونه؟ وقتی نظر سنجی ها که خود به ان اشاره کرده اید بردی برای اصول گرایان پیش بینی نکرده، کدام برد و چگونه؟

  [پاسخ]

  امید حسینی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱:۴۸ ب.ظ:

  من در این مطلب نگفتم ایرادی دارد (هرچند به هرحال نظراتی دارم) حرفم اینه که این مدعیان اصولگرایی با این بازگشت مخالف بودند ولی عملا کاری کردند که اینها برگردند

  [پاسخ]

  مهدی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱:۲۲ ق.ظ:

  قالیباف پس از شهردار شدن به دیدار خاتمی رفت!

  فکر کنم امید جان دیگه ساکت بشی بهتر باشه!!!
  لعنت به خودمون که بیخودی ادما رو بزرگ میکنیم و مطرح میکنیم امید جان!

  [پاسخ]

 50. منیر
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۹:۵۰ | #50

  سلام خدمت جناب حسینی .برادر حرف دل ما زدید انقدر دلم خونه از این همه بی خردی واین همه سیاستهای غعلت وندانم کاری بعضی از بظاهر دوستان صد پله بدتر از دشمن ،نمی دانیم حرف دل به چه کسی گفته شود . من فقط یک چیز میگویم کاشکی این اقایان بی خرد فقط لبخند دشمن خارج نشین را از دیروز {۲۵خرداد}برلبانشان میدیدن همین .

  [پاسخ]

برگه نظرات
 1. بدون بازتاب

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: